ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Софія Кримовська - [ 2010.07.26 22:42 ]
    Ти мені снишся
    Ти мені снишся уперше такою, відколи
    падає чорна вода і кипить у калюжах.
    Ти мені снишся сумна і надміру байдужа,
    вбрана у хмару, тумани і тіні, і гола.

    Ти не питаєш нічого, а дивишся довго,
    доки вищать кажани і коти попідтинню,
    доки сахається світло... і доки застигне
    кров або думка... І що тобі, дівко, із того?

    Ти мені снишся такою, якою погасла
    десь у чернетках на зламі себе та епохи.
    Ти не ідеш, а чекаєш на ранок, допоки
    промінь не ріже по небу, як лезо по маслу...

    Ти мені снишся...
    26.07.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (22)


  2. Василь Кузан - [ 2010.07.26 21:15 ]
    День набряк на кінчику пера
    День набряк на кінчику пера,
    Як вербовий котик на вершині,
    Пролетіла на автомашині
    Тінь твоя. Та і мені пора

    Згадувати, прагнути, летіти
    І у леті пильнувати час,
    Бо в надії дивляться на нас
    Гостроокі незбагненні діти.

    Наші, чи не наші? Не чужі,
    Бо чужих дітей не може бути.
    Наварю ранкової робусти
    І натхненно стану на межі

    Слухати як світанковим співом
    Вилупився з ночі перший півень.


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (8)


  3. Ігор Павлюк - [ 2010.07.26 20:56 ]
    * * *


    Щоб підлим не стати –
    Я п’ю і злюсь
    До певних, ще людських, меж.
    Коли мені брешуть – я не люблю.
    Від правди втомився теж...

    Циганською голкою шитий шрам
    Уже не болить, але
    Душа, що заважила 9 грам,
    Кулі повторить лет.

    Поправку на вітер зробити лиш
    Дозволить стрільцю мій друг,
    З яким ми в корчмарськім бою були,
    Минувши афганський круг.

    Травмовані щастям приходу в світ,
    Ми будемо ждати знов,
    Коли ж повертаємось в той живіт,
    Де сонячна бродить кров.

    По вовчих слідах побредем у даль,
    Де казка, де пісня, де
    Ніхто за любов не дає медаль,
    Є глиб, та немає стель.

    Де кров’ю малює сльозу дивак,
    Де падає плід в гніздо.
    І вічно крізь кості кричить трава
    В очікуванні Годо...





    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (12)


  4. Василь Степаненко - [ 2010.07.26 20:49 ]
    Простирадло
    Хтось простирадло
    Жужмом на ліжку лишив.
    Складочки хтиві.

    Лінії манять.
    Ніби шукають собі
    Парочку вірну.

    Два голих тіла злились
    В ціле єдине.
    А простирадло сповзло
    Вниз на підлогу.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  5. Аліса Коцюба - [ 2010.07.26 20:16 ]
    Моему самому близкому другу :)
    Разольемся водой к берегам,
    Разлетимся, как звонкая пыль
    И, подобно в тетради словам,
    По слогам разобьемся своим.
    Мы развяжемся и… кто куда,
    Я летать, ты на землю – ходить
    И нас станет держать лишь одна
    (Горизонта не прочная) нить.
    Мы рассыплемся желтым песком.
    Легкий ветер. И ты улетишь.

    …Ты во мне, в тихом сердце моем
    Каждый миг резонансом звучишь…

    Разольемся, развяжемся… НО
    Как бы жизнь не текла, не забыть –
    Нам две тысячи новых тонов
    Лишь из двух удалось сотворить :)
    …И опять в эту тонкую гладь
    Тишины, доносящейся с крыш.
    Мы обязаны просто молчать,
    Знать бы только, о чем ты молчишь…
    26.07.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (13)


  6. Володимир Солодовніков - [ 2010.07.26 19:55 ]
    * * *
    Не вбивай пісню,синку,
    Що моє, то твоє.
    Доля б`є за помилки,
    Ой, як боляче б`є.
    Я тебе обігрію,
    Від нудьги затулю,
    не вбивай,синку мрію -
    Біль не знає жалю.
    Прийде час і піду я
    У нічну заметіль,
    А зима відлютує
    І вгамується біль.
    Ми багато що губим
    І життя на льоту.
    Не дивуйся мій любий,
    Що раптово піду


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (2)


  7. Іван Гентош - [ 2010.07.26 16:49 ]
    пародія "Кавове кохання"

    Не торкай вогню, руки обпечеш,
    милий.
    Слів холодний душ на пожежу фраз
    вилий.
    І коли впаде краплями дощу
    пара,
    Впевнимось тоді, що з тобою ми –
    пара.
    А кохання в нас, наче та гірка
    кава –
    Не солодкий рай – та кому яка
    справа.

    Тетяна Роса



    пародія

    Прошу не гальмуй, краще снікерсуй,
    милий!
    Ти пігулку з’їв, звідки стільки взяв
    сили?
    Вередливий став,кава, бач, гірка...
    Чаю?
    Не солодкий рай - муку я якусь
    маю.
    Але...погляд твій,та ще чорний вус -
    кара.
    Років десять скинь - отоді були б
    Пара!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (30)


  8. Віктор Цимбалюк - [ 2010.07.26 15:06 ]
    Моєму Володимиру Висоцькому
    …Він мав тільки сім нот, а між них свої сім кольорів…
    Гриф гітари його бунтував, розриваючи грати!..
    Він, як сніп, запалав, і як зірка на небі, згорів!..
    Розчинивши свій дух - те, що в нас неможливо забрати…

    …В цьому імені – Світ, а в душі – невпокоєна ліра!..
    Недаремно його Володимир батьки нарекли!..
    Як він жити хотів! Як він з хрипом в піснях своїх вірив!..
    Його Гамлет – як Той, на Голгофу якого тягли…

    ….Скільки він написав! Тим пісням непростим марно ліку!..
    Як душили його, як хотіли заклеїти рот!...
    Та тремтів він тоді, як услід відкривалися вікна,
    Бо "включали" - його, і спинявся навколо народ!..

    …У піснях його – сила, нескорені гори і горе!..
    І суворі сніги, і історія наша блатна…
    І казкові герої, і світла романтика моря…
    І французька любов, і описана з болем війна!..

    … Бачу сон наяву, як по краю проносяться коні!..
    Бачу відчай вовків, лють ловців, прапорців частокіл!..
    В бані парять його, а з грудей кров’ю плаче ікона…
    Бачу погляд – як сталь, чую слово – як криці укол!

    …Як печально бринить чорним соло ваганьківська тиша…
    Тут спинився навік той, кому перервали політ…
    Він співав, як хотів, він на люди без одягу вийшов,
    Голос Барда хрипить, а душа перетоплює лід!

    ...Повертаються всі – та не ті, хто, як хліб, нам потрібний!
    Не вертаються ті, хто життя пролітає, як мить…
    Він прожив сорок два, він проніс до кінця хрест свій срібний!
    А з вікна дотепер віщим голосом пісня хрипить!

    «...Корабли постоят – и ложатся на курс,
    Но они возвращаются сквозь непогоды…
    Я, конечно, вернусь – весь в друзьях и в мечтах,
    Я, конечно, спою – не пройдет и полгода…»

    Кумпала Вір,
    23.05.2006 р., м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (4)


  9. Роман Бойчук - [ 2010.07.26 15:51 ]
    ПРИСТРАСТІ ХВИЛЯ
    Мов окропом в моїх жилах кров
    Струменіє, пристрасті віддавшись.
    По тунелю пекла я ішов
    Поруч із гріхом, за руки взявшись.
    Через ріки сповнені вогню,
    Йшов мостами із самої сталі.
    Одяг стлів, мене зробивши НЮ;
    Моє тіло гріли твої грані
    І здіймався попіл від палких,
    Божевільних твоїх поцілунків.
    Біль приємний тіло збивав з ніг
    У судомах від таких стосунків.
    Накалялись пристрастю до меж;
    В наших тіней виростали крила.
    „В пеклі ангели?!” І час не здоженеш...
    ПролИлась через вінця і накрила
    Нас з головою..., (вибухнув вулкан)...,
    Вивержена хвиля. Покотилась
    Гучна луна; із попелу туман, -
    Враз пекло в райський сад перетворилось.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  10. Олена Багрянцева - [ 2010.07.26 14:45 ]
    Знову час витікає крізь пальці...
    Знову час витікає крізь пальці.
    Не лякайся. Це просто вимога.
    У химерному світі абстракцій
    Не буває завбачених див.

    За законами мудрого Бога,
    Окрім солі, є цукор на таці.
    Окрім тернів, є чиста дорога.
    Крім мінору – мажорний мотив.

    Знову час витікає крізь пальці,
    Розділяючи щастя на крихти.
    Безпідставно за втраченим бігти.
    Не буває завбачених див.
    16.07.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  11. Віктор Цимбалюк - [ 2010.07.26 13:25 ]
    Облога на вовків
    ...Червоні прапорці горять, як кров,
    Сьогодні ми полюємо на вовка...
    Ми вперто йдем по сліду знов і знов,
    В мисливців професійна підготовка...

    ...Вовки даремно плутають сліди,
    Як тіні, між дерев, туди-сюди!..
    Від кулі їм сьогодні не подітися...
    ...В очах вовчиці заграва біди,
    І дикий відчай: - Підкажи, куди!
    Якому Богу нині нам молитися?!...

    ...А постріли, як звуки батога!
    Все менше шансів вижити у вовка...
    Все ближче дріб і кислий перегар,
    Мисливці мають хитрість та сноровку...

    ...Вовки даремно плутають сліди,
    Як тіні, між дерев, туди-сюди!
    Від кулі їм сьогодні не подітися...
    В очах вовчиці заграва біди,
    І дикий відчай: - Підкажи, куди!
    Якому Богу нині нам молитися?!...

    ...До бою заклик – як кликів оскал!..
    І люди раптом вражено замовкли…
    Стара вовчиця – мудрий аксакал,
    Мисливців обхитрила нагло й ловко...

    ...Вовки стрибали крізь вогонь і кров!
    За прапорцями зеленіла воля!..
    І кожен з них свій страх переборов!..
    І кожен х них повірив в свою долю!..

    ...І знову сірі плутають сліди,
    Як тіні, між дерев, туди-сюди!
    Зі смертю їм сьогодні не зустрітися...
    І мчать вперед, до нової біди,
    І сумно виють: - Підкажи, куди!
    Якому Богу нині нам молитися?!...
    Якому Богу нині нам молитися?!...
    Якому Богу нині нам молитися?!...
    Якому Богу нині нам молитися?!...

    Кумпала Вір, 12.04.2006 року,
    м. Трускавець




    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (5)


  12. Мрія Поета - [ 2010.07.26 13:41 ]
    Отойди от окна
    Отойди от окна – простудишься,
    или будешь стрелой сражена,
    или просто по-бабьи скурвишься –
    отойди от окна!
    Ты в гостинице, в доме напротив,
    из пластмассовой рюмочки пьёшь
    отвратительной крепости ёрш
    и капризно твой кривится ротик.
    А на вилочке – шампиньончик,
    а на лифчике – соус тартар,
    твоей туфельки лаковый кончик
    так и просится на аватар.
    Занавеска качелью качается
    и звенит моя тетива…
    Так давай же теперь печалиться!
    Так давай же, давай же, дава…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (23)


  13. Марк Кнопкін - [ 2010.07.26 12:34 ]
    ***
    Мир, безусловно, незыблем, но опять отключили горячую воду.
    И кран на поверку вздыхает вселенской тоскою, печалью.
    Но, не смотря на происки государственной власти, радона, погоды -
    Земля, знай себе, вертится. А я выпил чаю.
    Поезд к ряду пять дней не сходил с рельс. Движение,
    Не как результат идеи, а более чем сама идея,
    Надежнее ожидания. И, не считая возможности обморожения,
    Вы - в безопасности. Между рельсом и реей
    Разница, не то чтобы колоссальна, но на много значительней,
    Нежели между улыбкой сенатора и малодушием подлеца.
    Кроме того, в толпе, шаркающей за очередным расточителем,
    В любом случае душно. И не разобрать лица.

    Мир, безусловно, прочнее трубы, что лежит в основе водопровода.
    Что очевидно, если вам 22, а на дворе запылилось лето.
    Приливные волны, вулканы, конфликты, метан, болезни, заводы -
    А Земля все вертится. А я съел конфету.
    Поезд шестой уже день на ходу. Все с опаской затаили дыхание:
    Пассажиры, патруль, машинисты, обходчик, две тетки с болонкой.
    А, пока они там все не дышали, где-то под Каневом,
    Без жертв, но взорвалась бензоколонка.
    Мятежи, колониальные войны, засуха, плохие певцы, реклама,
    Подмена понятий, какой-то там третий мир, геноцид, саранча,
    Террористы, политики - в общем, куча разнообразного хлама.
    А шарик все кружится. Хохоча.

    25 июля 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (6)


  14. Мельмот Себастіан - [ 2010.07.26 12:21 ]
    Ти в мене не віриш?
    Ти в мене не віриш? Мені все одно.
    Я вірю в кохання, бажання, як падають зорі...
    По вірі твоїй буде тобі дано:
    Моя віра тверда. І наміри мої прозорі.

    Ти-ніхто. І звати тебе ніяк. Вино
    Тече в жилах емоцій, окрилює волю.
    По вірі твоїй буде тобі дано:
    Я вірю у Бога, у себе, і трішечки вірю у долю.

    Я єсмь. Ти будеш. Віра через край
    Стікає стінками розтрісканих надій...
    Моя обитель-спокій. Моє царство-рай.
    Життя-полон.
    Реальних
    Ілюзорних
    Мрій.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Мельмот Себастіан - [ 2010.07.26 12:23 ]
    Закиданий лавровими вінками
    Закиданий лавровими вінками,
    Сиджу й читаю... Лист, закон, едикт...
    Після розмов з цинічними віками
    Моє століття виголошує вердикт.

    Мій суд присяжних- Рада Без Душі,
    Суддя - Диявол, секретар-Іуда...
    Не падай духом, правдо, - ми не м"якуші.
    Ти з нами. Байдуже, що люди...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Оксана Мазур - [ 2010.07.26 11:53 ]
    ***
    Кава парувала душно й пряно,
    Вітер осінь спрагло цілував.
    І журилась синьоока панна:
    - Ти мене ніколи не кохав.
    Місяць срібло сіяв крізь долоні,
    Сині очі – глибина душі.
    Не журіться, моя ясна панно,
    Ще і вам присвятяться вірші.
    Усміхнулась осінь тонкостанна,
    Кава стигла в чашці золотій…
    Моя феє, моя чиста панно,
    Спалах сонця на горі крутій!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (9)


  17. Леонід Соловей - [ 2010.07.26 11:11 ]
    Пробач мені моє кохання
    Пробач мені моє кохання,
    З тобою поруч кожен крок.
    І те, що цвів тоді бузок
    І десь співала птаха рання.
    Пробач мені ті порівняння
    Очей твоїх і двох зірок.
    До тебе плин моїх думок.
    Й мої нестримані бажання.
    Пробач мені ті дні чудові,
    І те що був лише у слові
    Легенький доторк до плеча.
    Пробач мені також вірші
    І що від серця і душі
    Я так і не знайшов ключа.
    20.05.2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  18. Олександр Григоренко - [ 2010.07.26 11:11 ]
    Бiла Зоря
    Кожного дня
    запитання- як буты далi, яким буде
    Життя?
    Залишаюся сам
    на сам i у краще
    майбуття Вiра моя.
    Якось, у скрутну
    хвилину дня,
    менe люб'язно
    хрещена Венера
    до себе гостювати
    запросила.
    Прилетiла Вона
    з неосяжних зору
    просторiв, коли
    почула як бринить
    сльозою моя душа.
    Гостинною нiжностью
    пригорнула до себе
    та лагiдно промовля:
    ,,-поглянь крiзь
    вiкно, дитино моя,
    там вiдповiдь на
    запитання, тебе вона
    чека".
    Дивлюся i бачу,
    як на Сходi Зоря
    повстава, це
    Бiла Зоря- Епоха
    Сатья-юга.
    Вона невпинным
    кроком лине
    до тих- хто
    бачить чiстотою
    думок щасливе
    Життя, а тiнi людей,
    котрi не хочуть
    Iстини, жирують
    та галасують
    супроти, Божа
    Сила
    Свiтлом Вогня
    змiта з лиця
    матiнки-Земля!
    Бачу Будинок Мрiй
    багатьох людей,що
    шукають ключi вiд
    Його дверей
    Повертаюсь до
    Хрещеноi мами-Душi
    Добра! Обiймаю
    коханням Серця-Спасибi
    Вам,рiдненька.
    Тепер я розумiю,
    що потрiбно
    попрохати коваля, Вiн Живе в менi, щоб
    чистими думками до
    майбутнього кував ключi.
    Хрещена пригорнула
    посмiшкой кохання,
    розумiю-час до
    Рiдного порогу
    iдти.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  19. Анна Малігон - [ 2010.07.26 08:58 ]
    ЗАКЛИНАННЯ ДОРОГИ
    Поламала підбори. Довірила кедам останню дорогу
    до нього.
    Відпустивши блютус, вполювала не музику, так, випадкову картинку:
    сині кактуси, тюль і відтінки
    озвірілого сонця, яке прокотилось містами…
    І, вдихнувши дурної трави, я приходжу до тями
    попри бажану втечу… І шлях, що подовшав,
    прилипа до підошов.

    Скільки вибитих рейок, проколів, металу в губі?
    Скільки часу потрібно йому і тобі,
    щоб нарешті почати ловитися в пéтлі нарізно?
    Запізнитись ніколи не пізно.

    А між вами – два мегапікселі, три бездоріжжя,
    вісім років дитинства без нього, без тиші
    забинтованих пилом провулків і сходів,
    де ніхто не нашкодив…

    Там я вміла приходити в сутінь, мала і мудра,
    І могла молодий снігопад – проти хутра…
    Бо, до всього, носила хоробру вдачу,
    кинуту Богом на здачу.

    Хто я? Птаха об дзвін? Відкоркований дим дурманý?
    Невідісланий смайлика серп відсікає мину…,
    щоб назавтра вродитися високо, все осміяти…
    …Welcome, серце, у п’яти…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  20. Тетяна Роса - [ 2010.07.25 23:36 ]
    Кавове кохання
    Не торкай вогню, руки обпечеш,
    милий.
    Слів холодний душ на пожежу фраз
    вилий.
    І коли впаде краплями дощу
    пара,
    Впевнимось тоді, що з тобою ми –
    пара.
    А кохання в нас, наче та гірка
    кава –
    Не солодкий рай – та кому яка
    справа.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  21. Наталія Крісман - [ 2010.07.25 22:37 ]
    Моїй улюбленій Відьмочці
    Хто ж ти - Чаклунка,
    Фея чи Мавка,
    Муза цілунків,
    Відьма, Русалка,
    Пікова Дама,
    Жінка фатальна,
    Леді, що драми
    Грає печальні?
    Може, Мольфарка,
    Хмар господиня,
    Що трунок в чарку
    Лиє мужчинам?
    Може, Князівна,
    Що зійшла з трону?
    Де ж тобі рівних
    Знайти, Матроно?
    Брови - стрілою,
    Хвилями - коси.
    Тобі без бою
    Здаються досі.
    Надто цинічний
    Світ цей довкола
    Мрійницю вічну
    Вгощає болем.
    Терням він мостить
    Долі стежини,
    По яких боса
    Йдеш без провини...
    Ходиш у роси
    Тіло вмивати.
    Та в долі просиш
    Не срібла-злата.
    Вуста медові
    Прагнуть цілунків,
    Серце - любов'ю
    Снить у Чаклунки!
    25.07.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  22. Оксана Мазур - [ 2010.07.25 22:11 ]
    ГАЛАНТНОМУ МАНЬЄРИСТУ )))
    Синьоокий, хочеш – погадаю?
    На все те, чого давно немає…
    Не збрешу і правди не скажу,
    Не свята хоч, та хіба ж грішу?
    Тут три лінії: дорога, ти і я…
    Значить, серце, доля я твоя!
    Полюби чаклунку, покохай –
    Взнаєш все про пекло і про рай.
    Зорі в небі розцвітуть для нас,
    Північ, милий, то таємний час.
    Папороті ми знайдемо цвіт,
    Буде знову нам по вісімнадцять літ.
    Хочеш – подарую я печаль?
    Ревність, тугу і розлуки жаль.
    Але враз забудеш про розлуку,
    Лиш зустрінуться раптово наші руки.
    Чом мовчиш, чужинцю, іншу маєш?
    Чорноброву Відьму не кохаєш?
    Значить, третя лінія – не я…
    Значить іншого я доля, доля не твоя!


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (19)


  23. Софія Кримовська - [ 2010.07.25 22:19 ]
    Недочитана книга зір
    Недочитана книга зір.
    На сімнадцятій штамп казенний.
    Ти ще часу мені відмір
    зрозуміти фінальну сцену.
    Палітурка на сотню літ,
    жовті кутики, яті, єри...
    А для мене уперше світ
    просто так одчиняє двері.
    А мені б ще казок і слів
    і зорю би іще в зіниці...
    Тільки ранок давно поспів
    у гіллі... і сполохав птицю...
    23.07.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (7)


  24. Володимир В'юга - [ 2010.07.25 21:14 ]
    Крила
    Я знов собі сьогодні одягаю крила
    На свято полювання почуттів,
    Бо знаю: там любов тугавиться в вітрилах
    І буде там зі мною сто чортів…

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Юлька Гриценко - [ 2010.07.25 21:59 ]
    Без назви
    Чергова доза йде у кров,
    Свідомість плавиться на сонці.
    Снодійним сповнилось нутро,
    Щоб все чарівнішим здалося.

    І, знаєш, зовсім не болить.
    Коли ти йшов, боліло більше.
    Простила я і Бог простить.
    Бо ж я у світ рушаю інший.

    Хоч так багато нових рим,
    Метафор, образів багато.
    А ти їх з пам"яті зітри,
    бо й так не встигнеш написати.

    Торбинка спогадів пуста,
    А чаша з мріями розбита.
    Коли від тебе йде життя,
    То хочеш плакати.
    І жити.



    Якось вночі


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  26. Наталія Крісман - [ 2010.07.25 21:34 ]
    Галантному Маньєристу
    Ніч пробила час для дива,
    Для містерій і для злетів.
    Суть жіноча є зрадлива? -
    Вічна тема для Поетів...

    Погляд жінки чарів повен,
    Проникає в саму душу,
    А жіноче ніжне слово
    Навіть камінь з місця зрушить!

    Квітне місяць срібно-срібно,
    Манить душу в небовисі.
    Якщо Ти до злетів здібний -
    В сяйві Жінки розчинися!
    25.07.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (31)


  27. Ірина Білінська - [ 2010.07.25 20:52 ]
    НА ШИРОКИХ ДОРОГАХ ВСЕСВІТУ
    На широких дорогах Всесвіту,
    де серце все поза часом бачить,
    я вже не плачу, уже не плачу –
    це ж росою земля в мені цвіте.

    Між галактик чужих, між вимірів,
    де в сузір’я зірки гуртуються,
    я до тебе ледь-ледь притУлюся,
    але більше таких не вимрію…

    Стану сонцем у слові кожному.
    В кожнісінькій клітині житиму.
    Всім Всесвітом тебе любитиму
    не по-людськи, але по-божому.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (3)


  28. Сергій Сірий - [ 2010.07.25 20:02 ]
    * * *
    Пластилінові губи, пластилінові руки,
    Пластилінове серце пластиліново стука...
    Я зімну тебе всю, зазирну всередину -
    І зліплю собі сина з твого пластиліну.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  29. Володимир Солодовніков - [ 2010.07.25 19:06 ]
    * * *
    Ти є?
    Була?
    Чи я тебе придумав?
    Чи помилково
    Ти потрапила у ніч
    З того вірша,
    Що вереснем надуло?
    Була?
    Чи є?...
    Хіба у тому річ.
    Як вересень,
    То ти,
    Звичайно будеш
    І будуть золото
    Розхлюпувать дощі.
    І ти мене
    В тім золоті загубиш,
    Відмовившись
    Від золота душі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (1)


  30. Володимир В'юга - [ 2010.07.25 19:53 ]
    ...змія не люблю
    …змія не люблю


    За те я змія не люблю,
    Що він в мені невидимий,
    Як тільки я йому наллю –
    У дзеркалі обидва ми…

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  31. Максим Едель - [ 2010.07.25 17:31 ]
    Довподоби
    Довподоби, коли пливуть зі Сходу
    Кораблі невідомі,
    Немов сльози.

    Довподоби, коли келих червоний
    Лунає як дзвони
    І як голосіння.

    Довподоби , коли ночі потворні
    Кружляють думками
    І падають листям.

    8.09.2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  32. Тетяна Ріхтер - [ 2010.07.25 17:04 ]
    Цінність найперша
    Що потрібно для щастя тобі?
    Шампанське, дівчата, розваги?
    Щоб кожен день у цій метушні
    На подвиги дав хтось наснаги?

    Що важливо тобі в самоті?
    Пляшка віскі, сигари та тиша?
    А чи є все у тебе в житті?
    Все? Та кохання немає лише.

    Що цінуєш найперше в людині?
    Гроші, владу та статус високий?
    Так скажу я тобі, що віднині
    Ти продажний й німий є, допоки –

    Сам-один не поставиш за ціль
    Жити в мирі, любові, братерстві.
    Лиш тоді, на кінець, звідусіль
    Прийде щастя – то цінність найперша.

    18.07.2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  33. Тетяна Роса - [ 2010.07.25 16:00 ]
    Поклик
    Ми не здатні в собі закреслити
    Закодований крапко-рисками
    Вічний поклик до Макровсесвіту,
    Де розсипано зорі бризками.

    Де матерія чорна масами
    Океани проміння змішує,
    Живемо ми самотньо расою,
    Що все мріє про зустріч з іншою.

    Напинаємо мрій вітрила ми
    І у часі мандруємо й просторі,
    А по суті птахи безкрилі ми,
    Й живемо на планеті-острові.

    А вітри зачекались сонячні
    Тих вітрильників не збудованих…
    У болотах словесних стоячи
    Ділять гнізда птахи вгодовані.

    Амбіційність плаского розуму
    В пелюшки пишних слів вгортаючи,
    За розкішними тіла позами
    Зручно жити і не літаючи.

    І, здається, за цими справами,
    Красномовністю вщент заморені,
    За жалями згубили право ми
    На космічні шляхи не скорені…

    Неможливо в собі закреслити
    Закодований крапко-рисками
    Вічний поклик до Макровсесвіту,
    Де розсипано зорі бризками.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  34. Олександр Григоренко - [ 2010.07.25 13:56 ]
    Лайнер ВУ
    Чистые мысли-корабли богов Земли.В Зпоху Нового их ведут дети Любви. Шторма, туман, препятствия страха им ведомы, но в бухту покоя-Домой!, всегда вернутся они.
    Белоснежный лайнер
    ВУ, КРАЙОН-Капитан, рукопожатие, взаимные приветствия, на палубе царит идилия Добра!- Атмосфера взаимопонимания.
    Все возвращаются Домой, в каюте блажeнства покой.
    Курс на Север, Его Любя, мы возвращаемся по карте памяти истоков прошлого на круги сво-Я.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Сергій Сірий - [ 2010.07.25 12:41 ]
    * * *
    Кохатимемось в темноті.
    Я вимкну місяць, вимкну зорі,
    Аби не бачили вони
    Наскільки голі ми й прозорі.
    Ми заховаєм від очей,
    Чужих очей, свою чутливість.
    Хай заздрість їх не обпече,
    Які ми голі і щасливі.
    Шатро із темряви – це наш
    Надійний сховок для бажання.
    Приляж на сутінок, приляж.
    Утаємничимо кохання.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  36. Анна Малігон - [ 2010.07.25 11:28 ]
    ТАК НІХТО НЕ ПРОЩАЄТЬСЯ
    Так ніхто не прощається… Де не клянуться травою
    на живому снігу, де сосна виростає кривою,
    де водій утрачає пильність і гасне в літі,
    я не стану на лікті…
    Так не плачуть занедбані діти, йдучи із дому…
    Подолавши себе, суперечки, недільну втому,
    причаївши страшну історію за щокою,
    я тебе заспокою…
    Так ніхто не прощається… Весело… Бо зарано
    повертати назад, не пізнавши всього туману,
    не дійти до війни, переситившись камуфляжем…
    На чужому поляжем…
    Піде світло повільно донизу по восковій вені,
    заворушиться дим у вікні, безкінечність у жмені.
    І, помноживши попіл на попіл, відпустимо кому.
    Так не буде нікому…




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  37. Олександр Григоренко - [ 2010.07.24 22:19 ]
    *Гармонiя*
    Кожна людина на Планетi Земля прагне кохання.
    Генiальнiсть любові доволi проста,
    Даруй квiти своєї душi Природi Свiту.
    Енергiя любові i на вiдстанi доволi проста-
    Це скарби Духу свiтлом душі.
    В чiстостотi шляхетнiй простота.
    Гармонiя Життя- це поєднання поглядiв, -
    Абсолютом сумiстного творіння Життя...
    2011р.



    Рейтинги: Народний 0 (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  38. Олександра Барановська - [ 2010.07.24 22:00 ]
    До тебе...
    Не побачу, не плачу, не думаю…
    Наче сон пролетіли роки.
    Я для тебе безсмертною думою
    Ляжу складно в рожеві рядки…

    Я до тебе кохання розпечене
    З теплим вітром пришлю на вуста.
    Наше щастя, навіки приречене,
    Десь загубиться в сивих літах…

    14.07.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Мрія Поета - [ 2010.07.24 19:41 ]
    На прицеле
    За поворотом – два столба
    и рельсы старого трамвая,
    оборванные провода
    и грифов недобитых стая…

    Зевнув, убрав ладонь со лба,
    предохранителем играя,
    она следила, как толпа
    рванула, будто бы из рая,

    туда, где, похоти раба,
    в дразнящих шортиках из мая,
    бежала девочка-судьба,
    саму себя не понимая.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (17)


  40. Наталка Подолянка - [ 2010.07.24 12:32 ]
    ***
    Літо пройшло…сумую,
    наче не земля, а я хочу помирати…
    Дні, як смертник відрахую…
    з листям душі хочеться зів’яти…
    Не рятуй мене, не вартуй мене…
    Це лише тінь, мене вже немає…
    в пожовклому саду тінь промайне…
    я не знаю, що душа там шукає…
    Може сліди втраченого кохання…
    а може які ліки для серця!
    Чекаючи осіннього світання,
    прошу на цю примару не сердься…


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Наталка Подолянка - [ 2010.07.24 12:02 ]
    ***
    Натхнення рвало душу на шматки,
    я малювала нас, усюди були ми…
    Я плакала, зривала темряву ночей,
    і стільки сліз лилось із моїх очей…
    Моїй душі потрібен новий притулок,
    а ти візьми собі оцей малюнок.
    Хай буде він для тебе згадкою,
    чи хоч у книжечці закладкою…


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Наталка Подолянка - [ 2010.07.24 12:07 ]
    ***
    Час тікає крізь пальці,
    снігом замітає серце.
    Беззмінний, безслідний процес.
    Вчинити б якийсь ексцес…
    Щоб зупинилось серце…тобто час...
    Це все не стосується Вас,
    це не стосується нікого,
    це мій обраний шлях,
    і що Вам до того?



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  43. Наталка Подолянка - [ 2010.07.24 12:18 ]
    ***
    Я не знаю, який сьогодні день…
    Я не знаю ні годин, ні часу…
    Серце співає похоронних пісень,
    я не вберегла його завчасно.
    А на вустах ще не згасає
    останній поцілунок, пекучі сліди.
    Я, навіть, болю вже не відчуваю…
    лиш холод в серці там, де був ти!
    Так, напевне, людина помирає,
    душа майструвала собі труну.
    Час спливає, а я відчуваю,
    що сьогодні я вже не живу…


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  44. Володимир Солодовніков - [ 2010.07.24 12:15 ]
    * * *
    Любов не мед, скоріш отрута,
    Мій час навколо і в мені,
    Тебе нема і палить смута
    На безголосому вогні.
    Вже не лякає сива осінь
    І хуртовинами зима,
    По Хортиці ступаю босий,
    А десь у хащах
    Біль дріма.
    І хай дріма,
    Хай спить довіку,
    Обійдемо його - хай спить.
    І серцю не потрібні ліки,
    Коли жага тебе любить.
    Хоч і на дворі листопадить,
    І з позавчора ще дощить,
    Але ніщо нам не завадить
    В осіннім полум'ї любить.
    З тобою всі скоріш малеча,
    А я закоханий юнак...
    Яке це щастя - ми і вечір,
    І ти у голос:
    Завжди б так.



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (5)


  45. Володимир Солодовніков - [ 2010.07.24 11:34 ]
    * * *
    Усе приходить із запізненням,
    А може так повинно буть?
    Як небеса нас тільки визнають,
    Тоді аж визначає люд.

    Питання є?..
    Питань немає.
    Казки доросли й малюкам.
    Бач, ранок очі відкриває,
    Я ж посміхаюсь небесам.

    Усе приходить із запізненням,
    Нажаль...


    Рейтинги: Народний 5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (2)


  46. Ірина Кулаковська - [ 2010.07.24 11:10 ]
    * * *
    В місті спогадів наших сьогодні дощить.
    Крізь діряве манто поруділого неба
    Списи сиплються попелом, тирсою. Мить,
    Як напружений нерв. Повертатись до себе


    Від замулених пляжів, барвистих чекань,
    Від линялих реалій, зашорених вікон
    В край, де листя злилося із золотом бань,
    Де в кав'ярні співає зажурений циган.


    В місті спогадів наших намокле таксі
    За лискучею шибою, ніби розмито.
    Опівнічна кімната. Троянди в росі.
    Смак суниць на вустах, як мелодія літа.


    М'ятий беж простирадел. Із тістечком чай.
    І каштани об дах - ісполінські краплини.
    В місті спогадів наших, де райдуг розмай,
    В полум'яному танці сплелись наші тіні.


    Все так просто, і зайва логічність думок.
    Місто спогадів. Сон? З ним єднання хвилина...
    Тут волосся твого розкуйовджений шовк
    Упізнали мої безсоромні коліна.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  47. Олександр Григоренко - [ 2010.07.24 10:07 ]
    Гурия
    На небосводе яркая звезда-Зухра, дарит гурия-краса востока Миру нежность- я люблю тебя. В моей Жизни Крестной Мамой Венера, дочь Любви Творца! В Любви Он создал
    колыбель,Землю-матушку кормилицу купель, чтобы в Любви росли и Eдины были в Ней
    Души всех Его детей.
    Из Сердца Единого
    Любовь сквозь Века,
    струится родником Животврящим- зто УСТА ИИСУСА! ОН с нами всегда- Из Единого, сквозь Единство к Единому, зто Истина


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  48. Оксана Мазур - [ 2010.07.24 03:10 ]
    МАХА
    Так – кинусь в прірву й буду тим щаслива:
    Хоч мить, та знала все ж польоту диво!
    Згорю свічею я до тла, до смерти,
    Та де той кабальєро, гідний жертви?
    Гітара грала – дарувала муку.
    Я реготом глушила біль-розпуку.
    Мантилья зради огортала плечі…
    І все ж життям хміліла у цей вечір!
    А кастаньєти били ритм невпинно.
    Покарана не за свою провину,
    Зробила крок до прірви …божевільна…
    І полетіла ввись, душею вільна!

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (7)


  49. Оксана Мазур - [ 2010.07.24 01:16 ]
    НАТАЛЦІ ...)
    Зоряним пилом притрушені шовкові коси,
    Погляд у погляд –
    наскрізь –
    від душі до душі.
    Кохання омиють весни самоцвітнії роси,
    І спогад сапфіром твій принц лиш тобі залишив.
    – Кохана! – в очах глибина і чарунок життя,
    Срібні далі, мереживо стежок й доріг.
    – Голубко, водоcпад твоїх кіс – сутність мого буття,
    Космос, Вічність і Вірність –
    атрибути кохання –
    до ніг!
    – О мій любий! Це серце – мов келих іскристий вина,
    Що дарує солодку печаль й щастям сповнений сміх.
    Не барись, і устами із уст моє серце – до дна!
    Ти для мене усе: ранок, сонце, весна,
    мій калиновий гріх…
    Так дві тіні вночі крізь тумани і зорі ішли,
    Пили весну до дна і збирали з яблуней цвіт.
    Та змережаний Сонцем й росою палац свій знайшли,
    Щоб залишитись там, забувши про всіх і про світ...



    Рейтинги: Народний 0 (5.58) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (4)


  50. Оксана Лозова - [ 2010.07.24 00:02 ]
    Шум потоку
    Ти повів мене в гори,
    І гори зробились твоїми,
    Ти забрав мою тишу,
    Мені –
    шум потоку віддав.
    Під шатром неозорим
    Були ми такими близькими,
    Як бувають найближчими
    Спрагла земля і вода.

    Бігла вниз твоя стежка,
    Сміялась твоїми слідами,
    А потік за потоком
    У темних лісах відшумів.
    Як далеко-далеко
    Зостався твій сонячний ранок...
    Хто назве його злодієм?
    Він же віддав
    все, що міг.

    липень 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1299   1300   1301   1302   1303   1304   1305   1306   1307   ...   1829