ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Марина Карпінська - [ 2010.06.20 16:43 ]
    И вот так
    И вот так, из пустого в порожнее переливая,
    Изведя на нет всю себя, постоянно плача,
    Ты откроешь глаза, ты, что раньше звалась «родная»
    И поймешь, что он хочет жить, но уже иначе.
    Что ему надоели твои печальные письма,
    Что пусть он и грустит, но забудется,- перестанет,
    «Не хочу к тебе»,- как циничный контрольный выстрел.
    «Береги себя»,- побледневшими вмиг устами.
    Он ушел и пусть, жизнь его, ты уже не вправе
    Очернять ему его юность своей тоскою.
    Поменять коней на непройденной переправе
    Не захочешь ты. Развернувшись, пойдешь босою.
    Отзвенят по вам ностальгией счастливых улыбок
    Ваших светлых дней голоса и исчезнут вовсе,
    Он найдет себе ту, что сможет не делать ошибок,
    И поверит, что та его любит намного больше.
    Ты еще погрустишь, ведь уж не на кого опереться
    Ты теперь будешь жить в тихой гавани снов и быта
    Только вот никому не откроешь больного сердца
    И в глазах красных вен станет больше, ведь ты забыта.

    20.06.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  2. Іван Гентош - [ 2010.06.20 13:32 ]
    пародія "Останній вірш…"
    І. Трач

    Останній вірш
    прийде на прощу,
    Останній вірш
    скаже знов мені:
    Пощо, пощо???
    Останній вірш,
    останній
    Прийде
    на папір…
    Останній
    вірш
    прийде
    до мене
    знову…
    Про це
    не знатиме
    НІХТО,
    Тільки
    недописаний
    папір…


    Збірка ”Печалі Замкової Гори”





    Пародія


    Останній вірш…
    О дивний світ!
    Останній грам,
    останній літр…
    Востаннє прийдеш.
    А ПОЩО?
    Про це
    не знатиме
    НІХТО…



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (2)


  3. Ґеорґус Аба - [ 2010.06.20 13:52 ]
    Апельсік
    Апельсиновий сік
    - Стандартний, для всіх.
    Його соковита реклама
    Увійшла у свідомість мою
    Пластмасою спаму.

    Ні, я не проти,
    Я...навіть за,
    Не лаю я те, що приємно.

    Просто, коли почнеться гроза,
    Вона вдарить в найбільш заземлене.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  4. Юлія Гордійчук - [ 2010.06.20 13:41 ]
    Сон по обіді
    Маленький, тепленький, босий:
    Пальчики, щічки, носик,
    Спить на канапі жовтій
    Сонячний зайчик Тосик
    Й сни, як лоскотки легкі,
    З запахом абрикосу
    Труться об твої ніжки,
    Диво медоволосе…


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (2)


  5. Василь Кузан - [ 2010.06.20 12:11 ]
    У тебе місячна ментальність...
    У тебе місячна ментальність
    Циклічно кругла, мов гарбуз.
    Чутлива ти червова дама.
    А раптом: дивишся – ти туз.

    У тебе сонячні принади,
    Ти всіх зігріти ладна. Ти
    Ідеш поволі до любові
    Та враз – до іншої мети.

    У тебе все і є, й немає.
    Тож задоволення не те...
    На стежці згублену підкову
    Січневим словом замете...

    Мов передзвін північним сяйвом
    Життя полине у віки.
    Писати місячну сонату
    Мені сьогодні не з руки.


    2005


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (4)


  6. Сергій Гольдін - [ 2010.06.20 12:54 ]
    Сім’я Урану неплідне щодо богів та гігантів
    Сім’я Урану неплідне щодо богів та гігантів,
    А зела ростуть непогано.
    Злива зрошує отвори міста, наче я добросердну хвойду,
    Що за звичкою трохи п’яна.
    Ця злива – саме знущання,
    З головою світ затопила.
    Злива вірить в чисте кохання,
    А бачить розпусне тіло.
    Соснова волога неба слова розчиняє до решти:
    Теплий дощ захлинувся в слові.
    Сотня віків пролине, ми будемо, наче комахи
    В прозорості бурштиновій.
    Подруга зойкне востаннє
    Залита кульбабовим медом.
    Мовчання, прощання, зітхання
    Оспівані славним аедом.
    Злото і світло. Бурштиновий час.
    Сонячна крига увічнює нас.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (1)


  7. Андрей Мединский - [ 2010.06.20 10:40 ]
    Стеклянный шар
    Белые-белые, как медсестры,
    ангелы улетают сквозь стены,
    холод вползает утром под простынь
    бескрыло и внутривенно.

    Мальчик играет стеклянным шаром,
    смотрит сквозь на горящую лампу,
    видит на склоне Килиманджаро
    вечные льды, вместо ампул.

    Лысое солнце в цветной косынке
    в глянец открытки с надписью «Киев»
    ткнулось и шепчет: «Збирайся, синку,
    на хіміотерапію».

    Если голос однажды повиснет
    последним звуком - белым на черном -
    станет ли то, что зовется жизнью,
    вымыслом необреченных?




    Рейтинги: Народний 5.38 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  8. Олексій Тичко - [ 2010.06.20 09:13 ]
    Ностальгія

    Т. Ш.

    Вологий клімат, сиві Альпи, Апенніни.
    Співуча мова, милозвучна, та чужа.
    Тобі щоночі сниться хата, білі стіни
    І двір матусі, чорнобривцями межа,
    Знайомі вулиці, у заростях садиби.
    Ще сниться запах – пахнуть руки молоком.
    Турбують, манять незабутні краєвиди
    І курява за чередою над селом.
    Топтати трави, що від спеки поруділи,
    Пройтися тихо по околицях села.
    І щоб нав’язлива примара ностальгії -
    Хоч на години - відпустила, відійшла...
    19.06.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  9. Бедлам Веселка - [ 2010.06.20 00:21 ]
    Про Вас
    Заходьте,дуже раді Вам
    Чому Ви ображаєтесь?
    Прошу присядьте десь отам.
    На мене Ви не лаєтесь?

    Я червонію,певно так,
    тече вино збентеження,
    Картуз пасує до лиця,
    це Ваше спостереження

    налити чашку кави Вам,
    чи знову Ви відмовитесь?
    Збирається густий туман,
    Хоч словом Ви обмовитесь?

    Я люблю запах цигарок,
    здається то не збочення,
    із книжних аркушів старих
    як Ваше заохочення,

    запропоную чаю Вам
    на нього Ви погодитесь?
    В кишенях затишно рукам,
    Погано Ви поводитесь.

    Я ворожила над таро,
    тепер немає значення,
    іду у хресний хід
    за Вашим:"Допобачення"

    Ці темні окуляри Вам
    за скельцями ховаєтесь?
    Очей скривається обман,
    Ви рідко посміхаєтесь.

    Я дам останній парасоль
    Вечірній дощ під враження
    Застиг годинника пісок
    В калюжі Вас зображення.

    2010


    Рейтинги: Народний 5 (4.79) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  10. Юлія Гордійчук - [ 2010.06.20 00:00 ]
    ***(червень)
    Червень-холерик знов трощить в істериці небо,
    Бризки летять, мов пелюстки захмарних бузків.
    Тихше, мій леве, вгамуйся, рідненький, не треба,
    Діти мої засинати бояться в твій гнів…

    Мокрі долоні припестять, а ніч заколише,
    Дай їм під ранок легеньких, як бульбашки снів,
    Стежки до моря щоб вились в смарагдовій тиші,
    Усмішки друзів й листівки з казкових країв.

    Як всі поснуть, я чекатиму тут, на балконі.
    Ти загорни мене в теплий солодкий бурштин
    Літніх ночей, я тобі цілуватиму скроні...
    Вибач. Спізнилась. Це ж діти… Ти вже не один.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  11. Софія Кримовська - [ 2010.06.20 00:39 ]
    Зброя не потрібна більше
    Зброя не потрібна більше.
    Запеклися кров і крик.
    Виграв ти. У полі бій ще,
    але виграв ти. Ти звик

    до чола у листі лавру,
    до трофеїв, до земель.
    Що тобі? Грошей чи лярву?
    Відсікти і на тарель

    голову страшного ката? -
    Переможцям можна все!
    Чи музиків погукати –
    хай луна в народ несе

    звістку, славу перемоги...
    На рубцях глибоких ран
    недобитих і убогих
    ти... Спаситель чи тиран?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (4)


  12. Юлька Гриценко - [ 2010.06.19 23:38 ]
    Почуттєва аналітика
    Ми спалили міст,
    Щоб сховати зміст
    Минулого.

    Ми зламали дах,
    Для таких невдах,
    Як були ми.

    Ми змінили текст,
    Щоб брудний контекст
    Помітили.

    Підірвали світ,
    І пішли в політ
    Орбітами.

    Ми несли в руці
    Почуття, як ціль,
    До радості.

    Ми не знали де,
    Нас кінець знайде.
    Ховалися.

    Ми тікали в ліс,
    І під скрип коліс,
    Заплакали.

    А тепер отут
    Виливаєм бруд
    Із запалом.

    Ми самі собі
    За кохання бій
    Пророчили.

    Час давно прийшов,
    Ми не знали, в що
    Ми вскочили.

    А тепер німі,
    Горимо в пітьмі.
    Та нарізно.

    Замінили текст,
    А старий контекст -
    Аналізом.


    19.06.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  13. Микола Шевченко - [ 2010.06.19 23:05 ]
    І що се робить?..
    ...Сенсацій глитаєш куліш свидовий,
    лишень інтернет розчепіриш.
    Вгризаються факти - хоч сядь і завий!
    Зглемедають, як не повіриш...
    Плішива довбешка мокріє на раз,
    а в кого волосся - гарцює.
    Чи впасти в екстаз, чи усе - в унітаз...
    А раптом життя відлупцює?
    І що се робить? Чи зусилля з`єднать,
    пліч-о-пліч за волю і віру?
    Чи мовчки до цвинтаря нам плазувать?
    Придбати квитка на Нубіру?
    Якби ж-то читати все в міру...

    19.06.10



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  14. Вікторія Осташ - [ 2010.06.19 19:37 ]
    допóки
    між своїми й чужими – думками словами надіями
    на межі неписання за колом полярних ночей
    все згадаєш і схлипнеш в якомусь-то Чаєзогрієві
    чи то в Кавозастижську – однаково допече
    занапащена вічність де дорого все що й не вимовиш
    з-під цупкого паперу найтонші діла дістає
    що зробив і забув на шляху із Голготи у Дúвомишль
    крізь спекоту спокути штовхаючи слово своє


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  15. Віталій Білець - [ 2010.06.19 15:47 ]
    Затанцювала липа під вікном





    Затанцювала липа під вікном,
    В зелений лист галуззя розіткала…
    Ковтнувши сонця із небесного бокалу
    Вже більше не мовчить зимовим сном –
    Її пора прийшла і забуяла.

    Її краса полилася у світ
    П’янким струмком рожевих ароматів.
    Медові бризи у мільйон каратів
    Розсипав щедро золотавий цвіт.

    А бджоли, бджоли весело дзижчать,
    Лоскочуть віти крильцями грайливо
    І знов у теплі вулики летять,
    В них несучи своє янтарне диво.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  16. Юрко Пантелеймон - [ 2010.06.19 15:15 ]
    процесуальний хаос
    "Батарея" взуття
    У моєму коридорі.
    "Так-так, мамо,
    Зарас приберу".

    Хмарочоси книжкові
    На моєму столі
    Височіють до самої стелі,
    Але я їх не заховаю!

    Зелено-коричневий фільтер,
    А чорний - для води
    Уже місяць забитий,
    Але ж вода ще тече!?

    У підводному човні
    Я тримаю лад.
    А вдома -
    Процесуальний хаос.


    2010 року Божого


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Віталій Білець - [ 2010.06.19 15:53 ]
    Як може бути так...




    Як може бути так, що при заході сонця
    Природа никне у нічній тіні ?
    Зашторюються квіти як віконця,
    Задмухуються трави як вогні.

    Як може бути так ...? Інакше не буває,
    Дитинство переходить у літа,
    І по літах у вирі відлітає
    Кудись туди, де синя висота

    Звучить піснями, музикою ллється
    В усі початки і в усі кінці...
    Знов спогади біжать по струнах серця,
    Іскряться, мов коштовні камінці.

    Як може бути так, що у ранковій тиші
    Із русел світла випливає день ?
    Знов рум’яніє звабливо на вишні
    Доба краси, пора благословень.

    Вирує далеч радістю цвітіння
    П’ючи живу мелодію весни,
    І юний пагін з древнього коріння
    Підносить яву крізь оманні сни.

    Як може бути так…? Ми знаємо так мало,
    А віримо ще менше у Вчення,
    Яке святих до Неба надимало,
    Пітьму крушило променями Дня…

    Як може бути так... ? Ми в Океані Таїн –
    Загублений, дрібненький острівець,
    Обпалений з усіх своїх окраїни
    Багаттям пломеніючих сердець.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  18. Іван Гентош - [ 2010.06.19 14:45 ]
    пародія "Три каштани..."
    І. Трач


    Три каштани
    у моїй душі,
    Три каштани,
    три каштани,
    три каштани…
    НЕ ЧУЖІ.
    Три каштани
    у моїй руці,
    Три каштани, три каштани, три каштани…
    Ви скажіть усьому
    світу:
    Ми іще живі!
    Три каштани
    у моїй руці…


    Збірка “Печалі Замкової Гори”




    Пародія


    До кишені
    руку
    запихаю,
    Два каштани
    у моїй руці…
    Чи живі,
    чи неживі –
    не знаю…
    Все одно – мої,
    а НЕ ЧУЖІ!




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (10)


  19. Ігор Павлюк - [ 2010.06.19 14:15 ]
    Кожен день проживаю тепер, як окреме життя.


    Кожен день проживаю тепер, як окреме життя.
    Книгу білої хати нутром читаю.
    У вітчизни моєї змінився стяг.
    Не змінився Почаїв.

    Бачу, люди старенькі сміються старим
    Так, як діти звірятам.
    Я – мов дерево сильне, але без кори,
    Що навчилось літати.

    А живу, наче Бог у собачій душі.
    І борюсь зі сльозою.
    І тече по мені, наче мед по ножі,
    Ситий зойк Мезозою.

    То ж закладка на книзі поезописань –
    Птеродактиля шкіра.
    І приходять волхви із духовних повстань,
    І шукають кумира.

    А лелеки чорнобильські носять дітей
    Сумнуватих доволі...
    І корінням до верху калина росте,
    Б’ють громи тонкостволі.

    Словом, все, як було много вітру назад.
    Сателітки гніздечок.
    Спить пекельно порубаний райський сад.
    Змій рятується втечею.

    І напоказ молінь так багато тепер,
    Що не віриш нікому.

    Цей останній мій день молодим помер.
    Крапка з комою.


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (8)


  20. Аліна Шевчук - [ 2010.06.19 13:26 ]
    Згадаю про забутого
    Люблю тебе, смаглявий незнайомцю!,
    Мого життя незіграна печаль.
    "Люблю...тебе" - вже не тривожить пам’ять фраза ця.
    Душа вже ж проминула цей причал.

    Ні, не люблю ... і, навіть, не згадаю,
    В думках про тебе я не пом’яну і словом!
    А все ж стою під небом і чекаю
    Журавлиних пісень пам’ять, що лунає в мені дзвоном.

    Навіщо зорі нам тоді шептали
    На вухо ще незнанії слова?!
    Навіщо ми їх слідом повторяли,
    Що аж п’яніла в ночі голова.

    Навіщо ж ранки чарували нас світанками,
    Що аж німіла від краси душа?!
    Навіщо поглядами обмінялись ми,
    Немов квитком в нікуди, поспіша.

    Минали дні і час не зупинявся,
    Потяг років відвіз тебе кудись.
    А наш світанок й досі не опам’ятався -
    Смарагдові хмаринки он кличуть нас, дивись!

    І взагалі, мені не сумно зовсім!
    Я вмію заховатись від душі.
    Лиш ввечері зірки рахую: ... сім,... он вісім...
    І згадую забутого в душі.

    18.06.10 0:40


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  21. Наталія Крісман - [ 2010.06.19 09:03 ]
    Щоб не настало забуття!
    Тебе нема... Та наче вчора
    Надію в серці мали ми.
    Лиш смерть, неначе зла потвора,
    Підступно вилізла з пітьми
    Й Тебе у мене відібрала...
    І ніби й часу пронеслось
    З тих пір трагічних вже чимало –
    Розтрощив душу наче хтось...
    Немає сил позбутись болю,
    І відчай рве нутро навпіл.
    Я тільки пам’яті дозволю
    Покласти спогади на стіл
    І час-від-часу зазирати
    У книгу власного буття,
    І душу болем воскрешати,
    Щоб не настало забуття...
    2003р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  22. Ігор Кир'янчук - [ 2010.06.19 05:21 ]
    А ля Осьмачка
    Доля моя неізвідана,
    Сила моя неповержена,
    Буття моє незавершене,
    Воля моя незасуджена,
    Горе моє недоведене,
    Думка моя невмирущая
    Нехай барвить світ
    Цей сумний!
    червень 2008 року


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  23. Ігор Кир'янчук - [ 2010.06.19 04:10 ]
    Романтичний нарис
    У сяйві зоряної ночі
    Пливла дівчина чарівна,
    В її великі чорні очі
    Зайшла рубінова весна.
    Із вуст блищали ясні зорі,
    У косах барвився вінець,
    Вона ходила пішки морем,
    Зібравши райдугу з сердець.
    червень 2008 року


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Ігор Кир'янчук - [ 2010.06.19 04:25 ]
    Якщо спізнаю майбуття…
    Я патріот.
    Але не вмру за Україну,
    Знаючи, що не стану героєм.

    Я письменник.
    Але не писатиму,
    Знаючи, що мене не читатимуть.

    Я філософ.
    Але не осмислюватиму буття,
    Знаючи, що мої закони проігнорують.

    Я людина.
    Але не вітаю життя,
    Відаючи, що воно не відбудеться.

    червень 2008 року



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Ігор Кир'янчук - [ 2010.06.19 04:56 ]
    ***
    Коли заводять пісню солов’ї,
    Коли туман ховається в імлі,
    Тоді беру до рук клавіатуру –
    Творю свої натхненні рубаї.

    1 травня 2008 року


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  26. Ігор Кир'янчук - [ 2010.06.19 04:05 ]
    ***
    Огир мчав огненним скоком,
    Вихор ніс нестримним кроком,
    Шал являв людській арені –
    Все віддав за бурю сцени!..

    січень 2008 року


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  27. Ігор Кир'янчук - [ 2010.06.19 04:36 ]
    ***
    Краса жіноча – то всесвітня сила,
    Вона сіяє – заздрить їй зоря.
    Нескорених вождів вона скорила,
    Незнані береги вона відкрила,
    Життя у вірну смерть вона влила!..

    грудень 2007 року




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  28. Ігор Кир'янчук - [ 2010.06.19 04:29 ]
    ***
    Відкрилася душа – гайда писати,
    Плекати рідне слово золоте,
    Саме воно, немов дбайлива мати,
    Шедевр твоїми пальцями сплете.
    грудень 2007 року


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Наталія Крісман - [ 2010.06.19 01:00 ]
    НЕ ДОЗВОЛЮ ДУШІ ЗКАМ’ЯНІТИ!
    Виринають картини минулих пожеж,
    Що в душі вирували до нині.
    Та, здається, минуле насправді без меж,
    Бо ніщо в цьому світі не гине.

    Що було – не пройшло, все живе до сих пір,
    Що прожито – не кануло в Лету.
    Хоч лягають на серце, немов на папір.
    З кожним днем все нові силуети.

    Та минулі картини не вицвіли ще,
    Навіть з плином часу не зтьмяніли,
    І вчорашнє кохання не змито дощем,
    А, здається, ще більше зміцніло.

    Хоч картини минулого надто сумні
    І зів’яли надії, мов квіти -
    Завдяки почуттям, що живуть у мені,
    Не дозволю душі скам’яніти!
    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  30. Наталія Крісман - [ 2010.06.19 01:57 ]
    Гірка покута
    Живу не так, як би душа хотіла:
    Майбутнє – наче мороком покрито.
    Для мене світ сьогодні – як могила,
    Яка людьми-вандалами розрита.

    Скарало це життя мене любов’ю,
    Хоч водночас – і нею ж освятило.
    Не змию біль вчорашній навіть кров’ю:
    Людина перед Вічністю безсила.

    Життя моє – немов гірка покута
    За те, мабуть, що сміла покохати.
    Я допиваю келих цей отрути,
    Щоб врешті перед Вічністю постати...
    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  31. Наталія Крісман - [ 2010.06.18 22:24 ]
    Відповідь Тетяні Роса на "Апокаліпсис розуму"
    Йдем манівцями, немов неприкаяні,
    Щастя шукаємо десь по окраїнах,
    Навіть до власного болю звикаємо.

    Бродим, безликі в безумстві, отарами,
    Чварами душу на шмаття розкраяли,
    Зернами скверни по вінця загаїли.

    Совість вважаємо річчю примарною,
    Зрадами ситимось, бідами маримо -
    Наче хтось злими усипав нас чарами.

    Громи небесні по грішниках вдарили,
    Сонце сховалось за чорними хмарами,
    Піниться небо в палаючім зареві...

    Може, це ангели нас відрікаються?
    Марно на прощення люд сподівається -
    Душі загублені в рай не впускаються!

    Боже, за що так жорстоко нас скарано? -
    Носимо в душах облудливість Каїна...
    Час вже спинитися, час вже покаятись!!!
    18.06.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  32. Тетяна Роса - [ 2010.06.18 20:46 ]
    Апокаліпсис розуму
    Зá що цей мозок на шмаття покраяно?
    Здобич лихого душа неприкаяна:
    марення, марення, марення, марення…

    Бачаться рідні чужими й ворожими,
    діти й онуки на себе не схожими,
    волю обмежено, світ загороджено.

    Тяму із колії дійсності вибито,
    все переплуталось - спробуй не схибити:
    нібито, нібито, нібито, нібито.

    Змучено душу примарами розуму,
    вигадок плетиво, наче морозами,
    страхом зацьковує, в’яже загрозами.

    Діє у маренні тіло збідоване,
    з трун піднімає минуле поховане:
    спомини, спомини, спомини, спомини.

    Чом ви омріяне дійсністю крешете?
    Тисне на серце свідомості решето.
    Всіх би в могилу із вироком: брешете!

    Серденько рветься до рідної хатоньки,
    ласки просити покійної матінки...
    Спатоньки, спатоньки, спатоньки, спатоньки.
    ***
    Хто без спокути піти сподівається?
    Мрійте, бо інколи мрії збуваються.
    Ангели граються… ангели граються…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  33. Ігор Кир'янчук - [ 2010.06.18 19:43 ]
    Кілька слів про думку
    Кілька слів про думку
    Якщо думка зачаїлась
    І за рогом жде тебе,
    Ти не вір у її милість –
    Зрине в небо голубе.
    ***
    Якщо думку вабить пиво,
    Як до лісу погляд вовчий,
    То чекай із неба зливи,
    Що потопить човен творчий.
    ***
    Якщо думка вище світу,
    То вона се доведе:
    Перетне Земну орбіту,
    Засіяє понад світом
    І у Всесвіті впаде!

    грудень 2007 – грудень 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Ірина Павленок - [ 2010.06.18 16:30 ]
    Двісті хвилин
    Двісті хвилин...
    На польоти у сні й наяву.
    Зачерпнути долонями неба...
    Відчути –
    Живу...

    Тільки двісті хвилин...
    Загубитися поміж світів.
    Доторкнутися серцем до Тебе...
    І знати –
    Любив...

    Цілих двісті хвилин...
    І минуле знесе течія.
    Твої сни заблукають до мене...
    Вже бачиш?
    Твоя...

    Двісті років.
    Століть.
    Чи дві сотні безмежних хвилин.
    Ти зі мною на мить...
    Ти один...

    17.06.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  35. Вероніка Золотоверха - [ 2010.06.18 15:12 ]
    Він
    Це тіло... очі.. рай кульбітом!
    Той дах, те сонце - п'яні літом;
    Сплелись, злетіли - дихай, дихай!
    Гарячі, дикі - втіха сміхом!

    Шалені сповнені бажання,
    Зорію сповнена коханням.
    Ти мій - наркотик нелегальний,
    Ти - мій, акордами фатальний.

    Звучанням голосу і... шкіри,
    Дихання сповнене ефіром,
    Солодкий дотик, танцю кроки -
    "Не бійся! Я з тобою!"...поки.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.34) | "Майстерень" 5.38 (5.34)
    Коментарі: (6)


  36. Северин Вельзеульський - [ 2010.06.18 13:59 ]
    Захований у шухляді
    Хто я?Що я?
    Чиясь фантазія,
    Чи чий-то жарт?

    Яка межа
    Суттєвих розумінь:
    Людей та звірів виживання?

    Я як людина,без вагань,
    На іншого накинув наклеп -
    Ми любимо себе,
    Навіщо нам цей наклеп?

    Як звір, я виживав
    Та в слабших
    Їжу відбирав -
    Я як людина виживав.

    Хто я?
    Людська порода-
    Грязнокров'яна вода?

    Що я?
    Несамовитий звір?
    Чи чийсь
    Поганий витвір
    Постмодерністського мистецтва?

    Я лиш лялькар
    Своїх інстинктів.

    курсы английского
    горящие туры
    курсы английского


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.13) | "Майстерень" 5.13 (5.13)
    Коментарі: (3)


  37. Ірина Зелененька - [ 2010.06.18 12:34 ]
    ***
    літня тиша
    мучиться
    сповідально
    земля заглядає у кров -
    кров позивається до землі;
    все якось давно
    дивно і димно

    то сонце на тарелі

    акварелі, хмари і ми - пропащі...
    але посеред міста липа -
    Мадонна з довгою шиєю

    якось прийму себе
    до палітри світу

    літня тиша
    мучиться
    сповідально -
    місто у форматі фоліо -

    астрально

    повіддалік

    невагома
    і невідома земля
    заглядає у кров.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  38. Іван Гентош - [ 2010.06.18 12:50 ]
    пародія "Жінка з очима кішки"
    Г. Скірська

    Жінка з очима кішки.
    Кішка з очима жінки…
    Плаче дитя під дощем –
    Щем.
    Жінка зі спокоєм кішки,
    Кішка зі спокоєм жінки…
    Відьма напустить тіні –
    Ліні.
    Жінка із кігтями кішки,
    Кішка із нігтями жінки…
    Немає під дахом місця –
    Місяця.
    Жінка з гордістю кішки,
    Кішка з гордістю жінки…
    Плаче дитя під дощем –
    Ще б…


    Збірка “Колючий чортополох”




    Пародія

    Дивлюсь на тебе зблизька,
    Прямо не очі – очиська,
    Аж забиває дух!
    Ух!
    Відьма напустить тіні,
    Вдіне спідничку міні,
    Виставить ноги. Жах!
    Ах!
    Жінка фарбує нігті,
    Трохи оголить лікті,
    Так непомітно збудить!
    Буде!


    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (17)


  39. Олеся Овчар - [ 2010.06.18 11:52 ]
    Чемне курчатко
    Плямка чорна, плямка біла –
    На причілку киця сіла
    І, так ніби ненароком,
    За курчатком стежить оком.

    А курчатко по травиці –
    Та подалі все од киці,
    Бо навчила мама Курка:
    Стерегтися треба Мурки!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (14)


  40. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.06.18 10:02 ]
    * * *
    Забути на мить про обдурену душу,
    Негоєні рани з нерівних боїв.
    Забути про те, що не можу, а мушу,
    Усе, що не встиг і чого не зумів.

    Забути про те, що не бачу спасіння,
    Іду навмання і не маю мети,
    Про постріли в спину, сміття і каміння,
    Зачинені двері, розбиті мости.

    Напитись доп'яну, зірватись, проснутись,
    Пірнути у вир безнадійних надій,
    Втекти од буденної фальші отрути,
    Безглуздих положень, стосунків, подій.

    На мить не почути одвічне: “Не треба!
    Навіщо? Для чого? Від кого? Куди?
    Втекти...
    Й повернутися, вкотре, до себе,
    Бо тільки від себе й не можна втекти.

    далеке минуле - 2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (17)


  41. Софія Кримовська - [ 2010.06.18 10:42 ]
    Година-пік
    Година-пік. Одна нога в повітрі,
    на іншу наступають час від часу.
    Я можу бути чемною, повірте,
    але... не вранці і не цього разу...

    Скінчилась кава, підгоріли яйця,
    не стало масла і забракло хліба.
    І це усе помітила я вранці.
    Та ще й проспала. Тут уже не німби,

    а ріжки одягнеш... Я дуже прОшу,
    що позитиви канули у Лету,
    бо, переважно, я таки хороша,
    хоча і це, зазначу, по секрету...

    Підстрибував автобус, липли спини
    до спин, до вікон, до дверей... О літо!
    Летіли пух, пилюка, смог і слина...
    Ну як тут червень раптом не любити?

    І як не дати дядькові по пиці
    і каблуком не стукнути у рило,
    коли поплутав ноги молодиці
    із власним (волохатим, певне) тілом?

    І як не промахнутись випадково,
    коли маршрутка скаче по дорозі?..
    Важка була дорога, дуже... Словом,
    я в травмопункті. Добре – не у морзі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (17)


  42. Наталія Крісман - [ 2010.06.18 08:00 ]
    МУШУ ПРОРВАТИСЯ!
    Буду шукати свій шлях,
    Тільки б не збитися.
    Та закрадається страх
    Знов помилитися.

    Знаю, прийдеться мені
    В стіни вдарятися,
    Будуть напружені дні,
    Мушу прорватися!

    Ждуть небезпеки мене,
    Ворог не спатиме.
    Доля мене не зігне –
    Сили шукатиму.

    Втратами мощений шлях,
    Болем проторений.
    Доля – мов зранений птах,
    Але нескорений!
    2003р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  43. Наталія Крісман - [ 2010.06.18 08:00 ]
    ЧОМУ?
    Чому в історії Вкраїни стільки драм?
    Чому пролилося людської ріки крові?
    Хто зруйнувати вирішив наш храм?
    Чому німа печать на рідній мові?

    Чому ярмо так довго ми волочим?
    Чому ідем в пітьму, а не до світла?
    Чому на зло скоріше ми охочі,
    А душі вже й забули про молитву?

    Чому земля так стогне під ногами?
    Чому Творець так часто нас карає?
    Чи ж не тому, що власними руками
    Самі ще за життя себе ховаєм?

    Чому лежать знівечені хрести?
    За що сини батьків своїх цурались?...
    Прошу тебе, о Господи, прости
    За все, що було, і за те, що ще не сталось!...
    2000р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  44. Наталія Крісман - [ 2010.06.18 08:53 ]
    НАПЕВНО...
    Напевно, я ніколи б не змогла
    В чужій країні вирости і жити,
    Я свого місця там би не знайшла
    І не зуміла б там душа моя творити.

    Напевно, тільки в рідному краю
    Мені так ніжно сонечко сіяє.
    Я вперше тут промовила “люблю”,
    І серце волю тут лиш відчуває.

    Напевно, тільки в рідній стороні
    Мені байдужою не буде доля світу,
    І дух бійця народиться в мені,
    І силу дасть мені несамовиту.

    Я впевнена, коли настане мить –
    Душа моя у кращий світ полине –
    Земля батьків прийме мене й простить,
    Мов рідна мати згублену дитину...
    2000р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  45. Оля Оля - [ 2010.06.18 05:22 ]
    досить, чи шо..........
    а сльози течуть,
    і нічо не поробиш..
    палити.. залити мовчання вином..
    накрити печаль шерстяним полотном.
    ти жодного слова мені не промовиш..
    і дощ як з відра
    за відкритим вікном.
    і тоне в мовчанні останній ковток.
    закрити би серце своє на замок...
    та сльози течуть нескінченним струмком.

    2010


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (25)


  46. Ірина Білінська - [ 2010.06.18 00:56 ]
    НЕ ПРИРУЧАЙ

    Мені наснився дивний сон:
    цвіли сади життя одвічні...
    Я в твій потрапила полон,
    а понад нами - ніч магічна.

    Твій голос – весняний ручай.
    Мій порятунок, а чи згуба?
    Не приручай.
    Не приручай.
    Не приручай, якщо не любиш.

    А може був то і не сон,
    в якому ми з тобою поруч...
    Два серця бились в унісон
    і розквітало сонце в горах…

    Любові лагідна рука –
    Благословить, заколихає…
    Не відпускай.
    Не відпускай.
    Не відпускай, якщо кохаєш.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  47. Ірина Білінська - [ 2010.06.17 19:20 ]
    СЕРЕД СВОЇХ
    Ані тепла нема, ні прохолоди
    у дикої безодні самоти.
    Здається, ніби – люди, і - не люди…
    ні посмішки тобі, ні доброти…
    Корисливість одна –
    найвища з цілей
    у цій пустелі поглядів людських.
    Не зцілишся.
    Не зцілишся й не зцілиш
    в тумані цім ні серця, ні руки.
    І хочеться далеко вільним вітром
    чимдуж тікати…
    Господи прости,
    що пусто так серед своїх у світі –
    страшнішої немає самоти...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (5)


  48. Мара Щира - [ 2010.06.17 19:55 ]
    Думки про доцільність
    Я не те, що тобі потрібно.
    Я іграшка, чи тренажер.
    Розділена за раз на дрібно
    І зліплена з чужих химер.
    Я не така, що сниться ніжно
    І не така що ти хотів,
    Я просто ненадовго свіжа
    Без замаскованих кутів.
    Я не достатньо балаклива.
    Примхлива, вдумлива та зла.
    Я не така як я хотіла,
    Я не така, я не вона.
    Я не малюнок і не казка
    - Закаламучена вода,
    Я вчасно видана підказка.
    Ти поряд є, та я одна.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  49. Олена Осінь - [ 2010.06.17 13:00 ]
    Інтенсивні параметри хімічно-фізичних процесів, або – перед грозою
    Спочатку повільно у магмі розплавляться довгі пальці,
    Тонкою цівкою вирізьблять шрами-тату на сонці,
    Кипляча ртуть потече у вогняно-пекельний стронцій –
    Лишаю відбитки обіймів і сплав металевих фракцій.

    А потім шматую зболілу землю до мантії плугом!
    Я все розумію…, що ти далеко…, ніхто не винен….
    І лави ріка тече по хребту в тектонічній спині,
    І рветься потоком в твою недосяжність жагуча туга.

    Ламаю ядро: скіпаю, мігрую, втрачаю свідомість.
    Розірвано атоми – вибух! Хімічна реакція!
    …дихати легше…, жива…. і небо, нарешті, хмариться.
    Я вичахаю. Свіжо-озоновою стаю натомість.


    Гроза залишає глибоке відлуння вібрації.
    Дощ плаче віршами до тебе.
    Сльозою плачу я.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (7)


  50. Іван Гентош - [ 2010.06.17 12:41 ]
    пародія "Люби - не покинь"
    Г. Скірська

    Боялась сказати тобі, що люблю,
    Боялась сказати.
    Чар зілля не вип’ю, лише пригублю, –
    Не думав – сказав ти.

    А вже настоялась цілющо душа,
    Ще вчора – порожня.
    А ти прямував, обминав, залишав
    Мій біль – подорожник…

    І барви загусли: де небо, де ж синь?
    У слові тім – фатум.
    Люби мене, люби – не покинь, –
    Боялась сказати.


    Збірка “Колючий чортополох”







    Пародія


    Не порожня я, не порожня…
    Скоро взнає про це рідня.
    Так кохатися мріє кожна,
    Але, вибачте, не щодня!

    Ми зустрінемося і нині,
    Бо духовне – понад усе.
    Все змішається – барви сині,
    Подорожник, твоє лице…

    Видно, зайвого пригубила,
    Настоялась цілющо душа
    Не в чар-зіллі любовна сила.
    Я встидаюсь сказати... Ша!



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1311   1312   1313   1314   1315   1316   1317   1318   1319   ...   1829