ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Катя Гуменюк - [ 2010.06.05 23:46 ]
    той самий
    а дотягнутися так дуже важко,
    бо мені заважають зелені ґрати.
    і мертві стіни чужого гомону
    добре, що я не маю твого номеру.

    (2010)


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  2. Даринка Квітка - [ 2010.06.05 22:24 ]
    кавовий віршик
    На дні горнятка кави розтеклося небо
    Та літають цукрові птахи, їм для щастя більше не треба.
    А ще висить хмаринка для моїх ніжок,
    Що до цієї миті бігли веселкою доріжок.
    На дні горнятка кави очей багато і блиску променів зіниці.
    Там невимовно і птахомовно курличе голуб й муркоче киця.
    Дочаклую трохи літньої казки у зерня для тебе
    Й усмішкою домалюється ранкове кавове небо.

    квітка 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  3. Ґеорґус Аба - [ 2010.06.05 21:32 ]
    Надречная гробь
    Снимите всенародно вы шляпы,
    Повесьте скорбно на ветви,
    На ноги наденьте черны пуанты,
    Стопы потом проветрите.

    Наклоните бровями головы,
    Станцуйте медленно вокруг могилы,
    Выискрите руками голыми
    Вечный огонь, что иглами.

    Трумфальную арку пышную,
    Что с амурами, у входа постройте,
    А внизу мелко-мелко напишете:
    Вход воспрещен. До смерти ся бойте.

    Пускай на могилке его истуканами
    Торчат букетики опиатов, и кола, и ром,
    Ведь он был со своим сознанием
    Смелым экспериментатором.

    R.I.P.,
    2010ЧЕР05


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  4. Ґеорґус Аба - [ 2010.06.05 20:20 ]
    І раптом дві крапки
    І раптом: треба вірш прочитати французькою,
    А ніхто, зараза, не написав переспів.
    Так зробіть мене словником фр. крапка руським,
    Щоб я не губився в тумані сугестій!

    Втім, є проблема. Сартр: «Екзистенційна».
    Від неї відвертаються обличчям здивованим.
    Ця проблема – порожнечо-бетонно-стінна,
    Стійка, хоч ти в неї — тілом вгодованим.

    Отже, як, підкажіть, не-інваліду стрибнути
    На беріг нової другої мови,
    Якщо, хоч у довге життя узутий,
    Жодного слова не знаєш старої?

    Так, безмовний, на в’язниці повис я ґратах,
    А підлоги нога не чує: пустка...дві пустки...
    Втім, я вважаю, що лізти хоч мавпою варто,
    Бо втомився я згорблено падати згустком.

    2010ЧЕР06


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  5. Олександра Прокопчук - [ 2010.06.05 19:12 ]
    Життя пысля втрати
    "сяйво в очах - твоя любов
    Вірю тобі й проллю свою кров
    душа моя людська була
    Ну а тепер вона німа
    Не скаже ні слова
    І поради не дасть
    Не помітить тривогу, не почує ненасть
    Серце - стемніло, любові не знає,
    Стукає рідко, від болю горлає.
    Пушинка щастя в землі заблукала
    Дороги не знає, та й я не шукала"
    Ні щастя, ні горя, ні краплі тепла.
    Хіба це людина?
    О так це вона!
    Хоча і нічого з добра не вчувала,
    Живе поступово, старіти почала.
    Сидить на стільці і бачить свої
    Похмурі сіренькі чотири стіни,
    Картина родини. чай і періг
    60-тий десяток прийшов на поріг
    І сумно і гірко і просто байдуже
    Нема вже нічого, а самотність всь кружить.
    І кличе старанно ту дамі у гості
    І просить усербно дорогу вказать
    І молить прощення за те що в житті
    Не пізнала нічого окрім самоти.
    Деякі з нас отак і живуть
    Приходить пора і йдуть вони в путь.
    Хай кожен із нас тас всеж пам'ятає
    Що втрата - Не все що в житті нас чекає
    Радій після горя,!!!!
    Бо після дождя завжди буде сонце -
    Провісник добра.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  6. Олексій Тичко - [ 2010.06.05 10:21 ]
    Ловець останнього променю
    Чіткий і яскравий нав’язливий спогад.
    Я в штанцях коротких біжу по стерні.
    За сонцем біжу, що сідає десь поряд.
    І плачу уголос - образа в мені.

    Межа світла й ночі зникає поволі.
    Шукаю, де сонце сідає в траву.
    Бродяга околиць. Удень та при зорях
    Полями блукаю, топчу ковилу.

    Засмаглий хлопчисько, замурзане личко,
    Босоніж, допоки не падає сніг.
    Дитячі простори - маленьке містечко,
    де роза вітрів, перехрестя доріг...

    Ловив вечорами останню заграву.
    Наївний я біг, не шкодуючи сил...
    І мрію дитячу, наївну, поправу
    несу крізь роки... Де же той небосхил?


    Рейтинги: Народний 0 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  7. Микола Руденко - [ 2010.06.05 00:30 ]
    Коли туман дерева облягає...
    Коли туман дерева облягає
    І губляться в траві протоптані стежки,
    І світ кінчається отут за гаєм
    На відстані простертої руки;

    І ні хатини в світі, ні людини,
    Бо хаосом первинним все тече, -
    Тоді приходиш ти, моя єдина,
    І опускаєш руку на плече.

    І я поволі здобуваю вміння.
    Щоб вирізьбить тебе між явищ і людей.
    Різьблю як вузлик, вузлик із проміння.
    Зав'язаний у глибині грудей.

    І все просте, одвіку людям дане.
    Відтоді, як Адам упав до милих ніг,
    Сприймається, мов щось таке неждане,
    Чого ніхто завбачити не міг.


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (1)


  8. Микола Руденко - [ 2010.06.05 00:21 ]
    Вже сивіє у сонця голова...
    Вже сивіє у сонця голова
    І падає в снігів подушку сіру.
    Я виминаю в просторі слова,
    Мов кожум'яка виминає шкіру.

    І простір той до мене гомонить,
    Іскринками торкає серце чуле,
    Де тихо плаче світанкова нить,
    Єднаючи майбутнє і минуле.

    Все кволе й темне, прагнучи кінця,
    Летить, як попіл, в полум'я безкрає.
    А вітер той, що створює сонця,
    У грудях сторінки перегортає.


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (1)


  9. Володимир Ляшкевич - [ 2010.06.04 23:48 ]
    Сага пристрасті
    *
    Де багряну журу пеленають кошлаті сніжинки,
    де зіницями предків обличчя пече вітерець,
    я по вовчому сліду ходив до печальної жінки,
    що з ялинно-небесних злітала до мене фортець.

    Наче відьма, вбирала подоби щоразу миліші,
    наче давня богиня - жадала одразу всього,
    і я пестив її, як поет у корчмі свої вірші,
    і як воїн її здобував для безсоння свого.

    Забувала зі мною усе - що любов невмируща,
    а я відлиски миті, і тільки земний чоловік,
    що її синє небо, а в мене лише дика пуща -
    з упирями, вовками, і сонцем у колі шулік.

    *
    Не займала колишнє - ужиту у радості долю -
    просто любощі, тільки розпиту на двох самоту.
    Дарувала вологу засіяному но́во полю,
    як осіння діброва щемку золоту наготу.

    Видно дому її вже не тішили співи сопілки,
    у розколоті чаші п’янке не лилося вино.
    Тільки муки згасаючої у самотності зірки
    я в очах її бачив - ясних, із огнем заодно.

    Просто так не буває - нічого, ніколи, нізвідки.
    Просто так лише Бог непомітно скарби видає
    і розчулена жінка, печальна, тендітніша квітки,
    може так запалити у пристрасті серце своє!

    *
    Я по вовчому сліду ішов, а приходив до неї:
    серед ночі – у день, серед грудня – у щедре тепло.
    Відкривав її груди, як подихи сонця лілеї,
    і в собі розтопивши усе, що давно замело.

    Я лукавив не раз, але був до останнього поруч.
    Під зорею безсонною кольору вдачі її
    ненавидів світанки, які повертали їй далеч, -
    і прощався навіки, та знали морози: ще ні!..

    О немов одного нам для долі усесвіту мало,
    і уся далечінь за печалями любих повік, -
    я по вовчому сліду ішов до любові, і мчало
    над життя мого пущею сонце у колі шулік.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (33)


  10. Софія Кримовська - [ 2010.06.04 23:34 ]
    Захід
    Засмаглий обрій горнеться до пліч.
    Тобі, тобі оголені рамена!
    Вечірнім сонця променем поклич -
    залишуся твоєю…
    І про мене

    складуть легенди, що була чудна,
    закохана у небо вечорове,
    пішла босоніж по уламках дня,
    лишаючи червоні цятки крові.

    Пірнула у небес гарячу суть,
    відкриту тільки мить на видноколі...
    Та ти лише пригорнешся, мабуть,
    і підеш... Не позвеш мене ніколи.
    04.06.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (9)


  11. Аліна Шевчук - [ 2010.06.04 20:43 ]
    Випускний етюд
    Моє село - колиска доброти.
    Тут - мої друзі, тут - моє дитинство
    Не вірить й досі - вже пора іти
    На зустріч долі, у Майбутнє-місто.

    Попереду - життя, попереду - дорога,
    Дзвінок останній - ви вже на шляху.
    Зненацька торкнулась до серця тривога
    І голуб злетів із гнізда на даху.

    Кружляє сад в казковім, дивнім вальсі.
    Та музика, що в пам"яті навік,
    Вона в серцях живе, а не у часі,
    Не зупинить ніколи їй потік.

    А то ж не сад - дівчата, ніби вишні,
    Погляд квітучий і рум"янець на щоках.
    І плаття, мов троянди, пишні.
    Молитва мамина бринить ще на вустах -

    "Не забувайте, діти, батька й неньки,
    Плекайте Батьківщину крізь роки!"
    А пісня рідна проростає в серці, ніби маки
    І ввись злітають материнські рушники.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  12. Олександр Заруба - [ 2010.06.04 20:24 ]
    * * *
    Тобі цукерки не підносило життя,
    Троянди і шампань на срібній таці,
    Чому ж приходить пізнє каяття,
    Що ти живий, а не поліг в атаці?

    Що повернувсь на батьківський поріг,
    Здійснив таки свій намір геростратів,
    Не загубився в мареві доріг,
    Поліг би сам, та душу не розтратив.

    Жаль, промайнули роки навісні,
    Хоч ще не раз біда обніметься з бідою.
    А може то я зовсім не вві сні
    Лаштую штик і автомат до бою?

    Запалюю скажений самосад,
    В душі нема ні сумніву, ні ляку.
    Горять мости, нам не вернуть назад…
    Веди, комбат! Я підіймусь в атаку.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  13. Олександр Заруба - [ 2010.06.04 20:05 ]
    * * *
    Дороги всі нас приведуть до Риму,
    І я ступаю в цей широкий світ.
    А хто ми в цім житті? – Лиш пілігрими,
    Що за незнаною метою йдуть услід.

    Кайдани геть і спалені галери,
    Ковток свободи нас приводить в раж.
    А хто ми в цім житті? – Лиш флібустьєри,
    Ми щастя беремо на абордаж.

    Як альпіністи дряпаємось вгору,
    Відкинувши всі сумніви і страх.
    А хто ми в цім житті? – Конкістадори,
    Ми меч, як хрест, тримаємо в руках.

    Між раєм й пеклом, між гріхом й мораллю,
    Як маятник, невпинно, рік у рік.
    А ким ти хочеш бути? – Пектораллю.
    На грудях у коханої повік.

    2000


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  14. Юрій Лазірко - [ 2010.06.04 20:54 ]
    Стиснуло
    Стиснуло. В легеневий кут
    клякає нікотинно тяга.
    Вливаю видих нашвидку
    по вінця, у вольфрамну флягу.

    У ній кімнати густота
    розбавлена у колах диму,
    де вигнане тече з кута
    і набирається у риму.

    Рядка старіюче лице.
    Складами – складки, вираз – коми.
    Пера загостреним кінцем
    вростає у папір саркома.

    На ракових пухлинах слів
    роз`їлось тіло монологу.
    Йому б дожити до полів
    німим розжитись до знемоги.

    Стиснуло, ніби хрест і синь
    недомальовані навмисне
    у рамці, де отець і син
    прощаються іконописно.

    Стиснуло, ніби не дійшло,
    не вийшло, чи не проминуло.
    Оперене душі крило,
    з німого переб`ється в чуле.

    І розлітатиметься сміх
    від лету золотого в тиші.
    Стиснуло так, що ніби сніг
    сорочку полю бою вишив.

    4 Червня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (16)


  15. Олександр Заруба - [ 2010.06.04 20:06 ]
    Сон
    Ти промайнеш і зникнеш знову
    Десь там, на грані відчуття.
    Мені ж шукати знову слово,
    Коротке слово, як життя.

    Той блиск очей, один лиш крок,
    Лиш руку простягти до скроні.
    Та невблаганно до зірок
    Несуть твій обрис тахіони.

    Немає слів, бо мозок спить,
    Лиш марить тим, кого кохаю.
    Спливає ніч, спливає мить,
    Мій сон, як та вода, спливає.

    Намарне сподіватись знов
    Калейдоскопа скласти грані.
    Спадає спомин про любов,
    Листком з пожовклої герані.

    Дзвінок, вже ранок, часу плин...
    І сонця промінь, як похмілля.
    А ти десь там, серед долин –
    Гіркий полин, пахуче зілля.

    2000


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  16. Наталія Крісман - [ 2010.06.04 19:30 ]
    ЖУРБА У КОСАХ
    Вдихає літо на повну силу
    Духмяні квіти, цілющі роси...
    Та сумом серце знов оповило,
    Час заплітає журбу у коси.

    Вдихає літо на повні груди
    Безодню неба в зірках печальних.
    Від сну важкого мене розбудить
    Відлуння дзвонів у мить прощальну.

    Вдихає літо мої тривоги
    На повну силу, на повні груди.
    Такі невтішні мої дороги,
    Бо шлях без Тебе веде в нікуди.

    Вдихає літо мою зневіру
    І почування непроминущі.
    Моя печаль не знає міри,
    Бо… я люблю Тебе ще дужче!
    2002р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  17. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.06.04 11:17 ]
    Замены нет
    Как заменить того, кому замены нет?
    Таков ответ – есть исключенья с правил:
    «Никак не заменить! И через сотни лет
    Замена быть не сможет актуальной»
    Ведь речь идет о личности, любви,
    Переживанье радости и счастья…
    Люби себя! Ты слышишь? Береги!
    Пусть Бог хранит! Прошу, не оступайся!
    Замены нет тебе в моей душе,
    В моем ранимом слишком емком сердце…
    Я – мотылек. Я кошка… Я мишень…
    Попалась…оступилась незаметно…
    Люблю тебя, как друга, как сестру,
    Как солнце, нежность, милую улыбку…
    До завтра! И в бокал себе плесну
    Надежду на рассвет, хоть счастье – зыбко…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (6)


  18. Коцовська Галина Бендза - [ 2010.06.04 10:40 ]
    ОСІННЄ
    ПАМ'ЯТАТИМЕШ ПОГЛЯД, А ДАЛІ ВЖЕ ДОЛЯ ДОПИШЕ...
    ПРИГАДАЄШ ТОЙ СМУТОК, А СЕРЦЕ РОЗКАЖЕ КІНЕЦЬ.
    І У ЯБЛУЧНУ ОСІНЬ ПРИЛЕТЯТЬ ГОСТЮВАТИ ПТАХИ ЩЕ
    ВИПИВАЮЧИ СІК ПЕРЕСТИГЛО-ЗИМОВИХ СЕРДЕЦЬ...
    2009р


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  19. Олеся Овчар - [ 2010.06.04 09:11 ]
    Пісенька про жабку
    Сіла жабка на камінчик:
    Гріється на сонці.
    А я стала і дивлюся
    Тихо у сторонці.

    Сонце добре припікає -
    Хочеться тіньочка.
    Краще зроблю капелюшка
    Жабці із листочка.

    Капелюшок з лопушечка
    Гарний я зробила,
    Тільки жабка мій дарунок,
    Ой, не оцінила.

    Бо як тільки їй хотіла
    Вбрати капелюшка –
    У водичку заховалась
    Жабонька-подружка.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  20. Ігор Морванюк - [ 2010.06.04 00:53 ]
    * * *
    Чарівний сон цієї ночі,
    Сполохав крик нічної пташки.
    Скажи, чому на серці важко?
    Коли не бачу твої очі.
    Чому печаль завжди шматує?
    Коли від мене ти далеко.
    Летять до вирію лелеки.
    Хто ж мою душу порятує?

    1997


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  21. Олександр Заруба - [ 2010.06.03 22:13 ]
    * * *
    Ніщо – це непроявлене Усе,
    Далекий грім майбутнього походу,
    Де час по скроні слимаком повзе
    Невідворотний, як орда зі Сходу.

    Де люди, Господи, і сірі, і малі
    (Усе проявлене недосконале й куце)
    Дітей своїх народжують у муці
    Й хліб добувають з потом на чолі.

    Де протилежностям не бачимо кінця,
    Під білий дим квітуючої вишні
    Руба мечем боєць в бою бійця
    За цінності спліснявілі торішні.

    Де не в печі – над стріхою заграви,
    Дідівські шаблі й в пам’яті згнили,
    Та знову від сохи не за столи
    Нові вожді нові збирають лави.

    Щоб на краю скелястім Ойкумени,
    Де шлях тримають зорі і Боги,
    В бій кинуть легіони і тумени
    І полягти всім разом, до ноги.
    10.05.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (1)


  22. Олександр Заруба - [ 2010.06.03 21:52 ]
    * * *
    Борсаюсь, як муха в павутинні,
    Силу всю висотую до дна.
    Світ без тебе – лише тьмяні тіні
    На шибках замерзлого вікна.

    Та нуртують соки при корінні,
    Віхоли минають навісні.
    Ти приходиш – рветься павутиння,
    Вікна настіж сонцю і весні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  23. Олександр Заруба - [ 2010.06.03 21:00 ]
    * * *
    Не вказати шлях і не навчити –
    Власним болем учиться душа
    Все ж себе не відділять від світу
    Гострого, як лезо у ножа.

    Що життя є щастя – то лиш міти.
    Давить серце і щодень гірчить
    Недолугих й немічних любити,
    Підлих і розбещених учить.

    Та приймаю все, воно ж від Бога,
    Частка є в мені його і чин.
    Я іду і стелиться дорога
    До небесних Духу височин.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  24. Ліза Кіт - [ 2010.06.03 16:24 ]
    =(
    Час,відведений нам,вже давно промайнув...
    Я кохала тебе,ну а ти...Не збагнув...
    Сум холодних ночей замінив мені сміх...
    Я кохала тебе...Ну а ти...Ти не зміг...
    Мій розгублений дар-відчувати тепло...
    Я чекала тебе...Але щастя пішло...
    Нам на пам'ять тепер-лише фото в альбом
    Я кохала тебе,-ти-прекрасний мій сон...
    Краще бв вмерла тоді від болючих страждань,
    Бо ж і досі болить в сумнім вирі чекань...
    Краще б вбили мене ті жорстокі слова
    Я любила тебе...Але я не змогла...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  25. Ліза Кіт - [ 2010.06.03 16:44 ]
    Ти
    Ти пахнеш малиновим варенням,
    Терпкою корицею,трішки ванільки
    Ти...Ти такий...Домашній,приємний
    Я мрію про тебе.Про тебе і тільки

    В тебе в очах кольору чаю
    Плавають холодні льодинки.
    Дивлюся на тебе-себе втрачаю
    І знову ці сльози-краплинки...

    Ти пахнеш моєю далекою мрією,
    Щасливою до неможливого,
    Ти танеш у снах моїх наївно-дитячих.
    Дурію від тебе красивого..

    Я занадто мала щоб логічно мислити,
    Ти-занадто серйозний,спокійний.
    А у мене від тебе в пузі метелики
    І мій світ уже не самостійний...

    Ти схожий на щось неймовірно солодке-
    Шоколад із вершками-хмаринками
    Я дивлюся на тебе і тану.Це ти!
    Розпадаюся знову частинками...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  26. Ліза Кіт - [ 2010.06.03 16:40 ]
    Іграшки
    Заєць з претензіями на геніальність
    Дивно-іграшки мають серце
    Часом лізуть у моє ліжко поспати,
    А своєї душі закривають дверці.

    Весна стає нереально зеленою,
    Не завадило б дати волю думкам
    І нарешті відписати минулому-
    За конверти дати прибуток поштарям.

    Ти не помічав-останні дні дощ сухий,
    Але весна все одно щаслива.
    У мене вдома лиш хліб черствий,
    Але худну від сміху-майже красива.

    Мені починає здаватися,що іграшки-
    Не такі холодні як люди.
    Саме тому шукають тепла в руках-
    Великі плюшеві приблуди


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  27. Ліза Кіт - [ 2010.06.03 16:32 ]
    Напівзабута ніч
    Мабуть,це було на якійсь буденній п'янці
    Бо тільки ось так безпричинно
    Можна забути про завтрашні пари й сушняк
    Чужа компанія,генделик,за сусіднім столом плюгаві "мужчини"
    Часто саме в чужих компаніях
    Зав'язуються якісь дивні стосунки
    З нелогічною романтикою і пивом
    І з маленькими подарунками.
    Навіть не дивно,що саме ця ніч,
    Де зі знайомих-друг екса і з контакту чувак
    Так,саме той вечір чомусь у пам'яті,
    Коли любов і ненависть-все просто так...
    Бо почуття не міряються літрами алкоголю,
    Зате тоді все таке кумедне
    І чомусь мама кричить в телефоні
    І вона знову права,бо я дуже вредне...
    Та загалом дивноспостерігати за чужими,
    Які о 3й ночі ідуть бити пики,
    А тобі смішно,бо ці проблеми не будуть твоїми
    Бо ти лиш п'яна дитина,а вони "дяпани великі"
    І цікаво спостерігати за їхніми дівчатками
    Цікаво,а вії в них теж накладні?
    А вони палять на тебе заспану,
    А я-на їхні нігті.Смішні.
    А ще дійсно дуже цікаво опинитися в чужій квартирі
    (ніякого сексу,просто в квартирі)
    Усі п'яні і піддаються спостереженню
    Вони унікальні.Хом'яки теж звірі.
    І,чорт забирай,дуже все таки мило
    Коли роздовбана гітара грає тількі твої пісні
    Це круто,ні,наспрвді добре,що все закінчиться
    Бо хтось має повернутись у сіру буденність.Робить це мені
    Це дивно-так просто вриватись у їхні проблеми
    І радити:"Все буде норм,Чувак,підрости"
    Я випила приголомшено чарку горілки.
    У мене не було що їм розповісти...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  28. Ліза Кіт - [ 2010.06.03 16:53 ]
    Ти вмієш?
    Ти вмієш читати?
    У мене болить голова
    А ти не помічаєш
    Я ще жива...
    Ти вмієш мовчати?
    Від твого голосу я зла
    Ти дратуєш мене
    Але я ще жива...
    Ти вмієш зникати?
    Я мрію,щоб ти пропав
    А ти все ще поряд
    Ну добре,те знав
    Я не вмію прощатись
    Тому ти мене тривожиш
    Я так хочу утікти
    А ти можеш?


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  29. Ліза Кіт - [ 2010.06.03 16:35 ]
    Україна?
    Вишиванки виготовляють в китаї
    І впарюють їх в наші руки
    Ну звичайно,їх 100 мільярдів і їм нема чого жерти
    Жовті пики,вузькоокі тварюки

    Останнім часом-нова тенденція-
    Стаємо спонсорами для іноземців,
    А вони гріють руки на наших надбаннях,
    Всі-кацапи,китайці,туземці

    "Маде ін чіна"-бренд безперечний,
    Яскраві тряпки,усі інкубатор
    Це не Україна,це сором,це идко
    Нас загрібає чужий ескаватор


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  30. Володимир Чехівський - [ 2010.06.03 14:55 ]
    Моя весна
    Мою весну засуджено до страти,
    Я вирок виніс, я її і вб’ю.
    Не допоможуть більше адвокати,
    Це не солдат, захоплений в бою.
    Моя весна напала віроломно,
    Мені між ребер всунула ножа,
    Тому був свідком хмурий місяць повний,
    І щастя геть розбитого іржа.

    На спомин квітку із труни беру,
    Мою весну розстріляно в яру.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (19)


  31. Олена Осінь - [ 2010.06.03 14:57 ]
    Пустеля Тар
    Колись тут гойдалось море -
    Пінисте, неприборкане!
    Течіями-аортами
    Передчуття невпинні.
    Хиткі, колихливі, плинні…
    В своєму безмежному «нині» –
    Глибока жива вода.
    І чутно, як біле сонце пульсує десь у рибині,
    А зблиски її перлинні
    Лишають в тріасовій глині
    В минущій досвітній хвилині
    Тоненький червоний слід…
    А крила, то руки чаїні.
    І труться об ноги дельфіни,
    І водорості бурштинні
    По стегнах, по грудях, спині…
    І очі… Зелено-сині.
    Невиплакані,
    Глибинні.
    Бездонні!
    Як вічність, такі ж солоні,
    І мудрістю мовчазні.
    А мушлі – бліді долоні.
    І щастя ранкове ще в лоні,
    Ще зовсім дитинно-сонне.
    Пірнає в безодню.
    І котиться, котиться… Тоне.
    Поволі на дні холоне,
    А потім зринає – природне, справдешнє, чисте,
    Ляга животом на пристань,
    Збирає слова іскристі,
    Годує горластих чайок…
    І ніби не помічає…


    Руками піски розгортаю.
    І бути тут морю!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (10)


  32. Ірина Зелененька - [ 2010.06.03 14:14 ]
    ***
    Шляхами...
    Розкрита до неба,
    до чистотілу,
    до суходолу.
    Біла, скісна, заспокоєна.
    Я. Вірна, як віра.

    Трохи за серце, за сонце,
    за степ і басолю.
    Волю молю ...
    Ромашки, сестриці чужі,
    тайною
    ледь опрозорюю.

    Шляхами...
    Барви бароко
    заплетені в коси веселки.
    Світиться
    тіло берези -
    ранішня пісня веселика.

    Думаю.
    Вийду корою.
    Натще. Буду собі...
    Скільки минеться метеликів
    в цій непоборній траві?

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (3)


  33. Зоряна Ель - [ 2010.06.03 13:52 ]
    «Зозулині черевички»
    У зозулі в пірї – чічка,
    але боса, черевички
    на узліссі залишила...

    На смарагдовому схилі
    ночували в самотині,
    де димляться гори сині.
    Аби нечисть не вхопила
    й не припали часу пилом,
    як гласить легенда сива,
    чарівна чугайстра сила
    обернула їх на квітку -
    наче сонце ясне влітку
    між шовковими вітрами,
    що звиваються багряно.

    Лиш знайдете, дітки, зілля,
    заструмить «ку-ку» довкіллям.
    Не лякайтесь дивних знаків,
    це – зозулина подяка:
    квітка у часи минулі
    в ліс пташину повернула,
    дарувала невеличкі
    та розкішні черевички.
    Щоб сховати слід, зозуля
    черевички радо взула,
    і до лісу – бігом, чвалом,
    (звідки, капосну, прогнали).
    Там живе собі й донині...


    Навесні ж у теплу днину
    відкривають сонцю личко
    «зозулині черевички».

    травень2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  34. Кетя Маківка - [ 2010.06.03 13:53 ]
    Гойя
    Гойя, наверное, пил кокаин
    и курил через трубку абсент.
    Гойя, наверное, жил не один
    и втроем — он считал — не грех!
    Гойя, наверное, ел мармелад,
    трюфеля, желе и эклеры.
    Гойя, наверное, был не в себе,
    хотя знал он и чуточку меры.
    Гойя, наверное, не мог погулять
    чтоб не дымно, вино и дамы.
    Гойя не ведал про пустую кровать
    и не застал сиволизм Мандельштама.
    Если бы Гойя не был так хитер,
    аферичен и без изьяну,
    Гойя не взялся б за кисть… он бы лег на ковер.
    и не увидел бы мир Ла Тирану.

    січень, 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Кетя Маківка - [ 2010.06.03 12:56 ]
    жінка
    жінка, що породжує смуток.
    жінка, що загострює втому.
    тобі її не збагнути.
    тобі б її — непритомну.
    жінка, що здатна палати.
    жінка, що зможе згасити.
    ти мрієш її подолати.
    намагаєшся… підкорити.
    жінка, що ніжна у кріслі.
    жінка, шалена у ліжку.
    із одягу — у намисті
    і звісно ж нагадує кішку.
    жінка — босячка й гульвіса.
    жінка — дрескод на 5+.
    ти з опалу шлеш все до біса,
    а потім навколішки — «я молюся»
    жінці, що може втішати.
    жінці, що загоює рани.
    тій, що сідає за грати,
    і тій, яка стАвить капкани.
    жінці, яку розіп*яли.
    жінці, яка воскресає.
    чиї так манливі овали,
    коли вона вії здіймає…

    лютий, 2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.44) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (1)


  36. Кетя Маківка - [ 2010.06.03 12:17 ]
    "пишу вірші лише із ліхтариком..."
    пишу вірші лише із ліхтариком,
    олівцем, муркотінням і пошепки
    або ж з сонячним променем й кавою
    і білизною у горошинки.

    занотовую прозу цитатами,
    кожне слово б*ючи між нейронами.
    їх рядок за рядком заминаю цукатами.
    особливо з любов*ю шукаю омоніми.

    не люблю білі рими як жовтого снігу.
    і те й інше паплюжать своїм «откровенням»
    графомани й кретини із укр.суч.літу,
    допінгуючи це особливе натхнення.

    перечитую вже публікованих нині —
    почуваюсь страшенно перЕсічною.
    може кинути всю оцю лірику
    і зайнятися — кресленням?!

    березень, 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  37. Тетяна Роса - [ 2010.06.03 12:51 ]
    Ця весна
    Із прозорих краплин намисто
    на смарагді листви розвішано.
    Зачепилась гроза за місто –
    Цю весну на дощах замішано.

    Всі дороги на ріки схожі ,
    дощ господарем йде по вулиці,
    і стурбовані перехожі
    до своїх парасольок туляться.

    Сонних вікон намокли вії,
    у полоні вологи нині ми.
    А проміння в калюжах миє
    світла гру із тонкими тінями.

    Зачепилась гроза за місто
    і мережить плин часу хмарами.
    Сяє вранці зелене листя
    яснооких краплинок чарами...



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  38. Софія Кримовська - [ 2010.06.03 09:41 ]
    Злива
    Загрозило, загуло,
    затремтіли вікна,
    задзвеніло синє скло,
    заблищали ікла.

    Небо впало на шляхи
    збуреним потоком.
    Світ сховався від страхів,
    доки втихне, доки

    перейде, переболить,
    перекотить злива,
    відчаю відплаче мить,
    бо земля щаслива...

    Та жіночий має хист
    і мінливу вдачу...
    Сперлася плечем на міст
    райдугою... Бачиш?..
    01.06.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  39. Михайло Карасьов - [ 2010.06.02 23:24 ]
    Хрущ_ненормальний.
    * * *
    занудило від слова щі
    і борщ мені не лізе в рота
    та ще й хрущі гудуть сволота
    як_боляче_гудуть хрущі

    горгона голову в кущі
    горить аврора на негоду
    ясон не вернеться з походу
    як_боляче_гудуть хрущі

    на ніц зійшли бажань прищі
    а серце стисла моцна лапа
    о де ти острів ескулапа
    як_боляче_гудуть хрущі

    ! , . « » … № ; ( ? + :))



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (11)


  40. Даринка Квітка - [ 2010.06.02 18:01 ]
    pioni

    піони п’янять без piano кімнати грані ледь звільнивши
    стоїть у дзеркала там панна балетно руки опустивши
    і крізь прозорість силуету розтікається пахучість
    квітів - вітру ледь зі степу що несуть її в минучість…

    квітка 2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (6)


  41. Ніна Яворська - [ 2010.06.02 18:07 ]
    Рейс на Марокко
    А місяць сьогодні - мов скибка цитрини
    у чашці міцного, пахучого мокко.
    Відправлю у спам хмарочоси, вітрини,
    і чартерним рейсом - на пляжі Марокко.
    Забуду пароль до архіву депресій,
    змотаю в клубок всі пусті обіцянки...
    А ти фанатій від Чигринського й Мессі,
    і мацай ту кралю, що п'є тільки "б'янко".
    І можеш продати мої діаманти
    та пафосне ліжко у стилі бароко...
    Я просто звикаю тебе не кохати,
    відколи літак приземлився в Марокко.


    02. 06. 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (13)


  42. Софія Кримовська - [ 2010.06.02 16:54 ]
    3D
    Твоє 3D зображення - ти ба!
    Торкнутись, роздивлятись можна навіть.
    Обличчя, голос, звички - ну дива!
    Оце прогрес сьогодні світом править...

    Ти поруч, ти онлайн... А я сумна...
    Таке бажання відключити все це...
    Бо у 3D душі уже нема -
    перевантаж нарешті власне серце.
    02.06.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  43. Олеся Овчар - [ 2010.06.02 14:36 ]
    Кишеня дивовиж
    В Мишенятка у кишені
    Дивовиж повніська жменя.
    Тут – і кнопка для плаката,
    І старий годинник тата,
    Камінці біленькі з річки
    Та шматок липкої стрічки.
    Ще – блискучий мідний цвяшок
    І коробка для мурашок,
    Дві солодкі барбариски
    Та обгортка від іриски…

    Дивовиж іще багато
    Залишилося сховати...
    Та скажу я вам відверто:
    Ця кишеня вже подерта!
    Тож завдання в Мишеняти –
    Кращий сховок їм шукати!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (9)


  44. Іван Воскресенський - [ 2010.06.02 12:55 ]
    Новий день
    Вже день новий і світло в ньому нове
    Барвистими проміннями ляга:
    Іскряться тута роси світанкові
    І до життя полум'яна жага.

    Вже день новий і думка в ньому нова
    Дає старій, журливій батога
    У сяйві посмішки вже ллється мова
    Нових чекань буяє в ній снага!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  45. Адель Станіславська - [ 2010.06.02 12:22 ]
    Загублюся у снах

    Догорає вже день,
    лине птахою ніч чорнокоса,
    тихим смутком озветься
    розбуджена болем струна,
    тінь гіркої сльози
    пурхне з вій і загубиться в росах,
    і поглине мій сум
    стоголоса нічна тишина.

    Я позичу в печалі
    дрібних кришталевих сльозин,
    попрошу у любові
    міцної прозорої нитки,
    а у радості - жменю
    джерельних дзвінких намистин,
    нанижу у коралі
    ці скромні нехитрі пожитки.

    А у неба позичу
    хмаринок пір'їни легкі,
    стану птахою я,
    а вони мені будуть за крила,
    заберу у політ
    сподівання невинно-крихкі,
    віднесу в зоресад
    те, що вірою ніжно зростила.

    Заколю собі в коси
    надію букетом перлин,
    замилуюся ними,
    вплітаючи стрічку серпанку,
    загорнуся в тендітний
    мережива зір палантин,
    загублюся у снах
    і блукатиму ними до ранку.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  46. Олена Пашук - [ 2010.06.02 09:49 ]
    кохана скажи
    кохана скажи як він посмів намалювати тебе?
    тіло яке до цього знало лиш дотик матерії
    чому я заходжу у вікна а він крізь двері
    чи він це вже я
    а я вже ніхто тепер?

    бачиш заради тебе я зброю склав
    до біса дукати очей і всі інші жінки Америки
    візьми мене люба силоміць наче анклав
    запустимо в космос наші рідні смереки

    кохана він третій ти чуєш він третій тре…
    на кінчику пензля крапля що хоче стати Джокондою
    мольберт просто неба і полотно старе
    і місто мов мушля без жодного виходу-входу

    кохана не йди до нього а краще від мене йди
    хоч вийди з мого життя на пероні найближчої станції
    все одно відшукаю під палімпсестами снігу твої сліди
    і отримаю шанс реінкарнації


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  47. Саша Вісич - [ 2010.06.02 01:06 ]
    я змовчу
    я змовчу
    і, зціпивши зуби,
    перетерплю жорна рефлексій,
    що розмелють безглузді бажання.

    я змовчу.
    ці капризи не стануть
    перепоною нейтралітету.
    його будем триматись.

    але як я ненавиджу
    ту майбутню себе,
    що змовчала,
    що вдала, що то дійсно капризи невдоволеної самиці.
    як ненавиджу ту порожню раціоналістку,
    що продала душу за розум
    і що все розуміє і все передбачить...
    але як же їй пусто...

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (6)


  48. Наталія Крісман - [ 2010.06.02 00:40 ]
    Юрію Яремку
    Куди іде самотній подорожній?
    Так часто пекло схоже нам на рай...
    Не раз в засліпленні зриваємось в безодню,
    Коли в душі зневіра понад край.

    Віщує крук загибель - ти не чуєш?
    Студений вітер пристрасть роз'ятрив?
    У темних водах світло не ночує,
    У серці втікача - лише надрив.

    Залишиш дім - куди ж тоді подашся?
    В чужих краях - лиш озеро оман.
    Так часто ми у пошуках за щастям
    Своїй душі глибоких робим ран.

    Не лиш собі - а ближнім, які поряд...
    Чи ж варто у безодню так спішить?
    Тече вода через роки і гори,
    В ріці Життя тамуєм ненасить -

    За волею, якою вічно марим,
    І за вогнем, що серце обпіка...
    Ніщо в житті нам не мине безкарно -
    Ні зле, ні добре - правда є така!...

    Шумить ріка, гудуть надривно дзвони,
    Й закохані у весну солов'ї
    Знов пристрастю відгукуються в лоні
    Душі моєї, де ще йдуть бої...
    2.06.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  49. Ірина Вихрущ - [ 2010.06.02 00:10 ]
    Як то буває
    Як то буває перед грозою,
    Коли виникає сльоза за сльозою
    І падає з неба
    Жорстокими стрілами вниз.

    Як то буває перед грозою,
    Дихати важко,сама самотою
    На вулиці тісно,бо люди тікають
    Чимдуж від святої води.

    Як то буває перед грозою,
    Травнева спека накрива з головою
    А ти виринаєш
    У відблиску перших краплин.

    Як то буває перед грозою
    Хмари найдуть,
    Але місто в спокою
    Знов усміхнеться в сяйві травневих дощів


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Наталя Бліхар - [ 2010.06.01 23:43 ]
    Красивое утро…
    Красивое утро…
    Мне шепчут берёзы
    О том, как велик и благой их Творец.
    Он слышит их песни,
    Он знает их слёзы,
    Он видит их трепет зелёных сердец.

    Пусть даже средь ночи,
    Терзаемы ветром,
    Устало подносят к Создателю взор,
    Господь им ответит,
    Сверкающим светом
    Засветит на небе созвездий узор.

    Господь - наш Творец,
    Он тебя не оставит.
    Иди к Нему утром, беги к Нему днём –
    Он нежно обнимет,
    Любовью одарит,
    Покоем родиться Он в сердце твоём.

    Мне в жизни не страшно,
    Как ночью берёзам –
    Я знаю, - Спаситель мой рядом идёт.
    Он ветер прогонит,
    Светить скажет звёздам
    И тихое утро мне вскоре пошлёт.
    1.05.2010 р.





    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1318   1319   1320   1321   1322   1323   1324   1325   1326   ...   1829