ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Софія Кримовська - [ 2010.05.14 21:12 ]
    ***
    Наче снігом і уперше,
    замете сліди.
    Небо блискавицю скреше
    на мої сади.
    Розлетяться крила яблунь
    плетивом вітрів,
    схилить голову над яром
    небо повне злив.
    Буде світу, як малому,
    лячно - пригорну,
    Щоби не страшився грому,
    донесу до сну.
    Розповім йому про ранок,
    про траву в росі,
    про солодкий сонця пряник,
    зорі у руці...
    Заколишу ніжно-ніжно
    дитинчатко-світ,
    аби вранці бігли ніжки
    і гукав: "Привіт!"
    14.05.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (11)


  2. Юрій Лазірко - [ 2010.05.14 18:56 ]
    Ластiвка вiйни
    Ще сагайдак не виносив причину смерті,
    перо дороги не списалося з копит.
    Слова шукають силу вітром, аби стертись.
    Луна старається, стирається... Кипить,

    чекання перемішується рибна юшка.
    Сяй-ніч прослизує, немов під горло ніж.
    Тримає в зорях зір, знімає з неба стружку.
    І теслі не знайти, ніжнішого за ніч.

    Прополені думки, засаджені землею,
    зерно її тверде і кров йому – вода.
    За частоколом – степ, осушений з єлею,
    та голова густа, розпатлано-руда.

    До ранку сон біжить в подертому і босий,
    збирає усмішку дорогою з дітей.
    І жінка в чорному зайшла в туман і косить,
    вона закохано по сивині іде.

    Дзьобастий двір затулено й принишкло гріє,
    покійне сонце накопичене для стріх.
    Ще божий гнів дивитися на світ не вміє,
    не знає як з очей вступитися – поріг.

    Розмови тиші завагітніли грозою,
    вони нечуваному перекажуть мить,
    де сни поховані, розбите серце гоять…
    Із джерела війни копито заструмить.

    14 Травня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (7)


  3. Наталія Крісман - [ 2010.05.14 15:39 ]
    СЯЙВО ЛЮБОВІ
    Щойно над мною кружляли ще круки,
    З неба у душу вдивлялись тривожно,
    В серці щеміла вчорашня розлука,
    Гупало в скронях "Не можна, не можна!..."

    Волю у душу впускала поволі,
    Вчилась життя знов вдихати у груди,
    Серце втомилось від власного болю,
    Дуже втомилось й сказало - "Не буду!"

    Зброю у руки - для чого ця зброя?
    Руку, що носить, поранити може...
    Я воювати втомилась з собою,
    Прошу - ізбав від війни мене, Боже!

    ...Круки, здається, кудись відлетіли,
    Сонячний промінь торкається серця,
    Хочеться в небо злетіти на крилах,
    Навстіж відкрити весні усі дверця!

    Мрії поснулі збудити нарешті,
    Диво існує - повірити знову!
    Душу, що звикла до вічних протестів,
    Прагну впокорити в сяйві Любові...
    14.05.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  4. Олена Осінь - [ 2010.05.14 14:05 ]
    Перед косовицею
    Гойдали ці трави сонні важку полудневу спеку,
    Зомлілі лани пшеничні і густо-зелений шир.
    Лилося живильне миро, неначе меди із глека,
    Стікав у саме осердя їм сонячний еліксир.

    Вбирало цупке коріння дощів первородну силу,
    Ранкові пісні вівсянки зринали в летку блакить.
    Плела Вероніка коси – і зорі аж ген по схилах
    Розсипались синім цвітом, що й досі між трав зорить.

    Здіймались мінливі хвилі, тяглося стебло угору,
    Хитавсь неозоро простір без краю та берегів.
    Несло свої теплі води п’янке суходільне море
    І дух різнотрав’я стиглий з вітрами у наздогін.

    Гучать у сараї коси, виблискують, як до свята,
    Жене присмеркову сутінь мантачки веселий дзвін
    Готуються буйні трави скарби всі свої віддати
    І літу за щедру днину лягти у земний уклін.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (13)


  5. Ірина Зелененька - [ 2010.05.14 14:20 ]
    ***
    Хочу собі хату,
    файну велику хату
    з великими вікнами,
    ніби з бойківськими очима,
    з очима моєї мами.
    Будуть бігти за нею Карпати,
    будуть чекати на синє ожини.
    Легенько-легенько, ой,
    та вітер мені - мольфар.
    Хочу собі хату,
    щоби у кожному куточку
    мачинками душі предків.
    Сонечко із порогу.
    Як ікона.
    Хочу собі хату:
    камінь за серцем не носила,
    та нікому його не жаль...
    Легенько та й легенько, ой,
    то вітер мені - мольфар.
    А мрія про неї - фартушина у маках,
    а сон за нею - волошкою.
    А роса струшує світло в долоні полю.
    Маю тебе тишею впізнати.
    Вийди до мене, хато!
    Он коник,
    якщо прислухатися до трави,
    пісню кельтів співає...
    Легенько-легенько, ой,
    та вітер мені - мольфар.

    Хочу собі хату...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  6. Аліна Блохіна - [ 2010.05.14 12:54 ]
    МОЯ УКРАЇНА
    Моя Україно! На крилах лети
    Моєї палкої любові
    В очах перед світом вогнем мерехти
    Даруй посмішки веселкові!

    Моя Україно! Оплакуй дощем
    Сподвижців своїх і героїв
    Прокинеться в серці туга і щем
    В потоках багряної крові!

    Моя Україно! Нехай твоя пісня
    Тече по горах, по діброві
    Люба моя, співай немовляті
    Сонні свої колискові!

    Моя Україно! Нехай твоя слава
    Летить між країн і народів!
    Моя Україно! Нехай моє слово
    Не проллє у душі твоїй подив!

    Моя Україно! Не пади ти додолу
    Перед поразкою й горем!
    Молюся за волю і за твою долю
    Слів не океаном, та морем!
    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  7. Аліна Блохіна - [ 2010.05.14 12:55 ]
    ЗА НЕБОКРАЄМ
    Десь там, за небокраєм,
    Де починається життя,
    Де сонце гріє почуття,
    Де неба обрій, світ безкрайній,

    Де лиш любов і мир панує,
    Де не згадають Бога всує,
    Де хмар нема, де неба кручі,
    Де чорний кіт – то кіт везучий,

    Де казка стане правдою святою,
    І де знайде душа покою,
    Десь там, десь невідомо де,
    Живе хтось там і день у день

    Гадає, що є місце на Землі,
    Де краще, ніж де зараз він...
    Та дам я відповідь просту:
    Ось Батьківщина. Краще тут!
    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  8. Аліна Блохіна - [ 2010.05.14 12:39 ]
    ЛЕТИ
    Лети, наче птах,
    По різних світах
    Із вітром лети,
    Де ще не був ти.

    Біжи уперед
    Завжди до мети,
    А якщо перешкоди –
    На крилах лети!

    Ступай ти поволі
    За кроком крок,
    До щастя, до волі,
    До неба й зірок.

    А якщо ти побачиш
    Такого як ти,
    Візьми під крило
    І далі лети.

    На крилах любові,
    Миру й свободи,
    Лети над землею,
    Лети й понад води!

    І поки у тебе
    У тілі є дух,
    Біжи до мети,
    Лети, мій друг!
    2009 рік.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  9. Оля Оля - [ 2010.05.14 11:12 ]
    _*_..
    а ты не знаешь, что значит любить.
    но знаешь многое.
    и значишь много
    для тех, кто любит и готов убить,
    лишь бы пройти с тобой одной дорогой.
    и ты смеешься, когда плачут те,
    кому ты всех,
    кому всего дороже.
    но на рассвете плачешь по звезде,
    что, упадя, стечет по бледной коже.
    и водишь пальцем ты, рисуя в облаках
    два сердца.
    но одним они не станут.
    ты причиняешь боль и видишь страх.
    а снег идет. и, знаешь, розы вянут.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (5)


  10. Василь Кузан - [ 2010.05.14 09:53 ]
    Страхосфера… Поле ночі
    Страхосфера… Поле ночі,
    Жахів, криків і мерців.
    Ікла жовті, злі ссавці
    Розривають сни дівочі.

    Поглинає мряка дні,
    На дорозі поторочі,
    Світяться червоним очі,
    Тінь повисла на стіні.

    Із-за рогу, з-за спини
    Вигляне мороз і знову
    Ніби пісню колискову
    Вам на смерть… Ідуть вони,

    Ці струхлявілі отці,
    З тліном правди на лиці.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (3)


  11. Віктор Максимчук - [ 2010.05.14 09:47 ]
    ЛЕТИ, МОЯ ПІСНЕ…
    Задзвеніла пісня ніжно плаєм,
    Полетіла в гори, аж до ґрунь.
    І той голос серце моє крає,
    Що пульсує кров уже до скронь.
    Ніжні почуття в душі зринають,
    Радість переповнює мене.
    Хай гуцули-друзі теж пізнають
    Свято пісні – свято осяйне.

    Приспів:
    Лети, моя пісне, горами.
    Лети у широкі світи.
    Стели тільки радість між нами
    Зводи між нас дружби мости.
    Лети, моя пісне, у доли.
    Лети до родинних садиб.
    Хай щиро радіють гуцули
    І квітнуть у горах сади.

    Ніжна пісня – то душа народу.
    Зичний голос – то трембіти спів.
    Сяятиме сонце і в негоду
    Від її чарівних теплих слів.
    Буде голос нести пісню світом,
    І горами вітерець війне.
    Забуяють знов духмяні квіти
    Свято ж пісні – свято осяйне.

    Приспів.

    9 травня 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (1)


  12. Лідія Дружинович - [ 2010.05.13 23:17 ]
    Луцьк-Київ (поетичний експрес)
    Травневий вечір пахне так бузково,
    І розлилась магнолія в саду.
    – В обійми теплі, милий, прагну знову…
    – Іду, кохана, серденько! Іду!
    Вже Луцьк у Київ душу простягає,
    Забувши кілометри перепон.
    – Шукаю стежку я до твого раю.
    – І я шукаю шлях у твій полон.
    Завмерла тиша у німім чеканні,
    Дрімає вітер в зелені дібров.
    – І пахне кава щастям на світанні.
    – Цьому я радий, мила, знов і знов.
    Он ластів’ята моляться у небо,
    А трави грають відблиском роси.
    – Лечу у снах крізь віддалі до тебе!
    – Живу лиш летом луцької краси!
    Веселку заплетем березі в коси,
    І ніжністю фіалкового сну
    Весна ступає в теплі роси боса –
    Несе обом нам посмішку ясну.
    Що відстані, що сотні кілометрів,
    Коли за порухом єдиної душі
    З далеких міст, камінних джунглів нетрів,
    Зустрілося нас двоє у вірші?
    Розбудить тишу трепетний цілунок…
    Травневий грім лоскоче вуха хмар.
    П’ємо нестримно ми кохання трунок,
    Солодка мить, солодка. Мов нектар.

    13.05.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (8)


  13. Юлія Радченко - [ 2010.05.13 22:14 ]
    Монолог зів'ялої квітки
    Коли бруньки – обличчям до зірок,
    А мрія лине десь удалину,
    В моїй уяві – сон, морський пісок
    І прагнення намалювать весну.

    Змішати барви крові і дощу.
    Веселкою розбавить почуття.
    Мольберт – у руки. В серце – "Не прощу!".
    А далі – світ й дорога у життя.

    Пейзажів крила. Сонця ермітаж.
    Портрети трав і квітів польових.
    І знов прощаю. Так же. Знову та ж.
    Хоч і нема мене серед живих.

    Розмили зливи долі натюрморт.
    Усе було. Та чи така одна?!
    Любов – літак. Життя – аеропорт.
    Зупинка в небі – то твоя весна…

    Засохлі фарби більше не твої…
    Провина? Ні. Він сам того хотів.
    Розмиті обриси. Чужі краї.
    І день ясний щось трохи потьмянів…

    Не відчував і він свою вину.
    Та і було усе вже так давно…
    Як хочеться намалювать весну!
    Хоч малювати більше й не дано…
    2003 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  14. Юлія Наконечна - [ 2010.05.13 22:44 ]
    Розчарування
    Пробіглися розчарування
    Попелясто по спині,
    Звідкись взялися вагання,
    Що запутались в імлі.
    Очі сірі утопились
    В небесному морі,
    І під ними заросились
    Сльози, мов зорі.
    Душа ніжно розпустила
    Запилені крила.
    Свіжий подих ухопила,
    З скрепом полетіла.
    Проковтнули німі губи
    Спогадів згусток,
    Не розкриють більше очі
    Своїх вій-пелюсток… 

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Лінія Думка - [ 2010.05.13 22:08 ]
    перед_чуття
    хмарки кружляють
    літають по світу

    шукають притулку
    загублені діти

    радість і острах
    сплелись воєдино

    стати дощем -
    це загибель чи диво?

    12:16 13.05.10

    


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.09)
    Прокоментувати:


  16. Юрій Лазірко - [ 2010.05.13 21:37 ]
    Стукати нема куди
    Застукає, коли нема куди.
    А вибухає, мов зайшлося шалом.
    Остання барикада, слиз і дим,
    ковтає статику панно стожале.

    Багнетно-всіяно лежати ниць
    чи горілиць, і домовляти "мамо",
    чекати з неба грому й колісниць
    і загоїтися Вітчизні шрамом.

    А руки міцно затиснули лють,
    бо очі кров`ю перелиті в ката.
    Слова уже не ранять, не кують,
    вони задимлено смакують матом.

    Тече в архів думок пролита суть,
    окрадена до краплі материнства,
    котрій з грудей могильні соки ссуть
    сполоханість і сивина з дитинства.

    І не вмовкає течія жалю
    пороблена, зі стогону і болю.
    Коли сей сміх дитячий відболю,
    не назову я серцем – грудку солі?

    Переламали прапору хребет
    і на бинти пішла його крилатість.
    Немов би без гармати, він – лафет.
    Піднесення, де проступає святість.

    О, барикадо – відчаю дитя,
    тебе складали злидні, сонце їло.
    Ти спалахнула – ніби по життя
    у вени неба заходило тіло.

    І падала, як падають боги,
    обтесані з опали і розбрату.
    Сповзала пря по стінах, береги
    омиті кров`ю і свинцем зубатим.

    Застукає, коли нема куди.
    А вибухає, мов зайшлося шалом.
    Остання барикада, слиз і дим
    мені молитвою у горлі стали.

    13 Травня 2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (14)


  17. Софія Кримовська - [ 2010.05.13 20:11 ]
    Зорю засвітила пізню
    Зорю засвітила пізню,
    припала до вуст вустами.
    Словами розкажеш після
    як серце брело містами,

    мостами, уздовж парканів,
    де тліли листи і листя,
    де сонце в тумані п’яне,
    де ранили люди вістрям...

    То завтра, а зараз гою
    цілунками рани світу,
    медами течу, нугою,
    у кожній клітинці квітну...

    Горю у твоїх обіймах,
    здіймаюся димом, дибом
    до ранку, до неба піни
    ще я і не я вже ніби...

    І зорі гашу світанком,
    на груди складаю пір’я...
    Твій ангел, твій гріх і бранка,
    волхвиня, богиня, мрія...
    13.05.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (19)


  18. Людмила Линдюк - [ 2010.05.13 20:08 ]
    Незабудки
    Яхонт калиновый светится солнечно.
    Горько – не горько, живи – не горюй.
    Вместе мы – кисть, а в отдельности,
    точечно,–
    Семя куста на опушном яру.

    Мы разлетелись, а мама волнуется:
    – Что вы, куда? Возвращайтесь в соцвет...
    Правит моей непокорною юностью,
    Вяжет венок моих будущих лет.

    Туго венечным плетением скручена,
    Рвется летящей стрелы тетива.
    И наизусть, как молитва, заучены,
    Мамы моей незабудки-слова.
    2003 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Людмила Линдюк - [ 2010.05.13 20:53 ]
    Віночок надій
    - Річко Уди, течеш ізвідки?
    Де наснагу світу взяла?
    Ми – сучасності дійсні свідки,
    Два вагомих її крилá.
    Перегорнем минулі сайти,
    все, що бачили, чим жили,
    що уваги людської вартим
    і невартим було колись:
    Пам’ятаєш себе глибоку,
    річко Уди, ще молоду,
    коли твій молодий неспокій
    гнав замуленість і біду?
    ...Ми знесилені, але разом
    ще відновимо гарт старий.
    Тільки витримай, тільки, часом,
    у нестямі, річко, не вмри!
    Ще поборемось ми із брудом,
    тільки сили зміцнить зумій,
    Мальовнича, немов причуда,
    Донеси віночок надій!
    2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  20. Антон Лобов - [ 2010.05.13 17:54 ]
    Світогляд
    Нова підліткова мораль -
    Упячка, ЖЖ та Мєдвєд.
    Зірвали з і-нета вуаль
    І скаже людина "Прєвєд!"
    Одразу, без всяких прикрас.
    Про те, що "Зохаван потс!1",
    Багато ще всяких образ,
    Про Ктулху, що хаває моск,
    Про Девіда Блейна сага,
    Про савєцький увесь камунізмъ...
    А правда, і честь, і відвага -
    Віджиток це. Спіритизм.
    Живи! Двадцять перше сторіччя
    Я бачу тепер у вікні.
    Світогляд свій не каліча
    Проявами фігні.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.63) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  21. Василь Степаненко - [ 2010.05.13 16:32 ]
    Жмуряться квіти
    Жмуряться квіти –
    Хочуть стулить пелюстки –
    Дзуськи - на сонці!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  22. Юрій Лазірко - [ 2010.05.13 15:23 ]
    Чекатиму i набiжить
    Чекатиму. А раптом набіжить…
    Схвильовано у жмурах, при набігу,
    золото-ордо пронесеться дзига,
    совиним тіням надірветься нить.

    Зажду аж небокрилля забринить.
    Зливаючи політ і порожнечу,
    нічний метелик заколише втечу,
    здичіле серце перестане нить.

    Є час роздмухати ту вічну мить.
    Карбуються миттєвості під циркуль.
    Те літо перепалиться у цвірку,
    зимою в коляді доструменить.

    Ще порох є – то стану порошить –
    душею дріботітиму у лунах,
    аж інієм волосся переврунить.
    Чекатиму, зажду і набіжить…

    13 Травня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (6)


  23. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:40 ]
    ***
    Зіткана з небесної позлітки...

    Про твоїх лілей цнотливі мітки
    Тільки феї відають і я.
    Ніжну заховаю таємницю
    В ґротах ночі (місяця бійницях),
    Мушлі ранку (горлі солов’я).

    Купана в йорданських агіасмах...

    Лиш мені ніколи не погаснуть
    Стіп твоїх сяйливі письмена...
    Крижма снігу, царственна застуда,
    Гонг звізди, кохання амплітуда.
    І вино причасне... І вина.

    Спалена на кострищах розлуки...

    З попелу простягуєш ти руки –
    Місія божественна моя:
    Магму губ, кільце пташине стану
    (І зіницю зранену тюльпана)
    На твоїх пишу полотнах я!


    Рейтинги: Народний -- (5.71) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (1)


  24. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:57 ]
    ***
    Вже яфини* відходять... Відійшли...
    Зачесані, завиті Бредубоки.
    Смуглявих німф легкі прозорі кроки
    Ще постають з лілової золи.

    Лілові пальці, губи і соски,
    Ліловий гріх насупленої ночі...
    Порожні коші, набирки** цоркочуть...
    Віки відходять... і які віки!

    Ліловий світ змалює не Гоген,
    Бо що йому чужі коші та коші...
    Душі й руці солодка сниться ноша –
    Лілова змійка цебенить із вен.

    У набирок я, скільки зміг, набрав –
    Мов кущ чорниць, твоя коса лілова...
    Відходимо... здригається основа...
    Зникаємо, як голка, серед трав...
    ______________

    * Чорниці (діалект.).
    ** Мірка для збирання чорниць.


    Рейтинги: Народний 6 (5.71) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (2)


  25. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:58 ]
    ***
    всі розповито вина
    спалено всі мости
    мак вибухає синім

    і не приходиш ти

    ночі всі розіп’ято
    в колоратурі мсти
    ноту найтоншу взято

    і не приходиш ти

    вбито усіх героїв
    знято усі пости
    пущено душу строєм

    і не приходиш ти

    крила усі відтято
    сказано всі “прости”
    проклято усі клятви

    і не приходиш ти

    врешті всміхнулась доля
    здерто усі бинти
    і торжествую: воля

    ...але приходиш ти


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.71) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Прокоментувати:


  26. Юлька Гриценко - [ 2010.05.13 15:47 ]
    Для тих, хто є, були і будуть на вокзалі мого серця
    =1=
    Коли зима блукала світом,
    Мороз по шибці малював,
    Мій батько матері ніс квіти,
    Слова подяки готував.
    Приємно-втомлена, щаслива,
    З малим дитятком на руках,
    Дивилась в те маленьке диво,
    Шукала рідне в тих очах.
    Я знаю, ви хотіли сина,
    Мене ніхто не планував.
    Але скажіть, хіба я винна,
    Що я народжена жива?
    “Проблема вічна і обуза”,-
    Давно минув той перший шок.
    Росла без ігор і без друзів,
    Росла в компанії книжок.
    =2=
    В дитинстві мріяла літати,
    Кудись з птахами в небесах.
    А потім стала помічати -
    Політ душі — то вже краса!
    Блукала травами до ранку,
    Щоб загубитись в тих полях.
    Та якось раптом на світанку
    Зійшла з орбіт моя Земля.
    Сама собі втирала сльози,
    Тому, що поруч лиш ліси.
    І загубила власний розум,
    Як квітка в пошуках роси.
    Природа істину відкрила:
    “Шукай веселку у дощі!
    Не тільки пташка має крила,
    У тебе теж вони в душі”.
    =3=
    Та з часом ліс на Львів змінила,
    Трамваї, колії, дроти.
    У місті зустрічей (так мило),
    Хотіла щастя віднайти.
    У місті пам”яток і храмів,
    У місті сонця і тепла,
    Напівхолодними вустами
    Із чаші Осені пила.
    Збирала повні жмені листя,
    Складала ніжно у букет.
    Моє повітря (надто чисте),
    Заповнив запах сигарет.
    Я львівським димом задихнулась,
    Сховала душу від тепла.
    І ту бруківку, що для вулиць
    В моєму серці хтось проклав.
    =4=
    Втомилась жити в цьому тілі:
    Занадто тісно для душі.
    Вона так вирватись хотіла,
    Що виливалась у вірші.
    Вірші-трагедії спочатку,
    Де всьому відчай голова:
    Сама навчилася втрачати,
    Та й виливала у слова.
    Вірші, де світом править Осінь
    Лягали тихо на папір.
    А потім весни, дощ і грози,
    Польоти в небо, вище зір.
    Вірші про ранки у тумани
    (бо я закохана в туман).
    Якщо писати перестану,
    То значить вже душа німа.
    =5=
    Я так хотіла Світ змінити,
    Що він змінив мене саму.
    Навчив сміятись і любити,
    Я щиро дякую йому.
    Я вдячна Світові за силу,
    За силу ручки (чи пера),
    За вміння бачити красиве,
    Вбивати зло серед добра.
    Я вдячна Світові за волю,
    За те, що крила дав мені.
    І хоч літати не дозволив,
    Та все ж не кинув у вогні.
    Я так хотіла бути Кимось,
    За волю битись на виду.
    Мені примарилось, наснилось,
    Бо я не зірка — не впаду.
    =6=
    Усе життя шукала Бога,
    Шукала в людях, і в собі.
    І крізь пітьму ішла до нього,
    І крізь світанки голубі.
    Ночами часто на колінах
    Просила помочі в біді.
    А він все чув і неодмінно
    Назустріч кидався тоді.
    Усі гріхи мої пробачив,
    І наказав робити так:
    “Твори добро, бо я все бачу,
    І без добра — тобі ніяк”.
    Плекала в серці, як дитину
    Святого Бога повсякчас.
    Грішила, знаю. Хоч я винна
    Він віри в мене не втрачав.
    =7=
    Любила дощ, любила вітер,
    Любила сонце і тепло.
    Сміялась так, як вміють діти,
    А часом плакала — пекло.
    І низько падала, й злітала,
    Була володарем, рабом.
    Кохання часом проклинала,
    А часом вірила в любов.
    За мрію все могла віддати:
    Життя, і серце, і вірші.
    Тепер вже знаю, де шукати:
    Іду за голосом душі.
    Хоч кажуть, двадцять — лиш початок,
    Та я всього вже досягла.
    Сьогодні ж хочу попрощатись.

    З любов”ю,

    Юлька.

    Я пішла.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 6
    Коментарі: (10)


  27. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:57 ]
    СРІБНА КОРОНА
    Тесля – батько, а ткаля – мати...
    Срібний місяць прийшов навскіс:
    Повелів він мені в’язати
    Перевесла із твоїх кіс.

    Ти всміхалася, безборонна,
    Щедрим місячний був покіс...
    Пильнувала свою корону –
    Срібну цноту дівочих кіс.

    Раннім снігом цвіли Карпати...
    А кохання – наперекіс...
    Не схотіла мені віддати
    Ти корону із срібних кіс.

    Не тесали нам ложа й трону,
    Доля іншим покрови тче...

    Тільки срібна твоя корона
    Досі губи мої пече.


    Рейтинги: Народний -- (5.71) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (1)


  28. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:29 ]
    ABSENS CARENS*
    Каєшся без причини,
    Людям не віриш, снам...
    Волі і батьківщини
    Не вистачає нам.

    Коришся долі, чину,
    Мовчки ковтаєш страм...
    Волі і батьківщини
    Не вистачає нам.

    Був ти епохи сином,
    Де навіть віра – крам…
    Волі і батьківщини
    Не вистачає нам.

    Вперше стоїш без гриму,
    Щось лебедиш синам…
    Волі і батьківщини
    Не вистачає нам.

    В чому твоя провина?
    Топчеш холодний сміх…

    Волі і батьківщини
    Вислужити не зміг.

    ______________________

    * Відсутній втрачає (лат.).


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.71) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (1)


  29. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:38 ]
    СІНА В СНІГАХ
    Сіна в снігах – хисткі, хрумкі ковчеги
    У морі безнадійної бентеги.
    Але кого врятують ті сіна?..
    І хатній дух, і теплий дих маржини –
    Лиш прихисток чужої батьківщини:
    За нього ще не сплачена ціна.

    Сіна в снігах – остання віра плоті,
    Висока, наче голос Паваротті.
    Душа тече крізь пальці, мов руна...
    Блага вівця – сумна гора Ґлемея,
    ЇЇ Господь зліпив із воску й глею:
    Ми жили тут. Чи житимем?.. Дарма.

    Сіна в снігах – пожухлі габардини,
    І папороті цвіт – дві жменьки трини.
    Невже на світі все – лиш прах і тлін?..
    Що нам зосталось: лій дрібної гадки?
    Продажна сила та іржава бартка?
    Порожня тайстра? порох із колін?..

    Сіна в снігах – печать страшного лоску,
    Замерзлий глей, холодні краплі воску,
    Останній позирк Бога з-над ґлемей...
    Та серце просить: хай запіють треті,
    Щоб вік новий сповити у верету –
    Без слів фальшивих, без пустих камей...

    Сіна в снігах...


    Рейтинги: Народний 6 (5.71) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Прокоментувати:


  30. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:05 ]
    КОВТОК ВІДЕНСЬКОЇ КАВИ
    Відню, Відню... ситий і хупавий!
    Крученим гульвісою гасав...
    Палія Семена ратну славу
    Ти давно архівам відписав.

    І, пихою сповнений по вінця,
    Все нових чекаєш чолобить...
    Віриш...віриш: треба, скажуть, німця –
    На Січі картоплі насадить.

    ...Ти ворожиш на кавовій гущі –
    З краплених регоче цісар карт.
    На токайськім, на жіночих мушлях
    Твій хмільний закроєно азарт.

    Тріскає богемна порцеляна,
    Віяло випурхує із рук...
    Червоніє ніжний Імре Кальман,
    Злий фельдфебель гаркає: “Цюрюк!”*

    Вигнано останнього з поетів,
    Виткано найтоншу із покров...
    На твоєму пишному манжеті
    Ружею цвіте слов’янська кров!

    За твої страшні німацькі більма,
    Слину юберменшівських зусиль
    Заплатив сповна вже Габсбурґ Вільгельм
    З українським іменем Василь.

    Світлий лотаринзький архикняже!
    Пане мій... полковнику... прости:
    Українська слава спати ляже
    Під залізні Австрії хрести...

    Вийдуть ще з оточення “усуси”**,
    Вирвуться із краплених пасток...

    Все вмістилось, окрім ран Ісуса,
    Ув один малий гіркий ковток.
    _______________________
    * Назад! (нім.).
    ** Українські січові стрільці.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.71) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Прокоментувати:


  31. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:52 ]
    ПЛАЧ ЗА ДУНАЄМ
    Беріть олтарі та пивниці панноній
    І, юрти спаливши, воздвигніть Сінай.
    Рожевого степу цілуйте долоні...
    Верніте ж мені, хоч за викуп, Дунай.

    Малят і лошат відлучіть від кумису,
    Танцюйте під скрипку, зневаживши най.
    Зіниці жінок засівайте ірисом...
    Верніте ж мені, хоч за викуп, Дунай.

    Годуйте інжиром розніжене військо –
    Йому вже дарунок готує Данай...
    За мармур карпатський і золото скіфське
    Верніте, прошу, мого брата... Дунай!

    Зорю запаліть над шляхами ординців,
    Піски розоравши, примножте добро...
    Верніте Дунай, бо за ним наодинці
    З глибин первовіку ридає Дніпро.


    Рейтинги: Народний -- (5.71) | "Майстерень" -- (5.67)
    Прокоментувати:


  32. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:46 ]
    ПРИТЧА ПРО ПОГАНУ ВІРУ


    1.
    Вдягнули гори хітон врочистий,
    Черемош й Тиса спиняють плин…
    О Руський Царю Ісусе Христе,
    Чому крокуєш в Єрусалим?

    Дуднять, мов труни, мости дубові –
    Удруге теслі не возведуть…
    Нові халдеї вінець терновий –
    Твій вічний жереб – Тобі плетуть.

    А Ти жертовність несеш в офіру
    І звіра в хащі не чути рик…
    Погана віра, погана віра
    У пишних шатах ховає лик.

    Сміється й плаче хмільна босота
    І рве кашиці дзвінким мостам.
    А ти шукаєш свою Голготу
    І ноги миєш своїм катам.

    2.
    …Парують гнізда орли і пави,
    Весни зелений туркоче млин,
    Солодка хвиля Дністра й Вишави…
    Та я крокую в Єрусалим!

    В руду пустелю, голодну й гнівну,
    Несу карпатський ласкавий дар:
    Умів покору, сердець наївність,
    Убогість плоті… Я – Руський Цар!

    Де лози хмелем стечуть без міри,
    Де чорний вихор крилом майне,
    Погана віра, погана віра
    Мене в дорозі там перейме.

    Безумці, будуть мене карати,
    Поділять шати: хітон, рантух…
    Та не віднімуть мої Карпати,
    В які вдихнув я бунтарський дух!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.71) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Прокоментувати:


  33. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:59 ]
    SOTTO VOCE*
    Усі дороги, що ведуть до Риму,
    Із Києва втікають в даль незриму –
    Мовчить... мовчить розораний Майдан...
    Наївних мрій “рошенівські” цукерки,
    Куми – чорти лукаві з табакерки
    І їх кривавий – за мільйони – тан!

    Та це до слова тільки... сотто воче...
    І потяг сумно гальмами скрегоче –
    Він руна золоті везе у світ...
    У Світ Старий, зачуханий до дірки,
    По горло ситий сексом із пробірки...
    А втім, йому не нам складати звіт!

    Русява Роксоляна із Підгайців,
    Що вчора спала в татовій куфайці,
    Вже завтра римських пастиме гусей!
    Partitim** про модерне римське право
    Їй сотто воче натуркоче бравий
    Попутник (із Одеси) Одіссей.

    ... Вона стоїть і палить неуміло –
    На показ виставляє грішне тіло...
    Та посмішка її – це тільки грим!
    Чужі слова смакують губи спухлі...
    І золоті сонця – коліна круглі...
    За тамбуром вагону – Східний Рим!

    І байдуже: Мілан, Неаполь, Піза...
    Хай жовта картка, хай шенґенська віза...
    І хто нам ворог... хто по крові брат?!
    І варвари твого жадають лона.
    І ти – нага, розп’ята, безборонна...
    Вікно у світ – Малевича квадрат...

    Під спів коліс шпаркі екстази ночі...
    Це я тебе кохаю... сотто воче:
    О Роксоляно, де ти в тьмі століть?!
    Із сицилійських племінних бастилій
    Я викраду твоє нужденне тіло,
    Щоб Україну призвести на світ!

    …І пахне у тунелі райським садом,
    Із динамітом бавиться бен Ладен…
    Цур, непристойне лізе щось на ум!..
    Телерапсод (не з Галича) Данило
    Неголену мармизу шкірить мило:
    “Кохайтеся!”… І чорт йому не кум!

    …Що ж, Рим як Рим… та спопеляє гени
    Розорана бруківка Картагени
    (У суперсенсі теж майстри – не ми)…
    І ми колись кохались в рідній хаті.
    І в нас колись водились Головаті…

    Зосталися Рошени… І куми!
    ______________________________
    * Напівголосно (італ.).
    ** Частково (лат.).


    Рейтинги: Народний 6 (5.71) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (1)


  34. Таня Петик - [ 2010.05.13 15:32 ]
    Христос Воскрес
    Виглядає сонце лагідно з небес.
    Тепло. Світло. Пасха. Христос Воскрес!!!
    Освятити кошик Великодній,
    Сполоснути душу в доброті Господній...
    Радість і любов не покида людей
    В серці як свіча - Великодень цей.

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  35. Таня Петик - [ 2010.05.13 15:24 ]
    Пам'ятайте
    Ми повинні пам'ятати,
    Любі українці,
    Наше щастя, наша доля
    Не лежать в копілці.

    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Таня Петик - [ 2010.05.13 15:07 ]
    Тато
    Мій тато дбає про сім'ю,
    Приносить гарну зарплатню.
    Мій тато може розсмішити,
    Не треба навіть в цирк ходити.

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Микола Руденко - [ 2010.05.13 10:43 ]
    Слово
    Ані хвали, ні пишних нагород,
    Ні ювілейних величань не треба, -
    Даруй мені, природо, клаптик неба,
    Де владне Слово поселив народ.

    Там чесні душі обминає тлін,
    Там вічність пломеніє малиново...
    Дозволь мені ввійти у тебе, Слово,
    Отак, як входить било в мідний дзвін.

    Чи боляче - ніколи не питай.
    Не дай згадати про біду та хворість.
    Ти мною бий об ковану прозорість
    І мною над землею калатай.

    Дай прорости у ярих зернах рим
    І знов посіятись у землю Словом,
    Щоб стати пастушком білоголовим
    Десь у лугах над річищем старим.

    Нехай шукають кам'яні лоби
    В нещирих лестощах примарну втіху.
    В торбинці повно сліз і повно сміху, -
    І заздрить Сонце на мої скарби.

    І, відшмагавши батіжком зорю,
    Чесноти замісивши із гріхами,
    Обліплений рудими реп'яхами,
    Я заново цю землю сотворю...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (3)


  38. Микола Руденко - [ 2010.05.13 10:19 ]
    В розгоні днів моїх...
    В розгоні днів моїх
    Є відпочинок серця:
    Малечі світлий сміх
    Над дзеркалом озерця,
    І коники в траві,
    І в листі жолуді,
    І краплі дощові
    На трепетній воді.

    І заповітний щем
    У серці риболова...
    Написане дощем
    Переливаю в слово.
    І хочу, щоб слова
    Своїм життям жили,
    Як лугова трава,
    Як пасма ковили.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Прокоментувати:


  39. Тетяна Малиновська - [ 2010.05.13 10:56 ]
    Як завжди
    У нас як завжди - знову лиє…
    Стіною котиться вода,
    Душі асфальт краплина миє,
    З мирських умів біжить біда.

    У нас як завжди - знову лиє…
    Старезні храми в бахромі,
    Жива душа ледь чутно ниє,
    Дощем вколисана, у сні.

    У нас як завжди - знову лиє…
    Десятки сотень парасоль,
    Життя чаклунством тихо віє,
    Де кожен грає свою роль.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  40. Марися Іванів - [ 2010.05.13 08:26 ]
    Місто мого дитинства
    Місто мого дитинства –
    Соняшник хутірний,
    Спритність в’юнка, гонориста,
    Сором фіранок-вій.

    Поруч дзюрчать цикади,
    Дзигою дзизь дзинчить,
    Зморгують сонні декади,
    Пилом прибита мить.

    Місто мого дитинства –
    Зріє кульбабки пух,
    Тиша пливе промениста,
    Ходить навшпиньках рух.

    Я, хутірська дитина,
    Мала рости, мов крез,
    Та, як берізка без тина,
    Не досягну небес.

    У хмарочосні хащі
    Вбито буття процес.
    Кинутий напризволяще
    Світ засмоктав прогрес...

    3 червня 2006



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (9)


  41. Анатолій Сазанський - [ 2010.05.13 07:41 ]
    ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
    Через стріху, як весняний жук,
    Місяць повз- великий і пихатий..
    Я стояв біля твоєї хати
    Стамувавши трем зіниць і рук..
    Ночі реквієм секунди крав..
    Постать билась у віконній склянці..
    Срібний жук, зависнувши на клямці,
    Щупальцями серце лоскотав...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  42. Алла Сирітка - [ 2010.05.13 00:19 ]
    "Десятка!"

    Десятка, квітне дівка-мавка,
    Десятка, хмарка в небесах,
    Колись була в мене десятка,
    Тепер десятків маю два.

    Десятка, там було кохання,
    Перша любов у десять літ,
    Десятка перша й не остання,
    Принесла в душу гіркий слід.

    Десятка, так, весілля брата,
    Десятка, зарево моє.
    Зібрала сумку, й гайда з хати,
    Десятка придане бере.

    Ну от і все життя скінчилось,
    Заміжня я, десяток літ…
    Так швидко промайнуло літо,
    Й десяток найдорожчих… снів.

    Усе життя хотіла заміж,
    Десяток років про любов,
    Усе моя душа співала,
    Аж тут, завершений урок.

    Заміжня, так, в десятім класі,
    Хотіла заміж за "зятька"
    Здійснилась мрія, у десятім,
    У році тигра і добра!!!

    10 квітня 2010р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Марія Марченкова - [ 2010.05.13 00:20 ]
    * * *
    Отим-бо й ба, що світ на всіх єдиний,
    на всіх у нас одні й ті самі пута:
    на рідних, друзів, спогади і волю.
    А світу солодко-молитися на долю,

    Писати фоліант чужих очей,
    Чужих пісень із голосу не свого,
    Пісків, пройнятих сонцем випадково,
    Вогнем і зеленню обійнятих ночей

    А світу й тісно якось у чужих зіницях.
    Страшніш шукати втечі звідусюди,
    Страшніше-німота по самі вінця,
    і спогад болю пошепки, у люди


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  44. Юлія Радченко - [ 2010.05.12 23:01 ]
    Где-то старится дождь. Невесомо-небрежная…
    Где-то старится дождь. Невесомо-небрежная…
    Над каштановым городом – блеклая синь…
    Очертания капель отчетливо прежние…
    Не ищи вдалеке… Просто шторы раздвинь…

    Над вечерним пейзажем – в преддверие праздника…
    Замени планетарий на облачность глаз…
    Плечи мокрые. Только мне как-то без разницы…
    Что подумают сонные лужи о нас…
    2010 год


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  45. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 23:15 ]
    Светлый мой, вечный свет...
    Светлый мой, вечный свет угрызений,
    Так темно так пустынно в речах,
    Бедный тополь мой, тополь весенний,
    Разве можно -- чтоб сухо в очах,
    Чтоб ни капли не слышно и звука,
    Всё и вся как зеницу храня --
    В небесах круговая порука.
    Будто нет ни тебя ни меня!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  46. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:12 ]
    * * * 16 * * *
    Как прекрасны звезды в тишине.
    Как одинока луна в вышине.
    Я словно луна совсем одна.
    И нету рядом со мною тебя.

    31 декабря 2009 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  47. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:46 ]
    * * * 15 * * *
    В конце тоннеля я ясно вижу свет.
    Я бегу оттуда, где тебя больше нет.
    Я бегу туда, где ты меня найдешь.
    Я точно знаю - ты меня там ждешь!

    06 ноября 2009 год


    Рейтинги: Народний 5 (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  48. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:20 ]
    * * * 14 * * *
    Ночь, море, небо, звезды и луна.
    Лунная дорожка с берега видна.
    У краешка воды я стою совсем одна.
    Но я точно знаю, кому-то я нужна!

    01 ноября 2009 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:55 ]
    * * * 13 * * *
    О, мой ангел прекрасный,
    Со сверкающей душой.
    Ты как небо ясное,
    Парящее надо мной.

    30 августа 2009 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:21 ]
    * * * 12 * * *
    Пламя свечи горит у окна,
    Тихой молитвы слова,
    Юная дева стоит в окне,
    Ищет надежду в тишине.

    30 августа 2009 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1325   1326   1327   1328   1329   1330   1331   1332   1333   ...   1829