ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ірина Білінська - [ 2010.04.23 23:35 ]
    ОБЕРЕЖНО
    Містечко наше надто монотонне.
    Ще так багато поглядів бетонних…

    Свої закони, правила, мережі…
    Живемо вільно – просто обережно.

    А хочеться, щоб кольорово всюди.
    А хочеться, щоби раділи люди…

    Самі ж не хочуть… все за нами стежать…
    А я люблю тебе і без обмежень.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (4)


  2. Софія Кримовська - [ 2010.04.23 21:19 ]
    ***
    Хіба я тобі зізнаюсь
    у тому, що не права?
    Я буду кричати замість
    сказати прості слова.

    Я сипатиму глаголи
    як сміття на вітер... Ти ж
    зачиниш вікно відколи
    негода. А ще простиш.

    Хіба я зізнатись можу
    в абсурдності фраз і дій?
    Від себе ховаю, схоже,
    уламки і фальш надій.

    А ти вибачаєш зливи
    і блискавки, і громи...
    Та тільки мені несила
    зізнатись, що я - то ми.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (12)


  3. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.23 19:59 ]
    Песимістичне


    Втрачаєм сенс у всім,
    не бачим змісту,
    Не знаємо, де виходу шукати.
    Довкола — лиш бігборди і плакати.
    В маршрутці бабці ніде сісти.

    Сліпнемо серцем, черствієм душею.
    Що залишаємо по собі, задля чого?
    Не боїмось ні чорта, ані Бога,
    Жартуємо зі совістю своєю.

    Бракує гнучкості, старієм — юні.
    Не можем найпростішого збагнути:
    Себе ж бо не вдається обманути.
    Не хочемо, не бачимо, не чуєм...



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  4. Юлька Гриценко - [ 2010.04.23 18:57 ]
    Не зривайте квітів.
    Спокійно. Тихо.
    У шию дихав.
    Світанок скоро.

    Шалено. Ніжно.
    Цілунок свіжий.
    Ти щось говориш.

    Нестримно. Марно.
    Буває гарно
    Зривати квіти.

    Мене зриваєш,
    Кудись кидаєш,
    І знов летіти.

    Стебло зігнеться,
    В моєму серці
    Безмежно пусто.

    Листок зів"яне,
    В мені не стане
    Живого глузду.

    Яскраві зорі
    У цій love story
    Чомусь відсутні.

    Бувай здоровий,
    Привіт, минуле!
    Прощай, майбутнє...


    23.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (7)


  5. Юрій Пивовар - [ 2010.04.23 17:51 ]
    Простая любовь
    Я люблю по мужицки, я люблю по-простому:
    Ты болеешь – мне больно, ты смеешься – я рад.
    Не имею я злата, да и нет миллионов,
    Но готов разделить с тобой все, чем богат.

    Разделить с тобой землю, разделить с тобой небо,
    Посмотри на звезду – я тебе подарю.
    Улыбнись, дорогая, потому что звезду ту
    Назло всем астрономам в честь тебя назову.

    Ты прекрасна как ангел, но душою ранима,
    Оголенный свой нерв прячешь в жесткости слов.
    Только знай, моя милая, ты мной любима,
    Что бы ни было с нами, я приду на твой зов.

    Я прорвусь сквозь туманы, продерусь сквозь завалы,
    Назло бурям и граду я к тебе доберусь
    Наплевать мне на ливни, ураганы и шквалы –
    Обниму тебя нежно, твою боль заберу.
    (19 марта 2010)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Юрій Пивовар - [ 2010.04.23 17:51 ]
    Я вырву боль твою зубами
    Я вырву боль твою зубами,
    И высушу глаза губами,
    Не дам в отчаяньи уснуть.

    Согрею душу, вытру слезы,
    Оберегу девичьи грезы,
    Позволь в тебя мне заглянуть…

    Открой сердечко, дай напиться,
    Твоими чувствами упиться,
    Помочь тебе найти свой путь…

    И разреши в тебя влюбиться,
    С Любовью к жизни возродиться,
    И в новую Судьбу шагнуть…
    (весна 2008)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  7. Юрій Пивовар - [ 2010.04.23 17:45 ]
    Как часто мы имеем не любя...
    Как часто мы имеем не любя,
    Лишь терпим рядом тех, кто нам не дорог,
    В любовь не верим, и без оговорок
    Отталкиваем чувства от себя.

    Как часто мы имеем не ценя,
    А ценим только то, что не имеем.
    Завидуем другим, себя жалеем,
    В своих проблемах ближнего виня.

    Не думая, как просто потерять
    Все то, что нам подарено судьбою,
    Мы рушим счастье собственной рукою,
    Но пробуем осколки подобрать.

    Осколки режут пальцы до крови,
    И из осколков мы судьбу не склеим.
    Но все-таки надежду мы лелеем,
    Что не минет и нас огонь любви.
    (июнь 2009)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Юрій Пивовар - [ 2010.04.23 17:02 ]
    Герой XXI века
    В этом бешенном ритме
    Сумасшедшего мира
    Ты летишь, как комета,
    Отметая кумиров.

    Ты не стонешь. Ты бьешься
    До последнего вздоха.
    Ты не веришь друзьям,
    Ожидая подвоха.

    Абсолютно один
    В этом веке маразма,
    Сам себе господин
    В балагане соблазнов.

    Ты стремишься к вершине,
    Упиваясь победой.
    Отрицаешь любовь,
    Заменяя монетой.

    Отвергаешь условности,
    Пряча улыбку.
    Ты хмельной от свободы,
    Не прощаешь ошибки

    И не знаешь пощады.
    Ты жесток, как воитель,
    Ты проходишь как танк,
    Чьих-то судеб крушитель.

    Оглянуться не хочешь,
    Тебе не за чем жалость.
    Всё вперед и вперед,
    Отметая усталость.

    Закаленный в боях,
    Гордый рыцарь баталий,
    Одинокий как волк,
    Без ненужных деталей…

    Но закончится день.
    В тишине кабинета
    Остаешься один,
    Ожидая ответа

    На вопрос – В чем же смысл?
    Для чего ты бунтуешь,
    А не ищешь покой?
    За кого ты воюешь?

    Разбередится сердце,
    Не улягутся страсти.
    Будешь биться об стену,
    Разорвешься на части,

    Но ответ не найдешь,
    И себя изломаешь,
    Потому что один…
    Сам себя не обманешь……
    (октябрь 2007)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Олена Осінь - [ 2010.04.23 16:06 ]
    Знову цвітуть сади
    Весільно-біло розлились сади,
    Вдяглась земля у пелюсткову повінь.
    Вінчає світ однині й назавжди
    Одвічний гімн відродження й любові.

    А що роки?! – Лиш кола по воді.
    Перебіжать. І знову юнь над плесом!
    І ми з тобою знову молоді,
    Як ця весна. Як всі наступні весни.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (4)


  10. Віта Хоменко - [ 2010.04.23 16:48 ]
    Моя тиша нічна
    Моя тиша нічна
    В небесах одізветься
    Хоч вона і сумна,
    Та за мною плететься.

    В глибині сум очей
    Не тривожить зізнанням,
    Не пройде, не мине,
    Не залишить останнім.

    І не видна блакить,
    Не ясна сторона
    Моя тиша нічна,
    Ти для мене одна.

    Коли ранок прийде
    Й ранить променем світла,
    Моя тиша піде
    Просто так, непомітно.

    Але поки все спить
    Моя тиша - останнє,
    Що зі мною піде
    По шляху, до єднання!

    2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.44) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  11. Віктор Цимбалюк - [ 2010.04.23 13:32 ]
    Один раз в рік
    …Один раз в рік навідуємо мертвих,
    І, жадібно шукаючи живих,
    Встеляємо могили рідних – жертва…
    А поміж себе – кілька слів, сухих, черствих…

    «…Привіт… Як справи?... Як життя?... Робота?… Діти?..», -
    Літа летять… Вже й багатьох не впізнаєш…
    Йдуть однокласники з життя посеред літа…
    Четверте літо коло батька тут стаєш…

    …І сльози суму миють душу, ніби миро…
    І ти безсилу мову з Господом ведеш:
    - Земля… Єдине, те, що нас усіх примирить…
    Із неї вийшов… Що ж, у землю ти й підеш…

    …Один раз в рік навідуємо мертвих,
    Які збирають в купу нас усіх, живих…
    Яйце зім’яте на могилі батька – жертва…
    І посвіжішало за рік могил, нових…

    Кумпала Вір,
    с. Поляхова, 11.04.2010 року


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (4)


  12. Анатолій Сазанський - [ 2010.04.23 10:52 ]
    ZZZДванадцяте сонечко для ГаннусіZZZZZ
    Котить з-за горба
    Кішечка ряба
    Прямо у ставок
    Свіжий колобок..

    Щоб охолодить(!)

    Колобок пала!
    Лапки попекла...
    Слізки-кап та кап
    До бідненьких лап..

    Ой! Пече.. щемить..

    В воду полетів..
    На латаття сів..
    Жабок розлякав..
    Глузувати став...

    Та ще й..гиготить..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  13. Ірина Білінська - [ 2010.04.23 01:09 ]
    ПРИВОРОЖИЛА
    Я йшов тобі назустріч та не знав,
    що надіп’ю кохання, мов отрути…
    А зорі так спадали поміж трав –
    я дотепер не можу їх забути.

    Приворожила ти мене.
    Приворожила ти.
    Навчила жити кожним днем.
    Навчила дихати.
    Приворожила ти мене,
    І я не втримався.
    П’янким медам твоїх долонь
    навік довірився.

    Ти йшов мені назустріч. Дощ ішов...
    Та я очей твоїх не оминула.
    Як добре те, що ти мене знайшов.
    Я казкою у погляд твій пірнула.

    Приворожила я тебе.
    Приворожила я.
    Зірки спадали із небес.
    Цвіли ожиною.
    Приворожила я тебе
    зірками-мріями.
    І ми з тобою в казку ту
    удвох повірили.

    Щоденно Богу дякую за нас.
    За кожен погляд, кожен рух і подих.
    Кохання підкоряє світ і час,
    бо ти в мені щоденно сонцем сходиш.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (9)


  14. Печарська Орися Москва - [ 2010.04.23 01:39 ]
    ***
    Я дикий звір, я топчу анемони,
    не гість, а зайда у садах весни.
    І не до слів чи пишних церемоній –
    мені би просто розгадати сни.

    Бо простягаю руки не за тими,
    хто б допоміг здолати біль і страх.
    Під дулом мого фотооб’єктива
    згоряють зграї квітів і комах.

    Маленьке тіло зломленої квітки
    зцілю – заплачу, зацілую вщерть.
    Я дивний звір, бо пам’ятаю звідкись
    таке незрозуміле слово «смерть».



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  15. Юрій Лазірко - [ 2010.04.22 23:24 ]
    Волна сознания
    Прибой.

    Волна сознания привольна.
    Дрейфуй, желание "любить"!
    Пренебрегая словом "больно",
    ты за любовь готов убить?
    И за себя не отвечая,
    а за других разинув пасть,
    твой рок души в тебе не чает,
    но порешить решает – сласть.
    Что поцелуй – одно мгновеньє.
    Душе лететь, играясь тенью
    травы, как приговор, сухой.

    Отбой, прибой,
    отпой.

    22 Апреля 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  16. Аліна Шевчук - [ 2010.04.22 22:15 ]
    Я обіцяла - вірш не буде плакать
    Стоїть душа під зорепадом мрій,
    Вона вдивляється у вечір синіми очима.
    Навкруг панує тиша, дивний спокій.
    Лиши хоч зараз те, що маєш за плечима.

    Забудь на мить..,забудь і усміхнись.
    Я обіцяла - вірш не буде плакать.
    Згуби буденність сіру й схаменись!
    А все ж, в сльозах не можна довго плавать...

    Та знаю...знаю...Добре.., тільки часом.
    Та й то, коли одна, на самоті,
    Коли набриднуть сірих днів гримаси
    І хочеться топитись в простоті.

    Тоді вже так, тоді вже, справді, можна
    Побуть одній, щоб світ тебе забув.
    І кожен вірш, строфа знайома кожна,
    І кожен спогад по клавішах загув.

    Ой, вибач...вибач, я забула...знов.
    Я обіцяла - вірш не буде плакать.
    Беріз послухай, тиху музику розмов
    І їм весь смуток спробуй передать.

    Сама ж засяй, лети назустріч долі!
    Іронії засмійся у лице.
    Було в житті і суму вже доволі,
    ПОРА СМІЯТИСЬ - пам"ятай про це.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  17. Юлія Радченко - [ 2010.04.22 22:18 ]
    Стразы
    На грязных карманах – рассыпанные междометья…
    От звучных осколков – свинцово-стеклянных начал…
    Ждала не последняя. Только (по записи) третья…
    Её имитацией кто-то уже называл…

    На грустных улыбках – горчат пришивные цепочки…
    Над нитью волос – ослепительно-громкий декор…
    Разительным грохотом… Крик… Фурнитурная строчка…
    Отделкой (стекольной), наверно, зовут до сих пор…

    Потёртость камней - от искусственных бликов недели…
    На выход: крылом задевает (внизу) журавлей…
    Не крылья – а вставки… Приклеянностью заблестели
    На выцветшей коже (её или даже моей)…
    2010 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  18. Дарія Швець - [ 2010.04.22 22:32 ]
    Я повернулась з цього бою на щиті...
    Я повернулась з цього бою на щиті.
    Отак ганебно я покинула війну,
    змінивши лати на тісну труну
    і ймення - на табличку на хресті.

    Торкни струну - почуєш голос мій,
    гуляй босоніж полем бою зранку,
    пий мою душу - кави філіжанку,
    і мою кров - вино червоне - пий.
    Я повернусь росою на світанку...
    О як ганебно я лишила бій!
    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  19. Катерина Бородуліна - [ 2010.04.22 21:28 ]
    Наше життя
    Розлука стука у долонях
    Нам набридає слово й погляд
    Дратує думка і причина,
    Бо кричимо ми хто-зна чого.

    Руйнуються наші оселі,
    А ми всі ніжні та веселі
    Проблеми власні забуваєм,
    Бо знаєм все колись прощаєм.

    Чому розмірені стандарти
    Таки дратують нас одварто
    Чому сумуємо за днями
    Коли нам сонце посміхалось.

    І знову слово в серце ранить
    І груди десь ножем штрикає
    Ми сваримось так часто на коханих
    Нам лекше мабуть так на серці стане.

    Образи радо посилаєм,
    А в душу ж, то ніхто не заглядає,
    Як плаче серце ,кровью обтікає
    Й здається ось і вирветься, озветься.

    Воно б сказало: "Нащо ти женився, якщо ти скоро розлучився"
    Невже немає в нас терпіння
    Ні солідарності й коріння?

    А ще ми любимо такую моду,
    Що як з калясочкою ходим,
    То вся краса в нас виглядає,
    І звем гламурною ми знаєм.

    Ми кричимо на своїх діток
    І п'ємо пиво чи вино ми радо
    Коли гойдаємо малятко
    То це ж хіба такая мама?

    Вона на нього руку піднімає
    Й сволотою дитину називає
    Та чи задумується вона та жінка,
    Що коли виросте дитинка
    То так назве свою матусю.

    Ми покидаємо сім'ю
    Ми ходимо всі по коханках,
    Бо жінка нам така погана?

    Жінки в нас ходять по коханцях,
    Бо всі чоловіки ...?

    То, що ж чекає на нас люди?
    Й для чого ми вже жити будем?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Катерина Бородуліна - [ 2010.04.22 21:41 ]
    Коханому
    Про, що сумують твої очі
    Чи може спогадом щоночі
    Вони шукають щастя-світ.

    Про, що мовчать твої зізнання,
    Бо дивним спогадом єднання
    Вони блукають у тобі.

    Про, що не скажуть твої губи
    Й чому душа боліти буде
    Нас поєднає назавжди.

    Про, що нескаже твоє серце
    Тому, що біль в тобі озветься
    Візьме в полон усі думки
    Й залишить спогади-сліди.

    Про, що сумують твої очі,
    Бо знову сльозами-дівочі
    Застелено рясним дощем.

    Та скоро вже усе минає
    І біль, страждання все зникає,
    Бо поруч ти ідеш за руку,
    Щоб вгамувати мою муку.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.22 20:59 ]
    * * *


    Пригадуєш багато років тому
    невинний поцілунок у щоку?
    Я вас нікуди більш не відпущу, —
    сказала я бездумно-безсоромно.
    А ти зостався. Не оторопів.
    Не відсахнувся і не схаменувся.
    Довкола цілий світ перевернувся,
    бо кожен з нас, мабуть, цього хотів.
    Сьогодні я усе тобі прощу.
    Ти неодмінно це відчуєш.
    О як за мною гірко ти сумуєш!
    О як тебе я знов не відпущу!..
    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  22. Наталія Крісман - [ 2010.04.22 20:28 ]
    Юлечці Гриценко
    В чужому краї шукати раю - справа невдячна,
    Без сили волі іти у гори - так необачно,
    Не вмієш плавать - не варто навіть лізти у воду,
    В бою програв ти - не слід чекати на нагороду...

    Гарячий вітер печаль всю витре із серця твого,
    Весняна повінь підкаже - хто він, яка дорога
    Веде що щастя, яким ти ніччю так любиш снити,
    Веде до раю, в якім одвічно двері відкриті.

    А якщо навіть у мить відчАю утратиш віру -
    Все ж прийде сонце в твоє віконце теплом безмірним.
    У кожнім кроці, у кожнім злеті - гартуєш душу,
    Вогонь у серці - вогонь любові - горить все дужче!...
    22.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  23. Лариса Ліщук - [ 2010.04.22 19:59 ]
    Думки...
    Думки, думки, лише сумні думки
    Рояться, наче бджоли в день весняний.
    Одні – змирись і тихо відпусти,
    А другі - дай ще шанс йому останній.
    Той шанс останнім був уже не раз,
    Розбилися надії й сподівання.
    Та ще жевріє іскорка одна,
    Яку ми називаємо - кохання.
    Невже сліпе воно настільки, не збагну,
    Невже терпіння без кінця і краю.
    Я злюсь на себе, я себе корю,
    І знову й знов, надіючись прощаю.

    2009р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (5)


  24. Юлька Гриценко - [ 2010.04.22 18:44 ]
    Востаннє
    У небі - сонце,
    У серці - Моцарт.
    Іду на фініш.

    У тиші - вічність,
    А щастя - в січні.
    Куди ти плинеш?

    У морі - якір,
    У полі - маки.
    Межі немає.

    У вІршах - осінь,
    Весна - у прозі.
    І ти зникаєш.

    Куди й для чого?
    У сни до кого?
    Мені ж погано!

    Коли ідеш ти,
    То йди нарешті!
    Нехай не стане...

    Слова - не гроші,
    А ти хороший
    Тих слів шкодуєш.

    Слова на вітер,
    Зумій пустити
    Нехай подує.

    Я вже не буду
    Чекати чуда
    Як сонця в небі.

    Радій зізнанню,
    Бо я востаннє
    Пишу про тебе.

    22.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 6
    Коментарі: (4)


  25. Карен Рамосова - [ 2010.04.22 16:00 ]
    Можна
    У наших серцях - згасла тінь.
    У наших очах -розгорівся біль.
    На наших вустах -образи і сум.
    У наших руках -кров та бруд.

    Темна межа, від щасливої долі,
    в руці цигарка й краплина волі.
    Земля залита кров’ю від болі,
    Нам залишається чекати...Годі!

    Можна мовчати, можна кричати,
    серцю, від нас, допомоги чекати.
    Хто ж міг знати, що сонце від крові,
    теж затухає, як очі від болю.
    Губи німіють, очі темніють,
    десь, може нас, теж розуміють.
    Темна земля прийме родину,
    Кров’ю батьків нагодує дитину.

    У темній землі, схован страх,
    У чорних очах –біль та жах.
    В руці темний сум і пляшка вина.
    Війна йде і я одна.
    Можливо ножем можна вигнати страх.
    Усіми думками зруйнувати дах.
    Тикнути пальцем в невинну людину,
    Що б випити кров, ми ж всі вампіри!

    Київ
    2010 Р.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  26. Карен Рамосова - [ 2010.04.22 15:44 ]
    Ти

    Ти, більше не прийдеш.Чому я так сумую?
    Чому у своїх снах, вуста твої малюю?

    Ти, більше не прийдеш.Чому тебе чекаю?
    Гойдаючи колиску в вікно я споглядаю.

    Ні, більше не прийдеш. І сльозі душу ранять,
    мені, хоча б в останнє, торкнутися тебе.

    Чому ж ти не ідеш?Чи може все забулось,
    а спогади торкнулісь лиш мого серця, так?

    Коли вже ти прийдеш?Не маю більше сили,
    втрачаю я надію, я ж так тебе люблю!

    Та знову ти підеш. Ненавидіти буду,
    а потім, все забуду, й чекатиму тебе.

    Київ
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  27. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.04.22 15:24 ]
    Схематика
    Схематика доволі небезпечна –
    Ти. –Я. – Вагання. – Пошук. – Перебір.
    Скажи, котра із ланок є доречна?
    Котра завада – причаївся звір?

    Котра зі схем однаково фатальна:
    Ти. – Я. – Самотність. – Спокій. – Серця шал?
    Ускладнюю?.. Не мисли тривіально! –
    Незчуєшся – зажебрає душа.(!)

    Незчуєшся – і роки пролетіли!
    Незчуєшся – і в скронях сивина…
    А ми були …Таки чогось хотіли…
    ...


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (1)


  28. х Лисиця - [ 2010.04.22 13:40 ]
    Списані
    Списані долі, закриті в конверті,
    Я не читатиму щастя чужого,
    Я не відверта тобі, як уперта,
    Це і навмисно і так випадково.
    Я не поема, що ти прочитаєш,
    І не прихована дивним підтекстом,
    Але якщо ти мене зачекаєш,
    Нас неодмінно читатимуть решта.

    Спалені рештки того, що в конвертах,
    Марку наклеїла в зошит на пам’ять,
    В серці написана кожна адреса
    Нашого терпко-цукрового раю.
    Казка написана дуже двояко,
    І на розсудливість слів не лишилось,
    Якщо тебе зачекаю я раптом,
    Значить в конверті не ми загубились.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  29. х Лисиця - [ 2010.04.22 13:31 ]
    Дыхание
    Дыхание ветра безоблачным утром
    Сменяет надежду теплом и уютом,
    И солнечным небом желает успеха
    Забывчивым людям в железных доспехах.

    Куда, не идти, и куда не стремиться,
    Тебя ожидают те самые лица,
    И может в мгновение так показаться,
    Что каждый рождается только сражаться.

    Дыхание ветра безоблачным утром
    Смеется над прежним замысленным духом,
    Стирает надежды и строит догадки
    Для тех, кто хотел показаться загадкой.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  30. х Лисиця - [ 2010.04.22 13:46 ]
    Хочу
    Хочу розради далекого вітру,
    Сизого диму спокійної втіхи,
    Де божеволіють легко за віру,
    Де розпинають ображене лихо.

    Ні, не тримайтесь за мене руками,
    Я не підвищую Вашого світла,
    Я не старатимусь легко і пряно,
    Пити нектару із Вашого цвіту.

    Тихо піду, і не буду питатись,
    Буду любити, а в очі – мовчати,
    Щоб не будити розплакані хмари,
    Щоби від щастя свого не зламатись.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  31. Катруся Матвійко - [ 2010.04.22 12:41 ]
    Сумувала весна...
    Сумувала весна, у зажурі за суконьку смикала,
    І росою сльозини текли на поснулі світи...
    Іще вчора сама проганяла морози і віхолу,
    А сьогодні вже їй доведеться за обрій піти...

    Сумувала весна, прикрашала волоссячко зеленню,
    Зігрівала і пестила миле, мале кошеня,
    Її час відлітав, а лишитися довше не велено,
    І прощалася з лісом, і йшла десь у світ навмання...

    І ніхто не окликне, не спинить, і постать забудеться,
    Тільки пролісок якось у травах на згадку мигне,
    А весна буде йти по зелених, замріяних вулицях,
    А за нею – пригріте кошатко – частинка мене...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  32. Юра Тіт - [ 2010.04.22 10:56 ]
    Без назви
    Лишились на довгу пам'ять
    Осінні прозорі листи
    Прошиті дощами рани
    І промиті річками мости.

    Далеко там де очі ховались,
    Де писались сюжети життя
    Пробігли дощі і тумани
    Де лишилась доля моя…

    Лишились на довгу пам'ять
    Кораблі з повітря і диму
    Лишились рубці і рани
    Вірші прочитані дивом…

    Далеко де відстань під небом
    Де острів печалі пустий
    Тролейбус стоїть і чекає
    Пише осінні прозорі листи…

    Колись прочитаєш мовчання
    Колись пронесешся у сон
    Лишилось на пам'ять кохання
    Згадаєш… я був лиш Ніхто…

    Лишились на довгу пам'ять
    Осінні далекі міста
    Я прикрив рани руками
    І під небом самотній літав…

    Далеко там де очі ховались,
    Де писались сюжети життя
    Пробігли дощі і тумани
    Вірші залишила доля моя…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (12)


  33. Сергій Гольдін - [ 2010.04.21 22:48 ]
    не треба винуватити сусіда

    Не треба винуватити сусіда.
    Не треба проклинать свою старшину.
    Твоя нездатність повна до свободи –
    Приниження постійная причина.

    Ти можеш тільки бігать в гайдамаках
    І захалявним різать без розбору,
    А ще писать прошенія й доноси,
    Звиваючись від почуття покори.

    Миршавий раб або сердюк пихатий –
    Оце твій стан, про інше брешуть рими.
    Ти мав можливість бути сам собою,
    Та знов шукаєш чи Москви чи Риму.

    Тож не жалійся на убоге їдло,
    Не хлипай, що ногою відштовхнули.
    Ти вкотре вже себе відчув холопом
    І повернувся у своє минуле.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (2)


  34. Ярина Тимош - [ 2010.04.21 22:15 ]
    Радійте, наші старики
    Радійте, наші старики –
    пенсії підняли,
    з лихої злодія руки –
    на один «процент».
    І проценту завдяки
    злодій і міняйли
    розумнішають таки.
    Говоріть про це.
    Як свої багатії
    з вами поділились,
    у святому житії
    за народ молились,
    як підете на базар,
    купите морквину,
    як прем’єр – отой Хазар
    любить Україну.

    Ярина Тимош

    2010-04-19


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  35. Євгенія Муц - [ 2010.04.21 21:01 ]
    не клади під ноги цілий світ
    не клади під ноги цілий світ,
    це в наш час занадто не доречно!
    погляди, що дивляться на схід
    бачуть тільки простір в безкінечність...
    і поля хвилюються під крок,
    губить листя жовте яворина...
    в тебе будуть сотні ще жінок,
    ти ж іще не бог, ти лиш людина!
    із троянд ти викладеш серця,
    не одній, не раз, ненапрощання...
    та не скажеш жодній з них слова,
    щирі, про незаймане кохання...
    не клади під ноги цілий світ,
    бо в ногах йому таки не місце.
    ти ж не принц, ти тільки но пастух,
    дай трояндам ще своє відцвісти...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Ірина Білінська - [ 2010.04.21 21:34 ]
    *****
    А ніч така в зірках, неначе в перлах.
    А ти шукаєш щастя в міражах
    І кажеш, - ця земля тобі чужа…
    Вони ж в тобі - твій рай і твоє пекло.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Прокоментувати:


  37. Євгенія Муц - [ 2010.04.21 21:26 ]
    я не хочу...
    на ламких пасмах тону,
    фіолетово-лагідні сни.
    розвіваючи мить світанкову
    вечір палить ліхтарні квітки.
    забусковіли тишею вікна,
    на траву умостилась роса...
    твоя мова занадто тендітна,
    ти сьогодні занадто сумна...
    може вітер занадто холодний?
    а можливо тобі щось болить?
    погляд надто тепер не природний,
    більше в ньому ніщо не горить...
    замовчали блаватні пороги
    хвилі твоїх зівялих зінниць.
    хоч на мить, усміхнись, моя доле,
    і послухай, як небо бринить!
    на ламких пасмах мідного тону,
    фіолетово-лагідні сни...
    я не хочу звільнятись з полону
    того блиску твоєї краси.



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Євгенія Муц - [ 2010.04.21 21:37 ]
    Казка про алкоголізм



    Пливе асвальт, мов ріки під грозою...
    паркани і автівки злиті в фон,
    і сяє наче мить над головою
    ліхтар, а може сонце в ясний тон.
    і щось пульсує в скронях, бє у груди,
    імя чиєсь викреслює із дум.
    бреду шукати ранку ще в нікуди,
    так якось стримано розвіювати сум.
    дорога завилася надто різко,
    а може мої ноги вже не ті...
    та факт, що підімною вяле листя,
    а надімною зорі, мов у сні.
    яка краса! які незрячі барви!
    якась там кількість спирту у крові...
    в сузірях хтось читає людські карни
    а я й не розберу слова свої!
    калюжа, трохи пилу, люк та липа...
    романтика незайманих доріг!
    про щось шепоче тиша говірлива,
    й туман на ноги відблиском наліг.
    пливу, іду,повзу,біжу...не знаю...
    чи надто швидко, може навпаки?
    обіймами автобуси стрічаю,
    щоб на капоті вбити всі думки...
    яке життя! неначе мармуляда!
    спочатко солодко, а потім нудить дух!
    я б краще імені твого не знала,
    тоді б не знала присмаку недуг


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Ірина Білінська - [ 2010.04.21 20:56 ]
    ТОБІ
    І небо, що не має берегів.
    І сонце, що весь день не знає втоми.
    І рухи вітру вільні і благі.
    І спогади, солодкі до оскоми.

    Для тебе ця усміхнена весна
    Таким незвичним цвітом розквітає.
    Нехай у тебе буду я одна,
    Бо й моє серце інших не бажає.

    І пісня, що колискою стає.
    І ранки, ввік яким не віддзвеніти.
    Усе чим я живу, що в мене є –
    Тобі дарую - лиш одному в світі.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  40. Юлька Гриценко - [ 2010.04.21 20:07 ]
    Знаю
    Я знаю: в чудо
    Хороші люди
    Ще досі вірять.

    Я знаю: треба,
    В чужому небі
    Шукати мрію.

    Я знаю: вітер
    Печалі витер
    І став питати

    Чому я досі
    Шукаю осінь
    В твоїй кімнаті.

    Я знаю: ріки,
    Для того тільки -
    Перепливати.

    Я знаю: гори,
    Стоять для того,
    Щоб їх долати.

    Я знаю : двері,
    Усі відкриєш
    До свого раю.

    Я знаю: в тебе
    Є дивна сила.
    А ти це знаєш?

    21.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  41. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.21 20:15 ]
    * * * *

    Промінням
    cонячно-пекучим
    доторком
    трепетно-жагучим
    зливою
    свіжо-звабливою
    осінню
    ранньо-цнотливою
    ввійшов ти
    у душу мою
    позбавив
    її спокою
    змайстрував собі там оберіг
    відганяв звідти всіх перехожих
    без вибору
    без винятку
    усіх
    мов зіницю ока беріг
    і зализував рани болючі
    дарував хризантеми пахучі
    вони пахли чомусь медами
    вони завжди як спогад між нами
    .........................................................
    квіткою
    пізньо-осінньою
    зливою
    звіжо-звабливою
    долею
    диво-примхливою
    ввійшов ти
    у душу мою
    позбавив
    її спокою.
    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  42. Анна Чуднівець - [ 2010.04.21 18:49 ]
    Така ніжна гаряча і рідна
    Така ніжна гаряча і рідна,
    Кров кипить, як гарячий струмок,
    Від вітрів і від гроз непохитна,
    Любов, наче волі ковток.
    Вона так увірвалась у серце,
    Аж солоні сльози з очей,
    Вона душу мою полонила,
    І жахіття безсонних ночей.
    Ти відверто мене уникаєш,
    Я кохання тобі віддала,
    Та ти ницо його ламаєш,
    Не діждусь я від тебе тепла.
    Двері міцно закриті на завжди,
    Ключа ти мені так і не дав,
    Я люблю тебе сильно, без тями,
    А ти мені життя поламав.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  43. Анна Чуднівець - [ 2010.04.21 18:42 ]
    мама
    Ти вела мене за руку,
    У цей світ і у життя,
    Відчувавши болі муку,
    Ти дала мені буття.
    Найдорожче дарувала,
    І в буденні негаразди,
    Ти святой для мене стала,
    Доброй феєю із казки.
    Я люблю твій голос ніжний,
    Я твій запах пам`ятаю,
    І коли мені самотньо,
    Я твій номер набираю.
    Коли гірко на душі,
    Хочу плакати шалено,
    Твої очі я згадаю,
    І загоять вони рани.
    Ти моя гордая птаха,
    Що у небі тім кружляє,
    І мене як пташеня,
    Під крилом своїм ховаєш.
    Мамо, вибач за помилки,
    За слова які казала,
    За ті сльози що тихенько,
    У ніч темну проливала.
    Я люблю тебе так сильно,
    Як ріка об камінь б`ється,
    Як від галасу гучного,
    Луна в темряві озветься.
    Ти для мене найдорожча,
    Ти як промінь сонця мій,
    Я люблю тебе так сильно!
    Мене усмішкой зігрій.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  44. Анна Чуднівець - [ 2010.04.21 18:05 ]
    Я жінка
    Я ж жінка, в мене є відвага,
    Мій козир інтуїція очей,
    А головна моя розвага,
    В недоспаних моїх ночей.
    Ти не сховаєш почуття від мене,
    І сам не розумієш коли ти
    В коханні зізнаєшся щиро,
    Мовляючи слова з темноти.
    Я дівчина, я вмію розуміти,
    Про почуття мене ти не одуриш,
    І що мені з тобою по робити,
    Ти ж не мене, себе ти дуриш.
    Я знаю що в тебе на серці,
    Для цього досить в очі зазирнути,
    Кохання щире, та його ховаєш,
    І таке сильне, можна потонути.
    Я ж жінка, в мене є відвага,
    Мій козир інтуїція думок,
    Тобі потрібно лиш зізнатись,
    Вирвати з душі болю комок.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  45. Анна Чуднівець - [ 2010.04.21 18:35 ]
    Она ходила слепыми шагами
    Она ходила слепыми шагами,
    Она искала пустоту сердец,
    И на пути моем постала,
    Нашла что нужно, наконец.

    Зашла тихонько в саму душу,
    Так незаметно, как то враз,
    И полонила мою сущность,
    И подарила мне блеск глаз.

    Любить я стала и ослабла,
    Я стала слабой пред тобой,
    А на дворе весна настала,
    И распалила вновь любовь.

    И я с ума потом сходила,
    И по ночам рыдала вспять,
    Я же любила, так любила,
    И не могла любовь унять.

    Но слабость была непогрешна,
    Её лекарством одолел,
    Ты просто мне испачкал душу,
    И этим вылечить сумел.

    Как крылья птица поднимает,
    Я поднимусь на пьедестал,
    Теперь по правилам сыграем,
    А может ты уже устал?

    Может, заплачешь в койке ночью?
    Или удавишься слезой?
    Я победила, знаю точно,
    К тебе любовь пришла грозой.

    Теперь, над кем смеялся раньше,
    Уйти смогла тебя влюбив,
    И чувство, но уже без фальши,
    Тебе оставив, подарив

    Уйду. И буду наслаждаться,
    Как ты страдаешь с далека,
    Пускай тебе будет казаться,
    Что я сурова, я жестка.

    Мою любовь зло переменит,
    Но чувство, то ещё живет,
    Её ненависть изменит,
    Но ведь она не пропадет.

    Я буду дальше ждать терпенья,
    Любить, в себе тая обман,
    И как сказали б англичане:
    My life, my love always for One.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  46. Юлька Гриценко - [ 2010.04.21 17:52 ]
    * * *
    Питаєш втретє:
    "Ну як ти? Де ти?".
    А я далеко.

    В вогні згораю,
    В моєму раї
    Сьогодні пекло.

    Дивлюсь на сонце,
    Мені здалося,
    Фінал підходить.

    Для когось рідна,
    Комусь потрібна
    Моя свобода.

    Скували міцно,
    Весною в квітні,
    Мене кайдани.

    Не плачу зовсім,
    Бо скоро осінь
    В душі настане.

    Згоріли крила,
    Життя навчило:
    "Тримай закритим

    Холодне серце,
    Нехай не рветься
    Когось любити".

    Ховаю вкотре,
    Я очі мокрі.
    Бо сльози мучать.

    А ти питаєш:
    "Куди літала?"
    Напевно скучив.



    21.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  47. Софія Кримовська - [ 2010.04.21 15:13 ]
    І що тобі мої п’янкі слова?
    І що тобі мої п’янкі слова?
    На хліб не покладеш, борщу не звариш.
    В городі не картопля, а трава.
    Та навіть сварка – то умовно сварка:
    Слова, слова. Нема, щоб по-людськи
    Пательнею з розмаху межі очі.
    Спливають водогоново роки,
    А я не торбинки, а вірші строчу.
    І на добро грошей не бережу,
    Шпалер не хочу чорних в позолоті
    І жовто-бірюзовий абажур –
    Не у буденній і простій турботі.
    То в Київ подалась на фестиваль,
    А вдома діти, і свиня, і кури.
    Замість білити хату і підвал
    Книжки читаю. Хоч би перекури!
    А то розумна, аж у слід плюють
    Не тільки хазяйки, але й ледачі.
    Я бачу, що в собі тримаєш лють,
    бо що узяв, оте щодня і бачиш...
    То видердась на дах у глупу ніч,
    То ночувати в скирту заманила...
    Ти б краще гаркнув, щоб топила піч,
    Схопився за сокиру або вила...
    Але натомість мовчки йдеш у хлів
    І пораєш, і дітям треш під носом,
    Без нарікань і нехороших слів,
    а потім вірші почитати просиш...
    20.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  48. Людмила Линдюк - [ 2010.04.21 14:46 ]
    "До", "мі", "ре"...
    Гаптувало сонце тіні,
    Вітерець в кущах дрімав,
    А в госпóді солов’їній
    Тьохи хтось порозсипав...
    Як зібрати? Бідолаха
    Ледве встиг спіймати «Цьух!»,
    А два інших – від невдахи:
    Чуба смичуть вітерцю.
    Розкотились вередливо,
    Ніби соя чи горох,
    Непокірні, сперечливі
    Пісні «Ті-рр», «Ці-цьух» та «Тьох!»
    ...Полягали спати тіні.
    Сни гойдає вітерець...
    А в господі солов'їній
    Ловлять нотки “до”, “мі”, “ре”...
    2006 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  49. Людмила Линдюк - [ 2010.04.21 14:34 ]
    Надія
    Пам'яті Івана Франка

    Доки кадітимуть димами
    обійстя на землі моїй,
    допоки засвіток росяний
    зволожує дощів сувій, –
    пригублюватись будуть гуки
    передвечірні, запашні,
    і бачитись матусі руки
    натомлені ( в миттєвім сні!),
    з життям, закоханим у рути
    й настояним на полинах,
    мізерних радощах та скруті –
    не втратить Україна шлях!
    2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  50. Тетяна Малиновська - [ 2010.04.21 14:14 ]
    Вони поряд
    Лабіринти сну – тимчасове спасіння.
    На сніданок – кави гіркуватий сум,
    Тягучий щем, як ковток прозріння,
    До обіду - комплекс зі зболілих дум.

    Час зриває із рани бинти зашкарублі,
    Мастить маззю веселих (напевно) подій,
    Витирає із мозку набридливі дублі,
    І солону росу ніжно стріпує з вій.

    А, якщо, не було того жаху прощання?
    І немає, насправді, ніяких небес…
    Вони поряд, а ми їм – уперте страждання.
    Відхрестились живі від відвертих чудес.
    2010



    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1333   1334   1335   1336   1337   1338   1339   1340   1341   ...   1829