ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Павло Вольвач - [ 2009.11.07 21:18 ]
    * * *
    Хай мерехтить тонка моя печаль
    Над селищем, що куриться димами.
    Дими синіють. Колії блищать.
    Холоне світ до бісової мами.

    Вдивляюсь в очі стомлених кобіт,
    Грудьми налігши на руків'я мосту.
    Пускаю кільці, мружачись собі
    В білястий, наче крізь гардину, простір.

    В посьолок цей, що був мені дружком
    Із молодістю втеклою на пару.
    І, звісно, смуток золотим пушком
    Діткнеться серця – тут нема «базару».

    Та хай собі. Щасливий буду й тим,
    Що є ця мить, коли прозоро й просто.
    Блискучі рейки і блакитний дим...
    І я стою. І все не сходжу з мосту.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (5)


  2. Павло Вольвач - [ 2009.11.07 21:25 ]
    * * *


    Долі судилося бути саме такою.
    Саме звідси дивлюсь я на не мною придуманий світ.
    Я люблю цю ріку. І люблю горби за рікою.
    І маслини в посадках, де фінкою б’ють у живіт.

    Я люблю, коли дим струмує над передмістями,
    І таке, наче юність проступає тоді з імли.
    Друзі – ті, що не мав, ті вже стали міністрами,
    По могилах і тюрмах – оті, що були.

    І якщо подивитися вбік від головного проспекту,
    Там, у мареві, що схоже теж на ріку,
    Де нудьга поверхів затікає в приватний сектор,
    Хтось іде по шорсткому вулиці язику,

    Років двадцять тому іде у вечір і в спомин,
    Наче давнє татуювання – зображення розпливлось.
    До циганів за анашею? До когось за самогоном?
    Він іде, той до болю невпізнаний хтось,

    І зникає поволі у димній балці,
    Все років загортає дим.
    І десь та, від якої тремтіли пальці
    Зубом блискає золотим...

    Саме у цьому місті чомусь судилося бути,
    В цьому часі і сонці, посеред цих людей.
    Тут ковтати повітря і повні груди отрути,
    Тії, що не знали зроду ні еллін, ні іудей.

    Любити ці горизонти абрикосово-акацієві,
    Траву в щілинах між плитами, обвітрені поїзди,
    Три акорди околиць, і власне долі всієї.
    Тільки навіщо все це, якщо це – не назавжди?





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  3. Павло Вольвач - [ 2009.11.07 21:17 ]
    Твій поїзд мчить. І все переплелось


    Твій поїзд мчить. І все переплелось –
    Торби і звуки, запахи і лиця.
    – ...а ми із бубни...
    – ...будемо стелиться...
    – ...дочка не пише...
    – ...огірочки ось...

    – ...беріть, бо пропаде – не поїмо...
    – ...а зять оце додому прийде, значить...-
    Смеркається. І тітонька тлумачить
    Неголосно з кутка Святе Письмо.

    Слова масні, як після сала пальці,
    Й неквапні, бо куди його спішить.
    Надворі ніч, та ще вогні-блукальці,
    А тут – таке, що вічно будем жить.

    І вже не крижане і не залізне
    Оце життя. Така зігріта мить.
    Вагон заснув. А за вікном Вітчизна
    Вогнями блимає, мостами стугонить...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (3)


  4. Юлька Гриценко - [ 2009.11.07 20:03 ]
    Зима
    Вже зима,
    Так важко звикнути до цього.
    Тебе нема,
    Я вже й не згадую нічого.
    Пусті слова,
    Від них була така щаслива.
    Ледь жива,
    І не чекаю більше дива.
    Вже зима,
    Білим снігом все покрите.
    Я сама,
    Хотіла лиш для тебе жити.
    Знову біль,
    Серце плаче знов ночами.
    Все тобі,
    Що померло поміж нами.
    Знову йдеш,
    Але я не піду слідом.
    Щастя теж
    Назавжди від мене піде.
    Ти не сам,
    Але ти давно без мене.
    Ти сказав,
    Що тебе вже не поверну.
    Що ж, бувай,
    Пам»ятай усе, що було.
    Прощавай,
    Усі спогади поснули.
    Винна я,
    Йди дорогою своєю.
    Не твоя.
    І не буду вже твоєю.

    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  5. Лінія Думка - [ 2009.11.07 20:06 ]
    падав сніг
    Падав сніг, падав сніг, падав сніг.
    Від тепла утікав, як від сорому,
    На розхристані груди приліг,
    Щоб насмішливо крикнуть: "До скорого!"

    Обережно згасав, мов свіча,
    Завуалена мокрими крилами,
    Із*явивши у світ чудеса,
    Подаровані вищими силами.

    Він просився іще заіскрити
    Чорні скроні й обвуглені крила,
    Хоч на мить, хоч на мить, хоч на мить,
    Щоби стали насправді щасливими.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (5.09)
    Коментарі: (4)


  6. Владимир Бурич - [ 2009.11.07 20:12 ]
    ***
    Я иду за водой
    и о дно моего ведра
    головами бьются ромашки


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Прокоментувати:


  7. Владимир Бурич - [ 2009.11.07 20:47 ]
    ТЕОРЕМА ТОСКИ
    В угол локтя
    вписана окружность головы

    Не надо
    ничего
    доказывать


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  8. Владимир Бурич - [ 2009.11.07 20:16 ]
    ПЛАКАТ
    Есть надо вместе

    Как раздражает пережевывание пищи
    когда ты голоден

    Ненависть голодного

    Как раздражает пережевывание пищи
    когда ты сыт

    Ненависть сытого

    Есть надо вместе


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  9. Владимир Бурич - [ 2009.11.07 20:54 ]
    ***
    Солнце сменяет Луну
    Солнце сменяет Луна
    Одно Солнце
    Одна Луна
    Чистая случайность
    только задержавшая развитие
    человеческого воображения


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  10. Ярослава Овчаренко - [ 2009.11.07 19:20 ]
    Як жити...
    Будні. Натовп. Дорога. Сіре…
    Линуть думки у глибінь.
    І в когось в душі вже чорне, не біле
    І смуток іде наобгін.

    Хтось очі підніме, та сонце засліпить
    Опустить і далі іде
    І з поглядом тим, що тікає від світла
    Остання надія помре.

    А може хтось сіро жити не вміє?
    Щасливу клепа собі долю.
    І просто сміється, кохає і мріє,
    Живе і вдихає наповну.

    Співає в душі і плекає надію:
    Хай радість довкола розквітне,
    І мабуть лише про одне завжди мріє
    Про щастя життя, про добро і про світло.

    І кожен свій день, годину і мить
    Уміє недарма прожити
    І прагне на світі свій слід залишить.
    За зроблене сльози не лити.

    Та більшість із поглядом в землю ідуть,
    Хоронять надію і віру.
    І вперто у чорній душі бережуть:
    Будні. Натовп. Дорогу. Сіре…

    Рік написання 2008




    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  11. Ольга Корендюк - [ 2009.11.07 19:26 ]
    Осенью, когда гроза
    Осенью, когда гроза
    Так приятно смотреть на огонь
    Не отводя глаза
    И пить счастье с твоих ладонь.

    Вместе ждать рассвет
    У камина совсем без слов,
    Смотря на мерцающий свет
    Тлеющих угольков.

    Слышен их легкий треск
    В этой безмолвной тиши.
    А в глазах твоих виден блеск
    То ли огня, то ли души…


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  12. Іван Редчиць - [ 2009.11.07 19:23 ]
    ОЛИВА РАДОСТІ
    Вінок сонетів
    & 1 &


    “І з’явилась на небі велика ознака:
    Жінка, зодягнена в сонце,
    а під ногами її вінець,
    а на голові її вінок із дванадцяти зір”.

    Об’явлення св.Івана Богослова


    & 1 &

    Н. М.

    Прошу, оливи радості налий,
    Торкни в моїй душі найтонші струни,
    Нехай по серцю розіллються луни,
    Бо я люблю Тебе, о Всеблагий.

    Премудрий Батьку, я не чародій,
    Ти з душ людських здмухни, благаю, дюни,
    Щоб кожний був у старості, мов юний,
    І щоб ніхто повік не став лихий.

    Ми нині відбудовуєм собори,
    І кожне серце радісно іскриться,
    Бо воскресив Ти з попелу народ.

    Ми рушимо зневіру – чорні гори,
    І ллється радість крізь вогні турбот –
    В мою небесну душу аж по вінця.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  13. Ольга Корендюк - [ 2009.11.07 19:28 ]
    Скучая над фолиантом...
    Скучая над фолиантом,
    Она оправляет наряд.
    Ее платье с вульгарным бантом
    И твой приковало взгляд.
    Жемчужную сережку
    Она теребит слегка.
    Ее маленькая ножка
    Изящна и тонка.
    После пятого бокала
    Полусладкого вина
    Боже, как она плясала,
    Благо призналась, что пьяна.
    Она уснет через пять минут
    На руках твоих.
    И такие на свете живут,
    Заберая чужих.
    И на открытом фолианте,
    Когда станет совсем темно,
    Это платье с вульгарным бантом
    Ты снимешь с нее.


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  14. Костянтин Мордатенко - [ 2009.11.07 19:19 ]
    Неділя!
    … наче Павло і Петро тягнуть волока –
    літера «еН» піймала п’ять літер:
    стогін і біль споконвічні, згорнуті мушлею в «е»;
    брилу камінну від Гробу Господнього, яка відкололася «Де»;
    проміжок тиші між вустами і звуком, що виходить з грудей,
    поєднаний крапкою й рискою в літеру «і»;
    цвіркуна переведення подиху, від якого крапля роси
    розбивається, тріскає, гусне зіркою мертвою на листу «еЛ»;
    крик немовляти «А», що запікся на підмурі літери «Ю»;
    наче ВорОна горіх об асфальт, кинув Знак оклику
    крапку об настрій вимОви речення…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  15. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 18:30 ]
    ***
    По-філософськи, просто так, по-мудрому,
    Діалектично-правильно довершена,
    Стою собі серед юрби опудалом -
    До мінімуму суть моя применшена.

    Зліпила собі казочку, як прихисток,
    Уявний світ малюю в підсвідомості.
    Тавром на серце ліг печальний відбиток,
    Душа шукає стану невагомості.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (4)


  16. Юрій Матевощук - [ 2009.11.07 18:59 ]
    Омана зору
    У час п’янкий, суцільновічносмертний
    Не хочу з чистого листа все починати,
    Бо кінчився давно папір офсетний, –
    Його щодня не стало вистачати.

    Залежність від незручності достатку
    Мене вже більше не гризе,
    Ця група крові: резус фактор
    В чотири мінуси призер.

    Омана злих карикатур
    Вже очі пізні не потішить,
    Натхненням вуличних придур –
    Нащадків Вінчі й Мони Лізи.

    Із часом вногу вже не йду,
    Не маю впевненості в кроці,
    Її зламав я на біду
    Давно в двохтисячному році.

    За розвитком мені не вгнатись,
    Такий незвичний сателіт,
    У погляд сорок шостої палати,
    Де друзі - капельниця й костилі.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  17. Віталій Білець - [ 2009.11.07 15:08 ]
    Бушуй, душе, як море
    Бушуй, душе, як море,
    Зливайся у зорі,
    Розторгуй останнє горе
    У темному бору.
    Лети у палати,
    Де скоро світати
    Буде вічна ера нова...
    Хай батько і мати
    Простять сина,
    І дівчина,
    Змирившись у серці,
    Зітре пам’ять про минуле
    На крихітній тертці.
    Милі друзі
    В соннім лузі
    Посадять осоку,
    І відпустять мрію схриплу
    У даль сумнооку.
    Ранок новий подарує
    Ще днів пребагато
    Землі древній,
    Тузі новій,
    Що вирушить з хати
    За світ - очі...
    Аж до ночі
    Гулятиме в полі,
    Вип’є роси –
    Не втамує
    Назбирані болі.
    Стара вишня вродить рясно,
    Молода – засохне,
    Зійде місяць в небо синє,
    Подивиться – охне.
    Що із того, що із того,
    Що змочують зливи
    Сади вбогі,
    Напоюють
    Не плодючі ниви.
    Лети, душе, без оглядки,
    За зорями зорі,
    За далечами далечі
    Дзвінкі, неозорі.
    Лети стрімко, не вертайся
    У те румовище,
    Над яким одна зневіра
    Як той вітер свище.

    2005


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Прокоментувати:


  18. Віталій Білець - [ 2009.11.07 15:49 ]
    У глибоке небо поринаю
    У глибоке небо поринаю
    Духом спраглим, і у час нічний
    З нив космічних зорі пожинаю
    Аж до рання, доки дзвін гучний
    Не розбудить сонце життєдайне
    І окреслить обрії земні…
    В пору цю все скрите і потайне
    Явою зоріє у мені.
    Я дивлюся істині у вічі,
    Чистим серцем слухаю її
    І гадаю – в котрому сторіччі
    В ній прозріють бачення мої ?
    Чи зустріну друга-однодумця,
    Чи в самотніх роздумах згорю,
    Вкривши злою славою безумця
    Всю свою земну, марнотну прю ?
    У священне небо виллю тугу,
    Хай у душу падає дощем
    Незнайомий ворогу, ні другу
    Поетично вистражданий щем.
    Хай безплідне слово косять роки,
    Ним насичусь, мов ковтком води,
    І згадаю свої перші кроки,
    Що сумні залишили сліди.
    Доле, доле – випалене поле,
    Зоре згасла, горісна струна !
    Вирок твій журою серце коле
    І чужа, не прощена вина
    Безталанням падає на мене,
    Милі очі бачити не хтять
    Як з’їдає листячко зелене
    Демонічне полчище проклять.
    Небо ! Небо ! Скільки ще про світу
    Мені нести цей тяженний хрест
    В темноті, без жадного просвіту,
    Співчуття і права на протест ?
    У тобі я хочу розчинитись,
    Розлетітись, мов по вітру пил,
    І за себе грішного молитись
    Ревно Богу між нічних світил…

    2006




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Прокоментувати:


  19. Віталій Білець - [ 2009.11.07 15:10 ]
    Епоха
    Моя епоха ? Ані трохи !
    Сучасний вік окупували жохи…
    Кипляча магма – зболена душа,
    Їй все чуже, вона усім чужа.
    Над нею меч, під нею – мла провалля,
    З обох боків – химерні віддзеркалля.
    Позаду – ніч, попереду – пітьма,
    Минуле – сон, майбутнього нема ?
    Що я таке, чому і задля чого ?
    Чи буде щось із явного нічого ?
    Чи в румовищі суджено лежать
    Єству, що не тотожне з вічним строком,
    Нести на собі горісну печать,
    Воюючи з безчестям та пороком…

    Сумний вигнанець з царства муз,
    Заблудний мандрівник-захожа
    В суєтних роздумах загруз.
    Якщо на те є воля Божа –
    Змирюсь. Не стану докучать
    Творцю за дану мені ношу.
    Зітерти вщерть земну печать
    Небес високих не попрошу.
    Я маю те, що заслужив.
    За те подякую в молитві.
    Мені здавалося: я жив,
    Коли ходив по гострій бритві
    У небезпеках. У вогні
    В’юнка душа перетопилась…
    А може бути, що мені
    Вона так виразно наснилась…
    А може бути... Та хтозна,
    Що було, є, що далі буде ?
    У світі кожна новизна –
    На мить, і світ її забуде.
    Усе – примарність і обман
    І правди іншої немає,
    Окрім ось цих сердечних ран,
    З яких розпука википає…

    2005



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (6)


  20. Віталій Білець - [ 2009.11.07 15:30 ]
    Заблукало серце в сутінку журіння
    Заблукало серце в сутінку журіння,
    Не співає більше радісних пісень.
    В пошуках розради на межі жевріння
    Дивиться скептично на грядущий день.

    Дивиться з невір’ям на прийдешні роки,
    А вони, мов листя, гаснути летять
    З високості неба на земні пороки,
    Які страдну душу розпачем ятрять.

    Коли світ казиться, роззявляє рота
    На святі чесноти, роздуває жар
    Ненависті, злоби, де в ціні підлота,
    Совість і сумління – не легкий тягар.

    Незавидна доля в того, хто лихварству
    І гидким сквернотам в жертву не приніс
    Свою страдну душу...
    Сказав «Ні !» лукавству,
    Світло Вічних Істин крізь пітьму поніс.

    Доки зло зухвало маширує світом
    І торгує честю марзана мужва,
    У зимовій стужі квітне теплим літом
    Незіпсута сутність, чиста і жива.

    Не замулить облуд сі Джерельні Води,
    Які поять вірні, віддані серця.
    Не уб’є бажання нести у народи
    Благодатне Слово і Снагу Борця.

    2003


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  21. Віталій Білець - [ 2009.11.07 15:59 ]
    Давно не брав у руки я перо
    Давно не брав у руки я перо.
    Мовчало серце. Відголос пісень
    На душу клав задуму, мов тавро.
    А за вікном у тишу канув день…

    Я заблукав у млосній суєті,
    У круговерті збурених світів.
    Усе що чув, що бачив у житті –
    Хотів забути, стерти, та не смів.

    Дощила осінь, сипала зима
    Скрипуче срібло на тернистий шлях.
    На волю серце кликала сурма
    З вітрами мчати по нічних полях.

    Летіти стрімко до яскравих зір,
    Нести у вись шалений крик душі.
    Та раптом тихий, лагідний зефір
    Мені навіяв роздуми-вірші.

    Я спів почув, мелодія нова
    Мене несе до зоряних орбіт,
    Гаряче серце щедро напува
    Тим Вічним Словом, що будує світ.

    2005




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  22. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 14:33 ]
    ***
    Не треба слів - лиш музика і дотик...
    Бринить душа тоненькою струною.
    Свої думки я поскладаю в ноти -
    Хай заспіває потім хтось зі мною.

    Хай хтось зі мною думає і мріє,
    Радіє дням нанизаним на вічність.
    І яблуками небо хай засіє,
    Бо все що є в нас - це лиш часу плинність.

    Хай хтось зуміє так, як я сміятись
    З чиєїсь фрази, зроненої в тишу.
    Не хочу сліз, я вчуся не боятись,
    Невпевненість в минулому залишу.

    Розквітне мить, окриляться бажання,
    Мелодію гітара прошепоче...
    І знаєш... я втомилась від змагання...
    Я просто так... Твоєю бути хочу..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (4)


  23. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 14:15 ]
    ***


    В горнятку спить зелений чай з мелісою,
    У кошичку зефір лежить неторканий.
    Щось сховане за радості кулісою,
    Вогонь в серцях палає неприборканий.

    Мереживом зітхання вечір витканий,
    Хтось стукає у стіни, наче з розпачу.
    І місяць-князь, здивовано-розхристаний,
    Вдивляється в зіниці аж до несхочу.

    У сни приходять з"яви - я милуюся
    Уяви власної творіннями прозорими.
    Що сніг у жовтні - зовсім не дивуюся:
    Розв"язую рівняння з невідомими.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  24. Валерій Голуб - [ 2009.11.07 13:17 ]
    * * *

    Просят у Неба
    Навара, приплода, налива.
    Жаль, интеллекта не просят.
    Но речь не о том.
    Видно, Господь наделил нас
    Умом справедливо –
    Так, что никто
    Не считает себя дураком.



    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  25. Тіна Гальянова - [ 2009.11.07 12:23 ]
    Ампутація
    Щоб звільнити від тебе мрію
    І очистити репутацію,
    Залишилась одна надія -
    Ампутація.

    Ампутую тебе у себе,
    Забинтую болючі рани.
    А протезу іще не треба:
    Рано.

    І душа моя шкутильгатиме,
    Оперована, нездорова.
    Буде падати і вставатиме
    Знову.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (4)


  26. Юлька Гриценко - [ 2009.11.07 11:27 ]
    Крізь осінь
    Чому осінні дні минули?
    Наказ природи?Чи таке життя?
    Стогнало листя...ви не чули...
    У вас немає співчуття...

    Чомусь все дороге втрачаєш.
    Нестача часу ...чи бажань.
    Чому прекрасного не помічаєш?
    А лиш потворним сповнена, на жаль.

    Чому ти нехтуєш коханням?
    Занадто сильна? Чи слабка...
    Ти написала вірш останній,
    А там лиш назва й жодного рядка...

    Чому закохані літають?
    І все шукають новизну.
    Чому поети рано помирають?
    Від браку слави?Чи від браку сну?

    Чомусь тобі так мало тиші.
    Чомусь ти чуєш кожен крок.
    Чомусь НОЧАМИ вірші пишеш.
    Удень нема натхнення?Чи зірок?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  27. Катя Луганська - [ 2009.11.07 11:29 ]
    * * *
    Я – калюжа,
    я – платівка
    під голками Ваших підборів.
    За цілий тиждень жодної зливи –
    я нездужаю
    і тільки
    зрідка програю уривки моря:
    бризки, сплески,
    краплі, кола – псевдохвилі.
    Я – платівка. Я – калюжа.
    Я чекаю на Ваші кроки.
    Чесно.
    Дуже.
    Я існую доти, доки
    наступають мені на душу.

    2009, осінь


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.19) | "Майстерень" 5.5 (5.17)
    Коментарі: (15)


  28. Петро Скунць - [ 2009.11.07 09:29 ]
    Замість студентського реферату
    ... Розтануть, як у часі давнина,
    в теплі любові діалекти й мови,
    і витвориться з них одна земна –
    велика мова Всесвіту.
    Умови
    в країні нашій визріли уже,
    а прийде час – і визріють повсюдно.
    Що ж українського та мова збереже?
    Про це ніхто не каже.
    Та підспудно
    наука вже на смерть нас прирекла,
    на мову есперанто переклавши
    з Шевченка трохи, менше із Франка,
    ще менше з Українки.
    Слово наше,
    як і народ, не йшло на лови душ
    ні до сусідів, ні до бусурманів.
    І от його розчинюють чимдуж,
    щоб ми зникали перші.
    Одурманив
    не одного словами про любов
    і про велику світову родину
    той, хто собі півсвіту наборов
    Іінезнищенним чується.
    Не згину,
    нехай стає хоч головою сторч
    пророк, котрий лишає з України
    майбутньому вареники та борщ,
    та ще Тараса Бульбу.
    Ми – не тіні,
    ми плоть жива, і ми душа жива –
    ординців стріли і гадюк укуси, –
    а ми, неначе скошена трава,
    буяли знову.
    Хай у слові «русин»,
    хай «малорос», «хохол» або «рутен» –
    це все одно.
    Ні, не трава ми – віття,
    яке було порубане, проте
    одну співало пісню.
    Крізь століття
    у древа роду від вогню і зрад
    ми берегли не віття, а коріння,
    тому й живі.
    І к бісу реферат!
    Ввірвалась рідна пісня вакурат:
    «Камінь росте без коріння,
    Сонце сходить без насіння,
    Скрипка грає – голос має,
    Серце плаче…»

    Й не вмирає»

    1962


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (5)


  29. Іван Редчиць - [ 2009.11.07 08:43 ]
    ТВОЄ ІМ'Я
    Із тетраптиху

    A на моїх вустах – твоє ім’я,
    Цвіте у серці, як волошка, слово.
    Є часу невмолима течія,
    Ріка чуття глибока й світанкова.

    Є музика бентежної душі,
    Є голос той, що всіх до себе кличе.
    Це я стою, мов явір, на межі,
    А ти така ж далека й таємнича.

    Щодня шукаю випадкових стріч,
    Ключі від щастя власного згубивши.
    Весняне море вуличних облич
    Несе мене від спогадів і тиші.

    Бо на моїх вустах – твоє ім’я,
    Цвіте у серці сокровенне слово.
    Звучить воно в руладах солов’я,
    Де нас чекають ночі калинові.

    Це наших літ нестримна течія,
    На берегах дві долі, наче птиці.
    А на моїх вустах – твоє ім’я,
    Воно любов’ю щирою святиться.

    Зі зб."Серце невмирущої кобзи"(1997)



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  30. Сонце Місяць - [ 2009.11.07 04:15 ]
    диптих
     
    1


    храмовий змій, хтивий голуб
      хто би тебе спокусив
    на злотисто-сріблистих ланах
        у галактиці хмарно~чумацькій

    приязно огортаючи
      тьмяним коштовним покоєм
    під каприччіо хвиль снігових
        під цикламеновим небом

    ейфорійні вічі бажань
      чи забуття водоверть
    лагідний лід, тихий голод
        аби спокусити тебе



    2


    у дні солдатів живодерської снаги
    на дні сталевої хисткої пастки
    гірка зухвалість ~ грішний сміх
    продертої гротескової суті

    як ллється смерть і сніг летить
    на тротуари у скривавлених річках
    залізом загнана парує ніч
    зубами креше плоті божевілля

    як в океані змиє бруд жорстокість
    із болю заіскриться мертвий космос
    над звалищами залишків людських

    чи підеш ти, зі мною


    Аміклея



     -}{-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  31. Юрій Лазірко - [ 2009.11.07 01:55 ]
    вона моє натхнення
    ти як плід закручена в сувій
    довгої мов рух по колу миті
    я чекаю на небес відкритість
    ніби слуг своїх у храмі Вій

    розродився вітер в голові
    наноси води для повитухи
    грій та прикладай думки до вуха
    не торкайся уст як сам не свій

    породіллям викликаний трем
    переломи світла мов просфори
    час прийде до себе та не скоро
    недоказаний між слів та лем

    просихай дослівно а як ще
    просихай від вин і до відпусти
    у віршеві холодно бо пустка
    сонячим розбав її дощем

    схочу ще тебе ковтну цей дим
    і на паперті встою хоч сором
    поведу думки на серця хори
    алілуя всім твоїм святим

    5 Листопада 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  32. Ондо Линдэ - [ 2009.11.07 00:01 ]
    how would you paint cards?
    ссыхаются карты на столе;
    подоконник вплотную бел под пустой бутылкой.
    зыбче солнца, броккольной изморозью цветной
    на фанере шкафов выпотевает лампа.
    в известке - мел
    дрожит раковинными пылинками.

    за окном, выпадающим в температурные скидки,
    но вовеки зеркал возвращающимся ночами,
    ледниковый период - непреходящим штампом,
    очной ставкой с вымарыванием,
    бессрочной ссылкой
    из дома, в котором раковинные свитки
    размазаны в белый шум.
    которому, когда песочные передергивают плечами,
    электронные жмут.
    в доме-окнариуме,
    с карточными полушагами спирали,
    рассыхающимися на столе.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (16)


  33. Богдан Сливчук - [ 2009.11.07 00:07 ]
    ТРИ СТРОФИ БЕЗ РИМИ
    Живу в дивнім світі твоїх ясно-щирих очей,
    Купаюсь у їх океанах глибоких.
    П’ю чари, мов мед, із живої душі,
    Теплом твого серця себе зігріваю.

    Радію усмішці твоїй, мов ранковій зорі,
    Сумую, як смуток тебе доторкнеться.
    Тепло віддаю, щоби не відчула зими,
    Торкаючись рук – ніжних крил твоїх білих.

    Злітаю закоханий у небеса,
    Дарую всі квіти, що є на землі.
    Торкаючись уст твоїх – диво-вогню,
    Живу в дивнім світі твоїх ясно-щирих очей.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (2)


  34. Михайло Закарпатець - [ 2009.11.06 23:38 ]
    Коли...
    Коли непереможне почуття
    прийде до нас - і серце затріпоче,
    коли вже сподіватись вороття
    ні ти, ні я, тим більше – не захочем,

    коли світів байдужих зникне дим,
    а нам слова вже стануть непотрібні,
    коли забуте стане знов новим,
    а ми з тобою будемо, як рідні,

    коли у споконвічному огні
    ми згоримо дощенту від любові,
    коли в твоєму і моєму сні
    сюжет один - про роси світанкові,

    тоді у книгах древніх мудреців,
    даруючи надію нам востаннє,
    загадка Долі в плетиві рядків
    розквітне знов віршами про Кохання...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  35. Олександр Бик - [ 2009.11.06 23:10 ]
    ***
    У осені свої закони:
    Дощем наповнює флакони
    Чужого міста.
    Руйнує стіни і пороги,
    Кидає жменями під ноги
    Банкноти листя.

    Міняє, ніби, все на краще,
    Птахів вистрілює із пращі
    Крізь неба сито.
    Сліди лишає на серветках
    В старих поетах, і поетках
    Незнаменитих.

    Недофарбовані паркани,
    В книжки закохані ботани,
    Ти – Я – мовчання…
    Дні на розп’ятті чи розпутті -
    Роки студентські незабутні,
    Та, вже останні.

    Смак алкоголю, нікотину,
    Цирозом вражено печінку –
    Куди вже більше?
    Сніг з листопадом у долонях,
    Відтінок золотий на скронях…
    І трошки віршів…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (6)


  36. Оринка Хвилька - [ 2009.11.06 23:14 ]
    контрасти. велика різниця
    радіємо рейтингам вигукам «браво» як діти
    свою популярність плекаємо вдень і вночі
    на стільчика влазимо – віршика пробубоніти
    вершини долаємо… не висоту – височінь

    а хтось помирає (чи вже) безневинно і тихо
    і позначка «нуль» застрягає між тамтим і цим –
    світáми чи свíтлами – не від стихійного лиха
    природною смертю без участі чум і вакцин

    а ми переходимо – понад 6,0 – ніби в сні
    у темряві посмішка не дотяглася до бронзи
    нічо – підрихтують! засвітять софітно «мерсі!» –
    й навіки змаліють примари житейської прози



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  37. Сергій Жадан - [ 2009.11.06 22:59 ]
    * * *
    За хвилину до того, як випаде дощ,
    ти відчуєш, як шкіра вібрує під тиском
    ще не випалих крапель, що ляжуть уздовж
    твого тіла і враз його стиснуть.

    Так легкі голуби, на вулицях кинуті,
    відчувають смак їжі за мить до годівлі,
    так солдат, що за хвилю повинен загинути,
    відчува деформації у власному тілі.

    Сміх, що має до мене назавтра прийти,
    розпізнаю сьогодні поміж плачу я.
    За хвилину до того, як з’явишся ти, -
    я тебе передчую.

    1993


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  38. Сергій Жадан - [ 2009.11.06 22:39 ]
    Жінка за тридцять доларів
    Зима обступила місто,
    для тих, хто тягається від самого ранку
    без жодних справ
    не найкраща пора.
    Біси і пияки розбіглися по вокзалах,
    гріються в кабінках для фотографування,
    не виходять назовні.
    Ці небеса в розширених алкоголем
    зіницях підлітків, їхній голос, що завмирає,
    коли вони говорять про жінок -
    як вони п'ють червоне вино,
    як вони роздягаються, як вони знічено плачуть,
    розмазуючи гарячу помаду по одягу і серветках.

    Життя тобі дістанеться рівно стільки,
    скільки ти зумієш зігріти
    власним подихом і долонями -
    сніг над рікою
    і рештки тютюну й цукру в помешканні
    і я зможу завжди сказати:
    бувай, дівчинко,
    країна, в якій я живу,
    можливо саме тому і не розвалилась,
    що в ній іще кілька людей
    люблять одне одного - без істерики
    і презервативів, просто
    перемовляються якимись словами,
    зустрічаються десь на вулиці,
    навіть не знаючи до пуття
    де ці жінки п'ють своє червоне вино,
    де вони прокидаються, а потому знічено плачуть,
    розмазуючи гарячу помаду по шкірі і по серветках.

    Ти дивитимешся на світ за своїми вікнами,
    на світ, з усіма небесами, що пливуть його поверхнею,
    і думатимеш,
    що навіть якщо вони зможуть перезимувати і цього разу,
    що вони робитимуть зі своєю морокою? -
    адже так чи інакше від нас залежить так мало,
    життя знай собі триває без кінця і початку
    і по кожній великій любові
    залишаються порожні
    зали очікування.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  39. Ярослав Чорногуз - [ 2009.11.06 22:59 ]
    НА ЛУКАХ
    Вітрові Ночі присвячую

    Вітер тут мене зачарував -
    Грав журливу музику Вівальді,
    Золоте намисто дарував
    Пурхітливій пташці Есмеральді.

    Так він щось довірливо шептав
    Берегові - другові своєму,
    На озернім аркуші писав
    Про кохання - брижами - поему.

    Наслухала вірші ті сосна,
    Вп"явшися за урвище корінням...
    Есмеральді заздрила вона,
    Та була - поеми героїня.

    Вітрових наслухавшись поем,
    Я бреду по золотому насту,
    І вертаю знову на "ПееМ",
    Наче заєць - білий і пухнастий.

    6.11.7517 р. (2009)


    Рейтинги: Народний 0 (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (14)


  40. Катерина Савельєва - [ 2009.11.06 22:02 ]
    Гірки
    Блукає темрява крізь день,
    Собою тіні прикриває.
    Де було дерево – вже пень:
    Журба під ним змію ховає.

    Пожовкле листя замело
    І тільки осінь затремтіла.
    Тепло і радісно було,
    А зараз – вулиця зумліла.

    Втішають доторки проміння,
    Пульсує прагнення до зірки.
    Я посаджу нове коріння
    І задеруся знов на гірки!


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (2)


  41. Василь Степаненко - [ 2009.11.06 22:03 ]
    Ми чимось схожі
    *
    Ми чимось схожі
    Із столітнім дубом.
    Він тінь дарує й жолуді поживні.
    Я ж – усмішку
    Й утішливі слова.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  42. Вайлет Ґерцогиня - [ 2009.11.06 20:22 ]
    Початок кінців
    Нас бавлять секс і гроші як ляльки.
    Що буде через еру з нами,
    Коли вже люди стануть як вовки
    І витимуть безсонними ночами
    Втрачаючи цнотливості смаки.

    Коли в моральний з аморальним час
    Провалля і земного існування
    Дістались як футбольний пас
    Для когось слава, а комусь кохання -
    Є неминучість в кожному із нас.

    Трава зім'ята від низьких утіх,
    Земля просякла смертними гріхами,
    І плач давно вже істеричний сміх…
    І сплутані думки зі снами,
    З початками кінців усіх.




    Рейтинги: Народний 5.33 (5.39) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Коментарі: (5)


  43. Валерій Голуб - [ 2009.11.06 19:30 ]
    * * *


    Твоє ймення - відлуння варязьких дружин -
    Від норвегів прийшло в наші землі.
    Юних предків твоїх між холодних крижин
    Нібелунги купали в Ульгемлі.

    Твої очі - мов сполох зірниці вночі.
    Недосяжні, й такі мені любі.
    Ніжним шалом любові в полон беручи,
    Залишають в сум’ятті і згубі.

    Твої губи - троянди в едемських садах.
    Так гріховно жадають кохання.
    Я до тебе лечу, наче з вирію птах:
    -Чи ти любиш? ... Мовчання... Мовчання.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (6)


  44. Тетяна Левицька - [ 2009.11.06 18:32 ]
    Якби я знала
    Якби я знала, де та квітка
    Ховається казкова,
    Торкнувшись, і сама розквітла
    Для праведного слова.

    Якби дізналась, де ті гори,
    Що здатна подолати,
    Напевно те смолисте горе
    Не вдерлося б до хати.

    Якби потужні мала крила,
    Не йшла б до неба боса,
    І те нарешті зрозуміла,
    Що не збагнула й досі.

    Якби моя душа небоги
    Розправила вітрила,
    То більше б не питала Бога,
    Куди поділись крила.

    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (13)


  45. Тіна Гальянова - [ 2009.11.06 18:28 ]
    * * *
    Завтра ти прийдеш до мене точно,
    Мій задумливий, засмаглий принце,
    Без своєї свити і без почту.
    Ти підеш один, підеш на принцип.

    Завтра будуть грати інші блазні.
    Завтра буде завтрашнім сьогодні.
    Королі відмиють душі власні,
    Королеви вдягнуть душі модні.

    Завтра трон твій буде вже вакантним.
    Завтра буде він гроша не вартим.
    Хай на ньому посидять інфанти,
    Поки ти зі мною будеш завтра.

    Післязавтра буде все, як завжди.
    Лиш інфанти пригадають милість,
    Як сиділось їм на троні правди,
    Поки вчора ти і я зустрілись.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (5)


  46. Юрій Лазірко - [ 2009.11.06 17:31 ]
    Менi по-дощовому
    Не грім – один, хто знається, як вилудити струмом
    лякливі цівки-погляди розгублених. Ще-мить.
    Мовчання розвивається розтягнуто, мов гума.
    Мені любов наврочили, та я її – болить...

    Розхляпався дорогою, нахлипався в Гудзоні,
    подерся хмародерами, не думав – городив
    у бруді під колесами, по груди в скло-бетоні
    про скільки з естакад зійшло чекання та води.

    Розбиті краплі. Вибухи – відплескане в долонях.
    Відколоте, відколене, проколене до вен
    тече, сабвейно сповнене, життя на дно до скону,
    словами не впирається у блюзовий катрен.

    Бракує прав на дихання – плиткі легень кордони –
    гущавини, де зчавлені багаття і меди.
    Угарно розчинилися в прогалинах озону
    хмарин миттєві пристрасті, як виступи судин.

    Коли ж любов розпінилась посеред моря скрухи
    словам одним однаково – спадати чи рости.
    Мені її наврочили, коли те море слухав
    заморений, замріяний, захоплений у "ТИ"...

    5 Листопада 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (17)


  47. Леся Межеровська - [ 2009.11.06 17:19 ]
    ангел
    Та незважаючи, що марно
    Тобі я крила малювала,
    Тебе все ж бережно, бажанно
    кохала!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  48. Вова Ковальчук - [ 2009.11.06 17:55 ]
    Піаніно

    Ти вишукано відверта
    Пестиш клавіші піаніно

    Темрява космосу освітлює
    Слова твоєї пісні залишені на ліжку

    Піаніно і ти
    Два елегантних інструмента
    Я віддав би вкрадену цнотливість вітру
    Привидам парканів
    Щоб тіки навчитись
    Визвучувати мелодію пристрасті
    На твоїй шиї

    Мовчання піаніно непорушне
    Немов мовчання спаленого листя

    Ти так вімєш красиво підбрати мелодію
    До тиші
    Яка є сестрою нашому мовчанню

    Мелодію котра б говорила
    Ось така тиша
    Мяка наче свіжа трава
    Мяка наче твоя шкіра зранку

    Потім натискаєш ніжно щоб не зламати
    Мені хребці
    І звучить наше з тобою мовчання

    Антикварне мудре дзеркало кричить
    Зрозумій зрозумій...

    Я знаю
    Відповідаю мелодією
    Котрою ти на мені граєш











    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Прокоментувати:


  49. Павло Вольвач - [ 2009.11.06 17:03 ]
    IX.X
    IX. X

    осіння нота затремтіла
    а значить далі ми живі
    видінь кіннота впала біла
    на сизі бруки-мостові

    на всенький жовтень тонкодзвонний
    що ніби сріблами по склу
    і де корону вор законний
    лишив 9-му числу

    де чебреці такі ще вірні
    і ловлять те чого нема
    надій долоні розчепірені
    старими грушами в туман

    дев’яте бо. така то справа
    нехай ізгоєм хай гаджом
    ходімо далі. далі слава
    а слава – наш тепер. як джон

    12 жовтня 2009 р. Б.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  50. Павло Вольвач - [ 2009.11.06 17:43 ]
    * * *

    Лункість небес, ніби вранішній брук.
    Трохи гойднулися. Ще б і відкрились.
    В'яжуться знову смуги напруг
    На злотоверху намарену прив'язь.

    Спити з бездонних рівнин би пилок,
    Всі позаобрійні вчувши клавіри.
    Спити, всотати, стиснýти в кулак
    Понадзусиллями крові і шкіри.

    Так воно мріється. Тут і про те.
    Черги. Вітрини. Руки в кишенях.
    Звісно - химерія. Ламаний шеляг.
    Але без неї ви всі помрете.


    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1419   1420   1421   1422   1423   1424   1425   1426   1427   ...   1829