ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи дасиш мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олег Росткович - [ 2008.04.22 17:10 ]
    Учора я бачив Правду
    Учора я бачив Правду,
    Вона відкрила очі мені.
    Ніколи цього не знав би,
    Що ж, знаю тепер, чи хочу чи ні
    Вона мені розказала,
    Як довго Любов убивала людей,
    Аж поки Гроші не взяли
    І вбили її, тобто тепер
    Любов мертва,
    Її нема,
    Любов мертва.

    Учора я бачив Правду,
    Вона відкрила очі мені.
    Ніколи цього не знав би,
    Що ж, знаю тепер, чи хочу чи ні
    Вона мені розказала,
    Яка трагедія сталась недавно,
    Заздрість убила Щастя,
    Щастя немає. Це правда. Це правда!
    Воно мертве,
    Його нема,
    Щастя нема.

    Учора я бачив Правду
    Були з нею дві у чорному діви
    сказала Правда: знай же,
    Дурненьку оцю звати Віра,
    А інша, Правда сказала,
    Сліпенька, ім’я їй Надія.
    Обидві глухі і ридали,
    Бо злочин вчинили Гроші
    Убили Любов, і отже
    Немає на світі Любові.
    Любов мертва,
    Її нема,
    Любов мертва.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (3)


  2. Лана Петренко - [ 2008.04.22 16:55 ]
    Живи
    Життя іде своїм шляхом,
    І важко щось змінити,
    Це не якийсь собі фантом,
    Що легко уявити.

    Життя – кошмар, що змушує
    Вночі здригатись в ліжку,
    Та знай, у тобі сила є
    Зростити нову квітку.

    Хто каже, що життя легке, -
    Нічого не досягне,
    Не знає, що таке гірке,
    І кращого не прагне.

    Щасливим будь, що ти живеш,
    І плач від щастя й горя,
    І все у світі здоженеш:
    У цьому твоя доля.

    Щасливим будь, що здатен ти
    Кохати до безтями:
    Не кожному дано пройти
    Цей шлях без епіграми.

    Живи, твори та виправляй
    Свої малі помилки,
    Іди та з радістю гортай
    Життя складні сторінки.



    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  3. Лана Петренко - [ 2008.04.22 16:54 ]
    Кінець розмови
    Капають сльози
    На сторінки,
    А в серці грози,
    Душать думки.

    Голос знайомий
    Зникне в пітьмі,
    І цвіт терновий
    Квітне на дні.

    Плач і ридання
    Вирвуться вмить,
    Та біль страждання
    Не впокоїть.


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  4. Григорій Слободський - [ 2008.04.22 15:12 ]
    ...
    Cиницею б’ються
    Краплини в вікно.
    Застелене небо
    В чорне рядно.

    Вітер шаліє,
    Гуляє по даху.
    Поховалися птиці
    Набралися страху.

    Голуб змочений
    В болото упав,
    Крильцями збивався
    На поміч благав.

    Заніс у хату,
    висушив небога.
    Хмари розійшлися
    Випустив до бога.

    Крилами змахну,
    Покрутився в висоті,
    Прощальний танець
    Станцював мені.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  5. Григорій Слободський - [ 2008.04.22 15:39 ]
    ...

    Прямую по житті без незгод
    І співаю веселі пісні,
    Нехай горе мене обминає,
    Не горе хай сниться в вісні.

    Життя - книжка розкрита
    Не прочитана до кінця.
    Дай боже пройти без турбот
    Аж до престольного вінця.

    Хай рядом лиш друзі
    І шаліють недруги злі.
    Сяду на травку у лузі
    Пісню заспівають джмелі.

    Минають літа
    століття складають віки.
    Підкочу штани до колін
    Доганятиму молоді роки.

    Не догоню роки свої.
    Їх унесли лелеки
    Не повернуться ніколи,
    Ті літа далекі .


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  6. Андрей Мединский - [ 2008.04.22 12:23 ]
    Черные дни
    Черные дни не запомнят мои следы –
    если прорвусь – не бывать тому никогда,
    как верилось мне, что паззлы собрались встык,
    но в черноте я не смог различить цвета.

    Белые ночи, каких не знал Петербург
    (может ли белым быть то, что давно в золе?),
    мой Демиург расплакался на судьбу –
    на черноте не любое пятно белей.

    Я же остался плюмажиком на полу,
    после всего, увы, как я еще могу? -
    наискось, вдоль, поперек, от угла к углу
    прыгаю в бешеном вальсе по потолку.

    И промежутками тянутся вечера,
    долгие, будто бы наш високосный год,
    литры разделятся ровною сотней грамм,
    чтобы не знать, сколько их было сот.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (8)


  7. Катя Нагайчук - [ 2008.04.22 12:24 ]
    ***
    А серце тремтить без надії,
    Без віри в кохання твоє,
    Тож тугу хай вітер розвіє
    Намить... але біль не мине...


    Рейтинги: Народний -- (5.03) | "Майстерень" -- (5.11) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  8. Олена Пашук - [ 2008.04.22 11:11 ]
    Урбаністичне
    прокинься благаю дитино міста
    півнів напевно марно чекати
    хіба лише сила якась нечиста
    тобі пролоскоче п’яти
    о п’ятій

    зупинки будинки вибиті вікна
    в яких птахи шукають нічлігу
    відкрий-но повіки
    у склянці холоне
    кава зі снігом

    під під’їздом стоїть не твоє БМВ
    чи твоє БМВ не стоїть під під’їздом
    в наш час не цитують уривки із Вед
    випускаючи дим кальяну
    крізь ніздрі

    на тобі не скінчиться епоха модерну
    і сонце має контракт на майбутнє
    тебе упізнають на малюнках печерних
    смійся на кутні

    дитино міста
    з Пізанської вежі уже не злізти

    візьми з собою хліба окраєць
    туди де від голоду духи свищуть
    сьогодні не ти а на тебе чекає
    автобус до кладовища


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (7)


  9. Ванда Нова - [ 2008.04.22 11:08 ]
    зайві
    ми сьогодні зайві – роздано всі ролі,
    ідеали залишились в рок-н-ролі,
    а тепер бездухі танці бандерлогів -
    бандеролями летять привіти в блоґи,
    і поживні, і практичні, і дешеві,
    навіть те-не-знаю-що – уже в кишені,
    а у кейсі, хоч літаю першим класом,
    відривні талони на тепло і ласку.
    віртуальні авалони-ерагони
    на щиті – як зайва зірка на погони,
    відсилаю на e-mail: «моя любове…» -
    ніс піноккіо росте із кожним словом,
    під сідлом ковбоя мережеве ласо -
    що, як дике серце - лиш на справжнє ласе?

    заримуй мені на згадку буґі з вуґі,
    щоб судини аж потріскали з напруги


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (10)


  10. Андрей Мединский - [ 2008.04.22 10:16 ]
    Песочный пес
    Пески кругом, желтеющие дюны,
    и сразу полдень, не бывает утра.
    Сбивая лапы в кровь, шел пес угрюмый,
    не ведая песчаного маршрута,
    в загадочные дали. Круговертью
    сверкали миражи, как приведенья.

    И каждый был подобен его смерти.
    И каждый был подобен его тени.

    На ночь пронзалось тело мелкой дрожью,
    бросалось навзничь перекати-полем,
    а дни летели, как один похожи,
    и отличались только силой боли,
    с которой кровоточащею слизью
    рвались суставы выбитых запястий.

    И каждый был подобен его жизни.
    И каждый был подобен его счастью.

    А память воскрешала части света,
    пытаясь отделить зерно от плевел,
    но он был слаб, одна лишь мысль об этом
    уже не различала юг и север.
    С последним хрипом пустота повисла,
    остановилось все, что было против.

    Песок остался вечным его смыслом.
    Песок остался вечной его плотью.



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  11. Нестор Німцов - [ 2008.04.22 08:16 ]
    Зірка
    Пізньої ночі,
    Йдучи по дорозі,
    Освітленій повним Місяцем,
    Я ріс до зірок,
    Щоб зрівнятися з Небом,
    Плечем розриваючи хмари.
    І раптом помітив
    Внизу під ногами,
    Як борсається в калюжі,
    Шипить і обламує промінці
    Скинута з неба Зірка.

    Можливо - це я,
    Хмеліючи з величі,
    Збив її головою.
    А може й сама
    Скінчити життя,
    Розбившись об землю, хотіла?
    Впіймаю її
    І поверну сузір’ям,
    Що злякано зупинились
    Й в страху мерехтять,
    Беззвучно голосячи,
    Як пташка за втраченим чадом.

    Та крихта мала
    Протікає крізь пальці,
    Обпалює жаром долоні,
    Не хоче назад
    Повертатися вгору
    В страху материнського гніву.
    Втрачаю терпіння
    І, враз зачерпнувши
    У жмені геть цілу калюжу,
    Щосили змету її
    Разом із зіркою
    На галактичну красу.

    Облитого Неба
    Склепіння нічне
    Моргнувши мені на прощання,
    Кудись повело
    По Чумацькім Шляху
    Врятовану мною загубу

    ****

    В ту ніч
    Я від вдячного Неба отримав
    Божественно-щедрий дарунок:
    Украдені в Часу
    Ключі до безсмертя
    І зірки тієї цілунок...


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.29) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  12. Володимир Чернишенко - [ 2008.04.22 08:47 ]
    Зійде
    За вікном надходить ніч,
    претендуючи на віч-
    ність, рождаючи нові
    чорні діри – дві за вік...

    Іней шибу посріблив:
    чи ж можливо, чи ж можли-
    во – аж сколене все не-
    бо у плетиві тіней.

    Й над усім моїм життям
    прапор сутені звитя-
    жно на вітрі б’ється на-
    че вже програна війна!

    Де страху вже ніц не бу-
    де, про ніч усі забу-
    дуть, де світом править десь,
    я прокинувся би десь...

    Ет, не знаю, де той ра-
    нок, чи є така пора
    взагалі? Чи буде сон-
    це, чи дійсно буде сон?..

    6 кв’ 08 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  13. Варвара Черезова - [ 2008.04.22 08:49 ]
    А ми висікали на небі свої імена...
    А ми висікали на небі свої імена
    І зорі тулились до рук, і світили несміло.
    Скупе їхнє сяйво чомусь не пекло і не гріло.
    Ми падали вниз, де велика холодна стіна
    Той світ поділила так просто – на чорне і біле.

    І нас поділила. І ми вже не ми. Відтепер
    Вино – тільки оцет, багатство – предтеча чуми.
    Ця осінь не в радість, вона – лиш початок зими.
    І час схаменувся, піском захлинувшись, завмер.
    А вічність втомилась і більше не править людьми.

    Любов тільки осад у чаші людського страждання.
    І ми, ніби риби – пливемо безкарно у ній.
    Ніхто не завважить, не скаже стурбовано: „Стій”
    Бо це - тільки гра, у якій не буває вагання.
    Доба негероїв, доба ненароджених мрій.


    Рейтинги: Народний 5.57 (5.47) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (34)


  14. Нестор Німцов - [ 2008.04.22 08:57 ]
    Церква
    Закрита церква
    На осілому горбку.
    Зелений дзвін
    Спочив в зеленій тиші.
    Давно до смерті
    Зашкреблись голодні миші.
    Замок на дверях.
    Двері на замку .

    Не мають сили
    Відкидати тіні
    Старі хрести
    На цибулинах бань.
    В долині-
    Марноти глибока твань,
    У церкві -
    Образи у павутинні.

    Заради ж кого
    У Христа кривавлять рани?
    Не кличе грішників
    На службу мертвий дзвін.
    Нехай же нехтують
    Невпинний часу плин:
    У Бога щодо них
    Інакші плани...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  15. Олена Бушуєва - [ 2008.04.22 00:23 ]
    Країна
    Я подумки злітаю в небеса,
    Проходжу полем і милуюсь житом,
    Стерню змочила вранішня роса,
    Туман на березі і сонця злиток.

    Ще мить і розправляє крила птах -
    Він вільний перед волею і небом,
    Не зв'язаний кайданами в думках
    Повільно піднімається над степом.

    Ступаю полохливо серед трав,
    Не мій це світ - я в ньому лиш людина...
    І знову прокидаюся у снах -
    У мареннях побачила Країну.

    Щодня одноманітна суєта.
    Кудись спішу, роблю і не стигаю
    А ввечері тремтять від сліз вуста
    І серце камінь смутку притискає...

    Думки щораз додому враз несуть,
    Де народився, щоб без усталі страждати,
    Ці почуття наснаги додають
    Любові до Країни,що не вмів кохати.


    Рейтинги: Народний 5 (4.81) | "Майстерень" 5 (4.83) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  16. Олена Бушуєва - [ 2008.04.22 00:55 ]
    Вода
    Тихо лежу в теплій воді,
    Вона закриває мої очі,
    Пестить, ніби долоні -
    Хоче змінити тебе серед ночі...

    Я чекаю на тебе ранком,
    Коли місто бурхливе ще спить,
    Ти прийдеш, але на світанку,
    Щоб ніхто не побачив таємну мить...

    Я чекаю тебе, коли ти мене
    Ненавидиш, губиш, але цілуєш,
    Я плачу, коли тобі боляче,
    Але чому-чому мене ти дратуєш...

    Я мрію стати твоєю тінню,
    Дарую квіти твоїм коханкам,
    Я ніби мелик у павутинні,
    Який помирає сонячним ранком,
    Я хочу бути поряд,
    Щоб ти побачив мої очі..
    Ти все ще віриш в свою єдиність...

    Тільки я тебе більше, більше не хочу...

    Знову лежу в теплій воді,
    Вона обіймає мене до схочу,
    Пестить, ніби долоні -
    Тільки я тебе більше-більше не хочу...


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.83) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  17. Олена Бушуєва - [ 2008.04.22 00:30 ]
    Погляд
    Теплий погляд, яскраві дарунки
    Сині очі, мов неба блакить,
    І твої полум'яні цілунки
    Перетворюють в щастя цю мить.

    За вікном не вщухається злива,
    Все біжить, поспіша, не встига,
    І нехай ця вода бурхітлива
    Келих наший наповнить сповна...

    Як я хочу тебе обіймати,
    Коли бачу посеред людей.
    І не соромно - годі картати,
    Адже в інших немає очей.

    Бо всі люди, немов поніміли,
    І засліпли, не бачать красу,
    Не кохають нікого, бо встиги
    Почуття запродати на сум.

    Ну що з того - не будемо разом,
    Випадково не стрітимся знов,
    Та в душі - я так вірю - назавжди
    Буде жити до тебе любов!


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.83) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  18. Юрій Лазірко - [ 2008.04.21 22:52 ]
    Вагітні строфи
    1
    До дев`ять лічені по тридцять -
    то у весни пологи.
    Зачата в перших променях
    на любо-ложі літа,
    коли по стегнах-пелюстках
    до лона дів та квітів
    заходить соковите щастя
    та й на свої пороги.

    2
    Коли у серці пристрасна любов
    душі та тіла
    і бути третім
    півням перепало насторожі,
    у домислах прояснення,
    немов плоди, дозріло
    і привело
    у спільному знаменнику
    бездонне,
    - Боже...

    3
    По серцю пізнаю
    величність у людини,
    а глупоту читаю
    я по її устах.
    Від сліпоти зайшла
    у тяготу причина...
    і наслідки виходять,
    вниз головою -
    в страх.

    4
    У спазмах небовид,
    а хмари - лона,
    а з них народжується в громах
    злива.
    Розплющує налив
    дитя циклону
    у переспілих в насолоді
    сливах.

    5
    Запну весну на погляд
    згаслим первоцвітом,
    по краю неба клекоти лелек
    знесу пером -
    у кардіовірші мені
    ураз тремтіти,
    мов серця два,
    одне в утробі,
    інше - під ребром.

    6
    Іди...
    Хай на ніколи
    вагітне коло...
    А в колі коле,
    бо за колом - ТИ.

    21 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (5)


  19. Чорнява Жінка - [ 2008.04.21 20:50 ]
    ЛЕДІ НІЧ
    Коли вона здирає з мене
    Осоружну гамівну сорочку,
    Я вже чую
    Початок тієї пісні…

    Нестор Німцов

    Цариці, дівки - у пітьмі
    служниці Еро,
    супутниці, коханки, хіть,
    стрункі гетери!

    Фламенко жвавих пальців (ом-м-м!),
    зухвалий сміх і –
    скуштуй гримучий раціон:
    лимон-горіхи.

    Відпустить денний параліч –
    бажань офорти –
    на простирадла хлине Ніч,
    як кров з аорти…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (3)


  20. Катя Тихонова - [ 2008.04.21 19:16 ]
    Вже все цвіте!
    Вже все цвіте -
    Душа, сади, луги.
    Весняні дні в'ють гнізда на тополях.
    Камінчик в річку -
    Кола на воді.
    Послання світу вписане у зорях.
    Ранковість неба і дитинність трав.
    І вогкість ніг
    І краплі рос весняних,
    І загадковість марев та заграв
    На сцені світу витканістаранно.
    Вже все цвіте! У груші на щоці
    Цілунок вітру безтурботно-ніжний.
    А у черешні - квіти у руці -
    Це так природа людям пише вірші.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (3)


  21. Леся Романчук - [ 2008.04.21 19:14 ]
    Медове

    Буденністю буття заплямувавши зір,
    Конечності речей подивувавшись стиха,
    Сягнімо найтеплішої з довір –
    Дитячих вуст медової потіхи.
    Збагнім єдиний сенс всього, що є,
    І що гряде, і що вже призабули.
    Місточком із майбутнього в минуле
    Маленьке рученятко подає
    Дитинство і дитя. Єдиний сенс
    Виборсування з бруду повсякденності,
    Єдина запорука нескінченності,
    Що нас від нас у вічність понесе!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (6)


  22. Ванда Нова - [ 2008.04.21 19:59 ]
    publicité
    Чути кроки – мчать потоки до піщаного палацу,
    як затвором, клаца оком білобока-папарацці –
    диво хоче увібгати, кат, у глянець ілюстрацій
    і чатує, що до саду вийдуть Вій чи троє грацій -

    тут колись на пнях смиренно феї вели теревені:
    як у пальці краль кусали жала - гострі веретена,
    і перевертні ломились крізь епохи, через терни.
    Час із бочки лився - вермут – налетіло стільки скверни,

    розсипались кепські жарти, бородаті, ніби Кастро,
    і лизала рання студінь плечі ніжні з алебастру,
    на однім тепер – синиця, що голосить про піастри…
    У гербарії розп’ято наші спогади, як айстри,

    і списами коле в серце –
    вже на денці тиждень страсний


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (12)


  23. Юрій Лазірко - [ 2008.04.21 19:56 ]
    Моя земля
    Вона мені рясним дощем насниться,
    що підупав на переправі звідтіля,
    де зістарілися знайомі лиця,
    а чорнобривці небом обпеклися -
    бо спопелився небокрай. Моя земля

    у тератоннах серце стисне тягом
    і сім годин переведе на переліт,
    відкриє душу та прийме наснагу,
    у безвість кануть чвари та зневага...
    і в чужину не понесе Вітчизни цвіт.

    І так проймуся небом, що займуся -
    у краплях-іскрах благовісних втрачу річ.
    Допоки в мене - ти - я сильний в дусі,
    я, мов тонема у чутливім вусі,
    спадатиму собі горою з пліч.

    21 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  24. Григорій Слободський - [ 2008.04.21 18:46 ]
    Писанка

    Бабуся намалювала
    На яйці узори.
    Зображені там
    Долини і гори.

    Яйце заквітчала ,
    Як дівчину в хустину
    Заспівала писанка
    У Велику днину.

    Вона вся сіяє
    В сонячнім узорі.
    На ній відображені
    Всі небесні зорі.

    Там муки хрестові,
    Уклін Петру святому.
    Віднесуть її в церкву
    До божого дому.

    На цвинтар віднесуть
    Посвяту родині,
    Потім подарують
    Кожні дитині.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  25. Анатолій Ткачук - [ 2008.04.21 16:32 ]
    Риторичні запитання
    Чи може щось солодшим буть
    За аромат твого волосся,
    Яке по ліжку розлилося
    Мов лан медвяного колосся,
    Де я блукав під стоголосся
    Замрій, назад забувши путь?

    Чи щось ніжнішим може буть
    За всі твої обійми, мила,
    Коли, наблизившись несміло,
    За мить пригорнешся всім тілом…
    По тім розслабишся безсило,
    Щоб на моїм плечі заснуть?

    І де знайти того митця,
    Що б відтворив гру світла й тіні
    На твоїм тілі – мов картині:
    На стегнах відблиск й на коліні,
    В усмішці губи янголині?..
    Бо ти ж сама – шедевр Творця!

    Чи більш бажати можу я,
    Ніж щастя щире миттю тою,
    В час передраннього покою,
    Коли між тишею німою
    Почую враз моє тобою
    У сні промовлене ім’я?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (9)


  26. Олексій Відьмак - [ 2008.04.21 16:12 ]
    A TESTMENT
    Black cats, come hither
    When I will depart,
    Jump, dance and sing
    To gladden my heart,
    And let some of you
    Jump over my head
    To let me someday
    Rise from my deathbed…

    Refrain
    Let the raindrops fall
    On my dried face,
    Listen to the wind, who whispers
    Of departed days…
    Let the halo shine
    But beware of being blinded…
    The blackness of mine
    Will help you not to be false guided...

    From my abyss of soil
    Someday I will rise
    To chase for your soul,
    To look in your eyes...
    I just need
    To ensure in you,
    To see if your obedience
    Is true...

    Refrain


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  27. Роман Бойчук - [ 2008.04.21 14:27 ]
    Квітка-пристрасті
    Двох доль увінчане сплетіння
    Одним на двох весни вінком.
    В суцвітті цім життя-світіння
    Горить світанком за вікном.

    Весна вулканом в жили входить
    Через відчинене вікно.
    Мов лава, кров по венах бродить,
    Як кроять ножиці сукно.

    Так болісно і так жадано
    Тремтять зіниці у очах
    Розширені. І так бажано
    Квіт пристрасті цвіте в думках.

    Цвіт квітки-пристрасті жагучий
    Червоним вплівся у вінок.
    Гарячий подих, біль тягучий –
    Повітря-пристрасті ковток.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (4)


  28. Ольга Бражник - [ 2008.04.21 14:30 ]
    ***
    Життя під лекало тебе не лякало,
    Професор незнаних наук.
    І горда, як пава, і чорна, як кава -
    Душа - восьмилапий павук.

    І серця не крає, бо хата із краю,
    До щастя - сім років дощу.
    Я знаю - ти з нею. Погано, що знаю.
    Ніколи, повір, не прощу.

    Як дивно, як щемно - чужа наречена,
    Ой, Боже, зриваюсь на плач...
    Я чесна, я чемна, я варта прощення,
    Я знаю - ти можеш, пробач!


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.43) | "Майстерень" 5.42 (5.45)
    Коментарі: (10)


  29. Іван Гонта - [ 2008.04.21 11:35 ]
    Знайомим готам присвячується
    in death we trust*

    Ми вже пройшли вогонь, і воду, й мідні труби,
    Пізнали шал кохання і жорстокість зради,
    І відтепер над нами світ не має влади,
    Бо ми здались йому, бо ми зламали зуби.
    (От парадокс - здались, а влади все ж не має...
    Пусте, не переймайтесь, ваша хата скраю)
    Серця болять, і очі більше не іскряться
    А душі наші - пошматовані, роздерті,
    І вже не віримо нікому, тільки смерті,
    Бо вік такий, бо майже старість - цілих двадцять.

    * Підпис на одному форумі


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (7)


  30. Нестор Німцов - [ 2008.04.21 01:04 ]
    Останній бій
    Неба стогін, Землі двигтіння...
    Я пірнаю в безумство бою,
    Залишаючи за собою
    Смерть і попіл, тіла й прокльони.
    Кров наскрізь проїдає каміння,
    Вже несила рубати правою.
    Захлинається ранок загравою,
    У вухах- світанкові дзвони.

    Не спинило вогонь-залізо,
    А підступний стилет у спину.
    Розсипається Неба кольчуга
    Під кривим ятаганом Місяця.
    Так незвично бачити знизу
    Метеорів стрімку лавину.
    Світ заповнює вічна туга,
    Розчиняється в просторі пісня ця...

    Все. Остання зупинка долі,
    Пригальмовує Час поволі,
    І знущально шипить- злізай!

    Завмирають в польоті кулі,
    Перетворюючись на зорі.
    На устах - задубіле "БАНЗАЙ!"


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" -- (5.29) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  31. Нестор Німцов - [ 2008.04.21 00:13 ]
    Весняна гроза
    До світанку не сплю.
    Ніч втікає вікном,
    Клапті одягу виснуть на рамі,
    І ранкова роса
    На прим’ятій траві
    Від холонучих зір іскриться.
    Сон останній ловлю -
    Він з підбитим крилом
    Відступає крізь Сонця цунамі.
    Раптом сталась гроза
    У моїй голові
    І ударила в кров блискавиця!

    Закружляла Весна
    Буйним вихором рун,
    Осліпила вишневим цвітом.
    Я пробитий промінням,
    Під звуки варгана
    Вибухаю, розклавшись на атоми.
    Чуєш - грому луна?
    То сокиру Перун
    Закрутив над принишклим Світом.
    Всюди - літа насіння
    Й кудлаті тумани
    Трясуть головами пейсатими.

    Пісня ранку дзвінка.
    Я до неї не звик -
    Чи почую, як вікна скрипнуть?
    В небі - Сонце без плям,
    І гроза, як стіна,
    Відступає. Мені не спиться:
    Я шалена ріка,
    Я - безумства потік,
    Сотні райдуг мене не вип’ють.
    Надто свіжим життям отруїла Весна,
    В кров ударила блискавиця!


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  32. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:28 ]
    ...
    Стиль ретро:
    Джаз саксофон,
    Під’їздне мистецтво.
    Гра у зламаний телефон.
    Дурні слова на вушко.
    Дурні слова, моя подружко!
    Мої спотворені компліменти,
    Мої згвалтовані думки.
    Слова на листі
    Тобі.
    Мабуть від нудьги!
    Дай мені вакцину –
    Мене чимось займи!
    Я вже не дитина.
    Від нудьги звільни!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:31 ]
    ...
    Чай. Домашній затишок.
    Cтара стереосистема.
    Панк-рок.
    Життя по системі.
    Стоп!
    Книга в ліжку
    Думок повна діжка
    Емоцій трішки.
    За вікном краплі. Аква-темп.
    Рве рух.
    Не ліфт. По сходам пішки.
    Без парасолі
    Рани.Шкребуть кішки.
    По калюжам ноги кволі.
    Це чорне небо
    Дощ ще поки демо.
    Want so more.
    Закипає кров.
    Рви! Метай!
    Вітер грай!
    Up, up to the sky.
    Тихіше Аме.
    Сум мине!
    Під пресом гранул
    Минуле, кроки танули.
    Дзеркальний асфальт.
    «Делейт» базальт,
    «Делейт» старий біт.
    Don’t cry for this shit.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:08 ]
    ...
    Пісня лікує,
    Поки не рветься струна.
    Вірш радість дарує,
    Коли рима на аркуші не сама.
    Смайли в СМС
    Посміхнись в ММС.
    Приємно! Ніч -
    Вже звична річ.
    На бек-вокалі.
    Думки не зі сталі.
    Не зруйнувати слово,
    Не підманути долю самому.
    Римована ртуть
    Підшукати суть:
    Що таке правило? -
    Це марево.
    Книга -
    І справді тиха.
    Star-crossed.
    По росі босим.
    Я - готель.
    Кроками по рокам
    Без супутника!
    Список імен
    Мого записника.
    Чуже тіло на пом'ятій постілі.
    Як дарунок,автограф на постері.
    Пауза "Orange love".
    В прокат брав.
    Кров ганяє по венам, наче метро.
    Але хто?
    Любов колись подарує добро!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:21 ]
    ...
    Це життя під фонограму.
    Грами.
    Драма.
    Літри,
    Кожен день титри.
    Пити
    Смердючі діти.
    Жити в сіті
    Тяжко.
    Шукай пляшки.
    Тара.
    Ще й вона на шиї! Сара!
    Даром
    Нічого не отримаєш.
    Про що ти думаєш?
    Отрути повний рот.
    Це - світ насолод.
    Лот,
    А не людина.
    Лоб -
    Не голова.
    Стопка - єдина.
    Це життя - фонограма!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:35 ]
    ...
    Ніч передала в руки ранок,
    Справжній ранок.
    Це – світанок.
    Тепер аромати кави і свіжої преси.
    Сім муз ще й досі слова несли.
    Ерато,
    Хотів же вірші від тебе брати.
    Бачиш ці закарлякані букви?
    Чуєш ці згвалтовані ехом звуки?
    Скомкані листи А-4отири,
    Нерви і жадоба в прямому ефірі,
    Скуйовджене волосся
    І думки чомусь босі.
    Нехай від браку паперу
    Не закінчаться шпалери.
    Наче в пещері,
    Малювати на стіні,
    Лити
    Кольора сумні.
    Хто? Поет-невдаха
    Чи псих без олов’яного даху?
    Але тримає на вбогих руках
    Річ, що таїться в людських серцях.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:24 ]
    ...
    Я втомився від світла,
    Бо вже хочу я спати.
    Я втомився від літа –
    Набридло зиму чекати.

    Я втомивсь бути птахом,
    Бо дивлюся я зверхньо.
    Втомився бути мурахой –
    Від взуття стає темно.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:17 ]
    ...
    Ходжу по розплавленій лаві снігу,
    А завтра весна.
    Звуки з неба. Вже тихо.
    Сезонна депресія втікла.
    Вже мокрі милиці,
    А ноги гріються.
    Граю в сніжки з пам’ятю
    За те, що на мене дивиться.
    Холодні кімнати,
    На вікнах грати,
    Пусте ліжко,
    Встелене мною лиш трішки...
    Без руху,
    Із впавшим духом.
    Без слуху,
    І стеля є другом.
    В своєму театрі
    Ледь себе не стратив...



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:34 ]
    ...
    Потікли сльози,
    Полилися слова,
    Хтось лежав на підлозі,
    Хтось проклинав все життя.
    А ми писали мовчки
    Один одному слова гнучкі,
    Твої ручки
    Їх тримали.
    Тільки словами кохали.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:02 ]
    ...
    Не знайдеш музу у чаті,
    Досить вірші на біс писати!
    Авто, книги, смайли.
    Схожих на себе тільки шукати!
    Засіб від безробіття і суму.
    Тепер погляд у вікно, що в кубі.
    Весь простір.
    В нашій кімнаті гості.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:17 ]
    ....
    Від диму кололо в грудях,
    Від образу музи хворіло серце.
    Там стріла!
    Шукаючи схожу по вулицям в людях,
    Невдало вдарялись очі в стіни.
    Спроби це!
    Вмивався снігом,
    Залишаючи краплі.
    Хотів бути білим,
    Але тіло гаряче!
    Дивився з вулиці у вікна,
    Щоб насолодитися світлом,
    Але воно до ранку зникло.
    Тепер на небі маячить!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:32 ]
    ...
    Звук твого дихання в темряві чую,
    Відчуваю
    На собі імпульс серця, діаграми.
    Малюю в собі твої кардіограми.
    Удар від вуличного освітлення у вікно,
    Що поступалось в цьому бої не так вже й давно.
    Тепер наш човен несеться дорогами мрій у сні.
    Знаю ці поштовхи серця ховаються також в мені,
    Але віки від моєї перевтоми лише злипаються,
    А все інше чимось мається...
    Думки тікають чим подалі,
    Погляд показує сталу,
    Найменші фрагменти ловить слух,
    Бігає по безкрайому полі мій дух.
    Знову відчуваю через лодоні твою втому,
    Наболілу долю.
    Акторка тепер без ролі.
    Ліжко - вірш,
    А ми лише римовані слова.
    Ріже ніж
    Ці слова по складам.
    Хоч вона й не хотіла,
    Але продала своє тіло.
    А вранці кімната в гуртожитку, чашка чефіру,
    Щоб серце в грудях гуркотіло.
    Сигарета, димна суміш спогадів,
    Згадує вчорашнє, що наболіло.
    РОзтріпане скуйовджене волосся,
    Вже звичний біль в голові.
    ЇЇ п'янить ще й досі.
    Чергове тіло відчула на собі...
    25.03.2006


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:22 ]
    ...
    Ми пальцями навмання
    По стінам ще й досі.
    Під нігтями земля ,
    Слово сховане в коробці вдосвід.
    На ліноліум рвані кучери волосся,
    Матюки суки з вуст вийти просять.
    Диски в голові - Ми не вінчестери.
    Хто ставить по вискам ці теги?
    Розірване плаття на шматки
    Під музику реггі,
    Бо танцював стриптиз.
    Тепер голий - мій каприз.
    Сухі плювки, пам"яті платівки.
    У волоссі гніздо ластівки.
    Я - єдиний,
    Одинокий.
    Я - людина
    З одним оком.
    Істерика йобнутого холерика
    Схожа на зимнього метелика.
    Таїнство у буквах
    Таїнство у крах
    Таїнство блядь на листах.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Олексій Кода - [ 2008.04.20 22:24 ]
    ...
    Бокал вина на блідий ковролін,
    Слабка рука без зусиль,
    Без чорного шоколаду.
    Погляд у пошуках поради.
    Скрипить від болю підлога,
    Скриплять від болю ноги.
    Нижні, вибачте, за потоп.
    Cон не знає кнопки "стоп".
    Мої крани відпускають води.
    Треба відшукати свої ролі.
    Де мої перила і завіси?
    Де мій старий ключник лисий?
    Де мої ролі, маски,
    облізла цвіла краска?
    Гардеробний номер "23"
    До мого театру віднеси.
    Пожовклий квиток в ніжній руці,
    Нічне безсилля на лиці.
    Люба, більш ніколи не буди мене вночі.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Олена Пашук - [ 2008.04.20 18:14 ]
    без назви
    ти любиш блукати світами іншими
    шукати потойбіч собі подібних
    гуляти за руку з птахами пішими
    що небо згубили у крихтах хлібних

    на шиї дерев намотаний вітер
    шепоче на вухо якусь ахінею
    переходять дорогу порожні відра –
    дорога хиріє старою змією

    зсередини небо вкрилося цвіллю
    годинник помер заблоковано пам’ять
    у крематорії пахне ваніллю
    і здобою свіжою навіть

    я навіть не знаю як тебе звати
    чи любиш ти пестити власне тіло
    якої ти статі з якого ти штату
    яке мені діло
    коли я до біса самотня вовчиця
    просвічує серце крізь голі ребра
    все-таки може опустиш рушницю
    і ми підемо зализувать небо


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (9)


  46. Лана Петренко - [ 2008.04.20 16:47 ]
    Весняна ніч
    Жахливий крик пронизав тишу ночі,
    Розбив стіну весняного дощу,
    Виднілись в темноті дівочі очі,
    Обличчя повне розпачу й плачу.

    «Від мене йди, ти ранив мою душу,
    Залиш мене, дай спокій назавжди,
    Покінчити з життям дозволь, я прошу,
    А сам живи без всякої нужди.»

    Такі слова зривались з уст дівочих
    В весняну ніч на тихому мості,
    А скільки в голові думок пророчих
    У парубка, що цього допустив.

    «Чекай, постій, тобі я не дозволю
    Вчинити гріх, що спокій забере,
    Покінчивши з життям, ти втратиш волю,
    Вогонь пекельний душу пожере.»

    «Для мене пекло – бачити другую,
    З якою зрадив ти мені тоді,
    І знати, що тепер не я цілую
    Уста твої, зарадивши біді.»

    Сказавши це, схопилась за перила,
    Без страху глянувши на хвилі вниз,
    На скронях згубно пульсувала жила,
    Майбутній гріх вже серце й душу гриз.

    «Невже ти справді хочеш це зробити?
    Не вірю я, не здатна ти на це!
    Слабкий характер в тебе, щоб вчинити
    Рішучий крок, що тіло обпече.»

    «Мене вважаючи завжди слабкою,
    Робив ти помилку страшну в житті.»
    І з’їхала поверхнею гладкою
    Червона туфелька у забутті.

    «Пробач мене, прошу, тебе кохаю,
    Ти дала зрозуміти мені все!»
    Юнацький голос покотивсь по гаю,
    Та пізно було – смерть постигла вже.

    І чутно було престрашні ридання,
    І сплеск води, шалений вітру свист,
    Отак закінчилось палке кохання,
    Останки добиває в пеклі хлист.



    Рейтинги: Народний 5 (4.81) | "Майстерень" 5 (4.75)
    Коментарі: (1)


  47. Олексій Відьмак - [ 2008.04.20 16:23 ]
    TONIGHT I WOKE...
    Tonight I woke because of Wind,
    Who came to save me from your curse,
    He razed my old house to the ground,
    He threw away from me thy veil
    And whispered in a pretty voice, -
    “I’ve torn thy chains, destroyed thy jail…”


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  48. Андрей Мединский - [ 2008.04.20 16:09 ]
    Просто в небо упал
    Просто в небо упал, долетев до последней, но верной черты,
    просто стал - набекрень перевернутый полдень - дождем:
    нет ни веры с тоской, ни прилежной любви "во имя", и ты
    проникаешь в себя через кожу слепым озябшим червем.
    Просто луч был не свеж, как просроченный поздний апрель,
    сырость высохших душ все равно плесневела в углах.
    [...мама шепотом скажет: «Сынок, ты живи, ради Бога, и верь», -
    не ответишь, уйдешь, у тебя, как обычно, дела...]
    Подоконники знают – на них отпечатки цветочных горшков
    получаются, если вода проливается реками через края,
    подоконники знают герань…
    Но рядом - следы последних шагов –
    подоконник - то место, последнее, где ты стоял…



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (10)


  49. Олена Пашук - [ 2008.04.20 14:57 ]
    без назви
    в лабіринті мого тіла
    збуджений вулкан клекоче
    може це не я згрішила
    може зрада це не злочин?

    загіпсуйте мої очі

    це вони в усьому винні
    підло утекли з-під варти
    й наші почуття вторинні
    ніц не варті

    лабіринтом мого тіла
    дика кров кудись несеться
    це об айсберг мого серця
    ти розбився я згрішила

    замовкаю замикаюсь
    у могилі свого тіла
    чорних круків чорна зграя
    через мене пролетіла


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5 (5.46)
    Коментарі: (7)


  50. Олег Росткович - [ 2008.04.20 13:07 ]
    Жирні лебеді
    Тобі чомусь мало
    Синиці в руці,
    В пошуках слави
    Знаходиш синці?
    Ніхто не підкаже,
    Ніхто не шепне:
    Чому ж ти блукаєш?
    Спинися, дурне!
    Он лебедям жирним
    Не треба мети.
    Тихі і мирні.
    Таким будь і Ти!
    Ті лебеді, хлопче,
    Не лишать води.
    Люди досхочу
    Приносять їди.
    Скажеш – противні,
    Юначе, однак
    Лебедем жирним
    Ти станеш. Так-так!
    Хвиля по хвилі мине,
    день від дня,
    Казку читав
    «Гидке каченя»?
    Тоді зрозумієш,
    Даремно шукав,
    Лебедя доля-
    Це його став.
    Лебедем жирним
    посеред води,
    ситим, лінивим
    будеш і Ти!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1617   1618   1619   1620   1621   1622   1623   1624   1625   ...   1829