ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Саша Біруля - [ 2008.01.27 12:30 ]
    White flower
    White flower is here
    I don`t want to look at the ceiling
    Correct question. Groan. Who`s there?
    -I am your pretty life, unstoppable dealing

    We preserve the picture of beauty
    My dirt pits on the my window-sill
    About devouring of future
    I take place in her deep. She is real

    My bluishe invisible scin
    On the mad which fall to the floor
    So let`s hide to the gloomy machine
    Let this crazy search my door

    It start

    The voice of Child of corner say

    The Mirror cry and mirror brake
    Only dust in her mistake
    Only song in cruel fate
    This kind of flower can mutate


    The voice of me сan start respond

    I take place in dirty deep.
    The mirror point at you
    I want to sleep


    Рейтинги: Народний 5 (4.65) | "Майстерень" -- (5.08)
    Коментарі: (5)


  2. Саша Біруля - [ 2008.01.27 12:16 ]
    Поле бою
    Дощі тікали з поля бою і кидали свою зброю,
    та зброя гнала з поля бою
    зеленуватих, як листки, тварин,
    а з ними й демонів страшних країн,
    та може й привидів скляних долин

    Зло й добро кохались палко,
    стогнали і курили зранку,
    а потім їх взяли під варту
    самі себе, як завжди в них
    незграбні демони кривих віків,
    а також привиди скляних країв

    Ми усі я серед нього, руками ковзались до ранку
    Відшматували мою ланку
    самотні мороки годин,
    яких спиняти я не вмів,
    а може й просто не хотів

    Дощі вливали в поле бою і спали біля водопою
    Колись тримали все рукою
    Один мене. Як завжди встиг:
    завчити демонів крихких листків,
    а також вірші стомлених митців


    Рейтинги: Народний -- (4.65) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  3. Іван Гонта - [ 2008.01.27 12:03 ]
    * * *
    Ну ось нарешті я у Вашому алькові,
    А Ви, як завжди, зваблива така й чарівна!
    Ах це? Облише, то пусте. Краплинка крові.
    Я з битви щойно. Так, кривава і нерівна!

    Мій ворог хитрий був, безжальний і жорстокий,
    І всі обставини були йому на руку,
    Мені дісталося по ребрах, в ніс, під око,
    Побив пенсне мені і зіпсував перуку.

    Але я вистояв! Вважайте: за хвилину
    Наніс я два удари і погроз - без ліку!
    Тож Ви пустіть мене у ліжко, я спочину
    Від поєдинку з Вашим чоловіком.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (25)


  4. Петро Сорока - [ 2008.01.27 10:01 ]
    * * *
    Добре в цьому полі, де блакить загусла,
    Де тримають небо білі крила бусла,

    У стихії вітру – нашої прамови –
    Гарне товариство – ластівки й корови.

    Накупаюcь в небі і у травах ляжу,
    Душу невгамовну, як лоша, прив’яжу,

    Хай на павутинці бабиного літа
    Поживе в цім світі, доки сонця-світа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  5. Петро Сорока - [ 2008.01.27 08:37 ]
    * * *
    Ліси і рівнини. Озера, незамкнуті в плити.
    Піки тополь і нескошені трави руді.
    Ніколи не думав, що можна цю землю любити
    Дужче, як жінку, терпкіше, як душу в собі.
    Що можна так п’яно й надсадно тулитись до теплого лона,
    І, мудре життя занедбавши, прожити, як справжній мудрець.
    –Хто ти? – питає мене тихий янгол у шибці вагона.
    –Паломник, бродяга, земних краєвидів ловець.
    Дороги на серце намотую, гори і доли,
    Де вітер спиває росу, а людина ясу.
    Кажуть, душа відлітає в засвіття голісінька-гола,
    А я найбагатшу колекцію в горні світи принесу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  6. Павло Якимчук - [ 2008.01.26 20:21 ]
    З Ганни Ахматової(Горенко)
    * * *
    У коханої сотні прохань,
    У розлюбленої – вже немає...
    Рада я, що в сьогоднішню рань
    Лід тонкий на воді завмирає.

    І я стану – Христос поможи –
    На цей лід, ще хрумкий, слабосилий…
    А ти вірші мої збережи,
    Для нащадків, щоб нас розсудили.

    Хай роздивляться в гущі подій,
    Що сміливим ти був, наймудрішим.
    В біографії славній твоїй
    Білу пляму не можна залишить.

    Засолодка вже чаша сія,
    Вже затісно коханню горіти.
    Хай моє невідоме ім’я
    Прочитають в підручниках діти.

    Хто цю повість сумну прочитав –
    Той нехай посміхнеться лукаво…
    Коли щастя й кохання не дав,
    Цю гірку подаруй мені славу.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.28) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  7. Павло Якимчук - [ 2008.01.26 20:41 ]
    З Ганни Ахматової(Горенко)
    ***
    А я навчилась просто, мудро жити,
    Дивитись в небо і молитись Богу,
    І довго пішки вечором ходити,
    Щоб непотрібну притомить тривогу.

    Коли бур’ян в яру почне буяти
    І горобини грона звиснуть рясно,
    Веселі вірші буду я писати
    Про це життя, що тлінне і прекрасне.

    Я повертаюсь. Лиже у долоню
    Пухнастий кіт, мурликає барвисто.
    Яскравий розгоряється вогонь
    Над озером. Веселий, променистий.

    І зрідка долинає з темноти
    Лелеки крик, що у гнізді ночує...
    Якщо постукаєш до мене в двері ти,
    Мені здається, я і не почую.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  8. Павло Якимчук - [ 2008.01.26 20:02 ]
    З Володимира Маяковського
    БОРГ УКРАЇНІ

    Ми знаємо,
    ......курить,
    ............чи що п’є Чаплін.
    Ми знаємо
    .........Риму безрукі руїни.
    Ми знаємо
    .......Дуласа
    ............галстук в крапку...
    А що ми знаємо
    ............про Україну?
    Від знань росіянин
    ............чоло не морщить –
    Тим, хто поруч –
    ................ поваги мало.
    Знають про
    ............український борщ,
    Знають про
    ............українське сало.
    І з культури
    ............зняли лиш пінку:
    Окрім двох
    ............прославлених Тарасів –
    Бульби
    ......та Шевченка
    .................три сторінки,
    Більше з нас не вижмеш, -
    .................скільки не старайся.
    А якщо притиснуть –
    ................червоніє рожею.
    Застарілий доказ
    ................висуває знову:
    Візьме та й розкаже
    ................декілька розхожих
    курйозів
    .........про цю
    ................українську мову.
    Кажу
    ....собі:
    .........товаришу москаль,
    На Україну
    .........зуби не скаль.
    Вивчіть
    ........мову,
    .............що на стягах-лексиконах стала,
    Бо вона
    ........велична і проста:
    “– Чуєш,
    ........ сурми заграли,
    час розплати
    ........ настав...”
    Що може бути більш
    ..................обтріпаним
    ............................й тихішим
    Ніж це слово
    ............затрапезне:
    ......................„слишішь”!?
    Я
    ..чимало слів
    ............придумав вам,
    Зважуючи їх
    ...........одне мудрую,
    Хочу, щоб були
    ..............моїх віршів
    ..........................слова
    ясноважними,
    .............як слово „чуєш”.
    Народи
    ......не змелеш –
    .................ось в чому річ.
    Не дуже
    ........себе
    ............ величаймо.
    Чи знаємо ми
    .............українську ніч?
    Ми
    ......української ночі
    .......................не знаємо.
    1926р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (9)


  9. Данило Євтухов - [ 2008.01.26 18:06 ]
    Бібліотека
    Коли вечори довгі,
    Неначе віолончельний акорд
    Тягнуться пронизливо.

    Коли вечори довгі,
    І з-під повік ще без надмірних зморшок
    Ллються сльози.

    Коли вечори довгі,
    А ти вже навчилась читати кроки
    І із книги тікає текст.

    Коли вечори довгі,
    І ти зрісся кабелями з стіною
    Замкнувши кільця.

    Коли вечори довгі
    І ви недобачаєте, двоє сліпців
    А янголи літають зовні

    Коли вечори довгі
    І морфій думок розтікається
    Стелею

    Коли вечори довгі
    Капає на потилицю, пальці
    Стікає тілом.


    Рейтинги: Народний 5 (4.89) | "Майстерень" 5 (4.89) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  10. Петро Сорока - [ 2008.01.26 16:01 ]
    * * *
    І
    Ліс горить край нашої оселі,
    Розливає сяйво золоте.
    Скоро Бог осінні акварелі
    Домалює – й снігом замете.
    Скоро... але хочеться якмога
    Задержати часу сивий біг,
    Доки сонце – тепле серце Бога –
    Ще цілує і жаліє всіх.

    ІІ

    Дні стоять засніжені й свірчисті,
    Вітер сам себе наздоганя,
    Білий місяць по маленькій крихті
    Тихо хтось надламує щодня.
    Скоро-скоро гостроокий серпик
    Рік старий безжалісно зітне,
    А в мені все щулиться і терпне,
    Ніби хтось надламує й мене.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  11. Софія Приходько - [ 2008.01.26 15:18 ]
    майже молитва на ніч
    кімната з білою стелею
    тільки діри пропалені чорними очима
    у псевдонебі
    стеля
    облизана диким поглядом
    що болотом тхне солодко
    наче парфуми моєї музи

    вибиваю думки з голови
    різким рухом правиці
    звідки стільки люті
    у кволій кінцівці
    питаю в тебе
    і забуваю
    що ми не розмовляємо
    відколи стали дорослими
    щоб не збочувати
    сусідську свідомість
    намріяними лесбійськими поцілунками
    на сніданок-обід-вечерю
    (і вночі
    щоб ніхто не бачив
    при світлі холодильника)

    юна цнотлива стеле
    хиткої однокімнатки
    а пам'ятаєш мої очі
    в мить першого дорослішання?

    а пам'ятаєш мій погляд
    що вилизував по черзі
    твої чотири куточки
    і чиєсь холене тіло
    що п'яно давило на груди...
    що стомлено курило харвест
    на занедбаному балконі
    і лаялось
    заблукавши в тюлі
    топчучи французьке мереживо
    скидаючи неполиті квіти
    з дореволюційного підвіконника

    я сміялася
    натягуючи на себе ковдру
    вкупі з чиїмись джинсами
    і моїми конспектами
    щедро залитими глінтвейном

    юна цнотлива стеле
    прокурена моррісонськими текстами
    чому ти мовчала
    коли я бездумно дерла шпалери
    наманікюреними
    у мить фіаско?

    чому ти мовчала
    коли я здійснювала
    просту геометрію
    власних зап'ясть?

    юна цнотлива стеле
    хиткої однокімнатки
    я вірю
    що над тобою небо
    а не ідентична житлова площа


    Рейтинги: Народний 5 (5.04) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Коментарі: (1)


  12. Анна Шишкіна - [ 2008.01.26 12:25 ]
    Томати
    Cуцільні навкруг томати,
    на віях томатний сік
    так вдало навчився згусати,
    стікаючи мляво з повік-
    Томатом у чашці ранок.
    З томатом в тарілці омлет,
    Томатний червоний сніданок-
    Із кетчупом й хлібом паштет
    І...Йой!
    Томатом заляпана майка,
    Томатний в вазонках цвіт,
    В округлостях стиглих томатів
    Марудить томатний світ.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (9)


  13. Анна Шишкіна - [ 2008.01.26 12:04 ]
    Виграєш або програєш
    Ти виграєш мене
    або програєш
    дощем гулким
    по жерсті сірих ринв,
    розчулившись,
    собою насотаєш
    глибоку вертикаль
    без-з-неба-вод-
    нених грунтів
    і згинеш
    білопаро,
    доторкнувшись
    медів густих
    схололих магм,
    і знову перетворишся
    на щось.
    Напевно
    в дощ.
    напевно,
    знову.

    І знову йтимеш, розсипаючись на скалки,
    Цілуючи півкола голих діафрагм,
    Фарбуючи вельветами на доторки фіалки,
    не скаржучись на скупість блідих фарб,
    Повіривши в земний мультяшний рай,
    Б"ючи об денця пластикових цебер...
    Я егоїстка,
    Хтивий триголовий Цербер,
    Та, все ж, схиливши голови, прошу:
    "Програй!"


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (27)


  14. Петро Сорока - [ 2008.01.26 07:26 ]
    * * *
    Листя вижовкле кольору йоду
    Накладає на землю грим,
    І пливе не з одного городу
    Найсолодший на світі дим.

    Рветься «бабине літо» сумно
    На незримих тремких вітрах.
    І легесеньким срібним струмом
    Ніжно б’є мене по губах.

    Завтра див цих уже не буде,
    Буде холод і мокрий сніг.
    І таке щось стискає груди,
    Що, здається, умерти б міг.

    І не виповіш того стану
    Ані в слові, ані в сльозі…
    І таким ніби сонях станеш,
    Що стоїть на тонкій нозі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  15. Петро Сорока - [ 2008.01.26 07:36 ]
    * * *
    Ніби гуркіт далеких коліс
    Відкотився за Десну –
    Це розрізав літак, як склоріз,
    Далечінь піднебесну.

    І таке щось навальне, як прес,
    Давить серце і тисне.
    І здається, що шиба небес,
    Зараз зойкне – і трісне.

    І холодний ламкий небосхил
    Упаде в межиріччя,
    І відкриється тайна світил,
    І світів, й потойбіччя.

    І постане на вічні часи
    Щось величне й чудесне…
    Та не буде земної краси,
    Ні Дніпра, ані Десни,

    Від яких моє серце щемить
    Аж хапає знемога.
    І чи я не заплачу в ту мить,
    Не розгніваю Бога?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  16. Ніна Виноградська - [ 2008.01.25 23:34 ]
    Калина на мосту
    Колише вітер жовтий день
    І спіють в теплому осонні
    Поміж осінніх снів-пісень
    Калини кетяги червоні.

    Із золотавих давніх літ
    Знов листя в осінь відліта.
    Я п'ю тепло. Цілую світ -
    Твої калинові вуста.

    Гірка калина на мосту
    Чомусь нагадує розлуку...
    Та цю жадану гіркоту
    Я п'ю, як найсолодшу муку


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (7)


  17. Саша Біруля - [ 2008.01.25 23:17 ]
    На дні старого глечика
    Золото й міх
    Всі полководці
    Клинки танцюриці
    Тала вода
    Древній поріг
    Вітрило на лодці
    Ключі та ключиці
    Живи, як жила



    Рейтинги: Народний 5 (4.65) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Прокоментувати:


  18. Саша Біруля - [ 2008.01.25 23:53 ]
    Жук
    Тьмяний чорний жук
    Тьмяний чорний жук
    Повзе в кармани брюк
    Повзе в кармани брюк
    Погляд у перед!
    Кулястий чорний жук
    Похмурий чорний жук
    Вповзає під берет
    Встрягає під каблук
    Останній чорний жук
    Мертвий ще живий . А!

    В ошурках із металу
    В схемах під забралом
    На гранях колінвалу
    Ворочається робо-друг

    А наш останній жук
    А наш останній жук
    Стертий хибний глюк


    Рейтинги: Народний -- (4.65) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  19. Леся Романчук - [ 2008.01.25 21:16 ]
    КОХАНІ РУКИ
    ЛЮ

    Дай мені свою руку -
    Велику, міцну, мужичу.
    Дай мені свою руку —
    По-справжньому чоловічу.

    Ці руки знають роботу
    Усяку, нехай найважчу,
    А наші земні турботи
    Для них нічого не важать.

    І пахнуть одеколоном
    Найвишуканішим дзвінко.
    О, як у твоїх долонях
    Хороше бути жінкою!

    Можна бути примхливою,
    Пташкою, лялею, мишкою,
    Бо знаю — зорю тремтливу
    Ти з неба знімеш з усмішкою.

    Ці руки вміють кохати,
    Ці руки вміють робити.
    Такі були в мого тата.
    Такі були в мого діда.

    Дай мені твою руку —
    Дужу, неупокорену.
    Лінії, наче плугом,
    Долею й часом зорані.

    Знали гірку науку,
    Доля їх важко вчила.
    Дай мені свої руки.
    Хай вони відпочинуть.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (16)


  20. Володимир Мацуцький - [ 2008.01.25 19:40 ]
    Ти квітка пристрасті й любові
    Ти квітка пристрасті й любові,
    любити – сенс твого життя.
    Пливеш життям, як човен повен
    любові двох до забуття.
    В тобі – те дане є від Бога –
    з усіх світів, і ти – то все:
    твій розум, красота, епоха –
    що пристрасть і любов несе.
    Усе до ніг – тобі – любимій
    за розум твій, твій божий стан,
    твої безмежнії обійми,
    твої гріховнії вуста.

    4.08.07


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  21. Юрій Лазірко - [ 2008.01.25 16:40 ]
    Недопите
    Від людського тепла на душі відкриваються пори,
    з них виходять жалі і вдихається щастя озон...
    Допиваю любов і спокусу п`янкого кагору,
    а по думці проходить спустошений серця кордон.

    А в усмішці без сліз поховалося страчене слово
    і замало землі, щоб у прощі небавом прийти.
    Це не мертвий сезон, ні - живий... саме так випадково
    доживатиму вік на теренах чужих теплоти.

    Запались і згори, із гори амбасадоре волі,
    ще одним непорочним зачаттям цей світ охрести -
    він знайомий мені до краплини останньої болю,
    перекрай рани серця та душу мою відпусти.

    25 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (28)


  22. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:34 ]
    Якщо я наллю мамі горілки/Reality tanka
    Якщо я наллю мамі горілки,
    Вона буде цілий день п"яна.
    Якщо не наллю мамі горілки -
    Вона нап"ється десь в іншому місці.
    А ви що порадите?


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (3)


  23. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:12 ]
    Ти все блукаєш світом навмання...
    Ти все блукаєш світом навмання,

    Не визнаєш божественної влади.

    Немов сліпе, незграбне кошеня,

    Ти горнешся до того, хто погладив.



    Такі, як я, в столицях осяйних

    Тебе вітають, як одвічну мрію...

    А я... хоча й люблю сильніш від них -

    Пробач мені... я гладити не вмію...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Коментарі: (4)


  24. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:29 ]
    Про загиблий пиріг та подружню зраду
    Рік тому я в двері не постукала,
    Несучи пиріг своєму генію,
    І його, сердешного, застукала
    На дивані з голою німкенею.

    І пиріг, гарячий, щойно спечений,
    Полетів німкені просто в голову...
    Я, дівчата, після того вечора
    Цілий рік не ночувала голою.

    Цілий рік блукала неприкаяна,
    Цілий рік не їлося й не спалося:
    Я ж тоді такий пиріг спекла йому -
    А самій ні крихти не дісталося!


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Коментарі: (27)


  25. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:54 ]
    Колись моя мама мене годувала з великої ложки...
    Колись моя мама мене годувала
    З великої ложки.
    Мені вже не лізло, а мама благала:
    "Ну, доню, ще трошки!

    Якщо не їси ти того, що корисно -
    Насядуть хвороби.
    Тебе, моя доню, подужають з'їсти
    Голодні мікроби."

    Тепер я велика, і вже не боюся
    Мікроб і хвороби.
    Зате я у двері маршрутки запхнуся
    З десятої спроби...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  26. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:18 ]
    Твій білий хрест на сірім простирадлі...
    Твій білий хрест на сірім простирадлі

    Розп’яттям вниз лежав вже дев’ять днів.

    Його торкались пальці безпорадні,

    Дівочі пальці... і над ним бринів



    Дівочий голос... Як вона хотіла

    Усе вернути... ну на мить бодай!

    Тоді твій хрест, неначе квітка біла,

    Зацвів би в ній – і розцвітив би рай.



    Твій білий хрест... і серце їй стискалось,

    І розпинало спогади її...

    Вже дев’ять днів! Немов нитками в палець,

    Врізались в тіло пестощі твої.



    Вже дев’ять днів! І пальці безпорадні,

    Дівочі пальці... і витки, витки...

    Твій білий хрест на сірім простирадлі –

    Юнача смерть від білої руки...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Прокоментувати:


  27. Петро Сорока - [ 2008.01.25 16:11 ]
    * * *
    Мов комет роздмухані хвости,
    Пломеніють клени над шляхами.
    І мишей несуть з полів коти,
    Як у Вінграновського, мішками.

    Завтра буде дути і мести,
    Розчахнуться неба білі брами,
    І коти від туги й самоти
    Захлинуться чорними сльозами.

    А сьогодні тиша й благодать
    І багряні клени, як комети.
    І мишачі душі відлетять
    Без печалі на нові планети.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (5)


  28. Золота Жінка - [ 2008.01.25 15:08 ]
    Азбука
    Це азбука. Така життєва школа,
    Де є закон – нічого і ніколи
    Не буде поміж нами – бо не буде.
    А буде січень, ожеледь і люди,
    Ще кілька віршів – та й уже по всьому.
    Січнева нежить і хронічна втома.
    Аз, буки, веді…О, порожній світе,
    Не дай безсоння…Місяць кругло світить,
    Окресливши пунктиром млосну муку…
    Аз, буки, веді. Тисну твою руку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.52)
    Коментарі: (8)


  29. Софія Приходько - [ 2008.01.25 15:10 ]
    СВІТЛО


    Штучне світло.
    Коробка штучного світла, в якій я
    ні про що не думаю. Ріже в очі.
    За стінами люди. Човгають ногами.
    По коридору. Туди-сюди.
    В мене вже кілька днів поспіль день.
    Смердючий штучний день, запханий
    у цю коробку разом зі мною.
    Він в мені. Я в ньому.
    Наче в розведеному водою молоці...
    Б’юся головою
    об скляні стіни банки. Відчай.
    Я – муха у бабиній каші-затірці.
    Заплуталась крильми у білій
    рідині.
    Я – жуйка, приліплена до кришки
    парти. На потім, зажовувати біль
    в животі у голодну студентську
    п’ятницю.
    Штучне світло по судинах
    кип’яченим молоком... піниться на губах...
    Солодка слина із правого кутика
    губ по підборіддю на комір
    гамівної сорочки.



    Рейтинги: Народний 5.08 (5.04) | "Майстерень" 5.13 (5.06)
    Коментарі: (1)


  30. Ірина Заверуха - [ 2008.01.25 14:52 ]
    Антистатик
    Сільські Донжуани у пляшці горілки тонучи
    Стають красномовними, наспіх словами озброєні
    Торкаються жару чийогось нерідко й боляче,
    А вранці уже й не згадають слабкі та зморені;

    Палкі Казанови сідлають авто на пошуки
    Прикрас до салону, міняючи їх за графіком,
    Тоді ж, коли писанки вже не влізають у кошики
    Себе виправдовують швидкісним надто трафіком;

    І вже не ковтають отрути Ромео-хлопчики,
    Вдягаючи маски та каски слабкої вірності,
    Коли розглядають глянцевих краль навпочіпки
    Очиці блищать усіма відтінками сірості...

    Я крихтами гідності ліжко засію звечора –
    Нехай мені муляє і заважає спатоньки...
    Не буду будити на тому кінці диспетчера –
    Відштовхую знову тебе за законами статики.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Коментарі: (7)


  31. Петро Сорока - [ 2008.01.25 14:17 ]
    ***

    Літа ніби й не було,
    Пролетіло, від’ячало,
    Відсіяло – і упало
    Синім громом за село.
    А так щедро обіцяло
    Щось високе і тривке,
    Та лиш золотом обдало
    І за обрієм пропало.
    Що ж це, Господи, таке?!
    Що ж це, Боже мій, за світ,
    Де не можна зупинити
    Найвабливішої миті,
    Не кажу вже, кращих літ?!
    Відмовляюсь розуміти
    Ці життя шалені ритми
    І приймати.
    Боже мій!
    Я лишень збирався жити
    А вже старість біля вій.
    І життя як не було,
    Пролетіло, від’ячало,
    Відсіяло – і упало
    Тінню зморшок на чоло.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (1)


  32. Світлана Гармаш - [ 2008.01.25 14:27 ]
    Коли безсоння соняхом нависне… (Золота Жінка «Тобі»)
    Коли безсоння соняхом нависне,
    Коли вітрисько зірветься із пут,
    Душа буде моя, повір, не близько,
    Бо моторошно стане, слизько,
    Бо небом стане серця каламуть…

    І вельми неприємно доторкнеться
    До рук моїх метал вердикт-коси,
    і в оці щось таки зімнеться,
    Напроситься сльоза. І все минеться,
    І пам’ять стане вітром, що єси…


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.03) | "Майстерень" 5.5 (5.14)
    Коментарі: (11)


  33. Світлана Гармаш - [ 2008.01.25 13:22 ]
    ЛЮБЛЮ
    Люблю тебе. Єдиного такого.
    Ласкавого. І ніжного. Мого…
    Такого – в ласках – грішного й святого.
    Такого: і чужого, і свого…


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.03) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (23)


  34. Олександр Бойчук - [ 2008.01.25 13:17 ]
    Малярі:)
    Все довкола здавалось сірим,
    Все похмурим чомусь здавалось.
    Тож з колєгами ми присіли
    І закрить це питання зібрались.
    Аргументів розглянуто море,
    І чергова спорожнена пляшка…
    На рожеві змінились кольóри,
    Але контури визначить важко:)


    Рейтинги: Народний 5.05 (5.31) | "Майстерень" 5.13 (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (4)


  35. Дмитро Штофель - [ 2008.01.25 13:50 ]
    Все довкола...
    Все довкола – лиш блюзнірство,
    Трохи правди у іконах.
    Дихає плюгаве місто
    За життя і після скону.
    Зорі впасти не встигають,
    Душі в чергах по віки.
    А між пеклом та між раєм
    Дотик милої руки.
    – Пропустіть мене без черги! –
    Просять душі вперебій. –
    Скоро наступає червень,
    А в нас очі голубі.

    Все довкола лиш блюзнірство:
    Сміх і сльози, радість, біль,
    Відчай і жага до дійства…
    Тільки очі голубі.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (8)


  36. Юлія Гордійчук - [ 2008.01.25 12:36 ]
    ***
    Кто, оглянувшись, уходя,
    Не твердил себе: "Я вернусь..."
    Никто не знает, как я,
    Что цена этой лжи лишь грусть,
    Мимолётная тень "Прости..."
    И - за дверь, где змеёй туман
    Обвивает дома и путь -
    Покорной волной к ногам...


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  37. Золота Жінка - [ 2008.01.25 12:17 ]
    Тобі
    Коли безсоння соняхом нависне,
    Підводячи під днем останню риску,
    А ніч, солодка, ніби «Барбариска»,
    У роті тане, і ягнят катма –
    (Стрибати натомились – і заснули),
    Тоді пірнаю рибкою в минуле,
    Тікаю поміж рифи і акули
    До рук твоїх – без остраху, сама…

    До біса сітки, вудки, динаміти!
    (Я вивернусь, коли мене ловити),
    Бо серце – ртуть і божевільний вітер,
    Що вивітрить «to be or not to be»,
    І вивірить, і звіриться по тому
    Незнаному, незваному, одному,
    Що їде зараз до чужого дому –
    Тобі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (15)


  38. Юлія Гордійчук - [ 2008.01.25 12:35 ]
    Карменсита
    "Карменсита, Карменсита!"
    А в глазах - печаль...
    На плече моем ютится
    Маленькая даль.
    Не подброшу кроху в небо,
    Просто не успеть.
    Слишком просто: оступиться,
    Чтоб потом жалеть!
    На серебряной цепочке -
    Частокол крестов,
    Словно кладбище забытых
    Клятв, обьятий, снов...
    Шаль клубится по дороге...
    Только бы не в плачь!
    "Успокойся, Карменсита,
    Я не твой палач."


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (13)


  39. Ольга Ляснюк - [ 2008.01.25 11:39 ]
    не-лист
    я розучилася писати листи
    до тебе і взагалі
    довго думаю і перекидаю слова як покоси
    які треба висушити
    а вони не сохнуть впиваються в землю
    (або деінде)
    і проростають не-листами до тебе
    потім залажу в телефонну трубку
    і шукаю там тебе
    а вона репетує на мене гудками
    довгими як потяги
    якими я ніколи не доїду до тебе
    а твій голос як кінцева зупинка

    ти розучив мене писати листи
    і відучив їх отримувати
    моя поштова скринька і та
    депресивно скавучить

    усе що я пишу
    це
    не мої
    не листи
    не до тебе


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  40. Ольга Ляснюк - [ 2008.01.25 11:18 ]
    * * *
    калюжа в яку вступила
    розповіла що була
    позаторік снігом на
    моєму підвіконні

    і пам’ятає як друзі
    приносили на мій стіл
    таємну вечерю кожен
    свою

    а коли починали дитячу
    лічилку жоден не хотів
    Іудою виявитись
    коли ж усі вивернули

    кишені

    на столі
    33 срібних
    лишилося



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  41. Ніна Виноградська - [ 2008.01.25 11:36 ]
    ***
    Окрайця щастя
    вистачить мені.
    А цілим буде -
    то вже забагато...
    Не випало
    розквітнуть навесні,
    Авже під осінь...
    неймовірне свято.


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  42. Олександр Бойчук - [ 2008.01.25 10:51 ]
    Рецепт
    Коли надворі січень сивий
    Не снігом, а дощем стрічає,
    А в хаті - холодно і сиро,
    І виразних бажань немає...
    Собі рецепт один затям :
    Ковтни міцненького напою,
    Залізь під ковдру з головою
    І насолоджуйся життям!


    Рейтинги: Народний 4.94 (5.31) | "Майстерень" 5.13 (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (4)


  43. Олександр Бойчук - [ 2008.01.25 10:45 ]
    Несвідомий
    Коли ти скандалиш на кухні
    І згадуєш вголос усіх,
    Хто, нібито, є винуватцем розрухи, –
    Береш ти на душеньку гріх.
    "…Ну, може, щось вкрали, кудись там продали.
    Ну, десь помилились, чогось не вгадали.
    Але ж – як боролись! Пітніли! Страждали!.."
    А ти – несвідомий – на кухні скандалиш.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (5)


  44. Ніна Виноградська - [ 2008.01.25 10:00 ]
    Антивірші
    1
    Згоріло все...І догоря душа,
    Від вітру ледь спалахують жарини.
    Туманом білим затягло Ковша,
    На небі, де не глянь, одні хмарини.

    Все, що збирала і багата чим,
    Розсипалось, розбилось в мить єдину.
    І викинуті в річку ті ключі,
    Що нас єднали у одну родину.

    Були й нема... один єдиний день,
    Який вмістив оцю навічну зраду!
    І не розквітли пуп'янки пісень,
    І без плодів залишитися саду.

    2
    Згоріло все...Та не згоря душа,
    Від вітру ледь спалахують жарини.
    Туманом білим затягло Ковша,
    На небі не побачиш ні хмарини.

    Все, що збирала і багата чим,
    З'єдналося, злилося в мить єдину.
    І вийняті із річки ті ключі,
    Що нас з'єднали у одну родину.

    Були і є... Один єдиний день,
    Який вмістив оцю навічну раду!
    І вже розквітли пуп'янки пісень,
    І без плодів не залишитись саду.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  45. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:25 ]
    ***
    Є щось прадавнє у сімейних фото
    продукції районних ательє:
    старі розсілись на стільцях з комфортом,
    жінки з дітьми. У кожної - своє.

    Завмерли руки у незручній позі.
    Краватка давить. Комірець зім'явсь.
    На фоні башти, що схилась в Пізі,
    знімається з Донеччини сім'я.

    Я бережу давно пожовклий знімок.
    На нього глянув - як води напивсь:
    всі родичі мої. Разом із ними
    колись мій батько в просторінь дививсь...

    Погляну лиш на занімілі руки
    малих дядьків, ще молодих бабусь,
    і відчуваю світу непорушність,
    і, як ганеби, одного боюсь:

    лишитись в хліборобськім чеснім роді
    байдужим зайдою, лукавим байстрюком...
    Я відчуваю рівний пульс народу,
    стаю, як всі на фото, селюком...

    Минуть роки. І я гукну домашніх -
    синів, дочок, внучат - увесь мій рід
    зніматися на тлі старої башти:
    онук був, син, а стали батько й дід.

    Хай іронічно дивляться нащадки
    на неминуче старомодних нас.
    Джерельце роду б'є десь на початку -
    отам ріка, до речі, почалась.


    Рейтинги: Народний 5 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.33)
    Коментарі: (1)


  46. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:58 ]
    ***
    Перебудь малі й великі біди,
    трохи щастя зачерпни у ківш,
    бити вчись, навчись лишатись битим,
    викопай криницю між пісків,

    кинь сім'ю, навік утрать кохану,
    сина відпусти в незнану путь,
    будь тверезим, безнадійно п'яним,
    спробуй таїну життя збагнуть,

    дружбі вірним будь, неначе лицар,
    друзів призабудь у суєті,
    благородним будь, байдужим,
    ницим, все спізнай у грішному житті,

    а тоді вже, на вечірнім прузі,
    підбери самотнє кошеня
    і скажи тоді коханій, друзям,
    синові: «Глядіть: воно - це я...»


    Рейтинги: Народний 5 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.33)
    Коментарі: (1)


  47. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:20 ]
    ВІРШІ ЛЕОНІДА КИСЕЛЬОВА
    Час відвіяв слів легких полову,
    лиш добірне зерно на токах.
    Вірші Леоніда Кисельова,
    пригорщ зерен золота, важка.

    «Завтра буде світ такий, як завше...»
    живемо, і справді він такий.
    І твоя кохана вийшла заміж,
    хлібом не годує їжаків.

    «Заспівайте, сестро, заспівайте;..»
    Йде Шевченко, Катерина йде.
    На Подолі жде трамвая Байда,
    од біди собаку одведе.

    «В зорянім серпневім павутинні..»
    Ця потужність в сотні мегават!
    Не міраж - оаза у пустині,
    проростає жито, не трава.

    Вірші Леоніда Кисельова...
    Не забуде їх моя земля.
    Коником в траві туркоче слово.
    Чується: «Не бийте журавля...»


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  48. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:51 ]
    ***
    Я - купка праху. З погреба століть
    від мене ані знаку, ані звуку.
    ...Мені з братами випало спинить
    нашестя печенігів і сельджуків.

    Я - геть ніщо. Доісторичний пил.
    Хвіст мамута коштовніший од мене.
    ...Нащадок мій Василька осліпив -
    князь Святополк підступний і скажений.

    Я - тіні тінь. Історії міраж.
    Сон привида реальніший, їй-богу.
    ...Богданів лицемірний макіяж
    не клав я на лице Вітчизни строге.

    Я - шелест вітру, вічна ковила
    на залишках розораного степу.
    ...Сковородою з міста до села
    мандрую під анафему Мазепі.

    Скажи, нащадку, чи твоя земля
    оця, що я давненько є вже нею?
    Чи й досі тінь мордовського кромля
    не скинув з неї, наче з пліч кирею?

    Я - праху прах, я геть ніщо,
    я тінь, але затямте, земляки лукаві:
    ми в битвах мерли, щоб не животіть
    історії своєї байстрюками.

    Я - лиш фантом. Хоча й ви всі - то я:
    герої, мучні, президенти, блазні...
    Аби лиш не міраж - земля своя,
    аби завжди і доля, й мова - власні.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  49. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:49 ]
    ДО ПАРАДИГМИ "ДРУЖБА НАРОДІВ"
    Несходима українська твердь
    приросла до підошов і серця.
    З Канева тоді постане Тверь,
    як мадяр забуде своє "сервус",

    як японець ступить на поріг
    дому,
    не позбувшися взувачки,
    як замбійський чорний носоріг
    од шротини білої заплаче.

    Є межа, яку не перейти,
    хоч би як товклося все віками.
    У Козлові мамі кажуть "ти",
    в нас на "ви" звертаються до мами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  50. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:14 ]
    МОНОЛОГ ОДНОГО ЗНАЙОМОГО
    Я весело живу. Купую хліб.
    Роблю що треба. З ворогом лукавлю.
    З нещирим другом п'ю на розі каву,
    а друга на нещирості ловлю.

    Так - день у день. Та станеться колись:
    піду по хліб - замало буде грошей.
    І недруг щиро скаже: «Найдорожче -
    то мати друзів. Де ж вони, твої?»

    І прийде друг. І купить хліб мені.
    Додому проведе. Розкаже правду
    мені про мене (правди, бач, запрагну!)
    і піде геть... Я весело живу...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1649   1650   1651   1652   1653   1654   1655   1656   1657   ...   1829