ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юлія Мендель - [ 2008.01.09 14:56 ]
    ****

    Якщо у тебе є в руці синиця -

    То десь у небі журавель.

    І в тебе лише один вихід:

    Заробляй на літак.

    Колись своє "ко-ко"

    Сказала Шанель.

    Але то вже інше резюме...


    Рейтинги: Народний 5 (4.85) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Коментарі: (6)


  2. Юлія Стрілецька - [ 2008.01.09 11:45 ]
    Вирок
    І знову день,і знов прощання,
    В очах загублене "Папа",
    Загублені думки,вінець мовчаня.
    Де буду завтра я й де будеш ти?
    В серці вичитали "Коханя",
    Чи змінить щось...
    Ти знов далеко,знову телефони,
    Дурні гудки мов первісники біди,
    Твій голос загубився...
    Як зробити так,щоб тебе знову віднайти?
    А потім спокій,дихаю печалю,
    Лиш смс рятує від біди,
    Жити важко,вирок твій коханя,
    Ношу цю я мушу з гордістю нести.


    Рейтинги: Народний 4 (4.25) | "Майстерень" 4 (4) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  3. Валентин Бендюг - [ 2008.01.08 23:09 ]
    Сорок днів
    Субтропічні дощі під Батумі -
    Монотонні, холодні, нудні.
    Чорні хвилі у білому шумі
    Відраховують сорок днів.
    Мокрі пальми, бамбук і мімози,
    Білі гори у вічних снігах...
    ... В Україні лютують морози,
    Синє небо в різдвяних зірках...
    Божеволію, марю, сумую:
    Так повільно спливають дні...
    Чорні хвилі у білому шумі,
    Субтропічні дощі затяжні.


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.03) | Самооцінка 5
    Коментарі: (19)


  4. Юрій Лазірко - [ 2008.01.08 22:20 ]
    Ледь народжена думка
    Ледь народжена думка...
    А чи виживе в слові
    та чи буде блукати
    по душі пілігримом?
    "Леле" брижиться лунко
    на парчі вечоровій,
    з неба випала вата
    разом з "треба" до рими.

    Глянь - до "ночі" йдуть "очі",
    як до "правди" - "благання",
    що за "кров" без "любові" -
    чисниць трійця до втрати.
    Та комар не заточить...
    як у нетрях прощання
    на розгублених мові
    вміє серце мовчати.

    8 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (4)


  5. Мирослава Гарасимів - [ 2008.01.08 22:42 ]
    Тінь
    За тобою тінню ходжу
    І , як тінь , зникаю.
    Я без тебе жить не можу
    Й від тебе тікаю.

    Поглядом зустрітись хочу
    Хоть на мить з тобою,
    Проте відвертаю очі
    Всім зусиллям волі.

    Поцілунком ніжним марю
    І без тебе в’яну,
    Але руку вириваю,
    Бо боюся раю.



    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.67)
    Коментарі: (2)


  6. Ельфійська Вампірша - [ 2008.01.08 18:30 ]
    яке то щастя
    Яке то щастя - бути лиш собою,
    не змінювати ролі кожну мить.
    Не зливатися з безликою юрбою,
    й чинить як розум і душа велить.

    Яке то щастя - мати коло друзів,
    яким у радість - чимсь допомогти.
    Яка удача - щохвилинна муза,
    з якою гріх творити не змогти.

    Яке блаженство - просто легко жити,
    із стресами, проблемами, роботою.
    В якусь хвилину просто зрозуміти,
    що власне Я - не є уже турботою.

    Що тільки в тебе право є вирішувать,
    що в радість, де халепа, де біда.
    Хвилини щастя із життям вимішувать
    й забути все. бо заздрість роз"їда...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.75) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (5)


  7. Екс Рей - [ 2008.01.08 17:07 ]
    Посеред спустошення
    Посеред спустошення
    Думка зависла немов хижий птах,
    Напевне кульмінація – поїхав к бісу дах.
    Не в силі стримати “психічні” натиски,
    Позбавлений гармонії, у прострації,
    Мозок заганяється, немає рації
    В усвідомленні безсилля... І овації
    Сплетінню химер інтелекту
    У мареві туманів густих –
    Анекдот, пародія для тупих,
    Якій немає кінця... Вона іде крізь віки,
    Викривляючи буття, прикриваючи гріхи,
    Засліплюючи блиском холодних міражів,
    Серця і душі, потоки почуттів та відчуттів.

    23.12.07


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  8. Тарас Кремінь - [ 2008.01.08 16:29 ]
    * * *
    Облиш мене, мелодіє століть,
    Твої слова торкаються узвишшя.
    З-понад твоїх карпатських верховіть
    Мене шука доби тривожна тиша.

    Вона війне війною навесні,
    В якій моря потонуть з островами.
    Корінням в ніч пішли твої ліси,
    А верховіттям – зорями і нами.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38) | Самооцінка 3
    Коментарі: (4)


  9. Печаль Усміхнена - [ 2008.01.08 16:32 ]
    Різдвяні гадання (+ недосипання)
    Суджений-ряджений прийди!
    Ти шепнула, не вказавши куди…
    Він прийшов… до твоєї сусідки.
    Ти зомліла. Принесли води,
    Ледь собі не вчинила біди,
    Та умить позбігалися свідки.
    Серед них був і суджений,
    Терпко-сірий, кволо-застуджений…
    Подивилась на нього більш вдало
    І сусідці подарувала.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (15)


  10. Валерій Привітний - [ 2008.01.08 16:46 ]
    Народилася зірка
    Народилася зірка - є дозвіл на шлях -
    Кличе простір у справах творіння -
    Знов мандруємо ми на смугастих котах
    Й гнуться зорі від їх муркотіння

    Там, на променях ще несповитих зірок,
    Блискотять галактичні зайчата,
    І цей танець найдальший померхлий куток
    Розфарбовує подихом свята

    Мати всесвіту вічна, на тлінних руках
    Її діти живуть або гинуть, -
    Маєм пам'яттю першого молока
    Усвідомити вірну стежину.

    Вість про зірку несімо прекрасній Землі -
    Що віки коло Сонця кружляє -
    Бо для нас (хоча і весь всесвіт нам дім)
    Більш дорожчого місця немає.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (15) | ""


  11. Валерій Привітний - [ 2008.01.08 16:47 ]
    Ми мандруємо в світ на смугастих котах
    Ми мандруємо в світ на смугастих котах,
    Між галактик, і кожному сонцю,
    Перевіривши, що з їхнім сяйвом не так,
    Виділяємо по охоронцю.

    Час застиг, ледь видніють зірки
    Тиша вкрила космічну пустелю
    Тільки зоряний соловейко в пітьмі
    Ріже вакуум срібною треллю

    Наше братство тримає вселенський режим,
    Не дає сонцям темпи міняти
    І мені та невидимим друзям моїм,
    Не доводиться відпочивати.


    Кожну мить як від справ відриваюся я -
    З лику світу на той бік творіння -
    Долучаюся я до братів на котах
    На дорозі святого служіння.



    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (2) | ""


  12. Ванда Нова - [ 2008.01.08 15:33 ]
    Перетворення
    Із підвіконника поверху н-ного
    кроком донизу ступаю упевнено.
    Слизько підошвам – гриміло ж і блискало,
    лляло безбожно. Фінальною рискою
    мокре вікно за спиною опущено,
    юрмище хмар, наче вариво згущене,
    троси вагань моїх рвучко обірвані;
    дихати – глибоко, рівно, розмірено

    Більше несила - у пам’яті зболеній,
    стільки пекучих утрат закарбовано,
    годі, набридло втішатись оманою,
    скніти, укрившись жалобою рваною!
    Хай унизу застигає пристиджений
    цей бестіарій з істотами хижими

    Складки шовкові злетять фіолетово,
    зліва у грудях не чується трепету;
    руки розправлю крилатою парою,
    вниз опущуся поволі почварою;
    вхоплена воями десятирукими,
    в бричку, запряжену чорними круками,
    сяду велично на тлі горностаєвім,
    марення поряд летітимуть зграями;
    злину з химерами, з єдинорогами –
    знаними відьмі – не жінці - дорогами


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.55)
    Коментарі: (18)


  13. Анна Шишкіна - [ 2008.01.08 15:39 ]
    Помовчимо?
    Ну що ж, помовчимо,
    п`ючи з ночей застиглу
    тишу,з немитих
    глиняних ночей,
    що кришаться від
    тиску вказівного
    пальця на
    зіржавілий і
    слизький курок
    зарядженого
    сумнівом
    сумління?
    Помовчимо?
    Закривши рота
    на нікельовані замки
    і вкинувши
    ключа
    до внутрішнього вуха
    на коваделко
    під удари
    молотка,
    що гатячи
    по дзвінкості
    металу
    народить тільки
    синтетичну іскру тиші.
    Помовчимо?


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (3)


  14. Чорнява Жінка - [ 2008.01.08 12:11 ]
    Жартома
    ***
    Хай тільки дві біди в країні тій існує,
    та перша весь час другу ремонтує...

    ***
    Видобування коксу – справа стратегічна,
    Принаймні, так вважає мер столичний...

    ***
    Вишиванка з піджаком – то солодка пара,
    Як метелик з картузом, як Стецько і Клара...

    ***
    Він всіх навчить, як коми розставляти,
    Як треба дихати і як вірші писати,
    Як стати жертвою всіляких фобій,
    А провокація – то просто хоббі...

    ***
    Осетр с лимоном мною обожаем,
    Но почему-то вспомнилось опять:
    "Небось картошку все мы уважаем,
    Когда с сальцом ее намять..."


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (6)


  15. Юлія Гордійчук - [ 2008.01.08 11:21 ]
    ***
    Сидітиму надвечір у кав'ярні,
    По шибі краплями стікатимуть хвилини,
    До зустрічі з тобою півгодини
    Безпомічно-щемливого чекання.

    А ти не прийдеш. Я гадала зранку.
    "Всі зустрічі скасовано. Назавжди."
    Сидітиму. Чекатиму. Як завжди.
    Я ж, номінально, ще твоя коханка...

    Там, через столик, цмулять сапераві,
    В пів-ока дивляться і щось жартують тонко.
    О так, не та, не та вже незнайомка...
    In vino veritas? Можливо, Ви і праві...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (10)


  16. Марк Кнопкін - [ 2008.01.08 01:19 ]
    Посттравматичний блюз(у посттравматичному виконанні)
    Я вже втратив свій префікс "най",
    І тепер, відчуваючи втому,
    Відчайдушно кричу: "Стривай"
    Сивому болю свому.
    Захильнувшись пилом душі,
    Нарешті отримую спокій.
    Намагаюсь, там де грішив,
    Власні почути кроки...
    07.01.08.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (7)


  17. Ельфійська Вампірша - [ 2008.01.08 00:20 ]
    не спиться
    Малюнки на вікнах. І ввімкнуте світло,
    вже ніч кілька років, вже спати пора,
    колонки ревуть від баллад несусвітних,
    я плачу від щастя. Ридаю одна.

    Я згадую вірші. усі, які можу,
    шукаю слова поміж тисячі тем.
    У злості своїй засідаю за прозу,
    і прозу оту виражаю віршем.

    Малюнки на вікнах. спадає чорнявість,
    вже ранок своїх діточок посила.
    Ретельно столітню приховую млявість,
    і йду поміж люди. Я-є. Я-жива!


    Рейтинги: Народний 5 (4.75) | "Майстерень" 5 (5) | Самооцінка 3
    Коментарі: (7) | ""


  18. Юрій Лазірко - [ 2008.01.07 22:22 ]
    Впіймалась мрія
    Впіймалась мрія.
    Пастка - скельця два рожевих,
    де витесані очі
    променем ранковим
    по блиску роздають
    мінливі рухи мрева -
    веселка осяжна,
    як щастя на підкові.

    Заходить в серце стук -
    заходяться до стиску
    наповнення думок
    пташиним перелетом,
    наносить кому день,
    тепло підводить риску
    під паростком надій,
    за пруг втікає Лета.

    Що думою майне -
    то повертає в спокій,
    а він голубиться,
    поскубуючи млості.
    Віднова легкоти
    (до простоти глибока)
    любов`ю до життя
    переживає простір.

    7 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (15)


  19. Ігор Січовик - [ 2008.01.07 18:05 ]
    ДИТЯЧА МОВА
    А ЩО В МІШКУ?
    – Лисичко, лисичко,
    Де була цілу нічку?
    – Я була у півника,
    Півника-іменинника…
    – А що в тебе у мішку?
    – Кукуріку!!!

    ДИНІ
    На городі, наче свині,
    Розляглися жовті дині.
    Воду п’ють, тому мовчать,
    Вгору хвостики стирчать.

    ОДЯГАНКИ ДЛЯ КИЦІ
    На задні лапки тапці
    Сплели для киці бабці,
    А дідусі для киці
    Зв’язали рукавиці.
    Зігріті в киці лапки,
    Однак немає шапки.
    Можливо, мама й тато
    Її пошиють з вати?

    ДЕ ТАТО ПРАЦЮЄ
    Є у киці кошенята,
    Тато й мама є в Маринки.
    В кошенят мисливець тато –
    Ловить він мишей на ринку.


    ВДЯЧНА КИЦЯ
    Їла Катя паляницю,
    Пригостила нею кицю.
    Киця бігає по хаті:
    – Чим же я віддячу Каті? –
    Як стемніло, киця в ліжко
    Принесла Катрусі... мишку.

    НЕВДЯЧНИЙ КІТ
    Дали котові якось рибку,
    Він смачно губи облизав.
    З’їв на обід ту рибку швидко
    І навіть слова не сказав.
    А був би ввічливим котом,
    То помахав би хоч хвостом.

    СКЛАДНЕ ЗАВДАННЯ
    Оля виправити двійку
    Намагалася давно.
    Дав учитель їй лінійку,
    Каже: «Виміряй вікно».
    Спалахнули в Олі щоки,
    Оля руки розвела:
    – Це вікно таке широке,
    А лінієчка – мала...

    ПЕРЕЦЬ
    Червоний перець аж горить,
    Усіх він може спопелить.
    – Рятуйте! – він побачив дощ
    І заховавсь до мене в борщ.

    СОСНА
    У лісах росте сосна,
    В колючках уся вона.
    Це ж у неї їжачки
    Позичають колючки.

    АПЕЛЬСИН
    В апельсинів син –
    Апельсин.
    Донечки в косинках –
    Апельсинки.
    Навіть хатка нова
    Апельсинова.

    НЕ ХВАЛИСЯ‚ ЯК ГАРБУЗ
    Похваливсь гарбуз м’ячу:
    – Як захочу – полечу!
    І захекав‚ наче міх‚
    Та піднятися не зміг.
    – Я літати ще навчусь‚
    А от зараз – покочусь! –
    Весь надувся він і – трісь! –
    На шматочки розлетівсь.
    Намотай собі на вус:
    Не хвалися‚ як гарбуз!

    СОВА
    Сова – мудра голова,
    Але дивною бува.
    Вночі літає між дерев,
    А вдень ходить з ліхтарем.

    ЯК ЗІПСУВАЛИ ЗЕБРУ
    По звіринцю ходить зебра.
    В білу смужку в неї ребра.
    Кажуть, зебру зіпсували,
    Як паркани фарбували.

    ЛОЗИ Й БУДЯКИ
    Люблять кози їсти лози
    Влітку і в морози
    І ніколи
    Губ не колять
    Об колючі лози.
    Люблять кози будь-які
    Край дороги будяки.
    І, мабуть, від того
    В них колючі роги.

    КАШТАНИ
    Як були козаками каштани,
    В шароварах ходили вони,
    А тепер, коли стали панами,
    Носять джинси й зелені штани.

    АКАЦІЇ
    На акації веселі
    Ми влаштуєм каруселі,
    Щоб коти і миші
    Були веселіші.

    ШВИДКА ДОПОМОГА
    Кличу тата,
    кличу неньку,
    Дідуся й бабусю:
    – Захистіть мене швиденько,
    Я кози боюся!



    Рейтинги: Народний 5.13 (5.13) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (2)


  20. Тарас Плахтій - [ 2008.01.07 14:32 ]
    Святий Вечір
    Прийшов Святий Вечір. Врочисто й повільно сніжинки
    Із вітром кружляють в танку у вогнях ліхтарів,
    Грайливо у вікнах підморгують вбрані ялинки,
    Щасливі обличчя і радістю сповнений спів
    Веселих колядок. Сріблисте пухке покривало
    Упало на землю... Я раптом згадав крізь роки,
    Як дзвінко співали в Святвечір "Нова радість стала..."
    І щастя лилося в серця, коли ми, хлопчаки,
    Ходили з колядками гуртом від хати до хати,
    Несли людям звістку про ясну Різдв'яну Зорю -
    Христос народився! Й любов'ю наповнене Свято
    Щоразу підносить й оновлює душу мою.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (5)


  21. Валентин Бендюг - [ 2008.01.07 11:24 ]
    Ласиці
    Їду автобусом на Різдво додому.
    Тихо, біло, шлях знайомий
    До останнього пенька на узбіччі…
    Та раптом сяйнуло у вічі:
    Лисиця руда, як сонце в ту мить,
    Снігом незайманим поруч біжить
    В посадці ялин зелених…
    …Війнуло крізь шибку теплом на мене.



    Рейтинги: Народний 5.13 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.03) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  22. Валентин Бендюг - [ 2008.01.07 10:38 ]
    Котигорошко
    Наді мною
    Небо зоряне.
    Серед неба
    Шлях проорано.
    А тим Шляхом
    Сестра Галя йде,
    А за нею
    Шатлом змій гуде.
    Та вже бачу:
    Булава летить, -
    Буде Змія
    Галин братик бить.
    За неправду
    Змія він навік
    Аж по шию
    Зажене у тік.



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.03) | Самооцінка 5
    Коментарі: (7)


  23. Печаль Усміхнена - [ 2008.01.07 01:45 ]
    ------____

    Ілюзія несамотності:
    У вікно електрички 5 годин підряд
    Піддивляєшся на електродріт
    Із цілковитою впевненістю:
    Він мчить поруч з тобою
    Від самого Рівного,
    Підскакуючи часом, щоб ти не заснула,
    Лишивши його бігти на самоті...


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (3)


  24. Христина Лисюк - [ 2008.01.06 23:48 ]
    Лоскіт
    Непричалений човен, вологий пісок,
    злий годинник тік-так, перше світло й туман,
    я русалка, тримаю соковите стебло
    і пишу про любов найкоротший роман.
    Я чекаю ось тут, ти не з моря прийдеш.
    Із степів душу всипану попелом тягнеш
    та невтілені мрії сюди принесеш
    і крізь сльози кидатимеш жарти.
    Бо все вийшло не так... Ти прийщов на мій лоскіт,
    повернутись назад у пучину богів,
    я щаслива - хоч хтось не кричатиме "досить",
    взагалі не казатиме слів.
    Закохаюсь. У море лиш дихать тікатиму,
    коли спатимеш. Примножу сльозами солоне.
    Ти ж мене не полюбиш. Нещасні - нездатні.
    І насправді не хочуть. Хоч тримають долоні
    їхні міцно тебе, та ця ніжність - то просто розрада,
    а смачні поцілунки мабуть від нестачі повітря.
    Твої - втеча і біль, а моя була - сліпнуча радість,
    бо твої - кілометри, а мої - блакитні літри.
    Мені можна без цілі, тобі ж подарована ціль,
    подарована Богом, захована лиш і зубаста.
    І не думай, що тут серед бездушшя і хвиль
    ти зможеш забути усе...лиш забудеш про щастя.


    Рейтинги: Народний 5 (4.91) | "Майстерень" 5 (4.87) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  25. Христина Лисюк - [ 2008.01.06 23:22 ]
    Знаючи все
    Не мовчи, не будь крицею,
    спицею в колесах прийдешніх вимог.
    Може хочеш в в'язницю?
    Там більше, ніж деінде Бог.

    Не кричи, не буди людей сліпих,
    з чайками не тікай у море, за горизонти,
    не питай - чи вистачить живих,
    лиш грай...і розклеюй анонси.

    І страх і сміх, і страх і сміх,
    сонце і стронцій, сонце і стронцій.

    Ходи блудити в лабіринтах,
    що знаєм напам'ять.
    Чи варто жити далі, знаючи все наперед?
    Скільки років, а все ж ті капкани ставлять,
    а ми руйнуєм паритет..
    і вірим в довгожданний злет...


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87)
    Коментарі: (10)


  26. Христина Лисюк - [ 2008.01.06 22:10 ]
    Ціль, мета, мрія, бажання, задача
    Іду...рудію,
    прослизую в ринву буття,
    провулок лиш тихо ворушиться.
    І зовсім не грізно. Хоч пізно.
    А я ще дитя.
    Він теж собі дума: а раптом сьогодні все зміниться.

    Я виросту...зіпнуся,
    нестямлюся в пристрасті, позбудуся впертості,
    згрішу й осміхнуся цікаво,
    уперше нап'юся,
    здивуюся власній відвертості.

    Та каву гірку полюблю,
    знахабнілих людей
    і волання гітар.
    Всім гірким насолю,
    у безмежжі ідей попливу...
    серед мрій, поміж хмар.

    Згодом звичайно отямлюсь,
    познімаю весь пірсинг,
    зроблю капремонт і не вийду гуляти у дощ.
    І життя як годиться на плечі взвалю
    Й щовечора вдома дивитимусь вісті.

    А провулок тоді зарегоче, заплаче,
    я прокинусь вночі і тривожно здригнусь.
    Ціль, мета, мрія, бажання, задача.
    Все пішло, хоча я, здавалось, біжу.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87)
    Коментарі: (5)


  27. Христина Лисюк - [ 2008.01.06 22:23 ]
    ***
    Ввірвалась глазур
    у мій внутрішній хаос
    і стерла пилюку красивим лицем,
    не треба тортур
    і змісту, і часу,
    що ставить на місце усе.

    Я гратиму в гру
    недитячу та вічну,
    пройду епізоди, зап'ю гіркоту,
    умру не умру,
    як слова доберу
    до життя, лиш тоді піду в дрімоту.

    Лиш хаос і память, бажання зміцніти,
    знайти чи існуючу ціль.
    Біль - мить. Нам недовго іти, а боліти
    повір, друже мій, й поготів.

    Невпинний, нудотний, тривожний мій пошук,
    солодкий лиш сон-примітив,
    я птахою стала, я кинула ношу
    і крила взяла замість слів.

    А потім лиш дотик і звук, покаяння...
    продала я думи, а хмари пусті,
    такі ж як туман унизу - непроглядні
    і очі та крила не ті...


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  28. Вікторія Вікторія - [ 2008.01.06 15:27 ]
    ***
    Мы с тобой чёрно-белые,
    Никто не раскрасит,
    давно уж дозрелые
    И кто - то же сглазил…
    Оставь неизвестность
    в углу – пусть пылиться,
    хотелось воскреснуть…
    Как можно так влипнуть?
    Оставь не ответы
    На кухне, на полке
    Мы вместе – нас нет,
    Расстроиться? толку?
    Бежать от вопросов,
    в метро, на маршрутке,
    прикинулся богом?
    Любовь - это шутка?
    Смешная новелла
    про нас, но не с нами,
    журавлик летает,
    Любовь – оригами…
    Немножко фантазий,
    Из лифта в подушку,
    Ну, кто-то же сглазил?
    Любовь - как подружка…
    В конце знак вопроса,
    нет комы, и точки,
    любовь как угроза,
    Заело замочки…

    Чёрно-белое фото,
    не в мусор, не в память,
    Любовь как картина -
    На сердце орнамент…



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  29. Марк Кнопкін - [ 2008.01.06 14:05 ]
    Ты Меч
    Ты, затворив веки и сотворив мир,
    Смотришь в меня, как в кривое зеркало.
    Я искажаю.

    Ты, карими небесами, поднимаешь меня
    надо мной самим и роняешь у
    своих ног.

    Ты чудесна во всем, даже если ничего нет.
    Даже если меня нет рядом
    с тобой

    Ты – меч, поражающий, но животворящий,
    Ты – не оружие, ты - творение.

    Ты – никогда не закончишься, а если и
    закончишься, то на много позже,
    чем закончусь я.

    Закончится тоньше,
    захочется больше,
    испортится меньше,
    завоется громче:
    «Чем больше, тем лучше»
    В объятьях заключит,
    заглючит, отнимет,
    обманет, подарит,
    полюбит, раздавит,
    запарит, завоет:
    «Я буду с тобою»
    и обласкает…


    И горизонтальное
    станет вертикальным.
    .А-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а
    -а-а-а-а-а-а-абстрактно!
    Похоже на «апчхи»
    в полпятого утра. Дыра.
    Постель. Вчерашний кофе.
    Подушка на полу.
    Продрогшим ребрам покоя нет.

    Тянусь за сигаретами…

    Где же,
    ты,
    милая,
    Мокрыми
    милями,
    Сухостью
    в горле
    Ночью
    укрою,
    Чмокну
    в
    височек
    Краткостью
    многоточий…

    … … … … … … … … … … … …

    МЕЧТЫ!

    …мечтымечтымечтымечтымеч
    тымечтымечтымечтымечтымечты
    мечтымечтымечтымечтымечты
    мечтымечтымечтымеч…

    ТЫ МЕЧ!
    14.09.07.


    Рейтинги: Народний 6 (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (10)


  30. Христина Лисюк - [ 2008.01.06 14:29 ]
    Горить лампадка вічності в раю
    Горить лампадка вічності в раю,
    в саду блаженнім, там, серед пустелі,
    я свого Бога в небі пізнаю,
    а ви землі клянетесь навіжені.

    Ви в борнях вже й забули суть війни,
    як страуси в піску сховали очі,
    не від спокус і від лукавства ночі,
    та Бог хіба лише для рік молочних
    створив вас з ворожнеч піни?

    О ні! О ні! Плюватись як верблюди
    він не велів вам навіть на злочинців,
    прощав, бо знав - слабкі ми, люди.
    Але робити з себе судочинців,
    царів і королів, владарів світу?
    І вавилонські вежі будувати?
    Так ніби Бог б у небі мав сидіти,
    а ви би хитрістю могли його дістати.
    І ще дивуєтеся сутичкам й розбрату,
    в інстанціях над злом розправу
    ви чините. Та вам же чхати,
    духовність не зазаначена по праву.

    Ой, не оцінить Боженька цей гріх,
    і в рай не пустить, хай мене не пустить,
    я не дурю себе, а знаю, що усі
    рай на Землі уже шукати мусим.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  31. Я Велес - [ 2008.01.06 13:28 ]
    У цім світочку ницості і глуму...
    У цім світочку ницості і глуму,
    Оглушеному лементом лакиз,
    Найлегше недотепі й тугодуму,
    „Не знавшим разниці” – де лицар, де харциз...

    Козиряться чванливі бузувіри,
    Гнуздають ошелешених сіром –
    І вже, немовби справжні машталіри,
    Поцьвохкують над нами батогом.

    П’яніють од кальяну і „шампані”,
    Зневаживши медівку й сирівець.
    Безчинствують, бо впевнені зарані –
    Напевно послугує повідець.

    А з нас авжеж не піна – кінви крові –
    Впивайтеся, кружляйте залюбки...
    Комусь бо вже – нові хрести тесові
    І заготовлені на провід глевтяки.

    Нахабство не личкується словами,
    На мудреців не вирядиш нікчем.
    Прийдешній час, надіюсь, буде з нами –
    Хорошим світлим справедливим днем.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  32. Василь Роман - [ 2008.01.06 00:48 ]
    [ стигма ]
    не обминай
    мене, любове,
    на перехресті не звертай,
    не покидай,
    не холодú
    іскронадію цю останню -
    живу ще крапельку кохання,
    як стúгму,
    в грудях галайдú -
    торкнися мого серця та й
    тепла дай
    зашпорам терновим.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (7)


  33. Ната Вірлена - [ 2008.01.05 19:36 ]
    № 3 ( з "Блокнота")
    На дві адреси – жодної домівки,
    І дві дороги – кожні вихідні.
    Ти подаєш під церквою дрібні,
    Як відкупні.
    Для райської долівки.

    Твій спокій – сплав титану. Не розбити.
    Ти стільки бачиш і спокійно спиш.
    Цей білий сніг – знецінений гашиш.
    Коли немає з ким поговорити,
    То ти із ним спокійно помовчиш,
    І можна жити.

    Ви із Богом квити.



    Рейтинги: Народний 5.21 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.5)
    Коментарі: (5) | ""


  34. Валентин Бендюг - [ 2008.01.05 18:55 ]
    Шоста колона
    Крокує колона
    німа, безборонна.
    Мороз пропікає -
    аж стигне душа.
    Крок вправо з колони,
    Крок вліво з колони -
    І смертю ригає,
    гримить ППШа.
    Парує недовго
    калюжа червона,
    Відрубані пальці
    в підсумках бряжчать...
    Голодна колона
    в домашнім полоні,
    І ситі ворони
    над нею летять.



    Рейтинги: Народний 5.4 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.03)
    Коментарі: (13)


  35. Христина Лисюк - [ 2008.01.05 15:34 ]
    Відстань
    Неголений і трошки сивий вечір без пісень,
    отрута і блаженство, зла перверзія,
    ти - збоку, мовчазний, відчутний подихом лишень,
    рука - на пульсі серця.
    Версія надцята. Любов ще жива.
    Поки...палимо з байдужим поглядом.
    Вічність тікає, майже жнива.
    Буде безвихідь знемогою..
    Знаю, але не спиню нічого,
    Будда й не гляне на мою ницість,
    вип'ю чаю, поглибшу сизість
    туманність наче, зітру тривожність.
    Вечір, що твориться в ніч,
    думка про майже народжену пристрасть,
    збуджує просто відсутність облич
    інших, і дика відстань.
    Любитиму, поки не втрачу рум'янець
    і розуміння, що не намарно,
    терплю, п'ю, блюючи у глянець,
    вірю у справжність "нелучезарну".
    Трагічну любов, солодку і кращу,
    далеку від тебе розчавлену істину,
    що лиш відчуваю і також не бачу,
    тому все одно, що на відстані.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  36. Христина Лисюк - [ 2008.01.05 15:03 ]
    Камікадзе
    (кадзе - японс, - застуда,нецу - жар, лихоманка)

    В мене хижа кадзе,
    птах у хаті плаче,
    той, що серцем зветься,
    а частіше камнем,
    з чарки виринаю, наче квітка
    з вази
    лиш куди не бачу...
    А про що ідеться.
    Тут, сьогодні в світі, радіо-тіві,
    на роботі, вдома - лиш один тягучий
    чи туман, чи ситець, в голові лиш думка -
    п'ючи - утопити біль кісток сипучих.

    Мабуть в мене нецу,
    ненавиджу ясність,
    і вікно цілую щоками частіш,
    в їхній піт вдивляюсь, наче більше часу
    так мені воздасться, наче так - тепліш.

    Полотно, білило, вирвані розетки,
    стоптані троянди, майже мертві губи,
    та зате не мокрі хусточки-серветки,
    на краю стояти більше вже небуду.

    Ні, не хочу...чуєш, осінь, чи там хто,
    мої очі очі люблять, руки хай лежать,
    житиму, чекатиму черговий виток,
    черговий бутон, біль і унітаз.

    В мене хижа кадзе,
    так буває завжди, так буває рідко,
    тихше йде життя,
    якщо чарки - вази,
    якщо люди - квіти,
    я собі чекаю, як колись дитям


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87) | Самооцінка 6
    Коментарі: (8)


  37. Христина Лисюк - [ 2008.01.05 15:03 ]
    Осінь. Згрібаю кургани
    Осінь. Згрібаю кургани
    непотрібних листів, необхідних цигарок,
    на вікнах сохнуть квіти, до вічності-мами
    збираються, супляться хмари.

    Лечу, як можу, срибок за стрибком,
    в сади неіснуючі входжу, в завмерле не мертве,
    між пальців кручу медальйон - лише б так не кинуло в сон.
    Для кого ці жертви?

    В кімнаті частіше й частіше,
    на кухні чай скаже всю правду,
    Як важко. Та знаю так ліпше.
    І чорт...так було завжди.

    Листя в ногах - оце констатація в гирлі емоцій.
    На виході - сонце. І в вазі не пахне вода.
    Ходімо і будем вже скоро на іншому боці.
    Пішли. Там легшою буде хода..


    Рейтинги: Народний 5 (4.91) | "Майстерень" 5 (4.87) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  38. Христина Лисюк - [ 2008.01.05 15:17 ]
    Захоплені гіллям
    Захоплені гіллям,
    немов мотузками,
    ми бродим між снів,
    межи диких лісів.
    Загоєні рани?
    Лиш приспані зіллям,
    а ж можна вустами,
    лишень б захотів.

    Украдені часом,
    затоптані містом,
    та швидше собою,
    жорстокі малі,
    без дому, без раси,
    ні світла, ні змісту.
    Оце й воно видно -
    живем на Землі.

    Відірвані в вічності,
    спущені в попіл,
    чекай, поживем і зіллємося з ним.
    Тоді полетим і на зустріч з містичністю,
    а зараз лиш гомін від неї і дим.

    Самотні безодні,
    давай накладемось,
    обдуримо вічність
    і навіть гру слів,
    почнемо сьогодні,
    а там як складеться,
    нехай статистичність,
    лише б захотів...


    Рейтинги: Народний 5 (4.91) | "Майстерень" 5 (4.87) | Самооцінка 5
    Коментарі: (15)


  39. Христина Лисюк - [ 2008.01.05 15:09 ]
    Сходи до води
    Сходи до води,
    принеси мені роси з трави
    і закутану, теплу ще суть.
    Я тебе полюблю.
    Все віддам. Не шукай. Не броди.
    Поруч будь. Просто будь. Хочеш - тут.

    Мої сльози
    налякані першим морозом.
    Затуляючий погляд розхристаний світ.
    Є лиш подих і може є розум.
    Є ще сонце, проте вже утвердився лід.

    І залиш нас із суттю удвох,
    будь як Бог,
    десь, деінде, будь вищим, мудрішим,
    незбагненним для мене, добром..
    І тоді я любитиму вічно.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  40. Олег Левченко - [ 2008.01.05 14:48 ]
    METAMORFOZA TUFEL'KY або ФАБРИКА ФЕЙ
    облизуючи лампочку
    беручи у голову недорікувате
    залишаючи збіднілий ра-день
    метаморфоза туфельки
    скочувалася по східцях
    нечуваної реальности

    позойкує / поцокує / пророкує
    серце -
    його плющить конкретно -
    наостанок завнішньо
    протягом виживання внутрішньо
    це не настільки жахливо
    вона повернеться
    вона обов’язково знайде
    свою тендітну затребуваність
    свою
    від фей фабричну досконалість
    доконаність / підкованість /
    закоханість / радість

    кришталева ніжка
    затупцяла личаки пройшлого
    потроху розношує
    блискучу казку прийдешнього
    доки мучатимуть мозолі
    голову будуть облітати
    кружальця нірвани
    й відірваности від земного тяжіння

    не в тім печаль -
    ціною високої нагороди
    здобути право бути принцесою

    спроба вгамувати впевненість
    за велінням дотичним часові
    призводить до відкочування віри у фей
    втрати внутрішньої працездатности
    виборювати місце під лампочкою
    тому й доводиться дертися на стелю
    до неї
    єдиної світлої
    у цьому підступному реальному
    облизуючи її
    розширювати свідомость

    не дала б ти собі копняка
    подарованою долею туфелькою


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  41. Юлія Гордійчук - [ 2008.01.05 12:43 ]
    ***
    Сплітала з диму чудернацьких змій,
    Вдивляючись в зимове місто сиве;
    Різдва чекала чи чекала дива?...
    Дні танули, ледь доторкнувшись вій,
    Мов сніг... В січневім кришталі
    Гірчила тиша, мов розчинна кава,
    Пекла горлянку. Мрії застигали
    Забутим сріблом на чужім столі...


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (5)


  42. Оксана Бандрівська - [ 2008.01.05 06:56 ]
    ***
    Благаю тебе, не гортай монітора сторінки,
    Не трать свої нерви на мій завіршований жаль.
    Ти краще іди притулитись до іншої жінки,
    А я із душі буду далі зривати вуаль.

    Не треба дощем припадати до кожного слова,
    Воно ж так болить після доторку наших сердець.
    У пам’яті досі блукає проклята розмова,
    Коли народила я пошепки слово «кінець».

    Я знаю: слова будуть знову сплітатись у вірші,
    І битись безвихідно в тісних обіймах рядка....
    Дивлюсь на хмаринку.... Чому наші долі не інші?
    Чому наша доля така по-чужому гірка?


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (7)


  43. Тарас Плахтій - [ 2008.01.05 01:44 ]
    * * *
    Вчора я приходив у твій сон,
    Стежив за перебігом подій,
    Доки не потрапив у полон
    Сповнених жаги дівочих мрій.

    Пестила очей моїх блакить,
    Палко цілувала у вуста,
    Гладила волосся... Щастя мить
    Не втаїла сну вуаль густа.

    Вдень, спинивши погляд на вікні,
    Пригадалось раптом серед справ,
    Як кохались ми в твоєму сні,
    Як тебе я ніжно обіймав.


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (15)


  44. Печаль Усміхнена - [ 2008.01.05 01:17 ]
    11 дрібниць (чи то дурниць)
    *
    А я люблю рукавички:
    Комунікабельність життєво необхідна!

    **
    Не коріть мене за корицю.
    Ну, може (трііііішечки) і збоченка…

    ***
    Люблю любити.
    Може за це мене і люблять…

    ****
    І це не тавтологія:
    То для підсилення…
    Чи для тих, хто повільніше петрає)

    *****
    За північ, а натхнення щойно завітало.
    Сова? Чи одинокий жайворонок,
    Котрий не знає кому потрібна його ранкова пісня?

    ******
    Притрушений – явно не комплімент.
    Але ж дерева взимку такі красиві…

    *******
    Вбиваємо на честь свята…
    Жертвоприношення власному ідіотизму.

    ********
    Ангели…
    Ніколи не пізнаєш їх, коли поряд,
    Щоб через тисячі строкатих митей
    Зійшлися спогад з здогадом…

    *********
    А цікаво, секрет успіху в знанні Чогось,
    Чи у самонавіюванні?

    **********
    На щастя, б’ючи коліна,
    Ми змінюємось.

    ***********
    Чи то добраніч,
    Чи то не варто…


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (9)


  45. Печаль Усміхнена - [ 2008.01.05 00:33 ]
    Наче все... та куди ж без але..?
    Нова доба
    Нового року
    Стара журба:
    Застигли кроки
    Того, хто врешті тікав
    З мого контакт-листа.
    Небу зичили барв
    Хмарність і німота.
    І наче ясніє… і наче все…
    Та все у «наче»:
    Уверх-униз
    А як заб’юсь колись?!


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (2)


  46. Юрій Лазірко - [ 2008.01.04 18:45 ]
    Душепомазання
    Вийшов на люди, влитий
    у базарні до крику тлуми...
    На папері застигли миті,
    заворожені летом думи.

    Серце до дій прикути
    та зійтися рубцем на рані,
    пересіятись цвітом рути,
    прорости у Тобі коханим,

    косами розпускатись,
    з неба громом летіти ясним,
    чи пелюсткою, чи дукатом
    горілиць на дорогу впасти.

    На оберіг любові
    промінь щастя, що мрії вкрали,
    пробивається в чужеслові...
    та тепла, як і світла - мало.

    Вийшов на душу просто,
    без парадної передмови:
    "Відчиняй, час до Тебе в гості -
    перевтілений, мила, знову".

    4 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (27)


  47. Тетяна Питак - [ 2008.01.04 18:40 ]
    Закохана у Ворога
    Загадковий погляд твій змушує мене страждати.
    Не спокійно на душі стає від сорому…
    Залишитись на самоті…
    З Ворогом…

    Ти мрієш про щасливе майбуття,
    Засміяна, закохана у зиму,
    Але признайся – це тобі не легко…
    Залишитись на самоті…
    З Ворогом…

    Радієш, смієшся і плачеш…
    Для кого… для кого…
    Залишена на самоті…
    Ти плачеш…
    Сама…
    Без нього…

    Ти залишилася сама на цьому світі.
    Без друзів…
    Без турбот…
    З Ворогом…

    Не плач і не хвилюйся…
    Ти не сама …
    Ти з Ворогом…душі…своєї,
    Не чужої, а лиш своєї…
    In love for Enemy
    (Закохана у Ворога...)





    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Коментарі: (4)


  48. Олександр Бойчук - [ 2008.01.04 15:36 ]
    Шизофренія позитивна
    Епіграф:
    "Вот уже который год
    Из ума дружок не идет"
    (З російського романсу)

    Ти не виходиш в мене з голови!
    Ти оселилась там і обживаєш:
    Порядки робиш, соваєш столи
    І для портретів цвяшки забиваєш.

    Ти не виходиш в мене з голови!
    Ти прописалась вже і нахабнієш:
    Повиганяла всіх, що там були
    І на моїй гарячці каву грієш.

    Ти не виходиш в мене з голови!
    Але тобі цього уже замало:
    Дізнався нещодавно я, що ти
    І серце моє приватизувала.


    Рейтинги: Народний 5.43 (5.31) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (7)


  49. Олександр Бойчук - [ 2008.01.04 12:44 ]
    Нічна вистава
    Згубивши назавжди надію на світанок,
    Шукаємо в смітті вологім сірники...
    І ваблять упирів на шиї давні рани,
    І шарпають за плащ сліпі провідники.

    Коли було і ким написано сценарій?
    І хто нам роздавав ганебні ролі ці?
    Ковтаємо, мов хліб, зацвілий пафос арій...
    Лиш номер на чолі і доля на руці.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (5)


  50. Олександр Бойчук - [ 2008.01.04 11:23 ]
    ***
    всупереч долі
    жодного слова
    падаю долі
    знову і знову
    падаю долі
    ніби у небо
    я мимоволі
    в тобі без тебе
    я мимоволі
    вільний невільник
    страшачись болю
    з ним нероздільний
    страшачись болю
    муку плекаю
    і в рани солі
    на ніч всипаю
    і в рани солі
    і в писок хліба
    всі мої ролі
    знаєш ти ніби
    всі мої ролі
    звісно невдалі
    падаю долі
    падаю далі


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.31) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (19)



  51. Сторінки: 1   ...   1656   1657   1658   1659   1660   1661   1662   1663   1664   ...   1829