ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сергій Колос - [ 2007.12.17 01:00 ]
    Справжнє
    Безконечні історії людських життів,
    Я полюю за людьми прекрасними,
    Стільки світла вилітає з їх маленьких слів,
    І у їх тіні ще я... такий нещасний.
    Стільки стилю у рухах і щирості в піснях,
    І бандитських сюжетів за спиною зібралось,
    Загубивши себе у осінніх днях,
    Мені трошки надії від світла зосталось...

    Я не можу бути привидом твоїм,
    Наші береги втомились гріти воду,
    Я не той, кого цей світ знайти хотів,
    Я людина... і не з каменю, не з льоду!..
    Завмираю у ліфтах твого життя,
    І хвилини відчаю рахую,
    Надто тісна стала наша площина,
    Світ і я... і хтось з нас точно не сумує!..

    І на елементи дробляться роки,
    Дні за днями загатили цілу прірву,
    Я дивлюсь на тих, хто поруч, а вони... -
    Просто маса нездоланна, тьмяно-сіра.

    Той, хто зіркою світив і дарував
    Тільки посмішкою велич цього світу,
    Кожен з тих, хто своє щастя цінував,
    Зміг без крил у лоно вічності злетіти!..


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.14) | "Майстерень" -- (5.08) | Самооцінка 3
    Коментарі: (12)


  2. Сергій Колос - [ 2007.12.17 01:53 ]
    Тече вода з твоїх очей
    Тече вода з твоїх очей,
    Зеленим гаєм розквітає,
    По зачарованих руках,
    Кохання тінь мого блукає.

    Злетіла з гір сльоза криштальна,
    Розбила в порох білий світ,
    Заграла скрипка і прощальним
    Вінком мелодій космос ліг.

    О, як знайти тебе кохана? –
    Спитати в серця, у душі?..
    Для тебе у небеснім лоні,
    Дощем пистатиму вірші!

    Хай білі квіти нагадають,
    Невинність справжнього тепла,
    Бо тільки ті життя тримають,
    Кого журба не рознесла.

    І наша папороть всесильна,
    Цвіте, палає, струменить,
    Скажи мені – не посоромся –
    Чого душа твоя болить?..

    Чого болить? – Бо день минає,
    Бо час у прірву відліта,
    Бо все живе колись вмирає,
    А що слова – то лиш слова...

    І квіти гріють на могилах,
    Не душі, пам’ять про тіла,
    Про світ чудовий, ясний, милий,
    І про любов, що нежива.

    Хоч кожен має три дороги,
    Вогонь вгорі і темінь дна,
    Поверне в світ, де ясні зорі
    Нагріють душі всі сповна...





    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" -- (5.08) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  3. Сергій Колос - [ 2007.12.17 01:11 ]
    Ти дуже незвичайна особистість...
    Ти дуже незвичайна особистість,
    Ти носиш у очах чарівний світ,
    Свідомо обираєш естетичність,
    Систему перетворюючи в міф.
    Суспільно-неважливі заборони,
    Значущість свою втратили давно,
    Не ідеал, а лиш про нього спомин,
    В майбутнє привідкрите нам вікно.

    Людина здатна різне поєднати,
    Багатство духу - то найбільший скарб,
    І високо у небесах літати,
    І на землі шукати русло чистих правд.
    Мораль – то лише правило життєве,
    На помилки приречена вона,
    Хто світ сприймає і приймає в себе,
    У того найморальніша душа.

    Фізична досконалість твого тіла,
    Це вірний шлях щасливого життя,
    Лиш той себе вважає дійсно вільним,
    Для кого сенс буття – то не слова.
    Ти виявиш, що світ таки прекрасний,
    Що неповторні лінії його,
    А той, хто низько плаває – нещасний,
    Не вирветься з концтабору свого.

    Ти дуже незвичайна особистість,
    І хвиля твоя вічний позитив,
    Убивши у собі плазунську ницість,
    Розвій у полі сум і негатив!..



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.08) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  4. Ганна Осадко - [ 2007.12.16 21:12 ]
    Жінка зі снігу
    Жінка зі снігу, з холоду жінка, жінка з щодення
    Посуд помиє, діток розбудить, зварить варення,
    Чорні чорниці цукром притрусить, висипле в миску,
    Хліба намастить, зробить сніданок. Крейдою риску
    Мовчки накреслить – праве півколо, ліве півколо...
    Кола зійдуться, ніби на річці, - мовчки, спроквола,
    Кола зійдуться, і розійдуться, і перестане
    Серце тремтіти. Першого снігу біла сметана
    Збита на густо. Пляцки медові перемастити.
    Плеєр на вуха. Очі закрити. Голосом жити.
    Кухні бантини – як павутина, як невагомість,
    Серце холоне – ой, безборонне! – пічка натомість
    Палить і палить – тіло розтане, мрії водою
    Теплою стануть, і перестане світ над тобою
    Падати болем, падати біло, як штукатурка.
    Жінка зі снігу. Жінка із казки. Дивна Снігурка.


    Рейтинги: Народний 0 (5.65) | "Майстерень" 0 (5.62)
    Коментарі: (7)


  5. Віктор Спраглий - [ 2007.12.16 14:00 ]
    Рядки, рядки, криві посіви
    Рядки, рядки, криві посіви,
    Ви надто, надто не красиві,
    Для того, щоби не любити
    Шпилястий контур ваш розмитий.

    Кому, кому німі кричите ?
    Кого ви хочете здурити ?
    Вам шлях один - повільна теча
    У вічну вічність - порожнечу.

    Рядки, рядки, криві каліки,
    Хіба ж ви винні, що довіку
    Не внесете бодай словечка
    У кровотечнеє сердечко.

    Батьки, батьки, не покидайте
    Дітей своїх. Не потикайте
    Надію їхню ефемерну
    В одужання давно померлих.

    Рядки, рядки, криві посіви,
    Ви надто, надто не красиві,
    Для того, щоби не любити
    Шпилястий контур ваш розмитий...

    14.12.2007


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (2)


  6. Сан Чейзер - [ 2007.12.16 01:53 ]
    ***
    Тіні блукають по стелі
    Місяць чарує зірки
    Я у холодній постелі
    Сумнівів в’яжу нитки
    Чорний павук підступає
    Сіті злощасні пряде
    Душу ураз огортає
    Спокій мій тихо краде
    06.10.06



    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (7)


  7. Тетяна Питак - [ 2007.12.15 18:15 ]
    ***
    Якщо я піду
    Ти не клич мене.

    Якщо я помру
    Не вертай мене.

    Якщо я засну
    Не буди мене.
    Дай мені поспати у солодкім сні.

    Якщо не прокинусь,
    То так воно буде.

    Якщо навернусь
    Ти мене забудь.

    Якщо я помру
    Буду із тобою.

    Ти, можливо, скажеш: Як?
    Але я відповідати тобі не захочу,
    Але я забувати нічого не буду.
    Але я переконати нікого не зможу.


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Прокоментувати:


  8. Юля Бро - [ 2007.12.15 16:06 ]
    z-1
    Міщанська квартирка у цій провінційній дірі
    Собою мені затуляє півсвіту. У вікна
    Тече сірий день з білим снігом на срібнім крилі
    І стогнуть дерева під вітром і повагом стигнуть.
    І ранком трапляється потяг, авто чи літак,
    У око втрапляє невчасно мураха чи вія.
    Кохати не соромно – каже Марія Ремарк
    І плакать від цього також – твердить Еріх Марія.
    А я і не плачу, не плачу, не плачу, не пла...
    Це так...кругообіг води і джерельна вода,
    Це так відчуваєш, як протяг, бажання тепла,
    Наосліп собі обираючи вектора руху.
    І серце, і руку, і кров віддають задарма,
    Прохати не варто - у хвіртку шепоче, у вухо,
    Ця відстань – не в просторі і не у світі - зима,
    То все - в голові. Як не вмієш почути – не слухай.
    У слухавці: морзе, хурделиця, -
    ...голосу
    твого
    нема.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (23)


  9. Лариса Лисенко - [ 2007.12.15 16:36 ]
    Tierra, la despedida (Переклад поезії Мігеля Ернандеса)
    *****
    Розлука, Земле,
    завжди умирання.
    Учора ми прощалися.
    Учора, ще відчували біль, страждання.

    Сьогодні, Земле, ми напівзмертвілі.
    Тому причали і вокзали білі,
    розлуками наповнені ущерть,
    так добре знають смерть.

    Тому рушаючи в далеку путь
    з прощальним помахом хустинок,
    йдемо не ми, мерці живі ідуть,
    за горизонт, шукати відпочинок.


    Текст оргіналу

    Tierra. La despedida
    siempre es una agonia.
    Ayer nos despedimos.
    Ayer agonizamos.
    Tierra, en medio morimos.

    Por eso las estaciones
    saben a muerte, y los puertos.
    Por eso cuando partimos
    se deshojan los panuelos.
    Cadaveres vivos somos
    en el horizonte, lejos.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (1)


  10. мічурін гектор нечай - [ 2007.12.15 15:36 ]
    Втома
    Тематика математики закінчується цифрами...
    Семантика слів вичерпується кількістю...
    Вода висихає парою...
    Вона висихає порою...
    Коники ті, які стрибунці, живуть в польоті...
    Мандри-мантри і ті завершуються зранку...
    ТАМ…
    Собаки квакають на місяць,
    А жаби виють на інших жаб...
    Герої існують тільки в історіях...
    Легенди бувають лише в історії...
    ...А Риби спокійно мовчать про все на світі...
    ... А Риби тихо живуть про інших риб...



    Рейтинги: Народний 4.83 (4.79) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (13)


  11. Сусанна Барабанова - [ 2007.12.15 13:50 ]
    треба поспати
    треба поспати поки ще можу,
    поки ще небо тримає світила.
    в цієї вершини - два серця, і кожне
    слізьми стікає по згорблених схилах.

    треба байдужість зіпхнути додолу,
    треба самотність змінити на сталість.
    сон перестав бути грішним. я молюсь.
    але ж потреба поспати зосталась...

    світ, поза тим, не впадає у відчай.
    сльози, між иншим, на нього не діють...
    він доживає останнє сторіччя:
    ява "три шістки". остання дія.

    небесна вершина (благо!)- над світом.
    з неї (благо!) людей не видно.
    має залишитись (виключно!) світло, -
    вершина небесна ридає (ридма!)...

    світло на подих південніш від мене. -
    на внесення точности трачу півночі.
    на світлофорах світло зелене, -
    для надвершини цей колір неточний.

    карого кольору ясність очей твоїх.
    позбувшись своїх мозкових амальгам,
    добачуюсь думки на диво третьої,
    світло - есенція філігранна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.28) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  12. Олеся Гавришко - [ 2007.12.15 13:27 ]
    Дні
    Спомин днів,
    Які ми не помічали
    Минули крадькома.
    Повз нас пройшли мечами,
    Надрізали нам рани у серцях.
    Спомин очей,
    Які не повернути.
    Не дасть забути
    Пам"яті душа.
    Ангел на плечі беріг життя.
    Свій цвіт весни ми дарували,
    Збирали у вирій почуття.
    Ті дні давали право на надію,
    Раділи ми прийдешності.
    Тремтінням огортались наші мрії,
    Ми прагнули довершеності.
    2007


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  13. Лариса Лисенко - [ 2007.12.15 11:03 ]
    *****
    Занадто швидко крутиться Земля.
    І рік минає начебто півроку.
    Все далі від початку.
    До кінця ми з кожнем днем
    все ближче на півкроку


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (3)


  14. Сан Чейзер - [ 2007.12.15 02:43 ]
    ***
    Ви не тут, ви не зі мною,
    мов готуєтесь до бою
    Ваші очі вдалині
    посміхаються мені
    Але серце чує зраду,
    крізь улесливу ламбаду
    Мрії тут же кам'яніють,
    а уста сумні - німіють
    Захлинуся в глибині -
    спочиватиму на дні
    21.12.06


    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (6)


  15. Дмитро Дроздовський - [ 2007.12.14 23:05 ]
    Вже сотні літ навколо йде війна
    Вже сотні літ навколо йде війна,
    іде війна не за життя, за душі,
    і душами смакує сатана,
    мов суші.

    І роздирає Пекло рибу-світ.
    Нема човнів для втечі-порятунку.
    А людство все тримає динаміт-
    пустунку.

    Блакитний птах гніздо собі зробив
    на Евересті, щоб ніхто не стрівся.
    І впав спокійно. Спокій йому снив,
    і звівся

    вселенський демон, чорний і німий,
    якого ми тоді не розуміли,
    але несли йому дари самі,
    і скніли.

    А він приймав, і музика була,
    і проливали кров Земля і Небо,
    Хто різав вени сантиметром скла,
    хто ребра

    ламав і викидав, мов щось гидке.
    А птаха спав, забутий у нещастя,
    і світ був Пеклом, Пекло те бридке...
    з причастя

    постало світло з темряви-трави,
    і в мент все стихло, наче зблідла мара,
    та лиш позалишалися рови
    ..........


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (13)


  16. Юрій Лазірко - [ 2007.12.14 22:42 ]
    Ранковоплинно
    Відчуй на дотик вітру пелену
    та дихання земне
    проміння,
    стрілою лісосмуги
    впусти за овид гостродзьобий шлях.
    Очима птаха миттю облети
    і падай вільнолисто,
    плинно.
    Розпростирає думка
    небесну легкість на тремких устах.

    Очікує, виношує жада
    під серцем немовля
    тривоги -
    не скоро ще пологи
    і води гріють непорочний плід.
    Збирає ранок барви під крило
    бджоли, а затишок
    вологу,
    тамується невпинний,
    кудлатий, первісно-незримий хід.

    14 Грудня 2007


    Рейтинги: Народний 5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (5)


  17. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.12.14 19:51 ]
    ***
    ДослУхайтесь серця:
    витає РІЗДВО над Землею!
    Чекають Месії
    високії гори, моря!
    Мільйони стежинок
    Вас нині ведуть в Галілею,
    де над Вифлиємом
    вже сяє яскрава зоря...
    Хай дасть вона шанс Вам
    ще раз народитись для Світла,
    нехай подарує
    дещицю святого тепла,
    щоб в Вашому серці
    троянда Любові розквітла,
    аби все життя Вам
    та квітка незгасно цвіла!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (6)


  18. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.12.14 19:05 ]
    ***
    За дерево ухОпившись,
    Пливем.
    Вода холодна.
    Повінь.
    Очі в очі.
    Ми поруч,
    Але думаємо кожен
    Про бурею
    потрощені
    човни...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.48)
    Коментарі: (6)


  19. мічурін гектор нечай - [ 2007.12.14 18:47 ]
    примарне проміння весни - місія месії

    димом закручене
    вітряне колесо
    котиться, стогне...
    на шляху його пролісок
    .....
    затамований погляд
    містом не стриманий
    міфом овіяний
    ніч з пілігримами
    .....
    стриманий подих
    вітром віднесений
    в глибину лісової домівки
    принцеси
    .....
    тендітність не віха
    в історії втіхи
    на силу від німба
    насильно насилена
    .....

    сравжність сфальшована -
    пластмасові вОрони
    мовчки прокинуться
    добрі-злі сторони


    ....
    гордість обманута
    житиме спогадом
    колесо спалене
    квітка врятована



    Рейтинги: Народний -- (4.79) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (14)


  20. мічурін гектор нечай - [ 2007.12.14 14:53 ]
    Аритмія в скляній м’ясорубці
    Театр невдалих масок
    немов мазок по мозку,
    Рифми крок ……..
    шукаєш зранку ….. мавку листопаду,
    собі відраду
    в житті пораду…

    Народ гуляє!
    Аморфне свято!
    Вугілля сяє, гламур завзятий!................

    ……...рихтуєш свічку …
    вогонь, як подарунок,
    Ти шо придурок,?
    Ти сам придурок!

    Ідеш, літаєш, дихаєш,
    Кричиш, мовчиш, не знаєш……
    Знаходиш темні окуляри
    А на дворі … цвіте зима……


    Кортеж тубільців
    Вірність прибульців……..
    Блюзнірські жаргони
    Ідолам до землі поклони……….
    Долають різні перепони ,
    як хробаки…
    в підземних переходах ….летять

    Коран на свято – коронне блюдо…….

    Корзина матів….. ми всі там будем ?
    Собача постіль ,
    Дебільна упряж –…….. життя… ………….Весна, весна,
    весна, весна…….




    Рейтинги: Народний 4.75 (4.79) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Коментарі: (26)


  21. мічурін гектор нечай - [ 2007.12.14 14:22 ]
    Примари придурків
    Примари придурків
    шукають
    де закопана лопата
    на цвинтарі ідей живих людей…

    неони бронзи з пластмаси
    все в маси!!!!!
    До ялинки бруднозелені прикраси
    «Оди» вусатим підерасам!
    ….
    Вірші і полюції – не революції.
    Свідомості резолюції
    Змінюючи законів трапеції!

    Пози цензури
    …..
    Глянцеві портали
    П”єдестали із латексу-сталі

    Копали шукали
    Не знали
    Дістали?
    Нівроку…
    Морозносонячна повінь, можливо,
    буде ненароком
    пророком!!!!
    на порозі пісочного Нового року!



    Рейтинги: Народний -- (4.79) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  22. Лариса Вировець - [ 2007.12.14 12:41 ]
    ЛЮТИЙ
    В саду під дзвін лихої меси
    вирує лютий. Намело
    снігів остудливі компреси
    землі недужій на чоло.

    Мої сліди поодинокі
    до ранку вітер занесе,
    зітре десяток марних кроків,
    війне їх вихором в лице.

    Немов скляне, зелене листя
    на крижаних гілках троянд.
    У цім закляклім передмісті
    змарніє доля будь-чия.

    Цей подих зимний ще у квітні
    таївся в кожному рядку:
    в тіні дерев, у сумі літнім,
    в наївних замках із піску...

    В холодний морок оповиті
    ті давні вірші та листи —
    не дивно, що цієї миті
    нараз відчув його і ти.

    2005 р.


    Рейтинги: Народний 5.39 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.44)
    Коментарі: (12)


  23. Чорнява Жінка - [ 2007.12.14 12:56 ]
    Чай с дождем
    Асфальт умыт,
    витринное стекло
    от обморока сонного
    очнулось,
    гром
    всхлипывает вдалеке,
    вернулась
    священная пора
    Воды...
    и молний белых
    нити
    сплетаются с дождём
    ещё!
    .......ещё!!
    ................ещё!!!
    по лицам улиц,
    сморщенным от зноя,
    по паркам!
    ...... скверам!
    ............клумбам!
    ................. площадям!..

    ......................
    я распахну окно
    (как в марте, воздух чист),
    впущу
    дразнящий запах
    свежего арбуза
    и ветер
    трепетный...
    мы будем
    вместе пить
    холодный
    жёлтый
    чай
    с жасмином...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (9)


  24. Олена Багрянцева - [ 2007.12.14 11:12 ]
    Зима
    На вулиці міста сонного
    Спускалась зима напудрена
    Сніжинки вплітала в кучері
    Дивилася в гладь калюж.

    Далеко тікало сонечко
    Згортаючи білі промені
    Оголений світ засмучено
    Ховався у теплий плюш.

    А ти годував метелика
    Нектаром своєї ніжності
    В просторій вітальні з мріями
    Де вікна виходять в сад.

    Зима пропливала човником
    І кожну зустрічну вулицю
    Торкалась густими віями
    Наводила сніжний лад.
    7.12.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  25. Нестор Мудрий - [ 2007.12.14 08:21 ]
    Пародія на Епіграми, Наслідування Пародії
    [Вихідний текст:
    ЕПІГРАМА на Нестора М

    Ура! дехто "Мудрий" промимрив: Дарма,
    для шиї немає страшніше ярма
    за голосування! Усе незаконно!..
    Бо бидло повинно терпіть „внутрілонно”,
    і ригіоналів природу, і бодню
    премудро-гівна з Несторо-сірководню.]


    Ура! дехто хіміка має диплом,
    Тому твори Мудрого зве він гівном,
    А Нестора вписує у сірководні -
    На справді смішне "Епіграми" не годні.
    Не бидло зате "внутрілонні" піїти,
    Щоб мимрення проти месії терпіти.


    Рейтинги: Народний -- (5.12) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (6)


  26. Юрій Лазірко - [ 2007.12.14 01:36 ]
    Крізь сіроокі шкельця
    Нераз буває так - хоч грій в судині голку,
    хоч місяць притягай своїм протяжним "Ууу!"
    На колке сісти - страх, з виття не легше вовку,
    лиш віра серце п`є за світло і за тьму.

    Вкорочує шляхи буденність сіроока,
    як правда - мову, як провину - каяття.
    І знаю "відколи" , і думаю про "доки",
    вовтузиться неспокій, тріпоче білий стяг.

    На йоту - щирість, на мізинець - сподівання,
    летіти б і не падати на дно лицем...
    І чи не вперше.. та, напевно, не востаннє
    я прикладаю голову на істини плече.

    13 Грудня 2007


    Рейтинги: Народний 5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (7)


  27. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2007.12.13 19:32 ]
    За творчістю Валентина Б.
    До "Хоку про нерозумну"

    "Не в позі щастя
    Ставай хоч раком..."

    * * *
    "Не в позі щастя
    Ставай хоч раком..."
    Коли, о трясця,
    цюцюрка з браком!!!

    (З відомого виразу - "Цюцюрка добра в газди фурт стоїть!")


    Розмова з пілотом оригінал
    - Коли ти залітаєш за хмари,
    То чи ближчим стаєш до Бога?
    - Відчуваю я страх Господній, -
    Може кинути з неба на землю.

    P.S. майже пародія
    За розмови із пілотом
    писок в пеклі зшили дротом. :(


    Н. - оригінал
    "У монастир піти хотіла, -
    Спасати душу…
    Та шкода тіла..."

    Пісенька вагантів майже пародія
    В монастир піти хотіла,
    Тільки дуже шкода тіла!
    Бідну душу не спасти,
    Преподобним - не пасти! :) ой! :)


    Рейтинги: Народний 2 (4.42) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (6) | "Валентином Б"


  28. Оксана Кревська - [ 2007.12.13 19:02 ]
    ****
    Я зникаю,згасаю повільно-
    Ніби кимось залишений жар.
    Бракує повітря,щоб дихати вільно.
    Бракує крил,щоб сягнути хмар.
    Бракує впевненості і удачі,
    Бракує віри,бракує надії.
    Бракує грошей-які нічого не значать,
    Та без яких не здійсняться мрії.
    Бракує кохання,бракує тепла...
    Не вистачає друзів колишніх-
    Я ніби є та ніким не була,
    Я ніби скрізь і ніби лишня.
    Я ніби й вмію любити -
    Та не приношу щастя....
    Бракує сили,щоб справді жити,
    А найбільше бракує чиєїсь ласки.
    Найбільше бракує любові,
    Чийогось погляду і обіймів,
    Просто підтримки і просто слова-
    Може я просто чекати не вмію?
    Яшукаю,вдивляюсь в обличчя,
    Але знову нікого не бачу....
    Обманути себе знов так звично-
    То радію чомусь,то знов плачу.
    Розчарування за розчаруванням,
    Зневіра-надія,надія-зневіра.
    Моя доля знов під питанням-
    Вірю в щастя й не вірю,вірю й не вірю.
    Від мене ніщо не залежить ,
    Я просто не там-я зникаю...
    Я нікому вже не належу
    І самотність мене лякає.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.02) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (7)


  29. Белла Донна - [ 2007.12.13 18:33 ]
    проба пера
    пишутся повести, пылью пропитаны полки,
    пьяный писака поэзией перебесился;
    пир продолжался: пиликала пылкая полька,
    под проходимцем протоптанный пол провалился

    помнят предания, притчи, предавние песни,
    правдой порой припугнет престарелый провидец.
    пели псалмы, после - пили прохладное пиво,
    проседь противная под париком проявилась

    против порядка песком пересыпаны перья,
    преданный паж пожелтевший пергамент приносит;
    после побоища палубу парус покроет,
    пулей поверженный пленник пощады попросит

    поздно под платаном первой прохладой повеет
    по переулкам прозрачно пройдут привиденья
    пастор печален, припомнив проклятия предков:
    псевдопророк потеряет последнее пенни…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (8)


  30. Белла Донна - [ 2007.12.13 17:05 ]
    " "
    Темные глаза лесного фавна
    заглянули в душу как-то раз
    низкий голос медленно и плавно
    погрузил в божественный экстаз…
    Кто же дал ему такую силу,
    Кто подобной властью одарил?
    Ты его тогда боготворила,
    Он тебя от грусти исцелил.
    В летней роще, возле водопада
    ты плела венки из белых роз,
    был весь мир чарующей усладой
    в ореоле разноцветных грез.
    Птицы вдохновенно напевали
    на деревьях, в розовых кустах,
    звуки арфы воздух наполняли –
    он сидел с улыбкой на устах…

    В полутемном маленьком подвале,
    где играют старомодный джаз,
    те глаза, но только цвета стали
    заглянули в душу как-то раз


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (23)


  31. Валентин Бендюг - [ 2007.12.13 14:26 ]
    Н.
    У монастир піти хотіла, -
    Спасати душу…
    Та шкода тіла.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.03) | Самооцінка 6
    Коментарі: (11)


  32. Фешак Адріана - [ 2007.12.13 14:01 ]
    в запальничці скінчився бензин
    у моєї душі напевне скінчився бензин
    я не підпалю собою навіть цигарку
    запальничка згоріла у темряві власних сторін
    одноразовий біль викинув долю в сміттярку
    і витекли сни, ніби прокислий кефір
    забродила всередині ще ненаписана осінь
    а я може слабка??? бо вдягаюся тільки в папір
    хоча тільки вогонь десь всередині глибоко ношу
    запальничка, запал... феєрверком осяйний політ
    і за гривню для мене маленька пластмасова ємкість
    я туди запихала бензином розпалений світ
    закінчилось пальне мій режим перемкнувся у "темно"


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (14)


  33. Ірина Федорович - [ 2007.12.13 11:52 ]
    Колискова
    Під іконою в кутку свічка догорала,
    Дідом різблену колиску мати колихала.
    Колихаючи співала: про далеке море,
    Про ласкаве небо синє, про високі гори,
    Про священну землю рідну - щедру і багату,
    Не співала лиш про горе, що прийшло у хату.
    Те, що змусило чоботі катові лизати,
    Щоб залишив хоч ті крихти - дитя годувати.
    Не за себе ж, а за сина нелюда молила,
    Бо родину всю сховала вже спільна могила;
    Навкруги пусті хати мертвяно біліють,
    А проказою по Україні дощечки чорніють...
    ...Поступово у кутку свічка догоріла,
    Траурним покровом хату темрява сповила,
    Але й далі колискову мати все співала,
    Хоч дитина вже давно сном одвічним спала.


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  34. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2007.12.13 10:12 ]
    Чи буває мертвий живим?
    < Опритомнювання >
    "Коливалось сонце,
    падали дерева,
    виростала раптом
    до небес трава…
    Боже, може, сон це?
    Може, дивне мрево?
    Проясніє ранком
    з чаду голова..."
    В.Бендюг

    Памфлет-пародія
    Ні, це дивне мрево назавжди з тобою!
    І не проясніє з чаду голова -
    за погубу серця вкрився глузд імлою,
    падають змертвілі в небуття слова...


    Рейтинги: Народний 2 (4.42) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (8) | "Опритомнювання"


  35. Юрій Б - [ 2007.12.13 10:19 ]
    ***
    Ти вже на відстані часу,
    який не прозирнеш.
    Та вмієш заплести в косу
    мене.
    І серце легко виплива
    на хвилю почувань,
    хоч знає мудра голова
    є грань,
    неначе в морі хвилеріз,
    приборкувач стихій,
    на наш порив і наш каприз
    глухий.
    Та й час – задушливий метан,
    Його не продихнеш.
    І я весь тут. Але і там.
    Ти теж.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.11) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (1)


  36. Юрій Лазірко - [ 2007.12.13 00:59 ]
    У наймах
    Дим очі застелив, в кімнаті мокне світло,
    цигарка-за-цигаркою пихтять думки.
    Розбавлена вином буденних барв палітра,
    міняє кругозір на відстані руки.

    Потріскуть з ваги, мов кості, лапи крісла,
    забився у куток продавлений диван,
    розлізлий черевик будовою прокиснув,
    і поки рак з гори не свиснув - б`є дурман.

    За склом хлюпоче ніч, від хвиль дерева п`яні,
    тут щастя на ковток, півграма теплоти.
    Заклинило життя на марнослів`ї "money",
    згадалося гніздо, наставлені роти.

    Коти, котися, викотися врешті, туго,
    бо не довіку тут втинатиму я дні...
    Там діти квітнуть, батько ще іде за плугом,
    сльозу втирають очі материнські. Ні!

    Не треба більше - ні мани, ні "money". Кличе...
    та в`яже вузлики дорога, жде пробач...
    Яка ж то чайка, що за морем не кигиче?
    Яке ж то море, що не чує чайки плач?

    12 Грудня 2007


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (11)


  37. Вікторія Вікторія - [ 2007.12.13 00:21 ]
    ***
    Слова спливали скрапували з вуст
    Невже невдовзі вже на німо?
    І розтікались обіцянки на новий обрус
    Він фоном був для пантоміми…

    Така незграбна сценка із життя
    Та й ми з тобою певно не актори…
    ...Хоча...
    Зіграй мені востаннє "почуття"
    Я вперше плескати,
    і кликати тебе на біс готова…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  38. Вікторія Вікторія - [ 2007.12.12 23:30 ]
    ***
    ..Я мертва…
    Вибач мені мамо…
    Ти так хотіла дочекатись внуків…
    Я ж отруїлася обманом…
    І вуха запечатала від звуків…
    Мене немає…
    Тінню при дорозі…
    Про мене спогад фіртку зачиняє…
    Я так давно згубилася в тривозі,
    Гранітний камінь я плечима притуляю...
    Неспокій молиться за мене
    У жмені помістилася душа...
    А я ж лише хотіла достеменно
    Довести світу...що...
    ...
    Відлуння підсвідомості - ЧУЖА!!!

    ...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  39. Вікторія Вікторія - [ 2007.12.12 23:06 ]
    ***
    Не потривожу зітханнями тишу...
    Екзальтована до мозку кісток
    Я свій біль у долоні залишу
    Загорнувшись у шаль із чуток
    Побреду я на захід сонця
    Не діждала від сходу тепла…
    У прочинене моє віконце,
    Заповзає химерна імла…
    Я назву її певно сестрою,
    Так подібні аж дзеркалу лячно,
    Мої зойки танцюють з журбою
    Та слухачка із неї невдячна…

    А із мене ніяка поетка
    Лиш про горе я своє співаю…
    … А навколо безмежні простори…
    Серце стисне…
    ...А я його маю???


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  40. Ольга Зайцева - [ 2007.12.12 23:07 ]
    Не все як ти хочеш…
    Ти вважаєш себе всесвітом,
    я вважаю тебе загрозою для суспільства.
    Ти не обираєш,
    я ж в свою чергу голосую одразу за двох.
    Ти нагадуєш, або тенісний м’яч,
    який підстрибує з одного кута в інший,
    Або простого наївного довбойоба.
    Я не ставлю себе задачу з’ясувати це,
    адже це не змінить твої доторки до моєї шкіри.
    Коли ми поруч – ми режисери шекспірівських творів.
    Коли окремо – актори,
    які після прем’єри знімають маски в гримерці.
    Я впевнена, що ти віриш в мій образ,
    А я сумніваюсь в його існуванні.
    Тобі сниться,
    що щастя завжди буде за твоїми плечами.
    А я читаю в ранковій газеті,
    що твої судження хибні.
    Вони такі ж хибні,
    як і моє розв’язання задачки по логіці.
    Я не здаюсь так швидко -
    я перечитую параграф, і вирішую задачу правильно.
    Ти ж хочеш якнайшвидше скласти іспит.
    Дарма…
    Ти пролетиш зі стипендією так само,
    як я пролечу між нашими світами.
    Розуміючі абсурдність,
    ми продовжуємо додавати зайві інгредієнти в свою вечерю.
    Так само як заповнюємо свій, і так маленький,
    простір різноманітними підозрілими особистостями.
    Часом мені це нагадує дитячі ігри,
    коли дитина хоче стругати,
    але продовжує їсти шоколад, бо він солодкий.
    І батьки забороняють їсти перед обідом.
    Це як перший секс в кінотеатрах,
    під’їздах, потягах, пляжах, парках,
    Аби тільки батьки не здогадались,
    які самі ще не так давно займались тим самим.
    Коли зима почне розвіювати моє волосся в центрі всесвіту,
    Ти зрозумієш, що не в силах тримати мої завжди холодні руки.
    По твоїх щоках обов’язково потече тепла солона сльоза,
    яку я заберу її із собою.
    Я буду берегти її вічно в маленький скляній пробирочці.
    А коли мені буде погано,
    я буду плакати і ховати свої сльози в ній же.
    В цю мить ти завжди будеш мене згадувати,
    бо мої сльози будуть гріти твоє холодне серце.


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  41. Вікторія Вікторія - [ 2007.12.12 23:39 ]
    ***
    Твої сни старомодних фасонів
    дні подібні немов близнюки
    під будинком гарненьки газони
    і у рамках, усміхнені ми…

    Мої мрії попереду тебе,
    навіть я не встигаю за ними,
    вже в розмовах немає потреби
    я мовчу, і всміхаюсь віднині…

    В твоїй тиші мій спокій струною
    так напнувся, що впору кричати,
    я ж стою за твоєю спиною…
    я мовчу…я клялася…що буду мовчати…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  42. Я Велес - [ 2007.12.12 20:59 ]
    ***
    Коли безликі многолюддя світу
    Затьмарить заморозь на сірому вікні,
    Останні відсвіти і сонця, і блакиту
    Ще довго нуртуватимуть в мені.

    І вклякну я в притворі свого віку,
    Передчуваючи потребу вівтаря...
    Яка нас візьме під свою опіку
    Далека загасаюча зоря?

    Які футболи, моди й піснеспіви
    Спроможні вгамувати цей мінор?
    Як журно жить в очікуванні дива,
    Коли гнітять руїна і розор.

    І, може, там, на хорах цього храму,
    Зневаживши мобілки й Інтернет,
    Над краєм вічності вернуся я до тями,
    Осміяний філософ і поет.

    Коли безликі многолюддя світу
    Затьмарить заморозь на сірому вікні,
    Останні відсвіти і сонця, і блакиту
    Ще довго нуртуватимуть в мені.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 0 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  43. Белла Донна - [ 2007.12.12 18:26 ]
    Чудо
    Прилетят шальные птицы и ударятся о ставни,
    Разобьют цветные крылья об оконное стекло -
    Как от палочки волшебной, лица вдруг светлее станут,
    Засверкают чудно перья – станет в комнате светло

    И польется песня живо, глубоко в пустые души,
    В поистертые ладони кладом перья упадут,
    Но подуют ветры с юга, заворожат и оглушат,
    Перья дивные угонят, за собою унесут

    Мы отправимся скитаться, далеко по краю света,
    По затерянным пещерам, по забытому пути,
    Но в твоих глазах закаты, а в моих глазах рассветы…
    Коль сердца пусты, без веры - дивных перьев не найти


    Рейтинги: Народний 5.19 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.34)
    Коментарі: (8)


  44. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2007.12.12 17:31 ]
    ДО ТВОРЧОГО ОБРАЗУ Нестора Мудрого
    ЕПІГРАМА на Нестора М
    Ура! Дехто "Мудрий" промовив: Дарма,
    для шиї немає страшніше ярма
    за голосування! Усе незаконно!..
    Бо бидло повинно терпіть „внутрілонно”,
    і ригіоналів, і Кучму, і бодню
    премудрого Нестора сірководню.


    Рейтинги: Народний 0 (4.42) | "Майстерень" 0 (5.22)
    Коментарі: (15) | "АТАКУЮЧИЙ АРБІТР"


  45. Любов Дніпрова - [ 2007.12.12 16:41 ]
    СНГ-шний сплін
    Гаразд, повірю в н-ний раз,
    Що має бути саме так.
    Мій дім – кордон – Шенген – твій дім.

    Сідай, допий зі мною, друже!
    Зустрінемось вже на дні,
    в осадку "Тиси" і "Десни..

    - О котрій їдеш? Рівно в 6?
    Писатимеш? Та не бреши!
    По Україні й то не зміг писати,
    що про Європу вже казати..
    Що я? Яка вже там різниця..
    Я як завжди - у рамках СНД.
    Тут якось легше. все рідніше.
    Така вже є. ти, друже, пробачай мене..

    Незмінно зранку буде кава,
    й незмінно без твоїх дзвінків..
    У мене - Київ.. в тебе - вже Варшава,
    а може Мюнхен, Лондон, Мінськ.

    Їдь в свою Польшу!
    В оті всі Гдиню, Познань, Кельце, Хелм.
    Щасти, мій друже, я не їду.
    Я так тебе..
    тебе.....
    тебе....



    Рейтинги: Народний 5.5 (4.94) | "Майстерень" 5 (4.5)
    Коментарі: (7)


  46. Белла Донна - [ 2007.12.12 13:19 ]
    " " "
    Робко, смущенно, пишу о любви,
    строкам вверяю сомнения, дни,
    чувства, ошибки, лица и сны,
    грустные нотки преддверья весны,
    улицы теплые, звуки шагов,
    брызги прохладных фонтанов и слов,
    песни о чем-то далеком теперь,
    смех и улыбки в открытую дверь,
    странные танцы и правда в глаза…
    Нервно щекой пробежится слеза.
    Верно – наивны и слово, и слог;
    Жизнь – это пыль уходящих дорог.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (4)


  47. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2007.12.12 13:22 ]
    Пародії на Варвару Черезову
    Автор: Белла Донна
    < За мотивами В. Черезової :) >

    Надвечір’я ясне, наче стеля, упала на мене
    Розрядився мій плеєр, бреду, як мана - і нехай.
    Ти жонатий, моншер, тож копицю тобі не постелю,
    Бо прийде твоя жінка й поріже нас, як коровай.

    Чорну сукню охоче знімає руда куртизанка,
    Бо просякнуте серце і тіло коханням без меж,
    І утіхи в долонях дарує із ночі до ранку
    Музі, демонам, вітру і чорному цигану теж.

    Вип’ю ще коньяку, щоб зірвалося серце з розпуки,
    Закурю "Біломор" – і для всіх в мене стане тепла.
    Наскладаю віршів сороміцьких - найкраще про муки…
    Я руда - не блондинка! А бестіям – честь і хвала!


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.42) | "Майстерень" 0 (5.22)
    Коментарі: (60)


  48. Ванда Нова - [ 2007.12.12 12:25 ]
    Ранок [на двох]
    Будильник озвався, і ковдру суворо із пліч
    цей ранок стягає, як мама, що будить до школи.
    Ти млявий - і теплий такий, мов напалена піч -
    щось тихо бурчиш і обійми змикаєш навколо

    Дві кави зварити. І спішне згадати на день.
    Не п’ятниця ще, але настрій такий неробочий.
    Колись нас залишать у спокої. Якось і десь.
    Із рук вивільняюсь твоїх, аж до сліз неохоче.

    Та ні, ще хвилину полежати. Дві. Або п’ять.
    Метелик-невдаха вертає в належаний кокон.
    Ти очі розплющив. Підвівся? І капці нап’яв?
    Я ж нишком під ковдру, як в нірку, зариюсь глибоко.

    Та сон не приходить. І, мовби Морфею на зло,
    робуста й арабіка ніздрі у парі лоскочуть,
    всміхається сік помаранчі крізь матове скло,
    а з ним і знайомі лукаво примружені очі.

    От пальцями клацнеш – повіє легким вітерцем,
    тропічною зеленню вкриється шибка віконна.
    Розтріпана, сонна в подушку ховає лице
    твоя із юнацьких фантазій білява мадонна.

    Папуги барвисті у тебе сидять на плечі,
    ти пахощі моря несеш у смугастому збанку
    і день особливий, що буднем заледве гірчить,
    а ще - невагоме і лагідне «доброго ранку».


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.57) | "Майстерень" 5.69 (5.55)
    Коментарі: (21)


  49. Анна Шишкіна - [ 2007.12.12 12:19 ]
    ###
    Кінчики пальців
    такі вразливі,
    цілуючи
    треба злегка
    покусувати.
    Але боюся
    слини,
    весною
    ферменти-
    зованої.
    Може, зібрати
    в пробірку-
    і на аналіз
    ДНК:
    "То ти?"


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (4)


  50. Анна Шишкіна - [ 2007.12.12 12:25 ]
    Znovu
    Аgain. Знову, як маленька,
    боюся пустих просторів
    за радянськими шафами.
    Там моторошно
    й різко
    пахне крилами.
    Ну навіщо
    біла міль
    сезонно
    скидає крила?
    Повірила у те,
    що вона - ангел?
    Again. Боюся
    пробілів і
    Caps Lock-ів,
    як страшно,
    коли хтось тебе
    заCaps Locced.
    Текст танцює:
    знову курсивом.
    П"яна.
    Again. Боюся....
    А навіщо боятися
    Розлізлих посмішок,
    налитих ботоксом
    на обличчях
    стомлених
    порноакторів.
    Страх - не існує,
    його намріяла
    я сама.


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1660   1661   1662   1663   1664   1665   1666   1667   1668   ...   1829