ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Владислав Бурик - [ 2007.11.21 13:23 ]
    Чай
    Чашка, що розколота надвоє
    Восени заповнена до вінець
    І втікає серпень як чужинець
    Небо, як емаль над головою
    В осені гірка принада чаю
    Золото твого волосся знаю


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (4.23)
    Коментарі: (1)


  2. Юрій Кондратюк - [ 2007.11.21 12:26 ]
    Мені чужий вінок...
    * * *

    Мені чужий вінок лавровий – тисне!
    Мені чужі медалі, як ярмо!
    Мені чуже вино в бокалі – кисле!
    Мені чуже життя, немов кіно!

    Мені чужі думки – лише цитати!
    Мені чужі вірші – п´янкі слова!
    Мені чужі рядки – перечитати,
    А від своїх – облазить голова!


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.09)
    Коментарі: (37)


  3. Ванда Савранська - [ 2007.11.21 06:25 ]
    Кіт Туман
    Впав туман на нашу хату,
    На дерева, на паркан.
    Із туману, волохатий,
    Вийшов сірий кіт Туман.

    Прочинив повільно двері,
    Обійшов усі кути:
    − Що ж, чекатиму вечері.
    Я ваш кіт. А хто тут ти?

    Я, звичайно, розгубився:
    − Розумієш, це мій дім.
    В ньому я давно прижився,
    Та живи і ти у нім!

    Тільки що нам скаже тато?
    Хто повірить в те, що ти,
    Велетенський, волохатий,
    Із туману міг прийти?

    Кіт спокійно потягнувся,
    Кіт поважно позіхнув,
    Покрутив антени-вуса,
    Вимкнув очі… і заснув.

    Я таких ніде не бачив,
    Не бува таких котів.
    Він прибулець тут, неначе
    Із прадавніх комишів.

    Я вщипнув себе за щоки −
    Може, я насправді сплю?
    Я протер обидва ока −
    Чом кота я вже люблю?

    Що за казка, що за чари
    Полонили білий світ? −
    Кіт, пухнастий, наче хмари,
    Загадковий сірий кіт.

    Я йому погладив вуха.
    Котик спить, а вуха − ні.
    Він антенами порухав
    І замуркав уві сні.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.33) | "Майстерень" 5.67 (5.37)
    Коментарі: (14)


  4. Юрій Лазірко - [ 2007.11.20 22:06 ]
    Приголомшує гул
    Приголомшує гул -
    горобці розгулялись галявою.
    Горобинові грона
    горять на горгошах левад,
    тут горгонії цвіт
    ще горенить, гойдає загравою.
    Глянь, горище небес -
    розгафровані гребні невлад.

    В горлі гріється гам -
    у душі відгуніє сторицею.
    Гравілатова сухість
    горопахове листя краде.
    Чи вдихати "курли",
    чи в долонях томитись синицею,
    чи у гуглі чекати,
    коли горицвіт розцвіте.

    20 Листопада 2007

    *"горéнити" -нить, недок., рідко. Віддавати гірким,
    бути гірким.
    *"гравілáт" -у, ч. Багаторічна трав'яниста рослина родини
    розових із багатоголовим кореневищем червонуватого
    кольору.
    *"горопáха" - -и, ч. і ж., розм. Людина, яка постійно живе
    в горі, біді; бідолаха.
    "гýгля" -і, ж., зах. Біла свита.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.67) | "Майстерень" 5.25 (5.76)
    Коментарі: (14)


  5. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.11.20 21:59 ]
    ***
    О, не сумуй
    в осінні довгі ночі –
    У серці буде
    літо назавжди!
    Я долю тобі
    світлу напророчу,
    бо прагну я,
    молюсь
    і дуже хочу,
    щоб усміхом
    промінилися очі,
    не знало
    любе серденько
    біди...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (12)


  6. Оксана Барбак - [ 2007.11.20 19:00 ]
    ***
    Палітра передзимового міста
    визнає лише
    мокрий колір асфальту,
    що розпластався під вагою неба,
    яке тисне і тисне
    міліметрами ртутного стовпчика
    на просмолені мізки.
    Про що може думати
    цей псевдо урбаністичний тротуар,
    досмоктуючи живильну силу дерев?
    Точно не про мене,
    не про мій невдалий понеділок,
    не про виверження молока
    з кастрюлевого кратера,
    не про розбиту пудреницю,
    що вміє приховувати недоспані ночі,
    і навіть не про мої підбори,
    що намагаються втоптати
    останню гідність у цей асфальт…
    Точно
    не
    про
    мене.
    Звідси висновок:
    з якого дива
    про нього думаю я?


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (5)


  7. Оксана Кревська - [ 2007.11.20 19:36 ]
    ***
    Я далі від тебе на цілий крок,
    Я вища від тебе на цілу голову.
    Я ближча до неба і до зірок,
    Тобі просто більше дозволено.

    Я краща від тебе на цілу душу
    І я набагато від тебе добріша.
    Я більше нічого сьогодні не мушу-
    Сьогодні я майже інша.

    Ось-ось зацвітуть мої квіти,
    І ластівки зів"ють гнізда...
    Я буду і далі хотіти-
    Навіть тоді,коли буде пізно.

    У мене чистіша совість
    І кохання моє набагато цінніше.
    Нічого не хочу натомість...
    Нікого не хочу більше.

    Все те ,чого ти не бачиш
    Я скоро комусь подарую!
    Тоді ти назавжди втратиш,
    Але навряд чи відчуєш.

    Бо у тебе маленьке серце,
    У ньому занадто тісно...
    Ти більше ніколи не сердься-
    Вже пізно...вже надто пізно.

    Я щодня намагаюсь простити
    І в мене вже майже виходить...
    Минулого не повторити-
    Ти люби,кохання не шкодить.

    Спіши,будуй і живи-
    Я майже вже не сумую...
    Прощаю.Іти,якщо можеш,прости!
    Відчувай...і може я також відчую.



    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (1)


  8. Оксана Кревська - [ 2007.11.20 19:51 ]
    ***
    Набігають як хвиля за хвилею
    Не сумісні з моїм життям,
    Ті що роблять мене безсилою
    Заборонені почуття.

    Неочікувані,недозволені
    Зі сторінки уже перегорнутої,
    Волі силою заборонені,
    Залишені жінкою гордою.

    Я нічого не можу збагнути,
    Відкидаю таємні бажання-
    Повернути,пізнати,відчути
    Уже втрачене мною кохання.

    Те що вигнала з серця-назавжди,
    Наказавши не повертатись...
    Зазирає у нього і важко-
    Не хотіти,не пам"ятати.

    Не згадати,не сумувати,
    Відпустити і не боліти.
    Ніпрощо більше не запитати...
    Ні про кого не знати і не любити.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.02) | "Майстерень" 5.13 (4.91)
    Коментарі: (2)


  9. Владислав Бурик - [ 2007.11.20 18:47 ]
    Паулю Целану
    Чернівці - маленький Нюрнберг
    Місто славного співця
    Це будинок де задурно
    Розбиваються серця


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (4.23) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  10. Ганна Осадко - [ 2007.11.20 17:37 ]
    ...і ніч була тобою
    …ще пам’ятаю – дихання спинила,
    бо ніч жагуча… похапцем, стрімливо
    ти пазуху роздер – і потекла
    червоних намистин густа ріка.
    Порвалась шворка – і важкі коралі
    спливали тілом далі, далі, далі,
    щоб, подолавши звивисту дорогу,
    із дзенькотом упасти на підлогу –
    і розлетітись по паркету шпарко,
    шукаючи, як мишка, чорну шпарку.
    …А біла шия – як тендітна ваза,
    Прозоро засвітилася одразу,
    А передпліччя, переплівшись в руки,
    Чекали порятунку або муки,
    Чи того й того – мірою одною…
    …Ще пам’ятаю – це було зимою –
    І сніг байдужно сипав, наче просо
    Ґаздиня курям… І простоволоса
    І просто боса, у чужих покоях
    Я в ніч пливла, і ніч була тобою…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (8)


  11. Владислав Бурик - [ 2007.11.20 17:25 ]
    Шахтарі Глибше мертвих
    Шахтарі сміються рідко
    Шахтарі працюють чесно
    В нікуди ідуть нізвідки
    Вірять, що з могил воскреснуть
    Шахтарі відводять очі
    Після місячної ночі
    Закопали в землю щастя
    Відкопати його хочуть
    А жінки самі у хаті
    Вугля трохи зосталося
    Лише іноді зимою
    Рвуть на голові волосся

    Із зорею у чолі
    сходять в лаву шахтарі...


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (4.23) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  12. Варвара Черезова - [ 2007.11.20 17:20 ]
    ...
    Я тебе відпускаю! І з вітром розвіюю чари...
    Хай засудять і стратять ці заздрісні очі людські!
    За кохання твоє і цілунки гарячі й палкі
    Не страшуся, коханий, я жодної злісної кари

    Я тебе відпускаю! Не заздрю, повір, не кляну…
    Випий з перцем горілки і любою стане нелюба.
    Хто тобі я, мій милий? Не більше ні менше ніж згуба.
    Ми згрішили й сама я сповна заплачу за вину.

    Так згрішити… О Боже! За вік не відмитись од бруду.
    Не дивись мені в вічі… Я вже божевільна… Іди!
    Що лишилось мені? Крижаної напитись води.
    Може так я скоріше тебе розкохаю й забуду.

    Я по снігу піду, нехай боса, розхристана… Хай!
    Може так я втамую вогонь у зболілому тілі…
    І присплю своє серце у вічного смутку могилі.
    А в цей час твоя жінка весільний роздасть коровай.

    Лихоманить мене, чи це ти, чи не ти, чи примара?
    Якщо ти, то міцніше за руки тримай - не пусти!
    Бо вже бачу я поле й старі дерев’яні хрести…
    ...Не пущу вже ніколи, кохана, єдина Варваро!


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (43)


  13. Індрик Звірик - [ 2007.11.20 15:32 ]
    Щодня
    Я бачу її щодня коли вранці
    Виходить свої поливати клематиси:
    І губи-ожини і лагідні пальці,
    Весь світ поряд з нею, мов зроблений з латексу.
    Стежиною сада проходить і яблука
    Здаються плодами ін'єкції ботоксу.
    До неї виходять смарагдові равлики
    І вітер вщухає від теплого голосу.
    Я кожного дня за-за паркану вслухаюся
    В ім'я, що вона вимовляє-наспівує.
    Я знаю її таємницю і каюся,
    І знову прихожу і подих затримую.
    Чужа Королівно, який він щасливий,
    Що так ти його окликаєш по імені!!!
    До мене звернулась лиш раз дратівливо,
    Тож жодного шансу уже не лиши мені
    І вижени геть навіть з тихої вулички,
    Якою надвечір додому вертаєшся.
    Дівчинонько, леленько, ладонько, Юлечко,
    Відбитком на серці моєму лишаєшся.


    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Коментарі: (10)


  14. Ганна Лотар - [ 2007.11.20 13:37 ]
    Послання до О.Б. Фрагмент (Переклад з Джона Вілмонта, другого графа Рочестера )
    Подобаюсь собі, себе створив я сам.
    І цей вердикт на осуд нікому не віддам.
    Мені вдалося Сенс в нічому відшукати,
    а добре то чи ні, не Вам про теє дбати.
    Якщо зумів прожити у щасті аж до нині,
    винагорода це, чи привід для гордині?
    Здається, цілий світ я щастям ображаю!
    Нехай страждає він. Я не страждаю.

    Epistle to O.B. Fragment.
    Born to myself, I like myself alone;
    And must conclude my Judgment good, or none:
    For could my Sense be nought, how should I know
    Whether another Man's were good or no.
    If then I'm happy, what does it advance
    Whether to Merit due, or Arrogance?
    Oh, but the World will take Offence thereby!
    Why then the World shall suffer for it, not I.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (1)


  15. Майя Зінгель - [ 2007.11.20 13:21 ]
    У літьному платті серед снігів
    Босоніж по плитах,

    Ступаю непевно

    У літньому платті, серед снігів.

    І подив в долонях,

    І гордості зевно

    Аби розпізнати мене не зумів.


    Не бити на сполох,

    Не йти за тобою

    У літньому платті серед снігів.

    Носити мінори

    І клаптик спокою,

    Питати поради у сивих дідів.


    Тримаюсь міцніше,

    Шукаючи погляд

    У натовпі тисяч байдужих голів.

    Я змерзла,

    Ховаюсь під пильний недогляд

    У літньому платті серед снігів.


    Рейтинги: Народний 5 (4.64) | "Майстерень" 5 (4.83) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  16. Олена Багрянцева - [ 2007.11.20 12:13 ]
    Ілюзія свята
    Ілюзія свята
    Втомилась від танцю
    Примарою тихо
    Ступила в безсоння
    Безсило розкинула
    Крила-долоні
    Безпечним метеликом
    Думала стати.

    У центрі кімнати
    Як спалах пожежі
    Блискуче свічадо
    Відкрило пороки
    Вологими стали
    Напудрені щоки
    До ранку лишилось
    Так болісно мало…

    Ілюзія свята
    В задимленій залі
    З приреченим захватом
    Сіла за карти
    В найгіршому світі найкращого варта
    Вона незворушно і вкотре програла.
    10.11.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (1)


  17. Вікторія Вікторія - [ 2007.11.20 12:17 ]
    ***
    Ти хочеш сексу,
    Ти ж коханець…
    Ніяк не вдовольнишся тілом,
    А я ховаю у обручці палець
    Чи справді я цього хотіла?



    А вдома на столі холодна кава
    Очей відбитки на підлозі,
    Чужа, усміхнена й лукава
    Жду чоловіка на порозі….


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  18. Ірина Федорович - [ 2007.11.20 12:52 ]
    Марина
    У полум'ї вечірньої зорі,
    Котра крізь стіни наростаючого шторму
    Трояндою розквітла у горі,
    Горіло море і приймало форму
    Дракона, що звільнився віді сну,
    І вибирається тепер на сушу.
    Страшними кігтями шкребе по дну
    Так, що з землі виймає душу,
    Огненні крила підійма у вись,
    Й щосили опуска на берег...
    Іще в прадавнії часи колись
    Він витяг нещасливий жереб,
    І в володіння богу Посейдону,
    Мов пес, посаджений на цеп,
    Став сторожем кораловому трону.
    Та він до волі духом креп,
    І, врешті решт, розбив кайдани,
    Розвіяв кабали мару,
    І не зважаючи на рани,
    У цю вечірнюю пору,
    Протяжним ревом наповняв простори,
    Та спалював піски в огні,
    Але... це було лише море,
    Змальоване на полотні.


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  19. Ганна Осадко - [ 2007.11.20 11:28 ]
    Дрібно-дрібно...
    Дрібно-дрібно ступати, як гейша. Слизька дорога
    Не посипана сіллю. Так солодко їй нівроку!
    Від зупинки до дому ще довго, немов до Бога:
    Крок, півкроку, упала, піднялася, ще півкроку.

    Тілопади, слизота, синець на коліні синій,
    (Але й гепнулась, крале! Ще б розуму додалося!)
    Розлетілись із сумки роки, сподівання, тіні,
    Цигарки, телефон і шампунь для сухого волосся.

    Ну ж, підводься, кобітко. Не личить отак лежати
    На перині снігів – і метелиця хай постелить!
    Ти метеликом сірим хутенько летиш до хати,
    Загарована, гей би повія на двох постелях.

    Ще дітей із садочка, іще в магазин, і друга
    Світить зміна. І зірка різдвяна горить – не гріє,
    Білий місяць звисає – така паляниця кругла,
    І тече макіяж – божевільна така завія.

    Дрібно-дрібно… І дрібочка серця іще тріпоче…
    Ще обвітрені губи ворушаться – та – ні звуку…
    Що ж ти плачеш, дурненька? Молитву яку шепочеш?
    - Руку, любий. Подай мені зараз холодну руку…




    Рейтинги: Народний 5.83 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  20. Вікторія Вікторія - [ 2007.11.20 03:52 ]
    ***
    Твою друзі подумали, що я божевільна,
    Чи накурена…
    Чи може п`яна..
    А я просто ще досі не вільна,
    від свого комплексу – безмежного мов океани…

    Я для тебе давно уже гола,
    скоро стану і не цікава
    І піду собі зламана й квола,
    …Ти хотів щоб ще і зухвала… !?

    Так складав мене - наче пазли,
    Перед друзями вихвалявся
    та напевно не зауважив,
    Що фатально в мені помилявся…

    Я божевільна, накурена і п`яна
    Ну навіщо тобі здалася…?

    P.S.
    Твоїм друзям скажу, з`їм тебе - всі шматки
    А за пафосом глянуть нехай в смітники...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  21. Вікторія Вікторія - [ 2007.11.20 02:15 ]
    ***
    Від понеділка до суботи
    Повзуть секунди
    Чути спротив…
    Таке нудне над нами небо,
    Скропило снігом,
    Нікотин - потреба!
    Контрольний постріл,
    Фрази биті…
    Не бути…бути…
    Чи забити?
    Кохаюся у тому телефоні -
    Там пів життя
    А інша де частина?
    Колишня я...
    В екрані моргнУла світлина…
    Від понеділка…
    Губляться неділі
    Питання, відповідь, зусилля…
    Початок тижня – фраза з некролога…
    …Замислилась…що я проситиму у Бога…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  22. Юрій Лазірко - [ 2007.11.20 00:35 ]
    Лускається спокій
    Лускається спокій -
    полиски полощуть
    при розлогих плавнях
    блискавиць рядно.
    Огорнули громи
    дня протлілі мощі
    тай уклали стліле
    на небесне дно.

    Протинятись вітром -
    протинати шкіру,
    пробирати ледом,
    обирати бік,
    пружнитись гіллясто,
    порожнити міру
    і краплині плинно
    вкоротити вік.

    Серце ломить - спомин
    променіє стуком,
    проминає мляво
    лоскіт на устах -
    розтеклись провини
    на розлуки луки,
    небокрай лягає
    на небитий шлях.

    19 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 0 (5.76)
    Коментарі: (4)


  23. Вікторія Вікторія - [ 2007.11.20 00:51 ]
    ***
    Не став мене більше на паузу
    І так ми погрались з часом,
    Всесвітнього тони пафосу
    Торкнулися снів завчасно.

    Не грайся мною у ігри,
    Я точно не з пластиліну,
    Переступаючи зухвало прірви
    Ми ледь дійшли – а тут руїни…

    Не викарбовуй на мені ноти,
    У мене немає слуху…
    Ховала я за пазуху клейноди
    Тримаючи тебе за руку…

    Не даруй мені більше мрії,
    Безліч їх – вже нема де діти…
    Адже знаєш, що я не умію
    Так як ти – крізь сльози радіти…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  24. Вікторія Вікторія - [ 2007.11.19 22:30 ]
    ***
    З жасмином зелений чай,
    Ледь тріснуте горнятко
    І ллється сум із нього
    краплями на стіл,
    Я розташую блюдця по порядку,
    Окраєць хліба
    поділю навпів...
    Сум постелю на підвіконні,
    Позатуляю спогадами шпарки
    І не помічу відбиток на скроні,
    Рахую мов зірки - цигарки...
    Такі тобі незвичні ритуали,
    Для тебе чи для себе зачинаю?
    Кохання простелила при порозі
    ...Облиш...
    Дверей не зачиняю...



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  25. Вікторія Вікторія - [ 2007.11.19 22:13 ]
    ***
    Я вириваю тебе із себе...
    ...Викорчовую...
    Боляче колять руки
    Бур`яни твоїх слів...
    ...Спогади знов засівають кохання...
    Воно приймається...
    Я навіть його не доглядаю...
    ...Проростає...
    Я мрію тебе викоренити...
    Та марно...
    Ти - бур`ян...Моє серце - вдячний грунт...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  26. Юлія Овчаренко - [ 2007.11.19 22:19 ]
    ***
    А місто вдяга потворну
    Подвірно-ліхтарну вуаль.
    По небу пройшла, як горлом,
    Кривава горизонталь.
    Зночіло і запеклося,
    Прослалося темним димом.
    І вулицями ще досі
    Тремтіння блукає дивне.


    Рейтинги: Народний 5.21 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (17)


  27. Олександр Некрот - [ 2007.11.19 19:23 ]
    ПАРТIЙНI ТОРГИ
    Знов вибори! Цікаві, як туфта.
    Система - ідеально пропорційна.
    В цілому й суть кампанії проста,
    І локшина на вуха традиційна.

    Принаймні, запитай про список лиш -
    У відповідь почнуть тобі "втірати":
    Шановний, любий, ти дарма тремтиш,
    У нас самІ достойні кандидати!

    І промовчать про те, що знають всі -
    Й у пресі можна прочитати нині:
    Достоїнство зелене в тих осіб,
    Які стоять у прохідній частині.

    За ці місця ух розцінки значні -
    Там суми семизначні, взагалі-то.
    А чом би їх... не вивести з тіні?
    Навіщо те достоїнство жаліти?

    Раз так, то хай місця у списках вже
    Відкрито продають з аукціонів
    І сплачують податки у бюджет
    З отих горбом зароблених мільйонів.

    Це ж як - прикиньте, люди добрі, - враз
    Частина в нього виросте дохідна!
    Прийми такий закон! - даю наказ
    Новій ВР. Громада, бачу, згідна?
    Вересень 2007


    Рейтинги: Народний 4.17 (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (6)


  28. Олександр Некрот - [ 2007.11.19 18:14 ]
    РОЗПРАВА З АМУРОМ
    Як було? Ми з Нею стрілись...
    А коли? Тоді! Де? Там!
    В хід пішли Амура стріли...
    Стоп! А це вже збитий штамп.

    Гірше того: стріл вам? Дулі!
    Тільки в спорті є вони
    Та у фільмах про минулі
    Різні справи давнини.

    Хоч Амур - божок античний,
    Поміняв уже і він
    Лук із сагайдаком звичний
    На озброєння нові.

    Того дня і вміло, й ловко
    Він ракету запустив -
    Ядерну боєголовку
    В моє серце засадив.

    Сильне почуття, мов атом,
    В мене викликав божок.
    Їй же - хоч би з автомата
    В серце вистрілив разок!

    Нерозділене кохання...
    Рік ходив, як ідіот.
    Довге лірики писання...
    Все спалив я потім, от.

    І тепер не говорімо
    Про біду... фігню, пардон -
    Мого серця Хіросіму,
    Котру вчверив Купідон*.

    Я сказати вам не проти,
    Що за це Амуру втяв:
    На окрилену сволоту
    Ще й яка чекала „мстя”!

    Розповість про її принцип
    Добрий анекдот один.
    Стоїть п’яний на зупинці,
    Поруч - справжній крокодил;

    Він вередувати сміє...
    Врешті п’яний пригрозив:
    „Зараз я протверезію,
    І ти щезнеш, паразит!”

    Хай же буде вам відомо:
    А для мене - щез Амур.
    Я не радив би нікому
    Поклонятися йому.

    ...Що ж виходить: я лишаю
    Без любові кров і плоть?!
    От і ні. Дружину маю.
    Просто дав її Господь.
    __________
    *Купідон і Амур - два імені одного
    божка кохання (він же Ерот, він же Ерос).


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (7)


  29. Ганна Осадко - [ 2007.11.19 17:16 ]
    Батьківщина
    Стіну обвивши голими руками,
    Замерз на грудки дикий виноград –
    І ягідки, як чорно-синій град,
    Завмерли, і не впали…Так роками
    Ми висимо на гілочці одній
    Засушеній…І спільний сніговій
    Нас обмітає…І отак до скону
    Ми творимо одне гіркаве гроно,
    Де є закон – останній, як вина:
    Що мертве – те не дасть уже вина,
    Хоч як не грій – уже не відігріти
    Живе осердя…Виноградодіти
    Притрушені, притишені снігами
    Притулять руки до лозини-мами,
    Вростуть у цеглу посинілим тілом,
    Орнаментом, де тло смертельно біле,
    А в’язь хрестів – чи хрестиків – чи долі –
    Спеклась на чорне… І сніжинки кволі
    Пливуть, як вірус, через пуповину
    У виноградну душу Батьківщини.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  30. Фешак Адріана - [ 2007.11.19 17:48 ]
    з хворої голови
    сповзти по стіні, лягти на підлогу

    покарати себе надхолодом

    я сьогодні слабка, і здається не можу

    збагнути це тільки розумом

    написати листа, зізнатися прИсмерті

    неабияко на частини

    роздерти щоденник у якому віршики

    лікуються соком калини...

    крапають з вен вишневі капельки

    сьогодні вдягаюсь в червоне

    холод пронизливий нового значення

    набуває, як погляд солоне...


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (3)


  31. Ванда Нова - [ 2007.11.19 17:43 ]
    Обійми
    Була в броні байдужості незборна,
    тепер довкола муром рукотворним
    твої обійми зведено. Стіна.
    За нею я - царівна чарівна?
    Ця пара рук, як захисне закляття,
    І вже нема потреби виставляти
    іронії разючі колючки –
    Пораню ще. А ти так близько тулиш,
    що знаків запитання рій сутулий
    втрачає чи розпростує гачки,
    де на сувої наша гра почата.
    І лагідні ці жилаві лещата,
    тримають міцно, щоби знову я
    не розлетілась в міріади «як»,
    у незліченні «хто», «чому» і «нáщо», -
    Я не повірю, що буває краще,
    ніж так.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.55)
    Коментарі: (33)


  32. Валентин Бендюг - [ 2007.11.19 15:43 ]
    ***
    Квітневий день, –
    похмурий, сірий:
    дрімають квіти у бруньках;
    лелеки сплять
    і бачать вирій
    в своїх пташиних дивних снах.
    Дрімаю я,
    дрімає став,
    куняє щука у ставку,
    карась – і той десь задрімав, -
    а ні хвоста у рибнику.
    А десь там кіт
    чекає риби –
    муркоче в теплому кутку…
    Лиш джміль старий
    бриньчить на дримбі
    у нерозквітлому бузку.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.03) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  33. Олександр Бик - [ 2007.11.19 14:13 ]
    Нічний
    Під наглядом ночі
    Як завжди не можу заснуть,
    За позовом серця
    Вірші недолугі римую...
    Бродячі думки
    Нерозумні надії несуть –
    Калічать строфу
    І слова по порядку ґвалтують.

    П’яниці-дощі
    Захмеліли і ллються вином,
    А збочинець-місяць
    Тихенько з-за хмар підглядає,
    Як осінь зібрала
    Вітри всього світу разом,
    Приспала дерева,
    І одіж з них тихо знімає.

    Замріяний час
    Зупинився на позначці „stop”,
    А я не чекав
    І, як завжди, не буду чекати:
    Я буду робити
    Іще не одну сотню спроб
    На сірих листах
    Недолугі вірші римувати!!!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.35)
    Прокоментувати:


  34. Я Велес - [ 2007.11.19 14:40 ]
    Мій виднокіл сум’яттям захурделило...
    Мій виднокіл сум’яттям захурделило...
    На рунах мрії – ожеледь зневір.
    В три нитки чисниця – НАДІЯ. Тільки де вона?
    Безкрая путь весь час під косогір.

    Обшарпана душа і рам’я зношене...
    Знеможений, чи годен я благань?
    Ще вчора ти пішла від мене, осене,
    Повірнице розпачливих жадань.

    В моєму возі – дивною розворою
    Жага невибута, їй право, вигляда.
    Ну, хто закрижанілий лан розорює,
    Пройдеш на плуг – і жодного сліда...

    Дорога болю з карбом незатоптаних,
    Загублених у безвісті слідів –
    З чиїмись сподіваннями і втомами...
    Хіба такої долі я хотів?

    Хіба – з колиски – віру в силу сволока
    Я всотував у серце надарма,
    Хіба рокований я був під волю Молоха,
    Якому і жертовника нема?

    Мій виднокіл сум’яттям захурделило...
    На рунах мрії – ожеледь зневір.
    В три нитки чисниця – НАДІЯ. Тільки де вона?
    Безкрая путь весь час під косогір.


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  35. Майя Зінгель - [ 2007.11.19 11:20 ]
    Лист загублений життям
    Він загубився непомітно,
    Його шукав я день у день,
    А він беріг у собі світло
    Та знаки невідомих ймень.

    Я щось писав,
    колись,
    до когось
    Та стрічки сплутали слова.
    (Коли заглиблювався в логос
    На аркуші творив дива!)

    Та, що ж тепер? А є лиш згадка!
    І клаптик незгорілих слів
    Ще й досі в серці бережу відгадку
    Хоча вже сам я спопелів.


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.83) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  36. Юрій Перехожий - [ 2007.11.19 10:25 ]
    * * *
    Перемелеться все і повернеться! Впевнений, Ладо!
    Відлютує зима і поступиться вірі досада.
    І новітня весна приголубить загонисті первні,
    Бо „нема вороття” – то лишень аксиома повернень.
    1996.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (2)


  37. Юрій Лазірко - [ 2007.11.19 07:45 ]
    Наповнення бажанням
    Непорочна ніч
    вже викричала всю свою тишу,
    розхлюпалась митями,
    котрі просочилися втратами,
    так схожими на вічність,
    у підсвідомість.
    Ми збудували місток Забуття
    через струмінь єства -
    неприкаяні поцілунки
    мостилися пристрасно
    та перемінно.
    Насолода
    оволожила тіла,
    обезлюднила розум,
    знепритомливо дихала
    пучками пальців
    та хвилекрилим лоскотом
    перебігала по грішній стежині.
    Віднині й до віку
    камінь завбільшки
    стиснення розгубленого серця
    відліг -
    і потекла кров
    не тамуючись,
    не холонучи від здогадок.
    Так легко було
    довіритись звіриному поклику,
    розтулитися квіткою любощів,
    відчувати настромлення стогонів
    на недоліки подихів,
    вимальовувати кожен огин
    очікуванням на наступний рух.
    Від плюскотіння митей
    заплющувались очі,
    виринали та рвалися до неба,
    тамуючи невблаганну спрагу,
    напів-птахи і напів-зорекради.
    Не така й вже велика
    Твоя таємниця, Любове,
    коли її навмисне розшепотіли
    устами відвертості,
    переповнені звабами,
    дотики.
    Нехай догойдає нас,
    вилітається до знемоги
    бажання -
    огорнувшись тілами,
    ми відчуємо,
    як розчиняється
    у розбурханих ласках
    буденність.

    18 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (7)


  38. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 02:45 ]
    щасливе існування
    У тебе нема води і світла?
    Мабуть тому, що ти не платиш вже близько року
    за комунальні послуги.
    Тобі світить сонце і не потрібен телевізор.
    Тебе не цікавлять новини?
    Бо у тебе нема опалення.
    У тебе є тепла ковдра, брудна підлога
    і велике вікно, в якому зараз світить сонце.
    Замість ліжка - великий матрац,
    який лежить на брудній, обшарпаній підлозі,
    Старий, пошкрябаний дерев"яний стілець
    і гірсть попелу біля ліжка.
    Ти або спиш, або палиш,
    інколи щось нотуєш у зелений радянський зошит.
    Ти півроку не виходиш з дому,
    бо боїшся розчаруватись
    Тремтиш під душем,
    в якому давно вже немає води.
    В туалеті їржа, ванна покрита грибами.
    В горшику на вікні росте ганжа.
    Сірників не вистачає.
    Грошей давно нема.
    А виходити на вулицю стрьомно.
    Там закінчується простір
    І загораються ліхтарі.
    Вони освітлюють тобі шлях,
    Так і не дізнавшись,
    Що тебе такого давно вже нема.
    Тебе взагалі нема і ніколи не було.
    Бо це лише мій сон.
    Тихий і страшний...


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 4
    Коментарі: (4)


  39. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 02:09 ]
    ліс
    Дивлюсь у мутне вікно:
    Поля і дерева,
    Трава, сніг, дощ, літо.
    Я лечу в безодню.
    Я мрію.
    Думки ховаються, але не так, як в дитинстві.
    Ми не граємо в хованки.
    Ми граємо в життя.
    Я чула ліс так,
    Як не чує його ніхто.
    Ліс – це ідея смерті,
    Це мета сенсу.
    Боротись не означає отримувати.
    Отримувати – втрачати.
    Світитись можна не лише зіркам.
    Губитись не лише в тумані.
    Читати – губитись.
    Заблукавши – помирати мовчки.
    Я не шукаю інший світ,
    Бо я знаю, що я вже там.
    Залишаюсь і біжу,
    Але не за власним бажанням.


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Коментарі: (10)


  40. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 02:33 ]
    брама
    Я відкрила браму тоді,
    Коли її відкрили за сотні років до мене.
    Я дихала зимою
    Коли пекуче сонце жарило мої плечі.
    Я чула голос короля
    І не чула свою душу.
    Я знала що мені буде душно
    І знала що буду сміятись.
    Я плакала і ковтала сніг
    Він такий не схожий на землю.
    Він такий тихий і теплий.
    Я гнучка.
    Я сама.
    Я тут.
    І мене тут нема…


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  41. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 02:47 ]
    тиша

    Проміне промінь і вдарить грім.
    Хвиля підбиє голову.
    Пісок потрапить в легені.
    Поцілую і відпущу.
    Фізично, а не морально.
    Вийде сонце, вийду з лиха.
    Втрачу свідомість, втрачу душу.
    Втрачу силу.
    Як же я хочу втратити любов…
    Втратити піднебесся, сльози і думки.
    Звідки їх стільки тут? Хто вони?
    Нащо?
    Чекати і знести хвилею.
    Піднятись і вдаритись знов.
    Закричати…
    Але почути лише тишу….


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.6) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  42. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 02:02 ]
    пісок
    Місяць і хвиля хапає мене за п’ятку.
    Я занурююсь в пісок
    І ковтаю сльози з рештками сонця.
    Місячне сяйво освічує мою душу
    І губить в літньому повітрі.
    А зараз майже зима,
    Тиша…
    Я бігаю голими п’ятками по піску,
    Який такий схожий на
    День або сніг.
    Падаю і встаю.
    Я вся мокра від хвиль.
    Хвилі тепла і ночі.
    Хвилі дихання і запаху солі.
    Що таке коли за тобою грає музика?
    Як це, коли світло дискотек вже позаду?
    Пляж, хвилі, водорості.
    Ніч. Тиша і галас.
    І мокрі п’ятки.
    Я гублю в морі минуле і знаходжу в повітрі майбутнє.
    Що таке коли вас троє?
    Це теж саме, що й коли я одна.
    Але я є вітром, який підіймає хвилі в морі.
    Я є піском який забиває рани,
    Засмічує мозок і
    Розсипається поміж пальців…


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  43. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 02:02 ]
    хромосоми
    Мене легко і затишно
    В своєму великому тілі,
    В своєму маленькому світі.
    Де крім мене є лише моя тінь.
    Я не маю тут люстерок,
    Я маю тут печінку.
    Маю задуху.
    Це не театр – це гібрид,
    Який ще не визначився з набором хромосом…


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  44. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 02:01 ]
    китайські роботи
    Всюди сніг, а ми бігаємо мокрими калюжами.
    Шукаємо притулку для замерлих кошенят.
    Вони дивляться на нас голодними оченятами.
    Вони прозорі як вода, наповненні жалем і страхом.
    Вони янголята, які переплутали коридори пекла і раю.

    Ми не розуміємо де ми.
    Хто ми? Кошенята? Пінгвінята? Каченята?
    Ми люди, чи ми дерева?
    Які встромляють свої корені у все живе.
    Ми так само знищуємо фундамент.

    Ми не будівельники - ми мерці майбутнього.
    Не доводимо нічого до кінця.
    Навіть секс не доводимо до кінця.
    Слухаємо і киваємо головою.
    Ми запрограмовані дешеві китайські роботи…


    Рейтинги: Народний 3.5 (4.6) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  45. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 01:33 ]
    Я розбавляю його ацетоном
    Я розбавляю його ацетоном.
    Дехто вчиться на хіміка.
    Дехто читає Булгакова і досить сильно занурюється.
    Дехто само реалізовується, але виходить трохи за слабо,
    бо досвід відсутній.
    Дехто розрулює приватне, яке без сенсу.
    Дехто крім пива не бачить життя. А обличчя вже як качка.
    А я розбавляю його ацетоном

    Дехто шукає. Невідомо якою мовою.
    А я читаю, для тебе незрозумілою.
    Ті, хто це писав вільні і незалежні.
    А ми ще й досі лишаємось комусь винними.
    Я дивлюсь в палітурку Пйонтека і хочу зрозуміти теж саме.
    Він абсолютно однаковий цими мовами
    і його не варто перекладати.
    Бо все лишається без змін,
    лише маленькі літери на білому папері….


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  46. Михайло Севрук - [ 2007.11.19 00:09 ]
    ***
    Осінь, розлука
    Коханню вінець
    Все пролетіло
    Досить, кінець.
    Летить павутиння
    У вирій небес
    Щастя і радість
    Буває без меж.
    Осінь чарує
    В обійми бере
    Збудить бажання
    Наснагу дає.
    Серце твоє
    Молоде, як вино
    Зріє в льоху
    І надію дає.
    Осінь похмура
    Осінь сумна
    Зрада в коханні
    Доля така.




    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (3)


  47. Ольга Зайцева - [ 2007.11.19 00:27 ]
    Культура-продукт граючої людини
    Ми творимо культуру своєю грою.
    До біса піаніно, театр і повітря.
    Насолода брехнею, а може таємністю.

    Щирість будемо міряти шафами і виделками.
    В холодному і брудному туалеті, де на стінах розбита плітка.
    Інколи її замальовують тупими зізнаннями.
    А я дивлюсь в люстерко і бачу ручку від унітаза.

    Тепер вона вовк, яка з’їдає добичу.
    Хана, тобі дівчина. Ховайся.
    Він не допоможе, він помре першим.
    Все буде тихо і без шуму, ніхто і не дізнається крім мене.

    Больно буває не тільки від болю.
    Не плач, суко, ти й не помітиш, як зникнеш з моїх горизонтів.
    Тримайся за кисень, якщо він захоче щоб ти його торкалась.
    Чекаєш на теплоту? Чекай на біль…


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  48. Чорнява Жінка - [ 2007.11.18 17:22 ]
    Віра
    Комусь ікона,
    комусь робота,
    комусь щоденна
    фетишна турбота,
    без неї можна
    пісні співати,
    спокійно їсти,
    спокійно спати,
    і можна гроші
    складати в конверти,
    і можна жити,
    але не вмерти...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (8)


  49. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.11.18 13:02 ]
    Їжачки–сніговички
    - Як зліпити зі сніжку
    Нам усім по їжаку? –
    Запитали ми у тата.
    - Тут уяву треба мати, -
    Каже тато. - Покрив – глиця,
    Бузя – шишечка згодиться.
    Ну, а вічка – то зернята,
    Лапки – з гілочки, малята.
    От і будуть їжачки,
    Їжачки–сніговички.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  50. х Лисиця - [ 2007.11.18 00:36 ]
    * * *
    Как сделать себя одинокой,
    Как сделать себя печальной…
    В словарном запасе - ноты,
    Но грустно от их признаний.

    С осколков немой заботы
    Соврать о начале веры,
    И снова остаться взрослой,
    Бросая из сердца серу.

    Зачем же любить предлоги?
    Мне проще немой остаться,
    Я стану, может, Венерой,
    Чтоб с Марсом не расставаться.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1667   1668   1669   1670   1671   1672   1673   1674   1675   ...   1829