ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Некрот - [ 2007.10.08 19:55 ]
    ХТО ГОВОРИТЬ, ТОЙ ЖУЄ
    Супер була, безперечно,
    Жуйки реклама чіпка:
    Хтось і дурну, й недоречну
    Фразу пускав з язика -

    Тут-таки слоган крилатий
    Шльоцик за кадром вставляв:
    Іноді краще жувати,
    Ніж говорити, мовляв.

    Вдалого протиставляння
    Різних процесів зразок! -
    Хоч говоріння й жування
    Мають взаємозв'язок.

    В чому, наскільки він сильний -
    Це ти одразу збагнеш,
    Лиш в дорогий холодильник
    Парт-діяча зазирнеш.

    Ні написати у пресі,
    В риму тут мовити ні,
    Скілечки делікатесів
    Є пожувати у нім.

    Звідки багатство береться,
    Вам не розкаже діяч.
    Він, втім, і не нажереться -
    Все йому мало, хоч плач!

    Та не втрачає надії
    Він на коханий народ:
    Ті, хто будує і сіє,
    Все покладуть йому в рот.

    Болі в руках та у спині -
    Плата за чесні труди.
    Гривня ж на жуйку дитині
    Знайдеться геть не завжди...

    "Буде усе в шоколаді, -
    Каже політик весь час, -
    Тільки-но будем при владі,
    Тож голосуйте за нас!"

    І, мов на логіку хворий,
    Люд голоси віддає.
    Отже... хто добре говорить,
    Той і успішно жує!


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Прокоментувати:


  2. Юрій Лазірко - [ 2007.10.08 19:19 ]
    Мильні бульбашки
    Мов мильні бульбашки,
    летять і лускають слова -
    не надувайте вкотре,
    надутість недоречна,
    леле.
    Ця усмішка -
    мов мед солодкий,
    як легке "овва",
    звіря ласкаве сонця,
    що ранком полохливо стелить
    свою красу на очі,
    фарби, вибухи єства.
    Поміж устами вітер
    леліє таємницю цноти.
    Мов мильні бульбашки,
    летять і лускають слова...
    Та най собі літають -
    примружується око
    всоте.

    8 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.67) | "Майстерень" 5 (5.76)
    Коментарі: (7)


  3. Олександр Некрот - [ 2007.10.08 18:31 ]
    ХВАЛА ФАРАОНАМ
    Розбилось кохання, душа повна болю:
    Єдина сказала: «Не буду з тобою».
    Втопити біду в рідині алкоголю!
    Ось тільки питання... про вибір напою.
    Узяти горілку - це пити й кривитись,
    І стане ще гірше, ба й зовсім жахливо.
    Нехай буде смачно, аби звеселитись!
    І я замовляю свіжесеньке пиво.

    З-за крайнього столика «дєвка» «отпадна»
    Предовгими віями хтиво моргає.
    Я, соромом скутий, сиджу безпорадно -
    П’янючий сусід мій красуню знімає.
    От я б так набрався - забрав би ту фею,
    Усе, чим багата, дала б чорнобрива,
    А так... взяв від неї сусід гонорею...
    А я у той час іншу втіху мав - пиво.

    Аж гульк - «луноход» підтягнувся до бару.
    Виходжу й дивлюсь незатьмареним оком:
    Хто в дупель «нажрався» - хапають
    (це ж кара!).
    Я ж мимо проходжу карбованим кроком.
    Напився б горілки - й від зимного душу
    І доброго штрафу втекти б неможливо,
    А так я до хати любісінько рушив:
    Не валить із ніг, а окрилює пиво.

    В маршрутку не сів, хоч додому далеко:
    Від пива ж до вітру хотілось постійно...
    Назавтра почув, що те саме «Івеко»
    «Поцьомало» «МАЗ», три людини покійних...
    Жлуктив би я білу - заліз би в той бусик,
    Потрапив би, мабуть, на небо щасливо...
    Від думки цієї і досі ще трусить.
    Хвала фараонам, що винайшли пиво!
    1998


    Рейтинги: Народний 4.63 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (5)


  4. Нестор Мудрий - [ 2007.10.08 18:08 ]
    СОНЕТ ПРО ОСОБИСТЕ
    (а також трішечки про невіддільне
    від суто особистого суспільне)

    У мові солов'їній та барвистій
    Є загадок усяких "до руля".
    Який мудрак, усе не втямлю я,
    Назвав життя людини ОСОБИСТИМ?

    Хіба ним хтось живе для себе чисто?
    Свати й куми, сусіди і сім'я.
    У кожного - центральна роль своя:
    Тобі на нервах грають ці артисти.

    А ти (із відчуттям провини, в стресі)
    Кладеш чужим нечесним інтересам
    Здоров'я, час і сили на олтар...

    В суспільному житті цього немає:
    Тебе святих обов'язків тягар,
    Навалених системою, ламає.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.12) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Коментарі: (5)


  5. Олекса Довбуш - [ 2007.10.08 17:32 ]
    [о - СІ - нь мінор]
    ...серця стук в мінорній тиші
    відбиває дивний такт,
    ніби щось колись залишив
    у рясних сумних садах...

    ...серця стук в мінорній тиші
    лине в світ на трьох вітрах,
    мов вони всі чорні вишні
    позривали в тих садах...

    ...серця стук в мінорній тиші
    відлітає в даль мов птах -
    жовтим листом сум колише
    у пустих моїх садах...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5) | "Майстерень" 5 (4.88)
    Коментарі: (3)


  6. Олександр Некрот - [ 2007.10.08 17:54 ]
    ВОДОЛАЗ, ДЕВЧОНКА И ПОДСНЕЖНИКИ
    (доброе весеннее стихотворение про двоих влюбленных)

    Приплелся март. Привел котов в екстаз.
    Под вопли этих романтичных тварей
    Гулял простой волынский водолаз
    По берегу реки с девчонкой в паре.

    Она, в плену у грез и во хмелю,
    Проворковала с нежностью ранимой:
    - Олежек! Я подснежники люблю.
    Ты должен подарить мне их, любимый!

    У водолаза вмиг от этих слов
    Глаза - на темя, челюсть - ниже паха.
    С трудом спросил, когда слегка прошло:
    - Зачем тебе "подснежники", Натаха?

    - Не слышишь? Я люблю их, дорогой! -
    И предложила, глазками играя:
    - Давай в субботу в лес махнем с тобой,
    Подснежников вдвоем насобираем!

    - В лес? - удивился водолаз вдвойне
    И возразил, хоть не силен был в спорах:
    - Наташа, но "подснежников" там нет!
    Они же все на реках, на озерах...

    - Как нет в лесу? На реках? Извини -
    Я про такое не слыхала даже...
    Наверное, как лилии, они?
    А ты речной подснежник мне покажешь?

    - Так что тогда ты любишь, Боже мой!
    И для чего смотреть? Тебе неясно -
    Провел он зиму, на фиг, под водой
    И выглядит теперь ваще ужасно!..

    - Да ну? Речной подснежник некрасив?
    Не верится, Олежек, если честно!
    Мой котик! Хоть один мне принеси,
    Пожалуйста: ведь зайке интересно!

    - Но не могу я! Мы их в морг здаем!
    Нельзя носиться с ними, понимаешь?
    - Олежек! Ты всё время щас о чем?! -
    А дальше - сцена у реки. Немая.

    Откуда знать девчонке озорной,
    Что водолазы в Луцке называют
    "Подснежниками" трупы, что весной,
    Когда растаял лед, наверх всплывают...

    Приплелся март. Навел на льдины сглаз.
    Зиме - капец. Поэты все в ударе...
    Гулял один волынский водолаз
    По берегу реки с девчонкой в паре.


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.11) | "Майстерень" 4.75 (5.22)
    Коментарі: (11)


  7. Юлія Гордійчук - [ 2007.10.08 17:07 ]
    ***
    Від сигарети в тремтячих руках
    Сріблястими зміями час
    Зтікається в вітер зриває дах
    У перестигле небо
    З-під пальців вічність
    Попелом вниз
    Нікотино-осінній спазм
    В ранкових легенях жовтінню в такт
    Впускаючи день у себе


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (6)


  8. Олекса Довбуш - [ 2007.10.08 17:12 ]
    [слова-сліди]
    загублені слова вертаються до губ
    і прилипають, наче знову двадцять,
    лишаючи сліди по першому снігу,
    назад у віхолу із пам’яті вертаються.

    і, відриваючи до крові їхню суть,
    стає до болі в горлі знов приємно -
    не зміг завчасно по слідах звернуть
    та манівцями повернувся впевнено...

    бо ті сліди із круговерті днів,
    як води ті, що також з круговерті,
    ще двадцять раз спадали... де я дів
    слова, що говорив тобі відверто?...


    Рейтинги: Народний 4.83 (5) | "Майстерень" 4.5 (4.88)
    Коментарі: (3)


  9. Юлія Гордійчук - [ 2007.10.08 17:18 ]
    ***
    Навіщо траві імена перехожих?
    Траві слід пам'ятати сліди
    І - якщо зможе -
    Забувати, підіймаючись знов догори...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Коментарі: (7)


  10. Юрій Петренко - [ 2007.10.08 16:26 ]
    ***
    А думки всі - в обіймах-цілунках Наталки,
    Мирно пара пливе шелестінням конспектів,
    Мужньо вистоять проти студентів навали
    І піти до коханої златом проспектів.

    Поміж нас павутиння тендітне й незриме,
    Хто в тенетах чиїх? Нерозгадана тайна,
    Лиш до імені милої чується рима,
    В тріпотінні осінньому. Сонце розтане

    На деревах та айстрах, в зінницях відблисне,
    І в долонях її тепло-тепло осінньо,
    Загублюся у них я довіку навмисно,
    Стану сонцем коханій, коханої тінню.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.15) | "Майстерень" 5.13 (5.04)
    Коментарі: (2)


  11. Варвара Черезова - [ 2007.10.08 15:50 ]
    Куртизанка
    Не вір мені, мені й моїм долоням,
    вони несуть крім радощів і втіх
    гірку сльозу - розпачливу й солону,
    її сховати навіть ти б не зміг.

    В моїх плодах немає заборони,
    та про безпеку думай завчасу.
    Не вір мені, я швидко охолону,
    у ніжне серце пустку принесу.

    Від принципів моралі відсахнуся
    і все ж я - куртизанка між повій.
    Але не вір! Ім’я моє – спокуса!
    І гріш ціна мені і вірності моїй.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (35)


  12. Богдан-Ігор Антонич - [ 2007.10.08 14:19 ]
    Любов
    У правилі математичнім світа
    за дужки викинена невідома,
    незнаний косинус днів наших літа.

    В далекій подорожі, навіть вдома
    дарма шукати слів її німих.
    Коли здається: пустку переміг,
    приходить тиха, наче ніч, утома.

    Усміхнені, штудерні тріолети,
    мов лід холодні, кажуть нам даремно,
    вмовляють, що любов – це річ неземна.
    О, де ти є, незнана, о, де є ти?

    Чи кинув хто на тебе анафему?
    А може, винайшли тебе поети,
    щоб до згучних сонетів мати тему.


    1931р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.5)
    Коментарі: (6)


  13. Я Велес - [ 2007.10.08 14:44 ]
    Сміялося сум’яття самоти
    Сміялося сум’яття самоти.
    «Пробач-прости».
    Слова твої нещадні, мов кати.
    „Не ти...”
    Химера-нявка в мареві півсну.
    „І не благай”.
    Заплів у мріяння тебе одну.
    „Прощай”.
    Я раболіпству кинуся до ніг.
    „Їй-бо, дивак”.
    Лелітки сонця оберну на сніг.
    „Овва”.
    Я розчинюсь в етері, як сльоза.
    „Ти насмішив”.
    Я був, я жив, я все тобі сказав.
    „Ти жив?”


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.53) | "Майстерень" 0 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  14. Я Велес - [ 2007.10.08 14:40 ]
    Бабине літо
    Павутинка бабиного літа –
    Ієрогліф сонячного скрику:
    „Прощавай, іще одна прожита
    Наша днино, скорбнице велика”.
    Стільки в тобі стоптаної віри,
    Із пожухлим листом вперемішку.
    Заголосять сонячні клавіри
    Над твоїм, о дню, вмирущим ліжком.
    Павутинко, спраго невтоленна,
    Нерозгадний розчерку вмирання!..
    Пагінцем постукає зеленим
    У моє вікно зоря світання,
    Але ти на дальнім перегоні,
    Як прийде пора літа збирати, –
    Спомином торкнеш мені долоню,
    Мов рука того, кого я втратив.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.53) | "Майстерень" 5.75 (5.51) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  15. Петро Засенко - [ 2007.10.08 13:45 ]
    * * *
    Вмочає день окрайці теплі
    В медяний сонячний настій,
    Чарки налиті тонкостеблі
    Із дзвоном ставляє на стіл.

    В людей є знову будні й свята,
    Про сутнє мова запашна...
    Пливе житами біла хата,
    Дроти, як віжки напина.

    Що часом змито - пережито.
    Живим лишився - будь щаслив!
    На пережите горне жито
    Життя зеленого розлив.

    Кохання, вечір і колиска,
    Пахуча дівчини коса.
    Зоря черкає обеліска
    І від печалі погаса.

    Село - як паска Великодня,
    І щасний спокій навкруги...
    І радо так -
    Сльоза народна
    потроху входить в береги.


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (2)


  16. Петро Засенко - [ 2007.10.08 13:49 ]
    Після дощу.
    Дощ одшумів, і спориші понурі
    Принишкли - настрахалися грози.
    Кущі жоржин мокрісінькі, мов кури,
    Обтрушуються стиха від роси.

    В очеретах збира свої пожитки
    Намокла чапля і гніздо шука...
    Цей світ промок до рубчика, до нитки,
    До павутинки в прихистку листка.

    У тишу тиша тоне. Та одначе
    Не настає у світі спокій, лад -
    Качатко кряче,
    Голос його плаче
    У вечоровім присмерку левад...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.03) | "Майстерень" 5.5 (5.05)
    Прокоментувати:


  17. Петро Засенко - [ 2007.10.08 13:58 ]
    * * *
    Маною, привидами, чарами
    Мені перейдено путі,
    А осінь їде кіньми чалими,
    А в них підкови золоті

    В дорозі губляться...Захлюпала
    Ти теплу радість на лице,
    Круг мене ласки переплутала,
    Звела в роковане кільце.

    Щоб я хмільною ніччю глупою
    Не знав спокою ні на мить,
    Знов попід вікнами прогупаю
    Тебе безсонну розбудить.

    І над палаючими каннами
    Із власним серцем не в ладу,
    Твоїм коханням заарканений,
    Зустріну радісну біду.



    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Коментарі: (2)


  18. Петро Засенко - [ 2007.10.08 13:32 ]
    * * *
    Час крила склав.
    Вітрів гонитви
    За яворами хмар не пружать...
    Коли ні спокою, ні битви,
    Поет, мов птах, за небом тужить.


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Прокоментувати:


  19. Петро Засенко - [ 2007.10.08 13:48 ]
    Очима Тараса.
    Царі Вкраїні викололи очі,
    Коли вона край битви знемогла.
    Пішла у світ, як ходять поторочі,
    Уже ніким - без радості і зла.

    Царевою хвалою подавилась,
    Хотіла вже з порогів...без весла...
    Та раз - ЙОГО очима подивилась,-
    Прозріла, встала, із Дніпра умилась
    І непокору в серці понесла.
    1969 р.


    Рейтинги: Народний 4.67 (5.03) | "Майстерень" 4.75 (5.05)
    Коментарі: (4)


  20. Петро Засенко - [ 2007.10.08 13:12 ]
    * * *
    Давно те небо одлетіло,
    Криниць нема, що нас поїли.
    І чорний хліб, і сало біле
    Ми всмак із веснами поїли.
    Той дзвін повисіявся з відер -
    І навіть шуму не вродило.
    Листки слідів позгонив вітер,
    А сонце яре допалило.
    Нас там немає.
    Синій вигін
    І голосів зелені луни.
    Бредуть під райдуг дивний вигин
    Корів задумані парсуни.
    Натуралізм нам був за метод -
    Пірнали голими в глибини.
    Писалась кривцею, не медом
    Свята ідилія хлібини.
    З клубків розмотують дороги
    Вже інші там,
    У іншім плані,
    Де колоски збирав убогі
    Я у самотньому риданні.
    Де я почав ладнать удила
    На неслухняне перше слово,
    Де доля чесно так ділила -
    Добра і зла пооднаково.
    Де я маленькими стопами
    Ходив широкими степами.


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Коментарі: (1)


  21. Володимир Ляшкевич - [ 2007.10.08 12:09 ]
    * * *
    Все неначе умисно
    під імлою облуди.
    Зачароване місто!
    Зачаровані люди!

    На пожовклому листі
    візерунки застуди,
    у дурмані землистім
    хворобливі споруди.

    Щогодини врочисто
    мить загальної смути
    б’є годинник - і вбивство
    інше вже не розчути.

    І так пам’ятно-прісно
    тисне відчаєм груди:
    Зачароване місто.
    Зачаровані люди.


    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (5)


  22. Володимир Ляшкевич - [ 2007.10.08 12:38 ]
    Сила “відьмацька”
    Віще полишена, в хащі захована,
    в норах і гніздах, у краї воронячім,
    в моху зеленім, гілках переплетених,
    водах, на листі торішнім настояна,
    коренем стримана, світлом окормлена,
    тьмою обласкана, куплена-краплена,
    не таємниця, не зброя для воїна.


    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4) | "Мініатюри"


  23. Лариса Лисенко - [ 2007.10.08 10:09 ]
    Дві жовті балади (3,4) Переклад з Федеріко Гарсіїя Лорки
    3.
    Два воли червоні
    в полі золотім.

    Два воли червоні –
    ритм прадавніх дзвонів
    і пташині очі.
    Ці створіння імлистих світанків
    помаранчу повітря, влітку
    проточити надто охочі.
    Від народження є старими
    й пастухів не знають пихатих,
    пригадують своїх предків -
    ассирійських биків крилатих.
    Воли завше ідуть, зітхаючи,
    полями безкраїми Рут
    вічного броду шукаючи,
    плачі свої ремиґають,
    і зоряне світло п’ють.

    Два воли червоні
    в полі золотім.

    4.
    Маргаритковим небом іду.

    Цим вечором уявив,
    ніби я святий.
    Що до рук мені поклали
    місяць золотий.
    А я його повернув
    знов на небеса.
    І Господь дав нагороду,
    (не мав такої зроду)
    троянду й німб.
    Оце так чудеса!

    Маргаритковим небом іду.

    Прямую зараз полем,
    красунь – дівчат
    звільняти, та
    хлопцям – кавалерам
    дукати роздавати.

    Маргаритковим небом іду.
    6.10.2007.



    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (1)


  24. х Лисиця - [ 2007.10.08 09:14 ]
    Конец
    Худой конец. Все так банально.
    Мы в наших чувствах аморальны,
    Из сердца истин непреложных
    Мы отобрали столько cложных.

    Смешной конец типичной брани,
    Без лишней правды много знаний,
    И слов пустых тугая прыть,
    Что даже ад не смог вместить!


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (4)


  25. Олександр Некрот - [ 2007.10.08 08:44 ]
    ЧУДОВИЙ ЖЕНИХ
    “Де ти, кохана? Озвись, моя доле!
    Буду я твій весь і ти моя вся.
    В шлюбі не був, слово честі, ніколи.
    Вік - двадцять вісім, зріст - сто сімдесят.

    Досить красивий, спортивна статура,
    Звичок шкідливих ніяких нема.
    Добрий. Порядний. Широка натура.
    Вірші люблю (про любов зокрема).

    В жінці душа головне, а не врода.
    Я ж би кохану всім серцем зігрів!
    В кого є діти - це НЕ перешкода.
    Милі, єдині, чекаю листів!”

    Ігор не став витирати сльозинку -
    Нею зворушливий "месидж" зросив.
    Глянув потому на небо в клітинку
    І на братків, з ким трудився і жив:

    Там женихів ціле кодло зібралось
    Добрих, порядних, міцних, без “ш/з”*
    (Саме такими вони “представлялись”
    В шлюбних об’явах до різних газет)...

    Й, тихо пославши проклін злій недолі,
    Ще дописати в купон мусив він
    Прикре “Пишу з місць позбавлення волі”
    І - “N-ська зона, 10-ий загін”…

    ___________

    *Ш/з - в оголошеннях служби знайомств “шкідливі звички”.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.11) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (3)


  26. Шкідлива Звичка - [ 2007.10.08 01:50 ]
    Любов як полин
    Наша любов на смак як полин...
    Один поцілунок,два погляди в очі.
    І не відчутний для нас часу плин...
    Які ж короткі в закоханих ночі!

    А вдень знову байджість вдавати,
    Лиш відображення в вікні цілувати.
    Холодна бруківка,в руках свіча...
    І посмішка твоя чомусь напівніма...

    Я ранок зустріла в твоїх обіймах...
    Вогник догорів в холодних стінах...
    Ми знову щастя шматочок у когось крадемо,
    Хоча зараз уже нічого не вдаємо...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.28) | "Майстерень" 4.5 (4.19)
    Прокоментувати:


  27. Василь Симоненко - [ 2007.10.07 21:43 ]
    ***
    Я дивлюся в твої перелякані очі,
    Я тебе заголубить, запестити хочу.
    Тільки знаю: не треба! Не треба!
    Міг раніше я жить
    І не думать про тебе.
    Все вривалося в душу, в тривожне чоло -
    Все на світі було,
    Лиш тебе не було.
    А тепер уже й світу, здається, нема -
    Тільки ти залишилась сама.
    Але я протестую, волаю: не треба!
    Та не можу вже жить
    І не думать про тебе.

    17.XII.1961


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.73) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (4)


  28. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.07 21:13 ]
    Сніжне диво


    Дві маленькі рукавички,
    Шапка, шубка, черевички
    Вранці вибігли у двір.
    Білий сніг сліпить аж зір!

    Черевички в сніг пірнули,
    Рукавички сніг згорнули.
    Шубку снігом притрусило,
    Шапка враз у сніг злетіла.

    Мати вийшла й обімліла.
    Перед нею – сніжне диво!
    Та не диво це. Юрась!
    - Я у сніг, матусю, гравсь!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  29. Ірина Кобевко - [ 2007.10.07 21:03 ]
    ОСІННІЙ ПЛАЧ
    Голосить осінь буйними вітрами,
    Та сльози ллє дощами із небес.
    Чому мовчиш? Я тиждень вже скучаю.
    Вже всьоме відсилаю sms,
    А ти мовчиш. І звісточок немає.
    Минають дні, сплива поволі час.
    Все – як було, а я чогось чекаю.
    Туман стіною стелиться між нас.
    У нім бринить той незабутній вечір,
    Коли ти погляд свій на мене звів,
    А мої руки взяв у свої руки,
    Дивився в очі й дивно затремтів.
    Щось промовляв так лагідно і тихо,
    До серця міцно-міцно пригортав,
    Пестливо гладив мої довгі коси
    Та пристрасно у губи цілував.
    Туман розсіявся, а з ним пропав твій образ.
    Дивлюсь – асфальтом котиться сміття.
    Були думки, але розніс їх вітер.
    Жбурнув далеко десь у забуття.
    „Розвій ілюзії”, – гукає мені осінь.
    Каштани стиглі кидає додолу,
    Важкими каплями вдаряє по обличчю.
    „Розвій ілюзії”, – лунає знову й знову.
    Легенький звук, мов шелест. Стрепенулась...
    Листок кленовий падає з плеча.
    Ловлю його – це звісточка від тебе,
    На нім красуються такі слова:
    „Прощай навіки! Я кохаю іншу.
    У мене з нею розквіта весна.
    З тобою смуток був, дощі холодні
    Й попереду завії та зима”.
    Зітхнула важко. Кинула в болото
    Цей жовтий лист – сумні, гіркі слова.
    „Прощай, коханий”, – крикнула від болю.
    „Проща-ай!” – стогнало ехо із даля.
    Калюжі віддзеркалюють всю тугу.
    У стогоні здригається земля.
    Голосить осінь буйними вітрами.
    Разом з дощами тихо плачу я.


    Рейтинги: Народний -- (4.41) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  30. Андрій Протас - [ 2007.10.07 21:08 ]
    Тэб Тэнгри
    Искупаюсь в синеве твоей,
    Небо!
    Изваляюсь в облаках,
    как в постели!
    Накормлю твоих птиц
    хлебом,
    Чтобы дальше в тебя
    летели!


    Рейтинги: Народний 5 (4.75) | "Майстерень" 5 (4.75) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  31. Андрій Протас - [ 2007.10.07 21:27 ]
    Это мощное таянье снега
    Это мощное таянье снега,

    Рокотание льда под луной,

    Тишина и дорога в небо,

    Разукрашенное тобой.



    Беспокойство стучиться в сердце,-

    Может в сердце лишь есть покой?

    Огонек от костра и небо

    Свежевспаханное луной.



    В этом мире одни дороги

    В синеве, на и под землей:

    Многоуровневые боги

    Разустроили мордобой.



    Ты стоишь посреди поля

    И салют блестит пред тобою.

    Многоуровневые люди

    Под сияющею луною.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.75) | "Майстерень" 4.5 (4.75) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  32. Андрій Протас - [ 2007.10.07 21:41 ]
    ЖЕЛАНИЕ ХОТЕТЬ
    Не знаю, хотеть, тем более, что знать.
    Не понимаю, есть ведь в мире благодать?
    Зачем вся пустота, зовущаяся "смысл",
    Зачем берут слова, и говорят, что мысль
    Есть там, где нет её...
    Подумай и возьми своё.
    Хотел сказать, но нету сил
    Бороться посреди могил
    Зарытых знаний вековых,
    Не оскверняя мудростей незнаньем их.
    Хотел доверить я бумаге
    Свои слова и мысли жар,
    Но получаюсь я как скряга,
    Дающий только мелочь в дар.
    Хотел сказать все чувства звуком
    Играя, создая, творя.
    Не получается... Как мука,
    Живущая внутри, горя.
    Хотеть- есть вредно, больно, жутко,
    Но и хотение- наука,
    И изучающим её
    Скажу: подумай и возьми своё.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  33. Андрій Протас - [ 2007.10.07 20:54 ]
    ОСЕНИ
    Ветер шепчет: унесу
    все плохое,
    Виноград заплел косу
    не рукою.
    Звезды сквозь дырявые листья,
    Стук последних капель дождя,
    Колыбелью, невидимой кистью,
    Раздеваешь себя нехотя.
    Запах дыма, сырой воздух,
    Лай собаки, звезда, летя,
    Ударяется в ствол дерева
    И кричит: это запах тебя!.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  34. Андрій Протас - [ 2007.10.07 20:08 ]
    РЕКА
    Туманноясносинекрасная
    Шевелится она в моем сознании,
    Глубокочистовверхглядящие
    Застыли камни в понимании

    Моляпросящеодинокая
    Летучими мышами понята
    склонилась ива в отражении,
    Обеспокоенная окунем

    Пушкоммладенческим окутана
    Река течет в моем сознании,
    А подо мной глубокомысленно
    Застыли камни в понимании


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  35. Андрій Протас - [ 2007.10.07 20:38 ]
    ДЗЭН
    Вы думаете я знаю, ЧТО я делаю?

    Что хоть одно дыхание иль половину принадлежу себе я?

    Как ручка знает, ЧТО она пишет,

    Или мяч может догадываться, КУДА его понесет потом...


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  36. Андрій Протас - [ 2007.10.07 20:22 ]
    Желтый лист
    Желтый лист
    клена
    Мокрый от дождя
    Жизнь не любит стона
    Сильный
    уходя
    Не проронит слова
    А потом
    снова
    Мокрый от дождя
    Желтый лист
    клена
    Ляжет на меня
    Жизнь не любит стона....


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  37. Андрій Протас - [ 2007.10.07 20:35 ]
    SiLeNce MORTALE
    Я тишину глотал. Не съел -
    нельзя насытится судьбою:
    за этим - новый подраздел
    тебе возьму, да и открою

    Не полетел, не отпустил,
    Не растворился я в тумане
    лесных тропинок. Откусил -
    Напился сока диких яблонь.

    И мыслей нету как во сне
    иду и тихо ум и раю
    куда не знаю - тишине
    я все равно не помешаю...


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  38. Михайло Ситник - [ 2007.10.07 19:07 ]
    Вже пам`ять заросла
    Вже пам`ять заросла все більше й більше
    Нудьгою марних на чужині літ.
    Лиш тільки того щастя, що у віршах
    Ще не зів`яв Вітчизни рідний цвіт.

    Здається йду по схилах Придніпров`я,
    А тінь моя з-над урвища звиса.
    Я бачу, як немов моєю кров`ю
    Облиті, догоряють небеса.

    І молодість моя неповторима
    Ось-ось ступне на батьківський поріг,
    Відкриє хату, рипнувши дверима,
    І там розтане від тепла, як сніг.

    І пахнутимуть чоботи у дьогті,
    Почнеться цвіркотіння цвіркуна;
    І матінка у виношеній кохті
    Сидітиме за прядивом одна.

    Струмітиме з лямпадки позолота,
    Як сум тремтячий, на її лице,
    На вицвіле сімейне наше фото,
    Нев`янувчим обвите чебрецем.

    Шепну я: "Мамо". І вона здригнеться,
    Сльоза закам`яніє на лиці,
    І я побачу материнське серце
    В її просягнутій руці.

    1951
    (збірка "Цвіт Папороті")


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (6)


  39. Михайло Ситник - [ 2007.10.07 19:31 ]
    Моя душа розділена надвоє
    Моя душа розділена надвоє,
    Одна частина там, біля Дніпра,
    А друга - нерозлучно ще зі мною,
    Поволі животіючи, вмира.

    І неможливо знову їх з`єднати,
    Ті дві частинки, між яких межа.
    І звідти руки простягає мати,
    А звідси в спину пхає хтось ножа.

    Іду туди - вгинаються коліна,
    Мертвію ж, як вертаюся назад,
    І чую, як зітхає Україна, -
    Душі моєї вирубаний сад.

    Березень 1957
    (збірка "Цвіт Папороті")


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  40. Олекса Довбуш - [ 2007.10.07 19:06 ]
    * * *
    в коморі хліб. окраєць літа
    у кроні сонця вже дрімає,
    шумить верба росою вкрита,
    де вітер Паню обнімає
    «Моя ти люба! - шепче листом, -
    давно скосили вже отаву
    і скинем одіж, і намисто,
    і з сонцем мідно-золотавим
    в жита»...стоїть...як серед лугу,
    як ДУБ, як дерево БЕРЕЗА...
    вже надвечірок... спроба друга -
    нап’юсь роси, бо знов тверезий...


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (4.88)
    Прокоментувати:


  41. Тетяна Дігай - [ 2007.10.07 15:05 ]
    * * *
    Один мудрець казав
    І вписано в скрижаль:
    „Краса врятує світ!”, але, на жаль,
    Не врятували світ від блазнів
    Ані краса шедевру Ботічеллі,
    Ані божественної звук віолончелі,
    Ні розум, що людині даний був.
    Згоріли на вогні володарі та в’язні...
    Та Дух Любові людства не забув.
    І все тому (не будем мудрувати),
    Що світ рятує
    Мати.
    1999 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (8)


  42. Ірина Дем'янова - [ 2007.10.07 12:37 ]
    * * *
    Вже мені не буде, як весною,
    в зеленавім присмерку очей.
    Вже такої зливоньки рясної
    нам не буде! Нічия…нічий…

    Ще тобі причується мій поклик,
    ще тобі примариться, ачей,
    як ми відчайдушно-радо мокли,
    наче діти – нічия, нічий!

    Відьмію від горя. Заклинаю –
    переворожи! Навспак вречи!
    Щоби так, як на порозі раю, -
    просто й легко. Нічия. Нічий.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.48) | "Майстерень" 5.33 (5.43)
    Прокоментувати:


  43. Олекса Довбуш - [ 2007.10.07 11:18 ]
    * * *
    дорогу не переходи
    з порожнім серцем
    і слів води
    в чужі сади
    не лий з відерця

    із сліз дощів не зросиш слів
    душі немає
    де крук сидів
    то з тих садів
    нема врожаю

    дорогу не переходи
    як кішка чорна
    твої сліди
    як знак біди
    не змелють жорна

    із мук моїх мука гірка
    пусті колосся
    діжки медів
    з твоїх слідів
    збирає осінь


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (4.88)
    Коментарі: (3)


  44. Ірина Федорович - [ 2007.10.07 10:46 ]
    Кубок
    И кто б ни подал кубок жгучий
    Tertia Vigilia


    У храмі духа є олтар,
    На ньому - кубок, повен трунку.
    Він - смерть, він - неба дар,
    Він - символ болю й порятунку.

    Він вимагає поклонінь,
    Покори, треби і страждань,
    Його адепти в час гонінь
    Не раз криваву склали дань.

    Та хто той кубок осушив,
    І влив вогонь у свою кров,
    Того юрби суд не страшив -
    Жадав розп'ять той знов.

    Й мене зове у мглисту даль
    Моє кохання - мій Грааль.


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" 5 (4.73)
    Коментарі: (1)


  45. Світлана Лавренчук - [ 2007.10.07 01:15 ]
    Цей світ – кіно?
    Цей світ – кіно? Ти режисер?
    Квитки пороздавав вже на прем’єру…
    Придумав безліч ролей і химер.
    Тобі б змагатись із самим Мольєром.

    Цей світ – кіно? Ти вже актор?
    І в новій ролі стільки грації…
    Такий собі емоцій кредитор,
    А ми всі – елементи декорації.

    Цей світ – кіно. Ти знов актор.
    Невдала гра. Імпровізація.
    Не вийшло. Повторіть. Мотор.
    «Я заслужу ваші овації».

    Цей світ – кіно. Ти режисер.
    Нам всім порозділяв вже ролі…
    Була лиш гра для публіки, тепер –
    Вже п’єса верховодить в твоїй долі.

    Цей світ – кіно. І в нім один глядач,
    А ми всі – решта, декорації.
    Тому ти свій спаситель і палач,
    Не забувай про це в імпровізації.


    Рейтинги: Народний 5 (5.01) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (1)


  46. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.06 23:52 ]
    Небо хмари затягнули
    Хмари небо затягнули,
    В річку хмари зазирнули.
    А як тільки зазирнули,
    Так тихесенько зітхнули:

    - Йой, яка ясна водичка!
    Нам би в ній умити личка!
    Освіжити ще бочки,
    Ми, по суті, хмарочки.

    І пірнули, перейшли,
    Частим дощиком зійшли.
    В річці сірість відтирали,
    Поки білими не стали!

    Ну а далі, що було?
    Сонце хмари ті знайшло.
    На веселці підсушило,
    В синє небо відпустило.

    І пливуть, немов стрічки,
    Вже перисті хмарочки.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  47. Дмитро Дроздовський - [ 2007.10.06 23:37 ]
    А буває так, що не буває
    А буває так, що не буває,
    Забуває смуток про розлуку,
    Хтось обличчя тінню закриває,
    Випиваючи із інших муку,
    Хтось іде прямісінько у прямо,
    Хтось кульгає, хтось стримить галопом,
    Хтось і не вітається із вами,
    Хтось подорожує автостопом,
    І слова чиїсь такі мізерні,
    А чиїсь настільки досконалі,
    Хтось ковтає непророслі зерна,
    Хтось там переміг ізнов у ралі,
    Але все настільки випадкове,
    Що немає точних віддзеркалень,
    Пародійний світ і гротесковий,
    Світ давно розораних копалень,
    В цьому храмі є лише самотні,
    Пари тут давно уже не пари,
    Кружеляють марева марнотні.
    Де поділись величезні мари?
    Все іде, минає проминально,
    Невидужно час іде по колу,
    І мені всміхається ухвально
    Зі свого сріблястого престолу.
    А буває, що й його немає,
    Забуває навіть він про злуку,
    І себе туманно закриває,
    З небуття мені простягши руку.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (6)


  48. Печаль Усміхнена - [ 2007.10.06 17:22 ]
    Дякую
    Дякую тобі, що зорі посміхаються.
    Дякую, що час іде.
    Дякую, що мрії всі збуваються,
    Що любов мене веде.
    Дякую, що ніч співає тишею
    І мовчить гудками поїздів,
    Що свої вірші ніяк не лишу я,
    Дякую, що розбудить зумів.
    Дякую за те, що є на світі ти,
    Дякую, що світом моїм став,
    Що дав мені дурман-зілля випити,
    Хоч про це, мабуть, і сам не знав.
    Дякую, що ніжність ще на світі є
    І що квіти в квітні розцвітуть.
    Дякую, що увійшов в життя моє,
    І мені тебе, й хотіла б, не забуть.



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.02) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (10)


  49. х Лисиця - [ 2007.10.06 06:52 ]
    * * *
    Не лицемірте,
    Вам не до лиця.
    Хай навіть цей надвечірок останній.
    Ви так зумисне взяли забуття,
    Що я молилась відчаю в прощанні.

    Ви знову за своє.
    А втім...Нехай.
    Я Вам дарую Ваше ж віровчення,
    Де я обличчям впала у обман,
    Забіганого в прикрощах натхнення.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" 5.5 (5.05)
    Коментарі: (4)


  50. Юрій Лазірко - [ 2007.10.06 00:16 ]
    За Божим словом
    Ти чуєшся належно так,
    як вдома,
    втомо.
    Не задобрю думки
    сьогодні сумом,
    тож відляж.
    Слова, мов костур,
    вирваний із рук
    сліпому.
    Я підійшов до Бога
    півсвідомо.
    Не пасаж,
    а небо відчинилося,
    щоб слати гніви,
    губитись в краплях,
    в злиднях
    полічити мідяки.
    У зливі злито все,
    не видно -
    правий....
    лівий...
    У всім веління Боже.
    Край божевільної руки
    у безлічі підстав
    колотить божевілля,
    а груди спалюють
    у відчаях містки
    до душ.
    І гірко -
    в зла з добром
    іде гучне весілля,
    на дереві життя
    всихає гілля.
    Ані руш.
    Ні - волос не спаде,
    а серце переб`ється.
    І знов у вервиці
    затиснуть пальці
    біль Христа.
    Велике щастя -
    жити з Богом зостається...
    Але мовчать,
    коли на Боже слово ждуть,
    уста.

    5 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1679   1680   1681   1682   1683   1684   1685   1686   1687   ...   1829