ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Дарина Березіна - [ 2006.12.29 09:08 ]
    ***


    ця туга – як тога
    мій брате мій бруте
    забута тривога –
    метеликом в горлі
    вітрильник канапи
    причалив у грудні
    до берега буднів
    ...ми нині – в бемолі...
    все буде як завше -
    а отже – холерно.
    ми станемо старші
    на кілька ілюзій
    ножем межи плечі -
    ця тиша сталева
    нам сняться дерева
    ми начебто друзі
    годинник захриплий
    від сну і застуди
    відлічує рипко
    хвилини до втоми
    пробач мене брате
    я більше не буду
    убий мене бруте
    й ходімо додому


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (8)


  2. Ганна Осадко - [ 2006.12.29 08:41 ]
    ***
    Холодний дотик змія і води...
    Солодкий присмак стертої помади...
    У цьому листопаді, моє ладо,
    закурить ладан всі твої сліди...

    У тих садах, де відспівали нас,
    так перегіркло, Господи, і віщо...
    ...і вітер свище у порожніх свищах
    на попелищах змовчаних образ...


    Рейтинги: Народний 5.36 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  3. Мрія Весна - [ 2006.12.29 01:22 ]
    Зимовий сон
    Ти чуєш цей чарівний спів?
    Це ніжна музика зими...
    Мелодія звучить без слів,
    У ній вже розчинились ми.

    Засипле снігом каяття.
    До горя не знайти доріг.
    Весняне гріє почуття
    І твій чарівний, ніжний сміх.

    Сніжинки плачуть на щоці,
    Палають на твоїх губах.
    Моя рука в твоїй руці –
    Втопаю в зоряних очах.

    Звучить симфонія зими…
    В колисці снігу сплять міста.
    Літаєм, мов сніжинки, ми –
    Любов'ю, щастям посипа...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (17)


  4. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.28 22:39 ]
    * * *     Михайлині Коцюбинській
    ... а тоді примарились лілеї,
    сяєво зволожених лілей.
    По дзюрчанню залишався глей
    пагорбів, де зéла Галілеї
    по ранковій пáзолоті, мла
    коло джерела зникала, коло
    диму, пéрсті, папороті, кволо
    три воли плуганились, мала
    горлиця витуркувала, вітер
    тихо поза пагорбами тлів
    там, де ще не вимовлено слів,
    там, де ще не виписано літер,
    там, де ще не гострено списи,
    там, де ще безодні не розверсті,
    там, де ні сльозиночки у пéрсті.
    Онде вже відлунює: „Спаси!”

    26 березня – 9 липня 2006 р., Київ

    Вірш читає М.Фішбейн (2.0 mb)


    Рейтинги: Народний 6.17 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (5)


  5. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.28 22:32 ]
    * * *
    Досі смакує скоринка черства,
    Досі лежить недосяжна верства,
    Ондечки нота – одна, неповторна,
    Поміж дерев помирає валторна,
    Ондечки леготи, сон божества,
    Тепла жорства і кульбабовий рай,
    Грай же, валторно, воскресни і грай,
    Станьмо до раннього раю на чати
    І почнемо, як хотіли почати –
    Лагідно й тихо почати на „драй” –
    Де за деревами, поміж зелá,
    Ондечки нам не обіцяно зла,
    Ондечки ще не поплутано дати,
    Ондечки ще не судилося ждати
    Зимної мли, де холодна зола.

    2005, Київ


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.74) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Прокоментувати:


  6. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.28 22:33 ]
    * * *    Пам’яті Катерини Бучиної

    Чи приверзеться, чи то примикититься:
    Трощена цямрина, брижі при дні,
    Перського безу зволожена китиця
    Світиться в листі, три снива, три дні
    Млисті, три проливні млисті, три пломені
    Горнього присмерку млисті, коли
    Вдосвіта сниться порожнє кубло мені,
    Трощена цямрина, грудка золи,
    З-поза криниці нечутно проїхала
    Трощена хура, в досвітнім бузку
    Мерхне обличчя. Навпомацки віхола,
    Хвища по душу мою боязку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.74) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Прокоментувати:


  7. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.28 22:23 ]
    * * *     Сергієві Рохманову
    Ані світиночки в темряві, ані
    Голосу темної корби, коли
    Поза криницею тихі воли
    Бачили, як до пресвітлої Пані –
    Там, де краплини живої смоли,
    Там, де худобина в переступанні, –
    Впала лелітка, молися й моли
    Вдосвіта, поміж зелá і золи,
    Попелу й цвіту: „Затьмарено бані,
    Ані світиночки в темряві, ані
    Голосу корби. Хай буде. Звели”.

    8 – 11 березня 2006 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.74) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  8. Оксана Лущевська - [ 2006.12.28 22:18 ]
    корд де волан
    падаю - падаю - падаю -
    вільне самотнє падіння
    як куля із рук жонглера
    я падаю у провидіння;
    віщими снами котиться
    з годинника сота година:
    із тіла твого світи усі,
    із тіла простолюдина;
    життя динамічно виконує
    із нами незвичні трюки
    я падаю, падаю, падаю -
    піймай - простягни ж бо руку!
    розгойдується мотузка
    незграбний самотній погляд
    сюжет заскладний - кульмінація
    ...я падаю...поряд...поряд...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Прокоментувати:


  9. Оксана Лущевська - [ 2006.12.28 21:04 ]
    ***
    ...люби цей дощ,
    це місто,
    цих людей.
    Люби цю тишу,
    оці хмари,
    це повітря,
    що як вогонь пекельний,
    гостре вістя -
    тебе розбуджують.
    Люби цей день,
    ці сльози,
    цю блакить.
    Люби моменти ці,
    оці холодні пальці,
    що як напій міцний
    в прозорій склянці -
    уяву збуджують.
    Люби романтику,
    самотність
    і цю ніч...

    (розмова із собою
    віч-на-віч)

    ...люби це місто,
    день цей,
    цих людей,
    самотність їх...

    (вершина - апогей)





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (4)


  10. Сергій Могилко - [ 2006.12.28 17:57 ]
    Смітник
    1.
    Сиджу під стінкою
    Як смітник
    Смітник-самітник
    Мене всі минають
    Нікому не потрібного
    А як кому й потрібний
    То лише для того
    Щоб плюнути в душу
    Жбурнути сміття
    Живих нарікань
    Пораненого часу
    Вбитої надії
    2.
    Навкруг суцільні
    Совість і турбота
    Про екологію
    Власних брудних душ
    А я атомний реактор
    Якому загрожує вибух
    Та ви не зупиняйтесь
    Думайте про себе
    Думайте...
    Ду...
    ...-дух!


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (14)


  11. Рудюк Роман - [ 2006.12.28 17:20 ]
    Проводжав тебе коридорами
    Проводжав тебе коридорами,
    Мого ангела барвінкового
    На сходини тебе підіймав
    Доки сам архангелом став.
    Проводжав тебе у повітрі
    Розстеливши крила на вітрі
    Молитов чужих не чіпав –
    Я тебе проводжав ...


    Рейтинги: Народний 5 (4.97) | "Майстерень" 4.5 (4.7) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  12. Ганна Осадко - [ 2006.12.28 14:08 ]
    ...Цей сніг старий...
    Цей сніг старий, немов єврейський Бог -
    Холодний, мовчазний і невситимий…
    В останню ніч завиємо удвох,
    Мій ніжний вовче з сірими очима

    Дуетом смертників… З ким ще отак утнеш -
    Судомно, сніжно, синьо, що є сили?
    По кабельному Місяця - the best -
    Як Каїн садить Авеля на вила.

    Над нами - сосни, вплетені в панно,
    І ми тілами сплетені під ними…
    Мого причастя золоте вино,
    Моє кохання, мій Єрусалиме…

    Ну притулись міцніше, Провідник,
    Від Мудрості вагітне моє лоно...
    Чому такий солодкий твій язик?
    Чому така сльоза моя солона?

    Разом по тих роках, як по гріхах,
    Де з неба манна чи омана крише…
    Ти правду вчив - найгірше в світі - страх…
    Не бійся, вовче, я тебе не лишу…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  13. Володимир Чернишенко - [ 2006.12.28 13:02 ]
    Новоріччя (REMIX)
    Там ялинки ростуть
    на горища крізь стелю,
    Там сніжинки не тануть
    у теплих пригорщах,
    Там горить по свічці
    в усіх оселях
    І тому там зовсім
    немає прикрощів.

    По кутках заметами
    лежать сутінки,
    На ялинках опівночі
    оживають іграшки.
    Простягають зірки
    тоненькі прутики,
    Щоб торкнутися казки,
    хоч би трішечки!

    Там, зібравшись гуртом,
    всі уважно слухають,
    Притлумивши подих,
    старі історії
    І одні лиш годинники
    гучно стукають,
    Та ще в темному небі
    пульсують зорі.

    Та ще дивно торкається
    подихом тихим,
    Тулиться до серця,
    зазирає у вічі
    Невеличка мрія,
    невеличка примха
    Нова мить, новий день,
    новий світ, Новоріччя.



    Рейтинги: Народний 5.42 (5.26) | "Майстерень" 5 (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (7)


  14. Ірина Федорович - [ 2006.12.28 12:06 ]
    Кара
    Знову серце кровоточить,
    Знову боляче в грудях,
    І допомоги душа просить,
    Та ти вбиваєш глибше цвях...

    За що мене ти так караєш,
    За що повинна я страждати?
    Гадала я що ти кохаєш,
    І зняла сталеві лати.

    Тобі лише те й було треба,
    Щоб нанести удар підступний.
    Я піднеслася аж до неба,
    Ти ж крок не дав зробить наступний.

    Та за що мене караєш
    Ти, мабудь, і сам не знаєш...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.78) | "Майстерень" 5 (4.73)
    Коментарі: (1)


  15. Андрій Климчук - [ 2006.12.28 10:06 ]
    Гріхопадіння
    Твої вуста давно не ті -
    Холодні і німі.
    Вже не солодкі, як меди -
    Гіркі як полини.
    І поцілунки вже не ті -
    Мені такі противні.
    І ти давно не та,
    В тобі душа не янгола, а біса
    В твоїх очах німа пітьма -
    Ти справжня відьма!
    Оце твоє гріхопадіння
    к втеча із життя,
    Як руйнування власного кохання.
    26.12.06


    Рейтинги: Народний -- (4.42) | "Майстерень" -- (4.42)
    Коментарі: (2)


  16. Андрій Климчук - [ 2006.12.28 10:40 ]
    Життя і Смерть
    Життя вдягло багряні шати
    Із крові, осені, дощу,
    Вдягло готичні сірі лати,
    Саванни паломників, що йшли на прощу.

    Життя себе розп"яло на хресті,
    Поклало голову під гільойтину,
    І стало самогубцем на мості,
    Чекаючи нам останню свою годину.

    Смерть поєдналась у життя
    І стала невідємним, цілим,
    Вплелась ненависть у кохання
    І стала компромісом чорно-білим.
    26.12.06


    Рейтинги: Народний 5 (4.42) | "Майстерень" 5 (4.42)
    Прокоментувати:


  17. Наталія Лазука - [ 2006.12.28 09:44 ]
    * * *
    Кружальця льоду сняться нині відрам,
    Уже міська сьогодні ця зима.
    Шугають потай на колесах видри,
    Блакитним вікнам спокою нема.
    Меди і кварти сняться ресторанам,
    Хисткі шинкарки, покоївок сміх...
    Прикласти б зілля до блідої рани
    Важкого міста. Як ковальський міх
    Сопе базар. Шахрайка каламутить
    Самотню суть простого мандрівця.
    Сократу знову гірко від отрути...
    Сковорода насниться манівцям.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.41)
    Коментарі: (3)


  18. Володимир Чернишенко - [ 2006.12.28 09:17 ]
    Вогники
    Вогники в зелені. В темені
    Блиск ялинковий.
    Тихі зелені вогники, мов світлячки.

    Тихо, ну майже пошепки,
    Диха розмова
    Там, де палають вогники,
    Світлі такі!

    Вимкнути світло, дихати
    Теплим простором,
    Щоб не злякати вогників
    Трепетний вир

    І уявляти начебто,
    Вогники – зорі,
    Що на ялинці сплетені
    Блиском сузірь.

    От дивовижа – вогники,
    Зорі зелені,
    Ніби без мрій, без радощів,
    Прагнень, зусиль...

    Тільки у них приховане
    Щось незбагненне:
    Гасне один із тисячі –
    Гаснуть усі...

    26-27 гру’ 06р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.26) | "Майстерень" 0 (5.25) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  19. Наталія Лазука - [ 2006.12.28 09:18 ]
    * * *
    На ніжних дитинних руках
    Спокійно вмостилося літо.
    Їжак на шпичастих голках
    Втікає подалі від світу.
    Клубочком згортається дим,
    Бо серпень рихтує портфелі
    І хтось школярем золотим
    Штовхає життя каруселі.
    В них прадід, і тато, і дід...
    І бабця хустиною світить.
    По мамі впізнаю весь рід,
    Спитаю, де ділося літо.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Прокоментувати:


  20. Віталій Шуркало - [ 2006.12.28 07:43 ]
    Подарунок
    Кленовим листям біля ніг
    Вкотилось сонце на поріг,
    Вдяглось усе в осінню тогу,
    Й тобі встелилося під ноги...
    Тобі одній дарунок клена,
    Отой, що з Осені, від мене:)


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (2)


  21. Марта Шуст - [ 2006.12.28 03:00 ]
    На сходинках. Вечір
    Розшарований вечір на кількість хвилин...
    Просипається в зошит з позначкою “вчора”.
    Намалює пастелі поміж ліхтарів і вітрин.
    Нетривкими штрихами розмитої штори
    Небо падає снігом, та тане за мить до землі.
    А на ранок про нього ніхто вже не взнає.
    Майже приспана ніч у срібно-холодній імлі
    Наче диво притихле по сходах додолу ступає.


    Рейтинги: Народний 5.9 (5.15) | "Майстерень" 5.5 (5.04)
    Коментарі: (18)


  22. Ірина Пиріг - [ 2006.12.28 00:38 ]
    ***
    Бруківка сіра. І дерева – в тон.
    Маленький Янгол снігу запізнився.
    Від Міста, що заковане в бетон
    за кілька днів у часі зупинився.
    А Місту вже бракує сновидінь.
    (Зима без снігу схожа на безсоння.)
    Літописи минулих поколінь
    вже третю ніч стоять на підвіконні.
    Годинник заповільнює свій хід.
    Маленький Янгол дивиться у вічі.
    Повільно починається політ …
    і перший сніг - сльозою на обличчі…

    27 грудня”06


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (52)


  23. Юрій Лазірко - [ 2006.12.27 23:03 ]
    Ніч на двох
    Кімната ховaє тінь рухів
    В заслони бліду торочку.
    Я світла збираю окрухи,
    Твій наспіх порвав сорочку.

    Родріблено б`ється в клітинах,
    Защем (ще сліпий на дотик).
    І кров, мов не кров судинам,
    А кипіть з дендер й цикоти.

    Відлегло-залеглий пів-подих,
    Та прикуси губ і тіла.
    Розтікся руками крил роздвиг -
    Завмерли пружні... і сіли.

    Відліт перебрався угору,
    Тремтять у зачині пальці -
    Вознісся до неба, стих порух
    (Тай падає у потайці).

    Пройшла, мов кітва, поміж груди
    Наставленість... їжиться шкірі -
    Виводячи з тіл все, що людне...
    Лишивши для втіхи звірів.

    29 Липня 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (1)


  24. Рудюк Роман - [ 2006.12.27 20:44 ]
    невідати назв безлічі речей
    Невідати назв безлічі речей

    Здригнувся.
    Плач твій під ребра щепленням ліг.

    В чужому досвіді каятись перед
    вимкненим іконостасом,
    не розуміючи перше в ефірі затемнення.

    Сторінка середня –
    словник символів –
    коріння метафори, чи мандрагори –
    хай зостається непрочитаним.

    Дивна і дика випадковість ...
    Чую як м’ясо риби ритмічно
    облуплюється од кістяка.

    Й наразі розумію –
    заплющувати два ока
    є відкриттям часу.

    На моніторі третє тисячоліття.






    Рейтинги: Народний -- (4.97) | "Майстерень" -- (4.7) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  25. Рудюк Роман - [ 2006.12.27 20:02 ]
    контра-ктники
    Контра-ктники.

    Від неба до неба
    зрікались родин,
    Коліно зачавши своє.
    Підступає гаряче повітря
    Й несе сіль сльози
    На прицілі.

    Самохідна гармата…
    Каска збилась на вухо.
    Забиваєш різдвяного цвяха-
    У юність. Щодуху.

    Порізи дерев ховають комах.
    Ртутні кульки
    Язик баламболить.
    На полі бездомної битви
    Зозулю слухає воїн

    Снайпер-шуліку,
    Серце-сапер,
    “Ніхто не забутий”-
    “Ніщо не забутого”слуха.

    Диявол натяжки слини
    Між гарячими соснами
    Тче.

    Пророкує цвіркун канонаду.
    Пахне ранок іщенеубитими
    …пахне ранком-
    посполито, гарматно.


    Голка циганська
    Пісні нитку
    натужно пронизує,
    Через хибе й поверхневе дихання .
    …Плугом волоче

    Ворог ворога
    слухає спазми
    -Окопатись в очах!
    В гренадерськім гармидері глорії.

    Гарячий терпкий з лимоном цукрований-
    На тебе очікує…
    Дюка скрип у старім грамофоні
    Час-корегований і охолоджений
    У закіптявілім не бритім свічаді…
    Без джазу тридцять квадратів.

    Бджоли у серпні-
    розтертим сухим тютюном-
    собою засіюють поле,
    обвішують маки медалями.
    І сниться вино воякам
    й прохолода ріки Румбарбар.



    Рейтинги: Народний -- (4.97) | "Майстерень" -- (4.7) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  26. Рудюк Роман - [ 2006.12.27 20:05 ]
    коли виросту - стану ангелом
    Коли виросту- стану ангелом,
    А вирісши,- демоном
    І той погляне очима старого погонича снів.
    Як на теплій сухій акації
    Ангели в шахи… з дроздами…
    Задзвенить ясночолий ранок
    Дитинства для ангела й демона-
    Однаково в синіх очах
    Без перешкод для Біланів капустяних
    В тунелях з каміння і туй
    Незавершино і майже довершено-
    …Літо. Осінь. Зима.
    Лід. Повітря. Вогонь. Телевізор.
    Хліб зі смальцем,цибулька і сіль,
    І порічковий дощ на траву.
    Із мурів вилуплюю мушлі
    Безпам”яцтва
    Й перли у них
    Як сльози з дзеркал
    Поглинають чорнильне минуле
    Ні мовчання ні слів
    Лиш саме поглинання і диво.


    Рейтинги: Народний -- (4.97) | "Майстерень" -- (4.7) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  27. Євген Плужник - [ 2006.12.27 19:06 ]
    ***
    Плакала вона… натомлену спину
    День ховав за дахами дач.
    А я з усіх фраз памятаю єдину:
    - Годі, не плач.

    Годі, не плач? Як це дико, їй-богу!
    Ой як мертве усе в словах!
    Взяти б серце своє – й об підлогу!
    - Ах!

    Скрикнула б раптом. В одну хвилину
    Бачила б версти моїх шляхів…
    Горбив день натомлену спину
    Над горбами дахів.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.87) | "Майстерень" 5.75 (5.76)
    Коментарі: (3)


  28. Олександр Ітешко - [ 2006.12.27 17:39 ]
    ***
    Ти така смішна, коли сердита.
    Сваришся на мене, погрожуєш побити.
    А я сміюся, обіймаю і цілую
    З тобою сперечатися не вмію
    Ти ображаєшся немов дитя
    Надула губки, очі відвела.
    Я пригортаю тебе міцно,
    Враз ти все мені прощаєш.
    І я знаю, що ти знаєш,
    Чого б не сталося, поганого
    У нашому житі,
    Все це, лиш прикра неприємність.
    Бо головне!
    Це кохання нашого взаємність.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  29. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.27 14:59 ]
    * * *
    ... і сад, і коло золотаве
    навколо саду і чола,
    і знову коло, і бджола,
    і літо в літеплові, аве
    Марія, аве, горня вість,
    і кружеляння до нестями,
    і поза горніми вістями
    прозорі крила... крила... шість
    у полудневім палахтінні,
    коли довкіл не чаклуни,
    не чорна мла, не час луни,
    коли бджола навколо тіні
    за колом коло, замалі
    в липневім літеплі істоти,
    легке крило війнуло, хтó Ти,
    недонаверненій землі.

    21 – 23 серпня 2005 р., Крим


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  30. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.27 14:24 ]
    МУЗИКАНТ. 1943     Валентинові Мордхілевичу
    Не полонез. Ні жидів, ні поляків
    Поле не знає. Це поле не макове.
    Полум’я... Поле... Примарилось, Якове?
    Це з-поза попелу: ”Якове... Яків...”
    Там, поза полем, барлоги ведмежі,
    Там, поза полум’ям, олово, олово,
    Грай, моя скрипонько, сни, моя голово,
    Попелом, полем, перейдено межі,
    Скрипонька ляже в хустину картату,
    Не полонез, не примарилось, Якове,
    Олово, олово, поле не макове,
    Якове... Яків...Татусеньку... Тату...

    1 – 2 серпня 2004, Київ



    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (3)


  31. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.27 14:47 ]
    * * *
    ... пошепки: „Димовища, сірчані
    Пломені од мене одведи,
    Онде, Отче, пагорби в сюрчанні
    Поночі дісталися води,
    Онде сон сумирного ягняти,
    Голубина злагода, зело,
    Кубла і оливини, обняти
    Все, що є, що житиме й жило,
    Леготи злетіли”. Не займало.
    Не було. Не снилося. Сюди –
    Онде, Отче, – явлено замало.
    Онде, Отче, ондечки. Суди.

    17 – 20 березня 2004 р., Київ



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.74) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (2)


  32. Ольга Свічка - [ 2006.12.27 14:40 ]
    Стисло про вічне
    Місто. Небо. День. Кохання.
    Квіти. Щастя. Страх. Признання.
    Сміх – і квіти. Сміх – і зваба.
    Клятви – вірність, вічність, правда.
    Місто. Зорі. Ніч. Чекання.
    Віра. Мрія. Сподівання.
    Серце. Очі. Вікна. Сльози.
    Місто... Ніч..... Зима..... Морози.....


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.12) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (8)


  33. Ольга Свічка - [ 2006.12.27 13:37 ]
    Дім

    Дім – це не місце,
    дім – це стан душі.
    Там легко заховатися від снігу.
    Там йде годинник і не йдуть дощі,
    Там будить мама вранці тихим сміхом.
    Додому йдуть порожні поїзди,
    І там не зустрічають, а чекають.
    Туди всі повертаються завжди,
    Хоч, може, цього і не помічають.
    Удома квіти. Чайник закипів.
    З дитинства хтось сміється
    вперто в трубку.
    Додому ми не пишемо листів.
    Ми просто простягаєм туди руку....


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.12) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (5)


  34. Юрій Кондратюк - [ 2006.12.27 13:47 ]
    Я навчив тебе літати
    * * *
    …Я навчив тебе літати…
    крила ластив – цілував
    і з тобою забував,
    що собі забороняв
    в небо крила підіймати…

    …Я навчив тебе літати,
    знаючи, що розіб’юсь,
    якщо в небо підіймусь,
    бо з моїх зсивілих літ
    падати – смішити світ…

    …Я навчив тебе літати…
    а самому (гріх сказати)
    боляче собі признатись,
    що кохати – не кохати
    не підвладно вже мені…
    я лежу, як на стерні,
    почорнілий і розіп’ятий…
    …бо навчив тебе літати.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  35. Олександр Ітешко - [ 2006.12.27 12:35 ]
    Ти не прийшла...
    Плаче небо білим пухом,
    Хтось накрив калюжі склом.
    Та мені від того, ніяк не легше.
    Зостався я один, на самоті із вітром.
    Що залетів до мене в серце,
    Крізь відкриті двері, що ти залИшила,
    Коли пішла.
    Кудиж ти мила?
    І не купив ялинку я до свята.
    А навіщо,
    Як нема кому і привітати?
    Зима пришла не в радість,
    Вона пришла у душу.
    Минула сварка фільтрується в думках,
    Немов в телеекрані, вперед назад.
    В пустоті звучать слова
    "Я йду від тебе назавжди.
    Забудь мене, що така є
    І не шукай і не дзвони."
    На дворі люд вітає з Новим роком,
    А я все живу старим.
    Ти дотримала обіцянки...
    Ти не прийшла...
    А я помер від самоти.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  36. Фешак Адріана - [ 2006.12.27 12:12 ]
    про тих кого зрадили
    роззявили пащеки ешафоти
    зраджені люди священним оракулом
    у відповідь на запитання "Хто ти?"
    малюють букви безколірним маркером
    між поверхом четвертим і останнім
    хтось вікнам надає нового значення
    довгий ланцюг
    замість зіниці - камінь
    і на виделці страва передбачення
    він пофарбує голову у біле
    когось заразять змістом капюшони
    м*яч покотився...
    залишилось тіло
    без поруху
    без крику
    без корони


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (7) | ""


  37. Андрій Климчук - [ 2006.12.27 12:58 ]
    ***
    Ти не шукай мене в саду,
    Давно живу я в іншім світі,
    І не пиши мені листа,
    Поштар не передасть його в могилу.

    Мене ж убила ти сама! Хіба забула?!!
    Своїм мовчанням серце вщент розбила,
    Дотла вогнем спалила мою душу,
    В могилі поховала почуття.

    Тепер пошкодувала, запізно зрозуміла,
    Мене нема, Мене нема,
    Пішов вже я. Поглинула пітьма,
    Моя домівка то тепер сира земля.


    Рейтинги: Народний -- (4.42) | "Майстерень" -- (4.42) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  38. Андрій Климчук - [ 2006.12.27 11:35 ]
    ***
    Час проллє безглузді звуки,

    Камінь упаде на руки,

    І в самотність серце обплете.

    Тихою зажурою листя золоте

    Упаде на чиєсь вікно…

    І чиїмось пальцями як сценарій фільму для кіно

    Хтось напише на портреті ночі

    Гарну казку про любов, про пророчі очі,

    Про сердець два голоси,

    Що зливаються у мелодійні пісні –

    Це гарний сон. Можливо, трохи і мінорний

    Він лиш на ніч,

    Як роздум на цілий день і пошук протиріч,

    Чи компромісів власного життя,

    А може невідомого доти кохання?..





    Рейтинги: Народний -- (4.42) | "Майстерень" -- (4.42) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  39. Андрій Климчук - [ 2006.12.27 11:46 ]
    Монолог у вічність
    Хочу пити любов із твоїх долонь,

    Як з чаші іскристе вино,

    Вустами хочу торкатися скронь,

    Коли ти прокидаєшся зі сну,

    Я хочу так тебе кохати, як весну,

    Сонечко моє сонцесяйне і чути "Кохаю!",

    Я хочу… Але не те і не там, мабуть, чекаю,

    Бо не та ти… "Не судилось, не судилось",

    Щось у серці деньком покотилось,

    Мабуть, оте вщент розбите дзеркало,

    В якому був образ твій. А що воно? – Скло!,

    Лише на мить ти у нім була.

    А раз… і зникла

    Але я хочу… Навіщо? Хіба я знаю…

    Монолог у вічність зі словом одним:

    "Кохаю… Кохаю…Кохаю…"

    Без інших слів, бо все інше – дим…


    Рейтинги: Народний -- (4.42) | "Майстерень" -- (4.42) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  40. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.27 10:10 ]
    * * *    Марії Фішбейн
    ... ще невтаємничені... ще ниці...
    У прачорній пíтьмі прастоліть
    білу прохолоду плащаниці
    змученому тілу простеліть.
    О, ранкові душі – о, блавати!
    Чорний виднокрай заголубів.
    Миро зливи буде обливати
    в золотім серпанку голубів,
    золота ранкова паляниця
    за пралісом сходитиме, ось
    те, що нам у снах довіку сниться,
    те, що нам серпанками взялось,
    у блакиті легшатиме тіло,
    білино, пір’їночко, війни
    понад тим, що відпалахкотіло,
    у прийдешнє сяйво Таїни.

    6 – 7 серпня 2005 р., Крим


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (1)


  41. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.27 10:11 ]
    ВЛАСКОР. 1934
    Коли осатанілі зави й зами
    Задихано посунуть на пором,
    Він житиме папером і пером
    Там, де пором заповнено возами.

    Він, відданий паперу і перу,
    Помітить на поромі три бідони,
    Затерту репродукцію „Мадонни”
    Й малюнки з краєвидами Перу.

    Подумає: „Не переймаюсь тим я,
    Що гарбузи – мов купа черепів,
    Що повний віз чи плакав, чи рипів,
    Коли спекота пропікала тім’я”.

    І навіть не торкнувшися пера,
    Він вимовить і сам себе послуха:
    „Тамтого року тут була посуха.
    Та й нині тут посушлива пора”.


    Святвечір 2004 року, Київ


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.74) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Прокоментувати:


  42. Юрій Кондратюк - [ 2006.12.27 08:53 ]
    скнію в своєму гріху
    * * *
    скнію
    в своєму
    гріху
    невідкупному
    незамоленому…
    якби забув тебе –
    пішов би сповідатись…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09)
    Коментарі: (1)


  43. Юрій Кондратюк - [ 2006.12.27 08:30 ]
    ти можеш вимкнути світло
    * * *
    ти можеш вимкнути світло
    я бачу руками…
    я бачу губами…
    я бачу тілом…
    і я буду тебе пам’ятати
    такою
    якою?
    я всі слова перебрав
    і не знайшов…
    бо ти вимкнула світло,
    ховаючи в темінь
    свою ніжність…
    ховаючись в темінь,
    аби я не запам’ятав
    тебе такою…
    оголеною
    тілом,
    душею…
    ти заховалась в темінь,
    ти вимкнула світло,
    а я…
    я бачу руками…
    я бачу губами…
    я бачу тілом…


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  44. Юрій Лазірко - [ 2006.12.27 06:07 ]
    Танго на лежа.
    Зрослись в октаві такти музики,
    Згубили ноти `ля` і `до`.
    І розшпилялись пальці в ґудзиках
    Її осіннього пальто.

    Позаходились капці хатою,
    Думки хатні порядком змін.
    Вона стелилася цератою,
    І церувався нею Він.

    Вона шукала: в ритмі поверхів;
    В землі, що крутить нею, вісь.
    Та знаходились тільки подихи,
    Що вже зі стінами зжились.

    Не переходячи на сумніви,
    На лежа танго в п`янкісь тіл.
    Не переходити ж знова на "Ви",
    Коли в Амура бракне стріл.

    Вона і він - дві пересічності,
    Стара історія, мов час:
    В на лежа танго все в незвичності,
    Коли танцюєш перший раз.

    29 Липня 2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  45. Ірина Пиріг - [ 2006.12.27 00:33 ]
    ***
    Маленька ніч – поміститься в руці.
    На небо сходить Місяця величність.
    ...Залишиш поцілунок на щоці,
    і потім ще на крок приблизиш Вічність.
    А далі – невагомість без цензур.
    Ніхто не вкаже, скільки в небі місця
    і скільки ще виносити тортур,
    щоб з висоти не падати, як листя...
    Маленька ніч... Вона – за оберіг.
    Таке буває раз на сотню років.
    Зима у решеті гойдає сніг,
    щоб потім він озвучив наші кроки.

    25 грудня”06


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  46. Оля Харченко - [ 2006.12.27 00:31 ]
    душа
    Знов ніч і знову тихий сум...
    Заплутані думки і почуття...
    Так важко від вчорашніх дум...
    Чому складне таке життя?

    Листок осінній впав під ноги
    і хтось на нього наступив.
    За що розгнівалися боги,
    що так мою ти душу вбив?

    Ти розчавив її,як той листочок,
    який нікому лиха не зробив.
    Навіщо цей із терену віночок
    на страдницьке чоло моє надів?

    За гріх який отак страждати мушу
    і сплачувати борг слізьми?
    Якщо мою ти вбив вже душу -
    уламки потворні собі ти візьми!

    Вона була тендітна, мов кришталь,
    а ціну їй впізнати ти не зміг,
    та не носитиму я трауру вуаль,
    бо не буде в нас спільних доріг!


    Рейтинги: Народний 3.5 (4.45) | "Майстерень" -- (4.67)
    Коментарі: (1)


  47. Оля Харченко - [ 2006.12.26 23:22 ]
    роздуми
    Життя гойдається на тоненьких нитках,
    і мрії розбиваються як скло.
    У чому ж сенс у прожитих роках,
    чи й далі б все воно так йшло?

    Безглузді речі й непотрібні справи,
    жахливі вчинки й невиправні помилки,
    і душі, як засохлі мертві трави,
    і долі, як обламані гілки.

    Нащо життя, коли нема надій,
    і серце нащо твоє б'ється,
    керуєш ти, немов сліпий водій,
    і як кубло дорога в'ється.

    А може варто покінчити з цим
    і припинити все за раз - та й край.
    Хіба життя можливе з тим,
    і крикнути в останнії раз прощай.

    Поставив крапку - і про все забув,
    немов нічого й не було,
    а поруч раптом янгол промайнув,
    піднявшу душу грішну на крило.


    Рейтинги: Народний -- (4.45) | "Майстерень" -- (4.67) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  48. Ольга Вох - [ 2006.12.26 22:06 ]
    Грудневе
    Тут зовсім не так, як мені казали,
    ми вже не є, як колись, простими.
    В цих коридорах майбутні Шаґали
    вчились писати свої перспективи.

    Погляди довші, посади вищі,
    жести широкі, манжетами стримані.
    Черство жуються зубами тиші
    семеро літер твойого імені.

    Завтра настануть зміни на краще,
    списані в скриптах ранкових комедій,
    у гаражах будуть шкірити пащі
    збуджені зграї залізних леді,

    будеш виходити з власних пропорцій,
    сірого сну зачерпнувши на дні.
    Будуть тебе святі чудотворці
    класти вночі під подушку мені.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  49. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.26 22:20 ]
    МУЗИКАНТ. 1942
    Хвища вгорнула повісмо бараків,
    Там, поза хвищею, жевріє Краків,
    Грай, моя скрипонько, скрипонько, грай,
    Там, поза Краковом, тиха Равенна,
    Зграя вовків стрибоне на рамена,
    Онде пантрує ще тисяча зграй.
    Знову повіяло кров’ю від Ками,
    Знову від Ками відгонить вовками,
    Що ні про нього не знали, ні про
    Це закривавлене шмаття білизни,
    Ні про його незагоєні близни,
    Ні про його незагойний Дніпро.

    13 січня 2004 року, Київ




    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (3)


  50. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.26 21:17 ]
    * * *     Його Блаженству Любомирові Гузару
    Оця свіча погасла, і оця
    Свіча погасла, і оця свіча є
    Згасання, коли око помічає
    В імлі позанебесного Отця.
    Пломінчик гасне. Це алмазна кліть.
    Це чорнота. Це темрява. Нахилим
    Алмазний безмір темряви на килим
    Земної мли, що починає тліть.
    Там, поза тливом, зéла, і барліг,
    І дим, і джерело, і знову тливо,
    І знову Він торкається пестливо.
    Досвітній світ Йому в долоню ліг.

    3 – 4 жовтня 2004 р., Київ


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.74) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1745   1746   1747   1748   1749   1750   1751   1752   1753   ...   1829