ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Чернишенко - [ 2006.12.25 10:23 ]
    Гребінець Лорелей
    У країні туманів і білих лисиць,
    Де панує великої тиші нуда,
    Де розпливчатий місяць, напевно, колись
    Найостанніші промені світу віддав,

    Щоб скувати із них гребінець Лорелей.

    Там глибокі печери, там скелі і степ,
    Воєдино злилися, запінивши світ;
    Там жорстокий володар північних пустель
    Неприступну фортецю над урвищем звів,

    Щоб сховати у ній гребінець Лорелей.

    І до ранку в ущелині лячно звучить
    Шурхіт довгих хвостів на блідому піску –
    То вилазять на скелі дракони вночі
    І у тьмяному світлі вмивають луску.

    Там вони стережуть гребінець Лорелей.

    І щодня до фортеці прямують строї
    Божевільних звитяжців без зброї і лат,
    Щоб всю кров до останку й тіла свої
    Ненаситним драконам за те віддать,

    Щоб торкнутись на мить гребінця Лорелей...


    Рейтинги: Народний 6 (5.26) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  2. Наталія Лазука - [ 2006.12.25 10:03 ]
    * * *
    Так буває:
    листи, що приходять
    опівночі,
    слова, що розгубить
    вітер,
    темінь, що ковтає
    поштову скриньку...
    Так буває:
    друзі, які залишають
    тепло у стінах
    вчорашньої кімнати,
    і кіт,
    що робить
    великі очі,
    коли місяць
    заповзає
    під ковдру...
    Так буває:
    ти - наодинці
    з Богом.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  3. Латишев ДеТісЛ - [ 2006.12.25 01:21 ]
    присвята А.
    останні події
    то любов
    подіяло
    зима вкрадає тепло
    тебе обійму крилами
    чи стерпимо
    крижаний біль
    що пронзає стрілами
    вмерзають сльози в тінь
    одну на двох
    чи ми такі єдині
    вмирають поодинці
    залишилось ще трохи
    люба
    буде вічність
    цілую
    колір неба губи
    тобі не личить
    смерть


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Коментарі: (1)


  4. Люта Ольга Козіна - [ 2006.12.24 21:17 ]
    Зима
    Зима дійсно, не люта,
    Легко вдягнена, взута
    У старі черевики,
    Всюди - латки великі...
    Крок ступлю - і боюся, -
    Розірву - розревуся!
    Упаду - розіб*юся,
    Не здійсню - не здійснюся...
    Зима справді не люта...
    Не забуть - не забута,
    Відпусти, - бо прикута,
    Не впусти, - бо отрута!
    А колись(ти відчуєш!) -
    Замете, залютує,
    Защипає морозом,
    Слизько - крига(серйозно!)
    А колись - ти побачиш
    Завирує, заплаче
    Снігом, дивом заметом,
    Льодом справжнім, не мертвим.
    Світлом сонця заплута.
    Зима - люта й нелюта.
    З світлом сонячним друже
    Зима - люта й не дуже...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.33) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  5. Люта Ольга Козіна - [ 2006.12.24 19:57 ]
    ***
    Я просто вимкну тебе, як радіо
    І новий день зустріну радо я.
    Самообман. Життя - розлука.
    Обридла тиша. Мовчання. Мука.
    Ти просто вимкнеш мене, як радіо,
    І все мине. Прости, насправді я
    Давно вже в курсі - тобі страждається,
    Не вимикається, не вимикається!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.33) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  6. Євген Плужник - [ 2006.12.24 19:12 ]
    ***
    Я вас Галю, згадував сьогодні,
    Хотілося мені вас побачити.
    Все здавалося, що ви самотні
    І десь далеко плачете.

    Смішно це, але мені так хочеться
    Про якесь майбутнє з вами балакати,
    Дивитися як день квітневий точиться,
    А може, й плакати.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.87) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (3)


  7. Євген Плужник - [ 2006.12.24 19:20 ]
    ***
    По-осінньому хмари пливуть,
    По-осінньому вітер кигиче...
    У далеку лаштуючись путь,
    Чорна галич злетілась на віче.

    І весь день в берестках стрекотня
    Все полохає хмари високі,
    Безгоміння осіннього дня
    І мій спокій...


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.87) | "Майстерень" 5.75 (5.76)
    Коментарі: (3)


  8. Євген Плужник - [ 2006.12.24 19:29 ]
    ***
    Читаю Сінклера й ходжу на біржу праці.
    А виріс мрійником серед гаїв на Пслі...
    Та від минулого тільки шкільний Горацій,
    А про майбутнє - кілька тисяч слів.

    Колись наважусь - заплющу серце й вуха!
    Мета однакова - чи ця чи та.
    Ах, про майбутнє все я переслухав,
    А про минуле все перечитав!


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.87) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (5)


  9. Євген Плужник - [ 2006.12.24 19:34 ]
    ***
    Де коноплі були, - батарея.
    За клунями чати.
    Може, "Портрет Доріана Грея"
    Прочитати?

    О, мабуть моє! Для тебе! -
    Тисячі слів подужав! -
    Нащо ж в'їлися до самого серця
    між ребер
    Кулі та нужа?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.87) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Прокоментувати:


  10. Євген Плужник - [ 2006.12.24 19:41 ]
    ***
    Зустрів кулю за лісом.
    саме там, де посіяв жито!
    За яким бісом
    Стільки було прожито!

    Прийшла баба проголосила...
    Невеличка дірка поміж ребер...
    Ну звичайно, - краса і сила!
    Marche funebre!


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.87) | "Майстерень" 5.75 (5.76)
    Коментарі: (2)


  11. Євген Плужник - [ 2006.12.24 19:23 ]
    ***
    Сідало сонце. Коливались трави.
    Перерахував кулі, - якраз для всіх!
    А хто з них винний, а хто з них правий!-
    З-під однакових стріх.

    Не схибить куля - не стогнатимуть довго.
    Подивилися, - поле! Ромен з трави...
    Передній, мабуть ходив, - так човгав:
    Черевики скривив.

    Сховалося сонце. Сутеніло помалу.
    Час би й росі!
    А хтось далеко десь генералу:
    - Усі.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.87) | "Майстерень" 5.75 (5.76)
    Коментарі: (4)


  12. Євген Плужник - [ 2006.12.24 19:33 ]
    ***
    Уночі його вели на розстріл,
    Хтось тримав ліхтар мов смолоскип,
    На неголенім обличчі гострі
    Волоски…

    Віддалік немов цілком байдуже,
    Офіцер димок цигарки плів.
    Тільки неба хмарний, темний кужіль
    Чув нудне і коротеньке – плі!

    Відбулось. Мета моя далека,
    Я такої смерті не боюсь!-
    Зійде кров, немов всесвітня Мекка,
    Для твоїх майбутніх синіх блуз!


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.87) | "Майстерень" 5.75 (5.76)
    Коментарі: (3)


  13. Євген Плужник - [ 2006.12.24 19:45 ]
    ***
    Сентиментальний тихий полонез, -
    І раптом вся приникла до роялю…
    Не треба сліз, моя далека Галю!
    Усе загоїться, забудеться, минеться,
    І я піду – життям ця необхідність зветься,
    Піду в далекі тихі хутори…
    Чи ви згадаєте мене у Відні?
    Ніхто, ніхто мені не говори,
    Що є серця якісь близькі і рідні!


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.87) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (4)


  14. Сніжана Тимченко - [ 2006.12.24 15:57 ]
    ТИХИЙ ЛОСКІТ ВАШИХ ДУМ
    Я не поет!
    Не знаю зовсім рими.
    Все поетичне геть чуже мені!
    Я просто геній, віртуоз.
    Я пролізач у ваші душі,
    я тихий лоскіт ваших дум...
    Хіба не бачите - брешу!
    Я радуюся небуттю.
    Люблю себе, і упиваюсь лиш собою.
    В цьому і є життя жахіття,
    і насолода якої вам не знати.


    Рейтинги: Народний 0 (5.16) | "Майстерень" 0 (5.17)
    Коментарі: (1)


  15. Дарина Березіна - [ 2006.12.24 14:59 ]
    ***
    …бо ти мені вічний, як вітер, що дихає в скроню...

    Любов, безпросвітна, як втома – і майже пречиста...
    Лягають сніги, і крихке огортає безсоння
    Твердині і храми, прохромлені зоряним вістрям.
    Бо ти мені жало, що – шалом у жили і груди.
    Всього лише грудень. Півсвіту зсудомило кашлем.
    ...А я вже забула усе, що лиш можна забути.
    А я вже забула... Але – не повіриш...

    Як... важко...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  16. Дарина Березіна - [ 2006.12.24 14:13 ]
    ***
    Міф про створення світу. Знайди мене серед зела.

    Тронна зала трави розтривожена кроками вітру.
    День пропах небуттям, наче фарбами – давня палітра,
    І всміхається Єва, що досі не відала зла.
    Тільки очі у змія прозорі й пекучо-гіркі,
    І печаль як печать затаврує їй душу і тіло.
    ...Вже немає Адама й Едему – лиш сонце зотліле
    Ошелешеним яблуком падає в небо з руки...


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  17. Владислав Рижий - [ 2006.12.24 13:09 ]
    Історії поема рождалася під ними в стоні
    Ще не втопивсь у власній слині,
    Харкаючи у води талі,
    Чи в кубла вимерлі осині?
    Глузд не розпався на деталі ..?
    Героєм слова став ти нині –
    Глумити звержених титанів:
    Гітлер – мудак, і Муссоліні,
    Таким же Мао був і Сталін...

    При цьому забуваєш, певно,
    Клубком згорнувшись в ембріоні,
    Що вся історії поема
    Рождалася під ними в стоні.
    Ними рубцьована, шрамлена,
    Нанизана по намистині
    На їх розпечений дріт ремнів.
    Від тебе – лиш жиріє й стине,

    Та очі виряча шарами,
    Дарма, що в черепі закуті...
    Її краса саме у шрамах –
    Фатальнім орхідей букеті
    (Більше захоплює, ніж ранить,
    Нагайка рвану плоть аскетів).
    Без них була б вона жадана?
    Засохла б в зародку, по суті...

    По суті, люди – бляді й суки.
    Не безпідставно припускаю:
    Створили й Божого Ісуса
    Лише для того, щоби хаять;
    Шукають в тобі братські уза,
    Щоби розважитись, як Каїн.
    Та тільки полубогів гнусом
    В мудацтво ти даремно пхаєш!


    Рейтинги: Народний -- (4.46) | "Майстерень" -- (4.21)
    Коментарі: (3)


  18. Ірина Пиріг - [ 2006.12.24 13:17 ]
    ***
    Розпинається день на п’яльцях...
    Вишивається дощ блакитним
    і проходить теплом по пальцях...
    і від блиску потоків сліпне.

    Розгортається злива шовком...
    І загострює тиша вуха.
    Як завиє самотність вовком –
    не лякайся. Але й не слухай...

    Бо підступна, немов Сирена,
    затягає в глибини сірі,
    випікає свої знамена
    без наркозу. Живцем.
    На шкірі.


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.52) | "Майстерень" 5.38 (5.49)
    Коментарі: (13)


  19. Народу Ворог - [ 2006.12.24 13:26 ]
    До народження і старших
    Навіть асфальт іноді
    репається,
    щоб немовля дерева
    побачило світ.
    Але
    жуйки із пащ, кинуті
    теплими
    на тротуар, стеляться
    тягучим
    епітелієм.

    До
    народ
    ження
    і
    стар
    ших
    клацає пульс овоча.
    До
    на
    родженн
    я
    і
    ста
    рших
    в тінях підошв голови.
    До
    народ
    же
    нн
    я
    і
    ст
    арш
    их
    спазми зусиль канули
    у
    в’яз
    к
    і
    й
    тряс
    о
    вині.


    Рейтинги: Народний 5 (4.59) | "Майстерень" 5 (4.56)
    Коментарі: (1)


  20. Віталій Круглов - [ 2006.12.24 12:32 ]
    ***
    Не варто питати засніженим пізнім зітханням –
    зіткали таке полотно і не плач, а плати,
    за те, що судилось. Судинами ринви рвуть камінь
    важкого повітря, і вітру, мов смак кислоти.

    Забути, як бути, і бігти облудою буднів,
    віднині мені дивуватися годі на дні.
    Чужою тобою спасати провулки безлюдні
    у ртутному грудні чи вже не у ньому – над ним.

    Писати птахами короткі послання, щоб після,
    не маючи шансу спинити дрижання руки.
    У річці листком наближаюсь, де більшають числа...
    Усе зміг простити, окрім оцієї ріки...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (2)


  21. Мрія Весна - [ 2006.12.24 01:11 ]
    Спогад
    Мрія & Юрій
    Нестерпний холод душу оповив.
    Дороги в моє серце засніжило.
    Закінчилась пора любовних жнив,
    Та ми у ній себе не пережили.

    Та ми у ній себе не зберегли,
    Нам було байдуже на світ дивитись –
    Вмирати у коханні ми могли…
    Чи був нам час, коханий, щоб журитись?!

    Нам час тоді був солодом весни –
    Від подиху все небо трепотіло …
    Нестерпний холод, ще млостливі сни
    І пам`ять в дотиках п`янкого тіла.

    Та пам"ять креше серце без ножа -
    Я лину в світ, придуманий тобою...
    Як вирватись на волю із вірша -
    Царицею твоєю чи Рабою? :)



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (8)


  22. Віталій Круглов - [ 2006.12.23 19:41 ]
    ***
    І це звершилось – видали патент
    злітати вниз і падати угору,
    аби вдавати засланих в Едем
    опісля перевірки слуху й зору,
    уражених коханкою-весною,
    коли здаються воїни без бою,
    і п’є душа очищені дощі,
    які, мов смерть, не сплутати ні з чим.

    Вбиває жовтень. Жовта кров околиць
    із вулиць пам’ять вивільнить для нас,
    допоки вічність холодом оголить
    всю безліч ніжних дотиків і назв,
    що має тіло, як останній досвід.
    П’янкі слова нестворено і досі
    і відступаю глибоко ув осінь,
    де вже ніхто... нічого, де вже зовсім...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (1)


  23. Тарас Кремінь - [ 2006.12.23 19:52 ]
    * * *
    Голублячи вві сні жіноче сонне тіло...
    Л.Талалай

    Голублячи вві сні жіноче сонне тіло,
    Пробудження її – на рівні мрійних вій.
    А хвиль пружних туман на простирадлі білім
    Волосся запашне лоскоче вітровій.

    Лиш зоряна сурма останнього польоту
    В колисці золотій – народжена сльоза.
    Волоссям доторкнусь. Та що ж настане потім?
    На заспаній щоці – неприспана гроза.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (12)


  24. Вікторія Листопадська - [ 2006.12.23 15:08 ]
    три любові
    Одному серце віддала,
    Другого просто чарувала,
    А в третьому, о Боже мій,
    Саму себе я впізнавала.
    Той перший серця не вертав,
    За ним солодку тугу відчувала.
    Він по-своєму щиро так кохав,
    Та я цього чомусь не відчувала.
    Другий очима проводжав,
    Мабуть, таки причарувала.
    Почуття свої від мене він ховав,
    Але я все одно про них вже знала.
    А третій так... Він другом став,
    І до нього тихо й ніжно усміхалась.
    Бо ж мрії мої мені звіряв,
    І звідки він це вивідав - не знала.
    Хоч до кожного приязна була,
    Хоч зі всіма я мило розмовляла.
    Та тільки одного із них моя душа
    Так палко й вірно покохала.


    Рейтинги: Народний 5 (4.9) | "Майстерень" 5 (4.94)
    Прокоментувати:


  25. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.23 11:59 ]
    ***
    Фотка жовкне на стінці бетонній,
    вицвітаються очі бездонні.
    Паруси просолілі в рулонах.
    Ніч у чашці надбитій холоне,
    крихти хлібні узорили столик,
    в казані заблукав товстолобик.
    Місяць кинув на плесо доріжку.
    Лиш пісок на холодному ліжку,
    сон відстав від сузір'їв регати,
    не знайшовши між рифів фарватер,
    вицвітають на фотці корали.
    Тютюнові злітають хорали.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.21) | "Майстерень" 4 (4.92)
    Коментарі: (5)


  26. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.23 11:42 ]
    ***
    море ранкове сеньйори
    танець з биками бичками
    сонце здіймають гачками
    з-під горизонту нагору
    крові краплинки у морі
    нерівноправна корида
    вирваним серцем риба
    кинули сонце горі
    берег вечірній сеньйори
    море притихло не диха
    сонце скотилося тихо
    і на пісочку el toro


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (4)


  27. Уляна Явна - [ 2006.12.23 01:57 ]
    ----------
    Ми пірнемо з тобою в Різдво,
    Наш корабель – з соломи і мотузок,
    Перевеслами пов’язаний,
    Волошковим цвітом пахне.

    В кишеню люльку заховай,
    Мій капітан,
    Твоя залога нині до стола
    Вечірнього присяде,
    Припалимо свічку і згадаємо,
    Що пливемо крізь засніжені
    Сосни із хвиль.

    І Миколай розгорне руки
    В омофорах із морозним візерунком,
    Заслонить нас і вбереже печаль,
    Що заховалась у кутиках
    Твоїх розсміяних очей.

    Постелимо на палубі овечі шуби,
    І я розкину на тіло моряцьке
    Срібносяйні веселі зірки,
    І руками розплутаю сіті,
    Що недоступні мені удень.
    23.12.06


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (2)


  28. Оксана Лущевська - [ 2006.12.22 21:00 ]
    Зустріч
    був звичайний маршрут,
    був тролейбус той самий,
    скиглив вітер з вікна розбитого;
    був квиток той щасливий,
    бо цифри співпали
    із чорнила -
    чорнила
    розмитого;
    і була я одна,
    і був натовп людей,
    що обмінювалися словами;
    і тремтів той квиток,
    і тремтіла рука
    відчуваючи
    зустріч
    із Вами;
    був звичайний маршрут,
    і була я одна,
    (чи то цифри, чи думки співпали?)
    і тремтіла у Вас
    дуже мужньо рука,
    погляд -
    погляд
    отой я впізнала...


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  29. Сніжана Тимченко - [ 2006.12.22 21:19 ]
    Просте не просто
    Маленька порошинка
    поміж двох великих пазурів
    любилася із цілим світлом.
    Все просто та не просто,
    все гарно та немає вроди.
    Все, що я забуду, і все,
    що не згадаю- це різні речі.
    І вони різні дві із двох боків,
    сидять, засвітлюють за мною
    ореол перфектності,
    і я сміюся поміж ними.
    Намагаюсь трохи рухать простір,
    а рухаю лише зображення.
    Я виглядаю в фас і в профіль,
    а виявилося в заперті сиджу.
    Отак воно - просте не просто.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.16) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (4)


  30. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.22 19:02 ]
    Р. Марія Рільке. Ти є жебрак...
    Ти є жебрак, ні дещиці не стало,
    ти камінь, що не вкублиться ніде,
    ти прокажений, мавши калатало,
    ти той, що з ним навколо міста йде.

    Твоє ніщо це те, що має вітер,
    і славою не вкрита нагота;
    сирітську одежинку час не витер,
    вона, прегарна, досі пригорта.

    Ти бідний, наче зарід, наче плід,
    задушений у стегнах ніжнородих:
    дівча вбиває в лоні перший подих,
    бо зародові дихати не слід.

    Ти бідний; наче прóливні зугарні
    напровесні, що ринули на дах,
    і наче у довічній буцегарні
    непогамовні подуми невдах.

    І наче хворі, що лягли інакше
    і вже щасливі; наче квіти в голій
    жорстві, на вітровищі, поміж колій;
    як повна сліз долоня, бідний ти…

    Щó проти тебе та замерзла птиця,
    той пес, який шалено зголоднів,
    ті, хто спромігся самозагубиться,
    і та скорбота звіра, де ступиця
    і звір забуті на багато днів?

    І вся жеброта, зморена і зморна,
    що проти тебе у твоїй судьбі?
    Вона — дрібні камінчики, не жорна,
    та змеле дрібку борошна собі.

    Ні крихітки, ні дещиці, ні тіні,
    злидарське рам’я хто ще залата;
    трояндо злиднів у цвітінні,
    ти в сонячнім палахкотінні
    сяйна лелітка золота.

    Ти є безрідник, ти в пустинні,
    тебе відринули світи:
    не залегкий. Ти виєш у хуртечі.
    Ти наче арфа, той ламає плечі,
    хто в це звучання хоче увійти.


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (2)


  31. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.22 19:44 ]
    Р. Марія Рільке. Оливовий сад
    Він підіймався вгору між олив
    невидний, сірий, він у сірім листі
    чоло, припале пилом, похилив,
    занурив у долоні попелисті.

    По всьому це. Кінець. Я мушу йти,
    сліпма торкати куряву негожу,
    велиш казати, що існуєш Ти,
    а я Тебе надибати не можу.

    Надибати не можу. Ні в собі,
    ні в камені не можу, ні в юрбі.
    Не можу. Я самотній, далебі.

    В людському сумі я осамотів,
    його Тобою втишити хотів,
    та це не Ти. О стид напоготів…

    Відтак розкажуть: янгол прилетів.

    Чому це янгол? Ах, то ніч прийшла,
    шелéснула оливинами, учні
    неподалік поснули невідлучні.
    Чому це янгол? Ах, то ніч прийшла.

    Звичайна ніч, нітрохи не відмінні
    від неї сотні інших, онде пси
    дрімотні в незворушному камінні.
    Ах, ця скорботна, що чекає нині
    повернення ранкової роси.

    Бо вже ні янгол, ні великі ночі
    до цих молінь не вернуться, бо вже
    самозагублених ніхто не вбереже,
    бо їм чужі напучування отчі
    і мáтерине лоно їм чуже.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.74) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (1)


  32. Павло Юрійчук - [ 2006.12.22 17:30 ]
    Кишеньковий.
    Я теж мав кишенькових богів
    Кишенькові молитви я на ніч читав
    Витягав я за вуха маленькі слова
    Для маленьких людей і великих богів
    Відкривав у кишені маленьку віру
    Відривав і випускав на лезо,
    Насолодившись видом крові...
    А з циліндра вилізе кролик
    Він -- невинний і вже мертвий
    Мені страшно -- він невинний..
    Але мертвий, бо в кишені...



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.91) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  33. Павло Юрійчук - [ 2006.12.22 17:37 ]
    Німфа
    Вона обвиває руками тіло,
    Голосом Німфа вливає печаль
    Скоро розлуку ділитиму з болем
    Все навпіл, все навпіл, мене оповила...

    Вона просить притулку,
    Вона просить одежі,
    Вона просить шматочок живого,
    Прокляття на Німфі приносить некроз...

    Вхопила шматочок незнаний, закрила..
    просила віддати світло і тінь
    просила накрити очі хустиною..
    а я проклинав, проклинав себе
    бо залишився дитиною..

    вона просила віддати
    найкраще і змінити ім'я
    просила слів, щоб обняти
    паутиною душу...

    Вона просить притулку,
    Німфа -- невідома рослина
    Проходить крізь очі
    і палить зіниці.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.91) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  34. Захар Мозок - [ 2006.12.22 16:01 ]
    пекло
    коли засинають думки і чуття,
    коли затихають бажання,
    людино, стає поступово життя
    безглуздим тупим існуванням

    неначе комаха в густім бурштині
    висиш, тобі м’яко і тепло.
    немає спокою у цій тишині:
    вона - варіація пекла.

    і ти, в безупинному плині годин,
    забутий собою і богом,
    живеш, непотрібний, нещасний - один
    в пустелі. і поруч нікого.

    твій розум м’якішає, серце мовчить,
    і сил нема навіть на сльози.
    ти навіть на хвильку коротку, на мить
    життя відчувати не в змозі.

    тебе штовханули кремезно колись
    ти досі цей імпульс не втратив.
    кусючі питання у рій зібрались -
    катюги щоденної страти.

    і ось ти простуєш, не знаєш, куди,
    в пустелі життя бедуїном.
    без жодної краплі живої води
    в щоденних просторах рутини.

    коли дзиґарі свою владу беруть
    над людським душевним світилом
    життєва в легені втіка каламуть
    і страх набирається сили.

    та мусить померти інертності звір,
    твоя летаргія скінчиться.
    пробудження мить ще наступить, повір,
    і буде щасливою мить ця.


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.15) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  35. Фешак Адріана - [ 2006.12.22 16:10 ]
    ще раз про тишу
    залиш цю тишу для усіх що решта...
    сльоза у горлі
    зібганий папір
    ін*єкція мовчанням прямо в серце
    від тих недуг...
    якими тільки звір...
    простягнеш руку... поведеш у гори
    лице для вітру, а душа - богам
    скажи для чого й звідки стільки болю...?
    і досить Тиші... хочу в інший храм...


    Рейтинги: Народний 5.43 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (8) | ""


  36. Володимир Ляшкевич - [ 2006.12.22 16:02 ]
    Й.Бродський. Різдвяний романс
    Пливе у тузі нез'ясовній
    у тьмяно-цегляну надсаду
    нічний кораблик негасимий
    із Олександрівського саду,
    нічний ліхтарик нелюдимий,
    що на троянду жовту схожий,
    над головою своїх любих,
    між перехожих.

    Пливе у тузі нез'ясовній
    бджолиний хор сновид і п’яних.
    Світлину у столиці сонній
    чужинець робить снив різдвяних,
    і виїжджає на Ординку
    таксі з сумними сідоками,
    і мертвяки зійшлись для знімку
    з особняками.

    Пливе у тузі нез'ясовній
    співець печальний по столиці,
    стоїть при гасовій крамниці
    двірник печально-круглолиций,
    спішить по вулиці самотній
    коханець сивий і красивий.
    Весільний поїзд опівнічний
    пливе в журі непояснимій.

    Пливе в імлі замоскворєцькій
    плавець недолі випадковий,
    тиняється акцент єврейський
    по жовтій станції печальній,
    і з любощів у нерадіння -
    під Новий Рік і день недільний, -
    ступає миловидна краля
    в невикритій своїй печалі.

    В очах пливе холодний вечір,
    тремтять сніжинки на вагоні,
    морозно вітер, блідий вітер
    червоні огорне долоні,
    і ллється мед огнів вечірніх,
    і пахне солодко халвою,
    нічний пиріг несе Святвечір
    над головою.

    Твій Новий рік на хвилі тужній
    помежи гамору міського
    пливе в зажурі нез'ясовній,
    немов життя почнеться знову,
    і буде сяєво, і слава,
    удалий день, і доста хліба,
    немов життя піде направо,
    узявши вліво...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (1)


  37. Ганна Осадко - [ 2006.12.22 15:19 ]
    ***
    Розчавлене медуззя кленопаду —
    В калюжах крові – скибочки відрад.
    Вощане лоно з прожилками зради…
    – Чого ж ти хочеш, втомлений Пілат?

    Осінні вина згіркли від розпуки…
    Тваринна втома…Пий, мовчи і плач…
    І хризантеми жалять голі руки
    В оглухлих храмах мокро-сонних дач.

    Зміїна мудрість, випещена в зраді,
    Вповзе пітоном в шкаралупу днів…
    Блаженна тиша перших сльозопадів!
    – Не плач, Пілате. Він тебе простив.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (4)


  38. Мойсей Фішбейн - [ 2006.12.22 15:14 ]
    Ґеорґ Тракль. Зимовий вечір
    Лине сніг біля вікна,
    Дзвони дзвонять вечорові,
    В домі все напоготові,
    На столі всього сповна.

    Хтось, мандруючи в імлі,
    Доторкнув кільце ворітне.
    Древо ласки злотоквітне,
    Спивши зимний сік землі.

    Мандрівник іде углиб;
    Ґанок болем кам’яніє.
    В чистім сяєві ясніє
    На столі вино і хліб.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.74) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Прокоментувати:


  39. Ганна Осадко - [ 2006.12.22 15:20 ]
    Істерика
    І біль удрузки, мов зелену пляшку!
    І кров у горлі тепла, аж пече!…
    Твої слова мене, як неваляшку,
    Навідмаш б’ють в заплакане лице.

    Істерика. Банальність епілогу.
    Стоока совість – реготом: “Не руш!!!”
    Звичайний нежить. Ожеледь. Дорога.
    Лише б не розревітися…бо туш…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (3)


  40. Фешак Адріана - [ 2006.12.22 13:14 ]
    мої бачення людей і подій
    класифікую останні події
    на корисні і вельми інакші
    але бачу будуються стіни
    мутовані...
    вищі і кращі
    огорожі паркани і вежі
    секта тиші , прапор мовчання
    і там люди з камінням схожі...
    чи каміння з людьми?
    запитання!!!
    панахида по втрачених мріях
    в дев*ять сорок біля криниці
    я прийду у тонах темно-сірих...
    ти впізнаєш їх в моєму обличчі
    констатація іншого світу
    вимір безмір і вимір скільки
    межи стінами клапті вітру
    і каміння .... каміння тільки


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (10)


  41. Наталія Лазука - [ 2006.12.22 12:05 ]
    * * *
    Вечір пахне кавою
    І ще снігами...
    А може, словами
    Твого торішнього листа,
    Якого принесла мені
    Листоноша-зима.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  42. Наталія Лазука - [ 2006.12.22 12:57 ]
    * * *
    Під ноги
    падає сніг,
    падає день,
    падає
    сон.
    А грудень, хворий ангіною,
    кашляє в рукавичку вечора.
    Таку самотню
    без тебе.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  43. Наталія Лазука - [ 2006.12.22 12:56 ]
    * * *
    Сидить на підвіконні
    вечір
    і - колядує,
    аж місяць стерп...
    І зорі заясніли.
    Упавши мідяками
    на поріг,
    гукають щастя.
    А воно веселе,
    бешкетне і грайливо-молоде
    сміється в дві щоки
    й біду гамселить
    і б"є об струни
    серця,
    об роки...


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати:


  44. Наталія Лазука - [ 2006.12.22 12:39 ]
    * * *
    Зима на колючках шипшини,
    Аж кров"ю бринить горобина.
    І вітер у груди веслом,
    І снігом, і сном.
    А сонце несправжньо-червоне
    До неба примерзло й холоне
    Старезна скрипуча верба.
    Іду по горбах.
    Здається, життя притомилось
    У вихорі днів і спинилось
    На березі серед снігів,
    У колі слідів.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (1)


  45. Наталія Лазука - [ 2006.12.22 12:27 ]
    * * *
    Ковточок образи,
    І серця шматочок
    В руках...
    Неправду розкажуть
    Про тебе й про мене.
    Ось так
    Життя проминає
    Без щирого слова
    Та сліз.
    Ти знову шукаєш
    Надійного друга,
    Що вліз
    Зухвало у душу,
    Аби наслідити у ній -
    Його ж не зворушить
    Вчорашня вервечка
    Надій...
    І щось наворожить
    Брехлива циганка тобі,
    І ти вже не зможеш
    Повірити навіть
    Собі.


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (1)


  46. Рудюк Роман - [ 2006.12.22 11:53 ]
    тримає жужмою ночі
    Тримає жужмою ночі
    графиня де’Лякроче,
    Гербарій сушених дротів
    з пустих холодних поїздів.
    Співає опери вовків
    на коліях і на вагонах
    На провенційних полігонах
    поліндромічних протягів.
    А втім ... Зима.

    Ворона на холоднім віття –
    Поодинокий плід. Папюс
    Тут ворожив у лихолітті,
    Чи верховітті.Снігу флюс
    Під кучугурами пече.
    Мене римує у плече
    Холодне щось ... – несе.
    А втім ... – зима на нім.

    Поля. Без визнавання статі
    Смердять вітри і поготів
    У зібранні оцих світів
    Каталоги віддатись раді,
    А втім ... Зима.
    А втім ... – достатньо
    Замело колію, ... а втім ...


    Рейтинги: Народний 5 (4.97) | "Майстерень" 5 (4.7) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  47. Юрій Лазірко - [ 2006.12.22 11:33 ]
    Чужина - матимачуха
    Заливався світанок пташиною,
    Зачекався бджоли липи цвіт.
    Я сьогодні вдихав Батьківщиною,
    Видихаючи прожитість літ.

    Пробігали роки краєм пам`яті,
    Все з дитинства збиваючи лік.
    І думки посходились прокаяті -
    Ще без смаку... та з тілом калік.

    Від обійм Чужина - матимачуха,
    Світла крайці і крихти тепла.
    У подолі нажитого лантуха
    Вишиванка, що в хрестик, злягла.

    Не кричу, не охрип, я не вигорну
    Попіл серця... За крок до межі
    Видихаю прожитість всю приторну,
    Задихаюсь у тім, що чужий.

    Знову ніч... Сон старий... Просипаюся.
    І вікно на очах прикраша:
    То не сніг... То лиш цвіт... Осипаюсь я.
    Вкрита в біле, ясніє Душа.

    22 Грудня 2006


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (9) | "Прослухати пісню можна тут"


  48. Юрій Кондратюк - [ 2006.12.22 08:55 ]
    ніхто мені не пише
    ***
    ніхто мені не пише з давніх снів
    забулися юнацькі обіцянки
    і навіть погляд той що заблудив
    мене колись в хітливих забаганках
    тепер мені вже не знаходить слів


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  49. Біанка Арагонська - [ 2006.12.22 06:39 ]
    БАЖАННЯ

    Такий шал кохання
    Неспокій танцю
    Із ночі до рання
    Відвертій Бьянці
    І зірок намисто
    Темрява ночі
    Троянди любисток
    Ці рідні очі


    Рейтинги: Народний 4 (4) | "Майстерень" 4 (4)
    Коментарі: (1)


  50. Марта Шуст - [ 2006.12.22 01:28 ]
    Венеція. В час заборонений.
    В час заборонений всеж маски правили.
    Приваблювали казкою,
    Розмитими залишились деталями.
    Згасли емоції, в велюрі
    Пурпуровім шкали сплавили,
    В них душу зміряли лінійкою горизонталями.

    Слова занурені ув осуд, наперед вже прощений.
    З Богом прихована розмова, вкрита тайною.
    Земна природа в сутність непомітно врощена,
    Сум зашкарлуплий згублено думкою крайньою.

    У коридори спокою вхід-вихід не прогавилось,
    Світ поза ними розімкнувся
    Звично-новИми ритмами.
    Штучні клейноти в золото не вплавились.
    Життя без маски посміхається...
    Шепоче Грудень дитячими молитвами.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1747   1748   1749   1750   1751   1752   1753   1754   1755   ...   1829