ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ігор Шоха - [ 2023.02.16 23:50 ]
    Історичні паралелі
    І
    Історія описує минуле...
    питається, – навіщо той поет,
    якого і не слухали, й не чули,
    дивились і не бачили, забули,
    написаний на всі віки сюжет
    ісходу із імперії народу
    на Іордан через пустелю й води,
    на горішній Сіон, а далі... злет
    не ірода, а племені і роду
    пророка і очільника свободи,
    якого... не приймає Назарет.

    ІІЯзичнику пасує інша віра...
    на капищі їх цілий пантеон –
    і дерев’яні ідоли, і звірі,
    і на кущі палаючий вогонь.
    Але не покладаємо надію
    на їхнього розп’ятого месію,
    що не рятує землю від ракет
    і не вчиняє суд і протидію
    дияволу зі свастикою zet.
    У нас є вибір... маємо свободу
    по задуму єдиного Творця,
    тому нікому не прощається
    зневага до великого народу –
    улюбленого витвору Отця.

    ІІІМосковія плює на всі закони.
    На них не накладає заборони
    ані Єгова, ані Саваот...
    ........................................
    апокрифи далеко не канони,
    якщо їх не сповідує народ.
    І, може, не ходили би ніколи
    оці німі по роковому колу,
    якби навчали їх учителі,
    а не інакомовні балаболи
    орди на поневоленій землі
    совкової історії і школи.

    02.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  2. Євген Федчук - [ 2023.02.16 18:29 ]
    Дума про гетьмана Захара Кулагу
    Ой, не просто в товаристві отаманом стати,
    Треба в голові кебети і немало мати.
    Треба себе показати, що ти, справді, годен
    Верховодити у війську в далеких походах.
    Ой, нелегко в товаристві отаманом бути,
    Треба ворога у полі ще здалека чути,
    Треба каторги ворожі здалека пізнати
    Та рішитись – чи то бити, чи то оминати.
    Тож, мабуть, зумів Кулага себе показати,
    Раз взялись на кошового його обирати.
    Провели все чин по чину, тричі запитали,
    Поки, врешті його згоду отаманить мали.
    Посипали оселедця рідною землею,
    Щоб не здумав торгувати з ворогами нею.
    Вибрали на отамана, він одразу взявся,
    Щоби жоден козак Січчю просто не тинявся,
    «Чайки» гуртом будувати, щоб в море ходити.
    Не пристало голим пузом козаку світити.
    То ж не ляське військо, котре держава вдягає,
    Котре зброю й харчі собі від держави має.
    Козаки усе, що мають – в бою здобувають.
    Не здобудуть, то голодні і спати лягають,
    І обідранцями ходять, нічого вдягнути.
    Тож і треба йти походом, аби те здобути.
    Заодно й татарам, туркам знову нагадати,
    Що не можна безборонно на край нападати,
    Та звільнити братів також, що в полон попали
    І на каторгах чи вдома в татар працювали.
    Наробило товариство «чайок» для походу
    Та й флотилію спустили на дніпрові води.
    Підняли вітрила білі та і подалися
    Вниз Дніпром. Хоча і тихо, начебто велися.
    Та вже в морі флот турецький під берегом грає,
    Наче, про похід козацький вже зарані знає.
    То й не дивно. Бо ж козацтво ще минулим роком
    Зазирнуло до Козлова якось ненароком.
    Спустошили від Козлова аж до Перекопу.
    Аж султанові від того був великий клопіт.
    Кричав, кажуть, він на хана, що таке дозволив.
    Обіцяв хан, що не буде того вже ніколи.
    Тож у поміч від султана каторги прислали,
    Аби вони на козацтво в морі пантрували.
    Каторги високі, в морі видно їх здалека,
    А от «чайки» над водою побачить нелегко.
    Помітили козаченьки турецьку армаду,
    Зупинилися, тримати зібралися раду.
    На тій раді й порішили – уночі напасти,
    На ті каторги зненацька шуліками впасти.
    Сплять турецькі капітани, сни солодкі сняться,
    А козацькі «чайки» стали до них підкрадаться.
    Оточили ті галери та й разом напали.
    Турки, звісно, отакого зовсім не чекали.
    Поки в тому розібрались, поки похопились,
    А козаки на галерах уже й опинились.
    Перебили усіх турок після абордажу,
    Пішла рибу годувати уся сила вража.
    Позвільняли усіх бранців, що на веслах були.
    Ті вже й думати про волю, напевно забули.
    Що із каторгами тими козакам робити?
    Щоби ними управлятись – то потрібно вміти.
    Тож забрали всі гармати, цінне прихопили,
    А ті каторги великі всі на дно пустили.
    А уранці до Козлова тихо підібрались
    Та й на берег на татарський вибиратись взялись.
    Розігнали загін татар, що спинить хотіли,
    Гамірливою юрмою до міста влетіли.
    А там саме базарюють, на вулицях тісно.
    І товару на прилавках чималенько, звісно.
    Кинулись татари врозтіч, товар покидали,
    Тож козаки все, що краще вибирати мали.
    Сам Захар з кількадесятком козаків чекає
    Біля «чайок», від татарських рук оберігає.
    Дав наказ пройтися містом, залогу побити,
    А тоді уже татарське добро потрусити.
    Та козаки давно, видно, не були в поході.
    Обносились, захотілось добра при нагоді
    Найціннішого набрати. А тут добра того –
    Бери, греби, набирайся – не лишай нічого.
    Розбіглися по вулицях, по кривих завулках.
    Беруть все, що очі бачать, зв’язують у клунках.
    Геть забули, що Кулага наказав робити,
    Не взялися на початку гарнізон розбити.
    А Феті-Гірей, що в місті був за коменданта,
    Швидко зляканим татарам зумів раду дати,
    Бо ж походив із самого із ханського роду,
    Отож мав і вплив великий він поміж народу.
    Зібрав всіх навколо себе та й став нападати
    На козаків, що взялися товар набирати.
    Коли б разом, то нічого він би їм не вдіяв.
    А тут кожен сам за себе, багатству радіє
    Полетіли на бруківку голови козачі,
    Напосілися татари, рубають добряче.
    Вже десятками козаки голови зложили
    І життя своє згубили, й добра не нажили.
    Та задумав Феті-Гірей «чайки» попалити,
    Щоб увесь загін козацький в Криму зачинити.
    Щоб усі тут залишились ясиром чи трупом.
    Бачить Захар раптом з міста вилетіла купа
    Татар, що летять до «чайок». Треба зупинити
    І не дати отим клятим «чайки» захопити.
    Стали козаки стіною з отаманом своїм,
    Зготувалися одразу до смертного бою.
    Хоч татар в десятки більше – ті не відступають,
    Лише шаблі козацькії в повітрі мелькають.
    Та татари насідають, ллється кров козацька.
    Отаману шабля в серце вразила зненацька.
    Упав Захар попід ноги. Скривавлене тіло.
    Козаки, що залишились, його обступили,
    Щоб не дати на наругу отамана свого.
    Аж тут з міста крізь ворота прибула підмога.
    Як почули козаченьки – татари помчали
    Їхні «чайки» попалити, добро покидали
    Та й побігли до причалу, де «чайки» стояли.
    На татар із боку міста юрмою напали.
    Відступилися татари. А козаки сіли
    В свої «чайки» й від Козлова у море відплили.
    Отак жадібність зіграла з ними жарта злого.
    Мало того, що із міста не взяли нічого,
    Ще й поклали товариства в Козлові до біса
    Та й самого отамана загубили, звісно.
    Поверталися похмурі козаки до Січі.
    Тепер перед товариством виправдатись нічим.
    Нема здобичі з походу, людей положили.
    Та найбільш за отаманом за своїм жаліли.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  3. Віктор Кучерук - [ 2023.02.16 16:09 ]
    * * *
    Сонцем розбуджений ранок
    На мальовничість легкий, -
    Сунеться з лугу серпанок
    Прямо на плесо ріки.
    Ніби хмаринка, нечутно
    Ліг він посеред води
    І проглядатися мутно
    Стали світання сліди...
    16.02.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  4. Майя Фейрі - [ 2023.02.16 13:39 ]
    Сенс
    Один, п'ять, вісім,
    І ще декілька мільярдів проблем
    На моїх малих плечах,
    Які залишають подряпини на  руках.

    Як же тут не здатися?
    Тупішого запитання не чула здається,
    З посмішкою на обличчі,
    Відповім що не легко.

    Прокидатися кожного дня,
    І зовсім не бачити сенсу буття.
    Лагідно посміхатися знайомим,
    Потайки бажаючи смерті всім.

    Але кожного разу робити це знову,
    Повторювати мить за миттю.
    Лицемірно посміхаючись, брехати,
    Совісті не відчуваючи.

    Де хто запитає тихо:
    Чи тобі не соромно?
    З милою посмішкою відповім, що ні,
    Адже давно не бачу сенсу в бутті.

    2022


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  5. Майя Фейрі - [ 2023.02.16 13:22 ]
    Сенс
    Один, п'ять, вісім,
    І ще декілька мільярдів проблем
    На моїх малих плечах,
    Які залишають подряпини на  руках.

    Як же тут не здатися?
    Тупішого запитання не чула здається,
    З посмішкою на обличчі,
    Відповім що не легко.

    Прокидатися кожного дня,
    І зовсім не бачити сенсу буття.
    Лагідно посміхатися знайомим,
    Потайки бажаючи смерті всім.

    Але кожного разу робити це знову,
    Повторювати мить за миттю.
    Лицемірно посміхаючись, брехати,
    Совісті не відчуваючи.

    Де хто запитає тихо:
    Чи тобі не соромно?
    З милою посмішкою відповім, що ні,
    Адже давно не бачу сенсу в бутті.

    2022


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Козак Дума - [ 2023.02.16 06:06 ]
    Не тратьте часу
    Не пропонуйте власну правду
    тому, хто має вже свою:
    світлини, фільми і естраду
    чи стукіт серця… у бою.

    Її уже не замінити,
    не поєднати у одну…
    Ми кров’ю сплачуємо мито,
    аби закінчити війну!

    І неодмінно перемога!
    Кому потрібен інший мир?
    Своя нас виведе дорога
    і свій по духу командир!

    Не пропонуйте рідну мову
    тому, хто вам уже не брат,
    бо там – далеке щире слово,
    де у душі живе… Пілат.

    Не довіряйте лицеміру –
    душі у нього не знайти.
    Не просувайте рідну віру,
    де сяють нетрі темноти!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  7. Олег Герман - [ 2023.02.15 21:06 ]
    Загублена душа (уривок)
    В  зимовій  пустелі  між  брил  та  заметів,
    Де  небо  –   суцільна  густа  пелена,
    Де  криків  не  чути, лиш подихи смерті,
    Блукала  чиясь  сиротлива душа.
    Так  холодно  й  страшно…  Безкрайні  простори
    Мороз  у  кайдани  навіки  скував.
    Лишилися  в  пам’яті  теплі  розмови
    І спогади літніх вечірніх забав.
    Не  відчай  глибокий,  не  сум  і  розпука,
    Не  серце  розбите  ятрило  її -
    Байдужість  та  черствість  і  те,  що  забута
    Всіма,  кому  вірила в цьому житті.
    Самотньо,  нестерпно  в  безкрайній  неволі.
    Віддатись  дияволу  сили  нема,
    А  з  Богом  миритися  теж  не  виходить…
    Пропала надія… Та й віри нема.
    А  далі... Що далі? Голодні  шакали,
    Можливо, напали  на  теплий  ще  слід
    І зовсім невдовзі яскраво-багряним
    Зручним  покривалом  укриється  лід…

    (другий  аркуш  загубився)*



    березень  2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (7)


  8. Софія Цимбалиста - [ 2023.02.15 18:33 ]
    ***
    Загублене так важко віднайти.
    Серед тисячі схожих ликів
    відшукати один.
    Саме на нього полювала
    зграя диких звірів.
    Саме його переслідували
    блискавка і грім.
    Жалючі дотики природи
    й тихий дзвін.
    Цей лик нічим не схожий
    на один із тих,
    що плутаються в темряві.
    Він так по-особливому
    засмучується,
    ховаючи кришталеві очі.
    Такий він лиш один
    серед безлічі інших.
    Його очі сяють червоним,
    а усмішка нагадує крик.
    Десь глибоко в собі
    його роздирає біль.
    Поглинає самотність,
    линуча з чужих осель.
    Вони щасливі,
    він знає точно.
    Та як йому, на все самому
    відкрити очі?
    Він вже так близько,
    майже поруч.
    В затьмареній тишею тіні
    він кличе небо,
    на землі безсилій.

    14.02.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  9. Тетяна Левицька - [ 2023.02.15 14:06 ]
    Фарби любові
    Без тебе важко і з тобою тяжко,
    Хоч розіпни себе поміж беріз.
    Чи в небеса злітай, неначе пташка,
    Чи кинься потягу напереріз.

    Лічила байдуже сузір'я тихі,
    Блукала магістралями журби,
    Не знаючи на радість, чи на лихо
    Тебе зустріну посеред юрби.

    Моя любове — райдуга над степом,
    Цнотлива діва, пісня чарівна.
    Окрилення уславлене поетом,
    Уквітчана смарагдами весна.

    Ревнива власниця, сердечна ніжність,
    Коріння древа, невичерпний біль,
    Мінливих почуттів безмежна вічність,
    Жагуча пристрасть і бентежний хміль.

    Хурделиця, гірка сльоза на віях,
    Нестерпна мука, мрія золота,
    Світанків бурштинова ностальгія,
    Жертовна кров — спасителя Христа.

    Блаженна, незбагненна, незрадлива,
    Свята вода живого джерела,
    А чи без тебе я могла б щасливо
    На світі жити?
    — Певно, не змогла!

    15.02.2023р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (14)


  10. Козак Дума - [ 2023.02.15 08:00 ]
    Бахмутська ніч
    Послухай-но, як б’ється серце ночі,
    із молотом ковадло йдуть у тан.
    Коротку тишу неупинно точить
    струмками крові, що тече із ран…

    Із ран-зіниць знекровленого міста.
    Руїни укриває чорна мла,
    але чекай на вибухів намисто –
    між хмарами ховається «Орлан»…

    Послухай-но, як б’ється серце ночі,
    що місто приголубила на мить…
    Лише склепив боєць червоні очі –
    нехай герой ще трішечки поспить.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  11. Неоніла Ковальська - [ 2023.02.15 08:26 ]
    Всупереч долі
    Хоч здоров"я слабке, душа добра і щедра,
    Нерозтрачена ніжність у серці твоїм.
    Покохай мене палко, я стану твоєю
    І любитиму щиро тебе навзаєм.

    Насолоджуймось щастям усупереч долі,
    Не страшні ні плітки, ні людський поговір.
    То ж радіймо життю удвох із тобою.
    Свято буде на вулиці нашій, повір.

    2014 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Віктор Кучерук - [ 2023.02.15 05:53 ]
    * * *
    Припікає знову
    Сонце пурпурове
    Й оживають мрії, і зникають сни,
    А від ейфорії
    Голова чманіє
    І душа радіє проявам весни.
    Сонцем підігрітий,
    Дме ласкаво вітер
    І очам відкрито місто наяву, –
    Вітерцем помалу
    Всі сніги злизало
    Та звело угору злежану траву.
    Тільки неслухняні
    Дні ці не весняні, –
    То жаріє сонце, то гугнявить дощ, –
    То сумую в хаті,
    То іду шукати
    Прояви весняні на бруківках площ.
    15.02.23


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  13. Олег Герман - [ 2023.02.15 01:32 ]
    Замовчали вітри
    Замовчали  вітри,  що  раніше  навіяли  смуток,
    Осінь  разом  з  дощами полинула за небокрай.
    І  не  жаль.
    Моє серце  прийми  —  найдорожчий  у  світі  дарунок!
    Подивись  навкруги,  може,   справді  потрапили  в  рай?..

    Ми  з  тобою  так довго  ходили по краю, на  грані
    Між  любов’ю  й  байдужістю,  темною  ніччю  та  днем.
    Лиш  вогнем
    Обпікали  години  безсонних  ночей  на  світанні
    І не вірили вже, що існує дорога в Едем.

    А тепер  тільки  ми  і надворі зима, наче  диво.
    Ні, не  холодно  нам. Зникли смуток, печаль,  пустота...
    А весна,
    Від якої чекав я тепла з нетерпінням наївно,
    Для природи - не більше, ніж просто чергова пора.



    Грудень 2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  14. Ольга Олеандра - [ 2023.02.14 20:07 ]
    Я мрійниця
    Я мрійниця, закохана у тебе.
    У той прекрасний неокраїй світ
    сяйного сонця, дмухів вітру, танку неба,
    який я бачу, дивлячись на тебе,
    який в твоїх очах мене живить.

    Я тії мрії у собі ховаю.
    Тобі їх непомітно віддаю.
    На їхніх крилах в височінь злітаю,
    у тій височині квітки збираю.
    Тобі. Тобі шепочучи «люблю».

    Я мрійниця, ну що ж, нехай так буде.
    Ті мрії, мов метелики легкі,
    наповнюють тремтінням палким груди,
    в душі малюють радісні етюди,
    блищать доріжкою росинок на щоці.

    Вони в мені зорять одним бажанням
    щасливу посмішку побачити твою.
    Ті мрії, ті сердешні сподівання
    душі найнеосяжніше жадання –
    моє тобі розмріяне «люблю».

    28.08.21


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (2)


  15. Микола Дудар - [ 2023.02.14 15:41 ]
    Нема чого цей світ дразнити...
    Іду. Дивлюсь… Підняв, читаю:
    "Не лізь поперед батька в пекло..."
    Невже? А як же щодо Раю?…
    Який там рай, дивись, он смеркло…
    Візьми буквар, почни спочатку
    І не звертай на те уваги…
    Не все так просто у десятку,
    Коли в очах архіпелаги…
    Іду. Зустрів. Прошу ночлігу…
    Цілком… частково непридатний…
    І знов зима… чомусь без снігу
    І перший крок в свою кімнату…
    Приліг і мрію, щоб наснити?
    Погодив. Вимостивсь в калачик…
    Нема чого цей світ дразнити -
    Один біжить, а інший скаче…
    14.02.2023.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  16. Ігор Шоха - [ 2023.02.14 14:52 ]
    Доля перекотиполя
    За туманами сивого ранку
    і за мрякою сірого дня
    заглядаю за білу фіранку,
    де чекає на мене рідня,
    ще буває... і я вечорами
    прилітаю побачити їх,
    постою і собі біля мами
    і зійду на високий поріг,
    і почую, – перекотиполе,
    де ти нині блукаєш один
    як чужий неприкаяний син?
    Ой, не буде такого ніколи...
    то не я запізнився зі школи
    і нема перелазу за тин.

    02.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  17. Валерія Литвинова - [ 2023.02.14 13:51 ]
    Щоденник
    Мистецтво - це моє страждання,
    це муки і водоворот подій,
    я пишу щосили и старанно,
    але думок нескінченний потік.
    Сталін каже, що я націоналіст,
    що мої твори - ворог,
    але навіть якщо ви будете Богом,
    то не образите мене цим словом.
    Те, що я пишу, то є чиста правда,
    про Україну, про нещастя людей.
    Але краще ж заборонити твори,
    та тримати їх під контролем.
    Проходять місяці, проходять роки,
    а мені все гірше,
    нескінченний потік думок
    губить мене все більше.
    Але я не здамся і буду писати,
    для себе і для людей.
    Може, колись в моїх строках
    всі побачать реальність подій.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Серго Сокольник - [ 2023.02.14 11:45 ]
    Безпілотник
    Безпілотник кружля. Безпілотник...
    Відблиск погляду ока грози
    Безнадійнозастиглохолодний.
    Бойова квінтесенція зим...

    Неспівчутний стражданню та болю.
    Втаємничення зоряних див
    Відслідковує зламаність волі.
    Все побачив... Почув... Відлетів...

    Тихий CHANAL зв"язку... Стогне вітер.
    Як у “Гамлеті”- буть? Чи... не буть?
    Чи... Таки не доклав? Не помітив?..
    Тихо світом... Пробачив? Мабуть...

    © Copyright: Серго Сокольник, 2023


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  19. Тетяна Левицька - [ 2023.02.14 10:48 ]
    Землетрус у Туреччині
    Руйнує місто землетрус,
    Складаються будинки.
    Остання фраза спраглих вуст:
    "Тримайсь, моя дитинко!"

    У бабці зламані хребці,
    немає більше татка,
    волосся мами в кулаці
    стискає немовлятко.

    І стогін, крик із-під руїн
    розноситься повсюди.
    Хтось сподівається, між стін
    затиснутий, на чудо.

    Смерть косить душі без вагань,
    квадратні очі в неба,
    Та не дочутися благань:
    "Допоможіть хто-небудь!"

    Зривають поштовхи шосе,
    вціліти неможливо...
    А янгол спить і пальчик ссе
    п'ять діб, усім на диво.

    13.02.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  20. Ярослав Чорногуз - [ 2023.02.14 09:14 ]
    На день закоханих
    На день закоханих тобі
    Стелю до ніг найкращі квіти...
    “Ти непідвладна будь журбі” -
    Шепочуть ніжно саду віти.

    Лиш тихо до вікна іди,
    І тепло світу усміхнися.
    Він стрепенеться, молодий,
    І сонечко засяє з висі.

    Ослабить щупальця мороз,
    І лютий не лютує більше.
    І тане лід його погроз,
    І з мого серця ллються вірші.

    В них пахощі — мов королі!
    Троянд, лаванди і жасмину!
    Цвіте кохання на землі
    І в небеса весняні лине!

    14 лютого 7530 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  21. Віктор Кучерук - [ 2023.02.14 06:10 ]
    * * *
    Поруділі віти
    Почали весніти
    Посеред зимової краси, –
    Котики вербові
    Посідали знову
    На безлисті пагони лози.
    На гілках тремтливих
    Мружаться сонливо
    У обіймах теплих промінців, –
    Зиркають байдуже
    На пиття з калюжі
    Та у ній купання горобців.
    Котиків курносих
    Не цікавлять зовсім
    Горобців безпечних табуни,
    Бо вони радіють
    Радіусу дії
    Прояву наближення весни.
    14.02.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  22. Козак Дума - [ 2023.02.13 19:35 ]
    Маститий початківець
    Невдовзі презентація… ескізу, –
    художник початківець заявив.
    Лунатимуть сонети і репризи,
    доволі перлів із музичних нив.

    Шедевр одіну у багату раму,
    підрамник пофарбую в золотий –
    не пожалію сили я і краму,
    аби престиж не підірвати свій!

    Останнім часом творча катастрофа
    мене спіткала неабияка…
    Пишу полотна, як поети строфи –
    вже завтра презентація… мазка!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  23. Микола Дудар - [ 2023.02.13 15:20 ]
    Ти мене знаєш
    Ти мене знаєш…
    Я тебе - ні
    Знову літаєш…
    Я у вікні
    Небо студене…
    Зорі пісень
    Знову без мене
    Дмухали вгень
    Я ж не іначе…
    Вибач, авжеш
    Боже, хтось плаче
    З радощів все ж…
    12.02.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  24. Тетяна Левицька - [ 2023.02.13 10:58 ]
    Не отруюй...
    Не отруюй мене більше болиголовом —
    я і так на цім світі живу без вітрил.
    Можна вбити безжально одним лише словом,
    а підняти на крилах не вистачить сил.

    До весни недалеко, та що нам до неї?
    Відцвіли наші проліски, і, як на гріх,
    на варцабі* зів'яли червоні камеї,
    облетіло пелюстя з галузок усіх.

    Краще сніжні думки повизбируй довкола,
    по кишенях не нишпор, неначе — шахрай.
    Бачиш, голкою гострою серце вколола —
    залиши мене в спокою, і не чіпай.

    Все тобі віддала до останньої гривні,
    хоч і шкіру здирай більш немає... нема!
    Ні сльози, ні любові, ні дров у каміні.
    За холодним вікном виє вовком зима.

    Варцаб* — підвіконня

    13.02.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  25. Віктор Кучерук - [ 2023.02.13 05:29 ]
    * * *
    Я вас не знав, допоки випадково
    Ваш мелодійний голос не почув,
    Коли ви з другом завели розмову
    Про те, що в світі щастя досхочу.
    Я вас не знав, допоки краєм хустки
    Не витерли косметики сліди,
    Які я мав колись, мов перепустку
    На вхід у серце ваше назавжди.
    Я вас не знав, допоки не побачив
    І далі снити вами не почав,
    Адже давно вже поглядом незрячим
    Впираєтеся в мене й при свічах…
    13.02.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  26. Микола Дудар - [ 2023.02.12 20:58 ]
    Декому...
    Життя триває в місті й поза містом
    Воно сьогодні трішечки інакше…
    Лишилися пройдохи й гуманісти
    А знать майнула далече, як завше
    Ну що ж, нехай традиції незмінні…
    Кричати й обзиватись недоречно
    Буває і таке, однокорінні
    Це якщо так, по-свійські, і сердечно…
    А згодом нас повчатиму як жити
    Всі ті, що обкрадали і дурили
    Якщо зустріните когось сердитим -
    Ні слова щоб ні чорту, ні Ярилу…
    12.02.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  27. Володимир Каразуб - [ 2023.02.12 20:26 ]
    Незавершена симфонія
    Хоч сотню раз розбий своє чоло
    Об стіни струнних. Небо контрабасів
    Зриває вітром листя партитур
    Веде смичком і так буває - з часом
    Звикаєш до всього. До грому, до литавр,
    До пригоршні, що закриває очі, до
    Симфонії життя. До тих, хто звуком став
    У твоєму оркестрі. Врешті в ноті
    До, знайдеш своє теперішнє, опісля
    Як раптом обернешся - прозвучить
    Уся мелодія, без слів велична пісня
    Історії. Історія. Здається, що вона
    З прозорих хвиль, нитками слів прозорих
    Вібрує океанами. Вода, ховає таїну,
    Як неповторність - її мотив шукає глибину,
    Яка до тебе вічністю говорить -
    Холодним небом космосу і до-
    Дає божественну іскру любові,
    В якій щасливим серцем потонув
    Над бурею симфоній, партитур.
    О знай, моя подруго, я з тобою
    І чую серце зболене твоє,
    Що скрипками звучить і п'є гобоєм
    Благальні схлипи, як звучить кларнет.
    В руках твоїх 2 аси, наче сонце
    Яке вкладає прихвостень тобі,
    Коли зневірившись ти крикнула: плати,
    І плата - мізер, смерть його в долонях,
    Як і твоя. Симфонія звучить
    І скрипки гладять хвилі, наче пальці
    Лоскочуть всесвіт зболених долонь.
    І ти ще віриш. Я ще вірю. Знаєш,
    Яка в тобі стихія пломенить!
    Жіночий дух, як стиглий м'якуш хліба,
    І спалена ти в сотий раз гориш,
    Ображена, обманута безвір'ям
    Близьких тобі, але таких чужих.

    19.12.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  28. Сергій Вертіль - [ 2023.02.12 20:34 ]
    Народні мотиви
    Ой, росте в полі зелена цибуля,
    Ой, росте в полі зелена цибуля.
    В молодого юнака влучила куля,
    Влучила куля.
    А він лежить, бідний лежить,
    А турок дивиться з вежі.
    Ой, дивиться з вежі...
    Світить Місяць над полем,
    І молодий вітер віє з півночі.
    Вмер хлопчик з тяжким болем,
    Який перейшов в його очі...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Сергій Губерначук - [ 2023.02.12 19:24 ]
    Комерсантка
    Ніч – моя свобода, я – її споруда.
    Голе серце білим світило.
    Пред’явила вроду, розв’язала груди,
    відпустила тіло – на діло…

    Мій комерсанте,
    я теж комерсантка:
    моя комерція – це я,
    уся до останку.

    От і ранок морить, от і розплатились.
    Теплими грошима вдягаюсь.
    Поки ще за штори сонце не скотилось,
    час не гаю – спати лягаю…

    Ніч – моя свобода,
    я – її споруда.
    В голе серце "Біле" вливаю.
    Воно густо бродить,
    розпирає груди…
    І ридає скрипка, ридає.

    10 лютого 1989 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 78"


  30. Галина Кучеренко - [ 2023.02.12 18:41 ]
    ***
    Постать -
    спотворена велич незрілі затьмарює маси.
    Всесвіт
    не знає великих, хто б не розчинився у часі.
    Поступ
    веде у майбутнє, рахуючи справи і сенси.
    Слід твій
    лишатися буде, допоки в нім зміст не зітреться.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  31. Євген Федчук - [ 2023.02.12 16:35 ]
    Легенда про ожину
    Молода і дуже гарна княгиня Ожина
    Була любляча матуся і вірна дружина,
    Хоча заміж виходила і не по любові.
    Але в шлюбах династичних не було і мови
    Про якусь любов. Батьки так союзи міцнили,
    Коли доньку видавали чи сина женили.
    Тож, коли сусід могутній прислав по Ожину
    Сватів, аби її взяти собі за дружину,
    То батьки не опирались, її не питали
    Та одразу зовсім юну заміж і віддали.
    Мусила скоритись долі, хай і не любила.
    Троє діток чоловіку вона народила.
    То й була її найбільша у житті відрада.
    Та і чоловік від того був, звичайно, радий,
    Бо ж мав уже двох синочків, спадкоємців трону,
    Буде кому передати князівство по тому.
    Був він зовсім не злобливим, навіть, і привітним.
    Віз з походів подарунки і жоні, і дітям.
    Тож було у неї вдосталь чого одягати
    І чим себе на гостині гарно прикрашати.
    Чоловік був – «переможець», не сидів удома,
    Все шукав собі здобутки якісь без утоми.
    То він їде полювати у степи на тура,
    То до лісу на ведмедя. То штурмує мури
    Непокірного сусіда. То вже із ним разом
    Ідуть іншому сусіду мститись за образу.
    А, бува, в краї далекі вируша походом,
    Тоді його й по півроку дочекатись годі.
    Та ніколи без здобичі звідти не вертає,
    Багатіють його землі, вдосталь всього має.
    Але якось із походу в далекі країни
    Привіз не лише дарунки дітям та дружині.
    Прихопив з тії країни собі знатну бранку.
    Та зманила його серце, стала за коханку.
    Молода, чорнява, гарна, але й хитра дуже,
    Знала, як скорити можна серце того мужа.
    Тож вернувся він з походу на себе не схожий,
    Навіть, з жінкою ділити відмовився ложе.
    Виділив палати гарні у своєму замку,
    І у розкошах жила там та його коханка.
    Що могла на те сказати княгиня Ожина?
    Мовчки все оте терпіла, бо ж тоді дружина
    Ніяких і прав не мала. До батьків вертати?
    Так ті ж її не захочуть вдома і приймати.
    А як діточок лишити? Хто ж їх тут догляне?
    Хто ж тоді на їхній захист перед світом стане?
    Тож доводилось терпіти, хоч серце і крає,
    Бо ж чим воно закінчиться – то ніхто не знає.
    Та коханкою лиш бути, звісно, не хотіла,
    А, оскільки вона князем вже, як хоч вертіла,
    То нашіптувати стала супроти Ожини,
    Що та його не достойна. Вона ж йому сина
    Й не одного народити може, як він схоче
    І так ніжно зазирала князеві у очі.
    Він же, хоч коханку й слухав та розум не втратив,
    Не хотів з її батьками союз розривати.
    Обіцяв вночі, а зранку забував слова ті
    І доводилось коханці лиш губи кусати.
    Та ж вона хитрюща відьма, знає, що робити
    І виставу влаштувала, начебто, побити
    Здумала її Ожина. В коридорі впала,
    На весь замок, мов від болю так заверещала..
    Назбігалася сторожа, князь примчав на крики.
    Та жаліється, що ледве не стала каліка
    Та показує на рани, що сама ж зробила.
    І тим князя обманути, все-таки зуміла.
    Велів князь свою дружину в башті зачинити,
    Аби їй по замку вільно було не ходити.
    А підступній того й треба, ключі тихцем взя́ла
    Й до темниці, де Ожина сидить, завітала.
    Що там було вже – не знаю. Але на світанку
    Знайшли мертвою князівну під стінами замку.
    Випала із вікна башти. Чи сама схотіла,
    Чи та відьма помогла їй? Князь глянув на тіло
    Й велів тихцем поховати, щоб пліток не було…
    Після того не багато часу і минуло,
    На тім місці, де Ожина на землю упала,
    Кущі дивні та колючі враз повиростали.
    На них ягоди чорненькі кисло-солоденькі.
    Полюбляли їх зривати княжичі маленькі.
    Люди, що про смерть Ожини досі пам’ятали,
    Так ожиною кущі ті тоді й називали.
    А коханка, що із себе господиню корчить,
    Велить кущі ті зрубати, вивести їх хоче.
    Та чи люди так рубали, чи то кущ живучий,
    Бо під мурами ожини уже цілі ку́щі.
    А, як пізня уже осінь в краю наступає,
    Листя її червоніє, як вогонь палає.
    Навіть, сніг вогню отого не здатний прикрити,
    Буде й до міцних морозів отак пломеніти.
    Для коханки то все бачить було понад силу,
    Усе зло, яке до часу у душі сиділо,
    Геть спалило оту душу, одні головешки.
    Якось вибралася зранку на ту саму вежу
    Та й стрибнула у ожину, мов спастись хотіла.
    Не знайшли, як не шукали, потім її тіла.
    Ні для кого, окрім князя, то не було горем,
    Він, щоправда, знайшов іншу й утішився скоро.
    А ожина розрослася, розійшлась по світу,
    Щоби була насолода нам і нашим дітям.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  32. Ігор Шоха - [ 2023.02.12 15:35 ]
    Заперечення заперечень
    Нема надій на рай у цьому світі,
    якщо його оточує пітьма,
    коли ідуть за нього наші діти
    у ті світи, яких ніде нема.

    Не надихають ворога любити
    ані завіти Божого письма,
    ані покірна ідолу юрма,
    ані обожнені дереворити.

    Але не за горами та весна,
    яка не заперечує вимоги
    і деміурга, і самого Бога
    до віри... заперечує війна,
    що є дорога і лише одна –
    палаюча у сяйві перемоги.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  33. Віктор Насипаний - [ 2023.02.12 15:46 ]
    Хочеться

    Довго з лікарем говорить пишна молодиця.
    Каже: - Вдень суцільні нерви. І вночі не спиться.
    Голова тісна і бідна, як собача буда.
    З чоловіком стало складно. Хтозна що ще буде.
    Досі тихий був і чемний. Смирний, як овечка.
    І не красень, і не дурень. Не скакав у гречку.
    Гроші носить, діти бавить. Голова й два вуха.
    Та ото якось нажерлось, як якась свинюка.
    В нього клепки в голові там, як у зайця сала.
    Став жалітись враз п’яненький, що інтиму мало.
    Що давно уже не тішать мої форми пишні.
    Сни йому вже місяць сняться. Різні, еротичні.
    Я йому вліпила трохи. З нервів і любові.
    Бо інтим отой пасує, як сідло корові!
    Пару тижнів крутить носом. Ще й нахабне злиться.
    А у мене тиск і нерви. І вночі не спиться.
    Лікар думає – гадає. Треба ж дать пораду:
    - Еротичні сни, шановна, - то ніяк не зрада.
    Від безсоння дам вам ліки, мужа бить не треба.
    Не беріть дурного в мозок. Бо від того нерви.
    Та задумалась, зітхнула. Каже: - Маю просьбу.
    Може б, я його привела на сеанс гіпнозу?
    Лиш одним би глянуть оком, як ото виходить.
    До якої баби – кралі він у снах там ходить!

    12.02.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  34. Олег Герман - [ 2023.02.12 14:10 ]
    Ти - мій сон
    Ти  –  мій  сон і крізь  тьму  прилітаєш до  мене,  мов  ангел…
    Може гріх?.. Але  ні.
    Ти  зі  мною  в  журбі
    І  удень,  і  вночі,
    Наяву, уві сні,
    В щасті та  у  найважчі  хвилини  страждання.

    Ти  –  любов, ти — усе.  Тебе пристрасно-ніжно  кохаю.
    Тільки  ти  назавжди.
    Тож  прошу  я,  не  йди!
    А,  як  йдеш,  -  забери
    Вже  й  мене  до  біди,
    Бо  без  тебе  і  світу  для  мене  замало!

    Ти  –  життя.  Ти — мій світ... в тобі  радість  і  щире бажання.
    Завжди  твій  –  пам'ятай!
    Забери  у  свій  рай!
    Твої  очі —  кришталь,
    В  них  згубитись  не  жаль
    Чи бодай зазирнути, хай навіть востаннє...




    16.03.2013р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (4)


  35. Іван Потьомкін - [ 2023.02.12 14:20 ]
    ***
    Люблю осінь
    За мокрий поривчастий вітер,
    За роздумні дощі, поєдинки останнього листу.
    Тільки засніжену зиму люблю.
    Чекаю весну.
    Радію травичці, що пробила асфальт.
    Переймаюсь клопотами птаства.
    Зі щемом зауважую кінець літа...
    Люблю цуценят, не люблю надто злих собак.
    Не люблю котів за потайність.
    Люблю горлиць, не люблю голубів.
    Намагаюсь збагнути одвічний сум корів.
    Невибутньо захоплений конями.
    Люблю чепурну,
    А ще більше забрьохану в грищах малечу.
    Люблю погамовану мудрість літніх.
    Люблю, не люблю, захоплююсь, вірю...
    Моя втіха, моя зненависть, мій глузд...
    Мій світ.
    Заглядаю в очі,
    Проектую твій світ.
    Так боюся в чомусь схибити.

    P.S.
    У кожного свій світ.
    Хто не створив його,
    Великого світу не знайде.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  36. Олександр Сушко - [ 2023.02.12 11:19 ]
    Евтерпа
    Кіт підняв хвоста. Ото халепа!
    Мокра цівка бризне на софу....
    А мене в полон взяла Евтерпа
    Й каже: - Цить, невдахо! Ні гу-гу!

    Я для неї - харч поживний, учень,
    Сексуальних любощів алмаз.
    Від розпуки двадцять раз із кручі
    Вже стрибав, але усе дарма.

    Не сховатись, не втекти, ні вмерти,
    Не богиня - кара за гріхи !
    Був Тарзаном з виду, став шкелетом,
    Від любаски лютої жаги.

    В неї - свято, а у мене - муки,
    Чинять так не друзі - вороги.
    Отака історія "науки,"
    Отакі зі здором пироги.

    (Евтерпа - богиня науки, одна з муз)

    11.02.2023 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  37. Віктор Кучерук - [ 2023.02.12 08:12 ]
    Брату
    Пролітають крилаті
    Наші дні та роки, –
    З Днем народження, брате,
    В час такий нелегкий!
    Зичу миру і щастя,
    Й уповільнень літам, –
    Нехай завтра удасться
    Все, що вимріяв сам!
    Хочу ще побажати
    Тільки рівних доріг, –
    Щоб від бід тебе, брате,
    Всюди Бог уберіг!
    Кожен крок твій і дія
    Осягають світи,
    А я поруч радію,
    Бо ми - рідні брати.
    12.02.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  38. Ярослав Чорногуз - [ 2023.02.11 23:54 ]
    Любові гель
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання
    Щоб оповити всю тебе, як плющ.
    О душ і тіл хмільне взаємне проростання!
    Ярило-Бог над нами всемогущ!
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання.

    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання
    Нових набуде форм любові гель,
    Коли пройде крізь біль, і війни, і страждання,
    Й не буде меж йому: ні стін, ні стель.
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання.

    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання
    Ця щастя рідина, в ній — світ увесь
    Цвіте у ендорфінах* звечора й до рання,
    Від надр землі — до сонячних небес!
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання!

    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання...
    Все що було, і нині є, й прийде --
    Підвладне масі тій, що зве до раювання.
    В ній -- почуття одвічно молоде.
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання.

    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання...
    Застигне гель колись, як прийде час.
    Постане з крилами в бурхливу мить останню
    Величний пам’ятник любові з нас!
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання...


    11 лютого 7530 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  39. Тетяна Левицька - [ 2023.02.11 19:42 ]
    Я не знаю, що зі мною
    Вечір спив меланхолійно
    апельсинове безмежжя,
    хоч-не-хоч, а трагедійно
    сонце кинулося з вежі.
    І пливуть у чорнім небі
    бригантини білосніжні.
    Говори мені що-небудь,
    любий хлопчику мій ніжний.
    Шамотить хтось за стіною —
    крапки й коми в кожній фразі.
    Я не знаю, що зі мною
    відбувається наразі?
    Ніч безсонням тихо блудить
    по підлозі, мов сновида,
    мерзнуть пальці, терпнуть губи,
    проникає ніж у груди...
    Як тобі цього не видно?

    11.02.2023р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (5)


  40. Софія Цимбалиста - [ 2023.02.11 10:38 ]
    ***
    Прокинутись одного ранку,
    не відчуваючи болю.
    Відкрити повільно очі,
    не заповнюючи їх сльозами.
    Більше не страждати.
    Не знати, як насправді боляче.
    Не відчувати, як пронизує морок.
    Заснути від приємної втоми,
    піднесеної вихором життя.
    А не спати, щоб не відчувати болю.
    Не відчувати себе
    і поклику своєї душі.
    Не чути моторошний крик
    свій із безодні.
    Не слухати свої думки,
    що кладуть сіль на свіжі рани.
    Говорять до подиву гірку правду,
    розбиваючи крихкі мрії.
    Вкриваючи засмучені очі
    пекучим сльозами.
    Огортаючи болем
    пережиті дні з місяцями.
    Такими болючими виявляються
    поневолені страхом думки.
    За ґратами темряви
    ховаються вони.

    10.02.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  41. Микола Дудар - [ 2023.02.11 08:40 ]
    ***
    Твоя рішучість загублена в роках...
    У струнах шестиструнної гітари
    І в явлені своїм на небесах,
    Коли душа ховалась від покари…
    Та видно щось в житті вас берегло
    Від участі (земне) за кусень злата…
    Душа твоя різнила, як ніхто,
    Де бринькання одне, а де соната…
    10.02.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  42. Володимир Каразуб - [ 2023.02.11 08:24 ]
    В прозорому небі востаннє шукаю тебе

    В прозорому небі востаннє шукаю тебе,
    Чи віриш, що сонце засліпить, засліпить чи в попіл,
    І в сіро-зелених розтоках зіниць розітне,
    Розмарений спокій і відчаєм, віддих потопить.
    В прозорому небі ще стільки можливих чекань,
    Чи знаєш, що вічність, що захід, що тіні без сили,
    Що очі достатньо закрити, втекти від прощань,
    Та з воску, о боже, - повіки! повіки та крила.
    І груди здимаються вірою, віддихом хвиль,
    Хапаючи жадно повітря, відчувши погибель,
    Ах, чайка так високо вирвала голосом квиль,
    А ти мов на березі жертвою, зябрами риби...

    30.06.2019


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  43. Олександр Сушко - [ 2023.02.11 05:15 ]
    Як повернуся...
    Хочеш правди, підлий дезертире?
    Що ж, гаразд. Цей віршик - саме те.
    За чужий рахунок хочеш миру,,
    А сусід твій сивий. Був шатен.

    А товариш твій в сирій могилі,
    Брат - вбиває орків-зарізяк.
    Кров'ю пахнуть хмари білі-білі,
    Бо веселку переїхав танк.

    У пророка випалене око,
    А святому ніж під серце "вжик".
    У сестри хірург важкі осколки
    Вирізає з м'ясом із душі.

    Вмерти рік уже як не боюся,
    Бо держава рідна на кону.
    Я тебе знайду, як повернуся,
    Власноруч на дибі розіпну.

    11.02.2023р.







    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  44. Віктор Кучерук - [ 2023.02.11 04:37 ]
    * * *
    Миготіння зірниць
    Невиразно-убоге, –
    Примостилася ниць
    Між тинами дорога.
    Сніжний пил, як золу,
    З неї вітер здуває
    І насичує млу
    Срібним пилом до краю.
    Непроглядність німа
    Іще більша за рогом, –
    І нікого нема –
    Тільки я та дорога.
    Чи зо страху дрижу,
    Чи тремчу від морозу, –
    Я невдовзі скажу,
    Бо сьогодні не взмозі…
    11.02.23



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  45. Олена Малєєва - [ 2023.02.10 22:25 ]
    Падай зі мною...
    Падай зі мною в зорі
    Що в сіножатях сплять...
    В тихі та неозорі
    В неба прозору гладь!

    Падай зі мною в трави,
    В прілий пахучий мох
    В досвіти і заграви
    В дні без жалю й тривог.

    Падай зі мною в благість,
    В пайду небес пурхай...
    В утіху, любов і радість
    Падай, злітай, кохай!

    Ніжність так ніжно ніжить
    В серце лоскоче щем
    В цьому б іще пожити...
    В щасті б побути ще!







    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Прокоментувати:


  46. Ольга Олеандра - [ 2023.02.10 20:31 ]
    Без крил
    Спинити рух незграбно на льоту
    і крила у польоті скласти.
    Та, всупереч тяжінню впасти,
    підтримувати вперто висоту.

    Повітря прохолодне, бо зима.
    На смак, як і на дотик, трохи сіре.
    І, хмарами шугаючи, зневіра
    підсовується ближче крадькома.

    Ширяння граціозне журавлів
    наразі недосяжне, зависоке.
    Глибокий вдих і видих теж глибокий
    в обплетенні оголених дротів.

    Безмежний простір, неозорий край.
    Відсунемось, розлетимось на краще.
    Та сонце, хоч яке в тобі пропаще,
    затьмареним в мені не залишай.

    Пройдеться порух вітру по спині,
    і крила розчахнуться: сильні, пружні.
    А поки що утримуватись мужньо
    в доступній і без крил височині.


    07.02.23


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  47. Віктор Кучерук - [ 2023.02.10 15:45 ]
    * * *
    Леліють далі голубі
    І в небі вітер верховодить, -
    Радію сонячній добі
    Опісля хмурої погоди.
    Аж посиніла височінь
    Від довгожданого морозу, -
    Лежить принишкло світлотінь
    На утрамбованій дорозі.
    З попід взуття то скрип, то хруст,
    Як близнюки дзвінкоголосі, -
    І пар зривається із уст,
    І соплі трохи дражнять носа.
    А так все добре - навкруги
    Незрушно-видовжених слупів
    Іскряться злежані сніги
    І птахи туляться докупи...
    10.02.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  48. Володимир Каразуб - [ 2023.02.10 11:02 ]
    Регіт трикстера

    І нехай ми будемо трохи заплутані,
    Трохи зв'язані, і затамовані.
    Ми стали для когось незмінно присутніми
    Зі своїми бзіками та безоднями.
    Ми стали рядками віршів недописаних,
    В римах з прикметників переоцінені,
    Трохи солодкими та здебільшого кислими,
    Вічно змагаючись з власними тінями.
    Але найкраще вдаються нам пошуки,
    Точніше, — скитання у пошуках істини,
    В яких ми побили численні горщики,
    Придумавши тріснутий регіт трикстера.

    17.08.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  49. Іван Потьомкін - [ 2023.02.10 11:10 ]
    ***

    Відтоді, як Україна стала
    Лиш чеканням стрічі,
    Де б не довелося бути,
    Шукаю гору, на яку зійти спроможен.
    З літами нижча вона й нижча,
    Але незмінно одна й та ж – Чернеча.
    І коли сходжу на ту гору,
    Дозбирую думки про Україну,
    Неначе я й навсправж на Канівщині:
    От-от останню сходинку здолаю,
    Вклонюся по-синівськи Кобзареві
    Та й разом з ним огляну те,
    Що він збирав собі на старість.
    ...І якщо серце гуркотітиме гучніш,
    То це від туги. Не од перевтоми.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  50. Микола Дудар - [ 2023.02.10 10:35 ]
    ***
    Час настав - дізнавсь про дрони…
    Бомбосховище відвідав…
    Кілька раз не пообідав
    І проклять послав з півтонни
    Тим ублюдкам ненаситним,
    Що діряв’ять Боже небо
    Без причин і без потреби
    І моє, ЖовтоБлакитне…
    Час настав, той час нежданний
    Вже було не раз подібне
    Чули різне… і майн лібен
    І шахед надрив гортанний…
    Драмтеатр… і війн театр
    Зло у світі безкінечне
    Настрій хоч і не аптечний -
    Все ж зустрінусь з психіатром…
    10.02.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   175   176   177   178   179   180   181   182   183   ...   1829