ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віктор Кучерук - [ 2022.12.02 00:17 ]
    Нелегко
    Нечувано люта навала
    Показує сутність свою, –
    В онуки дитинство украла
    І старість розтяла мою.
    Нелегко звикати до втрати
    Того, що учора було, –
    Як світла немає в кімнаті,
    Відразу зникає й тепло.
    Лиш очі онуки то гріють,
    То світять яскраво мені,
    Бо в погляді юнки надії
    Нічим незгасимі вогні.
    Надії на те, що вже скоро
    Прийде перемога до нас
    І, може, забудеться горем
    Украй переповнений час.
    Ведемо нехитрі розмови
    Про кару Господню та суд, –
    І ночі холодні зимові
    Теплішими трохи стають.
    02.12.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  2. Євген Федчук - [ 2022.12.01 17:18 ]
    Жванецька облога 1653 року
    - Ти питаєш мене, брате, як то воно сталось,
    Що Хмель мусив замиритись, коли вже, здавалось,
    Страшний голод панів-ляхів в Жванці доконає?
    Хтось орду за те татарську кляне-проклинає.
    Та, скажу тобі, Хмельницький винен сам у тому.
    Розкажу, як було діло – зрозумієш – чому?
    Вже, здавалось, Батіг добре провчив панів-ляхів,
    Мусили б уже, напевно й дрижати від страху.
    Та з весною знов взялися вони воювати,
    Став Чарнецький із Маховським Брацлавщину брати.
    Ледве-ледве Богунові вдалось їх спинити,
    З Монастирища з боями важкими відбити.
    А тим часом ще й Молодву ляхи збунтували,
    Проти Лупула сусідів та й бояр підняли.
    Пішов Тиміш із загоном тестя рятувати.
    Та вдалось велику силу ворогам зібрати.
    Оточили, обложили козаків в Сучаві,
    І волохи, й молдавани, ще й поляки браві.
    Думав було іти батько сина виручати,
    Та полковники від того стали бунтувати.
    Якось у шатро до нього, навіть увірвались,
    Зупинити непотрібний похід намагались.
    Став черкаський прямо в очі полковник казати:
    «Як ходитимеш за сином, Україну втратиш!»
    Розізлився Хмель, говорять, вихопив шаблюку
    І полковникові тому відбатував руку.
    Але й сам все добре бачив – похід у Молдову
    Лише коштувати буде йому часу й крові.
    Бо ж король уже, говорять, зібрав собі сили
    І вони уже зі Львова в похід виступили.
    Сам Хмельницький чекав лише, як прийдуть татари,
    Щоби разом із ордою на короля вдарить.
    Тут його й застала вістка, що сина немає,
    Що погинув в тій Сучаві, військо відступає.
    Везе тіло його сина в Чигирин, додому.
    Як то боляче для нього – не сказав нікому.
    Велів, аби не казали, що ту вістку знає,
    Що в Молдову, в поміч сину-таки виступає.
    Сам же рушив королеві польському навстрічу.
    «Хочу, - каже, подивитись королеві в вічі».
    Як король про те дізнався, почав відступати,
    Став під Жванцем, велів шанці глибокі копати.
    Навів міст у бік Хотина, чекав на підмогу,
    Що Волощина й Молдова надішлють до нього.
    Та й харчі по тому мосту сподівався мати.
    Тут його і довелося Богдану застати.
    Бачив Богдан, що нелегко короля зломити,
    Той устиг добряче табір в Жванці укріпити.
    Тож не став на штурм кидати козацькії лави.
    Вирішив, що голод зробить за нього ту справу.
    Сам став табором подалі, повелів татарам,
    Нехай ляхам у таборі дадуть добре «жару».
    Оточила орда ляхів, почала облогу,
    Ні звідтіль не випускає, ні туди нікого.
    Та постійно нападає, не дає спочити.
    Ой, нелегко було ляхам в таборі сидіти.
    А союзники, хоч поміч і пообіцяли
    Та ж три тисячі усього до нього прислали.
    Але й те лише на шкоду королю, їй Богу,
    Перерізали татари всі шляхи-дороги.
    Нема звідки харчі взяти, військо годувати.
    Його жовнірам прийшлося вже голодувати.
    Кінець жовтня уже ляхам кінцем видавався,
    Ніхто в місто та із міста уже не прорвався.
    Облягли його надійно татари й козаки,
    Тож надія перемоги пропала усяка.
    А козацькії загони в Галичину ходять,
    Із Волині цілі стада худоби приводять.
    Їм є чого їсти-пити. А в ляхів хвороби,
    Прямо пошесть почалася, нічого не зробиш.
    Вже надумав король було Хмелеві здаватись,
    Бо ж не було на що йому уже сподіватись.
    І тут саме москалики «свиню» підложили.
    Ще аж на початку жовтня в Москві порішили,
    Раз просив Хмельницький стати під царськую руку,
    То погодилася Дума боярська на злуку.
    Дочекались, коли, врешті хвилина настала
    І от-от все ляське військо здаватися мало,
    Появились посланці їх «з радісною вістю»
    Та ще й так, щоб було чутно про те миль на двісті.
    Щоб почули то татари, для них все й робилось,
    Щоби хану буть в союзі з Хмелем розхотілось.
    Як до хана долетіли ті недобрі вісті,
    Розлютився він, звичайно, обурився, звісно.
    Як із ворогом татарським Хмель водитись стане,
    То дарма нехай чекає помочі від хана.
    Став хан вести перемови з Яном Казиміром,
    Як війну цю закінчити найскоріше миром.
    Королю діватись ніде, він на будь-що згоден,
    Отож швидко підписали мирову угоду.
    Дав король сто тисяч злотих хану відступного,
    Ще й таємної добився згоди хан від нього:
    Сорок днів він має право Волинь грабувати,
    Аби здобичі з походу й ясиру набрати.
    Пішов хан та свої орди потягнув до Криму,
    Тільки попіл й слід кривавий тягнувся за ними.
    Розлютився тут Хмельницький від такої зради,
    Що від того й хан, напевно був зовсім не радий.
    Сам повів услід татарам Хмельницький загони,
    Вирізали всі чамбули, які лиш догонять.
    А тут ще й Богун назустріч виступив з полками,
    Розверталися татари й чимскоріш тікали,
    Бо, хто не встигав тікати, там же й залишався,
    З людоловами полковник гратись не збирався.
    Від чамбулів в кілька тисяч – кілька сот лишалось,
    Коли ті в страху до хана у кіш повертались.
    А, віддячивши татарам за підступність й зраду,
    Не став полки повертати Хмель до Жванця, правда,
    Повів полки українські вже до Чигирина,
    Аби врешті поховати загиблого сина.
    А у ляхів вже і сили радіти не було,
    Вибралися, як з могили й на Львів повернули.
    Так, урешті й закінчилась Жванецька облога,
    Не зміг виграти Хмельницький із неї нічого.
    А все москалі прокляті – ще й поміч не дали,
    А зробили, щоб татари ворогами стали.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  3. Козак Дума - [ 2022.12.01 09:37 ]
    Я чекаю
    Я у Всесвіту десь на краю…
    На задвірках мінливої долі
    споглядаю планиду свою
    і душа шаленіє… від болю,
    од безсилля і чорної мли.
    Поміж вічної ночі і криги
    як, не стати похмурим і злим,
    написавши життя всього книгу?.
    Та у скупченні пилу і зір
    я єдину свою відшукаю
    і розітне холодний ефір –
    Я до тебе лечу!
    – Я чекаю!.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  4. Тетяна Левицька - [ 2022.12.01 07:41 ]
    Вишневий
    Темно, холодно, лячно у хаті.
    Дотліває свіча край стола.
    — Доки буде війна ця тривати? —
    матір донька питає мала.

    — Як світило підніметься вище,
    вмиє личка ясних білозір,*
    зацвітуть перламутрові вишні,
    згине зло, моя люба, повір!
    Ні війни, ні страждання не буде,
    рани згоїть терпляча земля,
    Перемозі радітимуть люди,
    феєрверками світ звеселя.
    Розіллє аромат матіола,
    фіміамом наповниться дім,
    соловейко співатиме соло
    у зеленій діброві усім.
    Знаю точно, що Бог не залишить
    наш народ у біді сам на сам.
    А допоки сплять, донечко, вишні —
    домовини відспівує храм.
    Шаленіє лиха хуртовина,
    куций деспот віщує біду.
    Та незламно стоїть Україна
    за ті вишеньки в кожнім саду.

    Білозір* — квітка

    29.11.2022р.


    Рейтинги: Народний 6.25 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (4)


  5. Віктор Кучерук - [ 2022.12.01 04:59 ]
    * * *
    Живу знедавна без надії
    На краще завтрашнє моє, -
    Ніхто мене не пожаліє,
    Хоч буде знати, що я є.
    Життя наблизилось до краю
    І спорожнів одразу дім, -
    Душі чутливої немає
    Тепер в оточенні моїм.
    Уже сьогодні ждати всує
    На одкровення гуртове, -
    На жаль, нікого не хвилює
    За що та як сусід живе.
    Переді мною теж дилема
    Постане завтра, мов колись, -
    Навіщо ще чужі проблеми,
    Якщо від власних не звільнилась?..
    01.12.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  6. Домінік Арфіст - [ 2022.12.01 01:29 ]
    chanson d'hiver
    іде ідеальний сніг
    ідол дитячих снів
    білий пухнастий кіт
    біло замуркотів
    сивий столітній дід
    бороду топить в лід
    і̀нистий велет снить
    музикою весни
    диво-водѝ струна
    ні берегів ні дна
    в даль відносять дими
    сум сивіли-зими
    відданий лицар-ліс
    той що у вічність вріс
    і відлунює в нас:
    час… час…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  7. Іван Потьомкін - [ 2022.11.30 22:14 ]
    ***

    Спізнився на літак...
    Женусь за поїздом, щоб у вагон останній вскочить...
    Прийшов на іспит – що сказать не знаю...
    Такі-от сни з учора й позавчора.
    Торік й позаторік такі ж вони були.
    Поновлює потугу тіло уночі,-
    Душа ж про день звітує перед Богом.
    О невсипуща, знаю: непереливки тобі
    Пояснювать невідповідність намірів і вчинків
    Під незворушним поглядом Господнім,
    Гріхи мої й огріхи брать на себе.
    Мабуть, не раз вже поривався Він
    Урвать оцю мою людську сваволю.
    А ти переконать Його якось зуміла,
    Що той, хто зараз спить, уранці встигне
    І недороблене, й відкладене на потім надолужить...
    Спасибі, душе, за твій неспокій невгамовний!
    Удосвіта найперша з молитов буде ота,
    Що поверта тебе з мандрівки в Горні Висі.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  8. Софія Цимбалиста - [ 2022.11.30 20:08 ]
    ***
    Лиш тоді, коли здається,
    що всьому кінець,
    знаходиш справжній сенс життя.
    Лиш тоді, коли втрачаєш сили,
    отримуєш надію
    на щасливе майбуття.
    Попри все на світі,
    шукаєш вихід з небуття.
    Вбачаєш шлях складний,
    тернистий, довгий.
    Йдучи по ньому,
    ледве вистачає сил.
    Лиш віра в серці не згасає,
    дійти до бажаних вершин.
    Падаєш і знов стаєш на ноги,
    бо знаєш, що хтось завжди чекає
    у одній з віддалених хатин.

    29.11.2022


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Зоряна Ель - [ 2022.11.30 17:30 ]
    Мікробчик
    1
    Хто їсть фрукти непомиті,
    й рук не миє - добре робить.
    Він найкращий друг на світі
    мі-мі-мі-мі-мі-мікроба.

    Поклади немите в ротик,
    оближи брудне й побачиш,
    як стрибну я в твій животик
    і відчуєш, як там скачу.

    Хоба!

    Приспів:
    Я мікробчик-обчик-обчик я мікроб.
    Дуже-дуже-дуже-дуже хочу, щоб
    діточки мене любили
    і зі мною всі дружили,
    хоба-хоба, хоба-хоба, хоп!

    2
    Гляньте швидко в мікроскопчик.
    Там на вас чекає диво:
    Всім привіт! Це я – мікробчик,
    і розумний і красивий!

    Ні-ні-ні, не лийте воду,
    киньте мило, не жартуйте.
    Чистоти боюсь я зроду.
    А-я-яй, ой-ой, рятуйте !

    Приспів:
    Я мікробчик-обчик-обчик, я мікроб.
    Дуже-дуже-дуже-дуже хочу, щоб
    діточки мене любили
    і зі мною всі дружили,
    хоба-хоба, хоба-хоба, хоба-хоп!

    3
    Як з мікробами дружити?
    Від мікробів лиш хвороби.
    Ми не хочемо хворіти.
    Утікайте всі мікроби!

    Приспів:
    Будем ручки завжди з милом мити, щоб
    не добрався до животиків мікроб.
    Ми здорові й чемні діти,
    і не хочемо хворіти.
    Мікробахам -барабахам скажем «стоп!»

    Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=MyRB4-K1gS8


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  10. Козак Дума - [ 2022.11.30 07:15 ]
    Дощить
    Дощить… Усе до нитки змокло.
    Дощить і навіть птахи змовкли!
    Дощі несе на крилах осінь…
    Дощі перуть рокитам коси.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  11. Віктор Кучерук - [ 2022.11.30 05:04 ]
    * * *
    Лисіє клен, неначе я
    За крок чи два до раю, –
    Життя безжальна течія
    Нікого не минає.
    Напевно, журяться світи,
    Що час паплюжить люто,
    Хоча ще хочеться цвісти
    І молодими бути.
    На жаль, за осінню зима
    Завжди мандрує слідом, –
    Уже на кленові нема
    Від жовтизни і сліду.
    Ані дерев, ані людей,
    У будь-якому краю, –
    Ні від старінь, ні від смертей
    Ніщо не захищає.
    Схилився низько від жури
    Цей клен, мені тотожний, –
    Не відновить дерев старих,
    Ані людей не можна.
    30.11.22


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (6)


  12. Неоніла Ковальська - [ 2022.11.29 11:46 ]
    Столиця юності й тепла
    Ступаю стежкою вузькою,
    Котра веде аж до села.
    Як сумувала за тобою,
    Столице юності й тепла.

    Давно-давно тут не бувала,
    Носила доля по світах,
    Причал дитинства згадувала,
    В думках летіла, наче птах.

    І ось я тут.Так тихо-тихо,
    Стара лиш гойдалка скрипить,
    Ніби відгонить звідси лихо,
    На душі стало щемно вмить.

    2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Олександр Сушко - [ 2022.11.29 10:34 ]
    Пора
    Гнітюча тиша...воскова свіча...
    Труна соснова, в ній - шматки від брата.
    В моїй руці виблискує печаль
    Уламком від рашистського снаряда.

    Прощай куначе. Стрінемось ачей
    Десь там, де вже не буде війн і болю.
    А лють у венах, наче яд, тече
    Та кличе мертвих і живих до бою.

    А поруч діти... І твої й мої,
    В сльозах Любов і вбита горем неня...
    В зіницях віч - вчорнілі кураї
    В яких блукають тіні безіменні.

    Моя дружино! Ти ще не вдова,
    Та приготуйся. Час прийшов. Так треба.
    А ти, мій брате, - спи, відпочивай,
    А я іду помститися за тебе.

    29.21.2022р.


    Рейтинги: Народний 7 (5.43) | "Майстерень" 7 (5.82)
    Коментарі: (6)


  14. Сергій Губерначук - [ 2022.11.29 10:06 ]
    Щось тебе не видно… (2)
    Щось тебе не видно, щось тебе не чутно,
    а мені ж без тебе смутно, ой, як смутно.
    Серце зачинилось ключем журавлиним,
    що в пошуках літа за обрій полинув.
    Та й там загубився в хмарах каламутних,
    а тебе, любове, не видно, не чутно.

    Ти б хоч показалась, без фальшів одначе,
    бо я тебе досить несправжньою бачив.
    Прийшла б запитала, як мені живеться,
    відкрила б назавжди моє хворе серце –
    вилетіли б з нього стуки, стуки, стуки,
    покотили б геть від мене камені розпуки.

    Що ж ти не приходиш, може, де блукаєш?
    Чом себе тривожиш і мене лякаєш?
    Дні дощем спливають у брудні потоки,
    мов струєні ріки, як безмовні роки…
    А тебе не видно, а тебе не чутно,
    і мені без тебе смутно, ой, як смутно…

    жовтень 1988 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (1) | "«Поезії розбурханих стихій», с. 161"


  15. Козак Дума - [ 2022.11.29 06:31 ]
    Сніжить
    Сніжить… Лягла на серце туга.
    Сніжить, коли втрачаєш друга.
    Сніжить – душі бракує неба.
    Сніжить і я іду без тебе…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  16. Віктор Кучерук - [ 2022.11.29 05:02 ]
    * * *
    Лежить в ярах межи горбів
    Утрат численних розсип,
    Але за тим, що загубив,
    Я не журюся зовсім.
    Бо згодом саме тут знайшов
    Своє найбільше щастя, -
    Давно омріяну любов
    І сховок од напастей.
    29.11.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  17. Ярослав Чорногуз - [ 2022.11.29 00:19 ]
    Зимова замальовка
    Сніги торкнулися столиці
    Ледь-ледь... Тонка на вітах шаль.
    І так привабливо іскриться,
    Аж усміхається душа.

    Перлини -- шубки, пальта -- вкрили,
    Поблискують, мов цукор... Ах!
    І на деревах пудра біла,
    Як у блондинок на щоках.

    З вікна — художників полотна,
    Сяйна, шовкова дивина.
    Нехай краса зими холодна --
    Зігріла ніжністю вона.

    28 листопада 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  18. Олена Малєєва - [ 2022.11.28 23:37 ]
    Меж немає
    Я хочу тебе цілувати справжнього...
    У твої шрами.
    Небо накрило сірим куполом...
    Висить над нами...
    Під ковпаком ми, під ковпаком...
    Може впаде, може вибухне,
    Може накриється мідним тазиком...
    Може з полегшенням видихне.
    Я хочу тебе обіймати нагого
    Такого вразливого...
    В тобі немає нічого чужого -
    Й тим я щаслива.
    Нехай буде вітер свистіти у вухах...
    Гнітить листопад.
    Скоро скінчиться... Скоро ущухне...
    Кажи невпопад...
    Кажи, без страху поранити -
    Мої шрами ти цілував...
    Знаєш кожну стежину...
    Душу знешкірену ти обіймав.
    Лінії, лінії... Ми перетнули -
    Меж немає
    Вміє відкритися і бути вразливим
    Той, хто кохає.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Прокоментувати:


  19. Володимир Бойко - [ 2022.11.28 22:01 ]
    Ніц не світить
    Не зможуть темні московити
    Пітьмою світла загасити.
    Допоки свічі наші світять,
    То ніц не світить московитам.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  20. Іван Потьомкін - [ 2022.11.28 22:24 ]
    ***

    Сів Василь під образами,
    Умивається сльозами.
    Увіходить в хату мати,
    Давай сина розпікати:
    «Знов думками у вдовиці?
    Бодай їй уже втопиться.
    Не позволю вдову брати,
    Вдова вміє чарувати...»
    «Та я ж її люблю дуже!»
    «Вона звела свого мужа...
    А дівчата за тобою,
    Як рибоньки за водою».
    Не сказав Василь ні слова,
    Сідла коня вороного,
    Поклонивсь матусі в пояс,
    На вдовиний подавсь голос.
    А за ним навперегони
    Летять матері прокльони:
    «Шоб ти, сину, не вернувся,
    На явора обернувся!»
    Сама жала жито мати,
    Став дощищок накрапати.
    Під явором стара сіла,
    За листочок ухопилась.
    «Не рви, мамо, – голос чути, –
    Дай хоч явором побути.
    Не дала в шлюбі пожити,
    То хоч тут суд не верши ти.
    Удівонька – моя любка
    Обернулась на голубку,
    На вершечку гніздо звила,
    Мене співом звеселила».
    ...Подризала в горі мати
    Одна в хаті доживати.
    Відібрало старій мову,
    Бо зганьбила Боже слово.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  21. Віктор Кучерук - [ 2022.11.28 06:35 ]
    Не дрімай
    За святковим столиком
    Зайчик бачить кролика
    І без проблематики
    В гості йде до братика,
    Та й питає ситого,
    Чи усе спожито ним?..
    Ріжучи окрайчика
    Хлібчика для зайчика,
    Кролик врівноважено
    Братику наказує:
    Довго лиш не вештайся
    З хлібчиком і рештою
    Подарунків бажаних,
    Мною навантажених
    У торбинку заячу
    Інших звірів манячу
    Запахами ласими
    І своєю масою,
    Бо, якщо повідають, -
    Добре пообідають
    Морквою й окрайчиком,
    Яблуком і зайчиком...
    28.11.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  22. Ольга Олеандра - [ 2022.11.27 22:05 ]
    Не люди
    Навести лад в своїй росії – напевне, справа заскладна.
    Ось і надумали рашисти сусідського цупнуть майна.
    Напрактиковане віками надбання дикої орди
    вдиратися в чужі домівки «це наші землі!»…

    Нелюди.

    І лізе скаженіла зграя, пиха крапотить із кликів.
    Двоногі наче, а за суттю нашестя куцих шкідників.
    Чого торкаються – все гине: гниє, марніє, умира.
    То що таке оця росія? Нещасть невситима діра?

    Пишаються своєю злістю, погрози сиплють, як зерно.
    Усупереч ознакам роду всередині саме лайно.
    І після свіжої підлоти «ми к вам з добром. Ми вам брати!»
    дивуються, що їм не раді, що їх не люблять…

    Нелюди.

    Зійшлися в остаточнім бою дератизатор і пацюк.
    Із чим воює Україна? Женімо геть оцих тварюк!
    Наводьте лад в своїй юдолі чи рознесіть її к дідькам.
    А в цій землі знайдеться місце лиш вашим трощеним кісткам!

    02.11.22


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  23. Євген Федчук - [ 2022.11.27 18:05 ]
    Бій під Монастирищами в березні 1653 року
    У корчмі нема як продихнути,
    Дим кругом коромислом стоїть.
    Хтось уже набрався й гомонить
    Голосно, усім в корчмі тій чути.
    Там сидять селяни й мовчки п’ють,
    А в кутку за стіл козацтво всілось.
    Видається, наче вперше стрілись.
    Корчмаря з замовленнями ждуть.
    Коли кухлі брязнули об стіл,
    Узялися, горло промочили,
    А тоді уже й загомоніли,
    Зрідка озираючись навкіл.
    Двоє були тільки-но з Січі,
    Третій говірливий із Полтави,
    У Черкаси добиравсь у справах.
    А четвертий стомлено мовчить,
    Якусь думу думає, мабуть.
    От Степан з Полтави і вчепився:
    - Чоловіче, хто ти? Назовися!
    В нас із незнайомцями не п’ють.
    Той від дум, нарешті, відірвавсь,
    Усміхнувся: - Вибачайте, братці,
    Притомився, ледь сюди дістався.
    Із Кальницького полку я, Панас.
    - Із Кальницького? Що під Богуном?
    - То мій полковник. – Розкажи, козаче…
    Тут вістки розлетілися, неначе…
    Коротше, правда, а чи ні воно,
    Що копняка Чарнецькому дали
    Такого, що втікав він без оглядки?
    А військо все його із переляку
    Ще довго зупинити не могли?
    - Що так, що ні – сказати не берусь.
    За ляхами далеко ми не гнали,
    Але, що добре прочухана дали,
    То точно. – задоволено всміхнувсь,
    Згадавши, певно, щось таке собі
    Із того, що побачить довелося.
    - Та ж розкажи, як Богуну вдалося
    Чарнецького побити в боротьбі?
    Почувши, про що мова, навкруг них
    Зібрались всі, послухати охочі.
    Панас на мить примружив свої очі,
    Немов думок збираючи своїх,
    А далі свою розповідь повів
    Про те усе, що довелось побачить,
    Про славу, про звитягу, про удачу,
    Про Богуна й заклятих ворогів:
    - Весна ще не вступила у права.
    Хоча вітри із півдня вже гуляли,
    Сніги поволі у струмки спливали
    І степ навкруг потроху оживав.
    Ми ще зимовим розкладом жили.
    Стояли сотні по своїх квартирах.
    Із ляхом, наче ж розійшлися миром,
    Хоч ляхи і порушити могли.
    Ми ж прикордонний полк. Отож, на нас
    Вони б якраз найперше і напали.
    Та поки злих вістей не долітало
    І сподівавсь Богун, що буде час
    Зібрати полк, як щось не так піде.
    Вже ж досвід із Нечаєм добрий мали.
    Але, все рівно, бачиш, узівали,
    Не знали, що Чарнецький з військом йде.
    А він хоругви панцирні зібрав
    З п’ятнадцять тисяч жовнірів і шляхти.
    Та ще й німецьких найманців багато.
    Крім того слуг обозних купу мав
    І челяді озброєної. Всіх
    Ще тисяч десять можете додати.
    Та й Чорним шляхом взявся простувати
    На Умань. Розсилав злодюг своїх
    Вогнем й мечем населення карать.
    Вони усіх жорстоко катували,
    Міста і села люто плюндрували,
    Щоб по собі нічого не лишать.
    Швидкі загони нищили були
    Застави наші і малі містечка.
    І, вже як були зовсім недалечко,
    До Богуна ті вісті донесли.
    На збори часу зовсім не було.
    Бо, щоби полк докупи весь зібрати,
    То треба тиждень, а то й більше мати,
    А ще ж дороги зовсім розвезло.
    Тож він чотири сотні встиг зібрать
    І став гадати – де б з тим військом стати,
    Аби дорогу ляхам перетяти.
    Та часу довго не було гадать.
    Отож він Монастирища обрав
    За кілька верст від Кальника над шляхом.
    Його ніяк не оминути ляхам.
    Отам з своїми сотнями і став.
    Воно – містечко, наче і мале,
    Але, при тім, міцну фортецю мало,
    Що на узвишші над ріку стояла.
    Хоч дерев’яний замок той, але
    Із трьох боків там урвища, яри.
    Серед боліт ще річка протікає,
    Що ж трьох боків фортецю омиває.
    А ляхам, щоб задертись догори,
    Потрібно вовчі ями подолать
    Та шанці, та рови, та частоколи.
    Не надто гарне ляхам бою поле,
    Бо ж з заходу лиш можна наступать
    Через то все, що перепинить шлях.
    Та й ми ж сидіть не будемо, чекати,
    Свинцевими гостинцями стрічати
    Усіх їх будем. Не зрадіє лях…
    А, ще одне: за річку, між ярів
    Ще слобода Аврамівка. З валами
    І палісадом. Зовсім поряд з нами.
    Богун туди кінноту перевів.
    Лиш сотню в Монастирищах лишив
    Кгрозденка та іще кінноти трохи.
    А тут і ляхів вздріли, як гороху.
    Чернецький нас узяти поспішив.
    Два дні безперестанку йшли бої.
    І день, і ніч вони нагору дерлись.
    Але у оборону нашу вперлись,
    Лиш трупи залишаючи свої.
    Та вперто лізли і по трупах тих.
    На другий день вже вдерлися до міста,
    Вал захопили, далі стали лізти.
    Вже сил немає зупинити їх.
    Уже Кгрозденко мертвим поваливсь.
    Вже частокіл і замок підпалили
    І перли ляхи з усієї сили.
    І нам лиш шанс померти залишивсь.
    Але вночі у темряві й диму,
    Як ляхам поволока вкрила очі,
    Богун за міст в Аврамівку проскочив
    І дав наказ загону своєму
    Всім кожухи навиворіт одіть,
    Як то татари дуже полюбляють.
    Вже ляхи перемогу відчувають,
    Аж з тилу тут на них «орда» летить.
    З татарським галалайканням вони
    Зненацька на тих ляхів налетіли.
    Куди ураз й поділась ляська сила.
    Лиш здогадом налякані одним,
    Вони, немов ошпарені, мерщій,
    Полишивши і вантажі, й обози,
    Помчали геть подалі по дорозі.
    Ніхто уже не згадував про бій.
    Наввипередки мчали через ліс,
    Покинувши поранених і хворих,
    І все, що нахапали на цю пору,
    Немов за ними гнався якийсь біс.
    Встеляли своїм трупом Чорний шлях.
    А наші гнали слідом і рубали
    Усіх, що лиш під руку потрапляли.
    І ляхів підганяв постійно страх.
    Так деякі пробігли і сім миль,
    Що, навіть кінні їх не наздогнали.
    Лише під ранок наші повертали,
    Хоч втомлені та раді від зусиль.
    А скоро Хмель на поміч нам прибув.
    Та припізнився. Ляхів вже не знати.
    Велів Івану все розповідати.
    А, коли всю історію почув,
    То голосно став довго реготати
    Та Богуна поплескав по спині,
    Що гарно прислужився на війні
    І зміг належну відсіч ляхам дати.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  24. Неоніла Ковальська - [ 2022.11.27 05:43 ]
    Осінь засумувала
    Засумувала красуня-осінь, засумувала,
    Багряним та жовтим листом землю вкривала,
    Ступала по ньому поволі-поволі,
    У Бога просила Вкраїні кращої долі.

    Долі привітної та мирних днів сонцесяйних,
    Спокійних ночей,матусиних ще колискових
    Та росяних ранків блакитних пісенних чудових.
    Сміху дитячого срібний веселий дзвіночок
    Повсюди бринів, наче чистий прозорий струмочок.
    Щоби радіти могла вона, не сумувати,
    Красою своєю усіх навкруг дивувати.

    2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Віктор Кучерук - [ 2022.11.27 04:17 ]
    Ранковий вірш
    Ранкове світло набирає силу
    І ніжить очі збудженим теплом, –
    М’які і довгі синюваті хвилі
    Течуть на мене вивченим шляхом.
    Ясна прозорість ллється через шибку
    І плине по кімнаті в тишині, –
    Пологі тіні зводяться на дибки
    Та лізуть мовчки вгору по стіні.
    Пітьма маліє й никне, мов омана,
    Відходячи безслідно в небуття, –
    Тепло і світло, ждане і жадане,
    Зароджує й відроджує життя.
    27.11.22



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  26. Ігор Шоха - [ 2022.11.26 22:47 ]
    Синкопи поліфонії пам'яті
    ІДуша усе ще відчуває
    з минулим нерозривну нить
    і так, буває, забринить
    і тятивою, і струною
    або синкопами прибою,
    що хочеться у небеса
    на крилах осені... у гості...
    до тих, кого давно нема,
    кого дожовує пітьма
    то голоду, то геноциду...
    ..........................................
    але не подаємо виду,
    яка нев’януча краса
    відпочиває на погості
    і дивиться із високості
    крізь сутеніючу блакить,
    якими барвами сіяє
    щезає за високим плаєм,
    і тане у наступну мить...
    ось-ось і свічка догорить,
    та жевріє далека мрія
    акцентом пізньої надії,
    що у майбутнє полетить.

    ІІ Але міняються акценти,
    які почути не умів,
    і настає душі розрив
    надвоє... перша лине в лету,
    а інша думою поета
    лишається... її мотив
    далеким докором повіє
    як невимовна ностальгія
    за тим, чого не оцінив
    і нині на очах у Бога
    стає помітною дорога
    за таїною цілей... тем...
    ......................................
    у кожну душу б’є тотем,
    що маємо іти у ногу,
    але з новим поводирем.

    ІІІНапевне у такі моменти
    не вистачає диригента,
    аби зректися сатани,
    бо в України є ще сестри,
    і ще гудуть нові оркестри,
    і гинуть дочки і сини
    на репетиції Європи,
    яка виконує синкопи
    у какафонії війни
    та ні на мить, ні на півтакту
    не має права відставати,
    зважаючи на чорні сни.

    11.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  27. Олег Завадський - [ 2022.11.26 15:01 ]
    Ця земля

    Вторували до пекла свій шлях
    І в степах полягли без відправи,
    Щоб тіла по густих кураях
    Звірина плюндрувала каправа.

    Гідна плата за ваші труди
    Золотого імперського трону!
    Достобіса вже збігло води,
    Та лишилися ще забобони…

    Переступники, ґвалтівники,
    Дітовбивці мерзенні й лукаві –
    Закарбуйте собі на віки:
    Ця земля – тільки наша, по праву!

    2022


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  28. Ігор Шоха - [ 2022.11.26 13:47 ]
    Приборкання вакханалії
                 І
    У цивілізованій Європі
    ще немає Лисої гори
    і не риють, поки-що, окопи,
    а пора... хоча би до пори,
    поки емігрують мізантропи,
    вішати ногами догори
    кожного, бо орки безголові
    тупорилим обирають путь –
    шабаші кацапів є і тут:
    швондєри завжди напоготові,
    шарікови гадять і плюють.
    Наша раша! «Віденці-мальтійці»,
    де-не-де і темношкірі є...
    видають себе за українців,
    та коли почуєш «поляніца»,
    то вимова інше видає.

                  ІІ
    Вулицею суне із плакатом
    «Russia hail», колоною – юрма,
    (очевидно, це колона п’ята)
    та увиділи поліціянта
    і як здуло... жодного нема.
    Це і весь майдан, і їхня смута.
    Інше діло – в Україні... чути
    ще і досі матюки ідей
    із якими зеки і манкурти
    убивають і катують люто
    полонених, немічних, дітей...
    Знову чути, –
            та не може бути!?
    Цього ні умом не осягнути,
    ні дірою в пам’яті людей.
    Та нарешті і Європі дійде,
    що немає місця кацапні
    ні у себе, ані у сусіди,
    поки не палає у вогні
    і собі на голову та біди
    потурає світовій війні.

                 ІІІ
    Судимо по дії і... по пиці –
    це і не обличчя, і не лиця...
    напинає маску на лице
    чучело... опудало ординця...
    приміряють ряси... українці –
    гниди ефесбе і ерпеце.
    Діє і парафія чимала –
    вівці і рогаті барани
    подають дияволу сигнали,
    що готові сили сатани.
    Це останній козир окупанта –
    посварити віруючу тьму,
    стукнути лобами цю юрму
    лаври, храму... і нема ґаранта,
    що не забажає царювати,
    як оте плішиве... і тому
    нагадаю, – думай-те, гадай-те,
    що очікує колаборанта
    і за віщо садять у тюрму.

    11.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  29. Іван Потьомкін - [ 2022.11.26 12:32 ]
    З голосу Езопа

    Як почувся півня спів,
    Лис на ферму полетів.
    Прибіга. Примружив око:
    «Є м’ясце, та зависоко...
    Любий друже, я б хотів,
    Щоб ти поруч мене сів.
    Мав би я тоді нагоду,
    Віддать шану твоїй вроді».
    «Я б не проти, але знаю,
    Є такі, що лиш чекають
    Хвилі тої, щоб нас з’їсти...»
    «Про нові не чув ти вісті:
    Порішили усі звірі
    Жить у злагоді та мирі»,-
    Так патяка хитрий лис.
    Півень же у даль дививсь.
    «Що там видно, милий друже?»-
    Лис цікавий знати дуже.
    «Бачу, друже, я в цю мить –
    Хортів зграя сюди мчить».
    «Вибач,- каже лис у дрожі,-
    Говорить я більш не можу».
    «Слухать далі б я хотів,
    Та ти зблід, як про хортів
    Я сказав. Як решта звірів,
    З усіма й вони ж у мирі?»
    «Бачиш, часом так буває,
    Що про мир не кожен знає...»
    Тільки курява знялася,
    Як до лісу лис подався...

    P.S.
    Хто спіткнувся на брехні,
    Обведуть того й півні.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  30. Софія Цимбалиста - [ 2022.11.26 11:22 ]
    ***
    Ми не цінуємо дрібниці,
    які змушують нас усміхатися.
    Ті, які розширюють зіниці
    і шалено прискорюють серцебиття.
    Ми забуваємо про речі,
    які роблять нас щасливими.
    Ті, які заповнюють місце порожнечі
    і потайки розфарбовують буття.
    Ми ховаємо почуття,
    які прикрашають прості речі.
    Так часто не помічаємо краси життя.

    23.11.2022


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  31. Віктор Кучерук - [ 2022.11.26 10:27 ]
    Білочка і зайці
    Ялинкову гілочку
    Розгойдала білочка
    І тепер гойдається
    На хиткій лукавиця,
    Ще й тихенько ойкає,
    В захваті від гойдалки.
    А зайці засмучено
    Дивляться й виучують
    Кожен рух хвостатої,
    Щоб такими ж стати їм -
    Хитрими й проворними,
    Вмілими й невтомними.
    26.11.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  32. Тетяна Левицька - [ 2022.11.26 05:20 ]
    В душі — зима
    Зійшовся на тобі весь білий світ.
    Чому ж я не позбавилася муки
    плекати сум від мрії до розлуки
    самотньою журбою край воріт?

    І проводжати осінь в далину,
    ключ перелітний в неозорім небі,
    що розчинився, обірвавши щебіт,
    душі страждань вібруючу струну?

    Не відпускаю... Лине вгору птах
    від тих гаїв, що до весни поснули.
    Не склалося... не склеїлось... минуле
    загрузло по коліна у снігах.

    Кругом зима, розлучниця зима —
    сніжинок білих мініпарашути.
    Та легше вмерти ніж тебе забути!
    Без тебе, Сонце, і мене нема!

    20.10.2022р.


    Рейтинги: Народний 6.5 (6.23) | "Майстерень" 6.5 (6.32)
    Коментарі: (4)


  33. Неоніла Ковальська - [ 2022.11.26 05:43 ]
    Вірші-птахи
    Окрилена коханням,
    Розкрилена піснями
    У синю даль лечу
    Із віршами-птахами
    Крізь сонце і тумани
    Й мереживо дощу.

    Неначе ластів"ята,
    А їх вже так багато,
    Випурхують з душі.
    Полинуть поміж люди,
    Якщо читати будуть,
    То значить варто жить.

    2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Зоя Арова - [ 2022.11.25 20:54 ]
    Дождь
    Дождь льёт.
    Нет встреч.
    Пройдёт
    как смерч.
    По дням.
    По снам.
    Устроит душ.
    Отмоет хлам
    Потёртых душ.
    Откроет вдруг,
    Что нет проблем,
    Что нет обид
    По мелочам.
    Что узок круг
    Тех самых с кем
    Хотелось просто
    Помолчать.
    Что зло с добром
    Переплелись.
    И нет друзей
    И нет врагов.
    А то, чему
    Названье жизнь
    Не стоит пару
    пятаков...

    Но, даже если
    Ты не ждёшь,
    Меня несёт
    В водоворот,
    Я знаю это
    Просто дождь.
    И он когда-нибудь
    Пройдёт.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати: | ""


  35. Олександр Сушко - [ 2022.11.25 18:00 ]
    Сатиричне
    Леся Ніколайчук
    (оригінал)

    Не відпускай мене кохана воювати .
    Бо там так страшно і багато сліз .
    Я розумію, що країну потрібно захищати,
    Але я жити хочу, а не іти у бій .

    Я хочу бачити , як дітки підростать.
    Я хочу чути їх веселий сміх .
    Тебе кохана хочу обіймати .
    Любити хочу, ти мені повір.

    Пробач народне, що тебе я зрадив .
    Пробач країно, що не захистив .
    Пробач рідненька моя мати ,
    Тебе я бачити хотів .

    Пробачте друзі і колеги ,
    Що Ви пішли , а я не зміг .
    Пробачте вороги прокляті ,
    Не буду Вас стріляти, я живий .

    Я жити хочу в вільній Україні
    Допомогати буду волонтерам я.
    Не відпустила ти мене кохана воювати
    Дала мені ти ще одне життя.

    Олександр Сушко
    (сатира)

    Не відпускай, кохана, воювати .
    І не кричи: - Від мене, мухо, брись!
    Давай но, ліпше, розстібну халатик
    І усттромлю у лоно довгий ніс.

    Хай дезертири наші підростають
    І піднімають все святе на сміх .
    Хай вивчать гімн росієчки напам'ять
    Хоч кажуть, що Москву любити - гріх.

    А Україну я давно вже зрадив .
    Бо головне, аби у животі
    Було не пусто. Голод - це не жарти,
    Мужик я мудрий, істини крутій.

    Лежи спокійно охай від любові,
    Бо секс - здоров'я! Чорні думи киш!
    Синочки наші теж бички здорові,
    Кохаються за батечка не згірш.

    Обцілував опуклі груденята
    І сів на жінку, наче на коня....
    Не відпускай, кохана, воювати,
    Бо хто тебе любитиме щодня?

    25.11.2022р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  36. Вікторія Лимар - [ 2022.11.25 18:33 ]
    Під корінь
    Болісна сатира

    Рубати можуть лиш під корінь.
    На інше – клепки не хвата.
    Рука людська – черства потвора,
    Рука байдужого ката.

    Та мова не про виконавця.
    Замовник в справі цій мастак.
    Не зупинити запродáнців!
    Не перешкодити ніяк!

    Вже листячко не посміхнеться.
    Нікому кисень не віддасть.
    Усе, як зáвжди, так ведеться
    Серед бездушних посіпак.

    Сльозою дощ віділлє смуток…
    Змокрілий пень…Німа струна…
    Для ненажерливих – прибуток
    Від древесини шовкуна.

    Ось так Шовкун потрапив в пастку.
    А пересічному дарма.
    Тож перемога чи поразка???
    …У душу вторглася зима…

    21.11.2022

    Под корень

    Он нас бы радовал так долго.
    Но нет же! Подлая рука
    Его, калеча, истязала.
    И с болью падали «бока».

    Безжалостно срубив под корень
    Его надежды и мечты.
    Мечты умчались, только стоны…
    Их долго слышать будешь ты.

    Есть исполнитель, есть заказчик.
    Есть загребущая рука.
    Просить, доказывать напрасно.
    К наживе жажда велика.

    После содеянного зверства
    Остались ветки и труха.
    Лишь в луже слёзы дождевые.
    Но кто-то скажет: Чепуха!

    К нему дойдёт, быть может, позже.
    Хотя, скорее – никогда!
    Пенёк остался в мокром ложе.
    Подкралась к шелкуну беда.

    Не знал, не ведал он о боли.
    Всегда зелёный, не желтел.
    Любил он с ветерком поспорить.
    Листва его давала тень.

    Теперь пополнит древесину.
    Ведь нынче это всё в цене.
    Нет оправдательной причины.
    К холодной клонимся зиме.

    21.11.2022




    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  37. Світлана Майя Залізняк - [ 2022.11.25 16:19 ]
    Ракета вбила немовля


    Життя тривало дві доби.
    Не чув той хлопчик "люлі-люлі",
    Не бачив сонця... Враг убив.
    Ідуть румовищем прибулі...

    Шукаю сенси - бачу тло.
    Пульсує цятка... мегавилом.
    Кого звільняє Мегазло?
    Матуся хлопчика живила...

    У лоні рухався, міцнів...
    Прийшов у світ - ракет і горя,
    Непевних цілей, крил, човнів...
    Тут глузд і безум завжди поряд.

    Ракета вбила немовля.
    Кувези шкіряться зубато...
    Листок дубовий кружеля...
    Вкриває сніг червону вату.

    "До серця близько не бери...".
    О, скільки чула я совітів!
    Тьмяніють зорі, кадри Гри.
    Коли трагедії фініта?


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  38. Сергій Губерначук - [ 2022.11.25 13:10 ]
    Паралелепіпед
    Сновиддя. Я нереальний.
    Спанієль зі смурними зіницями.
    Сон – необхі́дна ланка в системі самозахисту.
    Спи.
    Шок – обхідна́ ланка в системі самозахисту.
    Спи.
    Смерть – остаточна ланка в системі самозахисту.
    Спи.

    Дотик на останок.
    Дотик до холодних останків.
    Кремезна машина світу
    роздушила під шинами паралелепіпед.
    Сплю у тобі, оббитім,
    у траурнім оксамиті...
    Колошматиться гість у кожусі,
    я – убитий.
    На́ ніч лишається гість у кожусі,
    я – убитий!

    Розтрощений скелет із порцеляни,
    порівняний з його душевним станом.
    Порівняний у паралелепіпед
    розґардіяш кімнатний.
    Апатія, апетитна апатія.
    Клеопатрою стану чи матір’ю.
    Сопе мій супутник постільний.
    Непостійний.

    Не кує, не меле.
    Мила моя фіґура віолончелі.
    Хто гратиме на ній? –
    програє.
    Я стаю паралелепіпедом.
    То мені
    помагає.
    Мені легше,
    мій біль безпричинний
    (о́знак дурної личини)
    геометрично ха-ха
    лягає х-ха
    на
    сміх.

    25–26 грудня 1993 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Переді мною...", стор. 23"


  39. Марія Дем'янюк - [ 2022.11.25 10:57 ]
    Лист Святому Миколаю
    Принеси мені ліхтарик, Святий Миколаю!
    Не цукерки й шоколадки, я тебе благаю,
    Щоби світло було завжди і вночі, і нині,
    Щоби затишно було у нашій хатині.

    Попрошу у тебе ще буржуйку та пічку,
    Щоб малесенька сестра не мерзла у нічку.
    Теплу ковдру для матусі попрохаю в тебе,
    Я до мами пригорнуся і промовлю небу:
    Хай Архангел Михаїл теж нам допоможе -
    ЗСУ і ППО славно переможе!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  40. Віктор Кучерук - [ 2022.11.25 05:01 ]
    23.11.22
    Знову вибухом тишу розколото –
    Сяйво спалаху, гуркіт жене…
    Радіатор опалення холодом
    Починає лякати мене.
    Через вбивче летіння і зіткнення
    Носія з трансформатором знов
    Без тепла і води, і освітлення
    Опиняється маса будов.
    Очманілі, налякані, втомлені
    Люди плачуть і топчуть сніги, –
    І скоріше за всіх усвідомлюють,
    Де є друзі і хто – вороги.
    …Рідне місто, війною розтерзане,
    Незабаром прийде до ладу, –
    І хоча доведеться померзнути –
    На підмову орді не піду.
    25.11.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  41. Іван Потьомкін - [ 2022.11.24 19:03 ]
    ***

    «Незамінимі є!»-
    Прийміте, Якове, цю істину до себе в гості.
    «Незамінимі є!»-
    Не солодко Вам буде з гостею цією там, у високості.
    Бо я її ще й дещо приперчу:
    «Не всіх за образом і на подобу Бога створено!
    А тільки тих, хто, як і сам Господь,
    Без примусу ідуть навстріч тому, що озоветься болем.
    У кого доостанку є потреба Божа невибутня –
    Уболівать за всіх і все, та лиш себе забути».
    «Незамінимі є!»,
    Бо хто ж за Вас шукатиме всіх тих,
    Хто в час смертельний рятував юдеїв,
    Порозуміння хто в діла втілив,
    А не обмежився ідеєю?
    І хто ж за Вас так розказати годен
    Про слідство й тюрми, карцери і голод,-
    Про все оте радянське неповторне пекло,
    Аби для слухача морозом обернулась спека?..
    Здогадуюсь, із скромності Ви скажете лиш те,
    Що вже утрадиційнили уми ліниві,
    Що не було й нема людей незамінимих.
    І якщо так, вертайтеся тоді в Єрусалим , до хати,
    Щоб можна з Вами знов про це дискутувати.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  42. Ярослав Чорногуз - [ 2022.11.24 04:25 ]
    Хурма
    Коли в житті вже й сонечка нема -
    Війна. Похмурі дні. Сумна столиця.
    То світиш ти мені — моя хурма,
    Божествена красуне яснолиця.

    І поглядом своїм — зимовий лід
    Розтоплюєш... Мов настає світанок.
    Смакую я тоді солодкий плід
    І м’якоть ніжну вуст моїх коханих.

    Хурма для серця, кажуть, добра, всі.
    Лікує спазми, перебої, болі.
    Всім серцем я цілющій цій красі
    Вклоняюсь, насолоджуюсь доволі.

    Беру до рук це сонце золоте...
    Воно буває ще й терпке, ревниве.
    У променях його — любов цвіте
    Як невмируще, вічне щастя диво!

    24 листопада 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  43. Віктор Кучерук - [ 2022.11.24 02:56 ]
    * * *
    Ходжу кожний день по знайомих місцях
    Любимого змалечку краю, –
    Вдивляюся в зміни до болю в очах
    І подумки в давнє ступаю.
    Коли не здіймалися стрімко до хмар
    Щороку лиш тільки будинки, –
    Шумів серед міста широкий бульвар
    І пахли приємно квітинки.
    Струміли фонтани і бризки води
    Свіжили охочих улітку, –
    Мрійливо жбурляли монети завжди
    В басейни дорослі і дітки.
    Тінистого скверу знедавна нема
    В тіснині бучних хмарочосів, –
    Квартири зі зручностями усіма
    Мене не приваблюють зовсім.
    Помітно змінився навколишній світ
    І зникли ясні небокраї, –
    Даремно дорогу до сонячних літ
    У джунглях бетонних шукаю.
    24.11.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  44. Віктор Насипаний - [ 2022.11.23 21:50 ]
    Вагома причина

    - Навіщо ввечір малюватись? –
    Щораз Ганнусю сварить мати –
    Скажи, для чого фарбуватись?
    Тобі ж тепер лягати спати.

    - Фарбуюсь, значить, є причина:
    Бо сором, - каже їй Ганнуся. –
    Якщо комусь із хлопців нині
    Ненамальована приснюся.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (1)


  45. Козак Дума - [ 2022.11.23 11:10 ]
    Тримайся
    Осінній парк укрила позолота,
    чаклунка-осінь захопила трон.
    Відкрити має для зими ворота
    уже невдовзі армія ворон…

    Їх лемент долинає з верховіття
    столітніх ґінкго, буків і дубів,
    у ці часи гіркого лихоліття
    відлунюючи дзвоном ланцюгів…

    Неподалік, у глибині алеї,
    стоїть ліхтар. Своє він відсвітив
    і голову схилив у апогеї
    жаскої протидії двох світів.

    На рубежі лихої тьми і світла,
    межі одвічній між добром і злом,
    віками де лише ненависть квітла,
    а нині знов насилля проросло…

    Стоїть ліхтар-вояк на полі бою,
    від темряви собою світ закрив,
    підтримує захисників-героїв
    і сіє світло, не жаліє сил.

    Тримайся, друже мій, ще небагато,
    уже невдовзі ранок, сонця схід.
    До січі споряджаються солдати –
    від темряви розвіється і слід!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  46. Віктор Кучерук - [ 2022.11.23 05:31 ]
    Вказівка
    Не іди, бо я заплачу,
    Що лишаюся один, –
    Що без тебе стане важче
    Веселити часу плин.
    Не іди, бо пожалієш
    Через рік чи, може, два,
    Як чиїсь побачиш дії
    І любов не на словах.
    Не іди тепла шукати
    Там, де царствує зима, –
    Де, крім протягів у хаті,
    Поселилася пітьма.
    Не іди, так гарно вбрана,
    Мов зібралась до вінця, –
    Не шукай між хвиль незнаних
    Особливого плавця.
    Не іди за небокраї
    В непроглядність темноти, –
    Не іди, хоча бажаєш
    В ногу з мріями іти.
    Або йди, та не затримуйсь
    І скоріш вертайсь затим, –
    Якщо стане жаль за кимось
    Невимовно дорогим…
    23.11.22



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  47. Володимир Книр - [ 2022.11.23 02:19 ]
    Фемінітиворобу
    Це ж десь береш ті
    фемінітиви ти,
    щоб всіх тут врешті
    зфемінітивити!

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  48. Ігор Терен - [ 2022.11.22 23:04 ]
    Не сонет
    ***
    А на базарі є вага і міра,
    та чесного шукаємо дарма,
    так само між фанатиків у вірі
    і між фанатів біса зокрема.

    ***
    А мій онук запитує наївно, –
    що то за служба в лаврі України?
    А я, відповідаючи, радів, –
    то служба еСБеУ, а не попів.

    ***
    А наш емір у якості ґаранта
    тримає юду типу єрмака,
    інакше доля і його така,
    і у сім’ї – як у колаборанта.

    ***
    А на папері наші лають скрепи,
    уже й не помиляються ніде,
    але, як у поганому вертепі,
    талановиті дурні і дурепи
    ще водяться на сайті де-не-де.

    ***
    А біля мене ні далеких друзів,
    ні ближніх ворогів, тому, – амінь...
    Я оживу в майбутньому союзі
    нових і невмирущих поколінь.

    ***
    А на моєму сідалі зозулі
    і півні у поезії – зеро,
    а я мокаю в каламар перо
    і кожному виписую пілюлі.

    Пародія фіналу
    А мене малюють бузувіром
    вороги і недруги. Пітьма
    огортає недолуге й сіре,
    де моєї участі нема.

    11/22


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  49. Неоніла Ковальська - [ 2022.11.22 20:48 ]
    Вишиваночки-мережки
    На сухі пожухлі трави
    Першії сніжинки впали,
    Як дівоча цнота чисті
    Срібно-білі та іскристі.

    Виграють вони на сонці,
    Обліпили все віконце,
    Слід лишили, наче стежку
    Вишиваночки-мережки.

    2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Валерія Ворона - [ 2022.11.22 19:08 ]
    Наступникам
    Породжені війною розуми свідомих,
    землі своєї праведних творців,
    вони є з болю, крові й куль ворожих,
    тіла викувані з молитв.
    Могильнії міста катованих життів
    та сенси поміж тихих слів,
    квітчанії поля думок страждалих,
    останній материний спів.
    Що бачиш ти в снах полеглих?
    Пекельне зарево прийдешніх днів
    чи шлях свобод вельми п'янких?


    Авторка: Валерія Ворона
    26.08.22


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   188   189   190   191   192   193   194   195   196   ...   1829