ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тетяна Левицька - [ 2019.05.30 07:14 ]
    Ноша
    Світанкове проміння торкнулось ланіт
    і повіки розплющило сонні.
    Підмітає вчорашні недопалки  світ,
    айстри зрошує на підвіконні.
    Прокидається вкотре старенький трамвай,
    рейки стерлися об коліщата.
    Ти мене не буди, і про сни не питай,
    сліз моїх краще не помічати.
    Не згадати тепер серенади мотив,
    що бентежив мої зорепади.
    Красномовністю серце моє золотив,
    та  душі лицемірно ти зрадив.
    Я полола  щоденно твої бур'яни
    і перини збивала  на свято.
    Від наруги, нестерпної  ноші звільни,
    залишилося сил небагато.
    Що тепер? Гріти  спогадом біль самоти -
    дощ періщить, між нами - негода.
    Ту валізу без ручки так  важко нести
    й на узбіччі покинути шкода!
    2019р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (5)


  2. Віктор Кучерук - [ 2019.05.30 00:47 ]
    * * *
    С. Г...
    Я так згорьовано кохаю,
    Що забуваю про спання, –
    Мов сік гіркого молочаю
    Вживаю мало не щодня.
    І те терпке пиття любові,
    Останнім часом якнайбільш, –
    Проникнуть щемом хоче в слово,
    Щоб затруїти смутком вірш.
    Але я п’ю блаженно знову
    Всесильні каплі золоті,
    Щоби зродити щось чудове
    На пожовтілому листі.
    Нема питву кохання краю,
    І хоч зросла його ціна, –
    Сльозами в душу затікає
    Нещадна й ніжна рідина.
    30.05.19



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2019.05.29 23:59 ]
    Закохані слова
    Як хороше в саду. Весни останні миті.
    Поволі гасне день поміж ясних беріз,
    Що ледь помітним смутком сизим оповиті…
    Ласкавий вітерець, немов на морі бриз -

    Вигойдує собі травинки напівсонні,
    І тьмяну хмар пастель штовхає в далечінь.
    Дівочий сміх легкий зненацька сріблом дзвонить –
    Змагає дрімоту, що тисне, як вночі.

    Крадеться холодок поміж трави надвечір,
    І сутінками хмара темна укрива.
    Сідають соловейки на гіллясті плечі,
    І щастя ллють навкруг закохані слова!

    29 травня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (8)


  4. Сашко Лютий - [ 2019.05.29 20:15 ]
    ***
    Одного дня сиділи ми
    На білому плащі,
    Брудними крокодилами
    Ішли по нас дощі.

    Рихтовані пробоїни,
    Скрипіли, ніби джаз,
    Кларнетами, гобоями,
    Перебивали нас.

    Пожива для голодного,
    Тростина для сліпця,
    Один навпроти одного
    Нам випали місця.

    Вагон містами човгав,
    Накочувався грув,
    Де ти була так довго?
    Де ти так довго був?

    Одного дня сиділи ми
    На паперті з розмов,
    І сивою Сивіллою
    Прийшла до нас любов.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Прокоментувати:


  5. Олександр Сушко - [ 2019.05.29 18:23 ]
    Ану!
    Тьху ти! Не хочеться сексу ізнову?
    Страхіття!
    Рвуться на волю віршата удень і вночі?
    Це вже хвороба! Писунка! Візьму зараз віхтя
    Й ляпну по носі. Кохана, чого ти мовчиш?

    В мене від страсті-мордасті змокріла долоня,
    Сухо у пельці, ковтнути б із крана води...
    Глянь-бо, на мужа стрункого, немов Аполлона,
    Ахни від захвату і ув обійми впади.

    Годі копилити губці й кусати до крові,
    Змучене думами личко підводить увись.
    Ляж біля мене! Скупаю у щирій любові!
    Геть мадригали! Втішатиме Лєну Паріс.

    Всьо! Вже пора колорада пустити на грядку,
    Хай попасеться голодниий на любощі жук.
    Опісля бурі напишеш про неї віршатко,
    Хочеш - тобі, шалапутниці, допоможу?

    29.05.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  6. Петро Скоропис - [ 2019.05.29 15:18 ]
    З Іосіфа Бродського. Пісня порожньої веранди
    Березень збіг, і пустий мій сад.
    Птаху старий, на купину сядь:
    ба, і день кущу опостінь
    тільки і дав, що тінь.

    Буцім і тих не було шести
    літ, коли він любив цвісти;
    ніби майбутнє тим, хто нагий,
    знак подає благий.

    Чи, на минущому ворожій,
    у наготі небесам чужий,
    він, що квіту не вартий свіч –
    витвір уваги віч.

    Відаю сам я не гірш усих:
    гірко корити нетяг. Та гріх
    так оголяти жахний суціль
    струп, щоб відчути біль.

    Я б його ганив і сам, але
    птасі божій кудись не зле
    сісти і не смішить крука;
    доля обох така.

    Птах у літах і безлиста віть
    дотиків чулі: обом хрустить.
    Щодо взаємин, якщо всерйоз,
    хруст – їх апофеоз.

    Те, що співало, буяло в квіт,
    стало тим, об чім і жаліть
    годі помоги, і, далебі,
    бідкатися собі.

    Гірко казати, куди на пси
    те, чиїм таланом краси
    красився досі осмути час,
    збігло раніше нас.

    Схоже, предмети і риси їх
    часом натхненніші нас самих,
    як і вречевлена навмання
    маній їх маячня.

    Жах при кінці видає жага –
    хапати більше від пирога
    всяка річ на землі спішить,
    ніж дозволяє мить.

    Світло сліпить. У слові – лжа.
    Спрага висотує. Жах лиша
    опік, як пекло, своїм вогнем
    над календарним днем.

    Ліпше не йняти своїм очам,
    як і устам. Позаяк і Сам
    Бог, обіцяючи Страшний Суд,
    нас покарав і тут.

    Так упроваджують той устав
    чину речей, супроти підстав
    волити долям, що він глумив,
    власне, і підмінив.

    Кидай куща свого, птах в літах.
    Не на твоїх, а моїх устах
    пісня тепер, і суцвіть ясу
    в пригоршні я несу.

    Неоковирний під райську сінь
    пір’ям ти, буцім на воду сів.
    От і лапок твоїх танок
    млявіш чіпких гілок.

    Можеш летіти собі у тьму.
    Я твоє місце умить займу.
    Легко корити живих істот
    тим, хто не знав пустот.

    Стін чотирьох позаяк чуже,
    збігле, лишає життя лише
    ніші порожні, і нас гнітить
    їх нестерпимий вид.

    Знаю, що маю такий-сякий
    голос, до співанок занизький.
    Ба, і поталою вуха, звук
    ліпше безмовних мук.

    Світ, як і гине, то гине без
    грому і гуготу; паче не з
    відома тихої у сліпій
    вірі своїй, в мольбі.

    В танці вогню і трощі льодів,
    світу тоді кінець поготів,
    щойно і пісня, – як не гірка,
    вища в ноті й дзвінка.


    * Не вибух, але схлипування (англ.) ("The Hollow Men".)







    ----------------


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (6)


  7. Вікторія Лимар - [ 2019.05.29 15:01 ]
    Жовті квіти
    Жовтого кольору квіти у полі…
    Надто багато в них суму та болю.
    Символ кохання, що втраченим стало.
    Ніжності тільки зосталось чимало.

    Квіточка кожна свою має вроду,
    Погляд красуні втішає природу.
    Спогади тільки, руйнуючи душу,
    Кажуть, що й це пережити я мушу.

    Пристрастю спалене серце завмерло.
    З рук відчайдушно посипались перли.
    Вже не зібрати, подрібнена доля.
    Дух відлітає, як пух у тополі.

    Граючись, він доторкнеться до квітки.
    Вітер йому допоможе, щоб мітку
    Білу залишити, наче хустинку,
    Зараз потрібна їй дружня підтримка!

    Жовтого кольору квіти у полі…
    Хочеться, щоб не зазнали ви горя!

    29.05.2019
    Свидетельство о публикации №119052905072


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  8. Таїсія Цибульська - [ 2019.05.29 12:12 ]
    Така натура
    Як не вбивай її, не викорінюй,
    вона, немов бур'ян, росте повсюди,
    і хоч лунає знову заклик "змінюй!",
    та ми все ті ж - нікчемні хохлолюди!

    Така натура - досить і краплини,
    і лізе з дір, немов на дріжджах тісто,
    ростуть на душах ракові пухлини
    хохляцького-бидляцького замісу.

    Така натура вірує у бога,
    поклони б'є, до синіх ґуль на лобі,
    та суть все та ж - мерзенна і убога,
    що в материнській виросла утробі.

    І мати пожаліла, бо дитина ж,
    і вірити хотіла - помудріє,
    та хоч зникали в безвісті століття,
    хохол і досі в душах шаленіє!

    Він радо наплює сусіду в очі,
    бо той посмів у інший бік дивитись,
    горлає так, немов хапають корчі,
    бодай тобі, хохол, десь загубитись!

    Щоб ти пощез, пропав, навік загинув,
    і щоб чорти тебе кудись забрали,
    щоб справжні українці цю личину
    з корінням із душі повиривали!

    В собі плекаймо, люди, українця,
    бо право це виборювали кров'ю,
    випалюймо в собі раба й чужинця,
    будуймо світ лиш Правдою й Любов'ю!

    29.05.2019


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  9. Тетяна Левицька - [ 2019.05.29 12:45 ]
    Перлинна любов
    Не даруй жовті, любий, тюльпани,
    ще далеко до туги розлук.
    У обіймах зворушливих тану,
    потонув час у пестощах рук.

    Не кажи ні півслова, ні  слова,
    не дивися, не дихай - мовчи.
    Грона солоду - брость  калинова
    на вустах беладонно гірчить.

    Ще далеко, коханий, до смутку,
    до осінніх дощів, милий, мій,
    не згасити гарячим цілунком
    полум'яний підсніжник надій.

    Знай, що не розтопити весною
    найсолодше жаги - ескімо.
    Сонце, вічністю ти на ді мною,
    на вітрилах небес пливемо!

    В колисанці блаженство гойдаєм,
    у тенетах шовкових альков.
    хай і всесвіт на нас зачекає
    розсипає перлини любов!

    Стільки ніжності що захлинутись
    можна в ній, в океані бажань.
    Хочу голос кохання почути -
    стогін серця, любові  благань!


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  10. Лариса Братко - [ 2019.05.29 09:21 ]
    Он не вернется
    Город ночи испугался,
    Сжался весь в комок, дрожит.
    Лишь луна седая молча,
    Вниз задумчиво глядит.
    Кот крадется по асфальту,
    Чует где-то бродит мышь.
    Кот бесстрашный и отважный,
    Он герой окрестных крыш.
    Пес бездомный притаился,
    Страшно ночью одному,
    Без хозяина, без ласки,
    Пьет соленую слезу.
    Что-то скрипнуло и снова,
    Тишина вокруг и сон.
    Как тревожно этой ночью,
    Час назад ушел ведь он.

    1998.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  11. Іван Потьомкін - [ 2019.05.29 09:05 ]
    ...аби не позостати наодинці з віком

    Як діток і дружину, й ґроно товаришів,
    Люби себе й шануй, яким би ти не вдався.
    Пильнуй, аби в родині не стати заважким.
    Не вряди-годи, а щодня змащуй тіло -
    Щоб кволості й передчасних зморщок уникнути.
    Не піддавайсь спокусливому «перепочинь!»,
    Якщо наважився пройтись після обіду.
    ...Стільки стежин, аби протистоять хворобам,
    Що тільки од нашого життя-буття залежать!..
    І жодна не приведе до нарцисизму.
    Люби себе і не позостанеш наодинці
    З невмолимим плином віку.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  12. Ігор Терен - [ 2019.05.29 08:05 ]
    Инший міраж
    Хочу талії і пієтету,
    а не поту рядна і коша.
    Ой, немає уваги поету –
    вицугикують, наче лоша.

    На слона нападає моська.
    Рве сідниці ослиці рак.
    І не чує душа матроська,
    що за не..? умира..? Спартак.

    Пилюгою укрита сажа.
    На коліні Ера́то – жук!
    На віго́ні моя поклажа –
    пера віяла бережу.

    05/19



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (13)


  13. Тамара Швець - [ 2019.05.29 06:22 ]
    Завзятість ...
    Завзятість –це
    Успіх, новий талант-
    Радість життя!!!
    29.05.19 5.00


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Тамара Швець - [ 2019.05.29 06:40 ]
    Оптимізм ...
    Оптимізм - риса
    Благо ,гарна , корисна,
    Початок - успіх!
    29.05.19 4.50


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Ірина Залюбовська - [ 2019.05.28 20:11 ]
    Прописи
    В зошитах прописую красиво,
    так, щоб кожен учень зрозумів:
    Віка у вінку.
    У Валі сливи.
    А у мене ні вінка, ні слив.

    Той вінок, що довгими роками
    спромоглося виплести мені,
    розриваю власними руками -
    ріжуть пальці стебла дротяні.

    Кров моя повільно витікає,
    губиться у росяній траві,
    де високе дерево гойдає
    перестиглі сливи воскові.

    В землю, в землю, глибше, до коріння!
    Я б її до краплі віддала,
    тільки щоб весною білопінно,
    сніжнобіло слива зацвіла.

    В зошитах прописую красиво,
    звична не збивається рука:
    Віка у вінку.
    У Валі сливи.
    Ані слив у мене, ні вінка.

    2019


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (7)


  16. України Сокор - [ 2019.05.28 16:35 ]
    Звільнитесь від блуду.
    Що ж ви братці, Українці, що ви наробили?
    Волю й Славу предків по світу пустили.
    Ворогам Вкраїни ви шляхи мостили,
    На шляху своїх діток терни зростили.

    Може в цім столітті ви конче обрусіли,
    Може ви стали - сини Ізраїлю.
    Україна, ваша Мати, ненька — сиротина.
    Де ж ви поділи Батька й Сина?

    Чи читали, ви, Шевченка “Розрита могила”?
    Не читали! Хіба буде серцю мило.
    Чому ж допустили мене плюндрувати,
    Довірили чужинцям мною керувати.

    Схаменися, люде добрий, поки ще не пізно,
    Розбудіть холодне Серце, воно не залізне.
    Збережіть Вкраїні Волю та всіх шануйте,
    А народи других держав у себе й пануйте.
    Травень 2019.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Тамара Швець - [ 2019.05.28 14:23 ]
    Давати поради
    Давати поради –
    Гумор, цінні -корисно,
    Рішення - думай!!!
    28.05.19 7.35


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Тамара Швець - [ 2019.05.28 14:07 ]
    Осуд...
    Осудити легко –
    Любов, добро –одержав-
    Сімейне щастя!
    28.05.19 7.05



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Лариса Братко - [ 2019.05.28 10:21 ]
    Осень в Пуще-Водице
    Я сплела венок,
    Из кленовых листьев.
    Я вплела в венок,
    Вереницы мыслей.
    Грустных иль веселых?
    Мне ответить сложно.
    Расплескалось солнце,
    И тепло уж ложно.
    Золотистый омут,
    Поглощает взоры.
    Тонут в нем обиды,
    И пустые ссоры.
    Тонут мысли, грезы,
    В шорохе кленовом.
    Золотые слезы,
    Падают со стоном.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  20. Лариса Братко - [ 2019.05.28 10:55 ]
    ***
    Я падала, падала, падала,
    В бездонную липкую мглу.
    Заботы, проблемы, предательства,
    Сплетались в тугую косу.

    И слепо-глухое молчание,
    Накрыло пуховым платком.
    Не нудность с пустым равнодушием,
    Шагнули на встречу в мой дом.

    За окнами солнце взъерошилось,
    И смотрит не ласково в даль.
    Где нежность? Любовь? Сострадание?
    В душе лишь холодная сталь.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  21. Ніна Виноградська - [ 2019.05.28 09:26 ]
    Без тата


    Заплакане обличчя у вікні,
    А від фіранки протяг – не відчути.
    Скажіть, за ким ви плакали вві сні,
    Кого ви так не можете забути?

    Погляньте, сонце променем своїм
    Вже висушило роси на віконці.
    Немає тата, є у неї дім,
    І мама є, скажіть маленькій доньці.

    Вона ще спить і ручки уві сні
    Розкидала, мов світ весь обнімає.
    Їй не збагнути маму у вікні
    І плач за тим, кого уже немає.

    Нема й не буде. Є один горбок,
    Де розцвітають паперові квіти.
    Війна зробила в дім злодійський крок
    І змусила тепер без нього жити...

    Розвиднілось. І непомітно вже
    Зайшов навшпиньках день у вашу хату.
    Вві сні дитяча пам’ять береже
    Його живого, бо спросоння: – Тату!

    Як боляче, що доня – сирота.
    Без чоловіка жінці світ – пустеля.
    Вдовині сльози, біль і гіркота
    Осіли назавжди в її оселі.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  22. Ігор Терен - [ 2019.05.28 09:37 ]
    Не розвіяне у снах
    Не зів’яла у лузі калина,
    а у пам`яті – ті чагарі,
    де чекає одна і єдина...
    Ми із нею іще школярі.

    Я біжу і зриваю для неї
    находу запашні чебреці.
    Аж дивлюся – у феї моєї
    є такий же букет у руці.

    Я вручаю їй, ледве помітні,
    у своїй наготі зірочки,
    а вона мені – жовто-блакитні,
    на любов і розлуку, братки.

    Не минає іронія долі.
    Помінялися квітами в полі
    тай радіємо, що не одні...

    Понесемо ті квіти до хати,
    щоб і долі свої поміняти,
    і усе, що було уві сні.

    05/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  23. Тетяна Левицька - [ 2019.05.28 08:17 ]
    Щаслива
    Та жінка йшла вузенькою доріжкою,
    вкривала радість осяйне лице.
    Що коїться,  скажіть, з цією жінкою?
    На капищі страждань згоріло все!

    Не загасити полум'я душі,
    не випрати вишиванку в багнюці,
    її нестримні весни, спориші -
    в долонях помістилися по суті.

    В маленькому блокноті занотовані
    фрагменти  безталанного життя -
    колючі стерні, втрати, біль у повені,
    кривої блискавки серцебиття.

    Та очі випромінювали зміст
    сюжетів ненаписаних романів,
    у небі розливався благовіст,
    зникали сиві сутінки  туманні. 

    Всміхалася, а сині очі плакали -
    щаслива панночка - услід усі.
    Жита схилялися до неї маками,
    красива йшла по вранішній росі.

    Купальська ніч давалася  взнаки -
    зірвала у ліщині квітку рути.
    Горить любов на відстані руки,
    та, як до неї серцем доторкнутись.






    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (5)


  24. Віктор Кучерук - [ 2019.05.28 07:23 ]
    * * *
    Г. С...
    Мовчазливо радію
    Я тому кожну мить,
    Що погаслі надії
    Ти змогла запалить.
    І вогнем тим зігріла
    Так уміло мене,
    Що відтануло тіло
    В мить одну крижане.
    Та, засліплений зблиском
    Ілюзорним кругом, –
    Ставлю поки що риску
    Під сердечним письмом…
    26.05.19


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  25. Світлана Ковальчук - [ 2019.05.28 07:06 ]
    я ранок люблю
    я ранок люблю
    коли тільки-но тільки
    десь тенькне відро
    доторкнувшись до зірки

    коли крізь фіранку блаженна ріка
    блаженного світла на стіл розіллється
    і світ подобріє і світла нап'ється
    мов котик налитого кимсь молока

    я ранок люблю коли тільки-но тільки
    малого пташати тоненька сопілка
    насипле октави на листя габу
    малого пташати моління люблю

    коли під вікном горошини конвалій
    розгорнуть смарагдовий свій планетарій
    і я помолюся в ранковім причасті
    краплиною слова планетою щастя


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (7)


  26. Ігор Терен - [ 2019.05.27 20:05 ]
    Обоюдолюбіє
    ***
    А на Чуді нація – месія,
    місії високій завдяки.
    Це така нечувана подія!
    У безсмертя
    нацики і черті
    повели усі свої полки.

    ***
    А реноме кацапії – злодії.
    Кощій усе ламає до основ.
    Ачей очима змія
    тиранія –
    це у народу віра і любов.

    ***
    А у кіно перемагає Раша,
    тому що це одні більшовики
    і по усій землі бойовики.
    Тому і наші -
    в епатажі.
    Перемагають бабу мужики.

    ***
    А у нашій крайній хаті
    не далеко до біди,
    поки таті
    волохаті
    мають візії сюди.

    ***
    А в Україні все - з роси й води.
    І це хвилює найманця орди.
    Все, що у жмені
    і в кишені,
    освоюють нувориші-жиди.

    ***
    А в ролі хунти
    ті самі брути
    осоловіли
    і п’ють меди.
    Бажають жити
    біля корита,
    а інші – бути,
    але завжди.

    ***
    А у нашій Раді
    знову раді Наді...
    І ніхто про те не розповість,
    на якій палаті
    психіатри раді
    знову написати номер шість.

    05/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  27. Владислав Лоза - [ 2019.05.27 18:27 ]
    Запитання
    Чи є присутнім світ, який тебе не містить
    і вітер не запікся на щоці
    останнього метро, і небо прямовисне
    несе провину хмар, немов синці
    від пустощів непосидючої дитини;

    чи переслідувати варто у блідій
    царині пам'яті стривоженість первинну,
    якщо сліди заплутає Крадій

    там, де з вагону вийду, морозець по карку,
    ліхтар-п’яниця підставля плече
    і січовий стрілець стрілятиме цигарку
    і димом станцію від неба відсіче.

    23.11.2017


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  28. Олександр Сушко - [ 2019.05.27 12:33 ]
    Не тут
    Ліриці пасує з медом ванна,
    Істині сумній - сусальний лак.
    Писане слівце - суціль омана,
    У житті, насправді, все не так.

    Про любов осонцену - рулади,
    А про щастя оди,- полюбуйсь...
    Пишні шати щирої неправди -
    Звичний одіж поетичих муз.

    А в руці лежить чека гранати,
    Під ногами зламані мечі.
    Варто хоч би дрібку набрехати -
    Не люблю лякати читачів.

    З ями видно лиш небес окрайчик,
    У окопі інший хтось, не я.
    А у мріях - соняхи гарячі,
    Сад вишневий, тьохи солов'я...

    27.05.2019 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (9)


  29. Лариса Братко - [ 2019.05.27 11:54 ]
    ***
    Тупик,
    И выхода не видно.
    Тупик,
    Лишь белая стена.
    Я поднимаю голову,
    Не видно,
    Мне даже неба,
    Серость потолка.
    Смотрю под ноги,
    Космос не зияет,
    Пространством Млечного пути.
    Лишь мокрый пол,
    И я в нем отражаюсь,
    Гримасой изувеченных Богов.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.05.27 10:40 ]
    Крізь жалюзі


    1

    А щоб пірнути в пінне море -
    помацай, кажуть мудрі, дно.
    Шезлонги, парасолі, зорі...
    Яка ж ти влеслива, мано!

    І жовтий човен конопатиш,
    і тчеш парео серед лун...
    Лікуй печаль, гомеопате.
    Здійняв штормисько дід-Нептун.

    Пливли до берега чужого,
    баласт летів крізь жалюзі...
    І повернутися б спрожогу,
    та є капуста й ряст - козі...

    2

    Вслухайся у хорал прослави.
    На трьох акул уваги не...
    Під виск сирен косили трави.
    І виринало потайне...


    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  31. Тамара Швець - [ 2019.05.27 08:11 ]
    Весняні справи
    Весняні справи
    Посів, полив, уборка,
    Надихає гордо!!!
    27.05.19 7.40


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Тамара Швець - [ 2019.05.27 08:38 ]
    Весна чарівниця
    Весна чарівниця,
    Цвіте, росте, піклує -
    Людство годує!!!
    27.05.19 7.30



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Віктор Кучерук - [ 2019.05.27 00:24 ]
    * * *
    Дивися й слухай… Пізнавай
    Життя красу і шумовиння, –
    Воно ключем б’є через край
    І душу знаджує невпинно.
    Його строката течія
    Докупи зводить дні і ночі,
    Тож пам'ять збуджена твоя
    Даремно голову морочить…
    Дивися жадібно на світ
    І слухай гомін незлічимий, –
    Іди в майбутнє сотню літ,
    Ходою тою одержимий.
    І хай летить за миттю мить,
    Набутки множачи і втрати, –
    Усім потрібно вперто жить,
    А не покірно помирати!
    27.05.18


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  34. Іван Потьомкін - [ 2019.05.26 21:54 ]
    У вічність, як Ісус, вознісся молодим

    І Пушкін, і Лермонтов тим паче
    Втомилися життям, смерть сприйняли б за щастя.
    На прив’язі один в царя ходив і прославляв свободу,
    А другий кров місив в чеченському болоті,
    Чекаючи кулі як причастя.
    А ти, лемківський хруще , ти ж тільки-но почав густи,
    Як вишні українські заходилися цвісти.
    Щоправда, одразу ж загув якось незвично:
    Містично. Ба, навіть сюрреалістично .
    І довго гув би ще, бо так і не повірив,
    Що молодість – не вічна і начебто літами міряна.
    Та в двадцять з лишком літ Всевишній
    Узяв тебе до себе в Горні Висі.
    І , може, й слушно: на Лемківщину твою любу
    Апокаліптична вже насувалась згуба.
    Тож і якби уник ти ровів Катині,
    Зогнив би десь у сталінських катівнях:
    Не зміг би з ручними солов’ями буть в одному хорі,
    Оспівувать за мурами кремлівськими причаєну потвору,
    А кинув би, як побратим по слову Осип,
    У безсоромні вовчі очі хоча б і ці рядки пророчі:
    «Де не оставсь на каменю ні камінь, де зрівнялись гори,
    Знов мулярі нову тюрму будують з брил квітчастих.
    Цвіте під шибеницями багряне квіття мандрагори
    І мотуз вішальників для живих приносить щастя» .
    Ні, ти уникнув «щастя соціалізму»,
    Приправленого голодом та слізьми,
    Уник і глуму, й неминучої біди
    У вічність, як Ісус, вознісся молодим.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  35. Тетяна Левицька - [ 2019.05.26 18:27 ]
    В обіймах Ероса
    В палких обіймах терпну, млію,
    цілунком зваблюю вуста,
    плекаю стомлену надію -
    ввіійти в альков любові. Та -
    нічна зоря не згасне в небі,
    а нам ряхтітиме весь час,
    хай Ероса чутливий лебідь
    оголених укриє нас.
    Антуріум розквітне ще раз,
    бажання - колотий горіх -
    розкриє таїну печери
    для насолоди, млосних втіх.
    І потечуть блаженства соки
    нектарами, і камертон
    розбудить водограй в глибоких,
    цілющих надрах, стогін-сон
    зірветься з губ кармінних
    ніжно,
    заб'ється пульс. Іще... Іще...
    Прискориться, натягне віжки,
    і понесеться жеребцем
    до ароматних феромонів,
    п'янких грудей, медових сот,
    до пристрасті - жага уповні -
    не вичерпала наш цейтнот!

    Антуріум - чоловіча квітка.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (27)


  36. Тамара Швець - [ 2019.05.26 14:18 ]
    Розквітла роза
    Розквітла роза,
    Гарна чайна весняна-
    Варення готую!
    26.05.19 7.06


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Тамара Швець - [ 2019.05.26 14:44 ]
    ***
    Сестричка моя
    Лопух - листя зірвала-
    Хворі лікують!
    26.05.19 6.58



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Нінель Новікова - [ 2019.05.26 12:26 ]
    Увечері Анна Ахматова (переклад з рос.)
    Дзвеніла музика в саду
    Щемким і невимовним горем.
    Так свіжо й гостро пахли морем
    На блюді устриці в льоду.

    Сказав мені: « Я вірний друг!» –
    Торкнувся сукні переможно.
    О, як з обіймами не схожі
    Ці дотики жаданих рук.

    Так пестять кішку або птиць,
    На вершниць дивляться граційних…
    Лиш сміх в очах його спокійних,
    У війнім золоті зіниць.

    Тужливих скрипок голоси
    Співають над нічним туманом:
    «Ти Небу дяку вознеси,
    Бо вперше тет-а-тет з коханим».

    2019



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (24)


  39. Олександр Сушко - [ 2019.05.26 11:55 ]
    Свої та чужі...

    1

    Бовдур! Цілий вік на владу гавкав!
    Гриз КучмУ, тепер команду "ЗЕ".
    Бо - поет! Не безхребетна п'явка,
    Що з громади соки тільки ссе.

    Як вам слово "більшість" - правда гарне?
    Є іще одне слівце "товпа".
    - Зупиніться! Стоп! - кричати марно,
    В урвище отара мчить сліпа...

    2

    Гарно пахне в москаля ковбаска,
    З Іордану в храмі лик святий...
    Щука, рак і лебідь - це не казка,
    В різні боки тягнем я і ти.

    У Кремлі хохлам готують пайзцу,
    Підбивають гетьмана на гріх.
    Я ж не зрадив душу ані разу,
    Рідна мова - серця оберіг.

    В'яне квітка у коштовній вазі,
    Байдуж взяла гору ( в цьому суть).
    Результат - в Криму і на Донбасі
    Чоботи вишИванками труть.

    P.S.:

    Нас немало. Але є й іуди,
    Знаєш хто - хутчій ім'я кажи.
    Наш очільник захищать не буде
    Рідну мову. Отже, він чужий.

    26.05.2019 р.





    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (7)


  40. Ніна Виноградська - [ 2019.05.26 10:59 ]
    Про рідне


    У тім краю,
    Де ріки
    Тихоплинні,
    Де райдуги із них
    Вологу п’ють,
    Ще не завмерла
    Мова України.
    Вона живе,
    І люди
    В ній живуть.

    Де клечанням
    На Трійцю
    Пахнуть хати
    Й татарським зіллям
    Вистелено світ,
    Любистками
    І дивом
    Рути-м’яти —
    Матусі руки —
    Пам’ять ранніх літ


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (3)


  41. Віктор Кучерук - [ 2019.05.26 10:56 ]
    * * *
    Вечора відсвіт червоний
    Тоне в багровій воді, –
    Берегом тупають коні
    Сірі і темно-руді.
    До прохолодних влоговин,
    Чуючи дзенькіт відра, –
    Сходять слухняно корови
    З пагорбів ситних Дніпра.
    Чайки півсонні повільно
    Плинуть на гребенях хвиль,
    І жабуринням окільним
    Тхне, мов колись, звідусіль.
    Зовсім життя не змінилось
    Біля струмка між калин, –
    Дякую Богу за милість
    Змалечку любих місцин.
    26.05.18


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  42. Володимир Бойко - [ 2019.05.26 09:40 ]
    Бурмосини
    Людям, вічно набурмосеним,
    Видається все не так.
    Набурмосені відносини
    Дошкуляють, як чиряк.

    Ні нещирі перепросини,
    Ні фальшивість обіймань,
    Не поможуть набурмосеним
    Перейти бурмосну грань.


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (11)


  43. Ярослав Чорногуз - [ 2019.05.26 02:45 ]
    Вічної весни цвітіння
    Моя любов, моя печаль,
    Моє кохання чарівливе -
    Крізь тиху вечора вуаль
    Просвічує сяйливе диво!

    І як до нього не спішить,
    Й у сні мені цей рай не сниться –
    Те тихе полум`я душі,
    Красою сповнене по вінця.

    Немов неонова ріка,
    Що у Дніпрі палає тихо,
    Торкається щоки щока,
    В очах коханих – іскри сміху…

    І ніжні пестощі руки,
    Солодкі вустонька кохані,
    Цілунки пристрасні щемкі
    В запаморочливому стані…

    Пругке єднання інь і янь
    І повне море насолоди,
    І вибухи вулканні коди,
    І гіркота німа прощань.

    Удвох плекаємо цей сад,
    В якому сакури проміння!
    Й не осипається краса,
    Як вічної весни цвітіння!

    25 травня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  44. України Сокор - [ 2019.05.25 23:44 ]
    Почекаю
    Почекаю,
    Хай дощик весняний пройде,
    Поки райдуга в небі зійде.
    Громовиці по небу пройдуть,
    Літа за літами минуть.

    Квітне омита земля,
    Зеленіють луги й поля.
    Вітер ласкавий шумить,
    Ніби шепоче: - Любіть та любіть.

    Почекаю,
    В місячнім сяйві купаєшся ти.
    Очі вбирають небесні світи.
    Сонце зігріє ніжні вуста.
    Хай довга коса ще довша зроста.

    Хай стан твій дівочий в душу впаде,
    Буду я бачити тільки тебе.
    Руки твої прикладу до грудей,
    І не відведу від тебе очей.

    Тебе я чекав шістнадцять літ,
    Також мужнів, став чоловік.
    Весь час за тобою йшов залюбки,
    Щоб наші життєві зійшлися стежки.

    Ніби у світі лишились одні,
    Що зветься коханням у нас на землі.
    У щасті земному поєднались серця
    І нашій любові не буде кінця.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Іван Потьомкін - [ 2019.05.25 21:57 ]
    ***

    Не по мені,
    як намір обганяє розум,
    як зверхницька мета
    здоровий глузд зміта...


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  46. Козак Дума - [ 2019.05.25 21:33 ]
    Чорна субота
    Розверзлося, на землю впало небо,
    потоками гірких, невтішних сліз –
    довкілля у мінорі править требу,
    природа публікує прес-реліз…

    Сумує Миколаїв, Україна,
    в журі схилились літні й молоді,
    ридає ридма, тужить вся родина –
    пішов з життя письменник, батько, дід…

    Та музика з-за мурів не стихає,
    Господнє літо скоро, вже за мить*,
    і «Скрипка з того берега» лунає,
    й «Лампада над Синюхою» горить!




    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  47. Марґо Ґейко - [ 2019.05.25 20:47 ]
    А решта...
    Всміхайся та не влещуйся нічим.
    Бо друга можна зрадити й цілунком,
    А оди, що звучать занадто лунко,
    Двосічними бувають, як мечі.

    Нехай твій шлях, невстелений ніким,
    Не те, щоб не затоплювала повінь,
    Не те, щоб не вертав тебе на сповідь,
    Не те, щоб ліг широким і легким.

    Хай буде він вузький, але прямий.
    І друзі не лукаві, а відверті,
    Такі, щоб із тобою йшли до смерті,
    Бо сила – Я звершається у Ми.

    І ще, нехай з тобою буде та,
    Хто ладан підкидатиме в кадило,
    Не фоном слугуватиме, а тилом.
    Оце і все. А решта – суєта!





    Рейтинги: Народний -- (5.69) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (1)


  48. Тамара Швець - [ 2019.05.25 19:18 ]
    Скарб природи
    Скарб природи-
    Сонце, земля,повітря-
    Дарунок Божий !
    24.05.19 9.25
    На фото природа на Дніпрі


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Тамара Швець - [ 2019.05.25 19:02 ]
    Чудовий ранок
    Чудовий ранок,
    Донька, Денис приїхав,
    Бусінка вдома
    24.05.19 9.20
    На фото Бусінка біля комп'ютера.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Вячеслав Семенко - [ 2019.05.25 17:22 ]
    Вірш про любов №2
    Я гостей не чекаю, адреси мовчать.
    Небеса, на яких заборони печать,
    вже нікого, ніколи, нічим не обмежать.
    Але простір лишився моїм назавжди,
    хоч поріг підмивають потоки води,
    віддзеркалена в ній перекинута вежа.

    Хай три виміри, наче кольчуга, скриплять
    їх до вечора відблиски світла скроплять.
    І в оселі пустій,замість гостя і ямба
    запанує травнево-червнева імла.
    Чи коротке життя, якщо підступи зла
    розжене переможно приліжкова лампа.

    Ти не квапся. У нас неполічені дні.
    Чорний дах. немовля у чудовому сні.
    Зав'язь літа. Ще заводі в ріках холонуть.
    А коли наші сни розминуться і в них
    розминуться світи без надуманих лих,
    ми, збудившись, забудем про всі перепони.

    Форм туманно-розпливчата рать,
    я покличу тебе -- ти прийди і порадь,
    при свідомості ми, чи в надуманих мандрах.
    Але, наче каміння, тіла ще лежать,
    а за вікнами -- чітко фортеці межа
    і байдуже нам -- що там побачить Кассандра...


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   380   381   382   383   384   385   386   387   388   ...   1828