ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Тетяна Олещенко - [ 2014.04.30 14:13 ]
    Поминальний понеділок
    Небіжчице, дочко Євина,
    не знаю,
    чи в тім твоя є вина,
    однак саме ти сплодила
    у ону і злу годину
    істоту жаску і дивну
    під знаком холодним ТерЕзів
    із комплексом Наполеона
    (на жаль, не матері Терези),
    не змігши плоть свою навчити,
    що вгодно Богу бути лікарем,
    ученим, вчителем,
    але не вбивцею.
    явись йому! умов, усовісти,
    хоча би це зроби,
    геєною огнЕнною погрожуй, –
    бо ж не комусь,
    тобі нести
    в позасвітах довіку
    тягар самодокору,
    що виплекала
    душу, мов каліку,
    що виростила ти потвору.
    28.04.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  2. Марина Кордонець - [ 2014.04.30 14:23 ]
    ...Все починається із плетива ліній тонких...
    Все починається із плетива ліній тонких
    Серцем до серця прокладається стежка заплутана
    Ти мені - відчай
    Кожен крок сумніваюсь чи йти
    Щоби вкотре намагатись бути до тебе ближче

    Голос німіє
    Ріки вплітаються у моря
    Зграї птахів небесами вирують уміло
    Крок за кроком впивається у ноги болюче стерня
    Я вже йшла якось цим нещадно скошеним полем

    Ти близький і далекий водночас
    Але час – не патока тягуча, густа
    Я вдихаю повітря зарізко і ти ніби поруч, та ні пари з вуст
    Мовчання твоє не величне
    То птах у клітці
    Невже ми землю сходити пліч-о-пліч хотіли колись?

    Пісок у годиннику сиплеться згори вниз
    І дихати вільно мені заважає...провина?
    Я стала сама не своя, немов ненароком причинна
    Не схилишся стомлено ти мені на плече
    Не станеш довірливо поглядати у очі
    Шукати рятунку у тихих водах буремного дню
    Я ходжу по колу, адже ніщо не змінилось
    Ти – мовби фортеця
    Між нами довіра сплелась так заплутано
    Торкаюсь наосліп і падаю Алісою у глибину
    Ніщо не змінилось
    Питання, питання як постріли з темряви, якої не ждеш

    Чому ж не простягнеш ти руки до сонця?
    У світло, у радість, у Божий день

    12(04)2014


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Тимофій Західняк - [ 2014.04.30 10:05 ]
    Останні дні
    ...дружині... (1959-2014)
    * * *
    Вже відміряні дні останні…
    Кілька вдячних літ промайнули,
    Сподівань і надій на краще,
    А надія одна –
    На Бога.
    Ти лежала сама в кімнаті
    І чекала першого снігу,
    Відхилити просила штори
    І поставити поруч квіти.
    І сумні, розгублені очі
    Так вимолювали життя,
    Так благали: я жити хочу,
    А не йти від вас
    Без вороття…
    Не кажи нічого – я знаю,
    Краще трохи помовчмо разом,
    Ледве теплі воскові пальці
    Зігріваю в своїх долонях,
    Але їх так нестримно студить
    Мармуровий, безжальний холод!
    Боїмось наближення ночі,
    Кожен день став таким жаданим! –
    Подорожник від мук і болю,
    Майже як Псалом двадцять третій…
    «Допровадь мене, милий Боже,
    До пасовищ Твоїх зелених,
    До джерел Твоїх життєдайних,
    Де нема ані зла, ні горя,
    І врятуй мою грішну душу!»
    Я втішаю Тебе Писанням,
    Причащаю Господнім Словом,
    Запевняю у Божій ласці
    І кажу, що Спаситель поруч,
    Що соромитись сліз не треба…
    А тоді ми плачемо разом
    За усім, що було й не буде…
    .........................
    «А буде син, і буде мати,
    І будуть люди на землі…»

    30-04-2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (4)


  4. Радь Діанка Радь Діанка - [ 2014.04.29 23:27 ]
    ***
    Я просто забула.
    Забула навіщо -
    Людині душа,
    Для чого їй серце.
    Навіщо з очей -
    Пускається сльоза,
    А на обличчі -
    Усмішка сіяє здалека.
    Я не розумію:
    Навіщо людині очі ,
    Якщо вони бачать -
    Так багато зла.
    Їй потрібне серце,
    Щоб його -
    Раз у раз розбивали,
    І по шматочкам складали.
    А очі,очі так багато плачуть,
    Що вже не впевнена -
    Чи покотиться ,наступного разу -
    Сльоза.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Іван Потьомкін - [ 2014.04.29 18:34 ]
    Дикобраз у Криму (з добірки "Перелицьований Езоп")
    Шукав на зиму дикобраз притулок і натрапив
    На печеру, де вже, мешкало подружжя зміїв.
    «Дозвольте бодай у закутку перезимувать».
    «А чому б і ні! Влаштовуйтесь, будь ласка».
    Згорнувсь калачиком щасливий орендар.
    Захропів небавом і проспав мало не тиждень.
    А як проснувсь, звівся на всі чотири,
    Потягнувся й розпростер навсібіч шпичаки.
    «Добродію, вві сні ви призабули, мабуть,
    Що в гостях. Не дома. І не одні до того ж.
    Негоже так беззастережно хазяїв колоть».
    «Прикро мені вислухувать таке.
    Здавалося, що хазяї ми всі отут.
    Якщо ж гадаєте, що вам я на заваді
    І разом нам незмога жити далі,
    То хоч-не-хоч шукайте інше місце.
    Печера ця мені так до вподоби...»
    І дикобраз знов смачно захропів.
    P.S.
    Аби не вигнали з своєї хати,
    Кого впускаєш, треба добре знати.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  6. Шон Маклех - [ 2014.04.29 18:23 ]
    Белтайн
    У давні часи ірландці 1 травня святкували Белтайн (Belltaine) – свято пастухів – день коли женуть вони стада на літні пасовиська. Я завжди шанував це свято і намагався в цей дкнь відвідати священний пагорб Уснех, що в землі Міде. Сьогодні Сонце нагадало мені про наближення цього свята і я написав таке:

    Белтайн.
    Свято вогнів і Сонця,
    Свято віщих каменів
    І зеленої трави Дандальон,
    Священного дерева Карханн.
    У сей день трава
    Прощається зі світом небуття,
    Проростає з глибин темряви.
    Вогонь світлим вісником
    Відносить наші бажання
    У світ таємного,
    У світ ясного Бела –
    Прабатька сущого Гріан.
    У сей день і сю ніч
    Предки говорять нам
    Про тайн таїну життя,
    Земля зеленим трилисником
    Кличе нас гнати
    Худобу на пагорби марева.
    Белтайн – свято двох кольорів:
    Сильного і зеленого,
    Свято, коли вогонь
    Відчиняє ворота
    Між світом наших снів
    І безоднями сіду –
    Світу дітей Богині Дану.
    Ніч, коли королі давнини
    Приходять тінями снів
    У життя пастухів Фаль.
    Ніч, коли Банба
    Слухає голос зірки –
    Пісню Вічного Неба.
    День, коли Дагда щедрий,
    День, коли Епона
    Кличе коней світанку,
    День, коли квітка Еррах
    Дарує надію Ерінн…



    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  7. Марина Кордонець - [ 2014.04.28 20:22 ]
    ...Вистачить краплі брехні...
    Вистачить краплі брехні, щоб навіки убити бажання правди
    Вистачить погляду, слова, щоб позаду залишити біль
    Скрикую у темінь
    Жахіття нічні ніяк мене не полишають
    Той, хто колись колисав, по собі залишив тільки дим

    Скрикую у темінь
    Невже ніхто не почує?
    Нитки Аріадни все сплутали вмить
    Замість вихід знайти я його загубила
    Загубила можливість, ілюзію, мить

    Той, хто колись відчайдушно боровся, стиха тепер помирає в мені
    Віра, потужністю у спалахи сонця, зерном потолоченим встеляє стежки
    Стану спиною до вітру
    Хоча не омине, принесе мені звістку про далеку дорогу
    Що вростає в життя
    Я так близько до стану покинути все і пізнати свої горизонти

    Відпускай зло із пам’яті
    Стирай письмена, писані по тобі відчайдушно любов’ю
    Хоч її таки не знайшла

    Але у день весняний ти просто відчиниш вікно і тепло омиватиме душу спраглу
    Ранок зустрічає тебе росою на травах і сонцем вщерть долоні наповнені
    Скільки всього залишити позаду, для пам’яті?
    Чиї спогади раптові, мов відголосся дзвонів
    Адже хтось завжди тебе підіймає, коли ти знесилено у прірву падаєш
    І хочеш-не-хочеш, а далі живеш, бо щось майорить по той бік відболілого

    Ти знаєш, вистачить крихти безумства, щоби більше не стримувати вітер у собі
    Щоб рухатись далі щось варто просто забути
    Витинати і радощі, і сум у барвах днів


    28(04)2014


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Ярослав Чорногуз - [ 2014.04.28 18:23 ]
    Євген Кравченко В небі канареєчка літає (новий відеокліп)
    В небі канареєчка літає
    І співає прямо в горизонт.
    А ми підем вип"єм, погуляєм
    В цьому життя нашого резон*.

    Мої мама добре серце мають,
    А папаша мають магазин.
    І вони мене не зобижають,
    Бо один у них я - шикарний син.

    Нас чекають баришні, коханки...
    Ну жисть тобі просто - мармелад!
    Так заграй, заграй, моя гітаро,
    На новий хороший на "очень" лад.


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (14)


  9. Марічка Богак - [ 2014.04.25 23:39 ]
    напиши
    напиши мені листа під літо,
    принеси ніяковіння холоди,
    а душа твоя буде відмита,
    і моя спочине від мольби.

    оживи мене, не дай дотліти.
    погляду дозволь мене знайти.
    а далі спробуй трохи пожаліти –
    заглуши моє відлуння самоти.

    візьми стілець і будемо сидіти,
    перетинати вісі ранків та ночей.
    я буду жити і життям п’яніти,
    а ти хотітимеш лише моїх очей.
    24.04.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  10. Шон Маклех - [ 2014.04.25 19:45 ]
    Вогник
    Шлях
    Через гущавину зневіри,
    Через очеретяні болота втоми,
    Через теренові колючі хащі марноти,
    Через ліс власного недосконалого «я»
    До
    Вогника
    Маленького такого
    Спалаху в темряві – вогника істини.
    Блукаєш біля селища,
    Де всі жителі збожеволіли
    Бо наїлися мухоморів брехні,
    Бо забули як то воно – думати,
    Бо забули, що вони люди,
    А не двоногі опудала,
    Не споживачі чорної браги,
    Не мішки для непотребу.
    Шлях.
    Візьми в свою торбу
    Черствий окраєць філософа,
    Горнятко для води неповернення.
    Тобі йти ще довго…
    Дуже довго…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (5)


  11. Шон Маклех - [ 2014.04.24 22:39 ]
    Сувій пергаменту
    Судного дня
    Попрошу косарів нескінченного поля
    Нести книгу
    Важку, як чавунний міст
    Між двома снами алхіміка
    У своїй торбі латаній.
    Судного дня
    Візьму з собою парасольку
    Замість іграшкового паровозика
    Напишу на її чорному куполі
    Круглими кривими літерами:
    «Рівнина Брега».
    Судного дня
    Нагадаю кожному
    У цій юрбі чи то черзі,
    Що Небо – це сувій пергаменту,
    Де зірками замість літер написано
    Сумну, але цікаву історію
    Про співака-лірника,
    Що пісню придумав
    Під назвою «Ойкумена»,
    Що співав про квіти кульбаби,
    Кожна з яких сонечко
    У своєму Всесвіті полудня.
    Подарую отому лірнику
    Великого та круглого годинника,
    Бо кому потрібен він
    Коли сам час довершився…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  12. Роман Коляда - [ 2014.04.24 13:22 ]
    Драматичний ескіз
    Це щось нове в психології
    Дивитись новини й тримати себе за руку,
    Щоб не кинутись дзвонити і перепитувати:
    Там, в тій аварії, точно тебе не було?
    Тримати себе за руку,
    Щоб не почути запитання у відповідь:
    А чому саме ти про це запитуєш?
    Ти ж не тато мені й, тим більше, не мама.
    Дійсно, я просто один із семи мільярдів
    Чи може трохи більше психів на цій планеті.
    А ти тільки одна. І світ без тебе буде позбавлений повноти.
    Тому не зважай, будь-ласка.
    Давай думати, що я турбуюся про повноту світу.
    Не більше.
    Але і не менше...


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  13. Роман Коляда - [ 2014.04.22 18:22 ]
    ***
    Ти наче просто милуєшся нею.
    А в цей час прокидаються вулкани
    І посилають небу тривожні телеграми стовпами попелу.

    Ти наче просто милуєшся нею.
    А в цей час цунамі зносить кам’яні мури
    Що ти їх будував старанно, щоб ніколи більше не любити.

    Ти наче просто милуєшся нею.
    А у всесвіті лунає ще один великий вибух
    І колись астрономи таки дізнаються, що то була за чудасія.

    Ти наче просто милуєшся нею,
    А три парки дивляться й не розуміють
    Як нитки твоєї долі могли скластися аж у такий лабіринт.

    А поки ти просто милуєшся нею…
    Ти ж точно просто милуєшся?..
    Хто? Я?..


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (3)


  14. Василь Кузан - [ 2014.04.22 17:46 ]
    Єдина

    Усе змішалося і поламалося.
    Увесь порядок у голові пішов шкереберть.
    Світ перевернувся з ніг на голову.

    Логіка стає абсурдом,
    Колишні брати перетворюються на ворогів,
    Армія складає зброю без пострілу,
    Міліція підпорядковується бандитам,
    Влада відрізає шматки цілого і віддає собакам,
    Купка провокаторів хоче диктувати умови суспільству,
    Христос у позі лотоса читає «Коран»…

    Я стискаю тебе у своїх обіймах
    І це єдина логічна реальність,
    Дана нам у відчуттях.

    20.04.14


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (3)


  15. Іванна Голуб'юк - [ 2014.04.21 17:47 ]
    ****
    забери мене в теплі краї хоч би на острів європа
    знаєш є такий острів смарагдовий теплий медовий
    десь межи мамою африкою і мадагаскаром татом
    острів європа - ціль наших ілюзій
    там плюскотять у лагуні прозорі рибки й медузи
    паруються черепахи і достигають корали
    острів європа - це не зовсім ратуші кірхи костели
    острів європа - це кокоси й залишки плантацій сизалю
    а у нас тут цвіте черешня ідуть кораблі з донузлаву
    а у них там блакитна лагуна альбатроси полюють на рибу
    а у нас тут...
    а в них там острів європа
    шматочок раю


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  16. Іван Потьомкін - [ 2014.04.21 11:35 ]
    ***

    «Благословен Ти, Господь Бог наший, цар Всесвіту,
    котрий наділив півня даром одрізняти день од ночі»
    Одна з ранкових молитов юдеїв на будень

    За солов’їв, яких в Єрусалимі чомсь нема,
    за горлиць, що поки що полощуть росою горло,
    за дятла, що точить дзьоб, аби знайти щось під корою,
    за сонних горобців, за сойок, за шпаків...
    невтомний півник аж захлинається од співу,
    аби належне виконати волю й дар Всевишнього.
    P.S.
    Спасибі Господу Богу,
    що підпер наше життя
    безвідмовними первістками Своїми.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  17. Василь Кузан - [ 2014.04.20 00:24 ]
    Маргарита

    Ця жінка померла у п’ятницю.
    Перед самим Великоднем її поховають.
    Виголошуючи слово прощання,
    Священик буде казати про те,
    Що як багато вона зробила для села та історії,
    Для людей і гір,
    У яких вони живуть і житимуть уже без неї,
    Якщо не виїдуть у місто чи у Європу,
    Хоча і у Америці наших уже багато…

    Коли людину виправляв у останню путь отець Павло Мадяр
    Чину святих отців Василіан,
    То він обов’язково ще нагадував,
    (Тихо, бо був репресованим,
    І йому десь на Колимі видалили одну легеню),
    Що наше життя – то билинка в руках Господа,
    А весь наш світ – це маленька цятка на мапі України,
    Яка губиться серед цивілізацій у всесвіті,
    Але ми
    Не губимося у ній.

    Та отця Павла вже давно нема,
    А той,
    Хто стоятиме біля відкритої труни
    І, дивлячись понад головами присутніх,
    Наголосить на позитивному прикладі,
    Який показувала небіжчиця дітям та онукам,
    Учням, сусідам та усім, хто її знав,
    Працюючи до останнього дня у свої вісімдесят з лишнім літ
    На благо родини, держави і Бога,
    У якого не вірила майже все своє життя,
    Бо будувала комунізм.
    І лише кілька останніх років…

    Але,
    Як би там не було
    Плакатимуть біля труни усі.
    І квітів буде багато,
    І, можливо,
    Вночі вона комусь насниться,
    А на Великдень
    Піде дощ.

    18-19.04.14


    Рейтинги: Народний 5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (4)


  18. Іван Потьомкін - [ 2014.04.19 07:31 ]
    ...Ані рядка не написав...



    Тоді з ними приходить Ісус до місцевості, званої Гефсиманія,
    І промовляє до учнів: «Посидьте ви тут, аж поки піду й помолюсь отам
    Євангелія від св.Матвія, 26:36

    Узяв з собою Петра
    Та Зеведеєвих синів -
    Івана з Яковом,
    Трохи відійшли од дому,
    Став під оливою Ісус і каже:
    «Млосно мені на серці якось.
    Побудьте тут одні. Невдовзі повернуся».
    Десяток кроків не пройшов – упав
    І став молитися й благати Бога:
    «Отче мій, якщо можливо,
    Хай обмине ся чаша:
    Бадьорий дух, та немічне все ж тіло…
    А проте – не як хочу я, а як Ти…
    Вернусь до охоронців, наберуся сил
    І далі поведу розмову із Тобою».
    Та що це? Покотом лежать…
    Хропуть, що аж за версту чути…
    Їм байдуже , що діється зо мною.
    Петре, розбуди товаришів,
    А я піду далі молитись:
    «Отче, єдиний мій пораднику,
    Якщо не можна відвернуть сю чашу,
    То хай на те буде тільки Твоя воля!»
    Сил не стає… Увесь тремчу…
    А охоронці?
    Начебто не просив їх , не соромив.
    Захропли удруге. Марне їх будить…
    Знову заснуть. Їм же не болить, як-от мені.
    Роблять, як тіло накаже, а не совість.
    Помолюся ще – і будь-що буде…
    «Вставайте ж, нарешті, соні!
    Зближається година,
    Що в руки грішників
    Сина Людського віддадуть на згин».
    Ніхто з них не вступиться за мене…
    Відречуться й розбіжаться по домівках…
    І що вони розкажуть про мене?..
    Тим паче про мою справу…
    Не розуміли притч, просили розжувати…
    Шкода, що ні рядка не написав,
    Як попередники пророки.
    Не писав, бо ніколи було.
    Руками й словом лікував.
    Кожен по-своєму витлумачить мої слова.
    А що вже казать про тих, хто їх не чув…
    І кожен вважатиме, що я отак сказав.
    Скільки нісенітниць нагородять!..
    Дай Боже, щоб тільки сперечались.
    Щоб не дійшло до бійки й різанини.
    Найперше – моїх братів по крові.
    Тремчу, та не од чекання смерті,
    А од того, що станеться по ній.
    …І так на серці млосно…






    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  19. Іван Потьомкін - [ 2014.04.16 20:09 ]
    Сміх

    Є сміх,
    коли за живіт беруться
    і сплескують руками об коліна
    од незмоги зупинитись:
    це ж треба – доти таке складне
    вдалось нарешті розв’язать так просто.
    Навіть той, хто не зна причину того сміху,
    готовий усміхнутись щиро..

    І є сміх,
    коли спіткнувся хтось і впав,
    і вже не годен встати самотужки.
    Та замість кинутись на поміч,
    дурносміх береться за живіт
    і сплескує руками об коліна.

    Наче рентген, наскрізь сміх просвічує:
    здоров’я це чи вже хвороба -
    хронічна і невиліковна.

    P.S.
    Ще засмієтесь ви на кутні,
    московські дурні думні,
    як Господу набриднуть
    над Україною імперські ваші глузи.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  20. Шон Маклех - [ 2014.04.15 13:20 ]
    Великодні дзвони Ірландії
    Пам’яті героїв Великоднього повстання 1916 року.
    Минуло 98 років – а ніхто в Ірландії не може забути той Великдень…

    Гудуть дзвони над Ерін
    Віщують божий Великдень.
    Колись їх срібний поголос,
    Що летів над островом Долі
    Віщував порив до Свободи,
    Віщував велике повстання
    Гелів, що дух кришталевий феніїв
    Воскресили для вічного Неба,
    Воскресили для душ ірландців,
    Що в цей день підняли повстання,
    Почали війну за Свободу,
    Кулі відливши зі срібла,
    Здійняли наш зелений прапор –
    Прапор Святого Острова
    Щоб він горів смолоскипом
    Під кулями окупантів.
    Року того божого
    Року того шістнадцятого
    Ірландці сказали досить
    Жити нам у неволі!
    Острів зелений весняний –
    Острів святого Патріка
    Несемо у звільнених душах
    Тих, що летять у небо…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  21. Шон Маклех - [ 2014.04.14 22:29 ]
    Мiсто вогнiв
    Я багато разів відвідував місто Белфаст (точніше Бел Ферсте) і кожного разу у мене виникало відчуття, що я приїжджаю у зовсім інакше місто. Тільки потім – на старості літ я зрозумів, що не місто змінюється, а я. І згадуючи все пережите, згадуючи річку Лаган та вулицю Донегол і Кільця Велетнів я написав таке:

    Місто горбатим Езопом
    Розповідає мені – блукальцю
    Старі банальні жорстокі істини,
    Що незримими дзвонами гудуть
    На старому католицькому цвинтарі
    Біля каплиці святого Патріка
    На вулиці, що має початок
    Але не має кінця,
    На вулиці, де люди знають
    Про кожного жителя:
    Хто якої віри з художників,
    Що розмальовують стіни будинків
    Залізними графіті відчаю –
    Своїми одкровеннями нервовими.
    Колись я був молодим
    (Які і всі ви – читачі)
    І знав,
    Що це старе місто ліхтарів – моє,
    Що земля ця зболена – моя,
    Що всі ми бородаті гели –
    Сни пастухів та феніїв,
    Шанувальники сонця, плуга й горіха,
    Дуба та Каменя Долі.
    А тепер сивим птахом
    Дивлюсь на світ вітрів,
    На море холодних хвиль
    І якось тихо повторюю
    Сумне одкровення відлюдника:
    Я чужий у світі чужих…
    Холодні тіні будинків
    Цього сірого міста –
    Белфаста.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  22. Василь Кузан - [ 2014.04.13 16:35 ]
    Зелена неділя

    Вербові котики такі м’які і теплі.
    Вони лащаться на сонці і туляться до матері-гілки,
    Наче кошенята до кішки.

    Так до грудей батька пригортається маленький син,
    Так обіймає цицьку мами немовля,
    Так темінь горнеться до світла свічі,
    А морська хвиля у години штилю
    Обіймає берег.

    Тобі хочеться погладити вербового котика?
    Доторкнися пучками пальців
    До моєї ніжності.

    13.04.14


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (2)


  23. Софі Аголь - [ 2014.04.12 23:54 ]
    Замітки європейця
    ***
    глибокою раною на тілі Парижа
    веною у ньому
    прямо крізь серце
    встромлена металева вежа
    справжня Дама
    єдина у ньому
    дама здатна претендувати на красу
    бо мабуть металева
    тому вічна
    як і подорожній
    що його п'яти звсають з її кріплень
    коли він хапається за межу
    між пластинами буття
    щоби відтепер жити по-справжньому

    ***
    тепер я не годна заснути
    без голосу металевого годинника
    у Празі
    з якого повсякчас виходить сурмач
    аби сповістити світу про час
    який плине вічно
    й незалежно від нас
    саме про нього
    Прус сказав
    що міцно спав би
    непорушним сном
    якби якийсь ідіот
    не сурмив уночі у свою сурму
    під вікнами старого готелю
    де він зупинився на постій

    ***
    запитавши літню німку
    чи має вона 2 євро на розмін
    ти отримуєш 1 у подарунок
    просто так
    на щастя
    до наступного разу
    коли комусь іще
    знадобиться ця монета
    і ти врешті
    матимеш нагоду
    відплатити третьому

    ***
    біля входу в паризьку "двопалубку"
    тебе наздоганяє молодик
    і лізе першим
    наперед без честі
    ти вже майже готова здатися
    й за звичкою звільнити йому
    своє місце
    як завше у нас ведеться
    але ти у Парижі
    і раптом нестримна сила
    мужньої руки
    зупиняє нахабу
    нагадуючи йому
    що попереду жінка
    і ти мовчки йдеш уперед
    тріумфуючи від того
    що ти є
    у Парижі



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  24. Мирослав Сакаль - [ 2014.04.12 22:38 ]
    Краплею в морі
    * * *
    краплею в морі
    розтворюся в тобі
    подихом вітру
    зникну в імлі
    крихтою світла
    закрию безодню
    не маю нічого
    без тебе
    ти все
    зламані крила
    небо згоїло
    ноги стояти
    навчило життя
    вмирати розлука
    відбила бажання
    ти прийдеш
    вже скоро
    жити
    буквою в слові
    бути значною
    проміжком в часі
    на дно не піти
    вчитися в тіні
    як бути цілим
    цілим з бажанням
    з тобою
    завжди
    12.04.2014р.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  25. Шон Маклех - [ 2014.04.07 16:53 ]
    Середмістя
    Серед міста
    В якому всі будинки сірі,
    Де живуть люди з чорними душами,
    Я бачив перехожого
    Вдягненого у синій плащ,
    Що був розмальований метеликами.
    Він носив дзеркало
    В якому замість весни
    Відображалася осінь,
    В якому замість людей
    Відображалися звірі,
    В якому замість квітів
    Відображалися мушлі.
    Той перехожий казав,
    Що заблукав у це місто випадково,
    Що він шукав ключ від усіх дверей,
    Бо його дзеркало – то теж двері,
    Бо кожне вікно цих сірих будинків –
    Це зіниці черепа
    Старого давно померлого писаря,
    Що в похиленій ратуші
    Записував у реєстр мертвих,
    Не знімаючи чорні окуляри думок.
    У тому місті
    Зупинилися всі годинники
    Коли серед ночі
    На дзвіниці зруйнованого храму
    Сова прокричала слова одкровення
    Мовою давно зниклого народу:
    Уривок пророцтва
    Про людей вдягнених в сіре.
    Тільки ніхто не зрозумів ці речення.
    Окрім отого перехожого –
    Отого – з дзеркалом.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  26. Шон Маклех - [ 2014.04.05 19:33 ]
    Дороги весняного вітру
    Дороги весняного вітру
    перетинаються біля старого ільма,
    Що крислатим дороговказом
    Перетворює думку на знак,
    Що чорним калікою
    Тичеться в море квітів
    Пальцями сухих гілок.
    Дороги весняного вітру
    Існують у мріях птахів:
    У піснях про вічне повернення
    До неіснуючого дому
    Вічних блукальців легкості.
    Дороги весняного вітру
    Білим маревом стелють шлях
    Розтривоженим душам
    До Валгалли хмар –
    Білих, як пелюстки вишні
    Чи то до кудлатого Сіду –
    Темного як нутро глека.
    Дороги весняного вітру
    Сповнені гудінням
    Волохатих прочан,
    Що торують своє паломництво
    Від храму квітки до монастирська-вулика.
    Дороги весняного вітру
    Нескінченним лабіринтом
    Заводять у хащі музики
    З яких нема вороття
    Навіть жебраку-скрипалю
    З графства Слайго.
    Дороги весняного вітру
    Стануть колись дорогами осені
    Коли зацвіте верес…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  27. Шон Маклех - [ 2014.04.03 23:39 ]
    Папірус пелюстки вишні
    Весна – це хатинка для їжаків:
    Всі мої думки колючі,
    Як апострофи у книзі Судного Дня.
    Нагромаджую фрази,
    Як каміння, що назбирав
    На вбогому полі
    Волошкових сутінок.
    З чорної тканини ночі
    Шию собі сутану монаха-схимника,
    З тонких ниток місячних променів
    Плету собі хітон орфіка дня.
    Мої нічні пісні тихі,
    Мої прозорі думки підняті
    З бездонного колодязя чорноти,
    Мої рядки незачесані
    На папірусі пелюсток вишні.
    Напишу заповіт:
    Слова мої повітряні –
    Їжакам лісу темного:
    Най бережуть їх на досвітках
    Від поглядів злих і колючих,
    Черевики мої стоптані –
    Синицям пагорбів тисових –
    Най зів’ють у кожному
    Гніздо маленької істини,
    Мій дім відлюдника –
    Старому пугачу:
    Най живе на його горищі,
    Най прокричить серед ночі
    Світу сього цинічного
    Правду-матінку моторошну,
    Мої рукописи вицвілі
    Старому круку чорному –
    Най читає їх оком блискучим,
    Най береже таїну літер
    Аж до Суду Страшного Божого…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (4)


  28. Василь Кузан - [ 2014.04.03 23:56 ]
    Квітневий егоїзм

    Весна квітує – ти летиш
    У ароматну повінь міста,
    В магнолій ніжний передзвін.

    У райських яблунь на виду
    Цілує небо спраглі губи,
    Занурює в обійми хмар.

    Вростає, по велінню долі,
    Квіток яскраве ластовиння
    В давно порепаний асфальт.

    А ти летиш – душа співає!
    У оп’янінні від натхнення
    Їй не потрібно навіть крил.

    Бо ти закохана. Тобою
    Захоплюються всі довкола,
    А ти кохаєш лиш мене.

    03.04.14


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (5)


  29. Тимофій Західняк - [ 2014.04.03 09:00 ]
    БЕЗ ТЕБЕ...
    Без тебе родинне гніздо
    Трансформується в «хлопське житло»…
    Помітно у домі щезає присутність
    Дружини і жінки.
    Немає звичайних дрібничок,
    У спальні, кімнаті і кухні,
    Що поспіхом ти залишала,
    Як йшла на роботу.
    І так неймовірно давно
    Щоранку відсутній вже запах
    Улюблених твоїх парфумів,
    І цокання твоїх підборів
    Не будить вже вранішню тишу.
    Ще досі ввижається постать
    Твоя перед дзеркалом в платті,
    Розчісуєш гарне волосся:
    «Ну, як я тобі, може бути?»…
    Яке невимовне сирітство
    Торкнулося кожної речі,
    Як дотик самотності швидко
    Все змінює, й так невблаганно...
    ............................
    Скрізь прибрано, чисто, охайно,
    І вчасно политі вазони,
    Є все, не бракує нічого,
    Немає (боюсь цього слова) –
    Тебе, моя мила, тебе…

    3-04-2014


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (8)


  30. Шон Маклех - [ 2014.03.29 16:08 ]
    Птах Місто
    У квітні 1964 року я відвідав Стокгольм. Під час того епічного візиту місто зовсім не нагадувало мені ні місто єретиків ні (тим паче!) місто вікінгів. Чомусь асоціювалось воно в мене виключно з сентиментальністю Інгвара Бергмана. А ще з птахом – ні, не з диким гусаком Сельми Лагерлеф, а з сірим журавлем епохи бароко. Блукаючи вулицями цього ностальгічного міста, я зустрів вуличного художника, що сказав мені таке: Ви не думайте, що Стокгольм – місто ідеальне, тут такі самі проблеми. як і в інших містах…» І тоді я раптом зрозумів, що єдине місто на Землі, яке не має проблем, це Дублін. І тільки тому, дублінці (Dubliners) усвідомили: проблеми – це щось не матеріальне, це те, що існує тільки в нас в голові. Якщо в нас в голові немає проблем – їх немає ніде. Пізніше (О, набагато пізніше!), згадуючи це, я написав таке:

    Весняне небо
    Зазирає птахом
    У кратери площ,
    У каньйони вулиць.
    Чому я такий розхристаний,
    Як пілігрим слова
    З дірявими черевиками палітри?
    Весняні квіти –
    Це білі, жовті й сині привиди
    (Червоних не буває –
    Ні весняних квітів, ні привидів,
    Точніше – червоні привиди померли)
    Ефемерної епохи веслярів.
    Якщо ти плаваєш
    По океану часу,
    Чи літаєш
    У просторі прозорих дерев, то:
    Ти босоногий Августин:
    Марно шукаєш
    Одкровення Доната-єретика
    Серед папірусів – квітів вишні.
    Ти – візантієць останній:
    У бібліотеці свого черепа
    Марно гортаєш
    Попіл спалених книг
    Олександрійської бібліотеки
    Своєї юності.
    Ти в межичассі,
    Яке ніколи не стане епохою.
    Подушки хмар
    Марно під голову мостиш
    Хворому століттю.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  31. Марина Кордонець - [ 2014.03.26 14:56 ]
    Розкажи мені, що в твоїм Імені є Любов?
    Розкажи мені, що в твоїм Імені є Любов?
    Стомленим голосом озиваючись, міряю кроки
    Незмінно безсилля у кров мою, наче коріння, вросло
    Невже я не йшла шляхом віри?
    Невже загубилась в дорозі?

    Із пам’яті спогади про дитячі молитви вночі
    Той шепіт блукає туманами
    Це не відпустить, я знаю
    Але я питаю тебе, що в твоїм Слові – Любов?
    У якій точці зіткнення знову зустрінемось?
    Тільки б дійти, не спізнитись у часі

    Твоя Любов – Путівник
    Огортає, залишивши слід
    Це безкінечно триватиме
    Ким би знову я не відродилась
    Твоя Любов зобов’язує вірити, бо ж скільки тих днів…
    Щоби зустрітись навіки
    Щоби більше ніколи не втратити

    Я проведу тебе
    Ось, торкнися моєї руки
    Ти вже бував у тіні лабіринтів
    Де я ховалась від холоду
    Щось чи когось ми втрачаємо і це безперервний потік
    Віднайти тебе, обійняти і розмовляти тихо, довго

    25(03)2014


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.88) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  32. Шон Маклех - [ 2014.03.25 20:40 ]
    Повернення
    Наша перша колиска – тиша.
    Людське життя – це вічне повернення
    У темний дім віковічного «Я» -
    Предковічного першопочатку,
    Де слова народжуються
    Дітьми одноокого Атмана –
    Знаками, намальованими
    На поверхні астероїда,
    На хвості крижаної комети
    Чи на ймовірності
    Самотнього електрона.
    Повертаємось: завертаючи зірки
    Великого Воза,
    Запрягаючи Чорного Дракона Ніщо,
    Завертаючи рукави Галактики,
    Чи збираючи в кишені вогники Стожар
    І знову запитуючи себе:
    «Хто ми? Навіщо ми тут і для чого?»
    Здогадуємось, що ми уривки
    Плинних думок Всесвіту,
    Цяточки Великої Істини,
    Дхарми нескінченної свідомості.
    Дивляться в чорне небо
    Поцятковене вогниками зір
    Двоє гравців маленькими істинами:
    Я і мій сірий кіт.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (4)


  33. Шон Маклех - [ 2014.03.25 20:30 ]
    Зелений день
    Дні як і вірші бувають різних кольорів: білі, чорні і навіть зелені. 17 березня якраз зелений день – люди вдягають зелений одяг, зелені капелюхи і навіть фарбують сиві бороди у зелений колір. Я подумав, що в нас, ірландців, більшість днів меланхолійно-дощаві. Але тільки не цей! Мені чомусь пригадалась давня легенда про мореплавця Майль Дуйна: під час плавання він приплив до острова де паслися тільки чорні і білі вівці. Якщо чорна вівця потрапляла у біле стадо, то автоматично ставала білою і навпаки. Я подумав, що в День святого Патріка всі ми вівці, а пастор у нас один і написав таке:

    Вітрила вулиць – навіть вони зелені.
    Трилистий день дощиська-скрипаля.
    Скільки слів стають сьогодні човнами,
    Скільки пісень стають сьогодні небокраєм
    Сьогодні ми всі мандрівці-волоцюги:
    Старі бородаті шкіпери і молоді юнги –
    Пливемо від острова до острова –
    Від острова Мрій до острова Пісень.
    Адже кожен із нас керманич човна,
    Що обтягнутий шкірою –
    Давнього ірландського човна,
    Що пливе через море Вічності.
    Сивий пастух пантрує два стада –
    Чорних і білих овець.
    На острові, що зветься Життя.
    Але кожна вівця самостійно вирішує
    Чорною бути чи білою.
    А в повітрі дзвін: над островом арфи
    Проростають легенди листками шамроку.
    День, коли можна забути журбу,
    День, коли сумні пісні стають веселими,
    День, коли ми згадуємо – ми всі ірландці,
    День, коли з дідової скрині
    Дістаємо старезні картаті кілти
    Ми – кельти…

    Примітки:
    Написано в День святого Патріка.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  34. Шон Маклех - [ 2014.03.25 20:30 ]
    Країна бородатих
    На острові, що відкритий всім вітрам,
    На острові, що зачісує свої кучері трави,
    На острові, де землі-годувальниці обмаль,
    На острові де кожен камінь – межа
    Володінь войовничих кланів,
    На острові, де гравців зі смертю забагато,
    На острові, де вміли співати помираючи,
    На острові, де вміли помирати співаючи,
    Є країна бородатих – Улад – земля королів.
    Земля торфу й картоплі, скрипок і мечів,
    Земля священних каменів чорних монахів,
    Земля зеленого капелюха і вересового трунку,
    Земля довгих пісень і широких ножів,
    Земля зруйнованих храмів і гіркої пам’яті,
    Ми вміли помирати за тебе – земле смутку,
    Ми вміли любити тебе – земле озер і пагорбів,
    Ми вміли грати на скрипках і танцювати джигу,
    Але так і не навчилися жити тут…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  35. Шон Маклех - [ 2014.03.24 22:39 ]
    Країна білого неба
    Країна, в яку прийшла війна
    Має тепер землю не чорну, а сіру:
    Кольору вічно теплого попелу,
    Кольору волосся вдови,
    Кольору очей сиріт.
    Країна, в яку прийшла війна
    Має тепер небо не синє, а чорне:
    Кольору погляду втомлених людей,
    Кольору плаття сумних жінок,
    Що вже не чекають – нікого і нічого.
    Навіть небо білого дня – не синє, а біле:
    Вицвіле від горя дітей,
    Що раптово стали дорослими,
    Від суму спалених хат,
    Від порожнечі, що волає
    Душами, що летять в байдужий Космос:
    «Все і нічого! Всі і ніхто!»
    Країна, в яку прийшла війна:
    Ти думав колись – це інша країна,
    Ніколи не буде ця країна моя.
    Але ти помилився. Це в твою країну
    Прийшла війна…
    Її принесли на брудних чоботах
    Люди з сліпої країни,
    Люди з іржавими душами,
    Люди без облич…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  36. Шон Маклех - [ 2014.03.24 22:09 ]
    Серце світу сього
    Сонце зазирає цієї весни
    В кожну зворохоблену душу.
    Люди гарячого полум’я
    Відчувають,
    Що ритм їхніх сердець
    Звучить барабаном,
    Як ритм серця нашого Всесвіту.
    У кожного сонцепоклонника
    Серце – шматочок Сонця.
    Складаємо світилу офіру
    Медом – жовтим як Сур’я –
    Золотим дарунком
    Сонячних літунів,
    Що співають своїм гудінням
    Вічну славу вогняному серцю,
    Першопочатку нашому життєдайному.
    Здіймаємо руки до Неба,
    До цієї колиски синьої,
    До цього колеса вічності,
    Шатра буття всеосяжного:
    Кличемо тебе, Сонце!
    Серце нашого світу!
    Зійди над світом темряви,
    Спали чорну неправду,
    Висуши твань облуд,
    Прожени країну мороку
    З нашого світу джерел!


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  37. Олена Малєєва - [ 2014.03.21 22:40 ]
    Єдине і вірне кохання
    «Я буду купувати найкращі, нішеві парфуми,
    Аби мій запах був дорожчий за її.
    Я помру у спортзалі,
    Але моя талія буде тоншою за її.
    Всі норки світу покладуть свої нікчемні життя
    За мої вії,
    І мій погляд буде виразним,
    Таким, що зазирає у саму душу,
    Аби побачити, що там ховається у твоїй ницій душі,
    Яка кохає двох жінок одразу.
    Подивись на мене і не сумнівайся –
    Просто одну обери!
    Мене одну, найкращу!» -
    Так думають всі коханки світу,
    Але найкраще, що ти
    Можеш зробити –
    Це послати його подалі
    Просто кажучи: під три чорти
    І жити далі
    Своїм щасливим, вільним життям.
    Вільним від нього.
    Просто випий цієї правди отруту.
    І люби себе, себе одну –
    Це єдине у чому є сенс –
    Це єдине і вірне кохання, яке може бути.

    21.03.2014 року


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (1)


  38. наТалка гЛід - [ 2014.03.17 11:59 ]
    Нівелювання на новий лад (із міркувань у півголоса)
    – Невже це Він? – примружилася
    від несподіваного світла вона.
    – Це не може бути Вона, - у мент
    напружився він.
    – Він. Це? Невже! – розрівноважилась
    вона.
    – Вона!? Бути не може це! – вражено
    він.
    – Невжжже? – з ажіотажем завважує
    вона.
    – Ннне.. – він зніжено.
    – Він! – вона наближено до півсеми.
    – Вона… – він по весняному
    імажистсько.
    – Ві.. – вона на півжиття
    далекосяжніше.
    – Вво.. – він ворожбитсько, зверхньо.
    – В. ж.. – вона знеможено.
    – в. ж.. заміжня. – Він.
    – Невже? – вона.
    – Бути. Ннне..? – він.







    Рейтинги: Народний 5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  39. Шон Маклех - [ 2014.03.14 20:16 ]
    Моря хмар
    Мій сон – реальність.
    А реальність – лише сон,
    Що сниться Богу серед моря,
    Бо небо – просто море хмар
    І синяви. Лише колиска снів,
    Що сняться Богу.
    Він дозволив
    І грішним нам побачити ці сни,
    А ми все ділимо
    Те небо на квадрати
    І на трикутники*,
    Все міряємо марно
    І намагаємось
    Отямитись від сну.
    І тільки дереву –
    Старому ясену**,
    Що посадив скрипаль***
    Давно померлий
    Наснилось справжнє:
    Не війна, і не Калігула –
    Не божевільний карлик****,
    І навіть не юрба убивць.
    Наснились квіти:
    Хризантеми і фіалки.

    Примітки:

    * - колись в часи білих колон та запашного повітря античності жив чоловік на ім’я Евклід. Він любив інколи дивитися в небо і малювати у цьому синьому просторі уявні трикутники і квадрати. Але я не про нього…

    ** - цей старий ясен росте в Дубліні на вулиці Лана Сан Томас (святого Томаса) – недалеко від собору Святої Марії. Я часто любив спілкуватися з цим деревом – цей старий ясен чудовий співбесідник, завжди розумів мене…

    *** - цього скрипаля звали Фланн О’Браєн (1879 – 1962). А посадив він той ясен у 1928 році.

    **** - не вперше в історії жорстокі та божевільні карлики ставали королями і імператорами. Було вже таке… Почитайте хоча б Пера Лагерквіста. Сам Калігула не був карликом, але дуже мені вже він нагадує одного жорстокого імператора низького зросту…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (3)


  40. Шон Маклех - [ 2014.03.14 20:41 ]
    Божевiльнi велосипеди
    У місті повітряного ренесансу
    На бруківці з чорних доломітів
    Біля контори сліпого архіваріуса
    На вулиці аптекаря Вергілія*
    Божевільні велосипеди
    Знайшли свою пристань,
    Чіпляючись якорями педалей
    За відблиски вітрин принцепса –
    Того, хто Германік чи то його син
    І Цезар, і Чобіток, і ще й Юлій.
    Замість газети читати буду афішу,
    Замість сніданку гострою бритвою**
    Пошкрябаю свої щоки,
    Замість «Добрий день!»
    Побажаю нірвани***
    Продавцю морозива і тістечок.
    Його звуть Клавдій
    І він теж любить гриби
    І дружину зве Агріпіною,
    Він теж пише трактат по етрусків
    І постанови про вітри та видовища.
    Тільки він любить –
    На відміну від того Клавдія
    Кататися на божевільних велосипедах.
    Він користується підтяжками,
    Бо боїться загубити штани вічності.
    Пригостіть його фразами.
    Тими самими – про нас.

    Примітки:

    * - я знав двох аптекарів у яких імена були Вергілій. Один жив Дубліні білі Трініті-коледжу і був дуже сентиментальним, а інший в Осло (Христианії) і мав великого чорного кота якого годував сардинами.

    ** - до речі, гарний спосіб поснідати. Колись я такого способу не цурався, але запустив бороду, згадавши, що слово Улад перекладаєть як «Країна Бородатих».

    *** - старе ірландське привітання. Один мій знайомий, якого звали Рорі – в нього ще бракувало двох пальців на лівій руці завжди вітався так: «Метафізичної тобі нірвани у вітряний день!» Хоча сам він був фізиком, зовсім не ліриком. Що не типово для ірландця…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  41. Іван Потьомкін - [ 2014.03.13 20:14 ]
    Езоп (перелицьовані байки)
    Як почувся півня спів,
    Лис на ферму полетів.
    Прибіга. Примружив око:
    «Є м’ясце, та зависоко...
    Любий друже, я б хотів,
    Щоб ти поруч мене сів.
    Мав би я тоді нагоду,
    Віддать шану твоїй вроді».
    «Я б не проти, але знаю,
    Є такі, що лиш чекають
    Хвилі тої, щоб нас з’їсти...»
    «Про нові не чув ти вісті:
    Порішили усі звірі
    Жить у злагоді та мирі»,-
    Так патяка хитрий лис.
    Півень же у даль дививсь.
    «Що там видно, милий друже?»-
    Лис цікавий знати дуже.
    «Бачу, друже, я в цю мить –
    Хортів зграя сюди мчить».
    «Вибач,- каже лис у дрожі,-
    Говорить я більш не можу».
    «Слухать далі б я хотів,
    Та ти зблід, як про хортів
    Я сказав. Як решта звірів,
    З усіма й вони ж у мирі?»
    «Бачиш, часом так буває,
    Що про мир не кожен знає...»
    Тільки курява знялася,
    Як до лісу лис подався...
    P.S.
    Хто спіткнувся на брехні,
    Обведуть того й півні.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  42. Дмитро Куренівець - [ 2014.03.10 19:57 ]
    ***
    юний сотнику Володимире!

    скажи своєму кремлівському тезкові
    скажи все, що думає про нього Україна
    скажи те, про що мовчить його власний народ
    і всі 83 суб'єкти його федерації

    скажи так, як ти вмієш
    аби він якнайскорше побіг до свого сартіру
    подібно до його кривавого блазня
    чиї залізні хрущі знялися в повітря
    нашугані твоїм характерницьким словом

    2014


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  43. Ольга Дмитраш - [ 2014.03.10 04:40 ]
    Голосно стукав годинник
    Голосно стукав годинник,
    Скоро пробігали дні.
    І не тільки вони…
    Люди, емоції, випробування.
    Все рухалось в хаосі.
    Мрії збувались і тікали.
    Всі забули ким в дитинстві були.
    Не віриться, що такими стали!
    І в дзеркалі вже бачиш не себе,
    Не ту велику віру і дитину мрійливу.
    А бачиш сіру тінь…якою ти стала!
    Сіру, несправжню, але шукаючу вихід!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. наТалка гЛід - [ 2014.03.07 12:16 ]
    Сповідь прибиральника гештальттерапевтичного кабінету

    ця опісляпонеділкова середа
    розмістилася на протертій канапі
    як сексуально невдоволена жінка
    зі замшілих полотен ренуара
    рому настачили очевидно надвдосталь
    ромби кімнати проносяться
    як кадри
    зі кінострічки у жанрі нуар
    за віком вікна
    піала сонця розплескується
    побіля котельні
    дві закохані діви перешіптуються собі туди-сюди
    вештаються
    ніяк не знаходжу часо-сил-простору
    аби розібратися в цьому патерні
    о ці агресивні як тигри тригери
    бісексуалів та й натуралів
    зрештою
    наш доктор перлз віддає перевагу
    о.генрі
    а я саме перелистую
    за опісляпонеділковим горнятком докторевої робусти
    роботи о.потебні
    до речі я не зазначав
    що закінчував інститут
    філології кну ім шевченка
    якщо ні
    то і кну з ним
    о ця опісляпонеділкова середа
    розмістилася
    на протертій канапі
    як жінка.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  45. Олена Малєєва - [ 2014.03.04 16:22 ]
    Бардак
    Сонце, місяць,
    Сонце, місяць,
    Сонце-сонце.
    Місяць — місяць.
    Сонце... Сонце...
    Сонце... Сонце...
    Місяць? Місяць!
    Сонце... Сонце...
    Місяць! Місяць!
    Місяць! Місяць!
    Сонце? Місяць!
    Сонце? Місяць!
    Ні? - Так!
    Ні? - Так!
    Так? - Ні!
    Так? - Ні!
    Так? Так. Так! Так...
    Ні-ні-ні.
    Так-так-так.
    Ні — так!
    Так- ні!
    Так! Так! Так!
    Ні. Ні. Ні.
    Сонце, місяць,
    Сонце, місяць.
    Ні — ні.
    Так — так.
    В голові у вас бардак!
    30.12.2013 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (3)


  46. Леся Низова - [ 2014.03.03 03:11 ]
    Цінуймо кожен день... Таню!!!
    Дорога наша Танюшко!
    Зрозуміло, не до свят сьогодні. Але дозволь привітати Тебе з Днем народження!!! Хочемо побажати Тобі світла, добра, радості, любові, щастя, добробуту!!! І все це обов"язково буде, коли ми відстоїмо нашу Богом дану Україну!!!
    Нам потрібні сили, згуртованість, єдність. І величезне значення має взаємопідтримка й взаємодопомога в спільній святій справі!!! Любімо один одного, любімо Бога, любімо нашу Україну!!!

    Ми любимо Тебе!!!

    Із Днем народження, люба посестро!!!


    А кліп - для настрою)


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (15)


  47. Леся Низова - [ 2014.03.03 03:11 ]
    Цінуймо кожен день... Таню!!!
    Дорога наша Танюшко!
    Зрозуміло, не до свят сьогодні. Але дозволь привітати Тебе з Днем народження!!! Хочемо побажати Тобі світла, добра, радості, любові, щастя, добробуту!!! І все це обов"язково буде, коли ми відстоїмо нашу Богом дану Україну!!!
    Нам потрібні сили, згуртованість, єдність. І величезне значення має взаємопідтримка й взаємодопомога в спільній святій справі!!! Любімо один одного, любімо Бога, любімо нашу Україну!!!

    Ми любимо Тебе!!!

    Із Днем народження, люба посестро!!!


    А кліп - для настрою)


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  48. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2014.03.02 20:05 ]
    Особливості південного характеру
    Миколаїв завжди спокійний, врівноважений. Інколи думаю, виросла і живу у цьому місті, а так і не стала схожою на нього. Проте легко навчилася за типом мовчання вгадувати - "згодні - не згодні", "підтримуємо", "сумуємо"...

    Незвично мовчазні останнім часом маршрутки - найцінніше джерело розуміння - три місяці обмаль усмішок, майже не звучить музика, молодь не розмовляє і -о диво! - не риється в планшетах. Але саме це мене радувало - не байдужі.

    Коли Миколаїв байдужий, він веселиться від власних радощів і сумує вголос особистим бідам. А зараз мені інколи здається, що місто живе якось механічно - треба їсти, треба йти до магазину, треба їхати на роботу...

    … Садова на перетині з проспектом Леніна спочатку видалася сонною. А, може, сонно-депресивною була я, бо раптом прокинулася від незвичного - б...дь как услышу их "Слава Украине," так автомат хочеться взять. Сонливість якось зникла раптово, чесно, я стислась, відчула себе так одиноко, - було ще рано. Навколо міліція і люди в чорному. Хто вони, кого насправді охороняють… І, розвернувшись, попрямувала до своєї улюбленої церкви.

    Коли вийшла, то людей було багато, теплі усмішки,Слава Україні, тисячі, не менше 5 тисяч за підрахунками очевидців, і воно б радіти,та тільки і в Промзоні через три години мене догнало сп`яніле - «бандерівка, резать вас…»

    Лікування буде довге…


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (19)


  49. Шон Маклех - [ 2014.03.02 00:39 ]
    1916. Тiльки голос...
    Ті, хто поліг за ці зелені пагорби,
    Ті, хто підняв прапор республіки
    Над поштою сивого міста
    У шаленому пориві
    Звільнити острів нашої долі.
    Вони стали голосом,
    Що співає ірландські пісні
    Пастухів вересових пустищ.
    Вони стали словами
    Старих ірландських легенд,
    Що вервечкою прозорих істин
    Ведуть нас тисячоліттями
    Крізь туман забуття
    І кощавість байдужості.
    Вони стали шелестом
    Трави серед білих каменів,
    Трави, яка стільки часу
    Шепотіла про сховане
    В глибинах безодні озера
    Наших сліз пам’яті.
    Вони стали спогадами
    Старого сумного лірника,
    Чия пісня птахом
    Літає над морем грізним
    Вони стали музикою,
    Що звучить одвічно
    У водоспадах Ерін…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  50. Шон Маклех - [ 2014.03.02 00:56 ]
    Голос цвiркуна
    На Великдень я завжди приходжу до одної невеликої старовинної ірландської церкви, де в середині темно, майже чорно, і тільки через кольорові вітражі падає промінь світла. Веселі прихожани інколи запитують мене: чому я такий сумний у такий радісний день. Вони просто не знають, що я згадую Великдень 1916 року у Дубліні…

    Сентиментальний цвіркун
    У старому кам’яному домі,
    Що стоїть на скелі ельфів,
    Серед землі вітрів і відчаю,
    Ховається за холодною пічкою
    в якій ніхто не палив
    Веселого вогню затишку,
    Не готував на його язиках
    Добру вечерю спогадів,
    Не грів свої зашкарублі руки
    Старого моряка мертвого океану.
    Але цей цвіркун –
    Цей вусатий мудрець спогадів,
    Цей вчитель одвічної журби
    Співає мені пісню тихої радості –
    Тихої радості людей нашого клану.
    Коли я згадую всіх поіменно –
    Всіх кого тоді вбили,
    Тоді – після Великодня
    Року тисяча дев’ятсот шістнадцятого,
    Коли земля моя –
    Зелена Ірландія
    Рахувала вдів і сиріт…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   59   60   61   62   63   64   65   66   67   ...   130