ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Марина Кордонець - [ 2013.07.04 19:01 ]
    ...І я знову рухами кволими проводжатиму тебе до воріт...
    І я знову рухами кволими проводжатиму тебе до воріт
    Нам з тобою не багато, не мало
    Всього кілька кроків, всього лише слово-
    Але жоден з нас нізащо не впаде до ніг
    Це не капітуляція
    Це – жертво приношення?
    Чи, можливо, лиш страх опинитись самій?
    Я знову долоні у воду джерельну занурюю і освячую шлях всім майбутнім тобі та мені
    Я промовчу
    Адже для чого ті слова?
    Вони камінням впадуть і не проростуть зерном
    Ти знову йдеш
    Ти повертаєшся знов
    І моя сутність озивається голосом усіх забутих
    Обманом страчених у Любові

    Не дозволяй ошукати себе омані
    Лише серцем думай
    Відчувай розумом
    І простягай мені свої долоні
    Хоча б на хвильку я відчую твердість землі
    А далі…
    Знову до воріт проводжаючи, я збожеволію
    Стану сама собі вірним соратником, найлютішим ворогом
    Бо з думками я один на один
    Хоч би крихту жалю в цій судомній повені

    Потерпаючи від безмежної тиші годин
    Ти ідеш
    На мільйони мене розриваючи

    Безпорадність
    Самотність
    Безволля
    Журба

    Я могла би…
    Так, безперечно, могла!
    Відірвати тебе від себе
    Твої руки – то моє самозречення
    Я не в силах сказати: Залиш мене
    Моя воля минула з туманом
    Заколисують ввечері співи птахів
    А уранці я знову… чекатиму?
    Певно, життєвих доріг мало пройдено мною
    Хоча часом здається, що забагато
    Просто йди, не вертайсь
    Просто йди, просто…
    Ти залишив мені сни знов на згадку…
    Відчуття, мов би я на розпутті і не знаю, куди мені йти
    Все по колу
    Як завжди ми в русі і з нектаром гірким на вустах
    Я могла би зректись…Могла?

    01.07.2013


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Анатолій Криловець - [ 2013.07.04 09:31 ]
    ***
    Серце болить так,
    що аж віддає під лопатками.
    То – крила.
    Але навіть у найдобрішого ангела
    крила не є безмежними.

    21 жовтня 1996 року


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6) | "http://poezia.org/ua/id/20018/personnels"


  3. Анатолій Криловець - [ 2013.07.04 09:44 ]
    ***
    необачно
    поранив серце
    об гострий місяць
    твоїх губів
    ще одна
    кривава зоря
    вмерзає
    у морок ночі

    18 січня 1994 року


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3) | "http://poezia.org/ua/id/18581/personnels"


  4. Іван Низовий - [ 2013.07.03 21:39 ]
    Біла вежа болю
    Я ліплю її
    з білого смутку і білих туманів
    на основі свого особистого сивого болю
    від понесених втрат,
    від малих і великих поразок
    на межі перемог,
    що намарились і не збулися...

    Я ліплю свою вежу
    з лози, що росла на шпіцрутени
    для нескорених,
    з глини,
    що вбила колгоспницю-маму, -
    моїй вежі, я знаю, вовік не загрожує
    вавилонське руйновище:
    глина й лоза - монолітні!

    Я люблю свою вежу -
    інакше її не ліпив би
    на останньому подиху,
    сили зібравши останні...


    04.12.2006


    Рейтинги: Народний 7 (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (21)


  5. Наталя Чепурко - [ 2013.07.03 14:21 ]
    Герой.
    ###

    Не мой герой!!!Не моего романа!!!
    По сути: даже не герой!
    Я не ищу в тебе изъяна-
    Ты изначально мне родной!

    ###


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  6. Нінель Новікова - [ 2013.07.03 10:25 ]
    Жара
    Жара, жара…
    Без прОдыху, с утра!
    Расплавились и испарились мысли
    И в небе легким облачком повисли.
    Лишь слабая надежда остается,
    Что дождиком стихов оно прольется
    Когда-нибудь. Ну а пока – жара.
    Не освежают даже вечера…
    Жара. Невыносимая жара!
    2013


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (13)


  7. Анатолій Криловець - [ 2013.07.02 18:05 ]
    ***
    мені завше здавалось
    пестити
    походить від слова пес
    зіщуленим цуценятком
    скавулить холодна душа
    в ноги перехожим жінкам
    лащиться покинута собачість
    Боже! чи ж випадкова кістка
    спалахне вогнеграєм ніжності?

    18 січня 1994 року


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10) | "http://poezia.org/ua/id/17556/personnels"


  8. Анатолій Криловець - [ 2013.07.02 18:58 ]
    ***
    Сім’я –
          великий материк любові.
    Сім’я –
          три острівці самотності.

    21 жовтня 1996 року


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9) | "http://poezia.org/ua/id/17758/personnels"


  9. Юлія Хвас - [ 2013.06.28 21:48 ]
    ***
    Але ти мене інколи згадуєш
    дихаєш мені у мовчання
    і я відчуваю кроною торішнього листя
    що продовжую стелитися під ноги
    твоїм несуттєвим сумнівам
    сумнівним балачкам
    балакучим сутям

    і погодься

    чим тонше стелитися
    тим привільніше й солодше
    тобі
    занурювати підошви у м*якість
    зовсім не підозрюючи
    що топчеш її
    незворотно


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  10. Василь Кузан - [ 2013.06.28 15:09 ]
    Як гриби…


    Діти ростуть швидко,
    Як гриби після дощу.

    Ось уже рік і чотири зуби,
    Ось уже три і два шрами на лобі
    Від падіння з велосипеда,
    Ось десять років і одна сестричка
    У планах батьків, які ніяк не вирішать
    Чи рано ще, а чи вже пізно
    Думати про це…

    Ось уже вісімнадцять і три рубці
    На серці у тата,
    Який любить державу,
    А вона його терпіти не може,
    Бо всі інші чоловіки на заробітках,
    Десь у чужих краях залишають своє незадоволення
    А додому приносять гроші
    І не вимагають від влади
    Ні нормальних доріг,
    Ні єдиної державної,
    Ні поваги до себе,
    Яка в цивілізованому світі
    Вимірюється зарплатою,
    Одним законом для всіх
    І свободою слова…

    Ось уже двадцять п’ять
    І онуки, які ростуть швидко,
    Як гриби після дощу…

    Починаєш відчувати втому і те,
    Що молодість зачинила двері
    Перед самим твоїм носом,
    А ти так і не встиг
    Роздивитися її
    З насолодою.

    Хоча…

    Може вона у шпаринку
    Ще дивиться
    На тебе?


    20.06.13


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)


  11. Олександр Гора - [ 2013.06.28 13:16 ]
    Два чорних крука
    Кожен день два чорних крука - Думка і Пам'ять-
    нечутно пролітають над Землею.
    З настанням сутінок священні птахи спускаються на плечі господаря
    і докладно розповідають йому про все, що бачили...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Олександр Гора - [ 2013.06.28 12:09 ]
    Зерно
    Все людство в зерні Духа
    Належить до різних планет,
    Хоча і знаходяться на Землі,
    На одній із станцій своїх ...
    Є шлях землі і шлях крил,
    розберися і відміряй.
    Велике відчуття крил,
    Коли піски замітають слід.
    Коли ім'я Храму вимовлено буде,
    Тоді настане зображення Духа.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Іван Низовий - [ 2013.06.27 23:28 ]
    Майже елегія
    За пазухою міста вельми зручно.
    Дороги – путні. А колеса – круглі.
    Тож селюки,
    Добряче намагнічені
    Міським життям,
    Навідуються зграйками
    До рідних гнізд прабатьківських,
    До витоків.
    І настає велике розмагнічення
    На лоні первозданному,
    Під вербами
    Й тополями,
    На падалішнім листі...
    Гірчить димок.
    Шкварчить брунатне сало.
    Шубовскають карасики й опеньки
    В киплячі небудення казанки,
    І булькає домашня самограйка,
    І мова очищається від суржику,
    І пісня закорінюється в душах
    Синів села, заблуканих у місті.


    2006


    Рейтинги: Народний -- (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (16)


  14. Ірина Розвадовська - [ 2013.06.27 21:42 ]
    Любов – це фонетика
    Буває по-різному…
    Один мій друг точно знав:
    Любов – це фонетика.
    Невпинна вібрація язика,
    яка переростає у звук ррр…
    Крапочка літери [і] захована за щокою.
    Чергування шуму і тиші,
    тиші і шуму…
    Легке божевілля.
    Своєрідний дисонанс.

    Один мій друг надто любив фонеми.
    Вони виповзали із середини
    і залишались десь на кінчику язика.
    Були його силою та змістом…

    Могло б скластись по-іншому.
    Тільки хто знайде в собі сили переписати сюжет?

    Коли мій друг навчився бути глибоким,
    його назвали аутистом.
    А він всього лиш вірив у звук більше,
    ніж у саму людину.
    А він всього лиш ніс в собі щось,
    що з’явилось за мільйон років до світла.
    А він всього лиш знав напевне:
    Любов – це коли нікого немає.
    Любов – це коли тебе нема.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (7)


  15. Юлія Гордійчук - [ 2013.06.27 12:03 ]
    Коли - небудь потім
    Коли-небудь,
    коли ми зможемо розмовляти один з одним,
    повітря знову наповниться нашими словами,
    як киснем після червневої зливи,
    вони стікатимуть туманом у калабаню центру,
    запалюючи ліхтарі, цигарки, вогні святого Ельма
    і пристрасть в очах вуличних кішок...
    А доти,
    доки я не взмозі відділити у власному серці
    тебе від твоєї смерті, чекатиму мовчки,
    Ось тут, у темряві сонного літа.
    Я дочекаюсь, мій друже, я вперта...


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  16. Михайло Десна - [ 2013.06.26 17:12 ]
    Кожен сам
    Присвячено Парасці Коливашаласці - талановитому підполковнику диверсійно-пародійного підрозділу ПМ

    Кожен сам -
    адресат за життям.
    Зводить храм
    кожен сам.
    Кожен сам.
    Говори.
    Про життя говори
    почуттям.
    Почуттям
    ні на що не схожим.
    Кожен сам -
    адресант голосам.
    Тут і там
    кожен сам.
    Кожен сам.
    Раптом хтось
    йде назустріч... І ось -
    не здалось...
    Не вдалось
    бути перехожим.

    У життя, у життя
    ну не завжди зручні вітрила.
    Почуття, почуття -
    допоміжні у серця крила.
    Зводить храм, зводить храм
    душевних дум цілюща злива.
    Кожен сам, кожен сам -
    любові неземної диво.

    Телефон
    не болить. В унісон -
    камертон
    абонзон*.
    Абонзон.
    Не барись.
    Почуттям озовись
    і назвись.
    Не дивись,
    що на всіх не схожий.
    Кожен сам
    починається там,
    де світам
    зводить сам
    власний храм.
    Будеш? Будь.
    Почуття не забудь
    і - у путь...
    Добру путь,
    о мій перехожий!


    26.06.2013


    Рейтинги: Народний 6 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (21)


  17. Ігор Герасименко - [ 2013.06.25 17:21 ]
    Дівчина прийшла на побачення
    Дівчина прийшла на побачення.
    Вона змила з себе весь бруд,
    всі невдачі, всі розчарування.
    І одягнула своє найкраще вбрання,
    своє найкраще обличчя
    і віру в своє найкраще кохання.
    По справжньому перше,
    перше й останнє,
    єдине.

    Дівчина прийшла на побачення.
    Вчора, коли вона розповіла матері про мене,
    мати всю ніч не спала,
    весь день ходила сама не своя,
    а ввечері сказала:
    "Іди, доню, - це твоя доля"

    Дівчина прийшла на побачення.
    А я не прийшов.
    Пробач.

    1993


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (5)


  18. Марина Кордонець - [ 2013.06.25 15:51 ]
    ...Зачерпну я води з кришталевих джерел...
    Зачерпну я води з кришталевих джерел
    Втамувати безмірне бажання до втечі
    Не очікую більше любові сліпої, без меж
    Я лиш хочу пізнати дорогу закличну

    Розчинитись із вітром у туманах земель
    Відчуваючи присмак вустами вологий
    Ти торкнувсь мене поглядом втрачених снів
    Та чи мають твої очі взагалі якийсь колір?

    Я втікатиму подалі, хоч би у своїх думках
    Із зачудованого кола не ступити вже ні кроку
    Навіть дивно
    Ось ти поруч і я не відчуваю страх
    Не потрібно ні боротись, ні ховатися від грому

    У оточенні облич цих я німію навіки
    Дощові сезони змили всі дороги
    І тепло душевне, знаю, не зігріє мене вмить
    Ти приніс у моє життя буревії та всі грози...

    13.03.2013


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Марина Кордонець - [ 2013.06.24 18:14 ]
    ...Танцюючи на уламках дзеркал...
    Танцюючи на уламках дзеркал
    Ти фактично не відчуваєш болю
    Відчуваєш лише панічний страх -
    Зупинитись доведеться зовсім скоро

    Адже танець має і початок, і кінець
    Маєш мізер часу, щоб розповісти історію
    Що розкажуть твої очі? Що - долоні?
    Я не знаю...
    Кожен з нас несе свій хрест...

    08/04/2013


    Рейтинги: Народний 5 (4.88) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  20. Марина Кордонець - [ 2013.06.24 18:57 ]
    ...Цей травень став мені отрутою...
    Цей травень став мені отрутою
    Впорскуючи у вени нектар гіркотливий
    Обабіч дороги встеляються цвітом забуті мої імена

    Мене називав ти так просто, Морською
    Це стало нам згубою
    Стало рікою
    І спробуй тепер, поєднай береги
    Але не чекай, що все буде так просто
    Ти впадеш, підведешся і трішки загостреним поглядом шукатимеш нові шляхи

    Я вкотре стоятиму на роздоріжжі
    Спинятиму коней своїх
    Намертво триматиму віжки
    І ще раз думки мене ранять так гостро:
    «Не стати вам морем навік»

    Чи слухати розум? Чи слухати серце?
    Я безліч разів руйнувала осердя лишень через острах обману, зневіри
    Я дивлюсь ув очі твої
    Але сили свої я сама знов звела нанівець

    Цей травень розтане під сонцем пекучим
    Я досі оспівую дні ті минулі
    Коли я уперше торкнулась біди
    Тепер відчайдушно вдихаю повітря
    Ти – моє причастя
    Ти – моя віра
    Мені ще рости і рости

    Навряд чи чекатимеш ти мене знову
    Я стала вразливою
    Стала слабкою
    Постійно шкодую та спльовую жовч
    Рідко завершую те, що починаю
    Живу, ховаючись, від краю до краю
    І нерв мій – не сталь
    Але досі ще є. Забагато

    04(05)2013


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Анна Трепез - [ 2013.06.24 07:24 ]
    кавові очі
    вони бачили і сприймали
    всі відтінки ночі,
    всю однотонність днів
    вони відчули багато-багато смертей
    та не знали спокою,
    і коли нерви у відчаї
    посилено сигналізували
    до больових центрів -
    вони все одно не заплющувались -
    ті кавові очі.

    ними блукає історія,
    зчитана з людей і безлічі книг
    це довкілля, на якому постає новий будинок -
    хмарочос із тонкого скла
    з його даху можна поглядом охопити
    цілий океан,
    звернутися до гір
    і дочекатись відповіді.

    у них - застигла боротьба,
    що інколи поступиться гармонії
    вони не припиняють пошуків,
    і навіть коли гасне ліхтар,
    шлях триває,
    завжди триватиме.

    ті далекі очі,
    колір котрих визначено домінантним геном,
    так і зостануться кавовими
    на тонкому білому папері,
    розмережаться в планіметричній простоті
    темно-синіх літер,
    і ніколи,
    ніколи не закриються.





    24.06.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  22. Тетяна Олещенко - [ 2013.06.23 17:36 ]
    Шовковиця
    Глипне шовковичка – око чорняве
    поміж смарагдових віт,
    спогад бентежний душу пойняв –
    гість із минулих літ.
    Ганна Рижачка – бабу так звали –
    мала шовковиць аж дві,
    діток чужих до них не пускала:
    «Збирайте на вулиці, там, у траві».
    Ліпша погода у баби на серці –
    пустить у двір малишню,
    всядеться та, мов пташата на жердці,
    і – за обидві щоки запашну
    ягоду в ротики, – ох, жовторотики! –
    губки вже чорні і щічки,
    мами вже кличуть, сигналять животики,
    жде-виглядає їх річка.
    Нумо ще трішки, пригорщу-дві,
    завтра не пустить, мо’, баба.
    Знаш хіба, що в її голові,
    чом вона нині гостинна, а вчора – не рада?
    чОму сьогодні: прямуй до дрібної,
    а позавчора – на ту, що велика.
    Що за характер у баби отої,
    як догодити їй? Мика-
    ти нами довго ще буде?
    …Станем дорослими, та не забудемо
    Ганну Рижачку, бабу примхливу:
    сонечко вчора, узавтра – злива.
    Бабі хотілося внуків, та з сином біда:
    він – однолюб. А старенька – стражда.
    …Всохли шовковиці, пишно буяє трава,
    ронить сльозину на їхні могили забуті –
    бабці-вдовиці та сина її – Іва-
    на-анахорета, котрОму судилося бути
    парубком: ненька колись не дозволила
    взяти якусь-то Галю. А іншої він –
    той іще впертюх! – привЕсти не зволив.
    І не питайте – за ким то дзвін.
    …Глипне шовковичка – око темнюще –
    і усміхнеться: всі драми – минущі.

    2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (10)


  23. Тоня Шрам - [ 2013.06.22 23:45 ]
    В землі
    Сонце
    Торкається
    Твоєї
    Шкіри


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Тоня Шрам - [ 2013.06.22 23:16 ]
    Д.
    Батьку,
    Я - не твоя дитина.
    Батьку,
    Навіщо?
    Ти хотів сина.
    Ти хотів викидня.
    Ти хотів сонце.
    Батьку,
    Чуєш?
    Я більше не можу.
    Біжу за обрій.
    Падаю в землю.
    Дивись в мої очі.
    В очах моїх темно.
    В очах моїх нічно.
    Голоси мурижать.
    Без пам'ятні.
    Без розуму.
    Обіймай мене ніжно.
    Обіймай мене сильно,
    Мій коханцю любий.
    Батьку,
    Чуєш?
    Я тебе чую.
    Я відчуваю.
    Подих гарячий.
    Рухи безтямні.
    Шал нетерплячий.
    Вимкнути світло.
    Одяг донизу.
    Батьку,
    послухай.
    Гаряче знизу.
    Вітер біжить.
    За туманами - зимно.
    Батьку,
    Забудь.
    Обіймай мене.
    Вільно.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  25. Катерина Ляшевська - [ 2013.06.22 14:19 ]
    город
    а що життя? іти з тобою по ліву руку
    від межі до межі батьківського городу
    думати чи досить розкидали гною
    і скільки ще доведеться
    і чи потрібно
    і чи вистачить насіння
    чи вистачить на кожен крок сили
    і терпіння

    не посваритися через рядки
    знайти місце для соняшника
    рік по рік
    плече в плече
    садити
    і ніколи не мати певності
    чи щось зійде
    а якщо зійде
    то чи не пропаде

    полоти бур’ян молитися на дощ
    боротися зі шкідниками
    від потрісканих губ
    до потрісканих п’ят
    до рук у шершавих мозолях

    і десь там колись
    збирати урожай
    якщо бог дасть

    мала не губи свою долю

    а що якщо щастя
    час від часу подаючи тобі воду
    дивитися як вона сонцем стікає
    по твоїй бороді

    2013р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  26. Анна Трепез - [ 2013.06.21 18:46 ]
    Моє пікове серце
    затасувалось у паперовій колоді
    Мій єдиний козир,
    я залишу його наостанок
    Усе частіше мені здається,
    що я граю з собою,
    і не полишають сумніви:
    чи то вибувають безталанні гравці,
    чи зі мною грати ніхто не хоче?

    Моє пікове серце
    зігріє
    ться
    тільки коли впаде у вогонь
    Зрідка зблисне червоним
    так, що ніхто й не помітить,
    але в моїй пам'яті
    зостанеться плазмовий слід -
    тонка плівка,
    яка зашипить
    від краплі перекису водню.

    Моє пікове серце
    викликає в когось іронічну посмішку,
    в когось - марновірний страх,
    та стане в пригоді воно лиш тому,
    хто вірить у фортуну
    і сподівається витягти свій щасливий білет.


    Моє пікове серце -
    лиш одна з багатьох карт
    у нечесній грі,
    де власник козира
    завжди постає
    переможеним.





    19.06-21.06.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  27. Юрій Поплавський - [ 2013.06.20 11:51 ]
    Быть или не быть...
    Вот, блин, - а говорили, - просто,
    Бросать курить!!! нет, это не просо
    Голубям бросать…
    Кто не бросал…вам не понять
    Чем голову свою занять.
    А вместе с головой и руки,
    А губы, губы куда деть?
    И хватит о вреде галдеть,
    Вреднее только об одном и думать…
    Быть или не быть….
    Курить иль не курить
    Здоровым быть…
    Лишь телом…
    Но двинуться мозгами…
    Все забыть…и заболеть!
    О бедный Юрик…
    На фига я взял такое на себя…
    Сейчас сидел бы и дымил
    Спокоен был бы
    Был бы мил…
    Да ладно, это все пройдет…
    Иль брошу я курить,
    Или бросать курить я брошу…


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  28. Юрій Поплавський - [ 2013.06.20 11:37 ]
    Ощущения...
    Несется улица, река людская.
    То шумная, а то совсем немая.
    А в ней плывем и мы,
    Ничто не замечая,
    Ничто не ощущая…
    Но главное не видим глаз
    Смотрящие на нас,
    Возможно нас к чему то призывая…
    С мольбой и болью иногда…
    Но нам всё некогда…
    У нас автопилот…
    Он точно к цели приведет…
    А цель видна…
    Она одна…
    Диван, подушка,
    Тишина…
    Окно в Европу – телевизор…
    У гурманов – в окне есть телескоп…
    Вот так на мир мы смотрим познавая,
    Как Левингук, но лишь наоборот.
    Мы созерцателями стали,
    Сердца ковали мы из стали,
    Чтоб нас не смели волновать!
    Жалеть, переживать
    Уже давно мы перестали…
    Не ждем у жизни перемен!
    Не страшен нам порок измен
    Ни собственных,
    Ни очень близких
    Нам людей…
    Нам всё равно!
    И новых нет идей.
    И вереница серых дней
    Нас паутиною накрыла!
    КрылА вконец нам спеленав.
    А мы и рады…
    Нет досады,
    Нет чувств….
    Лишь
    Ощу-ще-ни-я……


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  29. Юрій Поплавський - [ 2013.06.20 11:01 ]
    Если бы я был поэтом...
    Ах когда бы я был поэтом
    Я написал бы о том, об этом…
    Я ездил бы по странам и весям
    И в этом был бы весь я.
    Я не ходил бы с утра на работу
    И научился б по фене ботать
    Купил бы шляпу и плащ модный
    И никогда бы не был голодный
    Я дорогие бы пил вина
    Возили б меня лимузины
    А еще я купил бы виллу
    А чтоб скучно не было –вилы
    И друзья бы ко мне ходили
    И со мной за компанию пили
    И мы вместе стихи слагали б
    И от выпитого мо, – стругали
    А кому б не понравились строчки
    Мы протерли б ему очки(глазки)
    И я стал бы лауреатом
    И прославил бы мирный атом
    И по ящику всех учил бы
    И науськивал и лечил бы
    И имел бы я счет в банке
    И имел бы я дам в баньке
    И все тыкали б в меня пальцем
    Знаменитость мол, а ест сальце
    И тогда, на вершине славы
    Я б одаривал всех сирых...
    Но однажды под утро в ванне
    Испустил бы я дух…в тайне..
    Все плохое должно кончаться!
    Но ведь лучше бы не начаться!
    Потому по утрам лихо
    На работу спешу…
    так надо….


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  30. Юрій Поплавський - [ 2013.06.20 10:40 ]
    Життя.
    Образи...
    обрАзи...
    образИ...

    (А.Міськов)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  31. Оксана Гаджій - [ 2013.06.19 18:04 ]
    Про найважливіше
    Вода це найгірше дзеркало
    вона показує тебе таким
    яким би ти хотів себе бачити
    це ніби дивитись
    спросоння короткозорим поглядом

    Ти дивишся збоку на графин із водою
    і бачиш його наполовину повним
    і бачиш його наполовину порожнім
    хоча при погляді зверху переконуєшся
    що води там хіба на дні

    Ти п’єш воду ти дивишся у воду
    це завжди самообман

    і навіть якщо ви дивитиметесь на графин збоку
    вода не з’явиться
    і навіть якщо я дивитимусь зверху
    вона не зникне


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  32. Юрій Поплавський - [ 2013.06.18 16:00 ]
    Таки дождались...
    Ну что? дождались духоты
    Жары…
    дождались…
    А я же рад…
    Люблю жару,
    грозу и
    град…
    Люблю потея задыхаясь
    Толпу в автобусе обхаять…
    Но просебя…
    тихонько...
    Нарваться можно и не только…
    Так вот …
    Люблю потея задыхаясь
    прижаться к потным телесам
    вдыхая аромат дезодоранта,
    простой – студентки, аспиранта,
    а повезет – шанели № 5…
    но благоухать
    не забываешь сам,
    тройным одеколоном окропившись,
    бокалом пива подкрепившись...
    с копною лилий и….
    в час пик….
    В автобус…
    это шик...
    Не зашибут вдруг…если…
    А верх блаженства …сесть
    И есть…
    плоды подсолнуха…
    плюя на всех и вся…
    вот это да….
    Вот это лето…
    Картина маслом
    Хоть напрасно…
    Камнями бросьте вы в меня
    Коль не узнаете себя…
    Не все…
    И слава Богу….


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 3
    Коментарі: (3)


  33. Анна Трепез - [ 2013.06.17 21:54 ]
    Дирижабль
    У пульсуючій міражами далечині
    уподібнюється до небесних примар -
    то виринає, то ховається -
    пливе несамовитий дирижабль.

    Мої очі хапаються за нього,
    мої руки здіймаються до нього:
    Побач мене! Почуй мене!
    Забери мене, дирижабле!

    Я шукаю наступну зупинку в маршруті,
    я чекатиму там за розкладом,
    аж десь дорогою, в невказаний час
    мене підхопить і понесе...
    Прощавай, земле, я не сумуватиму!

    Світ ввижається, розпорошується
    ізсередини дирижабля.
    Важко дихати й розвертатися -
    без маневрів рушаємо в невідоме.

    Мікродійсністю неохопною
    ми сповнюємо повітря,
    котрим іще ніхто не дихав.
    І в дивовижному танці з промінням
    ми щезаємо, ми щезаємо...

    Так засліплює й розриває зі швидкістю світла,
    мої шматки втискаються в нову оболонку
    й на заході вона зціліє...
    Моє існування тепер легше за повітря,
    я лиш починаю відчувати ту несамовитість...
    Але я вже - дирижабль.
    Тепер я - дирижабль.





    14.06. - 15.06.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  34. Анна Трепез - [ 2013.06.17 01:20 ]
    мухи і люди
    можна відчути себе трупом,
    доки лежиш у траві. тихо.
    і навколо кружляють мухи

    та не завжди відчуєш себе живим,
    коли тебе оточили
    кружляючі люди
    невгамовні люди
    на своїх незграбних ногах
    поспішають кудись

    найбільш кружляючі
    встигають зробити всі справи,
    налаштувати своє коло,
    ланки котрого - рівновіддалені
    від центру,
    що зветься життям.

    у колі - не видно галявини,
    тож замість людей там -
    мухи.
    і тихо.
    просторо.
    затишно.




    12.06.13


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  35. Валентина Попелюшка - [ 2013.06.16 10:14 ]
    Кожен у цьому світі...
    Кожен у цьому світі
    хоче, щоб його любили,
    Кожен у цьому світі
    прагне, щоб його почули.
    Кожен у цьому світі
    чекає на розуміння,
    повагу і визнання.
    І ціле життя проходить
    у прагненні і чеканні,
    бо кожен в душі – дитина,
    що хоче і ласки, й тепла…

    Чому ж тоді в цьому світі
    насправді мізерно мало
    тих, що уміють любити,
    тих, що захочуть почути,
    здатних порозуміти,
    визнати, поважати,
    щастю чужому радіти,
    заздрість в душі не пригріти,
    ненависть відпускати,
    вибачитись, вибачати.
    Хто впав – тому руку подати,
    допомогти піднятись,
    а не ногою копнуть,
    переступити й піти?…

    На що ж тоді нам сподіватись,
    марнуючи ціле життя,
    коли ми шукаємо в інших,
    того, чого їм не дамо?..


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.52) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  36. Валерій Хмельницький - [ 2013.06.14 14:05 ]
    всесвіт у вікні
    дивлюсь у вікно на свинцеві хмари
    що укрили небо

    жалюзі ледь ворушиться від холодного повітря з кондиціонеру

    густі подвійні рами і фігурна решітка
    замкнута на замок зсередини

    ділять небо на маленькі шматочки
    і воно ледь пробивається до мене

    крізь павутину дротів на стовпах
    і частокіл бетонних стовпів
    та гілки дерев

    увага моя розсіюється

    і я забуваю про вікно
    і решітку на ньому

    і поринаю у роздуми

    про всесвіт


    12.06.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10)


  37. Ганна Осадко - [ 2013.06.14 11:24 ]
    топінамбур
    Коли я була малою, у нас була дача,
    Де поряд з усілякими загальновідомими
    Картоплями і капустами
    Високим зеленим парканом ріс топінамбур.

    Я тащилася від цієї назви,
    Від її іноземного звучання,
    Загадковості
    та довгого, як жуйка у роті,
    Звуку «а-а-а-а» усередині слова.
    Любила вживати його ( в сенсі – слово) у побуті,
    При вдячних шмаркатих свідках:
    - Фу, знову топінамбур на вечерю!
    - Ого, а шо то таке?!
    - Та так... лігуміни такі...імпорті...

    А ще в нас на дачі жили нутрії,
    Недовго жили, кілька місяців,
    І я годувала їх гінким топінамбуровим бадиллям.

    У нутрій були гострі помаранчеві зуби
    І довгий звук «у-у-у-у» на початку слова.
    Я любила дивитися,
    Як нутрії їдять топінамбур,
    Аж доки не дізналася випадково,
    Що незадовго цей харчовий ланцюжок зміниться,
    І уже за тиждень ми будемо їсти нутрій...

    «Це несправедливо, - подумала я, -
    У них все тільки почало налагоджуватися,
    у нутрій і топінамбура,
    а тут раптом така халепа...»

    Тому однієї ночі я потайки відчинила клітку –
    І всі нутрії з довгим звуком «у-у-у-у» на початку слова
    Здиміли у невідомому напрямку.
    Мені потім влетіло,
    І я ревіла голосно –
    Спочатку довге «а-а-а-а»,
    а тоді довге «у-у-у-у»,
    та почувалась нутрієвою
    і навіть трохи топінамбуровою месією.


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (5)


  38. Ігор Герасименко - [ 2013.06.13 16:58 ]
    В ліс входячи
    У ліс входячи
    я витер ноги
    як у рідний дім
    а як у Божий Храм
    перехрестився

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (5)


  39. Олександр Гора - [ 2013.06.12 22:19 ]
    Яке ж млосне очікування ...
    Яке ж млосне очікування ...
    О, чудова Троянда!
    Перебіг річки моїх думок
    Торкається скель пишноти
    Скали твого мовчання.
    Ймовірно, це ніч вкрила
    Покривалами німоти
    Чарівні вуста любові ...
    Нехай тиша тобі співає
    Про благословення нашої зустрічі.
    Було чутно мені голос у тиші:
    "Хочу вірити любий мій...
    Лише тобі ... "
    І раптом, на зірковому небокраї,
    Як вогнi салюту,
    Проявився напис:
    "Вірю, душею люблю!"
    І в диханні ніжності
    Моє серце проспівало:
    Трояндо Щастя..! Чекаю ...
    Яке ж млосне очікування ...
    I як же чарівно прочувати:
    "Cинку, я тебе люблю!"


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  40. Юлія Марищук - [ 2013.06.12 11:18 ]
    ***
    чуєш як
    співають цвіркуни кумкають жаби
    впадає в ріку струмок
    як повертає свій спокій
    розгойдана вітром трава
    як розростається в глибину
    пропахлий м'ятою простір?
    слухай не зупиняйся слухай
    легко прогавити вічне
    в нетривкому гаморі днів
    а це ж найкраща пригра
    до тенькання твого серця


    11.06.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  41. Валерій Хмельницький - [ 2013.06.12 09:29 ]
    постмодерн
    коли тривожні думки
    заполонять усе єство моє
    і прокрадуться всередину мене
    як вороже військо крізь стіни фортеці
    і від лихих загарбників нікуди буде подітись

    я сяду писати вірш

    у якому не потрібно буде думати над римами
    над ритмом
    взагалі ні над чим
    лиш записувати
    що прийде у голову

    що біжить синапсами
    крізь тремтячі нейрони
    до кінчиків пальців
    на клавіші клавіатури
    і перетворюється у
    символи СУЛМ-и
    ще ніяк не названого
    Документа1 Microsoft Word

    назву якого згодом
    я обов’язково впишу
    вище першого рядка
    та викладу текст на сайт
    де читачі мають смак
    до модернового постмодерну

    і щось про нього скажуть
    чи ні
    але точно подумають
    звісно якщо прочитають

    про текст
    про автора
    про себе
    про будь-кого
    про будь-що

    щось таке
    чого ані я
    ані навіть вони
    не кажучи вже про всіх інших

    не в силі зрозуміти

    і це означатиме
    що у мене і справді вийшов
    справжнісінький модерний постмодерн

    хоча досі не знаю
    що це таке

    а ви?


    12.06.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (16)


  42. Олександр Гора - [ 2013.06.11 00:55 ]
    А у нас...
    А у нас мрячить дощик ...
    Піснею ніжності з серця ...
    Я кличу Тебе ...
    Ти лети мій голубе ...
    Вище - за хмари ...
    Там голубка мила ...
    Що серцю наймиліше...
    Сонечком зігріта вона...
    Лікувальне зілля жадає...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Іван Низовий - [ 2013.06.07 14:14 ]
    Сула
    бачу тебе соромливою сільською дівкою
    у вінку із волошок і лілій
    ще в намисті калиновім
    ще зі стрічками-струмками
    у довгій-предовгій косі –
    ти босоніж по росах і житніх покосах
    проводжаєш свого козаченька на січ
    за Ромни і Лубни
    аж до сивих дніпровських порогів
    аж до Хортиці і Лиману
    аж до Чорного моря…
    бачу тебе – і сльоза напливає на око –
    більшовицькою полонянкою
    в полотняній подертій свитині
    ти пасеш худоребрих корів
    на торішніх отавах
    маторжеником прісним
    затискаєш синочкові ротика
    і не можеш дійти до Ромен і Лубен
    (не кажу вже про Хортицю і Лиман
    а тим паче про Чорне море)
    щоб зустрічати з походів
    козацьке порубане тіло


    1997


    Рейтинги: Народний 7 (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (12)


  44. Людмила Смоляр - [ 2013.06.07 13:41 ]
    Час, поки мене не було
    За час,
    Поки мене не було,
    Мій кіт,
    Якого в мене
    Ніколи не було,
    Зовсім здичавів.


    За час,
    Поки мене не було,
    Фіялки на вікні,
    Що там
    Ніколи не цвіли,
    Зовсім зів'яли.


    За час,
    Поки мене не було,
    Правителі,
    які - саме лише слово,
    Зовсім здуріли.


    За час,
    Поки мене не було,
    Я безперестанку
    думала:
    А де ж я таки була?





    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (8)


  45. Михайло Десна - [ 2013.06.06 07:46 ]
    Виспався я
    Виспався я.
    Гаряча поруч кава.
    На хвилях радіо "Життя" -
    сучасна, ретро слава.

    Виспався я.
    Бадьорий новий ранок.
    У нетрях золотого дня -
    новий великий замок.

    Виспався я.
    Нагода і можливість.
    Криклива всюди метушня -
    нормальна особливість.

    Я довго не барюся.
    На крилах "Ще" лечу в життя -
    в життя,
    котрого не боюся.
    Виспався я.

    6.06.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (18)


  46. Григорій Слободський - [ 2013.06.05 23:19 ]
    Олігархі
    Люди без честі і совісті
    Наділи безликий вінець
    З накраденим не жити їм довго
    Усякому безчестю приходить кінець.

    Взуті в заморські мешти
    І блузи чужого покрою
    Терпіння народу безмежне,
    Пропаде їх безчесність
    Те місце окроплять
    Священною водою!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  47. Нінель Новікова - [ 2013.06.05 06:49 ]
    Мелодія кохання
    Несподівано незбагненно зародившись
    В найпотаємніших глибинах душі
    Поволі піднімаючись
    Могутньою хвилею
    Охоплює все єство
    Наповнюючи очі сліпучим сяйвом
    А серце – нестримною повінню
    Невимовної ніжності
    І тоді з легесеньких
    Наче подих вітру
    Дотиків пальців та губ
    Починає творитися
    Найчарівніше в світі диво –
    Мелодія кохання!
    2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.47) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  48. Олександр Гора - [ 2013.06.05 00:54 ]
    Кожен cам...
    Кожен cам творить свою долю.
    У недiленьку раненько
    Хором дзвони дзвонять,
    Парком молодії пари, як голуби,
    Любов'ю плетені ходять ...
    Творці - творять своє життя,
    Жертви - скаржаться ...
    Твори, але не скарги!
    Світ такий, яким ти його створюєш.
    Будують твою реальність -
    Твої думки і слова...
    Ти - автор своєї картини Світу,
    І за неї відповідальність - твоя.
    А якщо тобі
    Не подобається твоя картина,
    Сам намалюй будь-яку іншу - ту,
    Яка тобі подобається ...
    Таким чином, ти робиш Вибір.
    ...Кожен сам творить свою долю.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Леся Низова - [ 2013.06.05 00:36 ]
    Нашій прекрасній Людмилі Калиновській
    Моя дорога і рідна Людмило!

    Вітаю тебе із Днем народження!
    Я дуже хочу, аби ти завжди була зі мною, з нами! Аби ти завжди була щасливою, веселою, життєрадісною!!! Здоров"я тобі, витримки, терпіння, удачі! А ще бажаю вільного часу, чудес, вірних друзів, мужніх побратимів, казкової любові!!! Довгих-довгих років життя!!!
    Я тебе люблю!!! Ми тебе любимо!!! Ти - справжня!!! Наша!!!


    І Низовий тебе любив і любить...


    Заламують калину в Білопіллі –
    Мені в Луганську боляче за неї,
    Ніякі не втішають привілеї
    Без цвіту на оголеному гіллі.

    Ну що мені в Луганську до калини,
    Яку так грубо кривдять в білім полі,
    У мене ж власних кривдників доволі,
    Я ж потерпаю гірко без провини?!

    Однак не хочу пільгових подачок,
    Ні нагород, ні чарки на весіллі
    Чужому... Адже в ріднім Білопіллі
    Калина плаче!







    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (21)


  50. Альона Ліснича - [ 2013.06.04 17:26 ]
    ти як кіоск
    ***
    ***
    ти як кіоск
    стоїш зачинений на вулиці
    де не їздять автомобілі
    не ходять люди
    не бігають собаки
    скоро весна
    сльозами потечуть по дорозі струмки
    залітають птахи
    крильми лоскочучи небо
    тобі ж ніхто не схоче навіть посміхнутися
    ти як замурований стовп
    по стовбурі якого лазять черв’яки
    а тобі навіть немає чим їх нагодувати
    поблизу тебе не росте жодне дерево
    не цвітуть квіти
    не тече вода
    ти польове безглуздя
    виліплене із відходів ґлузду
    хоча й називаєшся Людиною


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   64   65   66   67   68   69   70   71   72   ...   130