ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Василь Кузан - [ 2010.09.11 00:49 ]
    Над Ужем

    Новини і кава. Будень.
    І кована мідь. І осінь
    Сутула, стара, прошита
    Словами вчорашніх снів.

    Порожні розмови. Клапоть
    Опалого неба. Вечір
    Гортає хвилини щастя
    Перстами брудних калік.

    Минулі пригоди – кістка,
    Кинута псам під ноги.
    Ніч обіймає душу
    Холодним плащем дощу.


    09-10.09.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (29)


  2. Олег Гуцуляк - [ 2010.09.10 20:27 ]
    УХОДЯТ ВСАДНИКИ
    Уходят всадники — и королевство пало,
    Усталый ангел вновь забыл трубу.
    Воздастся всем надеждам. И судьбу
    Веков волчиц, и осень маргинала
    Наполнят архетипы. И сознанье,
    Влекомое и к Городу, и к миру,
    Мгновеньем разорвет небес порфиру,
    Что в день четвертый стало одеяньем
    Для Истины. Укрытием от зла,
    Волшебных ламп не пропуская блики.
    И только предков горестные лики.
    И Русь все ждет, как от весны — тепла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (3)


  3. Мрія Поета - [ 2010.09.10 19:46 ]
    Я хочу пити ще!
    Я випила до дна твої бажання, літо,
    відверто, жадібно, несамовито,
    як перед смертю п’ють,
    неначе про запас.

    Ти безтурботно спрагу гамувало, ніби
    за це собі примірювало німб і
    пекучим блиском цим
    поєднувало нас.

    То нащо ти тепер жадаєш так спокути?
    бо келих не такий? йому не бути
    нічим, крім келиха,
    з якого ллється час…

    залий мене відмоленим дощем,
    залий –
    я хочу пити ще!





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (37)


  4. Ірина Павленок - [ 2010.09.10 13:39 ]
    Занадто
    Я для тебе, мій милий, ну просто суцільне «занадто»...
    Незалежна й різка. І відверта (що так неприйнятно).
    Надмір рухів і слів. Без жіночної плавності ліній.
    Саркастична і пристрасна. Аж до судоми в колінах.

    Надто рідна й чужа. Й трохи більше, ніж можна, жадана.
    (це поки дискутивно, чи рима доречна «кохана»).
    Недосяжна й нервова. І трошки занадто вродлива.
    І обіцяна іншому, щоби «довіку й щасливо».

    Ти пробач мені, милий, (як сонячно в бабине літо…),
    Що таку тобі випаде так безоглядно любити.

    10.09.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Коментарі: (5)


  5. Світлана Ілініч - [ 2010.09.10 05:45 ]
    Лав сторі
    Не питай про майбутнє. За Сциллою – Море Утрат,
    за утратами – долі непевні фіорди.
    Невагомість життя у акордах аорти
    не одразу відчутна. По краплі назад
    витікаю у тебе навпіл не тобою,
    щоб вертатись по хорді в дотичність ковзку,
    по хиткому канату – вузькому шляху,
    (що довірений обраним) вже не святою -
    безнадійно простою, мов липовий мед,
    розігрітий на продаж (на радість прочанам).
    Ми старіти колись (всім на зло) перестанем
    і народимось знову. Останній поет,
    неодмінно запійний, бездарний і хворий,
    розповість перехожим про марність надій
    і в мовчанці у відповідь – чорній, німій –
    він згадає про нас і про нашу «лав сторі»,
    щоб «на жалість» (без грошей) купити повій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (11)


  6. Олександр Христенко - [ 2010.09.08 11:06 ]
    ЖЕНЩИНА-НИРВАНА

    Усилий сладостный итог:
    Лежит у ног твоих вершина.
    Ты покорил,
    осилил,
    смог –
    Не зря зовут тебя
    Мужчиной.

    И, кажется, Фортуна ниц:
    « Мой господин и повелитель...
    Исполнить Ваш любой каприз
    Готова:
    всё, что захотите...»

    А рядом,
    молча,
    за спиной
    Горда,
    как тёплый лучик с юга,
    Судьбой подарена весной:
    Жена,
    советница,
    подруга.

    Как дополнение твоё –
    Без славы, почестей и нимба:
    Она –
    «виагра»,
    мумиё,
    Женьшень,
    целящий «за спасибо»!

    Спасибо, милая, что ты,
    Из пут фантазий очумелых
    Меня «на землю» с высоты
    Звала и возвращала к цели,

    Что, направляя дерзкий ум,
    Вперёд манила неустанно,
    Спать не давала на посту
    В объятиях дружка-дивана,

    Что ободряла в трудный час,
    Целуя нежно, словно мама,
    За теплоту любимых глаз
    Спасибо, женщина-нирвана!
    6.10.10г.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.42)
    Коментарі: (36)


  7. Олена Осінь - [ 2010.09.08 09:20 ]
    Бенефіс
    А осінь починається шафранно –
    Латунь небес у сонячних афішах,
    Кленові вальси під фортепіано,
    Лелечий сум, як музика на вірші.

    Аж поки згіркне, димом зíйде терпко,
    Зцілована в півсвітлі ресторанів,
    І вже на сцені осінь-шансоньєрка –
    Рудоволоса муза Модильяні.

    Дощі, дощі… зітруть строкаті шпальта.
    Їй до лиця печаль – сивини ранні,
    Холодних злив надірване контральто,
    Останній виступ у кафешантані.

    Душі торкнеться щастя нетривале –
    Короткий спалах золотого лету.
    Мадонною брунатного вокалу
    Назвуть її закохані поети.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (14)


  8. Юлія Шешуряк - [ 2010.09.07 12:07 ]
    осінь. пора.
    Чаєм залитий стіл. Ми розсипаєм сіль.
    Лампочка сорок ват. Вата, ножиці, йод.
    З радіо чути рок. Осінь - пора весіль.
    Не розшифровуй, це - осінь - таємний код.

    Рани ховай, стрибай: осінь - життєвий драйв.
    Дряпайся, вигризай кращий собі шматок.
    Осінь - пора води. Наш орігамі-рай,
    Складений власноруч, знов під дощем намок.

    Знову є я і ти. З радіо ллється блюз,
    А по блютузу - ніч - темна, жива, мов квас.
    Я твій найдовший сон - ти у мені загруз,
    Жодний неофрейдист не розшифрує нас.

    Лампочка, чай, люблю. Тулиш мене до щік.
    Радіо в стилі джаз. Йодом цілую біль.
    Осінь - маленький звір, вимучений з дощів,
    Вистражданий, немов - осінь - пора похміль.




    осінь-2010


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (53)


  9. Олексій Бик - [ 2010.09.07 09:06 ]
    Кримський начерк
    Розминувся з вітрилами вітер на морі морів,
    У таврійських степах заблукали великі монголи.
    Ти напишеш слова, непідвладні облуді крамоли
    Про іще один день, що як ти або я догорів
    Та й пішов світ за очі, озувши діряві постоли.

    ...Ні сьогодні, ні прісно, ні навіть во віки віків
    Цим пророцтвам твоїм, як і нам, не судилося збутись:
    Ця печаль невтолима, її неможливо забути,
    Як би не намагався і як би цього не хотів,
    Бо зректися її - означає зректися спокути.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  10. Мойсей Фішбейн - [ 2010.09.06 21:52 ]
    * * *
    Ми житимемо там, де ми жили –
    Де сон метелика, де спомини бджоли,
    Де повна плоді піднебесна таця,
    Де в пáзолоті павітри й жнива,
    Де в горнім горлі крапелька жива, –
    Нам жити там і знов туди вертаться,
    Блукавши поміж гонів і годин,
    Коли на нас подивиться Один,
    Коли на нас пресвітле сяйво лику
    Сяйне з-поза всегорньої габи,
    Надовкруги оглянемось, аби
    Знайти величину рівновелику.


    4 вересня 2010 р., Київ


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (1) | "М.Фішбейн «Ми житимемо там...»"


  11. Ірина Білінська - [ 2010.09.05 22:02 ]
    ПОШЕПКИ
    День погас у згасанні літа.
    Сонце спати пішло додому.
    Я так хочу тебе любити,
    Та нікому про це, нікому…

    Я так хочу сміятись тихо
    у солодких обіймах ночі,
    коли мрії шалений вихор
    нас з тобою украсти хоче.

    Нічка сни просіва крізь сито -
    вони бавляться з нами в лови.
    Я так хочу тебе любити,
    Та нікому про це ні слова...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (16)


  12. Олексій Тичко - [ 2010.09.05 16:15 ]
    Відпускаю
    Ти не будеш моя. Відпускаю як птаху на волю.
    Вже долоні спітніли і пальці обм’якли – Лети!
    Поквартально зболить. Метушнею покриє густою.
    Ніби димом пожарищ, згорають останні мости.
    Відпускаю із рук у дими і у спеку від згарищ.
    Монотонно шепочуть прощальну молитву вуста.
    Не була ти моя, а тепер взагалі відлітаєш.
    Дихай волею вповні.
    А у горлі здавила нестерпна така гіркота.
    03.09.10.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  13. Василь Кузан - [ 2010.09.05 11:03 ]
    Ти настояна на слові
    Ти настояна на слові,
    Ніби ніч оця на травах,
    Ніби слава на опалих
    Лаврах древніх перемог.
    Ти задивлена у далеч,
    Як на шию гостра шабля.
    Ти до болю загадкова
    І до крику не моя.
    Бережеш для мене вірність
    Не зі мною. Неземною
    Платонічно-протинічно
    Наша бачиться любов.
    Ти така, яку бажаю,
    Уявляю… Приміряю
    Простирадла білу пристрасть
    До гарячих наших тіл.
    Ти така, як день прозора,
    Наша нива неозора,
    Наше поле з двох стежинок
    Перекреслене життям.
    Ти настояна на волі,
    Вітер вибриками долі
    Пестить спрагле тіло літа
    Розпинаючи моє.
    Ти йому відкрила груди,
    А мені відкрила душу,
    Я за тебе сонце зрушу,
    Я за тебе п'ю до дна.
    Ти така одна на світі,
    Ти окрилена при світлі,
    Ти без світла, як без мене
    В землю втиснута, мов гріх.
    Я такий як ти. Без тебе
    Я без крил впаду із неба,
    Бо розіп’ятий на слові,
    Що злітає з уст твоїх.


    2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (19)


  14. Марк Кнопкін - [ 2010.09.05 01:06 ]
    708-й год
    Осень семьсот восьмого выдалась жаркой, словно ладонь хамама.
    Валид на шебеке вальяжно плывет по Инду. (И выглядит он там,
    Как бронзовый полумесяц на золоченом шпиле фракийского храма)
    Откуда-то с северо-запада подуло слегка одичавшим Понтом.
    Мон-Сен-Мишель еще пуст, доходяга Обер сегодня не вяжет лыка:
    а) вино оказалось не в меру крепким; б) магнитные бури.
    Обер все понял, получив по балде от святого духа (святого лика).
    Еще целых пять столетий до скоропостижного изобретения пули.
    Святой Престол, скрепя суставами и кряхтя, занимает Сизинний.
    (В этом смысле, скорее всего, повезет именно Константину)
    В целом - мир, не нюхавший табаку, не видевший магазина.
    Арабский пастух жует соломину и гонит лениво скотину,
    На Хонсю зазвенели довольно медью, очередь целлюлозы.
    Юстиниан узнает, что на самом-то деле такое - скорость.
    Харадж, джизия, финики, эллинизм византийской прозы.
    Рот Дамаскина, а - если быть точным - его зёв и полость.
    Осень семьсот восьмого выдалась жаркой, особенно на Иберии.
    Римляне малость по-истрепались со времени смены причала.

    От того-то нам паруса и кажутся такими ослепительно белыми,
    Что нас далеко унесло от начала.

    Сентябрь 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (1)


  15. Рудокоса Схимниця - [ 2010.09.04 01:29 ]
    КАРАМБА!
    Карамба! Самба! Сеньйорита
    Текілою в тобі розлита,
    Їй сплачуєш гріховне мито…
    Це ж так підступно оголити
    Лате стегна!

    Уже давно ти нею мариш,
    В уяві злій палких погариськ
    Себе у ній кавОво вариш,
    Без цукру кров’ю розчиняєш –
    Паруєш сам.

    Карамба! Хижа сеньйорито,
    За тебе, певно, варто вбити
    Чи хоч раптово полюбити,
    У тропіках твоїх згоріти –
    Єдина суть!

    Та самба іскри висікала,
    І рухів стегон мало, мало,
    Начорно коси розметались,
    Вона тобою вправно гралась –
    Облуда снів!

    Карамба! Самба! Лиш браслети
    І рук зміїні силуети,
    Розвінчана ущент портретом,
    У сукні, пасмами роздертій, –
    То – скорпіон!

    Ліліт вогню, спокуса вічна,
    Так шоколадно-еротична,
    Не проникаюча – дотична,
    Так хижо-стрімко-блискавично
    Заводить! Ах…

    Карамба!!!

    F..k!


    04.09.2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (25)


  16. Мрія Поета - [ 2010.09.03 13:44 ]
    Іди на голос
    Змінився ніччю день, тепло стікає з рук.
    Загравами земна облуда майоріє,
    Іди на голос мій,
    Іди на ніжний звук –
    Крихка і світла залишилась тільки мрія.

    Її ж бо сутність не зблідніє від обмов.
    Ти не помилишся і смак її пізнавши,
    Щем увібравши незліковний - як любов,
    Де мрія Мрією лишається назавше.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (99)


  17. Юрій Лазірко - [ 2010.09.02 20:46 ]
    Вина
    Вина!
    Коли п`янить – не пий до дна.
    Так можна вратити все те,
    що руку клало на святе
    і прирікалося плекати.
    Осонням на вікні картатим
    до серця тулиться весна.

    Вина!
    Кого любитиме вона,
    кому збере на мед слова?
    Її я в серці приховав,
    як у гіркій – шляхи до раю,
    як шабля – гонор самурая,
    чи втрата – шибеницю снам.

    Вина!
    Ніким не займана війна
    росте, дичіє. А війне
    і запах меду біль прийме.
    У вітер літо перелито –
    таке п`янке дорожнє мито,
    так неоплатно стало нам.

    Вина!
    Вогнем у неї поринав,
    та погасав язичний хміль,
    ми залишалися самі
    на відстані стінної тиші,
    чекали доки перепише
    гортанну суш нова струна.

    2 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (26)


  18. Юрій Лазірко - [ 2010.09.01 19:35 ]
    Накликання краплин
    (Пісня)

    Накликання краплин,
    приборкання бажання.
    П`є дощовий полин
    цю музику кохання.

    На ноти падолист
    кладе осінню втечу,
    немов лягає вись
    знеструнено на плечі.

    Приспів:

    А ніч - не ніч
    І день... як сон.
    Шумить вино
    на хвилях скронь.
    Вина мені!
    Вина чия?
    Яка холодна течія
    невартих сліз,
    забутих слів,
    де птах розлуки
    раптом сів.
    Вина мені!
    Вина чия?
    Яка холодна течія.

    Виважую терпке
    відважуюсь летіти
    де зібрані думки
    в одне вологе літо.

    Де для долоні рай
    в розпущенім волоссі,
    а в серце зазира
    щось болісне і босе.

    Приспів

    Торкнутися би уст
    і дмухнути на вітер
    цілунку тихий плюск
    при осипанні літер.

    Та серця не знайти,
    ні вістки, ні порогу.
    Згоріла нота "ти",
    та що кому до того?

    Приспів

    1 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (15) | " Варіант Пісні можна послухати тут"


  19. Салар Уюні - [ 2010.09.01 16:21 ]
    зустрічна смуга
    Все це було вже. Може, досить?
    Та ні. Асфальт вологий. Осінь.
    І раптом знов мене заносить:
    Зустрічна смуга. Шовк волосся.

    Я відмовляюся! Не треба!!!
    Твоя дружина, син... А небо
    Жбурляє пригорщами квіти:
    Збирайте щастя, грішні діти!

    Я зупиняюсь, очі - долу,
    Та геть з калюж сміються зорі.
    Це - божевілля, біг по колу
    Під оплески лихої долі.

    Нехай не дивиться на мене!
    Нехай ні слова, ні пів-слова...
    А серце: "Пізно, ви на сцені:
    Ти, він і осінь. Бачиш: знову

    Між вами - спалахи кленові..."
    Між нами - спалах, а дмухнути -
    Багаття! Сказ душі і крові
    І - ні звернути, ні збагнути.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (35)


  20. Кузя Пруткова - [ 2010.09.01 13:38 ]
    Дощ
    Погода зранку варить, варить…
    Кіптяве небо повне сліз:
    Ось-ось нарешті дощ ушкварить
    На радість спеченій землі.

    …А він підкрався, наче злодій,
    Впав на асфальт, дерева, дах:
    Такий лискучий і холодний,
    Немов презирство до невдах.

    Чекать полегшення даремно,
    Волога подих забива,
    А дощ – такий густий і темний,
    Неначе сонце скасував.

    Нудьгують люди по квартирах,
    І жодна пташка не літа,
    А дощ – такий самотньо-сірий,
    Немов змарновані літа.

    ...Він лив і лив, небесно-чистий,
    І пах, як скошена трава,
    І поливав зчерствіле місто,
    І умивав, і напував…

    Ущух, нарешті… А пізніше
    Обсушить сонечко віття,
    І буде вечір світло-ніжний,
    Немов чекання на дитя.

    11.07.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8)


  21. Кузя Пруткова - [ 2010.09.01 13:18 ]
    Осінні квіти
    Не встигла зібратися вранці -
    Старенька гукає в печалі:
    -Ой, горе! Прокляті поганці
    Увесь обірвали фізаліс!

    Кажу: “Не журіться, ну що Ви.
    Аби то - все горе у світі!
    Чекайте – ще кращими знову
    Зростуть навесні наші квіти”.

    А справді, в безсилому віці
    Чому ще стареньким радіти?
    Кошлатим зманіженим кицям,
    В пилюці, в недопалках – квітам...

    Кінцівки болять і німіють –
    Пусте! Чи ж ми – ніг не ламали?
    Страшніше за все, зрозумійте,
    Що й розум відходить помалу.

    Мов бранець пов’язаний – мозок,
    Бо зовнішній кожний подразник
    Проб’ється крізь мури склерозу
    Хіба що з десятого разу.

    І все – обертається сумом.
    Нам радість – а бабі розпука:
    Хто їй – ця дівчИна-красуня,
    І де її люба онука?

    Невірчо вдивляється мати
    У літнього сивого сина,
    Бо в пам’яті – інша закладка:
    Маленька слухняна дитина.

    Як звично, в вікно подивитись –
    І вгледіти клумби порожні...
    Залиште бабусям ці квіти!
    Весняних – чи всі вони дОждуть?


    ...Виходжу з під’їзду. Дивлюся:
    Вціліли окремі рослини.
    - Не плачте! - Кричу я бабусі,
    - Лишилась іще половина!

    29.09.2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  22. Любов Бенедишин - [ 2010.09.01 13:08 ]
    ***
    Без докорів сумління і хули
    (Дай, Боже, перебути чорну смугу цю!)
    Самі себе на муки прирекли,
    Хто дурістю своєю, хто - байдужістю.

    Гряде орда пітьми (числа їй несть!).
    В жалобі смутку Та, що "ще не вмерла".
    Самі собі звели Голгофський хрест
    На стежці до Духовної Говерли.

    А вже ж були близенько... А могли ж...
    Чого забракло: сили чи терпіння?
    Самі себе цвяхуємо. Коли ж
    Заслужимо у неба воскресіння?

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  23. Ярослав Нечуйвітер - [ 2010.09.01 10:23 ]
    СПІРАЛІ
    Зупинюсь,
    озирнусь
    і вернуся назад
    у тривожно – чарівне світання
    по спіралі кохання.
    …То вже потім –
    остудить мене листопад
    і закрутиться зіронька рання
    у кружлянні згасання.

    Зупинюся ще раз.
    Озирнуся назад -
    і піду в затуманені далі
    по одвічній спіралі.
    Обійме мене смутком
    задуманий сад,
    закружляє
    в багряному шалі.

    Як би довго не йшов,
    та нема вороття
    в коловерті життя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  24. Володимир Солодовніков - [ 2010.08.31 19:10 ]
    * * *
    Таких зірок нема ніде,
    Як в серпні у Варварівці.
    Коли від сяйва аж гуде,
    Собаки й ті не сваряться.

    А цвіркуни!
    А цвіркуни,
    Навряд чи голосніші є.
    Ти кажеш сни?
    Які там сни,
    Ніч наче б то мілішає.

    Закрию очі - зразу ти
    То поруч, то на відстані...
    Світ недосяжної мети,
    Любов моя, ти - істина.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (4)


  25. Марина Єщенко - [ 2010.08.31 09:19 ]
    Зрадь
    Зрадь мене, любий, у понеділок, зрадь із білявкою!
    Біла сорочка і випрана вже і попрасована!
    У холодильнику – торт, пелюстки трояндові...
    В опері ложа найкраща зарезервована...

    Зрадь мене, любий, зрадь у вівторок, зрадь і у середу...
    Зрадь з секретаркою, з донькою друга, із іноземкою,
    Щоб не стуливши... очей вона впала мертвою,
    І від блаженства відчула себе безсмертною...

    Зрадь мене так, щоб я йшла, і всі тицяли пальцями,
    Щоби давилися сміхом і, може, нарешті, вдавилися.
    Зрадь у четвер, у суботу, а хочеш – у п’ятницю?
    Лиш не в неділю. Неділя ні з ким не ділиться.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (83)


  26. Ірина Зелененька - [ 2010.08.31 08:40 ]
    ***
    То ніби гатка – вишні на дощі.
    Гашетка ночі пожаліла руки.
    У доломані дощ. А ми – у сні,
    у тому, що перелетіли круки.
    Дощі достигли, ніби блекота…
    Дим із ріки пішов у відра долі…
    За постаттю старого човняра
    цей день і сам отуманів у полі.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (13)


  27. Олеся Овчар - [ 2010.08.29 15:45 ]
    Її прощання
    Палають стіни Карфагена...
    Вас зачекалися сирени
    В морях суворих, друже мій.
    На це, напевно, воля вища:
    Попутний вітер вперто свище
    І розмиває жаль прибій.
    Ці хвилі з присмаком розлуки
    Лукаво пестять мої руки -
    За Вами кличуть навздогін.
    Моя Любов не має стриму -
    Безстрашно землю я покину
    Під поминальний передзвін.
    І хоч до Вас, це твердо знаю,
    Могутні хвилі не здолаю,
    Та вже минув земний мій час:
    В безмежних водах океану
    Перлиною я скоро стану,
    Що мрію збереже про Вас.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (19) | " Й. Бродський. Дідона та Еней. У перекладі В.Ляшкевича"


  28. Сергій Гольдін - [ 2010.08.28 23:44 ]
    За Шекспіром

    Ви знаєте, панове, ви сволота,
    Ви – втілення найгірших сподівань
    Звитяжних предків, що за Україну
    Загинули. Вночі кричать могили:
    Загиблі проклинають вашу ницість,
    Зрадливу сутність і щурячий розум,
    Що думку лиш одну плекає – жерти.
    Ви вмієте так гарно говорити,
    Брехати в очі, щедро обіцяти,
    Але ніхто із вашої когорти
    Тягар обов’язку не здатен гідно нести,
    Нікого з вас порядним не назвуть.
    Яка ж біда – така нікчемна шляхта!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Прокоментувати:


  29. Ірина Кулаковська - [ 2010.08.28 13:46 ]
    * * *
    Кошмарно миловидная дракошка
    ( В обед мне стукнет двести сорок лет ).
    Я вся в соку, в репейниках немножко,
    Зато подагры и маразма нет.


    В моей пещере - мрак и паутина,
    И я тону в унынии густом.
    Ну где же идеальный мой мужчина -
    Чешуйчатый, крылатый и с хвостом?


    Вокруг лишь рыщут гоблины да тролли,
    Марш Мендельсона напевает пень.
    Испепелить дыханием их что ли?
    Но с мелкотой возиться вроде лень.


    Ну как же тут не поддаваться стрессу?
    Где взять терпенья и душевных сил?
    Дракон влюбился в местную принцессу
    И ей драконье сердце предложил.


    Теперь у них - гармония и нега.
    Летают вместе, вместе жгут дома.
    А я от первой зелени до снега
    Дни коротаю. Всё одна. Сама


    Себе рычу, поджариваю тучи,
    Когтями искры выбиваю с гор,
    Бросаю камни и деревья с кручи,
    Быков, людей, овец и прочий сор.


    И пар давно уж выпущен, но принцип
    Важнее, чем угасший интерес.
    Вот разозлюсь и выловлю всех принцев,
    Чтоб обнаглевших наказать принцесс.

    2007 г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  30. Марк Кнопкін - [ 2010.08.27 16:08 ]
    Город
    Застывшая глазурь города на вершине холма,
    Полимеры. Хладнокровных зданий его сурьма
    Усердно впитывает в себя календарь,
    Предвкушающий даль.

    Цинк, крыш цинга, пробки и маяка клык, -
    Вестимо, не то, к чему ты привык.
    Небо, с доброй примесью пыли,
    Мерно сопит на шпилях.

    Полоса реки, даже скорее полоска.
    Мосты цепляются за ее плоскость,
    Кажется им от чего-то страшно
    (Впрочем не важно).

    Застывшая глазурь города на вершине холма,
    В его тени прилегла отдохнуть тюрьма:
    Нежится в холодке, прогоняет осу,
    Ковыряет в носу,

    Потом, конечно же, ест свои сопли
    (Вдали доносятся чьи-то вопли).
    В этом смысле, тюрьма
    Бережет свои закрома.

    Город, тем временем, холодно смотрит в сторону.
    В ту, где неспешно кружатся вороны,
    Словно в танце. Где-то шумят акации.
    То и другое - признаки гравитации.

    Люди бегло рассыпаны по мостовой,
    Будто мелочь, а постовой совой
    Таращится людям вслед.
    Скоро обед.

    Асимметрично шаркают автомобили,
    Туда-сюда. Над облаком пыли
    Стройно высится светофор
    И их не видит в упор.

    Застывшая глазурь города вдруг потекла,
    Как река составленная из кусков стекла,
    Пенопласта, проч. И это -
    Как бы означает лето.

    август 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (15)


  31. Юлія Шешуряк - [ 2010.08.27 13:14 ]
    любовь/морковь :)
    любов-іграшка, любов-красива-штучка,
    любов - поцілунки глибокі зі смаком опію
    тіла приземлені, руки приручені,
    очі - копії.

    любов - кіно: комедія, порно, триллер.
    всі дні - райдужні, всі книги - цікаві.
    любов - банальності: ангели з крилами,
    ніч, кава.

    любов-стрибок, любов-кроленя-налякане.
    любов-ліс, любов-небезпека, наче
    в маленьку пастку потрапляє лапками
    і плаче.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (17)


  32. Ланселот Музограй - [ 2010.08.27 12:03 ]
    КАЗКА КОХАННЯ
    Я до тебе в сон прийду раптово -
    Лицарем на білому коні -
    І на щастя залишу підкову
    Й видива чарівні, неземні.

    Я до тебе в сон прийду неждано
    Щемним звуком, як віолончель,
    І волосся струни, як мембрана,
    Зазвучать, немов їх пестить Лель.

    Я до тебе в сон прийду навально,
    Як в долину - ярий водоспад,
    На байдарці запливу у спальню,
    Між камінь потрусь вперед-назад.

    Оповию маревом обіймів
    І жадання шалу увіллю...
    Запалю вогнем тебе хмелійно -
    Пензлем полум"я мене малюй.

    Намалюй мого волосся хвилю
    В серфінгу любовних колихань,
    Пестощів розбурхане свавілля,
    Тихе щастя втомлених зітхань.

    Намалюй любовне світле ложе,
    Білий балдахін у зорях весь...
    І як легіт подихом тривожить
    Легку ніжність хмарних піднебесь.

    Намалюй мої прощальні - ласку
    І цілунок у ранковий час,
    І кохання незабутню казку,
    У яку возносив нас Пегас.

    27-28.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (12)


  33. Юлія Шешуряк - [ 2010.08.27 12:45 ]
    літо/щастя
    море, від водоростей м"яке,
    сіре каміння кладе до ніг.
    я твоя барбі, а ти мій кен.
    наша релігія - гедонізм.

    літо кидає нас в море щасть,
    мрій неосвячених чорний чай.
    ми забуваємо вік і час.
    я твоя герда, а ти - мій кай.

    вперше повіримо в те, що десь
    пост-апокаліпсис наш на двох.
    я твоя повністю, ти мій весь.
    наше майбутнє м"яке, мов мох.

    море стомилось нести арго.
    що ж, повертайся у свій іолк.
    ми забиваєм останній гол.
    я - твоя юля, а ти - мій о...



    (літо 2010)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (3)


  34. Володимир Ляшкевич - [ 2010.08.27 09:46 ]
    Його прощання
    • •
    І сонцем тане у багряній піні
    його бездомний човен - вдалину,
    дівча у прихистку змарнілих піній
    всміхається кохання убранню,
    та Одіссея друг - осінній вітер,
    уже здуває позолоту літер,
    зі скель у море сипле: „я люблю!..”


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (13) | "Його повернення"


  35. Рудокоса Схимниця - [ 2010.08.25 22:39 ]
    УБИТИ ДРАКОНА?
    Коні розтріпані,
    Розхарапуджені
    Випили небо без лишку, до дна.
    Чорна сторожа десь
    Сонно і знуджено
    Брязнула зброєю. Панна одна.

    Плаче Принцеса ридма безупинно –
    Шкіру повік вже роз’їло слізьмИ…
    Ніч обеззорена – дівка причинна,
    Тіло неторкане: на ось – візьми!

    Сплакана свічкою,
    Зранена стигмою,
    Так прирікає тобі Зодіак.
    Лицарі немощні,
    П’яно-нестримані
    Топлять в браваді липкий переляк.

    Холодно в замку. Вростає каміння
    В Панни дівоцтво, що вже відбулось.
    Льоля наситилась запахом тління,
    Ну ж бо, Драконе, глянь – жертвенна – ось!

    Нафіміамлено,
    Навстіж відчинено,
    Нікуди бігти Принцесі німій…
    Вітер не вистудить,
    Сонце не вигоїть,
    Знаки офіри обмежують: Стій!

    Глянцем прописано днесь риму тіла,
    Голим по білому… їжа богів.
    Це для Дракона в сто років офіра…
    Дівич північний з розпуки згорів.

    Чарами згублена,
    Вироком скривджена,
    Шрам амальгами як слід заборон…
    Погляд приречений
    Птахом у дзеркало:
    …З срібного глянцю всміхався Дракон…

    25.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (38)


  36. Олеся Овчар - [ 2010.08.25 00:11 ]
    трішки Ваша...
    Хіба ж я трішечки не Ваша,
    Нічний самотній пілігриме?
    Прислýхайтесь... я тут, як завше –
    Чуттєва, ніжна і... незрима.

    Даремно не ховайте сумнів
    Між фалди чорної сутани:
    У запалі (якім бездумнім!)
    Руки торкнуся я неждано

    Тремтінням лагідного вітру.
    Яка ж бо ніч ця прохолодна...
    Зникає тихо-непомітно
    Теплу остання перешкода...



    На розум стане мрія старша,
    А дні – на усмішку коротші,
    Я ж залишуся трішки Ваша,
    Далекий пілігриме ночі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (27)


  37. Василь Кузан - [ 2010.08.24 12:13 ]
    Розпач (П’ятниця, тринадцяте)

    Хочеться перевтілення,
    Простору медитації.
    Стати вогнем обвітреним,
    Стати крилом акації,
    Цвітом чужого кактуса,
    Голосом перехожого,
    Що на хресті і вихресті
    З внутрішнім криком схожого.

    Хочеться десь сховатися
    І перебути будні ці,
    Зміни, що йдуть за змінами
    В образі й тілі блудниці.
    Буде ще все по-справжньому,
    Але вітрила напнуті,
    Щоглами перекреслені
    Всі фоліанти пам’яті.

    Буде все чесно й райдужно,
    Хоч ми на ладан дишемо.
    Будемо всі щасливими –
    Треба так! – Так запишемо!
    Змінимо, переробимо
    Все, що не так читається,
    Діти на тому світі хай
    З правдою зустрічаються.

    Ну а на цьому хочеться
    Спроби реінкарнації.
    Щоби не бути вирваним
    Разом з корінням нації.
    Жити орлом за ґратами
    Поки свобода кришиться?
    Знову чекати й думати:
    Скільки життя залишиться?


    13.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (12)


  38. Василь Кузан - [ 2010.08.23 09:11 ]
    Зіграй мені...
    Зіграй мені на саксофоні літа,
    Брудних примар облізлі кажани
    І ноти ластівок на мокрих вітах,
    Чи на дротах, прилиплих до спини.

    Спини на мить цю тишу мокрих марев
    На дні думок розхитану колиску.
    По небу мрій проходять чорні хмари
    І б’ють себе калюжами по писку.

    Піску насип на пляжі перевтілень
    Зіграй пісну мелодію прощання
    Щоб жили смутку витягти із тіла
    Мов музику з останнього кохання.



    Рейтинги: Народний 5.67 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (8)


  39. Ірина Білінська - [ 2010.08.22 11:04 ]
    ПРИМАРА КАЗКИ
    Моя солодка панно, Ви і я
    у цьому світі, наче крихта казки.
    Я Вашим не оскверненим ім’ям
    Благословляю кожен день - на щастя.
    Я Вашим не оскверненим ім’ям
    молюсь щоночі у глибинах неба,
    щоб Всесвіту безмежного Сім’я
    Вам дарувала зустрічі потребу…
    Лиш часу невгамовна течія
    навіки невловима, наче вітер.
    Моя солодка панно, Ви і я –
    примара казки у долонях світу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (2)


  40. Ланселот Музограй - [ 2010.08.21 23:27 ]
    ПОВЧАННЯ ТАНЦЮЮЧОМУ МЕТЕЛИКУ
    Скажу, моя дівчинко, бачу нелегко
    Отримать планиду таку -
    У роздумах, з болем, неначе метелик,
    Метатися у сачку.

    Можу навчить лиш, як бути зо мною.
    Не зовсім такий я, як всі.
    Не варто віятись, будь собою
    І сяй у своїй красі.

    Кохай, кого хочеш, будь вірна в любові,
    Жартуй, тільки міру знай.
    Як чуєш слова про кохання чудові,
    В них щирість чи фальш розпізнай.

    Ти ж грала у замку шляхетную даму,
    То справді такою зробись.
    А ти поглумилася над почуттями,
    Які піднімали у вись.

    Як іншого любиш, відмов йому гідно,
    З повагою (!!!) до почуття.
    І будеш шанована ти відповідно
    На все, що лишилось, життя.

    Він буде співати і битись звитяжно,
    Щоб в серці настала весна,
    А ти будеш сяять йому недосяжно,
    Як мрія поета ясна!

    21.08.2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  41. Оксана Барбак - [ 2010.08.20 20:48 ]
    ***
    Пряний запах кави і кориці
    Полонив кімнату і мене,
    Щось у надвечір‘ї неземне
    Через кілька подихів насниться.

    Тягнуться слова, як свіжий мед,
    Що його збирали ми до Спаса,
    Місяць запишався, мов прикраса,
    Варта тисяч золотих монет.

    Випечене літо спить на деці,
    Мабуть, йому сниться щось цікаве,
    І чорніє вечір, наче кава
    Зі смаком осінньо-літніх спецій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (19)


  42. Михайло Закарпатець - [ 2010.08.19 16:55 ]
    Перевал
    Ось і знов перевал – в шумовинні замріяних гір.
    Він байдужий до трепету серця простих подорожніх.
    Я на ньому стою по дорозі до… тебе? чи зір?
    чи до хмар, що пливуть в небесах неспокійно-тривожних?

    Тільки хвилю побуду, щоб стихло сум’яття в душі,
    та ім’я щоб твоє залишити на скелі найвищій.
    Едельвейс в подарунок? Авжеж… Це не те, що вірші
    на сторінках потертих юнацьких десь там, на горищі.

    Я до тебе спішу через простір байдужий і час,
    через сумніви днів і нестримно-замріяні ночі,
    що безтямно шепочуть солодку неправду про нас,
    оживаючи знову і знову у снах непророчих.

    Бачиш? Пішки я йду – наче древній німий пілігрим,
    не зважаю на заклик попутніх швидких екіпажів.
    Проводжатиму цей перевал - як і інші – нічим,
    бо не він на рядки, що про зустріч з тобою, наснажив…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (10)


  43. Василь Кузан - [ 2010.08.19 09:39 ]
    Лунає голос. Потяг. Промінь
    Лунає голос. Потяг. Промінь
    В осіннім полум’ї печалі.
    Спокуси ночі, дні-повії
    Заманюють все далі й далі.
    За вікнами біжить природа
    В сліпий тунель, в обійми смерті.
    А пагінці і немовлята
    Такі ображено-відверті.
    Та передчасно-педантично
    Вмирає все, що вже воскресло,
    В німім падінні всіх єднає
    Земних законів перевесло.
    За небосхилом невагомість,
    За поворотом перевали...
    А пензель прагне в передсердя,
    Бо серце музиці віддали.
    Парадоксальні паровози,
    Незрозумілі пароплави
    На звуки фарбу проміняли
    І почуття дали за славу.
    Передчуття... Чи переддення?
    Чи передмістя?... Восени
    Летить життя, мов павутиння,
    Мов крик із кінчика струни.
    Лиш парус юності пірнає
    В сумні пастелі пасторалі.
    Лиш тіні ледве постаріли
    На полюсах пустих спіралі.
    А патетичний тон прощання
    Уперто тисне на педалі...
    За вікнами згорає осінь –
    Світлина юності й печалі.


    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (7)


  44. Анатолій Ткачук - [ 2010.08.19 05:15 ]
    Кармен
    Все має ціну. Не минуться безкарно
    Свобода й любов – щедро платимо з вен.
    Що ж – карта лягла і здійсняється карма;
    Танцюй же востаннє, красуне Кармен!

    Хай завтра судилося крукам кружляти –
    Налився отрутою ревності шал –
    Часу на картання нема: йде картатий
    Картинно-крамольний життя карнавал…

    Цілунок ножа. Тихе ”Ах!..” над землею.
    Пісочним годинником – крові кармін…
    Лети, Карменсіто, бо ждуть емпіреї
    Лиш тих, що ніколи не гнули колін.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (23)


  45. Олексій Тичко - [ 2010.08.18 07:25 ]
    Поети
    Слів павутина і ночі безсонні.
    Жовтий папір як осінній пейзаж.
    Рими-тенета тримають в полоні.
    Слово прозоре, крихке, як вітраж.

    Муза капризна, у сутінках гола.
    Контури тіла п’янять, як вино.
    Мила, покірна, буває і строга,
    І недосяжна, як грецьке руно.

    В пошуках рими, натхнення і теми,
    Йдуть до емоцій – в них сила строфи.
    Щоб записати рядочки катреном
    Щастя і горя... І людства гріхи...

    Рими яскраві палають, як зорі.
    Вічності знаком освятить Парнас.
    Пишуть придворні, борці в непокорі,
    Вірш у майбутнє... А слово на раз...
    08.08.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  46. Рудокоса Схимниця - [ 2010.08.17 22:28 ]
    МІСЯЧНА ЕКСПРЕСІЯ
    Танцювала на вістрі місяця
    Дивна і боса.
    Перестиглі суниці ще й ця
    Ноша волосся.

    Всі суцвіття натужно-зоряні
    Скрапують в тіло,
    Лиш стокротки марнІ і німі
    Білим-на-біло.

    Танцювала на лезі місячнім
    Стигла і дика,
    Зачудована в неба полин
    Фея безлика.

    У долонях приспала лебедя,
    Стишила в осінь.
    Нерозсміяна в щастя іде
    Легко й назовсім.

    Танцювала у шалі радіснім
    Місячна Панна.
    Залишала сліди в дивосні,
    Так довгожданно.

    Малювала отак розхристано,
    Впилася небом.
    Їй гірчило багряне вино
    Вділене Фебом.

    Танцювала у шатах вітряних,
    Кликала диво.
    Недосяжно далека для них –
    Надто щаслива!

    17.08.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (30)


  47. Тетяна Левицька - [ 2010.08.17 20:08 ]
    Вечірня
    Затримайся, вечір,
    Корицю на плечі
    Мені поклади.
    Лілеї на спинки
    Напнули косинки
    Зі шовку-води.
    Вербички патлаті
    Лякають в лататті
    Вертлявих вертух.
    Набігався світом
    Паливода-вітер,
    Приліг на лопух.
    Пилком через сито
    Повітря розмито,
    Ефірно парить.
    А вечір міліє,
    В землиці на віях.
    На тропах орбіт
    Ніде не шелесне.
    Довкілля небесне
    Цілує вуста.
    У душу пірнає
    Посланниця раю -
    Зоря золота.


    Вечерняя

    Побудь еще, вечер,
    Корицу на плечи
    Мои положи.
    Надели кувшинки
    На нежные спинки
    Платки с органзы.
    Кудрявые ивы
    Пугают в заливе
    Вертлявых стрекоз.
    Набегался светом
    Шалун – вольный ветер,
    Прильнул к щечкам роз.
    Пыльцою, сквозь сито,
    Весь воздух пропитан,
    Эфирно парит.
    А вечер клонИтся
    Земле на ресницы.
    На тропах орбит
    Покой повсеместно,
    В просторе небесном
    Кулон с янтаря.
    В душе замирает
    Посланница рая -
    Златая заря.


    2010 г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 5.5 (6.32)
    Коментарі: (16)


  48. Володимир Солодовніков - [ 2010.08.17 19:57 ]
    * * *
    Коли втрачаєш сина,
    То сніг чорніш за ніч.
    Мов пострілом у спину,
    Чи-то у спину ніж.

    Такого не чекаєш,
    Таке не обійти.
    Синочку, ти щось кажеш?..
    Благаю, не суди.

    07.01.2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (6)


  49. Віктор Цимбалюк - [ 2010.08.17 15:25 ]
    Один з нас
    ...Він жив так, ніби Звір, він хотів "володіти" і "мати":
    Кабінетний престиж, купа грошей і безліч жінок...
    І, здавалось, ніщо не могло його переламати -
    Ні неправедний бій, ні дармове застільне вино...

    ...Але ні, все ж було... Щось таке, непомітне, як миша...
    Що згризало його, коли він залишався один...
    І тоді у душі, десь глибоко, стискалася тиша,
    Бо Душа все ж була, все ж надіялась, як не крути...

    ...Але він не здавався, вставав, і, голившись поспішно,
    Бив копитами грунт, ніби вперше загнузданий кінь...
    І одна лиш Вона, та, якій було зовсім не смішно,
    Огортала його, ніби Ангел, в невидиму тінь...

    ...Так минали роки, він знаходив, і знайдене тратив,
    У "стараннях" своїх непомітно дійшовши межі...
    Ублажаючи тіло, відтак Душу мало не втратив,
    І настав Судний День, у якому схрестились ножі...

    ...І була то не битва, не герць, і була то не січа!..
    Він себе молотив і живого, навспак вивертав...
    І уперше тоді усміхнулась впокоєна Вічність:
    "Ось іще один з нас, що Дорогу додому питав..."

    ...І череп'ям пустим розлетілись розірвані пута,
    І коліно його дотяглось до сирої землі ...
    І уперше в житті захотілось не "мати", а "бути",
    І, зіллявшись з промінням, зійти у безмежній імлі...

    ...Взявши в руки перо, він писав: і було йому сорок...
    Навкруги, ніби корба, гудів заклопотаний світ...
    А віршована в'язь все петляла, долаючи морок,
    Обвиваючи Дуб, під яким задрімав неофіт...

    ...Він тепер віщий волхв, він вже знає, до чого тут "фіта"...
    У молитвах його до Всевишнього Рода Любов...
    А над Храмом святим знову Сонце усміхнене світить,
    Лиш Вона знов, як тінь, бо тепер він живе, так, як Бог...

    Кумпала Вір, 17.08.2010 року,
    м. Хмельницький



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (18)


  50. Анастасій Гречкосій - [ 2010.08.14 23:25 ]
    Із Кардуччі
    Азінелла
    Я серед гімнів хвалебних з Італії серця повстала,
    саме як Альпи розорення варварського позбулися -
    їхали вздовж таємничого По через терен зелений,
    в сурми трублячи воєнні, у ряд бойові колісниці.

    Гарізенда
    Те пригадавши, встаю і зітхаю, чоло прихиляю
    до вікопомних руїн і могильників славних. Ірнерій
    сгорблений сів між величних сусідів, од Риму сказавши
    повагом слово значиме святкуючому простолюду.

    Азінелла
    В день пречудовий травневий бачила з мосту на Рейні,
    як проминала свобідная слава народу оцього.
    Свевії вої, схиліте покірно біляві чуприни
    перед хвилясто-розвійним червоним хрестом італійським.

    Гарізенда
    Травень - то місяць сумний, що прекраснеє тіло Імельди
    шпагами братськими стиснув - і фурії ввічливі бігли
    протягом днів сорока руйнувати великою кров*ю
    вежі могутні у порох, до тла, не лишивши й каміння.

    Азінелла
    Я запримітила Данте: чоло молоде він піднявши,
    пильно дивився; коли ж пробігали над нами хмаринки -
    бачила, як понад ним проминали примари й примари,
    а навкруг нього зібралися всі італійські століття.

    Гарізенда
    Свідчу напевно, що папа ішов з імператором вкупі,
    руки взаємно потиснувши; та - о нещасная доле! -
    Бог у своїй постанові мені не велів обвалитись
    П*ятому Карлу на голову разом з Клементієм Сьомим.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   101   102   103   104   105   106   107   108   109   ...   175