ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Печарська Орися Москва - [ 2009.07.12 15:30 ]
    ***
    цей день допив мене до дна
    мій аромат поглинула вода
    я тінь що перестрибує у завтра
    і що тобі за вигода від тіні
    хапатимешся за високі стіни
    я вислизаю плакати не варто
    я вислизаю і пірнаю в ніч
    мені насняться незнайомі люди
    шукатиму когось кого не буде
    і стану злим осердям протиріч
    ця порожнеча на усю Вселенну
    розділить рознесе мене від мене
    я тільки свідок самосуєти
    шукаю рішень йти а чи не йти
    зі щік злизати щось сумне солене
    і визнати що в центрі світу – Ти


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  2. Варвара Черезова - [ 2009.07.10 15:50 ]
    Це не ніч...
    І зривається слово, неначе від бурі вишні.
    І мовчанка, мов кістка у горлі, така ж болюча.
    Це не літо, то нас карає любов торішня.
    І не ніч, а зачинені вікна і спека мучить…

    Не шукати причини. А наслідки вже відомі.
    Бо ще вчора ромашки, а нині піски сипучі.
    Поміж нас. І бажання мов хмари – швидкі, зникомі.
    Це не ніч, а зачинені вікна і спека мучить…

    Я стою на краю, наче вітер штовхає в спину.
    І зривається слово додолу з самої кручі.
    І так лячно і навіть зоп’яну туди не плигну.
    Це не ніч, а зачинені вікна і спека мучить…


    Рейтинги: Народний 5.68 (5.47) | "Майстерень" 5.75 (5.46)
    Коментарі: (28)


  3. Олександр Христенко - [ 2009.07.10 15:59 ]
    Я ВЕРНУЛСЯ
    Почти забытый запах хвои,
    Расправив лёгкие, вдыхаю:
    „Ну, здравствуй, друг мой, лес сосновый!
    Привет вам, жаворонков стая!”

    Хочу ласкать траву и землю,
    С прохладной речкой обниматься
    И, не стесняясь, крикнуть всем: “Я
    Рад сюда вернуться, братцы!“

    Напрасно знойные брюнетки
    На пляжах Турции вздыхают –
    Я снова здесь, как прошлым летом, –
    В оазисе родного края.

    Пусть где-то солнце ярче светит
    И море пенится волнами –
    Я выбираю свежий вечер
    С костром, гитарой, комарами.

    А мне трава милее пляжа,
    Предпочитаю морю – «лужу»,
    Пусть где-то и теплей и краше,
    Но дома, как ни странно – лучше.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (13)


  4. Влодко Хіцяк - [ 2009.07.09 01:33 ]
    * * *
    Живеш? Ну й жий!
    Тривалість дня від твого існування
    не зміниться й на йоту
    і в скорботу
    космічних буднів не переросте.
    А, зрештою, життя таке просте,
    що й навіть як спочинеш від мандрівки,
    зів’ялих зел, і пороху, і поту,
    умиєш ноги, і твої уста,
    порепані від спраги, зашепочуть
    молитву до надбрамного хреста,
    до вітражів готичного склепіння,
    і так, ввійшовши до небесних брам,
    почуєш, певно: на Землі, отам,
    ще по тобі не стихли голосіння.



    Рейтинги: Народний 5.44 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (3)


  5. Олена Осінь - [ 2009.07.08 16:27 ]
    Особиста тактика бою із часом
    Час – це ненажерливе велетенське чудовисько,
    Що ковтає все дороге і безцінне.
    Він забрав мого маленького зеленого велика.
    А він був прудкішим за столичний експрес!
    Ковтнув вишню, разом з корою і кісточками,
    Яка іще з часів древності росла біля хати,
    І присмак у ягід був якийсь «мезозойський».
    Зжер навіть зеленку, якою мама мені мазала коліна!
    Ось так, не розжовуючи. І не вдавився, і не обпікся…
    В його череві загубився мій шкільний чемоданчик,
    Який щодня намагався переночувати під прилавком,
    Там цукерки, халва… І заночував би, якби не класичне: «а портфель?»
    І Юрка з’їв, а через деякий час виплюнув, але вже іншого,
    Перетравленого, чи що, серйозного, з колами під очима.
    Боляче, ми ж п’ять років за однією партою синусо-косинусували.
    Людожер! Канібал! Людей же навіщо!?
    Нічим не перебирає, забрав і мамині модні блакитні туфлі,
    І касети з піснями «Gipsy Kings», і сніжні зими.
    Безжальний час…. Я навіть бачила його обличчя,
    Він притаївся у дзеркалі за моєю спиною,
    Пузатий такий, самовдоволений, нічого не цінує…

    Але ж він подарував мені маленьке крикливе щастя,
    Рожевеньке, перев’язане червоною стрічкою.
    І коханого чоловіка. Надійного, відвертого, доброго.
    І вірші, і справжню подругу, і захопливі подорожі,
    І батьківську повагу вже як до дорослої, зрілої людини…

    А може це дві різні істоти – час у минулому, і час у майбутньому?
    Один все поглинає, а інший народжує,
    Один злий, а другий добрий?

    Ну що ж, доброму я вдячна, а вічно голодного не боюсь!
    Будемо боротися: знайду в сараї стару раму,
    Нові колеса – не проблема, змащу дзвоника, підфарбую.
    Сідай, донечко, лети з вітром, співай разом з ним,
    А впадеш, то не бійся, обробимо коліна зеленкою, заживе.
    І вишню посадимо! За кілька років вродить пахучим соком!
    Цієї осені наш новенький портфелик до школи,
    Обов’язково дамо йому можливість заснути в магазині,
    Там цукерки, халва…. Нехай здійсниться його мрія.

    Юрчику, чекаю тебе завтра в гості, з дружиною, з усмішкою,
    Зіграємо в наше традиційне «країни-столиці».
    На всяк випадок зазирни у атлас, пригодиться.

    Ну все, бувай, час! Ми їдемо сім’єю до мами і тата,
    Зараз ось тільки знайду свої модні блакитні босоніжки….


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (23)


  6. Ніна Виноградська - [ 2009.07.08 15:03 ]
    Розстріляне жито
    Сніги розвіяним
    Плащем
    Гуляють світом.

    А січень вже
    Стріля дощем
    В зелене жито.

    І від тепла
    Озимина –
    Смарагди в полі.

    Що стане з житом,
    Як весна
    Сягне роздолля?

    Примерзле жито
    Не буя
    Рясним колоссям.

    Зима не та?
    Вина чия?
    Чи так здалося?

    І горе спільне –
    Не чиєсь,
    Як в сиротинці.

    А хліб – то є
    Для нас усе,
    Для українців.

    Болить душа,
    Бо січень знов
    Шмага дощами.

    Хоч би
    Посіять
    Ярину!

    Дай, Боже,
    Ранню
    Нам весну,
    І лад між нами !


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (3)


  7. Ліна Масляна - [ 2009.07.07 14:18 ]
    Пиши
    Пиши мені! Пиши! Я відповім
    На кожен знак, на кожне твоє слово
    Про те, що ти в житті моєму – грім,
    Про те, що я живу, про те, що знову…
    Пиши мені! У душу покладу
    Усе, що між рядками прочитаю,
    Здійснюсь у твою мрію молоду:
    Віддамся, залоскочу, закохаю!
    Пиши мені! Відсутності листів
    Здолає час. Я навчена чекати!
    Я знаю все! Усе, що ти хотів…
    Але пиши! Я хочу це читати!


    2002


    Рейтинги: Народний 5.43 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (23)


  8. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:41 ]
    Поетам
    Належати коханню і мечу,
    Ріці спокус і пристрасному літу,
    Голгофі днів, пташиному ключу,
    Сльозі єдиній і усьому світу,
    Належати і сонцю, і дощу,
    Краплині меду і думкам свавільним...
    Належати коханню і мечу.
    Належати - і бути справді вільним.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  9. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:23 ]
    Варіації на задану тему
    Боже
    дай мені таку самотність
    щоб навіть мене не було вдома
    Неда Неждана


    Такий малюнок: небо голубе
    (Ба, ні, то місяць - справді, вже смеркає).
    Мене немає. І нема тебе.
    І дому в нас, напевно що, немає.
    Важкі думки обсіли, мов хрущі.
    Ніхто не струсить - начебто ж весніє.
    Тут злив нема (лише - дрібні дощі),
    Нема коханих тут (лише - повії).
    А як повіє, і закрутить вир, -
    Засипле сміття, курява, полова.
    Рости не вгору можна, а ушир.
    Щоб з коренем не вирвало на дрова.
    Пружним покосом - лінії кружлянь.
    (Авжеж, докосим - лугом, попід гаєм).
    Тебе немає - в дзеркало поглянь.
    Немає сну. І навіть сліз немає.
    Це місто знов затягує мене,
    Як той удав. (А що, не знаєш? Знай же!)
    Твоє обличчя - світле і сумне -
    До цього дійства непричетне майже,
    Як не причетна тиша до мовчань,
    І темрява до ночі - ні на йоту.
    І знов малюнок: День. Ріка бажань.
    Тремтить рука в передчутті польоту.
    У місті цьому нас немає, ні!
    Малюнок третій: Сяйво. І... покара.
    Лишився напис на глухій стіні:
    "Тут був Дедал, що породив Ікара".


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  10. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:29 ]
    Дивне коло
    Життя людське, неначе дивне коло:
    Назад вертає, хоч іде вперед.
    Бурштинові зірки - Господні бджоли -
    Збирають в небесах прозорий мед.

    Бредуть в ріку туману білі коні.
    Цей білий сад, цей білий світ без меж!..
    І білі сльози падають в долоні.
    Я - теж бджола. І, може, зірка теж.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  11. Костянтин Мордатенко - [ 2009.07.06 22:20 ]
    Гніт
    Зірвана дорога…Зорі, як коні засадні…
    І місяць пасеться мовби відгулень…
    Печалі можете в комені записати!
    Зупинився. Більше від себе не бігаю…

    Страх всередині наче зашкурна вода…
    З душі на чий город скинути камінь?...
    І розплакався так, як не плакав зрода.
    Лихо чорно-тяжке сходить золотниками…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (11)


  12. Дмитро Кремінь - [ 2009.07.06 10:09 ]
    ***
    Він мені казав при повній чарці,
    Що не п’є, а пив не коньяки.
    Що спалили сина в кочегарці
    У селі сусіднім бандюки.
    Що, мовляв, були раніше травні –
    Почувавсь людиною солдат.
    А тепер усі такі безправні,
    Що й начальству нині не до дат.
    Що бували людомори й війни,
    Та завжди казьонний був закон.
    А тепер усі ми самостійні –
    Женемо на продаж самогон.
    Санаторну мав колись путівку,
    Трудодні, заняття до зими...
    – Чорт би взяв ту кляту Хоружівку!
    Був земляк, солдатський син Кучма!
    Сподівавсь і плакав перед смертю,
    Хоч який у дядька в світі гріх...
    Гірше від гестапо і від СМЕРШу –
    Це образи й кривди від своїх.
    Мав і на дільничного образу,
    На стару бабусю, на город...
    Так ми і не випили ні разу
    За країну нашу, за народ.
    І несли його в останні далі,
    Піп махав кадилом, як тепер.
    По-сирітськи дзвякали медалі
    Мертвої землі СРСР...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (3)


  13. Влодко Хіцяк - [ 2009.07.05 00:39 ]
    * * *
    Ми мовчимо і знаємо, о чім.
    Остання нота в зорянім хоралі –
    неначе крапля зимного дощу.
    І стоїмо, немов на п’єдесталі,
    бо небо, що спочило на плечі,
    згасило тихим подихом свічу.

    І не загляне чужинецьке око
    в пожовклий сад, де на старій сосні
    розп’ятий вечір у червонім сяйві.
    І тільки чути траурні пісні
    церковних мурів, що зачаті в тайні
    на роздоріжжі готики й бароко.

    По молитвах вечірніх у вікні
    заблисла свічка, скрипнули завіси,
    з віконних ґрат посипалась іржа.
    І душі тих, які мандрують звідси,
    зійшлися там, де на старій стіні
    обох світів позначена межа.

    Коли заснула храмова сторожа,
    зів’ялі тіні падали на діл,
    погасла ватра. І прогірклий стогін
    тривожних душ і постарілих тіл,
    затертий лик останнього святого,
    були – як лепта: кесарева й Божа...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати:


  14. Олена Осінь - [ 2009.07.03 14:17 ]
    «Сонце стомлене ніжно, сумно з морем прощалось, і в цей час…»
    Сонце поволі спадає в замріяний обрій,
    Вечір накинув на зморений берег вуаль,
    З пахощів хвойних лягає на плечі шаль.
    Сум у словах –
    Я допиваю жаль.

    Срібна мелодія м’яко стікає росою,
    Голос з тридцятих, і ноти забуті давно,
    Мій капелюх, як із кадрів старого кіно.
    Дзвін кришталю –
    Трохи гірчить вино.

    Ніжні обійми і наше останнє танго,
    Пальці мої по твоєму ковзнуть волоссі,
    Все відбулось, але щось таки не збулося.
    Сіль на очах? –
    Вибач, мені здалося.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (9)


  15. Ліна Масляна - [ 2009.07.03 10:24 ]
    Хто?
    Вам лестить моя молодість! Мені –
    Таланти Ваші й вічна непокора!
    Така зваблива в кожнім Вашім сні –
    Я зашаріюсь tet-a-tet у коридорі.
    Хто Ви мені: учитель чи коханець
    (То де цілунки, пестощі, зітхання?)
    А я Вам? Так, остання із обраниць?
    (А де побачення? Самі лише бажання).
    Що поміж нами? Мудрості порад?
    А чи наївності у кожному питанні?
    Чи змій-спокусник – невгамовний гад
    Схиляє до гріха? Чи покаяння…
    Вам лестить моя посмішка. Мене
    Вражає сум очей давно публічних.
    Це тимчасово! Скоро це мине
    А так хотілося... хотілося навічно!

    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (20)


  16. Зоряна Ель - [ 2009.07.02 18:06 ]

    Виклик прийнято). Вірш з римами на -ель)

    Збудую диво-корабель.
    Він попливе до тих земель,
    Де 25-та паралель.
    Зелений мис.
    Медово пахне мірабель,
    А хвиля горнеться до скель,
    Немов манто a la Шанель.
    І легкий бриз.
    Де понад урвищем готель.
    І подають холодний ель,
    Запечену морську форель,
    Коктейль "Каприз".
    А ввечері – віолончель.
    І флейти лине ніжна трель.
    Відлунням котиться до стель
    Нічний каприс.
    Олія. Темпера. Пастель.
    Мане, Моне, і Рафаель.
    І рембрантова акварель.
    "Вікно". Матісс.
    Мсьє-мадам-мадемуазель!
    Крутіть рулетки карусель –
    Життя – солодку карамель:
    Ура! На біс!!!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (11)


  17. Юля Бро - [ 2009.07.02 15:12 ]
    без ціни
    Чим платити за газ, чим платити за воду й світло
    Та за сонний сніг, що на тлі його силуети: як вії – віти…
    Чим за те, що коптиш, мов піч архаїчна повітря
    тридцять років… і від вівтаря до цвинтаря носиш вістря, –
    Незагострене вістря суму в незагоєній сумці серця…
    Чим за те, що ні час, ні горілка з червоним перцем
    Не стривожать минулого, пам’яті не стриножать…
    А нічим…не вітчим мій добрий єдиний Боже;
    За життя не заплатиш, вар’ятко, тепер – лічи:
    Підбивай рахунки, серпанки, густі цілунки
    В передпліччя, в губи, в чоло. Та мовчи-мовчи.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (20)


  18. Чорнява Жінка - [ 2009.07.01 22:15 ]
    Из жизни цветов
    Ах, розы... силуэт изящный,
    цены б вам не было, кабы
    вас не дарили уходящим
    и не бросали на гробы.

    Или, осенней хризантемы
    вдыхая томный аромат,
    не избегали скромно темы
    о вечной ценности карат.

    Никто особо не пеняет:
    и та красавица, и та…
    но – одуванчиком взлетает
    божественная простота.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.79 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (32)


  19. Сонце Місяць - [ 2009.07.01 17:21 ]
    CABARET
    (поволі)

    сутінковий метелик між
    свічками & тінню
    між підступністю, пристрастю
    еротичною маскою
    довічною таємницею таємниць

    екзотична інтимність
    хвилі почуття, екстатична
    смерть
    декадансу

    музика молочно- білих
    чорно -графітних клавіш
    манірна скрипка
    антикварна катеринка
    соковито- іржаві кларнети

    пересипані зблиском тарілок
    щітками барабанщика
    між втратою, провиною
    бажанням & грішним будь що

    ми ніколи не бачили одне одного
    ми ніколи не згубимо одне одного
    ми одне...

    іронія, чи не так, чоловіче



    (темп!)


    Я ошукаю тебе, у марочному кабаре
    Я розіб’ю твій дзвінкий кураж, твій схололий спокій
    Бешкетники, джентльмени, месдам і мсьє

    je voudrais...


    Кохання між лезом і бруком, зневірений морфій
    Поки я сповідатиму твій інший, інакший біль
    Кидаючи на піковий банк зло таємних причин
    Твоє покинуте пекло, твій втрачений парадіз


    Банальне нещастя на біс, замріяно граючи
    Життя, завше болісний, свавільно блискучий каприз
    Спрага твоїх зіниць, коли ставиш на чорне, усе
    Що ніхто не здійснив


    Так я ошукаю тебе
    В прокуреному кабаре, у млисту нуарну ніч
    Солодкий відчай спиватиме твій омріяний блеф
    Віч на віч палячи іронічне ні, чоловіче
    У цинічному кабаре


    si tu veux....




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (17)


  20. Юлія Фульмес - [ 2009.07.01 13:59 ]
    Донжуану
    З двоспального ліжка пробився духмяний горошок,
    Немов репресований струмінь зеленого світла.
    Для тебе закінчилась казка—принцеса вагітна,
    Для тебе з"явилась можливість продовжити пошук

    Між зерен-зерняток, маленьких дівчаток у бантах,
    Які довірятимуть кожному слову і жесту.
    Це трохи нагадує вуличну гру у наперсток—
    Заснути коханцем, а зранку прокинутись татом.

    Це навіть природно, якщо не зважати на осуд
    Юрми феміністок, їм їсти не дай, а скарати,
    Того, хто насмілився викрасти їх кандидата,
    І досі не вивчив змістовного терміну „досить”

    В підборі підборів, манжетів, білизни й алькову.
    Своєю метою ти бачиш зішестя нірвани
    Лише в товаристві Наталі, Оксани чи Ганни,
    Бо ти—фахівець з підкладання дівчатам бобових.


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (26)


  21. Олена Осінь - [ 2009.06.30 08:54 ]
    Народження торнадо
    Може я була колись вітрилами?
    Ніс мене ти далями безмежними,
    Випробовував мене своїми зливами,
    Сіллю й сонцем випалив в мереживо.
    Пестив так, що навіть чайки плакали,
    Потім враз – здирав, і рвав на клаптики.
    А я знову, й знову бурю кликала,
    Щоб разóм летіть украй галактики.

    Може птахом я літала поміж скелями?
    Ми змагалися з тобою в швидкості,
    І сягали понад неба стелями,
    Шаленіли від такої близькості.
    Ти тримав моє крило - скоряла вись,
    Але лють росла – гніздо до урвища.
    Ближче б до землі… І я підводилась,
    На крутій горі житло звивала ще.

    Може в небо я росла тополею?
    Ти блукав між листя гірко-трýнкого,
    Шепотів «...моя…» і кликав долею,
    Покидав, і я бриніла стрункою.
    Повертався наче звіром загнаним,
    Буревієм рвав красу до коренів.
    Я ж пускала знов зелені пагони,
    Ніжні і тонкі, але не скорені.

    Я була дружиною, коханкою,
    День і ніч тебе чекала віддано,
    Ти влітав відкритою фіранкою,
    Цілував, і знов шукав незвідане.
    Я зросла твоєю міццю-зрадою,
    Сни і впевненість мої злились в одне.
    Перший власний крок…… І я не падаю!
    Нині вітер – я!
    Спини тепер мене!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (16)


  22. Ванда Савранська - [ 2009.06.30 01:15 ]
    Плач
    Плач, Америко, плач!
    Він був твоїм темношкірим генієм,
    Королем поп-музики й часу.
    А хотів поборотися з генами.
    Хлопчик прагнув змінити расу.
    Плач, Америко,
    й Африко, плач!


    Мої діти малі –
    Менша дочка підкручує кучері,
    А старша – рівняє надміру.
    Ми завжди недосяжністю змучені!
    Але він змінив свою шкіру…
    Плач, Америко,
    й Африко, плач!


    Плачте, люди Землі!
    Він був дитям із пісні народної,
    Очі – сумом чорним налиті.
    Він хотів позмагатись з природою.
    І хотів дуже довго жити.
    Плач, Америко,
    й Африко, плач…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (3)


  23. Оксана Лозова - [ 2009.06.29 14:56 ]
    Ніхто не відбере
    День мовчазний
    І ніч німа,
    І небо
    Темне-темне-темне...
    Нема удень,
    Вночі нема
    Мене у тебе,
    Тебе у мене.

    Ти — звук,
    А я — твоя луна,
    Навік зостануся луною,
    Тому і не з’єднатись нам:
    Мені з тобою,
    Тобі зі мною.

    В сльозі трави,
    В очах дерев
    Не менше смутку,
    Ніж у небі.
    Та вже ніхто не відбере
    Тебе у мене,
    Мене у тебе
    2006


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.61) | "Майстерень" 5.75 (5.64)
    Коментарі: (14)


  24. Чорнява Жінка - [ 2009.06.29 00:29 ]
    Колискова для коханих
    Тихо-тихо сніг іде,
    Ніч за вікнами пливе,
    Хай тебе покине горе,
    Хай тобі насниться море
    І ромашкові луги,
    Де гуляли я і ти.
    В охоронці сна покличу
    Сизокрилу голубицю
    І долоню на чолі,
    І тигрятко на столі...
    Тихо-тихо, сніг іде,
    Спи, коханий, все мине...

    2007


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (24)


  25. Чорнява Жінка - [ 2009.06.29 00:07 ]
    Хайку дыхания
    моё дыханье
    потерялось слушая
    твоё дыханье


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (22)


  26. Чорнява Жінка - [ 2009.06.29 00:40 ]
    Страсть
    без красивых слов
    холодную курицу
    съедаем быстро

    :)


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (23)


  27. Оксана Лозова - [ 2009.06.28 20:05 ]
    Вже мене розуміють
    Вже мене розуміють глухі,
    І німі розмовляють зі мною,
    Тільки ти, тільки ти, як на гріх,
    Залишився за тою стіною,
    Що розбити її – не посмій,
    Доступити до неї – незмога.
    О, єдиний, ти мій і не мій
    Перед світом, людьми, перед Богом.

    Я до тебе – як птах в небеса,
    Я до тебе – як річка до моря.
    Знає Небо, і знаєш ти сам,
    Скільки щастя приносиш і горя.

    Не боюся нічого. Живу
    То у пеклі, а то – серед раю.
    Ти даруєш мені сон-траву,
    І від ніжності я завмираю...
    А буває – мовчиш і мовчиш,
    А буває – не чуєш, не бачиш...
    Мій коханий, то чий же ти, чий?
    Знаєш, я ще існую, бо плачу.

    Перегірк, низько стелиться дим,
    Б’ється вітер весняний до вікон.
    Ти один мені, любий, один,
    Доки віку мого, доки віку.

    2002


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (8)


  28. Роман Боднар - [ 2009.06.28 11:01 ]
    Мікрокосм
    Кульбаби головка, мов літній лоб,
    Стоїть безволоса в травневім вітрі -
    Мала стартплощадка, малих жалоб,
    У щастя боїться вірити...

    ...А воно буде ! Мільйони щасть -
    Кульбаб золотистих визріє,
    От тільки їй вже не дочекать
    Своїх "космонавтів" з вирію...

    1977р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (1)


  29. Віталій Коротич - [ 2009.06.27 12:37 ]
    * * *
    Я слухаю тi сповiдi щодня.
    Вони не криються,
    Вони вiдвертi - хворi
    Це важко так - наослiп, навмання
    Брести в чужих сльозах, в чужому горi
    Професiє! О, дай менi слова,
    Дай силу - втiшити, пiзнати, роздiлити.
    Я знаю - побіліє голова,
    Мудрішим стану, легше стану жити.
    А поки що -
    Ти все ж мене навчи,
    Як від думок ночами не палати,
    Де шлях шукань?
    Де сховано ключі
    Від людських душ?..
    Я знову йду в палати.

    1963


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  30. Роман Боднар - [ 2009.06.26 23:27 ]
    ***
    Я все віддам поезії своїй :
    Брильянтів стоси, споминів сувій ...
    ...Обмануто мене ! Я теж обман чинив,
    Так хто ж із нас найбільше завинив ?

    ...Безчестя міль, чи совісті іржа
    Вкладуть у руки гострого ножа -
    Удар у груди помахом одним !...
    Та там ... лиш цвілі порохнявий дим...

    1986р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (1)


  31. Печарська Орися Москва - [ 2009.06.25 00:17 ]
    ***
    Я бачу фільм, в якому Ти і Я
    ведемо вчені бесіди про святість.
    А потім дощ. І що ще може статись?
    Хіба лиш нас поглине течія.

    А може й вітер зажадає жертви,
    та не збагне, як розвести тіла.
    Я буду трошки п’яна, трошки зла,
    а ти, як завжди, лагідний і… впертий.

    Фрагмент веселки над суцвіттям стріх…
    Твоє завдання – тільки танцювати.
    Ми ж знаєм цІну бесідам про святість
    і вже давно забули слово «гріх».



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (4)


  32. Чорнява Жінка - [ 2009.06.24 11:01 ]
    Лише збагни! (із Роберта Вільяма Сервіса)
    Лише збагни! Де ночі мить
    На камінь срібло ллє,
    Ім’я раптово заблищить,
    Дивись, воно – твоє.

    Ця ніч шліфує дзеркала
    Епітафічних фраз.
    Твоє життя – мала стріла
    У серце світу – Час.

    І трохи болю й боротьби,
    Смішних земних принад,
    І трохи слави та ганьби,
    І сірий камінь над.

    Оригінал

    Just Think!
    by Robert Service

    Just think! some night the stars will gleam
    Upon a cold gray stone,
    And trace a name with silver beam,
    And lo! 'twill be your own.

    That night is speeding on to greet
    Your epitaphic rhyme.
    Your life is but a little beat
    Within the heart of Time.

    A little gain, a little pain,
    A laugh lest you may moan;
    A little blame, a little fame,
    A star-gleam on a stone.


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (20)


  33. Тарас Коржик - [ 2009.06.24 10:08 ]
    САМОТНІЙ ДЕНЬ
    Цей самотній день - тільки мій...
    Важко як бути людині самій!
    Цей самотній день - тільки мій...
    Вітер самотності - мій суховій...

    Важко мені за веселість боротись,
    Важко всі сили докупи збирати,
    Важко сприймається вся ця марнота,
    Важко весь сум цей з душі прибирати...

    Я до захриплості хочу кричати,
    Хоч тимчасову полегкість відчути:
    Знову в самотності день зустрічати...
    Більше не в змозі тебе передчути...

    Цей самотній день - тільки мій...
    Важко як бути людині самій!
    Цей самотній день - тільки мій...
    Вітер самотності - мій суховій...

    Тиху нудьгу заберіте від мене!
    Тихо зламайте, немов соломину,
    Тихе життя це, за спокій хвалене,
    Тихо заповніть ці хворі хвилини...

    Відповідь стрілась на всі запитання -
    Висохли очі від їх мокротиння:
    Ти - моя перша, єдина й остання,
    Рідний притулок, єдине затіння...

    Цей самотній день - тільки мій...
    Важко як бути людині самій!
    Цей самотній день - тільки мій...
    Вітер самотності - мій суховій...

    День цей самотній рутиною дише,
    День цей скорботний болить мене дуже.
    День цей самотністю сповнює тиша...
    День цей сумний претерпи, моя душе!

    Нині закрилися грізні скрижалі
    Того скаженого, дикого болю.
    Тільки всміхатимусь мовчки надалі,
    Дивлячись смутно на власну недолю...

    Мій самотній день - тільки мій...
    Мовчки всміхаюсь у муці німій...
    Мій самотній день - зовсім мій...
    Тиша панує в душі грозовій...

    Куди б ти не йшла, я б пішов за тобою,
    Куди б ти не бігла - я б біг тобі слідом
    Коли ти затужиш - не знайду спокою,
    Коли ти помреш - за тобою я піду...

    Та сьогодні стрічаю в журній самоті
    Найсамотніший день у своєму житті...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Прокоментувати:


  34. Тамара Шевченко - [ 2009.06.21 21:55 ]
    Сімейні проблеми
    Повернувся Гриць додому,
    Сидить та сумує.
    Біля нього, як голубка,
    Жіночка воркує:
    - Що з тобою, мій коханий?
    Та мовчить миленький,
    В очі глянути боїться,
    Тьохкає серденько.
    Каже жінка: "Ми – родина
    і твої проблеми - стануть наші,
    Ми з тобою все переживемо!"
    - Ти упевнена?
    - Клянуся.
    Шепче та привітно...
    - Що ж, скажу,
    Коханка наша від мене вагітна...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  35. Галантний Маньєрист - [ 2009.06.20 16:34 ]
    Страждання пташиного Вертера
    Я Петрик - у дзьобі смачна насінина,
    О де ти кохана, о де ти, єдина?
    Я втілення кращого, птах-ідеалу!
    Даю безкоштовно уроки вокалу,

    Живу без ілюзій - у фолку і блюзі,
    О, званий радіти, печалюсь у тузі,
    Нуждаюся не в меценаті, а в музі!
    І в жóвтенько-крильцятому карапузі!

    Товчу це господарю і домовому,
    Та де їм сердечну збагнути утому!
    Жовтію, як пів України, у клітці,
    О скільки іще животіти сирітці?!

    Клянуся, що дзьоба зашию нитками,
    Носитиму милій торби з хробачками!
    "Я хочу канарку... і доцю... і сина...” -
    Лети до пташиного Бога пір’їна...


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11)


  36. Печарська Орися Москва - [ 2009.06.20 02:07 ]
    ***
    Я стала негативним персонажем.
    Якщо по-справжньому, то вперше на віку.
    Побути відьмою – це стільки вражень,
    мов повернуть назад гірську ріку.

    На мить чи дві не згадувати ближніх,
    в долонях світу пестити сльозу.
    Добро і зло, теперішнє й колишнє
    віддати часу на холодний суд.

    Пройтися подіумом – вільно й гордо,
    бо в героїні врешті є герой.
    Та хто я? – Дівчинка із хворим горлом.
    Таку не візьмуть на центральну роль!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (5)


  37. Оксана Лозова - [ 2009.06.19 22:40 ]
    Cлово
    Моє ім’я — від батька.
    Я — Оксана.
    Моє ім’я гірке мені самій,
    Пропахле степовими полинами,
    Калиною в далекій Колимі.
    Воно летіло за Полярне коло,
    Теплом топило вічну мерзлоту.
    Мене ще не було, та був мій голос,
    Комусь потрібен був.
    Тому я тут.
    Тому шукаю слову
    Рідне слово
    І не чекаю ласки від чужих.
    Хіба не мій народ серед руйновищ
    Зі слова вийшов
    І у слові жив?
    2007


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (17)


  38. Юрій Лазірко - [ 2009.06.19 20:36 ]
    Сонет III
    Сонет забити у підошву неба,
    навхрест плести шнурівкою комети
    крізь чорні діри сонячинй молебень
    та розходити всесвіту штиблети.

    Несуть, цвіркочуть сходи до ґазебо*,
    де смерті янголи на парапетах.
    Вудки позакидалися на тебе,
    у кожному відрі хлюпоче гетто.

    Ледь вище – дах із тих, кому дісталось...
    як не по повному, то по заслугах.
    А на чубку керує вітром флюгер.

    Роздув новини, трохи ясно стало
    на кого тінь впаде. Не видно пругу,
    кисневий голод, зі словами – туго.

    19 Червня 2009

    *ґазебо - це бельведер


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (4)


  39. Катруся Матвійко - [ 2009.06.19 20:31 ]
    Здавалося б, все давно сказано...
    Здавалося б, все давно сказано,
    «Люблю» вже лунало не раз…
    Та знову відвертими фразами
    Шліфую коштовний алмаз…

    В оправі зі світла і золота
    Несу його бережно Вам,
    Від серця любовно відколотий,
    Переданий ніжним словам…

    Із сяйвом надії і мріями
    До Вас лине знову «люблю»,
    Й поезія, сонцем навіяна,
    Без сліз, без тривог і жалю…

    Лиш острах, що буду відштовхнута,
    Загашує золото фраз,
    Й від серця любовно відколотий,
    Тьмяніє на сонці алмаз…

    Та знову теплом відшліфований,
    Чистіший води й кришталю,
    Навічно він Вам подарований
    В обіймах, в думках і в «люблю»…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1)


  40. Олександр Христенко - [ 2009.06.19 11:06 ]
    ТЫ МНЕ НРАВИШЬСЯ
    Ты мне нравишься разная:
    Деловая и стильная,
    Сексуально-опасная,
    Страстно-любвеобильная,
    Жаркой страстью раздетая,
    С золотистою кожей
    В травах буйного лета,
    Как в божественном ложе,
    И зимою завьюжена,
    Словно сказочным кружевом,
    И укутана стужею,
    И, не дай Бог, простужена.

    Привлекает и мучает
    Что-то необъяснимое
    И походка зовущая,
    И мелодия имени.
    Ранним утром и за полночь
    Без духов и косметики
    Я дышу твоим запахом,
    Наслаждаюсь эстетикой.

    Благодарен я случаю,
    Как подарку нежданному –
    Я люблю наилучшую,
    Мою самую-самую!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (11)


  41. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.19 11:34 ]
    ОТАРИ ПУХИРЦІВ
    (ЛІТЕРАТУРНА ПАРОДІЯ)

    ...де-не-де гаї березових отар
    І дубів величні монограми"
    "Пісочне"
    Зоряна Ель

    Крізь березових отар гаї
    Проглядаються тополь ватаги,
    І хитаються гурти їх стовбурів
    Так, немовби напилися браги.

    Поряд з ними - череди дубів
    Обернулись спинами до вітру,
    І летять із них рої кліщів
    На п"яниць, що колом п"ють півлітру.

    Папороті темні косяки
    Поглинають недопиті грами.
    На шеренгах сосон, як плювки -
    Лишаїв скорботні монограми.

    І зміяться кублища вугрів
    З Світязя на озеро Пісочне,
    І цілують хмари комарів
    Поетесу, хто куди захоче.

    Вже і хмарою жасмин зацвів,
    Запахом стріля, мов з пістолета...
    Ну коли ж отари пухирців
    Зникнуть з тіла гарного поета?!


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  42. Юля Бро - [ 2009.06.18 23:13 ]
    в середине июня
    в середине июня стояла такая жара
    что слипались страницы у книги и влажные пальцы
    солоны были если на вкус а она – целоваться…
    в середине июня стояла такая жара
    открывая окно задыхался то липой то мятой
    или той или этой а сердце стучало стакатто
    ты не спал открывая окно не уснёшь до утра
    в середине июня… как сладко в начале начал
    бесконечное лето конечная тройки трамвая
    и любовные письма в традициях лучших кар вая
    обрывать в середине строки так как ты обрывал
    а она настояла вы съехались зной лисистрата
    всё как будто расплата афинский акрополь астрал
    но такая жара… переплавит цитаты на сталь
    ты устал от… юноны гекубы гекаты
    вот завёл бы себе аксолотля геккона примата
    или моль или бражника чтобы весомо молчал
    человек уходя оставляет следы и стигматы
    человек не вмещается в рамки привычных лекал.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (25)


  43. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.18 22:49 ]
    З ЧАСІВ КУЧМИ
    Я був у Пізі. Підіймавсь на вежу,
    Яка давно й ніяк не упаде.
    Я незалежний. Сам собі належу.
    Живу у вежі, як ніхто й ніде.
    Імперський час і небуття в колонії,
    Ростральної колони висота,
    Ми вийшли із Єгипту й Вавилонії,
    Та гнуть доземно - вежі і літа.
    І думав я: на часовому зрізі -
    То дерева, то старовинних веж, -
    І ми - пізанці. Ми - у вічній Пізі,
    А рівновагу в цьому не знайдеш...
    Дмитро Кремінь

    Уседозволеність - ось гасло дня!
    Торгуй, кради, наркотиком колися,
    Жебрач, бреши, чужим богам молися,
    Дурисвіт будь, такий ти нам рідня.

    Забудь про совість - це усе бридня,
    В реальний світ пильніше ти вдивися,
    Вовки в суспільнім лісі завелися
    І правлять бал. Не будь дурним ягням,

    Традиції перетвори в руїну,
    Позбудься вишиванок, шаровар,
    В музей віддай бандури і картини

    Реалістичні, з них - який навар?!
    Будуй новітню "вільну" Україну,
    Де продається все, де все - товар!


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  44. Зоряна Ель - [ 2009.06.18 22:16 ]
    ***
    Зі шпарки неба стежить молодик,
    Чи серденько-зоря його не згасла.
    Звертає з трепетом до неї срібний лик...
    Дідусь онуку:"Завтра буде ясно.
    Не виллється водиця із відра.
    Ходім до хати, будемо стелиться.
    Бо виспатися треба, як годиться,
    Щоб мати силу - завтра ж косовиця"...
    А тиха ніч зійшла росою рясно,
    І свічечка поволі догора.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  45. Сонце Місяць - [ 2009.06.18 10:49 ]
    Ethno
     
    Напевне він не прийде, корабель
    Даремно ти півроку обіцяв
    Лукаве дітям, золоте сліпцям
    Напевне він не прийде, корабель

    На роздоріжжі пропадає хата
    І хміль, і джміль, і навіть журавель
    Продалися в шинок або бордель
    На роздоріжжі пропадає хата

    Скажи навіщо, буду я твоя ~
    До чумака кошлата ніч благала
    Курив чумак і міркував, як так
    Скажи навіщо буду я ~ твоя

    На варті міри задрімав солдат
    Його вівсянку з’їли звір і птиця
    А осінь заіржавіла рушницю
    На варті міри задрімав солдат

    Так мудрий Миколай заповідав
    Як любиш пити, не залізь в пивницю
    Помри святий п’яниця на дзвіниці
    Так мудрий Миколай заповідав

    Напевне він не прийде, корабель
    У хаті перекинули сільницю
    Все спить солдат & Миколай не сниться
    Напевне він не прийде, корабель




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (43)


  46. Катя Тихонова - [ 2009.06.17 21:00 ]
    Все традиційно...
    Все традиційно - квіти і вино
    І кави філіжанка пахне терпко.
    І вечір зазирає у вікно...
    (А ми у нього, наче у люстерко).

    Я подихом торкну твоє плече,
    Ти ніжно обійми мене рукою,
    І дикий мед по тілу потече
    бурхливою, бентежною рікою.

    І ще вина ромашковість така
    в твоїх очах, що хочеться мовчати.
    Помовчимо. Ця тиша теж п"янка,
    вона уміє в душу зазирати.

    І бачити усе, що відцвіло,
    І те, про що нікому більш не знати.
    Все традиційно - квіти і вино,
    і серця два, замріяні літати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (5)


  47. Галантний Маньєрист - [ 2009.06.17 19:11 ]
    * * * Ганні Осадко
    І чому ти така печальна?
    Немов і дійсно
    поетесі, допоки юна,
    у блузі тісно.
    Чи мине, чи знайти можливо
    того, хто прісно
    буде Господа тінню тобі,
    і коханцем, звісно?

    Чари-зілля од суму
    шукати тобі у лузі,
    сил у небі,
    і чарувати на серця прузі -
    доки юна,
    допоки жінка,
    допоки з нами, -
    говорити за всю Природу,
    ЇЇ устами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  48. Ганна Осадко - [ 2009.06.17 15:52 ]
    ***
    Безпритульно, як дощ на селі. Невилазна драгва.
    На горищі товчеться куниця, а, може, ласка.
    Хоч дороги – чотири,
    Шляхів, як відомо – два.
    Проведи мене, Господи, (вгору-униз) будь ласка.
    Бо безсоння галакає. Тепло горить папір.
    Бо вода-галайда утікає.
    Ти віриш?
    Вір.



    Роздоріжжя розмови розмокло – мовчи чи як.
    Під дощем докривавлює морва. Зітхає киця.
    Бо дорога у поле, де знадний мовчальник-мак.
    Макоцвітна любов. І пелюсткова моровиця.
    …поміж квіти опалі упали слова-сліди:
    - Ми минаємо, мила.
    - Ми – вічні.
    Ідеш?
    Іди.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (24)


  49. Олег Король - [ 2009.06.17 15:14 ]
    * * *
    У цього лютого застуди-місяця –
    Колючі вилиці, холодні вулиці…
    Все перемелеться, все переміситься
    І до щоки твоєї хтось притулиться…
    Нашепче стишено сльозинку-вісницю,
    Що запізнилася весна-облудниця,
    І залишилися застуді-місяцю -
    Колючі вилиці, холодні вулиці…

    І хай не нами писано лібрето
    Світання на фарбованій стіні...
    Блукатимуть по київському гетто
    Мої сумні застуджені пісні...

    У цього лютого заброди-місяця
    Ми - напророчені, навік приречені...
    У срібних сутінках так легко мріється
    І тиша-звідниця огорне плечі нам...
    І по-дитячому в майбутнє віриться,
    А по-дорослому - усе забудеться.
    І залишаються заброді-місяцю
    Колючі вилиці, холодні вулиці...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.53) | "Майстерень" 5.75 (5.52)
    Коментарі: (17)


  50. Белла Донна - [ 2009.06.17 13:39 ]
    Не сделаешь
    Ты не палач,
    Скорей - самоубийца,
    Спокойствия убийца своего.
    А что же серце?
    Серце будет биться,
    Ему не месяц биться и не год
    Еще осталось -
    Ровно, сколько скажет,
    Скрипя, полуистертая скрижаль.
    Записан каждый вдох и выдох каждый.
    Но почему тебе совсем не жаль
    Себя...
    Одну себя
    В сорочке тонкой
    Что укрывает, как обман, до пят,
    На старте этой сумашедшей гонки.
    Ведь это старт - не финиш,
    как твердят.
    Начало новой эры -
    полной страха.
    Воспоминаний призрачный эскорт.

    А может, лучше роза вместо праха?
    а может, ты не сделаешь...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (35)



  51. Сторінки: 1   ...   117   118   119   120   121   122   123   124   125   ...   175