ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Іра Коломієць - [ 2012.09.25 23:53 ]
    Слова пахнуть
    Щойно викотився парубійко-місяць,
    Ніч укрилась в золотистий теплий плед.
    Після натовпів, брудних підлог і тисняви
    Зорі – крихти хліба, вмочені у мед.

    Після довгих речень і смачних ілюзій
    Поцілунки грудня гарячіш твоїх…
    Кажеш, що у мене мало так від музи?
    Ти ж не надихаєш навіть і на гріх.

    Постмодерн твій тістечком зажовую,
    Настрій мій світліший від твоїх химер.
    Кажеш, що ти творчий і не прогнозований?
    Встав і після себе столу не протер.

    Щойно викотився парубійко-місяць,
    Загорнула шию у м’яке кашне.
    Сійся, музико, і снігу, сійся!
    Знов рятує слово… Слово запашне.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  2. Ірина Білінська - [ 2012.09.25 23:25 ]
    ОСІННЯ СПОВІДЬ
    Я грішна перед Вами,
    пане мій,
    що пам’яті збиваючи пороги,
    шукала Вас у собі,
    наче Бога,
    коли звучав для іншої Ваш сміх.

    Ішла за Вами
    І губила Вас
    отам, де Ви давно відшепотіли.
    Та, голос, затаврований у тілі
    у танці літа передчасно згас…

    Я согрішила, знаю,
    пане мій.
    Мені мовчання Ваше не під силу.
    Я спогади про Вас
    в собі носила…
    я їх вбивала...
    та усе без змін…

    А Ви мені пробачите колись
    терпке мовчання
    у хвилини болю?
    Мій пане, я візьму його з собою,
    ступаючи у жовтий падолист…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (10)


  3. Людмила Калиновська - [ 2012.09.25 19:09 ]
    =осінні зустрічі=
    І знову з лі-
    та в осінь повертаюсь…
    Сурмлять лелеки пісеньку німу…
    Тобі, мій любий, холодно? Я знаю…
    Іди до мене, просто – обійму…
    Із ніжністю,
    без всякої надії…
    Я поцілую і піду…
    Лиши насамоті
    зимі-повії,
    снігам,
    що їх без тебе не знайду…

    Осінній дощ
    і невигойні рани.
    А знаєш – я сьогодні
    помолюсь…
    Прости мене,
    як Бог нас всіх прощає…
    Хай поцілунком я
    до тебе
    доторкнусь…
    і не скажи,
    що віра – зла як відьма.
    Вона ще гріє серце багатьом…
    Тобі ще холодно?
    Тобі ще – безнадійно?
    А я молюся…
    я – молюся!
    Я – молюсь…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (12)


  4. Ондо Линдэ - [ 2012.09.25 00:30 ]
    ***
    речь это камень, бреющий рябь речную -
    бег отражения вдоль отторжений;
    речь это ревность -
    я говорю, ревнуя вас к человечеству (оптом дешевле);
    речь это все пустое и все вранье, часто не видно смысла, а чаще сути;
    но - я люблю вас, видимо, больше слов: с кем бы вы ни были счастливы, будьте.
    будьте.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (11)


  5. Ірина Вихрущ - [ 2012.09.22 16:51 ]
    Вокзальна елегія (триптих)
    1.

    Я люблю покидати це місто:
    Чути віддалений присмак
    Ранкових перонів.
    І свіжість
    П’янкої свободи
    Там далі, за його межами.
    Помічати сонливу втому.
    І, розжовуючи цедру лимонну,
    Я люблю НЕ відчувати
    Гіркоту міської оскоми.
    І запізнюючись на поїзд,
    Пробігаючи поміж
    матюкливих,старих дідів,
    Заглядати до вагонів.
    А потім, нарешті усівшись,
    Видивляти в туманній сірості
    Тьмяні вогні семафорів.
    Я люблю покидати це місто
    Із шаленим разючим тріском
    Залишати його закапелки.
    Кожен раз, ніби навіки.

    2.

    Тернопіль-Харків.
    Кава - чай.
    Затяжка за затяжкою.
    Моя маленька дівчинко,
    А ти шукаєш щастя?
    Купе волає смородом
    І затхлими речами
    І довгою дорогою,-
    Колійними рядами.

    Моя маленька дівчинко,
    Ще твої сірі очі
    Не стомлені тривогами
    Не потускнілі баченим.
    Ще п’яний гомін в тамбурі
    Й твої промерзлі пальці
    Вистукують мелодію -
    І божевільні танці
    Кидають знов у спогади.

    Занурені в безсилля,
    В купейних авангардах,
    Такі ж як ти шукають
    Цю втечу від реалій.
    Хіба тобі не важко,
    Моя маленька пташко?
    Так загадково й дивно
    Зникають знов за обрієм
    Твої дитячі мрії.

    Тернопіль-Харків.
    Кава – чай.
    Затяжка за затяжкою.
    Моя маленька дівчинко,
    Ти ще шукаєш щастя?

    3.

    Пам’ятає…
    ..те, коли була зима,
    коли брунатно-
    чорного снігу
    торкалися підошви
    мого взуття?
    І коли сіра пелена
    затуляла очі потягам,
    котрі летіли в ніч.

    А мені здавалось:
    не протяги із провулків
    затягували
    у свої чорні легені
    людські голоси
    й відлуння свята,-
    а Ви.
    Так рвучко й вільно
    дихали.

    Знає…
    ..те, як важко
    стояти на пероні
    того вокзалу
    в тому місті,
    де більш ніколи
    не з’яви…
    ..шшшш...
    Не з’явитеся Ви?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  6. Катя Тихонова - [ 2012.09.22 15:24 ]
    Перестук серця
    Ваш сум мене крильми
    огорне, пане,
    Як вам живеться
    в ці пекучі дні?
    Чи ви іще заблукані
    В весні,
    Де так рожево
    Стеляться тумани?

    Пахуча тиша
    Падає до рук,
    Цвітуть черешні,
    Пінно сяють душі
    І так далеко
    До зими і стужі
    Такий приємний
    Серця перестук,

    Що хочеться мовчати
    І мовчати
    Забувши остогидну
    Суєту.
    Ще досі та черешня
    у цвіту
    дорогу б лиш
    до неї відшукати…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (12)


  7. Шон Маклех - [ 2012.09.22 14:28 ]
    Посередник осені
    Каштан на бруківці
    Він теж грає Шекспіра.
    Осінь пахне свободою -
    Не тільки істиною
    І просвітленням:
    Я так довго чекав -
    Холодного осіннього вітру
    Подих,
    Що забув – маю грати
    Свого Шекспіра.
    Дивіться ж сумну трагедію!
    Ви глядачі заспані!
    Акварелі сірого міста. Над.
    Серед мишей є художник
    Він зобразить. Як сонце сідає у сірість.
    Дарма розмальовують
    Фасади вулиць.
    Місто і далі лишиться кольору пилу.
    Познімайте маски байдужості!
    Визирніть у вікна відчинені!
    Сторінка Книги
    Заляпана кавою.
    Фільми спогадів
    Затуманені буднями.
    Запросіть двірників
    На свої брудні вулиці.
    Втечіть хоч на хвильку
    З міста брудної совісті…

    (Написано в місті Лондондеррі у 1969 році. Авторський переклад з ірландської. Для мене місто Лондондеррі завжди просто Деррі... Це я написав так, що читачам було зрозуміліше... Світлина з мережі.)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  8. Шон Маклех - [ 2012.09.22 14:08 ]
    Капітан астероїда
    Козенятко маленьке
    Мандрує між галактиками
    Затиснувши між ріжками
    Одкровення.
    З нього би виріс
    Цап-відбувайло,
    Якби воно лишилось
    Серед стада кудлатого…
    А старий сантехнік,
    Що в дитинстві його
    Морквою частував
    Бачить у снах водогони
    Потопу всесвітнього
    Та старця сивого бородатого,
    Що велить лагодити труби,
    Що просурмлять
    В руках людини крилатої.
    Мені б його спокій!
    Після трудів праведних
    Дивлюсь на ягоди,
    Що з дерев звисають
    Зажурених,
    Слухаю тишу
    Людською юрмища…
    Осінь.
    Просто осінь.
    Пригальмуй, капітане!

    (Світлила зроблена шляхом прикладання фотоапарату до телескопа. Козенятко на світлині не видно. Нажаль... Але воно є - мандрує між галактиками - в отій порожнечі...)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  9. Шон Маклех - [ 2012.09.22 01:18 ]
    Острів
    Кожна колиска – каравела
    Кожна дитина – Колюмб.
    Вирушають океаном часу
    У невідомість життя
    Не знаючи, що Америка
    Давно вже відкрита.
    Кожна іграшка – компас,
    Кожна дитяча пісенька – вітрило.
    Всі ми мандрівники,
    Всіх нас кидають хвилі
    Змушуючи ставати рибалками,
    Закидати сіті у прозорі дні
    Ловити химерну здобич
    У якої замість луски хвилини,
    А замість зябер книжки.
    Кожна хата – то острів,
    Де Робінзон будує
    Свою тимчасову хижку
    Мріючи про повернення.
    Кожна смерть – відпочинок
    Чи то маленький порт
    Де ми напиваємось
    У брудній таверні
    Перед наступним плаванням…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (7)


  10. Володимир Сірий - [ 2012.09.20 15:37 ]
    Вересень
    Зо́лота перуку
    Торсає вітрець.

    Ниву сухоруку
    Залишає жнець.

    Щедро сіють щиглі
    Спів у вись бліду.

    Падають достиглі
    Яблука в саду.

    Літепло втікає
    Долом навмання.

    Осінь оббирає
    Капустину дня…

    20.09.12



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (17)


  11. Христина Мулик - [ 2012.09.17 12:15 ]
    На роздоріжжі смутку і життя
    На роздоріжжі смутку і життя
    Прийде Любов і поведе за руку.
    І навіть я, о Боже, навіть я
    В ту мить не зможу видати ні звуку.
    І всі птахи замовкнуть й оніміють
    І ніч в екстазі звуки покраде.
    Сам Бог зворушить Тишу не зуміє…
    Притихніть всі! Мене Любов веде!
    31.03.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (1)


  12. Тата Рівна - [ 2012.09.17 12:23 ]
    На розі
    На розі Котлярської і прозаїка Куліша
    Я зустріла Його – красивого, мов царівну..
    Свого ненаписаного вірша
    Що приїхав за мною потягом…
    Аж із Рівного

    З пересадкою..до Любартового шалашу,
    А за тим по дорозі на Паланок
    У душотрясці
    Він сидів тихенько і волосся його, мов шовк
    Ароматом бігме перебивало яйця
    варені і амбре вчорашніх котлет
    і якісь шкарпетки нашвидку бюджетно прані
    і я знала, що він зі мною на тет-а-тет
    не готовий…бо я в дорозі до поля брауні..

    Він хотів..сподівався - Свободою пробіжу,
    Перекинуся знову птахом і знову зможу я
    І увечері…у готелі його напишу…
    Чи, бодай, наспіваю здивованому перехожому…

    А у Львові мені не загоїлася душа..
    Розшматована ще задовго до тої латини,
    Що катедра дарує…не написала вірша…
    Недовиносила…недовиторкнула…Винна

    Знаю.. Винна. Болить рука від книжок, які
    Накупила без ліку...потреба у ілюстраціях..
    І душа, яка заглохне без коньяків
    Зупинившись..на півдорозі десь між станціями…

    А у Львові мені не загоїлася душа…
    Все без змін…Тільки ноги набрякли..
    уже так буває…
    Я зустріла його.. ненаписаного вірша…
    Десь на розі пекла мого і мого раю…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (12)


  13. Юлія Вітер - [ 2012.09.13 10:03 ]
    міт
    вересне-звабнику ще не тікай
    смійся жоржинно
    не оминай мене я не така
    ще не крижина

    скупана променем вигріта сном
    золототкана
    серцем уповні – гаряче вино
    сточує камінь

    переплети мене вітром терпким
    вигойдай літом
    розпороши наді мною зірки
    іншого міту


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (34)


  14. Юлія Вітер - [ 2012.09.07 18:19 ]
    поринає серце в музику осінню
    поринає серце в музику осінню,
    ціпеніють ранки – чують холоди.
    проросло до неба тугою насіння,
    де саманний серпень з кошиком ходив.

    перелітне літо крилами майнуло,
    прикотило сонце ближче до землі.
    витрусило з маків вигріте минуле –
    хай несуть у вирій срібні журавлі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (6)


  15. Ярослав Нечуйвітер - [ 2012.09.05 20:39 ]
    ***
    Прости мені, Язичнице.
    Прости,
    що облітає
    ясен золотий
    і стигне кава.
    Усе частіше
    хочеться іти
    туди, де гір
    зажурені Світи
    і трави.

    Де голоси
    підхоплює луна,
    дуби правічні –
    неземна стіна:
    сторожа Божа.
    Ярило день у день
    долає тьму –
    ти знаєш?
    То скажи мені,
    Чому –
    тривожно?


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.75 (5.48)
    Коментарі: (15)


  16. Василь Кузан - [ 2012.09.03 11:58 ]
    Печальне

    Я тобі заздрю. Ти можеш усе
    Просто забути… Забити красиво
    Цвях у свідомість. У кришку, що вже
    Світ одягає у чорне намисто.

    Тихо по-доброму заздрю. Бо ти
    Крок у минуле робити не вмієш.
    Битими картами криєш і блеф
    Зичиш потузі тебе розкусити.

    Нехтуєш небом, що виссало дощ
    З площі, із озера, з моря любові…
    Дні загадкові зі мною і без
    З тіла змиваєш чужою водою.

    Змий поцілунки і ласки… Мене ж
    Ночі тулитимуть вічно до тебе.

    31.08.12


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.54) | "Майстерень" 5.63 (5.7)
    Коментарі: (24)


  17. Ірина Чайка - [ 2012.08.31 11:38 ]
    ...Сумління мерехтіло мимоволі
    Сумління мерехтіло мимоволі
    і серце мліло, мріючи про мить,
    коли зв/язок мінливий, наче доля,
    в усталені слова перелетить
    .
    Тож не багато мріялось...молилось...
    марудились думки, висотуючи хіть,
    сльозами мружилось, пропасницею билось,
    а зникло враз, лиш спомин майорить
    .
    Клиночком білим в скронях сивина,
    то не напасть-літа своє співають..
    І мальви вранці в сонці умлівають,
    лиш роси плачуть у мого вікна...


    06.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  18. Мирослав Артимович - [ 2012.08.28 19:47 ]
    ЖУРАВЛИНА ДОЛЯ
    …вони ще тут – у небі, понад нами –
    гуртуються рушати у політ…
    журлива доля - бути журавлями:
    щороку покидати рідний світ…

    …але серця затужать за лугами,
    повернення засяє у імлі…
    щаслива доля - бути журавлями:
    вертатися до рідної землі…


    28.08.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (20)


  19. Олександр Єрох - [ 2012.08.28 13:54 ]
    На жаль не я
    На жаль не я пішов під Крути
    І там в нерівному бою
    Зриваючи імперські пута
    За Україну вмер свою.

    На жаль не я під прапорами
    Із Гуляй Поля* йшов у бій,
    Та зраджений більшовиками
    У Кримській** сплю землі сирій.

    Не я від голоду в тридцяті
    Збирав у полі колоски…
    За душі голодом розп’яті,
    У пеклі всі більшовики.

    На жаль не я вмирав за волю
    В Карпатських букових лісах,
    Але я теж за кращу долю –
    Вона живе у нас в серцях!

    *Гуляй Поле – селище в якому знаходився штаб батьки Махно.

    **Під час штурму Криму армія батька Махно була спрямована більшовиками на штурм неприступного Перекопу… Після взяття більшовиками Криму залишки армії батьки Махно були безжалісно розстріляні своїми бувшими союзниками з кулеметів біля Перекопу.
    18.02.12р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.13)
    Коментарі: (6)


  20. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2012.08.28 12:32 ]
    Процес
    Тебе ніхто не врятує, крім тебе,
    Ні від суму, ані від люті,
    Якщо падаєш - значить, так треба,
    Якщо плачеш, то сльози почуті,
    Ні, не Ним, і не Нею – землею,
    Чи то космосом - певною сферою,
    Бо ніщо не зникає безслідно,
    Все поєднане міцно системою.
    Ось зрання невдоволений настрій,
    Хоча вечір був наче приємний,
    Захотілось банального щастя,
    Захотілось кохання взаємного,
    І виношуєш думку у серці,
    Тихо мрієш про сонячне диво.
    Непомірну ціну заплативши
    Знов стаєш на години щасливою.
    Розкіш теплого хутра уваги
    До персони, до особистості…
    Ні, ніхто не врятує, тримайся,
    Бо триває процес – зрілості.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (5)


  21. Олександр Пушко - [ 2012.08.27 23:52 ]
    "старезна ніч одягає каптур..."
    старезна ніч одягає каптур
    і б’є на сполох
    заходить сон із двору в тамбур
    знімає мотлох

    а далі – виходить іде розхристаний
    та білить стіни
    ще трохи й прямує до пристані
    нетлінний

    питає про грудень про Третю Пречисту
    у перших стрічних
    так бродить може вже років триста
    шукає січня

    приходить до хати стоїть надворі
    стоїть на чатах
    хто йде – з усіма говорить
    аби мовчати

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  22. Микола Гуцуляк - [ 2012.08.27 00:30 ]
    Невдовзі рине дощ і свіжо заяріє
    ***
    Невдовзі рине дощ і свіжо заяріє
    Земля, якій я сином зроду і повік.
    І птахи два – твої прекрасні вії
    Напнуться і злетять у дощовий потік.

    І тужно заридають дзвони й куполи,
    І сумно заспівають струмені води
    На двох моїх не птахах,
    На двох моїх не крилах –
    На двох моїх очах.

    Розчинишся у краплях, тихо і поволі,
    Полинеш у незнану сизу височінь.
    Від тебе і до тебе – цівочка любові,
    Від тебе і до тебе – тінь.

    26 травня 2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  23. Володимир Сірий - [ 2012.08.26 20:38 ]
    Сила Слова
    Сила Слова спроможна схилити
    Сите серце служити слабим,
    Свою совість стражденним скорити,
    Сяйвом світла сочитись сліпим.

    26.08.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (19)


  24. Лілія Ніколаєнко - [ 2012.08.25 16:41 ]
    ***
    Людські серця ідуть із часом в ногу –
    Облудний ріг багатства їм сурмить.
    За поклоніння Грошовому Богу
    Покарані невіглаством пітьми.

    Не буде мудрий прагнути наживи,
    Бо найцінніший скарб його – в душі.
    І лаврів не захоче він фальшивих,
    Що споганіють через рік в іржі.

    Та як ту мудрість перелити в корінь,
    Коли спокуси і облуди скрізь,
    І вовчі лігва розрослись навколо?..
    Забув-бо кожен – на землі він гість…

    Де золото панує – там пітьма,
    Там правді вже пристанища нема…




    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.75 (5.81)
    Коментарі: (10)


  25. Хуан Марі - [ 2012.08.24 11:02 ]
    Не у зманіженому Львові
    Не у зманіженому Львові -
    в простому селищі Оратів,
    байдужі в принципі до крові,
    пили вампіри кров з томатів.

    Їх не пекло і не боліло,
    вони були дивакуваті.
    У них усе від щастя мліло -
    пили вампіри кров з томатів.

    Бо дуже спрагли і хотіли
    поспілкуватися в приваті.
    Кому яке нарешті діло?
    Пили вампіри кров з томатів!

    Прикольно плямкали губами
    й щораз вдавалися до матів,
    коли ішлося про Обаму:
    пили вампіри кров з томатів.

    Трамвайчик різав перехожих,
    щоб не були такі пихаті...
    Це так було на них не схоже -
    пили вампіри кров з томатів.

    Та поступово стало тихо:
    дійшло кінця криваве party.
    У світі збільшилося лиха -
    вампіри вбили 100 томатів!

    Схилилось сонце до екзилу.
    Довкола вщух дитячий вереск.
    Вампіри встали й знову сіли.
    А потім встали й сіли ще раз!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (22) | "Одного дня в кав’ярні файній"


  26. Софія Кримовська - [ 2012.08.23 07:10 ]
    ***
    Ні перемін, ані крапок над «і»,
    Ні стежки, ні вікна, ні навіть ніші.
    Мені би сни приборкати свої,
    а левів хай приборкують сильніші.


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (26)


  27. Леся Геник - [ 2012.08.22 22:37 ]
    Зрікаюся…
    Зрікаюся осінніх пустослів,
    Згорілих у зневірі падолистів...
    Лише б мене Ти, Господи, зустрів,
    У цьому зачарованому місті!

    У скверах цих, де топчеться пітьма,
    Щоб Ти подав мені зненацька руку,
    Допоки ще на за́стінках зима
    Невидимо малює білу муку...

    Лише б душа почула тихий глас -
    Любові неземної срібнокрилля.
    І звідкись раптом винісся пегас,
    Коли, по вінця зранена безсиллям,

    Брестиму наодинці в ехо днів -
    Золу чужого сонячного неба...
    Зрікаюся осінніх пустослів
    І йду у даль з надією на Тебе...
    (22.08.12)




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (24)


  28. Семен Санніков - [ 2012.08.22 22:11 ]
    Валіза
    Плекав роками я, та не зберіг
    Прив’язаність і потяг до Вітчизни.
    Укрився пилом батьківський поріг,
    Сховалося обійстя живописне
    У заростях бузку та бузини,
    Амброзії, малини чи ожини...
    Попорав би за батька восени,
    А кличуть геть повітряні стежини -
    В Іспанію, Італію, Туніс.
    Туреччина припрошує без візи…

    До батьківської хати ось приніс,
    Та вже несу назад мої валізи.

    (2012)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (21)


  29. Оксана Суховій - [ 2012.08.21 19:22 ]
    Тема "Весна" (З циклу "Юнаки")
    І пальтечко на ньому аж летить,
    і пасмо трохи вибилося скраю.
    А я з вікна вже хтозна стільки літ
    дивлюсь на нього і його не знаю.

    Куди, до кого й нащо він іде
    у пальтечку оцими вечорами?
    Чого лице байдужне і тверде?
    І сніг чого не тане під ногами?

    Чи він оддав обітницю кому –
    ходити і на мене не дивитись…
    І те чоло… Яких на світі мук
    йому прийшлося витерпіть на світі?

    А може й ні, а може все не так.
    Студент він, мабуть. От іде додому.
    Не дивиться, бо все то – суєта…
    Твердий, бо ще не відданий нікому.

    Та щось у ньому так уже ж горить.
    (Я рідко помиляюся в такому),
    Що всі мої порожні вечори
    по черзі викидаються з балкона,

    і я стою, розлючена, немов
    він щойно проміняв мене на другу…
    Ну що ж іди, очмано і чумо!
    Гульвісо! Перелюбнику! Катюго!

    Та що… куди я… отака руда
    до нього, невагомого такого…
    Як інохідь, несе його хода
    не до мого, не до мого порога.

    Ну от і все… Замовкни вже, глуха…
    Нечесана, невиспана, кудлата…
    Йому, такому, хочеться кохань.
    Нащо йому оці твої сум’яття?

    Ото хіба дивися з темноти…
    Сиди до ранку з віршами наохляп.
    А пальтечко ж на ньому… тріпотить,
    і скраю пасмо вибилося трохи…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (10)


  30. Людмила Юферова - [ 2012.08.18 17:31 ]
    І прихилю усі світи до тебе
    Останній промінь сонячним хрестом
    Порізав хмари на кудлате шмаття.
    Розбився день грудьми об горизонт,
    Згорів до тла в яскравому багатті.

    Ніч запалила вічності свічу –
    Жовтаву кулю місяця на небі…
    Я у вечірній тиші помовчу –
    Нехай вона розказує про тебе.

    І в мить, коли розірвана печаль
    Струною болю дзенькне у напрузі,
    До мого серця човником причаль –
    І зійде день новий на виднокрузі.

    Тоді назустріч сяйвом полечу,
    Бо тільки я тобі, мій друже, треба!
    Я у вечірній тиші помовчу
    І прихилю усі світи до тебе.

    Серпень 2012.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (4)


  31. Сашко Пазур - [ 2012.08.17 23:46 ]
    Чого ж ти просиш? Я тебе люблю
    Чого ж ти просиш? Я тебе люблю –
    до скреготу зубного в темних нетрях.
    Ти хрип сьогодні мій, що висне в петлях,
    нежданий глюк і мимовільний хлюп.
    Сир, що застряг між сірих берегів.
    Ріка молочна, що скипає в гирлі.
    Сухар, що в горлі виглядає вирій,
    і камінь, що, мов хорт, зачувши гін,
    летить, дурний, за птаством навздогін.

    Чого ж ти плачеш? Я тебе люблю
    до зламу в пазурах, що рвуть одежу.
    Китайський мур і наглядові вежі
    руйную – ти ж хотіла! – і палю.
    Моя руїно, збуджена од сну,
    розгойдана, як зуб в червоних яснах.
    Нема спасіння, смійся, діво красна:
    я вже вростаю в цей похід-війну,
    з якого в рідні чресла не верну.

    Свою сльозу, і молоко, і кров
    віддай котам і псам, що йтимуть слідом –
    сторожею мойого заповіту,
    де вписано твій кожен вдих і крок.
    Куди ж ти хочеш? Мрії всі забудь,
    бо мрії не цвітуть уже й не родять.
    Любов моя в тобі – як кляп у роті:
    все глибше й глибше, і не скажеш „годі!”.
    Їй навіть ненависть не спинить путь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  32. В'ячеслав Шестопалов - [ 2012.08.17 00:03 ]
    Ксанка
    Коли зірка вмирає, скидає обпалену шкіру.
    І, паруючи, з ванни шпаркої ступає надвір.
    Уже Космос на неї удосвіта точить сокиру,
    Він зорю розриває… він кидає тіло в ефір.

    Я тебе загубив у туманності мертвої зірки,
    В рукавах її суконь, в мережках її сорочок.
    Ми у тихому небі гуляли в нікуди нізвідки.
    Ти була білосніжна, неначе отой світлячок.

    Ти світилася ясно, обвіяна зоряним пилом,
    Я тримав твою руку, а ти вислизала з руки.
    Твоя дивна усмішка мене і студила, і гріла.
    Твої груди пашіли. І танули п'ятки жаркі…

    Ти лишала сліди на ріллі галактичної ночі,
    Я дивився і бачив не Ксанку, а ніжну зорю.
    І узрів Маніяк, учинивши удосвіта злочин,
    Він украв тебе підло і слід утопив у ріллю.

    Вже комети осінні злетілися в лякані зграї.
    Я спитаю у духів, куди тебе Космос поніс.
    Бальтазар, Мельхіор і Каспар
                                   мені кажуть: «Не знаю».
    Блукачі собі плинуть. І я не приховую сліз.

    Я питаю в сузір'їв — у Гідри, Змії, Оріона.
    Та сузір'я шепочуть:
                               «Ми Ксанку не бачили, ні».
    А Галактика родить зірки із гарячого лона,
    Роздирають їй зорі напружені стегна тісні!

    І нарешті я чую твій голос! А ноги як гирі.
    Я біжу на твій плач, бо у темряві очі сліпі!
    Уже Космос для тебе заточує кляту сокиру,
    Засвіти мені, зірко! І хвильку іще потерпи!

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  33. Оксана Суховій - [ 2012.08.16 23:20 ]
    Панна
    Панно моя, панно…
    Хижа моя, вража…
    Ранком хіба встану?!
    В полі снопом ляжу…

    Панно моя гойна…
    Чорні твої речі…
    Місяць мене гоїть,
    місяць мені – втеча.

    Панно моя. Руки,
    руки ж твої вражі!
    Панно моя – суко!
    Хижа моя… княжа…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (8)


  34. Леся Геник - [ 2012.08.16 08:57 ]
    Літо відцвітає…
    Літо відцвітає. Відцвітає літо...
    Темні багряниці вже то тут, то там.
    Тулять що є сили споважнілі віти
    Плоду наливного пишнобокий храм.

    Небо сивиною запліта волосся.
    Благородний смуток ранки застила,
    Де твоє кохання, що не відбуло́ся,
    Ронить, як востаннє, ро́сяні слова...

    І твоя надія со́лодко налита -
    Тремом яблуневим на п’янких устах...
    Де хмарин осінніх пустотлива сви́та
    Сонячно блукає в бабиних житах -

    Відцвітає літо. Літо відцвітає...
    На платині лісу - золотавий шов.
    Там тебе чекає, може, ще й чекає
    Сіроока мрія - ластівка-любов...
    (15.07.12)




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  35. Людмила Калиновська - [ 2012.08.16 01:49 ]
    СЛИВИ
    Сливи
    у кольорі
    як чорнувато-сині
    присмак
    гіркучий
    і як на лихо
    посеред літа
    глянуть дими
    невинними
    що зарано
    чекають на втіху…

    Ранки приємні
    ніжаться у простирадлах
    і любов
    як сльоза на обличчі...
    як освідчення
    що у конверті приватні
    із різницею
    до класичного…

    наче розмова –
    чужа
    кардинально-інша
    в сором уже
    розповісти ночі…
    я – закохалась
    конвалією і віршем
    що розкажуть
    усе для охочих...

    Знаєш…
    а мені потрібна
    варена кава…
    ніч-бо така,
    що і дня не стане…
    я остання із літа
    лишилася мавка...
    А зоря…
    хай іще
    почекає…

    серпень 2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (14)


  36. Анастасія Поліщук - [ 2012.08.13 22:57 ]
    Домовичок
    Домовичок - з хитринкою в очах,
    Із вусами, які сховали усміх,
    У рученятах - хліба ласі кусні,
    А на чолі - добробуту свіча...

    Домовичок - оселі оберіг
    Завжди на чатах затишку і ладу,
    Перед дверима по-турецьки сяде, -
    І буря вщухне, й вітер наче стих.

    Домовичок - священний дух добра,
    Але сумні бувають в нього очі, -
    Він на горищі інколи бурмоче,
    Коли хазяїн дім не догляда.

    Домовичок - торкається плеча,
    Шепоче людям мудрі постулати, -
    Не може він оселю покидати.
    Немає дому без домовичка.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (8)


  37. Оксана Маїк - [ 2012.08.11 01:01 ]
    * * *
    В Йоганнесбурзі випав сніг.
    Чи ж на душі й тобі сніжить
    Коли, вертаючи з доріг,
    Не зупиняєшся й на мить?

    Збігає час. Немов пісок,
    Пустельнику, спини мій сум:
    Зроби і ти настрічу крок,
    Доки не випив кров самум...


    08.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (5)


  38. Олена Багрянцева - [ 2012.08.09 18:22 ]
    Не стискати між пальцями простір...
    Не стискати між пальцями простір.
    Хай горить горизонт і бруківка.
    Вишиванку продати попросять
    Українку.

    Я у черзі за щастям дев’ята.
    Не збивати людей з пантелику.
    Ця країна безкрайньо багата
    І велика.

    Навіть всі благородні чесноти
    Тимчасові. Підведено риску.
    Впало сонце з широкого гроту
    В повну миску.
    6.08.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (10)


  39. Оксана Суховій - [ 2012.08.09 13:28 ]
    Цигани
    Ось бубон той, ось той горіх,
    що за ніч виріс коло шатер,
    і ніч бреде – стара, як мати,
    з важкими відрами гори.

    За нею духи, мов коти,
    за нею і вітри, і ватри,
    тим чотирьом, що йдуть на страту,
    вона не в силі помогти.

    Бо вже найменший змок і змовк,
    іде, не бачить і не вірить,
    що сніг на нього ікла шкірить
    та завиває, наче вовк.

    Його тремтіння молоде,
    його душа – тонка, як липа,
    під лезом гілочкою схлипне
    і тихо на сніги впаде.

    Піду, як розійдеться дим,
    піду, лиха і вирлоока,
    над ним труситися, допоки
    уся не витрушусь над ним.

    Й зостанусь там, у вишині,
    аж поки з нетрищ розсохатих
    на мене вийде чорна мати
    і кине відрами об сніг.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (17)


  40. Мирослав Артимович - [ 2012.08.06 20:02 ]
    СЕРПНЕВИЙ РОНДЕЛЬ
    влігся серпень мов зморений кіт
    на долоні томливого літа
    і дрімає у втому сповитий
    розімлілий від літепла світ

    приміряють маршрут журавлі
    в небосині що літом зігріта
    влігся серпень мов зморений кіт
    на долоні томливого літа

    а одвічний хмаринок політ
    виплітає незмінну орбіту
    і лишає затінений слід
    на пастелі достиглого жита

    влігся серпень, мов зморений кіт…

    06.08.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (25)


  41. Оксана Суховій - [ 2012.08.06 17:35 ]
    Приходить він з отих старих дерев
    Приходить він з отих старих дерев,
    Де Куст кричить і згукує дівчата...
    Де мати досі рушники пере
    Й до лісу ходить солі позичати.

    Він устає із позабутих мов –
    Отой юнак, убитий на узліссі...
    Він відтирає із сорочки кров
    Й комусь майструє вільхову колиску.

    Він потім теж, як інші, піде в дим,
    Де чорна пагіль мучиться і світить –
    Бо то за ним, бо то за ним одним
    Пливуть і досі всі хліби на світі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  42. Галантний Маньєрист - [ 2012.08.05 10:17 ]
    Поет (пародія)
    До півсотні дійшовши, поет одягає фрак.
    Повній залі найближчих в зіниці метнувши смак,
    декламує безсмертя, убране в хорей і ямб,
    але сяєво слова вбиває мигтіння ламп.

    Та натхнення, гартоване досвідом, ожива!
    І вона вже у залі! І палахкотять жнива
    де її щедрий образ, хоча й не цінує слів,
    і приписує зойків кошторисам трудоднів!

    Та у ліжку і справді нелегко у п’ятдесят,
    і не дивно, бо стільки було вже отих менад.
    І поет закликає до милості, і щедрот,
    і на мить замовкає, зирнувши на музи рот.

    А вона, ну як завше, всміхається, та кому!
    І поет про безцінне заводить, що на кону.
    Бо ніщо не минає безкарно... Та менше з тим,
    ось «Шевченківську» візьме – і знайде куди, і з ким.

    І поет пропонує любити іще живих,
    оминаючи зором прихильниць немолодих.
    А ота нічогенька, що збірку трима в руці, -
    усміхається твердо, не проти іти в митці.

    На чолі у поета рождається благодать,
    він цитує себе, аж на вікнах шибки дрижать:
    - до краси не вглядатись, дійти до її основ!
    Пропонує новенькій, аж нагло холоне кров...

    Це настирне видіння, де він вже конечно стих.
    На світлині тому і гарніший, ніж бути міг.
    А портрет серед зали, де сі́яв, було, й сія́в, -
    де безсмертний один тільки дух поминальних страв.

    І поету недобре, до виходу мчить мерщій,
    хоч і жив, як припало, та не сторонився дій!
    І біжить, як ніколи нізвідки ще не тікав!
    Та новенька спиняє - мов куля,
    як рибу став...


    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  43. Люба Світанок - [ 2012.08.05 09:49 ]
    Побутово-еротичний жарт
    Хоч знаю добре - не Монро
    (не поп-, не телезірка),
    жену розпуку: згинь, маро!
    І не зітхаю гірко.

    Не нарікаю на життя
    і не дивлюсь похмуро.
    Дарма, - не той овал лиця,
    не ті - фасон, фігура.

    Нехай гартують організм
    проблеми і турботи.
    ...Старий надійний механізм
    вмикаю щосуботи.

    Двигун "Ракети" - "дах зрива",
    дрижить од сопел хата.
    І мов од струму "ожива"
    довкола ніг халатик.

    То прилипає до колін,
    то знов тріпоче стягом.
    Ну, чим, скажіть, не Мерилін?
    Лише... з порохотягом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (14)


  44. Тала Пруткова - [ 2012.08.03 12:38 ]
    Закон про мову
    Ми сьогодні схвалили закон про мову.
    Ми тепер розмовляємо тільки мовчки.
    Роззувай мене хутко, цілуй мої мочки,
    але, Бога заради, притримуй слово.

    І нікому, будь ласка, його не показуй.
    Свій язик зав’яжи на ошатний вузлик.
    І з сорочки моєї зриваючи ґудзик,
    не впусти ненароком найменшої фрази.

    Не потрібно нам жодних імен або прізвищ.
    Вже не буде ні Пуліцера, ні овацій.
    Розсувай мої ноги, схрести мої пальці,
    тільки більше ніяких словесних ігрищ.

    Нам не треба розмов, якщо можна зітхати
    або вити оскомно на свіжу газету.
    Роздягай моє тіло, неси мене в гетто
    для безмовних повій і бездітних кастратів.

    Ми з тобою – герої німої нації.
    Ми тепер розмовляємо невербально.
    Притулися до мене, ходімо в спальню,
    я навчу тебе правилам ехолокації.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (34)


  45. Марія Берберфіш - [ 2012.08.02 22:26 ]
    Сяє місяць - око ночі...
    Сяє місяць - око ночі
    над висотками міськими...
    Крає, мучить душу злочин -
    надто аж правдиві рими...
    У стовпі густого диму
    як не задихнутись зараз?
    Не горіти б почуттями...
    Образи і тропи - кара?
    Ні... Та слово - до нестями
    рветься. Й цензор не догляне.
    Тоне з викриком беззвучним
    незбережене мовчання,
    зістрибнуло, як із кручі...
    У "WordPad". Немає грані.
    Шлейф з рядків. Немов востаннє.
    Дикий дотик ночі - згуба?
    Душу па думок стоптали.
    Рід цей час від часу любить
    суєту важкого балу.
    Просто бути їм замало...
    І рядки спадають з серця,
    мов тканина на підлогу.
    В розумі - безжальні реци.
    Б'ється річка об пороги...
    Та чи жити їй без того?

    (2012 р.)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (10)


  46. Олеся Овчар - [ 2012.08.02 18:33 ]
    Хто ж нечемний?
    Неслухняний в мене м'ячик -
    Де захоче, там і скаче.
    Невгамовний м'ячик дуже:
    То закотиться в калюжу,
    То дивлюся - непосида
    На газоні у сусіда,
    А як дзенькне близько шибка -
    Утікає дуже швидко,
    Ну а раз як розкрутився -
    Аж на дереві спинився!
    Сварять же мене даремно:
    - І коли ти будеш чемний?
    Я і чемний, а це значить,
    Що картати треба... м'ячик!
    30.07.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (16)


  47. Айрін Нуар - [ 2012.08.02 01:54 ]
    З присмаку хмелю і солоду...
    З присмаку хмелю і солоду.
    Очі і брови – стерто…
    Скверни, вогню, золота –
    коротко, мертво.
    Зойками безберегими
    піниш мене, славиш…
    Люто душити стегнами –
    нищить, бавитись.
    Горло, мов гирло – повінню!
    В повені, дурнику, втонеш…
    Ти такий мій, ти – зломлений
    лоном.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (5)


  48. Айрін Нуар - [ 2012.08.01 21:37 ]
    Мариністичне...
    Збирала в морі камінці і мушлі.
    Знехочено дивилась на піски.
    Згадала: вечір…
    Пасма, наче душі,
    спадають м’яко в марево руки…

    І сукню, що на бильці задрімала,
    й довірливу пахучу німоту,
    і подих – глибочезний, мов дзеркала,
    і руку знову, знову руку ту,

    що так огрійно пестила-торкала
    мою найбільшу із усіх нестям…

    Купальник. Море. Камінці – як жала…
    Мінливі барви. Страчене життя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (14)


  49. Світлана Ринкевич - [ 2012.08.01 18:34 ]
    Бо є ти...
    Ранок світло сотáє з медового вулика Феба,
    І вливається в ніч, наче в каву, парним молоком.
    І гірчить полином ця вставати одвічна потреба,
    Коли ніч обдаровує здавна омріяним сном.

    Я розплющую очі. І пам'яті давні сувої
    Розгортає із трепетом новонароджений день.
    В нім - розлука і відстань, що нас розділяють на двоє,
    Ще не знають, як вибити грунт сподівань і натхнень.

    Бо є ти...Сонця соняхом,смутком в ранкових серпанках,
    Надвечір'ям п'янким, серпантином в казкові світи.
    На долоні моїй - танцем пристрастним Долі-циганки...
    Я на неї погляну й відчую, як дихаєш ти.

    01/08/2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (2)


  50. Олег Завадський - [ 2012.08.01 10:23 ]
    Усохла груша

    Стоїть в саду небіжчиця старенька.
    Її, зрубавши, спалять по зимі.
    І над пеньком захлипає морелька:
    Так сумно і незатишно самій!

    А потім голоситиме нестримно,
    Як відлетить, освячуючи сад,
    Білесенькою цівочкою диму
    Бабусина душа на небеса.

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (16)



  51. Сторінки: 1   ...   86   87   88   89   90   91   92   93   94   ...   175