ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,

Віктор Кучерук
2026.06.18 08:09
Вовк почув від Лиса вість,
Що разів, напевно, шість
У саду з'являвся гість,
Що кору і зелень їсть,
І від саду аж до гаю
Непокареним петляє,
Бо, не маючи утоми,
Відточив отак прийоми

Мар'ян Кіхно
2026.06.18 03:59
Поганий правнуче!
Ми, славний прадід твій,
не задля того це понаскладали,
щоб всяке падло,
опинившися в віддаленні,
про се ліпило, як йому намарено, й
грошву легку звивало у сувій
на сплату світла,

Олена Побийголод
2026.06.17 22:45
Борис Скорбін (1904-1972; народився й провів молодість в Україні)

Ми діти тих, хто бій давав
самій Центральній Раді,
хто паровоз свій полишав,
йдучи на барикади.

    Наш паровозе, мчи притьма,

Олег Герман
2026.06.17 20:26
Я брав круті пороги без вагань,
Палив мости, не дбаючи про попіл.
Із безлічі безумних сподівань
Лишав собі лише гарячий клопіт.

Здавався світ підручним і малим,
Кохання — штормом, а невдачі — димом,
І кожен день у пошуках мети

Борис Костиря
2026.06.17 12:04
Мені часу, напевно, ніколи не стане.
Я постійно біжу і не знаю куди.
У далеких полях чи лісах Індостану
Я шукаю розгойдані смисли годин.

Ніби відповідь на нерозв'язні питання,
Я шукаю у джунглях безумного дня.
А впіймаю у руки часи катування,

Вячеслав Руденко
2026.06.17 09:34
Чумацький шлях як ніч ,як сон
Чумак завжди хороший,
Був в дивну сіль поверх кальсон
Він схований між грошей.
Модерн вовни давно відсох,
Вогонь в очах світився,
Зелених щічок світлий мох,
У кузні де дрімав Сварог,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Мирон Шагало - [ 2011.10.28 14:05 ]
    Доні
    «Там,— накажімо тривозі,— стань,
    Де між учора і нині — грань,
    Де ми наш сум віддамо вітрам,
    Стань,— ми накажем тривозі,— там!»

    Бачиш задуму осінніх піль?
    Ми покладем серед них наш біль.
    «Вихоре, просим, його розвій,
    Сльози гіркоти змахни із вій».

    Там, за крайнебом, де сонця путь,
    Брами у ЗАВТРА відкриті ждуть.
    «Обрію, ми вже не плачем, ні,—
    Ми вже в новому пливем човні».

    (10.2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  2. Валерій Хмельницький - [ 2011.10.28 13:28 ]
    Володимир Висоцький. Про фатальні дати і цифри. Моїм друзям - поетам (Про поетів і кликуш) (переклад
    Життя скінчив трагічно хто - той істинний поет,
    А в точний термін - то у повній мірі.
    На цифрі 26 один ступив під пістолет,
    А інший - під петлю́ у "Англетері".

    А в тридцять три Христу - він був поет, він говорив:
    "Не убивай! А як уб'єш, знайду тебе і в чумі..."
    Йому - в долоні цвяхи, щоб чогось не сотворив,
    Щоб не писав і ні про що не думав.

    Як чую цифру 37 – злітає з мене хміль,
    І зараз - наче холодом війнуло:
    Під цифру цю і Пушкін підгадав собі дуель
    Й ліг Маяковський скронею на дуло.

    Зупинимось на цифрі 37. Підступний Бог -
    Питання він поставив просто ру́ба.
    Лягли на цьому рубежі і Байрон, і Рембо,
    А нинішні - не врізали ще дуба.

    Дуель не відбула́ся ще, та це не новина,
    Хоч розіп'яли в тридцять три не сильно.
    А в тридцять сім - не кров, та що там кров - і сивина
    Лиш забруднила скроні непомильно.

    Застрелитися страшно, так? У п'ятки аж душа?
    Терпіння, психопати і кликуші!
    Поети ходять п'ятками по лезу у ножа,
    Порізавши до крові босі душі!

    В слові "довгошиї" наче літери дві "і".
    Поета вкороти! - це очевидно.
    І ніж у нього, та щасливий він висіти на вістрі,
    Зарізаний за те, що був незгідним.

    Шкодую вас, прихильники фатальних дат і цифр!
    Стомились, як наложниці в гаремі:
    Життєвий термін збільшився - то, може, і оцим
    Ще не пора поетам, хто не в темі!

    Так, правда, шия довга - як приманка для петлі,
    Мішень для стріл і груди, не перечу.
    Завдячують не датам ті безсмертні, що пішли,
    То й ви, живі - не прагніть в порожнечу!


    28.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (9) | "Владимир Высоцкий О поэтах и кликушах Моим друзьям — поэтам"


  3. Григорій Слободський - [ 2011.10.28 13:38 ]
    ...
    Якби я міг зібрати узори
    що вишиває небо у ночі,
    То не сміялись би над нами
    Олігархи –багачі

    Віками нас гнобили
    Царі, пане, монархі
    Тепер нас мордують
    Президенти ,міністри,олігархи.

    О! Боже-чи довго терпіти?
    Чого доля сміється над нами
    Смуток бродить по Україні
    Над селами і містами.

    У свої новітні державі
    Не можемо дати раду
    Не свою ,а чужинську
    Вибираємо владу.

    Можновладці нас мордують
    сиплять сіль на наші ране
    нами командують чужинці
    москалі, жиди, молдовани.

    В свої хаті без батички
    не знаючи роду,
    як не можемо дати раду
    то скачімо в воду.

    Може в воді омиємось
    Від усього бруду.
    Із кадилом викуримо
    Всю нечисту юду.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  4. Ігор Зіньчук - [ 2011.10.28 12:29 ]
    Огонь любви
    Огонь любви пылает неустанно,
    в моей измученной душе,
    все мои мысли, постоянно,
    родная ,только о тебе.
    Я так хочу, чтоб были вместе
    с тобою раз и навсегда,
    и, от рассвета до заката,
    не расставались никогда.
    Ведь я живу одной тобою,
    ведь я дышу лишь для тебя.
    Ты – весь мой Мир, моя отрада,
    любовь и счастье,
    жизнь моя.
    23. 08. 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  5. Олег Завадський - [ 2011.10.28 11:16 ]
    * * *

    Недогледів тебе. Чи забракнуло сил
    Змайструвати човна для рожевих вітрил?
    І тебе, найдорожчу, –
                                        украсти в усіх!
    Хоч і знаю: з чужою любитися – гріх.
    Насміялися з мене пересуди злісні,
    Що належно прийняв цю розпачливу дійсність.
    У собі затамую сльозу неслухняну
    І про сум свій ніде не обмовлюся сп’яну.
    Моя дівчинко мила,
                                        навіки чиясь, –
    О, як важко збагнути, що вже не моя! –
    Ти щаслива пішла з ним, веселим і дужим...
    А мені так хотілося
                                        бути байдужим.

    1991


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  6. Ігор Штанько - [ 2011.10.28 08:16 ]
    Вечірньо-осіннє
    За вікнами – дощ,
    за вікнами – осінь,
    у просторі площ
    заплуталась просинь.
    Гардини закрили.
    За вікнами вечір
    колише несміло
    будинки за плечі.
    І сховані тіні
    у шурхоти листя,
    що впали на спини
    парканам плечистим.
    І знято вже грим
    у полоні сонливім…
    Я мов пілігрим
    між краплинами зливи
    пірнаю в тунель
    незвичайно лякливий,
    бо знято прюнель…
    Він сьогодні – плаксивий...
    Турботлива ніч
    вже міняє афіші -
    осінній бо спіч
    на завтра – рідніший…


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  7. Олена Жибірова - [ 2011.10.27 23:16 ]
    Молитва
    Дай Боже! Тому, хто не бачить,
    Прямої світлої попутної дороги.
    Тим підкажи, у кого серце плаче
    І приведи до рідного порогу.
    Безсилим, Боже, дай такої сили,
    Любов свою змогли щоб захистить.
    Закоханим усім пташині крила,
    Для них хай буде щастя кожну мить.
    І тому, хто не вміє чути правди,
    Дай доброї погожої пори…
    Бо я щаслива, милий мій і рада
    Що й ти щасливий. Душу отворив,
    Дістав із неї найдорожчі перла
    Всі прислухались і земля завмерла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  8. Тетяна Роса - [ 2011.10.27 21:18 ]
    Відверта сповідь у дружньому колі.
    Оце ж бо, друзі, сталася пригода:
    Втопився сенс у мене між рядків,
    Його натура, бачте, дуже горда,
    В моєму вірші жити не схотів.

    «У тебе тут, - він мовив, – сирувато,
    Туман для сенсу - річ таки страшна.»
    Та й став ту сирість ложкою збирати,
    Тоді пірнув у неї – і хана.

    Йой, матінко! Слідом набігли кузьки
    Здоровий глузд шукати у словах,
    Та я сказав: «Знайти незриме? Дзуськи!
    Он міль шукала, поки з’їхав дах…»

    Хай дивні зерна сію я у ниву,
    Вони зійдуть всім критикам назло.
    Я вірю в це, і вірою щасливий.
    Он, бачите? Одне вже проросло…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  9. Наталя Чепурко - [ 2011.10.27 21:45 ]
    Не страждатиму
    Буває так, що серце затерпає
    Від холоду в душі та скрежету жалю...
    А я думки у сповідь обертаю,
    Тому страждати більше не люблю.

    Я вираз "ми" на вираз "я" міняю.
    Я вчуся бути егоїсткой, взагалі.
    Сама стелю, сама собі лягаю.
    І почуття тримаю у труні.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  10. Устимко Яна - [ 2011.10.27 21:43 ]
    беззвуччя
    в іржавому листі не грає етюди скрипаль.
    безмісячна ніч одержимо шукає наосліп
    зернину любові, в реліктове літо пророслу.
    тобі її жаль? і мені його інколи жаль.

    затягне морозами душі зимова петля.
    і скрипка засне, і прокинеться в іншому світі,
    де навіть зацькована тиша захоче завити,
    і листя дощем припаде до руки скрипаля.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  11. Іван Редчиць - [ 2011.10.27 18:30 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    13

    “Джерело скаламучене чи
    зіпсутий потік –
    це праведний, що схиляється
    перед безбожним. ”

    І кожен змарнує
    недовгий свій вік,
    і будуть обоє вони
    переможені...



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  12. Володимир Сірий - [ 2011.10.27 18:06 ]
    З дому йти...
    З дому йти, недописавши вірш,
    В натовпі шукати рідні очі,
    Аж допоки ніжно залоскоче
    Їхній усміх мій журливий зір.

    Довго йшов ожвавленим бульваром,
    Все чуже - сумні слова і сміх.
    Виглядав одну з - поміж усіх,

    Думав зустріч виникне, як чари,
    І за рогом завертав за ріг,
    Та вернувся в дім один, без пари.

    На душі смертельно-непророче.
    Серце в чистий дивиться папір,
    Щоб знайти путі для мрійних лір
    І солодкий їх злизати почерк.

    2011


    Рейтинги: Народний 5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (8)


  13. Бурштина Терещенко - [ 2011.10.27 17:55 ]
    Мій Ідоле Габріель Гарсія Маркес
    Коли хтось у твої дверцята тихо стука,
    а у крові твоїй вирує буря,
    і заструмить вода по твоїх венах,
    немов гармонія - тремтлива й плинна.

    Коли хтось у твої дверцята стука
    а ти ще знайдеш час причепуритись
    і квітень весь відродиться в троянді
    і в честь її краси заплаче кров'ю день.

    Коли хтось у твої дверцята стука раптом
    з відлунням дзвонів й голубиним шумом
    а серце й досі вірить в поетичність болю.

    І досі віриш ти в життя, і що існує вірш для тебе.
    Ось ти сумна і хтось в твої дверцята стука,
    ти їх відкрий, бо то любов, кохана.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (5)


  14. Світлана Ілініч - [ 2011.10.27 16:42 ]
    Кола
    Коли все закінчиться,
    нас не залишиться зовсім,
    хіба що ось трішки тебе у котромусь вікні,
    відкритим, як завжди, між «разом» і «ні»,
    закритим, як завжди, без права на «досі»,
    без міри і способу, миру й війни.

    Коли все закінчиться,
    (тільки якщо доживемо),
    сховаємо очі і будемо жити, як всі.
    Земля не поверне своєї осі,
    і горе моє не зачепить, напевно,
    не зрушить на йоту важкі терези.

    Коли все почнеться,
    можливо, тебе не згадаю.
    Наївні індуси ще вірять у точність начал.
    Та той, хто з мечем, – не помре від меча,
    а той, хто зі словом, – ще точно не знаю.
    Така от суцільна і сіра печаль.

    Коли все почнеться
    (якщо все це врешті почнеться,
    і я – таки вірна собі, і той самий ще ти).
    Мені не дозволь, промовчавши, піти.
    І той, хто із нас не вернеться,
    розірве нарешті ці кола-мости.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (32)


  15. Іван Редчиць - [ 2011.10.27 16:50 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    10

    “Людина, що стриму немає для духу, –
    це зруйноване місто без муру.”

    І лютує нестримно всю ніч завірюха, –
    дикий танець розлючених фурій.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  16. Любов Бенедишин - [ 2011.10.27 14:05 ]
    Горіх
    А вересень мій – на поріг –
    у тернах терпіння й чекання…
    Вдивляється в обрій горіх –
    невизнане древо пізнання.
    Дивується, певно, горіх
    всією чутливістю звивин:
    хто жив без любові -- чи міг
    по-справжньому бути щасливим?
    Розколює час без кінця
    життя на минуле й минуще.
    Майбутнього серцебиття –
    в ядрі, під замком шкаралущі.
    І присмак гіркої журби
    в плодах, що збираю для доні.
    Горіхове зерня… якби
    і мудрість – ось так, на долоні.

    2004(2011)



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  17. Іван Редчиць - [ 2011.10.27 12:37 ]
    РУБАЇ

    * * *

    У небеса не лину я безкрило.
    У Слові радо оновляю крила.
    О, як далеко ще Єрусалим*,
    А душу осяває дивна сила!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (22)


  18. Василь Кузан - [ 2011.10.27 11:59 ]
    Шипшина


    На шиї осені шипшинове
    намисто,
    А на майбутнім – шрами
    павутиння…
    Темнішає невиплакане
    небо,
    Перетліває намірів
    гординя…
    Червоним чорне грається.
    У пальці
    Бере разок доспілого
    вогню.
    Шипшина в зиму дивиться
    печально,
    А я її й роздягнену
    люблю.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (27)


  19. Олег Завадський - [ 2011.10.27 10:37 ]
    * * *

    На сніданок сонцю
    Вже виспіли роси –
    Досить
    На цілий день
                         мандрів.

    Добулось на гору,
    Заледве не вмерло, –
    Сперлось
    На довгий свій
                           костур.

    А злодюга вечір
    Подумав спросоння:
    Сонях, –
    Та й ну крутить
                              в’язи.

    1996


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  20. Костянтин Мордатенко - [ 2011.10.27 07:07 ]
    *****
    Майбутнє сплюндровано, голий фільвАрок,
    розчахнуте небо мовчить знедолено;
    калЮжки, в яких відбиваються хмари,
    мов очі дитини з дорослим поглядом;

    вода мертвоснІжна, вогонь життєдайний
    з’єдналися острахом, сонцем зІгнутим,
    крізь морок засліплений, нетрі йду далі
    питать у тандИтників справжні істини,

    регочуть невігласи, совість як смішки;
    душа розривається, крикнув згАряче:
    „Ось фінку беріть чи кинджал, мене ріжте,
    інакше я сам вас поріжу, наволоче...”

    ікона з анцихристом в плісняві; нАрід:
    сліпий, біснуватий, глуха недбАлиця!
    Вже діти плюються на батька і матір,
    ні встоять, ні всидіть – перевертаються

    мерці у гробах... Але класика досі
    рятує: ще ліпше, ніж муровАниця:
    беру книгу і відкриваю наосліп,
    читаю ті вірші, які відкриються...


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  21. Олександр Григоренко - [ 2011.10.27 04:26 ]
    етюд
    Листопаду симфонія - ніжна колискова
    зронена в самотність нічну
    лишає етюд невидимий
    на грані тремкійі
    і десь зойкнула любов
    у тиші нестерпній
    непохитність людини Ідеалу
    як вірность її Любові
    завжди знаменом перемоги
    Його Волі
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  22. Богдан Манюк - [ 2011.10.27 00:27 ]
    Рубої
    Щоб не спинить майбутнього ходьби,
    Шукаємо ми мудрості скарби.
    Для мене скарб - порада велемовна:
    Полюбиш правду - кривду полюби.

    ***
    О генії з правдивими вустами,
    І вас нестимуть уперед ногами,
    Проте молюся, щоб подібно смерті
    Людське безглуздя не вчинило з вами.

    ***
    Вчорашня совість дум не освіжить.
    Сьогоднішня, з'явившись хоч на мить,
    Немов би воїн - вірний друг тривоги,
    Похід суворій правді просурмить.

    ***
    Є дві сестриці - гордість і гординя.
    Байдужості змітають павутиння,
    Мов ті невістки, в наш зайшовши дім.
    Та в кожної своїх пожитків скриня.

    ***
    На інших злість не нацькую, мов звіра,
    Згадавши: й звірові властива віра,
    Що можна, врешті, вирвавшись на волю,
    Не кидатись на горло бузувіра.

    ***
    Нема моралі, що загал влаштує.
    На власний лад плетемо ми косу їй.
    Мораль не ангел у гріховнім світі,
    Між злим і добрим завше балансує.
    2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (9)


  23. Юрій Лазірко - [ 2011.10.27 00:09 ]
    Едґар А. ПО. ДО variation 1828-1849
    I heed not that my earthly lot
    Hath — little of Earth in it —
    That years of love have been forgot
    In the hatred of a minute: —
    I mourn not that the desolate
    Are happier, sweet, than I,
    But that you sorrow for my fate
    Who am a passer by.

    [1828-1849]

    Переклад:

    Не дбаю я — мій супокій земний
    Землі так мало у собі поглинув.
    Роки любові — де тепер вони?
    Забулися в ненависті хвилинах.
    Нема скорботи — цей пустельний пил
    Щасливіший, ніж я, й солодший — може.
    Оплакую твій жаль за мій уділ,
    Де залишаюся — лиш перехожим.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (18)


  24. Віктор Кучерук - [ 2011.10.26 23:43 ]
    Осіннє

    М’якої осені згасаюче тепло
    Щодня в туманах розпливається і тане.
    Імлиста далечінь, як помутніле скло,
    Притишено стоїть у полисках багряних.
    Спиває сльози мжички перетлілий шлях
    Там, де дуби розхристані уздовж узбіччя.
    Мережиться словами смуток у рядках
    Тоді, коли дивлюся осені у вічі.

    26.10.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (10)


  25. Зоряна Ель - [ 2011.10.26 22:39 ]
    у жовтому листі
    у жовтому листі збиратиме сни листопад,
    і листя на вухо йому шепотітиме тихо
    сумну колискову, в якій не вмирають від зрад,
    з якої ніхто добровільно не хоче назад,
    і сам собі снить наймилішу на світі безвихідь .

    йдучи по тонкому, мов ангельська шкіра, льоду
    за пізньозакоханим в осінь сяйну листопадом,
    зумію лише зрозуміти, що сліпо іду.
    і ця неминучість, як шрами від сліз на роду.
    і слухати навіть не схочу, що в осені краду.

    я знаю напевне, я осінню вчора була,
    горіла в іржавім огні і згасала кармінно.
    і чула, про що голосила гінка ковила.
    і бігла без хустки набосу до того села,
    в чиїх сінниках листопад порозтрушував сіно.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (44)


  26. Ярослав Петришин - [ 2011.10.26 22:33 ]
    з Едґара А. ПО. ДО* * *
    Байдýже, що в судьбі земній
    земної мало глини -
    кохання літ шкода мені,
    коли їх мить поглине.

    І не від того сльози ллю,
    що в серці - холод вічний -
    що тú ридаєш од жалю,
    хоч я для тебе - стрічний.



    текст ориґіналу:

    To * * *

    I heed not that my earthly lot
    Hath little of Earth in it,
    That years of love have been forgot
    In the hatred of a minute:
    I mourn not that the desolate
    Are happier, sweet, than I,
    But that you sorrow for my fate
    Who am a passer-by.

    by Edgar Allan POE




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (38)


  27. Олександр Григоренко - [ 2011.10.26 22:16 ]
    До вічного подихом...
    Радісно обросилась дівоча душа
    місячний травостій сколихнула
    у скрушну парубочу струну
    перелинуло росне відлуння
    поєдналися подихом струн
    заясніло любовним полоном
    заколиханно лад простогнав
    до обраниці
    яку спокоем тиші зіткав
    у пасткі
    перетятій пекельним ярмом
    лебединої музи фату - ностальгійнозоряну
    у імлі нічній мололочній
    дарує привід ніжно нареченій
    вона одежу ніяково скине
    і тепло її потайне
    його пересмаглі вуста
    долонями жіночого серця торкне
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  28. Лариса Омельченко - [ 2011.10.26 22:26 ]
    Пам’яті первістка
    І ніч мине… Відійдуть сорок днів,
    Наповнених тупим звиканням з болем…
    І матері народять ще синів.
    Тужить їм буде нІколи… нікОли!

    І прийде день, банально-рятівний:
    День Свята ПологОвого Будинку!
    Й насняться кольорові давні сни…
    То ти радітимеш за маму, синку…

    20.07.1991.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (14)


  29. Юрій Лазірко - [ 2011.10.26 21:52 ]
    Серце мов хрест
    Серця – хрести
    розіп’ятих віршів.
    Уста оцти,
    якими не грішив,
    прицвяшений увагою, рядок.

    У слові – страсть –
    живучіша із ран,
    мовчання наст
    над водами в Йордан
    і світла пережитого ковток.

    Поезія
    колує у строфі –
    той Божий яв,
    який любов привів,
    у літерах веселку воскрешав.

    Очей вогонь
    збирається рости,
    у кузні скронь
    доковується спис,
    гостріє в гарті – тіла просить – шшша...

    ... не ви_тече душа...

    26 Жовтня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (22)


  30. Наталя Боровик - [ 2011.10.26 20:53 ]
    ***
    жага затопила по саму ватерлінію
    все більше вимагає снаги для супротиву,
    щоб долати гормонів хімію
    і керувати думками спекотними.
    хочеться розчинятись без залишку,
    або випалати осадом.
    хочеться домашнього затишку
    серед холодної осені.
    хочеться бігати босою,
    щоб сніжинки малі зігрілися,
    розсипатись вогнями над трасами
    маяками для тих,що згубилися.
    хочеться обійматися з хмарами,
    а тоді падати каменем долі.
    спілкуватись лише з санітарами
    і керівниками світових монополій
    хочеться стукатись в скроні
    любов*ю та обережністю
    і цілувати долоні
    з турботою за гранню безмежності .


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  31. Олександр Григоренко - [ 2011.10.26 19:47 ]
    міст...
    пензель променем
    міст
    срібною підковою
    на щастя
    що від Київа
    до Львіва
    над рікою слів
    у кручах завис
    міст дружби у часі
    творінням уяви хист
    (В) безлічі стріч
    прощань розлук і самоти
    пригортаюся ніжно до віч
    залишитись
    чи в спомин піти
    важливо не те
    скільки ми переживаемо
    а як глибоко ми
    це переживаемо...
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  32. Ігор Зіньчук - [ 2011.10.26 18:31 ]
    ПРОСТИ
    Прости мне милая, родная,
    за боль и за отчаянье прости,
    Прости, что сам того не понимая,
    нанес я вред твоей душе.
    Разбередил я в сердце рану,
    напомнив о любви своей,
    В плену желанных встреч и расставаний,
    живем мы вот уж много лет и дней.
    И пусть весь мир покрыт тоскою,
    а жизнь печалями полна,
    В моей душе и моем сердце
    всегда есть только ты – одна.
    И лишь с тобой познал я счастье,
    пусть это был – короткий миг,
    Но нипочем мне бури и ненастье,
    когда я нежным, робким поцелуем
    касаюсь сладких губ твоих.
    И что бы не придумала судьба – злодейка,
    какой бы путь не ожидал нас впереди,
    Сквозь все прегради и невзгоды,
    приду туда, где будешь ты.
    23.06. 2010



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  33. Наталія Пірогова - [ 2011.10.26 18:11 ]
    Промыванье моей души (цикл "Солнечное сплетение")
    Мы ли солнечны, мы ли мглисты –
    Это сверху, небось, видней,
    Но ты спрятан на самом чистом,
    Незапятнанном самом дне.

    Занавешен лучами мая,
    Золотым октябрем укрыт...
    Обвинить бы, но - обнимаю
    И все так же люблю навзрыд.

    Просто ты был, как взрыв сверхновой,
    Шакьямуни среди ослов.
    Все, что было в тебе святого,
    Я любила, как богослов,

    Все, что было в тебе не очень –
    Не вносила в реестр помех,
    Чтила пни у твоих обочин,
    Даже твой идиотский смех!

    Билась в Бога, ломилась в небо,
    Дров таскала ему в камин,
    только б ты был счастливей Феба
    и во веки веков аминь

    Доучилась, наверно, точно
    До магистра ночных молитв,
    А теперь от души до почек
    Пустота по ночам болит.

    Боль ли, быль ли – скорее небыль,
    Заменим же ведь, повторим,
    Но никто мне так дорог не был,
    Так несносно неоспорим.

    Да, я сердцем – как хлебный мякиш,
    Но без этого мерзко жить!
    Ты когда-то во мне иссякнешь?
    Ты иссякнешь? Когда, скажи?

    Почему все провидцы – слепы?
    Почему нежность так глупа?
    Извини мне мою нелепость
    И желанье в тебя упасть.

    да минует тебя простуда
    и сердечный лихой ушиб
    и спасибо за это чудо –
    Промыванье моей души.

    26.09 -04.10.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (8)


  34. Юрій Лазірко - [ 2011.10.26 16:01 ]
    Коли доступнi висi
    Коли доступні висі, то сира земля –
    клепсидра – скрапує у нікуди з нікуди.
    Геть чисто зношеного подиху вахляр
    складається вітрилами в завмерлих грудях.

    Стихає наболіле – потойбічний штиль,
    одноголосність вироку звучить зичливо
    для дрейфу ледь прозорого при ломці хвиль,
    у ясному човні, при повному відпливі.

    У непримхливому похитуванні зір,
    при перших криках і останніх тремах тіла
    душа світліє, бо втрачає на вазі...
    Сніжинки падають. Подвір’я неба – біле.

    26 Жовтня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (23)


  35. Олег Завадський - [ 2011.10.26 16:18 ]
    * * *

    Я відійшов.
                         Я вже не я, –
    Отави латка.
    Я залишив своє ім’я
    Комусь на згадку.

    Це вже було.
                         Ці дивні сни
    Мені вже снились,
    Де я – трава,
                         і в тиху рань
    Мене скосили.

    Та я живий,
                         ще проросту
    З роси й терпіння.
    І так щораз,
                         бо в цій землі –
    Моє коріння.

    1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  36. Іван Гентош - [ 2011.10.26 15:39 ]
    пародія « Не пів на шосту! »


    Пародія

    Відкрию очі – тихо… І молю,
    Щоб друг не чув – бо спíзню на роботу.
    А він такий цінитель стилю “лю”!
    Він має час, здоров’я і “охоту”…
    А я – катмá! Голитися і душ,
    Все по секундах – бутерброд і кава…
    Як встати з ліжка? Дзуськи – кроком руш!
    Така щоранку невесела справа…
    А ти далеко. Як йому вдовблю?
    Не хоче й чути бéстія проклята,
    Ні совісті не має, ні жалю –
    Такий невтомний, як солдат на чáтах.
    Яких я тільки не знаходив слів,
    І аргументів – ледь не виліз з шкіри!
    Таке йому про вечір я наплів…
    Та заспокоїв – схоже, що повірив.
    А в мене цілий день – нелегкий труд,
    Кручусь як білка – план, проблеми росту…

    Прокинувсь… Шоста тридцять! Вері гуд!
    І слава Богу, що не пів на шосту!


    26.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (87)


  37. Костянтин Мордатенко - [ 2011.10.26 11:11 ]
    *****
    Хвиля об скелю, хвиля об скелю,
    мов лапою лев умивається,
    в небі каміння зливно настЕляно,
    в мозОльних пісках николАєць;

    Хвиля об скелю, хвиля об скелю,
    мов лапою лев умивається,
    човен долає хвилі майстерно;
    по синіх столах коровАєць –

    човен пливе по морю, ніж клЕплю,
    поезія їде наОхляп:
    хвиля об скелю, хвиля об скелю,
    об скелю б’є хвиля схвильовано…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (5)


  38. Олег Завадський - [ 2011.10.26 11:43 ]
    * * *

    Як пахли суницями губи й слова,
    І звихрені леготом коси!
    По ягоди спілі
                            осонням левад
    Ми бігли закохані й босі.

    Суницями зорі пахтіли вночі
    І мрії цнотливі дівочі,
    Суницями
                    сонячні пахли дощі
    І повні сподіванок очі.

    1984


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  39. В'ячеслав Романовський - [ 2011.10.26 10:50 ]
    РОЗКОТИТЬ РАНОК ВОРОХКИЙ ТУМАН...
    Розкотить ранок ворохкий туман,
    Одшторить зачакловану завісу -
    То не мана, то не очей обман:
    Осінній бал у балагані лісу.

    Вогонь дерев - і попелом трава,
    Кружляє листя в безперервнім танці,
    І дійство уповільнене трива
    Журбописом старих інтерпретацій.

    Замріть, оркестри!
    Тиша грає вальс,
    Елегія бере нечутні ноти.
    Осінній бал на час якийсь реванш
    Одягнених у золоті пишноти.

    Як жаль, що шати не надовго, ні -
    Спадуть, як сон їх остаточно зморе.
    Пойнявся ліс в холодному вогні.
    Осінній бал...
    А смутку ціле море.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (9)


  40. Ярослав Петришин - [ 2011.10.26 10:54 ]
    ВЧОРА
    Дивуюся, чому буває страшно
    нам заглядати за виднокругú -
    ми живемо у майбутті вчорашнім,
    вертаючи минулому борги.

    Стараємося вилізти з безодні
    буденних справ, та й почуттів, мабуть -
    марнуємо теперішнє сьогодні
    і віримо в його найвищу суть.

    Але ніщо не вічне, навіть зорі:
    за ніччю - день, за осінню - зима...
    Ми, окрім всього, в завтрашньому вчора
    і, може, нас давно уже нема...

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  41. Ляна Лада - [ 2011.10.26 09:44 ]
    Різдвяне диво
    Смішні сніги, розсудливі морози
    П’янке Різдво в передчутті кохання
    І щему серця збутися не в змозі
    Зоря займеться перша і остання…

    Чужі думки, самотні білі ночі
    Гаптують мрії взором віщий сон
    Сплелись магічним тлом дива пророчі
    Завія з маревом кружляє в унісон

    Й осіли чари на повіки сонні
    Сльоза змела минулого сум’яття
    І все рекли передріздвяні дзвони
    Танки вертіли з сніжного латаття

    І в хвилі тій що освітить звіздою
    Аж до глибин дрімотного обійстя
    Повстане образ свячений любов’ю
    Що так давно стромить у серці вістрям

    Таячи подих вийдеш в ніч зірчасту
    Там сипле сніг окутуючи в ласку
    Звінчає одіж осяйним намистом
    Й ця ніч різдвяна зміниться на казку!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  42. Іван Редчиць - [ 2011.10.26 09:01 ]
    РУБАЇ
    * * *

    Я маю доста образу і шику,
    Бо викував талант я огнеликий.
    І що мені якийсь-то гонорар,
    Як є у мене премії великі!



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  43. Богдан Манюк - [ 2011.10.26 09:17 ]
    Хлопцям п...
    Чого ми, хлопці, лізли у коня? —
    скажи хоч ти, премудрий Одіссею.
    Спалили Трою. Бачиться дурня,
    бо рятували шльондру — не ідею.

    Вже двадцять перше мислить бездоганно,
    узявши верх над скопищем століть,
    а ми не вмієм так, щоб без обману,
    а далі, звісно, Господа моліть...

    Воюючи і досі навмання
    ( душею ще немов неандертальці ),
    чого ми, кляті, ліземо в коня?
    Щоб спопелити Київ чи Підгайці?

    Нехай там що — вип’ячуєм своє,
    щасливі у сп’янінні та неславі.
    Нас кінь троянський, хлопці, осміє,
    або задушить в череві трухлявім.
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  44. Сергій Синюк - [ 2011.10.26 08:05 ]
    Осіння елегія
    Знову дим як пензель в парку злотить крони.
    Знов тумани річку кутають в ночах.
    Інеєм на шибці вечір знов холоне.
    Знову Ваші ноги... в мене на плечах
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  45. Валерій Хмельницький - [ 2011.10.26 07:49 ]
    Самопіар
    Я сам собі плачу́ за свій піар:
    Займаюся оплаченим піаром...
    Я сам собі призначу гонорар -
    І "розкручу́" себе я незабаром…


    11.06.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (23)


  46. Василь Степаненко - [ 2011.10.26 03:41 ]
    Але все дарма.
    Приклеює мені постійно крила
    Високе небо.
    Але все дарма.
    Дорога
    Втискує валізу вічно в руки.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  47. Лариса Омельченко - [ 2011.10.25 22:59 ]
    Принади «вільного» шлюбу
    А люди навкруги її не зрозуміли
    (вона ж всього лише стабільності хотіла):
    Він лиш на свята п’є і не димить у вічі,
    Й не чуха кулаки у неї по підбіччю…
    І люди навкруги дроблять думками долю:
    Невдячна-бо яка в своїй сімейній ролі!
    Чого їй? – не збагнуть: відпустка – на курорті…
    Хіба набридло буть родзинкою у торті?
    І меблі – чули? – вдвох новесенькі придбали,
    І друзів, бач, разОм частенько зустрічали…
    А їй-таки не так… Надумані проблеми!
    А потім додадуть до заданої теми:
    Ніхто за вісім літ не чув чарівне слово,
    Яке – немов магніт, яке – сім’ї основа.
    Те слово – не «люблю», те слово – не «кохаю»
    (Хто ще які слова «сімейні» пам’ятає?..).
    Того словечка суть – сильніша компліменту.
    її ж так не назвуть…Немає документа!
    Дружиною отак за вісім літ не стала:
    Свій зрілий вік вона в «подругах» зустрічала…

    14.07.2004.







    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (9)


  48. Софія Кримовська - [ 2011.10.25 22:51 ]
    ***
    Лексуси і банки,
    бутіки і вілли.
    Хтось лише з бляшанки
    сьорбає щосили.
    Латані асфальти,
    … вулиці-зигзаги.
    На газетних шпальтах
    «беркут», автозаки.
    Це ознака часу,
    ноша чи покута?
    Вкотре цього разу
    на хресті прикута
    Україна? Боже,
    сліпоти чи сили
    дай мені! Не можу
    у багно зі схилу.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  49. Рудокоса Схимниця - [ 2011.10.25 22:41 ]
    ТАНЕЦЬ СЕМИ ПОКРИВАЛ. САЛОМЕЯ
    Звоюй, стринож, зігни в покору,
    Зірви печать, прожаль наскрІзь!
    Бо кров моя тобою хвора,
    Бо тіло лук, бо тіло віск,

    Між пальців плавиться медвяно –
    Прийми офіру на олтар.
    Болючо-яро, чадно-п’яно
    Гаси вином провини дар.

    Зміїні рухи смагло-хижі,
    Я – крок, я – крик, я – іскра в ніч.
    Мій стан тонкий безстидно лижуть
    Масні маслини царських віч.

    Дивись, жадай! Жадання біле
    Опуклих стегон. Стогін. Блиск
    Зіниць. Браслетів дзвін умілий,
    Єдвабний шал кармінних кіс.

    Жахнися: я – тигриця, темінь,
    Цнотлива хвойда, жриця втіх.
    Ти вистогнеш моє імення,
    Ти мною затавруєш гріх.

    А танець звіром зрів навально
    У серці темряви навзріз.
    Під гримом викличним печальна, –
    Ніхто не вгледить бісер сліз…

    Останнє – сьоме покривало
    До ніг. І я стою нага.
    ...Тебе на таці дочекалась
    Моя невтілена жага.
    25.10.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (44)


  50. Чорнява Жінка - [ 2011.10.25 22:15 ]
    Для N
    Этот вечер с чёрным дождём заодно,
    и октябрь наши нервы, как руки, гложет.
    быть в себе надоело, смотрим в окно,
    но в окне, как ни странно, кино всё то же.

    Кошка томно зевает, и мы не прочь…
    помнишь: август. лягушки. вино по кругу.
    и созвездье Лебедя каждую ночь
    тянет нежную шею к Южному Бугу.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (52)



  51. Сторінки: 1   ...   1098   1099   1100   1101   1102   1103   1104   1105   1106   ...   1828