ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Наталка Бельченко - [ 2011.10.18 12:35 ]
    * * *
    * * *
    Где море подходит, как губы губам,
    Улыбка – безумцу, туристу – вибрам,
    И Лисья ли бухта, медовее дыни,
    Лежит на медвяной своей половине?

    А ветер – что мякоть у ложа семян,
    И каждый идущий заведомо пьян
    Рожденьем, как пьян проникающий или
    Тот, проникновенье в кого совершили.

    Оливки и брынза, цикады и мед…
    Звук перетекает, вкус перетечет
    В палатку с прибрежной полоски,
    Где прячутся только даоски.

    Мишень ли во мне, мешанина ли сил,
    Но Тот, кто все это давно искупил,
    Укромной колючей тропою
    Пойдет к Эчки-Дагу со мною.

    Не страшно, пускай в пересменку дорог
    Судьба отменила Роланда, но рог
    Остался – и где-то запрятан
    В пространстве, приткнувшемся рядом.

    Отыщется, о, позабочусь о том.
    Не надо ромашек «найдем/не найдем»!
    И в Киеве есть, и во Львове
    Подмога и близость по крови.

    По крови, шиповником взятой на вкус,
    По крови, к которой однажды вернусь.
    Чем ближе рожденье, тем смерть незаметней.
    Не страшно остаться последней.



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (5)


  2. Устимко Яна - [ 2011.10.18 10:10 ]
    ****
    приворожи мене, я – ніч.
    приворожи, мольфаре снів.
    у сні, як марево, приклич,
    розсип мене на полотні

    збирай мене при світлі зір,
    мов крихти опійних спокус.
    але не вір мені, не вір –
    я тільки сон, я тільки снюсь.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  3. Ярослав Петришин - [ 2011.10.18 10:48 ]
    КРИЛА
    Летять літа. А там із ними
    юначі сни понесло ген.
    Благословляю зливи, зими.
    І відчай - теж благословен.

    Вже обіцянка не підкупить.
    Опрусь обітниці грошу.
    Розбите не зберу докупи,
    остигле - не розворушу.

    Благословлю вогонь каштана,
    клейноди кинувши в костер.
    А вітер дмухнув і нежданно
    надії крила розпростер...

    осінь 2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (35)


  4. Іван Редчиць - [ 2011.10.18 08:45 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    50

    “Чи ж мудрість не кличе,
    і не подає свого голосу розум?”

    І серце вглибає у глиб таємничий,
    мов зерня в чорнозем.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  5. Оксана Швед - [ 2011.10.18 08:44 ]
    п'яне щастя
    п'яне небо бавилося світлом
    допивало зібране проміння
    помирають тільки з заповітом
    проклинають тільки покоління

    п'яне море плеще у долоні
    дивні очі, сплетене волосся
    щастя буде. може не сьогодні
    п'яне щастя? ні, тобі здалося

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (9)


  6. Оксана Швед - [ 2011.10.18 08:28 ]
    В мені вбивали все хороше..
    В мені вбивали все хороше.
    Потроху. Боляче. У снах.
    І я молилась серед ночі,
    Тримала полум"я в руках.

    Вони забули що картини
    Малюють фарби і слова
    Душа губилась в павутині
    Що ожива і ожива.

    Недорозказані ефіри
    Гіркий коктейль із полину
    Нещасні демони сатири
    Хвала нікому і вину

    Весна у кольорі кохання
    Кохання, знятого з хреста
    І крила - це ще не останнє
    Душа помре. Душа - свята.

    Але ніхто не допоможе
    Бо для щасливих все одно
    В мені вбивали все хороше
    Й казали: істина - вино.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (1)


  7. Віктор Кучерук - [ 2011.10.18 00:19 ]
    Привід
    Надвечірньою порою,
    Цвірінчанням невпопад,
    Горобці веселим роєм
    Розтривожили мій сад.
    Розбудили сонну тишу,
    Ледве день осінній стих.
    Позбивали пил на вишні,
    Із листочків золотих.
    Розхитали в’ялі стебла
    Посивілих полинів, -
    І так само стрімко в небі
    Їхній гам віддаленів.
    Щось принадне та мрійливе
    У душі од тих гостей
    Залишилося, як привід
    Написати вірш оцей.
    15.10.11


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (20)


  8. Хуан Марі - [ 2011.10.17 23:03 ]
    Антиреп
    Вугілля слів пропалює листки.
    Пишу тобі послання від руки.

    І сам листок горить мені вогнем.
    Я антиреп. Я антиЕмінем.

    На передпліччі тулиться тату
    про те, що я любив тоді не ту.

    В той час, як "та" була іще дівчам,
    і я із нею навіть не почав.

    Відтоді осінь мерла сто разів
    і воскресала – в славі і красі.

    І як стіна, стояв між нами час,
    бо дотепер для мене ти дівча.

    В моєму мозку бродять голоси:
    ту, що без мене - Господи, спаси

    і сохрани у київській тусні,
    допоки ми у всесвіті тіснім...

    допоки жовтень нáвзнак не упав -
    дивитись в ніч з Печерського горба

    на галактичні жовті письмена
    над центром міста... там, де ти одна.

    І доки світ не упіймав мене -
    я український антиЕмінем.

    Я антиреп - я сам себе прирік.
    І нам обом по сорок через рік.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (77)


  9. Іван Низовий - [ 2011.10.17 23:06 ]
    * * *
    Поезія для мене – та ж потреба
    Щоденно фіксувати почуття
    І настрої:
    Зірок з високонеба
    Я не зриваю. Знаю допуття,
    Що я не геній.
    Просто я віршую,
    Щоб дихати й не чутися рабом
    Буденщини.
    Найперше я віншую
    Лиш те,
    Що власним виносив горбом, –
    Життєвий досвід!
    Дехто посміхнеться,
    Читаючи наївні ці рядки...
    Мені не все задумане вдається –
    І це я звірив досвідом гірким.
    Не заздрю ані-ні лауреатам –
    На власній гілці тихо цвірінчу,
    І самота лірична, мовчкувата,
    Мене, мов брата, гладить по плечу.


    1999


    Рейтинги: Народний -- (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (4)


  10. Малина Злая - [ 2011.10.17 23:43 ]
    Нет места здесь
    Не хватает места. Всё забито, до краёв.
    Бежать от сюда поездом. Вперёд.
    В тамбуре курить, несясь мимо городов,
    В тот единственный, куда душа зовёт.

    Нервы намотанный на кулак, а он бьёт стену
    Эхом отдаётся в сердце, стуком не выносимым
    Выплёвываю быстро изо рта белую пену
    День кажется слишком серым и длинным.

    Тело пахнет дождём, руки кровью
    Умою лицо раствором хлора.
    Увеличить надо в крови серотонин
    Ты бы предложил мне нюхать кокаин



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Малина Злая - [ 2011.10.17 23:42 ]
    Запомни меня молодой
    С улыбкой стремительно идёшь на встречу к друзьям,
    Не помрачневшие ещё этой жизнью, мы так подвластны мечтам.
    Новый день дарит лишь позитив, ведь ты молод и всё впереди,
    С каждым днём оставляем лучшие годы, мы позади.
    Каждую секунду мы становимся старше,
    И уже пролетела та страшная цифра 20.
    Уже за чертою наше милое детство,
    В его объятьях, нам уже никогда не согреться.
    Жизнь, всего лишь очередное путешествие,
    Как поездка в солнечный Крым.
    Через месяц это просто прекрасное происшествие,
    Так и молодость быстро тает как дым.
    Запомни меня молодой, улыбающейся и без морщинок,
    С легкостью, рассуждающей о смысле бытия.
    С глазами цвета зелёного с кучой искринок,
    Как мы курим сидя на кухне с бутылкой вина.
    Запомни меня молодой, запомни, а что дальше будет - забудь,
    Спустя года, мы будем другими, и не в силах будет назад всё вернуть.
    Запомни мой крик и бешенный мой темперамент,
    Запомни, как я кричала о ненависти и о любви.
    Запечатли в своей памяти это как орнамент,
    Ведь через года, мои речи будут тихи.
    Это так тяжело, стареть и меняться,
    Не хочу в поток времени со всеми вливаться.
    Я хочу уцепиться за эти года,
    Но не оставят тут меня мои Бога.
    Останутся лишь воспоминания и вредные привычки,
    И двери в прошлое не открыть, какие не были б отмычки.
    По вечерам будет окутывать облако прошлого,
    Сколько же в нашей жизни было пошлого.
    Потрёпанный снимки, отпечатки молодости на столе каждый вечер,
    Возможно ганж, возможно – крепкий час, а может таблетки для печени.
    И снова в поезд на обратную станцию,
    Каждый вечер, словно в прострации.
    Больше не будет наивных философских диалогов,
    Про Будду, Конфуция, Христа, не будет больше глупых споров.
    Все размышления о высоком, канут в лета,
    Жизнь покажет, кто был прав в те времена.
    Из кого-то слепит атеиста, другого приведёт к Христу,
    Одного отправит в могилу, другого в реальность воплотит мечту.
    Кого-то возможно возьмёт и лишит рассудка,
    Кому то, не дай Бог, понадобится утка.
    Что она преподнесет, никто не знает,
    Ведь поэтому мы так часто и говорим «судьба»
    Любого шанса поднять занавес, она лишает,
    У неё две стороны, как у любого листа.
    Ну а пока, давай запомним друг друга молодыми,
    Держаться за руки, и продолжать быть смешными.
    Для будущих вечеров, давай лепить как можно больше ярких облаков,
    И грусти давай пока, покажем фак офф!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Малина Злая - [ 2011.10.17 23:07 ]
    Кремация

    Тонкими пальцами хватать за запястья
    Сжимать до боли, до красных пятен!
    Кричать о том, что уходит счастье!
    О том, что хватит! Стоп! Хватит!

    Проснуться с чужим истерическим смехом,
    Укутаться в серую мглу едкого дыма!
    Предаться яростным, сумасшедшим утехам
    Хоть ночью можно быть без маски и грима!

    Об осколки сердца тушить сигареты
    Что бы целиком оно стало пеплом!
    Взять в кулак и пустить в прострацию,
    Я всегда предпочитала кремацию…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Світлана Луцкова - [ 2011.10.17 23:05 ]
    І все...
    Озеро - оленЯ,
    Злякане і плямисте.
    Мов золоті копитця,
    Сяє у ньому листя,
    Кинуте навмання
    Кленом. Іде зима,
    Біла, неначе зачин.
    Сонячний хворий зайчик
    Хлипає: див нема...

    Кола сумні на плесі
    Барви marron glаcé.
    Знаєш, а сонце - всесвіт:
    Світить, - і все. І все...

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (76)


  14. Малина Злая - [ 2011.10.17 23:54 ]
    Матильда на антидепрессантах
    Все в предвкушении подарков, изобилия
    Детишки пишут письма деду Санте
    А мне бы сменить имя на "Матильда"
    И закупить по больше антидепрессантов.
    Мы не стоим и цента молодые "легенды"
    Бог в конце не даст нам happy enda.
    Кто курит, Кто белым посыпает ноздри
    Мы идём как Пилат с Га-Ноцри
    Зная что не за горами конец нашей киноленты
    И понимая, что мы даже не аргенты.
    Мы многие в душе - аскеты
    Если бы только не нужное выкинуть в пакеты.




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Малина Злая - [ 2011.10.17 23:33 ]
    Хреновые пьесы
    Хреновые пьесы
    Слащавые рожи
    Продажные женщины
    И злые прохожие.
    И рисованные стили
    Чужими руками
    Чужие книги
    Из чужих уст валят.
    Плагиата на каждом вздохе
    Уныние в каждом взгляде.
    Вы все так друг на друга похоже
    Трудно отличить уже даже по роже.
    Все нестандартно развиты
    У всех стильные джинсы
    все рисуют губы
    и плюются на винстон.
    Все курят парламент
    Говорят о высоком
    Все любят ахать да охать.
    Вонючий дым гнили,
    Тупые мужчины,
    Вы куда то господа не туда заплыли.
    Солженицына, никто не знает
    О Бахе даже не слышали
    Кто такой Гегель, Бебель
    Даже спрашивать – лишнее.
    Искусство потеряно в грязе
    В гусиных мыслях - лажа
    Вам бы лиж бы друг друга облаять
    Да каждого каять.
    Послушайте,
    Невежды,
    Хватит улыбаться,
    Ужиматься,
    Усмехаться,
    Отрекаться,
    Возьмитесь за ум!
    Хватит теряться!
    Послушайте на секунду,
    Не надо притворяться,
    Будьте умнее,
    Выше,
    Забудьте о рэпе
    Ягодицах
    Пицце
    Научитесь думать
    Слышать, мыслить
    Возьмите наконец то жизнь
    Не за жопу, за кисти
    Пройдите эмансипацию
    Сублимацию
    Давайте сделаем ренессанс
    Начнём декаданс!

    Хреновые пьесы
    Слащавые рожи
    Продажные м/ж
    И злые прохожие.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Людмила Калиновська - [ 2011.10.17 22:35 ]
    Коли...
    ***
    ...коли моєму саду
    впаде останнє червоне яблуко
    Я буду плакати –
    ...бо не визріло ще боками…
    ...Зернята тугі, зелені..,
    та вже не буде сходів...
    отих,
    що вгору за небо вчепляться,
    аби не питатися вітру,
    коли їм тепер
    до раю…

    ...коли моєму саду
    впаде останній листочок
    і стане землі сорочкою…
    чи місточком,
    де чекає мене мій тато…
    (...Навіть озирнутись нема до кого..!)
    Піду маленькою
    з ним за руку,
    як колись, бувало, ходили
    у осінь збирати листя
    містом…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.56) | "Майстерень" 5.75 (5.49)
    Коментарі: (12)


  17. Тамара Шкіндер - [ 2011.10.17 22:57 ]
    Театральне
    Ось і відрізав, без ножа...
    Так ще ніколи не боліло.
    Минув спектакль - вона чужа.
    Душа від болю заніміла.

    Зніяковілий Лицедій
    Ховає погляд так невинно.
    Паяце, смійся і радій!
    Всі почуття -через коліно...

    Який жорстокий режисер
    Тупим пером писав сценарій?
    Сумує пусткою партер...
    З тобою зовсім інша в парі...

    Бо ж хтось невидимий для вас
    Завісу опустив дочасно.
    Чужої ролі парафраз
    Вщент розгромив ваш світ прекрасний.

    Ось і підрізав, без ножа...
    Так ще ніколи не боліло.
    Безслізна роль - душа чужа,
    Убита чужо Рідним тілом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  18. Іван Низовий - [ 2011.10.17 22:50 ]
    * * *
    Справді – не подінуся нікуди,
    Як би того недруг не хотів, –
    Нелюди ж не всі!
    Є добрі люди,
    Маю ще ж і друзів,
    І братів.
    З ними, серед них я чорну силу
    Подолаю в рідній стороні –
    Хай мій недруг моститься
    в могилу
    Ту, що вирив старанно мені;
    Хай полежить в ній і поміркує,
    Заримує «виплід» міркувань –
    Він поет майстерний,
    Тільки всує
    Відучився, був, од римувань.
    Справді ж бо, діватися не буду
    Я нікуди – лишуся отут:
    Непідсудний, навіть після суду,
    І живий,
    Хоч випив сто отрут.


    1998


    Рейтинги: Народний -- (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (1)


  19. Вітер Ночі - [ 2011.10.17 20:02 ]
    І очі...
    І очі - геть,
    і потече сльоза
    по небограю -
    вічна втіха.
    І батьківська забута стріха.
    І відчай мій
    у світлотіні зла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (11)


  20. Ліна Масляна - [ 2011.10.17 19:17 ]
    Дещо про осінь
    Сьогодні золото, а вчора ще – смарагди…
    То дощ весь день, то сонце визирає…
    І хочеться спокою, миру, злагоди –
    Це осінь у повітрі вже гуляє!
    Поганий настрій - наслідок погоди,
    А інколи – і зовсім навпаки:
    В душі одна за іншою мелодії
    І я танцюю з листям залюбки.
    В ці дні я хочу просто посміхатись,
    За всіх навколо щиро порадіти,
    Згадати літо, зиму зачекати,
    Побачити красу осінніх квітів!

    У кожної пори свої закони,
    Лиш осінь має правил забагато.
    Та я, наперекір всім заборонам,
    Любити буду, вірити і чекати!!!

    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (3)


  21. Іван Редчиць - [ 2011.10.17 19:14 ]
    ЛЕТЮЧІ СТРОФИ
    Поет не може вибрати тональність,
    І ритм хитає строфи, ніби тин.
    Римує він таку просту банальність,
    Немов у Музи грип і карантин.

    А, може, ще не осідлав Пегаса,
    Чи осідлав, забувши про овес.
    Як мало сил, не вистачає часу,
    А то шугнув би прямо до небес.

    І, певно, все ж немає в тім потреби,
    Морока зайва – сохне голова.
    За мить одну звалив усе огребом,
    А там нехай – і не росте трава.

    І не боїться другого потопу,
    Нема коли подумати про це.
    Він до Пегаса ходить чорнотропом,
    Як зносить курка золоте яйце.

    Тоді снаги у нього є багато,
    І нащо кінь, як є тепер літак.
    Пегаса довго треба ще вмовляти,
    А в літаку – летіти може всяк.

    І хоч бувають нині катастрофи,
    Але без вовка, щоб то був за ліс.
    І нащо камертон? Летять же строфи,
    Аби встигав їх кидати на віз.
    2011



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  22. Олег Завадський - [ 2011.10.17 18:51 ]
    * * *

    Ця пізня осінь сонячної днини
    Відлунює в пришерхлих калюжáх
    Вродливий сміх,
                    звабливий до неспину,
    Такий безглуздо щирий, – просто жах!

    І невтямки мені з якогось біса,
    Прегарна юнко, мавко лісова:
    Твої слова розумного замісу
    Чи з роду божевільного слова?

    1993


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  23. Леонід Мазур - [ 2011.10.17 17:03 ]
    Червоні троянди
    На листі зеленім, -барвиста гірлянда,
    В саду біля хати розквітла троянда,
    Коли повертався ,- стрічала весняним,
    Веселим багрянцем і трунком духм'яним.

    Росою на сонці мені посміхалась
    У теплих долонях грайливо гойдалась,
    Коли милувався її пелюстками...
    Коли ж відвертався,-колола голками...

    Приспів:
    Червоні троянди заманять красою,
    Когось ніжним цвітом,а мене- росою.
    Сльозинкою щастя ,а може печалі,
    Назавжди у серці п'янкі,Ваші,чари!


    Колись розпрощався надовго ,судилось,
    Зажурено вслід мені тихо дивилась...
    З дороги вернувся і серденько стало,-
    Листя багряне потемніло ,зів'яло...

    Троянда схилилась та вкрилась снігами,
    Всі ночі,- безсонні,а дні стали снами.
    Та серцю наснилося якось весною,-
    Троянда мені посміхнулась сльозою.

    Приспів:






    Рейтинги: Народний -- (4.9) | "Майстерень" -- (4.81)
    Коментарі: (5)


  24. Марія Гуменюк - [ 2011.10.17 16:14 ]
    ***
    У владі страху – щохвилинна смертність,
    Людина – наче теплий пластилін,
    Душа безрадна – розум аж зачерствів,
    Тремтить щомиті від уявних змін.

    У владі сильних – пошук міри впливу,
    Нав’язування владних директив,
    Утвердження та нові корективи,
    Щоби здобути дальший позитив.

    У владі ейфорії: « Я всесильний,
    Для мене світ створили ще давно,
    Так буде завжди! Згиньте, підневільні,
    Мені осанну, кайф, забаганки, вино!

    І тільки розум міру відчуває
    У цьому поєднанні вад та влади,
    Коли він з вірою –то по землі ступає
    Людина мудра й щира, що не зрадить.



    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Прокоментувати:


  25. Наталка Ліщинська - [ 2011.10.17 16:24 ]
    Рік - Осені
    Гей, руда! Та не свисти в два пальці,
    Верхи з вітром не ганяй учвал!
    Ти ж бо не хлопчисько, а дівча.
    І тобі кружляти би у вальсі,
    А не хуліганити, руда.

    Ех, красуне! Виросла вже. Годі!
    Обливати всіх дощем не час.
    (От розперезалося дівча!..)
    Ти, скажу на вушко, збіса горда.
    Гонор геть. До шафи йди, руда!

    На злотаву сукню із мережив
    Зверху одягни небесний плащ.
    …О! Свати від літа!
    Розбентежить
    бабиним теплом
    і так - хоч плач...
    Ну від щастя, звісно!
    А від чого?
    Не барися, поки молода,
    Заки грудень (кат наш!) не причовгав…
    Та… ще не журись!
    Танцюй, руда!

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (29)


  26. Ярослав Петришин - [ 2011.10.17 14:44 ]
    ПАЛІМПСЕСТ
    Перегорну сторінку, наче ляду
    у ще одну тривогу прочиню.
    Вдивлятимуся в тишу непроглядну,
    вслухатимуся в темінь мовчазну.

    Щó оживе в картині невідомій -
    невже та сáма туга, та сама,
    все той же дощ, за винятком, що в домі -
    уже не пізня осінь, а зима?

    Ну де ти є, ота моя годино,
    що золотила сни вряди-годú?
    Мені життя дощами не вгодило,
    хоч ти мені снігами догоди!

    Широким пензлем білої завії
    переміни усе у палімпсест -
    нехай його по-нóвому засіє
    зерном надії ямб чи анапест.

    На берегах пожовклої сторінки
    напни рядка живого тятиву -
    щоб відштовхнувшись, полетіти стрімко
    з чорновика* в дорогу чистову…

    зима 2011

    *чорновик(випереджуючи закиди в непатріотизмі=))- реконструкція втраченого слова, синонім слова "чернетка".



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (17)


  27. Хуан Марі - [ 2011.10.17 12:29 ]
    Белым по белому

    Постучатся в окно метели,
    заметёт, занесёт дороги.
    Еле держится слово в теле.
    Ты меня в эти дни не трогай.

    Не пиши мне печальных писем –
    задохнутся огнём страницы.
    Сожаления шагом лисьим
    подкрадутся и будут сниться.

    Белый саван сойдётся клином
    на тревоге, что шла за нами,
    остывающим журавлиным
    тихим криком, а может – снами.

    И созреет душа строкою
    Под огромным холодным небом…
    Одиночества и покоя
    В этом мире дождаться мне бы.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (26)


  28. Костянтин Мордатенко - [ 2011.10.17 12:09 ]
    *****
    пусте колосся, змучена земля,
    непересічна ніч, лайливі стебла,
    липневий дощ своє вже відгуляв,
    свого вже натрусив по саму греблю,

    по вінця, по самісінький розмай,
    шаленство пересичене шаманством,
    аж задихався, я тебе пізнав,
    я тебе вибрав, як солодку паску;

    самотні, сумом виснажені дні
    на відривнім календарі абатства,
    я закохався, знемощів, на дні
    пустелі слізний, а навколо паства

    таких, як я, примарних; бо сердець
    не вистачить, щоб кров всю розігнати,
    п’ю горобинно, квітне барвінець,
    блакить кричить несамовито; з ката

    на мертве тіло захололий піт
    зайшовся, наче хоче оживити,
    кохано, я кохаю сотні літ
    тебе, вмирав і воскресав, коли ти

    не знала, що я є, що я стою
    любов охороняючи від лиха,
    ось моє серце, ось від нього ключ,
    кохано, я кохаю тебе, крихто;

    як може тільки вершник покохать
    безкрає небо на безкраїй плоті,
    як колихались язики багать
    і обгортали ніч шалено, „годі!”, –

    кричали ненависники, а ми
    наосліп в закаблуки йшли навіщось,
    поет напише про любов томи,
    а ми рядок, що переважить вічність.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (7)


  29. Віктор Кучерук - [ 2011.10.17 12:03 ]
    Вода Дзвонкової криниці
    Там, де хлипка драговина
    Простерлася понад рікою, -
    Налитий світлом аж до дна
    Дзвенить ручай між осокою.
    Вода прозора, ніби скло,
    Здавен цілющу має силу, -
    Кому боліло і пекло
    До джерела того ходили.
    Брели понуро звідусіль,
    Стежки долаючи та втому.
    Прийшов і я, відчувши біль,
    Донині тілу невідомий.
    Сьорбнув цілющої води,
    Нагнувшись низько у поклоні,
    Щоб він покинув назавжди
    Й недуг не відати до скону.
    До джерела приходьте ви,
    Як безнадія душу зборе, -
    А ти, струмок, дзвени, живи,
    Зціляй і немічних, і хворих!
    14.10.11


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (8)


  30. Олександр Високий - [ 2011.10.17 12:59 ]
    В красі осінній є тріумф, і біль, і гріх...

    В красі осінній є тріумф, і біль, і гріх,
    Відлуння почуттів й сердечних мук минущих.
    Тому, можливо, так світліють наші душі,
    Коли ми входим в ліс, як в храм надій своїх.

    Ми входимо у велич гаснучих дібров,
    Спокійних кленів, і дубів, й берізок гордих.
    І під звучання лісових птахів акордів
    Ми особливе щось в серцях відкриєм знов.

    І хай це відкриття непевне і бліде,
    Але воно прийшло! Ми зрозуміли раптом,
    Що, попри біди всі, тоді нам жити варто,
    Коли одне - на все життя -
    Кохання нас веде.
    2011.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (1)


  31. Іван Редчиць - [ 2011.10.17 12:51 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    63

    “На устах безумця – галузка пихи,
    а губи премудрих їх стережуть.”

    І череди слів головні пастухи
    Не гонять туди, де тече каламуть.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  32. Валерій Хмельницький - [ 2011.10.17 11:12 ]
    Іn (v)Ino (поетична пародія)
    Сиджу я із цигаркою в зубах,
    Дивлюсь на небо - а зірок, як сіна! -
    Яскраво світиться Чумацький Шлях,
    Ледь мерехтить чужа планета Іно...

    Здалось мені, що зоряний десант
    Летить мою загарбати планету -
    Злякався я, сховався аж на бант -
    Курей десяток розтоптав дощенту.

    Та глипаю - а я пливу в ставку
    І біля мене - мавки і русалки,
    Я - голий, на якомусь поплавку,
    І обіруч тримаюся за палку.

    Тут водяний з'явився во главі -
    І збурилось озерне тихе плесо.
    Протер я очі, ліг на мураві -
    А поряд вітер очерет колише.

    Знялась раптово буря - то атас! -
    Несе мене, як пір'ячко, у небо...
    Ех, знав би я - "in vino veritas" -
    Цигарку не палив би без потреби...

    Лечу між зір, неначе дирижабль,
    І наближаюсь до планети Іно -
    (Маленька точка в телескопі Hubble)
    Згадав я древнє: "Істина - in (v)Ino".


    16.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (18) | "Ярослав Петришин Дирижабль"


  33. Людмила Лук'янець - [ 2011.10.17 11:30 ]
    ***
    Ми різні всі, як квіти в чистім полі,
    Як колоски, волошки, першоцвіт.
    А діти, чорночубі й світлочолі,
    Уваги потребують, скільки б літ

    Їм не було: чи п’ять, а чи п'ятнадцять,
    Чи всі, можливо, й повні двадцять п’ять.
    І вимагають праці, стільки праці,
    Щоб до життя як слід підготувать.

    Одному – лиш поглянь – і зрозуміє,
    А іншому – як слід все поясни.
    Добірні зерна в душі їхні сієм,
    Щоб вивести на шлях у світ ясний.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  34. Марія Гончаренко - [ 2011.10.17 11:22 ]
    усе просто
    ***
    я просто йду
    я не боюся бути непомітною
    я співаю
    я не боюся бути непочутою
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  35. Андрій Перекотиполе - [ 2011.10.17 11:07 ]
    Нудно
    Щось джазове чи блюзове залию собі в вуха
    Мені без тебе гидко, тобі без мене нудно.
    Кляну себе за вчинки, кляну життя марудне.
    Без тебе світ не милий і я стаю паскудним.

    За брамою Едему я виплекав розруху.
    І скиглю там собакою: „Порожньо, тупо, сухо!”
    ...Всміхнуся іронічно, байдуже і прилюдно:
    „Мені без неї гидко, а їй без мене нудно.”


    16.10.2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  36. Марина Богач - [ 2011.10.17 07:29 ]
    Росяна імла
    В зоряній ковдрі місяць застиг,
    Запалала з - під вій сльоза.
    В ній - щирий, ніжний сміх
    Змиває всі гіркоти дня.
    Божий Шлях є єдиний шлях до Дому.
    Живу в законі Любові -
    Співає серденько лебедину молитву
    У лілейно-росяній імлі.
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  37. Наталія Буняк - [ 2011.10.17 02:36 ]
    Я Весна!
    Буду йти невідомими стежками,
    Хай зникають за мною сліди,
    Заплітусь десь у травах мережками,
    Щоб ніхто не приходив сюди.

    Простелюсь по землі білоквітами,
    Розпливеться зловісна зима,
    Проросту десь шумливими вітами.
    Я Весна! А людини нема!




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  38. Лариса Омельченко - [ 2011.10.17 01:27 ]
    Зраджена
    Немов шкідник зі штату Колорадо,
    якого дружно нищать звідусіль,
    злочинниця, чужинка, пані Зрада
    підступно нищить цвіт, лишає цвіль.

    Неначе в третьосортнім анекдоті,
    у шафі заховалася вона.
    Сидітиме там довго-довго – доти,
    аж поки до самотнього вікна

    з-за хмари молодик протягне лезо,
    співчутливо портретами ковзне…
    Подумає господарка тверезо:
    «Коханий мій кохає не мене!»

    Де зрада – там брехня стосунки нищить.
    Де повінь – там розмиті береги.
    А місяць з лезом – вище, вище, вище…
    Ранковий час пробачити борги…



    16.10.2009.





    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (15)


  39. Артур Сіренко - [ 2011.10.17 01:23 ]
    Арсеній Тарковський Вітер Переклад
    Душа моя вночі знайшла сліди нудьги.

    А я любив подерту на шматки,
    Посічену вітрами темноту,
    І зорі, блимаючі на льоту
    Над вересневими холодними садами,
    І як метелики з останніми сльозами,
    І на циганській масляній ріці
    Хитливий міст, і жІнки манівці
    І хустка, що спадає над водою,
    І руки ці, які перед бідою.

    Вважається, вона була жива,
    Жива тоді, але її слова
    З вологих «Л» тепер не означали
    Ні щастя, ні бажань, ані печалі,
    І більше думка не вражала їх
    Як водиться на світі у живих.

    Слова горіли, як під вітром свічі
    І гаснули, неначе їм на плечі
    Лягло все горе всіх часів. Ми поруч йшли,
    Але гіркої як полин землі
    Вона уже ногами не торкалась
    Вона живою більше не здавалась.
    Ім’я колись у неї ще було
    І вітер вересовий у житло
    Вдирався –
    гуркотить замкАми,
    І зачіпає чуб мені руками.

    (Переклад - осінь 2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  40. Артур Сіренко - [ 2011.10.17 01:45 ]
    Арсеній Тарковський Життя, життя Переклад
    І
    Передчуттям не вірю, і прикмет
    Я не боюсь. Ні нАклепів, ані отрути
    Не уникаю. Бо погибелі намет
    Зруйновано. Безсмертні всі, не треба
    Боятись смерті ні в сімнадцять літ,
    Ні в сімдесят. Є тільки яви світ.
    Ні темряви, ні смерті не існує.
    Стоїш на березі самотнім моряком,
    І я із тих, хто вигріба тенета,
    Коли іде безсмертя косяком.

    ІІ
    Живіть у домі – не пропаде дім.
    Я викличу якесь століття,
    Зайду в його намет і жити буду в нім.
    І ось чому зі мною ваші діти,
    Дружини ваші за моїм столом, -
    А стіл один і прадіду і внуку:
    Будучина бубнявіє нараз,
    Якщо ж я підіймаю руку,
    Всі п’ять гілок залишаться у вас.
    Я кожен день минувшину ковалив,
    Ключицями своїми підпирав,
    Поміряв час кульгавим землеміром
    І крізь буття пройшов як крізь Урал.

    ІІІ
    Століття я по зросту підбирав.
    Ми йшли на Схід, тримали пил над степом,
    Бур’ян чадив і коник фугу грав,
    Підкови вусом зачіпав, пророчив
    Погибель провістив, як схимник чи монах.
    Я долю до сідельця приторочив,
    І нині я в прийдешніх днях,
    Як хлопчик я стою на стременах.

    Мені мого безсмертя є доволі
    Щоб кров моя століттями текла,
    За верхній кут осіннього тепла
    Я би життям платив би долі
    Якби його літаюча стріла
    Мене б як нитка в світі не вела.

    (Переклад - осінь 2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  41. Михайло Десна - [ 2011.10.16 23:40 ]
    Мить
    Налетіла мить -
    сум, який бринить.
    Двері відчинить
    просить.
    Кактус на вікні
    з виразом "О ні!"
    все оце мені
    носить.

    А там і я своїй меті
    волатиму на самоті,
    неначе каменем облич,
    що день сховається у ніч.
    Живу цю мить. Беру собі
    (як натовп) в полуборотьбі.
    Шалений вальс душевних дій
    і алкоголь... порожніх мрій.

    Налетіла мить -
    сум, який бринить.
    Двері відчинить
    нічим.
    Хочеться заснуть,
    сонце повернуть,
    щоб віднести лють
    іншим.

    А там і я своїй меті
    волатиму на самоті,
    неначе каменем облич,
    що день сховається у ніч.
    Живу цю мить. Беру собі
    (як натовп) в полуборотьбі.
    Шалений вальс душевних дій
    і алкоголь... порожніх мрій.

    17.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (14)


  42. Людмила Лук'янець - [ 2011.10.16 22:43 ]
    ***
    Сиділа Зрада, чистила крило
    Й господаря свого як слід корила.
    Він з нею втратив все, що вже було.
    Їм Правда геть нічого не лишила.

    А як же жити Зраді з ним повік?
    Чим він її утримувати буде?
    О ні! О ні! Вона зцідила сік
    І… поспішила, кинувши: «Забудем!»


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  43. Іван Редчиць - [ 2011.10.16 21:31 ]
    СЕЗАМ

    Недільний день, а диво під ногами.
    Куди ж ви, люди? Листя не топчіть!
    Чиясь душа летить під небесами,
    Чиясь лякливо спурхує на мить.

    О, де ж узяти крила лебедині,
    Як душі прикипіли до землі!
    Чи це вже так судилося людині,
    Чи ми чуттям і долею малі?

    О ні, я буду в небесах шугати,
    І крил своїх нікому не віддам.
    Егей, куди це ви тихцем, лауреати?
    Бо осінь відчиняє вже сезам.
    2011



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  44. Костянтин Мордатенко - [ 2011.10.16 21:46 ]
    ***
    Галасливі, збуджені круки
    вирвались із вени невсипущо,
    волошковим шерхотом корив
    коник небо, Йсус ламав насущник,

    бідаки волали: «Крові!» Вів
    хриплий подих копійчану милість
    на свічу, що крапала з голів
    колуном відрубаних; дивились

    мертві очі вицвіло на цвіт,
    що розрісся в лісі спорожнілім,
    борщ кипів у відрах; дощ на спід
    падав, на губах губився; білі

    лілії на воду чорну тінь
    клали, мов козирну карту в дурня,
    дим давив м’язисто, диво! він
    повертав на схід зі сходу; вуркіт,

    плескіт коней, лопотіння крил;
    виснажені, мов черешня в червні,
    спрагло, дико, смакував, надпив –
    се було таємним, як Вечеря,

    похитнулись бані на церквах,
    похилились, поховались в покуть
    марення з могутніх скель; ніяк
    не збагне себе вогонь: наОпуль

    перса персті, вибухлі зелом,
    набубнявілі суничним стогоном;
    ми лежалі голі наголо,
    розліпившись полум’яні, з Богом; ми

    лежалі голі, як форель
    на крижині, такі чисті, злякані
    і блаженні; заячий щавель
    простелився й слухав, як ми плакали…

    небо і земля злилися в сизь,
    чарівні думки, немов птахи ви,
    причаїлась тиша, зупинивсь
    цілий світ і слухав, як ми дихали…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  45. Тетяна Роса - [ 2011.10.16 21:26 ]
    Моя Маргарита
    Доки серцю іще мироточити?
    Рештки плинності досить бавити.
    Міру випито, що ж ви хочете?
    Фатум? Досить йому вже правити.
    Сольним виступом буде сплачено
    Ля-мінорність боргів. Як холодно…
    Сіллю вигоїть біль все втрачене.
    Долю вибрано. Правте, Воланде.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  46. Анатолій Хромов - [ 2011.10.16 17:16 ]
    Листопад
    Осенний бал нам открыл листопад
    Порывы ветра подхватили листья
    И быстрый вальс немного невпопад
    Их закружил под музыку Листа

    Прыжок, полет, поворот налево
    Тополиных листьев словно Венский бал
    И вот один - брошенный кавалером
    Весь в росе как в слезах нам под ноги упал

    Мы ныряем на землю, словно лист одинокий
    Мы утоним в листве, в этом озере желтом
    Ты хватаешь меня за небритые щеки
    Эти руки как будто окутаны шелком

    Непроглядной стеной нас укрыла листва
    Ветер с моря принес запах йода и соли
    И душа не встречала такого родства
    Мы как две половинки словно целого доли

    04.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  47. Юлія Хвас - [ 2011.10.16 16:44 ]
    Ранньої осені...
    Ранньої осені в купелі зоряній
    Зустріч відмиє сліди від розлук.
    Силою вірності, мов заговорений,
    Всесвіт поміститься в імені звук.

    Далі від розуму, ближче до півночі,
    Переплетуться, мов тіні, думки.
    Небо м’якими долонями гріючи,
    Тиша розчиниться в нім залюбки.

    Ранньої осені, пізньої юності
    Справжністю зміняться видива див.
    Ніч розфарбують хвилини безумності
    В колір забутий палаючих слів.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.37) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (14)


  48. Ярослав Петришин - [ 2011.10.16 15:00 ]
    ДИРИЖАБЛЬ
    Як зíйдуть зорі на небесний стан,
    дивлюся в небо і здається, наче
    летить на мене зоряний десант
    з планети Іно, мислячих інакше.

    А через хвилю - це уже ставок,
    а я - рибалка, що у воду зирка -
    здригнеться місяць, ніби поплавок,
    за вудку смикну - і в польоті зірка.

    А потім вже, неначе дирижабль,
    пливу тихенько ген під небокраєм...
    Іще одна упала...Та з бажань
    уже ніщо на думку не спадає...

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  49. Іван Редчиць - [ 2011.10.16 14:48 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    89

    “Знанням Його порозкривались безодні,
    і кроплять росою ті хмари.”

    І знають галактики* голос Господній,
    немовби отари.

    *Всевишній створив 500 міліардів галактик.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  50. Оксана Максимишин - [ 2011.10.16 14:52 ]
    ДИТЯЧА МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ
    Стор. кн. Кольорами серця.Худ. оформлення Саландяка Я.

    Боже наш єдиний, на колінах у щирій молитві
    просимо тебе й благаємо –
    пошли щастя Україні, заквітчай
    весни розмаєм –
    поля,луги, гаї
    і сонечком ясним приголуб її.
    Зішли на край синьоокий
    врожаї щедрі, золотобокі,
    щоб ми в добрі і злагоді жили,
    щоб нас батьки здоровими ростили,
    любові й мудрості учили,
    щоб ми працею своєю збагатили
    наш квітучий край,
    сили, єдності і вміння, Господи, нам дай.

    О, Ісусе, Сину Божий, зглянься
    на нашу Україну і своєю ласкою її огорни
    та від тривог й неспокою її збережи.
    Бо вже стільки бід і горя зазнала вона,
    що вінець благословення Твого буде їй до лиця.

    Утри сльози українцям,
    Мати Пресвятая,
    даруй втіху, всели пісню у наші серця.
    І нехай та пісня розіллється, як повінь весняна,
    заллє щастям веселковим всі села й міста.

    Боже, вислухай молитву нашу і допоможи Україні волею,
    добром і славою,
    як мак, зацвісти.
    2005р


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (3) | "http://storinka-m.kiev.ua/product.php?p_id=9769"



  51. Сторінки: 1   ...   1103   1104   1105   1106   1107   1108   1109   1110   1111   ...   1828