ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Редчиць - [ 2011.08.20 22:51 ]
    У ХРАМІ СЕРЦЯ

    Я у небесний увійшов чертог,
    Стою, схиливши серце, і молюся.
    Кладу своє життя до ніг Ісуса,
    Він мій Господь, Спаситель мій і Бог.

    Сьогодні ми у храмі серця вдвох,
    І вперше у житті я не журюся.
    Бо відступили немочі й спокуси,
    І гріх, що вкоренився, геть засох.

    Блаженна мить, як припаду до Слова,
    І падають мої старі окови,
    І в небесах душі нуртує дух.

    Як ревний учень, я прошкую краєм,
    Люблю і вірю, і благословляю, –
    Блаженний, хто душею не оглух.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  2. Оля Лахоцька - [ 2011.08.20 21:58 ]
    Обсихає літо...
    обсихає літо білим терафимом,
    як разок намиста у руці Творця,
    що в собі ховає теплий подих глини –
    може, просто зліпок рідного лиця…

    може, просто вітер у фаянсах степу,
    де швартує осінь небо на причал,
    сам з собою знову грається в лелеку –
    серце просить серця: ні, не відлітай!

    я – твій княжий замок, вечорова пісня,
    тиха-тиха зірка на нічній воді,
    я – твоє прокляття, я – твоє "запізно"
    і сто років смутку в одинокім дні,

    і крило шалене, що виносить з бою,
    і циганське щастя – далеч без кінця,
    я – твій сивий ангел, стану над тобою –
    Бог ще місить глину, ми – в руках Творця…


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (47)


  3. Сергій Гольдін - [ 2011.08.20 21:29 ]
    Ліхтарик огризався навсібіч
    Ліхтарик огризався навсібіч.
    Швейцар нових очікував халеп.
    Незграбно танцювала п’яна ніч
    Свій чудернацький реп.

    Чотири панни в білому разом
    Вступили в коло, наче сніг у бруд.
    Нявчало свято збудженим котом.
    За Цезарем ганявся п’яний Брут.

    Та Цезар утікати не хотів,
    Щоб славу свою часом не злякати.
    Не порятує волю й сто ножів,
    Якщо в душі її не мати.

    Вже зломлені збивалися у гурт.
    Їх утомила велич сьогодення.
    Цей неофіт, той дурень чи манкурт,
    А хтось – червивий геній.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (5)


  4. Крок Вправо - [ 2011.08.20 17:51 ]
    пам*ять
    нічого більше не болить,
    бо я не відчуваю більше.
    пройде одна єдина мить -
    і знову тільки гірше й гірше.

    дивлюсь: в очах чорніє страх
    і біль, і смуток, і тривога.
    не може спати по ночах.
    а ранком скаже *ради Бога*.

    вона вирізує слова,
    мене ножем цим наче ріже.
    і новина ця не нова,
    що знову тільки гірше й гірше.

    і велкам у незнаний світ
    пародій, масок та історій.
    де переріжеш смутку дріт.
    а там чи морг, чи крематорій.

    чи сад нетліючих бажань,
    чи муки, що ще не забули,
    але вже там, ти просто знай,
    ЖИТТЯ нікому не вернули.
    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  5. Френк Ейзенменгер - [ 2011.08.20 13:26 ]
    №2
    Світ з якого ми прийшли
    І куди підем напевно
    буде кращим ніж життя
    Що проходить повз ,даремно
    Запитання внікуди
    З сірником як проти ночі
    Очі дивляться удаль
    На вустах із слів пророчих
    Не лишилося вогню
    Не завжди усе що хочеш
    Залишається з тобою ,
    ………………деколи ти мусиш знати
    Щоб відкрити собі волю
    Научитись пробачати
    , і не злитися на себе , віднайти стежку спокути ,
    І хоч ти у всьому й винен , ти наважишся забути
    . може там було інакше , може там літали люди , щастя несли сині ріки
    Біблія там без іуди , може.. мабуть ми ніколи.. нехай буде так як буде
    Радій лиш,.. усі там скоро.. зрештою ми тільки люди..
    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (3)


  6. Ірина Людвенко - [ 2011.08.20 13:09 ]
    ПРО_ЩАСТЯ
    Я не скажу тобі – «Не йди!»
    Це наче б сонцю наказати
    У час належний не вставати.
    Є час на весну й холоди,
    Час, щоб обіймів уникати,
    Час віднайти чернетку м’яту
    І повернутися сюди.

    А інше все дрібниці, власне.
    Крім щастя. Щастя – позачасне!

    Київ 03.08.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (16)


  7. Олексій Тичко - [ 2011.08.20 10:41 ]
    нічна ностальгія
    Щоночі настирливо сниться
    Калини похилений куш,
    Матусі хатина й криниця,
    У цвіті і яблунь, і груш.

    Нехай ностальгію незриму
    І сум на чужій стороні.
    Розвіють кущі біля тину,
    Бузок, що цвіте по весні.
    Шпориш і стежина до ставу,
    Що знає тепло моїх ніг.
    У співах птахи без угаву,
    Я знаю, тут мій оберіг.
    Молитись, немов на ікону,
    Просити прощення у всіх:
    У мами, у рідного дому,
    Бо довго не був, а це гріх.
    05.06.2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (15)


  8. Наталка Янушевич - [ 2011.08.20 08:05 ]
    хустка
    Колись давно, ще на своє весілля,

    Я привезла від бабці білу хустку.

    По ній дрібненькі квіти хтось посіяв,

    Так попри край, доріжечкою, густо.

    В’язала раз чи два її потому,

    Та берегтиму поміж рушниками.

    Вона ще досі сильно пахне домом.

    Як стрічка роду, той її орнамент.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (15)


  9. Іван Редчиць - [ 2011.08.20 06:47 ]
    ХВОРИЙ ДУХ

    У торбу хліба – і гайда по світу
    Шукати Україну і братів.
    Двійник мій зголосився поготів,
    Як син, шкодує матір він роздіту.

    І що б його докласти до привіту?
    А, може, цю тужливу кобзарів?
    Чи цю, в якій вогнем клекоче гнів?
    Хто здатен дух сонливий розбудити?

    Бо де байдужість душі обняла,
    Там хворий дух не ворухне крила,
    Не прагне той ні простору, ні неба.

    І кожен, хто прошкує з багатьма,
    Уважно поглядає тайкома, –
    І невзабарі братиме огребом.

    2011



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  10. Іван Петров - [ 2011.08.20 02:02 ]
    Найтихше
    Як хочеться сказати... – про слова
    Найкращі, найновіші, необлудні...
    І хмари розжене важкі похмурі
    Веселий промінь слави... і мара

    Розсіється покручена й затвердла...
    Співати проситься знеможена душа –
    Так ні ж бо, згублена, з-за хмар,
    У небі неозорому... – затерпла.

    Крізь найхлипучіший крізь ночi часу сум,
    Що з листопада заповзає непомітно,
    Щось з піснями наспівує незгірдно:
    А може, марно проливався дощ... із дум?

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  11. Віктор Кучерук - [ 2011.08.20 01:12 ]
    Де віття вербове ще нижче обвисло...
    Де віття вербове ще нижче обвисло
    І стали зелені листочки - руді, -
    Мені жабуриння запахло прокисле
    Дитинства повітрям у теплій воді.
    Завмер водограй кольорів мерехтливих
    І звуків мелодія стихла на мить.
    Повірити серцю хотілося в диво
    - Зуміє матуся мене знов родить!
    І я побіжу у густі верболози,
    Маскуючи в травах уміло сліди.
    Проллються на мене "зозулині сльози",
    А мати зітре всі свої назавжди.
    Я певен, що зможу іще раз прожити
    Життя, бо сьогодні замало мені
    Оцього смеркання короткого літа,
    Як гарного видива в доброму сні.
    Купалося сонце в блакитному небі
    І жаром іскрилася синя ріка.
    І боляче різала лезами стебел
    Натомлені ноги мої осока.
    19.08.11



    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (13)


  12. Іван Франко - [ 2011.08.19 23:00 ]
    ***
    ІV
    Ой ти, дівчино, з горіха зерня,
    Чом твоє серденько - колюче терня?
    Чом твої устонька - тиха молитва,
    А твоє слово остре, як бритва?
    Чом твої очі сяють тим чаром,
    Що то запалює серце пожаром?
    Ох, тії очі темніші ночі,
    Хто в них задивиться, й сонця не хоче!
    І чом твій усміх - для мене скрута,
    Серце бентежить, як буря люта?
    Ой ти, дівчино, ясная зоре!
    Ти мої радощі, ти моє горе!
    Тебе видаючи, любити мушу,
    Тебе кохаючи, загублю душу.

    1895




    Рейтинги: Народний 6.5 (5.92) | "Майстерень" 6.5 (6)
    Коментарі: (16)


  13. Софія Кримовська - [ 2011.08.19 23:31 ]
    ***
    Вона фарбувала життя, як годиться, яскравим.
    Ні фарби жаліти не стала, ні рук, ні колін.
    Старанно з кутка у куток. І забула про справи,
    і навіть про те, що голодним повернеться син.
    Підлога вітальні. Банальний ремонт. Але жінка
    така ж незбагненна, як всесвіт, і дивна така ж.
    Підлогу скрипучу – у колір достиглого жита
    таки замастила. І навіть чудний декупаж
    у дверях створила. Тепер на порозі волошки.
    У когось – паркети, у когось – важкі килими.
    А в неї квітує долівка, не вся, тільки трошки.
    І хата, як поле. (Аби ж чоловік не гримів...)
    І тільки би зливи нечасті, а зрідка – то можна.
    І тільки би вітру поменше і більше тепла.
    Вона фарбувала життя. Так змогла би не кожна.
    І літо у хату, як тільки уміла, несла.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (23)


  14. Сергій Гольдін - [ 2011.08.19 22:36 ]
    По вулиці, по довжелезній сцені
    По вулиці, по довжелезній сцені,
    Де гук перекупок та клопіт лайливих газет,
    Шукаючи гроші у власній кишені,
    Йшов напідпитку Маленький Поет.

    Всміхався сонцю, ловив посмішки
    Дебелих джул’єт, що нидіння плекали.
    Через дорогу чорна кицька
    Пробігла зненацька й авто поставали.

    Знайшовши банкноту, пішов до базару
    Маленький Поет, щоб випити пива.
    Вірмени товклись біля свого товару,
    А крамом була травневая злива.

    Злива гвоздик, що барвились навколо
    Калюжами відер, каструль та букетів.
    Люди тинялись, купуючи кволо,
    Мовчки злобились на спокій кашкетів.

    Третій кухоль допив і п’яниці
    Сповідь послухав про тещу ледачу,
    А потім поплентався до дівиці,
    Що мала незрозумілу вдачу.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (4)


  15. Володимир Ляшкевич - [ 2011.08.19 21:48 ]
    «Стара» любов
    Не подівалася моя любов нікуди,
    не обернулися літа у тло полуди.

    Була і будеш ти, кохана, у мені,
    як юне сонечко у зору бурштині,
    як мовчазна твоя печаль-застуда мною,

    з якою й Бог у дні мої, такі земні,
    глядить порою сумно - «що ж я кою?»…


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (20)


  16. Алекса Павак - [ 2011.08.19 21:39 ]
    Прощальний лист
    Сполошилися думки, розлетілися,
    За віршовані рядки зачепилися,
    Розметалися в листі, розгубилися
    І болючими словами заіскрилися.

    Серце з болю, ніби в клітці, знов забилося,
    Від розпуки все навколо зупинилося.
    І здивована душа відчинилася
    Та зневагою і розпачем покрилася.

    Сполошилися думки, їх не стримати
    І добро в пустій душі вже не втримати!

    липень, 2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  17. Алекса Павак - [ 2011.08.19 21:36 ]
    Спека
    Спека… Сонце нещадне, байдуже, сліпуче!
    Спека… Гострі проміння їдкі і колючі.
    Літо засушену землю на крихти ламає.
    Літо… Заспрагла природа в’яне-вмирає.

    Знову, небо ясне, прозоре, високе,
    Знову, падає в озеро небо глибоке.
    Стала, погода жарка і нема тому краю!
    Стала, іще недосяжніша східня до раю!

    червень, 2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  18. Аліса Гаврильченко - [ 2011.08.19 20:40 ]
    Місце тиші
    Неспішно і босоніж, крадькома
    Отавою прямую до півоній.
    Вони, як і моя нова тасьма,
    Всі подиху коханого – червоні.

    А поряд ліс. Замшілі пні колон
    Доби Ампір, чи навіть ще давніші,
    І кличуть ніби (Боже, оборонь!)
    Спочити назавжди у їхній ніші.

    І може лиш ввижається мені,
    Та хтось таки присутній ходить слідом.
    Але сусід у темному вікні.
    Хоча... чи невідомий є сусідом?

    Ізнов морозить спину тріск гілля.
    Зриваю квітку любу і скоріше
    Від місця, де багряна квітка зла,
    Втікаю із півонією з тиші.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  19. Лариса Омельченко - [ 2011.08.19 20:48 ]
    Коханка
    Сісти на палю коханих колін.
    Бризнуть у вічі відвертим дощем.
    Хай він повірить: все інше – то тлін…
    Крім частувань не домашнім борщем.

    Ти утовкмачуй упевнено, в лоб,
    Що ти така… ну, куди ото їй!
    Ти проштампована безліччю проб.
    Ти є коштовність, та ще й без надій:

    Спільне майбутнє обом не пече –
    Цих перспектив він і не обіцяв…
    То ж не заманюй солодким борщем –
    Краще прогірклого меду постав!

    Те все твоє, що крізь пальці втіка:
    Крадені ночі, і дні в самоті…
    Хлюпай у пику, правдива така,
    Як ти щаслива в приватнім житті!

    …Хай він вирощує трійко синів,
    Потім онуки обсядуть його…
    Кинуть сім’ю він ніколи не смів,
    Просто коханка – найкраща з пригод…

    Ти ж у люстерко не дуже дивись –
    Раптом помітиш колись сивину?..
    Бачиш: два клени отам обнялись? -
    Шлюб офіційний у них на кону.

    Поруч берізка (точнісінько ти!),
    А в її бік клен пошлюблений пре…
    Разом ніколи їм не прорости –
    Хай і оголиться гілля старе,

    Вітер скуйовдить вбрання восени,
    Зробить кленово-берізковий мікс…
    …Гордо дружина стоїть біля них –
    Наче в майбутнє зруйнований міст.

    Поруч кленята малі проросли:
    Тиснуться в татову торбу турбот…
    Твердить берізка, що це – до пори
    («Він же кохає мене, ідіот!»).

    Все воно так, і дискусій нема;
    Тільки от бачать навколо усі:
    Завжди берізка - самотня-сама,
    Топить тужливе люстерко в руці…



    17.07.2010.





    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (18)


  20. Костянтин Мордатенко - [ 2011.08.19 19:08 ]
    без назви
    Кривави’’ місяцем скріпИла
    ніч душу; полилАсь на хрест
    голодна кров; з’являлись рими,
    мов якісний тверезий секс….

    На грудях нАколки робили
    безбожники… З церковних бань
    круки злітали галасливо,
    немов їх сам Христо’’ зганяв…

    В сновиддях копирсавсь наосліп
    змарнілий пруг, крихка роса
    зволОжила мовчання; просить
    земля дощів, мов Дагестан

    в Росії миру… Тре бороться!
    Поезія – моя любов.
    Закоханий, як в Роговцеву
    Аду –
    Кость Степанков…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (5)


  21. Іван Потьомкін - [ 2011.08.19 19:55 ]
    Іврит
    Александр Белоусов

    Иврит
    Как сердце, как душа, как вера,
    Язык священный, ты во мне.
    Ты солнечного света мера,
    Пусть вечно ночь в моем окне.

    Домой вернусь, раскрою Книгу,
    Услышу вещие слова –
    Звенят на протяженье мига,
    Как вздрогнувшая тетива.

    Стрелу пославший сквозь столетья,
    Едва ты не исчез во мгле;
    Я не хотел бы жить на свете,
    Не будь ты рядом на земле.

    Как в дни Гиллеля и Шамая,
    Твоя душа юна, нова;
    Как почек взрыв в начале мая –
    Твои нелегкие слова.

    И как Шагал свои картины
    Писал на продранном мешке –
    Я про тебе, язык старинный,
    Пишу на новом языке.


    Олександр Бєлоусов

    Іврит
    Як серце, як душа, як віра,
    Святая мово, ти в мені.
    Ти сонячного світла міра,
    Хай вічно ніч в моїм вікні.

    Тільки-но Книгу я розкрию,
    Почую віщії слова –
    Дзвенять вони, як давня мрія,
    Тремтять, мов лука тятива.

    Стрілу пославши крізь століття,
    Не щез ти мало уві млі;
    Я не хотів би жить на світі,
    Якби не був ти поруч на землі.

    Як в дні Шамая і Гіллеля ,
    Душа твоя і юна, і нова;
    Як вибух бруньки і прозорість клею –
    Прості й важкі твої слова.

    І як Шагал свої картини
    Писав на продранім мішку –
    Про тебе, мово старовинна,
    На мові новій я пишу.
    ------------
    Олександр Бєлоусов (1949-2004) – росіянин з діда прадіда. Підлітком закохався в ідиш, вивчив його, став писати цією мовою і перейшов в юдаїзм. 1990 року переїхав в Ізраїль і за свою творчість отримав премію Спілки письменників і журналістів, які пишуть на мові ідиш, та премію імені Давида Гофштейна. Посмертно в США вийшла книга вибраних віршів.
    Гіллель і Шамай (кінець першого століття до н.е. – початок першого століття н.е.) - остання пара мудреців. Гіллель прибув в Ерец Ісраель з Вавілону і, згідно з традицією, належав до сім’ї, що походила від царя Давида.
    Шагал Марк (1887-1985) – видатний художник, один з лідерів світового авангарду 20-го століття.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  22. Володимир Сірий - [ 2011.08.19 18:38 ]
    Діло віри
    Ми б душі вилили дощами
    У сиву млу земних тривог,
    Якби забули, що над нами
    Є милосердя повен Бог.

    Ми б розум кинули в безодню
    Нечистих помислів ураз,
    Якби святу любов Господню
    Лукавий взяти міг від нас.

    Ми б серце витовкли об тління
    Безщастя гордої скали,
    Якби не сила воскресіння,
    Що ми в Ісусі осягли.

    Не проминає віри діло -
    В порядку дух, душа і тіло.


    19.08.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  23. Василь Світлий - [ 2011.08.19 18:32 ]
    Поля мого тихого смутку
    Поля мого тихого смутку,
    мої журавлині поля.
    Місця досконалого жалю
    і юності зріла пора.

    Крім вас я нікого не маю,
    достоту усе віддаю.
    У вас свою силу черпаю,
    знаходжу думок глибину.

    До вас я щораз прилітаю
    ламаючи буднів стіну.
    Добірний свій біль виливаю
    і всю висіваю журбу.

    З колосся снопа собі зв’яжу,
    хлібину пахучу спечу.
    Її скуштувавши - поляжу,
    у рідну землицю сиру.

    Поля мого тихого смутку,
    мої журавлині поля.
    Найвища вершина здобутку,
    найбільша удача моя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (14)


  24. Світлана Мельничук - [ 2011.08.19 17:10 ]
    ***
    Застигла ніч густим сливовим джемом.
    Закарбувалась вічність у зірках.
    Життя свого доводжу теорему.
    Думок - багатство, у кишенях - крах.

    Як рясно цьогорІч вродили зорі!
    Зберу їх повні пригорщі з небес.
    Нехай до мене вічність заговорить,
    за це я вдячна буду вік увесь.

    За кожну ніч, яку цілує місяць,
    за подих вітру, доброти тепло...
    Коли уперше не прокинусь, вічність,
    мене ти візьмеш під своє крило.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (6)


  25. Любов Бенедишин - [ 2011.08.19 15:21 ]
    Україні – до запитання…


    Зав’ємо смуток
    римами і квітами.
    Фанерно загримить
    фанфарний грім…
    Святкуй!
    І ми вдамо,
    що не помітили
    гіркого щему
    в погляді твоїм.
    Нехай ніщо
    зневіри не виказує.
    Літа блукань і сумнівів…
    Але й,
    можливо,
    вже десь яблуками ласує
    маленький спас,
    майбутній твій Мойсей.
    А поки що:
    з двадцятою річницею!
    Ще, начебто,
    терпіння є… і час.
    Прийми
    букет салютів над столицею.
    І все ж…
    якої думки ти про нас?

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (29)


  26. Павло ГайНижник - [ 2011.08.19 15:32 ]
    ДАВАЙ ЗБОЖЕВОЛІМО РАЗОМ
    * * *

    Давай збожевoлімо рáзом
    На мить, на годину, на рік.
    На вічність століть розіллє́мося зразу,
    Немов журавлиний крик.

    Давай полетим в вишинý, де свободу
    Обí́ймем нагую в дурмáні кохaнь.
    Чи хтось ще пізнав без сльози насолоду?
    Не взнали і ми... Чи не годі страждань?!

    Там рóсами вмиють тебе тихі зoрі,
    Там спóкоєм нас зачарує краса.
    Там будемо в чистому ніжному морі,
    Там в вічних садoчках не в’яне весна.

    Давай утічeмо наскільки-но зможем,
    Забудемо в парі, що є таке – жити.
    А потім нас світ дожене́, де всі схожі,
    Де знов будем биті ми й бyдемо бити.

    Павло Гай-Нижник
    25 липня 1991 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Павло ГайНижник - [ 2011.08.19 15:22 ]
    ЛАЗУРОВІ НЕОСЯЖНІ ОЧІ
    * * *

    Лазурóві неосяжні очі!
    Та суми́рність у пири́ні вій!
    Ції дві маленькі світлі ночі
    Синіх наших сподівань і мрій.

    Ці озéра пристрасті й любові,
    Ці дунáї кри́штальних чуттів,
    Ці бентежні стрiчі вечорoві,
    Бурхіт юності та божевілля слів.

    Ції очі – водогрáї ночі,
    Ці дівочі ви́казки волíнь,
    Ці стумáнені, сколи́хані у плоті
    Свiчечки оргі́йних сновидінь.

    Ця глибiнь жіночого кохання,
    Піднебесна дзеркало-крини́ця,
    Це ставкíв чарíвне сумування
    І блакитна звaба-весели́ця.

    Дві волoшки, квíтки в мoїм полі,
    Дві краплини ніжності морiв,
    Ції очі, лагідні, мов долі,
    Мoїх кaрих диво-почуттів.

    Павло Гай-Нижник
    18 липня 1991 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Павло ГайНижник - [ 2011.08.19 15:32 ]
    ПОКАЖИ МЕНІ ШЛЯХ
    * * *

    Покажи мені Шлях,
    Що привéде туди, де Ікони.
    Подаруй мені цвях,
    Який було б куди забивать.
    Дай мені щось Людськe,
    Хоч у краплі Біблейські закони,
    Щоб хоча б щось Святе
    Я зумів в наших стінах вбача́ть.

    Павло Гай-Нижник
    18 липня 1991 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Павло ГайНижник - [ 2011.08.19 15:54 ]
    MORITURI TE SALUTANT!
    MORITURI TE SALUTANT!

    Ніхто нас не поставить на коліна!
    Немає сили дух наш надломити!
    Бо з діда-прадіда нас воленька ростила,
    Бо ми-но вміємо Укрáїну любити!

    Нас не злякає ворогóва сила,
    Катівні й гетто – все ми стерпимó!
    Якщо ми будем тілом на колінах,
    То духом на ногах ми все одно!

    Ми будем бить, палити й підривати
    Усе й усіх, хто нам почне шкоди́ти!
    Ми в крóві втопим наші ґрати,
    Якщо не зможем їх звалити!

    У боротьбі відважні будем й вперті,
    За Націю нас кат змішає з гноєм,
    Та певні ми, що честь – то вище смерті,
    І кожен перший – буде в нас героєм!

    Павло Гай-Нижник
    24 червня 1991 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Павло ГайНижник - [ 2011.08.19 15:55 ]
    ЖИТТЯ, МОВ БЛИСКАВКА
    * * *

    Життя, мов блискавка, сяйну́ло
    Тобі в початку юних літ,
    Та й пролетіло, промайнуло,
    І ти уже – зів’ялий цвіт…

    І поза спину озирнувшись,
    Гадаєш інколи в журбі:
    Невже колись я був квітучим
    Чи, може, то булo у сні?

    Так гірко жити миттю смерті.
    Та деколи, з собов на сам,
    Собі міркуєш: от нарешті
    Я взнаю, як і що є “там”…

    Павло Гай-Нижник
    23 червня 1991 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Марія Гончаренко - [ 2011.08.19 13:12 ]
    наче струснувся світ
    ***
    Коли смерть завітала до нас у гості
    і забрала таку дорогу нам людину
    коли через розпач й німе голосіння
    втямили ми нарешті що вже ніколи
    ми не побачимо її не почуємо
    навіть по великих святах
    наче струснувся світ
    облетіли його блискучі шати
    і постав він у своїй суті
    й прослалася дорога пряма і довга
    і не можна на ній ані зупинитися
    ані повернути назад
    бо згубилася дорога
    з мільйонами пустотливих стежинок
    і залишилась одна
    пряма як промінь
    і від того така важка
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  32. Наталка Янушевич - [ 2011.08.19 13:33 ]
    а що у мене ще було в житті...
    А що у мене ще було в житті?
    Оця любов. Моя єдина шкіра.
    У виразках одчаю і зневіри.
    Колись на троні, часом - у смітті.

    Коли б її - такої - не було,
    Ущух би дощ, померла б кожна мрія.
    І дні - не дні. Одна тахікардія.
    Пустеля смерті - прижиттєве тло.

    Моя любов кричить мені "Вставай!"
    Аби зустрітись ще хоч раз із нею,
    Лечу вітрами , ріками, землею,
    Попри одвічну муку розставань.

    Лише вона, лише вона одна
    Вартує, аби якось жити далі.
    І пропадає аромат мигдалю,
    І замовкає сила руйнівна.

    Моя любове! Ти - мій абсолют.
    Моє "навіщо", "як", "куди" і "звідки".
    Чуттям єдиним виплекана квітка,
    Що лиш за неї вдячно я молюсь.
    Серпень2009


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (20)


  33. Ліна Лоза - [ 2011.08.19 13:22 ]
    Не читай мои мысли
    Не читай мои мысли, не надо
    В них отрава и черный яд.
    И молчанье нарушив взглядом
    Никогда не смотри назад.

    И разбив пустоту дыханьем
    Задержи тот последний вздох
    Не шепчи свои заклинанья
    Для того, кто давно оглох.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Анна Малігон - [ 2011.08.19 13:09 ]
    ПОТОП
    Нині – потоп. Я в заторі читаю Фрейда
    поміж рядків. І вода, яку не перéйдеш,

    легша за рану, швидкими бинтами закреслену.
    Тільки засмага не з’їла відбиток хрестика,

    наче лишила на посміх – до першого снігу - біліти.
    Небу – текти, несвідомому – снитися, рані – боліти.

    Ті, кого зрадили, вже не рятують білизну.
    Ті, кого вбили, уміють дивитися знизу.

    Але чому непробачені мають платити за попіл
    в їхніх затишних заторах, у їхніх потопах?

    Пам’ять є пам'ять – на неї спішать дарувати
    всякий непотріб – аби через рік не згадати -

    хто і до чого. І з цим ти нічого не зробиш.
    …А на моїм ланцюжку не позначено пробу…

    Змило зупинки, змило людей, що топталися в черзі
    за порятунком. А я – поза зоною, я – у ковчезі

    перебинтована, чиста. І доктор - губами – до пальця:
    «Спи, моя дівчинко. Більше ні з ким не зростайся».



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  35. Наталка Ліщинська - [ 2011.08.19 09:12 ]
    Пристрасть
    Убита ніжно у нічнім саду,
    Завмерла я знеможено у крику.
    Печаті лиха на вуста лягли,
    Безгучно місяць-ніж упав..
    і грізна
    мов жриця
    тиша
    провела біду -
    зі слів незронених на горлі риску…
    Між «до» і «після».
    Як?..
    Чому?!
    Коли
    ми розпалили
    (не любов наріжну) -
    солому тіл
    (а не вогонь із душ)?
    Вмить жар зотлів...
    І в тім гарячім приску
    затерпла я вуглинкою в золі,
    В нічнім саду тобою вбита ніжно…

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (25)


  36. Наталка Ліщинська - [ 2011.08.19 09:55 ]
    І вийшов день...
    І вийшов день,
    вклонився Богові,
    тоді
    злічив гріхи, роздавши на горіхи:
    зчорніли небеса - палали стріхи.
    А Бог мовчав,
    писав,
    нікого не судив,
    та думав про нових,
    коли в зіницях
    зірниці гасли
    і поволі гасло все…
    А Він мовчав.
    Ні… не судив…
    Писав есей –
    короткий звіт про вкотре ницих
    дітей…

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (15)


  37. Іван Редчиць - [ 2011.08.19 08:38 ]
    СОНЕТ-РЕЗЮМЕ

    Якщо не знав ти розпачу і болю,
    І не заходив у глухий ти кут,
    Якщо не рвав ненависних ти пут,
    І соколом не виривавсь на волю,

    Якщо ти терпиш зрадництво й сваволю,
    Якщо життя не змінював маршрут,
    Якщо стискав страх душу, наче спрут,
    Якщо не проклинав ти власну долю,

    Якщо не падав із високих круч,
    Якщо до щастя не шукаєш ключ,
    Якщо своєї не знайшов дороги,

    Якщо боїшся гроз і чорних туч,
    Якщо хоч раз не йшов ти дознемоги, –
    Не взявся ти за долю обіруч.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  38. Саша Бойко - [ 2011.08.19 08:42 ]
    Ключник і літо
    Хто це спеку сховав у клітку?
    Куди зникли: відмичка, ключник?
    І дощі стукотять- Тирани!!!!
    Де взяли вони, кляті право
    Запроторити мовчки літо
    поза грати перисто-злючих.
    А хіба ще не надто рано?
    Не спіши моя золотава...

    Я в блокноті відкрию клітку
    Напишу: "Повернувся ключник"!
    Піднімайся скоріше вгору!
    Ще і ще , то занадто низько!
    Лети в небо бадьоро літо
    стань яскраве, на мить пекуче.
    Сонця промені вилий морем!
    Золотава вже надто близько.




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  39. Галинка Малинка - [ 2011.08.18 23:43 ]
    ...захотілось..

    чомусь закортіло зірвати весь одяг... й на себе весну одягти...
    прокинутись там, де замріяні верби кохали її... там, де ти...

    устами припасти до рук твоїх теплих, розтанути в них, наче сніг.
    між твоїх артерій розлитись нектаром по тілу у сотні доріг.

    за обрій хотілось летіти щодуху, збирати в долонях росу.
    сплітати з дощу і придуманих лілій у полі дівочу косу.

    упасти долів і забути про відчай, закрити під віями час.
    завішати небо (...щоб було гарніше...) мільйонами срібних прикрас.

    а ще захотілось тебе обійняти, від спеки й дощів берегти..
    із сонцем у квітах в зеленім світанні для тебе лише розцвісти...

    горіти багаттям в гарячому серці, продовженням стати у снах.
    тобі рушниками любов простеляти, до щастя - хмаринковий шлях.


    чомусь закортіло зірвати весь одяг... й на себе весну одягти...
    прокинутись там, де замріяні верби кохали її... там, де ти...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Андрій Гагін - [ 2011.08.18 22:37 ]
    Ранкова річенька (Всі слова на літеру «Р»)
    Рано-ранесенько річка ранкова
    Рифи ряскові рівненько розкидала.
    Рясно-рясненько ромашок роздоли
    Ранком рівнина ретельно розсипала.

    Різко розтанули розсипи росяні -
    Риба розкидалась руслом розмірено:
    Ріже, розвідниця, річеньки розрізи,
    Рівно ряску розгортає, роздрібнює.

    Річка ранкова раптово рибалками
    Різко розбуджена, ритмом розмови.
    Риба розігнана родом русалковим,
    Рясно розгулює руслом річковим.

    Різки рогозу ріку розмежовують;
    Ремезу розспіви ринуть розмірено;
    Равлик рослинку ріже розжовує -
    Ранішня річка розквітла розмріяно.

    18.08.2011, БЦ


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  41. Адель Станіславська - [ 2011.08.18 21:38 ]
    Розкажи мені, серце
    Розкажи мені, серце, про долю,
    про надії і віру у щастя,
    про ті віщі незвідані ролі
    в неминучім життєвім причасті.

    Розкажи мені, серце, про святість,
    про відродження в щирому слові,
    про печалі земні і про радість,
    про не випиту чашу любові.

    Розкажи мені, серце, про вірність,
    про страхи, що послаблюють віру,
    про розлуку і прощення зрілість,
    як непевність зростає в довіру.

    =======
    Прихиливши натомлені душі,
    як осяде на землю смеркання,
    хай тривоги спокою не рушать -
    серця два шепотять про кохання.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (20)


  42. Лариса Омельченко - [ 2011.08.18 21:53 ]
    Козацький пагорб на околиці Запоріжжя
    Ходики хвайної хвойди стигнуть над прірвою яру.
    Вся будівельна бригада жде на умовний сигнал:
    Мить – і, не знаючи броду, вибухнуть реготом крани,
    Стихнуть історії чвари, й піде земля на потал.

    Ходики хтиво хихочуть, ходики хочуть хазяйку –
    Ту, що в історії вкрала ласий шматок над Дніпром.
    Зір діаманти лоскочуть…Та вже скоріше сигнальте!
    Та вже отримуйте нагло триповерхове добро!

    Ждуть зарплатні кранівниці й інші нужденні колєги…
    Крадуться кості козацькі – з яру, до сонця, наверх…
    Ходики, що в молодиці, глипнули у небезпеку…
    Мить – і до пагорба хвацько мстивий бульдозер попер…

    15.04.2011.




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (8)


  43. Марія Дем'янюк - [ 2011.08.18 21:41 ]
    ***
    Небо хмуриться - в небі хмариться.
    Гнівно золотом розкидається.
    Небо гримнуло невдоволенo:
    Срібла крапельки, серце зболено.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  44. Ліна Лоза - [ 2011.08.18 21:50 ]
    Спроба інтроспекції
    Прозорі скельця
    очей зимових,
    Уламки мрій
    розтануть скоро,
    Тремтіння серця
    в чужих розмовах
    І блиск зорі
    що пада в морок.
    Думки порожні
    на варті спокою,
    На срібло порох
    міняю в вічності.
    Ми чимось схожі
    із одинокістю,
    Але по різні боки відчаю.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  45. Ліна Лоза - [ 2011.08.18 21:38 ]
    Aкварелі...
    Акварелі нового ранку
    Знов по вікнах дощем розмило…
    Наливаєш добу у склянку,
    Розчиняєш неба білило.
    І палітра вчорашніх снів
    У пастельно-рожевій гамі,
    Так не схожа на талий сніг,
    Що здригається під ногами.
    Одягаєш нову усмішку,
    Залишаючи крила вдома,
    А на ще незім*ятому ліжку
    Від учора дрімає втома.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  46. Женя Бурштинова - [ 2011.08.18 21:08 ]
    ***
    І щоб не здатись у полон журбі,
    Зустрілися дві осені в весні.
    Ти полюби мене у сОбі,
    А я цвістиму тільки у тобі.
    Думкам твоїм ступатиму услід,
    Як сонечко, скупаюся в росі.
    Я не зневолю твої крила,
    А ти, любове, не в'яжи мої.
    Лети, ти маєш право на політ,
    Мені залиш пір'їнку у гнізді,
    Хай не ламають крил твоїх роки,
    А серце не остудить слово: " Ні ".
    18.08. 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10)


  47. Оля Оля - [ 2011.08.18 21:44 ]
    \\
    горько плакал, наболюдая,
    как она, пылая безразличием,
    подметала, выметала
    им подаренным букетом истинных,
    мытых ласкою без края,
    от души его чистейшей рощенных
    синих лилий цвета мая
    его счастие да в одиночество.
    
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  48. Любов Бенедишин - [ 2011.08.18 20:52 ]
    Передосіннє
    Налюбувався яблуками Спас…
    У сонці накупались верболози…
    О, перевтілень дивовижний час!
    Природи чарівні метаморфози.

    Дерева приміряють золоте…
    Згортає небо шовковисту просинь…
    І боляче дивитися на те,
    Як літо перетворюється в осінь.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  49. В'ячеслав Романовський - [ 2011.08.18 20:18 ]
    СПІВАЮ З МАМОЮ
    Коли в селі дорідним колосом
    Духмянять сиві вечори,
    Співаю з мамою в два голоси,
    Як за юначої пори.

    Пливе мелодія довірливо
    І живить, мов жива вода.
    Давно матуся стала білою,
    А як співає - молода!

    Цвітуть з очей барвінки веснами
    І тихо світиться лице...
    На серці трепетно і весело,
    Коли я згадую про це.

    А пісня десь вже - за левадою -
    Несе і втіхи, і жалі.
    Приїздами не часто радую
    Рідненьку в отчому селі.

    Але як випада навідати
    Нагода щедра в дні ясні,
    Мене стрічають очі віддані
    І щирі мамині пісні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (13)


  50. Магдалена Чужа - [ 2011.08.18 19:33 ]
    Як заклик
    Напевно, світ вже зовсім знавіснів
    В шаленості свого круговороту.
    І кожен день, то день, як на війні,
    Де світле «за» вбиває чорне «проти».

    І мрії мруть, як скошена трава,
    Слізьми зайшовся шурхіт падолисту.
    Усе життя ми ділимо на два:
    Що було «до», і що буд́е «опісля».

    А там, диви, і виходу нема,
    І знов крутись у плесі швидкоплиннім,
    Всміхаючись крізь сльози, й надарма
    Плазуючи на стовчених колінах.

    Чи то й усе, що маємо – плисти
    Без спину за німою течією,
    І ставити промовисті хрести
    На інших по дорозі за трофеєм?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1131   1132   1133   1134   1135   1136   1137   1138   1139   ...   1828