ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Артур Курдіновський - [ 2024.04.06 06:21 ]
    Подаруй мені, Осінь...
    Подаруй мені, Осінь, барвисту свою вишиванку!
    З візерунком минулого... Там, де дитинство, ставок...
    І алею зажурену, і спорожнілу альтанку,
    І п'янкий запах листя, як символ осінніх думок.

    Подаруй мені, Осінь, жовтневу сіреньку хмаринку,
    Подаруй парасольку, щоб нею я душу прикрив.
    Подаруй мені, Осінь, привабливу шийну хустинку,
    На якій би завмер неповторний осінній мотив.

    Я повірю у розповідь щиру твого листопаду!
    Поясни мені, мила, чому в мене серце болить!
    Запрошу я тебе, справедлива і мудра, до влади!
    Подаруй мені, Осінь, краплинку добра... Хоч на мить!


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (2)


  2. Віктор Кучерук - [ 2024.04.06 06:36 ]
    * * *
    Простирається світла блакить
    І співають пташки наді мною,
    А далеко десь – гучно гримить,
    Покриваючи вись чорнотою.
    Безсоромно глузує війна
    Десь отам над блакиттю і співом,
    А до мене – прибилась весна
    Й уквітчала важкий мій путівець.
    Голова чуманіє від дум
    Та від запахів цвіту і диму, –
    Учуваю повзучу біду,
    А красу – поглинаю очима…
    06.04.24



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  3. Тамара Швець - [ 2024.04.05 20:06 ]
    Кульбаба...
    Одуванчик – весенний, солнечный цветочек !
    Дарит позитив, восхищает свежестью !
    Утром лепесточки раскрываются,
    Вечером закрываются, прячутся в траве.
    Активность роста удивляет!
    Необыкновенной красоты ковер!
    Человеку и животным – лекарство!
    Интересные истории, легенды, сказки,
    Картины написаны и нарисованы о нем!
    5.04.24 Швец Тамара

    Кульбаба – весняна, сонячна квіточка!
    Дарує позитив, захоплює свіжістю!
    Вранці пелюстки розкриваються,
    Увечері закриваються, ховаються у траві.
    Активність росту дивує!
    Незвичайної краси килим!
    Людині та тваринам – ліки!
    Цікаві історії, легенди, казки,
    Картини написані та намальовані про нього!
    5.04.24 Швець Тамара

    Одуванчики в саду и интересные факты о них.
    Ранней весной, как только сойдет снег, в саду первыми появляются желтенькие, солнечные одуванчики. А через несколько дней покрывают землю желтым ковром.
    Мне очень нравятся эти замечательные, согревающие взгляд, полезны для сада и человека растения.
    Вчера с интересом прочитала интересные факты и легенды об этих цветах. Еще больше убедилась в их целебных свойствах и положительно влияющих качествах в весенний период, когда вокруг еще все серое, другие растения еще не проснулись от зимней спячки, а эти маленькие, яркие солнышки утром раскрываются, согревают взгляд и поднимают настроение.
    В мае прочитав интересную статью о целебных свойствах корней одуванчика, которые имеют сильнее свойства, чем любой антибиотик, попросила мужа выкопать корешков. Корешки хорошо промыла, просушили, а потом заваривала и пила приятный на вкус напиток.
    Ежедневно обращаюсь к Всевышнему с благодарностью за все, что имеем и используем, что дает окружающая природа, которая меняется каждый день, очаровывает взгляд, заряжает позитивом , а растения и плоды полезные и питательные !!! 18.06.19 15.48
    На фото одуванчики в нашем саду.

    Интересные факты о одуванчиках
    Повсеместно растущие одуванчика хорошо известны человечеству с давних времен, так как эти обычные, казалось бы, цветы имеют ряд очень полезных свойств. Но, конечно, большинству из нас он знаком по детству, когда так весело сдувать их пушистые семена и смотреть, как они летят по ветру. А вот античные ученые быстро распознали целебные свойства этого растения, и научились применять его в медицине.Впрочем, эти цветы могут похвастаться действительно большим спектром своего применения
    Факты о одуванчике
    • Привычные нам одуванчика вполне официально называются «лекарственными», так как они используются в народной медицине уже много веков. Корни некоторых видов одуванчиков содержат каучук, поэтому эти виды когда расставались с целью производства резины. Затем с вытеснили каучуковые деревья, но сейчас ведутся разработки по производству резины из сока одуванчиков.
    • При укусе пчелы млечный сок одуванчика избавляет от боли и опухоли (интересные факты о пчелах).
    • На одной головке одуванчика около 200 пушистых семян, а общее их количество с куста может достигать 7000.
    • из лепестков одуванчиков делают варенье и вино.
    по одуванчика можно следить за временем. На рассвете, около шести утра эти цветы раскрываются, а в три часа дня закрываются, с точностью до нескольких минут.
    • В Китае одуванчик называют овощем, поскольку здесь он часто используется для приготовления различных блюд .
    • С поджаренных корней обычного одуванчика делают напиток, который может служить суррогатом кофе.
    • Одуванчик - очень популярная еда в Италии. Во многих ресторанах можно найти в меню блюда из одуванчиков, которые даже подают на торжествах. Для местных этот цветок считается деликатесом .
    Избавиться от одуванчиков непросто - это растение обладает поразительными способностями к регенерации, и может восстановить популяцию даже из части сильно поврежденной корневой системы.
    • В предгорьях Кавказских гор встречается необычный вид одуванчиков, с лепестками пурпурного цвета.
    • Одуванчик издавна использовался в пищу различными народами, его употребляли еще как индейцы, так и первые колонисты в Северной Америке .
    В США, штат Огайо, каждую первую субботу мая празднуется День одуванчика. В этот день люди украшают одежду одуванчиками и готовят из этих цветков различные блюда.
    • В бельгийском городе Ои из одуванчиков варят пиво. Здесь же эти цветы добавляют даже в паштет.
    • На территории Кольского полуострова растет Одуванчик белоязичковий, что имеет белые лепестки с желтой серединой. Это редкое растение занесено в России в Красную книгу. Больше нигде этот уникальный цветок не встречается .
    Одуванчик пользуется широкой популярностью и в народной косметике: маска с его свежих листьев питает, увлажняет и омолаживает кожу, а настой цветков отбеливает веснушки и пигментные пятна. • Одуванчики, которых существует более тысячи «мелких» видов и около семидесяти так называемых «больших», распространены повсеместно, за исключением высокогорных районов и арктических широт.
    Перевела на украинский язык 18.06.19 15.23

    Кульбабки в саду і цікаві факти про них.
    Ранньою весною, як тільки зійде сніг, в саду першими з’являються жовтенькі, сонячні кульбаби. А через декілька днів вкривають землю жовтим килимом.
    Мені дуже подобаються ці чудові, зігріваючі погляд ,корисні для сада і людини рослини.
    Вчора в захваті прочитавши цікаві факти і легенди про ці квіти. Ще більше переконалась в іх цілющих властивостях і позитивно впливаючих якостях в весняний період, коли навкруги ще все сіре, ішші рослини ще не прокинулись від зимової спячки, а ці маленькі, яскраві сонечка ранком розкриваються, зігрівають погляд і піднімають настрій.
    В травні прочитавши цікаву статтю про цілющі властивості коренів одуванчика, які мають сильніші властивості ніж любий антибіотик, попросила чоловіка викопати корінців. Корінці добре промила, просушила, а потім заварювала і пила приємний на смак напій.
    Щодня звертаюсь до Всевишнього з подякою за все, що маємо і користуємось, що дає оточуюча природа, яка змінюється кожного дня, чарує погляд, заряжає позитивом, а крім всього ще багато рослин і плодів корисні і поживні!!! 18.06.19 15.48
    На фото кульбаби в нашому саду.

    Цікаві факти про кульбаби
    Повсюдно ростучі кульбаби добре відомі людству з давніх часів, тому що ці звичайні, здавалося б, квіти мають ряд дуже корисних властивостей. Але, звичайно, більшості з нас вони знайомі по дитинству, коли так весело здувати їх пухнасті насіння і дивитися, як вони летять за вітром. А ось античні вчені швидко розпізнали цілющі властивості цієї рослини, і навчилися застосовувати його в медицині. Втім, ці квітки можуть похвалитися дійсно великим спектром свого застосування
    Факти про кульбаби
    • Звичні нам кульбаби цілком офіційно називаються «лікарськими», так як саме вони використовуються в народній медицині вже багато століть.
    • Коріння деяких видів кульбаб містять каучук, тому ці види колись розлучалися з метою виробництва гуми. Потім з витіснили каучукові дерева, але зараз ведуться розробки по виробництву гуми з соку кульбаб.
    • При укусі бджоли молочний сік кульбаби позбавляє від болю і пухлини (цікаві факти про бджіл).
    • На одній голівці кульбаби близько 200 пухнастих насіння, а загальна їх кількість з куща може досягати 7000.
    • З пелюсток кульбаб роблять варення і вино.
    По кульбаби можна стежити за часом. На світанку, близько шостої ранку ці квіти розкриваються, а о третій годині дня закриваються, з точністю до декількох хвилин.
    • У Китаї кульбаба називають овочем, оскільки тут він часто вживається для приготування різних страв.
    • З підсмажених коренів звичайного кульбаби роблять напій, який може служити сурогатом кави.
    • Кульбаба - дуже популярна їжа в Італії. У багатьох ресторанах можна знайти в меню страви з кульбаб, які навіть подають на урочистостях. Для місцевих ця квітка вважається делікатесом.
    Позбутися від кульбаб непросто - ця рослина має вражаючими здібностями до регенерації, і може відновити популяцію навіть з частини сильно пошкодженою кореневої системи.
    • У передгір'ях Кавказьких гір зустрічається незвичайний вид кульбаб, з пелюстками пурпурного кольору.
    • Кульбаба відвіку використовувався в їжу різними народами, його вживали ще як індіанці, так і перші колоністи в Північній Америці
    У США, штат Огайо, кожну першу суботу травня святкується День кульбаби. У цей день люди прикрашають одяг кульбабами і готують з цих квіток різні страви.
    • У бельгійському місті Оі з кульбаб варять пиво. Тут же ці квіти додають навіть в паштет.
    • На території Кольського півострова росте Кульбаба белоязичковий, що має білі пелюсточки з жовтою серединою. Це рідкісна рослина занесено в Росії в Червону книгу. Більше ніде цей унікальний квітка не зустрічається (цікаві факти про квіти).
    Кульбаба користується широкою популярністю і в народній косметиці: маска з його свіжого листя живить, зволожує і омолоджує шкіру, а настій квіток відбілює ластовиння і пігментні плями.
    • Кульбаби, яких існує понад тисячу «дрібних» видів і близько сімдесяти так званих «великих», поширені повсюдно, за винятком високогірних районів і арктичних широт.
    Переклала на українську мову 18.06.19 15.23



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Володимир Каразуб - [ 2024.04.05 17:31 ]
    Ковчег
    Зухвала гра тривожити подол
    Земного неба вигадкою серця,
    Зітханнями, бо ночам вперекір
    Приходять дні стираючи до крихти
    Уявлене. Лякаючи птахів
    Не повернутись з гілкою у дзьобі,
    Але чекати вперто мілину
    Ховаючи страхи під чорні крила
    І зиркати на білих голубів,
    Плекаючи в зіницях докір, наче
    Уже напевне знаючи — впадуть,
    Що їх потопить втома та зітхання
    Солоних хвиль.

    05.04.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  5. Володимир Книр - [ 2024.04.05 13:12 ]
    Щодо (само) катів
    Стає на самокат
    що кат, що самокат.

    2024


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати: | "Скутери-вбивці: чому небезпечні електросамокати заполонили Україну"


  6. Володимир Книр - [ 2024.04.05 12:44 ]
    Анаграма-настанова лідерові однієї держави
    ЛОХУЙлохуйлоХУЙЛО

    2024


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  7. Микола Дудар - [ 2024.04.05 11:23 ]
    Буває...
    Буває так, що хочеться сміятись…
    І трішки бути… трішечки смішним.
    Й усе своє замовчене роздати
    і більше неокучуватись в грим…
    Нехай єство оселиться в повітрі,
    Там місця вистачає геть усім…
    І зникнуть ті питання безпросвітні
    Й амбіції свої, передусім…
    Буває так, що хочеться померти
    Не трішечки, відразу й до кінця
    Й усе своє замовчене протерти
    До самої вершини, до взірця…
    Буває так, що хочеться взлетіти
    Туди, де ти ніразу не бував…
    А з тих питань, що нікуди подіти,
    Щоб сам себе між ними змалював…
    Буває так.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  8. Микола Дудар - [ 2024.04.05 11:04 ]
    Залякане, пропаще...
    З поверхівки ворон споглядає…
    Щось бурмоче… Видно про своє
    Відпочине й знову калатає,
    Схоже навіть дуже на твоє…
    А куди дівати, накопичив
    Він і ти - заложники судьби…
    Порівняння ворону не личить
    Далечінь між вами… - Не бубни! -
    Подумки звернутись, було б краще
    Вже запізно, ворон відлетів
    Ти стоїш залякане, пропаще
    Без усього, ще й без берегів…
    4.04.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  9. В Горова Леся - [ 2024.04.05 08:47 ]
    Метелик
    Сів метелик на моє плече -
    Гарна новина, жива пелюстко?
    Як відчув, що тут на серці пустка,
    А тривога раною пече?

    Прилетів розрадить, бо ж весна.
    І тремтить від подиху чи вітру
    Крилець оксамитова палітра.
    Та куди сідать, ти певно, знав -

    Доторкнувся лоскотно руки.
    Усміхаюсь - то твоя турбота.
    Ну лети, багато ще роботи -
    Ждуть кульбабок сонячні крапки.
    05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  10. Козак Дума - [ 2024.04.05 08:55 ]
    Не спіши
    Пий життя маленькими ковтками,
    кожну мить смакуй, немов вино.
    Не жалкуй за булими роками
    і тримай упевнено стерно!

    Насолоджуйся усім, що маєш,
    упивайся краплею роси.
    Не лети за часом і не згаєш
    ні секунди марева яси…

    Будь собою, будь завжди собою,
    не женись за щастя тиражем,
    поринай у нині з головою,
    не спіши за завтра міражем!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  11. Ігор Мартинюк - [ 2024.04.05 07:38 ]
    Вона вийшла з таксі
    Вона вийшла з таксі, залишивши керманичу
    лише шлейф стійкого приємного запаху.
    Йшла навпомацки назустріч новому місту
    з його прокопченістю та в’їдливими шлаками.
    Йшла пішки, не знаючи ні адреси, ні зупинки,
    обмірковуючи дорогою
    свої невдачі та подекуди незрозумілі вчинки.
    Дихала прискорено, синхронно з її підборами,
    Залишаючи позаду минуле з його постійними заторами.
    Для неї новизна не говорила і не означала абсолютно нічого,
    вона починала життя своє…
    тільки шкода, що без нього.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Віктор Кучерук - [ 2024.04.05 05:44 ]
    * * *
    Якщо тобі, моя царівно,
    Служити Богом присягав,
    То залишуся слову вірним,
    Аби продовжувався яв.
    Бо лиш твоя розквітла врода
    Мене приваблює щомить
    І серцю дарить насолоду -
    Творити, вірити й любить.
    05.04.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  13. Тамара Швець - [ 2024.04.04 22:28 ]
    Абрикос
    Абрикос – оранжевое чудо, ценный и полезный плод!
    Богат он витаминами, исцеляет, продлевает жизнь !
    Расцветает первым он в саду, восхищение, краса!
    История об абрикосе загадочна, тысячелетия прошла.
    Косточка абрикоса – природный антибиотик, оксидант.
    Он изображен на почтовой марке Армении
    Считается национальным символом этой страны .
    4.04.24 Швец Тамара.
    Фото цветущего абрикоса во дворе.
    Абрикос – помаранчеве диво, цінний та корисний плід!
    Багатий він на вітаміни, зцілює, продовжує життя!
    Розквітає першим він у саду, захоплення, краса!
    Історія про абрикос загадкова, тисячоліття пройшла.
    Кісточка абрикоса – природний антибіотик, оксидант.
    Він зображений на поштовій марці Вірменії
    Вважається національним символом цієї країни.
    4.04.24 Швець Тамара.
    Фото квітучої абрикоси у дворі.



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Артур Курдіновський - [ 2024.04.04 21:44 ]
    Позитивний сонет
    Зрадіє сонце, зникнуть чорні хмари,
    Всміхнеться на болоті очерет.
    Забудемо усі безглузді чвари,
    Без сумніву ми підемо вперед!

    Розквітне по-новому вся природа:
    Кульбабки - в червні, айстри - восени.
    І радості напишемо ми оду,
    І буде звук гітарної струни!

    Від спраги рятуватиме криниця...
    І туга зникне, і відступить біль.
    І, закохавшись в квітку полуниці,
    Тут буде про добро дзижчати джміль.

    Ми шансів не дамо підступній скруті!
    Заграють промінці! І здохне путін!


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (2)


  15. Надія Тарасюк - [ 2024.04.04 19:54 ]
    ***
    Упав навзнак.
    О ні, зігнувся нині
    п'янкий нарцис
    з бузковим суголоссям.
    Що свідок війн...
    Тримайсь, прошу! Здалося:
    то я - ріка!
    Бурхлива і дитинна.

    Війна - крива...
    Де світ?! Убережися!
    Пекельний камінь -
    згубний лай заліза.
    І ні кінця ні краю,
    лізе й лізе...
    А я - струмок! Мілію...
    Де ж криниця!?

    А я стікаю
    в закуток з молитв.
    Розквітну колом-виром
    навесні...
    Ох, будь же
    заговореним на дні!
    Нехай нарцис,
    не ти, мені болить.
    2024


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  16. Євген Федчук - [ 2024.04.04 17:12 ]
    Як Угорщина захопила Закарпаття в 1939 році
    - Скажи-но, куме, чому Орбан так
    Тепер вчепився в Закарпаття наше?
    Я розумію – помагає Раші,
    Відволікає сили в нас, однак,
    Яка йому до Закарпаття діло?
    Що він там втратив? І угорці з ним?
    Я довго думав над питанням цим.
    От, поясни-но куме зрозуміло.
    - Щоб зрозуміти, куме, треба би
    На сотню літ та й більше повернути
    В минуле. Як війна скінчилась люта
    І світ у мир найперший крок робив.
    Антанта, яка виграла війну,
    Тепер свої умови диктувала.
    Німеччина, яка війну програла,
    Спокутувати мусила вину.
    Союзникам її дісталось теж:
    Одна Австро-Угорщина розпалась,
    Шматків від неї декілька зосталось,
    Які своїх не визначили меж
    Та до сусідів зирили весь час,
    Як би у них собі щось прихопити.
    Те українцям не вдалось зробити
    І досі доля розділяла нас
    Між москалів і ляхів. Ще землі
    Румуни були трохи прихопили.
    А Закарпаття до розвалу жи́ло
    Під скіпетром угорських королів.
    Так само, як Словаччина. Одначе,
    Розпалася імперія у ось
    Його забрати чехам удалось.
    Чого їм угри не змогли пробачить.
    Як упустили угри ласий шмат?
    Та ж в москалів проклятих научились:
    Там довго комуняки колотились,
    Поки Європа навела в них лад.
    У тому й чехи участь прийняли,
    Тож Закарпаття, врешті і забрали.
    І двадцять років майже обіцяли,
    Що б, навіть, автономію дали
    Народам, що в державі проживають.
    Та все якісь причини заважають.
    Тож так нічого дати й не змогли.
    Тим часом Гітлер канцлером зробивсь
    В Німеччині. Теж москалів робота:
    Війни їм, бачте, нової охота,
    Щоб у Європі кожен з кожним бивсь.
    А, як уже знесиляться усі,
    То Сталін усіх прийде «визволяти».
    Тож Гітлер довго не збиравсь чекати.
    Під гул німецьких схвальних голосів,
    Французів вигнав з Рейну. Далі взявсь
    Вже Австрію до себе доєднати.
    Судетських німців спробував підняти,
    Їх там відсоток чималий набравсь -
    Мільйонів п’ять. Тож Гітлер зажадав,
    Щоб Чехія Судети ті віддала.
    То Чехія, звичайно, не бажала.
    Та Гітлер з нею панькатись не став.
    І заявив: Судети не дадуть,
    То він війною проти чехів піде.
    Погано мати отаких сусідів,
    Які нахабно так себе ведуть.
    Щоб це питання вирішити так,
    Аби воно законно виглядало,
    То арбітраж у Мюнхені зібрали.
    Були там Гітлер та не сам, однак,
    А з Муссоліні (ще тиран один).
    Був Чемберлен від Англії. Четвертим
    Став Даладье – француз. Скажу відверто –
    І той, і той, напевно – сучий син.
    Їм оті чехи без нужди були.
    Їм тихо й мирно досидіть хотілось.
    Як Гітлеру Судетів закортіло –
    Нехай бере. Що ми, мовляв, могли?
    І це оті союзнички, які
    Із Чехією договори мали
    Про спільний захист. Так от захищали!
    Забрав Судети Гітлер. А меткі
    До нього угри й ляхи доєднались.
    Сілезький Тешин ляхи зайняли,
    А угри у Словаччину зайшли
    І Закарпаття. Їм тоді дістались
    І Ужгород, й Мукачево. Не весь
    Їм край дістався – лише та частина,
    Де угрів була ледь не половина.
    А в них же на всю землю інтерес.
    А Чехія, позбавившись землі,
    Де були і укріплення, й заводи,
    Ослабилась, що й боронитись годі.
    А навкруги одні сусіди злі.
    Ті «миротворці», що її здали,
    Не надто довго в мирі спочивали.
    П’ять місяців від мюнхена промчали
    І німці нові ігри почали:
    Мовляв, як хочуть чехи далі жить,
    То мають здатись Гітлеру на милість.
    Інакше він їх зовсім скоро виїсть.
    А що зосталось чехам ще робить?
    Союзничкам вже годі довірять.
    Вони об палець пальцем не ударять.
    Хіба тим пальцем Гітлера посварять.
    І хто ж захоче з чехів помирать?
    Коли питання вже до того йшло:
    Чи то боротись, чи країну здати.
    Надумалися чехи, врешті дати
    (Хоч воно, звісно, й пізно вже було),
    Хоча би автономію якусь.
    І українці узялись за діло.
    Обрали владу, армію створили.
    Щоправда, уряд перебрався в Хуст,
    Бо ж Ужгород вже угри зайняли.
    Та й армія – лише дрібні загони,
    Беззбройні, хоча віддані до скону
    Ідеї незалежності були.
    Отож, лише п’ять місяців пройшло
    І Гітлер ставить чехам ультиматум:
    Під нашим живете протекторатом,
    Або… Оте або й перемогло.
    Здалися чехи. А словакам він
    Велів: чи незалежними ставати,
    Чи може їх Угорщині віддати.
    І Тісо – був там прихвостень один
    Німецький, «незалежність» і обрав.
    Теж, звісно, під німецьким патронатом.
    А Закарпаттю з чого обирати?
    Про те ні слова Гітлер не сказав.
    Можливо, теж би незалежність дав
    Та Сталіна боявся турбувати.
    Ще і угорцям обіцяв віддати.
    А час все швидше й швидше упливав.
    Тож, не діждавшись рішень ніяких,
    Рішили українці не чекати,
    Про незалежність власну заявляти.
    Бо ж угри уже пхають на поріг.
    Проголосили. Заявили з тим,
    Що їхня незалежність – лиш початок.
    Всю Україну мають доєднати,
    Щоб вільно жити у краю своїм.
    Для Сталіна недобра новина.
    Почухав він потилицю і мовить.
    (Не можу повторити слово в слово):
    Мовляв, комашка доєдна слона.
    Недовго незалежність та була.
    Лиш кілька днів, бо не було ще сили,
    Яка би військо угрів зупинила.
    А їх же сила величезна йшла –
    По десять вояків на одного.
    А в українців й зброї було мало,
    Ото лиш те, що в чехів відібрали.
    Та й звідки взяти досвіду того,
    Щоб воювати? Бились, як могли.
    Кого побили угри, кого взя́ли
    В полон і тут же скоро й розстріляли.
    А ще ж і ляхи з півночі пішли
    У поміч уграм. Уряд не всиді́в.
    Волошин у Румунію подався.
    (Він першим президентом обирався).
    Хоч дехто бився ще багато днів.
    Найкращі помирали у борні,
    Свободу кров’ю власною кропили,
    Дивилися у очі смерті сміло.
    Та що вони могли змінить одні?
    І кожен з них із вірою вмирав,
    За що й життя був ладен положити,
    Що ще остання попереду битва.
    Ще час для перемоги не настав.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  17. Володимир Каразуб - [ 2024.04.04 17:38 ]
    Слухаючи Саті
    Небо тьмяне піском, що прийшов із Сахари,
    Заростають травою шрами, і свіжість весни
    Розправляє бутони, що пахнуть солодким нектаром
    У черепі з темними хмарами й громом війни.
    Повітря затягує в море квіткового цвіту,
    Вкриває пилюкою лиця, і глиною сни
    Нам записано богом було загорнутися в світло
    І білою вишнею міцності прорости.
    Тепер тут весна дві тисячі двадцять четвертого,
    Вплітає в канву драматичність, трагедію, сплін,
    Хто знає, можливо з чиїхось рядків недописаних
    В коротких штанцятах забігає наший «крін-крін»
    І напише нове, щось прекрасне, а щось перепише
    І можливо це будуть новітні записки ссавця,
    Постмодерн перейде у захопливу музику тиші,
    І продовжить майбутнім пів стерті піском імена.

    31.03.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  18. Володимир Сірий - [ 2024.04.04 14:50 ]
    Рідна мова
    Щирим словом світанковим,
    Як росою із небес,
    Я омию серце знову
    І зніму душевний стрес.

    А як вірш, мов янголятко
    По паперу шурхоне,
    Долі вимріяне свято
    Знов навідає мене.

    Та й читач не зловить ґаву
    Між рядками в той момент,
    Він отримає по праву
    Кільканадцять рим в презент.

    Упаде зажура ницьма,
    Від катренів диво - гри.
    Те, що й треба віршописцю, -
    В землю дар свій не зарив!

    Тож віддаймо для читання
    Світлі очі, добрий час,
    Бо у віршах, мов світання,
    Рідна мова зайнялась.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Прокоментувати:


  19. В Горова Леся - [ 2024.04.04 09:08 ]
    Про слово

    У вірші давно не просилося слово,
    Завмерло під гулом сирен знахабнілих,
    Встромилося ціпко в колючку тернову.
    Та гомін пташиний розплескався, й знову
    Подумала - ось воно, слово казкове!
    Аж ні. Заніміло.

    Бо в ньому відчулися присмаки чаду,
    Оселі згорілі, дороги без краю.
    А чи повернулась там пташка до саду,
    Де кицька забута гнізду буде рада,
    Де будуть незірвані яблука падать?
    То слово - "не знаю"

    Самотньо зависло, зронило трикрапку.
    Пташине ураз обірвало сюрчання
    Хрипким звукорядом, що ворон накаркав,
    Повідавши чуте від тітки-пліткарки
    Про те, як колись тут недоля-митарка
    Гуляла востаннє.

    Та знову руїни за садом розквітлим,
    Розорює гнізда покинута кішка,
    І котяться, котяться долі по світу.
    Спориш застелився на залишку сліду,
    Й до хати без вікон заледве помітна
    Плететься доріжка.

    То промінь по ній пробіжиться, то повів,
    То Мурка голодна, що пташку учула.
    І загубиться сумом окутане слово
    Про райдугу, квіти, про пломінь любові,
    Про щастя і радість. Та я його знову
    Шукаю в минулім.



    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  20. Світлана Пирогова - [ 2024.04.04 08:10 ]
    Весна запилена - Сахара сипле
    Весна запилена - Сахара сипле...
    Чомусь у згустку пил піднявся,
    Нависло сірохмар'я, і невпинно
    Вітрище дме, - то сила явна.
    І свого пилу вистачає, спека.
    Мандрує африканське диво.
    І не заціпить хтось лиху пащеку,
    А пил, як дим кружляє сивий.
    Кватирки зачиняйте, не виходьте,
    Повітря впереміжку з пилом,
    Закутані та заспані "висотки"...
    ...Сахара скрізь пилила і млоїла.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  21. Ольга Олеандра - [ 2024.04.04 08:20 ]
    Не жив
    Тиша, густа мов пісок і як розпач сипуча,
    втягує в себе сердець ненастроєний стук.
    Всмоктує й всотує, глушить собою жагуче.
    Ти щось сказав?
    Ти ще тут?
    Ти існуєш?

    До-звук –
    щось попри непромовляння почуте,
    щось, що звучить на належній душі частоті,
    те, що так хочеться, так необхідно відчути
    задля пробудження справжніх своїх відчуттів.

    Тиша вкриває оманним покровом покою.
    Затишно в ній як у склепі, лягай і лежи.
    Стигне повітря огорнутих глушшю покоїв.
    Ти чогось прагнув?
    Ти діяв?
    Ти жив?

    03.04.24


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  22. Віктор Кучерук - [ 2024.04.04 06:34 ]
    * * *
    Сьогодні чітко розумію
    І добре бачу наяву,
    Що не живу в рожевих мріях,
    А в темній дійсності живу.
    Підступно приспаний терпінням,
    Я і подумати не міг,
    Що час життя – це мить горіння
    Усіх очікувань й утіх.
    Химерна доля не залежить
    Від сяйних спалахів бажань,
    Якщо нероба ти чи лежень,
    Чи випинає з тебе чвань.
    Нема кого винить, крім себе,
    І в чімсь шукати забуття
    Про накопичені потреби,
    Про нерозгадане життя.
    Не стало дійсністю уявне
    І шквал надій на чар затих, –
    У снах лишились вірші славні
    Та вдячні відгуки про них.
    04.04.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  23. Микола Дудар - [ 2024.04.04 01:09 ]
    ***
    Ти до мене, щоб так аж…
    Я до того грамів сто…
    Свій у кожного кураж,
    Ну а ще те саме «вйо»…

    Ти до мене вся навспак
    Я до тебе краще б - «ні»
    Не второпаєм ніяк -
    Сіять краще по весні…

    Ти до мене наскріь вглиб...
    Я до тебе - ким я був…
    Відтепер у школі хиб
    Кожен знає, що він втнув
    4.04.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  24. Олег Герман - [ 2024.04.03 23:31 ]
    Не йди!
    Залишся, кохана!
    Благаю, не йди!
    Не час ще вмирати любові.

    Та дощ розмиває
    Сльозами сліди
    І мовби із відчаю стогне.

    Чомусь пригадав я
    Ті давні часи,
    Як сипав прокльони на долю,

    Та вірив незламно,
    Бо знав — саме ти
    Усі мої рани загоїш.

    А зараз ще рано
    Палити мости.
    Усе повернутися може:

    І ніжні світанки,
    Весняні квітки,
    І довгі душевні розмови.

    Кохаю без тями.
    Благаю, прости!
    Поставмо не крапку, а кому!

    Ти знову побачиш,
    Що в світі лиш ми...
    А більше не треба нічого.



    03.04.2024

    _________________________________

    Не йди! (блюзова розминка)

    Залишся, кохана! Благаю, не йди!
    Благаю, кохана, залишся! Не йди!
    Не час помирати ще нашій любові.

    А дощ розмиває сльозами сліди.
    Цей дощ невблаганно змиває сліди,
    Немовби із відчаю плаче і стогне.

    Чомусь пригадав я ті давні часи.
    Згадалися раптом ті темні часи,
    Як сипав невпинно прокльони на долю,

    Та вірив незламно, бо знав — саме ти!
    Я вірив безтямно, бо знав — тільки ти
    Усі мої рани коханням загоїш.

    А зараз ще рано палити мости.
    Зарано між нами палити мости.
    Назад повернутись не пізно і можна.

    Ти знову побачиш, що в світі лиш ми.
    Насправді побачиш, що світ — тільки ми,
    А більше не треба нікого й нічого.



    03.07.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (4)


  25. Микола Дудар - [ 2024.04.03 23:53 ]
    ***
    Прифронтове село геть зникло…
    Було ще вчора, вже нема.
    Поміж своїх з чужим не звикне -
    Запам’ятай - нема села…
    Сільських тих вуличок дібрових,
    Сільради теж, і кілька шкіл.
    Зворушеь родичів фірмових…
    І сотні вуликів, і бджіл…
    Нема і сліду, тільки запах
    Тих згарищ з тінню вздовж ріки…
    І мілійонний неба сплах,
    А ще брати... чоловіки…
    Нема села - ніщо не вродить,
    Хіба відлуння … ну, хіба…
    Йому ніхто вже не зашкодить…
    Але дадуть ім’я - Біда.
    3.04.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  26. Ярослав Чорногуз - [ 2024.04.03 21:28 ]
    Наснись мені, кохана мамо (пісня)
    Наснись мені, кохана мамо,
    Хоча б словечком обізвись…
    Уже лелеки за морями
    Полинули в холодну вись.

    Погомони зі мною, рідна,
    І розкажи, як далі жить,
    І що тобі із неба видно,
    Як тисне серце мимохіть?..

    ПРИСПІВ.

    Погомони, матусю мила,
    Мені здається, тільки ти
    Підтримала б і зрозуміла…
    Закрила б світ від гіркоти.

    Усе минає, й час розмаю
    Минув, одколи ти пішла.
    Не вірю, що тебе немає,
    Твоєї посмішки й тепла.

    Осінні хмари – мокрі рядна -
    Розпукою накрили світ.
    Душа зболіла й безпорадна
    Ридає птахою із віт.

    Погомони, матусю мила,
    Мені здається, тільки ти
    Підтримала б і зрозуміла…
    Закрила б світ від гіркоти.

    28 вересня 7527 р. - 8 березня 7532 рр. (Від Трипілля) (2019 - 2024)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  27. Артур Курдіновський - [ 2024.04.03 15:55 ]
    Не стріляй!
    Смерті не треба нікому бажати!
    Краще молись за омріяний мир!
    Зламана доля, розтрощена хата -
    Все це доволі відносно, повір!

    Всі "за" і "проти" досліджуй уважно
    І поміркуй, як міркує глядач.
    Жінку твою зґвалтували? Не страшно!
    Ти посміхнись! Або просто пробач.

    Злість у душі... Як же це небезпечно!
    Вбили дитину? Ну що ж! Це - війна!
    Не переймайся. Тут буде доречно
    Фікус полити, що біля вікна.

    Смерті нікому бажати не треба -
    Ворогу, другу, противнику теж.
    Ти подивися на радісне небо!
    В серці добро хай не знатиме меж!

    Треба домовитись! Досить стріляти
    Там, на полях, де запеклі бої.
    Треба усі ці бої скасувати!
    І заспівають про мир солов'ї.

    Смертю за смерть - це жорстокі потреби!
    В пеклі страшному вигадуй свій рай.
    Вбивці, що вже розвернувся до тебе,
    Ти посміхнись! Не стріляй! Не стріляй!


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (6)


  28. Микола Дудар - [ 2024.04.03 14:40 ]
    ***
    Вразі третій світо-світової…
    Хто на кого харкнув, чи напав,
    Буду огризатися як воїн -
    В тему від народження запав…
    То щось дід підсипле про німкеню…
    То ще батько слізно всколихне…
    То зі школи винесеш з-пів жмені,
    То із книг у душу прослизне…
    І залило розум без відбору,
    Не життя - окопи, бліндажі...
    Ніколи підняти очі вгору
    Заново потрібні лікарі…

    Боже Боже вилікуй планету
    Від насильства, вбивць увесь наш люд!!!
    Що сказати бідному поету…
    І ніяких відповідей тут…
    3.04.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  29. Іван Потьомкін - [ 2024.04.03 13:48 ]
    ***
    Щоб од думок бодай на час прочахла голова
    (Лише у сні думки поволі опадають, наче листя),
    Спішу туди, де невгамовне птаство й мудрі дерева
    Словам високим надають земного змісту.
    Як мудро все ж Господь розпорядивсь,
    Поставивши їх поперед чоловіка тінню,
    Аби і в помислах, і в пошуках, бува, не заблудивсь,
    Завжди їх вивіряв польотом і корінням.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  30. Козак Дума - [ 2024.04.03 09:01 ]
    Як приємно!
    Як приємно проснутись собою
    і душею уже не кривить,
    упірнути у день з головою,
    смакувати життя кожну мить!.

    Як приємно умовності кинуть,
    не тримати нудний етикет,
    розпрямити округлену спину
    і зректися режимів, дієт…

    Як приємно собі не брехати,
    на мармизу усмі́шку одіть
    і розкуто життям мандрувати,
    ніби казка ця лише на мить!.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  31. В Горова Леся - [ 2024.04.03 09:00 ]
    Прохолодою


    З прохолодою, ніби скривджена,
    Хмурить брови весна над обрієм.
    Усміхнулося сонце трішки нам,
    Й знову трави дощами пОпрані.

    Молоді, від роси згинаються,
    Вітром ранішнім закуйовджені,
    І кульбабки стулили нАміцно
    Перший погляд свого народження.

    Прохолодою розповзається,
    Обпорошує дрібним дощиком,
    Чи то скривджена, чи то кається,
    І кидає сльозу на щоки нам.
    04.2023.



    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  32. Світлана Пирогова - [ 2024.04.03 08:20 ]
    Не розлюбила
    Не розлюбила нас стрімка весна,
    І радує небес свічадо,
    І цвітом білосніжним враз зрина,
    І ваблять очі ці принади.

    Не розлюбила нас дзвінка весна,
    І сонця дотиком ласкає.
    Бринить душі тендітная струна
    В квітневому теплі розмаю.

    Не розлюбила нас палка весна,
    Охоплює в обіймах рідних.
    Садів пахучих грає білизна,
    І сподіваємось на плідність.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  33. Надія Тарасюк - [ 2024.04.03 08:45 ]
    Алюзії
    "Сеньйорито акаціє, доброго вечора!" -
    зупинився хлопчина, задивився, закляк.
    І світало кохання, що в ніч, у приречення,
    і німіло безмірне, що схлип на вустах.
    Сеньйорито акаціє... Віршами, віршами...
    Перегорнутий томик в руках - як в очах.
    Мабуть, лавка стара щось згадала - погрішні ми...
    А довкола акації. Пахнуть-кричать.
    Сеньйорито акаціє, що ж ви, не скучили?
    Попідтиння - не спокій: кротовин краї.
    Вінграновський. І думи, по вуха засмучені,
    бо в суцвіттях акацій колючки живі.
    ***
    Біла панно акаціє, доброго вечора!
    Пам'ятаєте: ми попивали чаї?
    Ви були все такі ж - запальні, наче спеції...
    І згубили мене у цвітінні своїм.

    2024


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  34. Віктор Кучерук - [ 2024.04.03 06:45 ]
    * * *
    Співзвуччя рим і слів звучання,
    І рівномірний ритм рядків, –
    Скривають працю безнастанну,
    Котру осилити зумів.
    Її, нечутну та незриму
    Для зашкарублих в буднях душ, –
    В потайнику я не утримав
    І ось озвучую чимдуж.
    Слова дзюрчать, немов струмочки,
    І зачаровують людей
    Утішним слухові ладочком
    Думок, процесу та ідей…
    03.04.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  35. Ігор Мартинюк - [ 2024.04.02 21:58 ]
    Життя дається лише раз
    Життя дається лише раз,
    На друге не надійся.
    І не марнуй свій цінний час,
    Над долею не смійся.

    Живи, мандруй, твори та мрій,
    Коханням упивайся,
    Ніколи не втрачай надій,
    Без бою не здавайся.

    Подумай, перш ніж щось сказати,
    Подумай ліпше двічі,
    Навчись емоції тримати,
    Хоча вони так кличуть.

    Вдихай усе, що день дає,
    Бери усе й від ночі,
    Життя твоє! Лише твоє!
    Живи його як схочеш.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Тамара Швець - [ 2024.04.02 19:24 ]
    Дитяча книга...
    Детская книга – сказки, буквари, учебники.
    Единственный и важный источник знаний.
    Теория , путеводитель в жизни.
    Советчиками рядом идут близкие, друзья, учителя.
    Каждая книга – особый мир.
    Автор свои мысли, знания, талант вкладывает.
    Яркая обложка привлекает, но содержание важней.


    Книга должна учить, разъяснять.
    Новые знания нести.
    Источником быть вдохновения.
    Гармонию создавать
    Автору это доступно.
    2.04.24

    Дитяча книга – казки, букварі, підручники.
    Єдине та важливе джерело знань.
    Теорія, путівник у житті.
    Порадниками поряд йдуть близькі, друзі, вчителі.
    Кожна книга – особливий світ.
    Автор свої думки, знання, талант вкладає.
    Яскрава обкладинка приваблює, але зміст важливіший.


    Книга має вчити, роз'яснювати.
    Нові знання нести.
    Джерелом бути натхнення.
    Гармонію створювати
    Автору доступно це .
    2.04.24



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Артур Курдіновський - [ 2024.04.02 16:10 ]
    Вільна думка (онєгінська строфа)
    Усупереч життю навколо
    Є слово. Вільне та просте.
    Невпевнено співав я соло,
    Та впевненість моя росте.

    Не зрадивши переконанням,
    Не приховавши побажання,
    Розпалюватиму камін,
    На кисень змінюючи тлін.

    Закон всесвітнього тяжіння
    Здолати хоче небеса.
    У думки вільної - краса
    Дорогоцінного каміння.

    Нехай народиться сонет
    Без сподівання на дует!


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (5)


  38. Микола Дудар - [ 2024.04.02 15:54 ]
    ***
    Дворик як дворик…
    Квітневого дня
    Наче учора...
    Сьогодні війна
    Всілось і скигле
    Страшенна на смак
    Сонечко миле
    Впіймає не всяк…
    Заново в дворик
    Квітневого дня
    Кілька історій
    І в кожній війна...
    Вітер повіяв
    І дворик спустів
    Більше не смію…
    А квітень все цвів…
    2.04.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  39. Володимир Каразуб - [ 2024.04.02 15:24 ]
    Його книга
    Вона дивиться на неї як на гримучу змію,
    Що гримить мовчанням його. Червоний
    Висолоплений, тонкий її язичок
    Дратує більше, за ті нескінченні розмови
    Про мистецтво. «Принаймні тоді, — думає вона, —
    Він зі мною хоча б говорить, а зараз просто
    Віддалився від мене, і від усього у чому я
    Знаходжу відраду.
    Нехай би читав мене,
    Цей порух спідниці, кімнату зі світла та тіней
    В якій таємничо перешіптуються шрифти,
    Нехай би дивився на пружні мої коліна,
    Вдивлявся у вікна, де сад, що колишеться мов,
    Стегна мої витанцьовують мову любові
    Усередині побуту, дому, його симфонії.
    Щоб він прочитав волосся на голих плечах,
    Окрилену музику спинки, неначе ноти
    Що мов на пюпітрі хребта розкрито лежать
    Щоб він прочитав ніжнотканну мелодію
    З родимок.
    Говорив би мені про колекцію складених крил,
    Що у шафі лежать на полиці цупкі мов пергамент
    Стелив би на ліжку, немов розгортав сторінки
    Історію, ще не написану та накрохмалену.
    Набиваючи пір’ям мов хмарами снів подушки
    Розмовляв би зі мною мовчанням з яким читає,
    Торкався вустами, цілунками чи говорив
    Як спрагло і жадібно тіло моє кохає.
    Що я його книга з блакитними жилками слів
    Щоб знову мені говорив яка ж бо я ніжна,
    І далі писав на колінах, уклінно писав
    Розгорнувши для себе мов книгу моє міжніжжя.
    Щоб слово його піднімалося стеблами ввись
    Напуваючи пуп’янки мови і білі троянди
    Йому лоскотали пелюстками груди і низ
    Живота, і ніжним бузком розцвітали
    Солодко-нектарною в’яззю спашілих читань
    В голові.
    А тоді — забирав до колекції крила мої.
    Розглядаючи складки залишені на простирадлі
    Вбираючи спокій мов давні, старі письмена
    Сідаючи в крісло навпроти квітучого саду.

    24.03.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  40. Ніна Виноградська - [ 2024.04.02 13:39 ]
    В купе

    В купе затишно, штори на вікні,
    І чай з лимоном, ложечка в стакані.
    Вогні осель привітних вдалині.
    І ми з тобою від свободи п'яні.

    Торкаю рук, глибин твоїх очей,
    І близкість цю нам втримати несила.
    Хилюсь в надії на твоє плече,
    Що захистиш від болю, друже милий.

    Неспішна річ і ніжний погляд твій,
    І наш політ в світи якісь незнані.
    Скотились сльози радості з під вій.
    - Навік удвох? - скажи мені, коханий.

    До нашої домівки входить ніч,
    За нею прийде сонячний світанок.
    А зараз ми з тобою пліч о пліч.
    Я вранці вчую: "Люба, добрий ранок!"
    29.06.00


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (1)


  41. Ніна Виноградська - [ 2024.04.02 13:16 ]
    Ідуть дощі

    Сміятись, плакать чи радіти
    Від щастя вдень, або вночі.
    Але, мов райдуги крізь літо,
    Сльозами знов ідуть дощі.

    Розквітла присмерковим цвітом
    Гірка печаль в моїй душі.
    Та, наче райдуги крізь літо,
    Крізь серце знов ідуть дощі.

    Вже листя стало золотіти,
    Летять до вирію ключі.
    І, наче райдуги крізь літо,
    Крізь осінь знов ідуть дощі.

    З тобою поряд зорі світять
    І тануть болі у душі.
    Проходять райдуги крізь літо,
    Стають снігами всі дощі.
    Осінь 1999р


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  42. Ніна Виноградська - [ 2024.04.02 13:08 ]
    Мисливці

    Ату! Ату! З рушницею в руці
    Нас гонить влада до смертей, до прірви.
    Розставили червоні прапорці,
    Минаючи поля, дороги, вирви.

    Усе для них! Народу біг стрімкий
    З країни утікаючи, із дому,
    Їх не спиняє, бо робітники
    Вже не потрібні, вигнані свідомо.

    Чим менше нас, тим більше їм землі,
    Для їх нащадків - золотом чорнозем.
    Закрили пісню, слово в шпиталі,
    Тарифами вбивають у морози.

    І гонять нас офшорницькі вовки,
    Що визначають тут життя і ціни.
    Обклали прапорцями вік, ставки,
    Щоб не прийшли нарешті переміни.

    Нам треба цих мисливців зупинить,
    Не дати панувати, бо ізроду
    Народ цінує землю, кожну мить,
    Бо кров’ю він виборює свободу.

    Ату! Ату! Офшорницькі вовки,
    Уже скінчився ваш політ стрімкий.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  43. Іван Потьомкін - [ 2024.04.02 10:41 ]
    ***
    ...І вчасно погляд одвести
    Від тої, що відкрита всьому світу,
    Що, наче брунька навесні,
    Готова вибухнуть рожево-білим квітом.
    Сховати захват і зажмуритись на мить,
    Щоб не осліпнуть в сяйві з’яви.
    Домалювать в уяві дозрілу вроду,
    Молитовно скласти руки перед Ним
    За дивний дар краси,
    Яким Він увінчав Природу.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  44. Ігор Мартинюк - [ 2024.04.02 09:30 ]
    Моє тавро
    Як можна жити без добра?
    Звичайно, можна, а чи варто?
    Нам всім задуматись пора:
    Життя – не гра у карти.

    Хтось скаже, що не ті часи,
    Коли добро перемагає,
    А от повненький гаманець
    Велику силу має.

    Нахабство, жо́рсткість, борзота -
    от які риси актуальні.
    Кому потрібна доброта?
    Подумайте реально!

    Хто має силу, той живе
    І править світом величаво,
    А доброта кудись пливе
    До незнайомої держави.

    Та на мені стоїть тавро,
    Яке не зможу десь подіти.
    В душі моїй живе добро.
    По-іншому не можу жити.





    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Надія Тарасюк - [ 2024.04.02 07:22 ]
    ***
    Я люблю?
    А може, я веснію?
    Чи з медунки
    мед-чарунок п'ю?
    Переброджу,
    перевіршу мрію;
    посаджу
    в земельку ніжне "лю".
    Це зерня
    зростатиме добірно
    і в красу
    ловитиме посил...
    Чи не буде
    хто йому невірним?
    Чи даремним?
    Чи падким із жил?
    Я люблю...
    А значить - зорі сію.
    Чи таки
    зростуть із них слова?
    "Лю" в людей,
    в любові, і в надії,
    що росте у душах...
    Як трава?
    Ні, мов ряст!
    Топтатимемо сміло,
    бо весніє
    соком і зелом...
    Переброджу,
    перевіршу мрію -
    і у Всесвіт!
    Той, де Бог - Любов!
    2024


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  46. Віктор Кучерук - [ 2024.04.02 05:54 ]
    * * *
    Дуже хочеться мені
    Нині розказати
    Про забавні та смішні
    Незвичайні свята.
    Щоб всміхнувся світ ураз
    Восени уранці, -
    Відзначають День гримас
    Кожен рік британці.
    Щоб тримався довше сміх,
    І не йшла нудота, -
    Сери й леді з усіх ніг
    Пруться до болота.
    Їх приваблює багно,
    А в голландців стимул
    Проявився вже давно -
    Шастають рудими.
    В Таїланді "Банкет мавп", -
    В Індії - корову
    Поважають, наче штамп
    Древній установи.
    У Японії моржі
    Взимку йдуть пірнати,
    А іспанці, як вужі,
    Бавляться в томатах.
    В нас є свято дерунів
    І, звичайно, сала, -
    Веселимся безліч днів,
    А здається - мало...
    02.04.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  47. Микола Дудар - [ 2024.04.01 23:21 ]
    Квітню...
    Квітень сипле цвітом світла
    І цікаво, що без травм…
    Обійшовши десь з-пів світу -
    Квітень з фокусом, як трамп…

    То в обійми пре до травня…
    То ще з березнем на "ти"
    Слідом стелить… наче справно
    І дощить, і холодить…

    Наче сходить… наче квітне…
    Хмурить з неба всіх підряд
    Збоку - щире… звеоху - бідне
    Комусь з медом… комусь - яд
    1.04.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  48. Надія Тарасюк - [ 2024.04.01 21:58 ]
    ***
    Ти за мене там стоїш, солдате,
    учепивсь у землю, наче вріс.
    Як же хочу я тебе обняти
    і рости, до неба - як парість.
    Там, де смерть. Звивається шалено
    і пильнує хижо з-під поли.
    Ти стоїш - кривавиться знамено...
    Якби крону-руки до пори!
    Бо тебе так хочу обійняти...
    Може, так зумію вберегти.
    Одягає сонце сині шати,
    На лани гаптує волошки.
    Ти за мене там стоїш, солдате.
    І за дім, за волю, за життя.
    Чом же я не вмію обійняти?
    Лише скімлю, як дрібне дитя.
    2024


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  49. Микола Дудар - [ 2024.04.01 20:16 ]
    Роздуми мої квітневі...
    ***
    Шостий постріл (! ) тільки за хвилину…
    Не найкращі нині із новин…
    Збережи нам, Боже, Україну
    І почни зі Сходу на почин…
    Поки ці складалися рядочки
    Поміч зажадали остальні
    Із Дніпра спливли в сльозах віночки
    Жаль, що не побачить їх Далі…

    Може й змалював би… може… може
    Шостий, п’ятий - дріб’язки новин
    Міні задоволень, Святий Боже…
    Спомини… і злочини провин
    Корчиться від болю телепростір
    Що не день, у засвіти душа
    І віночки сплетені ті поспіль -
    Сльози… сльози… мороку жура…

    Як на все Ти, Боже, споглядаєш?
    Ворухни мізинцем… досить вже -
    Вбивча, ненаситна вовча зграя,
    На шляху своєму діток жре…
    ТВІЙ, хіба, таким був творчий задум
    Величі людської між тварин?
    Вибач, Боже, нудить від бедламу
    І його прибацених старшин…

    Я тут, справді… виповзли всі нерви
    Краще вже сиділи б у норі…
    Вибачай, звернуся знову в червень…
    Тільки щоб дочасно не здурів…

    Видихнув, полегшало… дай Боже
    Харківчанин виправив контраст…
    Буду при собі тримати гоже…
    І почну з одного - was ist das?
    1.04.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  50. Тамара Швець - [ 2024.04.01 19:16 ]
    Бабушка, бабуся...
    Бабушка, бабуся, самі найкращі в мене спогади про тебе,світла пам»ять в Небесах
    Аріна,Орися, Йосипівна, так лагідно всі звали тебе
    Біленька вишита хустинка завжди голівку мудру покривала
    Уміла ти гостинно родичів зустріти, тихенько розмовляла, смачно готувала
    Серденько добре, щира, відверта розмова, вихованість і доброзичливість
    Яскраві промінчики характеру і порядності вражали, завжди прикладом були 9.11.22 Швець Тамара.
    (1958 рік, мені років 5, з двома косичками, на колінах у бабусі)


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   110   111   112   113   114   115   116   117   118   ...   1829