ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Гентош - [ 2010.12.04 20:50 ]
    пародія " НІЧ З ДЕПУТАТОМ "
    Юля Шешуряк
    поезія “У ліжку з депутатом”


    Знімай шкарпетки, ховай мандати,
    Я вибираю - тебе кохати!

    Мій депутате, ходім у спальню!
    У нас питання ще є нагальні.

    Голосування, відкриті списки,
    Гарячі кнопки тремтять під тиском.

    Єднання блоків, шаленство фракцій...
    Стомився, любий? Продовжим вранці!

    Мій депутате! Кохаю палко!
    Причарувала мажоритарка.


    пародія

    Подруги любі, пригоду мала –
    Я депутата всю ніч кохала.
    Трохи піддáтий – даремна справа,
    Надію мала – поможе кава!
    Зняла шкарпетки, з штанів розділа,
    І пригорнулась до цього тіла.
    Напевне зайва була та стопка…
    Натúсну зараз, ну де та кнопка?
    О депутате! Що з тебе взяти?
    Ти в ліжку також – лиш обіцяти!
    Як буде добре від завтра жити,
    Як зараз будеш мене любити!
    Шаленство фракцій… Де то єднання?
    Чи так чекати мені до рання?
    Стомивсь базікать. Вже спати хочеш?
    Мені ти також мізки морочиш?
    Ти мав розглянуть одне питання,
    Мені до фені голосування.
    Як не старалась – заснув бідака,
    І нічка була якась…ніяка…
    Хоч “Мерс” у нього, басейн і хата –
    Не йдіть дівчата за депутата!

    4.12.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (75)


  2. Людмила Калиновська - [ 2010.12.04 20:56 ]
    ==***=*=***==
    ***
    Не буде світла в кінці тунелю,
    коли чомусь ти мене не любиш.
    Відкриті вікна, відкриті двері
    в моїй маленькій різьбленій мушлі.

    В моєму серці зламавсь барометр.
    Гуде крізь вікна, пульсує в скронях,
    дев’ятим валом гуркоче море,
    а в мене сили нема в долонях

    зірвати парус, зламати щогли,
    і веслувати, бодай, хоч трохи
    на інший берег забутий Богом
    на хвилях щастя через пороги.

    щоб якнайдалі від стін і стелі,
    де ти забувся і не згадаєш,
    в яких високих живу я скелях
    і недосяжних, що – серце крає.

    …а в ньому вчора зламавсь барометр,
    застигла стрілка на переміну
    п’янким бажанням бурхливих оргій,
    де ти кохаєш свою феміну…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (10)


  3. Юлія Шешуряк - [ 2010.12.04 19:55 ]
    У ліжку з депутатом
    Знімай шкарпетки, ховай мандати,
    Я вибираю - тебе кохати!

    Мій депутате, ходім у спальню!
    У нас питання ще є нагальні.

    Голосування, відкриті списки,
    Гарячі кнопки тремтять під тиском.

    Єднання блоків, шаленство фракцій...
    Стомився, любий? Продовжим вранці!

    Мій депутате! Кохаю палко!
    Причарувала мажоритарка.







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (18)


  4. Орися Савлук - [ 2010.12.04 19:43 ]
    Канати
    що тобі б нагадали його судини?
    це як червоні канати в цирку.
    не вгадаєш :чи був він людиною,
    чи мав він обидві нирки.

    впевнено тільки скажу:

    від нього час тікав -
    у підвали.
    його шкіра тоненький велюр.
    скільки не увірвеш
    а мало.

    от тільки
    осінь наздоганяє мене
    десь між півднем його обличчя
    десь між аркушів з Омаром Хайямом
    кров замовкає – не кличе
    витікаючи з вен
    у яму.

    усі мої зруйновані звички
    уся моя вічна знетямленість
    -
    він.


    2.11.10


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  5. Ірина Вівчар - [ 2010.12.04 18:47 ]
    Така невинна, бажана, закохана
    Така невинна, бажана, закохана.
    Ці груди ще ніхто не цілував.
    Тремтить, та не від холоду. Сполохана.
    Закута в ніч. Ти так цього чекав.

    Ти будеш першим. Хай Колумб сховається,
    Бо ти відкриєш ЇЙ нові світи.
    Вона повірить. Не дарма стараєшся,
    Щоб потім закурити і піти...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  6. Аліна Шевчук - [ 2010.12.04 18:45 ]
    Ми були разом...

    Ваша Високосте, я в осінь не заплачу!
    До мене тихо в гості прийде дощ.
    Я більше ні сльозинки не потрачу,
    Бо маю дощ і все йому прощу!
    Уже без нічого. Без весен і без мрії,
    Без чаду й диму згаслого кохання…
    Так вірю сонцю.., аж до безнадії
    Що хтось не скаже більш слова прощання.
    Ловлю зірки…проклясти б їх навічно!
    Збулось бажання…Ти не повернувсь…
    Бо я пустила. Знала б я навіщо
    Своїм коханням на зірки клянувсь?!
    Казав, що лишиш мені небо…
    Зірки – собі. А море – то на двох.
    Ми були разом! – Більшого не треба.
    І ні до чого мій переполох.

    23:03 23.11.10


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  7. Аліна Шевчук - [ 2010.12.04 18:58 ]
    Я можу тебе не кохати?
    Я чомусь знала, що можу тебе не кохати
    І запросто йшла за тобою у слід,
    Бо та калина, що цвіла. До хати
    Ніколи не пускала темних бід.

    Бо ж не біда це. Зовсім. Ані трохи.
    Я ж плакала, як небо на весні.
    Мені іще ввижались твої кроки.
    Як ти ішов до мене…уві сні.

    Я рада, що можу тебе не кохати.
    Я у когось одна, а у тебе – чужа…
    Моя віра ламає грати
    У світ, де тебе більш нема.

    І все як слід. Минає все минуле…
    Як юний цвіт, як мати до дитяти,
    Горнусь до мрії. Вітер віття тулить.
    Виходить, я не можу тебе не кохати?!

    22:10 21.11.10


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  8. Мар'яна Дума - [ 2010.12.04 17:07 ]
    Брате
    Прокинься, брате, розкрий свої очі,
    І оглянись, і роздивися,
    Хто всі ці люди поруч з тобою,
    І хто там зверху вершить твою долю?

    Прокинься, брате, ножа візьми в руки,
    Помстися кров*ю за завдані муки,
    В дніпровських водах омий своє тіло,
    І виплач, брате, все, що наболіло...


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  9. Тамара Шкіндер - [ 2010.12.04 16:30 ]
    Завірюха гойдає снігу смуги…
    Завірюха гойдає снігу смуги,
    Насипа кучугури по вікна,
    Завиває диким звіром від туги,
    Робить наші сліди непомітними.

    Грає вітер на арфі Еоловій,
    Десь високо, гвалтуючи струни,
    Припорошує віти оголені
    День зимовий й бреде сніжно-сумно.

    Я втічу від морозу лукавого
    Та й сховаюсь в затишній хатинці
    І зігріюся міцною кавою.
    Засіяють вогні на ялинці...

    Відрахую я іще одну віху,
    Ще одну перекину сторінку.
    Із душі прожену геть ту віхолу
    І відчую тепло літа взимку.

    2009 р.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (9)


  10. Галина Фітель - [ 2010.12.04 16:15 ]
    Приснився
    І навіщо приснився сьогодні,
    навіть дозволу не питав.
    Тільки сни ці такі немодні:
    ліс, і поле, й зарослий став.
    Спілі яблука рве селянка,
    а корова дарує ріг,
    і кохана я ще коханка,
    і нікуди ти не побіг.
    Біля мене ти – милим другом,
    на воді не човен наш – ковчег.
    І вода не пішла ще кругом,
    у якому втоплю я щем.

    04.12.2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  11. Олечка Комарицька - [ 2010.12.04 15:31 ]
    Написалось
    На втому ляжуть ноти вітру
    на серце ляже сніг землі
    я попечалюсь, потім зникну
    зі мною зникнуть сльози ці.
    На втому весь оркестр світу
    працює, аж кровавить сніг
    хворобі біль позичить свиту
    знайшла ж та втома свій нічліг.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  12. Олечка Комарицька - [ 2010.12.04 15:49 ]
    Чомусь так
    На снігу коралі крові
    на снігу коралі сліз
    божевільний лакмус долі
    ескобарії біль на біс.
    А проте все випадкове
    все тимчасове, тимчасове все
    ескобарії святкове
    божевілля випадкове
    коралами на сніг впаде.
    Сповитий у снігу весь біль
    клекоче сутінками ночі
    він просто так
    забутий хміль
    у темряву не крикнуть очі.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  13. Софія Кримовська - [ 2010.12.04 15:42 ]
    Вірші
    Снігом коли трава?
    Скільки іще минеться,
    доки мої слова
    римами сточать серце?
    Скільки потрібно слів,
    щоби дійти до тиші?
    Скільки потрібно пів,
    щоби не стало віршів?
    Скільки тобі мене
    поміж рядків, пробілом?
    Вітер сніги жене –
    вижити треба сили.
    Гоїти чим тобі?
    Як рубцювати рани,
    щоби пішов, аби
    вибілив снігом ранок?


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  14. Оксана Пухонська - [ 2010.12.04 15:48 ]
    * * *
    Ні, я Вас не люблю,
    То Вам тільки отак здалося.
    То не серце осиково труситься,
    То лиш так.
    Ні я Вас не люблю.
    Ваші руки в моїм волоссі –
    То лише ілюзорність
    Моїх перемог.
    Проста
    Ваша правда душі,
    Ні, я Вас не люблю,
    То вечір
    Огортає нас ніжністю,
    Теплим цілунком губ.
    А оте, що болить,
    То велика і справжня втеча
    Від високого трепету.
    Вашу палку жагу
    Збережу до знемоги.
    Це, бачте неначе вірші.
    Ні, я вас не люблю,
    Це свята боротьба, немов.
    Ні, я Вас не люблю,
    Це усе щось…
    Доволі більше
    За ненависть, за пристрасть,
    За втечу
    І за…
    Любов.


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (12)


  15. Іван Гентош - [ 2010.12.04 15:47 ]
    пародія " СТИМУЛ "
    Наталія Пасічник
    поезія ****


    це вже не гра дивний хлопчику це вже не гра
    поспіх стискає зап’ястя крихкі роздира
    наші серця затверділі неначе кора
    пізніх дерев що натужно згинаються долі

    смак алкоголю поразки невидимий знак
    все що я встигну промовити: «ні» або «так»
    вперто ховаючи попід повіками страх
    сльози подібні до снігу чи грудочок солі

    це вже не гра наче зорі ці крапки над «і»
    зважені нами загублені як і тоді
    поміж слідів на холодній брунатній воді
    поміж відлунь до яких я не звикну ніколи



    пародія

    Ти не чекав, щоб промовила “ні” або “так” –
    Смак алкоголю пом’якшив серця затверділі,
    Хоч би залúшив яку одежину на тілі,
    Холодно так, а ти поспішаєш… дивак.

    Та не хвилюйся – поставимо крапку над “і”
    (Просто я втомлена, трохи, пробач, безстатева).
    Там, за вікном, пригинаються тужно дерева.
    Відволікають. Зашторим його, і тоді…

    Попід повіками ти прочитаєш – пора!
    Поспіх стирає границі, стискає зап’ястя…
    Що ти в екстазі там ніжно лепечеш про щастя?
    Це вже не гра, дивний хлопчику, це вже не гра.

    Сльози і шал, несміливе – Повторимо, Кать?
    Дике блажéнство – до нього не звикну ніколи.
    Ти не забувся, що завтра із вищої школи
    Хтось обіцяв принести з математики п’ять?

    4.12.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (14)


  16. Ольга Бражник - [ 2010.12.04 14:24 ]
    ***
    Не буде світла точно відтепер.
    Його, щоправда, і не обіцяли...
    Не видно те, кому хто носа втер
    І де дірки, заштопані місцями.

    Нема тепла і вже до нього - зась.
    Аршин єдиний за мірило править...
    Нема любові - де б вона взялась?
    Не буде й світла. Буде світла пам"ять...

    04.12.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  17. Леся Сидорович - [ 2010.12.04 13:03 ]
    В швидкому танці тротуарні плити
    В швидкому танці тротуарні плити
    Мозаїку вистелюють під ноги.
    Час поспішає, щоби слід мій спити,
    А ранок хоче стати днем знемоги.

    Сіріє втома. Контури неясні
    Вихоплює мій погляд з шуму міста.
    А думка то спалахує, то гасне,
    Щоб радістю на край землі осісти.

    Я буду потім думати. Я знаю,
    Що знов сама собі лише належу.
    Кінець дороги стане небокраєм,
    Душа і смуток пісню помережать.

    1993


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Прокоментувати:


  18. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.12.04 13:18 ]
    Гість



    Як і вчора, у вікна їдальні
    Б’ються віхоли скалки дрібні.
    І сама не нова я, звичайна,
    А приходив у дім чоловік.

    Я питала: «Чого ти жадаєш?» –
    Він шепнув: «Згоди жити в аду».
    Я сміялась: «Біду накликаєш,
    Нам обом – незглибиму біду».

    Та піднявши руку, мужчина
    Думно гладив колюче стебло.
    «Розкажи, як до милого линеш,
    Як цілуєшся... Як це було? ”.

    Затуманеним поглядом в”язнув
    У обручку, у гірку золи.
    Мимовільно не сіпались м’язи,
    Півпрозорим, злостивим був лик.

    О, втішання його – лезво срібне.
    Він жагуче, напружено знав,
    Що нічого йому не потрібно,
    Що уникне й відмов, і заграв.


    листопад 2010

    ------------------------------

    Анна Ахматова


    Гость

    Всё, как раньше: в окна столовой
    Бьётся мелкий метельный снег.
    И сама я не стала новой,
    А ко мне приходил человек.

    Я спросила:"Чего ты хочешь?"
    Он сказал:"Быть с тобой в аду".
    Я смеялась:"Ах, напророчишь
    Нам обоим, пожалуй, беду!"

    Но поднявши руку сухую,
    Он слегка потрогал цветы.
    "Расскажи, как тебя целуют,
    Расскажи, как целуешь ты."

    И глаза, глядевшие тускло,
    Не сводил с моего кольца.
    Ни один не двинулся мускул
    Просветлённо-злого лица.

    О, я знаю: его отрада
    Напряжённо, и страстно знать,
    Что ему ничего не надо,
    Что мне не в чем ему отказать.


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  19. Віктор Кучерук - [ 2010.12.04 11:54 ]
    Жура


    Радість довго я кликав,
    А почула – жура.
    Прилетіла безлика,
    Мов із неба зоря.
    Невагома й незрима,
    І пекуча, як біль.
    Обізвалася в римах
    Без надмірних зусиль.

    Мав писати про щастя
    І про радість одну, -
    Та прогнати не властен
    Свою гостю сумну.
    Ніби полум’я подих
    Обпікає вуста.
    Ні на мить не відходить
    Із душі сумота.

    Що із нею робити,
    Хто мені відповість?
    Я на білому світі
    Сам непроханий гість.
    Спалахнув загадково
    І безсилий погас.
    Не сприйняв моє слово
    Збайдужілий Парнас…


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  20. Костянтин Мордатенко - [ 2010.12.04 10:03 ]
    * * *
    … не дратує – вбиває ця мовна конструкція,
    коли чую у відповідь: «…так, але…»;
    до фарисейства не звикнути… Кýпцем
    з чеснотами блуди…Живу напропáле,

    пишу напропáле… Чим глибше копаю,
    тим регіт у спину сильніший луна’….
    Згори плюють критики, кажуть: «Недбало»,
    до читачів за проваллям стіна…

    тяглóм тягну творчість, давно мої вірші
    вищими стали за мене, давно…
    Мир, супокíй, а в душі Коліївщина…
    збірки – це військо : я – батько Махно!


    Рейтинги: Народний 5.08 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  21. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.12.04 09:21 ]
    Лотова дружина

    І вирушив Лот за посланником Бога -
    Величний і світлий - по чорній горі.
    Дружину громами вмовляла тривога:
    Не пізно, ще можеш минуле узріть.
    Кинь погляд на башти черлені Содому,
    На площу, на двір у затінні олив,
    На вікна спустілі високого дому,
    Де діток родила, де щасні були.


    Поглянула – й біль пронизав тогосвітній.
    Враз очі оскліли, зробились, як лід.
    Прозорою сіллю постала між віттям,
    А ноги стрімливі - навіки в землі.

    Хто жінку камінну оплакувать буде?
    Є й більші утрати в ряду забуття?
    Її моє серце повік не забуде –
    Спроможну за погляд віддати життя.



    листопад 2010


    -------------------------------

    Анна Ахматова

    Лотова жена

    И праведник шел за посланником Бога,
    Огромный и светлый, по черной горе.
    Но громко жене говорила тревога:
    Не поздно, ты можешь еще посмотреть
    На красные башни родного Содома,
    На площадь, где пела, на двор, где пряла,
    На окна пустые высокого дома,
    Где милому мужу детей родила.
    Взглянула - и, скованы смертною болью,
    Глаза ее больше смотреть не могли;
    И сделалось тело прозрачною солью,
    И быстрые ноги к земле приросли.

    Кто женщину эту оплакивать будет?
    Не меньшей ли мнится она из утрат?
    Лишь сердце мое никогда не забудет
    Отдавшую жизнь за единственный взгляд.

    1924


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  22. Олександр Григоренко - [ 2010.12.04 04:38 ]
    Мальчуган
    ,,-В глубинке казачих станиц Украины,
    Мальчик родился, живя улыбался - мечтал.
    Пас гусят на лужайке,
    И погружаясь в мечты
    В звездную даль улетал.
    Закрыты глаза - ночь, тишина...
    Танец воображения его кружил,
    Босыми ногами, по Млечному Пути,
    Он в поиске Истины бродил.
    Бывал он в далеких мирах,
    Время ностальгии, теченьем Мысли плыл.
    Во Вселенной звездная пыльца
    И в ней Венера - гурия,
    Она, стала Крестной Мамой,
    Его одарив Даром Любви сполна.
    В странствиях далеких, рядом Она,
    Сына баловала искренне любя.
    В танцах суетного бытия,
    Искуству Жизни, в миру Невевежества,
    МИР Любви познавать учила Она.
    Любить искренне МИР, как самого себя.
    Ее наставление: ,,-ЛЮБОВЬ бесконечная,
    ОНА Сердце твоей Души,
    ОНА путеводитель и защита твоя,
    ОНА - Ангел хранитель в Пути.
    Дари Любовь МИРУ, всегда, и
    МИР отблагодарит во стократ тебя".
    Мальчуган, мгновенье погодя, молвил Слова:
    ,,-Преклоняю колено пред Мудростью Любви,
    ОНА Живет в глубинах
    Бесконечных просторов моей Души".
    Единение с Природой, краса Ее Божественна!
    Дендропарк ,,Александрия", Рось река,
    Парка тенистая алея, скамья, он и она.
    В уединении течет беседа в тишине.
    Город Белая Церковь, его парк
    ,, Александрия"'-
    Украины зеленое сокровище.

    03.12.2010г.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  23. Юлія Гладир - [ 2010.12.04 03:53 ]
    * * *
    Спливає поволі ранкового сонця вітряк.
    Забилося серце, немов зі старої дзвіниці.
    Ти дивишся вгору і мрієш про дощ із відра
    Тієї води, що в чужій причаїлась криниці.

    Заплетені коси думок, наче риска скісна.
    Далеких доріг потай болісно зраджена вірність.
    Та горнуться знову, пробачивши слабкості знак.
    І я відкладаю на потім питання всі спірні.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (7)


  24. Ірина Вівчар - [ 2010.12.04 00:24 ]
    Ягнятка люблять хижаків...
    Ягнятка люблять хижаків
    І їх презлі зелені очі.
    Їх лапок ніжний підігрів
    Вони на собі чути хочуть.

    Хоч знає - горло прогризе,
    Для поцілунків тягне шию.
    До нього в пастку смирно йде,
    Нехай її там полеліє.

    Вона ж в тім кублі вже не гість.
    То воскреса, то знову мертва.
    Якщо ж її ніхто не їсть,
    Яка вона, до біса, жертва?

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Алексий Потапов - [ 2010.12.03 23:41 ]
    * * * (метания)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (15)


  26. Ірина Вівчар - [ 2010.12.03 23:33 ]
    Заграла ніч на струнах самоти...
    Заграла ніч на струнах самоти.
    Живі слова приречені вмирати.
    Найбільша мужність зараз - утекти,
    Найбільш значимо - просто промовчати.

    Так різав сміх наскрізь печаль мою.
    Та мить ніколи вже не кане в Лету.
    В душі сто раз дзеркалилось "Люблю",
    Тікали в даль рожевих мрій сонети.

    Високовольтна лінія душі
    Тремтіла так, немов кардіограма.
    Ти раптом зник, безслідно зник в юрбі,
    Ту тишину не вдаривши словами.

    Асфальт сірів від літнього дощу -
    То плакали блакитні очі неба.
    Відквітнув травень в тінях споришу.
    Коли вже я одужаю від тебе?

    Ти так набрид. Ти чуєш? Відпусти.
    Магнітом тягнеш через кілометри,
    Смієшся вслід з далекої юрби,
    Живі слова примушуєш померти...


    1.06.08


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  27. Наталія Біла - [ 2010.12.03 23:14 ]
    Улыбки
    Еще недосказано много,
    Еще есть о чем помолчать,
    Кто верит в судьбу, а кто в Бога,
    А кто-то клянет чью-то мать…
    Без пары разученный танец
    Стирает до крови паркет…
    Сменившие лица на глянец,
    Бесстрашно порхают на свет.
    Разбиты в сердцах чьи-то души,
    Им просто хотелось любить…
    А ран не увидишь снаружи,
    Их можно улыбкой прикрыть.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  28. Анастасій Гречкосій - [ 2010.12.03 22:32 ]
    To ...
    Your look is steadfast, soft & still,
    So I'll be watching you until
    The time would pass its very end,
    That you would feel its painful trend,
    Its lovely torrent, full of joy,
    Which we repeatedly enjoy,
    Having our common friendly soul
    All single creatures to console.

    Revive, ye body & ye heart,
    Give vita an enormous start,
    Leave all your vain regrets aside,
    Let peace around yourself reside!

    But spirit! - let it be untamed,
    In peoples & in countries famed.






    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  29. Ольга Бражник - [ 2010.12.03 18:16 ]
    ***
    Душа - метелик. Візерунки крил
    Химерно постають у гущі кавовій.
    Комусь судилось боронити тил,
    А іншим - долі міряти лекалами.

    Так повелось - асфальтове шосе
    Не так давно ще не було і стежкою...
    Хто власну долю в секонд-хенд несе?
    Всі - щастя ковалі. Кують. Я теж кую.

    Бетон і скло, пластмаса і акрил -
    Щоднини обростаємо фортецями...
    Душа ж - метелик, візерунки крил
    Незмінні - з Атлантиди до Венеції...

    Квапливо виголошуємо спіч,
    Пакуємо валізи і несесери...
    А Попелюшка колупає піч.
    І стане, стане - вірите? Принцесою!

    03.12.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (14)


  30. Леся Сидорович - [ 2010.12.03 17:36 ]
    Зима як бояриня
    Зима – як бояриня: довгі рукАва.
    У хутра розкішні закутано тишу.
    Сьогодні вона милосердна й ласкава,
    А завтра на клапті порве все колишнє.

    Завіє, засіє, ногою притупне,
    Колючим морозом сипне аж у душу.
    Холодне минуле, майбутнє підступне.
    Милуюсь, дивуюсь...Пишу, бо так мушу.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (8)


  31. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.12.03 16:40 ]
    Вірність


    У нього немає лиця.
    Є пес лабрадор, ліс і схови.
    „Почвара – людина оця...”-
    Пугукають жалісно сови.

    У нього немає очей.
    Не вимисел це, а жахіття.
    Подружжя виходить з ночей,
    І плине у згоді між віттям.

    Дружина таки не втекла,
    Вона пам"ятає всі риси.
    А двері з вінцем об заклад
    Все б"ються:"Тікатиме риссю..."

    Він їй розплітає косу...
    Розмови - про сонце і хвилі...
    Подеколи лист принесуть -
    Від тих, що жирують за милі.

    У нього немає краси.
    Є дім, невеличка парцела.
    Жених на весіллі носив
    У хусточці вбивчий міцелій.

    Сміялися гості:”Цілуй!”
    Гірчили вуста у невісти...
    О жінко, у далеч крокуй
    Із мужем - крізь дощ - благовісно!

    По зливі пригадує він,
    Як пахне сосна і секвойя.
    Для нього дзвіночок – як дзвін.
    Обстежують пальці світ Гойї...

    В бідахи не буде дітей.
    Навіщо лякати малечу?
    З ціпочком іде до курей.
    Обходить на паколі глечик...

    Так хочеться з нього полить
    Остуди - на щоки і груди.
    Скеміє, нестерпно болить
    Обличчя - відтяте, забуте...

    Катма - для нового - лекал.
    Світлина обвита намистом.
    Безликий, немовби корал,
    Згрібає каштанове листя...


    А я вік залюблена лиш
    У гарні обличчя і руки.
    Із ким розрізатиму тиш,
    Що гускне, стіка на прилуки?

    Що - старості палева яв?
    Це бганки, залисини, плями...
    У кожного Час відібрав
    Лице, що плекалось роками.

    Супружник іде в полини...
    Обличчя його молодече.
    Визбирую скалки вини...
    І дощ
    розливаю
    на плечі...



    --------------------------------------------
    Чоловік без лиця живе (існує...) в будинку біля озера.


    2010-2012


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (3)


  32. Любов Бенедишин - [ 2010.12.03 13:02 ]
    Смирення
    То гнів, то страх...
    Образи і провини...
    А розум - куций підпанок,
    не пан, -
    якщо царює над усім гординя,
    страшний самозакоханий тиран.
    Промінчик щастя
    чи ковток натхнення,
    усе в її очах -
    зола і тлін.
    Нічого не сахається,
    окрім
    єдиного суперника -
    смирення.
    Від нього лиш тіка,
    мов чорт од ладана -
    маліє... даленіє... пропада...
    Благословенна
    сила нерозгадана
    смиренної душі,
    що не вклада
    з мерзенною огудою
    угоди
    і не плекає помсту.
    Далебі,
    смирення - це не рабство,
    це свобода
    від ницього тирана
    у собі.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  33. Любов Бенедишин - [ 2010.12.03 13:41 ]
    Вона
    Від неї не відгородитися
    ні пирогом, ні порогом...
    Насправді ж (якщо придивитися),
    вона - не страшна, а строга.
    Хова за підступністю грізною
    щось незбагненне й бентежне.
    Нічого вона не вирішує,
    бо - і сама залежна.
    Вона не підштовхує в засвіти -
    лиш відмикає двері.
    І зовсім не варт
    дивуватися
    її не манірній манері.
    Незанепалих Духом
    поглядом ввись проводжає...
    Вона співчува відчайдухам,
    нав'язливих - зневажає.
    Сама - із терпіння виткана,
    в просторі й часі обмежена.
    Їй так на роду написано -
    приходити без попередження.
    Не спізниться, не завагається.
    Знає, коли і до кого.
    Вона - лише виконавиця,
    Всевишньої волі Бога.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  34. Вікторія Трач - [ 2010.12.03 12:40 ]
    Повня
    Нині повня, як голландський сир,
    Розпласталась на небесному коврі.
    Місяць казку наніч попросив
    Про ущелину семи вітрів,

    Про сумну царівну Лореляй
    І про серце-камінь з сердоліку...
    Там, де протіка молочний шлях,
    Місяць зорям не знаходить ліку.

    Золотом заманює, іскриться
    І блищить, мов медальйон коштовний.
    Як кохаєш спрвжню чарівницю,
    Не шукай із нею зустріч в повню...


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Коментарі: (6)


  35. Олександр Христенко - [ 2010.12.03 11:21 ]
    ДИВУЮСЬ
    Спіраль життя –
    За днем приходить ніч...
    Дивуюсь тим,
    Хто може не любити:
    Серцебиття,
    П'янкий кохання клич,
    Батьків хати
    І яблуневі квіти.
    2.11.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (11)


  36. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.12.03 11:24 ]
    Під вечір...


    Усе робити треба гарно:
    Кришити фрукти на компот,
    Плести скатерку чи фіранку,
    Обводити червоним рот.

    Шукала мушлі між камінням,
    Ступала з хвилі на причал,
    Ще й хизувалася умінням
    У сорок бути між дівчат,
    То й не прив"яла, ніби смоква.
    Сушу антонівку, киш-миш...
    Летять листочки в напівспокій
    Світлиці Вітру:"Довго спиш!
    Зірви мені в мелісі диню,
    Коти баштаном пил, кавун...
    Я нині - кішка чорно-синя.
    Оселя - прихист риб і лун.
    Під вечір я - далекоглядна.
    Ні, не кажи - напівчужа...
    Неси капусту попід ляду,
    Виточуй каяття ножа.
    Рахуй дерева і стодоли...
    На клямку двері зачини!"

    Ой... ти пішов у прірву полем...
    Там, каже Грім... дають чини...


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  37. Ірина Зелененька - [ 2010.12.03 10:35 ]
    ***
    Можеш мене добити,
    можеш кидати камінь;
    я не скажу ні слова,
    липи загоять рани.
    Можеш мене роздати
    світу, книжкам і мурам,
    можеш мене продати
    п'яним і добрим друзям.
    Можеш мене сховати
    в шапку або в долоню.
    Можеш! І я, напевно,
    просто тобі дозволю...
    Не запитаю, нащо
    все це потрібно далі.
    Хто ти, коли не Юда?
    Хто ти, коли не Каїн?

    2009-2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (7)


  38. Калина Барвінко - [ 2010.12.03 09:56 ]
    Карпати
    Колишуться м'яко трави
    в долинах між гір на світанні.
    І перлами падають роси
    на килими ці неткані.

    Строкаті від квіту луки...
    Вдихаю п'янкі аромати,
    й надіюсь, що ще поталАнить
    ВИСОКУ Говерлу здолати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  39. Калина Барвінко - [ 2010.12.03 09:39 ]
    ***
    Малиновий передзвін
    в кришталь ранку
    вином плине.
    Виринає із купелі
    личко сонця
    розімліле.
    Як не впитись?
    Срібних дзвонів
    линуть
    струмені іскристі.
    Захмеліла в щасті
    днина.
    - Із Йорданом!
    З Водохрестям!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Анатолій Сазанський - [ 2010.12.03 09:15 ]
    ZZZZ МАНДРІВНИЙ ПОЕТ ZZZZZ

    На струнах білих награє Зима..
    То реквієм. Напружені тополі
    Вальсують біля брами Неба.. голі..
    Та в теплий рай перепусток...нема..

    Люцифери затюкані й сумні
    Крізь сито Божі сльози розсівають -
    У саван Україну одягають -
    В безгрішний сніг ..

    Убога хатка замерза над Пслом
    Укрившись кожушком рудої стріхи.
    Вузенька стежечка. Криниця-втіха..
    Різницький серп над скошеним селом..

    Пройшли жнива..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  41. Віктор Кучерук - [ 2010.12.03 06:34 ]
    Мій тато

    Бродять лісом хижі звірі
    Під покровом темноти.
    Хитрий лис і вовчик сірий, -
    Нерозлучні два брати.
    Оминаючи дороги,
    Поміж сосен і ялин, -
    То біжать вони прожогом,
    То маскують свій спочин.
    Лиш не відають невдахи,
    Що їм знов не повезе, -
    Крізь кордон мала комаха
    Аж ніяк не проповзе.

    Бліндажі у три накати,
    Вежі скрізь сторожові, -
    На заставі служать з татом
    Друзі тата бойові.
    В спеку дня, чи ніч холодну
    Їм дають боєзапас.
    У дозори йдуть повзводно
    Прикордонники весь час.


    Почуваюся солдатом
    Я в кашкеті набакир.
    Тільки ще великуватий
    Татуся мені мундир.
    Хочу буть на нього схожим
    У сім’ї та у строю.
    Він у побуті все може
    І не зрадить у бою.
    Він суворий і відважний,
    Добрий майстер і знавець.
    Для солдат – товариш старший,
    Гарний приклад і взірець!

    24.08.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  42. Артур Сіренко - [ 2010.12.03 02:48 ]
    Р. Рільке Над книгою. Переклад.
    Я зачитався. Я читав давно.
    Коли осінній дощ постукав у вікно.
    Занурившись у вигаданий світ,
    не чув як дощ оповідає міт.

    Як зморшки ті рядки я споглядав
    задумано, годинами підряд
    час зупинився чи пішов назад.
    І раптом бачу: захід фарбами заграв
    Карміном оксамит малює із-за ґрат.

    Як нитки намистин порвалися слова
    і літер на підлогу листопад.
    Я знаю, сонце кидаючи сад
    крізь огорожу, що загравою пала
    повинно озирнутися назад.

    І ось неначе ніч – пітьма як знак.
    Дерева гуртом поставали шляхом,
    і люди, що громадяться під дахом
    і тихо розмовляють, слово часом
    дорожче золота цінуючи однак.

    Якщо я зараз зазирну в вікно,
    Мій погляд не зустріне там чужого -
    околицю охоплювало слово,
    а, значить, простору позбавлене воно.
    Але піду я в ніч, і одкровення знову
    дарує величі понять свободу
    зажурена незайманість народу –
    себе переросте натруджена земля
    і стануть в ряд за краєм небосхилу
    остання хата і моя зоря.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  43. Юлія Гладир - [ 2010.12.03 00:42 ]
    * * *
    Маргарита виходить за нелюба заміж.
    Не вдягай замалої комічної маски.
    Буде віск і вівтар. Але тільки не з нами.
    Ти цього так хотів, мій невінчаний Майстре?

    Буде чорна земля сивий дощ марно пити.
    Хоч і довгих років накують гороскопи.
    Чи побачиш востаннє свою Маргариту?
    Все одно догорає безслідно рукопис.

    А над містом пливе на мітлі ніч-видіння.
    Чудернацькі думки, громіздкі, як гекзаметр.
    Тільки попіл від слів. І від музи – лиш тіні.
    Маргарита втекла від коханого заміж…

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  44. Іван Гентош - [ 2010.12.03 00:10 ]
    пародія " ТРИМЕСТРОВЕ "
    Ольга Бражник
    поезія ***

    Я завагітнів вашими словами
    І перший весь вагітності триместр
    Симптоми токсикозу діставали:
    То нудить, то голодний, то замерз...
    Ну трохи відлягло в триместрі другім -
    На оселедця з медом потягло..
    Здається, що набрякли трохи груди,
    Та ті, хто бачив, кажуть - так було.
    Я довго ждав, поки відійдуть води -
    Я Нобелівську премію хотів..
    Коротше, так - я дивний від природи,
    А не вагітний від якихось слів.
    (Але таким як я не зробить шкоди
    На вуха натягти презерватив)



    пародія

    Коротше, так – родитиму, як треба…
    На вуха не вдягнув – тепер плати.
    Симптоми градом сипалися з неба,
    А я, дурний, боявся самоти.
    От тільки б пережити три триместри
    (Хоч добре три, а не чотири-п’ять)
    Як вроджу, дорогі брати і сестри,
    То точно зможу Нобеля урвать!
    Для Гінеса – родити без наркозу,
    Відійдуть води – і пиши рекорд!
    Щось лікар приписав від токсикозу,
    І засміявсь у вуса. Хитрий чорт!
    Набрякло все, і не одні лиш груди,
    Та ті, хто бачив, кажуть - так було.
    Боюсь. Хвилююсь. Як то далі буде?
    …Прокинувсь. Слава Богу! Відлягло…


    2.12.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (16)


  45. Людмила Калиновська - [ 2010.12.02 23:01 ]
    (пародія з натхнення)
    Чесне безробітне –
    є така робота!
    Промишляєш жити
    й далі безтурботно?
    Гей! При владі! Чули?
    Де їм нас почути –
    взули, і – забули
    Чи ж до нас їм, ну те!
    Для гелікоптерів
    набудуєм сходи,
    Надиктуєм мерам
    Лижі й снігоходи.
    А вони нам – правил
    за життя з трибуни.
    Буде на заграву
    Й нам якась лагуна.
    Там, де тихо й сухо,
    Там, де літо в році
    Як цілодобове
    І на кожнім кроці.
    І нащо підбори!
    Босяка – примітно!
    Перевернеш – гори!
    Чесне безробітне!


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (8)


  46. Адель Станіславська - [ 2010.12.02 23:36 ]
    Вірити, радіти, жити
    Навіщо в страхах тонути,
    у темряві знемагати,
    вдягати на душу пута,
    садити її за ґрати?

    Чому не радіти днині,
    що випита до останку,
    не тішитись з того дива,
    що лине новим світанком?

    Чому не всміхатись сонцю
    чи краплі дощу прозорій,
    і Янголу-охоронцю,
    що сипле у ноги зорі?

    Чи вірити їм не можеш,
    бо серце до них байдуже?
    Плюндруєш, ногами топчеш,
    і... бачиш лише калюжі.

    ...Минулого не вернути -
    майбутнього не вгадати.
    Не дай же собі втонути.
    Глянь - світлого так багато!..


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (20)


  47. Людмила Калиновська - [ 2010.12.02 22:38 ]
    _***- ***_
    ***

    на грані першого кроку…
    виривало цвяхи всіма вітрами,
    на грані другого, боком,
    виходило все за зірвану браму…

    А що за кроком останнім..?
    Зведу пісню у самісіньке небо,
    чекатиму ще гарантій
    від намріяного свідомо тЕбе?

    Не йду, – боязко, – на зустріч:
    почувайтеся переможцями ті,
    хто їсть на сніданок устриць
    і має щось на меті…

    А в мушлі – так затишно! …так,
    коли ти сам і наодинці з кимось –
    не відчутний сумнівний факт:
    засмічує шлунок…із гмо олива.

    не зрозуміло буває –
    дивна якась оповідка думкою:
    про перші грані – не знаю,
    а про останні… колись подумаю…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (6)


  48. Василь Кузан - [ 2010.12.02 22:46 ]
    І ЩО ТОБІ ДО ТОГО! (пародія)

    Моя вина - у тім, що я живу
    Із поглядом вагітної корови?
    Все може бути: простори без меж,
    Гортанний спів і ритуальні танці...
    Чия вина у тім, що ти живеш
    З душею наполоханого зайця?
    Ольга Бражник

    І що тобі до того!
    (пародія)

    І що тобі до того! Я живу
    Із поглядом вагітної корови,
    Для мене світ і в тому світі ти,
    Мов шарики надуті кольорові.
    Сестра моя Вікторія живе
    З очиськами невинного теляти,
    Тому батьки на вулицю й ніде
    Нас не хотіли з хати випускати.
    А випустили – дивишся на нас,
    Немов би півня посадив на яйця.
    Женися, вражий сину, бо буде
    Твоя судьба, немов душа у зайця!


    2010


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (16)


  49. Ольга Бражник - [ 2010.12.02 21:14 ]
    ***
    Я бачу осінь. Осінь каже - "Все..."
    Я хочу осінь, теплу, наче літо,
    Щоб написати й видати есе
    Про те, кому і скільки днів налито.
    Аби спитати в неї, де взялось
    Моє життя. Чи важить і що значить.
    Я бачу осінь, ось вона вже, ось!
    Я бачу. А вона мене не бачить.
    Підбори невисокі - тихий рай,
    Прощально шелестять шматочки сонця:
    "Це я. Ти все дізнаєшся, чекай..."
    А мимо - літо, кроком іноходця...

    2.12.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (13)


  50. Василь Кузан - [ 2010.12.02 21:44 ]
    НІЧНИЙ СОНЕТ

    Жовтнева ніч, як світ оцей – одна.
    І посмішка – гаряча, ніби сонце.
    Мов Робінзон, самотність пив до дна,
    Аж раптом – ні! Чи марево, чи сон це?

    Такої казки я б не написав.
    Хіба такі сюжети для провінцій?
    Коли емоцій, пристрастей вулкан,
    Передчуттями повнишся по вінця!

    Коли здається: мить – і все згорить,
    Все зникне, перетвориться на попіл.
    А душі лопотять, як прапори,
    Серця словами і бажанням повні…

    Безкрає небо повниться піснями,
    Життя цвіте бенгальськими вогнями…


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1249   1250   1251   1252   1253   1254   1255   1256   1257   ...   1829