ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тетяна Тимура - [ 2010.11.05 17:58 ]
    ***
    Розбиті ліхтарі, забута Цитадель…
    Ми вийдемо опівночі зі смутком на дуель.
    Розірвані слова…розтоптане мовчання –
    Поволі обертаються в нездійсненні бажання.
    Заплутані клубки вчорашньої епохи…
    Збивають зі шляхів брудні перестороги
    Нарізані дощем терпкого забавляння,
    Залишаться в душі гнилі переживання…
    Зимовий вернісаж весняного світанку –
    Лякливою примарою залиже свою ранку…
    А я поп’ю вина і тихо ляжу спати,
    Щоб більше вже ніколи очей не ввідкривати…
    …Тобі не набридати…

    Квітень 2009р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Валерій Хмельницький - [ 2010.11.05 16:59 ]
    Міжзоряні агресори (літературна пародія)
    Синьоока Земля жовто шкірить китайського зуба –
    Квадрильйони трильйонів розбіглись в усюди усюд,
    Галактичні парсеки долають із легкістю любо,
    Шлях Чумацький запруджений жовтими чудами з чуд.

    Їм Юпітера мало, Урана, Сатурна, Венери,
    Марса, Фобоса, Деймоса, ще там не знати чого,
    Окупують туманності цілі і зоряні сфери,
    До Чумацького Шляху добрались, самінького центра його.

    Що це твориться, що за татарська навала?
    Хто зупинить цих тау-китайців орду?
    На шляху хто їм стане з відкритим забралом,
    Хто їм твердо накаже: «Стань ту!»

    На нараду зібрався Верховний Міжзоряний Уряд,
    В ній Евглени Зелені і Туфельки сіли у ряд,
    І Червоні, Блакитні і Сіро-Малиново-Бурі
    Засідали і думали думу сім років підряд.

    Що робити і діяти, як бути далі,
    Як позбутись агресорів лютих з окраїн Землі?
    Утекти усім разом в далекі міжзоряні далі?
    А чи відкоша дати нахабам малим?

    "Рвати з коренем треба прогнилого зуба,
    Імплантанти нехай замість нього у роті ростуть,
    А інакше усіх нас він скоро погубить -
    Уперед, міріади бактерій, мікробів, отрут!”

    І - не стало агресорів, всі до ноги пощезали.
    Зорі сяяли тихо в усій галактичній красі.
    Спорожніла і Ради Верховної прибрана зала.
    А не пхайтесь туди, де не просять - затямте усі!


    05.11.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10) | "Галина Фітель Космічна істерика"


  3. Цюга Олег - [ 2010.11.05 15:38 ]
    ****** почуття *****
    Можливо я не той що треба
    Можливо я не ідеал
    Не зірву зірку тобі з неба
    Й не виглядаю як амбал

    Зате я вмію відчувати
    Та й зради смак не куштував
    не маю звички зловживати
    І світ довкола не псував

    Лиш хочу бути завжди поряд
    коли ти плачеш чи радієш
    втоплю я смуток твій в дні моря
    Хіба не цим ти завжди мрієш


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2) | "почуттями"


  4. Володимир Шевчук - [ 2010.11.05 14:16 ]
    Для того, щоб...
    Для того, щоб милу знайти, вчив про космос і лоції;
    Розлука пройшла. Зустріч каже: «Та ти не мастак!..»
    Можливо, вертаються ще час від часу емоції,
    Одначе: не з тими, не всі, не для цього, не так.

    Піду. Із туманами, снами, думками і зливою…
    Напевне, я впав, та на щастя упав на батут;
    Я хочу щоб ти була вічно і всюди щасливою,
    Однак: не зі мною, не зараз, не дико, не тут.

    27.09.2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  5. Юрій Лазірко - [ 2010.11.05 14:45 ]
    Мой паёк
    Блекнет Блэйк и тает Фрост,
    на бесстишьи – пух и перья
    поднебесья, если верить…
    Я, на всякий случай, прост

    и хмельной вином дождей –
    есть, где истине купаться.
    В капле жизнь проходит вкратце,
    я на выдох стал бедней.

    Мой паёк – на сердце грусть,
    переборчива на вина.
    Воздух чист под гильотиной,
    а в петле он слишком густ.

    На светилах много клякс,
    аккуратность – под завязку…
    Не хватает небу смазки
    на три буквы и на кляп.

    Стой, ни шага от себя,
    дальше тени не нагнуться,
    ближе к смерти – цепь и блюдце
    отдаляются опять.

    Занимая место в рай
    картой, битой мрачной дамой,
    жди ворот, где Самый-Самый…
    и с иконки – конура.

    3 Ноября 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  6. Алексий Потапов - [ 2010.11.05 14:50 ]
    (* * *) Сны
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (11)


  7. Володимир Чехівський - [ 2010.11.05 14:33 ]
    Осінні листи до себе
    В таку погоду можна тільки пити вітер,
    Його мелодію в душі нести
    І колисати мокру й не зігріту,
    І додавати світлим фоном у листи.

    В таку погоду можна тільки пити осінь
    З долонь кленових, щирозолотих,
    Сумну, самотню й незбагненну досі
    За всіх загублених і втрачених отих.

    В таку погоду можна пити тільки зорі
    З холодного, чумацького шляху,
    Як сни мої примарні і прозорі
    Топити пам'ять черству, сіру і лиху.

    В таку погоду можна тільки пити небо
    Із келихів замріяних озер,
    За всіх кому тебе уже не треба
    За всіх, тобі іще потрібних до тепер

    В таку погоду можна тільки бути пилом
    Обдертим з крил приречених надій,
    Молитися аби достало сили,
    Не дати осені зостатися одній.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  8. Лариса Іллюк - [ 2010.11.05 13:44 ]
    Ода чистій сторінці.

    Гармонія білого, тиша напружених струн,
    Коли вже нема що додать і нема що відняти,
    Неспокій покірного слОва − на зрошений грунт
    Німою сльозою питань в самотині кімнати.

    Пригнічення величі ради забав глупотИ,
    Наріжне каміння − як камінь мого спотикання,
    Заманливо пестячи око, збудивши думки,
    Укотре розп'ято чекає прозріння-зізнання.

    Ти − справжня довершеність, Альфа й Омега думок,
    Причина і наслідок слів, усвідомлених раптом,
    Завчасно приречена знову прийняти рядок
    В незайманість, чи й поготів − буть роздерта на клапті.

    Ти вкрай досконалий сирець − багатьом, далебі,
    Рости і долать пирію невгамовну доречність...
    Я слухаю душу дерев, що жива у тобі,
    Утупившись мудро в твою однорідну статечність.

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  9. Юлія Шешуряк - [ 2010.11.05 13:19 ]
    бабусенька
    бабусенька - зморщене яблучко - виходить надвір і дивиться,
    як листя повільно падає на землю, де ще не сніг.
    блакить оченяток вицвілих сльозою тече на вилиці,
    і котик руденький тулиться, вилизує іній з ніг.

    минуло вже літо бабине. останні травинки. холодно.
    синиці плодами всілися на дерево і паркан.
    дороги стають все тоншими, поля - безпорадно-голими,
    і хрестить повітря вимерзле тендітна суха рука.

    бабуся поволі дихає - красива, щаслива, стомлена.
    пропахла добром і спокоєм кофтинка її стара.
    цілує поснулі яблуньки в садку, до зими готовому,
    і котику каже пошепки: пора вже мені, пора...


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (34)


  10. Лариса Іллюк - [ 2010.11.05 13:03 ]
    Ще раз про мову, любов і калину...
    (...про поезію з іронією, та не без оптимізму)

    Із гарних слів кофтинку не сплетеш,
    Не витчеш полотна для вишиванки,
    Калини кров не підсолодиш теж,
    Сукровицею суржиків-підранків,
    На пісню солов'їну − ковпаком
    Як зашморгу чіпкого порівняння...
    Якщо у серці радість і любов −
    Чому на думку лізе щось банальне?
    Чому так часто нам бракує слів
    У мові, що оспівуєм охоче?
    Чому сердечності палкий порив −
    Зопалу кинуті рядки, мов потороччя?
    Як древні зодчі будували храм,
    Канони і майстерність поєднавши, −
    Стоїть він, непідвладний ворогам,
    Попри віки гонінь, облуди й фальші.
    Поезія − то дух чуттів і знань,
    Мереживо мистецьких неповторень,
    Калейдоскоп нечуваних вагань,
    Безсилий під навалою спотворень,
    Та прОйде час − зажди, потрібен час −
    Першоджерельність образів і вражень
    Усім нележне повністю воздасть −
    (...і без обрАз усі картинки змаже...) ;−)

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  11. Олечка Комарицька - [ 2010.11.05 10:28 ]
    До мого болю
    Я почеплю прикрас на щастя
    щоб показовіше сміявся біль
    як та сукеночка клітчаста
    все тисне тиша звідусіль
    Я розпишу весь сум свій нотний
    акорди підуть в мандрівці
    і болю мій останній злотий
    не зрушать втоми ходунці.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  12. Катруся Матвійко - [ 2010.11.05 09:42 ]
    * * *
    Я очі люблю твої...
    І руки до трему ніжні...
    Вуста, і голос, і сміх...
    І смуток, часом побіжний...

    Волосся люблю твоє,
    Що пахне осіннім листям...
    Як ходиш, сидиш, встаєш,
    І погляд щомиті різний...

    Усмішку люблю твою,
    Тепло твоє, серце, душу...
    Люблю тебе, так люблю...
    До неможливості... Дуже...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  13. Віктор Кучерук - [ 2010.11.05 09:31 ]
    Залишилося...
    Залишилося тільки не звикнуть
    За зубами тримати язик, -
    Залишилося спину не вигнуть
    І не впасти лицем у смітник.
    Залишилось не вішати носа,
    Що співається пісня невлад, -
    Що попереду дивляться скоса
    І жбурляють образи позад.
    Залишилось боятись не кулі,
    А що можуть зламати перо, -
    Краще бачить від недруга дулю,
    Ніж від друга носити тавро...


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  14. Катруся Матвійко - [ 2010.11.05 08:19 ]
    А осінь на мене зла...
    А осінь на мене зла -
    (Я зрадила їй з тобою) -
    Дощем по вікні стекла
    І стала собі зимою...

    Нехай уночі мороз,
    Та в серці буяє літо...
    Скажи, як тобі вдалось
    Мене восени зігріти?

    Хай осінь собі дощить
    І вітром холодним виє!
    Байдуже! Бо я в цю мить
    Твої цілуватиму вії...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  15. Галина Фітель - [ 2010.11.05 01:49 ]
    Космічна істерика
    Бліднуть плями на Сонці, червоніє Меркурій від люті,
    бризка ртуттю-слиною на сотні парсеків довкруг.
    І Венера забула любов, бо кольчугою перса закуті.
    Всі планети біжать на Чумацький некошений луг.

    Вже мобільник у Сонця розплавився від повідомлень:
    що за жарти красуня твоя дозволяє собі?
    Ми дали їй і нафту, і срібло, і злото, і кисень, і водень,
    вже забула хіба, як забракло вина і хлібів?

    Пише Альфа Центавра до Бета Персею:
    – Так, любий,
    мабуть, треба скликати міжзоряний Синедріон –
    синьоока планета Земля жовто шкірить китайського зуба –
    мало Місяця й Марса, подай ще Сатурн і Плутон.

    – Знаю, люба Ригель, зачекай, молоде та зелене,
    знов озонові дири туманять злегенька мізки.
    Поки місячний виросте сад і зелена евглена
    проживе там три дні, хай не тягне до Марса руки.

    А Сатурн і Плутон – то ще ті козаки галактичні:
    на розкішнії кільця комети розпушують хвіст.
    Чорні діри давно вже полюють на війни космічні,
    і танцюють в боях таємничо-зникаючий твіст.

    Може , вистачить їй для початку простенької кари,
    навчимо попередженням нашу малечу, зажди.
    Скажем, спека у липні, чи в січні грозовії хмари.
    Та порядок у Космосі ми наведемо завжди.

    04/11/2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (30)


  16. Софія Кримовська - [ 2010.11.05 00:46 ]
    Я випила до дна
    Я випила до дна твої бажання, літо.
    Я перейшла межу повернень і прощень.
    Сплатила за любов і за розлуку мито.
    Та щось лишилось там несказаним іще
    у білих пелюстках ромашкового раю,
    в лататті на воді, між буйночолих лип.
    Я в липні ще горю і в серпні догораю,
    ще на стегні тремтить полин, який прилип...
    Я випила до дна свої бажання, літо.
    Пожовкну і стечу у вічність із дощем.
    Або прийду у світ в останніх числах квітня
    рожевим янголям... і молоком іще...
    05.11.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  17. Віктор Чубенко - [ 2010.11.04 23:36 ]
    Олігархи
    Щоб ви всі так жили,
    І щоб я так жив -
    Вгамувати не легко "жабу"...
    Таланить двірникам: є у них ексклюзив
    На збирання осіннього скарбу!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Адель Станіславська - [ 2010.11.04 22:30 ]
    П'ю життя
    Павутиною,
    диво-дниною,
    осінь в даль
    проводжає
    туманом-хустиною
    днів печаль.

    Все розписано...
    Сум вколисано -
    хай поспить.
    Суть приховано,
    віру даровано
    в кращу мить.

    Кожним порухом,
    кожним подихом
    п'ю життя -
    тане день і рік,
    а за ним, і во вік,
    каяття...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  19. х Лисиця - [ 2010.11.04 21:25 ]
    Про ту любов…
    Дозуєш біль дбайливими ножами,
    Словами прикрощів так хочеш обійняти,
    І цю любов, до бісової мами,
    Послати б далі, і тебе не знати.

    Про ту любов, про те кохання інше
    Напишеш більше? Ну й нехай, дай Боже…
    А почуття і тут цвітуть як грижа;
    Дзвенять думки чужі,чи перехожі.

    Про те: «Любив, але життя не бачив»,
    Про ті їдкі, до слова, перли з неба,
    Зв’яжи вінок, повісь собі на плечі,
    Люби себе, як решту вже занедбав.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  20. х Лисиця - [ 2010.11.04 21:13 ]
    Подих самотності
    Цього місяця віє самотністю,
    І байдужість збирається втішити,
    Мені пише листа у тривожності,
    Почуття хоче хрестиком вишити.

    Не тримай мене більше у близькості,
    І не слухай останнього приспіву,
    Я тепер у твоїй незалежності
    Все збираю уламки бентежності.

    Я тобі не дарую у відповідь,
    Не віддам ці облудні прелюдії,
    Не розсиплю замучені вироки,
    Розмальованих тишком минулого.

    Не пробачу холодного дихання,
    Ні заручення з заперечністю,
    І таке тотальне зневірення
    Із гарячою безсердечністю.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  21. х Лисиця - [ 2010.11.04 21:30 ]
    Боль
    Мне больно, очень больно,
    Ты вырвал сердце грубо,
    Ты вызволил как демон
    Печали дом угрюмый;
    Построил из газеты,
    Свои слепые стены.
    Ну что ж… Печатай лето
    Себе на перемене.
    И ври своими снами,
    Растрачивайся ветром,
    И делай оригами
    Из каждого куплета.
    Я больше не советчик.
    Не больше, и не меньше,
    И мне хватает боли
    Твого пустого света.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  22. х Лисиця - [ 2010.11.04 21:15 ]
    * * *
    Не стримана, не зніжена словами,
    Не злякана праобразом омана;
    Тебе розбестила своїми косами
    Розчулена холодна переправа.

    Тебе кохає вітер поспішаючи,
    Щебече жайворон замовлені ним гами,
    Цілує руки, серце прикриваючи,
    Звабливими безмовними дощами.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  23. Олена Герасименко - [ 2010.11.04 20:12 ]
    ***
    Мовчала б я, та тільки не мовчиться –
    неспокій в груди б’ється, ніби птиця.
    Мустанга неприборканість зухвала,
    що доля до пори в собі ховала –
    копитом б’є в життєву круговерть:
    звідтіль- життя, потойбіч – вірна смерть.
    Не знаючи арканів і вудил,
    в моє життя знічев'я приблудив.
    Мчить напролом усупереч вітрам,
    зчиняючи у часі тарарам.

    Час – таїна і час- великий зодчий,
    скипа в крові бентежно і урочо.
    В нім думка – лук, в нім слово – тятива.
    і мить ота, що словом ожива.
    Баластом честі, совісті, огуди –
    моя душа, задивлена в усюди.
    Час - то роса, що віями скрапа,
    кровина й піт – солоний, мов ропа.
    Він епос, і епоха, і народ,
    історії живий круговорот.
    Діставши щиру правду із пітьми –
    набудем право зватися людьми.
    Та й цього мало –
    винести урок,
    карбуючи живого часу крок
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  24. Віталій Білець - [ 2010.11.04 20:16 ]
    Скільки серцю ще битися ?
    Скільки серцю ще битися ?
    Скільки думам ще думатись ?
    Промерзати і плавитись,
    Розбиватись ущерть...
    Скільки оку дивитися ?
    Зором коротко сунутись
    За забуквлені літери
    До предвічних оперть.

    Час міцніє хвилинами,
    Закорковує в спогади
    Рясні сльози відплакані,
    Відшумілі літа…
    Ніч за чорними спинами
    Стелить снів в’юнкі огуди,
    Душу млою придушує,
    Мов тяженна плита.

    Безголосими зорями
    Небеса пересіялись,
    Перестиглими долями
    Колосіє земля.
    Ще сади соловейками
    По весні не відмріялись,
    Світ іще відживляється
    З висоти журавля…


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  25. Наталія Крісман - [ 2010.11.04 19:12 ]
    ТАВРО РОЗЛУКИ
    Тебе нема... Тікають сни у даль незриму
    І мріям крил для лету так тепер бракує.
    Слова освідчень в мені боляче пульсують,
    Шматують душу дум сумних колючі рими.

    Долаєм відстань сподівань, безмовних тіней,
    Ідем наосліп по чужих лише дорогах.
    Тебе нема. І лиш молитвами до Бога
    Я топлю в серці безнадій холодний іній.

    Тебе нема. Вже не втішаюсь навіть снами,
    Мов крок один лише від прірви розділяє.
    Хотіли разом скуштувати крихту раю,
    Та світ самотності від нині поміж нами.

    Похмурі дні, гірка печаль, схололі руки,
    Безмовні ночі проростуть в самотні ранки.
    Я вигораю без любові до останку -
    На дні душі поставив хтось тавро розлуки...

    Тебе нема...
    4.11.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (11)


  26. Олена Герасименко - [ 2010.11.04 19:22 ]
    ***
    А зорі падають у штопор,
    збивають яблука летючи.
    Чатує ночі тінь на здобич,
    метнувшись хмарами із кручі.
    Гойдають зоряні канати
    квадрати вікон.Гаснуть звуки...
    Грай-вітер шелестом листатим
    тонкі берізок пестить руки.
    Шаліє сутінь волохата,
    і губить сни в долоні часу,
    і місяць, всівшися на хаті,
    збирає росяні прикраси.
    На погляд, зведений до неба
    спадає благовість незрима.
    Півні горлають в ніч о третій,
    десь там, у світу за дверима

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  27. Тетяна Яровицина - [ 2010.11.04 19:35 ]
    Спробувати треба
    – Доню, годі вже, засни!
    Рев у вухах свище!
    .......................
    –...Добре, рибко, поясни:
    плакати навіщо?
    Називали з татом ми
    дівчинку Надійка,
    а під нашими крильми
    виросла Жалійка?
    Діти ниють повсякчас –
    старшим що робити?

    Та відказує дівча:
    – Все одно – жаліти!

    – А як ти – не у біді,
    й ну вередувати?!
    Що робити нам тоді?

    – Якось покарати...

    – Ну, кажи тоді вже як,
    щоб дійшло до тебе?!

    – Та не знаю, мамо, я!..
    Спробувати треба.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  28. Юрій Лазірко - [ 2010.11.04 18:14 ]
    Полковник Iван Нiс
    Чужа історія себе завжди калічить.
    Для когось зрада – куш, але для когось – відчай.

    Хіба той легко заживе, хто зміг і зрадив?
    У серці зраненім помре – як друг і радість.

    Крізь час плюю тобі в обличчя, клятий Носе.
    Не знаю як таких, як ти, земля ще носить.

    Коли всі, як один – нараз міцніють мури,
    знайдеться в курви син і розіпне Батурин.

    І хрест на хрест, як дві дощу краплини, схожі.
    Та не один, як перст, хто рідну кістку гложе.

    Пливуть плоти і Сейм спливає, ситий кров`ю –
    така розрада і печаль за безголов`я.

    А вороги лютіші за монгол й вандалів –
    того, хто гонор боронив – колесували.

    Дітей – і тих із тіл повизволяли хутко,
    церковні бані падали й палали в смутку.

    Твоя душа не закричала гола й хвора –
    за тим що втопче кінь і вийме потім ворон.

    А сорок років заколишуть терням стогін,
    на стигмах попелища, в щасті вкрай убогім.

    Мені бракує слів на злість і анафему,
    нехай здригнеться ґніт у племені твоєму.

    Нехай хриплять, затнуться їхні словорізи,
    і ржа покриє слух, і думка не пролізе.

    Така то правда, Носе, чорна – бо запекла,
    вона на варті неба, при дорозі в пекло.

    Давно пшениця в небо проросла... Та досі
    без булави лишається земля і з Носом.

    3 Листопада 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (13)


  29. Юлія Івченко - [ 2010.11.04 16:00 ]
    Далі...
    розказано все , як є, на вушко в казки переказано,
    вмить відлітає письмо жовтого сяйва узбіч.
    сірий собака Бровко до мого серця прив’яжеться,
    як домовчиться уся посмішка протиріч.

    з шафи – зім’ятий шарф, фото – в блокнот залистаний,
    втомлений листопад гупає вітром у двері.
    в мене сьогодні серце дзвонами цілить на відстані.
    далі –суха трава прозою тягне : Де ви!

    як дозбираю до бубочки кралі – коралі зідрані,
    сила тектиме по стовбурах білих малесеньких рук.
    знаєш , це так прекрасно гратися сонце-митями,
    не запікатись калиною в чорно-багряну журу.

    донею хвилюватися , де ж ти, смішна грабіжнице?
    до запобіжника совісті зможеш – то добіжи!
    префікси, суфікси, корені спокою врешті ріжуться,
    як немолочні зуби, дивно – такий режим.

    далі - старі дахи. Мама… Дівчинка... Барбі.
    випитий барбовал – спогад – лунка струна.
    гратиме сивий бард сім колискових вусатих,
    і захлинеться серце сяйвом його серенад...

    далі –такий сумбур: сурми, сурма, пурпур,
    день –як затерте драже, вкотиться на канапу,
    в ньому солодкий сироп загострених температур...
    в ньому моя любов Бровкові зализує лапу.)
    Листопад. 2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (6)


  30. Юрій Зозуля - [ 2010.11.04 14:59 ]
    Причетність творення
    днем літнім
    стовп світлий
    втверд світлопад

    а ніч тиха
    темно диха
    над зорепад

    на нові творіння
    світлі їм падіння
    намоли стремління

    чи не переймайся
    сам гори здіймайся
    як нема терпіння

    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (10)


  31. Алексий Потапов - [ 2010.11.04 14:55 ]
    Под монастырь
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (14)


  32. Юлія Шешуряк - [ 2010.11.04 14:40 ]
    ЗНАЙ:
    знай:
    кожною ранкою, подряпиною, синцем
    хворію за тебе, коли ти живеш он-лайн.
    вже й осінь минає, а в мене і досі це
    тремтіння колін, затавроване тегом "рай".

    провалені спроби нарешті побути вдвох -
    закладене в генах повернення у едем.
    вирощує яблука наш особистий волхв,
    чекає, коли ж ми дозріємо і прийдем.

    пірнаю у тебе, немовби жак-ів кусто,
    червоним фарбую у календарі число.
    привіт, мефістофелю. хочу сказати "стоп",
    щоб нас у офф-лайні зимами замело.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (28)


  33. Лілія Васільєва - [ 2010.11.04 12:49 ]
    Без тебе
    Холодними стали ночі без тебе.
    Пішов ти, розтанув у синій імлі.
    Ти біль мій, ти дар мій, посланний небом,
    Ти промені світла в моєму житті.

    Наповнились болем очі без тебе.
    Тебе вже немає - і я вже не я...
    Нема мені сонця, нема мені неба!
    Згасає у хмарах вже зірка моя.

    Пішов ти - й мої опустилися крила,
    Знесилена, я у безвість іду.
    Вернися, коханий, без тебе не сила,
    Без тебе, між зір я свій шлях не знайду


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  34. Лілія Васільєва - [ 2010.11.04 11:58 ]
    ***
    Зігрієш ніжно рук своїх теплом,
    Вуста наповниш пристрастю палкою.
    Сплітає ніч тенета нам обом,
    Вогненну павутину нам з тобою.

    Сплетуться долі, душі і серця...
    І де чиє уже не розібрати.
    Від злого ока ніч сховає нас,
    А зорі пильно будуть вартувати.

    Своїх долонь теплом зігрій мене,
    В моїх очах впізнай себе самого.
    Бо сплине все, бо все мине,
    Окрім кохання, не залишиться нічого


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  35. Зоряна Ель - [ 2010.11.04 11:27 ]
    Прощай, літо!
    В таку погоду можна тільки пити.
    Хмільні літа, настояні на літі,
    десь там, позаду,
    половіє жито,
    в червінні дзвони
    дзвонить пізній мак.

    А я іду на спраглий гомін поля,
    і серце в небі
    ластівкою молить:
    нехай назавжди, хай...
    це – доля, доля!
    і молодість вертається навспак...

    Заковано луну в дереворити,
    бо їй тепер не вільно половіти,
    на спогади двоколірні розбита,
    вона тепер німує –
    просто знак.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (16)


  36. Юлія Гладир - [ 2010.11.04 10:04 ]
    * * *
    Мені б вікно дивитися на світ,
    На місяць із тавром старого храму.
    Й того, який ще й досі сам не свій
    Від слів моїх. А власних знову бракне.

    З душі ходити в душу навпрошки.
    Стелити ніжно ніч на ложе шовком.
    Та пальців розплітаються стежки,
    Загорнуті в забутий нами жовтень...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (15)


  37. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:52 ]
    Світять нам вони в ночі…
    Світять нам вони в ночі…

    Світять нам вонив ночі…
    Хто вони такі?
    Це краплинки серед неба,
    Це непройдені світи,
    Це не може бути інше,
    Як зірки з височини.
    Зірка сяє, вона мріє.
    Та для чого нам вона?
    Зірка треба, вона вміє,
    Як зробити світ добра.
    Вона знає, хто кохає,
    Зірка знає, хто не спить,
    В кого думка десь літає
    І хто в світі зміг тужить.
    Зірка спить… чекає ночі,
    Щоб зробити щось нове,
    Людям світить у дорозі,
    Щоб здолали вони все.
    Лиш важкі, перисті хмари
    Зможуть знищити її,
    Як своїми рукавами
    Геть затулять світ зорі.
    Та і це не на всю вічність,
    Це лише на даний час.
    Та і це не може знищить,
    Світ зорі, щоб він погас.
    Зірка вічна, мов життя,
    І завжди пливе вона,
    За ті гори і долини,
    Де чекає нас буття…
    2002 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:28 ]
    МРІЮ І ЗНАЮ

    Я мрію про світ у квітках,
    Де все не старіє в роках,
    Де батько поради дарує,
    А мати ні дня не сумує.

    Я мрію про світ у зурках,
    Де радість палає в очах,
    Де відсутні розлука й біда,
    Де ангел рятує життя.

    Я знаю, що світ не стоїть,
    Що час щосекунди летить,
    Що мрії зостануться тут,
    А я оберу свій маршрут.

    Я знаю, що важко зі мною,
    Коли зостаюсь я собою,
    Та можна мене зрозуміти,
    Бо треба в житті лиш радіти.

    Я мрію і знаю й кохаю,
    Я живу і радію, і маю.
    Я хочу мріяти, знати й кохати,
    І жити й радіти і мати! 18серпня 2007р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:28 ]
    Життєграй

    Дивлюсь краплі дощу на долоні.
    Вони ніжні й криштально прозорі.
    Безтурботні, живі і німі.
    Що такого немає в мені?

    Бачу сонечко грає квітками,
    Все проходять роки за роками.
    Ми зростаємо йдемо від мами,
    Бо тепер ми керуємо нами.

    Дивлюсь вітер гуляє по полю,
    Як кохання, що йде за спиною.
    Він холодний і дуже сумний,
    Безтурботний, живий і німий.

    Бачу люди ідуть на долині,
    Всі щасливі й усміхнені нині.
    Тільки вітер і краплі сумні,
    Безтурботні, живі і німі…
    Вересень 2004рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:14 ]
    Задумайтеся мужики


    Бог створив їх із краси,
    Щоб у світ добро несли.
    Щоб любов посіяли,
    Щоби зло розвіяли.
    Щоби поклонялись їм,
    І квіти приносили.
    Щоб дарунки дорогі,
    Золоті підносили.
    Ми ж їх дуже любимо,
    Бо вони чудесні.
    На престол підносимо,
    Вчинки піднебесні.
    Ми їх поважаємо,
    Ними гордимося.
    Зали прикрашаємо,
    Щоб добро велося.
    Ось така вона –
    Доля ця жіноча.
    Ось така вона –
    Воля ця пророча.
    Нарекли жінок на світ
    Щастя зберігати,
    А тепер чудесний цвіт
    Нікому плекати.
    Бо жінки тепер у нас –
    Воїни мужніші.
    Бо жінки тепер у нас –
    Стали наймудріші.
    Вміють дати копняка,
    Відіслать далеко.
    Ось подяка вам така
    Чуєте лелеки!
    Добре, що тепер жінки
    Знають собі ціну.
    Задумайтеся мужики
    Про свою картину.
    В світ прийшли нові жінки,
    Щоб його змінити.
    Щоб невдячні вчинки ці
    Сміло підкорити.
    10 липня 2008р. 11.10год


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:11 ]
    «Якби ви вчились так, як треба…»

    Усіх по-різному навчають,
    Усі по-різному кохають.
    Але чи любиш Україну?
    Чи мову вчиш, чудовий сину?

    Наука – може, й нелегка,
    Та чудернацька і летка.
    Будеш ти вчитись – будеш жити,
    Бо ж що то неуком робити?

    Ви ж покоління – українці,
    Живете в синьому барвінці.
    То що, так важко захистить,
    За рідну землю положить?

    Шматочок рук своїх важких,
    Чолом зуміти поробить.
    Принести людям і країні,
    Чудові роки не збіднілі.

    Та думайте сьогодні ви,
    Бо взавтра будете батьки.
    І діти схочуть запитати:
    Чого навчились батько й мати?

    Як народились в Україні,
    Отак зумійте й відстояти,
    Як боронились предки сиві,
    Ви спробуйте повоювати.

    Та тільки не війною, прошу,
    Бо знищите усе хороше.
    Ви розумом зламайте кригу,
    Творіть свою новітню книгу.

    Подякуйте своєму роду,
    Прощення в Бога попросіть!
    Знайдіть же правду і свободу,
    Й нащадкам все це розкажіть!

    Що жити в світі – всім нам просто!
    А жити гідно – це геройство!
    30.12.2004р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:14 ]
    Що треба для щастя?


    Іду собі по вулиці,
    Навколо поглядаю.
    Розповідаю донечці,
    Як люди поживають.

    Всі хочуть буть щасливими
    І роблять так багато.
    Щоб мріям стать можливими,
    В житті настало свято.

    Та щастя різне в кожного:
    Комусь потрібні гроші,
    А тим не треба жодного,
    Лиш порвані калоші.

    Он тим здоров’я треба,
    Літа закрались в коси.
    А тим безхмарок неба
    І найчистіші роси.

    Он ті – ще молоді,
    Їм би кохання без зорі.
    А тим потрібне тепле слово,
    І з рідними була розмова.

    Комусь потрібне розуміння,
    І тим обійм не вистача.
    І всім потрібне говоріння,
    А тим пошли Бог дитинча.

    Тож, доню, істина проста –
    Для щастя треба річ одна,
    Щоб люди жили й вірили,
    Що будуть всі щасливими!

    3.12.2009р.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:20 ]
    Пам'яті ветеранів


    Ви довго йшли по тій дорозі,
    Здавалось, вже життя нема.
    Та перемога на порозі,
    Сама ж так просто не прийшла?!
    Бо стільки крові, стільки смерті,
    Нам принесла страшна війна.
    Хотілось: «Тільки би не вмерти,
    Дійти до краю, до кінця».
    Я все лиш уявляти можу,
    Нічим вже вам не допоможу.
    Бо хтось вже спить у вічнім краї –
    Його в живих уже немає.
    А хтось старенький, той крепкенький,
    Я бачу вас лиш раз на рік.
    Той білокурий, той сивенький,
    І вже скорочується лік.
    Вас зостається зовсім мало,
    Страшна війна бере своє.
    І смерть зявляється, як жало,
    І горе знов існує й є.
    Чого не ввіковічить доля?
    Цих ветеранів – трударів.
    Була ж не їх ота сваволя,
    Йти геть від дому, матерів.
    Вони – сердеги – так старались,
    За рідну землю позмагались.
    Подарували нам життя,
    Щоб йшли сміливо в майбуття.
    Хай в їхнім домі світить сонце,
    Хай місяць загляда в віконце,
    Хай вітер принесе літа,
    А зорі сіють їм життя!!!
    2005


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:13 ]
    Наше диво, наше свято..


    Нова зірка на небі зясяяла
    І тебе на руках обіймала я.
    Вже нарешті настав час
    І ти, доне, з'явилась у нас!

    Кругленькі ґудзиками очки,
    Такі ж маленькі ручки й ножки.
    Прекрасна, ніжна і красива
    Нікуся наша народилась.

    Та час іде, а ти ростеш
    Вже діда поглядом знайдеш.
    Ти вже гелгочеш і смієшся,
    Сидіти хочеш не вдається.

    Ти наше диво, наша радість,
    І не страшна тепер нам старість.
    Та тільки б ти була щаслива,
    Здорова, мила і вродлива.

    Ми завжди будемо з тобою,
    Коли підеш своєю ти ходою.
    Коли уперше скажеш мама,
    Коли на руки вилізеш до тата.

    Ти наша зірка, наше свято,
    І щастя нам даруєш ти багато.
    З тобою усміхаюсь я завжди,
    Хай Бог не шле тобі біди.

    Ти будь людиною простою,
    Іди у світ з великою любов’ю.
    Неси ти світло між людьми,
    А ми будем твої батьки!


    Жовтень 2009 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  45. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:53 ]
    Доля – одна…

    Щоб сказати – я щаслива,
    Слів буде замало.
    Щоб сказати – я смілива,
    Справ буде багато.
    Щоб сказати, що здолала,
    Я свої незгоди.
    Я життя ще не прожила,
    Вірите народи.
    Я скажу, що я живу,
    Я існую й маю.
    Я скажу, що я іду,
    Перепони знаю.
    Я скажу, що я навчилась,
    Вірити у краще.
    Я скажу, що я трудилась,
    Бджілоньки не гірше.
    Вам скажу, що вірте долі,
    Вірте Божій волі.
    Що призначено, те і буде,
    Бог гріхи вам незабуде.
    Все, що недобре коїться,
    Добром обернеться.
    А ви сильними станете,
    Якщо горе здолаєте.
    Закликаю! Просто живіть,
    Життя насолоді явіть.
    Просто кохайте і майте,
    Просто життя не зламайте.
    Знайте, що буде краще,
    Можливо, буде і важче,
    Та сили в собі знайдіть.
    Всі турботи переступіть.
    Живемо раз не два,
    І доля дається одна!
    8.07.2008р. 12.50 год


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:52 ]
    Мрії, що збуваються уснах


    Людей багато живе в світі,
    Усі їх мрії не здійснить.
    А мої мрії тим багаті,
    Щоб було в світі легше жить.

    Не з золота вождя нам треба,
    А треба того, щоб любив народ,
    Щоб він не був зажерлива підлота
    І не ганьбив селянський наш город.

    Ми - люди, вмієм жити добре,
    Всі знаєм працю, відчуваємо снагу.
    І розумієм добре своє горе,
    Жорстоко відбиваємось в бою.

    Не вийшла на арену всіх найкращих
    Чудова Україна… Та невже?
    У цьому буде горе і нещастя,
    Що у безодню Батьківщину заведе.

    Для тебе, земле, лише щастя
    Бажає серце і душа.
    В далеку путь через безмежжя,
    Лунає звук любові утіша.

    Мабуть, мене ти не почуєш,
    Бо все в тобі кипить-біжить.
    А моє щастя ти ж відчуєш,
    Бо швидко звістка прилетить.

    Ти ще така слабка, країно,
    Але народ не хоче повставати.
    Якби хотіли Україна-мама,
    Могла б тепер спокійно процвітать.

    В моїх ти мріях, земле рідна,
    Цвітеш квітуєш, як той мак.
    І твоє небо жовто-синє
    Мандрує по своїх степах.

    Невже ми – українці – не спроможні
    Свою земельку уквітчать.
    Не вірю, що пани заможні
    Хотять Вкраїну сплюндрувать.

    Хоч серед нас не всі доброти,
    Та ми живемо, ми ідем.
    Хоч не встають всі до роботи,
    Та ми поможем, підіймем.

    На тебе, український мій народе,
    Свої надії поклада.
    Для тебе, мій козачий роде,
    І мрій своїх вже не шкода.

    Аби любили всі Вкраїну,
    Я б і життя вже віддала.
    Якби вернулись в Україну,
    Надія, мова і життя!!!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:20 ]
    Основи людини



    Друзі, кажуть, в біді пізнаються.
    Так, це правда…
    Друзі – це люди, за яких б'ються.
    Так, це правда…

    Дружба – це слово широке.
    Може, я права…
    Дружба – це щастя високе.
    Може, я права…

    Друг – це людина прекрасна.
    Я добре знаю…
    Друг – це ворога ласка.
    Я добре знаю…

    Віра – це та, що спасає.
    Не помиляюсь…
    Віра – це та, що вселяє.
    Не помиляюсь…

    Віра – жива і нова.
    Не сумнівайтесь…
    Без віри я б не була.
    Не сумнівайтесь…

    Надія – квітуче імення.
    Я запевняю…
    Надійтесь і буде спасення.
    Я запевняю…

    Любов – це не річ.
    Я розумію…
    Любов важко зберіч.
    Я розумію…

    Розлуку важко любить.
    Я зневажаю…
    Розлуку не можна убить.
    Я зневажаю…

    Розлука – проклята й лиха.
    Я зневажаю…
    Розлука веде до гріха.
    Я зневажаю…

    Щастя не можна забуть.
    Воно всебічне…
    Щастя не можна збагнуть.
    Воно всебічне…

    Щастям людина живе.
    Переконалась…
    Щастя – прекрасне й нове.
    Переконалась…

    Рідні – це люди живі.
    Я їх люблю…
    Рідні – це ніби святі.
    Я їх люблю…

    Захоплення – щось то таке.
    Я вже незнаю…
    Захоплення – вільне й легке.
    Я вже незнаю…

    Сонце – його не сягнуть.
    Я вірю…
    Сонце – його не збагнуть.
    Я вірю…

    Сонце, що нас зігріва.
    Я його бачу…
    Сонце – зірка велика й нова.
    Я його бачу…

    Доля – вона здожене.
    Я не втікаю…
    Долю ніхто не мине.
    Я не втікаю…

    Кохання - п'янке й чарівне.
    Я не зустріла…
    Кохання – лілеє й не жде.
    Я не зустріла…

    Земля – це все, що в нас є.
    Не помиляюсь…
    Земля існує й живе.
    Не помиляюсь…

    Серце – плаче й болить.
    Я його чую…
    Серце – ніколи не спить.
    Я його чую…

    Мрії – це вічно живі,


    Я утверджаю…
    Мрії – зірки золоті.
    Я утверджаю…

    Життя – не просте й не легке.
    Я ним крокую…
    Життя – не буває м'яке.
    Я ним крокую…

    Життя для всіх вічне.
    Пізнайте його…
    Житття – не всебічне.
    Розгорніть його…

    Людина – створіння Землі.
    Так всі пишуть…
    Людина – зрозумій її.
    Так всі пишуть…

    Скільки писати мені?
    Щоб ви зрозуміли.
    Ми – істоти земні,
    Що жити не вмієм!


    Вересень 2004рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:04 ]
    Звикла жити тобою

    Я звикла бачити сонце,
    Я знаю звуки дощу.
    І вітер, що дме у віконце,
    Приносить долю свою.

    Життя, ніби море безмежне,
    Несе нас в небачену даль.
    Кохання й розлуку дарує,
    Ніколи нікого не жаль.

    А я звикла жити тобою,
    Прокидатись з усмішкою твою.
    Обіймати тебе, цілувати,
    Це називаю – кохати!

    Нас з тобою доля єднала,
    Хоча квітами все не квітчала.
    Зате в горі ми разом ідем,
    Разом вихід завжди знайдем.

    Одна дорога нам дана від Бога,
    Одну любов ми маємо завжди.
    І хай зустрінем перепони й гори,
    Кохати – це не річку перейти.
    Коханий, я живу для тебе,
    Для тебе усміхаюсь кожен день.
    Тобі дарую ніжність і кохання,
    Для тебе народжу дітей.

    Я готова бути із тобою,
    Хоч до смерті, навіки нехай.
    Свою душу присвячу любові
    І тобі дорогому віддам.

    Моє серце належить тобі,
    Тільки ти здатен його зігрівати.
    І нічого не треба мені,
    Лиш в обіймах твоїх засинати.

    Тож навіки ми будем удвох
    І кохання своє збережемо.
    І надію, і віру й любов
    Через стежку життя пронесемо!

    2007р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:58 ]
    Чому трояндочки сумні?


    Похмурі тіні у куточку,
    Похилі квіти на столі,
    Сумна картина у віночку,
    Троянди білі і сумні.

    Зігнули голову донизу,
    Стоять у задумі самі.
    Ще мить і вже вони загинуть
    Й навік залишаться одні.

    Чому нема води в графині?
    Чому стакан стоїть пустий?
    Все вимерло, немов в пустині,
    Стоїть покинутий цей стіл.

    Вже не надіється троянда,
    Що буде жить вона завжди.
    Як та покинута людина,
    Сумна від горя і біди.

    А скатертина біла і проста,
    Немов життя картина та.
    Де все змальовано: любов,
    І горе, й віру, навіть кров.

    Троянди – це ж найкращі квіти,
    А білий колір - доброти.
    Чому ж сумні стоять троянди?
    Це все художник знаєш ти.

    Бо тільки Вам належить зміст,
    Про те, що створено в картині,
    А ми шукатимемо міст,
    Щоб зрозуміти все віднині.

    Чому трояндочки сумні?
    Що сміло так їх зажурити?
    Чи так залишаться одні?
    Чи хтось зуміє їх поляти?
    2005р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Марина Яковишена - [ 2010.11.04 10:32 ]
    СОН ПРО ШЕВЧЕНКА
    СОН ПРО ШЕВЧЕНКА


    Ви хочете то вірте, може, й ні,
    Але приснивсь Тарас мені.
    Дідусь Шевченко наш крилатий,
    Почав мене про все питати.

    Як Україна? Як живем?
    По стежці правдою ідем?
    Чи щось у світі та змінилось?
    Чи є в людини Божа милість?

    А що я маю говорить?
    Стою руками лиш гойдаю.
    А серце, серце так болить,
    Додолу голову склоняю.

    Тарасе мій, поете сизокрилий!
    Моя душа тобою лиш жива.
    Твоя онукая, Дідусе милий,
    А мати – Україна молода.

    Тебе всі знають, всі тебе шанують,
    Та все ж надії так і не збулись.
    Бо люди в світі правдою торгують,
    В думках народи миром не зійшлись.

    Твоїми віршами, поемами живемо,
    Тебе, Шевченку, кличемо з небес.
    У віршах душу до небес проллємо,
    Щоб наділив ти силою і нас.

    Тарасе, твої вірші – то перлини,
    Твої поеми – то жоржини,
    Талант у тебе – то кришталь,
    Ще не засвоєний, нажаль.

    Ми покоління нашої країни,
    Ми є онуки серця Дідуся,
    Ми любимо й шануємо калину,
    Доносим мрії в світ митця.

    Тоді благав мене Шевченко,

    Нам Україну сохранить.
    Казав «Лілею» й «Катерину»
    У світ приносить і любить.

    За нас я твердо відповіла,
    Що Україна – це земля.
    Де все відверто, все щасливо,
    Де квітне мова золота.

    Тарас мене тричі рукою
    Перехрестив – благословив.
    Просив не проливать рікою
    Даремні сльози за віки.

    Я усміхнулась, поклонилась,
    Видіння дивне зникло згодом.
    Отак розмова закінчилась
    З Пророком нашого народу.

    весна 2004 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1261   1262   1263   1264   1265   1266   1267   1268   1269   ...   1829