ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юрій Лазірко - [ 2010.08.11 00:47 ]
    Серце жовніра
    Півдикий погляд, півпустий.
    Кого на постріл підпустив –
    той міг би стати другом. Враже,
    сей бій всі вузлики роз`яже.
    Не сій же куль – а відступи.

    Пече залізо, біль тупий –
    ні дихати мені, ні вмерти.
    А небо, ніби душу здерто,

    стовпіє. Вітер пригостив
    голками тіло, і нести
    йому глибоке стугоніння
    мого тремкого піднебіння

    і крити тремолом густим
    се тріпотливе відпусти.
    Вже сонце висохло до тіні,
    я грію серце Батьківщині

    своєму вкоротивши бій –
    аж крапка проситься над `і`,
    аж скрапує сльоза за сина
    на однострій, де ще незимна,
    мов пелюсткова, квітне кров.

    Стиснув я п`ятипало знов
    свій біль і серцю попустило.
    Неправда, що душа безкрила –

    я ледве втримував її,
    стинав зубами, землю їв
    і кликав маму – притулитись
    як Боже перестане битись,
    а решта – тиша обійме.

    Ви не кажіть, що я помер,
    а просто – що пішов до себе
    кидати погляди із неба
    в криниці вашої душі.

    А ви за мене помовчіть,
    думки визбируйте на віче –
    ятрітиму у стигмах січі.

    Ллю стуки серця...
    у дощі...


    10 Серпня 2010


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (29)


  2. Дмитро Чистяк - [ 2010.08.11 00:25 ]
    ***
    Ота ріка тебе не відпуска:
    Пливеш у просинь і пливеш за просинь...
    Зайшли дощі, затерпла перша осінь,
    А золота рука тобі – легка.

    Уже вода тобі – мов молода,
    І плаче вечір німо, як останній,
    І плаче вечір німо, ніби ранній,
    І цвіркуни вмирають по садах.

    Коли зведеться до небес ріка,
    Ти в кожнім вітрі і в зірниці кожній –
    Спізнав ти смерть не раз як усеможність,
    І золота рука тобі – легка.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  3. Салар Уюні - [ 2010.08.10 23:37 ]
    Акторіада (2-3)
    АКТ 2. СТАТЕВИЙ
    Стань струнко! Пий трунок
    Золоторунний ...
    Де твої руни? Чи залишив їх
    На пагорбах стегон дівок дебелих?
    Біляче Его твого кохання!!! Хай, - це востаннє.....
    Стоячи? Ні... Доживи до дивана злітної смуги і....
    О, як нестерпно! Чуєш оті голоси?
    Просто зі стелі??? Не чуєш? Сумно!
    Місячне сяйво крадеться облудно,
    В блюді цукерки стікають вершками,
    Ніч чорний чай колисає в стакані.
    Ми моногамні.... понад зірками....
    Самі... самотні.... доки світанок....

    АКТ 3 (нім.)
    Віллється симфонія площі
    В розплющені брамини дню.
    Твої наднебеснії очі
    Торкнуться живопису ню.
    Ти вплинеш на плин мого часу,
    Спіймаєш мене на живця,
    Відлущиш луску і прикраси
    В пастелі і в олівцях.
    Тоді заволієш в олії...
    І справді – то ласий натюр:
    Повія твоя і богиня
    Оголена від кутюр.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Коментарі: (46)


  4. Наталія Крісман - [ 2010.08.10 23:10 ]
    ЛЮБОВ НЕБАЧЕНА
    Мить без Тебе – втрачена,
    День без Тебе – згублений.
    Ти – любов небачена,
    Ти – мій сон улюблений.

    Ніч без Тебе прірвою
    Є мені глибокою.
    Шлях до Тебе міряю
    Вічністю неспокою.

    Сон без Тебе - чорними
    Душу накрив шатами...
    Та серця обгорнемо
    Мріями крилатими.

    Вечорами сніжними
    Щастя намалюємо,
    Дотиками ніжними
    Рани залікуємо.

    Самотою сплачено,
    Болем серця зміряно
    За Любов небачену -
    Ту, яку намріяли...
    2001-2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (18)


  5. Анастасій Гречкосій - [ 2010.08.10 22:41 ]
    Із Кардуччі
    О лялечко Маріє,
    Ну що - вірші для тебе?

    В*яне вірша стихія,
    О лялечко Маріє,
    Коли меланхолія
    в серце влітає з неба.

    О лялечко Маріє,
    Ну що - вірші для тебе?


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  6. Наталія Крісман - [ 2010.08.10 21:20 ]
    Єднання тіл і спраглих душ
    Не знає сорому любов,
    Коли вирують почуття.
    Ось знов пульсує в скронях кров,
    Ти знову мій, а я – Твоя.

    На крилах мрії полечу
    У світ, в якому Ти живеш.
    Любовне зілля досхочу
    З Коханим питиму без меж.

    Любов вогнем в мені горить,
    До Тебе прагну я чимдуж.
    Нехай триває вічно мить
    Єднання тіл і спраглих душ!

    Це божевіллям є, мабуть.
    Та почуття сильніш мене.
    Я пізнаю Любові суть,
    Коли з Тобою ми – одне...
    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  7. А Б - [ 2010.08.10 21:33 ]
    Спогади
    Трохи спогадів на серці,
    трохи пустоти,
    заквітчали думи ясні у моїй душі.

    Засвітило ясне сонце десь за небокраєм,
    зацвіли тюльпани немов із води барви,
    думи ясні закружляли, спогади ясні у душі моїй.

    Покотились сльози немов ріки по щоці,
    заболіло серце через біль минулий,
    що приніс образ твій мені,
    спогади поринули в яснеє минуле.
    Розлились образи біль і пустота,
    все згадало серце, незабуло:
    і життя, й кохання чисте і прозоре,
    і війну закляту з ворогами долі.

    Так згадалось все життя минуле,
    так згадались ріки і степи,
    край квітучий і луги квітчані,
    незабули пом’янути думи, спогади свої.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Наталка Приступ - [ 2010.08.10 18:52 ]
    Моя Перуниця
    Ти меч гострила цілу ніч,
    У мареві громових свіч
    Готові лука і тятива,
    Твоя душа – ріка жива

    Світанок запалив росу,
    Вдягнеш шолом, змахнеш сльозу,
    Твій стан – немов гнучка лоза,
    тріпоче на вітрах коса.

    Войовниці почесний сан,
    Ти - діва з племені полян
    Люблю тебе, та не збагну,
    Чому кохаєш ти війну?

    Коли земля дрижить від ката
    До бою стане моя Лада
    Перемогти або не жити,
    І гнів її не зупинити.

    Кривавий слід, борня, січа,
    Свобода на вістрі меча,
    Хай згине враз журба-одчай,
    Не бійсь, не плач, і не прощай...

    Якщо загинеш, мила, знай,
    Піду з тобою в диво-край
    Де полк священної війни,
    Перуна доньки і сини...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  9. Наталка Приступ - [ 2010.08.10 18:38 ]
    Волхвова наука
    Не плюй на землю, - бо вона свята,
    Не зраджуй друга – бо то гріх великий,
    Найбільше лихо - серця пустота,
    Найбільша втрата – час мільйоноликий,
    Не дай чорноті в думці жити
    Щоб совість чистою була,
    Не бійсь могутнього владики
    І не схиляй пред ним чола
    Гнушайся княжими дарами -
    В багно коштовності й метал,
    Відвага, воля, честь і слава
    Ось твій найкращий капітал
    Не вір очам, що сяють сонцем,
    Не вір оманливій красі
    Довірся Богу, а в людей
    нічого не проси.
    І не журися за минулим,
    на майбуття не ворожи,
    Не сумнівайся – то лиш хвилі
    На дзеркалі ріки-душі...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (3)


  10. Наталка Приступ - [ 2010.08.10 18:54 ]
    Світ до нас
    Ген за рікою дикі білі коні
    Промчали збивши крапельки роси,
    Зоря цивілізації засяла
    Земля не знала борони і рала,
    Трава не знала гострої коси.
    Немає кріпака, немає пана,
    І братовбивство ще не почалось
    З двох козаків по три гетьмани
    На сором нам іще не розвелось,
    Нема Мефодія й Кирила,
    Нема війни ради Христа,
    І мудрість всю найстарші з роду
    Передавали з вуст в уста.
    Ще не написано закону –
    окрім того, що у душі,
    Іще асфальтом не залили
    Зелені спориші
    Іще не винайшли рушниці -
    Життя то диво, не сміття,
    Гуляють дикі звірі й птиці -
    Годує їх з руки дитя.

    Минають дні, хвилини, миті,
    І літо змінює зима,
    Ідуть страшні кровопролиття
    У світ, де нас іще нема...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  11. Наталка Приступ - [ 2010.08.10 18:48 ]
    Князь Святослав
    Зове до бою Мати Слава
    Дзвенять мечі,
    Мій час настав
    Я возвеличу Русь-державу
    Я – Святослав!

    Не жирувати у хоромах,
    Я дух гартую у січі,
    Тремтять від ворога сіроми
    Що зніжили мечі.

    Вже ріг сурмить,
    Зве до походу
    У добрий час і добра путь
    Загинути не підкорившись
    Бо мертві сорому не ймуть!

    Благослови ж до бою, волхве,
    Щоб міцно меч тримав в руці,
    Ще нас не навчено терпіти
    Коли ударять по щоці.

    Я сонця й неба голос чую
    У тихім шепоті трави
    До перемоги шлях торую
    Іду на ви!

    Старі легенди пам'ять бережуть
    Тисячолітня не померкла слава,
    В час бездуховності та смут
    Земля чека нового Святослава...



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  12. Олександр Заруба - [ 2010.08.10 16:28 ]
    * * *
    Коли зведусь востаннє в повен зріст
    І шаблі слід від рамена навкіс
    Моє зболіле перекреслить тіло,
    Нехай мене як дощ прийме покіс,
    Зросте чабрець і гостролист-рогіз
    Як птаха Алконост зімкне у тузі крила.

    Але ні меч, ні чужинецький ніж
    Одній душі відомих роздоріж
    Не розсіче, як не розсік донині.
    Спали мене, розвій мене, засніж,
    Я ляжу в твердь, я твердю був раніш
    На ній одвіку зводили твердині.

    До Веж Небесних вищої мети
    Злітай до зірки птахою – лети!
    Гартує буря дух, хоч білить кості!
    Підніме брат братину на курган,
    Затягне плоть пекучі плеса ран
    І пісня Сиріном злетить до високості.

    23.07.09


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (7)


  13. Олена Багрянцева - [ 2010.08.10 16:01 ]
    Через серпень іду в сутінки...
    Через серпень іду в сутінки
    Я злякала тебе правдою
    Голос спеки такий вкрадливий
    Завтра буде новий штиль

    Вже не діють старі збудники
    Я неспритно тебе звабила
    Ця нав’язлива гра в правила
    Цей кумедний тепер біль

    Через серпень іду в сутінки
    Серпантином думок крадених
    Ця розмова для нас праведних
    Завтра знову новий штиль.
    10.08.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (1)


  14. Володимир Солодовніков - [ 2010.08.10 16:12 ]
    * * *
    Звичайно можно пригадать
    Оті часи бентежні й кволі,
    Коли не зошит, а "тетрадь",
    Щоразу відкривав у школі.

    І не перерву я чекав -
    Була до серця "перемена".
    Сьогодні матінку згадав,
    А прокричав у небо:
    НЕНЕ!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (5)


  15. Олександр Комаров - [ 2010.08.10 16:25 ]
    Василина Иванина. "Будни. Сентиментально-ироническое".
    Ты, говоришь, в силок словился?
    А ведь признайся – ты влюбился,
    И мысль, и сон, и сердца речи
    Все обо мне, сам ищешь встречи,
    Цветы, записки… даже слышком,
    Ах ты, мой ветреный мальчишка,
    Жизнь временами непростая:
    Ты полюбил – а я страдаю…

    10 серпня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.12)
    Коментарі: (4) | "Василина Іванина. "Будні" ----- Сентиментально-іронічне"


  16. Ланселот Музограй - [ 2010.08.10 14:55 ]
    СПОГАД ПОБРАТИМА
    Як лев чи тигр чи леопард,
    Він за Гвіневру воював,
    Й король великий - Едуард -
    Йому жону свою віддав.

    А ще він був, немов Орфей,
    І музикою ніжних струн
    Розчулював чарівних фей..,
    Стихав могутній Бог Перун

    І слухав згідливо десь там
    У небесах лицАрську гру:
    "За честь, красу прекрасних дам -
    Сто тисяч раз, Їй-Бо, помру" -

    Співав так лицар Ланселот,
    Схиляв до ніг своїх віки.
    І шанував його народ -
    На плечі клав йому вінки.

    10.08. 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  17. Софія Кримовська - [ 2010.08.10 14:46 ]
    Небо
    І що, скажи, наснилося тобі,
    що так ридало скрушно до світання?
    Здригалось громовицею і станом
    і марило… (Що хочеш – те й роби!)

    Ну нащо так лякати Божий світ?
    Дубам спросоння смикати рукава?
    Чого мовчиш?.. Та добре, буде кава…
    І печиво, і масло – все як слід…
    10.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  18. Віктор Цимбалюк - [ 2010.08.10 13:37 ]
    Гамаюн
    ...Перевернуті прапори...
    Перепльована Незалежність...
    Золоте під багном - не горить...
    Не летить Гамаюн у безмежність...

    ...Не пече мати хліб у печІ...
    Не горять над селом Стожари...
    Прислухайсь, ніби щур, уночі...
    Не забув ще, як сліплять фари?...

    ...Можеш радіо вбити - вбий!...
    Як непотріб, розбий телевізор...
    Далі йди у кабак і - вий...
    Заїдай матюками кризу...

    ...Спи, блаженний, все, як завжди...
    Пляшка водки, буханка хліба...
    Ось і фюрер твій: "Т-с-с, не буди..."
    - Kommen Sie in Donetsk, meine Liebe!..

    ...Ця держава - арійський край?...
    Ця країна - жидівський шинок!...
    Грай, юродивий блазню, грай...
    Тут, на святі "сваїх" - чужинець...

    ...І - живи, Гамаюн, живи...
    Пташе праведний, пташе віщий...
    Долю-дулю "сваїм" яви...
    Не пояснюй чужим, навіщо...

    Кумпала Вір, 09-10.08.2010 року,
    м. Хмельницький



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (18)


  19. Галантний Маньєрист - [ 2010.08.10 12:24 ]
    Для Неї
    На околиці лісу він виклав омріяний дім.
    А за вікнами сад, а за садом виднілося море,
    і вітрила леткі, і містечко у сні золотім,
    і щоночі займалося небо від "Ти - Моя Зоре!".

    На околиці раю вони полишили печаль.
    І мінялися весни у палахкотінні розмаю,
    і щоразу краси їх вкривала тілесна вуаль
    закохання, якому кінця не знайти, ані краю.

    На околиці часу вони загубили роки.
    Зачаровані дні закружляли у колі своєму.
    І коли усе інше потануло серед війни -
    ця одна їхня мить залишалась росточком Едему.

    Приспів:

    Я домальовую ранками світ наш -
    знову і знову -
    обрії,
    музику сонця,
    тебе кольорову


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (67) | "Все розпочалося з Декамерону..."


  20. Євгенка Заброда - [ 2010.08.10 11:10 ]
    Серце яблуневе
    Серце яблуневе
    Медовії струни
    Зсохлися під чорним,
    Млостно-чорним сумом...

    І маркітно ранком,
    Болісно співати
    Ллється гірка кава
    В горняткові грати

    День неначе пустка
    Обгортає плечі,
    Морозко і тихо
    Скиглить дикий вечір..

    Шкелки всі по сльозах,
    Шкіряться пітьмою
    В хмарах рання осінь
    Гойдається в зорях

    Серце яблуневе
    Ковані засуви
    Все мине-пролине
    З*явнуть квіти суму



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (1)


  21. Юлька Гриценко - [ 2010.08.10 10:45 ]
    Зраджені
    Між здорових лиш я занедужала,
    Споглядаючи сонце на відстані.
    І якими б не були байдужими,
    Все одно ще лежатиму близько я.

    Затремтіли на віях підсніжники,
    А сріблясті монети розтрачені
    І якими б не були ми ніжними,
    Все одно, наче зраджені плачемо.

    Загубились колись між роками ми,
    І, здавалось, провини загладили.
    Та якими б не були коханими,
    Все одно ще не раз когось зрадимо.

    І зустрілися десь між вокзалами.
    В різні потяги сіли замріяно.
    І вмивалися довго сльозами ми,
    Бо нікому, крім себе не віримо.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  22. Володимир Тимчук - [ 2010.08.10 02:37 ]
    Вслухання
    Ми хочем угледіти поклик –
    втрачаємо спокій…
    Ми хочемо чути спромогу – у русі ми є…
    Не чути волань допомоги…
    Не видно дороги…
    Чому ж нас так мало на все?..

    Ми хочем зростати у силі, скоряти вершини,
    ми прагнем проміння визнань і тепла,
    вдихнути живе в наше тління,
    відчути прозріння,
    здолати ту смерть, яка серед нас проросла!

    Свій шлях віднайти – так боляче, важко і слізно –
    Сизиф швидше камінь закотить.
    Саул
    уздрів поклик свій повернути…
    Невже нам не чути
    Прориву ось­-ось наростаючий гул?

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  23. Володимир Тимчук - [ 2010.08.10 02:06 ]
    дві частинки
    Дві краплинки
    дві частинки
    сяйва два
    Дві хмаринки
    дві дощинки
    два дощі
    У краплинках
    у частинках
    цілість вся
    У хмаринках
    в дівчиноньках
    вічнота
    Десь запруда
    десь погорда
    вся любов
    Кому нудно
    і сутужно –
    геть з оков

    3003.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Володимир Тимчук - [ 2010.08.10 02:11 ]
    К.Є.
    Чому
    Ти
    не опанувавши летом
    змінила
    небо
    на інше
    яке завтра
    зміниш
    за звичкою
    за покликом
    за долею
    теж
    не навчившись
    літати

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Олена Маляренко - [ 2010.08.09 23:15 ]
    ****

    Осіння ніч, вона така осіння!
    А в мене блима білий вогник у вікні.
    Ледь п’яний Вересень луза сире насіння,
    А шкаралупки дивні сипляться мені.

    Носатий Місяць (з носом от-та-кен-ним!)
    Десь взявсь, і ходить заглядає у хатки,
    А Осінь, фарбами і пензлем,
    Малює людям пальта і шапки.

    А в мене є сьогодні гарний настрій,
    Хтось каже: «Біс приходить на вікно.»
    Що ж, у моїх долонях трохи щастя:
    Тумани. Восьмий поверх. Холодно.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Олена Маляренко - [ 2010.08.09 23:31 ]
    ****


    Ви зараз далеко,за вами сумую.
    Дві сотні в світанку зведуться у бій
    Але я унутрішньо, мабуть, відчую,
    Коли на позицію стане мій рій.

    Прокотиться: «Слава!»
    У відповідь: «Слава!»
    І тиша застигне в німотній імлі.
    І Богу потисне Чорт руку лукаво, -
    Чи станеться так, що гра стане не в грі.

    Що треба в реальності вже боронити,
    Вставати з колін, чи тримати з ран кров.
    Що треба сьогодні до завтра дожити,
    Уголос сказавши про власну любов.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Олена Маляренко - [ 2010.08.09 23:45 ]
    ****

    Кофеїн чи кокаїн?
    Яка різниця?
    Обоє починаються на «К»,
    На «їн»закінчуються.

    За правилами цього світу
    Навчитися ще треба грати,
    Тому уважно в словниках
    Шукай всі значення й цитати.

    Щоби зрозуміти насправжки
    Всю сутність, істину єдину,
    Дивися не лише у край,
    Вдивляйся в середину!

    Поки на мітингах чи зборах
    Ще не повстав вселенський фронт,
    Ти не гадав, що ж то розквітне:
    Наш геноцид чи генофонд.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Олена Маляренко - [ 2010.08.09 23:48 ]
    Моє місто

    Я врешті починаю любити місто,
    У якому прожила понад дванадцять років.
    Хоча комусь тут буде затісно,
    Лиш стане чутно відлуння кроків -

    Твоїх, моїх, нерозчищених вулиць,
    Гопів у сквері за поворотом,
    Де, вдихаючи зиму тутешніх околиць,
    Ти стоїш із затисненим рукою ротом.

    А я люблю як димляться труби
    Похмар’ям азоту, а чи, може, клею,
    Тому я, без страху розкинувши руки,
    Впаду у обійми річкового глею.

    Я буду пірнати в зелінні Дніпрянім
    І з раками, задки, ходитиму в гості,
    Я вирощу зябра на стінках гортані,
    Щоб чути що кажуть затоплені кості

    Я вдивляюсь у кожного, й мені стає дивно –
    Під тілом м’яким механічні машини,
    А там, де на дотик зелене повітря
    У мутанта залишилось серце людини.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Олена Маляренко - [ 2010.08.09 23:43 ]
    ****

    Не бери нічого на халяву!
    Бо ти тоді лишаєшся один,
    Й рахуєш – скільки часу бродить кофеїн
    По венах мляво.

    Не бери нічого нахаляву!
    Халява зло, і користі не дасть,
    Й хай краще до чужого тобі буде зась,
    Зате своє буде цікаво.

    Не бери нічого нахаляву!
    Умій завжди нове створити,
    Бо за халяву слід платити,
    Чи вляпатись у якусь справу.

    Не бери нічого нахаляву!
    Проте ти маєш власні межі й ґрати
    Тому умій вирішувати –
    Чи пити з хворим серцем каву,
    Чи брати чи не брати речі нахаляву.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Олена Маляренко - [ 2010.08.09 23:51 ]
    ***


    Сьогодні я хочу з тобою погратися,
    Можливо це буде і еґоїстично.
    Я тебе посаджу за залізними ґратами
    І зараз же випущу цілою вічністю.

    Я вестиму тебе непрохідними хащами
    І покину десь серед дороги зі звірами,
    І врятую тебе голозадим пращуром
    Із витатуюваними частками першої віри.

    Я наївно захоплена хмільними іграми
    Ти смієшся: хто ким забавляється знову?
    Духівник і наглядач – дві постаті зібрані
    У одному і вічному, вільному – СЛОВО.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Олена Маляренко - [ 2010.08.09 23:01 ]
    ***
    ***
    Подорожуючи на Захід старим автобусом
    Я роздивляюсь крізь шибку ліси і села,
    Що назви мають так само дивні –
    Гореничі, Видумка чи Весела.

    Там з-під доріг немов виринають
    Хати, церкви і старі артілі.
    Де ще орють плугом, запряженим кіньми
    Люди з слідами сонця на тілі.

    І коли вже почне за вікном сутеніти,
    І в ритм серця ввіллється шум автобуса –
    Край доріг зацвітуть каплицями квіти
    Повертаючи знову кульку глобуса.

    І напам’ять про Захід, про дивні містерії,
    Від прадавніх мольфарів і їхніх коханок,
    Ми з тобою в старих-престарих наплічниках
    Привеземо з собою додому ранок.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Сергій Татчин - [ 2010.08.09 23:25 ]
    120ZI/7
    На споді безодні,
    де зірки – як ікра,
    на планеті сто_двадцять_зет _ай_дріб _сім,
    служити українцю – ну просто край!
    Хоча непереливки тут усім.

    Три розпечених сонця
    /заходять два/,
    а одне – як вмонтоване у зеніт.
    І від цього обертом голова
    й сексуальні видива...
    неземні...

    Вдома діти і жінка...
    й коханка...
    дві.
    І від цього у грудях і в животі
    дві пульсуючі дірки.
    А в голові –
    кілька сот варіантів можливих дій.

    А під вечір /умовно/
    приходить кум,
    із сусідньої бази /вважай – села/,
    то вони поспівають, попють чайку,
    і навряд чи читатимуть – хто що склав.

    Бо ну що ці віршиська –
    космічний пил!
    У такому безмежжі ти завше сам.
    Та якби не вони, то нарід би пив,
    а відтак задивляється в небеса.

    А у тих небесах –
    золота байда.
    І немає спасіння від цих небес:
    кожен третій твердим /наче камінь/ став,
    кожен другий /до денця/ пізнав себе.

    У цієї розради
    полинний смак:
    це як очі_ув_очі, слова_в_слова.
    Це коли тебе кличуть, а ти зім'як,
    бо насправді ніхто
    /із живих/
    не звав.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.71) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (25)


  33. Наталія Крісман - [ 2010.08.09 21:39 ]
    Я, ТЕБЕ, ЛЮБИЙ, ВИМРІЮ!
    Я тебе, Любий, вирвала з долі обіймів в цю ніч.
    В тебе немає вже вибору - знову мене поклич!

    Лагідним сонця променем спущусь до тебе у сни,
    Серце зігрію спомином, наче цілунком весни.

    Вітром печалі не видути, холодно в цій порі,
    Я тебе, Любий, видивлюсь за горизонтами мрій.

    Серце, немов за гратами, важко було носить,
    Вічність тебе чекатиму, вірю в щасливу мить!

    Я тебе, Любий, визволю з вічних оков самоти,
    Вчора було це немислимо, нині зійшлися мости.

    Птахом до тебе, мов з вирію, я повернусь з-за межі,
    Я тебе, Любий, вимрію і закарбую в душі!
    9.08.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  34. Іван Тятива - [ 2010.08.09 20:36 ]
    * * *


    Поети не вірять людству.
    Людство поетам не вірить.
    Життя наївне і люте.
    Читатиму вірші травам і звірам.

    Люди мов краплі дощу на асфальті...
    Баба цілується з дідом.
    Ох, предки мої,
    Вкриті слізьми і живим базальтом,
    Від вас і до вас через пісню їду.

    Самотня бджола я.
    Гірка й самотня
    В морі вогнів нетутешніх.
    Крізь мене воює
    Заклята велика сотня
    В киплячій крові черешні.

    Поле гуде і шепоче жито.
    Страшно, що я не боюся смерті.
    Часто мені не хочеться жити.
    Дуже мені відверто.

    Дико.
    Щасливо.
    Вірші пишу, наче ловлю
    Сиві осінні яблука.
    Хто ми і звідки?
    Падає зірка у хвойний шум,
    Де безпросвітно я блукав.

    Сльози твої на моїй щоці
    Вип'ю.
    Піду до Дніпра на похмілля.
    Болем стає печаль у твоїй руці.
    Вітром стає непутяще зілля.

    Зайву горілку я пив
    І черпнув сповна зайвого лиха,
    Шукавши багаття предків.
    Тяжко мені.
    Лікує рідна стара сторона
    Даллю і білим медом.

    Все програється у карти.
    Земле, прощай!
    Море вогнів наді мною.
    Я сам свій ворог.
    Генам своїм зоставляю
    Пекельний рай.
    Сам же іду до того,
    Хто у мені говорить.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  35. Софія Кримовська - [ 2010.08.09 19:28 ]
    В цьому місті
    Цьому місту байдуже, хто ти.
    Безперечно, байдуже, де,
    ти уперше відчула дотик
    і як жилами лава йде.

    Цьому місту немає діла
    ні до правди, ні до брехні.
    Де губились душа і тіло –
    в першім "так" чи у першім "ні".

    В цьому місті ховатись легко
    від людей і від себе теж.
    У бетонно-залізнім техно
    від прадавніх пече пожеж.

    В цьому місті між лиць безликих,
    в лісі вулиць і ліхтарів
    ти ставала первіснодика...
    Без прелюдій і навіть слів...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (13)


  36. Наталія Крісман - [ 2010.08.09 17:19 ]
    МРІЯ ХУДОЖНИКА
    Впали нарешті мури,
    Вщухли холодні дощі -
    Знову торкнулись Амури
    Струн у моїй душі.
    Знаю - не маю вибору,
    В серці скінчилась ніч.
    Я тебе, Любий, вибрала
    В мить наших віч до віч.
    Наші серця не з примусу
    Разом забились в такт,
    Знаю, я все тепер винесу,
    Доля нам дала знак.
    Болі колишні розвіялись
    І спопеліла журба,
    Вчора мені й не мріялось,
    Може, лиш трішки хіба...
    Зрадами душу зсудомлено,
    Чи ще повірю комусь?
    Втратами серце потомлене,
    Але назад не вернусь!
    Руки сплелися зміями,
    Душі в єдине злились.
    Ти ж мене, Любий, вимріяв,
    Намалювавши колись!...
    9.08.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  37. Игорь Воронцов - [ 2010.08.09 17:30 ]
    В сердце – солнце!
    В сердце – солнце! Лучи в капиллярах!
    Каждой клетке несут они жизнь.
    В сердце – солнце! И с каждым ударом
    Дишут ткани – бодры и свежи.
    В сердце – солнце, и, значит, нейронам
    Не страшна никакая беда.
    В сердце – солнце! Гудят возбужденно
    Теле-нервные провода.
    В сердце – солнце! Душа, как немая…
    Как безоблачны все мечты!
    В сердце – солнце! И все понимают:
    Это значит, что в сердце – Ты!


    14 октября 1964


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  38. Игорь Воронцов - [ 2010.08.09 17:09 ]
    Куда?
    Неуемное время! Куда так летишь ты?
    Нет, не остановиться, помедлить прошу...
    Не пойми, что хочу я застоя, затишья,
    Я иную мечту в своем серце ношу.

    Все мы пленники времени… Наше желанье
    Мчать с космической скоростью ввысь и вперед!
    И за время свое пролететь расстоянье,
    Хоть в два раза длиннее, чем жизнь нам дает.

    Много времени нужно, чтоб стал познаваем
    Весь огромный таинственный мир без конца…
    В тайны жизни тяжелую дверь открывая,
    не успею подняться я выше крыльца…

    И в поэзию птицей впорхнуть не сумею,
    Лишь оставив альбом недописаных строк…
    Всей душею любя, долюбить не успею,
    И в цветах растворится любви огонек.

    Не успею детей я и внуков доняньчить,
    Не успею любимой всю ласку отдать…
    В жизнь одну не вместить все, что греет, и значит,
    мало времени даже о всем помечтать...

    Пусть не сделать всего, как не горестно это,
    Пусть продолжит другой то, что я не успел,
    Пусть останусь я в песне, моей недопетой,
    В вихре поисков и неоконченных дел…

    Неуемное время! К тебе я взываю!
    Отдохни, подожди, ну нельзя так лететь!
    Стань длиннее, минута, часы раздвигая,
    Чтоб за жизнь на Земле все же больше успеть!


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  39. Сергій Нечволод - [ 2010.08.09 15:55 ]
    Ранішнє сонце привітало
    Ранішнє сонце привітало,
    Твоєю посмішкою в ліжку,
    Все погане в мені розірвало,
    Коли узяв тебе вколиску.

    Скуйовдили нічні перини,
    Наче вітер обшарпав хмари,
    В душі зросли позитивні пухлини,
    Та днем, мов скальпелем їх зняли.

    З тобою мушу бути поруч,
    Бо ти моя надія віри,
    Готов скувати палець в обруч,
    Як коло, що дарує сили.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  40. Віта Хоменко - [ 2010.08.09 14:03 ]
    Любов моя
    Вбиваю тихим відчаєм
    Тебе,моя любов
    Вбиваю,бо п"яниш мене
    Отрутою,ти знов!

    Вбиваю,бо життя мого
    Без тебе, вже нема,
    Залиш мене без променів,
    В душі,сама пітьма!

    Посвячена обманами,
    Болючими слізьми,
    Зкривавленими ранами
    Туди, де цілиш ти.

    Покинь мене, залиш мене,
    Від відчаю вмирать,
    Любов моя, іди туди
    Де вічна благодать!

    Не вб"ю тебе, бо сил нема,
    Й без тебе, не життя,
    Випалюєш вогнем,в душі,
    Вчорашні почуття!

    Дихнеш, гарячим полум"ям,
    Пускаючи стрілу,
    І ціль твоя, зпустошена,
    Й без тебе,не живу...

    09.08.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Тетяна Левицька - [ 2010.08.09 14:14 ]
    До храму
    Моя кирпата дівчинко,
    Цнотлива орхідеє,
    Постав за мене свічечку,
    Бо я не знаю, де я:
    На кліросі божественнім,
    На східцях – ранах відчаю,
    Де тільки той пожертвує,
    Хто палить душу свічкою.

    До світла – далі місяця,
    До темряви – рукою,
    Тому не кожен світиться
    Свічею восковою
    На кліросі божественнім,
    На східцях – ранах відчаю,
    Де тільки той пожертвує,
    Хто палить душу свічкою.

    Допоки босі ніженьки
    Не колені вітрами,
    Ти вибирай доріженьки,
    Які ведуть до храму.
    На кліросі божественнім,
    На східцях – язвах відчаю,
    Тим Бог прощення жертвує,
    Хто палить душу свічкою.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (12)


  42. Антон Єщенко - [ 2010.08.09 13:12 ]
    Сухість (продовження)
    І катер, не небесний,
    Що знову плаче всохлими сльозами
    Жене мене вже ген за край землі
    Де не побачу більше висохлої дами

    А я не знав! Що в морі
    Нема спасіння від сухості тієї
    Бо ж сіль ота, їсть очі
    І голос тихо проклинає рай...

    Тепер мене спасе лише гарячий лід,
    Що з попід хмар розсиплеться шматками
    Що ж? - Ні! Немає того льоду!
    І вже не буде кому розпочинати моду...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 6
    Коментарі: (11)


  43. Оксана Мазур - [ 2010.08.09 13:51 ]
    ANANKE
    Ти, як Адам, що без вибору, –
    була лиш Я.
    Ти мене в герці виборов –
    воля Твоя.
    Січень зачитував вирок свій:
    кінно в любов.
    Сніг закипає у жилах: Стій! –
    місяця кров!
    Скалки убитого дзеркала
    вперто мовчать.
    Жаско Касандрою стерпла Я –
    Долі печать…
    Руки, розмічені лезом, –
    кров голуба,
    Істинно в тім шлюбна меса:
    біла журба.
    Зайве зсудомлено вигорить –
    руни душі.
    Як же мені тебе вилюбить
    в ритмі дощів?

    09.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (10)


  44. Наталія Крісман - [ 2010.08.09 12:43 ]
    За крок один до Тебе...
    Що крок один - то все коротший шлях
    До рубежу, де мрії оживають,
    Вони в цю мить над Римом ще кружляють,
    На мене погляд кидають здаля.

    Ще крок один - самотність, мов туман,
    Розвіється у ніжності промінні.
    Любов сумні дощі в мені зупинить,
    З душі відступить пустка і пітьма.

    Лиш крок один - і я Тебе торкну
    Крилом душі відчутним, та незримим.
    Влечу у Твоє серце, наче рима -
    І стане яв солодшою від сну.

    Я знаю, що Господь мене почув -
    Від щастя в грудях подих завмирає.
    На крилах мрій над Римом я кружляю,
    За крок один до Тебе вже тремчу...
    9.08.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (5)


  45. Іван Гентош - [ 2010.08.09 12:09 ]
    пародія "МАЛОМУ (продовження)"
    Мала, не бійся, він ляже спати,
    Він утомився – впаде від втоми,
    Він буде вічність отак лежати,
    Якщо ключа йому в серце встромиш…

    Не так! Не слухай! Відкрий кватирку,
    Оту кватирку, де неба очі
    Тебе з’їдають так нестерильно,
    Штовхають тіло твоє на злочин...

    А потім легко, в шаленій миті,
    Стрибай донизу, навчись літати…
    А зараз спробуй його любити –
    І неодмінно він ляже спати…

    Марина Єщенко
    Поезія “Малій (продовження)”



    Пародія

    “Колєги” знову у день зарплати?
    А я чекала так до вечері!
    Що, будеш вічність отак лежати?
    Не міг встромити… ключа у двері.

    Роззую, в ліжко – ти будеш спати
    (Хропіння й свисти тепер до ночі)
    “Дивися, доню!” - казала ж мати…
    Сьогодні бути з тобою – злочин.

    Ти нестерильний, такий пом’ятий:
    Вікно відкрию – повітря мало.
    Ну,ну! Не здумай мені літати,
    Лікарні тільки не вистачало.

    А ти важкенький, немов з заліза.
    Хоч очі риби, і ноги з вати…
    Назавтра – точно пакуй валізи.
    Шуруй до мамці. А нині – спати!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (6)


  46. Іван Тятива - [ 2010.08.09 10:00 ]
    * * *
    Добре хоч, що є за ким скучати
    В цім осіннім зрушенні льодів.
    Темноокі вина непочаті
    Я би з чортом випити хотів
    На колінах перед калинами
    За банальний гріх до батьківщин
    І за тих, що вже ідуть над нами,
    Ще й самі не знаючи за чим.

    Все одно ж човни на дні сльозини.
    Все одно ж і церква – золота.
    Все одно пекельний рай людини
    Не замінить музика свята.

    А оця безсмертна ніжність тіла,
    Що цвіте, мов яблуня, – мине.
    І настане тайна біла-біла,
    І засипле до грудей мене.

    Десь любов, горілка та ікони,
    Десь вина, десь дикість, мед і біль.
    А хмаринні вітрогриві коні
    У очах вологих носять сіль.

    Щось в мені іще не хоче раю.
    Щось в мені гірке сидить, як цвіт.
    Добре хоч, що я його не знаю
    Вже багато міліонів літ.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  47. Марина Єщенко - [ 2010.08.09 09:35 ]
    Малій (продовження)
    Мала, не бійся, він ляже спати,
    Він утомився – впаде від втоми,
    Він буде вічність отак лежати,
    Якщо ключа йому в серце встромиш…

    Не так! Не слухай! Відкрий кватирку,
    Оту кватирку, де неба очі
    Тебе з’їдають так нестерильно,
    Штовхають тіло твоє на злочин...

    А потім легко, в шаленій миті,
    Стрибай донизу, навчись літати…
    А зараз спробуй його любити –
    І неодмінно він ляже спати…

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (14)


  48. Ігор Рубцов - [ 2010.08.09 07:01 ]
    Зустріч двох окупантів
    У німецькій крамниці
    Шкіряний аромат
    І взуття на полицях
    Вишикувано в ряд.

    Літній крамар не проти
    Підказать з-за спини.
    "Я прийшов по чоботи.
    Підберіть щось мені",-

    Без артиклів, на втіху,
    Запитав, як зумів.
    "Звідки, пане, приїхав?"-
    Він розмову повів.

    І, як другу, довірив,
    Тільки слово почув:
    "Я колись у Сибіру
    Кілька років відбув.

    Цей життя мого іспит
    Віриш, я не забув?
    Хоч вели нас нацисти,
    Я нацистом не був.

    Хоч у роту піхотну
    Не за покликом йшли,
    Німці всі патріоти,
    Та й дурними були.

    Звідки зважений погляд
    У юнацькі роки?
    Той формує світогляд,
    Хто годує з руки.

    Нас вожді ошукали,
    Славши гинуть в бою.
    Та і права не дали
    Мати думку свою.

    Перемог тимчасовість
    Десь і я розумів,
    Та притлумлював совість
    Окрик справжніх катів.

    Тож, не маю образи
    На радянських людей,
    Бо не вбили відразу,
    Як собачих дітей.

    Ми синів їх вбивали,
    А скорботні жінки
    Нам - убивцям давали
    Хліба білі шматки.

    За тяжкую провину
    У копальнях я млів.
    Нині й камінь не кину
    В бік чиєїсь землі.

    Душу річкою вилив,
    Ніби вік мене знав.
    Може в діда він цілив?
    Що поробиш,- війна!

    Сам по сонячних далях,
    При казенних харчах
    Крокував не в сандалях,-
    У важких кирзачах.

    Карусель людовбивства,
    Корчі тисяч життів.
    Розпізнати-б злодійство;
    Не зумів. Не схотів.

    Був генсек у столиці,
    Був міський воєнком.
    Я ж на їх шахівниці
    Чорним став пішаком.

    Хто ми - люди, чи вівці?
    Чи сліпі, як вночі?
    Чим я кращий від німця?
    Совість каже:"нічим".

    Всі ми пам"яти бранці.
    Нам свого не зректись.
    Може десь і з афганцем
    Доведеться зійтись.

    То почну із питання:
    "Звідки, друже, скажи?
    Я колись у Афгані
    Кілька років служив."

    29 лютого 2009 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  49. Антон Єщенко - [ 2010.08.09 01:53 ]
    Сухість
    Я сохну, й сохне моє тіло,
    Сохне душа, вже не біжить…
    Вже не летить! У край…
    Що зсохся, і вже спить…

    На жаль мої думки сухі як вітер!
    Сухі мов зсохлий гай поперед гріз,
    І що? Мене спасе лиш катер,
    Що вже не дасть засохнуть на землі…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  50. Іван Тятива - [ 2010.08.08 23:14 ]
    ПЕРВІСНЕ
    Для первісних людей кожна палка була чарівною.
    Для первісних людей кожна іскра була, мов зоря.
    І первісний мужик мав дітей зі своєю сестрою,
    Що купалась в солодких, забутих тепер морях.

    У первісних людей було дуже смішне майбутнє.
    Місяць, Сонце – мов іграшки: милі й близькі були.
    ЗлИлись тоді на ікла, а ридали на кутні.
    І – ніхто не приручений:
    Ні воли, ні хохли.

    Тільки птиці вже знали: планета – велика клітка.
    Хочеш волі, то крила розхрещуй – і... вниз лети.
    А куди – чи сюди, чи туди, прилетіли звідки,
    А вже потім із себе виходили, мов із води?

    І була тоді папороть кров’ю висока і дужа,
    У комп’ютері черепа простір вбивала, мов час.
    Тож як цвіт опадав – починалась гаряча стужа.
    Але що то за щастя у клітці було без нас?..


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1294   1295   1296   1297   1298   1299   1300   1301   1302   ...   1829