ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вікторія Стукаленко - [ 2010.05.28 21:58 ]
    * * *
    Заметілі! Заметілі!
    Пелюстки кружляють білі!
    Хороводи черешневі.
    Хороводи яблуневі.
    Торжество Весна справляє —
    Білоквітом посипає...
    2001


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  2. Вікторія Стукаленко - [ 2010.05.28 21:07 ]
    * * *
    Починається дощ.
    На віконному склі
    Краплі раду ведуть
    І великі, й малі.

    Траєкторії рись
    Перекреслить пейзаж...
    Три стихії зійшлись —
    Поєднатись їм – як?
    2000


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  3. Славко Комарницький - [ 2010.05.28 18:43 ]
    Марево
    Не жалію, не кричу, не плачу,
    все пройде, як яблінські сніги.
    Потайки маленьку передачу
    за тюремні грати простягни.
    Хай вона збадьорить і зігріє
    стоптаний у кров серцевий м'яз.
    Навіть через грати наші мрії
    знов і знов схиляються до нас.
    І байдуже, сумно чи щасливо
    губи посміхаються у сні --
    головне, що через грати диво
    завтра знов привидиться мені.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати:


  4. Славко Комарницький - [ 2010.05.28 18:50 ]
    Не бог
    Я знаю, що не бог. Бо в мить, коли творю.
    В ту саму мить, коли іскру вкладаю
    у кожне слово... Раптом розкидаю
    уламки літер по холодному піску.
    Не признаю своїх творінь, стираю --
    однаково, чи день, чи сім, згасаю...
    і вічно падаю з краплинами дощу.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Прокоментувати:


  5. Славко Комарницький - [ 2010.05.28 18:51 ]
    Слід
    Слова, як листя, вітер замете,
    покрутить, понівечить, розкидає,
    засипле снігом. А як розцвіте
    примхлива купка глоду серед плаю
    то вітер позриває пелюстки
    і знов змішає з прілими листками.
    Де не будеш, куди не ступиш ти,
    зостане слід, наповнений словами.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  6. Славко Комарницький - [ 2010.05.28 18:35 ]
    Сніг з дощем
    Нехай в душі сьогодні сніг з дощем
    і скалки льоду колють босі ноги,
    не забувай, один лиш раз ідем
    сей путь. І хладні кам'яні пороги
    нам знов і знов судилось розбивать
    з закритими від остраху очима.
    Знаходити, любити і втрачать
    судилось нам.
    Згадай,
    що ти -- єдина.
    Будуй себе, як вежу... як костел...
    На камінь мрій став ще одну цеглину
    і висмокчи надію із очей
    як по морозі зібрану калину.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1)


  7. Славко Комарницький - [ 2010.05.28 18:35 ]
    Маківка
    За північ знову оживають мрії,
    і безконечність слів їм шепче тихо --
    хапай ту риму, наче тінь повії.
    Перекрути її, як крутить лихо
    безглуздими буденними словами.
    Спали. Зітри у попіл. Кинь у воду
    і витягни ясний кришталик льоду,
    щоб він розтав, як спогад, поміж нами.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  8. Славко Комарницький - [ 2010.05.28 18:09 ]
    Затер рядки, сьогодні
    Затер рядки, сьогодні то так легко
    зробити.
    Ні тобі старої гумки
    шукати похапцем між мотлохом
    в шухляді
    не треба.
    І не буде плями
    у полі аркуша папера.
    Бо слова
    здається втратили ціну
    у цьому місті,
    де свічки сірих кам'яних будинків
    немов опори,
    що тримають небо.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  9. Олександра Труш - [ 2010.05.28 17:50 ]
    Присвята
    Одна зі всіх, одна із інших,
    Одна, з-між багатьох в юрбі.
    Одна з далеких чи, із ближчих,
    Одна із друзів, чи із ворогів...
    Одна із рідних, з найдорожчих,
    Одна з дітей, одна з батьків.
    Одна з коханих, гнаних, прощених,
    Одним-одна, серед чужих світів.
    Одна в молитві, в покаянні,
    Одна з думками, перед сном.
    Одна, із Богом у вінчанні,
    Одна, на трапезі з Христом.
    Одна в розмові, і в мовчанні,
    Одна у мріях і віршах.
    Одна в розлуці, і в коханні,
    Одна, з надією в очах.
    Одна, у посмішці ласкавій,
    Одна, з сльозами на щоках,
    Одна, із докором лукавим,
    Одна, із трепетом в словах.
    Одна, красива чи потворна,
    Одна, у щасті і в журбі.
    Одна, єдина й неповторна,
    Одна...присвячена тобі.

    28.05.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  10. Софія Кримовська - [ 2010.05.28 16:14 ]
    Ангел
    На комод поклала німб
    поруч із ключами
    і вмостилась на вікні
    смакувати чаєм.

    Крила сохнуть на гаку -
    ніч лила безбожно...
    Ой, мовчу, не до смаку
    шефу лайка... Можна

    одягати не дрес-код
    на свята, а міні,
    часом виграти джек-пот,
    маючи везіння...

    Ось доп'ю зелений чай,
    в сині джинси влізу.
    Німбе-золотко, прощай -
    складено валізи!

    На курорт, на тижні три
    в Трускавець чи Моршин.
    - Боже, тільки не свари!
    Відірватись можна?
    28.05.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (18)


  11. Віктор Цимбалюк - [ 2010.05.28 15:06 ]
    Хроніка одного обертання
    …В млині старому, у склепіннях павутиння,
    У брудно-сірих, перепріло-ржавих тінях,
    Від самої долівки до склепіння,
    Лунало скреготіння в сінях чорних –
    Там оберталися й гули камінні жорна…

    …Гули журливо, усамітнено й похмуро –
    Вони були колись міцним підніжжям муру…
    Єдиним, цілим, Каменем Наріжним…
    На нього сів колись спочити сам Всевишній…
    Була у нього думка: Храм звести…
    Простий і білий, у якому Я і Ти,
    У Сонця Променях, живі, могли б зігрітися…
    Й на Мові Серця до Всевишнього молитися…

    …Але одного дня допитлива людина,
    Взяла й розбила вістрям камінь той єдиний…
    І обернула тоді Віхола Блукання
    Наріжний Камінь той на Камінь Спотикання…
    А білий чоловік, вдягнувшись в Чорне,
    Тоді поставив на Воді камінні жорна…

    …Отак, на березі ріки, в оковах мли,
    Постав на камені для храму Камінь-Млин…
    Вода текла і шпиці-лопаті штовхала,
    Вагою власною вісь жорен підпихала,
    А мельник зверху засипав в діру зерно,
    Яке у міх внизу стікало борошном…

    …І це невпинне, монотонне обертання,
    Здавалось, вимовило Камінь Спотикання…
    Бо, замісивши борошно зерна на тісто,
    Пік Чорний Мельник Білий Хліб… Було що їсти…

    …Але одного дня у млин прийшла біда –
    На річці раптом пересохла вся вода…
    У літо те на полі жито не вродило…
    І от тоді між жорен впало перше Тіло…
    І ще вправніше завертілись сірі жорна,
    Бо вже не мельник правив там, а Вершник Чорний…

    …Мололи жорна з тріском й хрускотом кістки,
    Зминали плоть на борошно, як черепки…
    Вбирало в Душу Невмирущу річки русло,
    Червону Кров людську, що вистигала й гусла…
    З тих пір води стекло чимало з-під гори,
    Та на Горі тій не міняють правил гри…

    …Прийде весна, порозквітають білим вишні…
    Новий Камінчик покладе в садку Всевишній…
    Однак людина оберне в своїх блуканнях,
    Наріжний Камінь знов на Камінь Спотикання…
    Обмовить, зрадить, перекрутить, розіпне,
    І, похмелившись на зорі, в пітьмі засне…

    …В млині старому грають тіні сіро-чорні…
    Вростають в землю, ніби Хрест, камінні жорна…
    І Храму знов у нас нема – одні руїни…
    От тільки Річка розрізає Україну…

    Кумпала Вір,24.11.2008 року,
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (4)


  12. Ігор Вільний - [ 2010.05.28 14:59 ]
    Карії очі
    Напевно настала вже та пора,
    Коли жінкам подобатись став я,
    Не докладаючи ніяких зусиль
    Всміхаються вони мені звідусіль.
    ***
    На голові появилась уже сідина
    І думок дурних у мене нема,
    Але зваблюють вони мене,
    А для мене існує лише одна.
    ***
    Карії очі, чорнії брови
    Й двадцять літ за спиною, як не було.
    Життя іде собі мимоволі,
    А ми, як були, так і є одно.
    ***
    Одні думки, одні бажання,
    Самопожертва ради кохання
    І наші спільні намагання,
    Дарують щастя і єднання.
    ***
    (Дорослі вже діти, а ми молоді
    І щастя триває, живі ще батьки.
    Мудрість життєву є звідки черпати
    Й продовження роду є кому передати. )


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  13. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2010.05.28 14:41 ]
    Пам’ятка для батьків
    Люби мене
    Так, щоб і я любити вміла.

    Навчай мене,
    Щоб все в житті цим зрозуміла.

    Почуй мене,
    Щоб я увагу відчувала.

    І не принижуй
    Щоб самотньою не стала...

    Допомагай мені,
    Я ж тільки починаю жити.

    Й не насміхайся
    Коли не можу щось зробити.

    Матусю люба,
    прошу все вибачай.

    Не ігноруй мене,
    а завжди розмовляй.

    І довіряй мені,
    щоб я вам довіряла.

    І поважай мій вибір,
    Щоб ЛЮДИНОЮ я стала


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  14. Тетяна Левицька - [ 2010.05.28 10:16 ]
    Поэзия
    Все не то, все не то, все не то…
    И смысл жизни играется в прятки.
    Только мысль, даже лет через сто,
    Отразится в потертой тетрадке.

    Проплывет через вечность река,
    Возродятся из семени всходы,
    Рукотворно взметнется строка
    Птицей гордой на млечные своды.

    Пусть поэта стезя нелегка
    И терновый венец носит гений,
    Благодарных потомков рука
    Прикоснется к святыне нетленной.

    Вдохновенная музыка строк
    Вновь живительной лирой прольется.
    Зазвучит и, воскреснув, как Бог,
    В чутких душах слезой отзовется!

    2010 г.


    Рейтинги: Народний 5.38 (6.23) | "Майстерень" 5.5 (6.32)
    Коментарі: (4)


  15. Ірина Білінська - [ 2010.05.28 08:24 ]
    НА ПРОТЯЗІ ГАЛАКТИК І СТОЛІТЬ
    Пішли усі.
    Зостались я і вітер
    на протязі галактик і століть...
    І ти зі мною.
    Боже, скільки світла
    від усмішки твоєї лине в світ!


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (7)


  16. Ірина Білінська - [ 2010.05.28 08:32 ]
    Що тобі до мого волосся?
    Що тобі до мого́ волосся?
    Що тобі – чи я сніг, чи камінь,
    коли я ужилася в осінь –
    відбулася у кожній грані.

    Опадаю пожовклим листям
    і несе мене вітер в небо...
    Я так думаю –
    років триста
    відвикатиму ще від тебе...

    А що далі?
    Хіба ж я знаю?!
    Я тепер – у тобі́, усюди.

    Ще гуляють вітри над нами
    ті, що се́рця вже
    не остудять.




    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (6)


  17. Оксана Романів - [ 2010.05.28 02:52 ]
    * * *
    Заховайте сліди у підмур’я великого міста
    Де висока трава проростає крізь сірий асфальт.
    Через чорні століття душа стане більш компромісна
    І високе сопрано з роками перейде у альт.

    Заховайте печаль, як листи, що везуть через море.
    Я ще чую прибій - в суголоссі думок і ночей.
    Він напевно сліпий, той хто довго так з вітром говорить.
    Йому сльози солоні вже вимили світло з очей.

    І в звичайний четвер, коли холодно стінам в кімнаті,
    Через тріщини в шибах проллється свячена вода.
    Хто відкриє нам правду, що в правді ми всі винуваті?
    Ми, що множимо клятви і губимо власні слова.

    Як дістати до дна? Коли сни набивають оскому.
    І на виворіт світ, наскрізь мокрий від сліз чи дощу.
    Поміж прірв і прощань я шукаю дорогу додому.
    І високо-високо… уже над собою… Лечу!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (7)


  18. Володимир Тимчук - [ 2010.05.28 00:39 ]
    С. сонет
    Немає чарівніш тієї – миті,
    Коли усмішкою запалюєш чоло.
    Побачитись – бажання, що було, –
    Це найцінніший скарб в моєму світі.

    У пелені тепла до мене линуть
    Думки, яким життя дають вуста –
    Від них, твоїх, тремтіння все зроста,
    Зростає, – «Чуєш, люба, – гину».

    Моя лебідко, не цурайсь любови,
    Дай розгорітись полум’ю в серцях,
    Знайти живлюще тепле слово, –
    Це все усуне в наших душах страх,

    Пишатись єдністю примусить зорі
    І злучить нас навік на небесах!

    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Юлька Гриценко - [ 2010.05.28 00:19 ]
    Десь плакав дощ
    Десь плакав дощ
    У тиші темноокій.
    І ти також
    Втираєш мокрі щоки.

    Десь була ніч
    Із присмаком розлуки.
    Стоїш, мовчиш,
    Ковтаєш теплі звуки.

    Десь лився біль,
    Отруєний коханням.
    Поплач собі,
    Уперше і востаннє.

    Десь пахли сни,
    Розвіяні за вітром.
    Помри, засни,
    Рушай у вічне літо!

    Десь падав сніг,
    З відтінком голубого.
    Сльозу - мені,
    Тобі, нажаль, нічого.

    А я також
    Жива і хочу жити!
    Десь плакав дощ,
    Щоб більше не любити...


    27.05.2010р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  20. Микола Руденко - [ 2010.05.27 23:47 ]
    Не дай розлитись гнівові, коли..
    Не дай розлитись гнівові, коли
    Блукає він по жилах підсвідомо.
    Що збурює тебе - ще не відомо,
    Та грають в серці штормові вали.

    В клубок згорнувши сто палючих крил,
    В душі кублиться чорна блискавиця.
    І ти кипиш, немов гірська криниця,
    Заряджена картечею світил.

    Не поспішай... Наснаженість твоя
    Або нищівні вибухи породить,
    Або усе в житті облагородить,
    Коли цвітінням тихим забуя.


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (3)


  21. Микола Руденко - [ 2010.05.27 23:55 ]
    Брати
    Спливе іще одна зима,
    А там і смерть не за горою.
    Був цілий рід -
    І вже нема.
    Лишились тільки ми з сестрою.

    Іване, де ти є тепер -
    Величний, наче бог поганський?
    Під дротом з голоду помер
    В концтаборі
    Коваль луганський.

    Коли мені для перших рим
    У мові слів було замало,
    Ти видавався вже старим.
    А в сорок, бач, тебе не стало.

    То був концтабір на війні,
    Де мерли воїни голодні.
    Яким же молодим мені
    Ти уявляєшся сьогодні!..

    А брат Григорій, що зумів
    Ще й наших таборів зазнати,
    Не пережив їдких димів
    Алчевського хімкомбінату.

    Він не цуравсь ніяких спроб:
    Від шила-швайки до зубила.
    Та був насправді хлібороб -
    Свята земля його любила.

    Земля - мета його турбот.
    Він перед нею мав провину:
    Втік із колгоспу на завод,
    І зрештою -
    У домовину.

    Брати мої! Було нас три.
    Ловлю повітря спраглим ротом:
    О, як нестерпно для сестри
    Усіх нас бачити за дротом!

    Чи, може, ти, двадцятий вік,
    Йдеш по слідах бісівських ратиць,
    Що мусить чесний чоловік
    Отак усе життя каратись?

    Того, хто втратив цілий рід,
    Лукаве слово не привабить.
    Той самий світ...
    Той самий дріт...
    І тільки ми
    Не ті вже, мабуть.

    Мордовія


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (3)


  22. Софія Кримовська - [ 2010.05.27 22:45 ]
    ***
    Торік було спекотно у цей день.
    Розплавлена будинків цитадель
    пливла у небо. Пухом тополиним

    слова чіплялись римою за зміст,
    Здіймались у важке повітря міст,
    відкашлювались, ніби з пилом слина.

    Торік, неначе в пеклі, так пекло.
    Химер пухових клеїло на скло
    і плавило асфальт на чорну глину.

    Сліди підборів ніби діри куль,
    шляхи далекі, множені на нуль.
    Чия тоді, торік, була провина?

    А цьогоріч здощає у воді
    значимість слів і знаковість подій,
    і тоне те, що бачилось нетлінним.

    Чому вертаюсь подумки до дня,
    пропалена і випита до дна?
    Невже шукаю власну половину?

    Сльозу ковтаю, гіркоту і слину...
    А винен хто? І чи була провина?..
    27.05.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (15)


  23. Володимир Тимчук - [ 2010.05.27 22:53 ]
    Сяйво снігу
    Сяйво снігу сліпить вічі –
    Нині ж сонце зве у вічність –
    Очі, погляд, потяг, блиск!..
    Я вагаюсь. Сильний тиск.
    А тоді – манлива мить
    Сполучила спраги нить,
    Туги, пристрасті, єднань…
    Стій! жени банальність! встань!
    Подолай цупкі окови!
    До сердець вертайсь розмови.
    Збереже блищання сніг –
    Знов впаду до ніг твоїх!

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Володимир Тимчук - [ 2010.05.27 22:48 ]
    Зі святом Матері!
    Матір
    Облич чимало в світі нині
    Вечір
    Чомусь здається – ти єдиний
    Вдячність
    Чомусь завжди вона запізно
    Пам’ять
    Поквапся – завтра буде пізно

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  25. Володимир Тимчук - [ 2010.05.27 22:48 ]
    Колисанка для Степанка
    Хоч і день добіг кінця,
    Хочеться тобі, маля
    Ще не спати, не лягати –
    Нам свій подив розказати,
    А що розповідь без слів
    І ніхто з нас не зумів
    Бути вмілим слухачем –
    Том турбуєш нас плачем.

    Ой засни, маленький, спи,
    Розповідь прибережи –
    І тобі в ночі насниться
    Все, що в день ти надивився:
    І матуся, і візок,
    І мандрівка до зірок,
    І уявна птиця-жар,
    Чаю повний самовар.

    Хай насняться перемоги
    перші пройдені пороги
    Й мамині байки чудові
    Про звіряток, що з любові
    Просять мовити «Привіт!»
    Парубку на цілий світ,
    Про його майбутні сили,
    І здобутки, і вершини,

    Ти плекай духовний гарт,
    Здобувай в коханні фарт,
    Перепони вмій здолати –
    І вітатимуть дівчата
    Легіника молодого…
    Зараз дуже ще малого,
    Що вже спить, в колисці спить
    І майбутнє собі снить.

    15.5.2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  26. Оксана Рибась - [ 2010.05.27 21:20 ]
    Час
    Час поволі стікав із покоцаних вінців графину
    І сліпими очима вдивлявся у завтрашній зліт.
    І на шиї сліди від майбутнього передзагину -
    Закрутив тугим джгутом одвічний місяцелік.

    Тиша передгрозова гріла руки об стінки графину,
    Де покоївся Час, наче коник морський, у воді.
    І прокинувся він, і занила під серцем провина,
    Що заспав він, забув, заблукав у літах молодих.

    Буря разила стрімко!
    Буря валила зразу!
    Вітер ридав орлино!
    Вітер скрипів гіллям!
    Тріснули биті стінки
    Глухо і невиразно.
    Час захлинався димом
    Спалених телеграм.

    Листом листи летіли:
    В них виростали крила.
    Час упав. Чувся вистріл.
    Буря перемогла.
    І майбуття, й минуле
    Крильця свої згорнули.
    І оголили вістря
    Леза Добра і Зла.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  27. Юрій Лазірко - [ 2010.05.27 21:54 ]
    Поший на мене тiнь
    О, Господи, поший на мене тінь
    міцну, яка не зноситься, не звисне.
    Твої би мати руки золоті,
    а ще любов – незриму, ненавмисну.

    Не розділяй мене на сих і тих,
    бо сі і ті – одної сіті ниті.
    З хитких колін до Тебе б дорости,
    молитвою безсилля перенити.

    Поменшало, ніж болю, сліпоти,
    і голоси я бачу – наче чую.
    Он відніміле птахом лопотить,
    а потай – недомовлене лінчує.

    Перебираєш вервицю святих
    і зупиняєшся набрати чуле.
    Чому такі глухі небес кути,
    а світ наближує до скроні дуло?

    Ще недопиті свічкою думки
    і вістря окриляє камінь ката.
    Веду у світ нанесенням руки
    я тінь, пошиту небом у крилате.

    Вона росте і стигне на землі,
    відлуннями годує голосіння.
    Всихають недопите і жалі,
    і дихає промінням поміжтіння.

    27 Травня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (16)


  28. Галина Фітель - [ 2010.05.27 19:51 ]
    Колись і тепер
    Косив я собі травичку,
    послав Бог ми молодичку.
    Піду завтра знов до лугу,
    пошле Бог мені другу.

    Косив-косив я травичку,
    не дає Бог молодичку.
    Кошу я тепер траву.
    Пошли, Боже, хоч вдову.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  29. Олександра Труш - [ 2010.05.27 19:00 ]
    Не знаю як сказати
    Пробач за те, що я кохала,
    Так боляче тебе карала,
    Пробач за те, що ти страждаєш,
    За те, що так мене кохаєш.
    Пробач за все, за поцілунки,
    І за слова, і за стосунки.
    Пробач за біль у дні розлуки,
    Пробач ночей безсонних муки,
    Пробач за сльози безнадії,
    Пробач мені! Та я не вмію
    По іншому тебе кохати.
    Й не знаю, як би це сказати:
    Пробач і йди...
    Я хочу спати.

    (2006)


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  30. Наталя Скосарьова - [ 2010.05.27 19:39 ]
    Ти...
    Ти живеш у мені, ти керуєш
    моїми думками,
    ти приходиш у сни
    й забавляєш німу самоту.
    Не спинити життя,
    пролітають роки за роками —
    я до тебе й до неба,
    крізь час й позачасся росту.

    Ти існуєш в мені, ти —
    той Ангел, що поруч зі мною,
    ти — усе найдорожче,
    що є у моєму житті.
    І кохання до тебе крокує прямою ходою,
    і любов не звертає на інші путі.

    Ти в усмішці моїй
    і в сльозинці криштально-солоній,
    ти у літній волошці,
    яка, наче небо, синіє...
    Ти — зимова сніжинка
    й водночас той сонячний промінь,
    що вже стільки років,
    стільки літ моє серденько гріє.
    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (7)


  31. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.05.27 17:01 ]
    От всей души (посвящаю С. Марии)
    В преддверии Нового года,
    Когда отдыхает природа,
    Я встретила яркое солнце.
    Звезду. Необъятный пожар.

    Эмоций изрядно хватило –
    Страстей неуемная сила
    Манила, звала, заводила,
    Запела от счастья душа!

    Теплом я твоим согревалась,
    А ты – бесконечно давала ;-)
    Эмоции супер-финала,
    Где место есть только для звезд.

    По-детски осталась наивной,
    Душевной и мудрой, игривой,
    Достойной любви. Будь счастлива!
    А счастье с тобой – не вопрос!

    Будь самой любимой на свете!
    Дари свое жаркое лето!
    Тебе улыбаются дети –
    Они сердцем чувствуют мир.

    Желания сбудутся – знаю!
    Тебе в светлый день я желаю:
    Пусть радость искриться без края!
    Крепчайшей семейной любви!


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  32. Віктор Цимбалюк - [ 2010.05.27 16:47 ]
    Чоловік, той, що з мого минулого
    …Ось іде під дощем чоловік, той, що з мого минулого…
    Зовні схожий на мене, закутаний в плащ, ніби я…
    Хтось з вас знає його, десь, напевно, про нього щось чули ви…
    В нього впертий характер і горде латинське ім’я…

    …Чоловік, той, що з мого минулого, злий, ніби вовк…
    …Чоловік, той, що мого минулого, добрий, як волхв…

    …Чоловік, той, що з мого минулого, йде у корчму…
    Замовляє коньяк, і, як віл, починаючи пити –
    Виливає під стіл все, що так остогидло йому…
    Тілу робиться тепло, душа ж, навпаки, хоче вити…

    …Чоловік, той, що з мого минулого, виє, як вовк…
    …Чоловік, той, що мого минулого, плаче, як волхв…

    ...Чоловік, той, що з мого минулого, прагне пригод…
    Він сьогодні – герой, ніби в джунглях найкращий мисливець…
    Ось, уже він зустрів ту, яку він в сю ніч ощасливить,
    Підписавши з похмілля з лукавим одну із угод…

    …Чоловік, той, що з мого минулого, ситий, як вовк…
    …Чоловік, той, що мого минулого, спраглий, як волхв…

    ...Чоловік, той, що з мого минулого, справжній гурман…
    Він забув про сім`ю, захлинувшись в гормонах «кохання…»
    Загорнувши свій сором в п’янкий алкогольний дурман,
    Він засів ув корчах (« у відрядженні» чи «на завданні»)…

    …Чоловік, той, що з мого минулого, хитрий, як вовк…
    …Чоловік, той, що мого минулого, мудрий, як волхв…

    ...Чоловік, той, що з мого минулого, марить вві сні…
    Щось про те, що у нього, як в Бога, нема зуба кутнього…
    Він проснеться тоді, як на дощ перетвориться сніг,
    І розкаже свій сон чоловікові з мого майбутнього…

    …Чоловік, той, що з мого минулого, сірий, як вовк…
    …Чоловік, той, що мого минулого, білий, як волхв…

    Кумпала Вір, 26.05.2010 року,
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (3)


  33. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.05.27 15:33 ]
    Живи для себя!..
    Живи для себя –
    Так – легче:
    Не гнуть под кого-то плечи
    И быть головой себе…

    Бывает любовь
    П О К Р Е П Ч Е!

    Тебе не встречалась?
    Легче – не мне –
    одному тебе…

    И легче ли? –
    Что ж не знаю…
    Я та, что в любви
    Сгорая
    Могла потерять,
    Что есть…

    Рассветным
    Звенит трамваем
    Моя речь…и затихает…
    Тебе остается
    Память
    Нечастых
    Случайных встреч.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  34. Марина Мазур - [ 2010.05.27 14:53 ]
    Мир
    Большой,прекрасный,светлый,
    Одна лиш из сторон.
    Он не всегда приветный,
    Он как большой перон.

    Встречает,провожает,
    Не поезда,людей.
    Он правит всем,вращает
    Круговорот из дней.

    И каждый оставляет в нем
    Свой уникальный след.
    Будь он професор,Архимед,
    Или простой поет.

    Такой простой казалось бы
    И сложный в тот же миг.
    Соратник,верный друг судьбы,
    Для нас любви родник.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Марина Мазур - [ 2010.05.27 14:43 ]
    ***
    Добро межується із злом,
    Із саду райського до зла,
    Так недалеко, перейти мостом,
    Хитким мостом із кришталя.

    Мостом сумління,глибоко в душі,
    Яким в житті не раз крокуєш.
    Шукаєш відповідь в собі,
    В який же бік ти помандруєш?

    Не завжди вибравши дорогу,
    На вірний шлях,блукаєш в темноті.
    Борися з нею,помолися Богу,
    Ти сам господар у своїм житті.

    Шукай промінчик світла і знайдеш,
    Ти тільки вір,і не втрачай надії.
    Комусь ти щастя принесеш,
    А хтось здійснить і твої мрії...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Валерій Хмельницький - [ 2010.05.27 13:33 ]
    Справжня розкiш
    Здалось чомусь, що ми - нещасні люди,
    Які блукають в пущах Інтернету,
    Немов жаскі замучені верблюди,
    Що потерпають у пустельній спеці.

    Нам не стає тепла від наших рідних,
    Близьких, знайомих чи колег по цеху
    Й шукаємо ми радості деінде,
    Аби дістати насолоду й втіху.

    Але, можливо, це і непогано -
    Вода ж буває не лише в криниці,
    А струмінь чистий може бити й з крану,
    Як з джерела напитись не вдається.

    Отак і ми спілкуємось у світі:
    На відпочинку, вдома, на роботі,
    Кудись від себе забажавши дітись,
    Щоб не лишатися самотніми...


    25.05.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  37. Мирон Шагало - [ 2010.05.27 12:40 ]
    Травневе
    Знов гроза шаленіє травнева,
    знову хмарища дико жене!
    Та під вечір,
    як завше,
    затихне…
    І залишить веселку в півнеба,
    і запросить у літо мене.

    (2010)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (7)


  38. Зоряна Ель - [ 2010.05.27 12:53 ]
    ***
    і шкода, і не шкода -
    це було колись, напевно,
    ще коли текла вода,
    невгамовна і не темна,
    ще коли любисток мій
    зеленів і пахнув літом...
    а тепер не йди, не смій,
    та чому ж мені не сміти,
    чи вречу, а чи вкраду
    чи яке добро розтрачу?..
    для розради мудрий дуб
    скине жолудь на удачу.
    посаджу серед бажань
    обцаркую сподіванням.
    лиш прошу тебе, не зрань -
    пізній крок у повінь ранню.

    травень 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  39. Олександр Христенко - [ 2010.05.27 12:56 ]
    НЕ ОТ МИРА СЕГО
    Как надоел мне этот маскарад:
    На лицах маски, на сердцах – костюмы
    И каждый день – жестокая игра,
    Где не всегда выигрывает умный.

    Своих желаний прячем существо,
    Как стыд и срам – под фиговым листочком, –
    И наливаем правды – от и до, –
    А на закуску – голову морочим:

    Важней казаться кем-то, а не быть,
    Считать себя ни в чём не виноватым
    И о страстях своих не говорить,
    Любовь и нежность, одевая в латы.

    Но буду я
    Необычайно рад,
    Когда откроешь
    Душу нараспашку,
    Сказать тебе:
    « Ну, здравствуй,
    Здравствуй, брат!», –
    И поделюсь
    Последнею
    Рубашкой.
    25.05.10г.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  40. Оксана Романів - [ 2010.05.27 07:21 ]
    Дорости...
    Я лечу в ці агонії, в біле знекровлене небо.
    І здається усе!.. Та мене повертають назад.
    Гей, ви там, на верху! Мені так ще далеко до себе
    Зрозуміти, що час, в цім житті найжорстокіший кат

    Зрозуміти що біль - невід’ємна частина народжень.
    І що все неспроста. І що все таки нам не втекти
    Будуть сотні доріг, будуть сотні обривів і сходжень.
    І колись, на світанку, в кінці всього, будуть хрести…

    Тільки б ще дорости… дорости….


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (11)


  41. Віктор Максимчук - [ 2010.05.27 02:56 ]
    ВІНОК ТАНКА
    ВІНОК ТАНКА

    ***
    Суть у калюжі мала:
    Небо спрямовує погляд
    У водяні дзеркала…

    ***
    Солодке життя!
    То чому наприкінці
    Воно гірчить?..

    ***
    Останній дарунок –
    Грудка землі
    Кинута в могилу друга…

    ***
    Знову гортаю
    Старий календар –
    Цвинтар прожитих днів…

    ***
    Хтось мене проводжає:
    Махають дерева
    Мені гілками вслід…

    ***
    Вдихаю повітря на повні груди.
    Час поспішає.
    Що ж далі буде?..

    23 травня 2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  42. Галина Фітель - [ 2010.05.27 01:19 ]
    Дідусеве
    * * *
    Соромно в травні
    в кухні хитатись
    наче Фуке
    * * *
    Вітер карпатський
    пахне трембітами
    йде старший брат
    * * *
    гілля смереки
    ховає надійно
    око зірке
    * * *
    місяць згадає
    погляди в спини
    трьох поросят

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  43. Юрій Лазірко - [ 2010.05.26 23:29 ]
    Пепел от стиха
    Судьбу пустил на ветер мельнице души.
    Сильней, порыв! Крепитесь, мыслей корни!
    Я столько слов об стенки сердца притушил,
    царапал страстью о любви на черном...

    Белым-бело, мукою – пепел от стиха
    приобретает свойство растворяться,
    как женщины в неношеных до сель мехах
    с улыбками на бис для папарацци.

    Не пепел – дождь сухой, как переход на "Вы",
    да скрипки скрип, что помнит спелой грушу.
    Не капает – ломается волной молвы.
    Во мне раним лишь свет от ветра в душу.

    Сном оборвав Вселенную, как Райский Сад,
    спешу списаться и проститься точкой.
    Пишу... и задевают сердце небеса,
    отодвигая болью гибель строчки.

    26 Мая 2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  44. Василь Степаненко - [ 2010.05.26 22:31 ]
    моя втіха
    Прикрості смуток
    Душу пронизують. Ні –
    Ти моя втіха…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  45. Наталія Крісман - [ 2010.05.26 22:34 ]
    Простягни мені свою душу !
    Простягаєш до мене душу? Та вона й так до мене лине -
    Крізь пустелі світів облудних, крізь холодне світіння зір...
    І щомиті ця рідність дужча і зростає вона невпинно,
    Це подібне на справжнє чудо, хочеш вір в це, а хочеш - не вір.

    Простягаєш до мене крила? Я тепло їх давно відчуваю
    На розхрещенні зим і весен, у холодних обіймах снів...
    Моїм крилам теж треба сили, щоб у небо літать безкрає,
    Простягни мені душу - й скресне лід зневіри, що жив у мені!

    Я над прірвою знов зависла, зроблю крок - і усе скінчиться,
    Або, може, злечу у небо, потону в нім чи розіб'юсь...
    І ти знаєш, що я ненавмисно зазирнула до віч блискавиці,
    Я піти не хотіла насправді - тільки спробувать силу свою...

    Простягни мені свою душу, простягни мені свої крила!...
    26.05.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  46. Віталій Кирпатовський - [ 2010.05.26 21:33 ]
    ЗАХМАРЕНЕ СЯЙВО
    Щедрий дощик полився,
    Підвіконня дзвенить.
    Струм під серце аж впився
    І солодко квилить.
    ПРИСПІВ:
    То ж захмарене сяйво –
    Брами райдуг в блакить.
    Променеве гультяйство
    Спомин літ ворушить.

    По хмаркам пробіжатись
    І поглянути вниз.
    Бедрик дасть покататись
    Де всесвітній відблиск.
    ПРИСПІВ.

    Запозичив би крила
    З миготінь блискавиць,
    І було б мені сила –
    Чаклування зірниць.
    ПРИСПІВ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  47. Ґеорґус Аба - [ 2010.05.26 20:30 ]
    Вже вірші ніхто не читає
    Вже вірші ніхто не читає,
    Пиши їх швидко, немов надсилаєш
    Листа у країну вже-мертвих жанрів.

    Кидай, кидай у безодню шухляди,
    Нехай падає, нерішучо-як-хочо,
    Вночі напівсонно згадуй приємно,

    Як солодко жити по той бік ока,
    Там де світла нема, де
    Лише анонімність очного нерва.

    Віддавай увесь, що виростив, чай,
    Нехай напівсонно падає, заварюється,
    Там де пустка, не бійся, не буде аварії,

    Нехай, нехай буде легко,
    Нехай ллється в підробку діжки
    Справжня вода.

    Роби, що мусиш,
    нехай буде, як треба,
    Падай рибою

    Ротом її в океан,
    І не бійся, що у зуби застрягне
    Ледве-ледве меридіан.

    2010ТРА26


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (16)


  48. Іринка Кучерук - [ 2010.05.26 18:43 ]
    Ангел мой....
    Как странно. Это снилось мне не раз,
    А вот и утро. Здравствуй, мир привычный.
    Ты потускнел. Но разлучил ли нас?

    Мой Ангел, ты мне близок, как обычно.
    Как часто закрываю я глаза,
    с молитвой на ночь: Помоги забыться
    Мой Ангел... Почему ты веришь в нас,
    И видишь наши радостные лица?
    Ты знаешьь мои ночи наизусть,
    ты слишком светел, чтобы сделать больно....
    И ты мне снишься...
    Снишься....
    Эта грусть, - она моя,
    я не скажу,-Довольно...


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.16) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (1)


  49. Іринка Кучерук - [ 2010.05.26 18:10 ]
    Что ты чувствуешь,когда любишь?.....?...
    Что ты чувствуешь,когда любишь?
    Дрожь? Боль?Страх?
    Так же кровь ледяную студишь?
    Давишь себя в тисках?

    Тебе кажется мир краси́вей?
    А по ночам,хоть вой?
    Говорил ли за то спасибо,
    что это всё с тобой?

    Улыбался цветам бумажным?
    Умирая, рождался вновь?
    Не пойму я,- ТАКОЕ с каждым,
    может творить любовь?


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  50. Олексій Тичко - [ 2010.05.26 17:41 ]
    У світлі торшера
    Це я торкаюся до тебе,
    Волосся гладжу в тишині.
    А ти мовчи, мовчи, не треба,
    Не треба слів твоїх мені.
    У них тонули погодинно.
    В повторах змісти відцвіли.
    Звучали голосно і сильно
    У ніч без сну, у ніч сови…
    У напівтемряві кімнати
    Рука в руці у цей момент.
    Волосся чую аромати,
    і ми нарешті тет-а-тет.
    Ця ніч гріховна і зрадлива
    веде розмову хай тепер.
    І тінь лягає, довга, дивна,
    У світлі, що дає торшер,
    Торкає меблі і шпалери.
    Розмитий контур - я і ти.
    І кожний раз у нас прем'єра.
    І ти не кажеш: «Відпусти...»
    10.05.10.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   1320   1321   1322   1323   1324   1325   1326   1327   1328   ...   1829