ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юра Тіт - [ 2010.05.26 16:08 ]
    ...
    Закрию очі,
    Я не плачу я сьогодні твій...
    Прийду в сліпу до тебе,
    Зітру росу з очей і вій...

    І брови, темні брови...
    Поцілую непомітно.
    Спи... Охороняти сон готовий,
    Поки літо. Спи... Поки літо...

    19 квітня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Ярослав Чорногуз - [ 2010.05.26 15:09 ]
    БЕТХОВЕН. АПАСІОНАТА
    видатній піаністці Людмилі
    Марцевич
    Хто так розбурхав звуком зал?
    О, це не ніжність серенади –
    Тут вибухнув емоцій шквал,
    Здійнявся музики торнадо.

    Серця, як вихор, закрутив,
    Усі поніс увись – до Бога.
    Щоб кожен чув це диво з див,
    Ці звуки щемної тривоги.

    Коли закоханий летить
    До милої крізь сутінь гаю…
    Карета у нещастя мить
    В болоті раптом застрягає.

    …Борня, долання перешкод,
    І коні знов летять все швидше,
    Й здається, припаде от-от
    Юнак до любої обличчя.

    Та на порозі – німота,
    І зяє пусткою кімната,
    І розпач душу виверта…
    Це все – Бетховена соната.

    Як непідробний серця біль,
    Страшне розчарування втрати
    І музики високий стиль
    Скажіть, змогли Ви передати?

    Талант могутній, інтелект,
    Хист перевтілення високий,
    Явили нам натхнення злет,
    Проникнення у твір глибоке.

    А ще – самотності печать –
    Трагедія сердець великих,
    Що смутком на чолі лежать…
    І тільки музика – як ліки.

    Бо лиш душа, що вся – із ран,
    Могуть вселенської любові,
    Могли відкрить той океан,
    Що зветься в музиці – Бетховен.

    Хто ж виконавиця ота,
    Де виростають з пальців крила?
    Що в ній дух генія вита –
    О так! Марцевич це Людмила!

    12-13. 05. 7518 р. (Від Трипілля) (2010)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  3. Мара Щира - [ 2010.05.26 15:05 ]
    Постпохмільне
    У мене на підвіконні залишки у склянці «Секс на пляжі»
    Гламурна ознака одноразового кохання, горілка, лікер і соки…
    Розкидані по підлозі залишки пристрасті, наче шматки пряжі
    З неї могли б змотати мотузку, щоб піднятись на вежу високу
    А ми її спалили до тла, на сухому спирті, не вагаючись
    І зігрілись на цьому вогні, на пів години, а потім озноб
    Розійшлись під ранок, втираючи піт та від людей ховаючись
    Мабуть, вже майже забули, що було тоді… а міг би бути урок
    ………………………
    На майбутнє, але розійшлися у різні сторони не чекаючи милості


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (9)


  4. Кока Черкаський - [ 2010.05.26 14:31 ]
    Квасоля
    Усі люди доброї волі
    Хотіли би з’їсти квасолі.
    Але- ніде істини діти!-
    Бояться, що будуть [цензура].

    Хоча, якщо мислить глобально,
    Процес цей цілком є нормальним.
    [цензура] і малі, і великі,
    І блонді, і чорнопикі.

    Ми всі зрозуміти повинні:
    Квасоля у тому не винна!
    Проте це не значить, що треба
    [цензура] де треба й не треба.

    Буває, що й інтелігенти
    [цензура] в неналежні моменти,
    Й таке делікатне видовище
    Всіх ставить в пікантне становище.

    Наприклад, ви в ліфті, на лихо,
    Замріялись й [цензура] тихо.-
    Аж раптом усі стрепенулись
    Й на цей ваш сигнал обернулись.

    Якщо то культурні всі люди,
    Нічого страшного не буде.
    Тож будьте морально готові,
    Що скажуть вам: «Будьте здорові!»

    Та якщо поруч – сп’яніле від злоби
    Лайно всіх гатунків і антисеміти ,-
    Тоді закричать вам ці ксенофоби,-
    «Ну скільки, шановний, вже можна [цензура]??!!!»

    Але не потрібно чинити трагізму,
    Дивіться на світ через правильну призму:
    Від запаху цього ніхто ще не вмер,
    Зате ви подбали про свій холівер.

    Якщо не [цензура] – помрете від болю,
    Тому – на здоров’я! Смакуйте квасолю!
    А хто розумніший – нехай той потроху
    Їсть кашу чи зупу з гороху!!!


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  5. Тетяна Левицька - [ 2010.05.26 14:59 ]
    Долю пишуть небеса
    Заплела віночок
    Молода черешня.
    Не клич у садочок,
    Бо я не тутешня.
    На підборах стильних,
    В моднім капелюшку.
    Пошукай, хлопчино,
    Краще попелюшку.

    Приспів

    Квітне радість у саду,
    Все одно тебе вкраду.
    Мила ластівко-краса,
    Долю пишуть небеса.

    2
    Я не хочу мати
    На руках мозолі,
    Денно працювати
    З сапою у полі!
    І не звикла вранці
    Прокидатись нині.
    Всі мої обранці
    Мають по машині.

    Приспів

    3
    Посмішка лукава
    Серденько вмовляє,
    В оченятах карих
    Бісенятко грає.
    А коханню вторить
    Ніжний голосочок,
    То ж зніму підбори
    І гайда в садочок!

    Приспів

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (12)


  6. Кока Черкаський - [ 2010.05.26 13:39 ]
    Кабздець-2
    Кабздець підікрався тихо
    І, як завжди, непомітно.
    Я геть випадково дізнався:
    Ти від учора вагітна.

    Воно то, можливо, й нічого,
    Ну, посидиш з пів року в декреті,
    Вагітність – це досить поширене
    Явище на планеті.

    Інша справа- цікаво
    Від кого ж це ти залетіла?
    Чи не від якогось ізбоченця,
    Маніяка або ж дебіла?

    Хто ж це на тебе позарився,
    На таку, ще майже дитину,
    Хто ж цей кобель, що безсовісно
    Зґвалтував Україну?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (5)


  7. Андрій Мирохович - [ 2010.05.26 12:58 ]
    так сказав фрідріх
    той вчений німець
    дойче убер
    бабця навчала мене
    бійся німця
    він може вийти з телеекрану
    вона казала такий злий
    у запилюченому мундирі
    яйка там курка млеко
    але розумієш
    той мій вчений німець
    він полюбляв
    крохмалені сорочки
    академічну музику
    блискучі мешти
    принаймі
    таким він мені уявляється
    отож він
    тобто вчений німець
    написав
    бог помер
    а ми ще не змогли
    але для нас готують труни столярі
    нас понесуть співаючи псалми
    бог помер
    ми не вміємо бути самотні


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (11)


  8. Олександр Христенко - [ 2010.05.26 11:45 ]
    ДРІБНИЙ НЕДОЛІК
    Струнка лоза, помірний зріст,
    Одна печаль – короткі ноги...
    Дарма молилася до Бога,
    Дівочих не жалівши сліз.

    Натомість образ – свіжий бриз:
    Ясне обличчя, груди, плечі...
    Хай швидше сутеніє вечір –
    Не буду поглядати вниз.

    Хай затуманиться мій зір,
    Коли дивитимусь у очі,
    В яких мені про щось шепочуть
    Мільйони загадкових зір.
    19.05.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (9)


  9. Юрій Лазірко - [ 2010.05.25 22:15 ]
    Линия прицельного огня
    Поредела, кровью истекая,
    линия прицельного огня.
    Справа Каин, слева – тоже Каин,
    впереди – охота на меня.

    За спиною – небо на погонах,
    на бегущих в тыл вопит ПК.
    Бьют на поражение – я зона,
    встретить утро шансов нет пока.

    Разбежалась вшивость по окопам,
    ожидая призывной волны.
    Под шинелью ночи – дрожь и копоть
    несомкнувших глаз, сухарь луны.

    Взрыв – и страхом занесло ресницы,
    тело сжато в материнский плод.
    Жизни белую, как стих, страницу
    пишет, пролитым без слов, тепло.

    Тишина – глубокая воронка,
    наследил телами рваный бой.
    Все сложилось кратко в похоронку
    Родиной, пропитанной тобой.

    25 Мая 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (9)


  10. Сергій Гольдін - [ 2010.05.25 20:16 ]
    З дитинства нас добре привчили
    * * *

    З дитинства нас добре привчили:
    Кожен повинен своє обирати.
    Один обирає ліжко з ґаздинею,
    Інший іде в солдати.

    Я обираю звичайну кицю,
    Що вдало полює вночі.
    Людині потрібно так небагато:
    Кульбаби і паничі.

    В передвічні дні, в безкінечні дні,
    В передвічні ночі, безкінечні ночі.

    Я шанувальник банальних речей.
    Банальність втішається на глибині:
    Колись молодою істиною
    Втопилася у вині.

    Мені байдужі нові пісні,
    І не дуже нові – все одно.
    Я співаю шумерські гімни,
    Забуті уже давно.

    В передвічні дні, в безкінечні дні,
    В передвічні ночі, безкінечні ночі.




    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  11. Анатолій Сазанський - [ 2010.05.25 19:21 ]
    ZZZZZZZZZZ НЕМАЄ РАЮ..ZZZZZZZZZZ
    Нам в келихи наточить сивини
    Розстрига вечір.
    Кульбабок запорошені млини..
    Вітри-предтечі..

    На стежці золотіє слід зорі -
    Зіниці сліпить..
    З Чумацького звиса порожній ріг -
    П"яніє літо..

    Опальний янгол сипле адамант
    На сонні трави..
    Немає раю іншого.. нема...
    Немає раю...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  12. Олеся Овчар - [ 2010.05.25 17:48 ]
    Відважний кіт
    Наш відважний кіт Маркіз
    У дворі ворон ганяв.
    На вершок верби заліз
    І сказав тихенько “Няв!”

    Задивився сумно вниз
    Наш відважний кіт Маркіз:
    – Хто б мене з вербиці зняв?
    Поможіть!
    Рятуйте!
    Ня-я-я-яв!

    Врятували ми кота,
    Та йому сказали так:
    – Не залазь високо ти,
    Як боїшся висоти!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  13. Андрій Мирохович - [ 2010.05.25 16:49 ]
    златапрага 2000
    ми повернемось
    усі як один
    пройдем ще одне коло
    наче по битому склі
    відмітимось у кожній анкеті
    підпис поставимо в кожній графі
    ми повернемось
    лишаючи краплі крові
    на іржаво-зеленій траві
    ми повернемось
    освітлені освячені
    ціловані битим склом
    ми повернемось
    світ це наш голем
    з грошима під язиком


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  14. Олександр Сочан - [ 2010.05.25 16:47 ]
    Закон любові
    Закон керує навіть у любові,
    Пізнав би цей закон я залюбки –
    Та ж як тоді літати літакові,
    Що знає як літають літаки.

    І як тоді повірити безумцям,
    Що за любов кладуть життя своє.
    Доводить розум доводів презумпцію,
    Кохання ж цей закон не визнає.

    Хоч зрозуміти силюся щомога,
    Любов – таємне сяйво в глибині
    Тож розум мій – лише дорадчий орган.
    Царює завжди серце у мені.


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  15. Ігор Вільний - [ 2010.05.25 15:36 ]
    ***
    Жити, жити, жити,
    Жити й радіти, жити й п’яніти,
    П’яніти від щастя й любові,
    Синього неба на видноколі,
    П’яніти від лісу і поля,
    Бо то є найкраща доля,
    На то є всевишнього воля –
    Воля робити й творити,
    З близькими радість і горе ділити!!!



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  16. Володимир Сірий - [ 2010.05.25 15:38 ]
    Травневий світанок
    На трубах кульбаби привіти кудлаті
    Чекали попутних вітрів,
    Травневий світанок в блакитнім халаті
    Ланами без поспіху брів.

    До Бога злинаючи, жайвір томився
    І галькою падав униз,
    Де щіттю спроквола чесала пашниця
    Знеможений спочивом бриз.

    Туман виглядав із долини сирої
    Чи сонце бувало не йде.
    І руслом потоку скрадався по звої
    У пагіння лоз молоде.

    Кувала роки на ковадлі зозуля,
    Хлептала луну тишина
    І все яскравіше шарілася скула
    На прузі грядущого дня.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (8)


  17. Володимир Ляшкевич - [ 2010.05.25 15:11 ]
    Сергій Єсенін. Не жалію...
    Не жалію, не зову, не плачу,
    Все мине, як з яблунь білий дим.
    Зав’яданням осені золочений,
    Я не буду більше молодим.

    І тобі отак уже не битись -
    серцю, торкнутому холодком,
    І березового краю ситець
    не покличе далі босяком.

    Дух бродяжний! Ти все рідше ярість *
    на устах зворушених огнів.
    О моя утрачена весняність,
    Шал очей і повені чуттів!

    Я скупіший нині у бажаннях,
    Чи й життя наснилося мені?
    Мов лункою весняною ранню
    на рожевім я промчав коні.

    Всі ми, всі у цьому світі тлінні,
    Тихо з кленів ллється листя мідь ...
    Будьте ж ви навік благословенні,
    Що прийшли у цвіті одгоріть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (17)


  18. Галина Фітель - [ 2010.05.25 15:38 ]
    * * *
    Подумай раз, сім раз відріж
    собі з сувою щастя долі.
    Нехай залишаться на волі
    і смуток, й сум. Сховай свій ніж.

    Вендети гострії жалА
    запхни у пень гнилої згуби.
    Зготуй для поцілунку губи,
    зітри всі зморшки із чола.

    Нехай стара як світ весна
    рум’яно мріє на полічках.
    Ти запали для зради свічку,
    хай упокоїться вона.

    Впусти і радість, і біду,
    як в гості давню коліжанку.
    У сукні кольору світанку
    зустрінь коханого ходу.

    Сім раз згадай, а раз забудь,
    пробач дарма пролиті сльози.
    Хай змиють душу бурі й грози.
    У цій весні щаслива будь.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  19. Горем Убит - [ 2010.05.25 14:24 ]
    Где ты была?
    Скажи где ты была,
    Месецов семь назад?
    С кем ты была,
    Месецов семь назад?
    Почему мы встретились так позно?
    И почему имено в етот час?
    Когда у меня всё нетак,
    Нетак как у людей,
    Ведь я убийца,
    Убийца любви,
    Убийца желания,
    Убийца мечты,
    Я очень много убил...
    Морально,физически,
    Я ето прошол,
    Я ето выдержал,
    Я устоял,
    И вот я стою,
    Вот он я,
    Смотри,
    Я, настоящий я,
    Сижу,
    Люблю,
    Пишу,
    Курю
    И пью,
    Прости, прощай я ухожу...


    Рейтинги: Народний 3 (3) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (5)


  20. Олександр Сочан - [ 2010.05.25 13:49 ]
    Все це пусте
    Не втямлю я без тлумача –
    У небі ворон, а не сокіл,
    І травень землю уквітчав
    Не квітами, а в парасольки.

    І темно наче восени,
    Стежинки мокрі і лискучі,
    В словах немає глибини –
    Волають клоуни тріскучі

    А дощ іде, і колос росте
    А вітер шепоче, що все це пусте.

    А дощ іде, і колос росте
    А вітер на вухо шепоче, що все це пусте.

    Із пагорбів вже сморід дме,
    Б’ють тих, хто ще не хоче зради.
    І знов почнеться те саме,
    Але у гіршому розкладі.

    І хмара суне з за Дніпра,
    Щось у важкі чоботі взуте,
    Безжальніше за бусурман,
    Щоб затоптати все здобуте.

    А дощ все йде, і колос росте
    І вітер шепоче, що все це пусте.

    А дощ все йде, і колос росте
    І вітер тихенько шепоче, що все це пусте.
    А тих, що «нас не подолать»
    Женуть в кошару, як баранів,
    А коротенький хижий тать
    Зухвало щириться з екранів.

    Васалів плеска по плечу,
    Примружившись мов хитрий крамар.
    Міркує, – Газом, як схочу,
    Я задушу їх і без камер.

    А дощ все йде, і колос росте
    А вітер шепоче, що все це пусте.

    А дощ все йде, і колос росте
    А вітер на вухо шепоче, що все це пусте.

    Поводирі як дитинча
    Все не складуть розбитий горщик,
    Із піхов витягти б меча
    Та тільки вилізе з піхов пшик.

    Тож поясню я вам, – Чому
    У сутінках і надвечір’ї,
    Хоч бачу хмари і пітьму,
    Я у веселий ранок вірю?

    Бо ж дощ іде, і колос росте
    А вітер шепоче, що все це пусте.

    Бо ж дощ іде, і колос росте
    І вітер тихенько шепоче, що все це пусте.


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  21. Діма Княжич - [ 2010.05.25 12:59 ]
    Романтизм
    Розстріляний зливами і кісточками вишень,
    Блукаю кутами Бермудів, не втраплю у свій Тибет.
    Душа – наче аркуш в чорнилі школярських віршів,
    Де ляпки в кінці троєлітер’я "Л", "Ю", "Б".

    А дір в парасольці – не злічено від стрілокпинів.
    Оце б відповісти, та лук вкорінився у глей.
    Натхнення жбурляє недогризки віршів у спину.
    Іду неоглядно у світ позаочний, але

    Не мисли суворо, бо категоричність – для ката.
    Причинно, фатально, а наслідок – твій слідок.
    Зоря вказівна розіп’ята хрестово на карті,
    Накресленій штрихами міфів, легенд і казок.

    Тому знов на гранях Бермудів я ковзаю спритно,
    Із вірою здійснення прощі у власний Тибет,
    Де "Л", "Ю" і "Б" споконвічніші всіх манускриптів,
    Де можна молитись казками й кохати. Тебе.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  22. Юлія Радченко - [ 2010.05.24 21:49 ]
    Было очень темно. Я забыла вернуться в субботу…
    Было очень темно. Я забыла вернуться в субботу…
    Презентация осени снова прошла под дождем…
    В силуэтах дворов – ощущался невидимый кто-то…
    С кем, как с солнцем, давно по будильнику рано встаем…


    Безнадежно влюбившись, грустили продрогшие скверы…
    От банальности листьев, впервые почувствовав дрожь…
    Я о главном забыла, разлуку восприняв на веру:
    Где ты, плечи расправив, на самом-то деле живешь…

    Под какими углами (и к берегу, и к гарнизону)
    Твой (воссозданный светом) высокий находится дом…
    Я банально молчу и куда-то иду по перрону
    Тех вокзалов и стран, где мы вместе давно не живем…
    2010 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  23. Анатолій Сазанський - [ 2010.05.24 21:16 ]
    Замість квітів побратимові (Миколі Щербаку)
    На сивих гонах Долю перейму
    Мою...ласкаву...
    Копитами обірвемо струну -
    Змію іржаву..

    У нетрях відрегочуть упирі..
    Стара гонитва.,
    І усміхнеться побратим вгорі -
    Лихий, мов бритва..

    Під серденько..встромилася..з Небес..
    Зоря кривава...
    Ти був розп"ятий вічність. Ти воскрес...
    Вкраїні.. Слава..!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  24. Валерій Голуб - [ 2010.05.24 21:39 ]
    АнтиОда хрущеві.

    Речу тобі, гаспиде, оду крізь зуби,
    І ось я чому відірвався від справ:
    Про тебе, субстанціє мору і згуби,
    Шевченко писав. І Цибенко писав.

    Ти юнкерсом хижо над садом кружляєш,
    Скидаючи бомби сповільнених дій.
    Помітно й по пиці, що зле замишляєш,
    А ми дихлофосом зустрінем - не смій!

    І ти, очманівши від яду і цвіту,
    Прокуреним басом заводиш пісні,
    Коли я лаштуюсь шедеври творити…
    Геть, іроде! Киш! Як ти вгувся мені!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  25. Юля Бро - [ 2010.05.24 20:06 ]
    Дивлюсь на тебе. Марю...
    У місті - спека. Спекались рідні,
    Повідчиняли вікна й ходим голі.
    Думки повзуть повільно, рухи кволі,
    Оце тобі і "разом в вихідні".
    Зроби мені холодного мате,
    Додай у склянку вдвічі більше льоду.
    Ти - обережний, дмухаєш на воду,
    На віру не приймаєш геть святе.
    Тобі здається: я не там, не та...
    І навіть близькість буде в нас за планом.
    Дивлюсь на тебе. Марю тим баштаном,
    Який так радить Жінка Золота.

    _________________
    адреса баштану:
    http://maysterni.com/publication.php?id=13223


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (15)


  26. Вікторія Стукаленко - [ 2010.05.24 20:52 ]
    Передвечір’я
    Завіолончелив захід.
    Арфою озвався гай.
    Котрабасно-контрабасно
    дзвін церковний загукав.

    Засвітились тополино
    Зелен-свічі край доріг.
    Вітер дмухати втомився
    Тишком-нишком спати ліг.
    1999-2003


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  27. Мара Щира - [ 2010.05.24 19:12 ]
    Целуя стекло
    Залпом, не думая и залпом
    До дна, не оставляя ни глотка
    Не веря, не доверяя знакам
    Напиться и отсчитать два шага
    Упереться лбом о стекло
    В надежде, что от жара растает
    Забывая все былое добро
    Что в свободный полет не пускает
    За стеклом как витраж тротуар
    Словно небо лоскутным узором
    И струится колоннами пар
    Поднимаясь прозрачным укором
    На прощанье сказать не пришлось
    На последок напиться не сбылось
    Но забит уже на крепко гвоздь
    Все, что было теперь только – снилось…


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  28. Таня Петик - [ 2010.05.24 19:56 ]
    Радість
    У моє віконце сонечко сяє,
    З новим днем мене вітає.
    Із шовкових дібров,
    Шле природа любов.

    Враз - чую ранковий спів -
    Це пісня моїх солов'їв.
    Річка шепоче якісь таємниці...
    Їх земля заховає до своєї скарбниці.

    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Таня Петик - [ 2010.05.24 19:41 ]
    Сама
    Здається на світі важко жить,
    Буває у грудях щось болить...
    Невже це сум оточує народ?
    Невже не буде веселих нот?

    Запитань багато,
    у цій мелодії без дна.
    Ні це не сум оточує народ,
    ти просто - сама...

    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Таня Петик - [ 2010.05.24 19:25 ]
    Мова
    Якщо хочеш скарб знайти,
    Не треба далеко іти!
    Прислухайся до слова...
    Скарб - це рідна мова.

    Мова - це пісня твоєї душі
    Ти - українець!
    І хочеш того ти чи ні,
    Усе починається із слова.
    Ти ростеш і росте твоя мова...

    Люби Україну.
    Пам'ятай свою мову
    Від малу до загину!

    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Адель Станіславська - [ 2010.05.24 18:23 ]
    З яких джерел народжуються сльози?
    З яких джерел народжуються сльози,
    коли душа задухою страждає,
    з яких вітрів розгулюються грози,
    як думка напівлеті застигає?

    З яких глибин зростає біль пекучий,
    як серце висихає помарніле,
    чим ріже скроні дивний звук скрипучий,
    як сліпо гляне око збайдужіле?

    Де поспішає серце у тривозі,
    коли свідомість топить одкровення,
    звідкіль приходять сили у знемозі,
    як родиться із відчаю смирення?

    ----------------
    Лиш час крокує тихо, невагомо,
    що тулить до небес серця незрячі,
    і подихом таємним, невідомим,
    з очей стирає краплі сліз гарячі.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  32. Артур Сіренко - [ 2010.05.24 16:13 ]
    Ковток вина
    * * *
    Забувши гіркоту марнотного життя,
    Спокійно споглядаючи цей тлін до забуття
    І осягнувши, що майбутнє – прах…
    Живі ми – так хвала тобі, Аллах!

    * * *
    Наш світ – то глек марноти і брехні.
    Життя з туману йде й проходить в самоті,
    І будні сірі краплями мов ртуть…
    Та є і радісні сторінки - рубаї Хайяма квітами ростуть!

    * * *
    Хто для скорботи двері відчинив
    Тому життя – пустеля хоч і повна див.
    Хто радість віднайшов в простих речах
    Тому життя яскраве дарував Аллах!

    * * *
    Нехай весь світ нудьга і Батьківщина – рідна чужина
    Від смутку я далекий доки келих є вина:
    Я радість віднайду в миттєвостях щоденних -
    Ковток вина, краса коханки – й де вона, журба?

    * * *
    Весняні квіти, подих вітру,
    Крапельки дощу і лісова луна -
    Все, все мені будило спогад про коханку
    Яка, нажаль, пішла у небуття…

    * * *
    Нехай обірве вітер білий цвіт,
    Нехай весни минає швидко міт
    В душі залишаться пісні які співав нам квітень.
    Нехай на п’ять хвилин – ми зачаруєм світ…

    * * *
    Весь світ – ніщо, даремні сподівання,
    Зів’януть квіти мрій – залишиться страждання
    Налий вина! У владі цього трунку
    Забудемо життя химерні візерунки…

    * * *
    Удвох з самотністю пів світу обійшов
    Наслухався віршів, і прози, і промов
    Нехай страждань я відшукав не в міру
    В горах я рай собі знайшов і віру…

    2010
    (фото автора віршів)


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  33. Оксана Пухонська - [ 2010.05.24 13:30 ]
    * * *
    Рана.
    Ранно вогне печаль на мойсейних скрижалях віку.
    Пророста до розп’яття останній не людський син.
    На вокзалах пустельних конають юні каліки
    Через надлишок теплий загноєної краси.

    Рано.
    Швидко підуть свіжим рейсом нові трамваї,
    І везтимуть в собі свіжий поспіх людських бажань.
    В завівтар’ї церков мертві лілії свіч згоряють,
    Дочекавшись, як ребра, слизького свого ножа.

    Ранок.
    З-поміж вій сивих хмар виростають розряди Бога.
    І рокочуть то громом, то болем, то боєм, то
    Виростають на головах ангелів мертві роги
    І скидають в тартар передчасно живих.
    Ніхто
    Не посміє піти,
    Не посміє зустріти світло
    Там, куди не доїдуть трамваї порожніх міст.
    Рана. Рано і ранок,
    І котрий рік,
    Но
    Мертві лілії свіч вже не пахнуть,
    Уже німі.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 5.63 (5.49)
    Коментарі: (12)


  34. Кока Черкаський - [ 2010.05.24 10:37 ]
    Чорне і біле
    Біле –це не чорне,
    Чорне – це не біле,
    Ерос – це не порно,
    Пейджер-не мобіла.

    Чорне – це не біле,
    Біле-це не чорне,
    Пейджер-не мобіла,
    Ерос – це не порно.

    Пейджер-не мобіла,
    Ерос-це не порно,
    Чорне – це не біле,
    Біле – це не чорне.

    Ерос-це не порно!
    Пейджер-не мобіла!
    Чорне - то є чорне,
    А біле – то є біле!


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (1)


  35. Артур Сіренко - [ 2010.05.24 01:21 ]
    Перевізник через річку буття
    (Низка неканонічних танка)

    * * *
    По річці пливли
    Не знали, що річки ім’я
    Лета. Не знали, що капітана
    Звали Харон. Весна.
    Пристань. Місто Тартар.

    * * *
    Світ виник не з вогню
    І не з води краплини
    І навіть не із слова
    Світ почався з сліз
    Прозорих як надія...

    * * *
    Повернувшись з країни
    Білих Хмар
    Помандрував у країну
    Синього неба
    Я втомився ходити по землі...

    * * *
    В цьому світі жорстокому
    Смуги світла і темряви -
    Зла и добра,
    Розуму та глупоти
    Як на шкірі дикого тигра...

    * * *
    Час не вміє чекати.
    Час навіть
    Існувати не вміє...
    У світі ілюзій
    Існує тільки мить оця...

    * * *
    Серед попелу надій
    Серед диму спогадів
    Я квіти шукав...
    Даремно. Марево
    Наш світ... Навколо порожнеча...

    * * *
    О, скільки трагедій
    Дарує нам подорож
    В світ віртуальний!
    Одісею мереж, павутин!
    Доплисти б як ти до Ітаки...

    * * *
    Весною - квіти
    Літом - зозуля
    Восени - місяць
    Зимою, що чиста й холодна
    Падав сніг...


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  36. Микола Руденко - [ 2010.05.24 00:20 ]
    Ходімо в райдугу, кохана...
    Ходімо в райдугу, кохана,
    Якщо зуміємо пройти.
    Відкриє далечінь незнана
    Для нас небачені світи.

    Озвучивши німотні далі,
    В чотири здружені руки
    На обрії, мов на роялі,
    Програємо живі казки.

    І забринять у небі звуки
    Відлунням на твою ходу.
    А я твої дитячі руки
    Візьму - й на сонце покладу.

    І оживе краплина кожна,
    І заспіває кожен птах,
    І затріпоче переможна
    Усмішка на твоїх вустах.


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Прокоментувати:


  37. Микола Руденко - [ 2010.05.24 00:22 ]
    У зимовому лисі
    Я йшов зимовим лісом. Поміж тіней
    Мій зір до зблисків на снігу звикав.
    Сюрреаліст грудневий - мудрий іней
    В моїх очах ранкову казку ткав.

    У грудях серце билось до нестями, -
    Воно від мене вимагало звіт:
    Чи повністю своїми відчуттями
    Дано людині охопити світ?..

    Ти - тільки промінь, що, згустившись в соти.
    Відчув себе у творенні краси.
    То де ж ти взяв, що не живуть істоти,
    Для котрих ти невидимий єси?

    Природа марить світловими снами.
    І те, чого не бачиш нині ти, -
    В твоїм єстві, над нами й попід нами, -
    Тобою нерозгадані світи...

    Отак я думав...
    Лісова стежинка
    Вела туди, де іній казку ткав.
    Повільно опустилася сніжинка
    І трепетно лягла на мій рукав.

    І я до неї обізвався: хто ти?
    Куди прямуєш свій захмарний лет?..
    Ти є кістяк незримої істоти,
    Яку формує Ультрафіолет.

    У нього є свої таємні змови.
    Для нього зорі - намистин разок...
    Нехай тебе сюрреаліст зимовий
    Кладе на гілку, як живий мазок.



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (1)


  38. Галина Фітель - [ 2010.05.23 23:27 ]
    Собака на сіні
    Маленька собака на сіні
    живе у великій людині.
    Сидить, не куса і не гавка,
    лиш тихо скавчить ця собака.
    Не просить ні їсти, ні спати.
    Щоночі приходить під хату
    і вперто шепоче на вухо:
    не дам, не дозволю, не слухай.
    Не хочу, не будеш, не пущу
    нічого ні в серце, ні в душу.
    Де взяти би кішечку сіру,
    щоб вигнати песика й сіно.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  39. Наталія Крісман - [ 2010.05.23 21:41 ]
    Одній рідній Душі
    Не ти кидАєш тінь в провалля,
    У нім - лиш тінь від самоти,
    Від дум твоїх, таких печальних,
    Яких зречешся завтра ти.

    Хоч сновидіння все ще хворі,
    Що виринають з-під склепінь
    Твоїх повік - нема повторень
    У цім сум'ятті потрясінь...

    Час дурощів, не раз взаємних,
    Повір вже, канув в небуття.
    Нехай бажання потаємні
    Розправлять крила для життя.

    І полетять у невідомість,
    Її не бійся - не згориш...
    А за відвагу Бог натомість
    Твоїй душі зішле дари!

    Впусти у сни свої, Чаклунко,
    Промінчик сонячний весни.
    Твої ж вуста - для поцілунків!
    Радій життю, коханням сни!!!
    23.05.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  40. Мара Щира - [ 2010.05.23 17:42 ]
    Если ?
    Два глотка залпом и никакой изжоги,
    А ожоги лечатся энурезом
    Тут уже не нужно подмоги,
    Было сердце и нет? Заменят протезом.

    Хочется жить слаще?
    Вперед на кухню за сахарницей.
    Могла бы быть в тысячу раз краше,
    Но слыла развратницей.

    Надоели шаблоны, все чуда ждешь?
    Я тоже ждала, до полуночи
    Потом пришла и избила дрожь
    До чуда на полпути

    Можно, конечно, исправить все
    Писали мы ведь не набело
    Есть в запасе гусиное перо
    Что б контракт подписать намертво

    Можно еще забыть… и все.
    Одиночество тоже приемлемо
    Не делить на твое и мое.
    Кто запретил уходить безвременно?

    Даже если ушла в магазин за кефиром,
    Или за чаем скучающим томно
    И возвратилась холодным эфиром
    Переключающим DVD на порно


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (8)


  41. Ярина Тимош - [ 2010.05.23 13:19 ]
    Сумна байка
    Як накрались шапками –
    фальшували душами,
    купували з лапками
    депутатів,
    тушами.

    Українцю ж голому –
    до горла ножакою.
    Та й відтяли голову.
    То ж не плач за шапкою.

    2010-05-19

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  42. Віктор Максимчук - [ 2010.05.23 12:41 ]
    ***
    ***
    Забуто «Так». Майже забуто «Ні».
    Лиш сутінки накриють день короткий.
    І сонячна вуаль вже на стіні.
    Та смак води стікає з губ солодких…

    22 травня 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (1)


  43. Артур Сіренко - [ 2010.05.23 02:24 ]
    Сумний танок
    (Низка неканонічних хокку)

    * * *
    Споглядаю меч.
    У цьому світі хиткому
    Немає нікому захисту...

    * * *
    Ноші свої намарно
    Люди несуть по дорозі життя
    Куди? Навіщо?

    * * *
    «Добре мати рідну хату
    Де навіть дим ласкавий».
    Думки волоцюги...

    * * *
    Всі конструкції хиткі
    Всі грані привидні
    Весь світ ілюзія...

    * * *
    У танку сумному
    Ми на неба пустелі.
    Прощавай, весна!

    * * *
    У темряві ночі
    Не сплять лише Місяця жриці -
    Поетеси...

    * * *
    Розчинюсь в ароматі
    Цих квітів старого саду
    Мене немає...

    * * *
    Напій, що дарує натхнення
    Чорний як ніч, як істина гіркий
    Він ніколи не втомлюється...

    * * *
    Споглядаючи чорну ніч
    Стиглу неначе черешня
    Зрозумів довершеність світу...

    * * *
    Двоє коханок -
    Злива і ніч. Гостина.
    Дивацтва весни.

    * * *
    Невже кохання
    Знову завітало в груди
    Старого гайдамаки?

    * * *
    Ворога прощав,
    Прощав своїй шаблі хиби
    Не навчився прощати себе...

    * * *
    Дивний пастух він -
    Цей вітер весняний.
    Жене стадо хмар...

    * * *
    У світ солодких марев
    Піти й не повернутись
    Так захотілося мені...

    * * *
    Чи то думки
    Чи то ластівок зграї...
    Все миттєво...

    2010
    (фото автора віршів)



    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  44. Артур Сіренко - [ 2010.05.23 02:35 ]
    Л. Луткова Ти русин! Мову свою пам'ятай! - Переклад.
    До тебе - пластика і знаки
    І космогонія часів
    І на полотнах прапорів
    І на важкому акінаку

    І геній твій, зачатий в бруді, в горі
    Обкурений, напоєний тавром...
    Ти слави і звитяг огром
    Живий! Налякані потвори

    Ти - Русин! Ти племен нащадок
    Де кожен боронив свій спадок
    І своєрідний і гостинний

    Ти - Русин! Мову свою пам'ятай!
    Щоби на закликів розмай
    Назустріч душі відкривались плинні.


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  45. Юлія Радченко - [ 2010.05.22 22:12 ]
    Відчуття
    Не тиха радість. Й не нестерпний біль.
    Щось значно більше. Щось, мабуть, складніше.
    Недовгий вік. І несолона сіль.
    А над усим – лиш крик душі і тиша…

    Ні дня, ні ночі. Тільки зграя дум.
    Холодних – теплих. У крові й клітинах.
    Не насолода. Й не одвічний сум.
    Невпевненість. Якась чужа людина.

    Земля і небо – як одна душа.
    Не Матір Божа, не гріховна жінка…
    Один рядок надії – у віршах…
    Одна навік неділена сторінка…

    Проблемна суть… Забута глибина.
    Далекі горизонти й акварелі…
    Веселий біль… Замріяність сумна.
    Криваві сльози вечора на стелі…

    Солодкий гріх. Й нещире каяття.
    Чи то від щастя. Може, й від знемоги.
    А над усим – мить смерті і життя.
    Одна любов і лиш одна дорога...
    2002 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  46. Олеся Овчар - [ 2010.05.22 20:41 ]
    В компанії Любові і Весни
    Старенький столик на подвір’ю...
    А думка – в неба на краю...
    Це все – весна, в яку ще вірю...
    Це все весна, яку люблю...

    По вінця свіжості в бокалах,
    Із вітром п’ю на брудершафт,
    На денце дзенькається “мало!”.
    Налий-но, друже, ще стократ!

    Напій присмачує неждано
    Весна краплинами дощу.
    Я, грішна, думала – зів’яну...
    А тут - напою досхочу...

    Вже й тиха ніч навдивовижу
    Колише квітам світлі сни...
    А я ще трохи тут посиджу,
    Серед Любові і Весни.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (11)


  47. Анатолій Сазанський - [ 2010.05.22 20:08 ]
    ZZZZZZZZZМ.П.ZZZZZZZZZ
    Мостить на лататті ліхтарі
    Вечір сонний..
    Парубком пишається вгорі
    Срібний сонях..

    Пісня над вербичками летить
    Пишнокрила..
    Ой..хутчій до серденька зайди
    Моя мила..

    Кинемо у хвилю гомінку
    Сині весла..
    Сплетемо в барвистому вінку
    Наші весни..

    Бачиш?ВІН до раю розчахнув
    Небо млисте..
    Я тебе у серденьку замкну..
    Ти.. Божиста...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  48. Ніна Яворська - [ 2010.05.22 19:59 ]
    Ти - мій клон
    Розтікалась гарячим склом
    на асфальті твоїх фантазій,
    уявляла, що ти - мій клон,
    і живеш в закапелках азій.
    Проникала на твій балкон
    вересневим пісним туманом,
    уявляла, що ти - мій клон
    у футболці від лже-Армані.
    І хай кажуть, - таких мільйон -
    ще_майбутніх і вже_колишніх,
    та я знаю, що ти - мій клон
    із країни, де квітнуть вишні.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)


  49. Ніна Яворська - [ 2010.05.22 19:57 ]
    А все не так
    Ти думаєш, все так просто:
    "наган" і фальшивий паспорт,
    і Богом забутий острів,
    андроїд в лахмітті раста.
    Ти думаєш, все в ажурі:
    чутки не проникнуть в пресу.
    Та Воланд в блаженній шкурі
    ще встигне прийти на месу.
    Ти думаєш, все прекрасно:
    тирана - в довічний аут.
    Та тільки занадто часто
    не там і не в тих стріляють...


    12. 05. 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (3)


  50. Ніна Яворська - [ 2010.05.22 19:26 ]
    Чи зростуться наші душі...
    А, якщо я вимкну світло,
    ти боятимешся неба?
    Рахуватимеш мурашок,
    що мандрують по спині?
    А, якщо я вмить зотлію,
    ти згадаєш місто Феба?
    Відшукаєш без підказок
    стежку поміж злих пісків?

    А, якщо я раптом схочу
    вмерти, знищивши паролі,
    зберігатимеш у сейфі
    чорно-білий мій портрет?
    А, якщо посеред ночі
    я віршами заговорю,
    вимкнеш фільм із Едді Мерфі,
    поки поряд я - поет?

    А, якщо свічки розставлю
    на подряпаній підлозі,
    чи зростуться наші душі
    в дитинча таємних сил?
    А, якщо в зелених Альпах
    ти мене знайти не зможеш,
    знай, що не доплив до суші
    мій кораблик без вітрил...


    12. 05. 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1321   1322   1323   1324   1325   1326   1327   1328   1329   ...   1829