ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юлія Гладир - [ 2010.03.13 22:36 ]
    * * *
    Розіп’ято гітару на стіні.
    В голівку грифа міцно вбито цвяха.
    Завмерли струни, мовби крижані,
    Знекровлені артерії відваги.

    Мов мишеня, ловлю на деку пил.
    Ятряться рани, знов поллється кров з них.
    Та пальці дотикаються, й кипить
    Воскреслий звук на хвилях сплаву бронзи.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (10)


  2. Зоряна Ель - [ 2010.03.13 22:02 ]
    М’яч.
    Бум і бум, і сто раз бум -
    із нічого грюкіт, шум.
    Що це аж до неба скаче?
    Мій новий червоний м’ячик.
    Ой, ловіть, хапайте швидко,
    зараз буде гол у шибку...-
    трах і бах, і дзень-дзелень!
    А не зле ж почався день.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  3. Юлія Гладир - [ 2010.03.13 22:49 ]
    * * *
    Наче заєць, пробіг сірий кіт зі смугастою спиною.
    Сум слідкує за мною з такою великою довбнею.
    Вже внезлічне скажу ці пекельні слова: «Відпусти мене!»
    В суєту самоти, між людей з нелюдською подобою.

    Кошенятко мале з перебитою надвоє ніжкою,
    Я б забрала тебе, та немає у мене ще прихистку.
    Наближається ніч велетенською чорною кішкою,
    Накриває тебе й довго-довго не спить над колискою…


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  4. Ірина Білінська - [ 2010.03.13 19:51 ]
    РОМАШКОЮ
    Ромашкою у небо - не втомилась
    моя душа за руку із твоєю.
    О, як же я чекала і молилась,
    щоб ти хоч раз назвав мене своєю.

    О, як же довго серце ворожило
    на пелюстках тендітних у чеканні.
    Любов, що розтікалася по жилах
    не знала ані страху, ні вагання.

    Я відпускала в небо мрії-стріли
    і вірила – на землю їм не впасти.
    В ту мить, коли тебе я полюбила -
    я просто прирекла себе на щастя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (13)


  5. Іван Редчиць - [ 2010.03.13 17:44 ]
    ПОЛУНДРА
    На каравелі мрій – нічна полундра,
    Хоча недавно ще лунала румба.
    З’явилася на горизонті тундра, –
    Я з курсу відхилився на піврумба.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  6. Валерій Голуб - [ 2010.03.13 16:10 ]
    Снилось

    Ледь розвиднялося… Небо ще в зорях…
    Снилось мені щось легке і прозоре.
    Світлою тінню на темній стіні
    Прадід, мов голуб, явився мені.

    Був, як на фото в старому альбомі,
    Прадід мій рідний, мені незнайомий.
    Очі сміялись в ранковій імлі,
    Руки зчорніли від плуга й ріллі.

    -Правнуче, здрастуй,- він тихо промовив,-
    Довго чекав я з тобою розмови.
    Вчора ти предків сердечно згадав:
    Добре зробив. Ти нам сили додав.

    В пам’яті сила, що простір долає.
    Та, що приходити в світ дозволяє.
    Ми прилітаєм на хліб і пісні,
    Щиру молитву, і думи ясні.

    Дивно у вас. Вже не наша розмова.
    Нова, чудна, перекривлена мова.
    Гупають бубни. А пісні не чуть.
    Бога не знають, і хліб не печуть…

    Та крізь віки, крізь невіру, незгоди,
    В сни ваші, правнуче, знову приходим.
    Застерегти, захистити від бід...
    Так повелося. Такий заповіт.

    -Прадіду, любий, а що з нами буде,
    Як у майбутньому житимуть люди?
    -Людям, що вміють по совісті жить,
    Воздано буде. Любов бережіть!

    Хмаркою — зник. Не сказав. Та й не треба.
    Знати майбутнє... Чи є в тім потреба?
    Знати день смерті? Та як тоді жить?
    Дні доживать і хвилини лічить?

    Я ще подумав: ми владні над часом.
    Рід наш безсмертний, коли тільки разом.
    Ми - як ріка, що в МАЙБУТНЄ біжить.
    Плин поколінь... А життя — лише мить.



    Рейтинги: Народний 5.4 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (14)


  7. Наталія Крісман - [ 2010.03.13 15:41 ]
    В ОБІЙМИ ДО ВІЧНОСТІ...
    Міріадами крихітних часток
    Розлітаюсь по всенькому світу -
    То бажаю доземно упасти,
    То в безмежжя небес полетіти,
    То зірватись краплиною з висі,
    Скам"янілу зросивши землицю,
    То багрянцем з"явитись на листі,
    То калиновим стати намистом,
    То зорею ясною сіяти -
    Світлом Правдоньки душі зцілити,
    То Надії оазою стати
    У пустелях байдужого світу.
    То у небі ключем журавлиним,
    Що вертає до рідного краю,
    То струмочком у горах невпинним,
    Що природу довкруг напуває,
    То веселкою понад ланами,
    Свіжим вітром в спекотну годину,
    То акордом чаруючим в гамі,
    Що в обійми до Вічності лине,
    То пташиною в чистому полі,
    Що Господнє ім"я прославляє,
    То усмішкою гарної долі,
    Що на Когось за рогом чекає...

    Лиш ніколи собі не дозволю
    В цім житті стати ближньому болем!

    13 березня 2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (11)


  8. Віктор Цимбалюк - [ 2010.03.13 13:07 ]
    Мамо, ниспошли мені блюз
    …Мамо, ниспошли мені блюз…
    Мамо, знай, я більше не п`ю…
    Мамо, блюз про Душу мою…

    …Мамо, скільки я помирав?..
    Мамо, значить, ще не пора…
    Мамо, лий на мене з відра…

    …Мамо, я не Бах і не Сор…
    Мамо, я не смерть і не мор…
    Мамо, я – в мажорі мінор…

    …Мамо, най воскресне Ісус…
    Мамо, най проснеться Дажбог…
    Мамо, ця вода нам на двох…

    …Мамо, я у кожній з цих струн…
    Мамо, я у кожній з цих трун…
    Мамо, зрозумій мою гру…

    …Мамо, я помру уві сні…
    Мамо, буде дощ, буде сніг…
    Мамо, вигрій Душу мені…

    …Мамо, ниспошли мені блюз…
    Мамо, ниспошли мені звук…
    Мамо, слухай Душу живу…

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький, 08-12.03.2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (14)


  9. Віктор Цимбалюк - [ 2010.03.13 13:30 ]
    Ви хочете відчути мою душу?
    …Тіло для душі – суть необхідність,
    Душа для тіла – суть можливість…

    Шрі Чінмой

    …Ви хочете відчути мою душу?
    Для цього я гітару взяти мушу…
    І ви побачите, як я, живий, помру,
    Поміж ладів, поріжків, дек і струн…

    …Для мене кожна пісня, суть спокута,
    А мій герой у кожнім слові – я…
    Веде перо жива рука моя,
    Бо хоче вкотре розірвати пута –

    …І полетіти ввись безмежним Небом,
    Відлунням віршів всіх моїх і всіх пісень…
    І доторкнутися промінчиком до тебе,
    Проживши поруч ще одне життя, як день…

    Кумпала Вір,
    12.03.2010 року,
    м. Хмельницький



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  10. Віктор Цимбалюк - [ 2010.03.13 13:06 ]
    Коні летять...
    …Коні летять, ніби стріли, незораним степом,
    Коні долають ріку, вкриту повінню, вплав…
    В кожному з нас, українці, дрімає Мазепа…
    В кожному з нас, характерники, снить Святослав…

    …Коні в галопі стирають підкови дощенту,
    Стрімко летять, розвіваючи грив білих шовк…
    В кожному з нас, українці мої, суть Шевченко,
    В кожного з наших, арійці мої, Хведір Вовк…

    …Коні вкривають незораний степ, ніби хмара,
    В чвалі стрімкому втираючи вітер у кров…
    В кожному з нас, побратими, суть Родові чари,
    В кожному з нас, характерники, Божа любов!

    …Коні летять, обміряючи обшир вітрами -
    Ці - вороні, ці - булані, а ці - по краях…
    В кожному з нас, українці мої, мріє Рама,
    В кожному з нас, українці мої, ти і я…

    Кумпала Вір,
    12.03.2010 року - 06.03.2012 року
    м. Хмельницький




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (8)


  11. Данчак Надія Мартинова - [ 2010.03.13 13:52 ]
    ВЕСНА / весенний экспромт/
    Весна, жизнь оживает снова,
    От ледяных оков, освобождается земля,
    И к солнцу тянется листва, трава,
    И нежным цветом покрываются поля...
    Прозрачной дымкой, окутаны леса,
    И сад в тумане молока,не шелохнется ветка...
    Застыло все и ждет весеннего тепла,
    Чтоб буйным цветом засверкать,
    Напиться соком возрожденья...
    Проснуться от зимы и зашептать,
    Прохладным ветерком, горячим лучиком -
    Пришла весна, пришла весна,
    В зеленые одежды нарядится земля,
    И излучает блеск -алмаза, сочная трава,
    И синью первоцвета, покрываются овраги леса,
    Пришла весна и сердце радует она...
    Все возрождается и просыпается от сна,
    И сердце так поет, отбросив все печали -
    Пришла весна, пришла весна,
    Подарит счастье и любовь на все года...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (2)


  12. Лариса Ліщук - [ 2010.03.13 13:00 ]
    Поцелуй
    Стынет поцелуй на моих губах,
    Поцелуй любви страстью весь пропах.
    Страстью неземной, но увы, былой,
    Стынет поцелуй, как прошедший зной.

    Холодность его обжигает грудь,
    Хочется опять все назад вернуть.
    И судьбе назло удержать тепло,
    Что с тобой, как сон, навсегда ушло.
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  13. Іван Редчиць - [ 2010.03.13 09:15 ]
    РУБАЇ
    Якщо лечу над прірвою життя,
    Тоді несу на крилах каяття.
    І виростає віра на вершині,
    Яку люблю до самозабуття.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2010.03.13 03:24 ]
    АЧИЯК (гумор, але не чорний)
    (усмішка)

    - Здрастуйте, мій лікарю хороший,
    Третій тиждень валер"янку п"ю…
    Ось, візьміть, мої, будь ласка, гроші,
    Я Вам душу виплачу свою.

    Так самотньо всі минають ночі,
    Аж сльоза, буває, набіжить…
    Третій місяць чоловік не хоче
    Ізі мною повноцінно жить.

    Вже йому й "дракона" купувала,
    І стриптиз крутила - хула-хуп,
    Стрілка ж на пів-шостої як впала,
    Так уже й не дивиться на пуп.

    І сказала лікар: "Непорядок!
    Чи у сплячку впав, як той ведмідь,
    Щоб оцій біді тяжкій зарадить,
    Мушу з ним сама поговорить!"

    - Бачу, що мужчина Ви – нівроку,
    Так чого ж, немов без крил – орел?
    Ви дружині завдали мороку,
    І в коханні все не "very well"?

    - Ви така вродлива, пані лікар,
    Я нічого не втаю від Вас…
    Секретарка молодого віку
    На роботі в мене – вищий клас.

    Стегна в неї хтиві, аж веселі,
    Я їх роздивляюсь залюбки.
    Попкою вона, як ті моделі,
    У повітрі пише вісімкИ.

    І очима водить ота Ната,
    Мов на морі в темряві маяк…
    - Будемо роботу починати, -
    Вам спочатку каву, а чи як?

    Починаю день із гарних звершень,
    Ой, з натхненням попрацюємо –
    Гарно "ачияк" ми зробим спершу,
    А тоді вже й кави поп"ємо.

    День минає, знов заходить Ната,
    Стегнами погойдує відтак.
    І уважно почина питати:
    - Ви уже додому, а чи як?

    І щоб все закінчити чудово –
    На столі лишаємо печать –
    "Ачияк" повторюємо знову,
    І спокійно йдем відпочивать.

    Я на п"ятий поверх піднімаюсь,
    А на третім, спершись на косяк,
    Вже стоїть сусідка і питає:
    - Ви уже додому, а чи як?

    Я чомусь не можу її лаять,
    Хоч і не належу до гуляк,
    Перса апетитні вона має,
    То ж і з нею робим "ачияк".

    Вранці теж запитує нерідко,
    Вигляда мене й дає вже знак:
    - Біжите сьогодні дуже швидко
    Ви вже на роботу, а чи як?

    І отак – щодня, мій доктор милий,
    Скільки, бач, дружині перепон,
    Забира цей "ачияк" всі сили,
    Став я вже, як вижатий лимон.


    …Лікар розуміюче киває,
    На столі з"являється коньяк.
    - Що ж робить? Їй-Богу, я не знаю,
    Будем лікувать Вас, а чи як?!

    12. 03.7517 р. (Від Трипілля) (2010)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (14)


  15. Наталія Крісман - [ 2010.03.13 00:54 ]
    ЦЕ ДИВОВИЖНО!
    Гарно бути пташкою
    В полі між ромашками!...

    По-під небо синєє
    Райською пташиною
    Мріями літатимем -
    Весну прославлятимем.
    Солов"їним щебетом,
    Буйнотрав"я шепотом,
    Сонячним промінчиком
    Щастя мить увічнимо.
    Слізоньки всі витремо
    Райдуги палітрою.
    Впадем з неба зливою
    Лагідно-тремтливою.
    Крапельками ніжності,
    Вітром в полі свіжістю
    Напоїмо ближнього -
    Чи ж не дивовижно це?!...

    Гарно бути пташкою
    В полі між ромашками!...
    12.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  16. Ігор Морванюк - [ 2010.03.12 23:59 ]
    * * *
    Суха криниця не дає води,
    Рекламне щастя не втамує спраги.
    Йдемо туди, не знаючи ,куди.
    Без віри, без надії, без відваги.

    Палає Сонце високо в зеніті,
    В цей час усе дає мізерну тінь.
    Немає правди в білім світі,
    Тепер її шукати стало лінь.

    В безсонну ніч від денних сноведінь,
    Втікаємо від себе звідусіль.
    Емоції тамуєм ніби біль.

    Врятуй себе від цвілості душі,
    Від холоду,від голоду, від зради.
    Рятуй чим є і не чекай поради.

    23.06.2000


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (4)


  17. Микола Руденко - [ 2010.03.12 23:20 ]
    Останній журавлиний крик...
    Останній журавлиний крик,
    Останнє золото берези.
    Їдкий туман в кістки проник,
    Мов заборонок хижі леза.

    За лазнею рясний будяк
    Сприймаю, мов живу принаду.
    І жуючи важкий глевтяк,
    Вертаюсь думкою в блокаду.

    Навіщо, Господи, зберіг
    Мене у людопаді тому?..
    І на захарканий поріг
    Несу гірку дідівську втому.

    Та впавши між пітних речей,
    Знесилений, у мить відчаю
    Незриму для лихих очей
    Господню руку помічаю.

    Щось чисте з вітром степовим
    Осяє душу в знак привіту
    То сном пророчим, то живим
    Обличчям Неньки — з того світу.

    Вона понад моїм життям
    Нависне зоряною тінню —
    І знову я зроблюсь дитям,
    І знову вчитимусь терпінню.

    А голос Матері-вдови
    Втішає сина-оборонця;
    — Перетерпи, переживи —
    Я жду тебе по той бік Сонця.

    18.X.80. Мордовія


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (3)


  18. Микола Руденко - [ 2010.03.12 23:36 ]
    Стрес
    Я все пройшов. І серед темних літ
    Пізнав щось важче, аніж кров і порох —
    Коли в мені валився звичний світ,
    Бо я побачив: весь він на підпорах.

    Підпори впали — і моя душа
    Порвала враз облудну пересічність.
    Якби ж хоч смерть! Вона комусь лиша
    Щось незатьмарене —
    Просте, як вічність.

    А в мене впало все. Товариші,
    Дружина, діти —
    Все немов згоріло.
    Неначе тіло позбулось душі
    Або душа десь загубила тіло.

    Когось я шарпав: глянь, того ж нема,
    Про що нам казано —
    Нема та й годі!
    Є тільки в людях потайна тюрма —
    Зате брехня гуляє на свободі.

    А психіатр, немов премудрий змій:
    — Це перевтома. Це ознаки стресу…
    Ох, лікарю! Рецепт простіший мій:
    Щоб менше стресу —
    Дайте вільну пресу.

    Та марно! Я лишився між людей
    Ані живий, ні мертвий.
    Наче мушу
    На волю з власних видертись грудей,
    Щоб в руки Богові віддати душу.

    Мов хтось мене зсередини обпік,
    На попіл обернулося волосся.
    Блокадні ночі, тридцять третій рік —
    Усе це легшим в мить оту здалося.

    Яка ж Земля незатишна й страшна!
    А гасла завчені — чого ви варті?..
    Тюрма і табір — заважка ціна.
    Проте ні стресів тут,
    Ані інфарктів.

    Що не кажіть, а це таки причал
    Для розуму й душі в земному світі.
    Летять мої літа, летять учвал
    Через колючі металеві сіті.

    Нехай земля вогнем для підошов —
    Я знаю: виживуть рядки ці щирі.
    І я щасливий, що себе знайшов,
    Що не сконав у бездуховнім вирі.

    6.XI.80, Мордовія


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (1)


  19. Наталія Крісман - [ 2010.03.12 23:55 ]
    ПРИРЕЧЕНІСТЬ
    Свобода від рішень, свобода від дій –
    П’янке і солодке це слово “свобода”.
    Ми часто з собою вступаємо в бій
    І думаєм: буде за це нагорода.

    Ми вільні від розуму, дум і страстей,
    Наш дух збайдужілий ніщо не хвилює,
    І серце не рветься до бою з грудей,
    Бо голосу крові давно вже не чуєм.

    Скорились бездушно під дулом життя
    І тонем у ницості й підлості морі.
    За власні гріхи в нас нема каяття,
    Й тому не живем – животіємо в горі.

    Де вчать відрізняти від злого добро?
    Чи вже хтось знайшов від гріхів своїх ліки?
    Не можемо рабське зцілити нутро -
    Невже ми приречені так аж довіку?!...
    1999р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  20. Софія Кримовська - [ 2010.03.12 22:28 ]
    Кінопроби
    Ролі вивчимо, реплік мало.
    Кінопроби на право жити.
    Ми у світлі сліпучім стало,
    та у кадрах чомусь розмиті.

    Я запнуся на першім слові,
    хтось відкашлятися не встигне.
    В п’ятім дублі скажу поволі,
    що потрібно, та надто тихо.

    Режисер забракує, адже
    не дотягую до таланту:
    надто дивна і не типажна,
    і збудована недоладно.

    У кіно не візьмуть ніколи –
    черги довгими нині стали.
    Я достоту прошу у долі
    власне місце в глядацькій залі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  21. Зоряна Ель - [ 2010.03.12 21:11 ]
    Відпусти.
    Відпусти мою руку... Колеться,
    б’є в обличчя цинічна проза,
    наостанок. Нестерпно боляче,
    на довірі - сліди корозії.
    Неприродна яскравість поспіху
    ріже зір у твоєму глузді -
    проганяєш мишей на протяги
    хай не шкрябають совість-пустку,
    хай їм вуса вузлами зв’яжуться,
    щоб не внюшили краплі крові…
    …на перстінному слід нев’янучий
    обгорнувся брехливим словом...

    Ти когось, хтось тебе - зрікаємось,
    тільки той, хто тебе, незмінно
    ходить привидом неприкаяним
    по душевних чеканних мінах.
    Проклинаєш рясним дощем його,
    проганяєш холодним вітром,
    ненадійного, непрощенного.
    Він - луна, але все ще світла.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  22. Ірина Білінська - [ 2010.03.12 21:56 ]
    БЕЗ ТЕБЕ...
    Лише два дні минуло, а мені
    здається, що не бачилися вічність.
    Ховаю серце в березневий сніг…
    Холодна псевдо відстаней величність.
    Лише два дні, а в серці вже тайга
    туманом смутку підпирає небо.
    Ця стрічка снів для мене затуга,
    що душу підперізує… без тебе.
    Блукаю в хаотичному танку
    дрібних сніжинок, поглядом, - малюю
    твою солодку усмішку таку…
    Я скучила…
    Люблю тебе.
    Цілую…


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (11)


  23. Адель Станіславська - [ 2010.03.12 21:16 ]
    Горить свіча
    Горить свіча,
    сльозиться віск,
    стікає.

    Стоїть Душа,
    гостей своїх
    вітає...

    Уже без сліз -
    у серці жаль
    розлито.

    Сухі вуста...
    злітає з них
    молитва.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (21)


  24. Юлія Гордійчук - [ 2010.03.12 19:06 ]
    ***
    Сіє-сіє, посіває
    Снігом біло дотемна,
    Присипає, присипляє,
    Прослизає в сни зима
    Й осідає срібним пилом
    Під повіки крадькома…
    Сніжносірі сни-світлини -
    Згадки, марева, мана?..
    Місто тишу місить в тісто
    Щовечірніх неновин:
    Знов порвалося намисто -
    Сотні тисяч намистин,
    Що пливуть неначе рибки
    В білих хвилях хуртовин...
    Намистинки - скалки щастя,
    Скалки мрії, скалки рим, -
    В очі, в душі, вітром в спину -
    Пам'ять - в кригу - сніг у сні -
    Наскрізь - місто - без зупину! -
    Щоб розтануть по весні...


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  25. Вітер Ночі - [ 2010.03.12 19:51 ]
    Лі...
    Пальчик за пальчиком - кулачок.
    Ні? Жива?
    Падає тінь, у зіниці - чмок.
    Ти?! Бува.
    Хрест на розхристаному житті.
    Йдеш, мім?
    Тихо принишкла у каятті,
    Німім.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (10)


  26. Юлька Гриценко - [ 2010.03.12 19:08 ]
    Я не буду пташкою...
    Я ручною пташкою
    Вже не буду - важко так!

    Стану теплим променем
    І для тебе спомином.

    І весняним сонечком
    У твоє віконечко

    Я не буду стукати,
    Бо розбуджу звуками.

    Не зустріну поглядом,
    Не зігрію з холоду.

    Не допишу повісті
    І довірюсь совісті.

    Серед ночі в відчаї
    Не прийду освідчитись.

    Вільною, свобідною...
    Вже не буду рідною...


    12.03.10р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  27. Назар крапля - [ 2010.03.12 18:35 ]
    ***
    Вікно до світу сумних пісень
    До роздягнутих дерев,
    До листків золотих.
    Ех…От би розчинитись як дим,
    І вдихати на повні легені,
    Це відчуття, цей настрій, мелодію оцю.
    Відчиню вікно, візьму осінь за руку,
    До серця свого приведу.
    Хай поселиться в ньому,
    Рясним листопадом, хай приносить,
    Блискавки й дощі.
    Хай у моїй душі,
    Зі спогадів збудує колони,
    Зодягне небо у сіре від краю до краю.
    Хай я згораю, хай мене спопелить,
    Це почуття.
    Мені не треба весни,
    Залиште мені навічно осінь.
    І хто її від мене відгородив вікном?
    Якийсь зловтішний жартівник.
    Він мабуть ніколи не знав,
    Як це- кохати,
    Він ніколи мабуть не вмів відчувати,
    Йому просто не знати,
    Як це, коли туга на клаптинки серце дере.
    Але я відчиню це вікно, а як ні - розіб’ю,
    Розриваючи скло, як папір,
    І нехай скалічу руку собі,
    Мені б відчути на вустах сліди,
    Що осінь залишає в пустоті…


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  28. Тетяна Роса - [ 2010.03.12 18:19 ]
    Снег
    Сходит снег. Он уходит с дорог,
    С крыш, обочин, полей и аллей.
    Он под солнечным ветром продрог,
    Стал он собственной тенью своей.

    А ты помнишь, каким он пришёл
    Украшать эту землю зимой?
    Шёл он в мир, что от серости зол,
    Наготу прикрывая собой.

    Он дыханью дарил простоту,
    Белизною для взора искрясь,
    Чистотою делясь на лету,
    На себя собирая всю грязь.

    Грязь следов, серость душ, пыль дорог,
    Смог проспектов, покрытых золой –
    Он собрал на себя всё, что смог,
    Чтоб весной унести за собой.

    Сходит снег. Провожает капель
    Песней светлою грустный исход.
    Его жизнь под синичкину трель
    Вдаль уносит поток талых вод.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  29. Василь Юдов - [ 2010.03.12 15:20 ]
    ЖИВА ХМАРИНКА
    Посадила мати біля хати квіти
    Для краси, на згадку про життя своє.
    Щоб уміли діти ту красу любити,
    Цінувати літо, поки літо є.

    Та приходить осінь. Сивії тумани
    Затіняють вікна, затихає сміх.
    І не видно квітів. І не видно мами.
    У туманах сивих загубивсь поріг.

    У хустинці свіжій, зморена роками,
    В квітнику туманнім пелюстки збира
    Ще жива хмаринка дорогої мами,
    Вказує дорогу до тепла й добра.

    Розлетілись діти пелюстками квітів.
    У туманах долі вибрали своє.
    В квітнику у мами їх чекає літо
    Тепле і безхмарне, поки мама є.

    2004р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  30. Варвара Черезова - [ 2010.03.12 13:45 ]
    Минуле
    Гортаєш блокнот. Імена і старі телефони.
    І цифри як листя торішнє – щемке і знайоме.
    Тобі не подзвонять і ти вже тепер не подзвониш.
    Навіщо цей спогад? Минуле так часто зникоме…

    Гортаєш себе. Розлітається листя зотліле.
    Навіщо цей безум. Назавше відріж і не зміряй.
    Ти ще пам’ятаєш? Ми в полум’ї мліли й горіли.
    В останньому полум’ї літа ти цілив у вирій.

    Розводжу безсоння у горщиках з синьої глини.
    Мої підвіконня холодні, і ти їм не личиш.
    Ніхто вже не винний, ти чуєш?! Ніхто вже не винний.
    Самотність це навіть не мода, самотність – це звичай.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  31. Ірина Білінська - [ 2010.03.12 12:36 ]
    ЧЕРВОНІ МАКИ
    А що сніги? –
    Ще трішечки і літо
    наставить носик гомінким дощам.
    І маками червоними розквітне
    в полях безмежних
    Всесвіту душа.
    А що сніги?
    Тепло твоє так близько,
    що крилами черкаємо небес.
    Я погляд твій смакую, як іриску.
    Благословляю
    березнем тебе.
    А що сніги?
    В моєму серці – літо.
    І ніч в зірках.
    І ранок - золотий.
    І я в твоєму подиху зігріта
    уже готова маком зацвісти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (18)


  32. Василь Юдов - [ 2010.03.12 08:23 ]
    ПІСНЯ СТЕПУ
    Життя біжить без компасу,
    Природними законами.
    Роки летять і зіронька
    Залишить небеса.
    Та там у небі вічному
    Зірки летять мільйонами.
    Мільйонами і падають
    Під ноги, як роса.
    У цьому світі дихати,
    Кохати, ненавидіти,
    Сміятися і плакати
    Одну коротку мить,
    Аби злетіть під зорями
    Туманом, або піснею
    І до безумства вічності
    На крилах полетіть.
    Між берегами ситими,
    Між скелями та плитами
    Бурлить, шумить порогами
    Південна річка Буг.
    І вітер степу бавиться
    Деревами і квітами.
    І килим з трав і колосу
    Покрив поля і луг.
    Діди-кургани зросяться
    Ранковими іскринами,
    Плететься сонця золото
    У ковили косу.
    Його проміння носиться
    Вогненними перлинами
    За обрій засіваючи
    Нелякану красу.
    Хто не блукав тут з молоду
    Країни степу дикого,
    Тікаючи, ховаючись
    Від долі і біди.
    Або лягав під хмарами
    До спокою великого,
    Або скрапав кровиною
    До бузької води.
    Птахи літають парами
    Над пагорбами кволими,
    Що вічністю зморилися
    У степових віках.
    Дороги степу дальнії
    Їх вольності незнавані
    Гукають блудних верстників
    Губитися в степах.
    Що жде кого у Києві?
    Базарні будні клопоти,
    Стогнання серця стомлене
    Серед чужих пісень?
    А може варто босими,
    З розпатланими косами
    Задихатися зорями...
    З кургану, що над річкою,
    Стрічати вічний день!

    2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  33. Катерина Черниш - [ 2010.03.12 02:56 ]
    КОХАННЯ
    Кохання нам дарує світло і тепло
    Кохання надає нам крила
    Кохання там, де віра і не має місце зло
    Кохання там, де поцілунком я тебе зігріла

    Ще там любов, де мрію бути я
    І там, де посмішки і ласка
    І там, мабуть, де пісня солов'я
    І там, де доля над людиною не власна

    Я знаю, як ти вмієш говорити
    Як чуєш серцем музику життя
    Та вірю я, не міг ти потопити
    Безмежні, ніжні і шалені відчуття

    Ти памятав би кожен день страстей
    І кожну мить, коли тримав мене за руку
    Хотів би чути у будинку сміх дітей
    Та книга нашого життя не йшла до друку

    Та все тому, що ти зі мною був
    А ми своїм коханням хизувались
    І ти б тоді про мене не забув
    Але життя твоє жахливо й боляче так обірвалось

    Я вірила в потік думок, що йшли
    Я бачила вві сні дитячі мрії
    Я відчувала та іскру надії
    Але один-одного ми з тобою все ж таки знайшли

    Посохше листя чарівних троянд
    Зів’ялі спогади відвертих почуттів
    Ті спогади для мене наче яд
    Бо більше не відчую я тепла твоїх гарачих слів.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  34. Михайло Закарпатець - [ 2010.03.11 23:13 ]
    Були ми вдвох..
    Розлука - біль.
    Вже не колише вітер
    гілками душ
    в народженні чогось
    такого, щоб в сплетінні
    рим і літер
    сховати нам
    хотілось і моглось...

    Чому це так?
    Чому про це не знаю?...
    Були ми вдвох,
    де ще ніхто не був –
    в садах Кохання
    сонячного раю,
    а світ людей
    надовго нас забув!...

    Віршів тобі
    сріблясті листопади
    я сипав на коліна
    знов і знов!
    У янголів питали
    ми поради –
    як зберегти
    шалену цю Любов?!

    Вони мовчали.
    Ну а ми, мов діти,
    що граючись, бездумно,
    без пуття,
    багаття захотіли
    розпалити
    своїм коханням –
    Вогнище Життя.

    Згоріло все!..
    А янголи – у вирій.
    У інший рай –
    без наших сновидінь.
    Там нас нема удвох
    в розмові щирій!..
    Віршів лише забутих
    сива тінь...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (11)


  35. Зоряна Ель - [ 2010.03.11 20:57 ]
    Абрикосовий сніг...
    З абрикосових снів пелюстками зсипається сніг,
    так спонтанно, неждано, пробачте невчасну присутність,
    бо сьогодні він - гість, не тотально жорсткий колоніст,
    і мугикає потайки пісню весняну під ніс,
    а рефрени сніжин у перерві виводить ледь чутно.

    Абрикосовий сніг, під ліхтар абрикосово ліг,
    ще не хоче топитися, хоче весни дочекатись.
    Це – останній, мабуть, завершальний зимовий політ -
    реверанс із прощально-галантним поклоном до ніг
    першим паросткам в одіжі зимній із мокрої вати.


    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (26)


  36. Тетяна Роса - [ 2010.03.11 19:59 ]
    Сніг
    Сходить сніг. Сходить сніг із доріг,
    Із дахів, із узбіччя алеї.
    Занеміг він від сонця і зліг,
    Ставши власною тінню своєю.

    Постарів він від теплих вітрів
    У думках про річки і заплави.
    Пам’ятаєш, як вкрити спішив
    Він собою знесилені трави?

    Коли світ посірів без тепла,
    Від нудьги скрижанівши душею,
    Сніг прийшов порятунком від зла,
    Вкривши все чистотою своєю.

    І даруючи нашим думкам
    Білосніжно-іскристі простори,
    Почуттів він очищував храм
    Від жалів,що проїли в нім нори.

    Бруд слідів, сірість душ, пил доріг,
    Смог проспектів, укритих золою –
    Він у себе зібрав все, що міг,
    Навесні щоб забрати з собою.

    Сходить сніг, і на коло нове
    Він заходить по сходах спіралі.
    Це закон, по якому живе
    Світ, де в ріки течуть води талі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  37. Василь Степаненко - [ 2010.03.11 19:42 ]
    Не продаються!
    Сьогодні в новинах прозвучало, що деякі добродії із Заходу пропонують Греції продати свої безлюдні острови і так вийти з кризи.
    Моя відповідь скромна у танка.
    Зверніть увагу на обличчя Греції!

    Не продаються!

    Мов родимки всі грецькі острови
    На тілі бірюзовім,
    Як і небо,
    Де зорі сяють.
    Як без них прожить?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  38. Іван Редчиць - [ 2010.03.11 18:47 ]
    ГЕЙ, ВІТРЕ...
    Гей, вітре часу, напинай вітрила,
    Хай забуяє молодість і сила.
    О човне мій, розкраюй океан,
    І промини затоку соннохвилу!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  39. Роман Кисельов - [ 2010.03.11 15:54 ]
    Молитва
    Не в холодне пустинне ложе,
    де дні лікарняно-білі
    (не вводь мене у спокусу, Боже,
    не по моїй силі).

    Не в лабіринти нудьги й задухи,
    де квилять Твоє ймення
    у жовтому світлі, як сонні мухи,
    люті духи смирення.

    А в вечір срібний, де голос рідний,
    ніжність і трошки рому.
    Додому мене проведи, Боже.
    Додому.

    ІІ.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  40. Юра Тіт - [ 2010.03.11 15:56 ]
    Пробач...
    Прости мене за все,
    можливо це весна розставила крапки над І...
    Краплю долила вина,
    Кино знімала і танув лід...

    Чорно-біла не така як всі,
    Плакав сніг, ти телефонувала...
    Я мовчав... Зупинилось таксі
    Сіла мовчки... Не попрощалась...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  41. Андрій Скородзієвський - [ 2010.03.11 12:54 ]
    Очередное
    Тратится время в очередях.
    В выдохов нервных осколках.
    И никогда не ускорить мне
    Своё дыхание в пробках.
    Если взять, вычеркнуть все мечты
    серых асфальтов и луж
    Останусь я. Я остаюсь.
    Я остаюсь безоружен.

    Тратится время в очередях.
    ТАК - даже жить не хочется.
    Тратится время в очередях.
    когда? когда уже кончится?
    Может тогда, в последние краски
    финального нашего времени
    Мы будем Там.
    И Тогда.
    Там. И Тогда. И с Теми.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.11) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Прокоментувати:


  42. Андрій Скородзієвський - [ 2010.03.11 12:37 ]
    Про Город и про Меня

    Город наполнит меня до краёв.
    Своим одиночеством,
    Своими рассказами,
    Будто ему опротивело всё.
    Будто не город он.
    Будто не каменный.
    Как ему хочется иногда взять
    Взять и заткнуть им все пасти тряпками
    Будто хочет он иногда
    В топку
    людей
    бросать
    охапками.

    Я же наполню его до краёв
    Своим безрассудством,
    Наивно-уверенно
    Я расскажу, что любить всех готов.
    Только не верят мне.
    Только не верю я.
    Завтра бы взять, накупить леденцов,
    Улыбок в пакетиках, счастья в сладостях
    И раздавать. Теряясь в глухих.
    Районах безжизненных.
    Лицам безрадостным.

    Город и Я.
    Переполнив друг друга
    В море оживших оскалов - Мы
    Медленно падаем.
    Тонем как будто мы.
    И умираем. Не дотянув до весны.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  43. Андрій Скородзієвський - [ 2010.03.11 12:55 ]
    Колко. Курил. Устал.
    я закрываю коды,
    ходы засыпаю,
    стреляю красный,
    курю на ходу.
    не понимаю.
    не понимаю.
    не понимаю.
    и не пойму.

    я ошибаюсь снова.
    забываю опыт.
    не зависеть - скучно.
    одному.
    завываю. пропасть.
    завываю. сердцем.
    завываю. нервно.
    стону.

    крещендо.
    скерцо.
    стаккато.
    громче.
    дышите.
    стойте.
    прекращайте.
    стоп.
    я жду ответа.
    я жду ответа.
    я жду ответа.
    ответ не ждёт.

    я закрываю коды,
    ходы засыпаю,
    стреляю красный,
    курю на ходу.
    не понимаю.
    не понимаю.
    не понимаю.
    и не пойму.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  44. Василь Роман - [ 2010.03.11 11:23 ]
    [ EssEncE ]
    міні міни 6

    сутність - біг по горбі
    «зверху-вниз», «знизу - вверх»,

    кома_крапка_помер:
    вчись прощати собі…

    пам'ять б’є між ребер
    і відлунює «е-ех!»

    тіло – вниз, душа – вверх:
    вмій прощати себе…
    (27)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  45. Василь Юдов - [ 2010.03.11 11:49 ]
    КРАПКА
    Крізь драну раму із минулої доби,
    Де навіть гній мав дух однопартійний,
    В бібліотечний фонд (не де-небудь собі)
    Заперлась муха в час новий і вільний.
    Прижилась там на мудрих стелажах.
    Серед книжок не раз на пил сідала.
    І грабцями своїми по книжках
    Літературний хист у крапках проявляла...
    Десь повзала на томиках Дюма,
    А десь Вергілія цим способом читала.
    На репродукціях картин митців сама
    Останні крапки, як штрихи кидала.
    На Кобзареві крапала тире,
    На Глазовому коми проставляла.
    І повне зібрання Ульянова не вмре,
    Бо муха і його перечитала.
    Освічена тепер! Не одженеш її.
    Настирно лізе в очі, носа, вуха.
    І крапки, вже тепер, як начебто над “і”,
    В журнали і газети свіжі плюхка.
    Що то є грамотна – мушище серед мух!
    А в принципі, хто що до неї має?
    Убити жалко – адже людям друг,
    Отою крапкою культуру помічає!

    2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  46. Василь Роман - [ 2010.03.11 00:23 ]
    [ 1+1 ] один плюс одна

    ІП

    рахую скурені тобою цигарки
    ховаю спогади з майбутнього у осінь
    стискаю час до відстані руки

    ти забагато палиш аж болить
    моє мовчання вересень розносить
    і безпорадно зливами сльозить

    провини тінь у кутиках очей
    довіра недопалком гасне втрачена
    ще одна осінь через серце протече

    ...я не сказала?
    я тобі пробачила

    ВР

    вже збився з ліку - скільки відпалив
    шукаю в осені ті спогади з майбутнього
    і час затиснутий тобою відболів

    не кину вже не зможу і - амінь
    твоє мовчання журавлів трикутником
    у зливах сліз відносить неба синь

    я не святий – і тінь моїх провин
    ще поруч йде як в кадрах телебачення
    де з твоїх вуст у випуску новин

    почую раптом :
    «я тобі пробачила»

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (13)


  47. Наталія Крісман - [ 2010.03.11 00:15 ]
    КРИЛОНЬКА РОЗПРАВ!
    Вічністю неспокою
    Ріже світ, мов ніж...
    Ти зі сну глибокого
    Уставай скоріш!

    Подивись на зІроньки,
    На вогні заграв,
    Хай міцніє віронька,
    Крилонька розправ!

    Хоч вони й потомлені -
    Хай увись летять!
    Знай, на ринку споминів
    Рано ще стоять...

    Хай весняним променем
    Пеститься душа,
    А нестримні повені
    Серце воскресять.

    Вічністю неспокою
    Душу не бентеж!
    Я - не одинокая,
    Ти - не сам є теж!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  48. Софія Кримовська - [ 2010.03.10 22:23 ]
    Квити
    Ти не покинув курити.
    Я не пішла ще від нього.
    Начебто, так ми і квити.
    Буцімто і нічого.

    Світом весна ще не ходить,
    а замітає дороги.
    Тільки із мене вже годі –
    холодно надто довго.

    Всім обіцянкам на світі
    кидаю зморщені квіти.
    Гасну. А треба ще світла!
    Гаснеш... Ми знову квити...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  49. Ґеорґус Аба - [ 2010.03.10 22:08 ]
    Etude 1
    В классе, покрашены стены,
    Было солнечное затмение.
    Было, и дети глаза закрыли,
    Чтоб не видеть своего изумления.

    Открыв глаза, пришлось открыть
    Доверие к закрытой двери,
    К шаткому полу, и учитель - полу-
    -святой и полу-затмитель,
    Зарытый зверь на острове Крит.

    2010БЕР10


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (6)


  50. Володимир Сірий - [ 2010.03.10 21:38 ]
    Він і вона...
    Сніг засипав дерева,
    Хуга – ну просто їдь!
    Леді була сталева,
    Джентльмен просто - мідь.

    Пхав холод в груди вила,
    Тужився льодостав.
    Леді усе крушила,
    Джентльмен просто - м’яв.

    Стишилась завірюха,
    Студінь змінив акцент.
    Леді тепер на кухні,
    Джентльмен – президент.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   1349   1350   1351   1352   1353   1354   1355   1356   1357   ...   1829