ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Зоряна Ель - [ 2010.02.28 14:13 ]
    Передчуття весни
    Вливає сонце золото жагуче
    в діряві сни торішнього асфальту –
    готує зранку оскари весні.
    І, гаснучи увечері, озвучить
    трикутники зі сяючої смальти
    бурульок, що викрапують пісні.

    Бліда душа забризкалась промінням
    від п’ят до голови, коли втікала
    сьогодні вдень від сірості зими.
    і, тонучи в тремкому мерехтінні
    мінливоликих зоряних опалів,
    передчуттям весняним защемить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (15)


  2. Сергій Синюк - [ 2010.02.28 13:37 ]
    Ноктюрн сі-бемоль мінор
    Олександрові Марченку
    Ця ніч в листопаді в Парижі печальна й тягуча...
    Так, навіть в парижі трапляються ночі печальні.
    І вітер гуде моготонно, як спогад болючий,
    І гострі градитини об шибку, як думка безжальна...

    Самотньо і пусто. Аж вухами чути цю пустку –
    Подвійні удари глухого, зімятого дзвона.
    До горла підкочують раптом непроханим згустком,
    Довкола спускається морок примарно-червоний...
    Примари бці зникли, якби обізвався хтось рідний.
    Хоч словом одним. Це ж так ясно, так проосто, так легко!
    ... Крізь вітер і морок не знати, не чути, не видно.
    Бо всі залишилися там – чи давно, чи далеко.
    Лиш спогад сердечний зігріє – і згіркне полинно,
    Із теньканням хльостким – неначе струна обірвалась.
    Бо память вже ледве тримає пісні батьківщини.
    А серце... на що розійшлося, на що змарнувалось?

    А вдома сніги вже іскряться, як вранішні роси
    У памяті зблиснуть на мить – і погаснуть прощально...
    Довкола Париж, і листопад. І тяжко незносно
    Людині самій, навіть якщо вона геніальна.
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  3. Аліна Гурин - [ 2010.02.28 13:51 ]
    Гра
    Чи справедливість Божа це?
    Чи так тому судилось бути?
    Вчорашня сіль на ранах це?
    Чи, не питай мене... Забути!
    В кишенях неба голубінь,
    Рожевість сонця в надвечір*ї,
    В очах - осіння просивінь,
    В руках - піковий туз козирний.
    Зіграймо ще, в останній раз!
    Хто з нас пошиється у дурні?
    То тільки в танцях - реверанс...
    Гра чесна. Ти, на жаль, у дурнях.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  4. Аліна Гурин - [ 2010.02.28 13:08 ]
    Хто бачив.....
    Хто бачив коли-небудь ночі очі?
    Лукавим спогадом у них печаль
    Мій потопав і тихий сум дівочий
    Так безнадійно прихистку шукав.
    Лелій мене, о нічко, нецнотлива!
    Лелій, чаруй казками та навроч
    Мені думок щасливих і немстивих,
    Змори, приспи і снами замороч.
    В безсоння час,віщунко вирлоока,
    Тебе заколисаю, мов дитя,
    У коси заплету пісень тороки,
    Туманів шепіт, тишу забуття.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  5. Аліна Гурин - [ 2010.02.28 13:52 ]
    Загостювалася зима...
    Загостювалася зима,
    Сновидою у полі ходить,
    Приборкує і знов здійма
    Снігів патлатих хороводи.
    Кружляє віхолою скрізь,
    Зникає в безвісті печальній...
    Пірнути б їй у неба вись!
    Та жаль, не там її причали.
    Зими подвійний пірует
    Так вправно паморочив простір,
    Зими жіночий силует
    Зникав... Весна просилась в гості...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  6. Юлька Гриценко - [ 2010.02.28 11:51 ]
    Лист від Осені
    Ти надіслала жовті квіти
    І підписала: "Я люблю".
    Дала тим самим зрозуміти -
    Тобі, як Богові молюсь.

    Ти надіслала мені небо,
    І присмак літньої роси.
    Ти довела, що світ без тебе
    То світ, позбавлений краси.

    Ти надіслала мені море,
    І дві путівки в далечінь.
    І ти так впевнено говориш,
    Що я без тебе просто тінь.

    Ти надіслала мені холод,
    І жовте листя восени.
    Мені примарився твій голос,
    І я сховалася у сни...

    23.08.08


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (11)


  7. Софія Кримовська - [ 2010.02.28 10:33 ]
    Про Кощія (майже дитяче:)))
    Парив цілий день Кощій
    В сауні свої мощІ.
    Манікюр, спа-процедури.
    Все це він робив не дурно –
    Придививсь за чорним лісом
    Прегарненьку Василісу.
    Спорудив хороми справні,
    Розписав під «Gucci» ставні.
    Василіса ж вся в «Armani»
    З-під вінця втекла до Вані.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  8. Ольга Свічка - [ 2010.02.27 23:58 ]
    інфінітивно
    Ловити ротом крапельки дощу…
    Хорошого, вже майже весняного…
    І думати: Я все йому прощу…
    І розуміти: Це все ні до чого…
    Заслухатись піснями про любов
    І засміятись в очі: не бувааааає!
    І вірити. Що десь, колись і знов
    Ти знову божевільно покохаєш.
    Заплакати. Образитись на всіх.
    Придумати когось і розлюбити.
    І засміятись – голосно! І сміх
    Роздати, розкидати, розгубити!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.12) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (3)


  9. Людмила Калиновська - [ 2010.02.27 20:10 ]
    ...Цигани ви
    ........Цигани ви…
    _____________О Олесь

    Державотворення,
    державозговори
    у коаліціях,
    там нерв оголений,
    а дух – зневолений
    кульга на милицях.

    Яке призначення!
    Роки утрачені,
    і брудом вквацяні
    Немає значення,
    нема тлумачення
    значкам на лацканах

    Надії зібгані,
    древко розтрощене
    посади в китицях.
    Страшна руйнація,
    народ – не нація,
    в ярузі либиться.

    Брехня аж піною,
    як юшка з кабиці,
    що знову вариться
    немає нації,
    вона не значиться,
    де панство лається.

    …кому лишитися,
    кому лишити все,
    кому утішитись.
    Народ заламаний
    Народ безмовствує…
    – Цигани Ви…



    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (17)


  10. Андрей Мединский - [ 2010.02.27 17:11 ]
    ***
    Вот теперь, провожая темным взглядом круги
    в разошедшейся мутно-весенней ледовой тверди,
    я ищу глазами невыдуманных других
    для того, чтобы взглядом сказать: «никому не верьте».

    А весна звенит в голове: в тридцать семь и семь
    на термометре вирус оттаял и пьет простуду,
    невозможно жить, разлюбив тебя насовсем…
    …я помыл посуду, я был счастлив, уже не буду…



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (4)


  11. Оленка Бараненко - [ 2010.02.27 16:40 ]
    Вірш за малюнком...
    Всі ми родом з дитинства.
    Таємно приховані в нім
    крихти-зародки вад,
    перший крок навпростець
    чи ліворуч,
    і слова несміливі,
    що з часом зросли в панівні.
    …Всі ми родом з дитинства.
    Згадаймо!
    Ці спогади поруч.

    1

    …Він ніколи не вмів будувати фортеці з піску.
    Та бажав перемог й визнання.
    Він німів від безсилля.
    Затискав у кулак між піщинок образу гірку –
    і котрийсь із умільців ковтав перемогу із сіллю.

    2

    Він повірив,
    що міць –
    то одна
    із найбільших
    чеснот.

    3

    Залишились в дитинстві нещадно зруйновані замки.
    Свою силу плекав,
    і по головах ліз до висот
    так незграбно і грубо.
    Пішак
    продирався
    у дамки.

    4

    А якби він навчився творити піщані дива?
    Будував би міста?
    (І в сім'ю приносив копійчину?)

    N

    Шлях простих перемог він обрав.
    Не зважав на слова.
    Тис щосили кулак.
    А між пальців
    сочилась
    (В)країна.

    15.02.2010
    _____________________________________________

    Примітка: Автор не наполягає на вірі у ВИПАДКОВУ схожість героя з реальними людьми.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.41) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  12. Оленка Бараненко - [ 2010.02.27 16:53 ]
    Ab hoc et ab hac
    Я сліди залишаю в житті -
    на снігу,
    на папері...
    А в тім,
    ще й -
    у душах,
    думках
    і серцях...
    СПОМИН, - ось філософія ця!

    Я сліди зберігаю в собі:
    слово,
    очі чиїсь голубі,
    погляд,
    ґудзик
    і вічність чекань...
    Філософія ДАВНІХ КОХАНЬ!

    Чорна кава за білого дня,
    мій Чубай,
    мандри десь навмання,
    книги,
    фото
    і Львівський нічліг...
    Філософія ЗВИЧОК моїх!

    Дивні зустрічі дивних людей,
    диво-музика скрипок і флейт,
    ліхтарі,
    балакучий водій...
    Філософія ДИВНИХ ПОДІЙ.

    Голоси, що тривожать вночі,
    тихий шепіт:
    "Пиши!
    Не мовчи!",-
    і на клаптиках нові слова...
    Філософія ВІРШІВ жива!

    Вірю!
    Знаю!
    Дивую!
    Живу!..
    Філософію творю нову.
    Кожна думка -
    як символ,
    як знак...
    Кілька речень ab hoc et ab hac.

    26.12.2010

    __________________________________________

    Примітка: Ab hoc et ab hac (аб хок ет аб хак) - (лат.) Про те, про се; про все по-трошки.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.41) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (12)


  13. Наталія Крісман - [ 2010.02.27 15:03 ]
    У СОБІ ВЕСНУ ЗАВЖДИ НОСИ!
    Весна, насправді, - це стан душі,
    Коли у серці не йдуть дощі,
    Коли біль втрати в нім не щемить,
    Як чуєш - щастя вогнем горить,
    Коли згораєш - та не до тла,
    Але не носиш у серці зла,
    Як відступають усі страхи
    І ти долаєш свої шляхи.
    Коли літаєш на крилах мрій
    І ти готовий завжди у бій -
    В ім"я Любові, Добра й Краси -
    У СОБІ ВЕСНУ ЗАВЖДИ НОСИ!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 0 (5.38)
    Коментарі: (4)


  14. Лариса Ліщук - [ 2010.02.27 13:58 ]
    Мої мрії
    Мої мрії, як птахи у небі
    Недосяжні, зухвалі, стрімкі
    І ніщо не зупинить їх лету,
    Ні невдачі,ні втрати сумні.

    Я з думками злітаю мов птаха
    У безмежного неба блакить,
    Забуваючи, що я невдаха
    І в житті мені лиш нещастить.

    Та за своє життя я не каюсь,
    Що назначено мовчки знесу
    Без надії усе ж сподіваюсь
    Знов плекаючи мрію нову.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Коментарі: (2)


  15. Ірина Кримська - [ 2010.02.27 13:35 ]
    Недільна молитва
    Господи! Помилуй і спаси!
    Господи! Провітри мою душу.
    Якщо ти в мені іще єси
    А чи споглядаєш? А чи скрушно
    З висоти зітхаєш під плачі?..
    На мене, комаху, сиплеш зорі.
    Не забув мене. Забув а чи?
    Хто ж то щойно: «Горе моє, горе…»
    Господи, драбиночку тримай.
    Я пишу драбиночці щаблини.
    Хай поезія про мене мріє. Рай?
    Теж хай мріє про вірші Ірини.
    Господи, помилуй і спаси!
    Дякую за дар, удар – тримаю.
    Молитов майбутніх голоси
    Цілі хори. .. Але я встигаю.

    27.02.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (7)


  16. Ірина Кримська - [ 2010.02.27 11:52 ]
    Молюсь...
    Молюсь на глаза твои, полные меда,
    на брови, где грусть сединой залегла.
    Молюсь, чтоб под их крылатые своды
    поменьше стекалась тревожная мгла.

    Молюсь на слова, даже те, что без смысла.
    Молюсь на молчанье, на искренний вздох.
    На смех твой молюсь и репризы артиста,
    на шуточки, где неизбежен подвох.

    Молюсь на задумчивость и на драчливость.
    Молюсь на мальчишество, на сарказм.
    На быстро иссякшую лорда учтивость
    и страстность, переходящую в спазм.

    Молюсь на походку идущего ярко.
    Молюсь на случайную встречу в пути.
    Молюсь на далекую светлую арку,
    куда неизбежно должны мы войти.

    Молюсь на последнее наше свиданье,
    на вектор судьбы, что сквозь сердце прошел.
    Не веришь? Не новое слышишь преданье?
    Молюсь о неверующем всей душой.

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  17. Ірина Кримська - [ 2010.02.27 10:56 ]
    Цілуй мене
    Цілуй мене під парасолькою —
    хай злива колом обведе,
    а блискавиця в серці зойкує.
    бо ми раюєм аби-де.
    Цілуй мене між сліз плаксивиці-
    негоди й заздрощів людських.
    Калюжа бризкітками гривиться
    навколо наших змоклих ніг.
    А ти цілуй і знов зохочуйся.
    Не руш мовчання. І тримай
    за руку й ручку позолочену,
    поки пливе дощем трамвай.
    Зійдуть цілунки з вуст обвітрених,
    переколишеться капіж.
    А якось треба вічність витримать
    цілунків і бажання між.
    Цілуй мене під парасолькою.
    Наш світ маленький тет-а-тет,
    де пристрасті взаємне соло
    співає протиріч дует.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (10)


  18. Ірина Кримська - [ 2010.02.27 10:22 ]
    Ночное
    Я в эту ночь была одна
    с душою обнаженной.
    Молчанья плотная стена
    в углу с твоей иконой.

    Тогда закрыты были все
    к тебе желанья двери.
    И только забрезжил рассвет,
    тоска моя умерилась.

    Моей любви нет выходных —
    все будни искушенья.
    Вот почему удар под дых
    мне эта ночь терпенья.

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  19. Олексій Тичко - [ 2010.02.27 10:54 ]
    Заручник стихії
    Довга вічна зима. Білі сніжні замети.
    Сили злі чи природи черговий каприз
    вбили мрії усі і бажання і злети?
    Замело. Отже настрій кривою униз.

    Я заручник стихії і вітру, і снігу.
    Я безсилий впливати. У злобі слова.
    Мій знервований крок по квадратному лігву.
    Я не їду до тебе. Не перша доба.
    21.01.10


    Рейтинги: Народний 0 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  20. Володимир Старгромадський - [ 2010.02.27 00:50 ]
    просто кава
    Просто кава.
    Давай з тобою просто вип’єм кави,
    Навпроти будинку в якому живеш,
    Відверто поговорим про кохання,
    Яке утратили не визначивши меж.

    З тобою буду чесний та відвертий,
    Розкрию свої карти що в душі,
    Із твого боку прошу відкрий серце,
    Та просто розкажи як ти живеш.

    Розмова вийде в нас мабуть коротка,
    Ховатимемо погляд десь у бік,
    А потім помовчавши трошки,
    Розійдемося долями на вік..

    Лютий 2010


    Рейтинги: Народний 5 (4.92) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  21. Адель Станіславська - [ 2010.02.26 23:47 ]
    Колише зорі ніч
    Колише зорі ніч,
    Лиш ти, лиш я і тиша,
    Усе довкола нас,
    Забулось тихим сном,
    Сріблиться білий сніг,
    Зима морозом дише,
    Студений вітер стих -
    заснув десь під вікном...

    З тобою ми удвох,
    Вином горять бокали,
    Шовкову терпкість губ
    дарує щастя мить...
    Ми п'єм свою любов -
    вуста до вуст припали,
    бентежиться душа,
    бурлить шалено кров...

    Колише зорі ніч,
    Дрімає сонна тиша,
    Шепоче місяць сни,
    Гойдаючи серпом,
    Іскриться сріблом сніг
    Мороз по шибах пише,
    Ховаючи від зір
    Картину за вікном...

    30.12.2009


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.68)
    Коментарі: (18)


  22. Олена Багрянцева - [ 2010.02.26 22:35 ]
    Знали стіни мою історію...
    Знали стіни мою історію.
    В синіх килимах холод плив.
    І звивались в німій агонії
    На віконницях крапки злив.

    Шепотілися мідні дзвоники.
    В кранах тихо текла вода.
    І дивилася з фото скромно так
    Мила мама – ще молода.

    Знали стіни – і вже не квапились.
    В синіх човниках холод плив.
    І любов, що колись тут трапилась,
    Огортав сивобровий пил.
    26.02.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  23. Софія Кримовська - [ 2010.02.26 22:08 ]
    Актриса
    Зцілуй з обличчя крапельки роси,
    зцілуй востаннє та іди до дому.
    Ти їй нічого більше не даси,
    хіба що сум, хіба що біль і втому...

    Тремтять рамена в білому боа,
    нога шукає срібний черевичок:
    - Кінець вистави, вам уже пора –
    не змінюйте так просто давніх звичок.

    Сценічний грим. Його змивати слід.
    Ідіть собі – на це дивитись сором.
    В панчосі дірка – від кохання слід....
    Квитки і квіти...
    Ваш аншлаг не скоро....
    1999


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (41)


  24. Зоряна Ель - [ 2010.02.26 22:09 ]
    _ _ _
    Ти ідеш, перехожий, зауваж на хвилинку,
    як тікають урозсип жовті очі будинків,
    зазирни в їх зіниці, що украй асинхронно
    рефлектують на тебе, б’ють на сполох у гонги.

    Одягаючи штори - захисні окуляри,
    залишаючи тіні силуетів примарні,
    і, вагаючись, певне, чи вартуєш вистави,
    вікна стулять повіки почергово небавом.

    Перехожий, ти, схоже, в паралельному світі,
    де ліхтар, теж самотній, вірно так тобі світить,
    де тебе не добила остогидла реклама,
    де слова, що застигли, геть із іншої драми.


    лютий 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (24)


  25. Іван Редчиць - [ 2010.02.26 21:44 ]
    АЛЯРМ!
    Роздавши ордени і всі медалі,
    Екс-президент ночує на вокзалі...


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  26. Наталія Крісман - [ 2010.02.26 20:18 ]
    СОБОР НАШИХ ДУШ

    На березі ріки, в долині,
    Між віковічних білих гір,
    Як пам’ять древності, донині,
    Собор возноситься до зір.

    І час не владний над Собором,
    Ані над золотом хреста.
    У піднебессі неозорім
    Сіяє нам його краса.

    Тут віру предків люди свято
    В своєму серці берегли,
    Пізнали мудрості багато
    І нам її передали.

    Усім зневіреним вдихали
    Вони надію у серця.
    Тут люди наче прозрівали,
    Пізнавши велич їх Творця.

    ...Та ось, покинули святиню
    Усі, що тут жили віками.
    Стоїть Собор самотньо нині,
    Стоїть, всіма забутий нами.

    Тому й сьогодні так бракує
    Нам величі його, святого.
    Лиш той в душі її відчує,
    Хто зверне погляд свій до Бога.

    І може з вірою прийти
    До нього в мить розчарування,
    У час журби і самоти,
    В хвилини відчаю й вагання.

    І привести своїх синів
    До древніх стін цього Собору,
    Згадати мудрість праотців,
    Піднявши погляди угору.

    Туди, де золотом хреста
    Сіяє вся небес блакить,
    Де віра в серці воскреса
    І Боже слово в нім звучить...
    1999р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  27. Наталія Крісман - [ 2010.02.26 20:34 ]
    ДЕРЖАВА ВТРАЧЕНИХ НАДІЙ

    Живу в державі втрачених надій
    І сподівань, похованих навіки.
    Де треба йти – тобі накажуть “стій”,
    І ти стоїш: невільник чи каліка?

    Система, де панує лиш свавілля,
    Яка людину волі позбавляє,
    Мов поле, де росте отруйне зілля,
    І ліків від якого в нас немає.

    Нема? Чи, може, не шукали
    Тих ліків від своїх страхів і вад?
    Самі себе давно ми ошукали
    І все невпинно котимось назад.

    Та час настав сказати “ні” неволі,
    Сказати “ні” злиденності своїй.
    Пора кермо забрати у недолі
    Й піти нарешті з ворогом на бій.

    Пора з обіймів вирватись біди,
    Зректися ідолів, що волю в нас приспали.
    Пора зійти зі шляху в нікуди
    І відродити те, що поховали!
    2000р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  28. Наталія Крісман - [ 2010.02.26 20:56 ]
    БАРВИ ЖИТТЯ
    В життя є тисячі принад,
    Воно барвисте, мов весна.
    Є в нім любов і колір зрад,
    Є шлях наверх і є до дна.

    Життя солодке, наче мед,
    Та водночас - гіркий полин.
    Та ми уперто йдем вперед,
    Мов підганяєм часу плин.

    Нераз збиваємось з шляху
    І озираємось назад,
    За мить – позбулись вже страху,
    Бо шлють нам милість небеса.

    Життя так схоже на політ:
    У мріях линем в небеса...
    Та невблаганний білий світ,
    Чи ж не для всіх його краса?!

    Бо відівчились ми літать,
    Немов собі відтяли крила,
    І наші душі наче сплять,
    І десь згубилася вся сила.

    А залишився тільки страх,
    Страх до всього, і навіть ...жити,
    І мало хто з нас в небесах
    Ще прагне крила обпалити!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  29. Ґеорґус Аба - [ 2010.02.26 20:39 ]
    ERA NOVA
    Нема почуттів,
    Нема, що сказати,
    Немає бажання їх знову шукати.

    Дірява й потерта
    Торбина дорожня
    В мене тепера вже зовсім
    Порожня.

    Бо вітер розвіяв
    Останнії крихти,
    Та пізно за ними вже бігти...

    Все інше моє
    Вже давно розікрали
    Трикляті іуди, за гроші продали.

    Вже б краще продали
    за гроші великі!
    Куди там - за безцінь! погані шуліки...

    Та все ж я тримаюсь,
    Свій розум загострив.
    Я - Континент, а не загублений острів.

    Континент завеликий,
    Не Вийде Продати Того Що Не Можна Руками Обняти.

    Спраглий, голодний, до нитки обдертий,
    Я йду по воді до свого Континенту.

    Навіщо ж торбину стару я латаю?
    Бо знаю:
    Скарбів там багато,
    Куди вирушаю.

    2006ВЕСНА


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  30. Вітер Ночі - [ 2010.02.26 19:05 ]
    Я Вас науявляю...
    Я Вас науявляю – от і все.
    Ніхто нікому й шеляга не винен.
    Лиш вітерець здалека принесе
    Чарівний голос у зимову днину.

    А ще давно забуті відчуття
    І ваші очі в затінках вуалі
    З якогось потойбічного життя,
    Що знову кличе в нескінченні далі.

    І Вам від цього зовсім не болить.
    Мені від цього – солодко і дивно.
    Я Вас науявляю тільки мить –
    І жадібно, і млосно, і ... невинно.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (38)


  31. Ірина Кримська - [ 2010.02.26 18:50 ]
    Короли и поэты
    Королям нужны поэты,
    а поэтам — короли.
    На взаимные сюжеты,
    на взаимные рубли.
    1997


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (5)


  32. Ірина Кримська - [ 2010.02.26 18:12 ]
    Колискова для мами
    Чому нема для мами колискової,
    щоб ніжним голоском покликать сон?
    Нас доля так відчуженням заковує,
    що ми їй замовкаєм в унісон.
    Хіба для мами мало слів бентежних?
    Вона ж у Бога — теж мале дитя.
    І Бог за нею, наче батько, стежить,
    щоб не порушене було світобуття.
    Для мами — колискова калинова,
    і шум верби, і плюскіт джерела.
    Хай кожне слово буде вдячним словом.
    Щоб мама, як в колисочці, пливла
    у пісні — в теплих крилах колисання.
    Хай мама спить, бо ранок у труди
    розбудить — розворушить сповивання...
    Та Бог постереже добра плоди.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  33. Ірина Кримська - [ 2010.02.26 18:11 ]
    ...темно
    Туман і спокій. Тиша і туман.
    Ласкаві зорі сплять і не співають.
    Заснув, не скинувши обгараний жупан,
    дуб-старигань. День довго запиває
    утому осені забіленим дощем —
    таким дрібним, що наче біле пійло.
    Десь в білім мареві криниченька кряче
    старою корбою. Верба холодним віялом
    торкає струни тину край села.
    Та музики не чути і не буде.
    Іде крізь мряку сіра і мала
    людиночка, несучи серце в грудях.
    Іде, як день останній о порі
    осінній — йде, як вічна даль заземна.
    Кудись осліпло мружать ліхтарі.
    Та байдуже! Туман. А потім — темно.
    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (12)


  34. Віталій Ткачук - [ 2010.02.26 18:00 ]
    Дощовики (вимовлялка)
    Кулі кольору сметани
    У кропиві, наче в бані,

    Вимиваються дощами,
    Вигріваються боками.

    Це не м'ячики, малята,
    Не смачна цукрова вата —

    Це гриби у білих свитах,
    Теплим сонечком зігріті.

    Тато-ліс і злива-мама
    Кличуть їх дощовиками.

    Чисті, вмиті, чепуристі
    Примостилися на листі

    І рахують, скільки чапель
    На траві збирають краплі.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (14)


  35. Ліза Кіт - [ 2010.02.26 18:56 ]
    Навіщо сонце....
    Навіщо сонце?Пітьма переможе...
    Навіщо радість?Сум мене вб'є...
    Життя навіщо?Смерть більше може...
    Чому не вмираю?Я все ще є...
    Навіщо світло?Навколо все чорне...
    Навіщо люди?Я ж зовсім сама...
    Голуби навіщо?У небі ворони...
    Чому від горя ліків нема???
    Навіщо сміх?Все тоне в сльозах...
    Чому ці дощі мої сльози не змили?
    Усміх не грає давно на устах,
    Бо хмари місяць від мене закрили...
    О,той повний місяць,який я любила,
    Чи серпик тоненький,з яким я жила...
    І от чорна хмара мій місяць закрила,
    Невже я навіки лишилась сама?
    Невже лише темінь зосталась зі мною,
    Невже й помиратиму на самоті?
    О,небо!Пошли мені чорнії крила,
    А-ще менше болю в бридкім цім житті...
    Навіщо вмовляти?Ніхто не зважає!
    Навіщо терпіти?Всерівно помру...
    Навіщо казати?Ніхто не почує...
    Немов з воску свічка я швидко згорю..


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  36. Меланія Квапка - [ 2010.02.26 16:49 ]
    ***
    Летить журавлик в піднебесся,
    Ніжна хмаринка міниться й пливе,
    Журбу навіює і сум
    Таких знайомих потаємних струн.
    Ще так недавно зовсім незнайома,
    А вже тепер глибоко в серці леліє ту любов
    Хмаринка в чистім піднебессі.
    Любов тужливу, любов глибоку, вірну,
    Любов на крилах пісні – чисту і безмірну.
    Летить журавлик над ріднею землею,
    Востаннє глянув
    І полетів із піснею своєю.
    І пісня ллється небокраєм
    З теплом і радістю в чужі серця.
    Несе вона з собою крихту раю
    З землі до неба, ввись до журавля.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.02.26 15:23 ]
    В Шварцвальді, напевно, зима...
    В Шварцвальді, напевно, зима
    Кружля на околицях міста
    І землю вкрива падолистом
    Своїх не розкиданих шат...
    Я знову „качаю права”,
    Гризуся за місце під сонцем...
    То, мабуть, вигулює стронцій
    В повітрі, у водах...в слова
    Чомусь проникає токсин –
    Стають вони метафізичні...
    А я...Я ще вірю в дива...
    І в Київ приходить зима


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  38. Ірина Кримська - [ 2010.02.26 15:57 ]
    Басня про лесного муравья и человеческий секс
    (из сусеков)

    Полез муравей среди ночи в машину —
    наехал колесами дядя плохой…
    Залез муравей злому дяде на спину.
    Но дядя был занят и вовсе не злой.

    И чудно дурашке: какая большая
    и мокрая дяди плохого спина!
    За то, что он ночью, слепой, заезжает
    в чужую квартиру — до смерти война!

    «Его укушу — только выберу место.
    И тетю под ним укушу. Поделом!
    Только от этой кровавой мести
    забудусь здоровым счастливым сном.

    И будут мне сниться два голых тела
    в машине, куда муравьев наползло.
    То дядя на тете был сильным и смелым.
    А в остальном, точно, не повезло.

    КУДА мы проникнем, как только представлю!
    За ЧТО мы укусим! Достанем за ЧТО!
    Природу беречь я дядю заставлю.
    Он это себе одним местом зачтет.

    Вот тетю мне жалко: успел я заметить,
    что дядя на тетю наехал — ого!
    Но так ей и надо, скажу вам на это.
    Пускай бы наехала на него!

    А так — они оба — враги нам навеки.
    Им нет оправданья за секс в лесу.
    Нет жалости к голой спине человека.
    Я наш муравейник от секса спасу!»




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (3)


  39. Сергій Корнієнко - [ 2010.02.26 15:04 ]
    Свинократія
    При кориті рохкають
    підсвинки і свині.
    Кабанці торохкають
    рилом по цебрині.

    А вже сита братія
    стогне після праці…
    Наша демократія –
    помінялись паці.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  40. Ірина Шувалова - [ 2010.02.26 15:22 ]
    спільність
    двоє з одним хребтом, односпинні двоє
    в темні водойми лиця схиляють, тануть.
    чотирируко леліють сумісну рану.
    порозуміння між ними стоїть стіною.

    мали якби неспільне, то що б віддав ти?
    скільки б себе для мене відтяв, відкраяв?
    іншість – інакша, іншість не знає правил.
    це наша близькість нас розриває навпіл.

    плесо блазнює, плесо дрижить і дражнить.
    піниться подих, перетікають губи
    з лика на лик невпинно. котре з них любить?
    двоє дзеркал воюють за те, хто справжній.

    це за бажання сплівшися здатись помста.
    наша подібність плодить маленьких монстрів.
    наша подвійність схожа на нуль в квадраті.

    ми до останку маємо що втрачати –
    двох осоружних себе. але це не просто:
    з ранку до ночі спільність стоїть на чатах.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (7)


  41. Ірина Шувалова - [ 2010.02.26 15:34 ]
    ***
    ти мій фантомний біль – не вщухай, не раджу.
    ти особлива кінцівка, якою гладжу
    речі невидимі, речі, що трохи за.

    за ніч стаєш майже з серце моє завбільшки,
    саме такого вміщає це кляте ліжко.
    що б ти, цікаво, нині на це сказав?

    ти моя шкіра – знята, на цвяшку висить.
    кожен рецептор просить, мовчання бісить,
    ходить між ребер біль на підборах лез.

    лізь в мою рану весь – досить пальці класти,
    рот твій найліпший пластир, ти добрий пастир.
    вию беззубо. я вже не можу без.

    ти моє третє око – сліпе і зайве.
    (він мене знає, отже усюди знайде,
    отже фортеця із подушок і ковдр

    вже неспроможна стримати цю навалу).
    чим ти інакший? безліч же вас бувало,
    тільки такого – марного – не було.

    гарного. надто рідного, аж чужого.
    як воно так, що якщо не тебе – нікого?
    ти мій поріз. проріс і зацвів вогнем,

    виразкою. розкрились солодкі ранки.
    як воно їй – прокидатись з тобою зранку?
    як воно їй? ми обидві не доберем.

    так, коли ніч заступає нам денні „треба”
    темною звабою „можна”, тоді до тебе
    я простягаю слово, яким мовчить

    плем’я маленьке наше. я свято вірю
    в день, коли хтось без імені, хтось без шкіри
    тоншати і не рватися нас навчить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  42. Ірина Шувалова - [ 2010.02.26 15:13 ]
    дванадцятий місяць
    дванадцятий місяць рушає, порох
    здіймається. скоро постелить снігом
    зима. таке невимовне горе
    триклята тріщинка в тілі криги.

    і ми, що заледве звелись на ноги,
    раптово не чуємо під собою
    ніг. і замість всіх звичних логік
    сніг. лишився на полі болю

    слід. і більше не можна ближче,
    ніж до, тому що інакше „після”
    не буде, тому що у вухах свище
    вітрище, тому що місця не містять,

    а мстяться. крізь темінь лягають тіні
    майбутнього. класик дотримав марки -
    а ми? кавалери стрічок, сплетінь
    безсонячних. раптом прийшла зима, й ким

    нині прокинемось – з ким, тим паче,
    ляжемо. хто нам настачить стільки
    ближніх, хто нам чужих настачить,
    тих що із ними будемо ніжні,

    тільки по-справжньому. прав, корися
    приписам крові, вкривайся кроною
    простору й ступору. з наших місій
    жодну не виконав – і не виконуй,

    збийся – із кроку, набік, як ковдра
    зранку. такий невимовно перший
    ліпший, такий невимовно гордий,
    збий-но пиху з мене, поруч лігши,

    збий з мене масло. пругів солодких
    посмуг розпише вчорашню білість
    болісті. вийшло, що на колодках
    совісті в мене хіба що щирість.

    гибла пора для птахів і звірів.
    вистигли перли між стулок устриць
    і вуст. таке невимовне „вірю”
    росте із криги тобі назустріч.

    суне дванадцятий. день як місяць
    ночі, а ніч наче рік без світла.
    меседж між літер очима місиш,
    смисл уже витік – лишився вітер.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  43. Євгенія Найчук - [ 2010.02.26 14:23 ]
    ***
    залило вороняччя повінню
    світ насуплений
    проступа крізь долоні й сутінки
    лик захований
    не дотягнешся – дуже високо
    світла стеля
    зимний морок кохання вистудив
    у постелі
    помолись на одному подиху
    біль закривши
    щоб сховали тобі під подушку
    тінь із крилами



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  44. Ярина Тимош - [ 2010.02.26 13:35 ]
    Інавгурація
    Кегебіст освячує бандита,
    хрестом освячує в царі.
    Зібралась вже
    велика свита –
    держав і кланів главарі.

    Братаються і цар і злодій –
    як ті сіамські близнюки.
    Неначе в зоні
    на колоді
    возносять зека
    бандюки.

    Що за країна –
    вже не вперше
    фальсифікація, суди.
    Вкраде, підкупить, перебреше –
    і вже на троні він сидить.

    А, може, й ти такий ж?
    Резонно…
    Такий ж, бо що не говори,
    твоя країна – то є зона,
    де правлять зеки й главарі.

    Та вже й без нації,
    без роду,
    не українець – «гражданін»,
    і Україна без народу,
    і українці без штанів.

    І не проси на цю подію:
    «Помилуй, Отче, що єси!»
    Проси, щоб дав тобі надію…
    І Бога і себе проси.

    2010-02-25

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  45. Костянтин Мордатенко - [ 2010.02.26 12:20 ]
    Задарма
    Великий Піст…
    То й що?
    (здоров’я зірвав…)
    Зайшов до букініста,
    щоб здати Драйзера…

    І стисло продавець… відразу:
    «Не в моді: гривня – книжка…»
    І в мене виросла така відраза,
    як творчість того, хто у торбі,
    звишки…

    На світ, на себе – зливсь…
    Гріхи – давняшні.
    - Отак мо’ хтось колись
    мої… за пляшку…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (7)


  46. Ірина Зелененька - [ 2010.02.26 11:12 ]
    ***
    ...ця груша росте тут ще від тих часів,
    коли на місці нинішнього села шумів ліс;
    усі інші дерева прадіди вирубали, спалили,
    а грушу лишили;
    якогось там року блискавиця влучила в стовбур, підпалила,
    то йому довелося гасити, рятувати “маму”.
    (Василь Рябий, “Хто як Бог”)

    Як застигло це море, це море мережаних піль.
    Як стинається вгору праголос, сопрано діброви.
    Я уранці була там дощем, аж до щему була там з дощем,
    повна срібла і злата, готова на вічні розмови.
    Ген ячала булатом, бо падали листя ножі,
    піднімала такі та ховала в книжки на вокзалах.
    А колись-то свідомо тремтіла у сні:
    бо діброва в мені розквітала сумними листками.
    Я ножами текла у кишеню моєї землі,
    то чавила цю тишу, котра заколисує зруби.
    Аж до згуби дійшла, ніби щойно дійшла до межі,
    і ревіла далеко за обрієм зраненим зубром.
    Скільки літ їй було, як мене занесло у цей світ?
    Скільки часу минуло, що я в ній відкрила минуле?
    Від очей ніби множаться люди, неначе нулі.
    Та одне із полотен Зарецького скрапує всюди...
    Я могла написати сто віршів між цих ось дубів.
    Задубів мій продимлений голос і вийшло шептання.
    У свідомості біло від білих квіток і пеньків.
    То вони, мов коліна, бездумно схилилися в травах.
    Їх рубали, тоді я рубанком горіла у сні,
    ніби мною тесали майбутнє, що грубо вросло у минуле.
    Хто забув? А гілки, наче руки, шкребуться у сніг,
    ні, у землю під ним, як у мене. Тож я не забула...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (7)


  47. Лариса Ліщук - [ 2010.02.26 10:47 ]
    Осінь.
    Осінь.
    Осінь тихо підкралась до мене,
    Осінь в мріях,думках,почуттях.
    І вмирає все буйство зелене
    У гілках,у траві,у словах.

    Пролилися краплинами сльози
    По землі,побудинкам,щокам.
    Дощ все змиє,а перші морози
    Не дадуть вже промовить вустам.

    Ще хвилина,година,ще днина
    І замре все в холодній імлі.
    І опустяться втомлені крила,
    Ляже сніг на душі й на землі.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (2)


  48. Адель Станіславська - [ 2010.02.26 10:24 ]
    Картина
    Спізнавши забороненого плоду
    упала і піднялась водночас,
    Враз втратила і здобула свободу,
    Відкривши світ без масок і прикрас...

    І сльози капали від щастя і від болю,
    Як луснув навпіл мій колишній світ,
    Здивовано в руках тримала долю,
    де рай і пекло полишили слід...

    І падав дощ в сльотаву сіру днину,
    І квітнув у душі блаженства сад,
    Малюючи життя свого картину,
    Вмирала і родилась знов стократ...

    Тепер я знаю - рай і пекло поряд.
    Та ні, не поряд - сплетені в одно.
    Є чорне і є біле - всі говорять...
    Насправді - чорнобіле полотно.

    20.12.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.68)
    Коментарі: (4)


  49. Зоряна Ель - [ 2010.02.26 09:36 ]
    Веснянка
    Човником до берега -
    що привіз нам березень?
    А привіз нам радощів
    у весняній пригорщі,

    потічки- проталини,
    щоб потіху мали ми.
    Перші квіти проліски
    визирають боязко,

    чи мороз не вигубить?
    Ущипне врядú-годи -
    сонечко приластиться,
    прожене напасника.

    Заспіває пташечка
    виповзе мурашечка,
    білий світ – обновками.
    Йде весна з коновками!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  50. Олеся Овчар - [ 2010.02.26 07:48 ]
    Весняні забавлянки
    Зажурилися бурульки:
    Кап! Кап! Кап!
    Снíгові зробилось мулько:
    Хляп! Хляп! Хляп!
    Пташка сіла на галузку:
    Ців! Ців! Ців!
    Промінець мені на руку
    Сів! Сів! Сів!
    Я проміньчика швиденько –
    Хап! Хап! Хап!
    А він – зайчиком од мене:
    Ха! Ха! Ха!
    Сонечком усіх лоскоче
    День! День! День!
    А Весна вже у дзвіночки -
    Дзень! Дзень! Дзень!

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (12)



  51. Сторінки: 1   ...   1356   1357   1358   1359   1360   1361   1362   1363   1364   ...   1829