ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олеся Овчар - [ 2010.02.19 16:58 ]
    Горобійко
    Скаче-плига горобійко:
    – Дай-но хлібчика, Андрійку!
    – Дай-но булочки, Оленко,
    Бо кусає Морозенко!
    Мерзнуть лапки, крильця, хвостик.
    Чи пшениченьки, чи проса
    Ви насипте хоч би жменьку,
    Друзі милі, дорогенькі.
    Попоїм – обов’язково
    Зацвірінькаю вам соло!

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (18)


  2. Аліна Шевчук - [ 2010.02.19 16:48 ]
    Поезія - то це вже назавжди...
    Земля, вода, усі материки,
    Повітря, небо і грозові звуки,
    Води з джерельця об каміння стуки -
    Сьогодні все це я даю тобі у руки.

    Я знаю, що стерпиш ти муки,
    Що вмочиш ти у ніч холодну руки.
    Сльоза не раз торкнеться до щоки.
    Як мить, пройдуть усі твої роки.

    Я знаю все це - що було й що буде,
    Я знаю, що про тебе скажуть люди.
    Я знаю, що в житті твоєму буде
    І ким підеш у світ цей поміж люде.

    Ти не лякайся того потрясіння,
    Що прийде в той холодний день осінній.
    Душа твоя проснеться в голосінні,
    А серце скаже:"Проросло насіння!"

    Не знатимеш звідкиль оті думки,
    Що знають всі життя твого роки.
    Візьмеш папір і закарбуєш у рядки
    Свої слова, що підуть у віки.

    Ти ще читаєш? - Вчитуйся в рядки...
    Це зараз юний, але все ж роки
    Візьмуть своє й згадаєш ці рядки,
    Подумаєш...і скажещ - так-таки.

    Ти будеш думать і візьмеш папір
    Й почнеш писати із низин і з гір.
    З низин всього життя, з гір думок, що закружляють в вир.
    У тебе буде море їх, повір.

    Й посиплються тонесенькі ряди,
    А ти пиши, не зупиняйся, йди!
    Бо всі вони - комусь ковток води.
    І пам'ятай: Поезія - то це вже назавжди!

    18.02.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  3. Наталія Крісман - [ 2010.02.19 16:39 ]
    З ДАЛЕКИХ СВІТІВ ВІДІЗВИСЬ !
    Я не вірю у те, що Коханий помер,
    Він у серці моєму живий дотепер.
    Наче просто пішов, не сказавши, кудись,
    Прийде час, і зустрінемось знову колись.

    Я вдивляюся нині у неба блакить,
    І душа моя знову до Нього летить.
    Знаю я, що Він поруч, що десь при мені,
    Бо щоночі приходить до мене у сні.

    Я вдивляюся знову в небесную вись:
    “Мій Коханий, з далеких світів відізвись!”
    І до мене відкликнеться Любий згори,
    Донесуть його голос до мене вітри.

    І краплини дощу, що на мене впадуть,
    Його ніжність і ласку мені принесуть.
    Наче Він, обійме промінь сонця мене,
    І в солодкім цілунку зіллємось в одне.

    Я не вірю у те, що Коханий помер,
    Бо ми з ним поріднились ще дужче тепер.
    Розлучити недоля зуміла тіла,
    Але душ розвести все ж вона не змогла!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  4. Микола Левандівський - [ 2010.02.19 16:38 ]
    *
    Хочу бути для тебе і д о л о м
    ідеальним, стерильним від зла
    не п'ю, не грішу, не обідаю
    моя формула дуже проста...

    хочу бути:    для тебе
          __________
         і д о л о м

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (16)


  5. Наталія Крісман - [ 2010.02.19 16:58 ]
    Крізь буревії й долі терня...
    Крізь буревії й долі терня
    Іду, долаючи свій путь,
    Навколо мене зло та скверна,
    Людської зради каламуть.
    Іду незнаними шляхами,
    Лиш небо синє наді мною,
    Колюче терня під ногами,
    А за плечима – міх з журбою.
    Іду на голос, що лунає
    І кличе в далеч невідому.
    Там, де весна завжди буяє,
    Там, де забути можна втому.
    Несу тягар свій за плечима,
    Мандрую вперто, без упину,
    Щоб скоро власними очима
    Побачить край, в якім спочину –
    Де благодать й любов є Божа
    І де душа радіє кожна...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  6. Ліна Масляна - [ 2010.02.19 15:40 ]
    Бути лоном дива
    Танцюєш, Крихітко, під серцем, па за па.
    Ти чуєш музику у власнім теплосвіті?
    Малюєш пальчиком послання «Тобі, ма:
    Я вже люблю тебе». Чого іще хотіти?

    Ти змінюєш навколосприйняття,
    Хоча на світ – моїми ще очима.
    Я дякую тобі за відчуття:
    Так особливо бути лоном дива!


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (31)


  7. Вітер Ночі - [ 2010.02.19 15:03 ]
    Україно моя
    Збережи свою душу в обіймах розпусти,
    Не ганьби свою честь задля миті розваг.
    В галасливих палацах, на ложі Прокруста
    Хай прикриє тебе розшматований стяг.

    Україно моя, кароока коханко,
    Не для сліз тобі стрічку у коси вплели.
    Пригорталася серцем, чекала до ранку,
    Коли вийде Тарас на круті береги.

    Обступили у похоті бісові діти,
    Зазирають за пазуху, рвуть подоли.
    Скільки будеш зневагу до себе терпіти?
    А гріхів не замолиш – і ти не моли.

    Україно моя, пригорнусь – не злукавлю:
    Ти намріяна світом безмежних ланів.
    В незгасимій любові благаю і славлю, –
    Не ганьби свою честь перед честю батьків.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (20)


  8. Ярина Тимош - [ 2010.02.19 14:03 ]
    Без розуму
    Без розуму,
    без волі,
    без долі,
    без життя,
    у голім полі
    голі
    і навіть без взуття.
    Без матері,
    дитини,
    без віри,
    без хлібини,
    себе ж
    в борні поправ,
    без краю,
    без країни,
    без вічності,
    без днини,
    без голосу,
    без прав.

    2010-02-17

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  9. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.02.19 13:30 ]
    * * *
    Ми випили вино вини.
    Порожня чаша...
    Вже не наше
    крихке передчуття весни
    несічнем січень обійма.
    Піти не кожному дано.
    Прийти не кожному до змоги.
    Та, випивши вини вино,
    взираєш осад ностальгій.
    А десь, колись,
    давним давно
    чи в замайбутньому столітті
    хтось мовить подивом душі
    нерозуміння драми доль.
    Ми випили вини вино,
    та залишили у суцвітті
    недорозквітлі почуття
    і недокохану Любов.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (25)


  10. Леонід Мазур - [ 2010.02.19 12:21 ]
    Куточок раю
    Нехай не став я депутатом,
    Легких доріг я не шукав,
    «Бігмордою» з німих плакатів,
    Людей простих я не лякав.

    Нехай я не нажив маєтків,
    Скарбів -грошей не назбирав,
    Нехай зловтішно хтось сміється ,-
    Життя прожив і задарма!


    Приспів:
    Та- маю,куточок раю!
    Калину в моїм саду!
    У світі одну-єдину , -Вкраїну,
    Землю мою!

    Любити саме в цю хвилину,
    Це- щастя,що Господь нам дав,
    Цей промінь сонця крізь хмарину,
    Прийму як найдорожчий дар.

    Цей подих вітру-просто дихать,
    Ловити світло від зорі,
    І шепіт яблунь тихий-тихий.
    І спів пташини десь вгорі.

    Приспів:
    Ще маю-куточок раю!
    Калину в моїм саду !
    У світі одну-єдину, - Вкраїну
    Яку люблю!


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.9) | "Майстерень" 5.25 (4.81)
    Коментарі: (1)


  11. Зоряна Ель - [ 2010.02.19 11:52 ]
    *
    у волоссі мак
    на подвір’ї лихо
    проминає всяк
    залишає тихо
    у зіницях жах
    і смола медвяна
    шепіт по хатах
    за пропащу Ганну

    на долівці мак
    а вогнисько наго
    вже не буде так
    перекинь бесаги
    та по берегах
    у чужому краї
    там де цвіт зачах
    зійде молочаєм



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (16)


  12. Олеся Овчар - [ 2010.02.19 09:58 ]
    Мишка і ватрушка
    Мишка-пікушка
    Купила ватрушку,
    Зустріла подрýжку,
    Та каже на вушко:
    – Сховай-но ватрушку
    Собі під подушку,
    Щоб киця Марушка
    Не з’їла її.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (14)


  13. Тетяна Роса - [ 2010.02.19 09:48 ]
    Вівці і народна влада
    Думку про народну владу.
    Хтось пустив в овече стадо
    Невдоволені бараном
    Всі кричать: «Давай козла нам,
    Щоб в овечого народу
    На усе питав він згоду!»
    Тут козли, щоб владу взяти,
    Стали вівці гуртувати:
    Хто найбільше назбирав –
    Вожаком у стаді став.
    - Ну, - говорить він народу,-
    час прийшов давати згоду
    й вовну здати тим, хто вище,
    та й іти на пасовище.
    Вівці тут кричать із дуру,
    Що погодяться й на шкуру,
    Якщо він спитає згоду
    У овечого народу.
    Усміхається чабан:
    - Бач, козел – то не баран!
    Цей порядки знає сам –
    Легше стало чабанам!
    Так ті вівці і живуть:
    Їх і стригли, і стрижуть.

    Звук пустий народна влада,
    Як народ – овече стадо…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  14. Василь Кузан - [ 2010.02.19 09:30 ]
    Тут

    Тут фрески зім’яті, ікони спалені,
    А хрест на підлогу під ноги упав,
    Тут вікна у вічність і двері у вирій
    Сліпий поводир топором прорубав.

    Тут рівень зневіри звітується силі,
    А вся толерантність – на вістрі меча.
    Тут плани всевладні, а мрії – безсилі,
    А думку бездумно рубають з плеча.

    Ні віри у серці, ні Бога у храмі,
    Ні слави, ні свічки, ні світла нема…
    Тут кожен в окопі, точніше – у ямі,
    І з прапором білим вставати дарма.

    Тут зірка Полин на кашкетах героїв,
    А рани зі шрамами – на язиці.
    Вмирають від страху, від слова, від болю
    Ідей непомірних у лівій руці.

    Тут малюють богів і ведуть їх до смерті,
    Тут безпечно на мертвого вилити бруд.
    Тут навіть з собою не бувають відверті,
    І молитви не можуть збуватися тут.

    2010 (остання редакція)


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (6)


  15. Юля Субота - [ 2010.02.19 02:26 ]
    цукрова пудра
    з-під завалів цукрової пудри,
    ти витягуєш ноту німу.
    я боюся торкнутись бажання.
    відчуваю,що скоро піду.
    ти спитаєш,чи все це даремно.
    я скажу,що ти правди не знав.
    не підійметься ніж над прокляттям.
    не настане ще скоро зима.
    ти прийдеш,як завжди,дуже зимний.
    зроблю чай і цитрини куплю.
    та тепла,що ти бачив де-інде,
    ти у зір не питай.
    не дадуть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  16. Катя Луганська - [ 2010.02.19 01:59 ]
    відбиткові
    Де б ти не був зараз,
    почуй, як не чув раніше,
    слухай: якщо я - палець
    вказівний,
    середній,
    мізинець,
    то ти - на мені відбиток,
    який відрізняє мене
    від тисяч мільйонів інших
    дівчаток, жінок, мазохісток,
    поеток,
    брехух
    чи злочинниць.

    А як свій відбиток - та й не покохати?

    Тебе не витравиш жодним вогнем,
    моєї винятковості доказе;
    з таким неповторним тавром - ще б пак,
    безпрецедентною важко не стати.
    Та варто мені щось зробити не так,
    наприклад, підірвати цей світ,
    ти, мій зраднику номер один,
    ти завжди проти мене свідчиш,
    ти мене все на воду чисту,
    і так - уже кілька сотень літ,
    лише вряди-годи міняються слідчі
    чи очевидці змінюють покази.
    Судді чомусь переносять суди,
    і в Пеклі сваряться,
    сваряться з ними.
    Адже, якщо я - направду, пальчик,
    то, хіба що, пальчик Всевишнього.
    А знаєш, чого я ніколи не плачу?
    Бо Всевишній плаче очима.
    Пальцями, пальцями
    він пише вірші.

    2010, лютий


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (5)


  17. Тетяна Нікітченко - [ 2010.02.18 22:08 ]
    * * *
    Так хочеться звільнитися від стін
    і вийти в вікна,
    пробігтися по верхах диких хвиль
    і відштовхнутись
    від свого життя,

    упасти
    в небо і летіти -

    просто...
    в забуття.

    Не знати ні питань,
    ні рішень, ні відповідей на дурні слова...
    Ніхто, ніде, ніяк, нізвідки,
    а просто...
    я.

    Не йти, не бігти, не тікать від себе.
    Не красти і не виправдовувати час,
    не буть...
    а просто вгору впасти
    і вітром віддалятися від нас...
    Не тисне простір,
    не диктує час хвилини,
    не зве, не докоря
    і в спину не штовха.
    Нема ні помилок, а ні провини...
    Нічого у ніде...
    лише душа.

    07.12.2007


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  18. Леонід Мазур - [ 2010.02.18 21:47 ]
    Мово моя,колискова!
    О,мово моя,колискова!
    О,мово,ти для мене,як спів!
    Звідки стільки любові
    У кожному слові твоїм?

    Ти в серце увійшла ,як молитва,
    Доброти огорнула теплом ,
    Як тиха мамина пісня,
    Плила над вечірнім селом.

    Ти-ніжний бузок у віконці,
    І щебіт весною пташок.
    Роса,як перлина на сонці,
    Із вкритих травою стежок.

    Ти –для мене бабусині руки,
    Змарнілі у важких трудоднях,
    Вони в полі сіяли жито,
    Жито, яке було життям.

    А ще ти –коханої очі,
    Все,що в серці,сльози,чи сміх,
    І слова вимовлятись не хочуть,
    Як надія завше світишся в них!


    Рейтинги: Народний -- (4.9) | "Майстерень" -- (4.81)
    Коментарі: (1)


  19. Ольга Майборода - [ 2010.02.18 20:59 ]
    """"
    Не кажеш йому про кохання,
    не кажеш про те, що сама...
    Співає в саду пташка рання,
    Знічев"я приходить весна.

    І ти прокидаєшся перша,
    і знаєш - надворі туман...
    І тільки примарний твій вершник
    У вазі зросте, мов тюльпан.


    Рейтинги: Народний 4.92 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Коментарі: (20)


  20. Мирон Шагало - [ 2010.02.18 20:37 ]
    Запахло весною (дитячий віршик)
    Поплили сніги водою
    від тепла, від тепла –
    і запахло вже весною,
    і зима дзюрком, рікою
    потекла, потекла.

    В небі сонце щораз вище
    кожен день, кожен день.
    Хитро муркає котище
    і весела пташка свище –
    дзень-дзелень, дзень-дзелень!

    Схочуть більше забаганок
    дітлахи, дітлахи.
    А на щічках у панянок
    буде тисячі веснянок –
    ой, хи-хи, ой хи-хи!

    (2010, 2026)


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (5)


  21. Сергій Гололобов - [ 2010.02.18 19:01 ]
    Схід
    На сході сонце сходить,
    На заході – заходить…
    На півночі – півночить.
    На півдні – південіє…
    Гукає опівночі,
    Сміється і радіє…
    Як спати не захоче –
    Химерним вовком виє,
    Коли приходить вечір –
    Коли вже сутеніє.
    Не плаче й не лоскоче,
    А тільки тихо мріє…
    І сяє й променіє…

    Довкола шиї крутить
    Мотузку, ніби дротом,
    І мозок зупиняє
    Легеньким автостопом –
    Проносячи криницю
    Повз різні негаразди,
    Кує зелену крицю,
    В нас кидає баластом.

    Закрий вже пельку, підла
    Гадюко електрична,
    Закрий, тобі кажу я,
    Болячко істерична…
    Нехай вже піде горлом
    Кров’яка прямо з серця,
    В промінні ненаситнім
    Собою ж захлинеться,
    Нехай роздробить пам'ять,
    Нехай роздробить думку,
    Вживаючи як їжу
    Зажерливий наш шлунок,
    Нехай повилітають брехливі наші очі…
    На сході сонце сходить…
    На півночі – півночить…

    (2009)


    Рейтинги: Народний 5 (4.97) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (2)


  22. Оксанка Марущак - [ 2010.02.18 19:21 ]
    ***

    Я без душі, без серця, без думок.

    Давно вже заблукала, не вернуся.

    Над урвищем злечу - лишився тільки крок...

    І байдуже, тепер нічого не боюся...



    Не гаряче, не холодно, не відчуваю болю.

    Сміється хтось, а хтось осуджує мене..

    Яка різниця, коли більше не з тобою???

    Яка різниця? Все колись мине...



    Не чую шепоту. ні крику, ні плачу,

    Ні сліз, а ні усмішок - стерті лиця.

    Скажіть хоть хтось: за що, за що плачу?

    ..А втім... Яка тепер різниця?...
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  23. Сергій Гололобов - [ 2010.02.18 19:47 ]
    Порада друга
    Я не хочу ходити у темряві,
    У непевному напівсні,
    Я звичайна людина, як й інші,
    І звичайні бажання мої.

    Помирають прекрасні люди:
    Ларрі Норман, Ілля Кормільцев.
    Є у всіх далекі родичі.
    А ці люди – друзі далекі.

    Я й раніше вчував, що недобре
    Мені якось у світі оцьому;
    А без друзів цих – просто жахливо…
    Доведеться згнивати самому…

    Я не хочу ходити у темряві,
    У непевному напівсні…
    Знаєте,
    Роберт Бернс казав,
    Що декого треба повісити на сосні…

    (2009)


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.97) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Прокоментувати:


  24. Жанна Яцюк - [ 2010.02.18 19:25 ]
    Україні
    Сьогодні біль проймає
    І на очах сльоза,
    А завтра що? - Незнаю
    Не чує і душа...

    Квітуча Україна
    Ліси, гаї, сади,
    Та в чім твоя провина
    Що на колінах ти?

    Палка, жива, прекрасна,
    Дорога в пишний гай,
    Чому доля нещасна?
    Живи! Не помирай!

    Розхристана, убога
    Твоя земля німа,
    Попросимо у Бога,
    Щоб ти була жива.

    Всі люди, схаменіться
    І подивіться в даль!
    За руки всі візьміться
    О Боже, як вас жаль!

    Душа цвіла квітками,
    Та вже буяє терн,
    Впинає колючками
    Як боляче тепер!

    Я вірю, вірить буду
    Що зійде сонце й в нас,
    Й забудемо всі нужди,
    І щстя прийде враз!
    18:02:2010


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  25. Ірина Зелененька - [ 2010.02.18 18:05 ]
    ***
    Люблю тебе. Розкажи,
    чому наче біла вишня?
    Світ серце твоє чекає,
    а падає тільки листя.
    У дотику забобони –
    губами почула вену…
    А люди такі незвиклі.
    О, Господи, що їм треба?
    Люблю тебе, мов пісок,
    у нього вросли тривоги,
    бо тепло-брудний для двох,
    бо майже як ми, з дороги.
    Люблю тебе, мов життя,
    шукаючи середину...
    На тіло кладу хреста,
    собою його накрию...
    В гонитві, серед лісів,
    в експресі, в його експресії
    тобі опишу любов,
    її сороміцькі версії.
    Люблю тебе, бо при всіх
    іду Гетсиманським садом.
    Хто зможе забути біль,
    де яблука знали зраду?
    Люблю тебе між людей,
    обчисливши корінь світу.
    Нехай лише чоловік,
    вдихни мені жовте літо…
    І ми проживемо вік
    далеко за нашим віком...
    Люблю тебе, наче вірш,
    написаний чоловіком.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (9)


  26. Наталія Крісман - [ 2010.02.18 17:41 ]
    “О ЛЮДИ ! ЛЮДИ НЕБОРАКИ ...”
    Колись писав Тарас Шевченко,
    (Хоч і було це вже давненько):
    “О люди! Люди небораки!
    ...Ви ж таки люди, не собаки!”

    Пройшли часи, мій любий друже,
    А змін на краще – щось не дуже.
    Мені, чомусь, давно здається,
    Що й Бог над нами вже сміється.

    Сміється він...А, може, плаче
    Від тих гріхів людських, що бачить?
    А як не плакати йому:
    Ми ж більше любим Сатану!

    Коли б ми Господа любили,
    То стільки зла не наплодили,
    Не завдавали ближнім болю
    І не спішили так в неволю.

    Якщо б ми Бога в серці мали –
    То вже давно людьми би стали,
    Не братовбивцями й катами,
    Або ж не юдами й рабами...

    Свідомо йдем в пітьму – не світло,
    Давно забули про молитву,
    Живемо ми, немов отара...
    “Чи буде суд? Чи буде кара!”

    Та буде суд! Настане кара!
    Бо не мине нічого даром
    На нашій батьківській землі,
    Де ми грішили ще малі.

    Опам’ятайтесь! Ще не пізно.
    Інакше кара прийде грізна.
    “ О люди, люди небораки!
    Ви ж таки люди, не собаки!...”.
    2001р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Прокоментувати:


  27. Наталія Крісман - [ 2010.02.18 17:23 ]
    ПРИСЛУХАЙСЯ ДО ВІЧНОСТІ !
    Прислухайся:
    Вічність тобі промовляє!
    Ти серцем відчуєш цю дивну розмову,
    Якщо лиш вогонь у тобі ще палає,
    Якщо відродитись бажаєш ти знову.

    Попробуй заглянути в сутність довічну
    І двері в незвідане серцем відкрити -
    Тоді і душа твоя житиме вічно
    І буде, подібно до сонця, горіти.

    Прислухайся:
    Вічність тобі промовляє -
    Говорить з тобою зорею ясною,
    І шелестом вітру, і цим небокраєм,
    Пробудженням світу, що бачим весною...

    Прислухайся:
    Вічність тобі промовляє...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (2)


  28. Софія Кримовська - [ 2010.02.18 17:46 ]
    Шовком коси манила
    Шовком коси манила,
    жаром важких коралів.
    Може, тобі то снилось?
    Може, то вишні п’яні

    падали перестигло
    просто йому у руки?
    Плачеться тихо-тихо
    в травах густих у луках.

    Вицвітеш пустоцвітом.
    Срібло вплете у косу
    те, що не лічиш, літо...
    Ти ще чекаєш досі?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (26)


  29. Наталія Крісман - [ 2010.02.18 17:29 ]
    ДУША МОЯ - БЕЗМЕЖЖЯ
    Як скаже світ - ти крихта у мені!
    Йому повім: душа моя - безмежжя,
    Йдучи вперід - не знаю я обмежень,
    Згораючи - воскресну знов в огні...

    Я - крихта, без якої бракне світу
    І сили, і потуги, і снаги,
    Я - крапля, без якої береги
    Ріку життя по вінця не наситять.

    Я - нота, без котрої не складе
    Маестро душ гармонії в акордах...
    Так, крихта я - та впевнена і горда,
    Яка до зір крізь терня все іде!!!


    Рейтинги: Народний 0 (5.46) | "Майстерень" 0 (5.38)
    Коментарі: (2)


  30. Віталій Ткачук - [ 2010.02.18 17:59 ]
    *****
    Розговілий зарані квітень
    Яблуневі сади вінчає —
    Пишні вельони сильновітрить,
    Перебілює молочаєм.

    У кору, у корсет покори —
    Задихаються юні груди.
    Молодий, наче хмара, чорний,
    Курить шляхом і садом блудить.

    Не на щастя згубився гребінь,
    На багатство дощі зросили.
    Скинеш цвіт, як найбільшу требу,
    Відбуявши гучне весілля.

    На траву, на рушник, на згубу —
    В невістки до чужої бери.
    А удосвіта, в льолі шлюбній
    Пустоцвіта
    втечеш
    у берег.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (28)


  31. Жанна Яцюк - [ 2010.02.18 16:32 ]
    До Музи
    Не знаю хто є ти,
    Та знаю що гостра
    Що душу розріжеш
    Як чистий кришталь.

    Приходиш тоді,
    Коли сплять всі суєти
    Коли є усмІшка,
    Чі коли трохи жаль

    Ти приходиш до мене
    Лише сніжно-кривава,
    І очі ті рідні
    Що палають як жар...

    Незвичайно чудова,
    Та до болю яскрава
    Що в краю веселковім
    Засинаєш між хмар...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  32. Анатолій Сазанський - [ 2010.02.18 16:33 ]
    ZZZZZZ ZZZZZZ М.П.ZZZZZZZZZZZZZ
    Білизну прапорів похилила Зима
    На високі засніжені мури
    Та Мороза гука... а старого нема..
    І серденько надією дурить..

    Розплелася ріка.У косички рясні
    Запліта Вітер бантики сині ,
    І розписує землю в догоду Весні
    Праслав"янським забутим курсивом..

    На червону тарель лунко капає день..
    Лісовик у струмку мочить лапи..,
    І хмеліє..і в соняшних нетрях бреде..
    І смерічку розпатлану лапа..

    Сонце струни на піки ялин напина
    І сміється..щебече.. палає...
    Все в чеканні завмерло...красуня Весна
    На органі,за хвилю, заграє ...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  33. Богдан Сливчук - [ 2010.02.18 16:02 ]
    ШОК ПІСЛЯВИБОРЧИЙ
    Я вмер, народе…
    Часточка твоя,
    Мов той листок від першого морозу.
    Відчуло серце – я , то вже не я
    І на душі вмить закипіли сльози.

    Я вмер, народе,
    Як торішній сніг,
    Що збіг із гір і випитий землею.
    Іду по ній , не відчуваю ніг,
    А в голові єдине : ф а р и с е ї…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (20)


  34. Юлія Набок-Бабенко - [ 2010.02.18 15:23 ]
    ***
    Перекоти, коте, перекотиполе –
    перекоти долю з лисої стерні.
    Все погризли миші, тільки крихти болю
    залишили їсти втомленій мені.

    Кіт дві долі котить, лапами штовхає,
    сонячні ворсинки сліплять кожен крок.
    Миші правлять полем, нами – лиш нехаї
    перекотиполем змотують клубок.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  35. Михайло Десна - [ 2010.02.18 13:42 ]
    Уболівальниця

    Вона на стадіоні, на одній із трибун,
    натхненно вболіває у полоні осі
    фізичної властивості, що створює струм
    енергії, яку генерують усі.

    - Гей-гей! Не зраджуй наш секрет:
    футболісте, уперед!

    Тут просто і цікаво, без режиму зв'язку
    з мобільним оператором обмежених сцен
    в реальному контексті картини, яку
    не змішують в крем наносних теревень.

    - Гей-гей! Не зраджуй наш секрет:
    українцю, уперед!

    Не має навіть значення тепер спа-салон
    урочистого глянцю наворочених пих:
    пасує по футболки їй увесь стадіон
    разом із кольорами суперників своїх.

    - Гей-гей! Не зраджуй наш секрет:
    переможцю, уперед!

    Вона на стадіоні - вболівальниця вона.
    Краса її емоцій - нагорода за матч.
    Нехай одного разу розвержеться стіна
    І стане подарунком їй радості м'яч.

    - Гей-гей! Не зраджуй наш секрет:
    голеносцю, уперед!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (7)


  36. Михайло Десна - [ 2010.02.18 13:04 ]
    Незлобливий анекдотик - для футболу як наркотик
    І
    "Матч-реванш! - суддя подумав. -
    Я судитиму їх вдруге..."
    ІІ
    Захисник футболку маца:
    він суперника трима.
    "Не втечу, - неначе клаца
    в думці здогад не дарма.-
    О мотиви, о часи! -
    Можу втратити труси."
    ІІІ
    Набива ногою м'яч
    футболіст до ладу.
    Блиск в очах і пік удач -
    захисник позаду.
    "Бац" коліном, знову "бац"...
    М'яч висить, землі не знає.
    Геть увесь футбольний плац
    онімів-спостерігає.
    Сам суддя не дише,жде,
    щоб взяття воріт судити.
    Як заведений, гуде
    на ногах глядач сердитий.
    "Бац" ногою, знову...знов...
    Вже й ворота геть позаду...
    Це до публіки любов
    набива шампунь до ладу.
    ІV
    Хто від зайвої ваги
    потерпає щосуботи,
    від Шовковського рецепт -
    у які пройти ворота.
    V
    "Купила мама коника, а коник без ноги..."
    Невже це футболістами зростали дітлахи?


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  37. Олена Осінь - [ 2010.02.18 12:55 ]
    Вишитий альбом
    Завесніла так, аж до лету сад,
    Закружляла квіт – вишень заметіль!
    А в дарунок їй перли і смарагд
    Сипав у траву юний березіль.

    Цілувала так – маки на вустах,
    Ніжність у очах, літо на крилі.
    І будили день жайвори в полях,
    Золотився хліб сонцем на столі.

    Сизі голуби, білі сорочкú,
    Купіль-череда, соняхи та льон.
    І не спали ніч срібні голочкú,
    У найтонший пух вишивали сон.

    Освятили шлях нитки-путівці,
    В горі – оберіг, у ночі – вогні,
    У чужім краю – промінь на щоці,
    В щасті і біді – мамині пісні.


    Хрéщато стеливсь обрій за вікном,
    Світлі образú охрестили путь…
    Тут усе життя – вишитий альбом,
    Рясно рушники маками цвітуть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (8)


  38. Валерій Голуб - [ 2010.02.18 12:09 ]
    Робота для Дон-Кіхота

    Пітьма скрадається з екрану,
    Байдужість душі занедбала,
    І всіх нас модифікувала -
    Жуємо жуйку і рекламу.

    Байдужості в порожні очі
    Жбурну я світло кришталеве.
    Звалю конструкції сталеві,
    Що вивергають морок ночі.

    Ось так, у латах Дон-Кіхота
    Я розпочну свою роботу.
    І хай не тішаться зухвало,
    Що одного мене – замало.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  39. Тетяна Малиновська - [ 2010.02.18 10:42 ]
    Жизнеутверждающее
    Снег и слякоть? Не беда,
    В марте смоет все вода.
    На работе вновь аврал?
    Ты еще не генерал?
    Это тоже не беда,
    Для ума ведь есть еда.
    Друг ушел, прорвало трубы?
    Поджимать не надо губы.
    Это тоже не беда,
    Друг ушел не навсегда.
    Трубы можно починить
    И спокойно дальше жить.
    В общем, я к чему веду,
    Не накликать бы беду.
    Позитив, улыбка, смех-
    Гарантирован успех!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (12)


  40. Зоряна Ель - [ 2010.02.18 10:19 ]
    * * *
    жували колеса трасу
    і відстань топилась оловом
    зима ця аморфна маса
    туманила наші голови

    а ми не із тих на виріст
    палили мости надщерблені
    і швидкість – єдина щирість
    і відчай заклинив щеплення

    розверзлися серця стіни
    у точці кипіння нарізно
    і хтось у надхмар’ї сплінно
    розклав їх на різні яруси.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (18)


  41. Олеся Овчар - [ 2010.02.18 10:51 ]
    Баба-Миша
    Дружно, весело, завзято
    Ліплять Бабу мишенята.
    Ну звичайно, не Ягу,
    А біленьку снігову.
    Котять кулю, котять другу.
    Не зважаючи на хугу,
    Не зважаючи на сніг,
    Звідусіль лунає сміх.
    Третя куля вже готова –
    Буде Баба ґонорова.
    Чорні очка, чорний ніс
    І лозинка в Баби – хвіст.
    На додачу Бабі – вушка,
    Як у справжньої пікушки.
    От радіє дітвора!
    Усміхається “Ура!”
    Їхня подруга нова -
    Баба-миша снігова.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (21)


  42. Олексій Тичко - [ 2010.02.18 10:12 ]
    Обридле олів’є
    І знов шампанське, Новий рік і олів’є.
    Іде мобільне наше зближення поволі.
    Я Богу дякую, що ти у мене є -
    Яскравий спалах мудрописаної долі.
    ...................................................
    Одна квартира, у ній двоє, і чужі...
    Обом їм тісно у незатишній кімнаті.
    Слова різкі про ненагострені ножі,
    І про обридлі з року в рік такі салаті.
    Не перший рік гірчить в тарілці олів’є.
    Вогні по колу від яскравої гірлянди.
    І кожному не спільне, а своє
    Під звуки популярної естради.
    13.02.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  43. Тетяна Нікітченко - [ 2010.02.18 01:49 ]
    * * *
    ...пам'ятаєш, ми з тобою рахували зорі,
    а падали вони так рясно-рясно...
    а ти тримав на грудях мої руки,
    і тремтів твій подих від бажання.
    А ніч була довга, як розлука.
    Та ніби все життя тоді, в ту ніч, прожили...
    Наче діти коло річки забавлялись
    і на траві під місяцем заснули.
    На нас зірки із неба задивлялись,
    вітер ніжно пестив нам волося...
    І стукало любо'ю наше серце,
    і щастя цілувало нас у губи.

    2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  44. Тетяна Нікітченко - [ 2010.02.18 01:27 ]
    Невагомість
    Так хочеться звільнитися від стін
    і вийти в вікна,
    пробігтися по верхах диких хвиль
    і відштовхнутись
    від свого життя,
    упасти
    в небо і летіти -
    просто...
    в забуття.
    Не знати ні питань,
    ні рішень, ні відповідей на дурні слова...
    Ніхто, ніде, ніяк, нізвідки,
    а просто...
    я.
    Не йти, не бігти, не тікать від себе.
    Не красти і не виправдовувати час,
    не буть...
    а просто вгору впасти
    і вітром віддалятися від нас...
    Не тисне простір,
    не диктує час хвилини,
    не зве, не докоря
    і в спину не штовха.
    Нема ні помилок, а ні провини...
    Нічого у ніде...
    лише душа.
    07.12.2007


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  45. Ярослав Чорногуз - [ 2010.02.18 01:17 ]
    БОРОТЬБА ЗІ ШТАМПАМИ
    (літературна пародія)
    Арфами, арфами –
    Золотими, голосними
    обізвалися гаї…
    Павло Тичина

    Римами, римами під пальто
    Хтось наполегливо лізе,
    Але нема там Лізи –
    Аніхто.

    Вона у новій сукенці,
    Пальто залишила Нікому,
    Купа не-штампів у жменьці
    Веде до нового дому.

    Єлизавета Горбачевська

    Хазою, хазою
    Я лечу.
    Над унітазою
    Опущусь.
    Всі штампи заразні
    У воду спущу.

    Нове написала,
    Відчуваю – не то,
    Хтось римами лізе
    Мені під пальто.

    Під сукенкою дивилася,
    Шукаю причину.
    Ой! Знову встромилася
    В мене штампу тичина.

    Треться рима нова об залізо,
    Пальто поезій від штампів облізе,
    Я його виверну навпаки…
    А потім спитаю себе: Ой, Лізо,
    Ну що оце за жуки
    Знов мені в голову лізуть?!

    14.02.7517 р. (Від Трипілля) (2010)



    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (10)


  46. Олена Багрянцева - [ 2010.02.18 00:51 ]
    Відшліфовані грані спогадів...
    Відшліфовані грані спогадів.
    А на дротиках часу – голуби
    Воркітливо сидять парами.
    Зустрічають свій перший сніг.

    В’яже грудень на спицях холоду.
    І ховає мороз бороду
    Від людей та авто з фарами.
    Від рулонів слизьких доріг.

    А на гудзиках неба – прочерки
    Ставить вітер кривим почерком.
    Сліплять очі вогні марева
    І дитячий дзвінкий сміх.
    17.02.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  47. Тетяна Роса - [ 2010.02.17 23:11 ]
    Муму
    Она пока что счастлива, она пока жива,
    Пока ещё не ухает ей под окном сова.
    Она виляет хвостиком со всех собачих сил.
    Приятно ей потявкивать, пока Герасим мил.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  48. Ігор Морванюк - [ 2010.02.17 23:21 ]
    * * *
    У серці ти ,в самому серці,
    На листі пишеш осені листи.
    А вітер просиш звістку принести,
    І гілкою постукати у дверці,
    Твоєї та моєї самоти.
    Читаю їх , як спраглий воду п'є.
    Ти в мене є, до тебе лину
    Ласкаве Сонечко моє, ти є
    У полі, в лісі, на долині,
    В червоних кетягах калини.
    Листи читаю на кленовім листі.
    Ключем кохання в небі чистім,
    Лелечим криком ранить душу.
    Осінній лист - спалити мушу.
    Краса і дим - хіба не чудеса?!
    Цей сірий світ убрати в позолоту.
    Люблю я осінь за таку турботу.
    Та люди спалять все, і осінь золоту...

    1996


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  49. Сергій Гололобов - [ 2010.02.17 22:39 ]
    Повірте (переклад твору англійського поета Тоні Вейкфорда)
    Поле списів: Наше творіння.
    Кара нам буде за вчинки злочинні.
    Кров з минулих часів впала на нас.
    Перст показав нам, що засуджено нас.

    А без любові ми – ніхто,
    Повірте, ми – ніхто!
    Без любові ми – лиш пил,
    Повірте, ми – лиш пил!
    Без любові втрачаємо душу…
    Моя душа давно вже зникла!
    Боги вгорі та боги нижні,
    Повірте, повірте!

    Малеча залізла на крижину –
    Грає з вогнем безтурботна дитина.
    Боги вгорі та нижні боги
    Грають в шахи за душу її.

    Сльозами від горя й сльозами гніву
    Вони опускають її у могилу.
    Боги вгорі та нижні боги
    Ловлять у пастку душу її.

    (2009)


    Рейтинги: Народний 5.13 (4.97) | "Майстерень" 5 (4.75) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  50. Сергій Гололобов - [ 2010.02.17 22:44 ]
    Самотній
    Я самотнім залишуся назавжди,
    Це прекрасно, певно, як на мене,
    Все спокійно і нормально, майже…
    Сподіватися на добре вже даремно.

    (Інколи приходять дивні думки до голови.
    До чого б це? Мозок плавиться!
    А як до цього ставитеся Ви?)

    Я самотнім залишуся? Можливо!
    З будь-якого приводу радійте!!!
    Закопайте, Друзі, негативи.
    Відчувати Світло й Щастя Ви умійте!!!

    (Хитромудрий дядько! Роздає поради іншим!
    До психіатра йти не хоче!!!
    Дуже скоро йому буде гірше!..)

    Yeah!

    (2009)


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.97) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1363   1364   1365   1366   1367   1368   1369   1370   1371   ...   1829