ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Редчиць - [ 2009.12.16 17:46 ]
    БЕЗЦІННИЙ СКАРБ
    Не сняться цензори сумні,
    Та довелось колись пізнати
    Залізну логіку мені,
    В яку міцні ховали грати.

    З тих пір чимало літ спливло,
    Цензура канула у Лету,
    І вільне слово розцвіло,
    Безцінний скарб це твій, поете!

    Його довіку бережи,
    Не піддавайся ностальгії,
    Бо до захованих ножів –
    Старі сповзатимуться змії…
    2oo9


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  2. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.16 16:24 ]
    Два голоси
    1

    Нарешті – прилетів у квітні сніг.
    Так впевнено і владно вкрив перила...
    Беззаборонно і... відчайно мів.
    Сніг забарився... Крим і сніг – два дива.

    2

    Вже за годину спала пелена –
    І шелестить ”забудь...” ожини листя.
    Іскряться гілочки кольких бажань
    Перлинами прозорого намиста...

    І... Пристрасть білопінно розцвіта!
    На серця квіт я десять зим чекала.

    „Це - лиш примара, жінко…
    „Не зважай…
    Мар цвіт надвечір... облетить!”

    „Кохана…”-
    Із далини
    лунає клич
    Любові...
    Солодка тиша.
    Зойк
    дверей...
    Рука!
    У передпокої спиняє шелех-голос:
    „Не йди... Лишись...
    Дорога мар - слизька…”

    І я спиняюсь.
    В"яне квіт поволі...
    Свинцеве море - за вікном.
    Інжир.
    Який сліпець назвав це море Чорним?

    По ньому - біло - в сон приходив ти.



    2009




    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  3. Ніна Яворська - [ 2009.12.16 15:29 ]
    Щось таке...
    Я - маленька піщинка
    в безмежному сивому Всесвіті.
    Пролітають повз мене
    зірки - схарапуджені коні.
    Я - дрібненька зернинка
    в неозорому полі.
    Загубитись так легко.
    І так важко
    тримати думки на припоні.
    Я - загублена дівчинка
    у твоєму безбарвному світі.
    Повітряна кулька
    в руках твоїх -
    щось неймовірне.
    Ти не віриш пророкам -
    ні нашим, ні їхнім.
    Ти виклик кидаєш
    свавільним богиням свободи.
    Я - сонячна птаха
    в пустелі твого божевілля.
    У темряві душ
    ти блукаєш -
    твій компас розбився.
    Боюся тебе,
    солодкого твого свавілля.
    Сьогодні ти - хижий,
    а завтра -
    сніданки у ліжко,
    букети жасмину.
    Я - піщинка
    ...зернинка
    ...дівчинка
    ...птаха
    Я - це ти.
    Та моїм ти не станеш ніколи...


    16.11.2009 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (3)


  4. Ніна Яворська - [ 2009.12.16 14:23 ]
    Третього не дано
    Аж повниться душа
    слізьми.
    Упасти хочеться
    між сни.
    А дні ідуть, бредуть, повзуть
    поволі.
    Спитай мене у чому суть
    твоєї долі.
    Альтернативи нам
    нема.
    Не вір чужим очам,
    словам.
    Напни вітрила
    мрій своїх.
    Ще скресне крига,
    зійде сніг.
    Живи сьогоднішнім
    дощем.
    Залиш увімкненим
    торшер,
    а ну ж постукає
    вночі,
    хто від дверей
    згубив ключі.
    Не став коханню
    ультиматум,
    бо ж кажуть:
    "Tertium non datur"



    листопад 2009 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  5. Роман Скрипак - [ 2009.12.16 13:57 ]
    Інтернет

    Вся земля у павутині.
    Сидимо ми там як свині.
    Всі шукаєм там спокою.
    А знаходим купу гною.

    Електронне привітання.
    Наче здійснення бажання.
    Щоб його скоріше получити.
    Треба Інтернет нам підключити.

    Тут щасливо заживемо.
    На всі сайти ми зайдемо.
    Всю ніч там пробалдієм,
    А на ранок зголодніємо,

    Весь час з ентузіазмом там проводим.
    Сліпу любов ми там знаходим.
    Її передаєм по Інтернету.
    Якій їсть гроші з нашого бюджету.



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  6. Роман Скрипак - [ 2009.12.16 13:40 ]
    Тобі нвйкращій
    Радий що тебе я відшукав,
    Як далі жити уявлення не мав,
    Тепер життя змінилося на краще,
    Бо зустрів я ту, одну найкращу.

    Коли в житі з’явилась ти,
    Мене покинули ті сни,
    В яких давно тебе знайшов,
    І от тепер цей час прийшов,

    Тебе побачив на яву,
    І зрозумів що більш не сплю,
    Враз серденько закричало,
    Мабуть воно тебе впізнало,

    Люблю коли твої вуста,
    Промовляють ті слова,
    Вони мене так зачіпають,
    Любить сильніше спокушають,

    Коханий мій безмежно я радію,
    Що так кохати сильно вмію,
    Що можу я тобі це дати,
    Любов свою подарувати,


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Роман Скрипак - [ 2009.12.16 13:20 ]
    Феміда
    Був на світі один пан,
    При собі носив наган,
    Всіх він виродків стріляв,
    Добрим людям помагав,

    Мочив він завжди за бабло,
    Бо більш роботи небуло,
    Заказів мав він маловато,
    Тому за душі брав багато,

    Від закону він тікав,
    В цьому хист великий мав,
    Його влада зкрізь шукала,
    Мабуть заказів безліч мала,

    Завітав до нього пан,
    Що не любив носить наган,
    Вбий мого ти побратима,
    Бо велика він скотинка,

    Жінку мою спокусив,
    І дітей їй наробив,
    Вислухавши каже пан,
    Той що все носив наган,

    Побратима вбить не можу,
    Його дітям я нашкоджу,
    Тай і жінці буде зле,
    Краще я уб’ю тебе,

    Пристреливши того пана,
    В кубору сховав нагана,
    Труп на шматочки порубав,
    І крокодилам згодував.





    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Роман Скрипак - [ 2009.12.16 13:15 ]
    Лебідь
    Хотів би бути птахом я,
    Літати поміж небеса,
    І милуватися світанком,
    Який вкриває землю ніжним серпанком,

    Я б до тебе прилітав,
    Годувати себе би дозволяв,
    Та все тобі розказав,
    Куди без тебе я літав,

    І що без тебе я сумую,
    Ночами без тебе я нудьгую,
    Чикаю завжди я світанку,
    Щоб застати тебе зранку.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Роман Скрипак - [ 2009.12.16 13:39 ]
    Білий одинокий вовк.
    Білий одинокий вовк.
    По світі темному блукає,
    Для нього кохання світлого нема,
    Про те цього він ще не знає,
    Але надії не втрачає,
    Про те він стільки натикався,
    У різні пастки попадався,
    Але це були тільки рани,
    Які гоїлися роками,
    Старався він їх зализати,
    У пастки більш не потрапляти,
    Та все ж залишились ті шрами,
    Що давали про себе знати,
    Але на них він не зважав,
    Любов свою шукав,
    Шукав, шукав та не знайшов,
    Але зі шляху не зійшов,
    Отак помер він на дорозі,
    Дійти до фінішу не в змозі.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Іван Редчиць - [ 2009.12.16 12:09 ]
    МОЄ СЕЛО...
    Моє село,
    якби ти знало, рідне,
    Як за тобою журиться душа,
    Бо вже й у віршах рідко тебе видно,
    З-під пер поетів сиплеться лапша…

    Моє село,
    вклоняюся доземно,
    Навколішках благаю: не вмирай!
    Кому ж довірю я святу цю землю,
    Що брали предки у небесний рай?

    Моє село,
    моя вишнева втіхо,
    До тебе ще повернуться льони.
    Ти тільки вдар
    хутчій об землю лихом,
    Хай оживають крила борозни…
    2oo9


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  11. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.16 10:08 ]
    Чайка



    Рве струни циган... Я чекаю Сонця.
    Кладу в мілку бляшанку мідяка.
    Він чистоган збирає. Я тут - гостя.
    Я - мимо перелісків і отав...

    Я - біла чайка, що завжди в польоті,
    Що накигикавшись, німотствує-мовчить.
    Мені затісно в пустищі вагону,
    Що, хилитаючись,
    по зміях рейок мчить,
    Що розрізає мрево світанкове,
    Відлякує мошву і кажанів...

    Цигани, роми... ваш безкрилий сокіл...
    Вечірнім поглядом до мене прикипів.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  12. Володимир Гнєушев - [ 2009.12.16 09:49 ]
    Після зустрічей з кандидатами...
    Це неможливо – розлюбити Україну…
    А вам – вдалося, чорт вас забирай!
    Спустошили країну на руїну,
    А обіцяли ж – збудувати рай!
    І збудували – не для всіх, а вибірково:
    Для себе любих і для любої рідні.
    А ми всі – від Луганська і до Львова –
    Стосовно раю, як то кажуть, вихідні!
    Я не виношую проекти войовничі,
    А просто знаю, що настане час,
    Прийдуть нові і справжні будівничі
    Й надовго вихідними зроблять вас...
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (42)


  13. Олеся Овчар - [ 2009.12.16 09:35 ]
    Годівничка
    Ми зробили для синичок
    Дерев’яну годівничку.
    Приладнали ще й дашок –
    Захищає хай пташок.
    Щедро всипали зерна
    Й почепили край вікна.
    Тож тепер маленькі друзі
    Чорночубі, жовтопузі,
    Гостродзьобі, бистрохвості
    Прилітають радо в гості.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (13)


  14. Іван Редчиць - [ 2009.12.16 05:07 ]
    ОСВЯЧЕННЯ
    Її красу освячують не сльози.
    Хто ж намалює ластів’їний лет?
    Краса душі не виростає з пози,
    Якщо її не оспівав поет.
    Хто ж переллє ці пахощі мімози,
    Як ти зламаєш соняшний кларнет?
    Поглянь, багато дива є в природі,
    Та світ зачахне без твоїх мелодій.

    Коли ж для пісні визріють слова,
    Душа горить і прихистку шукає,
    Така благословенна ця ява,
    Немов стоїш у шатах серед раю, –
    Очікуєш появу Божества
    З невидимої висі небокраю…
    І ледве-ледь розвіється туман,
    Душа стозвука буде, як орган.

    І вмить злилися музика й молитва,
    Стоїть душа у полум’ї одна.
    За Істину вже почалася битва,
    Бо лжею світ вкриває сатана.
    Іде страшна за душами гонитва,
    Тому невпинно так росте ціна…
    Де ж Істина, душе? “На перехресті…
    Чекає тих, хто ще не втратив честі.”
    2oo9


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  15. Саша Крав - [ 2009.12.16 03:16 ]
    Ответ
    ...(епіграфом)...
    Какой заразной может быть любовь!
    Как сразу манит приобщиться к касте…
    Ведь прямо в сердце, а не в глаз, не в бровь
    Порою ранит вид чужого щастья!
    И сразу первый каверзный вопрос
    Душа готова выплеснуть в пространство:
    “Другим доступно исполненье грез,
    а где МОИ Любовь и Постоянство?!”
    (Андрей Кропоткин)

    *************************************************

    ...И боль, и щастье, радость и горе
    вокруг создают безумное поле,
    в себя завлекая и окружая
    любого посмевшего видеть, питая
    те чувства, что сродные им,
    и вовсе неважно – хорошим, плохим…
    душу тревожит, в сердце стучит
    коварный и подлый невидимый тип,
    сладкий от крови внутренних слез
    крик ненадежды несбывшихся грез,
    вопль из души, сотрясая пространство
    молит СЕБЯ дать Любовь, Постоянство…


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  16. Марина Мельник - [ 2009.12.16 01:07 ]
    ***
    А він мене б узяв
    у порваному платті,
    зі збитим лобом,
    счесаним коліном,
    в сльозах гірких
    і чорних по щоках;
    узяв би грішну —
    хоч наполовину
    аби його,
    аби в його руках.

    Він би мене узяв
    безсилу і незрячу,
    холодну, мовчазну,
    заблудлу;
    таку неправильну
    усю, невчасну;
    він би узяв —
    впивався щастям,
    що лиш його,
    що біля Нього,
    гасну.

    ©ммв


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  17. Тимофій Західняк - [ 2009.12.16 01:57 ]
    МОЇ ЯГНЯТА...(З Ю.Словацького)
    Juliusz Słowacki (1809-1849)
    BARANKI MOJE
    Baranki moje,
    Zaświtał czas,
    Nad piękne zdroje
    Powiodę was.
    Puszczę was, owieczki,
    Na piękne kwiateczki
    I będę pasł.
    Baranki z ducha,
    Ja pasterz wasz;
    Pan Bóg mię słucha,
    Ozłocił twarz…
    Bogiem promienny,
    Odprawiam bezsenny
    Anielską straż.

    МОЇ ЯГНЯТА
    Мої ягнята! –
    Настав вже час,
    До вод джерельних
    Проваджу вас.
    Пущу вас, ягнята
    На луги квітчаті
    І пастиму вас.
    Ягнята з духа -
    Я – пастир ваш.
    Бог мене слуха
    На небесах.
    Буде вам сторожа
    Ангельська, Божа
    В усіх часах.

    Переклад з польської
    14.12.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Прокоментувати:


  18. Оксана Пухонська - [ 2009.12.16 01:56 ]
    * * *
    Поламаний день на маленькі клапті терпіння.
    По ростріпаних нервах – напруга душі тече.
    Задивилось в нікуди сумне наше покоління,
    Що не виросло навіть на йоту із себе ще...
    Відлітає з очей ластів’їна колись епоха,
    Хтось приходить в життя, загубивши у ньому сенс.
    Часом так видається, що світ заростає мохом
    І чаїно під небом себе, мов печаль, несе.
    І війна – не війна,
    Хоча все засина без бунту,
    Однорукі вояки беззбройно вбивають біль.
    Навіть пісня не знає вже бути їй, чи не бути,
    І так голосно гасне, неначе свіча, в собі...
    Отаке-от усе,
    Що й нема чому стати міфом.
    ХХІ-ше століття...
    Початок початку.
    Ми –
    Ті, що впали з гори, із камінням своїм сізіфи,
    Що так легко вчимося не бути таки людьми.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  19. Тимофій Західняк - [ 2009.12.16 01:18 ]
    БО МЕНЕ МАТУСЯ МИЛА (З Ю.Словацього)
    Juliusz Słowacki (1809-1849)
    BO MIĘ MATKA MOJA MIŁA
    Bo mię matka moja miła
    Na słowika urodziła,
    A ja wziąwszy taki głos,
    Ze słowika jestem kos…
    A to wszystko są nonsensa,
    Te moje wierszyki nowe,
    Gdzie się język mój wałęsa
    I bawi zęby trzonowe…

    БО МЕНЕ МАТУСЯ МИЛА
    Бо мене матуся мила
    Соловейком уродила.
    Але випав такий льос –
    З соловейка стався дрозд.
    Це язик в усьому винен -
    Він що хоче виробляє,
    (то й виходить писанина!)
    Й кутні зуби забавляє…

    Переклад з польської
    14.12.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Прокоментувати:


  20. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.16 00:41 ]
    Ми - разом, сполом...

    Молюся на турецьких килимах…
    В черниці миловидної просфору
    Купує мати...
    Вирлоокий пан
    Доземні б’є (я ще стою… ) поклони…

    Ясноволоса дівчинка проха:
    „Матусю, мамо... Хочу я на руки!”

    В просторий, пишний, древній білий храм
    Прийшла я у бутті удруге.

    „За здравіє” свіча моя пала…
    На канделябри
    опливають
    болі...
    До ніздрів долинає фіміам.
    Від скверни очища... Ми - разом... сполом…
    З рук буднів
    вивільняється
    мій дух…
    Дзвіниця…
    міст…
    аеродром…
    яруги…

    Військових дачі…
    - Не убий! - кричу.
    Сусід біля криниці б’є злодюгу…



    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  21. Софія Кримовська - [ 2009.12.15 23:19 ]
    ... передгрудневе...
    вистелю тобі дорогу в зиму
    жовтим листом зеленню озимих
    сивим димом і туманом сірими
    і стежками невідомих звірів
    буду звати карканням ворони
    наговором давнім забобонним
    виючи собакою у небо
    кликатиму... ти лише не гребуй...
    замети душі важку безодню...
    я замерзла... вчора... не сьогодні...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  22. Володимир Ляшкевич - [ 2009.12.15 22:22 ]
    * * * До Р.Х.
    - Віднині про те говоритимуть надто різне:
    найперші – учні, а другі – свідки, а треті – люде.
    Бо дано все од початку нам і нé умисне -
    роками втрачаючи тільки: красу тілесну,
    буденні утіхи, чуття, а подеколи й душу -
    бачимо ми у втрачанні єдине, що далі буде:
    одні неминучості, і майбуття зловісне,
    і Диво тому для нас із різновиддя полуди...

    - Бо дано все од початку нам - з чого пустелю
    ми робимо, і кружляє над нею Зоря провісна,
    що й мудреці своїх слонів, покинувши, взріють,
    і „Боїнги” злинуть слідом – про_всяк_випадок, звісно.
    Але ж одні шарлатани округ?! І де ж то – справжнє,
    пророче Диво?! І хто з них – і хай доведе! – Спаситель?.."
    Віднині про те говоритимуть надто різне -
    найперше – учні, а друге – свідки, а третє – люде...

    - “Блаженні вбогі”, що у покорі, як діти вдатні, -
    не супротивляться, не випирають духом!
    Бо дано все од початку – доки прості, не знатні,
    вбираємо й тінь од Веління тремтячим слухом -
    найперше – учні, а друге – свідки, а третє – люде -
    віднині про все те казатимуть надто різне,
    але теплітиме в серці вбогому - є Спаситель!
    І гірше, аніж було із нами, уже не буде!..

    І Зірка у небі вповні - як і палати мала б,
    і діва безгрішна народжує у вертепі,
    і твердь під ногами щедра, п’янке повітря.
    Було так, і є, і буде: во ім’я Отця і Сина...
    Віднині про те говоритимуть надто різне,
    „ А ви ж бо ростіть з малого, і з більшого станьте меншим”,
    бо дано все од початку нам, і Диво нам – Україна -
    якій ми – учні, якій ми – свідки, в якій ми – люде...


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (7)


  23. Світлана Луцкова - [ 2009.12.15 22:40 ]
    Про ведмедів (спересердя )
    Ведмедиці - Велика і Мала -
    Джмелів-зірок тримають ув облозі...
    Безмежна ніч, тягуча, як смола, -
    Єдина рима у моїм барлозі.

    Терпець і сіль - на кінчику ножа.
    Втікають геть нестворені сонети.
    ...Чалапає заспане ведмежа:
    "Чого ти, мамо?.. Мамо, чуєш? Де ти?"

    Літає Муза, люта, як бджола, -
    Краду її меди, коли не спиться.
    Ведмедиці - Велика і Мала.
    А я - немов покинута вовчиця!

    Усе життя чекаю на весну,
    Дивлюсь угору - на небесну мапу:
    Чи ж мій ведмідь пробудиться зі сну
    І перестане, врешті, ссати лапу?

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (32)


  24. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.15 21:50 ]
    Пандус прозріння

    Весела пані в інвалідному візку...
    В ногах – покупка: килимки жовтаві.
    Алея...
    Пандус...
    Двері...
    Прийде кум –
    І господиню, що сидить, похвалить.
    По килимках тих пробіжить внуча,
    Неквапно пройде кіт, потягне рибу...
    На ворс
    уранці
    муж
    розіллє чай...
    Лиш їй стрімливо з феном не ходити.

    Хай усміх жінки береже футляр,
    Де спочива моя спадкова ліра.
    Невдовзі прийде син,
    тож рибу – в кляр.
    Я сину посміхатися умію.
    Для нього розмальовую стежки,
    Алеї розширяю і пороги,
    Кладу на рушничок цупкі стьожки -
    Поради жовті, чорні застороги...

    Всміхайтеся частіше! – напишу
    Далеким ближнім у Одесу, в Ялту.

    Найкраще у бутті – це сміх і рух!

    А крок вперед...
    бува останнім...


    2008
    ----------
    прохання не оцінювати



    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)


  25. Іван Редчиць - [ 2009.12.15 20:33 ]
    ВЕСНЯНЕ АРІОЗО & 2 &
    2
    В ті незабутні і щасливі дні,
    Як нас манили голубині далі,
    Ми проводжали друзів на вокзалі,
    Сховавши почуття в серця сумні.

    Радів я потай нашій таїні,
    Вона мені дорожча, ніж медалі,
    Траплялося, бували ми зухвалі,
    Як переходив хтось упорожні…

    У тім гаю була глибінь-криниця,
    І в гай летіла мрія – біла птиця,
    Й закоханих манила день при дні.

    Лише тоді я був найщасливіший,
    Бо слухав серцем твоє серце в тиші,
    Немов зоря, ти сяяла мені.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  26. Марія Мальва - [ 2009.12.15 19:20 ]
    НА ЗЕМЛЮ ВИПАВ ПЕРШИЙ СНІГ

    На землю випав перший сніг
    Ідеш – він пристає до ніг,
    На щоки падають сніжинки
    І котяться немов сльозинки.

    А ось і сонце. Із-за хмари
    Розсипало проміння-чари,
    І світ навколо срібним став,
    Весь засміявся, засіяв.

    А розбишаки-горобці,
    В кожушках сірих–молодці ,
    З під стріх на сонечко летять
    І весело щось цвірінчать.

    Он білочка руда стрибає,
    Горішок в ротику тримає.
    Спинилася лише на мить,
    Мабуть, в дупло своє спішить.

    В саду залишились плоди,
    Пташки злітаються сюди.
    Рум’яні яблука клюють,
    Промерзлий трохи сік з них п’ють.

    Стараються найбільше сойки,
    Не чути щебету і зойку,
    І метушні між них нема,
    Відчули, що прийшла зима.

    На цю картину, мов «кіно»,
    Дивлюся я через вікно,
    І в серці радість від буття,
    Що називається життя.
    МАЛЬВА МАРІЯ


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  27. Сонце Місяць - [ 2009.12.15 18:19 ]
    Пост-Сцена
     
    О прекрасніша всіх інакших
    Дивовижна сестро кохана
    Ханаанська осяйна омана
    Млосні мрії найвищої башти...

    Розквітчані тіні прадавні
    Кришталеві нічні покої
    Мелодійної миті дзвінкої
    Бальзамічні мости фіміамні....

    Стрімке забуття в лабіринті
    Видіння за хмарними кригами
    Прозріння огнистої миті.....

    У довершені нескінченності
    Стожарами за омегами
    Крізь безкраї хвилі двоєдності......



     -&-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (14)


  28. Віталій Ткачук - [ 2009.12.15 14:08 ]
    Про щирість
    Тканина рветься - де непевний шов,
    І недоречність сковує залізом.
    А слів правдивих тонкопряде тло
    Ніколи вам на сонці не облізе.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (19)


  29. Олена Осінь - [ 2009.12.15 14:32 ]
    Поле під Недайводами
    Софієнку Григорію Трохимовичу, діду і найкращому другу

    Німий курган,
    Берези-обеліски,
    Тужливі думи, сива ковила…
    Не стеляться хлібá під ноги низько,
    Тут тільки пам'ять у снопи лягла.
    Зійшов полин.
    Та не гіркий, – солоний.
    Напився крові, поту і сльозú…
    Вклонилось небо у низькім поклоні
    На стомлені гранітні образи.
    Іван, Сергій, Максим,
    Єгор, два Гнати…
    І маки, маки, маки на руках…
    Вітри притишують ходу крилату,
    Дивуються – не старіють в роках?
    Лягають долу
    Волоокі зорі,
    Здавалося б – на вéсну прорости!
    Земля не родить, – забагато горя…
    Лиш ковила: «…прости, прости, прости…»

    Схилився дід.
    Старий… Імла в зіницях.
    Скорбота глибоко через усе чоло.
    «Нічого, доню, відболить, заколоситься…
    Тільки б війни ніколи не було!»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (19)


  30. Василь Галас - [ 2009.12.15 14:14 ]
    МІЙ ШЛЯХ
    Одна лише спроба у всіх на життя.
    Дорога - одна просто неба.
    І кожного нею веде в майбуття
    у Вірі й Любові потреба.
    Я в гори високі, у срібні сніги
    безмежно закоханий зроду.
    Карпатам - все інше не має ваги -
    достойно служу, і народу.
    Хто як розуміє обов'язок свій,
    я ж - правди доносити світло
    в палаци великі, в хатини малі.
    Землі повертаючи Срібло,
    співаю і плачу, глузую з біди,
    плюю ворогам я у пики...
    Щоб квітло - сьогодні, і завтра, завжди, -
    моє З а к а р п а т т я велике.

    2007 Срібна Земля


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  31. Василь Галас - [ 2009.12.15 14:59 ]
    РІК 1964-Й
    "Візьміть-но зошити, будь ласка.
    Почнемо вправу..." - було так.
    Рипіння пер. Дошка. Указка.
    І на руці - чорнильний знак.
    Букварну "раму мила мама",
    і "Надя пила молоко"...
    За перший клас, як всі - так само,
    писав маленький Василько.
    ...На стінах юрмились портрети
    великих... І не знав того
    малюк, що в ньому - хто поети,
    утішно визнали... "свого".

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1) | "virsh.com.ua"


  32. Віктор Ранній - [ 2009.12.15 11:53 ]
    Тебя забыл уже совсем
    Тебя забыл уже совсем,
    А может, чувства лишь приспал.
    Я много сотворил проблем,
    И честно говоря, устал.

    Устал от жизни суетливой,
    От нашей перепалки слов.
    Ведь ради той любви красивой
    Я на колени стать готов.

    Твой облик нежный и желанный
    Увидел вновь под Рождество.
    То был подарок небом данный,
    Томило ум его тепло.

    Тобою, солнце, долго бредил,
    Мечты лелеял семено.
    Нет, не лелеял - страстно верил,
    Что даст когда-то плод оно.

    И мы, хмельные нашим счастьем
    В страну любви уйдем вдвоем,
    Невзгоды разорвем на части,
    Усильем душ построим дом.

    В нем восцарится мир, согласье,
    Там нежность будет очагом,
    Мы прочь прогоним все ненастье.
    О, как прекрасен был бы дом...

    Но жаль, ты этого не хочешь,
    Всегда со мною холодна.
    Теперь о том ты лишь хлопочешь,
    Чтоб я не тронул сердца льда.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  33. Олеся Овчар - [ 2009.12.15 08:52 ]
    Зимові забавлянки
    По стежині баба Зúма –
    Рип – рип.
    А за нею Морозенко –
    Скрип – скрип.
    То по річці, то по гілці –
    Хрусь – хрусь.
    Ще й сніжечком із мішечка –
    Трусь – трусь.
    По калині пташенята –
    Стриб – стриб.
    А малеча їм зернята –
    Сип – сип.
    По сніжечку чобіточки –
    Туп – туп.
    Рукавички ліплять сніжки –
    Луп – луп.
    З гірки радісно санчата –
    Жух – жух!
    Гарно Зúму забавляти –
    Ух – ух!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (12)


  34. Іван Редчиць - [ 2009.12.15 04:25 ]
    ВЕСНЯНЕ АРІОЗО & 1 &
    Вінок сонетів

    1
    Хай стеле доля ярі оксамити,
    До струн душі торкається весна,
    І щебетом сколихує до дна,
    Я знову хочу мріяти й любити.

    З тобою поруч бліднуть навіть квіти,
    Бо вродою наділена сповна,
    Ти пестуєш їх часто дотемна,
    Й вони до тебе горнуться, мов діти.

    Де верб густих зелені курені,
    З’являєшся зненацька, ніби фея, –
    Прекрасним чарівницям ти зрідні.

    Ходжу стежками юності своєї,
    Де мрії розквітали, моі лілеї,
    В ті незабутні і щасливі дні.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  35. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.15 00:51 ]
    Талан
    1

    Шукала гойні вірші між картин...
    У дощ
    вогненна брама
    прочинилась.
    Забаглося
    шугнути
    із хмарин
    На колючки несхитного терниння -
    Щоби... згадати словеса всіх мов,
    Щоб загасити болем вогневицю.

    Розпавшись
    на веселчасті
    арго,
    Я упокоююсь до ранку.
    Я – жар-птиця.


    2

    Осінній ранок. Кліть. Жовтаве пір’я
    Струмує
    на підлогу
    з-поміж ґрат…
    Розкрити очі – щоби штори білі
    На лист робітний обернулись враз?

    Шукати люстро,
    імітуючи незрячу?
    Політ - це Диво чи... автоматизм?

    О Вседержителе, Небесний Царю!
    Навіщо птахою мене створив?


    3

    Влітаю – у відкриті дверці клітки.
    Поверненя у неї – мій талан.
    На пір’ї мокрому примерхло сто леліток –
    І... засвітилось нових міліард.

    А табуни ще мчаться в піні клусом...
    Куняють сфінкси... Жовкнуть Сена... Ніл.

    Стуляю ран краї – летіла в бурю
    Над сміхом віл.



    2009


    * віла - русалка.


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)


  36. Людмила Смоляр - [ 2009.12.14 23:37 ]
    Зимова елегія


    У тебе в душі золотисті струни,
    звуки,
    акорди,
    пісні.
    За плечі хапають осінні струми,
    і – в руки,
    в обійми
    весні.
    У сутінках синіх так пахне медом,
    пряно
    гітара
    звучить.
    Душа, що зі струнами, марить небом.
    рано
    тікає
    на мить.
    Ти любиш морози, сніги коштовні,
    хочеш
    згоріти
    в журбі.
    Бо осені, весни, літа – назовні,
    зима ж –
    назавжди
    в тобі.
    Ховайте секрети в дубові шафи.
    тишу
    смакуйте
    слізьми.
    У тебе в душі не гітара, – арфи.
    сотні
    гармоній
    зими.


    14 грудня 2009 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.36) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  37. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.14 23:57 ]
    Реляція


    ...а вчора на вокзалі у Лубнах
    Прошак викрикував то слізно, то бадьоро:
    „Мій друг – поет!
    У нього віршів – гори!
    Прошу на книгу! Дайте хоч п’ятак...”

    Люд кидав,
    люд мовчав,
    люд глузував...
    Картуз наповнили цукерки, банка пива...
    А той віршар, що мріяв мати книгу,
    Про самочинного добродія не знав.
    Він літери нанизував на віть –
    Не пальмову, а зрізану з ожини,
    Він вишиванки розглядав у скрині,
    Що пахли, як вишневий білоцвіт.
    Він не просив слізливо у юрми.
    На хліб, на ліки – подадуть простибі.
    "На книгу?!" - відсахнуться. Білі крила
    Охлянуть, і єства торкнеться пил.

    Господь зласкавиться – і вироїться кошт.
    Усім завчити варто три молитви.
    Лиши собі оселю і маржину.
    У Мгар* іди!
    Крута стежина прощ...




    * - Мгарський монастир.


    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  38. Ніна Яворська - [ 2009.12.14 22:41 ]
    Без... (експериментальне)
    Безіменні вірші
    безпритульні книги
    безсловесні фрази
    безсердечний час
    І плетуть богині проти нас інтриги
    і встеляють терном стежку на Парнас

    Безхребетні люди
    беззмістовні мрії
    безборонні очі
    безбережні сни
    Ми живемо в світі мертвої надії
    в світі, де тюльпани квітнуть восени

    Безвідплатні вчинки
    безвідрадні втрати
    безголосе небо
    бездоганний сніг
    З дня на день чекаєм ми своєї страти
    на піску лишивши слід від босих ніг



    13.12.2009 р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (11)


  39. Маркел Ориб - [ 2009.12.14 22:06 ]
    ***
    Не считай своим долгом любить меня
    – не потянешь, не хватит сил.
    Скоро колокол цокнет зубом, звеня
    По тому, кто утром остыл.
    Обо мне не споет панихиду выпь –
    Выпить можно цикуту, но
    Я сильнее в стократ, чем на море зыбь,
    Я белее, чем савана полотно.
    Не душа по тебе скорбит, но страх
    Затаится там – за грудной стеной.
    От того, что в твоих голубых глазах
    Отразится кто-то совсем иной.

    2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  40. Маркел Ориб - [ 2009.12.14 21:18 ]
    ***
    заброшенность взгляда,
    беспризорность губ,
    молчание - ядом
    органных труб.
    безликость рассвета,
    неспешность мольбы,
    нездешнее «где-то»
    за гранью судьбы.
    условное «если» -
    непрожитый час,
    как если бы где-то
    быть месту для нас.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  41. Іван Редчиць - [ 2009.12.14 21:40 ]
    RARA AVIS *(7) *****
    Хайку

    ***
    Чи можна радіти
    Звістці, що прилетіла –
    На крилах зради?

    ***
    Лелека на болото,
    А жаби всі врозтіч, –
    Нежданний гість!

    ***
    Ти вже в садку,
    Пахне твоїми парфумами –
    Вечірній вітрець.

    ***
    І будень – свято,
    Якщо в моїй душі –
    Не стихають пісні.

    ***
    Сказав тобі: ”Кохаю!”
    І не почув ні слова, –
    Зітхнули маки.

    *рідкісний птах (лат.)



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  42. Мирон Шагало - [ 2009.12.14 20:00 ]
    Вона - зима
    Йде вона, розгублена
    у вітрах,
    сонцем не голублена,
    сум в очах.

    Ляже снігом круженим
    на плече -
    дотиком відчуженим
    обпече.

    Нещаслива стрічею,
    відусіль
    закружляє з відчаю
    в заметіль.

    (2009)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (5)


  43. Оксана Маїк - [ 2009.12.14 18:42 ]
    * * *
    Не впіймаєш вітру в полі:
    Вітер в сіті не іде.
    Вітру добре на роздоллі:
    Був - і вже нема ніде!

    Ти ж уперто сіті ставиш:
    Що впіймаєш - все не те.
    Так колись життя прогавиш:
    Снігом поле замете...
    2006


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  44. Оксана Маїк - [ 2009.12.14 18:26 ]
    * * *
    Знову розлила небо.
    На краплі його розбила.
    А я так хочу до тебе,
    Але не впускає...злива?

    Поряд світло і темінь,
    Ріже ніч блискавиця.
    А я так хочу до тебе!
    ...Просто мені не спиться.
    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  45. Оксана Маїк - [ 2009.12.14 18:57 ]
    * * *
    Ніхто. Ніде. Ніколи. І - Ніяк.
    Чи то такий твоєї долі знак?
    Душа - у прірву. Жебра й одинока.
    Сховатись. Навіть від Всевидячого Ока.
    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  46. Оксана Маїк - [ 2009.12.14 18:51 ]
    * * *
    Програю тихий смуток у мажорі
    Під дня завісу.
    Спроквола суне синій сум на зорі
    Десь аж з-під лісу.

    Лише мала окрушина життя -
    Моя печаль.
    Цей вечір також піде в небуття.
    А жаль...
    1999



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  47. Зоряна Ель - [ 2009.12.14 17:08 ]
    *****
    Не гоїться струна, поранена до крику.
    Невистражданий біль шукає висоти,
    Вгортається у тінь пусту і завелику,
    І тлінне через яв примушує пройти.

    Загублені стежки, покинуті пороги
    І теплої трави напівзабуті сни…
    Виплакує ріка спокуту до знемоги
    Вихлюпує печаль з гіркої борозни.

    Хтось викреше вогонь у череві горнила,
    Схололого давно на полюсі віків,
    І раптом оживе душа натхненнокрило,
    І зникне угорі…Ти ще не догорів.

    11.12.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (22)


  48. Марія Дем'янюк - [ 2009.12.14 17:02 ]
    Про їжачка
    На грибочку слимачок
    ріжки виставляє.
    Бачить- поруч їжачок,
    той гриби збирає.
    Забоявся слимачок
    їжакових голочок,
    голосно заплакав-
    з гриба дощ покапав!
    Здивувався їжачок:
    слізки ллє боровичок...
    Білий морок насувався,
    і їжак в туман подався...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  49. Анатолій Ткачук - [ 2009.12.14 17:13 ]
    Прощання з нездійсненним
    Покину марних мрій химери п’яні,
    Почну новий, не обгорілий, лист, -
    Я не герой у Вашому романі,
    Не другорядний, навіть не статист.

    Усе, що мало статися – збулося.
    Що ні – зітліло; прах взяли вітри.
    Душа, за звичкою, ще трохи поголосить
    І траурні сховає прапори.

    Ти, пам’яте, облиш робити зліпки:
    Життя – це не музей мадам Тюссо.
    Повипускай-но спогади із клітки, -
    Хай линуть, перетворюються в сон.

    Хороші знову завітають в гості,
    Погані – зникнуть, наче пустоцвіт,
    А пустка серця виросте у простір,
    Достатній крилам на новий політ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  50. Віталій Ткачук - [ 2009.12.14 17:38 ]
    Не збігається напрям
    Ти — ідеал,
    моєї певності гени.
    Хоч наповал
    усю високість знамена
    мого кладеш,
    пустивши руслóм аорти
    трунковий фреш
    вічнозалежного сорту.

    Я — самота,
    курай, що несеться полем:
    як пил - сіда,
    як дощ — у розливах тоне.
    Мене нема
    у слові твого молебню,
    тому німа
    моя симфонія небу.

    Ми — вектори.
    Опущені долі трапи
    хоч догори,
    та
    не збігається
    напрям.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (17)



  51. Сторінки: 1   ...   1398   1399   1400   1401   1402   1403   1404   1405   1406   ...   1829