ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Софія Кримовська - [ 2009.12.09 23:02 ]
    ***
    затемнення сонця
    тебе затемнення у мені
    стільки очей у небо
    добре
    що не у мене


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (9)


  2. Олеся Овчар - [ 2009.12.09 22:26 ]
    В пелюстках троянди
    В троянди пелюстках багряних,
    Умитих в росах чистоти,
    Ми заблукали так неждано –
    Хмільні Любов’ю я і ти.
    Солодким запахом сп’яніння
    Наповнилася ласка днів,
    Лиш вітер зраджує тремтіння
    Від шепоту чарівних слів.
    Неначе крапельки слухняні,
    Ми вниз і вниз по пелюстках
    І у солодкому дурмані
    Знов губимо жаданий шлях.
    У загадковім лабіринті
    Таких манливих пелюсток
    Блукаєм, ніжністю прикриті...
    Все ближче, ближче кожен крок...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (10)


  3. Ігор Морванюк - [ 2009.12.09 22:50 ]
    Чекання
    За хвилею хвиля,
    За ранками вечір,
    За сміхом ридання,
    За вечором ніч.

    Чекання, чекання.
    Даремне стікання
    Отих парафінових свіч.

    Душа ж таємниче
    До смерти покличе.

    Та серце шепоче
    Не хочу,
    Не хочу...

    1999


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Прокоментувати:


  4. Ірина Вихрущ - [ 2009.12.09 21:09 ]
    Зовсім інші
    Зимували вдома,
    Біля батареї
    Лягали спати,
    Наніч вимикали світло,
    Збирали бутилки,-
    Не бомжували,
    Просто за прийом склотари
    Давали копійки.
    І жили,
    Ні,не існували.

    Вдівали теплі светри,
    В*язаними рукавами
    Стирали пил зі столу,
    Дивились у вікно,
    Не заглядали...
    Жили...
    І було добре їм.

    Виходили у місто,
    Іскристим інієм
    Сяяли алеї,
    Сиділи у кафе
    І пили каву,
    Зовні,як всі,
    Але насправді
    Зовсім інші.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.09 21:41 ]
    Стіна
    Здавалося: цей ліс перебіжу –
    І вироїться
    з напів’яви
    поле,
    Запруджене до горизонту соняхом,
    Де я, мала, метеликів ловлю,
    Де, куряву здіймаючи руду,
    Гніде лоша
    трюхика...
    Дід.... підвода...
    Пряде лошатко вухом…
    Тепловози
    Здіймають в надвечір’ї перегук…

    Здавалося: перебіжу цю ніч –
    І... вироїться
    з напівсну
    Дитинство!

    Стіна.
    За нею – неозоре Диво,
    Кумедний біг лошати,
    дзумкіт бджіл…



    2008



    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (3)


  6. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.09 21:25 ]
    Остуда


    Знов
    падаю
    в ріку
    крутоберегу...
    З дна
    вироста
    колький
    остуди
    мур...
    З усіх руйнацій року, що минув,
    Час поверта оцю.
    Вже кров з моїх артерій
    Тече у хвилі...
    Ти ж, мов Гулівер,
    Крокуєш хвацько не в майбуть – у вчора,
    Перечавивши мрій веселих гномів...

    Йде кішка сонна – щоб спинить тебе.
    Ніхто не в силі кров перепинити.

    “Ось зійде Сонце...”– вперто квилить глузд.
    Тулю до серця вірш.
    Так мати сина
    Голубить щемко,
    йдучи за межу...



    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  7. Микола Шевченко - [ 2009.12.09 21:38 ]
    Надія за...
    Надія зажевріла кволою
    жовтою іскрою,
    В залитому вогнищі –
    в похолоділій душі.
    Навіщо людина отутечки
    зброю споліскує,
    та миє над згарищем
    різанотілі ножі?
    Змішає з водицею кров
    свеї жертви та попелу,
    Дровину надломлено-вугільну,
    смуток ганьби.
    Наруга над святістю,
    вчинена знехотя-зопалу,
    де пурхали легко,
    злітаючи в синь, голуби...
    ...Надія сичала, джерельної
    з леза глитаючи.
    Вплітались багряно в ту воду
    джерела судин.
    Ось – вбивця звичайний.
    Ссавець.
    Скаженіє, вважаючи,
    що став однією
    з отих
    над(чи НЕДО)людин...
    ...Надія зажевріло
    гасла...

    09.12.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Прокоментувати:


  8. Іван Редчиць - [ 2009.12.09 20:05 ]
    ТАНКА* (2)
    1
    Ні, не забув я
    Своїх обіцянок,
    Що, наче розсипані зерна,
    Лежать на стежині вечірній отій,
    Де ми не могли розпрощатись…

    2
    На крилах надій
    Прилечу я до тебе,
    Покинувши все без вагання.
    Ні-ні, я сюди не вернуся!
    Але ж як ти зустрінеш мене?

    3
    В твоєму імені
    П’ять гарних літер.
    Як п’ять весняних струмочків,
    Течуть вони в мою душу.
    О, скільки в ній щедрого цвіту!
    *коротка пісня (яп.)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  9. Володимир Гнєушев - [ 2009.12.09 20:48 ]
    Уривчасті думки
    Коли зриває дах – це важко уявити –
    Летить у небо він, як зірваний кашкет!
    Із криком на вустах спокійно не прожити –
    Крик – не низький уклін, здебільшого – бешкет!

    Як лопає струна, то пальці гітариста
    Не втримають акорд, який порвав струну!
    Якщо твоя вина – не ремствуй голосисто
    І не скликай народ – спокутуй цю вину!

    Є рація в словах, прочитаних тобою,
    Уривчасті думки далеко не нові:
    Коли зриває дах у нас над головою,
    Важливо зберегти його у голові.

    2009.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  10. Юлія Фульмес - [ 2009.12.09 18:42 ]
    Мілітарі
    Знімай шинель, продовжуй воювати,
    Додому так далеко—півстоліття.
    Попереду—хлоровані палати,
    Позаду—пострілів тонкі суцвіття
    І генетична витримка сарматів.

    Знімай шинель, приспи в собі навічно
    Дівча із океаном замість крові.
    Коли їй відродитися?—У січні.
    Коли їй віддаватись?—До Покрови
    Військовим кафедрам і дослідам космічним.

    Знімай шинель, вгорнись у прохолоду—
    Такий покрій не личить до окопів.
    Як ворог перейде нейтральні води,
    Як недруг у полон тебе захопить,
    Ти тільки усміхнешся від погорди.

    Знімай шинель, сорочку та онучі—
    Відкриті рани зійдуться у стебла,
    І дротом зарубцюються колючим.
    Так тяжко воювати проти себе,
    Так тяжко ждати, поки в тебе влучать.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (22)


  11. Александр Пушкин - [ 2009.12.09 18:54 ]
    * * *
    Редеет облаков летучая гряда.
    Звезда печальная, вечерняя звезда!
    Твой луч осеребрил увядшие равнины,
    И дремлющий залив, и черных скал вершины.
    Люблю твой слабый свет в небесной вышине;
    Он думы разбудил, уснувшие во мне:
    Я помню твой восход, знакомое светило,
    Над мирною страной, где все для сердца мило,
    Где стройны тополы в долинах вознеслись,
    Где дремлет нежный мирт и темный кипарис,
    И сладостно шумят полуденные волны.
    Там некогда в горах, сердечной думы полный,
    Над морем я влачил задумчивую лень,
    Когда на хижины сходила ночи тень -
    И дева юная во мгле тебя искала
    И именем своим подругам называла.

    1820


    Рейтинги: Народний -- (5.89) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (2)


  12. Костянтин Мордатенко - [ 2009.12.09 17:42 ]
    Проростень
    Світ з’їв сина свого;
    пропив Нобеля – Бунін…
    Слово Свідзінського!
    … живцем в клуні…

    Боже, дай кару…
    …ЕсЕрЕсЕр… КРІВ…
    Драй-Хмара…
    Зеров… Без слів.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (6)


  13. Шумахєр Ілько Біленко - [ 2009.12.09 16:48 ]
    * * * (Могили, вітряки, дороги та кургани...)"
    Могили, вітряки, дороги та кургани –
    Все стeмніло, втікло з наших очей.
    За дальньою межею загас захід рум’яний,
    Та не знімає ще напруги природа із своїх плечей.

    І от вона іде, Степoва Ніч, зі сходу…
    За нею морок нивами встає…
    На гаснучий захід, сумна, одна і згорду
    Вона задумливо серед хлібів іде.

    Вповільнює в межах і слухає мовчанку…
    І зиркає д’ зорі, де в примарній далi
    Ще видно колосків сумну бовтанку
    І ледь жевріє світло над темінню землі.

    І погляд її повен, таємний та журливий,
    Великого сумир’я та думи вікової
    Про те, що відають лише могили,
    Степ мовчазний та зіркові покої.

    Іван Бунін - 1894 рік
    перекладено 15.10.05


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.25)
    Прокоментувати: | ""


  14. Ігор Морванюк - [ 2009.12.09 15:27 ]
    * * *
    Я часто йду по вулиці героя,
    Нечая, Гонти, звісно й Богуна.
    Та серце обливається журбою
    У співі жаліснім ,немов струна.
    Є слід та послідовників нема!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  15. Наталія Шульська - [ 2009.12.09 15:30 ]
    ***
    У дамській сумочці ночує вулиця
    Між цигарками і блокнотом з віршами,
    І ліхтарі у вікнах сонно кубляться
    Й розлазяться по білих стінах мишами.
    А вечір душу їй до ниточки вже виправ,
    Дощем сколовши губи й теплу пазуху,
    В твоїй постелі, буцімто на Кіпрі,
    Сьогодні бути їй протипоказано.
    Лоскочуть хтиво ноги калюжата,
    Нахабно вітер свище із-за пліч,
    Біжить в чужі обійми, як до ката,
    Затиснувши в долоні свою ніч...
    Знов розведе вогонь в холоднім ложі,
    Спаливши гордість ранком на кострі.
    Мов вперше, серце ойкне: "Ну, а може..."
    А потім витисне:
    "Такий же, як і всі..."


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  16. Михайло Закарпатець - [ 2009.12.09 15:18 ]
    Давай я кохання нам двом напророчу...
    Безжальна тривога.
    Вечірні обійми
    її журно тиснуть десь там -
    біля серця.
    Мене ти покличеш -
    я з вдячністю прийму
    твою щиру душу,
    мов пісню, як скерцо.

    Дзвінки телефону.
    Недоспані ночі.
    В самотньому ліжку
    негріті світанки.
    Давай я кохання
    нам двом напророчу
    і дощ поцілунків
    до самого ранку!..

    А в серці надія?
    Спасибі за неї.
    До тебе прийду -
    хоч, мабуть, буде важко.
    Я в небі не зникну
    ключем вересневим.
    Ти лиш не хвилюйся,
    турботлива пташко...

    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  17. Віктор Ранній - [ 2009.12.09 15:14 ]
    В мене сотні таких ще буде
    В мене сотні таких ще буде,
    Буде сотні таких, як ти.
    А тому я тебе забуду
    І поспалюю всі мости.

    Запізнюся на твій автобус
    І не крикну образі "Пробач!".
    Як шалено не крутиться глобус,
    Все ж я втримаюсь, без нестач.

    І у тиші пустої кімнати
    Не торкну телефонний диск.
    Не належить відтак сперечатись,
    Хто би перший на кнопку тис.

    Так, згинались не раз коліна
    Під промінням твоїх зіниць.
    Бились мрії в холодні стіни -
    Мрії мертві лежать горілиць...

    Довго біг за тобою в грудень
    І волав я собі - "Вернись!".
    Крок же швидшав, не дихали груди,
    А догнав тебе - розійшлись.

    Хай і легко усе забути,
    Спопелити вагань мости,
    Серед сотень облич здобутих
    Я такої не знайду, як ти...

    2000


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (4)


  18. Іван Редчиць - [ 2009.12.09 14:38 ]
    ПАХКИЙ ВОГОНЬ
    Рубаї ***

    1
    Вже яблунева прохолодь ранкова,
    Моя душа уроча і святкова.
    Немов на прощу, радісний іду,
    Й несу пахкий вогонь живого слова.

    2
    Поглянь, вже знов іде на брата брат,
    Бо цей бідняк, а другий той – магнат.
    Очам своїм не вірять батько й мати:
    Невже в роду з’явився торбохват?

    3
    Дивлюсь, а він, мов заєць, зизоокий,
    Іде і зирить хитро на всі боки,
    І поглядає: де б то щось хапнуть?
    Почує смалене – і вмить навтьоки!



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  19. Віктор Цимбалюк - [ 2009.12.09 14:15 ]
    Пугу-пугу
    (Колискова для Назара)

    …Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Ходять коні прілим лугом…
    Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Миготять зірки…

    …Розсупонились підпруги,
    Не туман – печаль і туга…
    Сива туга понад лугом –
    Де ж ви, козаки?...

    …Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Козаки приходять з Лугу…
    Пугу-пугу, пугу-пугу,
    А між них – кобзар…

    …Через Вічність дума лине…
    Затуманилась долина…
    Зупинися на хвилину,
    Сотнику Назар…

    …Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Бродять душі прілим лугом…
    Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Бачать віщі сни…

    …Пригортає сина ненька,
    Бавить голосом тоненьким:
    - Спи, мій сотнику маленький,
    Гай-гаю, засни…

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький - м. Дрогобич, 28.10.09р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (2)


  20. Віктор Цимбалюк - [ 2009.12.09 14:12 ]
    Історія одного суду
    …Він слухав вирок, зблід, заціпенів…
    Стояти в ланцюгах було непросто…
    Він вихуд, покосився, почорнів…
    Смертельна сутінь огорнула його постать…

    …А натовп товк брудні долоні й реготав…
    І тикав в нього жовті пальці зашкарублі…
    А свідок-блазень бризки слини вивергав,
    Й плював йому в лице об’їдки трупні…

    …Забелькотав горбатий прокурор:
    - Цей смерд вчинив супроти світу єресь!...
    Якщо він навіть з’їсть лайна відро,
    Я, Ваша Честь, впізнаю в ньому Звіра…

    …Він каже, ніби може він літать,
    І, як по тверді, ходить по воді…
    І може душі, ніби повісті, читать,
    Й не залишає на землі своїх слідів…

    …Промову взяв прокажений суддя:
    - Потрібні докази для правильної гри!
    І в залу суду, у коробці з-під сміття,
    Втягли присяжні пару білих крил…

    …І натовп бачив, як він голову підняв,
    І як торкнувся його погляд білих крил…
    Й ще дужче каркати стялося вороння:
    - На смерть його!.. Кілків йому і вил!..

    …Суддя сказав: - Підсудний, іменем назвись!
    Покайся в єресі і в цих страшних гріхах…
    А якщо ні, тоді востаннє помолись,
    Бо ти пізнаєш жах тортур і смерті страх!...

    …Він мовчки встав – і раптом стало тихо –
    Й правицею торкнувся до єванглія…
    І він промовив: - Ваша Честь! Любов – то гріх мій…
    А називають мене люди просто: Янгол я…

    Кумпала Вір,
    07.02.07р. – 12.10.09р.
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  21. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.09 12:04 ]
    І забуяє сад...

    Артемій. Раб... Вже купіль він пізнав.
    Сріблиться хрестик... Пелюшки мокріють...
    Його любитимуть. І забуяє сад...
    І син його ітиме у завію...

    Хрестили воїна. Хай не проллє він крів,
    Не віднімає в друга жінку й поле,
    Хай паляниці недруга пахкі
    Приймає в дар - із пучечкою солі.

    Нехай не проміня високий жбан,
    З якого полили його сьогодні,
    На розцяцькований сапфірами кальян.
    Кричить дитя... Напевно, хоче моні.



    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (6)


  22. Саша Крав - [ 2009.12.09 11:44 ]
    Deja vu
    Ты можешь не верить, но я ведь влюблён;
    захочешь проверить, но это лишь сон;
    ты призрак-мечта, повсюду со мной,
    по краю сетчатки тревожишь покой,
    бестелесный образ, мираж/дежав’ю,
    всё время мечтаю, всем сердцем люблю
    и жить не смогу без губ твоих света,
    меда амброзии вкуса привета,
    без радостных бликов в хрустальных глазах –
    от их и улыбки я ласковый прах;
    Ветром лукавым тебя окружу,
    честным туманом сердце вскружу,
    всю правду отдам без единой ошибки
    по разрешению в виде улыбки…
    2009


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (5)


  23. Марія Дем'янюк - [ 2009.12.09 11:10 ]
    Слоник-бешкетник
    Вночі слоник мандрував.
    Зірки хоботом знімав.
    Потім гарно позіхнув-
    круглий місяць проковтнув.
    Далі стало всюди темно
    і заплакав слоник щемно.
    Миттю зорі відшукав,
    їх до неба лаштував!
    Ротик старанно відкрився-
    місяць колобком скотився!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (6)


  24. Олеся Овчар - [ 2009.12.09 10:38 ]
    Мишачі вибори*
    У Мишанії-країні
    Метушня зчинилась нині.
    Кожна мишача родина
    Чуха вуха, чуха спини
    І цілісінькую днину
    Обговорює новини:
    Треба мишу обирати,
    Аби вміла керувати,
    Захищати всіх мишей
    Від котів і від людей,
    Щоби мишачий нарід
    Прославляла на весь світ.
    Різних є мишей багато,
    А Старійшину обрати
    Треба мишачому роду.
    Отака тобі пригода!
    На майдані товариство
    Все зібралось урочисто,
    Мов на Великоднє свято.
    Стали думати-гадати.
    Не єдині в думці миші,
    Тут і розбратом вже дише:
    –Треба мишу найтовстішу!
    – Або краще найхитрішу!
    – Краще таки найбагатшу!
    – Ну а може, бідна – краще?
    – А давайте найспритнішу!
    Тут хтось пискнув: – Наймудрішу!
    Вмить затихли голоси,
    Повернули всі носи
    Отуди, де у куточку
    Дядько Миш тулився мовчки.
    І почулося з народу:
    – Правда! Правда, миші добрі!
    Тут і думати не треба!
    В кого є така потреба:
    Всі ідуть до дядька Миша
    За порадою скоріше.
    Навіть спритні мишенятка
    Вчаться розуму у дядька.
    Вже у мишачім народі
    Спокій, злагода і згода.
    Вже Старійшину обрали!
    Слава мишам! Дядьку слава!

    2009


    *Спроба реалізувати ідею шановної Редакції Майстерень :-)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (9)


  25. Ганна Осадко - [ 2009.12.09 09:40 ]
    Для О.К.
    По снігу навпрошки...
    Від підошов
    на животі алеї чорний шов:
    вона прийшла
    чи він кудись пішов –
    і тенька
    як олов'яне –
    серце, не солдат –
    у лабіринтах споминів і дат
    ще хукає на пальці снігопад:
    - Маленька...

    … така мала – мачинка, мушля, ма...
    мрійлива мама – втомлена зима,
    - Ca va?
    - Tres bien...
    І сміх, немов crеmant -
    солодкі бризки!...та думки-ординці....
    ...та образок на стишеній стіні
    Хитає головою: доню, ні...
    ...і Місто місить тіні та вогні:
    У ринці.

    … Замісить густо: гумус-градус-страх,
    Миршаві хвойди що три слова «нах»,
    ристалища ворон на смітниках…
    По тому
    гірчить утома, як міцне мате…
    Ходи сюди, кохання золоте,
    А потім Бог усіх –
    як сніг –
    змете –
    додому

    У час Безчасся.
    Вчаєна хода:
    Листочком клена – діва молода,
    Біжить малий нестримно, як вода, -
    До мами....
    ...якби до того берега...
    якби...
    ...цілуються на гілці голуби...
    ...до дзьоба – дзьоб...
    ...торкаєшся губи
    губами...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (13)


  26. Роман Бойчук - [ 2009.12.09 09:48 ]
    З ДНЕМ РІЧНИЦІ ВЕСІЛЛЯ
    Спільно прожитих два щасливих роки…
    Неначе вчора, пам’ятаю: я і ти;
    Той ніжний трепет в серці, твої руки,
    Сповнені ласки і твій погляд-доброти.

    Стою навпроти, - серце шаленіє!
    Воно і зараз б’ється, як тоді:
    В ту мить, коли всміхаємось, радієм,
    Коли щасливі разом – назавжди.

    Я сповнений безмежною любов’ю;
    Словами важко передати почуття…
    Хай Господь Бог дарує нам здоров’я,
    А щастя ми візьмемо від життя!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  27. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.12.09 09:03 ]
    Третя свіча
    Світлій пам’яті Тараса Мельничука

    До горла хмара влізла.
    Певно,
    грозою спалахне душа…
    Скував мене за груди грудень,
    А я
    все осінь поминаю.
    Дев'ятий день уже
    вона не поруч…
    У вазі на столі
    засохле листя
    і три свічі.
    Ще пляшка від вина
    напівпорожня.
    Жовта ностальгія.
    Зелено-жовта
    з вибухами багр…
    До горла хмара влізла…
    Грудень
    Стискає груди,
    зимнить серце,
    надламує одну із трьох свічок.
    Схиляє іншу вітру шепіт.
    Одна,
    остання,
    свічка залишилась –
    напевно я,
    чи безпритульна осінь.
    А може,
    нам удвох
    знайшовсь притулок
    в останній
    з трьох
    запалених свічок?..

    2004р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (8)


  28. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.09 08:21 ]
    Серце

    Матері - Софіі Залізняк


    Малюю сон перстом на полотні,
    Минуле - замок, зітканий із тіней.
    Клейкі, блідаві фарби голубі,
    Занадто зимні - перст морозять - білі…

    У силі вирішити квестію бурштин.
    Якби ж він існував такого кшталту,
    Щоб замок перебутого вмістив!
    Он як комфортно у смолі комашці.
    Час не розправить бідолахи крил -
    Консервував Політ... Митець не схибив!
    Вже та сосна давно не крапотить.
    Над місцем, де страждала, в’ються риби…

    Гойдаю буси...
    Сотня намистин.
    В одній - комаха. Дивна її доля!
    Коли дивлюсь на Сонце крізь бурштин -
    Стан
    обвіва
    бриз
    ери
    мезозою…

    Полискують дрібненькі камінці
    Житечних почуттів - химер-мозаїк…
    У серці – замок,
    прихисток див... днів.
    Літати з ним?
    Авжеж...літаю.



    2005




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (5)


  29. Олександр Сушко - [ 2009.12.09 07:23 ]
    Колискова
    Мій маленький синок —
    Скільки в тебе цікавих думок,
    Скільки мрій золотих,
    Тільки вітер у полі вже стих.

    Сонце теж відпочити пішло
    І забрало з собою тепло,
    То ж і ти, мій маленький, лягай:
    Дню настав вже край.

    Не щебечуть пташки під вікном —
    Все огорнуте сном,
    Не шепочуть дерева в саду —
    Дай тебе покладу,

    Свої очка, синочку, закрий
    і побачиш ти сон голубий,
    Білі гори й безкрайні лани, —
    Рідний сину — засни.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (5)


  30. Юлія Івченко - [ 2009.12.09 05:04 ]
    Для Єви.
    чи фоліанти книг з рожевими фламінго,
    чи флейти ніжний спів, чи фрейліни казок,
    тече між пальців світ- оранжевий пісок,
    прозорий голос джинсового Стінга.

    у нашому з тобою грудорадні,
    де топлять сильно, аж любові душно,
    до тебе тулять тулуби і душі
    цей котик- братик, лялька, котра Барбі.

    це ж так природньо - з вирію до виру
    кумедних фраз, ведмедиків з піжами.
    дрімає вечір карооким шармом,
    шаріються три кроки до довіри.

    погладиш білі кіски в надвечірок,
    поглянеш , мов доросла, бо характер.
    на вічне щастя і за звичну плату
    плете нам колискові кіт чеширський.

    і Муха – цокотуха шпарко цокає,
    і сон із вікон лізе в кожну шпарку.
    безсонні парки, каруселі – шкапи -
    все буде завтра на верхівці року.

    сніги , сніги, ялиці божий запах.
    складуться в лоскіт ласок щирі пазли,
    і ласкою в кубельце добра казка,
    і прийде сонях – сон на задніх лапах.

    і так прийдешнє мелене у мливо,
    рідненька білочка із золотим горішком,
    і мама з татом гріють спільне ліжко,
    де правиш ти ,
    як ,балерина- прима...





    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  31. Марія Мальва - [ 2009.12.08 22:20 ]
    ***
    Як страшно стало в світі жити!
    В нас криза вже сімнадцять літ!
    Ми вже не знаєм що робити,
    А нам все кажуть підождіть.

    Ось, ось вже будемо багаті,
    Не знатимем де гроші діть,
    І будем горя ми не знати,
    Ой тільки трішки підождіть.

    А скільки ждати, скільки ждати?
    Аж поки ми усі помрем?
    Й чому ви всі такі багаті,
    А ми як в Африці живем?

    Ви розікрали всю країну,
    Все те, що всім належить нам,
    І «ще не вмерла Україна»
    Співаєте, не сором вам?

    Колись прийде до вас розплата,
    Бо не терпітиме народ,
    Тоді він вам усім заплатить,
    Заткне ваш ненаситний рот!


    МАЛЬВА МАРІЯ


    Рейтинги: Народний 4.63 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Коментарі: (1)


  32. Галина Фітель - [ 2009.12.08 21:30 ]
    Журавлі
    Журавлі полетіли в осінню незвідану путь.
    Їм летіти вночі геть від дому за обрій далеко.
    Журавлі вже знялись, та з собою мене не беруть.
    Вони шанс нам дають, хоч почати спочатку нелегко.
    Нам на крилах весною для щастя вони принесли
    повен вирій пісень, і усмішок, і неба блакиті.
    Тільки ми не зуміли, не встигли і не зберегли
    ті щасливі пресвітлі безжурні закохані миті.
    Нам небесним осяянням зорі вечірні цвіли
    і голівки, мов діти, схиляли ранковії квіти.
    Тільки ми не схотіли, а, може, ми так й не змогли
    Журавлем і журавкою в небо до сонця злетіти.
    Журавлі полетіли за обрій, а ми на землі
    залишились з тобою, щоб зиму холодну стрічати.
    Залишилися ми, наче діти самотні малі,
    що матусю-любов знов чекають терпляче до хати.
    І настане весна, і щасливою буде вона,
    прилетять журавлі й запитають, якими ми стали.
    А сьогодні я знову чекаю тебе, як вина,
    що зігріє і душу, і тіло своїми вустами.
    Я чекаю і випити хочу до краплі, до дна
    той чаруючий трунок із погляду, дотику й сміху.
    Я чекаю у домі пустому, та я не одна.
    Бо у серці тримаю даровану радість і втіху.
    І дороги знайдуть, і до мене тебе приведуть,
    хоч за сотні, за тисячі миль ти, як вітер, літаєш.
    Мов журавка здіймусь й полечу у незвідану путь.
    Мій журавлику милий, тебе надто сильно кохаю.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  33. Тіна Гальянова - [ 2009.12.08 21:37 ]
    * * *
    Ми духи по духу,
    Ми звірі по вірі.
    Хтось дуже жорстокий нам крила відтяв.
    Катана не гостра, і вже харакірі
    Нас не порятує від цього життя.

    Ми кволі на волі,
    Ми сильні в насиллі.
    Ми надто звичайні, ми сірі, як бруд.
    Ми просто комусь стали зовсім немилі,
    Й він зарахував нас до списку іуд.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  34. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.08 21:52 ]
    Перегомін


    Рід козацький - по усіх світах…
    Гнат cлугує негру, Макс – арабу.
    Сниться їм доріжка в полинах,
    Всохла дичка біля неньки хати…

    Заробляють на життя собі,
    Дітям, щоб не соромно - у вічі...
    Ходять час від часу в Божий дім:
    Ставлять за далеких ближніх свічку.

    Я - з юрми, що мовчки потерпа,
    Споглядаю плин степів до скону.
    Де ж той Велет, де ж сокира – та,
    Що трієру витеше незборну?

    Україно, діти ж - по світах!
    Перегомін б’є,
    мов ринда,
    в скроні...

    Ніч...
    Зриваю маки в полинах...
    І криваво
    жевріють
    долоні.


    2009




    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (7)


  35. Ірина Вихрущ - [ 2009.12.08 20:15 ]
    Абеткові буквопочуття
    З(найдемо!)

    За загубленою Західною Залізницею
    Згасали зорі
    Змусила зима
    Забути,змерзнути,заснути.
    Зажди! Зійдемо зеленню,
    Зачитаєм заповіт,
    Зіллємось знову,
    Зоряний знайдемо зліт.

    П(очуття)
    Почуттями платонічними пригнічений
    Поборений,переконаний.
    Прийшов побачити,-
    Побачив.
    Подивився,пішов.
    Поборений,переконаний,
    Почуттями платонічними пригнічений.

    Р(адіоактив)
    Рубати розум рубаями,
    Роз*ятрені,роздерті рвані рани
    Руками різати,ридати,
    Радіти ранкам,реконструювати
    Ренесанс...
    Розлогою рікою розіллятись,разом розірватись...
    Радіоактивною росою
    Розтопити,розмити,розмочити
    Рай...

    С(лово-світ)
    Ставало сонце,
    Серце стукало сильніше,
    Склади складали слово,
    Слово-світ...
    Свою самотність спалювала
    Світлом...
    Сміливо слухала сатири срібний сміх...

    Т(емно)
    Труна твоє тіло тримала
    Тяжіла туга, таврувала
    Трепетом...
    Теплим тріском танула тривога,
    Так тісно тут,так тісно тут...
    Твою твердиню тримала.
    Терпіння тікало,так,терпіння тікало...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Андрей Орловский - [ 2009.12.08 20:32 ]
    Нью-Йорк
    Это просто по небу дорога.
    Это наш с тобой самолет.
    На новую землю,
    В оплот демократии,
    Где самый вольный народ.

    Где загибался Лимонов.
    Где русская эмиграция,
    охуевшая от этого города,
    Дышала парами капитализма.
    Где родилось искусство мейнстрима.
    Где дорогая альтернатива
    Качает свободных людей.
    Где нахуй не нужен
    Наш Киев, наш Питер.
    Где броский, широкий Бродвей
    Брендово-марочным фрешем
    Наполняет стаканы-дни.
    Где утро встречает самых выносливых
    Копотью мутной зари.

    Где на широкий лоб новостройки
    Челкою падает смог.
    Где мы стобой, как два ребенка,
    Которые подпалили Нью-Йорк.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  37. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.08 20:15 ]
    Шепіт свічки


    Ніч.
    Передгроззя.
    Чаєчки ячать...
    Принишкли гори, жевріють каштани.
    В пітьму шепчу. Нема снаги кричать.
    Я звідси крилець бабки не дістану!

    Я розгоряюсь, Вітре...
    Я ж Свіча!
    Крізь білу штору з підвіконня лину...
    Пора танок шалений розпочать!
    Веди ж!
    Як...
    пре...
    чу...
    дес...
    но...
    ги...ну...






    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (3)


  38. Іван Редчиць - [ 2009.12.08 19:17 ]
    НЕБЕСНІ СКРИПКИ
    РУБАЇ ***

    1
    О, як бурунить і вирує хміль!
    Мої вітрила, доле, ти розкриль,
    Бо я вже вийшов у відкрите море –
    І налітають шторми звідусіль.

    2
    Зневага, знай бо, дужча за ненависть,
    Перемагає грубощі – ласкавість.
    Але презирство – це найкращі ліки, –
    В твоїй душі – і чорна лжа, й лукавість.

    3
    Летів я ввись, шугав аж у блакить,
    Здавалось, небо скрипками бринить.
    Я закохався в музику небесну,
    Відчув до співу – юну ненасить.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  39. Андрей Мединский - [ 2009.12.08 19:29 ]
    Alabama Song
    В грязном подвале, в городе ангелов, в прошлом веке,
    Когда рок-н-ролл обзаводился кумирами и гробами,
    Я видел нетрезвого поющего человека,
    Человек пел песню об Алабаме.
    А в это время, в районе бесконечно долгого постоянства,
    Строили на костях, ломали и снова строили,
    Я тогда еще не родился, а после – дурея от пьянства –
    Я очнулся в автобусе, недалеко от Гостомеля…
    И это было бы чудом, если бы я знал хоть немного больше
    Чем то, что мой дед остался под шпалами БАМа,
    Я открыл глаза – это была граница с Польшей,
    А человек все еще пел об Алабаме…
    В конце концов, я очутился в каком-то ресторане в Америке,
    В ресторане не пели песен, но непрерывно читали Бродского,
    Я заказал триста водки, борщ и вареники,
    И ностальгию от Би-Би-Си и Новгородцева.
    Я ел свой борщ, вспоминая надпись: «Помиловать!
    Выслать! Пускай там хоть усрется своими стихами!»,
    А рядом проснулся Джим и заплакал: «Милые!
    Спойте мне песню об Алабаме!»…



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (6)


  40. Дмитро Дроздовський - [ 2009.12.08 19:26 ]
    * * *
    не-бути-смерті-воскресінню,
    як не буває дня у ночі,
    стікають сльози, наче очі,
    такі пекучі і осінні.

    заради Бога, киньте в прірву
    і йдіть до сонця рано-вранці,
    коли кохаються коханці,
    з грудей останнє серце вирву.

    Для чого думаєш похмуро і скажено?
    Співає літо голосами луки…
    Росте малина, Божа наречена.
    А пощо муки?


    Рейтинги: Народний 0 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (1)


  41. Ігор Морванюк - [ 2009.12.08 18:17 ]
    Ти поважно ідеш, ніби пава
    Ти поважно ідеш ,ніби пава,
    Я ж плетусь ,ніби кіт,навманя.
    І на думці у мене одне - тільки сало,
    За цю річ я б що хоч проміняв.

    Його їм ,як дивлюсь передачі.
    Засинаючи держу в руці.
    І крізь сон посміхаюся смачно,
    Не вкрадуть ніякі мудреці!

    В моїх генах стоїть шифрограма,
    Маю в спадок від предків своїх.
    -Цього щастя нікому й ні грама.
    Жуй банани, бо сало то гріх.

    На таких, як ось ти витрачати.
    Це ж підрив інтересів усіх.
    Годі, досить усіх проклинати,
    Ато , кляті, піднімуть на сміх.

    10.07.1993


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  42. Оксана Маїк - [ 2009.12.08 18:34 ]
    * * *
    Я бачу Ангела, що плаче.
    Пече мене його сльоза гаряча.
    Його одежі випрати не в змозі.
    Сидить мій Ангел й плаче при дорозі.

    У нього камінь кинуть навіть діти.
    А він же міг здійнятись й полетіти!
    Та він не йде. Мовчить. Зітхає.
    Крилом натрудженим сльозу втирає.

    Він облітав за мною сто доріг
    І от - не уберіг, не застеріг...
    Та хоч важка, мій Ангеле, для тебе ноша, -
    Не залиши мене!
    І більш не плач, я прошу.
    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  43. Оксана Маїк - [ 2009.12.08 18:22 ]
    * * *
    А вчора нема ніде.
    І ніхто його не знайде.
    Це - опертя глиняних веж.
    Це дотичність до мене теж.
    Тільки пам"ять тебе веде.
    Але вчора нема. Ніде.

    Але спробуй - забудь мене.
    Хай печаль тебе обмине.
    Забирай собі все земне.
    Спокій свій запий "Шардоне".
    Не здригнись, як у серці кольне.
    Але спробуй. Забудь мене.
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  44. Саша Крав - [ 2009.12.08 18:48 ]
    Навіщо кохати?
    Навіщо кохати, як можна кохатись,
    без будь яких наслідків порозважатись,
    ілюзію щастя в оренду на ніч
    узяти наповнену блиском із віч?...

    Навіщо любити, як можна шалено
    віддатись інстинкту і бути напевно
    на восьмому небі від сліз насолоди,
    не треба кохати, ми хочем Свободи!

    Свободи від серця, душі і від болю,
    свободи від предків, що тчуть нашу долю,
    Волі повсюдно, Волі від всього,
    Волі щоб гори зрівняти під поло,

    горе забути, сум і журбу
    навіки запутать у блуднім кругу!
    Любов і Кохання!? Навіщо? Сміття!!!
    Лишень насолоди дарують життя!

    Не треба нам того, забудь почуття.
    Нам душу підпалять лише відчуття.........


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  45. Віктор Цимбалюк - [ 2009.12.08 17:10 ]
    Десять тисяч віків
    …Істинне у мені прагне до спокою.
    Неприродне у мені прагне до величі.

    Шрі Чінмой

    …Я – сліпий, я – невіглас… Повір, я не знаю нічого…
    Десять тисяч віків у тумані омани мій шлях…
    Десять тисяч віків я шукаю Дорогу до Бога…
    Бредучи крізь туман, де змикаються Небо й Земля…

    …І у кожному тілі своєму я заново вчуся…
    Але от парадокс: все одно помираю дурним…
    Пізнаю Пустоту, та над самим простим марно б’юся,
    Бо донині не звідав Закону пророслих зернин…

    …Я – сліпий, я – невіглас… Повір, я не знаю нічого…
    Але Зірка горить і в туман за собою веде…
    Що чекає мене за залишеним мною порогом,
    Може, спалене Пекло, а може, розквітлий Едем?...

    …А життя, ніби мить: Птах-Душа, ніби в’язень, по колу,
    Бо на вагах, на жаль, сите тіло, заплутане в зло…
    Переважить воно, бо добро, як зажди, босе і голе…
    А у Бога - весна… Знову в полі зерно проросло…

    ..Десять тисяч віків, а прозрію лише від одного:
    Як у полі знайду борозною позначений шлях…
    І тоді я піду вслід за Долею-Сонцем, до Бога,
    Через синій туман, де цілуються Небо й Земля…

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький, 20.11. - 08.12..09р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  46. Галина Фітель - [ 2009.12.08 17:48 ]
    Res tuta est gloria et via in silva vitae
    "Res tuta est gloria et via in silva vitae"
    (Надійність є слава і дорога в лісі життя)

    Плачте, Дульсинеї і Альдонси,
    Гери, Геби, Кори, Афродити.
    Дон Кіхоти нині - це Альфонси,
    що поводяться, неначе діти.
    Як Нарцис колись дививсь у воду,
    так вони у дзеркала питають,
    хто тут найгарніший - нема спору,
    звісно ж, я , самі відповідають.
    Коней проміняли на ролс-ройси,
    мерседеси, опелі, ніссани.
    Списи гострі на мобілки й кейси.
    Сідла їх тепер зі шкіри лами.
    Дульсинеї свято їх чекають,
    пам"ятаючи слова прощання,
    і не знають, бідні, що всихають
    марні, марні їхні сподівання.
    Що їм Дульсиней пекучі сльози,
    виплакані чорними ночами.
    До Іродіад вони охочі,
    з Пансами сидять і п"ють стограми.
    Нащо Дульсинеї серце щире,
    інших тих тепер кругом багато.
    Та непросто вам не помилитись,
    коли є із кого вибирати.
    Дульсинеям вірним що робити,
    чи чекать й молитися лиш завше,
    чи самим на пошук виходити,
    із античних фурій приклад взявши.
    Сервантес би з сорому згорів,
    якби взнав, що той, хто проти ночі
    бачив зграю чорних вітряків,
    геть забув про Дульсинеї очі.

    2006


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  47. Галина Фітель - [ 2009.12.08 16:42 ]
    * * *
    Хоч дощі осінні ллються,
    та квіткам моїм дарма.
    З квітника вони сміються,
    мов в природі знов весна.
    Знову примула препишна,
    і дзвіночки дзень-дзелень.
    Горда канна враз принишкла,
    не второпа: що за день?
    Чи то осінь, чи весна ще?
    Я цвіту даремно? Нащо?
    Люба канно, панно красна,
    ти розквітла дуже вчасно.
    Та квітки твої в негоду
    обступили стебло горде.
    Зараз знову тепло дуже,
    й зацвіли весняні друзі.
    Знову очі звеселяє
    цвіт весняний із вікна.
    І природа оживає,
    як на серці в нас весна.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  48. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2009.12.08 16:56 ]
    Ось я...
    Ось я – із плоті, крові і кісток,
    Перед тобою, зведена в сум’яття...
    Ти, мій герою, снів, „брудних” думок –
    Сумний діагноз. Плаха. Кат. Багаття...
    Вмикаєш вчасно в мізках диктофон,
    Як слово мовлю, фрази пишеш-пишеш...
    Який із того, зізнавайсь, резон?
    Я шила сукню ще торік, із вишні....
    А ти все пив, і пив сік моїх вуст
    В моїх півснах, і збоченнях фантазій,
    Спиняючись, щоб не лишити глузд...
    Я – утікала в Рим, гуляла в Празі,
    Пила вино, й бурштиновий нектар,
    Сміялась до істерики, до болю,
    Тебе любила...Ти – не покохав,
    Але лишилась я таки собою.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.29)
    Прокоментувати:


  49. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.08 15:09 ]
    Двоїсті ключі

    Як дивно: не боюся так орацій,
    Під аркушем - червоної свічі,
    Як в заметіль - на лаві серед станцій,
    Що ти не сплигнеш з потягу...
    Ключі
    Мені не кинув - іржавіть поїхали...
    І що збиравсь, Борвію, відмикать
    В колибі зваб поміж двома горіхами:
    Ті двері, що у сон тихцем скриплять,
    Ворота, що згоріли поміж лодій?

    Коли слід потягу
    за пралісом розтав,
    Світило у пітьмі обручки злото...
    Зігрів під льодом зеленавий став.

    ...Чому б у плетениці з мар-кульбабок,
    Тримаючись
    за гриву,
    не злітать?
    Плела вінець з Купала до Йордану…
    Тепер красуюся - у ньому - між наяд.



    2005



    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  50. Тетяна Левицька - [ 2009.12.08 15:57 ]
    Ничья
    Шут-король у плутовки-ладьи
    Сладкий яд принимает по горсточке.
    Съели вишни. Июль позади.
    Мне остались вишневые косточки.

    Отыграл… Рокировка... Ничья…
    Все сомненья печатью заверены.
    Он свободен. Я тоже ничья.
    Тужат ангелы, празднуют демоны.

    Расплескалась обида в груди
    Заспиртованной горечью... Надо ль нам?
    Если б не было черной ладьи,
    Ночь не тлела б накуренным ладаном.

    Валидол… Валерьянка… Мышьяк…
    И косматая пытка-бессонница…
    А король, видать, вовсе дурак,
    Коль о нем плачет старая звонница.

    2009 г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (22) | "http://www.playcast.ru/view/1053460/0f16f6320203001f10aafa5e2d81bd764e4c9ab0pl"



  51. Сторінки: 1   ...   1401   1402   1403   1404   1405   1406   1407   1408   1409   ...   1829