ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віталій Ткачук - [ 2009.11.19 14:33 ]
    *****
    Колами під очима
    розходиться, як по весіллі, північ.
    Є година - пробігтись рінню.
    Зібрати рінь.
    Підвестúся із кам'яним.
    Сокира мирно рубає
    за навчальною піднятих півнів,
    А вдосвіта
    нечисть у пір'ї
    за непрокинутий ранок править калим.

    Коли ми
    дубом встоїмось, збуджені і убогі, накажуть:
    “Вистояти!”.
    Стежки потечуть притоками
    у спіральну дорогу стікс.
    Де ми таборами,
    де ми - саджанці в тисячолітню сажу.
    Де питання родяться щоколіна.
    Як відповідь -
    зводиться обеліск.

    Виблискує в ріках,
    не йде до рук і треться у ноги риба.
    Перстені незримо
    на стовбури безіменні
    нанизує шлюбний ліс.
    Де гоїться “я тут був”,
    навіть по тому, коли ти вже вибув.
    І грім прибиває
    закурений слід додолу.
    І бачить тебе наскрíзь.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (13)


  2. Віталій Білець - [ 2009.11.19 13:00 ]
    Каштанова осінь.
    Каштанова осінь розсипала ржаві покрови
    На землю застуджену, змочену сивим хлющем.
    Мій давній товариш, понуро насупивши брови,
    Сидів на терасі, дбайливо укрившись плащем.

    Він згадував літо, котре ще недавно буяло,
    Промінням ласкавим стелило одвічну красу,
    Як піснею в небі пташине завзяття витало,
    І ранки чаруючі пили небесну росу.

    Осінні дива його вражень чомусь не торкались,
    Він бачив лиш смуту у цій рижолистій порі,
    В задумі глибокій сонливі миттєвості мчались
    І краяли серце північні вітри-дударі.

    Здавалося, день прослизав над його головою
    Густою імлою і тяг на самісіньке дно…
    Він був наче в’язень, що ворогу здався без бою,
    І в розпачі пив нещасливої долі вино.

    Мандруючи поглядом ген за оранжеві груні,
    Ковтаючи згірклі мережива збляклих далеч,
    Мій друг осоругою мулив літа свої юні,
    Згасаючи духом у хлюпі жовтіючих теч.

    Я мовив йому: „Досить, братку, тонути в розпуці,
    Ти краще поглянь як на кленові листя горить…
    Ще бронзові трави бринять, хоч давно у розлуці
    З палаючим літом… Їх осінь не стала щадить…

    Та скільки надії у тих відшумілих билинок,
    Краса їх зів’яла, та це тільки лиш до весни.
    Пора пурпурова дарує їм тихий спочинок,
    Щоб згодом квітневим зелом спалахнули вони.

    Будь певен, мелодії осені жовтогарячі
    Акордним звучанням чарують багряні ліси,
    Вони звеселити могли б твої думи юначі
    Не гірше ніж літніх птахів чарівні голоси…

    Відкрий своє серце, дозволь злато-листій княгині
    Одіти тебе в розмаїття щердіючих днів,
    Надіям жарким дати неба і крила орлині,
    Щоб дух твій над світом каштановим завше веснів…”


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  3. Олександр Христенко - [ 2009.11.19 13:24 ]
    БУДЬ ЗДОРОВА
    Так растеряно и неумело
    Я мечусь, как на Ладоге рыцарь:
    Моя милая, вдруг, заболела!
    Как такое посмело случиться!?
    Лишь вчера щебетала и пела:
    Умолкали, заслушавшись, птицы,
    А сегодня – «отравлено» тело,
    И поникли, стесняясь, ресницы.

    За спиной вероломного стресса –
    Подлый вирус – безжалостный Каин...
    Я б мерзавца за горло повесил,
    Чтобы ты не болела, родная!
    Если б мог, объяснил ему – в лицах –
    По-мужски: очень просто и внятно,
    Что над женщиной хрупкой глумиться
    Очень стыдно и впредь – неповадно.

    Чем могу я подругу утешить?
    Лишь обнять, приласкать, приголубить?..
    Или, попросту, чутко и нежно
    Поцелую горящие губы!
    Может выйдет, «как молвил Гораций»:
    Заболеть, чтобы стала ты снова,
    Как вчера, танцевать и смеяться,
    И была – совершенно здорова.
    (05.07.06 - 18.11.09)г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (20)


  4. Олеся Малинська - [ 2009.11.19 12:20 ]
    Сон це чи сонце?
    Запах такий, мандариново-терпко-п’янкий.
    Шепіт дощу за вікном заколисує долю.
    Барви мережаних хвиль й порожЕвілих мрій,
    Ніжно лягають легеньким туманом додолу .

    Так випадково зустрілися в снах навесні.
    Так невгамовно сплелися докупи вустами.
    Так вдвох зомліли в чеканні красуні-зими,
    Що по щоках розтеклися зірками,
    по небу – морями,
    по суші – дощами,
    по сонцю – сльозами.
    Чи… все навпаки?

    Запах такий, мандариново-терпко-п’янкий,
    З серця полине крізь білі фіранки в віконце.
    Бісер нитками нашитий на кінчики вій.
    Я прокидаюсь. Не знаю: це сонце чи сон це?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  5. Роман Кисельов - [ 2009.11.19 11:42 ]
    Ча-ча-ча
    Поїду надовго, поїду далеко,
    мені одчáю не позичать.
    Покажи мені шлях, лелеко.
    (Правда, грошей не вистача.)

    Із дорогами буду радитись
    і речами – нехай навчать,
    де найти заповітну радість,
    із якої колись почав.

    Світе, не тіш мене сном і ладаном,
    не розчавлюй, а виручай,
    не дивись так убого й латано,
    не шепчи мені «вибачай…».

    Якось я у вагоні темному
    після чарки замовив чай,
    і так любо у сні недремному
    синій вітер мені звучав.

    Ніби ангел у сивім промені
    від початку не кидав чат,
    а довкола плямисті олені
    срібно дивляться і мовчать.

    І кохання – волога прана,
    а не чарів отруйний чад,
    ніби любить моя кохана,
    ніби я її не втрачав…

    Тільки казали люди певні,
    що пручайсь або не пручайсь –
    не вгамуються наші кревні –
    демон простір і демон час.

    Ваша правда, Іммануелю –
    навіть чай іще не прочах,
    а життя силікатним клеєм
    знову скліє в моїх очах.

    Гроші прúйдеться позичать.
    Покажи мені шлях, лелеко!
    Хай дірчáвіє ця печать –
    поїду надовго, поїду далеко!

    Сірий поїзд у пíтьмі мчав:
    ча-ча-ча…

    07.ХІ.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  6. Іван Зубар - [ 2009.11.19 11:34 ]
    ...несподіване
    ...У сяйві місяця сріблястім
    у круговерть пішли світи...
    Гірке оце неждане щастя–
    в житті моєму знову ТИ...

    Давно ж у мене є дружина,
    горянко мила, відпусти,–
    чіпка й колюча, мов ожина,
    любов гріховна...
    Тож прости.


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.42) | "Майстерень" 5.38 (5.35)
    Коментарі: (18)


  7. Володимир Єременко - [ 2009.11.19 11:44 ]
    Пальто
    Минає час... Моє нове пальто
    Зносилося, хоча усе ще гріє
    Фасон старий і час його пройшов
    І тіло прагне зовсім інших ліній

    Нове вдягаю, в дзеркало дивлюсь
    Не буду вже таким, як у старому
    Чомусь радію, а чогось боюсь
    Не знаю, як ходитиметься в ньому

    Старе не викидаю – збережу
    У шафі, де роки, події, мрії...
    Колись під настрій може одягну
    Або, закутавшись, у споминах погріюсь


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (13)


  8. Віктор Ранній - [ 2009.11.19 09:21 ]
    Тобі
    Букет троянд тобі дарую
    І хризантеми запашні,
    Прекрасні айстри вже готую,
    Та найгарніша квітка - ти.

    Дарую золото й платину,
    Смарагди і бурштин - тобі.
    Ще й білосніжную перлину,
    Та найкоштовніша - це ти.

    Для тебе пахощі всі світу
    І полонини, і ліси.
    У невідомість плинуть ріки,
    А повелителька їх - ти.

    Тобі одній лиш сонце світить,
    Для тебе небо голубе.
    То чи зумієш ти помітить,
    Що все найкраще - це твоє?

    1997


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Віталій Дудка - [ 2009.11.19 06:40 ]
    ****
    Вставай, вставай бездельник чертов!
    Только привык сидеть и ныть.
    Всегда ты будешь третье-сортным,
    И за теченьем будешь плыть.

    Если в себе ты сил не ищешь,
    Глаза стараешься закрыть.
    То гнить тебе на самом днище,
    И дальше яму себе рыть.

    Не хочешь прямо пред собою,
    Поднять суровый, твердый взгляд!?
    Тогда оставь же поле бою.
    Ведь ты стреляешь невпопад.

    И собираешь слабых духом,
    Вместо отважного мужья!
    Патроны заряжаешь пухом,
    И нет курка,
    у твоего ружья....

    Дудка В.Р.
    Лубны ХIV.ХI.IХ.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  10. Юлія Івченко - [ 2009.11.19 02:53 ]
    Два ангели.
    Два ангели схилились над тобою,
    І зберігають твій тендітний сон.
    І теплим молоком біжить дорога,
    І колискова, наче камертон,
    І плоть , і кров дитячу заспокоїть.
    Два ангели даровані від Бога…

    Рожева п’ятка заворожить душі
    Двох ангелів, що з простирадел крил
    Тебе зробили ружою вітрів.

    Пелюшки із пір’їнок… Ангел – Мама:
    Тобі постелить вишитий рушник,
    І перший крок , неначе вхід до раю,
    І перший злет бажання до зірок,
    І мови кредоносної квітник
    Вона тобі під серце загортає.

    Два ангели дарують жбанки ласки,
    І ласощі дощів, і поцілунків лоскіт,
    І шепіт найріднішої підказки…

    Твій ангел другий – ясне сонце Тато:
    Світ подарує на долонях мужніх,
    Пробудить в тобі справжнє перше я.
    І побудує істини потужні,
    Допоки плід на гілці очки мружить
    Дорогоцінні татові знання.

    Два ангели творили чудеса.
    Чесали кучері й потилицю чесали,
    А час летів, а часу було мало…

    Ти їх обрав, то ж і прийми, дитятко,
    Ці дотики тепла й довічної любові,
    Що жовтим батиком на чисту сходить воду..

    Два ангели … Два виміри терпіння,
    Яким тремтить душа червоними півнями
    Твого життя.
    Це рідні тато й мама.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  11. Анна Малігон - [ 2009.11.19 02:09 ]
    ДІТЯМ ІЗ ЧОРНИМИ РЕКВІЗИТАМИ
    Цікаво, а що їм сниться, дітям із чорними реквізитами,
    дітям без ваги і волосся?

    …Їм сняться уривки прожитого…
    нібито справжній сніг торкає долоні лоскітно
    ніби приходить вірний покидьок Санта
    із благодійної акції
    ніби створюють «скриньку бажань» на сайті
    і бажання збуваються.



    …- Подаруй мені свої чотки, щоб пальці гуляли.
    Коли полетиш до Ізраїлю, буду за тебе молитись.
    - Думаєш, допоможе? Смерть не надуриш нулями…
    Зате маю тепер батьків - італійців.

    - Ти чула… вночі… як тужили дерева нашого саду,
    торкалися вікон, ламали холодні руки…
    - Я житиму, житиму! Буду про все писати,
    коли запозичу кров і куплю перуку.



    Цить, не плач.
    Увімкни приймач.
    Ходять круки стежками мокрими.
    Діти сидять над уроками.
    За садом – межа.
    За межею – іржа…
    вий вітер, іржавий світ.
    Не покине палату жах
    Не озветься блідий сусід.
    Тонко входять еритроцити
    із тромбоцитами
    до нового житла
    де бракує тепла
    і посходили цифри…


    Лікар творить діагнози. Творить дива
    значно рідше… Одначе на два
    множить кожен хабар, і латає людей,
    і літає, літає, і чує:

    біля хворих вікОн
    ходить сон-леприкон.
    Лікар повен ідей:
    він клепає закон .

    І закон не працює...



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  12. Ян Джерельний - [ 2009.11.19 00:06 ]
    гемікранія
    А чи тебе спіткають сльози Левія Матвея?
    Що не Вар-Раван ти - вже вища благодать,
    добра людина...вибач, Ігемоне.
    Між вухами - то кволості печать.

    Ти не тягни своїх підвладних ножиць
    до кореню усіх людських проблем.
    Гордієвих вузлів ще більше ніж художників, -
    людині - людське, юді-юдське, слему-слем.

    Ти вже давно забув для чого і кому ти тут.
    В очах (крім болю) крапля бангівських думок.
    Тремтить рука, твій кут - стоячого болота кут.
    Життя твоє - пустоти. Не урок.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  13. Михайло Закарпатець - [ 2009.11.19 00:41 ]
    Ще не час
    Руками я зберу докупи хмари.
    Дмухну легенько. Глянь – ось піде дощ.
    Хмаринкам-вівцям - саме час в кошару.
    З веселки на вечерю буде борщ.

    Напевне, вже пора світити зорі,
    а місяць сірники десь заховав.
    Ми не знайдем їх в місячній коморі,
    облиш – достатньо світла від заграв.

    Замовлю джаз у цвіркуна-музики.
    Побачиш – я прекрасний танцюрист.
    А до десерту в ніч багатолику
    - незоряного неба чистий лист.

    На ньому ми напишемо поему -
    не про любов. І навіть не про нас!
    Про це скажу на вушко я окремо.
    Ще потерпи хвилинку...
    Ще не час...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  14. Олеся Овчар - [ 2009.11.19 00:15 ]
    Місце зустрічі примар
    Старенька вуличка, де місяцем – ліхтар,
    Бруківка зоряна, надщерблена жалями.
    Це - місце зустрічі закоханих примар,
    Це - місце зустрічі натхнення і нестями.
    Це - лабіринти неіснуючих слідів...
    Хіба ж сліди лишають кроки безтілесні?
    Ніхто самотній ще сюди не долетів.
    І жодні не дійшли гіркі дороги хресні.
    Бо це омріяний куточок Світу Двох.
    Коли не вистачає слів для покаяння,
    Із тіл без жодних докорів й тривог
    Примарами до ліхтаря летять бажання.

    Старенька вуличка – останній долі дар
    Для наших гордих неприкаяних примар.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (28)


  15. Михайло Закарпатець - [ 2009.11.18 23:16 ]
    Напій-світанок
    Не обіцяй жагуче і нестримно,
    не обнімай, як вчора уві сні -
    бо вип'ю я без жалю, безупинно
    до дна твої джерела чарівні.

    Ввійду в твій храм, як воїн Афродіти
    і заберу в полон палкі вуста.
    Я здатен нас обох запропастити,
    та нас твоя врятує чистота...

    Я можу бути ніжним. Чи брутальним.
    Ти спопелиш, чи ляжеш біля ніг -
    очистить все твоя душа криштальна
    цнотливо-пломеніюча, мов сніг.

    Я нею вмиюсь, як морозним ранком,
    і, наче сіль - у тобі розчинюсь,
    щоб знов твоїм напитися світанком,
    яким, мабуть, ніколи не нап'юсь...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  16. Юрій Лазірко - [ 2009.11.18 23:13 ]
    Тієї любові таїна
    (Пісня)

    Птахою голос –
    коли вимовляю твоє
    повне любові,
    терпкого бажання ім'я.
    Серцебиттям
    на розталих устах віддає,
    ніби життя
    пригортає до себе земля.

    Струнами ліри,
    на видих, вібрують слова –
    пригорщі віри,
    мов руна тривог золоті.
    В нотах моїх
    відголосся твоє ожива
    тихе, мов сніг
    на Різдво, мов ікона в куті.

    З пам'яті крила –
    складаю, стрілою політ,
    де розгубились
    до неба лелечі ключі,
    де почуття
    нерозбиті, гарячі, незлі,
    у джерела
    не всихаються жили п'ючи.

    Я осягаю
    небесну твою теплоту,
    як досягає
    рука мідяка. Ми удвох,
    бо проросту
    крізь каміння, пісок, у сльоту.
    Тихну, та стук –
    ніби час... припадає...Різдво.

    18 Листопада 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (22)


  17. Іван Редчиць - [ 2009.11.18 19:30 ]
    СОНЕТ-РОНДЕЛЬ
    Виходжу радісний з Майстерні,
    Я нині славно потрудивсь.
    Як дід і прадід мій колись,
    Невтомно й щедро сію зерна.

    І хоч сьогодні я втомивсь,
    До зір ясних сягнув крізь терни.
    Виходжу радісний з Майстерні,
    Я нині славно потрудивсь.

    Хай лине серце до роботи,
    Я не боюся втоми й поту,
    Летить душа у синю вись.

    А юнки скрізь такі модерні!
    Виходжу радісний з Майстерні,
    Я нині славно потрудивсь.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  18. Костянтин Мордатенко - [ 2009.11.18 18:12 ]
    Неділя
    А до мене уночі
    прийшли вірші,
    за життя що написав:
    кращі, гірші;
    чую: спадщину мою
    ділять…
    Вірш сказав один, що вмру я
    в неділю,
    А малесенький вірш
    тихо плакав:
    «Він за батька мені був
    і за матір», –
    говорив все як є,
    в тому ж дусі…
    В мене серце зупинилось –
    проснувся…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  19. Віталій Ткачук - [ 2009.11.18 18:29 ]
    ледвезелий супротив саду
    ледвезелий супротив саду
    теології зими
    за риштуванням рештки крони
    псалмитує замерзле стадо
    безголосої луни
    у верховітті заборони

    осеніє говінням груші
    і розп'ятістю лози
    цей жовтень кришить обладунки
    сухоти дощовито сушить
    ліщинових зве музик
    щоб грали промені малюнків


    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  20. Іван Редчиць - [ 2009.11.18 18:00 ]
    ОЛИВА РАДОСТІ
    & 15 &

    & 15 &
    Прошу, оливи радості налий
    В мою небесну душу аж по вінця,
    Не вартий сум щербатого червінця,
    Бо він завжди набридливий такий.

    Почни грозу в цей теплий вітровій,
    І не дивись на мене, мов чужинця.
    Ти чуєш, весно? Принеси гостинця,
    Хай бубна грому грають марш гучний!

    Я до світанку слухатиму зливу,
    А ніч за нами йтиме навздогад.
    Егей, вітри пора будити ниву!

    Я вийду вранці в яблуневий сад,
    І посміхнувшись радо сонцю-диву, –
    Настрою ліру на весняний лад.
    1995


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  21. Віктор Ранній - [ 2009.11.18 17:53 ]
    В Тетянин день
    В Тетянин день тобі бажаю
    Не зачерствіть у плині днів,
    Черпати світ чуттів безкраїх
    І не пізнати більш жалів.

    Щоб ти цвіла, спекотним літом
    Давала затінок душі.
    Чарівним, білосніжним квітом
    Щоб гнала думи всі журні.

    Вінцем краси кохай сповита,
    Жадана будь. Життям налита
    Крокуй повз чорний смерті рій.

    Лети до хмар, сп'яніла щастям,
    Не дайсь в полон гріховним страстям
    І низько падати не смій!

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  22. Віра Шмига - [ 2009.11.18 17:59 ]
    ЛІЖКО БіЛЯ ВіКНА
    А сьогодні я загорнулася,
    Ніби в мамину любу хустку
    В день шовковий,
    і здивувалася,
    Що приплутали павутинки
    Кульку сонячну до ялини,
    І посивіли скроні золотом,
    Тополині та ясенові.
    На блакитному полі шибки
    Давніх слів ожили краплини.
    Так незвично зраділа тілу,
    Й молоку в лікарняній склянці.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  23. Ян Джерельний - [ 2009.11.18 16:33 ]
    мові (з любов'ю )
    Піди нажрись розбий себе об голову -
    іржава ружінь рожжевріє світ.
    Я пам'ятаю тебе милого і кволого:
    зроби з цим щось
    і не сором весь людській рід.

    Дорозкоти камінням кедрових кульбітів
    картонні килими у коренях кишок.
    Доочитай цю повість щирих неофітів -
    і з надлишків зіткай свій власний килимок.

    Розмруж рожеві ржання ранніх вражень,
    заріж життя... і напиши закон.
    Залізом лізь у вирій навантажень,
    лягай лугами... твоє ймення - Легіон.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  24. Віталій Ткачук - [ 2009.11.18 16:43 ]
    ***
    прибережи
    на пам'ять береги
    прощальну сіль, залежану в обіймах
    над вороттями - птаховіст недільний
    тримай нестримність
    вістрям догори
    заселять хвою
    люди і лади
    спливе вода, закупана опісля
    нахресний герб стирного позамістя
    лиш на терези мандрів не склади
    Тереза милосердна...

    2002


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (12)


  25. Микола Левандівський - [ 2009.11.18 15:31 ]
    Акро-антагонізм
    Сміх

    Милозвучний до

    Інь, а

    Тепло і

    Твердість до

    Янь.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (16)


  26. Олеся Малинська - [ 2009.11.18 14:18 ]
    Невже тобі шкода для мене слова?
    Мікстура часу видихалась вже.
    Залишила прострочені пігулки.
    Підстав скоріш мені своє плече,
    Бо вже немає іншого рятунку.

    Затихли згуки вранішнього неба.
    Злягли від щастя аркушем в куток.
    Я промочила ноги, от неглеба!
    Тепер п’ю чай й малиновий сироп.

    І димний смуток осадом на дні
    Заліг. Цукерка завалялася в кишені.
    Я не дивуюсь цвілій новизні,
    Немає болю і джмеля у жмені.

    І карамельок за щоками тихо
    Я не тримаю. Ми ж тепер дорослі.
    Чого ж такі чужі тепер на лихо?
    Чому думки розгублено- відносні?

    Мій друже, час, повір, невпинний!
    У тебе – донька, а у мене – син.
    Ми теж були малі, та швидкоплинне
    Життя пульсує сіткою судин.

    Підстав скоріш мені своє плече.
    Бо втома добиває вечорова.
    І слід від сліз так боляче пече...
    Невже тобі шкода для мене слова?





    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  27. Олена Осінь - [ 2009.11.18 14:36 ]
    Забарилася
    Студеніють вітри, заметілі жбурляє небо,
    А у неї в очах захмелілий, співочий розмай,
    І заквітчаний сад, і вона – зовсім юна Геба,
    І летять журавлі у її світлоокий край.

    В тім краю зорецвіт, і наяди в озерній гладі,
    І вальсує над ним чарівний яблуневий квіт,
    І щаслива весна в сніжно-білім легкім наряді
    Лебединим крилом обійма заряснілий світ.

    Заблукала у снах, заросилася в зелен-травах,
    Розлетілась на пісню - відлуння дзвінке в гаю.
    Відпустила вінок. І на зимних тих переправах,
    Загубила сльозою тернову любов свою.

    Ти її не буди, не тривож її мрій, не треба.
    Ні доріг, ні стежок, все барвінками, навпрошки.
    Запізнілий розмай… Та вона – вічно юна Геба.
    Десь на березі Гангу заснули її роки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (13)


  28. Юлія Фульмес - [ 2009.11.18 13:38 ]
    Йосиф
    І все ніби похапцем, вирвано із контексту:
    Перепис, дитя, голоси, смоківниці, хамсин...
    А він за покликанням, так, роботяга, тесля,
    А він не готовий до надто різких перемін.

    Чи зможе прийняти до хати її, чужинну,
    Чи зможе пробачити погляд кудись до хмар?
    А так би хотілося мати міцну родину,
    Порядну родину як сотні гебрейських пар.

    Однаково сходить правдиве зерно і кукіль
    На полі господаря. Господи, не відвернись,
    І навіть якщо не дозволиш діждатись онуків,
    Ізбав від можливості бачити підняте ввись

    Нетесане дерево, грубу роботу ката,
    Нетесаний світ, що від блуду засох на очах.
    А, може, така професійна його заплата:
    Коритися болю, що скалкою в серці застряг.

    ...І все ніби похапцем, вирвано із контексту:
    Капличка, паломник, вечірні молитви цикад...
    А місця забракло у новозавітному тексті,
    Йому, персонажу із циклу різдвяних коляд.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (19)


  29. Михайль Семенко - [ 2009.11.18 13:36 ]
    XVI
    Пане Вороний! Коли Ви перестанете
    вже ходити у вибиваних штанях?
    се дивно, але невже Ви не почуваєте,
    що літом просвіщаєтесь на санях?
    і нам (як Вам) осточортіли зорі–очі,
    й очі вже давно пора кинути озорювать,
    та й панянки до зорь вже не такі охочі –
    невже Ви відмовляєтесь палкі серця покорювать?
    Пане Вороний! Пора вже скинути онучі,
    бо ж по містах – хоч яких – все ажур.
    і так нудні Ваші гаї та дніпрокручі,
    як почуття щирих українських шкур.
    Пане Вороний! Я бачу Ви сього й не почуваєте,
    хрещатикуючи серед літа – ха, ха! – в санях
    але все ж… невже таки не перестанете
    у вибиваних ходити штанях?
    Київ. 1914.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  30. Валерій Голуб - [ 2009.11.18 12:25 ]
    ТОЙ ДЕВУШКЕ

    Сказали: не споешь ты за Ротару.
    И внешностью ты тоже… не Алсу.
    А барды дворовые на гитарах
    Бренчат вовсю про девичью красу.

    Забытой сиротою в этом мире
    Бредешь одна-одной в людской гурьбе.
    Твои неидеальные кумиры
    Другим цветы дарят, но не тебе.

    Готова ты простить и небреженье,
    И грубость – остроумье дураков.
    От пошлостей отчаянно краснея
    Несешь как крест надежду на любовь.

    Свою тоску доверишь только скрипке,
    Полузакрыв движением смычка
    Ту милую, чуть грустную улыбку,
    И романтичность в розовых очках.

    - Сожги свод правил! Стань бойчее, злее -
    Советы получаешь ты порой.
    Но мир с тобою чуточку теплее.
    Прошу я: не меняйся. Будь такой.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  31. Віктор Ранній - [ 2009.11.18 11:56 ]
    Зимой
    В сугробе ветер тихо замирает,
    Укрыло снегом иву у реки.
    Селенья птиц, поющих глашатаев,
    И те прозябли, словно старики.

    Под коркой царства ледяного
    Лежат осенние цветы -
    Среди пространствия седого
    Глаза застывшей красоты.

    Прохожий голос, не нарушь
    Той тишини, что не смолкает.
    В уютном гнездышке из стуж
    Зимой природа отдыхает.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  32. Віктор Ранній - [ 2009.11.18 11:45 ]
    Тюльпан
    Ты так чудесен, мой тюльпан.
    Хоть одинок - зато любим.
    Ты гордо красишь свой стакан,
    И не узнают, что раним.

    Ты так строен на тонком стебле,
    И дивны алы лепестки.
    Жаль, что художник где-то дремлет,
    Ведь краски ночи так мягки.

    Твой нераспущеный бутон
    Скрывает тайну красоты.
    Но станет плевелом пион,
    Когда ее откроешь ты!

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  33. Володимир Єременко - [ 2009.11.18 11:35 ]
    ***
    Нас гріє сонце та лякає темінь
    Нас живить правда та знесилює брехня
    У серці кожного довічно йде молебінь
    Ніким не програно ще битву за буття!

    2004


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (6)


  34. Михайло Карасьов - [ 2009.11.18 11:51 ]
    Осінь.

    Сплелися у суцвіття кольори:
    Зелені сосни, клени різнобарвні,
    Червона груша і яскраво-жовті
    Стрункі берези.
    Старезний дуб свою брунатну крону
    Розкинув серед них під небом синім.
    Темночервона
    Горобина, в котрої кетяги,
    Немов краплини крові,
    Завмерла край дороги самотою.
    Без сонця світиться осінній ліс.

    Всяк-кожен вбрався ув осінні шати,
    Щоб спалахнуть і в зиму вирушати.

    * * *


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  35. Володимир Єременко - [ 2009.11.18 10:48 ]
    ***
    В твоїх очах минуло літо
    З них тихо крапають дощі
    Зів”ялі квіти, як на лихо,
    Тобі поки що дорогі

    Чекаєш сонця, тішиш мрії –
    Ще будуть доторки, слова...
    Бабине літо... в скронях іній
    А потім замете зима...


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  36. Олеся Овчар - [ 2009.11.18 09:50 ]
    Пиріжок від Мишки
    – Мишко, Мишко, де була?
    – У пекарні край села.
    – Що робила, моя люба?
    – Пиріжки пекла у грубі.
    – Ну а з чим, скажи мені?
    – Із сирочком. Ой, смачні.
    – А даси один на пробу?
    Мишка в кошичок: Ой, пробі!
    Каже з виглядом сумним:
    – Ет, зостався лиш один...
    Але я тебе вгощу,
    А собі іще спечу.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (17)


  37. Федько Халамидник - [ 2009.11.18 09:46 ]
    міські етюди
    В тумані світло світлофорів
    О шостій ранку.
    Це місто – безнадійна пастка
    Вже на світанку.
    Металопластикові сяйво
    Міського світла,
    А нижче десь на сотню метрів
    Шугають мітли
    П’яничок-двірників нової ери.
    Та під під’їздом щось пи*дять
    Пенсіонери.
    Так розташовані компактно
    Міські квартири,
    Кімнатки у незмінному форматі -
    Три на чотири.
    Чи сенс в недопалку –
    Столичній пуповинці,
    Що їх ногами розгрібаєш
    На зупинці.
    Меланхолійно у метро
    Заткнувши вуха…
    Тут кожен в натовпі
    Якусь гидотну слуха.
    Щоб захиститися від
    Нападів нудоти
    Й не чути голос жодної сволоти.
    Кинутий на поталу
    Моніторам,
    Бігбордам, турнікетам,
    Коридорам,
    Так само і додому
    Чешеш містом,
    Єдиним рідним
    І таким же ненависним…

    23.10.09


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Коментарі: (1)


  38. Федько Халамидник - [ 2009.11.18 09:04 ]
    в эту ночь
    В эту чью-то туманную ночь
    Ловишь камерой след от машин.
    Вряд ли кто-то остаться не прочь
    До утра там, ничем не страшим.
    У тебя, верно, тоже есть дом,
    Или, точно, хотя бы ночлег,
    Где-то в городе далёком том,
    Где давно уже грязный снег
    Тротуары укутал небрежно –
    Не узнать больше улиц привычных,
    И сияние вод прибрежных
    Стало холода лёгкой добычей.
    Мы с тобой удивительно долго
    Продолжаем наш путь в бесконечность.
    Не отпустит меня этот город –
    Мы друг в друге остались навечно.
    Это дом мой второй, безусловно,
    Только первого вовсе не было.
    Мы друг друга на память помним,
    Молча пишем историю небыли.
    Там, в такую же ночь, фонарями
    Дышит небо искусственно гордо
    Над искусственными тополями
    Самого неподдельного города.

    9.11.09


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  39. Федько Халамидник - [ 2009.11.18 09:27 ]
    абстрактно до реальних персонажів
    Після пляшки горілки
    Якусь слиняву гидоту
    Ти напишеш, як завжди
    На своїй веб-сторінці.
    З перегаром, замішаним
    Із запахом поту,
    Ти народиш зізнання
    Неіснуючій жінці.
    Малолітні шмаркачки
    Читають замріяно.
    Ліплять смайлики скрізь,
    І зітхають у захваті.
    Так, цільову аудиторію
    Тобою отримано,
    Міг би й фільми знімати
    З хепі-ендом на Заході.
    Й кожна соска подумає:
    «То ж, мабуть, про мене!»
    Й буде все вихилятися,
    Крутити сракою.
    А тобі вже навколо
    Все сіро-зелене,
    І сорочка від пуза
    Із штанів вискакує.

    24.10.09


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  40. Віталій Білець - [ 2009.11.18 09:42 ]
    Тиша
    Тиша дрімка. У таке безгоміння
    Чуєш вечірніх вогнів мерехтіння,
    Мовиш у думці в цю трепетну мить:
    «Тиша… О як вона мрійно мовчить !»

    Як мелодійно пронизує спокій
    Далеч, посіяну в тиші глибокій,
    Як половіють небесні лани
    Зоряним збіжжям краси-вишини.

    Тиша оспала, тривка, зорепадна,
    Пісне беззвучна, стихіє розрадна,
    Поро мрійлива у шаті нічній,
    Дай свого дива тій днині гучній.

    Дай у обіймах твоїх відпочити,
    Серце покоєм святим окропити
    Під миготінням спливаючих свіч
    Доки над світом красується ніч.

    Тиша мовчка, у таке безгоміння
    Чуєш небесних світил шепотіння.
    Мовиш про себе в цю зніжену мить:
    «Тиша у серці моєму бринить».


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  41. Віталій Білець - [ 2009.11.18 09:54 ]
    Вечір
    Я знов дивився у вікно
    Як тихо гасне вечір,
    Як поглинає горизонт
    Ясне світило дня.
    Як перші зорі у сумній,
    Тьмяніючій далечі
    Вдягають небо у нічне,
    Розкішне убрання.

    Я знов у роздуми поник,
    У мріях розчинився,
    Гримку, буденну метушню
    Втопив у забутті.
    І раптом в серце з висоти
    Потік натхнень полився,
    Вихлюпуючи в тишину
    Мотиви золоті.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  42. Іван Редчиць - [ 2009.11.18 09:16 ]
    ОЛИВА РАДОСТІ
    & 14 &

    & 14 &

    Настрою ліру на весняний лад,
    І від твоїх пісень – я захмелію.
    В Ємільчине приїдь чи в Новоград,
    І подаруй житомирцям надію.

    Не мислю України без рулад,
    Її душа без пісні зачерствіє.
    І багатьом буває невдогад,
    Чого народ на доброту маліє.

    Столичних подарунків не вези,
    Лише пісень не розгуби в дорозі,
    Та голос бережи свій чарівний.

    І не соромся щирої сльози,
    Щоб серце не стомилося в тривозі, –
    Прошу, оливи радості налий.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  43. Данчак Надія Мартинова - [ 2009.11.18 09:07 ]
    УКРАЇНСЬКА МОВА
    Українська мова, ти така чудова,
    Два слова , пісня ллється нова,
    У глибину, у душу проникає, а серце,
    Чарівність, ніжність обгортає...

    Ти не проста, божественна, свята,
    Бо Богом нам дана - творити, жити.
    На крилах піднімає до небес вона,
    Своєю ніжністю, спонукає нас любити...

    Слова із серця, з глибини душі,
    В рядочок виростають, у стовпець,
    І бризками сльози, алмазом - словом,
    Грають, як чистою водою душу омивають...

    О, рідна мова, наснагу ти даеш і силу,
    І міцність маєш,честь,порядність,"рацію",
    Словами ніжність віддаєш та ласку,
    Народ об*єднуєш в єдину сильну націю...


    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (4)


  44. Марина Франчук - [ 2009.11.18 08:31 ]
    ***
    З мокрих скелетів
    Поснулих дерев
    Капало сновиддя осені
    Просто за комір
    Де тепла шкіра
    Пахне гірко
    Терпким плодом глоду
    І невловимо-солодко –
    майбутнім тлінням

    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (4)


  45. Леді Ней - [ 2009.11.18 07:47 ]
    ТРАПЕЗА ОСІННЯ
    Доливаю каву в молоко туману,
    Додаю ванілі й цукор у напій.
    Листям опадають звуки фортепіанні,
    Й сиплються сніжинки осені з-під вій.

    Надіп‘ю із чаші золотого щему,
    Холод розіллється вивільнить жагу.
    Трапеза осіння наша по-окремо.
    Замерзає вечір в ранньому снігу.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)


  46. Сонце Місяць - [ 2009.11.18 06:00 ]
    moonset
     
    Сковзне за край-обрій
    ключем загубленим
    магічний маятник
    легкий вітрильник

    краса пілігримів
    відвагою повних
    у царство еолове
    безпам’ятний ладан

    зречеться речей
    віддячиться небом
    солоний безслів’ям
    солодким жахом

    кохання птахом
    свічадом очей
    за вищу ніч
    у звичне ніде







     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (14)


  47. Володимир Гнєушев - [ 2009.11.18 00:57 ]
    ***
    Я не люблю, коли «круті» автівки
    З калюж на мене хлюпають водою.
    Терпів і гірше – постріли з гвинтівки,
    Але ж в чалмі був снайпер, з бородою,
    І я не гніваюсь на нього, він правий:
    Я без запрошення прийшов, ще й з автоматом…
    А тут – я вдома, опонент тепер новий:
    Сумнівний бізнес, дружба з депутатом,
    Престижний позашляховик,
    Коханки, вілли… – він відбувся!...
    А сором – непомітно якось зник,
    А потім так і не вернувся:
    Пропав, пішов, як кажуть, прахом…
    Мораль читати – лиш смішити!
    Єдине – замінити сором страхом,
    І страхом цю «мажорність» заглушити.
    «Ой, не гуманно, авторитаризм!…» –
    А ти бур’ян виполюєш гуманно?
    Щоб він чеснот не втратив і харизм,
    Ще й усміхався широкоекранно?
    Не так! Під корінь ти його січеш,
    Чи гербіцидом атакуєш зілля!
    Інакше що посіяв – не пожнеш,
    Бо згине прорість від твого безсилля!
    Рік-два – і зникне твій город,
    Предмет пишання й годувальник!
    Фаст-фудівський бігмак чи бутерброд –
    Останній і не кращий рятувальник…
    А що бур’ян? Розквітне, проросте,
    У кожну грудку пустить метастази,
    Йти з ним на компроміс, повір – пусте,
    Домовленості – це порожні фрази.
    «Бур’ян-Мажорів» зупиняє страх,
    Хотів сказати, що перед Законом,
    Та не скажу, бо Зваричі в судах
    Живуть за «посівальницьким» каноном:
    Їм возять збіжжя в кейсах, в портмоне
    І рясно засівають кабінети.
    Хто був щедріший – того вирок обмине,
    Хто ж недодав банкноти чи монети –
    Той начувається, відчує, що закон –
    Це річ «сувора, але справедлива!»
    Такий він, «посівальницький канон»,
    І суть його нечесна і зрадлива…
    …Старію, видно. Збився на повчання,
    Зухвало критикую всіх підряд,
    Але ж, по суті, моя хата – крайня,
    Не комуніст я і не демократ,
    Розчарувався в кольорах партійних,
    Не вірю жодному з керманичів-месій,
    Які, не знаючи азів хрестоматійних,
    У владу пнуться, де у шані та красі,
    Нас запевняють, що вони дорогу знають,
    Яка веде прямісінько у рай…
    У «Ламборджині» й «Бентлі» посідають
    А нам гукнуть: «Народе, доганяй!»
    …Так, знову я тужу й моралізую.
    Пора завершувати цей душевний щем,
    Бо, може статись, так нафантазую,
    Що й не згадаємо ми разом з читачем,
    З чого розпочали оцю розмову:
    Думки – як півзабуті грамплатівки,
    Що на подряпинах повторюються знову…
    А я не хочу ще раз про автівки,
    Які, забрьохавши усіх, гарцюють браво…
    …Вгамовуюсь. Про кулю із гвинтівки
    Лиш Юра Кравченко згадати має право…

    Але це інший вірш, якого ще нема,
    Афганська муза – не за викликом дівчисько,
    Чи буде вірш – гадати тут дарма:
    В Луганську ж Юрій, а я в Рівному – неблизько…

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (20)


  48. Інна Нежуріна - [ 2009.11.18 00:57 ]
    З циклу "Заміжні вірші"
    Спориші запищали курчатами –
    Наче й думка до літа котиться...
    ...ти мене вже не прийдеш сватати
    пожовтіли вербові котики...

    розпустилися коси-китиці...
    стиглі-стиглі – під хустку просяться
    протираємо сум на ситечці
    з хати в хату плітки розносимо


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (7)


  49. Валерій Голуб - [ 2009.11.18 00:47 ]
    Ображений « праведник ».


    І день і ніч біжу, біжу,
    кручусь, як вентилятор.
    В портфелі тисяча адрес –
    рекламний я агент.
    Усе в диму – не вулиця,
    а газогенератор!
    На розі пробки розгрібає
    очманілий мент.
    Димлять жінки й чоловіки,
    і хлопці, і дівчата,
    Таксисти і артисти,
    і члени їх родин.
    В колясочках, прокурені,
    попискують малята,
    А мами, замість сосок,
    видихають нікотин.
    Та не паліть на вулиці!-
    задихано волаю–
    Для цього є квартира,
    балкон, чи туалет.
    А то, як в тубдиспАнсері,
    цей кашель дошкуляє,
    Руйнуючи мій бізнес -
    ПРОДАЖ СИГАРЕТ.




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  50. Інна Нежуріна - [ 2009.11.18 00:26 ]
    ***
    Ким у пам’яті залишитися?
    Шито-вишито, пережито вже…
    Чорним полем, червоним літом…
    Та чи будеш ти мною снити?
    Догоджати гостинцем гостеві?
    Застеляти бажання постіллю?
    Косять долі у зелен-пахощах…
    Та чи буду кохати так іще?
    Щоб стелилися гладдю-хрестиком
    Вишивані мої пестощі.
    Лестить ніченька неприховано.
    Та чи буду ще зачарована?
    Не відкривши тебе – не викрию,
    Витру, витрушу зайву витримку
    І по-вінця наллюсь ніжністю.
    Ти повіриш. А я – звикла вже…


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1411   1412   1413   1414   1415   1416   1417   1418   1419   ...   1829