ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Михайло Карасьов - [ 2009.11.11 10:47 ]
    Літо.

    Галявина на схилі в нетрях лісу.
    В спекотному повітрі запах хвої,
    Розморено дрімає різнотрав’я,
    Спада без вітру тополиний пух.

    Поміж дерев від сонця світлі плями.
    Завмерла над поляною теплінь.
    Тремтить повітря.

    Злетів із квітки чорно-жовтий джміль,
    Подався вбік, над іншою зависнув.
    Весь сам в собі, не в змозі він порушить
    Дня літнього ліниву непорушність…

    Метелик невагомо промайнув.

    З блискучим пір’ям на боках і спині
    Усілась зграя сойок на ялині
    безцеремонно.
    І верещать!

    Та ось знялися сойки й полетіли,
    Вернулась тиша.

    . . . . .




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (3)


  2. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.11.11 10:00 ]
    * * *
    Не ліпиться розбита ваза,
    Мовчить зашторене вікно,
    Не чуються бездумні фрази,
    Не виліковує вино.

    Безсило погасають квіти,
    Обірвані із клумб завчас.
    Що ще хотів би зрозуміти
    У мій не мій безчасний час?..

    … Все усвідомиться по всьому.
    Чи зокрема, чи взагалі…
    Марудить світом невідоме
    В обіймах неба і землі.

    1993р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (2)


  3. Віталій Білець - [ 2009.11.11 10:08 ]
    Нічний ліхтар в сумній далечі
    Нічний ліхтар в сумній далечі
    В сонливу мряку світло тче.
    Ти йдеш до нього, а на плечі
    Темрява збурена тече.

    Ти йдеш до світла. З кожним кроком
    Все ближче й ближче до мети.
    А ніч моргає чорним оком,
    Шле легковії дрімоти.

    Ти йдеш, минаючи примани
    Розсипаних по світу снів
    Туди, де сонячні фонтани,
    Бурлять. Де любо заяснів

    Жаданий день, де благоденство
    Проймає щастям кожну мить,
    І Правди вічне верховенство
    Над всім, без винятку, царить.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  4. Віталій Білець - [ 2009.11.11 10:44 ]
    Небо спочило на горах рожево-блакитних

    Небо спочило на горах рожево-блакитних,
    Сонце, зів’явши, скотилось у гущу лісів.
    Спокій, здавалося, лився зі скель непохитних
    В місячний обшир крізь відзвуки чар-голосів.

    Капала ніч блідим світлом на скошені трави,
    Кликала в сни, зазивала у свій хоровод.
    Зоряна вись у мигтінні сяйної оправи
    Канула стрімко у товщу дрімаючих вод.

    Мирне сновиддя сьогодні пройшло мимо мене,
    Не окропивши покоєм солодким душі.
    Тіні муругі, окутавши листя зелене,
    Краяли буйне, немов обопільні ножі.

    Серце жадало проникнути в суть загадкову,
    Ніч осідлати, немов бойового коня.
    Але дарма… Відпустивши свій шлях під підкову,
    Не донесешся учвал до минулого дня.

    Може колись, при відході останнього літа,
    З гір пурпурових повіють гарячі вітри,
    І, як в дитинстві, світанки розбудить трембіта,
    Зору явивши початок Нової Пори.

    Може земля в безконечнім своїм обертанні,
    Визріє рясно красою святих молитов.
    Світ одягнувши у шати квітково-весняні,
    Знявши на віки буденщини сірий покров.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  5. Юлька Гриценко - [ 2009.11.11 10:57 ]
    «Відпусти»
    Відпусти, я так більше не можу.
    Відпусти, я забуду тебе.
    Знаєш, все це на казку не схоже,
    Тільки плачу й жалію себе.

    Відпусти, я не хочу так жити.
    Я давно не кохаю тебе.
    Наші спогади хвилею змито,
    Я піду, ти забудеш мене.

    Відпусти, я тікаю від тебе.
    Я іду. Прощавай і лети.
    А вгорі плаче зорями небо.
    Плаче небо. Мене відпусти.


    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  6. Віталій Безсмертний - [ 2009.11.11 08:45 ]
    Святло полымя любові
    Сьвятло полымя любові
    Гарыць агнём тваіх жаданняў.
    Свет выпраменьвае силуеты абрысаў,
    Пасылы пачуццяў Прачнуўшыся любові.

    Пішу табе я зноў у азарэнне,
    Мне чыста і светла ў душы,
    Настане час прасвятлення,
    Калі прамень святла пабяжыць да цябе.

    Я зноў адчуваю сябе ў мажоры,
    Душа спявае як салавей ў ночы.
    І тэкст мой папросту ў наборы,
    Даруй мяне і не спаганю.

    Мной авалодалі чары сладострастья,
    І ў сэрцы нега і цёпла.
    Мне не страшны цяпер ненастья,
    Мне проста ад любові светла.

    Жыць радасна і чыста ў гэтым свеце,
    Я адкрываю свой канал.
    І зноў гуляю я на ліры,
    І сыходжу ў любові астрал.

    Пісаць мне папросту не цяжка,
    Хачу я ўсё табе выліць.
    Бо пачуццям нашым верыць трэба,
    Бо хто-то павінен асвятліць.


    Я сам не ведаю, што са мною.
    Я ўвесь лечу, лечу, лечу.
    Мне ніколі не загасить сьвечку.
    І востраў свой не пралечаны.

    Усявышні даў мне азарэнне,
    Мары мае ляцяць стремглав.
    Слова шукаю без прамаруджвання,
    Мару сваю я накіраваліся ў любові анклав.

    Святло радасці, любві і сладострастья
    Зноў восені мазгі мае стремглав.
    І няхай не будзе ніколі ненастья
    Мары свае я устремляется вплавь.

    11 снежня 2008 года.


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.63) | "Майстерень" 5.25 (4.63) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  7. Юрій Лазірко - [ 2009.11.11 00:15 ]
    друге дихання
    наче хрест це повітря важке
    захлеснутися ним як зомліти
    у легені втискатися блінтом
    ведучи діафрагму в піке

    набрякає у скрипи паркет
    наближаючи вікна до тіла
    тим легеням так мало хотілось
    розчинити в нічному гірке

    той уїдливий виливок прі
    той зашкалений присудок товчі
    ніби нерви вкриваються жовчю
    ніби шашіль в тілесній корі

    але скільки оману не грій
    а вона наче цяця дитині
    розкриваю себе по-клітині
    по-живому проходиться крій

    п`ю життя до самісіньких риз
    аж дзвенять в жерлах вух перепони
    тіснота крізь артерію сонну
    скоро серце натрапить на спис

    10 Листопада 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (41)


  8. Олеся Овчар - [ 2009.11.11 00:31 ]
    Надішли тепло на цю адресу
    Лягає останній листок
    Пожовклим осіннім зізнанням
    На землю cхололих думок
    В надії на тепле прощання...
    Стихає замріяний крок
    В душі відчуттям хуртовини...
    Німа ностальгія зірок
    Нагадує радість невинно...

    Заплакав безжально смичок
    Акордом прощальної меси.
    Праворуч від снігу куток –
    Осіння самотня адреса.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (21)


  9. Василина Іванина - [ 2009.11.11 00:14 ]
    З рідного голосу
    ІІ
    Ой повіяв буйний вітер, повіяв, повіяв,
    та він мої співаночки горами розсіяв...
    .........
    у наших міжгір’ях і зворах,
    по сиглах, бескидах, плаях
    душа прабатьківської мови
    блукає, мов зранений птах
    ...........
    Співай, доню, не бороню, кілько твого світа,
    по чім будеш пам’ятати молоденькі літа?..
    ...........
    відлуння між скелями б’ється,
    чи встигнеш, чи вловиш цей біль
    все тихше і тихше.
    А в серці
    прадавніх пісень заметіль.
    ...........
    Загусляй ми, гудаченьку, в чотири струночки,
    най любкови заспіваю красні співаночки...


    -----------
    звір, зворина – великий яр у горах, по дну якого зазвичай тече струмок, а схили поросли кущами чи деревами;
    сигла – густий смерековий ліс, заплутаний, в якому дерева можуть мати по кілька верхівок, там легко заблудитися;
    бескиди – скелясті неприступні гори із прірвами. урвищами;
    плай, плаїк, плайик – плато на гребені гори, де нема лісу, там можуть випасати худобу або косити; і стежка в горах теж так деколи називається.
    ...але, можливо, в інших діалектах ці слова мають інші значення чи нюанси :)


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (53)


  10. Валерій Голуб - [ 2009.11.10 21:47 ]
    Що життя?..
    Що життя?
    Гра випадку, гра долі,
    Гра природи,
    наслідок жаги...

    ...Літня ніч
    і запах матіоли.
    Сплять дива,
    закутані в стоги.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (6)


  11. Павло Вольвач - [ 2009.11.10 20:47 ]
    Яких мені подій?

    Яких мені подій?
    Є грабові й дубові
    Три бóки. На горбові
    Живе Іван Потій.

    Хороший чоловік от.
    Вусíє за столом.
    Темніє Бог за склом
    Поміж фольгових квіток.

    Вогонь... І ще "по 100".
    Під дощúк причаєно.
    І, мабуть, до Почаєва
    Не кашляне ніхто.

    Лише тепло й туман,
    Та нота темнохвойна.
    Таке все, як Іван.
    Як мир. Як вóйна.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (2)


  12. Павло Вольвач - [ 2009.11.10 20:51 ]
    при вітрі лісостепу....

    при вітрі лісостепу при місяці зеленім
    всі змаги – проти себе. та сон про горні висі
    розкладено у ранцях тютюн при "кобзареві"
    об'явлення і шанці – провіщено у книзі

    ти крізь застиглий відчай зростай спокійно чóто
    нехай світи не внемлять. зростай же. бо так треба
    вигулюйся за січнем. без н е ї в світі – щó там? –
    лише плескаті землі у людях та в деревах

    на замковій хтось ходить. і шепоти печерські
    в пітьмі нема нагоди – піди їх ропізнай ти
    та при вогні – мов з лети – з'являються по черзі
    із гайдамацьких плетив – натхненні лейтенанти

    2009










    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (4)


  13. Павло Вольвач - [ 2009.11.10 20:32 ]
    * * *

    це не оковита – світ мені як вірш.
    та й зі мною світу чи не веселіш?

    з вами – люде – ладно. і ласкáвий теж
    холодок по складках вашенських одеж

    в димному промінні лавра даль кабмін
    і одноплемінні бур'яни мені

    ну так шо ж ви – ближні – я ж до вас так лáскаво...
    ви куди – на вишгород? звідки ви – із жашкова?

    чи із гуляй-поля? я люблю це слово
    ви така ж голота як і я братове

    амінокислоти – таємнича річ
    а ходім голото а ходімо хто там –
    заснуємо січ

    2009






    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (4)


  14. Іван Редчиць - [ 2009.11.10 20:00 ]
    ОЛИВА РАДОСТІ
    & 5 &

    & 5 &

    Почни грозу в цей теплий вітровій,
    Бо я люблю симфонію природи,
    Коли в садах шумлять зелені оди,
    Й душею молодіє гречкосій.

    І я махаю крилами надій,
    Лечу думками з тихої господи,
    Звикаю до орлиної свободи,
    Співаю теж, а вчора був німий.

    О, як би заспівали ми дуетом,
    І голос твій – найбільше диво з див! –
    Нехай звучить у щирих цих сонетах.

    Бальзам для серця твій, о весно, спів,
    Тож заспівай, будь ласка, яснолиця,
    І не дивись на мене, мов чужинця.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  15. Тетяна Левицька - [ 2009.11.10 20:16 ]
    Не судилось
    І
    Ніч йоржисто розстелила
    Ряску над водою,
    Ніби срібну річку вкрила
    Справжньою лускою.
    Заступила, в сорочині
    Хлюпає водиця.
    Гарна, добра та дівчині,
    Щастя не напиться.

    Приспів
    Річка змійкою повзе,
    Хвіст у травах губить,
    Милий заміж не бере,
    Бо рудих не любить.

    ІІ
    Як не бідкатись дівиці?
    Одиноко в хаті.
    Всі убогі при спідниці,
    Багачі – жонаті.
    Мовчки Богу помолюся,
    Тужно качка кряче.
    В тихім вирвищі втоплюся,
    Жоден не заплаче.

    Приспів

    ІІІ
    Душу в воду опустила,
    Море суперечок.
    Крок ступила, два ступила,
    Ось і бережечок.
    Розв’язали хвилі пута,
    В течії холодній.
    Не можливо потонути
    В річці мілководній.

    Приспів

    Не судилось – не втопилась.
    Не осудять люди.
    У чорниці не рядилась,
    Якось далі буде.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (13)


  16. Людмила Калиновська - [ 2009.11.10 18:29 ]
    =...відлуння...=
    …Пригорнулася хвиля…
    і відчутний павітер
    розгорнув мої крила
    теплим подихом звитий…

    Від п’янкої завії
    не прокинеться погляд
    крізь примружені вії
    я побачу як ходить

    недосяжна й безмежна
    крізь юначу наївність
    мовчазна й незалежна
    Чоловіча ніжність…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (5)


  17. Зоряна Ель - [ 2009.11.10 17:25 ]
    *
    Я росою зранку
    Виполощу дзбанки,
    А туман наточить
    Вповні молоком,
    Золоті серпанки
    Вивісить на ґанку -
    Викисляться з ночі
    Присмаки оском.
    Глиняні горнята
    Будуть парувати,
    Колисати спокій
    Рідного тепла.
    Комином кирпатим
    Усміхнеться хата,
    Де у синь глибоку
    Стежка потекла.


    10.11.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (22)


  18. Сонце Місяць - [ 2009.11.10 17:07 ]
    Про щось...
     
    Вечір синій. Поезій хвилі
    Огортають напівзнайоме
    В небесах королівські зірки
    Чом знову сумний, Ґійоме


    Сяйний ранок. Коштовна свіжість
    Переповнює вуличні вени
    Обганяє автомобілі
    Дзвінко блискають соверени
    Відірви та відкинь, Ґійоме


    Дощ і сніг. Алкоголь, цигарки
    Світанкове кохання до втоми
    Декадентський потяг на полум’я
    Та рулеткові жерла зіниць

    Вже пробач їм, сумний Ґійоме



     -{-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (21)


  19. Лаура Тільки - [ 2009.11.10 17:43 ]
    Алегорії суму
    Одна тривога серед світу,
    Серед усіх іще тривог -
    Іще одне погасле світло,
    Яке єднало нас удвох.

    Тремтіння листя в піднебессі,
    Зникаюча в пиршінні парасоля…
    Дощу і суму перехрестя
    Мені подарувала доля.

    Та кроки сотні вулиць відбродивші –
    Ніколи ще не були випадкові,
    І душі за гріхи моливші –
    Не були ще ніколи помилкові.

    І відчуття, що я неодинока,
    Серед навколишнього тлуму,
    Бо кожен раз беру уроки
    Із алегорій суму.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  20. Віктор Цимбалюк - [ 2009.11.10 16:24 ]
    Романс, пофарбований в блюз
    (Для Вас, моя Панно)

    …Нам із Вами зустрітись судилося,
    Коли осінь співала романс…
    Нам у вічі Весна подивилася,
    Що у Вічності вигріла нас…

    ...Що я можу?... Сховаю між строфами,
    Ту Зорю, що вибілює нас…
    В тридцять сім я у вас знов закохуюсь,
    В Світі тільки Любов понад час…

    …Бог вимірює Всесвіт епохами,
    Час у Вічність, як листя, летить…
    Тільки ми, пара юних, закоханих,
    В поцілунку спиняємо мить…

    …І не змити ніякими зливами
    Наших душ триєдине: «Люблю!...»
    Нам судилось зустрітись щасливими –
    Наш романс, пофарбований в блюз…

    …Я у Вас, моя Панно, закохуюсь…
    Знов за вікнами осені блюз…
    Я ж в очах ваших весни відкопую –
    І люблю…
    І люблю…
    І люблю…

    16.11.2008 року,
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (4)


  21. Віктор Цимбалюк - [ 2009.11.10 16:36 ]
    Степом йшов козак
    …Де не жав ще серп…
    Де не краяв плуг…
    Їхав диким полем
    Лицар ясночолий
    На Великий Луг…

    …Серед степу – хрест…
    Над шляхом – курган…
    Там лежать нетлінні
    Віри й покоління…
    Кобза та варган…

    …В байраках – полин,
    В руслах джерела…
    В небі сіль та спека,
    Та сапсана клекіт,
    Маки й ковила…

    …Голод з їсть козак…
    Вип’є спрагу кінь…
    Суховій засвище,
    Стане Сонце вище,
    Бог вкоротить тінь…

    …А вночі – роса…
    Місяць та зірки…
    Сон дмухне ув вічі
    Воленькою з Січі…
    Степом йшов козак…

    Кумпала Вір,
    Потяг «Сімферополь-Хмельницький»,
    27.09.2008р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  22. Ольга Корендюк - [ 2009.11.10 16:04 ]
    я віддам дощеві свої груди...
    я віддам дощеві свої груди
    розмальовані твоїми поцілунками
    розпещені мільйонами дотиків
    хворих на голову рук.
    на кінці кожного твого пальця
    знаходиться зіниця всесвіту
    що за моїм останнім бажанням
    яке зривається криком з вуст
    бачить приховане і найперше.
    переломлюєш долонями талію
    твої очі розгортають мене як вітрило
    серце скочується по вигинам тіла
    і витікає піснею з лівої стопи.
    твоя душа ритмічно і чуттєво
    входить в мою душу
    лишаючи в ній біле прозоре небо
    що перетвориться на нове життя
    та я віддам дощеві свої груди
    дощ перетворить мене на калюжу
    і поки не зійде пекуче сонце
    в мені тримтітиме твоя вірна посмішка.


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  23. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.10 15:49 ]
    * * *
    Сіяно густо.
    Сіяно щедро.
    Сіяно ніжно.
    Сіяно, сіяно…
    По долі розвіяно.
    Із серця гарячого.
    Із розуму зрячого.
    На радість, на втіху,
    Подалі від лиха.
    Щоб сходини – пишними,
    Врожай – Усевишньому…
    Думки мої, думи –
    Під ноги – дороги,
    Що руки – то крила,
    Що очі – світила.
    Хай гріє, хай сходить
    До сонця, під води,
    Щоб потім – як свято
    Усе це збирати!
    10.11.09.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  24. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.10 15:05 ]
    * * *
    Просто час такий: перемовчати
    І себе, і осінь, і дощі,
    Коли вечір сам собі не радий
    Ліхтарями стомлено блищить.

    Коли місто сліпне від туманів,
    Коли час виходить на нулі,
    І дерев найтонші філіграні –
    Чорні-чорні на молочнім тлі.

    Нам уже ніхто не напророчить,
    Те, від чого в серці ожива.
    Про усе твої сказали очі
    Більше, ніж промовили слова.
    10.11.09.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  25. Андрей Мединский - [ 2009.11.10 15:25 ]
    Show must go on
    Умru… минуя все вопросы… назад… в Содом...
    Тугие винограда косы – уронят дом
    и поутру в холодном морге, в тюрьме окон,
    сыграет солнышко на «Korge» - «Show must go on»
    ЛенКа Воробей

    Катайся, тусуйся, носи свій галімий шарфик,
    плодися і множся чи просто цілуйся з ким хочеш.
    …Одначе я знаю: вночі відчиниться шафа,
    і звідти до мене вийде Лимонний Хлопчик.
    Анна Малігон



    Ты знаешь, у этого дня нет ни начала, ни края,
    Все началось и закончится все - туманом,
    Мы ходим по кругу, мы даже не выбираем
    Лучшего между капельницей и нирваной.
    А по спине блуждают сосны и полустанки,
    В тумане ежики ищут друзей и хавчик,
    А на руках - дороги, медленно тлеют ранки,
    И в горле взорвался добрый Лимонный Мальчик.
    Ты знаешь, что мир – это просто макет арбуза,
    Который мы покупаем в густом тумане?
    «Попробуй! Силадкий! Вот тибе керест на пузи!»,-
    Шепчет торгаш и крестится, как христиане.
    А после, когда мы уже обглодаем корки,
    И запах гнили отчетливо станет летом,
    К нам выпрыгнет солнце, играющее на «Кorge»
    «Show must go on», не забывай об этом...


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (4)


  26. Наталі Копієвська - [ 2009.11.10 15:28 ]
    Зізнання
    Завмри на мить в зачаруванні
    В безмежному морі любові,
    Почуєш тихе зізнання
    У кожному моєму слові.

    Я буду тобі шепотіти
    Слова натхненної любові.
    І правди ніде буде діти,
    Хоча слова ці вже не нові.

    Я зможу тобі розказати
    Про сни свої й таємниці.
    І сховок тихий показати
    На дні мого серця.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  27. Василь Степаненко - [ 2009.11.10 13:16 ]
    Листя кленове
    Листя кленове
    Кинула муза в ставок.
    Осені фарби.

    Вітер листочок
    Ніжно з води підхопив,
    Висушив в небі.

    Книжку поезій Сапфо
    Вітер гортає,
    Між сторінками кладе
    Музи закладку.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  28. Ганна Осадко - [ 2009.11.10 12:26 ]
    Осінні парки
    Три шпарівні ґаздині – сиві парки
    Прядуть куделю осені у парку
    Артроз суглоби крутить, та припарки
    Як мертвому кадило, і сумна
    Похукає в долоні Нона перша,
    Безсонну втому на коліна сперши,
    Бо сонні риби утікають з верші
    Бо все – марнота
    І усе – мана.

    Веретено тікає, як достоту
    Життя стікає з п'ятниці в суботу,
    Децима друга не спитає, хто ти,
    Її робота – стежити за тим,
    Як стежка-стьожка стелиться під арку…
    Шукай її – тепліше… тепло…парко…
    Як жовта білка у зимову шпарку,
    Збігає шпарко ниточка у дим,

    Як в дім до нього…
    Дивно і пустинно,
    Нечулі руки пестять зимну спину
    І парка третя затремтить: дитино,
    Ти не повинна, як не хочеш, та…
    Воли волочать темряву вологу,
    Впряглася й Морта (вже якась підмога)
    Листопадове прядиво убоге,
    Лише у Бога – голка золота.

    А гола тиша вляжеться на груди,
    Як сивий камінь чи гіркавий грудень,
    Воли умерзнуть в груддя, і маруди
    Ворони галасливі…
    І тіка-
    ють
    жінка-осінь-нитка – три в одному
    з отого диму та отого дому
    І третя парка мружиться крізь втому
    І не здригнеться парчина рука…


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (14)


  29. Данчак Надія Мартинова - [ 2009.11.10 12:16 ]
    ОСІННІЙ НАСТРІЙ
    Зриває вітер осінній, жовтий лист,
    Та завиває похмура, сіра осінь,
    І не збагнеш, який у неї хист -
    То холодно, то вітряно, то так морозить...

    Чого осінній теплий подих,
    Перетворився в морок, дощ,
    А настрій відлетів , на подив,
    Накрив всю душу, смуток - хвощ...

    Підкралась лінь,обійняла тіло,
    Не хочеться творити, говорити,
    І смуток лізе в душу так уміло,
    Боротися із ним - так надоїло...

    То сніг зривається, то дощ колючий,
    Пориви вітру кидають з ніг.
    Кусає холод, такий болючий,
    Дрож тіла, утихомирити не міг...

    Знову сонце виглядає і тепло так,
    Стає, осінній промінь гріє, грає...
    Вся смута враз зникає, радість -
    Тепло охоплює та тіло накриває...

    Співає радісно душа, вона щаслива,
    І літає, тепло своє природі, людям,
    Віддає і зігріває, а навкруги осінь -
    Така мінлива - то сонця жар, зими пориви...


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  30. Олеся Овчар - [ 2009.11.10 11:21 ]
    Мишки в магазині
    Сіли мишки у машину.
    Дир! Дир!
    І вперед – до магазину!
    Пир! Пир!
    Продавцем там – сірий котик:
    Гир! Гир!
    Мишенята всі навтьоки.
    Фир! Фир!
    Усміхнувся Мурчик тихо:
    Мир! Мир!
    Ось дарунок вам на втіху –
    Сир! Сир!

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (12)


  31. Іван Редчиць - [ 2009.11.10 11:19 ]
    ОЛИВА РАДОСТІ & 4 &



    & 4 &

    Бо він завжди набридливий такий,
    Немовби кіт у мокрий день осінній,
    Що ночував на запашному сіні,
    Улюбленець дітей і муркотій.

    Набридне сум, немов той кіт-пестій,
    І ти цього не забувай віднині.
    Оливи радості налий при вітровінні,
    Вона потопить човен смутку мій.

    І клич весну, нехай спішить до тебе,
    Хмелій від сонця й вітру, квіту й неба,
    Цвіти піснями й солов’ям радій.

    О, весно красна, не барися ж, люба,
    З тобою, весно, серцю скрізь так любо,
    Почни грозу в цей теплий вітровій!



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  32. Одарка Запорожець - [ 2009.11.10 10:15 ]
    Забудь про мене
    Забудь про мене, я тебе благаю!
    Тебе більше нема в моїх думках.
    Ти зрозумій, тебе я не кохаю.
    І вчуся я на власних помилках.

    Як згадую оті безсонні ночі,
    Де думка линула до тебе раз у раз.
    Ввижались мені всюди твої очі,
    Я думала - востаннє, кожен раз.

    Та знов і знов спокусі піддавалась,
    Впускала тебе в серденько своє.
    Я ні на мить тоді не здивувалась,
    За що ж тепер покарано мене.

    Я пам'ятаю відчаю хвилини,
    Немов захлинулась у вирії страшнім.
    Я міркувала, що ж ти за людина?
    Якщо дозволив рятуватися самій.

    2009


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  33. Тіна Гальянова - [ 2009.11.10 10:01 ]
    НЕ ЗА СЦЕНАРІЄМ
    Хоч це і не за сценарієм,
    Та зараз я маю плакати,
    А то іще збожеволію
    Без тебе і від нудьги.
    І сльози самі покотяться,
    Будуть повзти і капати.
    Будуть на нас дивитися
    Горді й сумні боги.
    Хтось без вагань обмовиться,
    Ніби ми вдвох приречені.
    Хтось промовчить розгублено
    Й чекатиме вже кінця.
    Лиш я завжди буду бачити
    Лице твоє в кожнім реченні,
    У кожнім шаленім дотику
    Паперу та олівця.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Ельфійка Галадріель - [ 2009.11.10 04:58 ]
    Є місто сотні вогнів...
    Є місто сотень вогнів і шаленої музики
    В ньому безліч стежок і шляхів і відкритих дверей
    В ньому кроки вкарбовані в тиші ясну акварель
    В ньому пам’ять зав’язана міцно на тисячі вузликів.

    І якщо ти потрапиш сюди, то залишиш назавжди
    В ньому частку себе, і тоді вже шукай-не-шукай
    Будеш в нього щоразу вертатись, лишивши печаль
    На пероні. Й згубившись у вулицях, часі і кованих брамах.

    Будеш жити його життям, будеш дихати його ритмом
    У тобі будуть говорити його мрії тисяччю слів
    І куди б не пішов – в слід з тобою буде ходити
    Дух забутих легенд – вартовий міста сотні вогнів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  35. Ельфійка Галадріель - [ 2009.11.10 04:13 ]
    Я сьогодні проспала весь дощ
    Я сьогодні проспала весь дощ
    Він співав, а я доганяла в снах літо
    Він шукав мене десь серед площ
    Не знаходив… Не міг зрозуміти чого ж
    Він під ноги стелив жовті квіти
    Й розсипався сльозами на вікнах.

    Дощ над містом висів – він чекав, що б не рушити сон
    Він хотів першим бачити, як я прокинуся вранці
    Струменіти по жилах першим кавовим ковтком
    Він хотів цілий день нині бути зі мною разом
    Прикрашати волосся моє у кришталь й діаманти
    І кружлять навкруг мене нечутно у танці.

    Але в мене є гумовий плащ і аж дві парасолі
    Я ховаюсь під ними від світу, дощу і людей
    Й пробігаю так швидко, лише підставляю долоні
    Ніжним краплям дощу, їх збираю, щоб пити поволі
    Може сльози, чи воду святу із небесних очей
    Зачинивши увечері дім свій на сотні дверей.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  36. Вайлет Ґерцогиня - [ 2009.11.10 02:10 ]
    медитація
    у мене немає смутку
    є повна ванна води
    і вітер що б’є у лутки
    рятує від самоти
    у мене немає болю
    є тільки арома свічки
    ще випар і білі солі
    і зорі руді світлячки
    у мене немає печалі
    і мокрого від жадання
    тіла мого сталість
    вершить усі сподівання
    лягають відбитки ночі
    лускою мені на спину
    і місяць відверто-пророчить
    світанок розмитий на піну


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (6)


  37. Лаура Тільки - [ 2009.11.10 01:41 ]
    Вперше
    Кудлаті хмари пили душу літа,
    Як поглядом і ти хотів мене
    До дна, одну з цілого світу,
    Допити наче келих "Шардоне".

    Між нас сидів безстидний вечір
    І любощі нам посилав Амур,
    Ти обіймав мене за плечі
    Як справжню мадам Помпадур.

    Ми вперше цілувалися і мліли…
    Як квітка що не варта до саше,
    Любити я боялася й тремтіла
    Від запаху і доторку лише.





    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  38. Павло Вольвач - [ 2009.11.10 01:28 ]
    Зажовтіло сонце і країни ласі...




    Зажовтіло сонце і країни ласі
    Десь мені принишкли за тремким горбом
    Наче зранку випити раптом грамів скількись –
    Лагідна під пахвами течія життя

    Легше уявляється хтивою й нагою
    Навмання побачена деяка з жінок
    Випукле “сьогодні” твердне під ногою
    І моє “колишнє” – поряд – у мені

    Вижовклий посріблений день лежить хитається
    Йти мені так весело десь мене та ждуть
    Там Поет вінгранний з Миколáєм в гóловах
    І розмова кольору неба й тютюну

    Тільки трішки жаль мені що немає наче б
    Поряд тих з ким схожий був з ким недбало йшов
    Всіх би їх повúзбирать для таємних значень
    Хтось же їх вколов мені попід саму кров

    2003


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  39. Ніна Яворська - [ 2009.11.10 01:13 ]
    Якщо... (у співавторстві з М. Брагою)
    Навіть якщо ти спритний злодюжка -
    кохання не вкрасти тобі.
    Навіть якщо ти старий-перекупщик -
    не купиш кохання собі.
    Навіть якщо ти безжалісний кілер -
    кохання не вбити тобі.
    Навіть якщо ти карточний шулер -
    кохання не ставка у грі.
    Навіть якщо ти заядлий мисливець -
    кохання не зловиш в капкан.
    Навіть якщо ти буваєш щасливий -
    то знай, що усе це обман...


    2009 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  40. Павло Вольвач - [ 2009.11.10 01:30 ]
    тінь твого дихання лине сюди



    тінь твого дихання лине сюди
    тінь твого кроку
    в каре візьми залети упади
    теж кароока

    час що потоншав плече замастив
    тиньками відня
    та сповиває міста і мости
    мрія надсвітня

    з”явишся! свінеш!
    над тлумом отих
    кінних і піших
    там
    на воротах
    на золотих
    найзолотіших...


    2002


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.73)
    Коментарі: (1)


  41. Павло Вольвач - [ 2009.11.10 01:19 ]
    нишкне чорна країна...


    нишкне чорна країна гибельна смертна волость
    тіні свої поклавши з двох берегів Дніпра
    марні вогні і крóві і даленіє голос
    тільки б сяйнула тільки тільки б єдиний раз

    голос зника а вітер срíберно-синій вітер
    ще наліта з далеких сріберно-синіх піль
    плине торка знічев”я золотоверхий витвір
    сотень мільйонів марних всіх хутірських зусиль

    збились дахи і хмари всохли птахи й поети
    тоншає м”якоть серця тонша земна кора
    друзки уривки вітер вітер жене пакети
    сонце встає протúночі з того боку Дніпра

    2002






    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  42. Віта Альфа - [ 2009.11.10 00:24 ]
    ***
    Тихий шепіт твоїх слів
    і ніжні звуки флейти.
    Яскраве полум’я думок.
    Старі пластинки і касети.
    Потертих мрій дзвінке відлуння
    Й тривожний серця стукіт
    Душа у пошуках прозріння,
    І вітру тихі звуки.
    І краплі суму за вікном
    Безшумно ллються з неба.
    І щось кричить, неначе в сні:
    СПІЙМАЙ ЦЮ МИТЬ ,ВОНА ДЛЯ ТЕБЕ


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  43. Алла Пономаренко - [ 2009.11.10 00:42 ]
    ТВОЇ КООРДИНАТИ
    Цнотливі губи сповнені довіри,
    не переймайся — я духом поряд.
    Чому на чорне кажуть біле?
    Кому даруєш знівечений погляд?

    Цнотливі руки сповнені любові —
    останньої дитячої весни.
    Спеленала зап«ястя долі,
    та й порушила скалічені сни.

    Цнотливі очі сповнені образи —
    безмежної бурхливої ріки.
    Трикляті рухи зроджують відразу,
    своїм же дихом зупинятиму віки.

    Цнотливе тіло домагається святого,
    і твоя усмішка так збуджує уяву.
    Твої координати для мене — облога.
    Твої орієнтири — безодня. яма.


    2008р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  44. Катруся Матвійко - [ 2009.11.10 00:11 ]
    Все розповім
    Я тобі, подружко, все розповім,
    Тільки спитай!
    Як відлітають хмарки грозові
    За небокрай.

    Як піднімається сонце щоранку
    З ясних небес,
    Як колосяться в промінні світанку
    Жито й овес.

    Я розкажу, що нашіптують зорі
    Тихо вночі,
    Що тебе ангел боронить від горя,
    Твій, на плечі.

    Про блискавиці скажу і про грім.
    Навіть про рай!
    Я тобі, подружко, все розповім,
    Тільки спитай!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  45. Валерій Голуб - [ 2009.11.09 23:52 ]
    * * *
    * * *
    Не понимаю!- І прискорив крок.
    Пішов земляк. Не вийшло в нас розмови.
    Я розумію: “русский говорок”
    Приємніший йому за рідне слово.

    Ох, цей «русскоязычный контингент»!
    Такого в світі не було ще зроду:
    Що українці - видає акцент,
    А ще - зневага до свого народу.

    Хоч сумно це, судить я не берусь.
    То епілог трьохвікової драми.
    З тих пір, коли була Вкраїна-Русь
    Приєднана московськими царями.

    І наша мова їм була “невпрок”.
    Щоб ми її скоріше забували,
    У душі наші “русский говорок”
    Як у розп’яття гвозді забивали.

    Слова молитви в серці воскрешу:
    Великий Боже, ти нам дав свободу.
    Так поверни ж, молю тебе, прошу,
    Забуту гідність нашому народу.

    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  46. Лаура Тільки - [ 2009.11.09 23:52 ]
    Вона
    Вона приходила
    вимучена, порожня і холодна,
    кинувши мокру парасолюу куток
    вона прилипала до його спини,
    тепло від нього вливалося
    крізь її пальці.
    ЇЇ ніс і зледенілі кінцівки
    відтавали.
    Він наповняв її енергією,
    світлом і жаром,
    духовним і матеріальним,
    живим і над живим.
    Тільки тоді вона починала дихати
    і відчувати серце.
    Воно билося не так як завжди,
    воно билося рівномірно-боляче,
    аж в горлі відбивався його ритм.
    І сльози щастя
    лилися по талому обличчі.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  47. Олександр Сушко - [ 2009.11.09 22:40 ]
    Щось би мати

    Мати б крила як у птаха –
    Полетів би в небо!
    Але маю тільки руки,-
    Нащо вони треба?

    Мати б зябра як у риби,
    До глибин дістався б,
    Але маю тільки носа,
    Де він тільки взявся?

    Хвіст би мати як у мавпи,
    Щоб гойдатись вволю,
    Але маю тільки пальці
    Безпорадні й кволі.

    Мати б мені такі вуха,
    Наче у слоняти,
    Але маю тільки в ньому
    Слухоапаратик.

    Мати б мені такі ікла,
    Як у хижих звірів,
    Я б забув про свої пломби
    І пеньки зогнилі.

    Мати б мені такі очі,
    Як в орла гірського,
    Я б набридлі окуляри
    Брязнув об підлогу.

    Мати ще щось дуже хочу,
    Що - і сам не знаю,
    Та, на жаль, як каже класик:
    Маю те, що маю.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  48. Леді Ней - [ 2009.11.09 22:50 ]
    *****
    чорніша за вороняче крило сьогодні ніч
    вже пальці болю клавіш доторкнулись
    у міжсезонні знову перетнулись
    холодні спогади далеких стріч

    біліша за іщеневипалі сніги
    безлика посмішка твоя мені боліла
    і поза межами розлук тепер біліла
    так чорно тиша смутку навкруги




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)


  49. Василь Степаненко - [ 2009.11.09 22:25 ]
    Я сохну від кохання
    *
    Я сохну від кохання.
    Мене кружляє вітер,
    немов листком осіннім.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  50. Василь Степаненко - [ 2009.11.09 21:44 ]
    Сальвіїї
    Танці вогневі
    осінь зчинила в саду –
    в полум’ї сальвій.

    Вітер роздмухав, –
    наче плащі палахтять
    у матадорів.

    Справжній тобі пасадобль –
    я загорівся, –
    мила до мене прийшла
    в сукні рожевій.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1416   1417   1418   1419   1420   1421   1422   1423   1424   ...   1829