ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.26 12:46 ]
    Сумнів Жінки
    А ти мені лестиш... Ти хочеш надії.
    Ти мариш купатися в озері мрії.
    Ти прагнеш мене, як напою - гарячу,
    щоб пити до дна і хмеліти добряче...

    Щоб цвітом безумства закрила я небо.
    Тебе цілувала - як треба й не треба.
    У буднях щоб стала для тебе, як свято,
    а свят щоб таких було щедро й багато.

    Закрутиш - як настрій шампанської ночі.
    Ти п'яниш словами, що щастя пророчать.
    Ти ніжиш, ти пестиш, ти з розуму зводиш,
    у сни мої богом кохання приходиш.

    Сама хочу свята і здійснення мрії!
    Та, мабуть, я душу твою не зігрію.
    Ти надто звабливо-нестримно-гарячий.
    Хоч ти мені лестиш - та граєш, неначе...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  2. Лаура Тільки - [ 2009.10.26 11:44 ]
    Гобелени
    Віднедавна твої «ні» і «не»
    Заплітаю в нові гобелени.
    Штучну кризу - кіно німе,
    Крижаними нитками до мене,
    Натщесерце зима жене.

    Обморозили вже мої крила
    Ці холодні пастельні тони,
    Існувала я, а не жила,
    Хочеш звідси мене нажени.
    Всі картини мої купили.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  3. Василь Степаненко - [ 2009.10.26 11:47 ]
    Зло
    *
    Зло, наче мішок
    набитий весь злиднями,
    гне нас до землі...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  4. Андрій Скородзієвський - [ 2009.10.26 10:37 ]
    абсурдна лірика
    Телоидальная телоидная теплынь,
    офигевше глазищами хлопает-прячется
    Надоедальные надоедливые лгуны
    Плетут словами задубелыми. Кажется
    Автолетальные автолетательные летальные слова
    То вылетают, тут же вылетаю Я
    В прорубь. Засыпаю.
    Сплю. Песком, чтобы не поскользнуться в слякоти.
    На дне морском.
    И чтобы не выдернуть затычку.

    в осени.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  5. Ольга Корендюк - [ 2009.10.26 10:39 ]
    ти спочатку мене спалив, а тоді вже почав кохати...
    ти спочатку мене спалив, а тоді вже почав кохати
    я маленька немов сірник. я затиснена поміж фраз.
    так долоні твої печуть серпнево всередині жовтня
    шукаючи хоча б дещо подібне до любови
    у палімпсесті моїх почуттів.
    розкришуєш мене мов сухар
    своїми важкими свинцевими пальцями
    здушуєш як навічно мої завжди холодні руки
    і витрясаєш із вен
    тепер вже втративші ніжність слова
    щиро вимовлені колись під небом
    яке було нашим єдиним дахом
    єдиною ланкою що тримала разом
    твоє велике жорстоке тіло і мою дитячу наївність.
    та навіть перетворивши мене на попіл
    замкнувши без просвіту у своїх долонях
    я чекатиму в темряві і мовчанні втому
    що розтисне тобі руки
    і я витечу у першу найменшу щілину.
    якщо покорятись - то вітру.


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (5)


  6. Олеся Овчар - [ 2009.10.26 08:09 ]
    Шоколадка для Мишенятка
    В дарунок Мишенятко
    Дістало шоколадку.
    Тепер страшенно раде,
    Бо в нього в шоколаді
    Не тільки вуса й носик,
    А лапки, вушка й хвостик.
    Сміється з нього мати:
    – Буде в нас шоко-хата,
    Тож, синку, не барися,
    Іди швиденько вмийся!
    Синочок притулився:
    – А можна, щоб не митись,
    Любесенька матусю,
    Я гарно оближуся?

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (9) | "Усім, хто залишив посмішку (усну чи письмову) за цим посиланням"


  7. Костянтин Мордатенко - [ 2009.10.26 07:12 ]
    Козацьке сонце
    ДревопИлень надворі,
    мов лелЕчник.
    Вірш на кОсень захворів –
    пізно ввечері.
    Розкудкудакалося листя,
    наче кури.
    Від зірок Місяць вниз утік –
    чули? –
    заховався під римою
    «смійся»…
    Не знаходить душа моя
    місця.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (7)


  8. Ніна Яворська - [ 2009.10.26 00:38 ]
    Яблунька
    Старенька яблунька навчилася співати.
    Їй душу гріють тії пісеньки,
    коли зимою снігові кургани
    беруть в полон і стовбур,і гілки.
    Вона співає,і стає молодшою,
    в трухлявім серці будиться весна,
    зникає сум,заметений порошею
    та спогадів снується пелена.
    Їй сниться літо і духмяні яблучка,
    їй сняться роки молоді її...
    Співать навчилася моя старенька яблунька,
    їй душу гріють спогади й пісні...


    2005 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  9. Ніна Яворська - [ 2009.10.26 00:25 ]
    Все просто
    Ти просто прости мені пристрасть шалену.
    Ти просто пробач мою душу зелену.
    Ти просто забудь мої сльози гарячі.
    Ти просто закрий своє серце,юначе...


    2004 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  10. Світлана Луцкова - [ 2009.10.25 23:18 ]
    "Я так люблю осінні кольори!.."
    Я так люблю осінні кольори,
    Старих тополь стрімкі брунатні вірші,
    Казки вільшини... ( Що не говори,
    Ми восени і кращі, і мудріші).

    Оголюється серце. О, коли б
    По-справжньому зуміла змалювать я
    Вогонь осінній і дими колиб,
    І нас - дітей кленового багаття,

    І щастя вимір, що палахкотить
    На грані болю - присмерку між нами.
    Я так люблю!.. Бо знаю: тільки мить, -
    І упадуть хиткі осінні брами.

    На згадку взяти хочеться мені
    З коси калини пурпуровий гребінь.
    ... У синьому горітиму вогні
    Твоїх очей, неначе сонце - в небі...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (41)


  11. Серенус Цейтблом - [ 2009.10.25 22:16 ]
    Ондо Линде, ну прости (ака отцы и дети)
    Я открываю кухонный шкаф
    И с самой последней полки
    Достаю на вытянутых руках -
    Щит? Люк для колодца? Гонг?

    Твой мне подарок от всей души?
    Затычку для всех отдушин?
    Фирменное: "Ну всё. Я решил.
    Больше с тобой не дружим"?

    "Труд и терпение всё перетрут"?
    (Ты слышал про энтропию?)
    "Десять рецептов как спрятать труп
    Если у вас нет гриля"?

    Как с тобой трудно-то иногда...
    Ну что ж. В гадалки не метя,
    Прямо спрошу: зачем сковорода?
    - Килька в томате, М...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  12. Марта Гурин - [ 2009.10.25 21:18 ]
    ***
    А щось таки змінилося відтоді,
    Як йшли собі нагі дощі в полях.
    Шовкові трави їм встеляли шлях,
    Всміхалися дуби довгобороді,
    Сріблені затягнувши череси,
    І довго шепотілися ліси.
    Ще було добре чути шум води,
    І думка брунькувалася в колоді:
    А щось таки змінилося відтоді,
    Коли прийшли нагі дощі сюди...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (4)


  13. Марта Гурин - [ 2009.10.25 21:24 ]
    ПІЖАМИ
    Сонце спить у піжамі з ведмедиком
    І закутане хмаркою-пледиком.
    Находившись навколо планети,
    Мусить слухатись тітки комети,
    Дуже рано вкладається спати,
    Аби день новий вчасно почати.
    Місяць спить у піжамі з ягнятком
    Поки сонечко ходить гулятки.
    А прокинувшись, світить повсюди,
    Щоб додому верталися люди,
    І ці вірші читали ночами
    Зірочкам у піжамках з серцями.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.29) | "Майстерень" 5.13 (5.2)
    Коментарі: (2)


  14. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 21:13 ]
    Сіро-середнім
    О, Боже!Змова всюди -
    "Топтати, вбити тих, хто "нетакі"!"
    Де менше дива, там є більше бруду!
    Чим займетесь, коли залишитесь самі?
    Чи вистачить бажання і уміння
    Виконувати "їх" щоденний труд -
    багно невпинного життя липко-осіннє
    перетворИть на чудо з усіх чуд!??


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  15. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 21:58 ]
    фанатичним і темним
    усім важливим нехтують в житті,
    вклоняються кісткам і черепам
    (дурні, не розуміють, що оті,
    й самі страшенно заздрять нам)


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  16. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 21:25 ]
    Гроза кохання
    небес сльозами вмиється земля
    душа ж очиститься лиш поглядом твоїм
    і громом прогримлять серця,
    напившись щастя трунку надп'янким.
    Гроза мине - знов спокоєм повіє,
    змовкнуть громи і серце тишу знайде
    і розум промінь мудрості зігріє
    лиш Час кохання попіл не чіпає...


    Рейтинги: Народний 0 (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  17. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 21:03 ]
    хоку
    важка темрява
    світла не знайдеш
    народився розпач -
    прилетіли світлячки


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  18. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 21:27 ]
    Ідеал?
    Нема простішого нічого,
    ніж бути ідеальним наодинці:
    не упускати у думки нікого,
    сидіти тихо в німбі і свитинці;
    пишатися своєю чистотою,
    назаплямованістю часу, що позаду,
    а, зіштовхнувшись з натовпу пихою,
    як на парад іти на гріх і зраду...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  19. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 21:50 ]
    Мовчиш - мовчи...
    Мовчиш? - Мовчи
    не треба говорити...
    говорять те, що хочуть чути, лиш коли
    нема бажання або вміння щось зробити!


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  20. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 21:02 ]
    Ніч і день
    Кровоточить сонце сяйвом
    заливає медом небосхил
    розсипає зорі ніч над краєм
    місяць вже обійми їм розкрив
    та недовго темрява-цариця
    владарює понад сплячим світом,
    бо корона ув перлах-зірницях
    потьмяніє перед сонця світлом


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  21. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 20:16 ]
    монолог гусіні
    Рани на душу жменя за жменею...
    Досить! Досить! "Ще дрібка - на!"
    Повзу до провалля, гусінь невпевнена,
    метеликом стати сили нема.
    Плела життя кокон нитка за ниткою -
    Порвали на шмаття, хто свого не мав...
    Ха!Лишусь назавжди голою й брИдкою,
    Допоки Бог чи біс не забрав.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  22. Іг Драсіль - [ 2009.10.25 20:37 ]
    Страх
    Не хочу з янголом тебе рівняти,
    та й демонів таких нема...
    і подвигів не було де звершати,
    а серця дамою не стану я...
    ти лиш любив такою, яка була,
    та й любиш досі тою, яка є...
    боюся...- не твоя рука б жбурнула
    той камінь в серце, що його уб'є...



    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  23. Іван Редчиць - [ 2009.10.25 20:28 ]
    РОСА МОЛИТВИ
    РУБАЇ ***

    1
    Я молодію в дітях і в онуках,
    І глибшає душа тисячозвука,
    Не долітає до високих струн –
    Важкого лихослів’я каменюка.

    2
    Роса молитви на моїх вустах,
    На скелю Слова я лечу, як птах.
    Я п’ю снагу з його джерел правічних,
    Моя душа святкує в небесах.

    3
    Я бачу душею Твою таємничість,
    І колесо часу, що котиш у вічність.
    Творю я натхненно симфонію літ,
    І всотую серцем Твою ідентичність.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  24. Леді Ней - [ 2009.10.25 19:17 ]
    *****

    Сполоханим птахом зірвалось тепло,
    Розсіявшись до краплини.
    І з неба дощами крізь тріснуте скло,
    Холод стікав по судинах.
    Наповнював тіло новим відчуттям,
    Аж голос зривався гортанний,
    Та промінь раптовий сліпим каяттям,
    Спасінням прийшов довгожданим.
    І в обрисах сіро-осіннього дня,
    Просвічував темне і тлінне.
    Він захистком, силою, наче броня -
    Ставав одкровенням.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  25. Юрій Сегеда - [ 2009.10.25 14:05 ]
    \...\
    поки ти будеш картати себе і писати про трагічну долю
    поки ламатимеш обережно холодні колючі любовні трикутники
    поки сотий раз вистигатиме недопита кава твоїх вагань
    старітиме без тебе та, заради котрої варто зараз одразу і вічно



    Рейтинги: Народний 6 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (14)


  26. Федько Халамидник - [ 2009.10.25 09:22 ]
    До Музи
    У цьому році ти – моє натхнення.
    Тебе не раз я бачив уві сні.
    Навряд чи ти повірила у мене.
    Та, може, ти повірила мені.

    Ти насторожено на мене споглядала,
    І це було вже, мабуть, навесні.
    Тоді ти точно ще не вірила у мене
    Й не мала приводу повірити мені.

    Ми часто так були занадто поруч.
    І навіть там, де бути я не мав.
    І ти не вірила мені не випадково.
    Я сам у себе вірити почав.

    Байдужим виглядати намагався,
    Коли ловив твій погляд на мені.
    Ти думала, чи я не безнадійний,
    Й не здогадалася повірити мені.

    Розгублено блакитними очима
    На мої жарти усміхалася дурні.
    Чи в тому справа, що повірила у мене?
    Чи..? Ні, ти б не повірила мені.

    Ти неприступна, недовірлива левиця.
    Багато хто згорить в твому вогні.
    Велика честь, що ти повірила у мене.
    Я майже змусив тебе вірити мені.

    Тебе підкорювати марно намагатись.
    Та я все ж зміг в твою довіру увійти.
    Яка різниця, чи у мене віриш.
    Але мені не віриш лише ти.

    Чому завдячувати нашому знайомству?
    Бо ж знаєш, випадковостей нема.
    Ти мені вірила давно, але мовчала,
    Бо ж прагнула залишитись сама.

    Ти вже й забула, ким мене вважала.
    Та й подумки давно вже ми на «ти».
    Ти вірила мені, я точно знаю,
    Але ж настав той час - ти мала йти.

    Чи ще зустрінемось, чи ти мене впізнаєш,
    Коли побачимося через роки, дні?
    Та певен я, мене запам’ятаєш.
    Спасибі, що повірила мені.

    Липень 2009


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  27. Федько Халамидник - [ 2009.10.25 09:54 ]
    чужим ключом
    Чужим ключом чужую дверь
    Я открываю на рассвете.
    Тебя лишь рядом нет теперь,
    Но твоё имя шепчет ветер.

    Ты не случишься никогда –
    Тебя меняю на свободу,
    На те чужие города,
    Что мне роднее с каждым годом.

    На расписанье поездов,
    На бесконечную дорогу,
    В своём блокноте меж листов
    Тебя забуду понемногу.

    2009-06-07


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  28. Катя Тихонова - [ 2009.10.25 09:30 ]
    Дмухни на золу
    Дмухни на золу. Хай ще потліє –
    Дихання її таке важке,
    Наче у самотньої повії,
    Що од кашлю втомлена. Кхе… Кхе…

    Дмухни! Застрибають теплі іскри,
    Замовчить у кухлику вода.
    На столі – вечеря зимна в мисці,
    А вона не їсть. Лежить бліда.

    Полум’я малими язичками,
    Ледь помітно переллється в дим.
    Як же легше: не прийти до тями
    Чи пожити завтрашнім, новим?

    Все згасає. І тепло останнє
    Огортає тіло. Гріє ледь.
    А Господь прощає, стерши грані,
    І лікує душу - хвору в смерть.

    Згасло… І жаринки стали зимні
    (Завтра ще розпалимо вогонь!)

    А життя – воно слабке чи сильне?
    Темно. І не б’ється пульс до скронь.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.33)
    Коментарі: (13)


  29. Федько Халамидник - [ 2009.10.25 09:15 ]
    янголи
    На розі двох незнайомих мені вулиць
    В чужому й рідному водночас місті
    Я зустрічаю янгола.
    В його очах надмірний смуток і любов.
    Ми одне одного впізнали.
    Проходимо пліч о пліч по провулках
    Цього чужого дивовижного знайомого
    Міста, що притягує магнітом самотні душі.
    Тут кожен має зустріти янгола.
    А мій вже поруч.
    Ми сидимо на самому краєчку світу
    Схрестивши ноги, на гранітній брилі.
    Звідси відкривається чудовий вид
    На дійсність. Він промовляє тихо:
    «Любов – єдина сила, що керує світом.
    І чиє серце сповнене любові,
    Той не боїться за любов померти.»
    То ж, мабуть, час. Підводимося.
    Здіймаємося вгору.
    І розсипаємось на сонячне проміння.

    08.2009


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  30. Федько Халамидник - [ 2009.10.25 09:26 ]
    ты...
    Если это снова будешь ты,
    Дай мне знать.
    Ты уходишь в темноту из темноты –
    Не догнать.
    По одной дороге мы с тобой
    С двух сторон,
    Под гуденье проводов и глухой
    Крик ворон.
    Мы свободны, мы без бремени
    Чужих бед,
    С расстоянием во времени
    В сотни лет.
    В сотни тысяч километров
    Наугад,
    Растворились в шуме ветра
    Без утрат.
    Мы простились полувзглядом,
    Как всегда,
    Но уже не будем рядом
    Никогда…



    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  31. Федько Халамидник - [ 2009.10.25 09:55 ]
    недосяжність
    Ти живеш в моєму телефоні.
    І ховаєшся за довгими гудками.
    Бо сидиш в своїй малесенькій кімнаті
    Із лептопом і розумними книжками.

    Ти живеш десь зовсім недалеко.
    Нас, фактично, розділяє один поверх.
    Бо ж між телефонами, напевно,
    Відстані – в один єдиний подих.

    Ти просто десь живеш тут зовсім поруч.
    Пряме метро без жодної зупинки
    З мого під’їзду у твоє вікно,
    Єднаючи примарні ці будинки.

    Ти просто зависаєш у мені,
    Тримаючи дистанцію уміло.
    Навмисно ж бо. То так, скажи, чи ні?
    Брехні мистецтва мова зрозуміла.

    2009-07-01


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  32. Іван Редчиць - [ 2009.10.25 09:28 ]
    НА СКЕЛІ СЛОВА
    РУБАЇ ***

    1
    O dies faustus! Beatus!
    Людей щасливих є багато.
    Ти хочеш бути серед них?
    То стань сміливим і крилатим!

    2
    На скелі Слова радісний стою,
    По вінця душу вклечано мою,
    І серцем обійнявши всю планету, –
    Я, наче юний, келих сонця п’ю.

    3
    Щодня Евтерпа кличе, мов сестриця,
    Всміхається Ерато білолиця.
    Я дочекався дивовижних муз, –
    І зріє слово, аж душа іскриться!




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  33. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.25 08:41 ]
    * * *
    Вчитися жити без тебе так само:
    Просто, і світло і чисто,
    Все починати з найменшого, заново,
    Ніби вчиняти тісто.

    Сонце зійшло.
    Сходить буднів опара:
    Пишно, і біло, і м’яко…
    Все, що учора було – просто марево,
    Навіть – не привід плакати.

    Втім, щось, пульсуючи, стиснулось: «Хто ще
    Зможе так глибоко бути?»
    Десь, поза нами уже – найдорожче, -
    Те, що нам не повернути.
    24.10.09.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  34. Олена Рибка - [ 2009.10.25 00:38 ]
    парасолька
    Є тоненька межа поміж наших зволожених тіл,
    Є легенькі здригання,
    ...........................затримане дихання.
    ...............................................видих.
    Рахування на сірому плесі
    ......................раптово зникаючих кіл,
    Замикання в очах гранично наповнених видив.

    Є змивання косметики,
    ................................хованки із дощем,
    І ведуть «подолянку» наскрізь промоклі дерева.
    Час межує із серцем,
    .................................осінь не кликана ще,
    А твоя парасолька дбайливо приховує безум.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.4) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (14)


  35. Ніна Яворська - [ 2009.10.24 23:33 ]
    Неповторне кохання
    Немов жагучий полонез Огінського,
    неначе дивні вірші Маяковського,
    як вічний сміх Езопа і Мольєра,
    немов численні мандри Гуллівера -
    таке моє кохання неповторне...
    Зіграй про нього пісню на валторні...


    2004 р


    Рейтинги: Народний 0 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (12)


  36. Роман Коляда - [ 2009.10.24 23:27 ]
    Міфи осені
    "а я усе відтягувала осінь,
    як тятиву..."
    Ю.Бережко-Камінська

    Прямісінько в серце. З часів Робін Гуда
    Ця осінь, здається, точніша за всіх.
    Ключі журавлині цілунками Юди
    Торкнулись небес і вже падає сніг
    Пожовклого листя, що вальсом кружляє…
    Банально? Нехай, та чи краще за вальс
    Dies Irae, що кличе прощатись із раєм
    останнього літа приречених нас.
    Приречених знову пірнати у осінь,
    І марити літа едемським теплом.
    Гей, відьмо-жовтушнице, може вже досить
    Махати над Стіксом самотнім веслом?
    Натягнуті струнами стомлені нерви -
    Торкнеться смичок і поллється романс.
    Подивиться сумно з-за хмари Мінерва
    І візьметься знов розкладати пасьянс
    Із нот і мелодій. А як же хотілось
    Співати на честь Афродіти-весни,
    та знову здаюсь переможцю на милість
    І мрію… про вічнозеленість сосни.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (16)


  37. Чорнява Жінка - [ 2009.10.24 23:33 ]
    У фотографии
    Под тонким шёлком на лунно-покатых плечах
    её кожа просвечивала жемчужным зовом
    того, чья ещё неоформленная печаль
    клубилась в воздухе и рассыпалась снова.

    Его бледная непролетарски-тонкая рука
    искала спасения у выгнутой спинки стула,
    он хотел осмелиться, но не знал – как,
    и вибрация рёбер в висках отдавалась гулом.

    Через год он будет болтаться на фонаре,
    она выйдет замуж за эмигранта в Париже,
    и вспомнит вдруг между брютом и фруктовым пюре,
    как ей хотелось тогда придвинуться ближе.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (51)


  38. Карен Рамосова - [ 2009.10.24 22:36 ]
    ***
    Та он де ви звірі!
    Впивайтеся в шкіру!
    Попийте моєї крові невпинні!
    А я й не чекала і гадки не мала,
    знайшли ви гадюки і все відібрали.
    Куди ж ви несете вже тіло холодне?
    Вам мало життя мого , звірі багрові?
    Стомилася, досить, закрийте у клітці,
    вдягніть мої очі в чорні завіси.,
    не буду дивитись і чути їх голос,
    як ріже байдужість лезом по скроні.
    Як боляче можна вдарить людину
    не прикладаючи , навіть , силу.
    Чому їх пустив ти, а не їнший?
    Я знала коханний, невже ти навмисно?
    Невже так приемно дивитись на сльози?
    Впивайтеся звірі,з мене вже досить!

    2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  39. Олександр Сушко - [ 2009.10.24 20:59 ]
    Про Слово
    Не хочу брати олівця до рук!
    Бо закричить душа в обіймах ката,
    Що не бажає знову розіп’ята
    Себе відчути у сплетінні мук.

    Я накричавсь від болю й самоти
    Між стін глухих і в душах охололих,
    Їх не розбудять ані грім, ні сполох,
    Ні заклики до справжньої мети.

    Мої брати горять десь у світах,
    Мандруючи тернистим небосхилом,
    А я згорнув міцні іще вітрила,
    Під ненадійний заховався дах.

    Та спокій цей тривав коротку мить,
    Бо дітям ми второвуєм дорогу,
    І моє слово знов на допомогу
    Чиїйсь душі знесиленій летить.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  40. Альона Плешивенко - [ 2009.10.24 19:06 ]
    Запахи
    Всі запахи злились в один,
    Неначе кров з усіх судин,
    Зливався весь пекучий біль,
    В посудину незнаних зіль...
    У зіллі та любов жила,
    І ненависть її пила...
    Допила до самого дна,
    Сама ж до дна того й пішла.
    Готова формула кохання,
    Готова й формула страждання,
    ТА ЦЕ НЕ БУЛО ГОЛОВНИМ,
    БОЯВСЯ ТИ БУТИ САМИМ.
    Всі запахи вбирав, мов сон,
    Брав у невидимий полон.
    Не знав любові, і того,
    Що залишили самого
    Тебе страждати на цім світі,
    Вбираючи лиш запах квітів...
    Та ось іде все до кінця,
    Послання дивного гінця
    Отримано серед есенцій,
    Які палили жахом серце.
    Кохання вмерло, вмер і ти,
    Хоч двоє йшло вас до мети…
    Мов кислота пекла любов...
    пекла, вбивала,знов і знов....


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  41. Альона Плешивенко - [ 2009.10.24 19:02 ]
    Очікування
    Між мною і тобою
    Безмежна прірва,пустота.
    Я сиджу наодинці з собою,
    Навколо дим і темнота.
    А я весела, не сумна, -
    Нема причин, щоб сумувати.
    Хоч знову я тепер одна,
    Та буду щастя малювати.
    Його собі я уявляю
    Бурхливим, теплим світлим.
    Його завжди таким бажаю,
    Для всіх людей помітним.

    Я не любила ще нікого,
    Та неодмінно полюблю,
    Ще не зустріла я такого,
    Який казав би: «Я люблю!»
    Колись казав хтось дуже сухо,
    Цього вже я не пам’ятаю.
    Чекаю я, котрий на вухо
    Прошепче ніжно: « Я кохаю!»
    Я мріяти не розучилась,
    В душі багато сподівань,
    І правдою уже навчилась
    Робить багато зачинань.
    Життя без мрій стає нудним.
    Ніхто нічого не бажає.
    Весь світ стає таким пустим,
    Суспільство тихо проходжає,
    Йде пори всі свої незгоди,
    Нещастя, зло, страждання.
    А пекло тихо жде нагоди
    Згубить усе, разом з коханням.
    Мої мрії не дозволять
    Так нищить світ, де я живу.
    Бо я піду, і мимоволі,
    Всі мрії тихо оживлю.



    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  42. Альона Плешивенко - [ 2009.10.24 19:21 ]
    Діалог
    Любов питалася у вітру:
    « Скажи як, милий, жить без нього???
    Та ти не бійся, сльози витру,
    Йому не скажу я нічого.
    Та ти ж скажи, що я сумую,
    Що дуже важко так самій.
    Що своє серце я мордую
    Надією, що буде мій.»
    І вітер ніс слова до нього,
    Любов мовчала поруч з ним.
    Не покохає вже нікого,
    Бо він усю любов убив.
    Мовчанка голосно кричала,
    Що любить знає, пам’ятає,
    Та ж і любов сама це знала.
    « Чому ж мовчиш тоді?» - питає.
    І він промовив урочисто:
    «тебе люблю й завжди любив.
    Та обірвалося намисто,
    Що я для тебе сам зробив.
    І це був знак, що вже кінець,
    Що нам не бути більше разом…
    Скажи ж, ти , вітре, наш мудрець,
    Чи можеш стать для нас указом?»
    А вітер тихо відповів:
    «Для вас указом я не стану.
    Ти ж сам кохати не хотів,
    Тому любов потрохи тане.»
    Любов убила серце своє,
    І написала на труні:
    Прожив усе життя ти своє,
    Та грав лиш на моїй струні…



    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  43. Альона Плешивенко - [ 2009.10.24 19:48 ]
    Двоюій почуттів
    Життя людини - дивна штука,
    Це світ емоцій, почуттів.
    Та в кожного є своя мука, -
    Для когось – «схрещення путів».
    Завжди є щось, що заважає,
    Завжди є хтось, хто любить.
    Завжди життя когось карає,
    І більшість щастя губить.
    У вирі радості, кохання,
    Не знає зла людина,
    Для неї щастя і бажання –
    В житті мета єдина.
    Крім всього доброго на світі,
    Є ще багато дуже зла,
    Воно за плетивом із квітів,
    Де всюди заздрощі й імла.
    Той край страшний добра не знає,
    Він переповнений багном,
    І помсти кожен там бажає,
    Відповідає завжди злом.
    Та попри це, у царстві квітів,
    У царстві щастя та кохання,
    Бажають всі: старі і діти,
    Не мати того безталання.
    Я слухаю завжди лиш серце,
    А розум просто мовчки йде.
    Душа моя летить за серцем,
    Тож розум просто тихо жде.
    Він хоче все зробить як треба,
    Адже така його є суть складна.
    А я лиш хочу дострибнуть до неба,
    Хоч і не буду там одна


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  44. Альона Плешивенко - [ 2009.10.24 19:12 ]
    Мине...
    А час ітиме за тобою,
    І ти залишишся собою,
    Але ти зміниш все довкола,
    Симфонією стане соло.
    А ти минатимеш, мов сніг,
    Що тане, впавши на поріг.
    Кохання ненавистю стане,
    Яка, мов пастка мрійна манить.
    Усе мине, лиш ти один,
    Залишишся серед води,
    Самотність забере, що мав,
    Бо ти лиш краплею для моря став.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  45. Федько Халамидник - [ 2009.10.24 17:48 ]
    колишнім студенткам
    Моя мила сніжинко,
    Тендітне дурненьке дівчатко,
    Я не злюся на тебе. Не бійся.
    Та й ти на мене не ображайся.
    Бо мине може ще роки зо два,
    Коли мене вже тут всі забудуть,
    Лише ти пам’ятатимеш добре.
    Бо тебе без мене не буде.
    Ти ще вчора була такою ж.
    Та різниці ж немає жодної.
    Я – твоє перше випробування.
    Й ти не будеш зі мною згодною.
    І твоя ще інфантильна дорослість
    Вже інакше це все сприймає.
    Та ти на мене ніяк не вплинеш.
    Бо мене тут ніщо не тримає.
    Ну то, може, ти мені вибач,
    Що тобі через мене напряжно.
    Чи мені перші кроки робити?
    Ти повір – зі мною не страшно.
    Ну вже ж вибач, що так користуюся
    Твоєю скромністю й відсутністю досвіду.
    Ще б хотілося, до всього, інколи
    Обіймати тебе удосвіта.
    Не дивися на мене з острахом,
    Не мовчи у своїй нерішучості.
    Це далеко не остання проблема,
    Що виникатиме за моєї участі.

    24.10.09



    Рейтинги: Народний 5 (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Коментарі: (1)


  46. Олександр Сушко - [ 2009.10.24 17:47 ]
    Я не святий
    * * *
    Я не святий. Далеко не святий,
    Тягар гріхів волочиться за мною,
    Про це нікчемні, заздрісні роти
    Патякають зловтішно за спиною.

    У поглядах, смердючих наче твань,
    Отруйні жала ницої розплати,
    Вони цвітуть від болісних страждань
    І криків жертв, приречених до страти.

    Мій кожен крок і подих уві сні,
    На злому язику, немов на пласі,
    Мене засудять навіть у труні,
    За те, що був хвилину на Парнасі.

    За те, що ангел руку на плече
    Мені кладе, загоюючи рани,
    Але пече, нестерпно як пече,
    Коли немає в ближнього пошани.

    Завчасно я простив усім борги,
    Нечесну гру, відступництва та зради,
    То не мої знекровлені гріхи,
    Свідомі помилки й душевні вади.

    Як повна дум жорстоких голова –
    Безсилі тут прості аптечні ліки,
    Ніякі не потрібні тут слова,
    Коли не тіло, а душа – каліка.


    Рейтинги: Народний 5.19 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (10)


  47. Чевіана Синя - [ 2009.10.24 17:02 ]
    Але то таке
    Замотатись би в ворсистий килим
    Бовтати ногами в повітрі
    Посміхнутись від щастя,
    Заплющивши очі
    Або реготати з того щастя
    Реготати з щастя. Але то таке
    Покласти би голі ноги на білий поручень
    Сидячи на балконі
    Там повно винограду
    Повно життя, сонця, зеленості та ягід
    Хоч там нікого нема
    Тільки чай крісло стара штукатурка та я
    Але я то таке
    Мацати би бризки фарби
    Малюючи захід сонця, абстрактну фігню
    На старому дірявому простирадлі, ё
    Сидячи на даху, чи на моїй кухні,
    Чи на траві у лісі з щирою кумпанією,
    якщо вона є. але то таке
    краплин би дощу на шкірі
    босоніж шльопати калюжами
    ловити листя у волоссі
    тримати когось за руки
    гріти руки у сонці
    грім, як блискавка джинсів
    але то таке
    відчувати дихання на шиї
    це відчуття називається юність
    дурна щаслива юність
    а ти вже цілуєш сильніше
    погляди красномовні, доторки невідчутні
    хоч хочу просто спертись на «близьку душу»
    оголеною спиною.
    але то таке
    хіба багато треба для щастя?
    Але то таке. Краще сильніше
    тримайся за поручні, потяг рушає
    «ту-ту», виїжджаючи з тунелю
    Назустріч небу, майбутній момент
    Здуває зустрічним вітром, він відбувається зараз
    Вітер гортає пожовклі сторінки книжки, якщо вона є
    Але то таке
    Пам пам пам
    Па-рааааам
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (5)


  48. Ніна Яворська - [ 2009.10.24 17:54 ]
    Настроєве
    Яблунева віхола
    нас заворожила...
    Вп'ється серце втіхами
    аж до болю в жилах.
    Яблуками спілими
    падаємо в роси...
    Б'ють Амури стрілами
    в наші душі босі.
    Яблунево, трепетно
    серденько співає...
    І не треба третього,
    де кохають двоє...


    2009 р


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (20)


  49. Ніна Яворська - [ 2009.10.24 16:05 ]
    Яблуневе гілля
    Шурхотить на вітрі яблуневе гілля.
    Я щоночі плачу, плачу від безсилля...
    Не мені даруєш ранки кольорові,
    прихистку шукаєш не в моєму лоні,
    не мені встеляєш постіль пелюстками...
    Смуток ранить душу гострими голками.
    Не моє волосся заквітчаєш рясно...
    В'януть, в'януть рожі, зірвані завчасно.
    Зародили рясно яблука червоні.
    Віддаю я серце не в твої долоні.
    І щоночі плачу, плачу від безсилля.
    Стукає у душу яблуневе гілля...


    2009 р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (8)


  50. Ганна Осадко - [ 2009.10.24 16:41 ]
    Туман
    ...Білим кістяним гребенем чесатиму волосся осіннього туману,

    Він приляже на мої молоді коліна найніжнішим із чоловіків,

    Лежатиме тихо, сонно, ані рисочка суму, ані чуття якого

    Не ляже зморщечкою на його високе чоло,

    Не схвилює його повних дитинних губ,

    Не вкриє павутинкою шкіру біля очей.

    -Люляй-люляй, туманочку,

    Дівка вишила сорочку,

    У любистку полокала,

    Свою долю накликала...

    Співатиму півпошепки, і чесатиму біле волосся,

    А він вдаватиме, що спить, і посміхатиметься,

    І барвисті метелики з його снів сідатимуть на мої руки,

    І його тіло проросте в моє тіло,

    І білий гребінь лунко упаде на долівку,

    На ранкову долівку готельчика в БудаПешті....


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (15)



  51. Сторінки: 1   ...   1426   1427   1428   1429   1430   1431   1432   1433   1434   ...   1829