ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Карен Рамосова - [ 2009.10.24 15:54 ]
    ***
    Прагнем до сонця, обпалюєм крила,
    Шукаючи де краща, наштовхнемось на каміння.
    Завжди чогось замало, завжди чогось бракує,
    своїми ж руками,щастя ми руйнуєм.

    Чому ж ми не цінуємо,чому усе не те?
    Ми прагнемо покою, та й спокій дістає.
    Завжди шукаєм винних, ми в помилках своїх.
    За мрії не здійсненні, ми лаєм увесь світ.

    Та може просто жити нам спробувать хочь раз?
    Без цих порожніх слів, лайок та образ.
    Не думати де краще, радіти що вже є.
    Життя воно прекрасне, воно у нас одне!


    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  2. Карен Рамосова - [ 2009.10.24 14:29 ]
    Однаково
    Однаково вже, нема,що втрачати.
    Однаково холодно,однаково страшно,
    І що ж нам робити із нашим страхом?
    Однаково, ніде його сховати.

    Однаково темно, не бачим ми сонця.
    Однаково ніч прохолодна й ця осінь,
    мине, як минає наше життя.
    Однаково, адже це -лише гра.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  3. Віталій Ткачук - [ 2009.10.24 13:50 ]
    Луцьк_грудень_Луцьк
    Київ_готельний. Не нас турбувати -
    приймаємо первісткою знемогу.
    Розтираю замерзлі думки. Ти влазиш морозом під шкіру.
    Провалились під землю. А там - метро,
    що пришвидшує наші ноги.
    Луцьк_вокзальний. Рівняння на шлюб.
    Застібаю тебе і мундира.

    Львів_переїзний. Зрікаюсь тебе -
    груднево-наречену наречену.
    Несталеві мої поливаєш слізьми за рецептами гарту.
    Найзаконнішим чином - останнім дзвінком
    заявляєш права на мене.
    Львів-листівка, де я на звороті
    цілую втікачку-з-монмартру.

    Київ-Ірáкліон. Так, не-Ікар.
    Напишіть - за нею міг і летіти.
    Santorini. Ти в білому йдеш, як до...церкви святої Ірини.
    В сніжноКиєві нові готелі.
    В переходах так само старіють квіти.
    Луцьк_і_Луцьк. Випрасовуєш крила.
    Ще зиму стерпіти, ще зиму...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (14)


  4. Ніна Яворська - [ 2009.10.24 12:08 ]
    Закоханий дощ
    На світі жив-був дощ.
    Він йшов на трави й квіти,
    він йшов на все на світі,
    бо вже таким був дощ.
    І ось одного дня
    цей дощик закохався,
    у сіті він попався
    того одного дня.
    Він ружу полюбив,
    і кинув все на світі -
    не йшов на трави й квіти,
    бо ружу полюбив.
    Лиш їй він дарував
    усі свої дощинки,
    усі свої краплинки
    дощ ружі дарував.
    Та ружа чарівна
    була без серця в грудях.
    Вона його не любить -
    та ружа чарівна.
    І дощ їй не простив.
    Від болю аж заплакав.
    І ружі тій на згадку
    дощ щедро сльози лив...


    2002 р




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)


  5. Ніна Яворська - [ 2009.10.24 12:21 ]
    Простота
    Щасливий їжачок: закутався в колючки
    і спить блаженним сном в буйнесенькій траві.
    Не треба ні хоромів, ні убрань бундючних.
    Йому чудово й так - на матінці-землі.
    А ми шукаєм щось розкішне і величне,
    женемось за багатством, як кіт за горобцем.
    А тільки простота на цьому світі вічна.
    І тільки простота нам щастя принесе...


    2004 р


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.23)
    Коментарі: (12)


  6. Іван Редчиць - [ 2009.10.24 12:10 ]
    ЗОРЯНІ ХОРАЛИ
    Знову десь кує й кує зозуля,
    Мов коваль невтомний молотком.
    Обережна ти, немов косуля,
    Що іде до озера смерком.

    Хтось її добряче наполохав,
    Сіра стежка в’ється, мов змія.
    Ми з тобою заблукали трохи,
    Ідучи за співом солов’я.

    Сонце повернулося на захід,
    І вітри заснули між дібров.
    Ранній вечір тиші черепаху
    Під кущем калиновим знайшов.

    Ми нарешті вийшли на дорогу,
    І шугнув над нами пізній птах.
    Дременув, як заєць прудконогий,
    І сховався у кущах твій страх.

    І манила траса нас вогнями,
    Що мигтіли в темній далині.
    Ми тоді покращали чуттями,
    Чи лише здавалося мені?

    Ми до міста довго прошкували,
    Шепотів щось до машин асфальт.
    І вплітався в зоряні хорали
    Твій веселий, оксамитний альт.

    Хоч грибів зібрали небагато,
    Але душі маками цвіли.
    І запахла п’янко лісом хата,
    Ніби ліс ми в хату привели.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  7. Ірина Білінська - [ 2009.10.24 10:05 ]
    НІ ТО ВОГОНЬ, НІ ОСІНЬ
    Палахкотить,
    ні то вогонь, ні осінь
    в моєму серці.
    Так палахкотить…
    А ніч стоїть,
    така простоволоса,
    і просто в небо дивиться.
    Мовчить.
    І я мовчу.
    І сни не знають стежки,
    щоб приступити
    до моїх повік.
    А знаєш, що? –
    Мені насправді легко,
    бо я тобою вимріяла світ.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (2)


  8. Оксана Бандрівська - [ 2009.10.24 10:01 ]
    ***
    І чай в руках. І осінь надворі.
    Закуталась в осінню перевтому.
    І захотілось так мені додому...
    Де не асфальт, а грудочки землі.
    Де хризантеми в бабці на городі,
    Де пахне листя спалене клубками,
    Де завжди чути голос мами
    І невідоме ще нікому слово «в моді».
    Наївна і смішна, в м”ягкій піжамі
    Я вибігаю босими ногами
    Із хати в двір, біжу поміж кущами,
    Збираю ягоди... Дитинство пахне снами...
    А потім насміхається роками...
    І ось сиджу сумна на підвіконні...
    Остання крапля чаю зігріває.
    Синхронно дощ сльозами вимиває
    Мою погоду...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (9)


  9. Олександр Сушко - [ 2009.10.24 07:37 ]
    Коли приходжу додому
    * * *
    Коли приходжу втомлений до краю
    В домівку, в тихий затишок сім’ї,
    Мене дружина радо зустрічає
    І болі вичаровує мої.

    Її рука стривожено в’юниться
    І лагідно лягає на чоло,
    Так само від негоди голубиця
    Пташат своїх ховає під крило.

    Нехай на небесах погаснуть зорі,
    Затихнуть кришталевії струмки,
    Аби я міг у щасті і у горі
    Торкнутися коханої руки.

    Хай вітер від безсилля люто б’ється,
    А ти сама на грані, на межі,
    Неси в своїх долонях моє серце,
    Від усмішок нещирих бережи.

    Я тихо біля тебе поруч сяду
    І голову на груді покладу,
    Злечу увись і заспіваю радо,
    Як соловей в травневому саду.

    А ти мовчиш, кохана голубице,
    Тендітно пестиш крилами мене.
    Я у твоє колись спіймався сильце,
    Навік потрапив в коло чарівне.


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (5)


  10. Іванна Голуб'юк - [ 2009.10.24 01:33 ]
    ***
    твої долоні - на запах яблука
    краплини меду по всьому тілі
    стаю я схожа собі на равлика
    плоди збираю, що вже доспіли

    вечірнє небо як сині води
    торкнусь рукою - і вже моє
    а осінь злота дахами ходить
    і спати, спати нам не дає

    і сіє прянощі в постіль білу
    і сипле сутінки у вікно
    і невагоме й прозоре тіло
    стає солодким густим вином

    з тобою зовсім ми захмеліли
    мене цілуєш жагуче й п'янко
    краплини меду по всьому тілі
    твоя навіки покірна бранка

    а осінь ходить дахами, гарна
    твої долоні терпкі й гарячі
    і не тривожся собі намарне
    щасливі люди від щастя плачуть



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (3)


  11. Ніна Яворська - [ 2009.10.24 00:49 ]
    Фантазія
    ...а роки - як ріки -
    крізь руки - в пісок;
    до краю життя
    лишився лиш крок
    ...а зранене сонце
    в гарячій імлі,
    стікаючи кров'ю,
    пливло в вишині
    ...а дні,мов пустельні бархани,
    пливуть;
    невпинно стікає
    життя каламуть
    ...а в синьому небі,
    мов в сильних руках,
    заснув місяченько,
    мов з золота птах...


    2004 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (6)


  12. Ніна Яворська - [ 2009.10.23 23:12 ]
    Яблучко
    Я стану яблучком на дереві життя.
    Коли прийдеш ти, щоб мене пізнати,-
    як древню істину, як формулу буття,-
    вдягне природа різнобарвні шати.
    Я стану яблучком на дереві життя.
    Коли прийдеш ти, щоб мене кохати -
    до болю в грудях, до сліпого забуття,-
    вдягне природа сонцесяйні шати.
    Я стану яблучком на дереві життя.
    Коли прийдеш ти, щоб мене зірвати,
    не відчуваючи ні краплі каяття,-
    природи гнів порве тебе на клапті...


    2009 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (6)


  13. Олеся Овчар - [ 2009.10.23 23:07 ]
    Твоя поява
    Ти нині прийшов.
    Без жодного звуку.
    В таємний альков
    Зігріти розлуку.

    Ти нині прийшов.
    Без жодного кроку.
    В дарунок - любов
    Як трепетний дотик.

    Незриме для всіх
    Для мене - існує.
    А може, ти - сніг?
    Не вгадую всує.

    Ти ж вітер! Напевне...
    А може, ти - дощ?
    Цілунки таємні.
    Обійми також.

    Ми разом? Ми різні.
    Та нас і нема.
    Вже сумніви - пізні.
    У серці - весна.

    Жила ж, як усі.
    Всі мирні примари.
    В них очі пусті...
    Неждано - ці чари.

    І я віддалась
    Цьому божевіллю.
    Живу не як всі -
    Кохаючи мрію.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (14)


  14. Іван Редчиць - [ 2009.10.23 22:53 ]
    І ТУЖИТЬ САД...
    Світлій пам’яті Михайла Клименка

    Це він у небесах високих слова,
    В серцях і душах, у зірках Левкова,
    Спочив навік у батьківській землі –
    І тужить сад, і плаче чорноброва.

    Його кругом шукають журавлі,
    І проліски несуть йому жалі
    В гаю, де щастя згублена підкова,
    Де промені схрестились, як шаблі.

    Де сумнівів розгублених полова,
    Там яблуні чекають, хоч півслова
    Почути хочуть, а грушки малі
    Ущент чиясь понищила корова.

    І сивих днів забуті кораблі,
    І мудрість літ, немов старі граблі,
    Списали, не змовляючись, на дрова,
    Бо нам вони не треба взагалі.

    А він у небесах високих слова,
    В серцях і душах, у зірках Левкова,
    Спочив навік у батьківській землі –
    І тужить сад, і згадує діброва…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  15. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.23 22:20 ]
    Твоїми нитками
    Світлосяйно, прозоро, співочо,
    мелодійними слів пелюстками
    розмалюєш палітру Ти ночі
    золотими нитками-віршами.

    І ця ніч - як рушник, що до серця,
    наче струмінь цілющий, проляже.
    Як водою святою з озерця -
    душу змучену вмиє й наснажить.

    Твій рушник назавжди буде з нами -
    ночі, дні, вечори і світання -
    бо на ньому Твоїми нитками
    є написаний вірш про Кохання...

    2009






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  16. Олександр Сушко - [ 2009.10.23 21:36 ]
    Пам’яті Володимира Михайличенка

    Осінній день. Трава мовчáзна.
    Світ – у цвинтарній німоті.
    Твоя могила непоказна,
    Як і життя – на видноті.

    Важкі надгробки й обеліски,
    Немов пустеля кам’яна,
    Та ці заплакані колиски,
    То не поета царина.

    Ти йшов шляхами непростими,
    Мав безліч різних перепон,
    Але творіннями своїми
    Здолав, посмертно, Рубікон.

    Твої слова - не просто звуки,
    І час палких думок не стер,
    Та дуже жаль, що твою руку
    Не можу стиснути тепер.

    Але ти бачиш сни чудові,
    Та дуже хочеться, чомусь,
    Щоб ти прокинувсь і промовив:
    До вас я скоро повернусь.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  17. Ольга Корендюк - [ 2009.10.23 21:00 ]
    quiero ser ceniza
    cuando intento buscar tu nombre
    en las estrellas
    el cielo se rompe
    y cae en mis pupilas
    convirtiendo en lagrimas de pieda
    yo quiero ser ceniza

    cuando intento buscar tus huellas
    en mi alma herida
    por la espada de tu salida
    que significa el fin de todo
    yo quiero ser ceniza

    yo quiero ser ceniza
    porque espero que en este caso
    me tomarias en tus manos
    para disiparme en el viento
    y tendria la posibilidad
    sentir tu piel por ulitma vez


    переклад (майже дослівний з іспанської):

    коли я намагаюсь віднайти твоє імя
    у зірках,
    небо розбивається
    і падає у мої зіниці,
    перетворюючись на скамянілі сльози,
    я хочу стати попелом

    коли я намагаюсь відшукати твої сліди
    на своїй зраненій душі
    ножем твого зникнення,
    що для мене означає кінець усього,
    я хочу стати попелом

    я хочу стати попелом,
    тому що сподіваюсь, що тоді
    ти візьмеш мене у свої долоні
    щоб розвіяти над вітром
    і я матиму можливість
    відчути твою шкіру в останній раз


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  18. Костянтин Мордатенко - [ 2009.10.23 21:04 ]
    Сонцеворот
    ПолузелЕник персть золотив.
    Наче душа після викидня, небо…
    Змелені рими у віршах… Безмлив’я…
    Кинула в тишу зірок оберемок

    ніч. Голосили з криниць
    краплі настінні і дерлись до неба…
    «Батько нехай тобі кателИцький!», –
    герць пульсував у павучого нерва

    на вістрі. Ямб бився, тремтів – ні на п’ядь –
    не відступав до хорея. Факт фактом:
    перш ніж поезію сильну даЯть,
    тре’ набить змістом рядки, мов фуфайку

    ватою. Ливень носити почав
    мертву вербу. Довгов’язі хвилини
    до двадцять другого хмурня. Почаїв –
    вірші, які не дають злу кирИнити…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  19. Григорій Слободський - [ 2009.10.23 21:33 ]
    Генерал Р. Шухевич
    Боровся не ради булави
    На одрі світського вінця
    Ішов на смерть!
    Боровся до кінця!
    Не любив він слави,
    В душі його любов жила -
    Звільнити край від супостатів
    - Це його мета була!
    Він знав, що смерть не минуща
    І все вступив в нерівний бій.
    Він син своєї України
    борець за волю ! народи твій!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  20. Лілія Введенська - [ 2009.10.23 20:53 ]
    Небо - невипрана постіль
    Їй 28 років,
    вона неакуратна і незібрана.
    Розтерзана зачіска лютим вітром,
    почуття неотесані докупи зібгані -
    залишені в спокої -

    що ті невдахи…
    Собі не зізнається – соромно -
    допоки млосним сповиті мороком
    і цигарковим притрушені попелом
    замерзлі дахи.

    Зляться перехожі на ожеледиці,
    кавової гущі у місті вдосталь,
    небо - її невипрана постіль…

    Весно, схаменися, бо
    ти вже стаєш схожа на осінь!


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  21. Віталій Дудка - [ 2009.10.23 19:17 ]
    ****

    Анастасии Сухановой

    Я плыл течением, ни сделав, ни одного шага.
    И даже, не старался к берегу грести.
    Лишь речку я просил быстрей нести,
    Чтоб мне скорей увиделись ворота ада.

    Я не завидовал, не плакал, не жалел
    Хоть и хотел, вот этих, чувств простых, познать я
    Но, раскрывались мне единственны объятья
    И зажимали так, что жить я не хотел.

    Тут, правда, если толком разобраться,
    То и не жил я, просто обитал!
    Лишь информацию всю дурно собирал,
    Чтоб враз, вот так - спокойно сну отдаться.

    И там во сне - пускай хоть разорвутся,
    Мои стыдливые, наивные мечты
    Сбывались что, и каждый раз «почти»
    Но кто-то дал мне на прозрение наткнуться….

    Вернее как!? Тут поворотов сразу много!
    Сначала, «Верой», меня прямо по лицу
    Потом к «Надежды» меня подвели дворцу
    Та освятила меня прямо из порога.

    И шелестя своими платьями по полу
    Не вижу, только слышу в коридоре звук
    Я чувствую своих дрожанье рук
    Что тянуться поближе к валидолу.

    Но нет лекарства от тебя «Любови»
    Да и лечиться от тебя я не хочу,
    Пусть лучше даром заплачу врачу
    Строение пусть не ломает моей крови.

    Которая, вскипает без огня и без накала,
    Увидев глаз и родинку под ним,
    Пришлось мне стать совсем другим.
    Моей ты, жизни, новое дала начало….

    Дудка В.Р.
    Киев 23.10.09


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  22. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.23 19:41 ]
    По білому
    Прохолодними пальцями
    Ти закрила мені очі.
    Я стрепенувся.
    Не чекав такої радості від Тебе
    в сірих буднях - сьогодні.

    Ніжний дотик з повік
    потроху сповз на щоки.
    І, повернувшись
    до Тебе, я вустами
    вже пив його смак.

    Я справді бачив
    теплі промені очей Твоїх.
    Вони струменіли
    мені назустріч ніжно
    і говорили так багато...

    Розчинитися в Тобі -
    це торкнутися раю,
    як дозволеного востаннє щастя,
    що колись дарувалося Богом
    нікчемним людям.

    Ти - всепоглинаюча мелодія,
    яку наспівує моє тіло
    і душа, вмита Твоєю річкою -
    витоком якої став
    Твій прохолодний
    дотик пальців...

    ...якими Ти закрила мої очі....

    2009






    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  23. Юлія Фульмес - [ 2009.10.23 17:44 ]
    * * * * *
    Ранок почався
    свіжими сирними булками
    щойно з пекарні.
    Так як і завжди малі циганчата
    бігли назустріч фургону:
    нате, ловіть ваше щастя
    або замурзану карму,
    вам все одно не пізнати
    потреби стабільності
    і водогону.

    Навіть коли їм придбати
    по два-три балончика
    аерозольної фарби,
    аби побачити
    чорні кибитки їх брів
    у легкім здивуванні,
    аби графіті їх душ кочових
    розсипалися дрібномонетним скарбом,
    їм не уникнути того,
    що власне дитинство
    пройде як повстання.
    Безрезультатне.
    Супроти начищених мештів
    і провінційних базарів.
    Вічно однаково: ранок,
    місяць
    і рік,
    і водій із фургону,
    вічно такі недосяжні
    бонусні крихти
    від МТС-Київстару.
    Тільки дворняги,
    маленькі дворняги
    із реп”яхами за вухом як стягом
    будуть ділити із ними
    булку сирітську
    і сирість вагонну.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (7)


  24. Алла Пономаренко - [ 2009.10.23 16:18 ]
    РЕЦИДИВ (из цикла "Травмвтологи - Я")
    Соль засыпаю в глазницы,
    о метал разбиваю ноги.
    Неосознанно стала блудницей,
    развращённой, но одинокой.
    Тусклый свет попадает на руки,
    отражаясь мертвенно-бледным.
    Затерялась в тоске да скуке,
    становясь для общества вредной.
    Два хирурга сделали пирсинг,
    зубно-пасту на счастье купить.
    Говорят, что я из пробирки,
    от вердиктов охота запить.
    Разломала последние кости,
    и оделась в пламенно-красный.
    Искажаюсь в порыве злости,
    отношусь ведь к особо-опасным...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  25. Василь Степаненко - [ 2009.10.23 15:53 ]
    Лежу в колисці
    *
    Я на галявині лежу
    і хвоя
    заколисала в пахощах своїх.
    Лежу в колисці
    на вервечках сосон.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  26. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2009.10.23 15:31 ]
    Пісня хаосу
    Прокинулося море, вже летять
    Зелених хвиль далекі голоси -
    То коні піногриві гуркотять
    І вітрові там сваряться баси.

    Біжу, щоб не прогавити цей схід -
    Він колесом над обрієм пала.
    А на краю землі свій дикий зліт
    Як подих зупиню, як змах крила.

    І нікуди вже бігти - хмари все,
    І пусткою гуляє вітер снів.
    І обрію нема, і страх несе
    Холодний вал завіявшихся грив.

    Щось дивне все притягує туди,
    Під спів копит і зойки камінців,
    У вир - до непокірної води,
    У суміш всіх можливих кольорів.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)


  27. Олександр Христенко - [ 2009.10.23 14:24 ]
    РАЗГУЛЯЛАСЬ ОСЕНЬ
    Перекрасили наряды
    Вслед за липами берёзы.
    Перед зимнею прохладой
    Разгулялась в красках осень,
    Закружила, словно вьюга:
    Жёлтый, красный и зелёный.
    В гости к осени-подруге
    Я иду опять из дома.

    Светит солнце... Тихо – тихо...
    Даже ветер замечтался...
    И в душе родился стих
    В ритме медленного вальса.
    Листик, мягко опускаясь,
    Обнимается с травою:
    Вот у них любовь какая!..
    Он укрыл её – собою.

    Старый клён, качает веткой,
    Охраняя «наше место».
    Зацелованные летом
    Мы под ним мечтали вместе:
    И в морозы, и в ненастье
    Будет нам тепло и ясно
    Просто жить –
    Уже ль не счастье?
    Просто жить,
    А как прекрасно!
    (7.11.07 – 22.10.09.)г


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (23)


  28. Олена Осінь - [ 2009.10.23 13:33 ]
    ***
    А юнці-осені наснився Notre Dame…
    Повільним кроком, загадковим шлейфом…
    І пошепки, звабливо так, вітрам:
    «Зустрінемося на полях… На Єлисейських….»


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (6)


  29. Нафталін Марак - [ 2009.10.23 11:29 ]
    ***
    Я не сплю.
    Я дивлюся на зворотоній бік повік.
    Два вологі екрани та безліч каналів.
    Насправді ніч - це в і н:
    Напівголий неголений чоловік,
    Що метає метеорити зі стогоном сталі.

    Я не сплю.
    Я горизонтально чекаю на vip-четвер.
    Він, холера, як завжди приходить вчасно,
    А з ним - мігрень й безсоння,
    Пара сліпих сестер
    З татуюваннями на спині: "життя прекрасне".

    Я не сплю.
    Я прикидаюся пристреленою собакою.
    Заасфальтоване ліжко та постіль з трави.
    І перший промінь,
    Темряви розсікаючи вакуум,
    Фату зриває із моєї голови.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.14) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (4)


  30. Мирон Шагало - [ 2009.10.23 10:07 ]
    Надобраніч (для діточок)
    Заснув уже місяць і зорі-ліхтарики,
    заснули вже мишки, мушки, комарики,
    і сонячний зайчик заснув аж до ранку -
    вві сні він співає тобі колисанку.

    (2009)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  31. Олеся Овчар - [ 2009.10.23 09:18 ]
    Дивні розмови
    Я свою сестричку
    Смикнув за косичку.
    А сестричка люба –
    Хап мене за чуба.
    Я – у крик,
    Вона – у сльози.
    Мама зразу
    На порозі...
    Тут закінчується
    казка.
    Не хвилюйтеся,
    будь ласка.
    Ми з сестрою
    дуже мирні.
    Просто в нас
    розмови дивні.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (15)


  32. Микола Шевченко - [ 2009.10.22 23:53 ]
    Go!..
    Йди шляхом, та нікуди не звертай
    Чи дядько ти, а чи цибатий хлопчик.
    Чатує в хащах павучачий рай,
    Реп`ях підстерігає – автостопщик.
    Дорогою прямісінько іди,
    яку обрав собі одного разу.
    А зійдеш – начіпляєш череди,
    та оббиратимеш – ледь не до сказу.
    Отож, прошкуй, вагання позостав,
    до фінішу сховай добрячий козир.
    Що, кажеш, бачив ти, як хтось звертав?
    Я бачив теж. Та ж в нього кум – бульдозер.

    21.10.09


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  33. Юлія Муштук - [ 2009.10.22 18:45 ]
    Могила сина
    І часто сниться батькові могила…
    Могила його сина, його плоті.
    І часто сниться сина смерть раптова.
    Смерть його крові, смерть його Володі…

    І часто батько плаче уві сні,
    І часто він кричить несамовито,
    Коли насняться очі ті ясні
    І погляд сина гострий, гордовитий.

    Він, ніби, каже:
    – Тату, заспокойся,
    Мені тут добре. Горя тут немає.
    Не бійсь за мене, таточку, не бійся
    Й не плач за мною, я тебе благаю.

    І батько усміхається крізь сльози.
    Він вже спокійний, він уже не плаче.
    Він розуміє, що життя не вічне,
    І, що він сина не востаннє бачить.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (1)


  34. Іван Редчиць - [ 2009.10.22 18:56 ]
    НОВА ОБІЦЯНКА
    Почую кожного, як стану Президентом,
    І хочу радісно сказати ще й про те,
    Що я люблю найбільше ті моменти,
    Коли ви дружно й довго мовчите.

    Почую кожного! І що тут говорити,
    Як мислячий збагне усе без слів…
    Я щиро шлю московські ці привіти,
    Щоб кожний “на радном” заговорив.

    Почую кожного на вулиці і в хаті,
    Почую кожного, але ні пари з вуст...
    Мовчання – золото, ви будете багаті,
    Лиш не лінуйтеся й мотайте це на вус.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  35. Юлія Муштук - [ 2009.10.22 18:12 ]
    Мудрість
    Впав листочок – життя обірвалося.
    «Що з тобою?», – краса запитала?
    Але я не змогла обізватися –
    На теплій землі лежала.
    Здавалося, сили втратила
    Не те що б сказати – жити…
    Та, в кого вірила – зрадила.
    Немає більш чим дорожити.
    Рвана рана найдовше гоїться.
    Особливо, коли на серці.
    Так болить, що в очах аж двоїться.
    Стоп-сигнал: душа в небезпеці.

    Впав листочок – життя обрізали.
    «Як же так?», – краса запитала.
    Сонце в небі немов повісили.
    А я тихо собі стогнала.
    І проходили повз, наступаючи,
    Роздиравши найглибші рани.
    На якому вже світі не знаючи,
    Ще ридало моє сопрано.
    Найболючіший біль не від болю.
    І вина тут не має значення.
    Щоб не йшло все в житті війною –
    Треба вміти просити пробачення.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  36. Іринка Кучерук - [ 2009.10.22 17:00 ]
    ми - одне ціле....
    Ти ніжно цілуєш
    говориш що любиш
    ласкаєш обнімаєш...
    Кінчиками пальців
    водиш по тілу
    щось малюєш...
    Запах тіла одурманює ще більше...
    збуджує...
    кидає то в жар то в холод
    чути ритми серця твого
    бажання ще гостріші...
    ти був мій я твоя
    ми стали одним цілим.......


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  37. Алла Пономаренко - [ 2009.10.22 17:22 ]
    МАНІЯК ІДЕАЛУ

    Туман накриває повіки -
    я лечу на неонових крилах.
    Щоправда, руки трохи побиті,
    на біле тло хтось кинув вугілля.
    Зима манить теплою кавою.
    Психоз. За рушницю - і розстріляла б.
    Колись я була і німфою, і мавкою -
    тепер же - маніяк твого ідеалу.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  38. Алла Пономаренко - [ 2009.10.22 17:06 ]
    23-тЯ


    Ніж шкребе частинку серця,
    ніби налите фарбою стигле яблуко.
    Цвяхами забив всі вікенця,
    заманивши спочатку пряником.
    Зруйнувала мур власного замку,
    та й сховалась в піщаних дюнах.
    Перед тобою - майже не займана -
    гріхи причаїлись в трунах.
    Ні подерта душа тебе не гребе,
    ні - тим паче - біль мій.
    Щоб мої очі не бентежили більше тебе -
    в и й м и .......


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  39. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.22 17:18 ]
    * * *
    Навіть думати неможна.
    Ні згадать тебе - не треба.
    Жити так, як ранок кожен
    Я колись жила до тебе.

    Де занадто – там і рветься.
    Думи – в душі.
    Душі – нетрі.
    Там, де серце – прямо в серце –
    Не існує кілометрів.

    Там, де очі - через простір,
    Не сховатись – поруч завжди.
    Не запрошені, а – в гості,
    Не хотів ти, не чекав ти,

    А вони – перед тобою,
    Ними ти уже по вінця,
    Будять, вперті, непокоять,
    Не лишають наодинці,

    Стало простору замало:
    Ні повітря, ні свободи.
    Я сама себе благала:
    «Не пригадуй!» Не виходить…

    Скільки болю, скільки суму –
    Не зізнатися нікому.
    Ой ви, думи мої, думи, -
    Повертайтеся додому…
    22.10.09.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  40. Руслана Василькевич - [ 2009.10.22 17:32 ]
    ОРГАН ДУШІ МОЄЇ ЗАСПІВАВ
    На тебе я чекала все життя
    Хотілось так тебе зустріти,
    Орган душі моєї заспівав
    І зацвіли у серці квіти.
    У храм кохання ти повів мене,
    Просили ласки в Долі і любові.
    Все було в райдужному сні
    І ніжні руки й очі волошкові.
    А я все спала і не в змозі
    Від тебе погляд відвести
    Всім серцем наче чарувалась,
    Так гарно грав орган душі.
    І лиш прокинулась –завмерло
    Маленьке серденько у грудях.
    Я вірю скоро наяву, а не у сні
    Разом ми будем.

    (2009р.)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  41. Віталій Ткачук - [ 2009.10.22 17:16 ]
    Впівголоса
    Хай тобі солодко в усмішці сниться
    Ранок, що теплий, дерева - що сад.
    Стиглий до рук яблуневий смарагд,
    Коштовна Ти в оксамитові листя.

    Сниш, наче вперше приспалася жінка.
    Локони лащаться в біливо пліч.
    Ледь на вустах амазониться клич,
    Розкрилося ледь балеринне колінко.

    Вітер колише впівголоса вії,
    Дихаєш млосно між "так" і між "ні".
    Бачиш - і я ради тебе змужнів,
    Вкриваю твої оголені мрії…

    2008


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (17)


  42. Руслана Василькевич - [ 2009.10.22 16:21 ]
    ***
    Печаль та смуток огортають,
    А серце так щемить від болю
    І рветься наче птах до світла,
    Чи поневолений на волю.
    До тебе, серцем лину ,спокій!
    Душа ж єспрагнена любові,
    Потрапивши в тенета страху
    Несила зняти вже окови.
    А день чи тиждень, може місяць,
    Життя минає день за днем,
    А груди біль так обпікає,
    І огорта таким вогнем,
    Що сили покидають тіло
    І пісня вже стає немила,
    Життя ж втрачає сенс на мить,
    І знову серце гомонить.
    І знов там ожива надія,
    Але чи здатне прорости
    Зерно добра, зерно любові
    У серці, де померла мрія.
    Не залиши Ти, Боже мій,
    Свого дарунку без підмоги,
    Бо лише в Тобі правда є
    Й до Тебе всі ведуть дороги!



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  43. Ірина Швед - [ 2009.10.22 15:41 ]
    Синій танок
    В кленослові надпитих думок
    Ніч іде, як четверта Пречиста.
    Нашу віру прибрали в намиста
    Й одягли неба білий вінок.
    А волхви нам у відрах несуть
    Срібні сутінки в жовті світанки,
    Щоб в руках у Святої Оранти
    Танцювали ми синій танок.




    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  44. Олена Осінь - [ 2009.10.22 15:56 ]
    ***
    Де в ріках струменіє молоко,
    Земля у папороті і ліани низько,
    На пальмі по цей день під холодком
    Висить цивілізації колиска.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (16)


  45. Іван Редчиць - [ 2009.10.22 15:15 ]
    ГОЛОСУЙТЕ!
    Хочу бути Президентом,
    Щоб було всім жарко,
    Бо я маю нагороду –
    “Краща куховарка!”

    Всі в державі хочуть їсти,
    Зварить той, що вміє.
    І мене, як повний шлунок,
    Всякий зрозуміє.

    Скоро всіх я нагодую,
    Почекайте трошки.
    Голосуйте всі за мене,
    Й не забудьте ложки!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  46. Олена Осінь - [ 2009.10.22 13:40 ]
    ***
    Свідок людської жорстокості,
    Свідок кривавих драм.
    Ще й досі у снах здригається
    Сумний італійський храм.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (2)


  47. Олена Осінь - [ 2009.10.22 13:55 ]
    ***
    Руїни величі, відбитки слави,
    Затерті сходи прямо в піднебесне…
    Все у кленовій вогняній заграві
    Воскресло.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (10)


  48. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.22 12:39 ]
    * * *
    Нахапалася повітря – ротом, ротом,
    За життям – як за останнім трамваєм.
    Я – любов твоя, відкладена на потім,
    До якогось там рум`яного раю.

    Ти прийми мене як є: хай (між нами) -
    Поле бою я, а значить, - і дим був.
    Поле болю я з двома полюсами.
    І собі не малюватиму німбу,

    Я себе не прикрашатиму пір`ям –
    Головне – ти не дивися в зіниці.
    Вгледиш відчай у них – не вір, я, -
    Мабуть, просто боюся спізнитись.

    До кінцевої, ніби до Бога:
    Самотужки не дійти, не добігти.
    Я люблю тебе.
    Люблю - як нікого.
    І очей де - не знаю - подіти…
    22.10.09.




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  49. Іван Редчиць - [ 2009.10.22 11:11 ]
    МІКРОФОННА ЛЮБОВ
    Він говорить в мікрофони,
    Аж послухать любо:
    “Наша рідна Україна,
    Україна люба!

    Україна – наша мати!”
    Хоч пиши на дошці.
    А хотів же Україну
    Потопити в ложці…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  50. Олеся Овчар - [ 2009.10.22 11:37 ]
    Мамин вихідний
    В нашої мами нема вихідних.
    Чом це ніхто не подумав про них?
    Будень чи свято, вівторок, субота –
    Зáвжди знайдеться в матусі робота.
    Тож ми надумали разом із татом
    Зрештою їй вихідний влаштувати.
    Рано тихесенько встали з постелі –
    Поприбирали охайно в оселі.
    Тато і ми! Наші сили могутні
    Спритно взялися за справи у кухні.
    Мамине раптом здійснилось бажання –
    Сіла вона за своє вишивання.
    (Нині ніхто поспішати не буде,
    Разом сім’я! Ви це чуєте, люди?)
    Потім усі мандрували до річки:
    Сонця набрали повнісінькі личка.
    Швидко-швиденько години минули.
    Вечір настав. А коли – й не збагнули.
    Радісно-шумно вернулись додому.
    Навіть немає і згадки про втому.
    Ми зрозуміли тоді так багато.
    Цей вихідний – не лиш мамине свято!
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (19)



  51. Сторінки: 1   ...   1427   1428   1429   1430   1431   1432   1433   1434   1435   ...   1829