ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Редчиць - [ 2009.10.06 15:14 ]
    ЛЮБОВ ТРИВОЖИТЬ...
    Рондель

    Хто ж мріє про кохання без тривоги?
    Любов тривожить – глибшає душа.
    Любов і спокій завше на ножах,
    І не знайти їм спільного порога,
    Не відшукати їм одну дорогу,
    Між ними є невидима межа.

    Хто ж мріє про кохання без тривоги?
    Любов тривожить – глибшає душа.
    Ти, доле, не суди занадто строго,
    Мене любов захоплює чужа…
    Війне байдужість, наче паранджа,
    Це для душі найбільша засторога, -
    Хто ж мріє про кохання без тривоги?


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  2. Віталій Ткачук - [ 2009.10.06 15:04 ]
    п а л ь ц і
    забагато лишається

    пальців

    як лічити ранки котрі з тобою стрів

    рахувати щастя - дратувати богів

    перехрестимо краще

    у вальсі


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (25)


  3. Володимир Ляшкевич - [ 2009.10.06 14:28 ]
    Кулешов Аркадій. Прощай...
    Прощай, обуджена у серці, все минає.
    Чому ж так гірко, і немає забуття,
    Шкода зорі мені, що в небі догорає
    На сході любого колись розмаю дня.

    Чи ти забула перше боязке зізнання?..
    Над нами жайвором дзвенів і плакав май.
    А завтра тільки мла байдужого вітання
    Очей твоїх і розпач мій за небокрай.

    Пішла ти, люба, в жовте сосен суголосся,
    Пішла, безмовна, у хвилястий жита шум,
    Туди, де хилиться в невистигле колосся
    На роздоріжжі нашім одинокий сум.

    Пішла у далечінь, у мовчазні простори
    Світання зіркою, що гасне в далині.
    Душі палаючої скривджені докори
    Сльозою стиглою срібляться у траві.

    Пішла, залишивши світанки і тумани,
    Полинну тугу опечалених доріг,
    Аби я біль і гіркоту цієї рани
    Роками в серці втамувати вже не міг.

    Пішла, й ніколи вже не вернешся, Олесе,
    Бувай, смагляве моє щастя, прощавай!
    Стою на бу́лих розстанях, а з піднебесся
    Самотньо жайвором дзвенить і плаче май.

    Бувай, розбуджена у серці. Все минає.
    Твій ясен образ я нестиму по житті.
    На сході дня мого зірниця догорає,
    Як пізній вечір у провіснім багреці.


    2009



    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (6) | "Пісня у виконанні ВІА «Пісняри»"


  4. Олена Осінь - [ 2009.10.06 12:09 ]
    Неприкаяна
    Заколисана, заголублена,
    Щоб ні вітру, а ні патлатого.
    На постільні шовки розгублена.
    В дві коси заплетена нáтуго.
    А хотілося, щоб по краєчку,
    Над безоднею, над падучою.
    Як по лезу. Босоніж. Граючись.
    Та у прірву! Горою-кручею.
    І гіркі слова, і солодкий біль,
    І втонуло сонце багряним заревом!
    Продає себе, а купує хміль.
    Чи любов, чи гріх? Тільки марево.
    І вже в тій душі стільки змішано!
    Перетліло все, мов у кратері.
    Тільки плаче ніч її віршами,
    Тихо молиться Божій Матері…
    І ні затишку, і ні спокою,
    Знов нарéчена, знов засватана…
    Захлинулась струною високою,
    Наче скрипка. Анна Ахматова.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (9)


  5. Леся Межеровська - [ 2009.10.06 12:15 ]
    Сон
    Коло рук.
    Вогонь в долонях.
    Прагнення зіткнутись з болем.

    У бутті чужого раю
    глибину очей кохаю.
    Йду по тебе, знов блукаю.

    Коло днів -
    бентежна кара.
    Марево!

    Й раніше знала,
    що ти - сон.
    Я сон кохала.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  6. Любов Даник - [ 2009.10.06 12:04 ]
    осінь
    Вже осінь стукає у двері,
    і хмари сяють мов кришталь,
    летять птахи у синю даль...
    Ще досі чути ехо літа.
    Трава жовтіє на очах,
    вуста червоні мов калина,
    і кіт рожевий на руках,
    танцює мов мала дитина.

    вересень, 2009рік


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  7. Віталій Ткачук - [ 2009.10.06 12:42 ]
    д у х
    я переплутав

    де сіль де прісно

    відтак не знати під сонцем чи в спрагу йду

    наверху піраміди захоплює дух

    усередині

    духові тісно


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (19)


  8. Сергій Жадан - [ 2009.10.06 11:47 ]
    №4 (той що втопився)
    і коли ти поглянув назад
    твої сліди ще трималися на хвилях
    мов померлі риби

    дорога була занадто довгою
    повільно
    мов ніж у масло
    ти почав опускатися
    під воду

    і паралельно тобі
    йшли на дно
    свинцеві злитки
    твоїх слідів

    лише розчепірившись
    на тонкій плівці води
    тримався поверхні
    набряклий
    вишневий хрест
    що чимось
    нагадував щоглу
    затопленого корабля


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  9. Сергій Жадан - [ 2009.10.06 11:07 ]
    №3 (той що розбився)
    дах бачиться згори
    фотонегативом чорного квадрата Малевича
    надворі ніч то й не дивно
    що дахами снують сновиди
    в пошуках п’ятого виміру
    прусаки як і люди
    хворобливо переносять висотні умови
    тож на даху їх зовсім немає
    дрібний щебінь нагадує часи
    коли навколо буяв океан
    він відступив а натомість
    з-під води оголився білий острів даху
    і вже черговий сновида
    відчуваючи в порожнечі колишню міць води
    стрибає вниз


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  10. Сергій Жадан - [ 2009.10.06 11:19 ]
    №2 (той що повісився)
    ось дивись –
    ти виснеш якимось
    тропічним фруктом
    що вже устиг
    ледь підгнити

    або ж
    електричною лампочкою
    в нутрощах якої
    поміж затихаючих
    молекул б’ється
    маленька муха
    переляку

    чи інакше
    звиваєшся черв’яком
    на гачку
    власної смерті
    вилискуєш сережкою
    в її вусі

    гидко дивитись
    як осунулась
    десятиповерхова
    будівля твого тіла

    лише нігті
    на руках і ногах
    продовжують повільно
    рости

    і врешті якийсь селекціонер
    розламавши тебе мов яблуко
    навпіл
    побачить твої легені –
    вагітні останнім повітрям


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (1)


  11. Сергій Жадан - [ 2009.10.06 11:58 ]
    №1 (той що порізався)
    скрипаль-іронія
    смичком леза
    торкнеться струн твого сухожилля
    хай простір наповниться
    червоним розквітом
    мелодії твого єства

    і полісмен занесе до протоколу:

    сталевий шлагбаум
    перекрив шлях для руху трамваїв
    рейками твоїх судин

    гільйотина спрацювала
    і голова твоєї руки
    важко впавши покотилась
    холодною бруківкою

    тіло ж руки
    мов зрубаний півень
    продовжувало битись в конвульсіях
    але тебе
    то вже стосувалось
    щонайменше


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  12. Роман Кисельов - [ 2009.10.06 11:48 ]
    Осінь, Джим і Áнджей (з поеми «Аптека для душі»)
    По колу Дантовім (номер поїла ржа,
    і навіть якої книги – не зрозуміти)
    ступають Джим і Анджей, і тихий жах
    за ними стежить через пожовклі віти.

    Від літа їхнього вже навіть снів нема,
    і каже Джим, що нікуди буде дітись,
    та вірить Анджей – буде ясна зима
    і полум’я, щоб зором у нього впитись.

    А холосте повітря понурих зим
    не перший рік панує у цій природі,
    тому, я думаю, не помилявся Джим,
    коли казав, що в літо вернутись годі.

    Лиш часом світлі марення наяву
    дарують іскри спогадів, присмак вражень
    (спасибі, друже Нетті, за цю траву) –
    тоді я думаю, що правий був Анджей.

    Та слава Богу – Він упокорить час.
    І зійде легкість під сонцем Його оранжевим.
    Він скаже: «Тішся, Джиме, не сперечайсь.
    Це і тебе стосується, любий Анджею».

    Х.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (6)


  13. Олеся Овчар - [ 2009.10.06 10:47 ]
    Осінь у мене в гостях
    Осінь яблучком вкотилась
    До моєї хати
    І тихенько примостилась
    У кутку дрімати.
    Подрімала, відігрілась –
    Вибігла за двері
    І листочком закрутилась
    У танку веселім.
    06.10.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (19)


  14. Василь Степаненко - [ 2009.10.06 09:30 ]
    Зітханнячка
    *
    Якби зібрать
    Зітханнячка свої
    Й зробити з них велике опахало,
    Та й стати в спеку
    Там, де ти стоїш.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  15. Василь Степаненко - [ 2009.10.06 09:16 ]
    Перемерз
    *
    Вітер весь тремтить.
    Жде когось, чи просто так.
    Перемерз, як я.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  16. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.10.06 09:34 ]
    * * *
    На душу накотилася сльоза.
    Хоч, нібито, не чоловіча справа.
    Холодна правда. Арія грози,
    Жар блискавки і метастаз невіри
    Без міри розповзається в мені.

    Скажи, що є в житті, окрім надій,
    Нещирості, оманливих ілюзій,
    Невірних друзів і розчарувань?
    Запитую…
    Розквітнюються зорі,
    Підводячи до неба погляд мій.

    Скажи, що є в житті,
    окрім надій?..

    2003р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (18)


  17. Олеся Овчар - [ 2009.10.06 08:11 ]
    Усмішка Твоєї тіні
    Ковзнуло нечутно по тілі...
    Уява хмеліє. Я – з нею.
    Які відчуття божевільні –
    Це усмішка тіні Твоєї...
    Зловити – я навіть без гадки.
    Вона – як синонім до Вчора.
    Лишила мені пів загадки –
    І більше не буде. Ніколи.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (10)


  18. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.06 08:23 ]
    Він пішов...
    „Ти чому заплакана, любове?”
    Розірвавши снів важких серпанок,
    вітер тріпотів, неначе птаха.
    Німо у вікні
    завмер світанок.

    „Ти моя зоря, моє кохання!”
    У стіну холодну б’ється відчай.
    Ще одна минула ніч чекання,
    ще одна згоріла
    в серці свíча...

    „Підожди, я скоро повернуся!”
    Вирієм осіннім плаче небо.
    Вибухом вулкану, землетрусом
    знищити б любов
    напевно, треба?!...

    Цим птахам, що вже летять на південь,
    як завзято клявся він весною?!
    Обіцяв - ніколи не забуде
    хвилю, що звела
    його з тобою?!

    Почуття розвіяні вітрами...
    Доторкнувся дощ душі озерця...
    Надзвичайна, та банальна драма –
    він пішов.
    А осінь вкрила серце...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.36)
    Прокоментувати:


  19. Ельфійка Галадріель - [ 2009.10.05 23:31 ]
    Кава
    Ніч така чорна й тягуча, мов кава із карамеллю
    Солодка, гірка, гаряча і пара неначе подих
    Торкається уст несміло, цнотливо, думки не знімають одяг
    Думки не вкладаються спати на сам краєчок постелі.

    Лиш б’ються крильми у вікна і в’язнуть в чорній патоці
    Хмеліють від запаху кави, танцюють гаряче танго
    І їм ні злетіти ні впасти з тонкого шматка порцеляни
    Не вільно, лише по спіралі робити малесенькі кроки.

    А хочеш твоє майбутнє вгадаю по чорній каві
    Що було, що є, що буде – я скажу лише хороше
    Хороше теж має право, щоб жити цієї ночі
    Щоб гріло щось аж до ранку, нереальне і тепле, як пара.

    04.10.2009.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  20. Наталя Дитиняк - [ 2009.10.05 22:07 ]
    Сон
    Він нюхав запах мого волосся,
                       моїх парфумів, моїх думок.
    "А ти любила?"
             "Тобі здалося".
                      "А як же ж щастя?"
                               "Якраз ковток".
    Мені здалося… Закрила очі,
                      щоб роздивитись його вину.
    Сльоза скотилась. Краплину щастя
                      він ненавмисне не проковтнув.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (10)


  21. х Лисиця - [ 2009.10.05 20:29 ]
    * * *
    Хотілося заплакати,
    А сльози не течуть
    І сум мене обмежує
    Та капає як ртуть.
    Росою зійдуть обрії,
    Та вимкнеться журба,
    А я про зорі згадую,
    Що падали дарма.

    Тепер обоє падаєм
    У замкнуті шляхи,
    Які гуляють парами,
    А інші навпаки.
    І ми світи обтягуєм,
    Щоб ними пролягти,
    Кохаємось в мереживі
    Тотальної пітьми.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  22. Зоряна Ель - [ 2009.10.05 19:33 ]
    *****
    Акордом осінь визріє прощальним -
    Вкарбовуючи в душу кожен звук.
    І спалах щастя – дотик ірреальний
    В контексті неминучості розлук.

    Розпачливість прозорого повітря
    І терпкість – у судомному ковтку.
    Згорить багрянець серцем на пюпітрі,
    Підхопить вітер терцію хитку.

    Воно було, прекрасне наше літо –
    Знак долі, піднебесний розмах крил…
    Візьмемося за руки, наче діти,
    І рушимо… Допоки стане сил.

    Заплаче золотом за нами завірюха,
    Закрутить-зашумить у небуття.
    І білим пір'ям, білим, білим пухом
    Закурить шлях тривалістю в життя.

    5.10.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (15)


  23. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.05 18:41 ]
    Творіть! *
    Творіть! Хай серце пише вірші!
    Хай десь не в риму, невпопад.
    Хай десь не кращі і не гірші.
    Вони - всі ваші! Серця сад...

    Вірші - як дзеркало душевне.
    Дзвенять відверто, як кришталь,
    торкнувшись іноді, напевно,
    душі... далекої, на жаль.

    Сміються й плачуть, ніби діти!
    Як ваші діти - плоть і кров -
    допомагають зрозуміти,
    що є Життя, а що - Любов.

    Творіть! А Час, як мудрий критик,
    надасть свою оцінку всім -
    чи бізнесмен ви, чи політик,
    чи ви поет, чи пілігрим...

    2009


    * Присвячується всім авторам ПМ, особливо початкуючим.
    Творчих успіхів всім! З повагою і щиро.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  24. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2009.10.05 17:53 ]
    Фінал
    Ти дивився на мене
    І думав,
    Я не думала –
    Бачила, знала,
    Що занадто, заблизько
    Фінал наш,
    І програти –
    Я права не мала!
    Усміхався,
    Ловила в повітрі,
    Запах владно-солодких
    Парфумів,
    Я хотіла розквітнути–
    Й квітла,
    Ти не думав,
    Що гратиме... буря.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  25. Любов Долик - [ 2009.10.05 17:16 ]
    ***
    Довгастий дим,
    як джина борода,
    танцює джаз -
    бо час настав для джазу.
    Під джезву ранку
    осінь золота
    заграви згорне,
    дмухне - і відразу
    запалахтять, затріпотять вони,
    залопотять, заплескають, полинуть
    у танці джазової осені(весни?)
    і переллються знов у дим полинний...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (11)


  26. Микола Пішкало - [ 2009.10.05 14:42 ]
    Осінній дощ
    Ось i осiнь. Холодний дощ
    Тарабанить в моє вiкно.
    Я не знаю, де ти тепер,
    Ми не бачились так давно.
    Вiддзвенiло все, вiдцвiло,
    Вiдлетiло в далеку даль,
    Наче радостi й не було,
    І зосталась одна печаль.

    Пам`ятаю весняний сад,
    Не повернешся ти сюди.
    За вiкном уже листопад,
    Дощ змиває твої слiди.

    А колись, у травневi днi
    Синьоока весна цвiла,
    І здавалось тодi менi,
    Що щасливою я була.
    Наших зустрiчей i розмов
    Свiдком був мiй весняний сад.
    Не здiйснилась наша любов,
    Не повернеться час назад.

    Пам`ятаю весняний сад,
    Не повернешся ти сюди.
    За вiкном уже листопад,
    Дощ змиває твої слiди.

    Вкриє землю срiблястий снiг,
    За зимою прийде весна.
    Що вона принесе менi?
    Що залишить в душi вона?
    Може, стане чарiвним сном?
    Може, полум`ям спопелить?
    Ну, а поки що за вiкном
    Дощ осiннiй в саду шумить.

    Пам`ятаю весняний сад,
    Не повернешся ти сюди.
    За вiкном моїм листопад,
    Дощ вже змив всi твої слiди...



    Рейтинги: Народний 0 (5.13) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  27. Євгенка Заброда - [ 2009.10.05 14:54 ]
    Низькими ярами крутяться тумани...
    Низькими ярами крутяться тумани,
    Вихололи ріки і пожухли трави.

    Листопад крокує в яблуневім саді,
    Листя кольорове у його наряді.

    Подихи холодні вітру за горами
    Стрімко вже летять дикими конями.

    Клекіт журавлиний тужить над землею,
    Вересень дощами схлипує над нею.

    Осінь шпацерує по принішклим долам
    Літо проминуло десь за видноколом.
    четвер, 10 вересня 2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  28. Ольга Анна Багінська - [ 2009.10.05 14:46 ]
    Мій світ
    Криві дзеркала і розбиті маски
    У цьому світі нема добра
    У цьому світі немає ласки
    Загублений спокій забуті думи
    У цьому світі все фальшиве
    Окрім байдужості і суму
    Темна кімната сутулі тіні
    У цьому світі нема нічого
    Окрім ненависті і ліні
    Пусті коридори тупі портрети
    Тут більше нема нічого
    Лиш на підлозі старі газети...
    2008-2009(точно не памятаю)


    Рейтинги: Народний 5 (4.89) | "Майстерень" 5 (4.9) | Самооцінка 3
    Коментарі: (4) | ""


  29. Віталій Ткачук - [ 2009.10.05 13:25 ]
    к о л о
    зачиняється світ

    герметично

    і скидає мене як листя в осінь цю

    хто із кола зійшов важчає від свинцю

    коло правильне

    геометричне

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (13)


  30. Іван Редчиць - [ 2009.10.05 11:22 ]
    БІЛОПЕРА ПТАХА
    Акровірш

    Лети, як птаха білопера,
    Із рук у руки, з краю в край.
    Тобі одній - і душі, й двері,
    Ей, друже, швидше відчиняй!
    Рідненька наша прилетіла,
    А ми лише марнуєм час.
    Ти подивись, як шпальти-крила
    У світ ясний несе Пегас...
    Радію так, немов коханій
    Несу я пролісків пучок.
    А там далеко - у тумані,
    Узористі шовки стежок.
    Козацтво там літературне
    Ріднею стало - і мені,
    А рокотання стобандурне,
    Їй-богу, чути вдалині...
    Нехай звучить цей марш бравурний,
    А правда буде на коні...




















    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  31. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.10.05 11:11 ]
    ОСІННІЙ ПЛЯЖ
    Осінній пляж – осінній і не наш.
    А Черемош розгойдує мости.
    Вглиб темноти заманюють сліди
    І плавно обриваються вночі.
    А із віконця полум’я свічі
    Чийсь голос тихо просить підійти.
    Та тільки то не Ти. Уже не Ти.
    І я один в безодні самоти.

    А Черемош спливає крізь долоні,
    Немов любов, що покидає нас.
    А згадка б’ється птахою об скроні
    І рветься у давно минулий час.
    Та Черемоша хвилі не повернеш,
    Як не повернеш промайнулі дні.
    Я йду до Тебе, Ти ідеш до мене.
    А поміж нас лишень холодна ніч.

    А спогад намалює Твій портрет
    Осіннім пензлем барвами весни.
    І в тім немає нашої вини,
    Що різні нам судились береги,
    Що Черемош розгойдує мости
    І не рятує втрачений пейзаж
    І що осінній пляж уже не наш,
    Хоч все у нім нагадує про нас…

    А Черемош спливає крізь долоні,
    Немов любов, що покидає нас.
    А згадка б’ється птахою об скроні
    І рветься у давно минулий час.
    Та Черемоша хвилі не повернеш,
    Як не повернеш промайнулі дні.
    Я йду до Тебе, Ти ідеш до мене.
    А поміж нас лишень холодна ніч.

    1998р.



    Рейтинги: Народний 0 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (10)


  32. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.05 10:51 ]
    * * *
    Чужою-таки на своєму ж святі,
    Далекою із найближчими
    Живу, наче сплю на м`якій скловаті,
    Закуреними горищами.

    Ридаю у скалки і кашляю ними.
    Для когось вважаюся стервою.
    У долі моїй – самі пілігрими.
    Я – морем, і я – Говерлою.

    Я – небом, ракети в якім безпілотні,
    Пустелею я контрастною.
    А хочеться жити і завтра, й сьогодні
    Єдиною, своєчасною…

    Хай ніч вигорає п’янкими віршами,
    Хай ранок сходить утомою,
    Твоєю весною аби найніжнішою,
    Нікому щоб невідомою…

    Так хочеться, хочеться, Господи, вірити,
    Що все ж – до останнього вистою!
    Любові б лише – як тонкої лірики,
    Як тала вода чистої…
    4.10.09.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  33. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.05 10:04 ]
    * * *
    Вечір нас терпляче слухав
    Від дощів вологий.
    Я в тобі шукала друга,
    Відкриваю ж – Бога.

    Між рядками, між словами,
    Крізь щілини вірша…
    Все, що виникло між нами –
    Музика і тиша.

    Все, Чим житимемо в грудні –
    Тим душа й багата.
    Я в тобі чекала буднів,
    А прийшла – на свято.
    5.10.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  34. Василь Степаненко - [ 2009.10.05 09:42 ]
    Тебе зустрів
    *
    Тебе зустрів кохана уві сні.
    Пройшов так близько,
    Що торкнувся тіла.
    От тільки,
    Чи відчула ти, чи ні?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  35. Василь Степаненко - [ 2009.10.05 09:48 ]
    Сонечка летять

    Бризки із-під ніг.
    Мерехтять в моїх очах.
    Сонечка летять.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  36. Олеся Овчар - [ 2009.10.05 00:39 ]
    Перони життя
    Перехресні дороги між душами.
    Думко-пОтяги знай стукотять.
    На перонах живемо ми змушено.
    А вагони летять все, летять...
    05.10.09


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (10)


  37. Олеся Овчар - [ 2009.10.05 00:20 ]
    Музика
    Ні-ні! Не звичайні це звуки...
    Хіба ж пояснити можливо?
    Не пульсом під скронями стука.
    Не кров завмирає у жилах.
    Живі відчуття нереальні
    Наповнюють суттю хвилину.
    Слова забуваєш звичайні,
    Аби не схолонути ними.
    Говориш і чуєш вже більше,
    Ніж можна собі уявити .
    Не звуки це... Ні. Зовсім інше...
    Чуттєва розмова зі Світом.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (12)


  38. Ірина Білінська - [ 2009.10.04 22:27 ]
    ЛИШ БИ ТИ БІЛЯ МЕНЕ…
    Ходить по місту осінь –
    жовтий листочок в жмені,
    вплетений дим у косу.
    Ходить навколо мене.
    Хилиться небо низько –
    падає вниз зірками.
    Знаєш, я дуже близько,
    ніч розвела руками…
    Скільки вже мрій збулося
    і розтеклось по венах…
    Хай, собі поруч – осінь,
    лиш би ти - біля мене.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (14)


  39. Марія Дем'янюк - [ 2009.10.04 21:52 ]
    Заосеніло...
    Заосеніло вже.Заосеніло...
    Листки тополі дивляться змарніло,
    І я на них із болем наступаю,
    У власну осінь двері відчиняю...

    Заосеніло вже... Невже заосеніло?
    Я в озерце вдивляюся питливо,
    На срібло впав вербовий лист журливо,
    Я бачу, все-таки заосеніло...


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  40. Василина Іванина - [ 2009.10.04 21:35 ]
    До тих, кого люблю...
    Яка важка учительська робота –
    щодня проблеми, клопоти, турботи,
    щодня згорають нерви, наче хмиз,
    і тиск летить – то вгору, а то вниз...
    Яка прекрасна вчительська робота –
    напевно, всі вам учні заздрять потай,
    а ви, немов оті чарівники,
    нам програмуєте в життя стежки,
    ви запевняєте: скарби – знання,
    щоб не блукати в світі навмання...
    Щоб ми нові вершини здобували,
    щоб оптимізму й віри не втрачали, –
    ви нам щодня товкмачите про те,
    що з нас еліта золота росте.
    Що ж вийде з ваших клопотів недремних –
    ви і самі, гадаємо, не певні...
    Пробачте, що про вдячність забуваєм,
    що не завжди старанними буваєм,
    та віримо, що на усій землі
    найкращі люди – наші Вчителі!




    Рейтинги: Народний 5.45 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49) | Самооцінка 3
    Коментарі: (28)


  41. Катерина Кукіб - [ 2009.10.04 18:18 ]
    Монолог Ассоль
    Я бачила його не в сні, насправді.
    Цей чарівник, мов відблиск у воді.
    Пишнобородий і старий сказав мені:
    «Приплине корабель не лиш у сні».
    Зблиснуть колись червоні ті вітрила
    Й мене до них нестиме, мов на крилах
    Мій принц, казковий, молодий.
    Я дочекаюсь, час мине лихий.
    Живу я мрією, у казці.
    Ходжу в безбарвній, чорній масці.
    Лиш вирвусь справжня «Я» у світ,
    Почую вслід собі лиш сміх,
    Образливі слова безжальні,
    Поллються сльози ті печальні.
    Вночі не раз на березі чекала,
    Я мріяла побачити його,
    Та доля чомсь від мене утікала
    Й трималася весь час свого.
    Ранок. Здрастуй Боже!
    У тебе скільки справ до всих людей!
    Одне твоє слово допоможе
    Здійснити безліч гарних їм речей.
    Знов день минув: сумний, безбарвний.
    Вже вечір і бувай Господь!
    Мені насниться сон чудовий, гарний.
    Там Грей та я і корабель «Секрет».
    Ну ось і все, пора забути казку.
    Я вже доросла, мрії вже нема.
    Хай Грей пробачить мені цю поразку.
    У всьому винна тільки я сама.
    Навіщо вірила я Еглю?
    Навіщо вірила йому?
    Не буде тих вітрил червоних.
    Та все ж до моря побіжу.
    На березі чомусь заснула,
    Відкрила очі і тоді
    На мене йшли палкі вітрила!
    Я дочекалась! Казка і
    Нарешті ми зустрілись з Греєм.
    Чарівник Егль не збрехав!
    Примхливий вітер дав мені вітрила.
    Ще й пісню дивну нам подарував!
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  42. Анна Малігон - [ 2009.10.04 17:47 ]
    БЛИЗНЮЧКИ
    Я в шість не любила зеленку і вазелін.
    Імітувала хвороби, постійно губила ручки.
    Підходила до чужого вікна, що росло із землі,
    а з нього дивились на мене сусідські близнючки.

    Їх каламутні погляди з-під широких лобів,
    їх безкінечна слина й короткі стрижки.
    А ще в них був тато і він їх, здається, любив.
    Ставив по черзі на підвіконня і гладив ніжки.

    Я поверталась додому, лаяла школу, їла обід,
    ловила в тенета заздрощів оті сопливі моменти,
    згадувала щосили, яким був мій дід.
    А мама, затуркана, бігла по аліменти.

    І коли закривалися двері, вимикалося світло,
    Усі на світі секрети розлазилися по фантиках.
    Я уявляла, як сильні руки, ніжно і вміло
    Одягають на мене форму і білий фартух.

    А місяць вростав у осінь уламком ребра.
    І вже нічого на світі не мало значення…
    …І кожного разу мама казала, що хоче мені добра.
    І просила пробачення.






    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  43. Віра Шмига - [ 2009.10.04 15:08 ]
    Рідній школі

    І не сумно мені і не весело.
    Це щось інше: і вічність, і мить.
    Мідним дзвоником з Першого вересня
    Моє серце у грудях дзвенить.
    І коли даруватиму квіти,
    Щось дитяче зітхне у мені.
    Я вже визнала, що повторити
    Можна тільки уроки шкільні.
    Зустрічатиме школа та сама,
    Та відмінність одна є у тім,
    Що кричать вже „Вітчизна” і „мама”
    Букви з крейди в дорослій руці.
    І не сумно мені і не весело.
    Це щось більше: і вічність, і мить.
    Мідним дзвоником з Першого вересня
    Моє серце у грудях дзвенить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  44. Гортензія Деревовидна - [ 2009.10.04 14:40 ]
    *
    чи гасне дощ в осінніх ліхтарях
    чи свічка у воді горить барокко
    не відрізнити смерті від життя
    незроблених від непочутих кроків

    не обертайся входячи в герби
    і пил здержи у ветхості одежі
    лисиці в ній ще брешуть на щити
    на пагорбі зеленому ще вершник

    хоч тінь його не видно в цій порі
    і сухість вуст його не зронить слова
    переступи вогонь ручай поріг
    звернися знівідкуди ні до кого

    чого тобі з розкритими очима
    чому осінні руки наче дощ
    чому холоне листя за плечима
    відлуння кораблів кораблетрощ


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (6)


  45. Федько Халамидник - [ 2009.10.04 11:41 ]
    птахи
    Я чекаю на зграю перелітних думок,
    Що ховаються вдень від спеки.
    Намагаюся не з’їхати з глузду отак,
    Оминати місцеві аптеки.

    Я читаю ці написи у зворотній бік,
    Так їх бачити, якщо падати з даху.
    Методично повторюю ці дивні слова
    І, зриваючись, злітаю птахом.

    Моє місто стало для мене пасткою,
    Суцільним пеклом із сталевих дахів,
    Із розпеченою гумою кросівок на асфальті,
    Із тілами померлих від спраги птахів.

    2009-08-04


    Рейтинги: Народний 5.13 (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Коментарі: (3)


  46. Федько Халамидник - [ 2009.10.04 11:02 ]
    імпресія
    Нагадай лишень тобі наснитися.
    Я чекатиму до самого світанку.
    Тихо-тихо тут посиджу і не спатиму,
    Розчинюсь, мов тінь, з приходом ранку.
    Прокидаєшся від мого дотику,
    Чи то від променів в твоє заляпане віконце.
    Почуєш здалеку відлуння мого голосу,
    Чи то по даху безтурботно ходить сонце.
    Сльозою по щоці травнева злива.
    І мантрою з небес гримить
    Твоє ім’я, ним наші долі зв’язані.
    Для нас обох безсмертна кожна мить.

    08/2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Коментарі: (2)


  47. Федько Халамидник - [ 2009.10.04 11:09 ]
    І як ти там?
    І як ти там? Від тебе жодних звісток…
    Тут все просякло спогадом про тебе.
    Тепер тут править хтось такий безвісний,
    І далі йти вже жодної потреби.

    Солодкий алкоголь жовтневих днів
    Ковтаю, напиваюсь до нестями.
    Без тебе мертво все, без жодних кольорів…
    Все розфарбую власними сльозами.

    04.10.09


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  48. Федько Халамидник - [ 2009.10.04 11:52 ]
    la feé verte
    Маленька зелена фея
    На краєчку граненої склянки.
    Вона дивиться просто на мене.
    Я пригадую, ти все писала
    Про те, що митці щоденно
    Псують собі шлунки і мізки,
    Ковтаючи цю смарагдову амброзію.
    Ти мене вчила як треба.
    Ти все ж навмисно казала,
    Що ненавидиш Пікассо за правду.
    Твої натхненні зелені очі
    Палко сяяли у темряві кімнати,
    Коли маленька зелена фейка
    Н краєчку пластикової склянки -
    З таких п’ють каву бариги
    Із ригаловок на зупинці -
    Заливалася дзвінким сміхом.
    Ти слухала і дихала
    Як королева Смарагдового міста
    Ти сиділа на вікні навпроти
    І друкувала на своєму лептопі
    Листа на той світ, а може, поему.
    Це тому ти так раптово зникла.
    Хтось розкрив твою таємницю.
    Твоя антиреклама обернулася
    Жорстокою пропагандою
    Полювання на міфічних створінь.
    Ти позбулася друзів і пішла з роботи.
    Аби жоден більше тебе не бачив.
    Ти забрала свою таємницю.
    А мені залишилися на згадку
    Твої невдалі статті про мистецтво
    І біла грудочка цукру.

    08.2009


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:


  49. Федько Халамидник - [ 2009.10.04 11:35 ]
    алегорія співіснування
    У наших душах назріває щось важке й огидне.
    І виривається назовні,
    Як менструація,
    Загиджуючи все довкола,
    Вкриваючи болючими прищами.
    Ми одне одним сповнені по вуха,
    Як алкогольним блювотинням
    В святково-депресивній самоті.
    Із дня у день
    Вибльовуємо одне одного на килим,
    Де з ночі в ніч спимо.
    І перетворюємося на гнійні пухирі,
    Що, розриваючись, отруюють довкілля.
    Притулок червів.
    Що жеруть нас і зсередини і ззовні,
    Але гнилятина ніколи не скінчиться.
    І тільки роздувається ще дужче,
    Як пузо мертвяка,
    Що кілька тижнів
    Засмагає у липневу спеку,
    Стікаючи отрутними рідинами.
    Від пестощів і дотиків
    Ми вкриті екземою і струпами.
    Страшенна прірва,
    Що нас породила,
    Все лиже й лиже
    Липким язиком у виразках,
    Засмоктує назад,
    Здригаючись судомними посмикуваннями.
    Щоразу повертаючи
    Наші неперетравлені нутрощі
    З прямої кишки сьогодення.

    6.09.2009


    Рейтинги: Народний 3 (4.58) | "Майстерень" 3 (3)
    Коментарі: (2)


  50. Федько Халамидник - [ 2009.10.04 11:10 ]
    Отрута в мізках пересічних громадян
    Отрута в мізках пересічних громадян.
    Суспільство безнадійно хворе.
    Настільки,що не варте навіть ліків.
    Хоча їх вдостать. Безкоштовно звідусіль.
    В аптеках черги. Та не те купують.
    Ви чуєте?! Ви хворі не від того!
    Та лікувати просто нікому.
    Й не варто тих зусиль.
    Лише добити, знищити, як псів,
    Хворих на сказ. Щоб не розносили заразу.
    Плюються чорного слиною всі екрани.
    Газети сві наскрісь просякли жовчю.
    Тротил у шлунку кожного поганця.
    В кишенях, як чумні, розносять пандемію.
    Запрограмоване одноклітинне існування.
    Клоноване отруйне м'ясо. Жеріть, нездари!
    Ще ненароджене, вже мертве покоління.
    Загнивший викидень міського дебілізму.
    Ви – абортоване дитя цивілізацій.
    Ви – прогресуюча пухлина світу.
    Піддослідні щурі під скальпелем прогресу.
    Залякані барани на чолі з козлом.
    Пастух вас не покинув. Його й не існувало!
    Це ви розп’яті на хрестах, непотріб!
    Чекаєте усе життя, що хтось незримий
    Відкриє двері вам, ше й дасть під сраку,
    Щоб увійшли. А потоім ще й розкаже, що робити.
    Женетеся за чимось невідомим. За тим,
    Що справді маєте спочатку, від природи.
    Й тікаєте від цього ж одночасно
    У клітку до майбутніх хазяїв.
    Ви – виродки, народжені в свободі,
    Яку весь час міняєте на дозу
    Свого лабораторного співіснування
    З такими, як самі, вважаючи це повністю законним.
    То ж здохніть в своїх клітках, пацюки!
    Зжеріть себе зсередини і зникніть.
    Бо ж з ваших трупиків не вийде й пристойний перегній,
    Бо буде він із домішок гидоти,
    Якою вас годують кожен день.
    Таким не має бути грунт
    Для нових рішень.

    12.09.09


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (3)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1436   1437   1438   1439   1440   1441   1442   1443   1444   ...   1829