ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. віталій рибко - [ 2009.08.29 20:23 ]
    ***
    думки розсію по землі
    можливо проростуть віршами
    росою ти підеш у ніч
    зривати теплими руками

    ти їх просушиш ти збереш
    зі снів моїх легкий гербарій
    і тиху пісеньку складеш
    з квітучих жалів і печалей


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.05)
    Коментарі: (2)


  2. віталій рибко - [ 2009.08.29 20:17 ]
    ***
    не йди бо то лише сліди
    чужих вагань і перевтілень
    і холод стін пустих катівень
    блиск їхніх сліз гірких слюди

    це мутний сік благань й хотінь
    той крик що рве з середостінь
    із хрипом підлих хихотінь
    а далі ніч усе амінь


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Прокоментувати:


  3. віталій рибко - [ 2009.08.29 20:40 ]
    ЖИВИ

    яж казав
    яж тобі казав
    скільки разів повторював
    я наголошував у розмовах
    щодня нагадував тобі
    слав тобі листи
    залишав маленькі жовті записки на холодильникові
    я писав зубною пастою на рукомийникові
    просив щоб ти не забула
    благав запамятати хочаб для мене
    закарбувати в памяті одне слово
    лише єдиний видих
    за яким обовязково буде вдих
    він дасть ще крихту часу, ще сил
    сказати знову і знову
    і так вічно
    принаймні той час здався б мені вічністю
    але ж ти не запамятала
    не забула
    ти взагалі не чула мене
    лише байдуже вдивлялася кудись "повз"
    а мені зоставалося лише дивитися як повільно висихають твої
    такі смішні і саме тепер щирі очі


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (1)


  4. віталій рибко - [ 2009.08.29 20:58 ]
    між холоду
    не жалій, що там тепло
    а тут занадто холодно
    навіть якщо погляди
    стають крижаними
    на віях густішає іній
    поцілунки залишають ляд

    в полумї ти знавіснієш від болю
    в холоді ти повільно, тихо заснеш

    опусти повіки

    ті теплі долоні, яким віддається
    кожне втомлене сонце
    отримають від тебе зневагу
    вагомішу за будь-що

    усі, кому обрид цей світ
    ховаються від нього в циклонах
    та льодяних пустелях
    в кризі промерзлих душ

    тут немає болю
    тут лише сон
    опусти повіки...


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  5. віталій рибко - [ 2009.08.29 20:27 ]
    * * *
    збуваються прогнози невисланих листівок
    все частіше зустрічаєш мертві прострілені серця
    дослуховуєш розмову привидів і покоївок
    де краще заховати зброю і мерця

    злість не приховати, не розтопить на воду
    криваві зуби снів глузд потроху доїдять
    побачити усіх зсередини, зісподу
    розділити жертву на три або на пять

    розтоптуєш свій час, мов перестиглі сливи
    зі снів вилазять, також, ще сонні пияки
    їх незігріті душі вже позмивали зливи
    змішавшись із любовю, стікають до ріки

    душі каліцтва зранку, ще зовсім непомітні
    в історії небес занадто маячні
    коли коханці, зранку, ще сонні й непривітні
    коли щн не забулись приниження нічні


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  6. віталій рибко - [ 2009.08.29 19:32 ]
    * * *
    за усі невидані тобі на знеболювальне і надію приписи
    за забуті та непомічені дефекти та протипокази
    будеш ти щоночі просити прощення у місяця
    бо серед живих ще не маєш ні права ні місця

    і хоч кровю твоєю давно вже ласує бісиця
    чекаєш світанку, хіба таке може насниться
    виглядаєш з-під ковдри міцні рожевіючі зуби
    шепоче що ти єдиний такий, що ти - любий

    вже марно ховатись за одеколонову старість
    мертві друзі крізь сон непомітно прокрались
    кров й руду лоскотатимуть в промерзлих запястях
    ховатимуть груди й лопатки від граней нещастя


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  7. Катя Тихонова - [ 2009.08.29 19:28 ]
    Счастье - в каждом взошедшем дне!
    В миг, когда зажигается утро,
    Распахни окно. Помолчи.
    Дивным светом зажгутся будто
    Молодого солнца лучи.

    В небеса взглянешь, улыбаясь, -
    Торжество восходящего дня!
    И грачей озорная стая
    Пролетит, в глубину маня.

    И соседи откроют окна,
    Побежит мальчонок к реке.

    А для счастья нужно немного.
    Счастье - в каждом взошедшем дне!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  8. Зоряна Ель - [ 2009.08.29 19:11 ]
    Озероморе.
    Примарилось в озері море далеке:
    Ліниві глибини, гарячі піски
    І бірюзово-дзеркальні мазки,
    Коли пообідня розморює спека.
    Неначе сріблясті кружальця луски,
    По хвилях розсипались сонця разки
    Відлунням у Всесвіт на сотні парсеків.
    Лоскоче проміння, немов волоски
    Від пензля, що літом малює казки
    У серці холодного світу хайтеку.

    23.08.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  9. віталій рибко - [ 2009.08.29 19:16 ]
    Антиманіфест
    я втомився від мертвого запаху
    теплого парфумового смороду
    якби вона росла ще замолоду
    я завів би собі довгу бороду

    хай люди подивляться холодно
    я втомився житидорого
    моє тіло розділене порівну
    я залишу запеклому ворогу

    я не стану кричати протестів
    не відчую зневаги чи сорому
    вагу втратять усі маніфести
    що проступлять у голосі кволому

    і якщо навіть пізня година
    заховає всі мічені порухи
    Я - то є все та ж людина
    це підтвердять друзі і подруги

    не знайду я себе у тім місці
    де огидні позиви на рвоту
    де волося - клеймо металістів
    де не рвешся уже до польоту

    я би міг прикувать свої руки
    і облитись пахучим бензином
    та для вас то лише вистава(суки)
    припудрена гордістю, або героїном


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  10. Зоряна Ель - [ 2009.08.29 17:46 ]
    Озеро-небо-літо
    Сонце хлюпоче у хвилі
    Човниками дрібними,
    Берег раменом похилим
    Струшує краплі у рими.
    Траса безмежного лету:
    Озеро - небо - літо,
    У відпускну естафету
    Втягнено наші боліди.
    Всмоктує шкіра засмагу
    Жадібно, як мікрофібра.
    І утамовують спрагу
    Свіжого бризу верлібри.


    18.08.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  11. Ірина Розвадовська - [ 2009.08.29 17:00 ]
    Я за вас відмолюсь.....( присвячується моїй бабусі)
    Я за вас відболю, відтерплю, відлечу, відкурличу,
    Я за вас відмолюсь у німому звучанні століть.
    Тільки б, рідна, ніколи не з'являлась печаль на обличчі.
    Тільки, люба, не плачте. Тільки, мила моя, живіть.
    Я від вас відведу оте вчора поранене літо.
    Я за вас відпрацюю у вічності ваших полів.
    І у вашім садочку найкращі посію квіти,
    І мені не забракне для вас найтепліших слів.
    Я вплету свою мрію сивиною у ваше волосся,
    І від всіх негараздів собою ваш світ затулю.
    Хай ще кілька хвилин до вас не приходить осінь,
    Щоб ви зрозуміли відлуння слова ЛЮБЛЮ....


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  12. Віталій Ткачук - [ 2009.08.29 16:07 ]
    ***
    Давні порожні мушлі
    Муляють точку зору.
    Страх - це коли по норах.
    Правді тепер найвужче.

    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  13. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2009.08.29 16:44 ]
    New life
    Життя – о скільки всього в цьому слові.
    Безшумна хвиля, що прямує в небуття!
    У кожного своя у житті доля,
    У кожного своє в ньому буття.

    Воно то є а то його немає,
    Умить його хтось може обірвати.
    А скільки треба часу і зусиль!
    Щоб це життя комусь подарувати.

    Стоїш і думаєш, що ти вже не сама,
    Що дві душі тепер в твоєму тілі,
    Якась частинка тебе зародилась,
    Сорок неділь й людина є нова.

    Коли ти йдеш по вулиці і знаєш,
    Що два сердечка у собі тримаєш.
    Під різні ритми стукають вони,
    І створюють мелодію весни.

    В тобі маленький хтось народження чекає,
    Твою турботу і любов приймає.
    Й ти знаєш точно, а не вірогідно,
    Що на землі ти цій комусь потрібна.

    Але давно ми вже богами стали
    На вибір свій вирішуємо долю.
    Лишити ембріон, даруючи життя,
    Або аборт, без лишніх клопоту і болю.

    Та право кожен зародочок має,
    Родитися, у світ оцей прийти,
    І нелегке земне життя прожити,
    Навчитися любити й себе в ньому знайти.

    Моя частинка і моя кровинка
    Хоч на руках тебе ще не тримаю,
    Та я уже тебе сильно люблю
    І з нетерпінням я тебе чекаю!!!!!!!!!!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  14. Олеся Овчар - [ 2009.08.29 15:31 ]
    Серпнева меланхолія
    Розірваним намистом
    Посипалися зорі...
    Ніби навмисно –
    В осінні холоди.
    Під тим дощем
    Цілувалися двоє,
    Накривши плащем
    Безсоромні сліди.
    Розірваним намистом
    Слова покотились.
    Ніби навмисно –
    Ніхто не збирав.
    На розсипі тому
    Двоє зустрілись...
    Дорогу додому
    Дощ тихо змивав...
    20.08.09






    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  15. Ярослав Чорногуз - [ 2009.08.29 14:22 ]
    ДАРУЮ ТІНІ
    Кольорів різних любов буває -
    То сонцем теплим вона нам сяє,
    То ніби небо заголубіє,
    Смарагдом моря, бува, ясніє.

    А коли смуток її потьмарить -
    В жалобу чорну одягне вії,
    Коли самотньо страждає, марить -
    Як вечір, сутінками сіріє.

    Вона - як настрій, коли щасливий,
    То домінують тони мажорні,
    Коли захмарений - то мінливі,
    А як печаль, то сумні, мінорні.

    І так - щоднини. І так - довіку.
    Візьми ж бо, люба, в дарунок тіні,
    Поглянь в люстерко, то на повіках -
    Мого кохання ясне цвітіння.

    7499 р. (від Трипілля) (1993)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (4)


  16. вп ратмм - [ 2009.08.29 14:15 ]
    Алкогольна імпровізація
    боюсь коли горілки нема
    пахне кінцем
    хочу піднятись і взлетіти
    і тебе з собою захватити
    я спив свої бажання
    вони всі кольору горілки
    білого й прозорого
    сліпого і гіркого
    і нескінченного
    їх підпалити і вони згорять
    так само як горілка
    -це ти?
    -це ми
    з тобою разом
    вдихаєм ці світи
    нашим спільним подихом
    гарячим і гірким
    і водночас так солодким
    ми полюбили все своє
    і стало все для нас солодким
    ми називаєм це життям
    життям летучим і німим
    але таким нестримним і жаданим
    яскравим, сонячним й сліпим
    голим, білим і глибоким
    як подихи оргазму
    пелюстки троянд
    -о,зараз таке відчуття дивне всередині...
    -легкі й прозорі хмари
    -як у космосі
    -як космозоо
    наш космос нам дарує ніч
    палку й палаючу
    у сам самих
    у середині не даючи нам висловити це
    бажання, сили, збудження
    твоє й моє
    й нікого більше
    імпровізацій сексу
    поезії і прози
    неба і землі
    цілунки й різні пози
    і шию всю твою
    тіло мокре і спітніле
    стогін твій від задоволення сліпого
    мрій збування на секунду
    оргазму безсвідомість
    все твоє й моє
    все
    все
    всеееееееееееееееееееееееееееееееееее
    11,06,2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  17. Юрій Клен - [ 2009.08.29 11:16 ]
    ТЕРЦИНИ
    Коли тебе сурма твоєї туги
    Покличе знов у дальній рідний край,
    Де ждуть тебе безчестя і наруга,

    Слова над пеклом Дантовим згадай:
    Per me si va, nella citta dolente!
    «Сюди йдучи, в скорботу і відчай,

    Надії мусиш знищити дощенту».
    Гамуй, мандрівнику, смертельний жах,
    Коли в душі погасиш сірий день ти

    І сонце змеркне в чорних небесах.
    Нехай мовчазний і сумний Вергілій
    Тобі піде назустріч у степах

    І в синій край Шевченкових ідилій
    Нехай веде до міст і дальних сел,
    Де чисті весни й нам колись зоріли.

    Вважай за магію страшну чисел:
    Ось пекло, це землі частина шоста,
    А край зелених верб і пишних зел,

    Що скрізь його покрила вже короста, —
    Останній в пеклі круг, дев’ятий круг.
    О фабрики й кремлі з людської кости!

    Не спокій лагідний — безладний рух,
    Де хаос в димі чорному регоче
    І вбила хімія безсмертний дух.

    Скляні, напівзакрижанілі очі
    Тих матерів, що власних немовлят
    Жеруть із голоду! О бенкет ночі,

    Що над землею стеле чумний чад!
    О мертвих тіл багряні гекатомби!
    Що звалося «душа», «зоря» і «сад» —

    Все втиснуто в трикутники і ромби.
    До пісні кожної, до всіх думок
    Рука диявола чіпляє пломби.

    І ти, ти — лиш відірваний листок,
    Якого кружить невідома влада,
    Затягши в свій безсоромний танок.

    В дев’ятім крузі пекла чорна зрада
    Реве, роззявивши сто тисяч пащ,
    Шматує, рве, рокує на загладу.

    З лобів тих пащ рогами сотні башт
    Ростуть і в морок зносяться високо,
    А в башти кожної крізь пітьми плащ

    Тебе чатує невсипуще око...
    Тікай, тікай і не життя рятуй,
    А душу, й, вийшовши в простір широкий,

    Вітай незнану долю, як сестру, й
    Вдихай у себе волі вихор п’яний,
    Кущі чужі і камені цілуй.

    Зостанься безпритульним до сконання,
    Блукай та їж недолі хліб і вмри,
    Як гордий флорентієць, у вигнанні.

    Та перед смертю дітям повтори
    Ту казку, що лишилася як спомин
    Прадавньої, забутої пори,

    Як у грозі, у блискавиці й громі
    Колись страшну почвару переміг
    Святий Георгій в ясному шоломі...

    І як дракон, звитяжений, поліг.
    27.03.1935
    "У Первозванного на горах"
    ВИБРАНЕ, 1991



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (6)


  18. Тарас Гончар - [ 2009.08.29 11:07 ]
    ВІДПУСТКА

    навіть, як псих –
    смикнув й застиг…
    один лиш ти, мов та медуза,
    чи то кисіль,
    ні – його тінь
    розтікся королівством пуза.

    й глибокий сон,
    як теплий трон,
    сито заковтує ту манку
    разом з усім…
    хоч спритність стін
    втримує в рамках ще приманку.

    та прийде час –
    впаде каркас,
    і ти заповниш нудну пустку,
    забувши й те
    хитке «проте»,
    пірнеш в омріяну відпустку.



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  19. Тарас Гончар - [ 2009.08.29 11:33 ]
    ЧУЖІ ДУМКИ

    чужі думки –
    такі ж, як ти,
    немов витки
    з мідного дроту
    на фальші гоп!,
    а крайній стовп
    зі знаком „стоп!”...
    та я не проти,
    бо далі – мур
    з шахових тур,
    і жоден бур
    це не здолає;
    ну і чорт з ним,
    й так чорний дим
    від нас ключ істини
    ховає.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  20. Тарас Гончар - [ 2009.08.29 11:07 ]
    ШЛАГБАУМММММ

    невже не можна бути світлом
    (хоч за ціною сірника)?
    ховатись в бункері ж так підло…
    страх – квола зрадницька рука.
    чому так важко вийти з себе
    й переступити за рубіж?
    воно ж так близько твоє небо …
    як не виходить – візьми ніж!
    платівка крутиться на місці
    (німа вже голка, ти ж глухий);
    скільки здихатимеш ти в місті
    поблідлих фото?... джгут тугий
    й не дозволяє й раз ковтнути
    на повні груди цей туман;
    простіше в ньому утонути,
    точніше, в собі… і шлагбауммммм!

    г о л к а – н і м а ч и т и – г л у х и й ? ! ? ! ? !


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  21. Іван Редчиць - [ 2009.08.29 11:21 ]
    RARA AVIS* (1) *****
    Хайку

    ***
    Почуло серце
    Рідкісного птаха -
    З країни Сонця!

    ***
    Лише говоримо
    Про тебе, Україно,
    А дбаємо - про гріш...

    ***
    Скрізь у столиці,
    Немов у чужому краю.
    Хутчіше додому!

    ***
    Розрослись незабудки
    На могилі учителя.
    Посадив їх торік...

    ***
    Люба, не свари,
    Що захмелів сьогодні -
    Я з пролісками стрівсь!

    *рідкісний птах (лат.)

    Зі зб."Veritas in profundo"(1998),
    "Luх veritatis"(2005)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  22. Христина Болюх - [ 2009.08.29 09:12 ]
    ***
    навчися слухати тишу
    відчувати краплі дощу
    що слізьми стікають по твоїх щоках
    навчись впізнавати запах вітру
    що несе тебе над містом
    доторкнись до хмари
    яка ніколи не скаже які в тебе зимні руки
    забудь що ти людина
    зрозумій себе
    не стримуй сліз
    дозволь собі бути собою
    розбий скло навколо себе
    і нехай тобі буде все одно

    24.12.2005


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Лінія Думка - [ 2009.08.28 23:55 ]
    dz
    Цілий день ти, напевне, був зайнятий.
    Цілий день, цілий день, цілий день…
    Захлиналась облі_злими фарбами
    І співала квартирі пісень.
    Заглядала у себе і бачила
    космосфери закутого “Я”,
    І, здається, собі пробачила
    Ті польоти, що “навмання.”
    Зачарованим ехом здригалася
    Від надмірності власних ідей…
    Вітер вщух, а дзиґа зосталася
    Обертатися колом тіней.




    Рейтинги: Народний 5.13 (5.13) | "Майстерень" 5.13 (5.09)
    Коментарі: (3)


  24. Софія Кримовська - [ 2009.08.28 21:54 ]
    Я Джина випустила з лампи
    (іронічне)

    ***
    Я Джина випустила з лампи.
    Не для бажань.
    Для колективу.
    Одна і вечір. Знаєш сам ти,
    як то буває в серці сиво.
    Джин-тоніки від «Оболоні»,
    якісь сухарики, горішки.
    Смаки солодкі і солоні
    гірку самотність скрасять,
    трішки.
    - У мене три бажання?
    - Сьорбай!
    Я ж думаю чого хотіти…
    Давай горішків ще півторби!
    Ще каву в ліжко! О, ще квіти!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  25. Марія Дем'янюк - [ 2009.08.28 21:27 ]
    ***
    Місяць - вогняний сачок
    для ловіння зірочок.
    От якби його дістати,
    зорі в небі упіймати,
    їхнє сяйво поєднати,
    мало б сонце собі брата.
    От би тішилось воно!!!
    Й прикривали б хмарок рештки
    Неба золоті сережки...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  26. Марина Карпінська - [ 2009.08.28 20:25 ]
    ШКОДА...
    Сумне мовчання вільного ще лайфу...
    Шукала вчора постать у юрбі.
    Здоровий глузд незазнаного кайфу,-
    Усе, що ти залишив по собі.

    Нехай летить усе у чорну прірву!
    О, скільки ще таких на мене ждуть!!!
    Сьогодні я, мабуть, уже не вийду.
    Сьогодні, мабуть, навіть не позвуть.

    Цю дівчину, о, навіть не знайому
    Не згадуй серед інших. Не таких...
    А завтра повертатися додому,
    Везти у серці спогади і сміх.
    23.08.09


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  27. Леся Петрик - [ 2009.08.28 20:46 ]
    Однаково
    А ти прийдеш… Колись… Як і тоді,
    окутаний, омитий сутінками.
    Обличчя – усмішка, позаду – біль.
    Той біль, що досі крає наші душі
    і кидає нас на розпутті
    рожевих, сірих і блакитних мрій.

    А потім фільм… І знову з Голівуду
    якась комедія_пригоди_драма.
    І все одне. І все однакове:
    вона і він. Додаток – третій зайвий.
    І ми однакові. Хоч всупереч
    і трішки різні. Я і ти… Єдині…

    Найближчим часом, може, назавжди…


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (4.95)
    Коментарі: (4)


  28. Марина Карпінська - [ 2009.08.28 20:42 ]
    СОНЦЕ ЗАХОДИТЬ ЗА ЛІТО
    Така собі печальна посмішка
    В останніх літніх днях.
    Вона у дьогті жовта ложечка,
    Дістата навмання.

    Тобі напевне адресована,
    Йому чи ще комусь.
    Обіднім сонцем зацілована,
    Не вами, от і злюсь.

    Така собі остання посмішка,
    Що мить - і вже сльоза,
    В шершаве серце подорожника
    По серденьку сповза.

    У річці тоне наше літечко
    За ліс летить тепло.
    Ця посмішка, як біла квіточка,
    Посаджена у скло.

    Колись давно - твоя заручниця
    Назад три сотні літ
    Побачу скоро вже ті рученьки,
    Що зав"язали світ.

    І як я вибралась не відаю!
    Зате тепер - своя.
    І вільна. І тобі не віддана!
    Хоч посмішка - твоя. =)
    25.08.09


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  29. Віталій Кирпатовський - [ 2009.08.28 20:37 ]
    Я - ранок
    Я – ніч і день, Земля блакитна,
    Перед зорею став бузковою жагою.
    І простота безмежності тендітна
    Мене пронизує ранковою стрілою.
    Палац дерев, об’ємність трав –
    З них простір – лебідь білий
    Маха крилами вічності заграв.
    Співа у нескінченність
    духмяну ніжність Вирій.
    Безмовний виток істин –
    Єднання духа нашого і серця Сонця,
    Що сходить над красою небосхилу іскрин.
    А дзеркало очей зірки вбирає аж до донця.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  30. Віталій Кирпатовський - [ 2009.08.28 20:24 ]
    Музичне слово
    Музичнеє слово,
    Яке ж ти нестримне!
    Ти рвешся назовні -
    Клекоче вулкан.
    Іще не готово,
    Та так, мабуть гримне -
    Як в білій бавовні,
    Іде крізь туман.

    Глибинь нелогічна,
    Знання ємкостисле,
    Графічні постали,
    Таємний розсол?
    Напруга магічна
    У розумі тисне -
    Незнані сигнали,
    Чи Божий глагол?

    Із Краю, із долі,
    Із Всесвіту, може,
    Пливуть тії гуки.
    Їм спину нема.
    Чи дихає обрій,
    Чи простір то гложе?! -
    Солодкії муки!
    Їх серце прийма.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (1)


  31. Віталій Кирпатовський - [ 2009.08.28 19:28 ]
    ВЕСЕЛИЙ ПРОМІНЧИК.
    Розгорнувсь заграв сувій,
    Як там десь пустує змій.
    Може то посеред ночі
    Кінь рудий жита толоче!?
    Аж під хмари тара-рам –
    Промінець то тут, то там.

    Цей промінчик не простий,
    Біга він під зоревій.
    Його Сонце упустило,
    На ніч спати залишило.
    Від кілка грець одв’язавсь,
    Шкварити танок узявсь.

    Дідко дощ став буркать злий,
    Що онук гарцун такий,
    Ланцюгом старанно клацав,
    З пересердя аж заплакав.
    Веселун – на хмару сів,
    По ній громом торохтів.

    Взяв ще берло та й махав
    І свободи вимагав.
    Не помітив – Сонце встало,
    Все безладдя вщент пропало.
    Лизень мати пригорнув,
    Та простила, що утнув.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Прокоментувати:


  32. Олена Хтотобіскаже - [ 2009.08.28 19:52 ]
    Вимкни тишу (такешось)
    Вимкни тишу - мов хоч слово.
    Сумно б'є по шибці дощ...
    Ми самотні, як ніколи,
    коли вдвох.
    Ти мені навіщось снилась,
    і щоночі, і щодня
    Я не знав, куди подітись -
    Знав, що не моя...
    Я в думках писав листи,
    Ти не відповіла.
    Їх несли тобі пташки,
    І побили крила.
    І ось тепер сидим удвох
    В порожній ми квартирі.
    І ти мовчиш, і я мовчу -
    Любов адресу загубила...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  33. Ярослав Чорногуз - [ 2009.08.28 19:40 ]
    НЕЖДАНИЙ ДЗВІНОК
    Мов давня рана знов занила,
    Не знав, що в серці вона є,
    Ти так неждано подзвонила,
    І серце тьохнуло моє.

    І серце так затріпотіло,
    Немов до нього пригорнув
    Твоє солодке юне тіло
    В той час, що вже давно минув.

    Він мов ожив - такий прекрасний
    В раптовім подиху весни...
    Моя ти зірко непогасна,
    Світи мені із давнини.

    7506 р. (від Трипілля) (1998)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (5)


  34. Катерина Кукіб - [ 2009.08.28 17:35 ]
    ***
    Буває все в житті: і горе й радість.
    В печальні миті хочеш плакать й плакать.
    Тебе покинули усі : і друзі й рідні.
    Невже ми дружби і кохання зовсім не гідні?
    Всі почуття летять назовні.
    І мріють вирватись туди.
    Вуста стають сумні й безмовні
    І прагнуть чистої води.

    В гнізді сиділи голуб’ята,
    В лице повіяло теплом,
    У ніздрі вдарив запах м’яти,
    Пролетіли птахи над селом.
    В душі заграли барви світу,
    Розквітла усмішка в очах,
    Всі кольори ніжного цвіту
    Лишилися в квітуючих садах.
    2009








    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Олена Хтотобіскаже - [ 2009.08.28 17:06 ]
    Байдужість
    Коли прийду - тебе тут вже не буде.
    Не буде запаху, тепла, прощальних слів.
    І зникнуть спогади, думки...
    Лиш тільки шепіт
    Моїх облуплених схололих стін
    Ще нагадає -
    Ти тут був учора.
    Ти щось хотів сказати, та не зміг.
    Забракло слів, забракло духу, нот забракло...
    Твоя ж душа благала відпустить.
    Я відпущу, ні-ні, мені не складно.
    Я її викину в одчинене вікно,
    Як зім'яте цієї ночі простирадло -
    Нехай летить, мені вже все одно...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  36. Катерина Василенкова - [ 2009.08.28 16:51 ]
    Вчорашня пристрасть
    Вчорашня пристрасть в білих простирадлах
    Лежить зім’ята, зібгана на край;
    Своє тепло ховає безпорадно,
    Себе ледь гріє спомином зітхань.
    Іще вночі сама вогнем спікала:
    Скипала кров і вибухала вмить…
    Під ранок ліжко інеєм припало,
    Сховалась від очей розпусна хіть.
    А пристрасть загорнулась в білий прапор,
    Лежить під ним самотня і німа –
    Їй прохолода дошкуля проклята,
    Коли двох серць закоханих нема.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (2)


  37. Микола Левандівський - [ 2009.08.28 16:03 ]
    www.nebo.com
    Ідею поезії мені підказали
    С. Татчин та І. Кант

    На атласі земного моря, тобто неба
    буває зачіпаєш за зірки веслом
    одне питання: а воно нам треба?
    об камінь неба битися чолом

    у www.nebo.com
    щоденно й нощно є потреба
    у черзі за небесним молоком
    нам довго нудитись не треба

    ми лиш упремося веслом
    у темне піднебіння неба
    оплата входу за жетон
    я зачекаю там на тебе

    і хтось відкриє персональний блог
    на мапі моря, тобто неба
    а ми за зорі вчепимось удвох
    бо є у нас така потреба
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  38. Костянтин Мордатенко - [ 2009.08.28 16:21 ]
    Що "Я" ?
    Як в празник біля церкви жебраків -
    навколо мене спогади тужливі…
    На видих до прожитого зм'якшів…
    На серці кожен вірш, мов сивий иверь.

    Течуть рядки, солоні як ропа,
    гірким здриганням заливають зморшки…
    Вустами пересохлими припав -
    тузлук п'ю, захлинаючись… Колошкає

    минуле майбуттям… Загуснув віск…
    Вогонь вкусив свічу за ґніт… Спромігся
    просякнути у Гордість… Наче зріз…
    як пучки неба в молитвах - Тбілісі…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  39. Варвара Черезова - [ 2009.08.28 16:36 ]
    Янголущойнознеба
    Небо... Не кольору серпня, а швидше шинелі.
    Враз замовкаю. Ну звідки тобі це знати?
    Знічено кліпаєш, в руцях солодка вата
    Кольору окулярів, мрій а іще пастелі.

    Звідки… Такому диву (янголущойнознеба)
    Знати на запах порох. Знати шинель на колір.
    Просто ти знаєш інше. Душі духмяних стебел.
    Дощ (імена краплин і…) море, що повне солі.

    Будь мені. Жовто… Жовтнем. Будь мені… ким завгодно.
    Вишні принось в кишенях. Вишні на кров не схожі.
    Більше на серце… Тільки серце – тепер не модно.
    Вікна. Плацдарм. Військові. В формі усі так схожі…

    Роси такі холодні. Свитка до стегон липне.
    Одяг прозоро-мокрий. Видно усю наскрізь.
    Ось моє сонце (справа) пахне так міцно липнем.
    Будь мені… Хоч видінням. Тільки тепліше снись.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (9)


  40. Тарас Гончар - [ 2009.08.28 15:48 ]
    НЕДОЛІК АНАБОЛІКІВ

    недолік анаболіків –
    у повній втраті сенсу
    всього (як в алкоголіків),
    окрім хіба що снів;
    насправді ж, біль лишається
    глибоко-вперто в м’якоті
    і завжди повертається...
    не віриш – спитай в псів!

    у них, зазвичай в старості,
    він, мов мозоль, безсовісний
    й при абсолютній хмарності
    психує, як маяк;
    й тоді жодні полегшення,
    нашвидкуруч проковтнуті,
    крім смерті (це ж завершення
    всього... й болю) – ще б пак!

    бо нащо б було битися,
    не знаючи, що скінчиться
    колись цей бій, й молитися
    за кожен новий день?!
    повір, лиш смерть – знеболювач,
    що діє вірно й віддано;
    ритм серця ж – поневолювач,
    невинна слабкість нень…


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  41. Тарас Гончар - [ 2009.08.28 15:23 ]
    ТИ ЗГОРИШ РАЗОМ З ТРАВОЮ

    ти згориш разом з травою,
    хоч цілком зелений ще;
    а причина – гнилий корінь,
    підло зваблений дощем.

    розумію, була спека,
    захотілося зими,
    але ж сон про небезпеку
    не звільняє від вини.

    й те вино, швидше – кріплене,
    й чорний чай (читай: чефір)
    лиш загріли твої вени…
    й ти покинув цей ефір.

    світ палав, мов мир війною,
    пітьма плавилась, мов мед.
    ти ж сміявся – й чорт з тобою!
    я – лиш ти, а не поет…


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  42. Тарас Гончар - [ 2009.08.28 15:02 ]
    НЕМА НІЯКОГО ДЕІНДЕ

    нема ніякого деінде,
    усюди те саме, що й тут...
    а тут усе помалу блідне,
    вина – безплідний п’ятий кут.

    жодних курортів не існує,
    брехня – поняття «закордон»;
    нема нічого! й не пасує
    надіятись на ліпший сон.

    кудись втікати – обманути
    себе самого… бо ж куди?
    простіше просто все забути,
    тим паче ті райські сади,

    в яких все нібито й почалось
    (чи то закінчилось ніщо)…
    та чорт з тим всім! усе зламалось!
    та й я не виняток… і що?!


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  43. Сонце Місяць - [ 2009.08.28 14:33 ]
    Захід літа
     
    під синє небо
    зелене море
    з пивної пляшки

    розбити душу
    розлити розум
    пісками пляжів


    * * * *


    солодке світло
    недільне свято
    неспішні звички

    розсольний вітер
    ліниве сяйво
    повільна стрічка


    * * *


    де сонце сипле
    на хвилі люстра
    сліпучі луски

    чуття прозорі
    за вічний обрій
    за інші глузди


    * *


    де проминають
    достиглі мрії
    птахи без ліку

    у пінну легкість
    спекотну свіжість
    на захід літа



    *




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (26)


  44. Віталій Ткачук - [ 2009.08.28 13:51 ]
    ***
    На схилах понадхмарної гори
    Кошлаті луки обпиваються нектаром.
    Блакить ще синя. Синя. Повтори.
    А у Карпати ми поїдем.
    Незабаром.

    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (18)


  45. Олександр Христенко - [ 2009.08.28 12:57 ]
    МОЯ ПРОВИНА


    Ні,
    я не буду
    набиватись в друзі,
    Хоч ти мені
    припала до душі,
    Бо вже не маю
    залишків ілюзій:
    Дружити з жінкою –
    будь ласка,
    не смішіть...
    Цього добра
    їй ні до чого мати,
    Хіба що,
    як то кажуть,
    про запас:
    Вона – дружина,
    жінка,
    звісно – мати,
    А подруга –
    лише у вільний час.

    Ну, звісно, звісно –
    Це моя провина,
    Що я кохаю
    не тебе – одну,
    Що в мене є
    турботлива дружина...
    Ні,
    це ніяк
    не зменшує
    вину.
    А я не можу
    навпіл розірватись,
    Щоб Вам обом –
    і ласку, і тепло...
    Твої докори
    тиснуть,
    мов лещата,
    Як гріх провини
    на моє чоло.
    28.08.09р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Коментарі: (23)


  46. Віталій Ткачук - [ 2009.08.28 11:40 ]
    Arrivederci
    Arrivederci,
    неспокійний Рим.
    Колонні парки вицвіли за літо.
    Прощально калатаючи мохіто,
    Лишу тебе заселено-густим
    вересовіти.

    Ще ледве серпень.
    Рятівний квиток
    Везе від колізеїв і вокзалу.
    Сезон вистав, яких не показали,
    Аплодисменти всмоктує у смог
    і п’єдестали.

    Дощі прогнозні
    спацерують шклом.
    Замовкли телефони і фонтани.
    Я вже далеко. Пір’я і пергамент
    Кладу миролюбиво у шолом.
    А місто тане…

    Спадає тога
    й втома. Новий день
    Дитиною спинається на плечі.
    Ліплю цей день. Він мій найперший глечик -
    Зрікаюсь в ньому піснею пісень
    від порожнечі.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (9)


  47. Ірина Розвадовська - [ 2009.08.28 11:56 ]
    Ховаю сльози у кишені не твої
    Ховаю сльози у кишені не твої,
    Та не втаїти їх …вже повні жмені.
    Цілуй, люби і бережи її
    Ховаю серце у чужі кишені.
    Питаю в себе: дорогий мій, хто ми?
    Питаю в себе: любий, в чому річ?
    Минуло все…3алишився лиш спомин
    І зазирає у зіниці ніч.
    Ховаю долю у кишені не твої -
    В твоїх дірки. Це виявилось вчора.
    Кохай її, даруй зірки її
    Та бережи у радості і горі.
    Цінуй її усім вітрам на зло
    І подолайте разом всі незгоди.
    Лелій любов, а не її «бабло»,
    І не печалься, не сумуй, чого ти…
    Ховаю мрії у обійми не твої,
    В очах сльота і впала ніч на вії.
    Не треба вибачень…Прощай тепер її.
    А я лише ховаю свої мрії….


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (9)


  48. Ірина Федорович - [ 2009.08.28 11:10 ]
    Рассвет
    Вверх по лесенке рассветной
    Солнце подымалось,
    От безмолвия ночного
    Земля просыпалась.
    Напоила все вокруг
    Хладною росою,
    Расчесала ветру гриву
    Высокой травою,
    Заслушалась соловья
    Трелью озорною -
    Но умолк внезапно он
    Над рдяной водою.
    "Что же солнце облачилось
    С утра в багряницу?"-
    Удивленно щебетнули
    Бойкие синицы.
    Разлилась по небесам
    Будто ала кровь -
    Снова в жертву принесли
    Чью-то там любовь...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  49. Олександр Бик - [ 2009.08.28 11:42 ]
    !!!
    Розчинну каву
    В холодний вечір
    Втопи у морі
    Води з-під крана,
    Облізлі крила
    Накинь на плечі
    І вийди геть
    За межу екрана.

    Зітри майбутнє
    З долоней світу-
    Воно живе
    В штрих-пунктирах ліній,
    А завтра ранком
    Віддайся вітру,
    І разом з ним
    Полетімо в ірій,

    Бо ми із вітром
    З одного тіста:
    Він курить ганджу
    І теж віршує,
    На нього тисне
    Бетонне місто,
    Він бородатий,
    Він не працює,

    Він як і ти
    Любить Manu Chao,
    Він знав Фіделя
    І Че Гевару,
    Він п"є щоранку
    Гірке какао,
    А потім в руки
    Бере гітару...

    І ми не знайдем
    Собі свободу,
    Та, знаєш,
    Гірше нам вже не буде,
    Бо серед
    Тисяч голів народу
    Нам зустрічаються
    Справжні люди!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (3)


  50. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2009.08.28 09:12 ]
    Повір у себе
    Прийди й візьми те, що ти хочеш!
    Чому в душі твоїй вагання?
    Чому на місці ти стоїш?
    Хоча в очах горить бажання.

    Повір у те, що зможеш все,
    Коли захочеш подолати.
    Побити, зрушити, знайти,
    Чи що завгодно збудувати.

    Чому не віриш у свій дух,
    У силу волі, яку маєш?
    Хоч сотню раз ти упадеш
    Та прийде час і все здолаєш.

    Ми живемо в такому світі,
    Де кожен сам все має брати.
    Бо люду доброго в нас мало,
    Які тобі щось можуть дати.


    2009 рік


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.26) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1454   1455   1456   1457   1458   1459   1460   1461   1462   ...   1829