ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віталій Ткачук - [ 2009.08.18 09:59 ]
    ***
    Розподілені суходолами
    утрипальці за долі молимось.
    Коримось.
    Віримо.
    Миром і війнами.
    Розвінчавши веди коранами,
    потираємо зцілені рани.
    Манни би
    більшої.
    Набожно тішимось.
    Тільки вмиті яблука матері
    Спаса маківки пам’ятатимуть.
    Тату, ми
    змучені.
    Зробилися сучими.
    Каємося.
    Прости.


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  2. Ігор Павлюк - [ 2009.08.18 09:12 ]
    СЕРЕДИНА СЕРПНЯ (НАСТРІЙ)

    Літо – коротке, як бабське щастя, –
    Уже за душею, там...
    Тепер мені легко –
    Як після причастя.
    Тепер я із віршем.
    Сам.

    Сльозою рибини малюю вічність,
    Бояню, буяню теж.
    До рук догоряють горбаті свічі,
    І тіні не мають меж.

    В бинті і бетоні моє майбутнє.
    Минуле в траві чудній.
    Святіють свята,
    Незабутні будні,
    Мов риби, літають у сні.

    Он листя – сльози рудої кицьки.
    І кров багата... аж плаче Крез.

    Вже хочеться снігу, неначе... цицьки,
    Простого чогось – мов хрест.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (14)


  3. Олеся Овчар - [ 2009.08.18 04:07 ]
    Нічний міні-банкет (або жіночий тет-а-тет)
    Коли всі сплять –
    Покличу тишу,
    За філіжанкою
    Посиджу
    Із нею наодинці.
    Як жінка жінці...
    У мене філіжанка
    З гарячими думками,
    А тиша
    ставить склянку
    З бездумними словами.
    Змішаєм...
    Посмакуєм...
    Щось про жіноче
    Попліткуєм.
    Візьмемо
    Аркуш чистий –
    Питання знаком
    Звисне?
    Та суміш вибухова
    Клекоче в голові...
    Невинний аркуш
    Знову
    Краде думки мої...
    Такий ото
    Виходить
    Жіночий тет-а-тет.
    Люблю так
    Посидіти.
    Нічний
    Міні-банкет.
    18.08.09


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  4. Катруся Матвійко - [ 2009.08.17 23:51 ]
    * * *
    Мене сьогодні розбудив
    лагідний поцілунок вітру.
    Я встала, умилася сонцем,
    трохи побродила по кімнаті,
    наспівуючи ...Летіііла зозуууля...
    Вдяглась у хмари,
    підфарбувала очі небом,
    а усмішку калиною.
    І пішла у світ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  5. Катруся Матвійко - [ 2009.08.17 23:16 ]
    Життя
    Жук зжер бджолу
    Жаба жваво живиться
    Вуж жує жабу,
    Що жваво живиться жуком,
    Що зжер бджолу.
    Життя...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  6. Юрій Лазірко - [ 2009.08.17 21:13 ]
    Сонет XV
    Аби роздати потім у папері,
    що мало місце розростися в колах,
    я сіті серця у нічнім етері
    розпавутинював. Ловився голос,

    лелітками мінявся срібноперо,
    немов дозбирував кришки зо столу.
    Коли викидував улов на берег,
    то усвідомлював наскільки голо,

    пустинно вимальовувалось кредо,
    вело повз дюни часу, де оаза
    чи видиво розпаленої втіхи.

    Там вулики – слова, уста – із меду,
    нектару рай для снів та богомазів,
    там, де поезія – мовчи і дихай.

    17 Серпня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (13)


  7. Юрій Матевощук - [ 2009.08.17 19:02 ]
    Ковток свободи
    Обираючи шлях і банальність подій
    Не тримай ти синицю у тихих руках,
    Крізь задушливий шепіт надію розвій
    Журавлиним ключем на свій сором і страх.

    У хиткий небезпечний суміжний політ
    Дай відчути ковток неземної свободи,
    Залишивши далеко натруджений слід,
    Що у пам’ять життя переродить.

    День-крізь-день відчуває своє майбуття,
    З ними тягнеться в вирій судомності нить,
    Обірви те знайоме й сумне співчуття,
    Що у відстань лишитись велить.

    І прив’язаність цю розділи на роки,
    Що полинуть у спокій невтомленних снів,
    В чистім полі багаття розлук розведи –
    Цим ти вічність часів відігрів.

    Те що було, полине кудись в догоди
    І потоне у відчаї стомлених фраз,
    Це згадали про них лиш з тобою вже ми,
    Але завтра вже згадувать будуть і нас.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  8. Костянтин Мордатенко - [ 2009.08.17 17:09 ]
    Напутіння
    Для пісні – вірш найперший друзь
    й вона йому належить…
    Світанням Божим контентуйсь,
    під сонцем скресне кежінь.

    Бо коли істина – байде,
    молитва наче бахур,
    після Предтечі покладеш
    свою главу на плаху...


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (5)


  9. Олеся Овчар - [ 2009.08.17 12:27 ]
    Маленьке бажання
    Під зорями вечірніми
    Вона тихенько мріяла.
    І мрія та незаймана
    Лишалася незнаною
    ніким...

    А зорі, наче зрадники,
    В безодню стрімко падали.
    Згорали, наче полум’я
    І танули, потомлені,
    мов дим...

    А вона так хотіла одну,
    Хай найменшу, але свою
    У долоню спіймати.
    Бо до них не дістати.
    Так далеко зорі....
    Чому?!

    Самотня, наче вишня,
    У синє поле вийшла,
    До вітру прислухалась,
    У нічки запитала,
    де він?

    А нічка сумувала,
    Нічого не сказала.
    Лиш вітер буйногривий
    Назустріч літнім зливам
    летів...

    А вона так хотіла йому
    Прокричати слово "Люблю"
    І за руку узяти,
    Щоб вже більш не чекати.
    Так далеко милий...
    Чому?
    2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  10. Олеся Овчар - [ 2009.08.17 12:31 ]
    Неуки
    Світ електронних звуків.
    Штучних квітів і зайвих слів.
    Щось Живе просилося в руки –
    Я взяти його не посмів.


    Вкотре: ”Хліб наш насущний...”
    Розуміння приходить нараз:
    В Природи були ми учні
    Та неуки виросли з нас...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  11. Віталій Ткачук - [ 2009.08.17 11:53 ]
    ти лежала трішки заміжньою
    ти лежала трішки заміжньою
    потяг протягом стукотів
    що є сили як лиш ніжно
    ананасовий в губи сік

    кола маршрути їздили
    поєднувалися дзвінки
    світло гасили під’їзди
    ти сміялася наддзвінким

    бігли листами почерки
    вірні пристрасні навісні
    цілих шістнадцять поверхів
    шматувалися папірці

    пахла молочно кавою
    я наказував пити чай
    сльози цілунки лавами
    не поквапилась не чекав

    перебільшив грудень зі сніжністю
    ти лишилась надто заміжньою

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (20)


  12. Світлана Шинкарук - [ 2009.08.17 00:26 ]
    (Дистих)
    1
    А дитинство шле мені листи,
    Припікає рани білим громом.
    Розставляю всі крапки і коми,
    Що у серці встигли підрости.

    А зі стін зіходять уночі
    Рудокосі янголи фрескові,
    Ловлять на несказаному слові
    І днювать сідають на плечі.

    Де слова залежані зрослись,
    Ярий біль за душу нову править.
    …По казках порозлітались ґави,
    Що були наловлені колись…

    2
    Загляда у син Великоокий.
    Світлом вірш усотується в тіло.
    Розтає туманом посивіла
    Сорочина скинутих зуроків.

    І життя – немов вечеря звана
    Добрих сил і душ із «до» і «після».
    …Глевко ночі у моєму кріслі –
    В крижмо світла вкутується РАНОК.
    03.08.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  13. Петро Скунць - [ 2009.08.16 22:45 ]
    Батько флояри

    На вітрові ярім,
    На вітрові дикім
    Малесенький явір
    під небом великим.
    Малесенький явір,
    Зростаючи в небо
    Приміряти марив
    Все небо на себе.

    На вітрові ярім,
    На вітрові дикім
    З’єднав мене явір
    Із небом великим.
    Малесенький явір
    віддав мені гілку.
    Тесалися ярма,
    А він – на сопілку.

    На вітрові ярім,
    на вітрові дикім,
    Гей, вигнався явір
    У небі великім.
    Гей, вигнався явір
    І виріс найвищим.
    О батьку флояри,
    Ти сам себе знищив.


    На вітрові ярім,
    на вітрові дикім
    помірявся явір
    із небом великим.
    І вдарила в явір
    Нічна блискавиця.
    Не збудеш ударів,
    Якщо не схилився.

    На вітрові ярім,
    на вітрові дикім
    лишив мене явір
    у небі великім.
    Посіявся явір
    У чорную хмару,
    Аби я і в хмарі
    Не втратив флояру.
    1971
    «Розп’яття»



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  14. Світлана Луцкова - [ 2009.08.16 22:24 ]
    ***
    Безконечна вода розправляє прим'ятий пісок,
    Поглинає сліди, нам завчасно провини прощаючи.
    І задмухує лагідно сонце сумний голосок
    Заблукалої чаєчки - чаєччин (...чаєччин... чаєччин...)

    Стільки солі і сили, і правди у звичних речах!
    Що то буде із нами, як мушлями Доля награється?
    Тільки ніжне відлуння ( і хвилі, і хвилі - в очах):
    ...знаю це... знаю це... знаю це... знаю це... знаю це...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  15. Диковинка Лісова - [ 2009.08.16 20:59 ]
    Цнотлива проститутка
    Кафе навпроти моря. У вікна
    вмостився одноногий столик. Заварна
    на дні осіла кава. Не сама
    сижу вже другий день. Твоя вина
    і безкоштовна кава. То ж брехня:
    ті лестощі і компліменти. Середа
    і запах іншої. По небі череда
    зірок пробігла, ніжностей жага,
    яку я втамувала. Запальна
    була у тебе вдача. Я прийшла
    зірвати з тебе цноту. Та дарма-
    цілунки нижче можна і твоя
    замешкалась душа. За це ціна
    не входить в прейскурант. Що ж заварна
    лишилась в мене кава. І вона
    по проституцькому доступна. У вікна
    сижу вже другий день, та не сама!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.32) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Коментарі: (9)


  16. Василь Степаненко - [ 2009.08.16 17:56 ]
    Обірваний місточок
    В тумані зникла кладка.
    Лиш вода
    Нагадувала, є тут переправа .
    Мабуть на тому боці і вона
    Вдивляється в обірваний місточок.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  17. Катруся Матвійко - [ 2009.08.16 17:23 ]
    Їдальня
    На сніданок замовила мрію,
    А отримала біль і розлуку.
    На обід попросила надію,
    А дали мені розпач і муку.

    На вечерю б любові й кохання,
    Та замовлю, мабуть,для забави.
    Бо у цій ненадійній їдальні
    Подають вже зіпсовані страви.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  18. Леся Петрик - [ 2009.08.16 15:56 ]
    Літньо-ностальгічне
    Відпливають останні кораблики літа,
    і хмаринки дощі повели в білий вальс.
    Десь далеко у полі колоситься жито,
    волошкові сопрано
    заливаються з маком в дует.

    Теплим золотом ніжиться радісне сонце,
    ще усміхнене людям маленьке дитя.
    Розпускають пташки у танку свої крильця -
    вже не довго літати
    рідним небом у рідних краях.

    Тихим вечором вітер прошепче баладу,
    світлом місяця вкриється спляче село.
    Хтось заплаче за літом, що скоро позаду
    нам залишить сонати
    знов нездійснених мрій…
    і любов.


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.96) | "Майстерень" 5.25 (4.95)
    Коментарі: (7)


  19. Хепі Хіппі - [ 2009.08.16 13:01 ]
    Ми алкоголіки, ми п"єм останню кров..
    Ми алкоголіки, ми п"єм останню кров
    прощаєм Бога, дивлячись у воду
    по сходах вниз скалічену любов
    в німий асфальт непрохану свободу

    Дитя сміялось, дивлячись на гріх
    і янгол знов тягнув старезні крила
    це правда, так. ми справжні не для всіх.
    ніхто із них не знав як ми любили

    Останній гріх - народження зими
    кажи слова, бо так не має бути
    невже цей світ придумали не ми?.
    прощай богів, бо нас судили люди

    Прощай усіх. і вип"ємо до дна
    останню кров. блакитну і солодку.
    це шлях назад. попереду стіна.
    ходімо в рай. (купи Бутылку водки)..


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  20. Пташка Пташка - [ 2009.08.16 12:01 ]
    Суїцидникам ніколи не
    суїцидникам ніколи не зрозуміти
    як це вершково-сонячно ніжитись на зім'ятих простирадлах
    в ліжку о 12:36 a.m.
    смакуючи на устах тендітну усмішку
    від кайфу
    що в моїх хмарах скачуть маленькі сині кульки
    їх хочеться піймати руками
    стискати у жменях
    перелитися в них теплом
    і дзенькнувши розлетітися блискучими намистинками
    які б розсипалися стомленою травою сірого вбогого міста
    і підпалені сонцем, промінцями указували шляхи
    серцям, що калатають, літають, пурхають, шурхають
    точно ніби блакитні метелики
    у мене в животі
    який ритмічно і приємно підтанцьовує легеням

    я обіймаю подушку руками
    притискаючи її до метеликів
    аби їм було тепло і затишно
    але обіймати когось було б значно дієвіше


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (6)


  21. Данчак Надія Мартинова - [ 2009.08.16 10:14 ]
    ПРЕДВЫБОРНОЕ
    Ведь заслужили мы,
    Поверьте, заслужили,
    Счастливой, радостной судьбы -
    За горе, голод, беды...

    Страдали деды,
    Матери, отцы,
    За счастье и тепло,
    Чтоб детям сыто и светло...

    Мечтали, думали они -
    О счастье и добре,
    На этой грешной,
    Матушке Земле...

    Вы депутаты - наши господа,
    Когда вы долг нам отдадите...
    Забрали наши голоса,
    Нам обещанья возвратите.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.19) | "Майстерень" 0 (4.88)
    Коментарі: (7)


  22. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.16 08:16 ]
    * * *
    Хто я тобі
    У цьому світі спроб і помилок,
    Де кожен коник видатний маестро,
    Де тишу перекрикують оркестри
    Із ложок, і каструль, і тарілок?

    Хто я тобі
    В порожнім світі хриплих голосів,
    Троянд, з їдучим запахом парфумів,
    Де вечори – то п’яні, то – безумні,
    Де пісня часто норовить – в надрив?

    Хто я тобі
    У круговерті всіх меридіан?..
    Від точки зустрічі – за колом – коло…
    Із нас хтось душу в радості оголив,
    А хтось подумав, що оголив стан…

    В розшаруваннях буднів, як слюди,
    Коли світанки розпускають вії
    Я – хто? Коли ми поруч, а не смію
    По імені до тебе і на «ти»?
    15.08.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  23. Олеся Овчар - [ 2009.08.16 01:16 ]
    Міра щастя
    Для щастя міра – це “трохи”.
    Якщо брати міру “багато”,
    Невідчутним стає його дотик –
    Він ПЕРЕстає існувати!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  24. Тетяна Роса - [ 2009.08.16 00:22 ]
    Вальсують спогади сумні
    Холодні зорі у вікні,
    а на стіні тріпочуть тіні.
    Вальсують спогади сумні,
    і ми з тобою в тому винні.

    На землю падаю дощем,
    але не думай, що я плачу.
    Я не помічу навзаєм
    твою скупу сльозу гарячу.

    Бо то не я і то не ти
    в слова вплітали гострі стріли.
    То бились два чужі світи,
    бо поступатись не хотіли.

    Торкнуться тіні на стіні,
    і краплі спогадів солоні
    із щік твоїх зітруть мої,
    а із моїх – твої долоні.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  25. вп ратмм - [ 2009.08.15 20:31 ]
    Для Неї
    Відколи з тобою перейшов на ти,
    Я поважав тебе, любив, радів тобі.
    З тобою мав я те, що не знайти
    Ні літом, ні зимою, ні удень, ні уночі.

    Ти приходила, як сонце з неба,
    І залишалася зі мною скільки я хотів,
    Тоді я розумів, шо я без тебе
    Більше б жити не зумів.

    Коли ти йшла, мене боліло,
    Я був ображений, убитий,
    А іноді бувало так кортіло
    Тебе спинити, залишити

    Й літав з тобою скільки я хотів,
    Хоча ти лиш одна для всіх,
    Й тебе я з усіма ділив,
    Я був з тобою наче сам, без них.

    І поки я живу на цьому світі,
    Тебе одну я не покину,
    Бо як не як, а кожної миті,
    Ти здатна все змінити.
    03,06,2008


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  26. Олеся Овчар - [ 2009.08.15 19:39 ]
    Ейфорія
    Двері навстіж...
    Душа утекла.
    Якось наздогнати...
    Та не змогла.
    Відчай і біль
    Перетнули межу.
    Повірю собі.
    Далі біжу.
    Пустка і щем.
    Пісок – хвилини.
    Далі! Ще!
    Захочу – встигну.
    Ще крок.
    Ледь жива.
    Сила німіє...
    Знайшла...
    Знайшла...
    Знайшла.
    Ейфорія!
    15.08.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Прокоментувати:


  27. Костянтин Мордатенко - [ 2009.08.15 07:36 ]
    Складна штука
    Хочу бути дельфіном,
    щоб з хвилею битися….
    Мовчання – через коліно:
    і золото стало крицею.

    В церкві службу відстій,
    Свічки горять, як затіва,
    за здоров’я і упокій
    справа і зліва….

    В кишені три гривні є –
    дай жебракові, чуєш?
    Хай на здоров’я проп’є –
    хоч одного врятуєш…


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.39) | "Майстерень" 5.38 (5.3)
    Коментарі: (11)


  28. Роман Левандовський - [ 2009.08.15 00:34 ]
    Жителі скляного міста (Анні Осадчук)
    З двору неба в двері ночі
    Тиша утекла.
    Репетують твої очі
    Про міста зі скла,
    Де прозорі, тьмяні душі,
    Вийшовши із хат,
    П’ють саке, ковтають суші
    І співають в лад.
    Місять тісто із туману,
    Печучи торти
    У місцях, де ти старанно
    Рвеш мої листи.
    Грають в карти на бажання
    В глибині небес
    У момент ігнорування
    Твого SMS.
    А коли нічліг для мене
    За вікном чужим –
    Тьмяні душі ріжуть вени
    Скальпелем старим.
    Адже в час, коли між нами
    Поросте бур’ян,
    Зазвучать сумні тамтами,
    Забулькоче кран,
    Забринить містичний гомін,
    Випадуть дощі,
    Утіче останній спомин
    В сірому плащі.
    Ми умиємось під душем
    З болем в голові,
    І назустріч тьмяним душам
    Підуть наші дві.


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" 5 (5.31)
    Коментарі: (1)


  29. Наталя Дитиняк - [ 2009.08.15 00:42 ]
    Ельфійський Апокриф
    Галантний Маньєрист і Наталія Дитиняк

    Він:
    Пливе над вежами фортеці віщий знак.
    Під ним розтягує невидимий Мастак
    невидиму для ока зваби сіть, -
    і ти вже впіймана, хоча й не знаєш як.

    Вона:
    Просила Рибка в Долі віщий знак,
    щоб саме тут розставив сіть Мастак.
    І таємниче Рибка посміхалась,
    коли Мастак помітив, що впіймалась.

    Він:
    - Чудово, - Мастаку сказала сіть, -
    Ви тільки ніжно звабу відпустіть...
    Так ніжно... й не повірила Вона,
    Що стільки літ тривала бистра мить.

    Вона:
    Похмілля болісно впливає на думки.
    П’янкої зваби випивши з руки,
    Чекала ще і ще… Та раптом… мить –
    п’янило щастя, а тепер болить…

    Він:
    Болить собі, невідомо чому,
    хоча і має іншого, Йому
    з тим жити теж: крім Добру Новину,
    виношує вона й себе саму.

    Вона:
    Сидить сумна, задивлена в вікно…
    Якщо вже так змоталося кіно,
    то годі сліз і болю. Біль минеться,
    коли дитя у ній поворухнеться.

    Він:
    Коли дитя у ній поворухнеться
    передчуття сердець сумних торкнеться,
    і злине дзвінко в чисті небеса,
    і на веселку Отчу обернеться...

    Пливе над вежами фортеці віщий знак.
    Під ним розтягує невидимий Мастак
    невидиму завчасно Долі сіть, -
    І ти вже обрана, хоча й не знаєш як.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (42) | "ПОЕМА ПОВНІСТЮ"


  30. Наталя Дитиняк - [ 2009.08.14 23:24 ]
    Довго стирала забуті ескізи
    *
    Довго стирала забуті ескізи.
    Все олівцем: чорно-білі примари.
    В душу твою закінчилася віза.
    Якось раніше мене пропускали...

    Паспорт, печатки, контроль на кордоні.
    Ще й неймовірно високі затрати.
    А пам’ятаєш: холодні долоні
    ти обіцяв у своїх зігрівати?..

    Довго стирала... До дір на папері,
    де були очі. Старалася гідно.
    Дивно, а в цій екзотичній манері
    ти навіть більше на себе подібний.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.43)
    Коментарі: (14)


  31. Ольга Шеремета - [ 2009.08.14 23:45 ]
    Зіграймо року!
    Перебуваю у паралельному світі:
    Ніби тут і в той же час –десь інде.
    Сильний запах весняних квітів…
    Чекаю натхнення, знаю: воно ще прийде!
    В чеканні минають години,хвилини…
    Час не чекає, він собі лине.
    Годинник не терпляче відбиває такт.
    Палахкотіла свічка, та вогник раптово згас.
    Так минає життя: день за днем!
    Не оглядаємось назад, а тільки уперед ідем!
    Куди ідем? Яка, вкінці кінців, різниця?
    Й не знаєм, що на нас чекає там:
    Розчарування, смерть, розлука чи в’язниця…
    Люди, схаменіться! Часу мало!
    Нема його для помилок!
    Ви скажете: «Мене попса дістала!»
    Ну що ж, давайте заграємо рок!
    Львів
    листопад, 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.83)
    Коментарі: (1)


  32. Григорій Слободський - [ 2009.08.14 23:27 ]
    ...
    В ночі не спиться і міркую
    Про те, що по радіо чую,
    Знову хочуть москалі
    Диктувати свою волю,
    Щоб запрягти у ярмо
    У московську неволю.

    Довго будемо мовчать
    Виплюймо із рота кляпа.
    Чи охочим знову бути хохлами
    І прислугою у руського цапа.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  33. Чорнява Жінка - [ 2009.08.14 22:21 ]
    Чёрно-бело-2*
    4
    В том краю белым-бело
    белый вечер намело
    белый сон и белый сад
    девять раз цветёт подряд
    белый шелест белых птиц
    перевёрнутых страниц
    неформатны и тихи
    бродят белые стихи
    белых крыльев белый вальс
    белый кролик помнит вас
    привкус мятных леденцов
    белый шум живых творцов
    _______________________
    только в чёрной рамке год
    знает: всё наоборот.

    5
    …на весь белый свет –
    не завет, не привет,
    а губами ответ:
    «Меня больше нет».



    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (16) | "* Продолжение. Начало см.:"


  34. Марина Карпінська - [ 2009.08.14 21:30 ]
    ЛЕНЬ В ОБРАЗАХ. "ОДИН И ОДНА"
    Гаснут звезды мечтой-спасателем,
    Просто некого обвинять!
    И была бы одна писателем,
    Если б ручку могла держать.
    Небо, солнце! С чего бы хмуриться?
    Оправдания не найти.
    И ходил бы один по улице,
    Если б ведал, куда пойти.
    Свет зажегся в прозрачной лампочке
    Душу малую осветить.
    Та, одна, не носила б тапочки,
    Если б туфли могла купить.
    Дождь на улице, люди мокрые,
    Но сухая щека бела.
    Тот, один, разве пил бы горькую,
    Если б дома любовь ждала?
    Отчего же ему, коварному,
    Все сходило с нечистых рук?
    И одна б непременно повесилась,
    Если б был подходящий сук.
    Лень густая, немая, хмурая
    Отступай от всех нас скорей.
    Ведь один бы одну почувствовал,
    Если б люди росли умней.
    24.09.08


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  35. Леся Петрик - [ 2009.08.14 21:32 ]
    Порцелянова [не]казка
    На розпродажі вільних сердець
    ти побачив її,
    порцелянову ляльку.
    Голубі оченятка,
    та і губки в сам раз –
    дорога, мабуть, була та мавка.

    «Нагелюєм волосся
    і одягнем костюм…»
    Ну, звичайно, які ж тут проблеми?
    Покохала тебе…
    «…і безплатно, заміть!»
    Вірний розв’язок шляху-дилеми.

    Все гаразд.
    Але стрілки летять.
    Ти ж і далі стоїш на своєму.
    Потоптав і погрався…
    «…я куплю щось нове!»
    То ж давай, попрямуй до гарему.

    Порцелянова лялька,
    порцелянові мрії…
    «Та замовкни! Я сам собі пан!»
    Краще барбі,
    а чи радше повія?
    Розламала пластмасову грань.

    Повернись!
    Ну навіщо вбивати?
    Подивись, як розквітло дитя!
    Порцеляною вкриється
    і застигне, як мати…
    Повернися, не йди до кінця!


    Рейтинги: Народний 5 (4.96) | "Майстерень" 5 (4.95)
    Прокоментувати:


  36. Катруся Матвійко - [ 2009.08.14 21:42 ]
    Відьма
    Ти не дивуйся, що вночі літаю,
    Як бачиш образ мій на тлі нічних зірок,
    Ти не ревнуй до місячного раю,
    До дій розпусних і низьких думок.

    Я в день такий немов від себе вільна,
    Єство гріховне лине від вікна
    Кудись увись: то стрімко, то повільно.
    І я одна у всесвіті, одна!

    Тікає кіт, ховається собака.
    Ти дивишся й лякаєшся очей.
    А я сміюсь. Читаю дивні знаки.
    І знову йду у темряву ночей.

    Тріпоче вітер довгі мідні коси.
    А я сміюсь. Скажений в мене сміх.
    Не холодно мені, хоч пізня осінь.
    Я знов грішу. Пекельний маю гріх.

    А вранці повертаюся додому.
    Мовчиш ти, мов нічого не було.
    Лиш притискаєш міцно, як в судомах,
    Й по тілу розливається тепло.

    Сьогодні я літала десь у Відні
    І стукала у вікна королю.
    Ти здогадався, милий, що я – відьма,
    Але тебе всім серцем я люблю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (17)


  37. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.14 20:50 ]
    * * *
    Говоримо.
    І черствіє наш хліб.
    І вечір множить зорі у галактиці.
    Ще має сили
    Час тривожних Риб
    Теоретично і, на жаль, на практиці.

    Холодний чай із тогорічних трав.
    Стікає мед, натрушений з акації.
    Говоримо…
    А краще б – помовчав
    Тут кожен, бо слова не мають рації.

    У кожного – ікони і ножі
    І пряники - свої (Із чого зліплені?)
    І, вечір, не торкаючись душі,
    Іде повз нас у місячнім освітленні.

    Говоримо:
    Хто в небо, хто – в ріллю, -
    Життя складне, із невідомим модулем.
    Дитя на вушко просить: намалюй
    Такого дядю, щоб на землю воду лив…
    14.08.09.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (5)


  38. Тетяна Роса - [ 2009.08.14 20:26 ]
    :) Компліменти
    О… комплімент… Це так приємно…
    Їх хтось придумав не даремно.
    Законна форма лестощів. Відтак,
    Від компліментів навіть чорний грак
    Враз почувається неначе пава – яскраво.
    За компліментами ховаються… Цікаво,
    Яку мету ти маєш за словами,
    Як стелиш лестощі на відстані між нами?
    О… комплімент! Це так приємно…
    Якщо мета потрібна нам взаємно.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  39. Сонце Місяць - [ 2009.08.14 19:17 ]
    Кантрі-М’юзік. Епілог
     
    Чінгачґук летить в пирозі
    Згадує від сейфа цифри
    Взяв сопілку та дзвіночок
    Без русалки хліб не милий
    Чінгачґук летить в пирозі

    Як спецназ пробив базуку
    Веселилися щосили
    Потяги пішли між рейок
    Ліхтарі задимаріли
    Як спецназ пробив базуку

    Все збувається банально
    Арлекіна буде вбито
    За мільйон дівчачих литок
    Джуді Ґарленд стане пивом
    Все збувається банально

    На проспекті грає секта
    Жовтий Змій збирає посуд
    Сіль завезли, будуть черги
    Все як є запустять в космос
    На проспекті грає секта:

    Літо, літо непропите
    Черевики, йдіть із миром
    Чайний попіл на дорогу
    Бутерброди з білим сиром
    Літо, літо непропите

     [ ... ]



    Епілог


    Раз корабель не знать, чи був
    Весь блеф іде кормити риб
    Чекайте діти, до зими
    Знайдіть собі нові Понти
    Раз корабель не знать, чи був

    У день, коли закрився люк
    Чесноти сплять, із ними сни
    І ближній знову гонить блюз
    На пасторалях марноти
    У день, коли закрився люк


    У день, коли згубився ти






    ENDE




     




    Рейтинги: Народний 5.44 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (15)


  40. Світлана Луцкова - [ 2009.08.14 19:17 ]
    ***
    Пригадала хлібець, що покійна бабуся пекли -
    Зацілований жаром, пахучий, засмаглий зісподу.
    ...Зачиналася осінь. На крила сліпої бджоли
    Осипалась перга, і безмежно було її шкода.

    У далекі світи подались ми, як ті ластівки.
    Хто поможе бабусі в городі, в господі, у хаті?..
    Не вдаються хліби на чужині. Черствіють роки.
    Віршенята глевкі та й на присмак немов гіркуваті.

    Їдьмо в гості додому!.. На цвинтарі, наче у сні.
    Червоніють суниці під хрестиком (перший від краю).
    Подають запашного окрайця бабуся мені
    І питають очима: "То як воно, доню, у рàю?.."

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  41. Світлана Луцкова - [ 2009.08.14 18:19 ]
    Весна в селі. Україна
    Бруньки срібляться. Занизько хмари, -
    Вже й полилося...
    Голодні вівці бредуть в кошари.
    Весна чи осінь?

    Ще мерзнуть ноги в гумових чунях,
    Ліс - у заметах.
    Несе хлібину комусь бабуня
    Єлисавета.

    У шумовинні струмки-хорали,
    Гілки калинки.
    Каміння біле - холодні кали
    Для Магдалинки.

    До перехрестя (автозупинки)
    Біжить Христосик -
    Маріїн хлопчик, сільська дитинка
    Світловолоса.

    Хворіє поле, та Йосип сіє.
    Сміються люди...
    І лиш надія зелена тліє
    В очах Іуди.

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  42. Микола Левандівський - [ 2009.08.14 15:02 ]
    Дуже Негламурна поезія
    Була вона мідна
    іржавоволоса
    курила лиш slimзи –
    легкі папіроси…
    її так любили матроси!

    натужливим поглядом
    поїла та їла…
    ламала формати
    душі і тіла

    і Феніксом з попелу
    вставала щорання
    її так хотіли…
    всім треба кохання

    лиш сотня зелених
    за гріхопадіння…
    ще сотня додасться
    за збочені вміння

    а може…
    талант в неї був
    до поетики?
    зворотів риторики?
    канонів естетики?

    до чого ж нудярська
    й злиденна риторика
    цього соціального ролика!
    розкрити недоліки...?

    вона була мідна
    іржавоволоса
    курила легкі папіроси
    і тіло її
    на смак абрикоси…
    її так любили матроси!
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (14)


  43. Галантний Маньєрист - [ 2009.08.14 14:43 ]
    Загадка
    І переконують красуні: "Щоби з нами
    було вам легко, тепло - мало ж бо без ліку
    перебирати-грати-ніжити словами!
    Серця втішаються, урешті-решт, ділами!"
    Діла ж їм видимі у кожнім чоловіку!..
    І як лише лиха їм доля випадає
    у мужі власному надибувать каліку?




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (9)


  44. Ванда Нова - [ 2009.08.14 14:08 ]
    чотири стіни
    чотири стіни, і глухо неначе в танку,
    і це фіолетове плаття старе, як світ,
    воно пам’ятає перші наші світанки,
    де липи, немов обурені пуританки,
    до нас простягали кістляві долоні віт

    чотири стіни, і фото заплющить очі,
    бо парко, бо тисне у скроні йому картон
    і я забуваюся… просто забути хочу
    неголені щоки, зовсім дитячий почерк
    на шиї родимку, погляд, зухвалий тон

    чотири стіни - коробка з-під черевиків,
    з місцевої флори й фауни - цвіль та міль
    і пилом осядуть спогади на повіки…
    нечувана річ - довіритись чоловіку
    і Шляхом Чумацьким
    пустити його
    по сіль


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (21)


  45. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.14 14:36 ]
    БЄЛИЙ ГОРОД
    Тут на світанні небеса руді
    Й такі далекі залізничні станції…
    Тут вітер грає прямо на воді
    Вигадливі нічні імпровізації.

    Тут зорі ніби лупляться з яйця
    І зранку висихають разом з росами.
    Тут морю – ні початку, ні кінця
    За гострими пшеничними покосами.

    Тут вечір береже найтонший сон
    І місяць – наче тітонька–пророчиця…
    Ще вчора розрядився телефон
    І заряджать його чомусь не хочеться.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (4)


  46. Павло Якимчук - [ 2009.08.14 14:21 ]
    Життя заради друга
    – Друже, я дійшов до риски,
    Так життя дістало,
    Навкруги – противні писки.
    Вже й не тішить сало...

    То «менти», то податківці,
    То якась ангіна,
    А оце на рівнім місці
    Роздовбав машину.

    Наросла душевна рана
    В оцій круговерті.
    Все! Піду до ресторану
    І нап’юсь до смерті!

    –Друже мій, скажу одразу,
    В цю лиху годину
    Я тебе в біді не кину,
    Помиратимемо разом!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  47. Віталій Ткачук - [ 2009.08.14 12:16 ]
    ***
    Дихай спекою, що між горами
    замолена.
    Сипся мрякою. На розвидненні
    душі видані.
    Зводься велетом над мізерії,
    вирви стелі.
    Кидай погляди бумерангами
    в очі Ванги.

    2009



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  48. Софія Кримовська - [ 2009.08.14 12:12 ]
    Перепливти. А як перепливти
    ***
    Перепливти. А як перепливти
    ріку мені, коли забракло сили?
    Без броду. Широчінь. Стою на схилі
    і виглядаю берег. Той, де ти.

    Попалено мости, а я іще
    в надії, що любов буває вічна.
    Чи доживу до криги і до січня?
    А як зима прийде лише з дощем?

    А що, коли і не згадаєш ти
    ім’я мого, і слів, що поміж нами
    лягли закляттям? Чи лише рядками
    і римою у віршах? Прагну йти!

    Летіти! Обернутися умить
    голубкою. І щоб на підвіконні
    збирати крихти з рук твоїх холодних...
    Чому так серце ниє і щемить?

    Чи не тому, що інша у вікні?
    Усміхнена, годує сиве птаство...
    Тобою коронована на царство
    у серці. Боже, як болить мені!

    Чому ж не розірве? Живе чому?
    І серце, і любов у хворім серці?
    Закляття слів ачи закон інерцій?
    Переживу... себе... себе саму...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (13)


  49. Руслана Василькевич - [ 2009.08.14 10:12 ]
    Ромашка
    Біла голівонька до сонечка
    так ніжно повертає,
    пелюсточки тремтять на вітрі
    і бджілоньку вітають,
    стебельце лагідно гойднулось,
    роси напилась вранці
    маленька квіточка - ромашка,
    що виросла на грядці.
    (для найменьших читачів)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  50. Олеся Овчар - [ 2009.08.14 04:21 ]
    Гроза-черниця
    Гроза-черниця –
    Наречена небесна.
    В очах зірниця –
    Надія воскресла.
    Дихати можна,
    Можна летіти.
    Думка тривожна –
    А як же діти?
    В неба відпущення
    Іноді просить –
    Сльози розкаяння
    Ллє на покоси.
    Земля напоєна –
    Дихати легше.
    Сльози подяки –
    Роси найперші.
    “Роси – як діти!” –
    Усміх іскриться.
    Може летіти
    Гроза-черниця.
    14.08.09


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1458   1459   1460   1461   1462   1463   1464   1465   1466   ...   1829