ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Василь Степаненко - [ 2009.02.15 19:10 ]
    Проталина
    *
    Проталина
    на шибці, мов ополонка,
    в яку заглядаємо,
    щоб швидше побачити
    весну.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  2. Василь Степаненко - [ 2009.02.15 19:09 ]
    Зорі
    *
    Зорі
    миготять, як сніжинки,
    а від Літа залишилась курява
    на Чумацькім шляху
    од Воза.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  3. Василь Степаненко - [ 2009.02.15 19:57 ]
    Дим
    *
    Дим
    з димарів у морозяні дні,
    наче ріки молочні.
    Течуть поволі
    у вічність.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  4. Петра Ковальська - [ 2009.02.15 18:26 ]
    Хотілось малювати її
    Хотілось малювати її на снігу.
    На склі, картоні, полотні...
    На шкірі...
    Хотілось малювати олією.
    Віршами... Нотами...
    Венами...
    Хотілось малювати її світлом.
    Світанками, днинами...
    Зорями...
    Хотілось малювати її вчора.
    Сьогодні, через тисячу років...
    Порохом...
    Хотілось малювати її...
    Хотілось малювати мені...
    Художнику. Не жінці.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (10)


  5. Николай Таранцов - [ 2009.02.15 16:43 ]
    Покі живеш
    Ти розумієш, що майбутнє,
    Ніяк, не може бути путнє,...

    Так як, немає вороття,
    А може й, сенсу у життя,
    Тількі живеш, чогось чекаєш,
    Мабуть що, і когось кохаєш,

    Що далі?,
    ............... що б, не було далі,
    Майбутнє приїме все без жалю,
    Живи, кохай, життя минеться,
    І за тобою не гикнецься,

    Істину цюю, не змінити,
    Покі живеш, повинен жити,
    В цьому усе,...


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  6. Юля Бро - [ 2009.02.15 16:37 ]
    * * *
    Капризы тонут в капуччино,
    Коричный день венчает тень.
    И у святого Валентина
    Невпроворот вечерних дел.
    Ну, здравствуй, маска пилигрима,
    Полей бескрайняя постель!
    La viva vita! И LOVиной
    Вам будет снега бешамель!
    Как серпантин тропинки вьются
    От пробуждения до сна,
    Где в озера холодном блюдце
    Лимонным ломтиком – луна.
    И, наблюдая фейерверки
    В честь апогея всех страстей,
    Старушка кормит в старом сквере
    Бумажным сердцем голубей.

    2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (8)


  7. Николай Таранцов - [ 2009.02.15 16:10 ]
    Різдвяне
    Цей день, колядникі чекають
    Рік,
    ..... а в цей день, собак спускають,
    А то ж, на ланцюзі сидять,
    Весь рік,
    ............ а тут, кожная б......... ,

    Дурниці цілий рік чекала,
    В думках, весь рік, гроші збирала,
    Мораль?,
    ........... хай знає кожна б....... ,
    Що хазяї, в цей день не сплять.


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  8. Іванна Черник - [ 2009.02.15 15:03 ]
    * * *
    Безперервний мотив наших злетів, падінь високих...
    Ти прощаєш за все,
    Вчиш любити солоний біль...
    Наша юна весна стане фатумом, а чи «роком»,
    Ніби музика древніх чужих і сумних весіль.
    Племена диких предків танцюють у наших душах.
    Зашаленила пристрасть
    Вогненно-вулканну кров...
    Все, що робить нас сильними, точно вже не задушить
    Вибуховість того, що росте із міцних основ...
    Заспокоєний Всесвіт впаде на гарячі руки.
    Ти мене залюбив, закрилатив, немов собі...
    Безперервний мотив...
    Запечалений серця стукіт
    Вже століття не перше в цей світ нас зове на біс...



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (3)


  9. Гортензія Деревовидна - [ 2009.02.15 15:52 ]
    -----

    Она с тобой безжалостно играет
    В свою игру, и там победы - нет.
    Взамен нее сама себя раздарит.
    Ты слов ей не найдешь сказать в ответ.

    Ты ей запомнишься не больше чем музеем
    Кунсткамерой диковинных пустот.
    Она в самой себе, в своем движении
    Она тебя с собою не возьмет.

    Она сама в себе - и плод, и пустошь
    твоя, где твой неровен час и шаг.
    Она с тобой по буквам и по пунктам
    Или звенящей глупостью в ушах.

    Она к тебе с безжалостным осмотром
    Скажи спасибо ей за желчь и яд.
    Она тебя не вынесет за скобки,
    И не сведет в сводимый кем-то ряд.

    Где ты попал не стоящий усилий,
    Ее - тебя выуживать из вод.
    Где даже мертвые покажутся живыми.
    Ты знаешь - запрещен сегодня вход.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  10. Олександр Шумілін - [ 2009.02.15 13:48 ]
    * * *
    Сонця промінь беру у руки.
    Жовтень,чуєш,
    виходь суди!
    я тобі не якась там сука,
    не сміти на мої сліди!
    Що за мода ревіти стадом
    Лиш впаде недобитий лист.
    Гей,березові,
    повставали!
    Бач, як сволочі розляглись.
    Скільки можна нести розруху,
    На душі вирізати вірш?
    Той, що потім візьмеш у руку
    Глянеш,
    плюнеш,
    і не більш.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  11. Іванна Черник - [ 2009.02.15 13:42 ]
    * * *
    Відмолися за мене,
    Прости мені першу втрату...
    Першу втрату себе у обіймах гірких твоїх...
    Знаєш, важко було, воскресаючи, помирати,
    Як на мокрім асфальті останній самотній сніг.
    Відмолися за нас...
    Тонкострунно шабліють ночі...
    Трохи пісні ще чути із вицвілих вуст трави.
    Нас давно прокляли, пролюбили і запророчили
    На вигнання у світ, що зловив нас таки,
    Зловив...






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (4)


  12. Василь Степаненко - [ 2009.02.15 13:15 ]
    Хмаринка
    *
    Туман весняний
    Зжер до грама сніг,
    Залишився у полі
    білий клаптик.
    Його на тепле небо поселю.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  13. Василь Степаненко - [ 2009.02.15 12:13 ]
    Лисиці
    *
    Скирти –
    піраміди у полі нічному,
    довкола примар
    рої хитруватих очей
    мишкують.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  14. Василь Степаненко - [ 2009.02.15 12:54 ]
    зашпори
    *
    Пилка
    висить під повіткою –
    не може відхукати зашпори,
    а сокира гріє носа
    в колоді.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  15. Леся Романчук - [ 2009.02.15 12:57 ]
    Рецензенту
    В нього й річка стане сторч!
    Мудрості - палата!
    Жінку вчить варити борщ,
    горобців - літати.


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (6)


  16. Леся Романчук - [ 2009.02.15 12:40 ]
    Коня кують...
    Коня кують, а жаба і собі,
    немов би рівня, наставляє п'яти.
    І не збагне, сердешна, далебі,
    що потім доведеться з цим стрибати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (10)


  17. Ірина Дем'янова - [ 2009.02.15 11:10 ]
    І не бути тобі ніким
    І не бути тобі ніким
    В храмі зниклих ілюзій.
    А надумане щезне, як дим, –
    Ні коханці, ні друзі…
    О, зізнайся, кортить усе ж
    Взнати – як би сплелося,
    І яких ми сягнули меж
    Побіч душ суголосся.
    О, зізнайся, рідні рідніш,
    Тої, що не по крові,
    І сама я, і цей мій вірш –
    Юний цвіт надлюбові.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  18. Олександр Шумілін - [ 2009.02.15 11:33 ]
    * * *
    Погляд замерз
    швидше ніж ми,
    Пара змішалась густо.
    Щось у мені стисла ця мить,
    стисла, як ката мотузка.
    В очі дивлюсь,
    дико у них
    місце своє шукаю.
    Я посміхнусь,
    ти й не моргнеш -
    певно уже звикаєш.

    Зірка впаде на комірець,
    Переросте в кришталик.

    Я й не сприймав це за кінець,
    я лиш поправив шалик.
    Холод скрипить
    кличе вже йти
    скажеш
    Я хо-чу сні-гу...

    Небо тріщи,
    сип ці хрести
    На почуттів могилу.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  19. Ірина Дем'янова - [ 2009.02.15 11:35 ]
    Перейду...
    «Чи перейдеш Сибіри…»
    Микола Тимчак

    Щемно спогади в серці будить
    мого розпачу чорний крук –
    затужавіли тужно груди
    без твоїх шорсткуватих рук.
    Припухають жагою губи –
    з них цілунки вітер зрива…
    Ох, той вітер усе розгубить,
    а обривки слів – не слова!
    А недоля моя – не доля,
    не вгодую слізьми біду.
    За тобою, твоя лиш воля,
    сибіри, як сон, перейду!


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  20. Олександр Шумілін - [ 2009.02.15 11:33 ]
    * * *
    що слова коли погляд висить густиною срібла
    і сивіє під листям прибита іржава ртуть
    я давно не спішу мені менш від усіх потрібна
    порожнечі дзвінкої дзвінка спорожніла суть

    за туманами слів ні мене ні тебе не видно
    і не кличуть зірватись піти на дуель слова
    німота на асфальті як листя така необхідна
    для шукання підтексу і тексту в твоїх «бувай»


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  21. Євген Сахно - [ 2009.02.15 11:27 ]
    Погляд на сучасне життя
    Закон, порядок,рiвноправнiсть.
    Та не в сучасному життi,
    Зажерлi б'ються на майданах
    Та ледве дихає народ.

    Людей купують, продають
    I непомiтно убивають,
    Тихесенько собi гниють
    Вiд хiмii яку вливають
    Секретним способом в їду.

    Її таку нам продають, а ми
    Купуем, терпим, бачим,
    I помираючи мовчим,
    А якийсь жид на цьому горi
    Купу грошей заробив.

    Та що це дiється скажiть?
    Що це ми в свiтi наробили?
    Самi себе закатували,
    Самi себе похоронили.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  22. Євген Сахно - [ 2009.02.15 11:23 ]
    Душі, яким нема покою
    В палац богiв злетiлись душi,
    Покою їм нiде нема.
    Лiзли крiзь вiкна, огорожу,
    Убогий свiт той проклинать.

    Та всi вони навiки павшi,-
    Це тi, що кривдили людей,
    Скупi, лукавi i ледащi
    Колись, що розп'яли Христа.

    В богiв просили дати волю,
    Та свiт померлих iзмiнить,
    Щоб подолати силу, волю,
    Щоб рiвноправiя зробить.

    Недалеко десь у горах
    У вiчнiм спокої душi,
    Гуляли воїни-герої - це тi,
    Що билися колись,
    І були вiрнi свому слову,

    Хоробрi, мужнi, тих, що скрiзь
    Кiстки лежать кругом i всюди,
    Що не боялись з смертю жить,
    Там вiчна пам'ять їм горить.

    А тут вони зiбрались знову,
    Та вже безсмертнiї, щасливi
    Пiрують, пь'ють крепке вино,
    I дивлячись на цих безродних
    Обдертих, сiрих, невгомонних
    Мовляють: " кожному своє ".

    Пiдвiвся Зевс допивши пиво,
    На зал весь лаявся, кричав,
    I наказав отих нiкчемних,
    Навiки в пеклi мордувать.

    Був вибiр, вам давала доля,
    Та ви спаскудили її,
    А от бійців цiнує воля
    За мужнiсть в їхньому життi.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  23. Євген Сахно - [ 2009.02.15 11:54 ]
    /до українських письменників/
    Було щось моторошне в нiй
    Страшне той правди було слово:
    " Приречений тягар нести
    Через життя своє убоге."

    Не скоренi лихою долей,
    Не зламані в концтаборах,
    Вестимуть цiлi поколiння
    З усяким гнiтом на борьбу.

    У рiднiм краї завжди взнають
    I люблять тут iм'я твоє,
    Ти серед мученикiв в рядi
    До боротьби ведеш мене.

    Так бийте, рвiть, рубiть кайдани
    Доки дух iще не вмер,
    За велику Україну.
    За батьків і за дітей!


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  24. Ігор Павлюк - [ 2009.02.15 09:50 ]
    Ця осіння любов ...
    Ця осіння любов – як під листям захована міна.
    Над могилками гнізд зоренята кружляють, кричать.
    Та ніяка душа мені тіло твоє не замінить.
    Твоє тіло, що світиться тінню вогню і меча.

    Ти прийшла мені так – наче пісня лягає на пісню.
    Від вогню золотого ростуть груденята свічі.
    Ми сп’яніли від себе – і стали первинно-первісні.
    Динозаври кругом.
    Видно Місяць – немов уночі.

    Нас вовки і дерева навчили ставати собою.
    А комп’ютери ми заступили іконами трав.
    Віддавалася ти із такою святою журбою,
    Що обличчя такого щасливого я ще не знав.

    Потім вмерли удвох...
    А воскреснем – як стане весняно.
    Над могилками гнізд затріпоче метелик нічний.
    Наші діти – пісні, наші внуки – ці зорі рум’яні...

    Та ніякий політ не замінить вже нам глибини.



    Рейтинги: Народний 5.88 (5.72) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (18)


  25. Назар Назаров - [ 2009.02.14 23:12 ]
    * * *
    Зі столу сміється скляна карафа.
    Я хочу звідтоді, як тільки звидів,
    Звалити тебе – отак Голіафа
    Звалила б сотня Давидів.

    Сьогодні страстям одпускаю віжки.
    В нетямі я мудрий, немов Соломон.
    Я хочу тебе на столі і під ліжком –
    Чи на ліжку і під столом.

    Написано на "Страстях за Іоанном" )


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  26. Майя Роде - [ 2009.02.14 20:24 ]
    ***
    Меланхолія роздерла від безсилля горло
    І порвались зв’язки тих світів далеких
    Я одна на світ – соромно та гола
    І покинута і кинута і жива – ледь тепла
    Світ не тішить квітами ілюзій
    Ні, на жаль загинув вічний транс
    Люди розтеклись в подобах злих медуз
    Та я шукаю все ще люди вас…
    Тебе шукаю хоч підозри ріжуть
    Невпинно лезами зривають плоть
    Шукаю рису в тобі дивовижно ніжну
    Вона загинула мабуть також…
    Серце строго відбиває такт
    Ти робот і на жаль коханий
    Твоя душа.. о де твоя душа!
    Ти заперечуєш усе а я все знаю
    Я дочекаюсь літа – чорта в квітах з сонцем
    То краще зиму, хай затопить сум
    Навіщо погляд твій, обійми гострі? Що це?
    Ти плачеш як і я напевно все це сон…
    А й справді тіні сині сплять
    Вмостившись на стіні напроти
    Піду заварю із меліси чай
    І може краще буде завтра спати.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.12) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Прокоментувати:


  27. Марися Іванів - [ 2009.02.14 19:13 ]
    В. М. І.

    Тепло й затишно, сповна спокою
    Тим брунькам, що сповитi лускою.
    Супокiйно снять устрицi в мушлi:
    Захист є, а до решти байдужнi.
    Я люблю. Впали шторами вiї...
    Перемовчу, бо навiть не смiю
    Те промовити, як вiд розпуки
    Менi хованкою - твої руки...
    Теплi й затишнi, дужi, надiйнi,
    Мов луска або мушлi, чи вiї.
    Чи земнi? Чи прибулi вiд Веги? -
    Твої руки - мої обереги.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  28. Костянтин Мордатенко - [ 2009.02.14 19:45 ]
    Вірш по соломі


    Як учням ноги мив Ісус Христос,
    яка ж в їх душах відбувалась праця!..
    А ми в житті і досі боїмось,
    що за добро в нас тикатимуть пальцем.

    А Вітер носить хмари, як поштар.
    Мене цигани звали: « Роме, їдьмо!...»
    Дощ дратувався, мучився, страждав,
    як чоловік, що жінку взяв із дітьми…

    Осінній біль породжує чуття:
    пожовклі мрії, туск летить лапатий…
    В змаганнях Щастя з Горем «нічия»…
    Аби не соромно, як в очі гляне мати…

    Гойдавсь на релі Вітер і свистів.
    Чорніло Небо, ціпилось, насилу
    розплакалося, наче у житті,
    коли відповідать за батька сину…

    В холодний Дощ зайшов і вже не міг
    з-під нього вийти, аж перетрусило…
    Кололось небо громом, як горіх.
    Це начищав Пегас могутні крила…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (8)


  29. Николай Таранцов - [ 2009.02.14 19:09 ]
    ***
    Якщо тебе щось непокоїть,
    Час, може це, колись загоїть.


    Рейтинги: Народний 0 (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Коментарі: (3)


  30. Николай Таранцов - [ 2009.02.14 18:47 ]
    ***
    Якщо в душі кицьки шкребуть,
    То ж щастям, щось не те, мабуть.


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  31. Василина Іванина - [ 2009.02.14 18:25 ]
    Пояснювальна записка
    ...Найдорожчому NN із найщирішими вибаченнями
    .............
    А в Альпах сніг. Вночі була завія,
    та вранці можна знову на лижню.
    – Складний маршрут, – сама себе спиню, –
    Даремна, мабуть, вся оця затія...
    Чкурнула в гори. З іншим. Сміх і гріх.
    Завіялась в Якийсь-там-баден-кірх.
    ...Хіба ж це зрада? – Кріотерапія!..
    .................




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  32. Наталя Терещенко - [ 2009.02.14 14:16 ]
    КИЛИМНИК
    Щастя їм дісталося вро́здріб,
    Юність - на́різно, інше - ра́зом,
    Ось і тчуть килимок на кро́сні*
    І нікому ніби не заздрять.
    Кольори підбирати ні́як,
    Час - в обличчя, вітер -у спину,
    Сухозлітка* – і та тьмяніє,
    Доля в часі - тонка билина.
    Увсебі́ч бажання зухвалі
    На цілком аскетичні звички
    Пересіє час- розсівальник
    Через сито з маленьким вічком.
    Килимок усмі́шкою блимне -
    Хтось щасливий і тим, що має.
    А комусь насниться килимник,
    Що квітчає килим розмаєм...

    сухозлітка * Сріблясті або золотисті металеві нитки, що йдуть на виготовлення парчевої тканини
    Кросно* Ручний ткацький верстат.



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (10)


  33. Олександр Єрох - [ 2009.02.14 10:27 ]
    Сонет 13 Чорному морю
    За обрій розстелилася блакить
    Безмежною, одвічною красою,
    Вітрило біле чайкою летить
    Над тишею та величчю морською.

    У позолоті сонячного дня
    Лазурний погляд вабить, спокушає,
    А хвиля, мов Венера чарівна,
    На берег срібні краплі розсипає.

    У тихий день, в негоду, в час нічний
    Чи в грізний шторм любуюсь я тобою,
    Усмішкою твоєю чарівною,
    Чи гнівом, що здіймає буревій.

    Ти вродою затьмариш все земне –
    Моя любов до тебе не мине.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (4)


  34. Олександр Єрох - [ 2009.02.14 10:13 ]
    Сонет 12
    Про долю я твою не розповім
    Ні по малюнках ліній на долоні,
    Ні по зірках, яскраво-золотих,
    Хоч сніг вже вкрив мої русяві скроні.

    На роздоріжжі з тисячі доріг
    Я не скажу, яка з них довша й краща,
    Де сяє сонце, де гроза чи сніг,
    Де чисте поле, де чорніє хаща.

    Та бачу я в очах твоїх палких –
    Нова зоря на сході запалала,
    Вона мені дорогу показала,
    Одну-єдину з тисячі доріг.

    Через пустелі, гори та моря
    Вперед мене веде моя зоря.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (4)


  35. Василь Степаненко - [ 2009.02.14 10:09 ]
    Берези
    *
    Берези
    ростуть бурульками вгору,
    а сніг мерехтить
    болючими скалками
    в серці.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  36. Василь Степаненко - [ 2009.02.14 10:26 ]
    Водоспади
    *
    Хоча дощів узимку не було,
    із стріх, як з гір,
    звисають водоспади
    бурульками
    до самої землі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  37. Василь Степаненко - [ 2009.02.14 10:54 ]
    Дурманні пахощі
    *
    Якби щось і забрав з собою я –
    Дурманні пахощі твої
    І хризантеми,
    Які в мені ніколи
    не вмирають.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  38. Юлія Скорода - [ 2009.02.13 19:38 ]
    Ноктюрн незнаній ноті ніжності
    Незнана любове моя,
    Незнана красо предковічна,
    Не знаю, чи буду твоя,
    Не знаю, чи будемо вічно.

    На завжди чомусь не буває,
    На завжди не треба казати...
    Ненависть, бо досі кохає,
    Ненависть, аби не пускати.

    Нівроку зірок наловили,
    Нівроку і сліз протекло…
    Невже ми крізь зиму любили,
    Невже це коханням було?

    2007 р.Б.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  39. Людмила Бигич - [ 2009.02.13 19:54 ]
    Поросятко Хрю
    Поросятко Хрю-хрю-хрю
    П’ятачком вертіло,
    Із корита лободу
    Їсти не хотіло.

    Ось хазяйка в хлів зайшла,
    Хрюшку посварила,
    І в корито молочка
    З глечика налила.

    Поросятко: плям-плям-плям –
    Їло з апетитом:
    - «Більш нікому я не дам!», -
    Хрюкало сердито.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (3)


  40. Людмила Бигич - [ 2009.02.13 19:01 ]
    Є у матері дитятко
    У слона є слоненятко,
    А у матері - дитятко.
    Є у кішки кошенята,
    У собачки є щенята.

    У сороки - сорочата,
    А у курочки - курчата.
    І у качки є качата,
    У зайчихи є зайчата.

    У кожної мами
    Є дітки маленькі:
    Вухасті, пухнасті,
    Колючі й гладенькі.

    Матусі діток своїх люблять,
    Навчають, годують, голублять.
    Так і ведеться здавна на землі -
    Матусі потрібні усій дітворі!


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Людмила Бигич - [ 2009.02.13 19:28 ]
    Байка про Осла і Козла
    Неслухняний хитрий Козлик
    Забіг в чужий горох.
    По дорозі їхав Ослик,
    Возиком торох-торох.
    Козлик Віслюку гукнув:
    - Ходи, поласуємо вдвох!
    Наш Віслюк візок смикнув
    І побіг хутчій в горох.

    Їли разом той горох,
    І топтали його вдвох,
    Та хазяїн де не взявсь
    І за Козликом погнавсь!

    Козлик хитрий, заховався
    У ліску, в ліщині,
    А Осел з візком попався
    Спритному хлопчині!

    Байка тут зовсім проста:
    Не водись з Козлами,
    Бо у них одна мета –
    Зробить вас – Ослами.

    (Це треба повісить над ліжком кожному чоловікові. На всяк випадок)


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1) | ""


  42. Василь Степаненко - [ 2009.02.13 18:17 ]
    Перли

    Краплини дощові
    замерзли в грудні.
    Я повні жмені з гілок назбирав.
    Нанизую на павутину
    перли.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  43. Василь Степаненко - [ 2009.02.13 18:37 ]
    Найкраща вишивка
    *
    Пробилось біле сонце ув імлі.
    Найкраща вишивка, –
    По білім – біле .
    І сніг дрімає тихий
    На ріллі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  44. Володимир Ляшкевич - [ 2009.02.13 18:42 ]
    Людина і Небо
    Приречений на забуття гляди у небо.
    Туди дивилися і до й опісля те́бе,
    і нинішні туди глядять у тузі ревній
    за тим, що поринає у бездонні далі
    позаду нас. А та, уся, краса над нами -
    минулого осяйність - у майбутнє
    вдивляється, яке в тобі - у кожнім.


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (22)


  45. Тіна Рагас - [ 2009.02.13 17:33 ]
    У мене є запитання
    Ми дуже часто скаржимось усі:
    Розплодилося нівроку зло на землі,
    Правда з брехнею п’ють на брудершафт,
    Помінялися ролями жертва та кат.

    Спробуй тепер щось зрозуміть у житті,
    Все переплуталося в нашім бутті.
    Хутчій панцир остороги одягнім,
    Спробуєм від лиха врятуватися в нім!

    Серцем й душею ми чисті самі:
    Не вбиваєм, не крадем, - не блукаєм в пітьмі,
    Совість наша спокійна від усяких докорів,
    Лиш би спастия від дикого світу сваволі!

    А можливо подумати пора,
    Чому усюди біда снува, снува…
    Якби жили всі гідно і по честі,
    Не мало б зло між нами місця!

    Можливо, час згадати крадькома,
    Чи не байдужа нам чиясь біда?
    Чи окраєць хліба сироті ми подали?
    Чи ганьбить невинного спинити помогли?

    Чи вхопили ми брехню за язик?
    Чи почули чийсь зболений крик?
    Чи не дали над святим поглумиться?
    Чи завадили чиїйсь мрії розбиться?

    Ми чинили по совісті чи боялись?
    У мушлю індиферентності ховались...
    А ждемо всі щастя апріорі,
    Як будемо байдужі – не бачити його нам апостеріорі!


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  46. Ванда Нова - [ 2009.02.13 15:50 ]
    Та, що повірила вітрам
    чи винна в тому я, що вірила вітрам,
    чи винна в тому, що на поклик їх озвалась,
    складала іспити на віру й витривалість -
    полóтна марень вилітали з білих рам...
    на ринок трапила,
    коли шукала храм -

    і била осінь у здивоване лице,
    і не світився вихід на небесній мапі,
    мої шляхи переділили строго навпіл
    безмовний митар і лестивий фарисей -
    і досі думаю,
    по той я бік
    чи цей…

    а доки визначусь, ніхто не зачекав:
    відтяли мову і забрали до штрафбату,
    там номер видали і паперові лати,
    гранату в груди – і в руці лежить чекá,
    і я лежу на полі –
    тиха і гірка

    побудка!
    сонце надавало стусанів
    і замість кави наточило в каску магми…
    як не злетіло все до бісової мами?!
    і генерал мій не на жарт осатанів:
    призначив карцер
    ідентично сірих днів

    в одній упряжці - я, думки і таргани,
    як біль - реальні, нероздільні - як родина,
    напосідали і жадоба, і гординя...
    а ми давали бій, і гинули вони:
    у цих забавах і діждалися весни,

    весни-амністії!
    всі шапки на-горá!
    утіха в горлі застрягає, наче кістка,
    і я світами йду, немов недобра звістка,
    дзвенить мій дзвоник -
    і цілує клямки брам
    та божевільна,
    що повірила вітрам.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (23)


  47. НаЗаР КуЧеР - [ 2009.02.13 14:46 ]
    ***
    Гойдаючись водою в ванні
    Сплітаючись одним бажанням
    Цілуючись небо в небо
    Собі малювали любов


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 0 (5.3)
    Коментарі: (3)


  48. Галина Косович - [ 2009.02.13 13:55 ]
    ***
    В безнадії замкненого кола
    Заблукала мандрівна зоря
    Сонцем їй не стати вже ніколи
    Сонця так безладно не горять
    Ось вона можливо вже востаннє
    Мов жаринка зронена летить
    Може хтось задумає бажання
    те зірча угледівши на мить?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Коментарі: (44)


  49. Магадара Світозар - [ 2009.02.13 13:31 ]
    І тільки тиша...
    І тільки тиша, немов розламана шоколадка,
    Впаде до рота – розтане вічність, пройде хвилина.
    Ти кажеш – винна? Хай буду – винна. Моя провина -
    В твоєму серці теплом долоні розмиті складки.

    На жовтім тілі троянд невинних зимує вечір,
    То тільки втеча, на мить – не більше, таємна втеча –
    Від гри у звуки до гри віч-на-віч-до-тіла-тіло –
    Сопілка плаче, сопілці тяжко, її згубили.

    І збитим пальцям ступати сніжно – болить-не чути,
    Маленька гордість в маленькім світі – залізні пута,
    І розірвати – мов полетіти… униз і стрімко.
    А він не вміє, отак не вміє, лимонна жінко.

    І все, що вчора – забудь-не згадуй – затерті фото.
    Того, хто поряд, і не впізнаєш, спитаєш – хто то?
    І пам’ять збреше, розмиє серця болючу складку,
    А з нею тиша змовчить, не хрусне, мов шоколадка.


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.54) | "Майстерень" 5.75 (5.47)
    Коментарі: (44)


  50. Володимир Градиський - [ 2009.02.13 10:30 ]
    Перевірка
    За свою стару дідусь
    так переживає:
    «Певно, глухне вже стара:
    дев’яносто має»

    Самостійно бабі слух
    став перевіряти.
    Тож гукає бабі він
    з іншої кімнати:

    «Бабо, чуєш ти мене?»
    Крикнув він добряче.
    Баба й вухом не веде –
    їй заклало наче.

    Руки на порозі дід
    рупором складає:
    «Бабо, грець би тебе взяв!»
    … Не відповідає!!

    Він підходить упритул,
    вусами лоскоче:
    «Бабо! Чуєш ти мене?»
    Баба ж як підскочить!

    «Та чи, діду, ти глухий?
    Думаєш, жартую?!
    Втретє я тобі кажу:
    Дуже добре чую!»



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (15)



  51. Сторінки: 1   ...   1531   1532   1533   1534   1535   1536   1537   1538   1539   ...   1829