ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:27 ]
    Хто? ( 1 куплет - Ruslan Marcin (c) )
    Вiдiмкнути мобiльний,
    розiрвати листи,
    xто iз нас в чoму винний,
    хто збудує мости?

    Хто заплатить за сльози?
    Відключити життя
    Твоє щастя в дорозі
    Де нема вороття...


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Прокоментувати:


  2. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:28 ]
    Попіл думок (березень 2007)
    Попіл думок шукаєш серед тиші
    Втрачені слова - несказані напишеш...
    Між штучних силуетів, сірих, наче тінь
    В сучасності неординарних поколінь...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  3. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:36 ]
    Неідентифікована (авторське 1.08.08, 2 куплет - Ruslan Marcin (c) )
    В Тиші холоду німій - зупиняє серце - "Стій!"
    В голубій блакиті снів не рахую більше днів...
    я з Тобою до світанку...
    На зупинці обіцянок

    Кайданками вільного часу і його браку,
    Кайданками відстані все це...
    Зірвалося чи зігрілося
    Я досі не знаю з якого боку... в мене серце..


    Вогні надії хай палають, -
    Ніч давно намальована
    А відстань кроками здолаєм
    Твоя Неідентифікована


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  4. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:31 ]
    Облиш (серпень 2008)
    Облиш. Не треба. Ні за що...
    Мабуть, я десь поспішила
    Я виплачу сльози вчорашні,
    А завтра віддам Тобі крила...

    Натиснути - і не збагнути
    Так легко віддати останнє
    І більше не повернутись,
    Забувшись в кайданках кохання...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (5.08)
    Прокоментувати:


  5. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:30 ]
    ***

    Ведь так было всегда,
    и пусть докажут люди -
    Уходят поезда,
    Так было, есть и будет...
    Ведь так было всегда-
    уйду, а ты не спросишь,
    В беспамятстве страдать,
    А, может, даже просто...
    Ведь так было всегда-
    в кромешной тьме мы ищем
    Кому б любовь отдать,
    А ход часов всё тише...
    Ведь так было всегда-
    За нами бесконечность,
    Так просто - жить и ждать,
    когда проходит вечность..


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  6. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:24 ]
    Просто... Прости.

    Прости меня...Просто прости...
    Ты зажги свечу, зажги надежду
    И былое с легкою душою отпусти,
    И пускай с Тобою будет нежность...

    Прости меня...Просто прости...
    На ночное небо посмотри, загадай желанье,
    Ты сегодня ночью не грусти -
    Отпусти с душою легкою молчанье...

    Прости меня...Просто прости...
    Для Тебя всегда открыты двери
    И на крыльях в небо Ты лети
    Знай всегда: в Тебя я верю...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  7. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:55 ]
    М
    Холодного кефіру, м'яти з чаєм,
    Хтось в темній кухні північ зустрічає...
    Поодиноке світло, стрілка, мій напій...
    Ти хочеш більше, зупиняю: "стій"!

    Холодного кефіру, м'яти з чаєм,
    Торкнутись серця, я Тебе незнаю
    Колючий дріт, слова по ньому струмом,
    Твоє терпіння...Може ти придумав?

    Холодного кефіру, м'яти з чаєм,
    Отруєний потік, хтось напрям визначає
    З гарячим подихом вдихнути почуття,
    Кидатись в крайнощі, боротись за життя...

    Холодного кефіру, м'яти з чаєм,
    І, може, там ніхто не зустрічає.
    Іти за руку - і розбити скло
    Мабуть, інакше бути не могло.

    Холодного кефіру, м'яти з чаєм,
    Безжально ми з"єднання розриваєм
    Наполовину крок, наполовину вдих,
    Та я не просто, не така, не з тих...

    Холодного кефіру, м'яти з чаєм,
    Стучить серденько - двері відчиняєм.
    Це - гра offline, тікаємо від них,
    Та Ти не просто, не такий, не з тих...

    Холодного кефіру, м'яти з чаєм,
    Тут темно - і коннекту вже немає
    на старт! На фініш! На червоний їду
    Сьогодні, стоп, тут доступи, ліміти...

    Холодного кефіру, м'яти з чаєм,
    П"яніємо одне від одного, літаєм,
    Сірник, іскра, вогонь, момент.
    Я ставлю крапку. І пишу: "the end".


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  8. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:51 ]
    Тебе (шукала)
    Тебе...У холоді життя й байдужості світанку,
    На струнах небуття, до ранку.
    Тебе - у вічності й миттєвості оман,
    У недоречності і вчасності сама.

    Тебе - у місті сонця, серед темноти,
    На горизонті попіл в очі й дим.
    Тебе - на коліях, у снах і у хвилинах,
    У диханні вітрів і кроках, без упину...

    Тебе - на станціях, у кольорових снах,
    В порожніх і чужих містах...
    Тебе - серед мільйонів перехожих,
    Серед чужих облич, на Тебе так не схожих...

    Тебе - серед дощів, омитих сподівань,
    Загублених світів світів, покинутих бажань,
    Тебе - серед листів, написаних до тиші
    Між стін, де вітер безнадійно свище...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  9. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 17:23 ]
    ***
    Я сделаю шаг к восходу -
    Горячему сердцу дня,
    В вечности дни храня,
    То сердце нам дарит свободу.

    Я с утренней зорькой порхну
    Навстречу новым рассветам,
    И стану Твоим поэтом,
    Кому-то свободу верну...

    Горячие чары зари
    Окатят боготвореньем
    И кто-то уже без сомнений
    "Люблю" поутру говорит.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  10. Віталій Шуркало - [ 2008.10.01 16:34 ]
    Дорога до вашого дому
    Нікому тільки не кажи,
    Де сходить сонце ваше.
    Цінуй ту кожну-кожну мить,
    Немов востаннє бачиш.

    Нехай в думках завжди одне,
    І на вустах нехай єдине –
    «Люблю.. люблю.. люблю тебе,
    Моє кохання миле…»

    Не загуби і не забудь,
    Зігрій усе у серці свому,
    І осінь та, коли-небудь,
    Дорогу проведе додому.
    01.10.2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (1)


  11. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 15:36 ]
    ***
    Пространственная грусть
    Вновь окольцует душу...
    Твой тихий сон дыханьем не нарушу
    И лезвием разрезаны сюжеты...Пусть...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  12. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 15:46 ]
    Дышу. Дорожу...
    Прощаньем и прощеньем я дышу,
    В глазах темно и слезы на стекле,
    Я жаром и любовью дорожу,
    Разбитым сердцем, Солнцем на Земле...

    Пожаром и рассветом я дышу,
    Глаза в глаза - и радуга над нами,
    Я чувством и доверьем дорожу
    И теми, дорогими мне, глазами...

    Ночною тишиною я дышу,
    И в темноте два сердца единятся,
    Надеждой и сияньем дорожу,
    Я дорожу возможностью остаться...

    Осенним листопадом я дышу,
    И две души в гармонию сольются,
    Я мудростью и жизнью дорожу,
    И дорожу возможностью вернуться.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  13. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 15:26 ]
    Две чашки кофе (For RPS, February 2007)
    Две чашки кофе на столе,
    И безответность, тихо убивая,
    И ожиданье, тихо убывая,
    И на земле, и на земле...

    Туманность голыми плечами
    Тебя объятьями остудит
    На одного нас больше будит
    Смешными, долгими ночами...

    Обескураженным потокам,
    Бесстыдством верности храня
    Всё больше импульсов и тока,
    Остыли ветры без огня...

    Бесследны черствые поступки,
    Небрежны сухости дыханья,
    В просторах чудных ожиданья,
    Мы беспощадны, мы же хрупки...


    В отчаянии, всплывая мимо,
    Держаться за холодный воздух
    Мировоззрением, - и в слезы, -
    На новый путь, для одержимых...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  14. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 15:21 ]
    Дай мне (February 2008)
    Дай мне испить одиночества
    Долгожданного, из вечерних сумерков
    По ночам так на крыши хочется, -
    Чтобы вырваться из границ оков...

    Дай мне боль расставания тихого,
    Что б уйти без слов, обязательно,
    Обвенчав две свободы великие,
    И вернуться потом обаятельно...

    Дай мне обвинить Тебя в тавтологии,
    Ни за что, просто так, - от отчаяния
    Шагомером измерить дороги,
    И на них читать подсознание...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Коментарі: (1)


  15. Ганна Осадко - [ 2008.10.01 14:55 ]
    1-2-3
    1
    коли думки сповільнять хід, коли води рука торкнеться ,
    і кола по воді, і серце, і літачка у небі слід
    півнереальний, і не слід словами душу хвилювати,
    бо – осінь, любий, отже – спати, і на колінах чорний кіт
    мовчанням заколише: шаааа – як шаликом загорне душу…
    І шию білу. І відкушу кохання перестиглу грушу.
    І соком протече душа
    На тіло…

    2
    Латаття біле все цвіте, а вже морози на порозі...
    До хати сивий вуйцьо Бозя внесе відерце золоте:
    - Умийся, доню, і про те, чому-коли-навіщо-доки
    Триватимуть ці віщі кроки – ти не питайся. Проросте
    Із дна, з намулу, із біди – білява квітка, і сяйливо
    Підніметься з води – як диво. І по воді – сліди…сліди…
    А там слідком – латаття ліс зросте із мороку – пречистий…
    І горобинове намисто…
    І паморозь між чорних кіс –
    Як павутинка…


    3
    налиймо в чари трунку... пригуби
    нечутно – не збудивши, погуби –
    спочатку тіло, слідом – душу-сливу…
    бо гріш ціна прогрішенням сумним,
    бо сумніви і спогади – то дим,
    бо десь, колись, з невінчаним, з одним
    прокинусь – світлом повна і щаслива…
    така ще безборонна – як жита –
    ламай-цілуй-коси! – коса густа
    моя. Твоя – прегостра біла криця…
    Порожні чаші…ще ковточки два…
    Які шалені золоті жнива!
    І збудиться на ранок ледь жива
    Твоя солодка неслухняна киця…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (8)


  16. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 14:49 ]
    ***
    Я в Вашу дверь постучу...Откроете?
    Снова вместе с мыслями...
    Ночью таинственной...
    Ну, тогда я войду?

    Одинокий и серый становится волком,
    Воет от жалости и обид,
    Может быть, мы хотим быть стойкими,
    Обретая при это волчий вид?


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  17. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 14:23 ]
    Попутчица (Говорить. Идти. Молчать) February 2007
    Говорить...Может, не хочется мучить,
    Может, не можется мучится,
    Просто, - оставить, как есть -
    Стану твоею попутчицей...

    Идти...Рядом с Тобой дрожать,
    И умирать от несказанного,
    Не за Тебя сражаться,
    Вновь убегать безнаказанно...

    Молчать...За поворотом убиты МЫ,
    И на черте отключимся,
    Стану словами забытыми,
    Стану твоею попутчицей...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  18. Богдана Борисова - [ 2008.10.01 14:13 ]
    For RPS (27.08.07)
    Бросаясь в недержанье, чуть дыша,
    Мне вновь услышать: "Я её люблю"
    Я изменю свой мир, пусть неспеша,
    И Ты свой измени, не тороплю...

    Я голос слабой дрожью проглочу,
    Он растворится, и в душе, рыдая
    Я к алому восходу полечу,
    И в суетной толпе Тебя узнаю...

    Меня терзала ревность -
    Пусть других терзает
    В многоголосье фраз потеряны мечты,
    Пусть ревность от бездушья умирает
    И пусть любим другими будешь Ты...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  19. Володимир Мацуцький - [ 2008.10.01 12:17 ]
    Місто – шматок заліза
    Місто – шматок заліза,
    затиснутий між каміння,
    ні досвіду, ні уміння,
    розперте, як валіза.

    І той, хто сюди увіпхнеться –
    непроханий він і зайвий,
    відсоток в чужому «займі»,
    що позикою посміхнеться.

    Ті позики – вже кредити,
    відсоток за хліб і місце.
    Та вже і відсоток не їсться,
    бо те відберуть бандити.

    У поверх – життя щілину –
    вживешся в смердючім ліфті.
    Реальність – як фіфті-фіфті
    сміття і життя з полину.

    Вечерю із страв-фекалій
    з’їси і заллєшся брудом
    з водою мереж міськбуду,
    і сечо-вина в бокалі.

    А зранку – візьмеш роботу,
    як дещицю з потом солі,
    віддячиш з такої долі
    отим же із сіллю потом.

    18.09.08


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  20. Володимир Корсунський - [ 2008.10.01 11:03 ]
    А небо віками стоїть, не хитається
    А небо віками стоїть, не хитається
    Застигло, неначе у сні.
    Не знаю, як ці зіроньки називаються,
    Лиш бачу, що світять мені.
    А звідки, а скільки - в безодні ховається,
    І де той початок кінця?
    Ніхто і ніколи про це не дізнається;
    А може, то очі Творця?
    18.04.2004. ст. Гребінка.




    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  21. Володимир Корсунський - [ 2008.10.01 11:04 ]
    Як смутно на душі бува
    Як смутно на душі бува,
    Чогось Ламарка я згадаю:
    Як він прийшов до свого раю, -
    Сам чи почув якісь слова.
    Покинув службу офіцер,
    Солдатів муштру і гулянки,
    І десь залишились коханки;
    Він народився, а не вмер.
    А все так просто: цілий світ
    Побачив він в одній травині,
    У квітці, дереві, пташині,
    Поринув з ними у політ,
    Де без початку, без кінця
    Усе росло і помирало.
    Людина вражена стояла
    Перед творіннями Творця.
    І наді мною неба синь,
    Я всю Природу обнімаю,
    Я рай вже зараз відчуваю:
    Він тут, - лиш пильно придивись.
    31.08.2004.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  22. Ляна Лада - [ 2008.10.01 11:29 ]
    Парад машкар
    Наснився мені дивний сон
    Лунав в палаці голос шансоньоє з вікон
    І в залі чудній опинившись раптом
    Умліла запальним фокстротом
    Маестро вправно ритм підтримував спектаклю
    Мільйони люстр... свічки... барви текстилю...
    І апогею вже досяг цей маскарад
    А маски на обличчях – суцільний бум шарад
    Одні облудно вірили облесній мові інших
    Втрачали тяму від фальшивих слів сп’янівши
    Ховали ж другі свою підступність пильно
    В личині праведників суд вершили підло
    Та свій фінал отримав і цей парад машкар
    Вже сонцем здоланий калейдоскоп лампад
    Парча і маски ниць летять під ноги
    Під ними що?.. це тільки лиць пустих облуди...

    Наснився мені дивний сон
    Мотивом тихим десь звучав шансон...

    P.S.

    Зірви, я прошу, маски ти оманні
    Від них нехай назавжди будем вільні
    І не шукай ти логіку у моїх діях
    Не згоден? Що ж...
    Іди, та не згубись в своїх дорогах
    У темряві пустих кімнат ховайся
    Ця гра давно уже в ніщо звелася...
    Хоча... зажди! а зрештою,
    Сьогодні хід я зроблю першою....

    30/09/2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  23. Володимир Корсунський - [ 2008.10.01 11:56 ]
    Те, за що діди платили кров’ю
    Те, за що діди платили кров’ю,
    Виплекав і вистраждав народ, -
    У віршах, піснях несу з любов’ю,
    А любов підносить до висот.

    З розумінням ставлюся до краю,
    До людей, що в нім тепер живуть,
    І нікому я не дорікаю,
    Що змогли дідівськеє забуть.

    Що взяли сусідське за основу,
    І душа за рідне не болить,
    Що прекрасну солов’їну мову
    Аж ніяк не хочуть відродить.

    Ні, нікому я не дорікаю,
    Але знаю: це моя земля;
    Я її піснями засіваю,
    Щоб шуміли колосом поля.

    Із зерна народжувалось Слово,
    Що людей подвигне на діла,
    Щоби наша українська мова
    І в Донецькім краї розцвіла.

    І спокійно ставлюсь до злослов’я,
    Хоч бува, як вцілять, заболить.
    Українське я несу з любов’ю.
    А з любов’ю дуже добре жить!
    3.06.2004




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  24. Володимир Корсунський - [ 2008.10.01 11:43 ]
    Марусі Чурай
    Марусі Чурай

    Полтавщина. Летить низенько качка,
    Вже сонечко за обрій поспіша.
    Марусю мила, ти моя землячка,
    Твої й мої там серце і душа.

    Чи мариться мені, чи, може, сниться
    Те, що було у сивій давнині:
    То я іду до тебе замість Гриця,
    І ти кохання віддаєш мені.

    І ти така прекрасна і жадана,
    Палають поцілунки на вустах;
    І я сп'янів, і ти вже наче п'яна,
    І соловей замовк уже в кущах.

    Та раптом все змінилось: зрада, зрада!
    Тобі сказали: в мене інша є.
    Куди іти, в кого шукать поради? -
    Сидиш, Марусю, горе п'єш своє.

    Тоді на мене дивно подивилась
    І келих подаєш: - пий, милий, пий!
    Пішла отрута, змійкою повилась,
    Душа злетіла - я вже неживий.

    Пройшли століття, час І далі плине,
    А соловей співа собі в кущах.
    Про тебе пише вже Костенко Ліна,
    А я читаю й сльози на очах.

    Твої пісні, як бризки водоспаду;
    Я їх, як перли, жадібно ловлю.
    Марусю мила, я тебе не зрадив,
    Як землю рідну, я тебе люблю!


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  25. Наталя Терещенко - [ 2008.09.30 21:21 ]
    НАШЕ ЛІТО

    Коли ми зустрілись – у світі палало літо,
    Воно нам змішало молекули і частинки,
    Воно переплавило нас у єдиний злиток,
    І замість контрастів створило із нас відтінки,
    З тієї пори воно нами картину пише,
    Від літа до літа прозоріші наші фарби,
    Палітра багатшає й диво! Стає ніжніша…
    І клени горять від осяйно -дзвінкого карбу,
    Тужавіють грона калинові навперейми,
    Пашисте повітря і неба вгорі багато,
    І замість зірок ти несеш мені хризантеми,
    І наше кохання найбільший у світі статок.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.38 (5.45)
    Коментарі: (15)


  26. Юрій Лазірко - [ 2008.09.30 19:50 ]
    Єрусалимно
    Покраяний, мов материнська сутність,
    що втратила - що виносила п(л)ід...,
    Святий Єрусалим - глибокий слід
    Стіною Плачу через День Осудний.

    Мінорний спалах свічки на менорі,
    поневіряння тане парафін,
    та тихо досі - не приходить Він,
    щоби збирати за Давидом зорі.

    30 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  27. Олександр Бик - [ 2008.09.30 19:52 ]
    На околицях світу
    На околицях світу
    Розплющує очі зима
    Непочаті слова
    Із нового рядка починає
    Серед натовпу з мавп -
    Ні одної людини нема...
    На околицях центру
    Про нас вже ніхто не згадає

    На околицях світу
    Міняють любов лихварі;
    Через вікна відкриті
    Виходять поети і стреси.
    На околицях світла
    Давно не горять ліхтарі,
    А почтові скриньки
    Відправляють листи без адреси.

    На околицях світу
    Лишились з тобою удвох:
    В наших душах пропащих
    Гуляє обідраний вітер.
    Вже не вірим давно,
    Що над нами не стеля, а Бог…
    На околицях світу
    Є тільки околиці світу.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (1)


  28. Зеньо Збиток - [ 2008.09.30 18:15 ]
    Клюбне бумца-ца
    Клюб - і врешті-решт
    відлупаси бубна,
    випуцаний мешт
    та кошуля шлюбна.

    Поливо - бур`ян,
    небо - поливалка.
    Місько - за баян,
    наливай, Наталко.

    Кіз пасе Павло
    в ніздрях свого носа.
    Поки є бухло -
    нас щаблями косить.

    Хлоп - вочима хлоп,
    жінка - справа путня.
    Лізе піт на лоб,
    горб - росте по буднях.

    Діти - ловлять гав,
    куку в кукурудзі.
    Місько - не заграв,
    супить брови Рузя.

    Гупання - з підків,
    вим`я - у доярки.
    Корм для хробаків -
    кум-небіжчик Ярко.

    Голо - в голові,
    груди - в сіновалі,
    зір посоловів,
    на пагонах - Валi...

    Надить хміль в село
    селиться по шляху.
    Щоб там не було-
    аби дати маху

    тій біді, що прем,
    пхаєм через жо..
    Здохнем - не помрем
    під вікном Європи.

    30 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (12)


  29. Юлія Гордійчук - [ 2008.09.30 16:06 ]
    ***
    Ви зайшли і - до болю звичним! –
    Мої руки з плечей: сама.
    Ви сьогодні така невічна,
    Ніби келих цього вина.

    Місто снить ліхтарями в спини
    Перехожим, а Вас – мина.
    Ви сьогодні така єдина.
    Там Вам темно. Ви ж - там - сама.

    І у розпачі електричнім
    Мерзне осінь... А нам – вина!
    Бо кохана сумна й невічна.
    Хоч – кохана. Але сумна.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Коментарі: (3)


  30. Варвара Черезова - [ 2008.09.30 13:04 ]
    ........................
    Не вінчаний – відплаканий колись...
    Здавалося б забула, відболіла,
    Чи відхворіла. Як благала: снись...
    А ти не снився. Боже, скільки діла...
    Забути, відпустити, то ж лети!
    Або й самій за вітром полетіти,
    Але чомусь у кожнім вітрі ти...
    І "замерзають на морозі квіти"
    І ягоди любові. Це зима...
    Така суха, байдужа... Сумом сипле.
    То ж зачиню вікно. Тепліше. А
    Зелений чай із липою і липнем
    Хоч запахом хоч спогадом мене
    Врятує від гарячки чи застуди...
    Зима не вічна. В березні мине.
    То ж я забуду, впевнена: забуду.


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  31. Сергій Рожко - [ 2008.09.30 13:57 ]
    16070016
    День відкритих дверей,
    і у карцері – стовпо т в о р і н н я
    (туристичні маршрути –
    зі світла - у чорні тунелі).
    Переоране небо застигло німим голосінням
    і мені на долоню по краплі
    спадає зі стелі.
    Третій вечір я вдома,
    а, може, то тільки уява...
    Закодовано штампи,
    Прописка – “м и н у л е”.
    Минуло...
    Чорні хмари, мов танки параду військового.
    “Слава!”
    (я – не проти, хай буде і “с л а в а”,
    затягнута мулом).
    ySsЇoРj yyt dїs*xvyЦt #y&fQwдmЕjve
    cYds%ns {zr s c"f±vСw6tЫqеcdJsn ///////
    Знову плутаю шрифти, дні тижня і слово с п о л у к и...
    Аномальна уява у теці із написом “з в и ч н а”.
    Мені шкòда дверей, адже в них ампутовані руки,
    ще й на петлях, без крапки, повішені
    знаком окличним...
    Крапка, крапка, тире…
    Ну до чого тут азбука Морзе?
    У сусідів ремонт,
    ну а може, космічне послання…
    Не второпаю, вибачте,
    Мозок вивішує “c l o s e”.
    Тільки “ф а з о ю”, певно,
    тут “в и б и т и” можна зізнання.
    Але вимкнуто струм,
    і сірник, наче листя осіннє,
    догорає,
    і небо ще досі - по краплі зі стелі...

    День відкритих дверей,
    і у карцері – стовпо т в о р і н н я
    (туристичні маршрути –
    зі світла - у чорні тунелі).


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  32. Варвара Черезова - [ 2008.09.30 10:08 ]
    Строкань Юрию
    Отсентябрит. Накроет снегом, льдом и льном,
    И не болит. И слишком сыро за окном.
    В прихожей дым, и в пальцах греются ключи,
    Кухонный блюз. На кухне куришь и молчишь.
    Ни вожаков, ни стай, ни сук. Ты просто волк.
    Один. Лишь ночь, хотя какой от ночи толк.
    Не плачешь. Нет. Лишь только воем греешь ты
    Не горло – кровь. Мирской презренной суеты
    Не знал. Не жил. И жалость только лишь порок.
    Ты был, ты выл. Ты просто одинокий волк.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  33. Варвара Черезова - [ 2008.09.30 10:05 ]
    ......................
    І ширився сумнів півколами по воді
    Свідомості. Страх налипав на думки і на мрії.
    І снили ліси падолистом стрімким тоді,
    Коли я ще була не землею, а листям. Сіє
    Прямо в серце дощем, проростає полин-трава
    І коріння журби розриває мене надвоє.
    Тут ще кволо сміюся, ще дихаю і жива,
    А ось тут попрощалась з тобою (читай: любов’ю).


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  34. Вікторія Луцько - [ 2008.09.29 22:35 ]
    Душа. Метаморфози.
    В чоловічому вбранні,
    В темних окулярах,
    Через темряву й вогні,
    Крізь дроти і нари,
    Із цепами на ногах,
    В руках з телефоном,
    Зазвучить моя душа
    Передсмертним тоном.

    Зачіска у стилі "ретро",
    Стильний макіяж -
    Оббивая душа ноги
    Об життєвий кряж....
    Та співає "ля-мажором"
    Там на ложі смерті...
    І витає у примарах,
    Що не встигла стерти.

    Хто сказав - "Душа незряча!"?-
    Той, хто помилявся!!!
    Хто в житті вище пилюки
    Так і не піднявся!!!
    Вона бачить в небі зорі,
    І птахів, і хмари...
    Вона бачить.......
    Тільки треба зняти окуляри.
    :)


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.83) | "Майстерень" 4.5 (4.83) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  35. Юлія Гордійчук - [ 2008.09.29 17:27 ]
    ***(замість до побачення)
    Усміхнувся: писати можна.
    І дзвонити. Хоча, не щодня.
    ...Мабуть, краще - в безсоння, хтозна,
    Ніж листи - у чужу безодню.

    Кілька днів - і доїсться тиждень,
    Потім – другий.Тримай дієту...
    Не чекай тих листів: все миші
    Вже погризли замість десерту...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.24) | "Майстерень" 0 (5.2)
    Коментарі: (6)


  36. Анатолій Ткачук - [ 2008.09.29 15:03 ]
    Танець дощу
    На вулиці стихлі, у парки застиглі,
    Згасивши світ сонця, немовби свічу,
    Під звук барабанний краплинок останніх
    Запрошує танець вечірній дощу.

    В зів’ялому листі розсієш намисто
    Із перлів прозорих, крутнувшись чимдуж,
    І будуть шептати: “Яка чарівна ти!”
    Ожилі дзеркала недавніх калюж.

    Танок невгамовний і пристрасті повний
    Несе в забутті тебе в край неземний,
    Де в листі й на вітах горять самоцвіти,
    Де вітер шепоче: “Цій миті радій!”

    Смеркається днина і ніч неупинно
    Вступає, мов пані, в одвічні права.
    Добігши до краю, твій танець стихає.
    Містерія зникла. Що ж – буде нова.



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (6)


  37. Лана Петренко - [ 2008.09.29 15:27 ]
    Замкнене коло
    Мовчки по щоці покотиться кришталь зрадливий.
    Згасне в темряві до забуття колаж манливий.
    Без торкання ніжного відправитись у путь,
    де страждання й горе до бруківки жорстко гнуть.

    Замісити в тісто кров червону із любов'ю,
    та зліпити щастя, і прикритись грою злою,
    і стискати серце у міцних обіймах снів,
    і давитись пахощами спогаду, що грів,

    і пірнути в озеро терпіння та чекання,
    і ковтати залишки невинного кохання,
    і кричати в пустку, відповіді дочекатись,
    божеволіти, не знати та без меж кохати.

    Мовчки по щоці покотиться кришталь зрадливий.
    Згасне в темряві до забуття колаж манливий...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  38. Григорій Слободський - [ 2008.09.29 14:36 ]
    Наш вік.
    Живемо ми
    В чудернацький вік
    В черево природи
    Вже заліз чоловік.
    Із звідти (з природи)
    Розкручує клітину,
    Який дідько научив,
    До цього людину.
    Розщеплені атоми
    Освітлюють оселі
    Здається від цього
    Були б ми веселі.
    Природа не терпить,
    Щоб її руйнували.
    Чорнобиль, як помсту,
    Ми уже мали.
    Фізики, хіміки
    Оті чудаки
    Атомами, гібрицідами
    Землю плюндрують
    Вони навіки.


    І добри буває
    В научений наш вік
    На місяць літає
    Уже чоловік.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  39. Галантний Маньєрист - [ 2008.09.29 12:00 ]
    Піїт
    Закінчаться земні переживання -
    почнуться неземні, а ви – "Ліліт"!
    Помре Піїт - усі свої Кохання
    потягне за собою в Горній світ.

    Нехай і буде Всенебесний осуд,
    бо ж то таланту скільки загубив
    на кожній дамі, та на Вищий розсуд
    на кожній і спастися би зумів.

    Ото ж - Едемський Сад, і всі ті Дами,
    одна за одну зліші, і Піїт,
    що, пристрасні покинувши нестями,
    римує „целібат” - до „скону літ”.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  40. Олександр Ткачук - [ 2008.09.29 12:11 ]
    Місто
    Світле небо зустрічало в місті нашому чужому
    "Я тебе тут не чекаю" – телефон твій повідомив
    Полинаю в сум мелодій, які грають по новому
    Світ ілюзій мій нещадно резонансово руйнують

    Наближаючись будівлі, як слова твої холодні
    Розташовані як шахи, віддають немов бетоном
    І асфальтові дороги проводжають тільки прямо
    Не вмикай ти світлофорів їх немає в нас за планом

    Почуття ти розгубила між двома мабуть містами
    Не залишивши у серці місця їм хоч будь-якого
    І минуле розповзлося з жалісливими речами
    Викликаючи у тебе лиш провину та байдужість

    І тепер ти замовкаєш при потрібності співати
    Страх з’їдає сьогодення та женеться за майбутнім
    Вже не чути слів мрійливих, час прийшов їх забувати
    "Неймовірність не існує" - ти завчила неквапливо

    Йшов самотньо від вокзалу, розтоптав липку надію
    На побачення з тобою, що ще гріла всю дорогу
    "Неймовірність не існує" – пролунало десь позаду
    Озирнувшись прямував я не діждавши ся підмоги


    Рейтинги: Народний -- (4.79) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  41. Олег Карнаушенко - [ 2008.09.29 09:06 ]
    ***
    В житті своєму я лиш пасажир:
    Гарячий чай, гарненькі провідниці,
    Яких кортить помацать за сідниці,
    Запльований і засраний сортир.
    І той квиток, який у мене є,
    З яким ніяк собі не дам я ради,
    Бо нікому його демонструвати
    Щоб довести, що це життя - моє.
    І машиніст - маленьке дитинча,
    Що поїзд мій все по підлозі возить,
    І голос мами що говорить "Досить" -
    Безжалісний вістун мого кінця.



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.9) | "Майстерень" 4.5 (4.88)
    Прокоментувати:


  42. Олег Карнаушенко - [ 2008.09.29 09:15 ]
    ***
    Я добр чрезмерно лишь когда я пьян:
    Одариваю женщин всех вниманием
    И жаждущим судейства пролетариям
    Дам повод, обнаружив свой изьян.
    Я зол бываю лишь когда я трезв:
    Не вижу женственности в мясе и косметике,
    А от эрзацев массовой эстетики
    Идёт рассудок с совестью вразрез.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.9) | "Майстерень" 4.5 (4.88)
    Прокоментувати:


  43. Наталя Терещенко - [ 2008.09.28 20:21 ]
    ЗОДІАК УСМІХНЕНИЙ (2)
    ВОДОЛІЙ

    З посудини бездонної,
    Він щедро воду лив.
    Ні простору кордонів,
    Ні часу не жалів,
    У вежі, з мрій спорудженій,
    На спрагу не страждав,
    Та часом у посудині
    кінчається вода…

    РИБИ

    Лиш у одній
    З усіх стихій
    Вони щасливі,
    І вільні в ній,
    Сміливі в ній,
    Пливіть!
    Щасти вам!

    ОВЕН

    Не поступись
    ні стежкою, ні домом,
    ні сном, ні духом,
    будь мов скеля й сталь.
    А втім, твоя упертість
    всім відома,
    лиш не була б пуста…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  44. Ванда Нова - [ 2008.09.28 19:36 ]
    Країна мандаринових дерев
    а нас дурили мандаринові дерева,
    а ще бананові ховали в лаполисті.
    над мінаретом застигали білі мрева:
    і нам ввижалися то гарпії, то леви -
    і Пам'ять танула у далечі імлистій,

    чи забувалася за трубкою кальяну
    і, зір утішивши гаремним диво-танцем,
    до раю линула замріяна і п'яна...
    а я носила біля серця згадку тьмяну,
    як ти ставав моїм обранцем, а не бранцем,

    і між дерев я одягла твої кайдани,
    що діамантами під місяцем блищали:
    солодкий жереб - не шайтаном - небом даний?
    та не для мене! - так негадано-неждано
    у скроню думка, наче влучили з пищалі...

    і важко гепають об землю мандарини,
    неначе сонця, чи то ангели безкрилі,
    голодний гріх кусає лікті та коліна,
    лютує демон, і тече отруйна слина:
    такий банкет - запеклі грішники на грилі!

    зелену хустку, як бажання безнадійне,
    скидаю геть - мені не бути серед гурій...
    дарма провадити сльозоточиві війни,
    деревам падаю безпам'ятно в обійми -
    нехай вони мене в останній раз обдурять.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.57) | "Майстерень" 5.38 (5.55)
    Коментарі: (26)


  45. Катерина Каруник - [ 2008.09.28 19:47 ]
    (Ξ(

    Закадрова віддаль
    постійний сюжет
    реклами вже більше не буде
    і
    хай собі далі
    манірно тече
    крізь вічно живі
    новобуди


    запалення мозку
    тобі вже не свІтить
    тим більше
    що ти не захочеш
    світИть
    я знову дивитимусь
    в очі розбиті
    для того щоб
    світло у них
    відновить


    Рейтинги: Народний 0 (5.24) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Прокоментувати:


  46. Ксенія Кириндясова - [ 2008.09.28 18:24 ]
    Льняной жакет
    Льняной жакет весь затвердел от холода картофельного смальца,который бедноту увидеть мог бы,как африканцы снег.
    Льняной жакет отчаялся согреть хотя б одну из ста голов стольких же пятаков и чресел коров и маток из Рожденственских бахвал.
    Льняной жакет на милю автомата недоодет был куркулем.
    Льняной жакет был денди заарканен на светском рауте в честь годовщины холокоста.
    Льняной жакет ему пророчит учать Геркулеса.
    Льняной жакет был прост и слеп и так в том преуспел,что честью каждый сделал сносить его до дыр.
    Льняной пиждак там в Аргентине,диктатора такого то и так,низверг в народную любовь.
    Льняной пиджак хранит две веточки калины.Что приберег заезжий Шпиц для Прозерпины.
    Чтоб красной ягодой она вскормила беушный фильм об Украине.
    Льняной пиджак и до сих пор вмещает все волнение в сплетенных волокнах семян, оседлых и бездетных,уютных,словно ливень.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  47. Ганна Лотар - [ 2008.09.28 14:25 ]
    *****
    Дождь лил четыре года
    одиннадцать месяцев
    и два дня.
    Габриэль Гарсиа Маркес
    «Сто лет одиночества»

    ****
    Надворі дощ...
    за що карає Бог ?
    Здається ллє на всьому
    білім світі.
    Самотність без кінця...
    А ми в ковчезі вдвох,
    розмовами і кавою зігріті.

    Смакуємо цукерки – пліточки,
    вже сотня літ самотності між нами.
    Здається разом ми, та кожен наодинці,
    у власнім пеклі з власними думками

    В Макондо дощ...
    За що карає Бог ?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  48. Катерина Каруник - [ 2008.09.28 13:38 ]
    Ŀ
    цигарки одна за одною
    звеличена доза ранку
    луною закотиться сонною
    за обрій дитячого парку

    і в натовпі сметанковому
    у чергу стоять на промову
    зашкалює небо прозорями
    на поверхні сонцекорови

    повітрями релігіозними
    виблискує шкіра днів
    дороги стають венозними
    на мапі останніх подій

    в місцевих газетах безжанрових
    новою бруківкою стелено
    забити на касти покадрові
    забити кредити націлено

    не бути прикутим до правила
    і зашморгом нецілованим
    не модно лишатись незайманим
    не вижити неспровокованим

    в ранковому ліжку молочному
    цигарки одна за одною
    умийся водою проточною
    звикайся з цією природою



    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Прокоментувати:


  49. Володимир Корсунський - [ 2008.09.28 09:38 ]
    Наче гострі ножі мене крають
    Наче гострі ножі мене крають
    З-за угла, не в откритім бою.
    Серед білого дня розкрадають
    Україну нещасну мою.

    І кого не візьми, вболівають,
    Мафіозні структури клянуть;
    А кругом пазурі запускають,
    Хоч набрались уже, а гребуть.

    Де ж той сором, о боже ж ти милий!
    Не лякає й нікого й тюрма.
    Ну хоча б одного засудили;
    Засудили б, - так винних нема

    Хіба ж винна державна машина,
    Всяк чиновник хіба ж то „злодєй”?
    Майже гола стоїть Україна
    Серед „чемних, порядних” людей.

    Вже згоріла Тараса хатина,
    Та волає і нині співець:
    „Хай скоріше настане година,
    Щоб уже увірвався терпець!”


    Рейтинги: Народний 4.6 (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (4)


  50. Мар'яна Невиліковна - [ 2008.09.27 22:47 ]
    в'язні трамвайної сітки
    замикаються кола
    трамвайного парку
    в нічному депресі
    засмічених city -
    несхрещені вдосталь
    зчиняти паніку...

    (мені б зараз - лавку.
    сісти.)

    ...а може вони
    ще малечею мріяли
    стати кільцем
    з олімпійської "квітки",
    варті того,
    аби бути щасливими...

    в'язні
    трамвайної
    сітки...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (7)



  51. Сторінки: 1   ...   1569   1570   1571   1572   1573   1574   1575   1576   1577   ...   1829