ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Оксана Шафоростова - [ 2008.06.14 11:29 ]
    Апельсин
    Позрізаю із сутності шкіру,
    Щоб одразу під лезом гарячим
    Розлетілись,мов зерна імбиру
    Бризки сонця,натиском страчені.
    Аромат пронесеться в повітрі,
    Задурманивши хтиву свідомість
    Апельсин,розіп'ятий на вістрі
    І присмак солодкий...
    Натомість.


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  2. Галина Сонценя - [ 2008.06.14 01:00 ]
    Ти-ж-день
    Жменька турбот
    Палітра нот
    Низка подій
    Шнурочок мрій
    Присмак сну
    Намисто дощу
    Суниці в долоні
    А краплі солоні!
    Щасливе маля
    Розбите горня
    Здивовані очі
    Розмови дівочі
    Замилування
    Шалене бажання
    Погляд у небо
    Рухатись треба!
    Пташка в руці
    Цьом на щоці
    Твоїй
    Мій
    Втома
    Вже вдома


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  3. Ванда Нова - [ 2008.06.13 17:47 ]
    Ясон, the Loser
    Золоте руно заставлене в ломбарді,
    корабель – прокукав за картярський борг…
    Ти із моди вийшов, як і бакенбарди,
    Не удався з тебе ні герой, ні бог,

    Руки мити-не відмити, ех, Ясоне,
    До Аїду кличе жінки темна тінь,
    Там і діти…Ти в угарі тихо стогнеш,
    Винні глеки перетрушуєш пусті…

    Давніх почестей напхавши у наплічник,
    Суєту мирську покинеш, ніби щур,
    Із жалем, що проминуло все величне,
    Йдеш на пошук четвергового дощу,

    Навздогін регочуть хами-перехожі,
    А, було, кричали: світла голова,
    І тавром лежить на лобі "вже не зможе".
    Ні гроша не вартий. Списаний товар.

    Маловіри, бійтесь! Диво може статись,
    Зазвучить ім’я у масах в унісон…
    Рештки волі - на останню із сенсацій:
    «Хтось пливе по небу. Кажуть, се Ясон.»


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (18)


  4. Григорій Слободський - [ 2008.06.13 16:41 ]
    Чайки над морем.
    Зорі
    Купаються
    В морі,
    Хвилі
    Омивають
    Зірки,
    Чайки
    Бувають
    У горі,
    Життя
    Над морем
    Гірке.
    Рибка
    пригне,
    Треба зловити
    Чайки
    Над морем
    Навчилися
    Жити.
    Море скрегоче,
    Стогне
    І плаче
    Чайки над морем,
    Немов,
    Опачі,
    То танець
    Станцюють,
    І пісні
    Заводять,
    Море заспокоять,
    І хвилі
    розводять.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  5. Григорій Слободський - [ 2008.06.13 16:05 ]
    ...
    Сів на лавочку у парку
    Де колись сідав.
    Рядом молодість гуляє
    Я свою згадав.

    Згадалися моменти
    На цій лавочки,
    Дівчатам говорили
    Різні компліменти.

    Грали тут кларнети
    І пісні лунали,
    Коханим дівчатам
    Куплети читали.

    Розлетілись по світу,
    Немов журавлі,
    Де ви друзі юності,
    Юні соловї ?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  6. Юлія Мендель - [ 2008.06.13 15:29 ]
    Містична версія
    Гублю випадково нитки.

    Із лілії на лілію по озері.

    Втрачаються мости.

    Втрачається свідомість

    від запаморочливих запахів

    морської солі в ванній.

    Так починається ніч,

    без втоми й сновидінь,

    без алкоголю й світла.

    Молюсь Пречистій.

    І сама Пречиста

    вже після ванни.

    Ніч розпочато —

    і хронос грає в дати,

    І дума Бог, чи дати

    їм день прийдешній?

    На карті з топосів

    сміються ангели,

    розпушуючи пір’я скрізь,

    і навіть спереду:

    “Дай, Боже, середу!

    Дай грішникам утіх!”

    І що вже втрачені мости,

    як Бог відкаже “ні”?

    А нитка в’яжеться

    ще кимось в піднебессі.

    Чи, може, Зевсом...



    Рейтинги: Народний 4 (4.85) | "Майстерень" -- (5.08) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  7. Софія Анжелюк - [ 2008.06.13 15:03 ]
    Хотілося б...
    Щоб сподіватися потрібно
    не тільки мріяти про щось,
    а тільки знати й не вагатись,
    у тому,що колись та хтось
    здійснить бажання,щоб не було
    загадано в твоїм умі.
    Але для цього треба бути
    упевненим в самім собі.
    А ще,щоб все було реальне,
    доступне друзям всім твоїм,
    та натяки твої й бажання,
    не завжди зрозумілі їм.
    Тому кажи усе конкретно:
    "Хотілося ,щоби колись..."
    Тоді і мрії не даремно
    проскочуть в тебе.
    Тож дивись...


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.64) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  8. Лаура Тільки - [ 2008.06.13 14:06 ]
    Тема №10
    Яка відрада - через літню річку
    Убрід іти з сандалями в руці,
    А потім впасти втішно під смерічку
    І з’їсти шоколадові млинці.

    Яка приємність – дихати тобою
    Й кидати в воду жабки-камінці…
    А як було важливо, що ми двоє
    Закохано гуляли по ріці…





    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Коментарі: (3)


  9. Афродіта Небесна - [ 2008.06.13 13:22 ]
    ***
    Філософія задоволень –
    твій всепрощаючий бог
    як триєдність двох –
    алогічний кінець і втома –
    невичерпна, одна на двох.
    І до чого чужі амбіції,
    Чиїсь війни, чиїсь традиції,
    Цей
    Недільний,
    Благодійний,
    Необхідний
    п'яний вертеп?


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.55) | "Майстерень" 5 (5.52)
    Коментарі: (24)


  10. Сергій Могилко - [ 2008.06.13 12:52 ]
    Скільки?
    Скільки дощами спускалося слів,
    Заливало засушену землю годинами?
    Хто тебе і наскільки любив,
    І чи зорі на небі були в тому винними?

    Скільки рятунку шукала у тих,
    Хто заплутався сам у сталевій безвиході?
    Скільки в калюжі сколоченій лих,
    Почуттів, що написані вилами по воді?

    Скільки спокута зривалась із губ?
    Знак питання, похнюпившись, змовчить у відповідь.
    Нащо тобі світ печалей і згуб,
    Що зринає із болю очей малахітових?

    Скільки – не вимір моїх почувань,
    Я примножу, що маю, на все, що у тебе є. O:-)
    Тільки у небо безхмарне поглянь:
    Може, десь на Землі і твоє щастя жевріє? :-[


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.08) | "Майстерень" 5.25 (5.02)
    Прокоментувати:


  11. Тетяна Роса - [ 2008.06.13 12:17 ]
    ***
    В двох кишенях телефони
    Дзеленчать весь час рингтони,
    Бо завжди комусь так треба
    Додзвонитися до тебе.
    Знов дзвінок – і ти в дорозі,
    Зупинитися не в змозі,
    Бо зупинишся – відстанеш
    І одним з останніх станеш…

    Найжахливіший твій сон –
    Це зламався телефон.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  12. Юрій Мединський - [ 2008.06.13 11:31 ]
    Що потрібно для щастя?
    Для щастя не потрібно так багато,
    Потрібно, щоб лиш падав сніг.
    А, може, досить лиш красу пізнати,
    Наповнений якою світ.

    Відшукати собі місце у житті,
    Дати серцю вільно битись,
    Не пропустити жодну мить,
    І почати просто жити.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  13. Роман Бойчук - [ 2008.06.13 11:10 ]
    Словосполучення
    У голові словосполучень ціла безліч:
    Вони блукають коридорами пітьми,
    Йдуть, спотикаючись, торкаються пліч-опліч
    До болю ранять одне одного крильми

    У намаганнях ухопитися за руки,
    Разом здійнятися, злетіти, мов орли
    До Сонця ближче, щоб аж чутно райські звуки,
    Щоб стражі-ангели злетіли із гори…

    Хай розсміються навіть з їхнього польоту
    Небес майстерні крилоносці-летуни,
    Нехай дощем проллється з них чимало поту,
    Гіперболічно з мух їх робляться слони,

    Та все ж це в сотні разів краще за темноти:
    За їх невидимість і їхню сліпоту.
    І хай якими б не були їхні польоти, -
    Словосполучення складаються в мету.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  14. Олександр Комаров - [ 2008.06.13 11:15 ]
    -4-
    Якби людина мала крила,
    Насильно подолала страх,
    Впритул до шибки пiдлетiла,
    Заклякла б з подивом в очах.
    В бажання тiл переродився б
    Грайливих паночок наряд,
    А їх затiйливий обряд
    У теплi ночi довго снився б.
    Як шейх арабський, як султан
    Маєтку власник польський пан
    Напiвдрiмає напiвлежа,
    А вся його розкiшна вежа
    Данина модi схiдних тем,
    З її вiдвертими дарами -
    Достойний власника гарем.
    Лиш дивно зрiти за сniнами
    Рел'єфи тої сторони,
    Де банi церкв несуть хрести,
    А мiсяць, знак в алаха вiри
    Тут небом править лиш без мiри.
    В скульптурах знадливих рабинь
    Вершина древнього ваяння,
    Найосоружнiшу з гординь
    Краплина свiтлого бажання
    Пролита з статуй навпростець
    Розтле за лiченi хвилини,
    Заллє бездушностi щiлини
    У найчерствiшому з сердець.
    А скiльки вроди й зваби в станi
    Полячки-дiви з полотна,
    Кому всмiхалась так вона,
    Солодкогуба ясна панi?
    Прикраси з тисячi гирлянд,
    Решiтки з золотим вiдливом,
    I ложе з пелюсткiв троянд
    Магiчним пройнятi мотивом.
    Тут все нагадує про Схiд,
    Все тонким повниться устоєм,
    Овальних стрiлок плавний хiд
    Переривають плавним боєм
    Сну непiдвладнi дзигарi,
    Як час вiдмiряний старi.
    В той мент тишу тiєї вежi
    Порушать кроки тих же дам,
    На них спокусливi одежi,
    Властивi їхнiм голосам
    Надмiрнiсть, зверхнiсть десь пропали,
    Пропав пiдробний iнтерес,
    Серед вершкiв мистецтва зали
    Вони шедеври всiх чудес.
    Недавньо строга варшав'янка
    Припала пану до колiн,
    В напiблаженствi пестить вiн
    Її волосся, а осанка
    Позбута й латки прикриття
    Хiтливi будить почуття.
    Цiлунком бридким в слiд намиста
    Солодколюбцевi вуста
    Уп'ються з силою хлиста
    Й тьмянiє нiжна шкiра чиста.
    Покiрний рiй ефiрних краль
    Впускає з плеч прозору шаль,
    Полонить смiхом, вихилянням,
    Чарує зiр усiм старанням
    Окремо кожна й разом всi,
    Як кольори веселки рiзнi,
    Розлитi сонцем по росi,
    Одежi скинули наскрiзнi.
    Турчанка, надто молода,
    Литвинка солом'янокоса,
    Спiвачка Таврiї розкоса,
    Угорка, тиха як вода.
    Не хтить пан погляду вiдняти
    Вiд руху талiй, струнких нiг,
    Та ледве-ледве тiльки змiг
    Тих тiл вдихнути аромати
    А вже крутилась голова,
    Пройшла по серцю рiвна хорда,
    Так пiснi довгої слова
    Пiд жвавi звуки клавiкорда
    Тягнуть i стискують живi
    Потоки швидкої кровi.
    Ось панi Марта, бiла, бiла
    Легка мов ельф пiвнiчних саг
    Та не цурається розваг,
    Пригожа вся для цього дiла.
    Вельможний млiє мандарин,
    До Марти притиснувся боком
    I ллє iз келиха венгржин
    На груди наче ненароком.
    В туж мить, пiддавшись виру мрiй
    З соскiв вологу п'є вустами
    Наперекiр натурi злiй
    Томляться добрими парами
    Душi червивої кутки
    I розриває на шматки
    Природним покликом у панi
    Фаланги опору останнi.
    А плоть поступлива зблизька
    Така насичена i душна,
    То вся витка, то непорушна,
    Широка десь, а десь вузька.
    Повiтря свiжого легенi
    Благають, просять невпопад
    I всi несуться дружно в сад
    Мiж трави i кущi зеленi.
    Далеке свiтло вiд зiрок
    Соромить їх та далi, далi
    Юрба позбавлена моралi
    Ступнями зрихлює пiсок.
    Нагрiтi за день, несхололi
    Озернi води сколихне,
    Там смiх, там гра, там жiнки голi,
    I щастя водиться земне.
    Нiхто з дiвчат не розумiє
    Чому бiжить i не тускнiє
    Сльозинка густа, як смола
    На їх оголенi тiла.
    Це доля зайвий раз киває,
    Що в мавок цих пристойна роль
    Вони крiпачки! Й право має
    На них їх пан, вiн їм король.
    Вiн душ хрещених рабовласник,
    Розумний довудця вельмож,
    Жару свободи вогнегасник,
    Тонкий знавець жiночих лож.


    Рейтинги: Народний 4.83 (5.24) | "Майстерень" 4.75 (5.12) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  15. Мойсей Фішбейн - [ 2008.06.13 10:59 ]
    Няв!
               Пам’яті Макса

    Киця-чорнявка
    нявка і нявка,
    нявкать раденька
    киця руденька,
    десь від самотності та гіркоти
    сумно понявкують сірі коти,
    пахне котові у сні смакота,
    чути зі снива нявчання кота,
    діти розвісили широко там
    вуха й піднявкують милим котам,
    я і котів, і дітей обійняв:
    „Няв!”


    Рейтинги: Народний -- (5.74) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (4)


  16. Варвара Черезова - [ 2008.06.13 09:09 ]
    ...
    Поблизу собору Петра і Павла
    в червні 1941 року НКВД розстріляло
    біля шести тисяч в'язнів Луцької тюрми.

    Собори душ в німому риштуванні
    Байдужості. Іржавим цвяхом біль
    По кісточки. Журби зелена цвіль
    На стінах перетлілого чекання.

    Старих бійниць розкриті настіж очі.
    Обрáзи тліють. Образи чужі
    У вірші заженуть немов ножі,
    і мов корону одягнуть карочу*.

    Собор душі звільню від риштування
    І словом від стіни відчищу цвіль.
    Мого натхнення височіє шпиль,
    Вростаючи у небеса пізнання.


    * високий циліндр з паперу,
    на якому зображувались фігури нечистої сили
    і який одягався під час аутодафе на голову
    приречених до страти на вогні



    Рейтинги: Народний 5.2 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  17. Юрій Мединський - [ 2008.06.12 23:39 ]
    *****
    Світанок постукав до Неї в вікно,
    Й сказавши легенько: "Сонце зійшло!",
    Тихо-тихенько став шептати казки.
    А ранок почав розкидати мазки
    Рукою художника на дня полотно,
    Що вже досить давно чекало його.
    *****
    Вона, проснувшись і привітавшись із ранком,
    Собі сплела вінок із червоних маків.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  18. Ірина Білінська - [ 2008.06.12 22:50 ]
    Будь лицарем!
    Як жаль,
    що ти не лицар.
    Дуже жаль…
    Земля кишить брехнею,
    спрагла правди.
    Тобі ж не личить
    з сумнівом в очах
    іти туди,
    куди прямує стадо!
    Кому завгодно –
    тільки не тобі
    в своєму егоїзмі
    попеліти.
    І почуття,
    як білих голубів
    боятись відпускати
    проти вітру…
    Чи не відвага –
    твій всесильний меч?
    Чи не любов –
    твій оберіг і сила?
    Будь лицарем до смерті,
    щоби смерть
    духовна
    твою душу не скосила!


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.45) | "Майстерень" 5.38 (5.41)
    Коментарі: (9)


  19. Олексій Соколюк - [ 2008.06.12 22:49 ]
    ПРАВО ВИБОРУ
    Поміж бурлінь людського поговору
    у мертвій тиші — тільки я і ти —
    дослухуємось ми до перебору
    струн, що з'єднали наших душ світи.

    Чому ж тоді слова, неначе гору,
    вустам твоїм так важко піднести?
    Холодною мовчанкою докору
    відповідаєш на мої листи.

    Ось так — від віку, нині й повсякчас
    всяк робить вибір, до якого здібен,
    не знаючи, правдивий він, чи хибен.
    При цьому все втрачаєм кожен раз,
    бо не бажаєм тих, що прагнуть нас
    і не потрібні тим, хто нам потрібен.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (3)


  20. Назар Назаров - [ 2008.06.12 22:49 ]
    ТІРЕСІЙ
    Та я тебе привабити не зможу,
    тож, як осліплий старець і віщун,
    сидітиму один на роздорожжу
    в хітонах із ранкового дощу.

    Щоденно повертатимусь до тебе,
    так, як Тіресій до камінних стін
    щодень приходив у стобрамних Тебах,
    щоби запастись у прадавню тінь.

    Допоки не упало веретено
    із рук холодних трьох старих сестер,
    із Теб - в Атени, із Атен - в Мікени
    мій шлях свої сувої розпростер.

    І там, де брама здійметься левина,
    із сестрами я розірву заклад:
    ввійде моя до брами половина,
    а інша знов піде шляхом утрат.

    Теби - правильно відтворена вимова назви "Фіви"


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (7)


  21. Варвара Черезова - [ 2008.06.12 18:35 ]
    Покер долі
    І серце моє із твоїм у невикритій змові,
    Та слабнуть обійми і погляд зривається ниць,
    І щось невловиме... Печаль доторкнулася лиць,
    І хвиля байдужості змила ескізи любові,
    Які малювало життя аквареллю. Не хочу...
    Коньяк недопито і шал недопито сповна.
    Нас осінь звела, а тепер розлучає весна,
    І ангел хранитель ховає заплакані очі.
    У покері долі занадто пікової масті,
    І знов перебір, і колода помічених днів
    Летить зі стола піднебесся. Цього ти хотів?
    Програла. ПлачУ, на кону було крадене щастя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  22. Дмитро Дроздовський - [ 2008.06.12 18:50 ]
    Коли чужих є більше, ніж своїх
    Коли чужих є більше, ніж своїх,
    і ти не знаєш, чи ти свій, ти путній,
    іди і смійся, хай рятує сміх
    і голос, що нечутно-всемогутній.

    Ти думав так: завжди в трояндах шлях.
    А вийшло навпаки. Хтось помилився...
    Чи ти, чи я, чи Jesus, чи Аллах,
    чи всі разом, бо Град давно розбився.

    Ти йдеш, старий, несеш на плечах дім,
    без вікон, без дверей, без огорожі.
    Ти, сивий старче, наче Аладін,
    який тримає джина, доки може.

    Тримав роки і посивів із ним,
    але нічого взяти не вдалося,
    і йдеш додому в передвічний Рим,
    і тільки з-за спини гука колосся.

    Не треба степу, рік, смерек Карпат;
    ти йдеш у день новий, але останній.
    Самотній лицар, схимник і Пілат,
    хто жив як Цар, і був той Цар останній.


    Рейтинги: Народний 4 (5.36) | "Майстерень" 0 (5.29)
    Коментарі: (4)


  23. Софія Анжелюк - [ 2008.06.12 16:25 ]
    можу
    Я жити можу! Жити буду!
    Бажаю відіграти роль в житті
    своєму,але тільки другу-
    не те ридання уночі.
    Я жити хочу!Але мушу
    все усвідомити в мені,
    бо справді треба,треба бути,
    не варто зраджувать собі.


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  24. Софія Анжелюк - [ 2008.06.12 16:02 ]
    Знання
    Знання-це сила,і не тільки;
    знання-це те,чого тобі
    все бракуватиме, й повіки
    захочеш ти знайти її.

    ця сила всіх притягне знову
    магнітом книг і пізнання,
    адже життя не тільки своє
    хочеш розгадувать щодня.

    Полон історій-надзвичайний,
    жагучий,пристрасний мотив...
    Та ні! Це зовсім не завзятість,
    це віра в правду й вічність рим.

    Такі фарби розлиє книжка...
    Як кожна книжка на Землі,
    вона собі візьме з-під тишка
    душу і серце,що в тобі.

    Ти не лякайся,це на краще
    хіба погано знати те,
    що все казать дедалі важче,
    книжка ж мов пісню піднесе.


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  25. Софія Анжелюк - [ 2008.06.12 16:49 ]
    Полювання
    Полювання-це моє профі життя
    чоловік,що стоїть-ось вам жертва.
    Я готова до праці і моє знання
    помагає занадто конкретно.

    Ось чому я завжди перекручую так
    щоб ніхто не помітив різниці:
    чи це я, чи це він-хто,для чого і як
    розійшовся без сварки чи криків.

    Все життя-полювання,а я тільки та,
    що все може тримати в порядку,
    бо є сумніви,що ще чіясь голова
    буде жити. Ось фотка на згадку!

    Я живу,я жила і я житиму тим,
    що полюю на всіх "чоловічих".
    І от знову прийде мого каяття здвиг
    і скажу я last-жертві у вічі:

    "Я живу лиш полюючи,ти зрозумій,
    чоловік будь-який - -моя жертва.
    Ненароком потрапив під постріл мій
    ти-пухнаста і біла овечка"

    Ось так-здуру-проходить і моє життя.
    Скільки там мені зараз?-Шістнадцять?
    Я живу,розумію:лиш доля моя
    уполює мене-не інакше...


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  26. Юрій Мединський - [ 2008.06.12 16:56 ]
    *****
    Пізнати світ.
    Зловити мить.
    Відчуть політ,
    Як кров кипить
    В артерії.
    Не загубить
    Життя у прерії.
    Любов'ю жить.
    Така, мабуть,
    Людини суть.
    Знайдеш її -
    Про все забудь.
    Знийшов ти сенс
    Життя... Це все.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  27. Тетяна Роса - [ 2008.06.12 15:51 ]
    Кошеня
    Щастя моє сірооке
    в кімнаті розсипало сміх –
    диво клубком рудобоким
    йому прикотилось до ніг.
    Скаче воно по підлозі
    радість даруючи сину.
    Тихо стою на порозі,
    вартуючи цю хвилину…
    А диво танцює казку,
    бо скоро лягати спати.
    Я вдячна йому за ласку
    і це ось вечірнє свято.
    Та диву це все байдуже,
    грається на підлозі –
    воно ще маленьке дуже
    і зрозуміти не в змозі,
    що сонця малим шматочком
    воно увійшло в наш дім…
    Стрибає рудим клубочком,
    а радість і сміх - із ним.
    Уже заморилося свято,
    сон плине у очі сина.
    І поряд лягають спати
    моя і котяча дитина.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  28. Юрій Мединський - [ 2008.06.12 15:06 ]
    Мережива надій
    Мереживом надій встелялись мої дні.
    А ті хвилини, ще колись такі сумні,
    Ставали святом, дарували другий шанс,
    Якому так раділа по-дитячому душа.

    І думалось, що так триватиме завжди,
    Але в ту мить змінилось все. Просив:"Зажди!",
    А ти... А ти німою тінню щезла з снів,
    Лишила спогади, уламки світлих днів,

    Які пекли вогнем. Не вистачало слів.
    Я ще шукав твоїх, немов святих, слідів,
    Але проклятий, проклятущий тихий дощ
    У кожній краплі ніс печаль. Пробач...


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  29. Юрій Мединський - [ 2008.06.12 15:45 ]
    Листопад
    Той листопад -
    Мов зорепад
    З мільйонів свіч.
    Гляділа ніч
    На тебе скоса,
    Ліпила з воску
    Мовби сувенір
    Тобі й мені,
    Щоб пам'ятали
    Листопадові дні,
    Які придумали самі.
    Яких, напевно,
    вже не стало.
    Торкнувшись твоїх пліч,
    Сказала ніч:
    "Пам'ятай той листопад
    З мільйонів свіч".


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  30. Юрій Мединський - [ 2008.06.12 15:31 ]
    Світе!
    Не знищуй, світе, ти мене і мою душу!
    Чи думаєш, - не буду опиратись?
    Що буду я мовчати, з місця і не зрушу,
    Чекаючи, як в серце хочеш вп'ястись?

    Напевно, я - ніщо порівняно з тобою,
    Й ще не навчився грати свою роль.
    Моє ім'я не вкрите ще гріха ганьбою...
    Пожить мені по-справжньому дозволь!


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  31. Чорнява Жінка - [ 2008.06.12 15:37 ]
    В-в-с-1
    Пожелтевшие листья
    на тропку печали
    навеяло утро...
    Ресницы скрывают слезу
    или каплю тумана.
    Тает твой след
    в траве, не побитой морозом.
    Разумом все понимаю,
    но сердцу не скажешь -
    "Замолкни!"...

    Оригінал
    Інґвар Олафсон
    В-в-с-1

    Пожовклого листя
    на стежку печалі
    ранок навіяв...
    Вії тримають сльозу
    чи краплину туману.
    Мане твій слід
    у траві не побитій морозом.
    Розумом все розумію,
    та серцю не скажеш -
    "Замовкни!"...


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (12)


  32. Ванда Нова - [ 2008.06.12 14:43 ]
    Glasfrökens kärlek*
    Розколовши на дріб’язок серце скляної панянки,
    розхитавши підвалини світу могутнім плечем,
    ти країну чужу розорив, та не брав полонянки.
    Просто взяв - і ворота відкрив потаємним ключем,
    і туди, наче Цербер, влетіла епоха печер
    і забилася бурею в тілі прозорої склянки…

    Нагостривши, як варвар, безжалісно кремінь і камінь,
    намотавши на руки мотуззями золото кіс,
    роздушив оніміле захоплення тими ж руками,
    середину спустошив - і просто пустив під укіс.
    І дивився байдужо і міцно стояв, ніби тис,
    і злились у тобі воєдино і Юда, і Каїн.

    А за спиною жінка зі скла розтікалась печаллю,
    женучи, як руде гайвороння, розпуку і страх:
    «Він не винний - не тямив, що діяв у плотському шалі»…
    і чуття оживали - і знов розсипались у прах,
    і любов танцювала балет на розбитих ногах
    і в опалому листі червоні сліди залишала…



    * (швед.) любов скляної панни


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (12)


  33. Афродіта Небесна - [ 2008.06.12 14:19 ]
    ***
    Никто не увидит,
    Как я ударяюсь о землю
    В тиши предрассветной,
    В молочном, слепящем тумане.
    Никто не услышит
    Тот страшно шуршащий конвейер,
    Который уносит
    И более древние тайны.
    Глаза, обращенные внутрь,-
    От стыда ли, от боли -
    Под утро приснятся
    Припудренным бледностью лицам.
    И будут подмостки,
    И будут для каждого роли,
    И я буду там
    Твоей царственно томною львицей.
    Тот первый из нас,
    Кто познает экстаз растворенья,
    Недолго протянет –
    Скользнет между пальцев другого.
    Под легкой стопой
    Тают миродержатели-змеи,
    И рай для двоих –
    Лишь застывшее в воздухе Слово.
    Останься во мне
    Лишь какой-нибудь вечностью дольше,
    Я буду твой профиль орлиный
    Искать на просвет.
    Две древние льдины
    Столкнутся той сказочной ночью,
    И кто-нибудь вспомнит наутро,
    Что нас уже нет.-


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.55) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (11)


  34. Магадара Світозар - [ 2008.06.12 13:49 ]
    illusion
    І любити, і дихати... Парко. Пітніють стегна.
    Пропливає кораблик пристрасті між бажань.
    Ціпеніє ковток у горлі. Повікам темно.
    Як ввійдемо у бистру течію – не порань.

    І любити, і дихати... Терпко. Зелений аґрус.
    Як у роті моєму приторно почуттям.
    Ми поділимо навпіл кару – лети, Ікаре!
    Бо кому спокуситись маревом, як не нам?!

    І любити, і дихати... Млосно. П’янка свідомість.
    На плечі білоцвіт акації – доторкнись!
    Ми - віднайдені Богом коми віршів зникомих,
    Невідомим поетом згублені – ще колись.

    І любити, і дихати... Мало. Світи широкі.
    Я тримати тебе не зможу – часи не ті,
    Повертайся у мрію, любий. Лиши допоки
    На безлюдній між нами відстані світлу тінь.


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (26)


  35. Чорнява Жінка - [ 2008.06.12 12:42 ]
    А в сером городе дожди
    А в сером городе дожди,
    но сверху радуга улыбкой,
    снимаем с вешалки плащи
    и прячем сон
    в ладошке липкой
    от карамели ручейка
    в кармане лета,
    лета, лета...
    багрянцем вечера
    согрета
    душа присела у стола,
    я угощу её вином
    в бокале тонком,
    как дыханье,
    испей, сестра, сей аромат,
    он – послевкусие свиданья...

    ___________________________

    Оригінал

    Інгвар Олафсон
    У місті сірому дощі

    У місті сірому дощі,
    а над дощами сонце сонця
    вдягаєм каптури, плащі
    ховаєм сон
    в липкій долонці
    від карамелі, що розстала
    в кишенях літа,
    літа...літа...
    багрянцем вечора
    зігріта
    сіда душа до столу,
    пригощаю
    її
    гербатою п'янкою
    у порцеляні як папір
    тонкій,
    то ж,
    сестро,
    пий аромат,
    сей
    післясмак амріти...


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (16)


  36. Григорій Слободський - [ 2008.06.12 12:19 ]
    ...
    Ой, чого Петрусю
    Ти засмутився?
    Можи у дівчину
    Петрусю в любився?

    Женися Петрусю
    Тобі вже пора,
    Не зраджуй дівчину
    Вона молода.

    Не зраджуй кохану,
    Не смути їй очі,
    Дуже раневи
    Серце дівоче.

    Дівоче серце,
    як небесні зорі,
    Душа як голубка
    Літає в просторі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  37. Григорій Слободський - [ 2008.06.12 12:05 ]
    ...
    Сонячні зайчики
    Пригнули в кімнату
    По стіні пробігли
    Освітили хату.

    Стали серед кімнати
    Навколо гляділи
    Пішли до дверей
    І на поріг сіли.

    Ярко засвітило
    У кімнату сонце.
    Зайчики пригнули
    До сонця в віконце

    Я побіг за ними,
    Щоб упіймати
    Злетіли до сонця
    До своєї хати.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  38. Варвара Черезова - [ 2008.06.12 11:52 ]
    Півсвіту під свиту...
    Півсвіту під свиту, а світ помістився у жменю,
    І стелиться шлях у тумані, немов в молоці.
    За чубом чорнявим заховані очі зелені.
    Мандрує хлопчина, спокуса його – манівці.

    Бо він мандрівник... Без порогу до рідної хати.
    І пилом густим накриває цнотливі вуста
    Дорога. Що далі? Напевне ніколи не знати.
    Голубить не жінка – гаряча пшениця густа.

    Чого тобі треба? Чого тобі хочеться, хлопче?
    У серці гарячому ціле суцвіття надій...
    І сиплеться день промінцями у вариво ночі,
    І ти випиваєш до дна цей таємний напій.

    І місяця скибка покличе у далеч незнану,
    У зиму морозів чи літо гарячки і злив.
    Щоб жити, творити зустріти єдино-кохану...
    Цей світ не зловив тебе, значить даремно ловив.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (26)


  39. Олександр Комаров - [ 2008.06.12 10:09 ]
    -3-
    Теребить в пальцях перев'язь
    Так щiльно вкритий орденами
    Слуга царю - росiйський князь,
    З бездарним доктором словами
    Перекидається, навпiл
    Одпивши з чарочки горiлки,
    Маслини рве з живої гiлки,
    Багатий власник бiдних сiл.
    Мов два круки високi ксьондзи
    Один у другого пеньонзи
    Тягнуть посередництвом карт,
    В очах жадоба, пил, азарт...
    А в тiм, зрiвняє до пiвночi
    Їх шанс продукт, йому охочi
    Всi здатись, чорт вiзьми давно,
    Нектар пiвденних лоз - вино.
    Кому до спiху, той в коляску
    Пiд руку кралечку веде,
    Мiняє серце молоде
    На свiжий вiтру шум i тряску
    I зору близький небосхил
    З перин i подушок настил.
    Для iнших шовковi постелi
    Готовi вже заздалегiдь,
    Як мiж незайманих угiдь
    У бiлопростиннiй юделi.
    Перестарiлий кавалер
    Загонить служку, мов би лиску
    У нею ж стелену колиску
    Дарма, що честi офiцер,
    Без сорому підкине гроша
    I не отримає вiдкоша.
    З крильця не чути звуки струн,
    Бiднiють поверхи вогнями,
    Лiхтар орнаментний чавун
    Освiтить тiльки бiля брами.
    Навкруг палацу десять псiв
    Обходом вiльним пильно стежать,
    Нечастi крики сторожiв
    Свободу їхню не обмежать.
    Украдки зблиснуло вiкно,
    Уступи щiльнi в кругу башнi
    Мов зуби ящера так страшнi
    З надвору стало знов видно.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.12) | Самооцінка 4
    Коментарі: (9)


  40. Зоряна Замкова - [ 2008.06.12 09:37 ]
    ...шукати тишу
    Не фантазії зліпок –
    я умію шукати тишу.
    Серед репету вулиць
    усамітнень алейка втікає.
    Плоскодонку дощу
    яшма неба гладить- колише,
    ледве ритм відчуваєш.
    Веселка в дівоцтві блукає.
    Голосіння дощу
    запечатала. Все у сотах.
    Вулик пам’яті повний -
    стоїть за крок від юрми.
    Ці відлуння бринять,
    знову множать абстракцій сотні -
    лиш безглузді слова -
    серед них загубилися ми.
    Не фантазії зліпок —
    я навчилась шукати тишу.
    Декалог одного почуття
    як пресований відтиск уст.
    Слухав ліс мою тишу .
    і слухом вищав та вищав.
    Слухав ти мою тишу
    і ріс у тобі Златоуст.
    Ми витворюєм тишу на двох
    голосну й безголосу.
    Обведу її колом.
    Хай тиша в дівоцтві блукає.
    І колишня не я
    і майбутній не ти бігли босі
    по нефритових травах.
    І тиша обох окликає.

    ...Не фантазії зліпок –
    я навчуся шукати тишу.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  41. Ганна Осадко - [ 2008.06.12 09:47 ]
    Пісок-полин
    Пісок. Полин. Де він – один.
    І безмір моря, і мартин,
    Де не бувала. Та було:
    Олива, бринза і село,
    І копійчаний крам – вино,
    Прокисле ще торік, давно.
    І по хребту солоний слід
    Від язика – немов політ
    До лампи. І метелик - як
    На твому березі маяк
    Далекому. Один, мов перст,
    Мій перський цар. І жовтий пес
    Безхатній - то ранковий дим
    (Не двоє їх – один з одним) -
    Бо руку лиже...І рука,
    Пропахла морем, і легка,
    Байдужо гладить. Звично. Звич...
    Пісок-полин. Поклич. Поклич,
    Бо не бувала. Та було:
    Солодкий сон.
    Гірке зело.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.65) | "Майстерень" 5.25 (5.62)
    Коментарі: (14)


  42. Ляна Лада - [ 2008.06.12 09:39 ]
    ...............................................
    Може завтра щось зміниться
    Бо сьогодні життю вже кінець
    Я б на це й не надіялась
    Та і в грудях не серце. Свинець.
    Все затягнуте холодом
    Важко падає подих. Як лід.
    І малює мороз синім кольором
    Витинає клейма чіткий слід...

    Може завтра щось зміниться
    Десь пустеля, як сад зацвіте
    Сонце зійде.
    Хоч мені в цей й не віриться
    Моя віра сліпа.
    В темноті тільки з світу зведе...

    Може завтра щось зміниться
    Бо сьогодні бажань вже нема
    І холодить думки слів хурделиця
    Вже не літо в душі. А зима...

    Може завтра щось зміниться
    Як молитву повторюю знов
    Зрада в темнім кутку. Мені шкіриться.
    Знаю. Вип’є тої ночі усю мою кров...

    Все ще зміниться... Точно.
    Ранок вилиє сонця тепло
    Не для мене.
    Кінець.
    Остаточно.
    Знайдеш келих розбитий
    Пролите червоне вино...

    03/06/2008



    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  43. Олексій Соколюк - [ 2008.06.11 22:43 ]
    РУССКАЯ РУЛЕТКА
    О чем жалеть? Мы жили, как хотели.
    Идя ва-банк, платили по счетам.
    Причины нет, чего б, на самом деле,
    Не разыграть в рулетку девять грамм…
                Судьба сполна навешала затрещин.
                Да вишь, под хвост попала вдруг вожжа.
                Неужто мало лошадей, вина и женщин?
                Душа томится, просит куража.

    Каков кураж! Обрыдло жить бегами,
    хлестать вино, ласкать доступных баб.
    Свои грехи пред Богом,— знаем сами,—
    не замолить. Покаяться хотя б…
                За всё про всё в раю покой обещан.
                Почто ж болит и мается душа?
                Аж до избытка лошадей, вина и женщин.
                Почти не стало только куража.

    Когда тоска, и всё кругом достало,
    один патрон загоним в барабан.
    И казино, похлеще Монте-Карло,
    самим себе устроим, брат «наган».
                Хотим всего,— ни больше и не меньше,—
                когда идем по лезвию ножа.
                Мы проживём без лошадей, вина и женщин.
                Никак не можно жить без куража.

    Зеро на кон! И ставки наши биты
    окромь одной, которой нет цены.
    Взведем курок. Нажмем. И будем квиты…
    Простите все, кому чего должны!
                Не сметь рыдать за нас на нашей тризне!
                Так мы хотим. Не ВАМ о том решать.
                Вина и женщин, лошадей, и даже жизни
                и той не жалко ради куража.


    Рейтинги: Народний 6 (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  44. Маріанна Лабо - [ 2008.06.11 22:47 ]
    3.
    Сказати, мовити, ректи.
    Слова змішати з запахом поту,
    з гоміном міста,
    з мріями своїми ж.
    Жити, втікати,
    втекти не змогти,
    прагнути
    тебе,
    більш ніж живої води.
    Торкатися шкіри,
    незвичайної,
    оксамитової.
    В темряві не впізнавати
    твого лиця.
    Так, власне так,
    кохатися в мріях і з мріями.
    І жити більш ніж це можливо.


    Рейтинги: Народний 4.58 (4.58) | "Майстерень" 5 (5) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  45. Марія Гуменюк - [ 2008.06.11 20:08 ]
    промінчики - роздягайчики
    У біленьку рукавичку
    Зодягнув туман водичку,
    На травичку без жалю
    Всипав жменьку кришталю,
    А сорочки і плахтини
    Для дубів зшив та ялини,
    Й зупинився у гайочку, –
    Личко вимив у струмочку
    І молочну кожушину
    Швидко кинув на калину

    А в цей час в гніздечках – хатах
    Пробудились пташенята
    І предивним ніжним співом
    Ясне сонечко зустріли,
    Повели його гостинно
    По лісах і полонинах,
    Між листками й по травичці
    Йшли промінчики іскристі,
    І легенька одежинка
    Попливла, немов хмаринка



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Коментарі: (1)


  46. Тетяна Роса - [ 2008.06.11 18:22 ]
    Дворняжка
    За мною бродит следом
    Мой беспородный пёс.
    Кормлю его обедом
    С его собачьих грёз.
    Он умными глазами
    Глядит, не понимая,
    С усилием собачьим
    В мои дела вникая.
    Вздыхает псина тяжко,
    Ловить пытаясь суть.
    Так хочется дворняжке
    Понять хоть что-нибудь.
    Гулять зовёт глазами
    И машет мне хвостом.
    Что ж, с не его делами
    Я разберусь потом.
    В подъезде лая гулко
    И радуясь всерьёз,
    Выводит на прогулку
    Меня мой верный пёс.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  47. Ванда Нова - [ 2008.06.11 17:44 ]
    Ранок починається з...
    Ранок починається з латте*
    з ароматом нерозкритих таїн,
    на кватирці сонце золоте
    туго-туго коси заплітає,
    лазурово стьожками зав’є,
    схопиться за вушко філіжанки
    і розправить платтячко своє
    рухами манірної міщанки…
    «Леле, доле, то не діло, ні…» -
    сумно похитаю головою,
    стрічки повисмикую чудні,
    світло випускаючи на волю.

    Спалах…
    Альбатроси-голосні
    розлетяться, хоч дрімали досі,
    і розтане полохлива ніч,
    що шукала в темній шафі Хтося.

    Як човни, пелюстки на воді -
    і з лиця вчорашнє змию миттю;
    Обережно день пущу у дім,
    щоб хвоста, бува, не прищемити…

    *кава з молоком


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (23)


  48. Олексій Соколюк - [ 2008.06.11 13:31 ]
    ПТАХ ФЕНІКС
    На далекім небосхилі
    постає краєчок сонця.
    Вишні віти ніжно-білі
    заглядають у віконце.
            Десь пташки зацвірінчали,
            й знов навкруг постала тиша...
            Лиш в обличчя без печалі
            вітерець ласкаво дише.

    Боже! — думаєш,— Навіщо
    ця краса несамовита
    ще буяє, квітне, свище,
    променистим брудом вкрита?
            Що вона зробила злого,
            Що людська нечиста сила
            Просто з розуму дурного
            Так її занапастила?

    А вона й не переймає,
    знай — живе собі на втіху.
    І нікому не картає
    за погордливість і пиху.
            Мати ніжна, земле мила,
            що мудріш за все на світі,
            все забула, все простила
            нерозумним своїм дітям.

    Неопалена купино!
    Над тобою сонце сходить.
    Моя люба Україно,
    мій згорьований народе.
            Поможи йому, о Доле,
            аби знов не гнав за обрій,
            ніби перекотиполе
            вікопомний той Чорнобиль...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  49. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.06.11 13:17 ]
    СВІТ
    Який безмежний світ,
    Бездонна глибина і неозора ширина,
    Його магічна сила та краса,
    І загадкова тиша.

    Всесвітня сила притяжіння,
    Картину світу візерунком вкрила,
    Сузір*я та Чумацький шлях,
    З зірок створила знак.

    І думкою летиш у глибину,
    Пізнати хочеш ти його красу,
    Які проходять там процеси?
    Утворюються і летять до нас комети.

    Які там кольори?
    Які там дмуть вітри?
    Які там гори і долини?
    Які небесні створюють картини.

    І що там далі, далі,
    Безмежні далі, майбуття,
    А серце все вистукує, то і твоє-
    Нове життя, нове життя.

    Цей світ багатогранний, неозорий,
    Народженням і перетворенням життя,
    Хотілось вірити, що це на щастя,
    На радість нашого всесвітнього буття.




    Рейтинги: Народний 4.5 (5.19) | "Майстерень" 4.5 (4.88)
    Коментарі: (4)


  50. Оксана Шафоростова - [ 2008.06.11 12:09 ]
    ***
    І тоді весь Всесвіт відчиниться подивом німим,
    Коли ти дозволиш йому поринути в себе.
    Вся ця неосяжна краса є тобою самим
    Ти це знаєш, бо відчуваєш потребу…
    Жити!
    Жити.
    Жити....


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1604   1605   1606   1607   1608   1609   1610   1611   1612   ...   1829