ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анатолій Ткачук - [ 2008.02.11 14:04 ]
    Параноя
    Невдячність вікон, вдягнених в безсоння,
    Незрілість плоду, вицвілого в тлінь,
    Незбутність мрій, зав’ялих на осонні,
    Невідворотність віщих сновидінь.

    Похмура вічність зазирає в вічі,
    Зникає сон між сонмами облич –
    Навісний вищір знов віщує віче
    Та душить душу віри параліч.

    Сліпий невіглас вчить митця творити,
    Сп’яніла муза зраджує з дільцем.
    І замість щоби жити й не тужити,
    Ти віртуалом труїшся тихцем.

    Переплелись поклони і прокльони,
    Нещира вдячність й щирість невдячна.
    Бо хто ми є? – Хіба невдалі клони.
    Хто править нами? – Примха маячна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (2)


  2. Ірина Федорович - [ 2008.02.11 14:14 ]
    Ворон
    Корвет хвилі розсікає,
    В трюмі дівчина співає.
    "Ворон, віснику печалі,
    Зазирни в незримі далі.
    Де ущелина глибока
    Битва відбулась жорстока -
    Під самотньою сосною
    Милий наклав головою.
    Ворон, віснику печалі,
    Зазирни в незримі далі.
    Мертвих де лежить дорога,
    Чи є друг мій у порога,
    Мене й в смерті він кохає,
    Чи забув, чи ж дожидає?
    Ворон, віснику печалі,
    Зазирни в незримі далі.
    В потойбіччя шлях ти знаєш,
    Душам браму відчиняєш,
    Вірний Смерті провідник -
    Чи по мені той твій крик?"
    В трюмі пісня обірвалась,
    Буря люта розігралась,
    Ще не зайнялась зоря,
    Як не стало корабля,
    Лиш над чорною рікою
    Ворон кружляв самотою.


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  3. Віктор Коваль - [ 2008.02.11 14:11 ]
    Набридло
    Набридло зранку прокидатись
    Щоб знов прожить безглуздий день
    Безглуздо людям посміхатись
    Набридло це вчорашній день

    Набридло бігати по місту
    Набридло жити як завжди
    Сидіти з ранку теж набридло
    Набридло думати мені

    І зі словами все набридло
    Проходить кожен новий день
    Навіщо з ранку прокидатись
    Набридло це вчорашній день


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Юлія Гринчук - [ 2008.02.11 13:08 ]
    * * *
    До сповіді без каяття…
    На глум людський
    очима в спину.
    Блукає в мороку,
    тиняється між свіч,
    той гріх,
    що хочу до світанку
    причастити.
    Перехрестити
    руки рушника на Богородиці
    і впасти у поклоні.
    Хрипить незспіваний крилас,
    зриває дяк на півня
    під склепінням.
    Розіпнутою тишею
    дзвонар
    зі всього розпачу
    гатить у мідні дзвони,
    а ті…
    надтріснуто мовчать
    скликаючи
    у Бога вільних
    до поклону.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  5. Григорій Слободський - [ 2008.02.11 12:03 ]
    моє місто
    До шістсот річчя міста Чернівців



    Тихо прут води несе,
    Тихо по ньому хвилі пливуть
    Над ним склонилось місто чарівне
    Чернівцями його звуть

    Місто старе, старе, старе
    Над Прутом воно лежить,
    В ньому в зелені бульвари
    В серці молодість кипить.

    Приходьте до нас в гості
    Ласкаво вас повстрічають
    Пісню про Марічку, руту
    Радісно тут вам заспівають.

    Ви почуйте пісню нашу
    Пісню Буковини,
    Нехай пісня мелодійна
    По країні лине.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  6. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.11 11:30 ]
    Про "керманичів"
    Я не люблю брутальних слів,
    Невігластва цураюсь,
    Не дуже вірю в силу снів,
    Як завиню – караюсь,
    На напівзігнутих ногах
    «Наверх» я не вчащаю –
    Ні, я не відчуваю страх,
    Я сором відчуваю!
    За себе сором і за них –
    Тих, що над нами стали:
    Серед порожніх слів рясних
    Вони вже заблукали!
    Хто їх «керманичами» зве,
    Того не поважаю:
    Керманич знає щось нове,
    Таке, що я не знаю!
    Тому і має право він
    Керманичем вважатись,
    А не нагадувати дзвін,
    Що звик сяк-так хитатись!
    Хитнувся – бомкнув раз і два,
    Бездумно звук лунає –
    Яка ж у дзвона голова?!
    Дзвін голови не має!
    А скільки ж є у нас голів
    По всій по Україні!...
    ......................
    Я не люблю брутальних слів,
    Але вони єдині
    Спроможні чітко, без «ля-ля»
    У далечінь послати
    Тих, хто на тямить ні чорта*,
    А лізе керувати!

    *Читач може підібрати вдалішу риму...
    04.12.2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  7. Григорій Слободський - [ 2008.02.11 11:11 ]
    ніде таких красот не має








    Ніде таких красот не має,
    Як ті , що сяють в далині
    До них лиш око досягає
    А тіло тягне до землі.

    Там сонце, там величні хмари
    Світло в день, темно в ночі
    І хмар над хмарами не має
    Ніколи там не ідуть дощі.

    Яскраве сонце , барви, фарби
    І знов вертаюсь до землі.
    Хоч на землі мені тут добре
    Та все ж красоти в далині.

    А десь, ми тільки уявімо,
    Планети інші також є
    І сонце сяє там ,скажемо,
    Про те, ніхто там не жиє

    Там гори є ,там є долини,
    Є ранки , надвечір’я теж
    І світло з неба також лине
    Та тільки ти там не живеш.

    Хоч ти не можеш там прожити
    Та це тобі байдуже теж,
    Лиш би відчути , зрозуміти:
    Чому і там ти не живеш.

    Хотів би, ти усе збагнути,
    Все осягнути, але все ж,
    Не вище метра підстрибнути,
    Так висоти не досягнеш.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  8. Ганна Осадко - [ 2008.02.11 00:54 ]
    ***
    Зимне місто відпустить мене, як священик – гріхи,
    Перехрестить, відмовить молитву, розтулить долоню:
    “Вільним – воля. Біжи до весни, моя втомлена доню,
    І нічого не бійся”. Його неживої руки
    Доторкнусь без страху, як іще не торкалась ніколи:
    “Ти вже мудре і сиве... Кайдання твоє кам’яне
    Не порушу”
    ...І струшує місто маленьку мене,
    Наче крихточку хліба зі свого великого столу...
    ........................................

    І біжу навпрошки – через долю. Маліють міста,
    І трава зеленіє, і зріє освідчень колосся,
    І метелик, як ангел, сідає на чорне волосся,
    І життя, наче ти, виціловує теплі вуста.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (11)


  9. Віка Бондар - [ 2008.02.10 23:37 ]
    пам*яті Шевченка (2)
    Якщо ти став на шлях свободи, назад немає вороття.
    Ти маєш йти через негоди, через всі прерії життя.
    Ти маєш вірити в майбутнє, та жити тільки в цю хвилину,
    І вірить так щоб за тобою, пішла ще не одна людина.
    Та ми отримали у спадок святі слова «нам стане сили»
    Які усім відображають ,скарби шевченкової днини.
    Не міг він все робити і сам, і жив коли була пітьма.
    Але сьогодні сили стане, вже Україна не сама.
    Всі кажуть молодь це безладдя, самі – не знають Кобзаря.
    Та ми покажем всім насправді, що наша нація –зоря.
    Така ж красива і могутня, вбиває подихом своїм,
    І наша мова незабутня, найкраща серед всіх та втім,
    Нам головне не забувати, хто дав їй силу до життя.
    І крізь століття шанувати шевченкового Кобзаря.


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.35) | "Майстерень" 5.25 (4.63)
    Прокоментувати:


  10. Віка Бондар - [ 2008.02.10 23:07 ]
    пам*яті Шевченка
    В народження отримав від природи,
    Той діамант, який в пилу знайшов.
    Ти сам дістав із нього насолоди,
    І зрозумів - що ось твій час прийшов.
    Ти майстер, майстер свого діла,
    Любив ти Україну над усе.
    І щиро, палко так душа горіла.
    Коли ти віддавав народу все.
    Ти закохався в українську мову.
    Вона тобі всім тілом віддалася.
    І ти дізнався вбивчу силу слова.
    Що в твоїх віршах повно розлилася.
    Тебе не подолала лиха сила,
    І не зламали вітри пересічні,
    Бо в серці ти тримав могучу віру,
    У те - що Україна буде вічна.
    Тобі вже не потрібні нагороди,
    Бо ти нажаль, від нас уже пішов.
    Твоє життя було - суцільні перешкоди,
    Але ти з гордістю усе його пройшов.
    Іти, Тарасе, нам залишив в спадок.
    Можливість розуміти мову мов.
    І я, як українка - твій нащадок,
    Подякую тобі у віршах знов і знов...


    Рейтинги: Народний -- (4.35) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  11. Віка Бондар - [ 2008.02.10 23:11 ]
    зважитися.
    Я люблю коли дивляться в очі,
    коли ти відчуваєш бажання.
    Коли сніг в тобі сипле щоночі -
    витяга безсоромні зізнання.
    Коли шумно навколи і губи,
    відчувають думки всіх присутніх.
    Коли кров, мов отрута по трубах,
    так шугає, що видно майбутнє.
    Коли ти відкриваєш долоні
    помічаючи в них цілий всесвіт,
    Коли натяки ще не прозорі,
    але вже не в полоні депресій.
    Коли холодно в ноги і руки,
    але очі вже не замерзають.
    І солодкими вже стають муки,
    і думки про таке накривають.
    Коли в темній воді через сльози
    ти знаходиш прозорі хвилини,
    Коли дивишся ти так серьозно,
    що аж я відчуваю провину.
    І коли ще приходить ****** ,
    що до цього було неможливе.
    А можливо одне лиш прохання...
    та для цього я не смілива.


    Рейтинги: Народний 5 (4.35) | "Майстерень" -- (4.63)
    Коментарі: (1)


  12. Віка Бондар - [ 2008.02.10 23:28 ]
    вечірнє.
    Все, що непомітно підходить нагадує зірки.
    Вони вибудовують дивні фігури верхівками.
    І тоді весь всесвіт сприймаєш ти навпаки,
    Не слідкуючи за скаженими міста автівками.

    Віддаєш комусь речі,а насправді звільняєш душу.
    Відкидаєш кордони, а насправді боїшся жити.
    Той хто ходить по світу вільно не скажить "мушу",
    Той хто робить вигляд постійно любить хворіти.

    Ми не люди, ми лише якісь присмерки світла.
    Але кожен чомусь дуже сильно хоче палати,
    Тож запалимо зірку і будем разом горіти,
    А коли затухатиме разом будем вмирати.


    Рейтинги: Народний -- (4.35) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  13. Віка Бондар - [ 2008.02.10 22:15 ]
    впевненість.
    Київ остаточно загнано в кут,
    в житті у нас щось міцно змінилось.
    Я не знаю чи хочу бути зараз тут,
    щоб це місто на мене звалилось.
    я відчуваю кожен погляд вічності,
    кожен дотик бажаної нескінченності.
    ти вимовляєш все алегорично,
    та закінчиться все дотиком блаженності.
    Я давно не пью чай з цукром,
    мені в реальності вистачає отрути.
    Ти давно не думаєш мріями,
    ми обоє до стереотипів прикуті.
    Мене щось постійно тримає,
    десь у стані постійного страху.
    Тебе щось постійно тримає,
    десь у стані постійного "знаю".
    Я б із задоволенням розбила світ,
    і впала на сніг так відверто.
    Ти із задоволенням нічого б не змінював,
    ми ведемось занадто вперто.
    В гороскопі написано літери,
    але я їх змінюю місцями,
    Київ вмирає від нашої втіхи,
    сніг став його неба сльозами.
    Все залежить від нашої долі,
    і ще трохи можливо від спраги.
    Наших тіл полюса доторкались поволі,
    дивувались усі світу маги.
    Все залежить від наших бажаннь і від спраги,
    Головне це воліти бути.
    Я тримаю в руці твої лінії долі,
    притискаю їх міцно до світу,
    Ще можливо,ще крок.ще останню хвилину,
    так я хочу провести з тобою.
    Але щось впало з неба, щось мені на дорогу,
    щось що дуже важке і чуттєве.
    Може ти допоможеш, може ти озернешся,
    або я стану більш прагматична.
    це все так ненормально, це все так істерично,
    а насправді я просто сумую.


    Рейтинги: Народний -- (4.35) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  14. Василь Шляхтич - [ 2008.02.10 22:25 ]
    Бути
    Влітати
    В Карпати
    Шукати
    Де тато
    Родились і рослИ
    Над СЯном
    ВеснЯним
    Вже рАнок
    РосАми
    Співа молитвИ

    Там жити
    Молитись
    Любити
    Тужити
    Не перестАну
    Вертаю
    Бо знаю
    Чекають
    На краю
    Думки веснЯні
    08.02.2008р.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  15. Любов Вороненко - [ 2008.02.10 21:52 ]
    Нічні фантазії
    Місяць на небі хитається в срібному човнику.
    День засинає, поклавши натруджені руки.
    Все засинає навкруг від холодного подиху
    Вітру нічного, що ніжно торкається губ.

    Смак почуття враз спинився на дні невимовності.
    Вітер, здійнявшись, роздмухує низку думок.
    Ніч розпорошує запах тепла і гріховності,
    Сипле на голови втіхи сріблистий пісок

    Місяць на небі хитається в срібному човнику
    І сфігмографія вже не відстежує ритм.
    Все затихає навкруг від холодного подиху
    Вітру нічного, що враз заспокоївшись, стих.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.27) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  16. Тетяна Горшкова - [ 2008.02.10 20:51 ]
    МИЙДОДІР
    — Мити руки!
    — Ні! — кричить маля,
    Ледве увійшовши до квартири.
    — Добре, — каже мама, — зараз я
    Зателефоную Мийдодіру!

    Вмить Богдан — мов в рот води набрав;
    Зиркнув недовірливо на маму,
    Усміхнувся, трохи потупцяв
    І пішов до ванної помалу.

    Рік минув, за ним — іще один,
    І тепер Богдану — вже чотири.
    Руки мити знов не хоче він.
    — Що, Богдане, кличем Мийдодіра?

    Той насупив брівоньки малі,
    Поглядом суворим маму зміряв.
    — Мамо, — каже, — вчені довели:
    На Землі немає Мийдодірів!


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  17. Олег Бондар - [ 2008.02.10 19:08 ]
    ВІТРЕЦЬ

    Л.В.


    Ти - той вітрець, що дихає в вітрила,
    Без тебе я від берега не зрушу...
    Жага любові, незборенна сила,
    Що в небо піднімає мою душу!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  18. Любов Вороненко - [ 2008.02.10 19:10 ]
    „Неводи-сітки в’ються в уяві”(на мотив СБ)
    Хвора уява нас ділить надвоє
    Тіло богині в нас із тобою
    Хтось з-під поли вже облизує груди
    Праведний Боже, що далі буде?

    Дроти у мозку - струм забиває
    Припалений голос звуком кохає
    Каже, напийся смоли і віднині
    Газом заводів дихай, богине,

    Їжа для смертних нам вже не смакує
    Зеньо кальян на дурняк пропонує
    П’яна робота вчепилась в одежу
    Кличе до вітру, а я ще полежу

    „Містом за містом. Сходом за сходом”
    - Саша сумує за рідним заводом


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.27) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  19. Любов Вороненко - [ 2008.02.10 19:49 ]
    Цілуй мене, моя любове.
    Цілуй мене, моя любове,
    Під ноги кинувши печаль.
    Життя терпке і полинове
    На мідяки не розміняй.
    Не вбий у серце біль остроги,
    Не оступися край гори.
    А порох курної дороги
    Поміж роками розітри.
    І разом з вітром босоногим
    Напни рожевий небокрай,
    Шукай мене, моя любове,
    І серед інших розпізнай.
    Не дай сльозі додолу впасти,
    Не загубися між думок
    Бо, як колись , стікає щастя
    До наших ніг, немов пісок.
    Прямуючи із літа в осінь,
    Під ноги кинувши печаль,
    Цілуй мене, моя любове,
    І трунок з губ моїх спивай.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.27) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  20. Лариса Вировець - [ 2008.02.10 17:58 ]
    СКРИПАЛЬ
    Чи хтось тебе почує, мій скрипалю?
    (Ти сам-один на тій височині...)
    То сипле сніг, то дощик накрапає —
    і знову ніч запалює вогні,

    і вітер обриває довгі поли,
    сюртук звисає мокрий і брудний...
    Ти граєш, і зірки летять навколо,
    пускаючись у чардаш запальний!

    А люди — хто сміється, хто базіка,
    лиш я стою, принишкла без причин...
    Сьогодні я побачу чоловіка,
    що слухати цю музику навчив.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (16)


  21. Леся Романчук - [ 2008.02.10 16:18 ]
    AVE, CESAR
    1
    Стомилися срібні орли,
    Посивіли центуріони,
    До берега моря дійшли
    Безсмертні твої легіони.

    Тріумфи гучних перемог
    Над воїнами і жінками
    Війни і ненависті бог
    Вже звично квітчає вінками.

    В зеніті воєнної слави, —
    А заздрять — то ж вічне, нехай!
    Луна все частіш «Цезар, аве!»
    До болю подібне на «Хайль!».

    І вже не одміряне завтра,
    Цей вечір — останнє, що є.
    Ще вип'є вино Клеопатра,
    І ти іще вип'єш своє.

    Останню дорогу пройти,
    І рану останню прийняти,
    Й здивовано друга спитати:
    «І ти?..»

    2
    В історію так просто увійти
    Чи уповзти у когось на хвості.
    Бо хто був Цезар?
    Знаєм — слава Риму!
    Так просто нам згори судить минуле.
    А хто ж то Брут?
    Він був, здається, з тими,
    Що вбили Цезаря?
    Ну, звісно, чули, чули...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.59)
    Коментарі: (11)


  22. Ірина Заверуха - [ 2008.02.10 15:06 ]
    без зупинок
    До оскоми кришу коми на зубах
    В нас не може бути пауз і зупинок
    Я тобі поставила зарах
    Це у мене вища із оцінок
    І тепер за лінію тире
    Не ступлю нізащо
    Там безодня
    Де пояснень сірий трафарет
    І нудне двокрапкове сьогодні

    Знаки оклику ногами догори
    Щоб емоцій жодних на папері
    Ти до мене просто говори
    Без оцих-своїх-усіх матерій
    І без крапок
    Натяків
    Рядків
    Всі зв’язки твої лише підрядні
    Маєш те, що мати не хотів?
    Знаєш,
    А у мене все нормально...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (6)


  23. Чорнява Жінка - [ 2008.02.10 14:59 ]
    Фантазия на тему прощания
    Словно глупый слепой мотылёк,
    Не увидевший в пламени муку,
    Я твою одинокую скуку
    Принимала за счастья росток.

    И сиреневый вечер впитал
    Всё отчаянье хриплого блюза,
    И моя захмелевшая муза
    Долго смотрит на гладкий металл.

    Погружение в этот закат –
    Отражение мира иного,
    Где ребёнок смеётся, и снова
    Свет в душе изначален и свят...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (19)


  24. Саша Біруля - [ 2008.02.10 13:33 ]
    Врода
    Неводи, сітки в`ються в уяві
    Розділений навпіл манить місцями
    Тіла богині, тіла богині. Тіло богині
    Манить дощами
    Водить за руки, облизує груди
    Розділена навпіл власним засудом
    Містом за містом
    Сходом за сходом
    Всюди згадаються присмаки вроди

    Струм забиває, світ заважає
    Смолою припалений голос кохає
    Очі богині, очі богині. Очі богині
    Вмиті віками.
    Їжою смертною, газом заводу
    Вчепилась в одежу п`яна робота

    Спрагою кличуть доторки вроди
    Стираючи риси випадкових і чемних

    Стани стани богині. Стани богині
    Обійми палкі знову поглинуть


    Рейтинги: Народний -- (4.65) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  25. Саша Біруля - [ 2008.02.10 13:57 ]
    Соло
    Крутить вікна люфт педалей
    Горить взуття, стирає нігті
    Оргазм солює і лоскотить
    Нат`яяааагнутту шкіру

    Ідуть затоплені і сині,
    Між деревами їх лікті
    Посміхається Грунтове,
    мов віддзеркалення-
    у ньому кігті

    Чуєш голос паропланів?
    Він лупцює, він помірний
    Нерест всюди, всюди рани


    Рейтинги: Народний -- (4.65) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  26. Василина Іванина - [ 2008.02.10 12:11 ]
    Відлуння (На мотив Ж. Л.)
    Боже милий, як набридла ця вистава,
    ці занедбані, обдерті реквізити.
    Кожен в поспіху великім – справи, справи...
    (Якнайбільше б нахапати, не спізнитись)
    Боже милий, скільки фальші, позолоти
    скільки пози – а насправді все нікчемне.
    Ми коштовності затоптуєм в болото,
    А цінуємо багатство ефемерне.
    Боже милий, на землі ж не буде Раю,
    то для чого ж ці скажені перегони,
    пустослів’я, вихваляння?.. Знемагає,
    захинається душа – ось-ось потоне.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  27. Григорій Слободський - [ 2008.02.10 10:50 ]
    Арештант
    Потяг мчиться по рейках
    Він спить у закритім вагоні.
    Наснився сон, немов від чогось тікає,
    І вічно за чимось в погоні.

    Щастя не можна впіймати,
    І долю не візьме в долоні,
    Не відомо нікому, в якім
    У життя поїдеш – фургоні.

    Потяг мчиться по степу
    Пробігає села.
    Доля, доля арештанта ( з народної пісні)
    Сумна не весела.

    Випив чарку самогону
    В село пішов на дриґан
    Побив хлопця з сп'яніння
    тепер їде в Магадан.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  28. Григорій Слободський - [ 2008.02.10 10:16 ]
    портрет батька
    Портрет батька
    Висить на стіні.
    - Скаже хоч словечко
    Тату ти мені.

    Обізвися тату
    Вийде за поріг,
    Поглянь он на хату ,
    Старий оборіг.

    Обійди всю ниву
    Стань біля ставка,
    Виросла черешня
    Он яка струнка.

    Ти колись маленьку
    Посадив її,
    Тепер доглядають
    Онуки твої.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  29. Жанна Люта - [ 2008.02.10 10:47 ]
    КОРОЛІВСТВО КРИВИХ
    Короновані суперстар,
    псевдоюлії заблоковані,
    псевдоцезарі забраковані,
    королівський похід примар.

    Сиплесніг, сиплесміх, сиплегріх,
    срібноструння і злотовірш'я,
    гіркоправедність, псевдогріш'я,
    маркет брокерів, біржа втіх...

    Ритм пейсмейкерів - метроном.
    Королі у дірявих шатах.
    Обертається мідяком
    славослів'я восково-крилате.

    Тут правдиві лиш блазні. Ось
    під лахміттям дзенить так туго
    тятива того справжнього лука...
    Псевдорадощі, псевдомука,
    псевдопристрасті.. Чи здалось?

    10 лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.49) | "Майстерень" 5.38 (5.38)
    Коментарі: (7)


  30. Жанна Люта - [ 2008.02.10 09:49 ]
    SOLO ARIA
    Так незатишно,
    небезпечно, мов
    в серпентарії,
    в серпентарії...
    Стільки пнулися,
    а виходить знов
    solo aria,
    solo aria

    Суті обмаль, а
    налили води,
    як в акваріум,
    як в акваріум.
    Не перебреди,
    так бува завжди -
    solo aria,
    solo aria

    А принюхатись -
    пахне зовсім як
    не в розарії,
    не в розарії...
    От в житті воно
    і виходить так -
    solo aria,
    solo aria


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  31. Христина Лисюк - [ 2008.02.10 01:19 ]
    ?
    Общиною сядем вкруги божества.
    Запалимо свічі. Задмухаєм погляд.
    Щоб вдаль не дивитися, щоби ножа
    не чути на шкірі завчасно. Як докір.
    Кіно. Навкруги все, не більше.
    А глибше копати ти стомишся скоро.
    На тобі люльку спокою мою.
    Сприймай то як вічність.
    І власним словам непокору...


    Рейтинги: Народний 4.75 (4.91) | "Майстерень" 4.5 (4.87) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  32. Летюча Мишка - [ 2008.02.09 23:40 ]
    напів...
    Напівжиття, напівземля...
    Чомусь все стало менше вдвоє!
    І навіть те, що звуть "буття"
    Не перекриє наші стони...

    Не має сил для боротьби!
    Та й не існує... тільки втома...
    Немає мрій, нема мети.
    нетреба це напівпустому!


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  33. Леся Романчук - [ 2008.02.09 22:51 ]
    ***
    Ми як Гамлет: буть а чи не буть?
    Та немов бурштин опісля шторму
    Пробивається з глибин далеких суть,
    Кострубато запакована у форму.

    І не сплю, щоб з весняним теплом
    Крізь лушпиння скинуте й забуте
    Проросло посіяне пером
    Незахищене зернятко суті.


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (2)


  34. Ганна Осадко - [ 2008.02.09 20:25 ]
    Синові

    Січень-лютий, грип-вітрянка, до весни два тижні, милий,
    Цятка-цятка, риска-риска... Спить кумедний Чингачгук...
    До якого бойовища ти готуєшся невміло,
    Мій малий Великий Зміє, як береш пігулку з рук?

    Кисло? Кисло. Гірко? Гірко. Це усе мине-минеться,
    (Там де тонко – там і рветься)...Це, синочку, не тобі.
    У вікні сумна ворона чорним лобом вперто б’ється
    В зимну землю чорноземну, а над нею – голубі

    Небеса. Вони далеко. Там живе Господь із Сиром.
    Там із Вирію лелеки щось комусь кудись несуть,
    Там ширяє попід хмари білий голуб – символ миру...
    Січень-лютий, грип-вітрянка і життєва каламуть

    Каламутить-колобродить, білий котик колом ходить
    Біля ліжка, де зелений, як вазон, собі ростеш...
    Риска-риска, цятка-цятка...Сніговиця хороводить.
    До весни два тижні, милий. І вона буде, як фреш –

    Свіжа-свіжа, ніжна-ніжна...Чингачгуку мій хоробрий,
    Гірко? Гірко. Кисло? Кисло. Спи, малий, довірся сну...
    Чай холоне. І ворона – чорно-сіра, як хвороба,
    Риє дзьобом мерзлу землю. А Господь дає весну.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  35. Трахтенберг Наталка - [ 2008.02.09 19:30 ]
    Колекціонерам сердець
    Нагострили кігті — ми ще можем!
    Є в порохівницях порохно!
    Чи спіймаєм,
    Чи бодай стривожим,
    Чи уб'єм — приємно все одно.

    Більше крові —
    Значить глибша рана.
    Строєм — з гарбузами старости.
    ... А узбеки навіть над бараном
    Перш убить, молилися — прости!


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (2)


  36. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.02.09 17:53 ]
    БАСНЯ
    Она себя считала птицею высокого полета,
    Над нею небеса,под ней же, грязная и грешная земля.
    Клевала желтое и дорогое,носила все себе домой.
    На многих каркала,плевала и многих заклевала.

    А жизнь течет обычною рекой, меняет,исправляет,
    От радости,что ухватила куш большой,
    Счастливо каркнула всей низменной душой.
    Закрыла рот,глоток,да нет,застрял ворованный кусок.

    Ни прыгать,ни летать,а ползать тянет,
    Груз в горле поперек стоит.
    Поникла,опустилась и в черную сосульку превратилась
    Никто помочь вороне не хотел.

    Мораль-не каркай на других,а то ведь пропадешь одна


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  37. Жанна Люта - [ 2008.02.09 17:46 ]
    ЛИСТ ОБУРЕНОГО ЧИТАЧА
    Книжка коштує гривню,
    а в ній всього двадцять віршів.
    Кожен вірш — п'ять копійок!
    Це ж хто такі ціни призначив?
    І направду ганьба,
    хоч в Майстерні цидулу пиши.
    Я погоджуюсь з вами в усьому,
    шановний читачу.
    Я вам сотню на гривню відважу:
    копійка — один.
    Вам солодких чи кислих?
    Римованих, білих, сонетів?
    Чи на двадцять копійок
    влаштує півкіла поем?
    Вам до пісні чотири
    чи бажано з вісім куплетів?
    Ось, купуйте, панове,
    ну, дуже веселі й смішні!
    Ось сумні, але теж
    ані трохи не гірші.
    Підставляйте торби!
    А на доляр, напевно, піде
    кілограмів чотири
    добірних копійчаних віршів.
    За вірша — п'ять копійок.
    Чи вісім. Чи дев'ять. Хто більше?


    Рейтинги: Народний 5.21 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (9)


  38. Дмитро Кремінь - [ 2008.02.09 11:26 ]
    ВИСОКІ ДЕРЕВА
    Далеке крайнебо, пропахле пригаслими зорями,
    і стиглими зорями, й степом, де колос і цвіт.
    Чому ж ти, крайнебо, такими плугами пооране,
    такими громами, якими поорано світ?
    Ти меншаєш, меншаєш в світі, занадто модерновім,
    придатне для вжитку, та надто відкрите жалю...
    Чому ж твої птиці змовкають на кожному дереві
    і зойкає кожна стежина, куди не ступлю?

    Підвладне ти часу, як часові зорі підвладні,
    як надто підвладні і птиці, й дерева, і ми.
    Аларми і марші. Розкоти громів канонадні.
    Звідколи це? З часу, відколи назвались людьми?
    Але учорашнім не жити. Це істина древня.
    А жити сьогоднішнім тільки – не вище трави...
    Та що з вами буде, що буде, високі дерева,
    коли висоту свою втратите раптом і ви?
    Бо як поєднати правічну красу і потребу,
    І марші бравурні, і тихі акорди жалю?..
    І як поклонятись все меншому й меншому небу,
    що схоже все більше і більш на блакитну ріллю?
    Все мусить родити – простори небесні та водні,
    але щонайбільше – земна невпокорена віть.
    Краса не для ситих. Не приймуть її і голодні.
    Високі дерева, тому про високе шуміть!
    Гаї телевеж. Автострад гомінкі блискавиці.
    Усе те доречне, усе те до часу, і все ж
    лиши мені, світку, дерева, і трави, і птиці.
    Лиши мені, світку, зірки на шпилях телевеж.
    Хай не плодоносим, та думку високо підносим.
    І я не останній у тебе, а все ж упаду...
    Та поки ще я не літак, не зоря, не чорнозем –
    зі мною дерева, найвищі в земному саду.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  39. Дмитро Кремінь - [ 2008.02.09 11:28 ]
    * * *
    Живуть мислителі й оратори,
    Звідколи світ – сто тисяч літ.
    А треба сіяти й орати,
    А ще й збирати чесний хліб.
    А там, де зерна, є й полова.
    Та на поверхню вирина
    Не пил словес, а мука слова
    в мить перед сходженням зерна.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  40. Дмитро Кремінь - [ 2008.02.09 11:37 ]
    НАД ЛИМАНОМ
    Сонячний дім твій за синім туманом,
    Там, над лиманом, де ранок – мов скло...
    Що то вже біле чаїне крило,
    Але біліш паруси над лиманом.
    Давній мій друже, ти тільки пожди.
    Так величально приходять до тебе
    Птиці і риби, зорі і стебла,
    В краплі роси, в краплі води.
    Світ – не вистава.
    В дні щастя й біди
    Я не купивсь на фальшиві міраклі.
    Я собі світ одкриваю до краплі:
    В краплі роси, в краплі води.
    Може, це все невеликий прогрес? –
    Ранковий горніст розлучився із горном.
    І з солов’їним, не людським горлом
    Я в світовий увіходжу оркестр?
    Ген чумаки в небесах, угорі,
    Розсипали сіль, і їдуть без ляку...
    Досі та сіль із Чумацького Шляху
    В краплі моєї малої зорі.
    Мамо-природо, ти нам прости,
    Доки візьмеш у праматірне лоно.
    Бо й перед нами – море солоне,
    В краплі води, в краплі роси.
    Час нам рахунок веде до межі.
    Час не спокусить солодким обманом...

    Дім над лиманом встає за туманом
    Над одчайдушне світання душі.
    Там, над лиманом, гучать голоси...
    Ти принеси мені, чаєчко, птаху,
    Дрібку зорі із Чумацького Шляху,
    В краплі води, в краплі роси...


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  41. Григорій Слободський - [ 2008.02.09 01:43 ]
    покинута могила


    В пам'ять погиблим повстанцям


    Серед лісу біля струнка
    Заросла могила
    А над нею сосна струнка
    Гілячко схилила.
    На тій сосні орел чорний
    Роками волає.
    Мати за синочком
    Сльози проливає,
    посивіла дівчинонька,
    Що його любила.
    Заржавіла ота куля ,
    Що повстанця вбила.
    Сестра ходить по лісочку
    Могилу шукає,
    По селах розпитує
    Можить хтось щось знає …


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  42. Тетяна Горшкова - [ 2008.02.08 23:29 ]
    СНІГОВИК
    М'якенький і липучий
    Сьогодні випав сніг.
    З такого снігу вийде
    Чудовий сніговик!

    Андрійко і Дениско —
    Його найкращий друг —
    Знайшли діряву миску —
    Це буде капелюх.

    Щоб ніс, мов на картинці,
    Зробить сніговику,
    Андрій приніс морквинку
    В своєму рюкзачку.

    Зліпили й покотили
    По снігу два сніжки,
    Аж поки ті зробились
    Великі і важкі.

    Ще до мети неблизько —
    Робота ж нелегка —
    Аж тут зліпив Дениско
    Собі іще сніжка.

    Хотів поцілить тільки
    У дерево Денис,
    Та другові поцілив
    Точнісінько у ніс.

    Не міг Андрійко, звісно,
    Залишитись в боргу —
    І ось уже Дениско —
    По шию у снігу.

    “Дістав? — кричить Андрійко. —
    То більш мене не сердь!
    А то відправлю швидко
    Із гірки шкереберть!..”

    ...Загублена морквинка
    Валяється в снігу,
    І миски половинка
    Стирчить із кучугур.

    Спочити після бійки
    Присіли на пеньки
    Дениско і Андрійко —
    Живі сніговики.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  43. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 23:08 ]
    Монументальність
    (За мотивами Василини В.)

    Монументально підливаю вечір -
    біжить по дубові срумок стрімкий,
    щось я сьогодні не до речі
    звалив собі на вузькоплеччя
    непередбачливо-мутні думки.
    Здригну, обітру мешта об штанину,
    зішкробаю коханки довгий ріг.
    У час печалі, в радості годину
    знаходжу у собі завжди причину
    напитися - і падати без ніг.
    Гойда знайомих, дорогих і любих,
    і вертольотами башка шумить.
    Спинюсь на хвильку і покличу Любу -
    без Люби - то вже точно вріжу дуба,
    а як не вріжу - знову кину пить.

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (7)


  44. Василина Іванина - [ 2008.02.08 22:05 ]
    ***
    Сентиментальність, певно, не до речі
    У наш раціональний вік стрімкий,
    Але стоїть містечко вузькоплече
    На камінці при березі Ріки.
    І я до нього завжди серцем лину,
    з усіх своїх мандрівок і доріг.
    У час печалі, в радості годину
    Воно – моєї долі оберіг.
    Тут я щоразу наче молодію,
    бо скрізь – моєї юності сліди.
    Свої турботи і свої надії,
    немов дітей, завжди везу сюди.
    Тут все знайоме, дороге і любе,
    від ніжності аж серце защемить.
    Спинюсь на хвильку під правічним дубом –
    Сніжинок рій під ліхтарем іскрить.
    Я промайну, мов цей лютневий вечір...
    Благаю долю: крізь роки й віки
    Нехай стоїть містечко вузькоплече
    На камінці при березі Ріки!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5 (5.49) | Самооцінка 4
    Коментарі: (8)


  45. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 21:02 ]
    Як то є
    Накостиляв під вечір в барі рагулям.
    Пішло метро бомжів міських на ніч куделить.
    Лежав собі, балдів, плював у морду стелі,
    та навіть вусом на коханку не схиляв.

    Вона вовтузилась, чекала "аль-люлів",
    за вушко шкробарала, мов киця муркотіла,
    а на тівішці гавкалась з мєнтом Ґадзіла,
    а я все згадував польоти рагулів.

    Немов трамвай ми ноги кулком переліз,
    центнер кохання почвалав у бік льодівки.
    Не та вже баба зара, як то була дівков.
    Чим думав хлоп, коли `го путав з нею біс?

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5 (5.27)
    Коментарі: (5)


  46. Любов Вороненко - [ 2008.02.08 20:26 ]
    Роздуми
    Ніщо не міняється:
    запах дощу і горнятко пахучої кави,
    І твій невиправний характер.
    Чи варто було би життя починати спочатку,
    І що пропонує нам доля: угоду чи бартер?
    А втім, я не знаю,
    Що краще для тебе, хороший,
    Любов без грошей,
    Чи без ніжної пристрасті гроші?


    Рейтинги: Народний 5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.27) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  47. Жанна Люта - [ 2008.02.08 20:05 ]
    НЕ ВИЗНАЮ!
    Я визнаю за вами право
    писать без крапок і без ком,
    сплітати, мудрствуя лукаво,
    і зневажать тенета форм,

    пірнать у філософські ізми,
    хтозна, чи тямлячи у них,
    світить невіглаством крізь призму
    презирства до уся і всіх.

    Я визнаю за вами право
    палать зневагою до рими,
    як Муза ніжно і ласкаво
    крилом торкнулася незримим.

    Як є в тім щирість, образ, думка,
    щось чисте, свіже, незнайоме,
    що слово вишикує струнко,
    то хай їм грець, крапкам і комам!

    Як вірш, мов сирота під тином,
    скалічений новітнім злетом,
    собі лишаю лиш єдине:
    не визнавати вас поетом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (29)


  48. Трахтенберг Наталка - [ 2008.02.08 18:54 ]
    Порада

    Хвіст злетіти поза хмари не дає?
    Що плазує темним яром — не моє.
    Що витає в високості — не питай.
    Не збереш, упавши, кості — не літай.
    А рівненькою стежиною ходи,
    І подалі від біди і від води,
    Щоб соломки постелити де-не-де,
    Хто ж бо знає, де він завтра упаде!
    Так життя твоє безпечно промайне,
    І довіку не зустрінеш ти мене.
    Не веліли тато й мама — то святе.
    Надто різними шляхами ми ідем.


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (1)


  49. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 18:55 ]
    Хлоп з Тоганрога
    (За мотивами Юльці В.)

    Я хочу тебе, конюху,
    мій хлопе з Тоганрога.
    Запрошуєш на сіно,
    заглох в корчах мопед.
    З тобою будем бавитись
    у "Гол!" (ворота - ноги).
    Ну що ж давай - викочуй м`яч
    а я доїм шербет.

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (4)


  50. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 17:34 ]
    Я гикати буду
    (За мотивами Варці Ч.)

    Я гикати буду - до завтра, до літа чи смерті.
    Забембали сни, телефонні дроти і дороги.
    До чорта пошлю на кулічки коханця-небогу -
    хай знає він, батяр, як в гречку скакати уперто.

    Побринькаю троха губою, і в чашечку чаю
    наллю коньячку і журбу у собі переможу.
    Покличу Стефана - хай гріє оманливе ложе.
    Стефасю, ти мій - мерщій до аптеки, благаю!

    Він майже вже тут, я халатик знімаю кохатись -
    підкинь троха жару, здоймай же нарешті кальсони.
    Чекає на пташку грайливе моє підвіконня.
    Він, кажуть, що дідько - не вірю я в ті забобони...
    і, як перед боєм, чекаю на мужність солдата.

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (16)



  51. Сторінки: 1   ...   1643   1644   1645   1646   1647   1648   1649   1650   1651   ...   1829