ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Чернишенко - [ 2007.10.30 15:29 ]
    Advertisement на паркані (переклад з ондо лінде)
    Хочу знайти домівку дорослому
    Жвотневі, тільки ось в мене рим нема.
    Хоча Діоґен ще до осені
    Навчив потрібним словам.

    З N-ної кількості підставних осіб
    Я вже обрав повний набір синців,
    А місяць на шию – от пройда! – сів,
    Скавчить із крамничних цін.

    Ще домовільний метр, секунда і грам,
    Міра й вага тугих сімейних драм...
    То є сумління, сповідане віршам
    Серцем на вітрі тонко гра...

    27 жовт’ 07р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3) | "http://maysterni.com/publication.php?id=14913"


  2. Гі Агнеса Бо - [ 2007.10.30 13:19 ]
    Дочке

    Моя Варсава!
    Ты пройдёшь со мною вглубь
    За занавес трёх тысяч балаганов
    Что вытворяются вокруг?
    Да, я люблю,
    А ты?


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  3. Гі Агнеса Бо - [ 2007.10.30 13:58 ]
    * * *

    Знову ґрунтується ранок
    На доооовгій пісні
    Що заспівав мільярд років назад
    До вух посміхаючись
    Молодий Бог
    Здається звали його...?
    ...Сварог?



    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (2)


  4. Гі Агнеса Бо - [ 2007.10.30 13:36 ]
    кораблекрушение

    Двести красавцев
    на корабле
    корабль утоп
    на белой волне
    русалки толстой
    жест мелькнул
    «экспансии – нет» -
    жест намекнул.


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  5. Гі Агнеса Бо - [ 2007.10.30 13:56 ]
    памяти.А.Б.


    Ступай ступай
    Поди отсюда прочь
    Оставь только следы поглубже
    Чтоб вода в них натекала
    И небо отражалось


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  6. Гі Агнеса Бо - [ 2007.10.30 13:54 ]
    * * *


    Знаки остыли
    Их в городе вниманием не греют
    Но формы помощнее зреют
    Взорвутся невозможностью
    Не кажущейся
    И не детской
    Не в мыслях, разговорах, песнях
    А на плотном, потном
    Разгорячённом теле действия.


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  7. Валентин Бендюг - [ 2007.10.30 13:28 ]
    махтумкулі фрагі
    Доле! Отямся, доле!
    Темно. Вогонь почах.
    Серце моє з болем
    Хлипа в твоїх руках.
    Мертвим в землі тісно, -
    Доле, тут трупи всі!
    Душу забрала, тіло
    Ріже твій гострий ніж.
    Доле, ти хижим вовком
    Виєш: луна - пустка...
    Дим чужинецьким шовком
    Землю мою спутав.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.03) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  8. Ванда Савранська - [ 2007.10.30 12:46 ]
    * * *
    Я через дотики і подих
    Впромінююсь в твою природу,
    Невпинно підкоряюсь полю
    Твоїх печалей, твого болю.
    О, як пронизливо пече
    Благальна німота очей!
    О, як нестерпно в груди б’є,
    Мов дзвоном, дихання твоє!
    Як сипонули ненавмисно
    Цілунки зірваним намистом….
    07.2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (3)


  9. Олег Бондар - [ 2007.10.30 11:53 ]
    ШАХИ _ ГРА ТОНКА
    Скорпіон зробив уклін:
    Ввічлива комаха.
    Всіх запрошує тварин
    З ним зіграти в шахи.

    Змії, ящирки, ссавці
    Малюки району –
    Всі досвідчені гравці
    Знають Скорпіона.

    Звичка у нього така,
    Дивная манера:
    Любить, з’ївши пішака,
    Закусить партнером.


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.21) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  10. Олег Бондар - [ 2007.10.30 11:01 ]
    мій шлях
    ... Я знаю звідкіля іду...
    Я вистраждав свою дорогу
    І дали йтиму, слава Богу...
    Нехай босоніж по льоду...



    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  11. Олег Левченко - [ 2007.10.30 10:46 ]
    Коханій донечці Ярині
    1.
    Скільки світу забагнеться?
    Великі емоції
    для маленької дівчинки.

    2.
    Світе, ти приголомшений?
    У моєму голосі
    жодної ноти сумніву.

    3.
    Прикладати до сонця
    сорочку тьмавого скельця –
    символи неба.

    4.
    Хвилина –
    купалинка секунд.
    Скільки їх у ромашки?

    5.
    З-поміж пухнастих іграшок
    щасливе дитинство
    тягну за заяче вухо.


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.21)
    Коментарі: (1)


  12. Тетяна Дігай - [ 2007.10.30 09:43 ]
    Традиційне.
    Проминуло літо скоком горобиним.
    Запалали клени на прив'ялім тлі.
    Чи життя війнуло шлейфом Коломбини
    Й зникло у серпанку на краю землі?

    На порі негода.Думи невеселі.
    Заповзає в душу листопаду щем.
    Шалом кольоровим, золотим дощем
    Засипає стріху рідної оселі.

    * * *

    Налетіла осінь.
    У чаду п'янкому
    Розбризкала квіт -
    Звеселила світ.
    Тільки гуси білі -
    білий слід
    Та рілля чорніє
    борознами літ.
    І така блакить,
    що очам болить!
    Зупинити б мить...
    1970 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" 5.13 (5.33)
    Коментарі: (6)


  13. Тетяна Дігай - [ 2007.10.30 08:13 ]
    * * *
    "Заворожи мене, волхве" Т. Шевченко.

    О, волхве, ти мене заворожи
    Бодай на дрібку сеї миті, на межі
    Добра і зла, землі і неба, спеки й зливи...
    О, волхве, ти мене заворожи.

    Коли Адам ще не придумав слів,
    На pianissimo розкошував пан Спів
    І вдвох із тишею брав у полон се диво -
    Поезії тремке палюче сниво,
    А вітер з листя плів ажурні міражі...

    Хоча б на дрібку сеї миті, на межі,
    О, волхве, ти мене заворожи!
    1970 р.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (3)


  14. Олеся Гавришко - [ 2007.10.29 22:16 ]
    Данність
    Любов буває тільки раз,
    Цей світ втомився від образ.
    Відкрити очі і проснутись,
    Відчаю думок навік позбутись.

    Нести світові себе як данність,
    Та знати свою не ідеальність.
    Не може час на мить завмерти
    І просо все не перетерти.


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  15. Олеся Гавришко - [ 2007.10.29 22:34 ]
    ***
    Поверни, що серцю належить,
    не воруши задуми мить.
    Як перли в морі дозрівають,
    так дивний скарб на дні лежить.

    Несказане лине в забуття,
    невпинно інтуіція благає.
    Раптом прийде з майбуття
    звістка, що життя в пусту минає.

    Минають дні в твоїй уяві
    щасливі як зими кришталь.
    Насправді ж з"явиться в поставі
    до цього світу лише жаль.


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Коментарі: (1)


  16. Василь Симоненко - [ 2007.10.29 22:51 ]
    ***
    Там, у степу, схрестилися дороги,
    Немов у герці дикому мечі,
    І час неспинний, стиснувши остроги,
    Над ними чвалить вранці і вночі.

    Мовчать над ними голубі хорали,
    У травах стежка свище, мов батіг.
    О, скільки доль навіки розрубали
    Мечі прадавніх схрещених доріг!

    Ми ще йдемо. Ти щось мені говориш.
    Твоя краса цвіте в моїх очах.
    Але скажи: чи ти зі мною поруч
    Пройдеш безтрепетно по схрещених мечах?


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.73) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (2) | "Вірш читає Ярослав Нечуйвітер (1 mb);"


  17. Василь Симоненко - [ 2007.10.29 22:08 ]
    ***
    Виє вітер, довго виє, навіть слухать обрида.
    Ходить байда споконвічний та у вікна загляда.

    Ну чому б тобі, приблудо, не заснути уночі,
    Не погріть старечі кості в димарі чи на печі?

    Я не сплю — мені й не диво: я ж не вітер — чоловік,
    Помитарствую, поб’юся та й засну колись навік.

    Але ж я не спати — жити! Жить і мріяти люблю —
    Через це у довгі ночі не вилежуюсь, не сплю.

    Ну, вгамуйся, клятий вітре, не стогни та не хрипи,
    У моє вкладайся ліжко і за мене там поспи.

    І зітха тужливо вітер, кулаками в шибки б’є:
    — І мені,— кричить,— кохання також спати не дає.

    Я давно про зірку мрію, світлу зіроньку одну,
    Але як не дму, не вію, а до неї не сягну.

    Тож ходжу я в довгі ночі та зітхаю знов і знов,
    Їй пісні сумні складаю про сумну мою любов.

    16.03.1961


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.73) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (1)


  18. Анна Зайцева - [ 2007.10.29 21:19 ]
    Король
    А что – король? Иллюзия власти.
    И черно-белая клетка.
    Шаг вправо – шаг влево. Какие страсти!
    А шаг вперед – так редко.

    А что – королю? Одиноко часто.
    Давно ускакали кони.
    Победа грядущая – призраком счастья –
    Может о нем и вспомнят…

    Что – для короля? Ожидать, сдаваться.
    И рокировка поспешно.
    И думать – ночами – «А как ей живется
    Свободной маленькой пешке…»



    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  19. Анна Зайцева - [ 2007.10.29 21:07 ]
    Боль
    Как проигранный бой –
    Боль.
    Как горящей свечой –
    Боль.
    Пересохший прибой –
    Боль.
    Полумертвый герой –
    Боль.

    Он уходит к другой –
    Боль.
    По улитке ногой –
    Боль.
    Из-под снега травой –
    Боль.
    На колени и в строй –
    Боль.

    Что мне делать с тобой,
    Боль?
    Встань и двери открой.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  20. Анна Світлячок - [ 2007.10.29 19:42 ]
    ******
    Безглуздо глузд глузує – горе.
    Вкриває гріх глазур’ю твори.
    Гарматний сміх. Холодні плити.
    Не стриматись. Скрикнути. І любити!

    Вже вірші ганьби пішли на друк…
    Не плачте, не слід – порожній звук…
    На глум, на осуд, у кігті злого…
    Людина – звір, не подоба Бога…

    Біль, нагота і пересуди.
    Плітка за Вами, як тінь, всюди.
    Стороннього думка – нікчемні ліки,
    Душа в коханні – нестримно-дика!


    Рейтинги: Народний -- (5.12) | "Майстерень" -- (5.03)
    Прокоментувати:


  21. Ірина Заверуха - [ 2007.10.29 18:16 ]
    Переддень
    Круглоголовий місяць
    Повноналитий білим
    Зілля пахуче місить
    Чортополох-чистотілом.

    Промені гладять шкіру
    І в пори впорскують світло,
    Щоби в глибинах тіла
    Життя набухало і квітло.

    Щоб я не занадто довго,
    А ти не занадто спішно,
    Сідлаю єдинорога
    І прославляю Крішну.

    Місяцю-батьку, вийди!
    Винеси кухоль теплий
    Хай я сьогодні вип’ю
    За завтрашнє своє пекло...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Коментарі: (7)


  22. Оля Харченко - [ 2007.10.29 16:33 ]
    Пісня
    Я змалечку закохана у мову,
    В її чарівний барвінковий цвіт,
    Візьму до рук сопілку калинову
    І пісня українська зачарує світ.

    Я заспіваю пісню солов'їну,
    Якою мене мати колисала,
    В піснях прославлю Україну,
    Я рідну мову покохала...

    Слова летять у душу, як лебідки,
    І пахнуть п'янко житом і росою.
    Цю пісню вам співаю,дітки,
    Злілеяна вкраїнською красою.

    Ці слова два - одвічні і єдині,
    злелись на віки вічні, на життя,
    Без мови не було б і чарівної пісні,
    То ж разом з ними йдемо в майбуття.


    Рейтинги: Народний -- (4.45) | "Майстерень" -- (4.67)
    Коментарі: (2)


  23. Ганна Осадко - [ 2007.10.29 14:35 ]
    Ангіна
    Чекати по черзі: канікул, снігів, Миколая…
    Різдвяна зоря догорає. І світ догорає –
    Такий різнобарвний! Такий мандариновий ще!
    Гірчичників зграя кислотним вогнем пропече
    Застуджене тіло – бурульок смачне ескімо
    Далося взнаки… Чорно-біле життя, як кіно,
    І очі з-під ковдри – дві вишні – такі,
    як у мами,-
    Пантрують дорослу любов. І любов з голубами
    Злітає до неба – і меншає пляма щомить -
    І падає долу! І в серці незвично щемить –
    Важке усвідомлення часу, минучість одвічна
    Ангіни, дитинства, кохання, холодного січня.
    І тане у горлі знайомий
    гіркий стрептоцид…
    І ліжко тече за водою по річці Коцит…
    І сльози – гарячі. Гарячка налипла плющем,
    Пролізла – прогризла – і ще догризає, і ще,
    І чорне волосся на білій подушці згорає…
    - Ми всі помремо?
    - Ні, маленька… Бо смерті немає…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (13)


  24. Кока Черкаський - [ 2007.10.29 14:04 ]
    Чорний Кіт
    1.Я – кіт, чорний кіт,
    Провісник усіх ваших бід.
    Як стежечку перейду –
    Жди лиха або біду.

    Я кіт, чорний кіт,
    Мене всім боятися слід.
    З”являюсь то тут, то там,
    Про лихо сповістити вам.

    Приспів.
    У кожного з котів
    Дев”ять є життів,
    А в мене – й поготів !
    І вночі , і вдень
    Муркочу пісень
    В місяць бе-ре-зень !
    А надворі - весна,
    Холодна й сумна ,
    Скрізь – купи лайна,
    А на вас жде труна !
    Незабаром травень-май,
    А до того - зачекай !

    2. Я кіт, чорний кіт,
    Небезпечний, як месершміт,
    Якщо ви зустріли мене –
    Біда вас не обмине.

    Хоч плюйтесь через плече –
    Ваша доля від вас не втече.
    І вже краще з порожнім відром
    Вам зустрітись, ніж із чорним котом !

    Приспів.

    14-15.10.2007
    © kokacherkaskij, 15-10-2007



    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.16) | Самооцінка 6
    Прокоментувати: | "ГАК"


  25. Олег Левченко - [ 2007.10.29 13:02 ]
    СКОРОМОВКИ-4 (грайливі)
    ** Ізя і Белла п’ють «Ізабелу»,
    Зема і Фіра лають «Земфіру».

    ** Жорстокі втьоки в дикі крики
    лаштують цьоць на «чікі–пікі».

    ** У зубрика ікло рубом:
    як не «бублом», так бубликом.

    ** Вудили воблу.
    Вобла – задубла.
    От тобі вудла! –
    вмірити вутлого
    п’ятого бублика!

    Коли пісний,
    як пісня пса,
    бульйон дудлили
    без «віскаса»?


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  26. Ганна Осадко - [ 2007.10.29 10:53 ]
    Сценарій
    Ти побачиш усе: є вода піді мною і над –
    Дощ небесний, джерела підземні. І цей листопад –
    Він у тілі моєму звивається змієм – і душить...
    І шипить через пори, лягає на подушку-душу –
    Аби спокій, немов молоко, висисати щодня...
    І коли ти прийдеш – щоб із черепа твого коня

    Чи із черепа мого – яка вже різниця у тому? –
    Завести тебе, любий, додому. Нарешті − додому,
    Там, де час безіменний – куди не поглянеш – ні зблиску,
    Там де я – молода – колихатиму тихо колиску,
    І співатиму тільки губами – не серцем – довіку –
    Колискову солодку чужому, як світ, чоловіку,

    І слова, наче листя, з яких головні − «Не забудь»
    Перекреслять кленовим вогнем водяну каламуть,
    І накриється тіло тобою, неначе габою,
    І летітиме сніг-камікадзе униз головою,
    І покотяться титри…
    А «Оскар» поділим на трьох –
    Ми і наш режисер-постановник –
    останній Бог.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  27. Тимофій Західняк - [ 2007.10.28 23:20 ]
    Коріння роду
    Моя бабуня (царство їй)
    Була поетом -
    Бува до пісні "на ходу"
    Додасть куплета.
    А голос мала чарівний -
    Співала в храмі.
    Господь від неї щось вділив
    Мені і мамі.
    Воно незримо пророста
    Годинно й денно...
    У вчених відповідь проста:
    "Спадковість,гени".
    ***********************
    Я,власне,тут не про талант,
    Не про природу, -
    Як дивно в нас переплелось
    Коріння роду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (1)


  28. Анна Зайцева - [ 2007.10.28 22:30 ]
    Измена
    А что, если измена?
    Потоки лавы по стенам.
    Мутная кровь по венам.
    Сохнет веточка вишни.

    Отзвук чужой страсти.
    Призрак чужого счастья.
    Ломтики. Дольки. Части.
    Третий. Ненужный. Лишний.

    Ножницами – по нитям.
    Ангелы, извините.
    Было солнце в зените,
    Теперь лишь отблеск заката.

    Памятью – в наказанье.
    Изменою – в назиданье.
    Горькое осознанье –
    Мы любили. Когда-то…



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  29. Анна Зайцева - [ 2007.10.28 22:07 ]
    Во вторник
    Я буду любить тебя во вторник.
    Тучи до края небо наполнят…
    Деревья выпустят новые корни,
    Тебя защищая и пряча.

    Сплетут телефоны заговор черный…
    Звери глубже забьются в норы…
    Ты будешь задумчивый и покорный,
    Я буду на грани плача.

    Тебе понравилось жить в темнице,
    Не замечать людей вереницы…
    Только засохший цветок в петлице
    О чем-то грустном напомнит…

    Водой с потолка или шумным ветром,
    Тревожным сном или словом запретным
    Я приду к тебе за ответом!
    Ты любишь меня во вторник?


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  30. Михайло Севрук - [ 2007.10.28 18:17 ]
    ***
    Де є у світі, щоб раб катюзі
    Поставив камінь волоцюзі
    Клонився ідолу без честі
    Який землю привів у безчестя.

    Ви що, вже зовсім подуріли?
    А може вас так оманили?
    Чужинцям шану віддавати
    Своїх родимих віддаляти.

    Так Україна Катерині
    За сльози, лихо і біду
    Дякує , що закріпостила
    Принесла горе і журбу.




    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.03)
    Прокоментувати:


  31. Михайло Севрук - [ 2007.10.28 18:17 ]
    ***
    Вітаю теба рідна мово
    У сумі, журбі й самоті
    Стоїш ніби кинута мати
    Ти наш оберіг у житті.
    Без тебе не буде народу,
    Без тебе не буде землі,
    Без тебе не буде держави,
    Поки будеш ти в забутті.
    А що, діти пращурів гідних,
    Плекають про долю твою?
    По мові справлятимуть тризну
    Бо втратять свободу свою.




    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.03)
    Прокоментувати:


  32. Ірина Заверуха - [ 2007.10.28 16:58 ]
    --
    Сліпі кути
    Глухі кроти
    Я переплутала – залишитись чи йти

    Чи взяти слід
    Кудись на схід
    І замітати спалені мости

    В легенях дим
    На серці грим
    І театральна пустка закуліс

    У світі драм
    На всі сто грам
    На цілі кубометри сліз...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (5)


  33. Я Велес - [ 2007.10.28 15:47 ]
    Наче листя в гаю, розметає стежки...
    Не незнаній дорозі, за вигоном днів

    Я згадаю цю мить, ніби напад ядухи.

    Що я, трепетом повен, сказати хотів,

    Чи хоч трішки до твого долинуло слуху?

    Наче листя в гаю, розметає стежки...

    Захурделить на вулицях нашого світу.

    Скрижаніє душа – й навіть потиск руки

    За політтям не зможе її відігріти.

    Наволоком розпушений лан по стерні

    Недорідним, убогим віддячує жнивом.

    Загадкові й всуціль нерозгадані дні

    Ми, на жаль, не змогли ознаймити як диво.

    Ми, на жаль, не змогли... Не сприяли зірки?

    Не дали нам у жили небесного струму?

    Поясни ж, поясни. Мені те невтямки,

    Тільки душу надсадно стискає від суму.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  34. Юрій Лазірко - [ 2007.10.28 01:28 ]
    Той у дзеркалі
    На світ нарікати і битись у груди -
    невдячна, воістину крихітна справа.
    Отой, хто у дзеркалі - погляд маруди,
    думок птахівник, що виловлює ґави.

    Вдивляюсь уважно - он правда всезряча,
    то отче обличчя, проникливість світу.
    Очима блукаю, полюю на вдачу,
    приглядуюсь - осінь оплакує літо.

    Впускаючи світло, вітаюся з Богом.
    Вбираючи звуки, наповнюю слово.
    Долають уста безголосся пороги -
    із них, мов крізь лід, прорізається мова.

    Хід вилиць зласкавлює щира усмішка,
    двійник мій сьогодні не йде на відвертість.
    А голос вмира, як прикутий до ліжка,
    та слово, мов птах обезкрилений, мертвий.

    27 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (7)


  35. Гі Агнеса Бо - [ 2007.10.27 11:17 ]
    о хиппи
    Нам нашли занятие
    Но на всех не хватило ружей
    Мы шли в атаку голяком
    Смеясь и смахивая на богов
    И не заметили своих врагов.



    Рейтинги: Народний 5.13 (5.09) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  36. Гі Агнеса Бо - [ 2007.10.27 11:17 ]
    пришла в гости
    Демоническое начало
    Синий лес
    На большой скорости
    Пролетаешь
    Он втекает в глотку
    Звенит по коже
    Бьёт по костям
    Разрушает тело
    Даже не пугает
    И вот стесняясь улыбаясь
    Снимаю шляпу
    Робко прохожу
    «А-а можно?»
    «…заходи» -
    ответят мне полуззевком.
    И падаю в змеиные глаза
    И улетаю.


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  37. Гі Агнеса Бо - [ 2007.10.27 11:56 ]
    Війна батьків
    Війна батьків дітьми обідає
    І на ніч сіткою вкривається
    Старих протоптаних і скислих споминів
    На ранок з тої сітки
    Виповзти не годна
    Стара нездара
    Бавиться словами
    Що вона добра бажає
    І поглинає гнилим ротом
    Ще шматок
    Дитячої погідної свободи
    - А йди
    І цур тобі і пек, -
    Малі кричали
    Іграшковим луком
    Стрілили їй в око
    Тай побігли.
    Тепер в нас мир
    Хоча вже осінь
    А зимою
    Тим більш розстелиться
    Бо вільного
    Багато
    Місця стало.


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  38. Василь Симоненко - [ 2007.10.26 21:18 ]
    ***
    Гей, нові Колумби й Магеллани,
    Напнемо вітрила наших мрій!
    Кличуть нас у мандри океани,
    Бухту спокою облизує прибій.

    Хто сказав, що все уже відкрито?
    Нащо ж ми народжені тоді?
    Як нам помістити у корито
    Наші сподіваная молоді?

    Кораблі! Шикуйтесь до походу!
    Мрійництво! Жаго моя! Живи!
    В океані рідного народу
    Відкривай духовні острови!

    Геть із мулу якорі іржаві —
    Нидіє на якорі душа!..
    Б’ються груди об вітри тужаві,
    Каравела в мандри вируша.

    Жоден вітер сонця не остудить,
    Півень землю всю не розгребе!
    Україно! Доки жити буду,
    Доти відкриватиму тебе.

    Мріяти й шукати, доки жити,
    Шкварити байдужість на вогні!..
    А якщо відкрию вже відкрите,
    Друзі! Ви підкажете мені...

    15.10.1962


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.73) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Прокоментувати:


  39. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.26 20:07 ]
    Калина

    Зашарілася калина
    На морозі біля тину,
    Шепотить до горобини:
    - Є у мене вітаміни...

    Та до неї посміхнулась,
    Наче сяйвом огорнулась:
    - Маєш рацію. До речі,
    Треба знати це малечі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  40. Любов Дніпрова - [ 2007.10.26 20:40 ]
    Міліонерів люблю за їхні щирі душі
    Вдячна Вам за нічні телефонні дзвінки,
    за доставлену тепленьку піццу,
    за цілунки п"янкі, веснянії дощі,
    за польоти в Тайланд й на Гаваї.
    Вдячна Вам за рахунок у банку,
    за Хонду "АКОРД", за шузи від "Армані".
    (вони тиснуть мені, але, сволочі, гарні)

    Я Вас щиро люблю!
    Вас люблю як людину!
    Але, бачте, життя є смугасте...
    Зараз тут, завтра там,
    адже я молода та і маю рахунок у банку.
    Мабуть, треба іти.
    Не сумуйте, не пийте занадто.
    І мені не дзвоніть, бо, гадаю, не варто.
    Наостанок лише попрошу:
    оплатіть ще мені психіатра


    Рейтинги: Народний 5 (4.94) | "Майстерень" 5 (4.5)
    Коментарі: (4)


  41. Нестор Мудрий - [ 2007.10.26 19:17 ]
    А РОКИ ІДУТЬ...
    * * *
    Два роки Революцiї, Майдану...
    А овочі знов змінюють личини:
    Торік оранжевіли баклажани,
    Зате тепер синіють апельсини!
    Листопад 2006


    * * *
    Три роки вже перевороту скоро...
    Пани, "б'ючись", "рішають то да ето",
    Хамелеони - наче світлофори,
    А в сім'ях мужиків тріщать бюджети.
    Жовтень 2007

    ***
    СпецПутчу ЦРУ уже чотири роки.
    "Месіїному" виду ані стиду.
    У світі криза, а його морока -
    Лиш пам'ятники жертвам "геноциду".
    Листопад 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.12) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Коментарі: (9)


  42. Олександр Некрот - [ 2007.10.26 18:09 ]
    ПОРАДИ «ПСИХ-ОЛУХА» ПАНІ
    Осінь. По вінця налити і випити…
    Бо дозволяють здоров’я й конфесія.
    Потім - комусь би в жилетку похлипати,
    Бо загострилась у пані депресія.

    Вилити нІкому тугу страшнючую?
    Подруги давні також у прострації?
    Чи повважали Вас надто липучою,
    Вдатною тільки на маніпуляції?

    Видно, втомились жилетки Вам вірити,
    Вічно сприймати сердешною жертвою.
    Певне, вже й годі тих подруг вампірити,
    Бути в журбі та нещасності впертою.

    Вирийте з шафи кофтинку, що радує,
    Дозу прийміть вітамінів і магнію,
    Виведіть усміх на губках помадою
    І застосуйте підіть свою магію!

    Не переграйте з «відвички» лиш, панечко.
    Це Вам така терапія легесенька,
    Щоб заглядали якрідше у скляночку:
    Ох некрасивенька Ви, як п’янесенька!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.11) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (10)


  43. Юрій Лазірко - [ 2007.10.26 17:51 ]
    Вечеря
    Із грудочки серця по дрібочці стуку -
    роздати на пам`ять душі насолоду.
    Налити по чаші нестерпну розлуку,
    і хліб шматувати... Мов камінь у воду

    так падає радість, так сонце заходить.
    Важкий поцілунок, ще важчий за зраду.
    За вас біль та муки добротно зародять,
    у жменю зіб`ються жалі та упадок.

    Умий свої руки й обличчя, катівне -
    бо хто, як не ти, годуватимеш стогін.
    Та хто, як не матір, розділить поривно
    наруги, падіння і кинеться в ноги.

    26 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (11)


  44. Ганна Осадко - [ 2007.10.26 16:23 ]
    А життя назагал прекрасне...
    …А життя назагал прекрасне…
    Осінь листям вродила рясно,
    дикі гуси в ставку – як ряска,
    але ряски уже нема.
    Є вода – сірувато-біла –
    то тумани її покрили,
    і зітхнути воді несила,
    бо стискає її зима.
    Мерзнуть руки синюшні в мене,
    тисне шию кашне зелене,
    от би вирватись з цього тіла –
    і зависнути, наче йог!
    Літаком він увись злітає:
    “Все на світі, Ганнусю, майя!”
    – Знаю, йоже! Ні, йогу, знаю…
    Як і знаю, що добрий Бог
    не залишить – бо що ж лишати?
    Скоро стисне мене в лещатах
    цього світу, цієї хати –
    як комашку у бурштині…
    Ти, що в серці, та поза тілом,
    станеш білим під снігом білим,
    і півподихом – так несміло –
    про Любов промовчиш мені…
    Бо слова – то вода і вітер…
    Так чекати і так любити –
    як вночі під дощем летіти!
    От химера! – і слів катма…
    …Є вода. Є будинків зграя.
    Гуси є – ой, нема! – відлітають…
    Знаєш, друже? Звичайно, знаю…
    І у горлі дере…Зима…


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (11)


  45. Тетяна Питак - [ 2007.10.26 14:47 ]
    Прости
    Я одинок .
    Я без судьбы.
    Я тень в твоих глазах.
    Я звук на твоих губах.
    Я ничто… уж извини.
    Мне прощения не надо.
    Ты не смей меня прощать.
    За такое не прощают.
    Ты извини за грубость,
    Ты извини за ложь.
    Я лишь хотел помочь.
    Я знаю, был с тобой жесток.
    Влез в сердце я твое
    Покой нарушив…
    Ты извини…
    Я был не прав, я признаю.
    Ты прости меня,
    За то, что не был рядом.


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Коментарі: (2)


  46. Сан Чейзер - [ 2007.10.26 14:39 ]
    * * *
    Мені смішно
    дивитись,
    як країна загине
    Так потішно
    журитись
    з непутящого сина
    Бузуспішно
    молитись
    про щасливий випадок
    Але грішно
    коритись,
    що отримали спадок
    Слід поспішно
    миритись,
    рятуватись з напасті
    Щоб успішно
    зцілитись,
    і купатися в щасті
    16.09.07


    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (7)


  47. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.26 14:56 ]
    Пізня осінь
    Осінь шаркає по листі,
    Капці в неї з моху,
    Окуляри тре імлисті,
    Запітніли трохи.

    Має двері відчиняти
    Зимоньці, малята.
    Прийде та хазяйнувати,
    Осінь ляже спати.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  48. Ірина Заверуха - [ 2007.10.26 14:17 ]
    Хижі
    Ти згодуєш рибам мене
    Не через любов до тварин
    І не задля беззвучної скороминучої вдячности
    Просто коли ти один
    Ти не маєш обачності
    І кидаєш куски живого м’яса піраньям

    Ти думаєш, хто стане черговим покупцем
    Твоєї душі вже завтра
    Зважуєш всі за і проти
    І знову проти
    Тому що за – це м'яко
    За – занадно близько до згоди
    Невже і обручку на пальці тонкі нареченої
    Ти також натягнеш зі словом „ні”?
    Нестимеш її на руках проти вітру...

    Маєш над чим помислити
    Поки твої риби сплять
    І не просять чергової порції мого тіла...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Коментарі: (4)


  49. Олег Левченко - [ 2007.10.26 13:23 ]
    СКОРОМОВКИ-3
    ** Як тільки кіт закриє ротик,
    так на город тікає кротик.
    Як на город крадеться котик –
    перестає крутитись кротик.

    ** У клуні молоком кормить
    карколомний клоун клонів.

    ** У клуні клондайки –
    клоуна лякайка.

    ** Кирпатий краб з картатих карт
    зробив вітряк петард.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  50. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.26 12:03 ]
    Казкова нiч - чотиривiрш


    Небо зорями рясніє,
    Гасне світло по хатах...
    Ніч казки в дрімоту сіє,
    Щоб посходили у снах.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1673   1674   1675   1676   1677   1678   1679   1680   1681   ...   1829