ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:42 ]
    Силуети
    Перлина справжня виростає
    У наших вчених на очах,
    І хоч недовго вона сяє,
    Зате сліпуче, мов зоря.

    Оті бездонні темні очі
    Забудуться лише тоді,
    Як сонце згаснути захоче,
    А хмари упадуть із гір.

    Силуети всіх початків
    Зародилися в тобі,
    Але обриси неясні
    З часом робляться чіткі.

    Силуети дивних чарів
    В трепеті прощальних днів,
    Як і промені стожарів,
    Усвідомлюєш без слів.

    Розлука не буває довга,
    Коли любов живе в серцях,
    Коли перлина загадкова
    Запалює вогонь в очах.



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  2. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:17 ]
    Ніч
    Не треба слів –
    в мовчанні перли,
    Не треба снів
    і сновидінь.
    Слова твої
    кохання стерли,
    А сни страшні –
    клич поколінь.
    Не треба суму
    в хвилі щастя,
    Не варто сонцю
    в дні журби
    Сліпити очі
    ті прекрасні,
    Що бачать більше,
    ніж завжди.


    В будинках міста
    старовинних
    Почути можна
    тихий клич,
    Коли годинник
    б’є години
    Дванадцять раз –
    у темну ніч.
    Там темні тіні
    пролітають,
    А грім мовчання
    як живий.
    Та всі картини
    завмирають
    Від трьох лиш
    заповітних слів.


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  3. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:52 ]
    Натхненна
    Стоїть вона у золоті, висока і струнка,
    Багатством всипана, як тая Клеопатра,
    Ти, осінню золочена, березо молода,
    Сама не знаєш ще ціни свого багатства.

    Твій білий стовбур ніжний, наче квітка,
    Розкішна, пишна, купана росою,
    На нім барвисто грають самоцвіти,
    Навколо все милується тобою.

    Березо молода, яка ж ти загадкова,
    Твою красу словами не сказати!
    Земна принцеса, справжня, не казкова,
    Існуєш ти. щоб землю прикрашати.

    Ось дмухнув вітер – і ти затремтіла,
    І сколихнулась тихо твоя тінь…
    Напевно, ти злетіти захотіла
    В блакитне небо, синю височінь.

    Стоїть берізонька, повітряно-прекрасна,
    У золоті стоїть, у самоцвітах,
    Не знаючи ціни свого багатства,
    Вона чекає сонячного літа…



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (1)


  4. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:24 ]
    Літо на вулиці
    Літо настало в душі і на вулиці,
    радіє життю хтось, а хтось тільки журиться.
    Так класно, прикольно, спекотно і жарко,
    я тану тут вся, як та шоколадка…
    І хочу на море, на пляж чи на берег
    якоїсь калюжі – потрібна перерва.
    Перерва в навчанні, в житті і коханні
    і лиш посвятитись у власні бажання.

    Життю хтось радіє, когось мучать сумніви,
    але все О’к, адже літо на вулиці!







    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  5. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:41 ]
    * * *
    Я дивлюся в її
    підведені очі,
    нафарбовані губки
    щось ніжно шепочуть…

    Хвилясте волосся
    блискуче від гелю,
    а нігті – несправжні,
    всі в лаку і клею.

    Цілую у щічку
    під тим шаром пудри
    і тут відчуваю –
    мене зараз знудить…



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  6. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:12 ]
    * * *
    Ромашки, хризантеми,
    як промені стожар,
    Зібралися у тебе
    В букеті дивних чар.

    Кому ж бо піднесеш ти
    Цей незвичайний дар –
    Ромашки й хризантеми
    В букеті дивних чар…




    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  7. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:47 ]
    Серце
    «Так!» - кричало його серце
    «Ні!» - це насміхався розум,
    але син його був мертвий
    і не міг змінити долю.
    Серце з горя розривалось,
    світ хитався під ногами,
    болісно душа вмирала
    від нестерпного страждання.
    «Він твій син» - вона сказала.
    В першу мить він не повірив,
    але серце озивалось
    «Як ти міг не розуміти???»
    Він пішов із цього світу,
    вже нічого не лишалось,
    бо закінчилось повітря,
    серце з горя розірвалось.



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  8. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:18 ]
    Око реальності
    Хтось прикидається,
    що робить все правильно,
    Хоча це не так.
    Хтось вірить йому,
    Вірить реальності
    (суцільна брехня)
    Чиясь душа темна,
    як ніч,
    неприступна, як полум’я:
    те, що блищить
    не завжди є золотом.
    Хтось прикидається,
    хтось обпікається –
    правда життя, але я
    вірю єдиному
    оку реальності –
    власна душа
    моя.



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.2) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Прокоментувати:


  9. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:48 ]
    So black eyes
    So black eyes…
    They aren’t reflecting anything
    but they are so embarrassing
    you cannot stand that sight
    it’s hard to see at night.

    So black eyes…
    They cannot be enamouring,
    but fanciful and flattering
    just shadows to deify
    but never worth to die.

    So black eyes…
    Are reason for delirium,
    becoming numb and serious
    and readiness to die
    without asking why.



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (1)


  10. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:11 ]
    * * *
    Heaven’s bending
    to tell him my love,
    sorrow’s ending,
    but I say goodbye.

    Goodbye, I’m sorry,
    everything great
    please, just don’t worry,
    but I still fade.

    I’m fading slowly –
    too slow to see.
    It’s still unnoticed
    that you love me.

    I’m sorry, darling
    to say goodbye,
    but I’m not finding
    the proper love.


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  11. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:22 ]
    Меланхолія
    Настала осінь, і стожари
    поблякли і втекли за хмари,
    туман прийшов і залишився.
    Напевно, тут він оселився.

    Настала осінь. Буки, клени
    вже стали не такі зелені,
    і хоч їм до лиця багряне,
    вони сумують – сонце тане

    і не дає воно тепла вже,
    немов образилось назавжди.
    І прохолодою війнуло,
    і серце вмить її відчуло.

    Настала осінь непомітно,
    а літо утекло безслідно,
    але в моїй душі стожари
    ніколи не зайдуть за хмари.


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  12. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:58 ]
    Вільне серце
    Вільне серце кричить «Відпусти!»,
    бо не хоче томитись в неволі
    сірих буднів, у довгій сваволі…
    Воно рветься й кричить «Відпусти!»

    Вільне серце лежить на землі,
    бо прикуте воно ланцюгами,
    ланцюги його скрізь обмотали,
    не пускають, жорстокі і злі…

    Чи розірве воно їх колись,
    чи здобуде все те, що жадає?
    Але зараз лиш рветься й благає
    «Відпусти! Відпусти! Відпусти!»


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  13. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:32 ]
    Чарнегія

    На сонці є плями, в пам’яті – провали,
    чорні діри в озоні і зло без кордонів,
    нема ідеального, лиш небо і квіти,
    є чорна енергія білого світу.

    З’являється проблиск у темному просторі,
    кидайся туди, як метелик до вогника –
    це ж шанс розірвати це замкнуте коло
    і вирватись врешті на бажану волю.
    Метелик летів на привабливе світло,
    манило його, як замерзлого літо,
    для того є ціль – щоб до неї дістатись,
    отримати щось, і його не втрачати.
    Отримавши те, що його так манило,
    лишились від нього обвуглені крила…
    А де ж ясні барви і де чари проблиску,
    де все, за що варто було поборотися?

    На сонці є плями, в пам’яті – провали,
    шукай та не знайдеш свого ідеалу.
    Немає його, а небо і квіти
    поглинула чорна енергія світу.



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  14. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:04 ]
    ЧАРИ СЛОВА
    Поезія і слово –
    це випадковий дар.
    Ти просто підсвідомо
    цей відчуваєш чар.

    Ти вимовиш краплинку
    із водоспаду слів –
    і крихітна перлинка
    затріпотить в тобі.

    Вона дощем озветься
    і в серці забринить
    послухай її, сестро –
    вона твоя навік.

    І українська мова
    для тебе й мене – все!
    Її нестримне слово
    життєве й дороге.

    Так, наша мова – серце
    народу і твоє.
    Спілкуйся на ній, сестро,
    воно для б’є!


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  15. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:30 ]
    Тінелла

    Її душа – яскравий промінь,
    для всіх розрадою була,
    минулих мрій легкий відгоиін,
    надія в світле майбуття.

    Її життя – сталевий стержень,
    любов незламна до людей,
    але ніщо не без обмежень –
    незламність тане, сила теж.

    Вона сама була весною,
    надією для безнадій,
    але з невдячністю людською
    не вижила у світі цім.


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  16. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:57 ]
    Пізно
    Жаль, що все прийшло так пізно –
    щастя це, твоя любов…
    Хоч давно я стала інша,
    все повторюється знов.

    Я так гаряче жадала
    осягнути неземне,
    в очі розпачу сміялась,
    ставлячи на карту все.

    Вперто йшла по краю прірви,
    аби свого досягти,
    знов і знов казала «Вірю,
    що дістанусь до мети».

    А здобувши що хотіла,
    я радіти не змогла,
    бо раптово зрозуміла,
    що не того досягла.

    Це прийшло занадто пізно.
    Знов розчарування, знов…
    І мені вже не потрібна
    ані ласка, ні любов.

    Починаю все спочатку,
    забуваю, що знайшла
    відповіді на питання.
    Далі йду, в нове життя.




    Рейтинги: Народний 4 (4.2) | "Майстерень" 4 (4.5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  17. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:43 ]
    Роса засяяла блиском алмазів
    Роса засяяла блиском алмазів…
    Ожили всі її старі казки.
    Вона полинула не гаючись, відразу
    В давно небачені, загублені світи.

    Запахли квіти – братки чи жоржини,
    Стояв в повітрі ніжний аромат.
    Ніде не було жодної людини,
    Ні міст, ні сіл, ні одиноких хат.

    У небі плили лиш рожеві хмари –
    Таких ніколи не бувало на землі,
    А пагорби верхівками купались
    У ніжній, зітканій із марева імлі.

    Трава стелилась, мов зелене руно,
    М’яка і ніжна, наче оксамит.
    Із неба до землі торкались струни,
    Неначе сплетені з перлистої роси.

    Чи здивувалась дівчина? Звичайно,
    Бо цей незрозумілий, дивний світ
    Був надто свіжий і надто реальний,
    Щоб виявитися одним із її снів.



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  18. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:29 ]
    Гарна ілюзія
    Світле майбутнє, щастя людське
    чекає на тебе – прийди і візьми.

    Ніколи не думай про те, що душа
    відкрита для тебе лише на словах.

    Гладенька дорога і радісні дні
    належать одному, одному тобі.

    Красиве майбутнє без горя й біди
    чекає на тебе – ти тільки візьми.




    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  19. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:00 ]
    Безсонні ночі
    Безсонні ночі кажуть «Хто ти?»
    не знаєш сам, чого живеш,
    і поки не розкриєш очі,
    цього як слід не осягнеш.
    Прокинься врешті рано-зранку,
    коли відступить ніч ота,
    і перші промені світанку
    тебе покличуть до життя.
    Забудь про темряву й тумани,
    про біль, що був, але минув,
    вже загоїлись давні рани,
    ти майже повністю відчув
    дарунки і прихильність долі.
    Залишилось лише одне –
    сказати чорним ночам, хто ти,
    і їхня темрява мине.


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  20. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:16 ]
    Легке повітря
    Крізь серпанок сірих буднів
    Не заглянеш у майбутнє,
    Але знати завжди в змозі,
    По якій ідеш дорозі.

    Над тобою стіни, стеля,
    А чи сонечко веселе,
    Що своїм ясним промінням
    Твоє розвіє нетерпіння.

    Як навколо бачиш стіни,
    По яких скачуть темні тіні,
    То варто відчинити вікна,
    У дім впустити трохи світла.

    Будинки треба прикрашати,
    Оживлювати всі кімнати
    Повітрям, сонячним промінням,
    А не сміттям і павутинням.

    Додому запросити вітер,
    Поставити у вазу квіти
    І віднайти під шаром пилу
    Неторкану життєву силу.

    Струсити з себе всю байдужість,
    Нехай не спить любов і мужність,
    Сміливо йди вперед, в майбутнє –
    Тебе не спинять сірі будні!


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  21. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:46 ]
    Поринають розбурхані думи
    Поринають розбурхані думи униз,
    тонуть у власному океані,
    і це не думки вже, а вихор і вир
    панує в химернім душевному стані.

    Нічого не вдієш – людина жива,
    ілюзіїї теж оживають,
    могутні і ніжні, неначе вода,
    в нестримному тім океані.



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  22. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:03 ]
    * * *
    Завуальований погляд
    і сутінки ночі
    ніколи не скажуть,
    чого ж вона хоче.

    Нестримна течія думок,
    плетиво надій нетлінних
    живе в глибинах неосяжних
    її безмежної душі.

    Велике серце, як планета,
    свідомість – вічний океан,
    її життя немов електрика
    у сірих буднях сірих мас.



    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  23. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:19 ]
    Подарунок від ‘Nirvana’
    Мій любий, ти
    Не бреши мені,
    Розкажи, де ти вчора
    спав.

    Ти знав, що я
    Без тебе одна,
    Але ти мене
    не чекав.

    Ти не згадав,
    Як колись пірнав
    У волосся мого
    водоспад…

    Але вона
    Не краща, ніж я,
    Вона цукор, а я –
    мармелад…


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  24. Оксана Антоненко - [ 2007.06.17 22:36 ]
    ***
    Приймає місто ванну Клеопатри...
    В туманах, наче в молоці, бульвари...
    І шум прибою, і акацій Татри,
    І маяки, мов очі у примари...

    І я...маленька, мов піщинка сіра,
    Стою серед великого безладдя...
    Чекаю..,що проснеться в людях віра,
    І вже не будемо ми Хаосу знаряддям...

    Старезний світ з дитячими очами,
    Він знає все і чує моє серце...
    Ми тихо з ним говоримо ночами -
    Себе він бачить в мені, мов в люстерці...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.07) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Коментарі: (2)


  25. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:35 ]
    Вільною
    Я стану хмаркою і в небо піднімусь,
    до сонця і до вітру засміюсь,
    а потім крапелинкою дощу
    собою рідну землю напою.

    Я стану вітром, що живе між хмар,
    гуляє легко по усіх світах.
    Полину вільною у синю далечінь,
    чи піднімусь у сонця височінь.

    Я стану рибкою і в океан пірну,
    куди побачать очі попливу,
    знайду я мушлю, заховаюсь там,
    нікому віднайти себе не дам.

    Я стану вільною, як вітер чи вода,
    як хмарка, що живе собі сама.
    Забуду про всі почуття земні
    і полечу за покликом душі.


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  26. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:40 ]
    У ПЕЧІ ВОГОНЬ ПАЛАЄ
    У печі вогонь палає,
    весело тріскоче,
    за вікном вже пізній вечір
    очікує ночі.
    Але я не хочу спати,
    я думати буду
    про велику Батьківщину
    вкраїнського люду.
    Ти сплюндрована бувала
    не раз і не двічі…
    Скільки лиха ти зазнала
    від чортів Росії!
    Хоч тепер ти незалежна,
    але ще не вільна,
    знов тебе схопити хоче
    «матушка»-Росія…
    Чом заснула ти, Вкраїно?
    Тобі треба битись,
    бо москаль все лізе й лізе,
    не хоче спинитись.
    Встань-прокинься, Батьківщино,
    ти ж країна грізна,
    бо як він тебе захопить,
    то буде вже пізно!



    Рейтинги: Народний 3 (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (1)


  27. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:25 ]
    ***
    Нарешті відчули ми вітер
    в гарячому подиху літа…
    В очах загорілася іскра,
    і в серці одна – непомітна…




    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  28. Марта Левинська - [ 2007.06.17 22:06 ]
    Випускники
    Години тікають від світу,
    Роки залишають свій слід…
    Колись ми були просто діти,
    Лунав безтурботно наш сміх.

    Садочки цвіли й відцвітали,
    Ставали річками струмки,
    А ми все росли-підростали,
    І ось ми вже випускники.

    Мабуть, нам незвично повірить,
    Що вже через декілька днів
    Ми будем в широкому світі
    Шукати життєвих шляхів.

    Тобі я бажаю відчути
    Весь смак і принади життя,
    Усе, про що мрієш, здобути,
    Щасливо іти в майбуття.


    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  29. Марта Левинська - [ 2007.06.17 21:14 ]
    Чари сміху

    По радісній веселці
    біжать малі краплини,
    і весело на серці
    у кожної людини.

    Жартує сонце ясне
    над різнобарвним світом,
    життя стає прекрасне,
    коли сміються діти.




    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  30. Марта Левинська - [ 2007.06.17 21:19 ]
    Спогади
    Все пролітають дні і ночі,
    Минає тиждень, наче мить…
    І хоч давно не бачать очі,
    Усе ще серденько щемить.

    Минають миті і хвилини,
    Години вслід за ними йдуть,
    Чому ж крізь весь цей час невпинний
    Не можуть спогади заснуть?

    Так сильно хочеться забути
    Ту правду, що колись була,
    З криниць прихованої суті
    Нові черпати почуття.

    Крізь плетиво думок туманних
    Ти бачиш спогади свої,
    Які нестимуть в собі завжди
    Тодішні почуття душі.




    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  31. Марта Левинська - [ 2007.06.17 21:11 ]
    Опівнічна
    Коли заходить сонце,
    З’являється вона…
    Блукає по околицях
    Сама, зовсім сама.

    Сміється дивним сміхом,
    А на очах сльоза,
    Аж поки понад світом
    Не заблищить зоря.

    Тоді вона ридає
    Над містом і людьми,
    І сліз не витирає,
    Що ллються, як струмки.

    Ніхто її не знає,
    Не чує її слів.
    Вона вже не шукає
    Загублених надій.

    Вона не завжди плаче –
    Коли згадає дні
    Свого людського щастя,
    Всміхається тоді.





    Рейтинги: Народний -- (4.2) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  32. Тетяна Питак - [ 2007.06.17 21:14 ]
    Роздуми...
    Чому мовчать твої вуста?
    Чому ти так далеко ?
    Побачити мене не хочеш,
    І навіть оком зазирнуть у мою душу!!!
    Чому жорстокий світ, чому???
    Чому ??? Чому???
    Я не розумію тебе милий!!!
    Що тобою сталось,
    ЩО з тобою мій миленький,
    Що у серці в тебе є,
    Що ти такий жорстокий з моєю душею!!!!
    Світ жорстокий – я це знаю!!!
    Але ти ... ти ... як ти міг, мене, кохану, пхнути у болото,
    Змішати з порохом дрібним,
    Забути все , що було у нас:
    „Ці вічні походи в майбутнє,
    Ці зорі на небі ... і ти,
    Ці вічні страждання до болю,
    Ці вічні сварки щодо волі,
    І наше кохання, яке змучилось співати,
    Співати те чого не має,
    Співає, співає і душу мені розриває,
    Не співай прошу тебе, благаю....!!!
    У моїй душі і так печаль,
    І моторошні крики про спасіння,
    І біль у глибині душі!!!”

    Ніхто не знає, як душа страждає,
    Як вона благає,
    Благає лише одного: Прости мене
    Мій вічний охоронцю,
    Прости мене за проблеми вічні,
    Прости за те, що я така дурепа,
    Прости за те, що не послухалась тебе.
    Пішла проти волі,
    Забула себе,
    Забула обіцянку, що колись тобі дала:
    „Ніколи не забувати про вірність,
    Любов і надію!”
    Це був мій гід, колись, ...давно,
    Який вів мене у майбутнє,
    Але тепер я сама у глушині старої ковдри,
    Сиджу і думаю тепер, як дальше в світі жити!


    Рейтинги: Народний 5 (4.64) | "Майстерень" 5 (4.69)
    Коментарі: (4)


  33. Ірина Кобевко - [ 2007.06.17 13:15 ]
    МІЙ НАСТРІЙ
    Спинись! Прошу, а Час таки летить.
    І непомітно віддаляються події,
    Натомість щось цікаве чи страшне,
    Нові бажання, радощі та мрії.
    Долання височин і крок вперед
    Розчарування, злість часами страх,
    А разом з тим успішність, щирий сміх
    Піднесення в своїх таки очах.
    Байдужість тихо сковує серця
    А лінь пригноблює. Евтерпа утекла.
    Летять години, час кудись спішить.
    А я без Музи дуже самітня.


    Рейтинги: Народний -- (4.41) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  34. Оксана Антоненко - [ 2007.06.17 11:18 ]
    ***
    Я не хочу тобі заважати,
    Завдавать тобі болів сумних,
    Але, милий, я в твоїй хаті,
    Я у тебе - немовби в чужих...

    Я дратую тебе, заважаю
    Відпочити в полудневий час...
    І робить мені що - я не знаю:
    Бачу злість у твоїх очах.

    Хочу я простягнуть тобі руки:
    Поможи!, підкажи!, захисти!!!...
    А натомість моєї муки
    Зрозуміти не хочеш ти...

    Ти замкнувся в своєму світі
    І нікого туди не пустиш.
    Мої сльози, мов роси з віття,
    І в душі залишилась пустош...
    ***
    Знаю, час промине і загоїть
    Давній знахар розбиту душу..
    Я не буду уже з тобою...
    Другу книжку писати мушу...


    Рейтинги: Народний 5 (5.07) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Прокоментувати:


  35. Оринка Григоренко - [ 2007.06.17 01:39 ]
    Ода іконі
    Iз образом в думцi, у пам`ятi, в серцi
    Живу все життя i молюсь кожен день
    Творiнню тому, що iконою зветься,
    Що в тайнi явилося з давнiх-давен…

    Мiж хмар протирiч i в канонiв кайданах
    У майстра руках багатiла й цвiла -
    Пролилася кров`ю в Iсусових ранах,
    В язичницьку темряву з свiтлом прийшла.

    Марiiнi очi й обличчя в стражданнi
    На нас споглядають з глибин доброти;
    Iсус зосереджений в вiчнiм чеканнi
    Вiн бачить Голгофу, йому туди йти…

    Краса невимовна, душевна, багата
    Пiдносить у вись, окриляє серця.
    Тут навiть стоiть кат пекельний на чатах
    Й благає: звернiться до Бога Отця!

    У ризах ошатних чи в простiй одежi
    Чекають на нас Миколай, Гавриїл…
    Святпогляд з Карпат чи з готичноi вежi
    Готовий завжди до добра й чудних дiл.

    Погляньмо ж на те, що у Божiм натхненнi
    Створили майстри в загадкових вiках -
    Щоб нiжнi серця нашi в благословеннi
    Горiли, як серце в Марiї руках...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  36. Оринка Григоренко - [ 2007.06.17 01:32 ]
    Про батька... Царство йому Небесне
    Разки намиста з бурштину в дарунок
    ти ніс мені в сімейне наше свято…
    І нагадав відтак твій поцілунок,-
    колись вітав так матінку мій тато.

    Був батько ґречним завше і веселим,-
    нікого не минув, не привітавши.
    В дозвілля пив, бо хто ж не п`є по селах,-
    той, хто падлюка або геть пропащий.

    Не дозоляти лишній раз нікому
    він намагався, - був бо ж балакучим.
    Він достеменно знав, що краще дому
    немає, й поспішав, з роботи йдучи

    у зашкарублих чоботах, по стежці,
    що карколомно вилася в болоті.
    Йшов із піснями в люблячому серці,
    в картатій, вицвівшій з часом сорочці.

    Й прочинена кватирка, мов негайно,
    зі скрипом кликала його до хати.
    Й не маючи під вечір справ нагальних,
    Вже батька виглядала моя мати.

    А як діждалась – швидко накривала
    на стіл, аби не охолола страва.
    Наказувала мити руки й звала
    до бульби з м`ясом всю нашу ораву.
    . . .
    Не завжди мовчки їв вечерю тато,-
    натомість злився і махав руками,-
    то так було як випив забагато.
    Наріжним каменем у сварках мами

    було оте його пащекування
    під хмелем. Батько спроби недолугі
    робив миритись,– до самого рання…
    А не виходило, то спроби другі

    йшли в дію: ниці марних звинувачень
    разки, що сипались у докір мамі…
    Пересічний фінал із сліз-пробачень
    був післяплатою в сімейній драмі…
    . . .
    І все дитинство поспіль ми із братом
    любили маму, поважали тата
    і не боялись сварок, хоч багато
    було їх. Позаяк в сім`ї розбрату

    не мали справжнього. Ми знали певно,
    що ремствувати й плакати не варт,
    бо шлях сім`ї до зір лежить крізь терни
    і крізь чарунки злободенних ґрат.
    . . .
    Разки намиста з бурштину в дарунок
    ти ніс мені в одне з сімейних свят…
    І я зламала злості обладунок,
    й слова образ жбурнула в задній ряд…


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  37. Оринка Григоренко - [ 2007.06.17 01:32 ]
    Була весна
    Була весна весела, щедра, мила...
    Леся Українка
    Була весна... І вгрузло у болото
    все місто,- люди, коні і візки...
    Плюючись, поспішали на роботу
    чуть зім`яті недоспані дядьки...

    Вона стояла вранці у віконці
    розпатлана і гола, як весна,-
    Горнятко чаю сьорбала на донці
    була самотня й зовсім не смурна..

    Так одиноко тішилася щастям,
    що вже прийшов кінець недозимі,
    що сліпить сонце очі ..й ось-ось здасться
    на милість сонцю зір, і у пітьмі

    розтануть очі колами барвкими,
    і груди вхоплять повний свіжий вдих,
    і зазвучать тонами нетривкими
    пташиний спів ..й акорди дум сумних:

    згадається стара ламка калина,
    що ревно зсохлі грона берегла
    всю зиму.. І червоним сиротинням
    висять вони тепер, бо не змогла

    їх здзьобати та зграя горобиння,
    що весело щебече на гіллі..
    Нанизанки кривавого камінння
    на пташому весільному столі...

    Позбулась так прикрас останніх милих
    стара калина.. Та прихід весни
    давав надію.. І вливала сили
    земля в тіла, що вмерли восени..

    І тіло грілось, і від соків мліло,
    оголене на радість промінцям,
    і в нього сонце входило несміло,
    і ковзав сонцезайчик там і сям...

    Чи зацвіте вона ще раз цьогоріч..?
    Чи то вже їй останніх стиглих грон
    судилось відректись на радість зборищ
    веселих гороб`ятства і ворон..?


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  38. Оринка Григоренко - [ 2007.06.17 01:56 ]
    Стрітень
    Зима ніяк не кориться весні...
    Не хоче люта впасти на коліна:
    Морозом вкутує весняні дні -
    То заметіллю у поля полине,

    То льодом обійме кусок землі,
    Притрусить снігом по брудних калюжах,
    Не дасть ожити бруньці на гіллі, -
    Чаклунка біла ще достоту дужа.

    Вона так довго сіяла красу:
    Узором білим вкрила синю річку,
    Вплітала срібло у степів косу,
    Закутувала в віск тополі свічку,

    Сплела накидки пустунам-вітрам,
    У небо кинула густу мережку,
    Снігуроньку наповнила життям,
    Новому рокові втоптала стежку,

    Крижинки ніжно-сніжні роздала
    Усім красуням-гілочкам для втіхи,
    Долини в білі шуби зодягла,
    Розвісила бурульки попід стріхи…

    Зима-білявка безліч срібних шат
    Так щедро світові подарувала -
    Аж тут грайливо, кроками невлад
    Весна-пустунка в поле прискакала:

    Галопом на гарячому коні,
    Згубивши в калабанях всі підкови, -
    Стоптала геть мережки крижані,
    Скропила теплим дощиком обнови,

    Розлила повінь, граючись в ріці,
    Дерева напоїла теплим соком,
    Шпака принесла на брудній руці,
    Розбила землю, не змигнувши й оком!

    Тепер зима кляне все довший день,
    Міцним морозом ще війне ночами…
    Та вже під відгомін дзвінких пісень
    Весна до сонця припада устами.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  39. Оринка Григоренко - [ 2007.06.17 01:55 ]
    ПАМ'ЯТКА
    Дерева цвіли: перші пуп`янки, перші листочки..
    Фіалки, що зсохли не в вазах, а на пустирях..
    Капличка, де Павлік Морозов стояв на горбочку
    колись... Парк купався в нестримних пташиних піснях..

    Весна була тиха і мила, й така поетична…
    Аж молота гупання вчулося раптом смутне,—
    майстри руйнували будинок... Старий... Історичний...
    Так гуркотом в серці відбилось,— невже не мине

    і наше містечко зла доленька Києва й Львова,—
    де легко купити контрфорси, балкон або дах;
    де стіни будинків старих в мить блищать кольорово,
    як тільки потраплять у власність приватну... В віках

    лишається їх неприступність і сірість столітня,
    бо нині "не в моді"... Тепер ядовитих тонів
    прийшло панування,— тож геть давнину непривітну!
    Успішній торгівлі зашкодить помпезність віків.

    І на реставрацію жоден понести витрати
    не згоден, бо незаперечний дизайнерський смак
    він має. Щодня каталог европейський гортати
    він може. Всі ж прагнуть Европи,— то зробить відтак

    він рідному місту Европу свою, неповторну,
    й хай тішиться місто, що ближче воно до мети.
    Геть арки, завкруглені вікна, ліпнину потворну!
    Ура склопакетам, пластмасі і формам простим!

    Так каже Европа..?! Так Захід величний нам мовить..?!
    Хіба ж воно так..? О, прислухайтесь, люди, той звук
    відлуння лиш цивілізацій! Що скривлено ловить
    його наш приймач, котрий змушує нас власних рук

    прикласти до саморуйнації, й власних шедеврів
    до прикрого знищення. Наче в глухий телефон
    ми граємо з Заходом. Ми подаємось на жебри
    за несмаком ницим в краї, де багатий барон

    ніколи не знищить у власності древній будинок,—
    бо ним він гордиться, і кожний старий камінець
    плекає... Старе відновити, підняти з руїни,—
    то чи не найбільший життю рукотворний вінець!

    А що ж тоді ми..? Що постане за нами..? Той несмак,
    що очі пече й перетворює в камінь серця..?!
    Бездарність політиків, ігор з грошима нечесних
    прямий результат? Очевидна неправда, кінця

    котрій й за горами не знайдеш? Обдурені долі,
    апатія, лінь, тиха злість, безнадії кліщі...
    Прокиньмося, люди, коли ж ми запрагнемо волі?
    Лиш в нас є свобода. Всередині. В нашій душі.

    У власній енергії внутрішнього пожадання
    до волі. До втечі від несмаку згиджених лап.
    Борімось! Гуртуймось! Всі сили від серця й бажання
    берімо! Бо тільки за нами наступний етап

    історії стане реальним.. Ми ще не програли.
    Нам ще б побороти у бійні самих же себе!
    Історії ми є творці, а не творчі вандали.
    Щоб нас поважали нащадки — любімо себе..


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  40. х Лисиця - [ 2007.06.16 23:15 ]
    Никогда !
    Смотри на мои слезы.
    Приятно? Разве нет?
    Забили нас как гвозди
    И стенка на обед.
    Наелся? Неужели?
    И я давно сыта,
    Слезаю с колыбели.
    Мне трудно? – Никогда!


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  41. Оксана Антоненко - [ 2007.06.16 22:57 ]
    ***
    Притулився, припав, пригорнувся
    До залитого слізьми вікна
    Лист кленовий, і янгол здригнувся -
    Вирувала навкруг САМОТА...

    У танкУ тому усмішки танули,
    Лютували, мов вир, почуття,
    А по шибці текли сльози янголів,
    І сміялась над щастям сльота...

    О мій янголе, мій хоронителю,
    Осушила я сльози давно.
    За минулим уже не тужитиму -
    Я налию нове вино...

    В перехресті доріг розкуйовджених
    Я на щастя вогонь розкладу.
    Спалю в ньому думки всі облудливі,
    Собі долю нову напишу...

    Притулився, припав, пригорнувся
    До залитого сонцем вікна
    Лист кленовий, і янгол всміхнувся -
    Щезла в полум`ї САМОТА...


    Рейтинги: Народний 5 (5.07) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Коментарі: (3)


  42. Уляна Явна - [ 2007.06.16 21:43 ]
    залюблена в папір
    цикл "жіночі портрети"
    Книжки – товсті фоліанти чужої мудрості,
    Вони розмотували для тебе намагнічену
    Стрічку незримого захоплення життям.
    Щовечора ти розгортала їх одну за одною,
    Щодень писала і шукала, вимагала досвіду
    У обривках паперу, що посіріють з часом.

    У двадцять з презирством:
    Для чого музика і пустотливі вечори танців,
    Для чого синьоока любов сусідки маньки-ганьки
    (хоча і в тебе здригалося серце, дурила себе).

    У двадцять з гаком, ближче до тридцяти:
    Дратують на сусіднім балконі кожночасні
    Пелюшки, лякливі очі з дитячих візочків,
    Чобітки у когось нові, та в тебе ще є ті,
    Купила мама, коли дірка з’явилась на старому,
    Вона хоче внуків, а ти кинулась в нову науку.

    За тридцять:
    Вечір самотністю нудить, перемикаєш канали,
    Класики більше не найліпші чоловіки.
    Щось стукає в грудях,
    Щось ниє внизу живота.
    Думаєш досі, що надто розумна.

    За сорок:
    Сьогодні завела собаку,
    Останній вазон замерз на балконі.
    Вже не надто розумна,
    Вже надто дурна.

    Незаперечна істина – щастя найбільше
    В любові.


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (3)


  43. Юлія Гордійчук - [ 2007.06.16 15:34 ]
    ***(Личное)
    ...А оставшись совсем одна,
    Иногда я плачусь Тебе,
    Что так безнадежен путь мой
    И страх! - поводырь во мгле;
    Что опротивела тупость,
    Что давит фальшивый нимб;
    Что так безсмысленно стоек
    Придуманный мной пилигрим;
    Безлики, безглазы, жалки
    И я, и безцветный мой миф;
    Что из ничтожности в безвесть
    Течет одурманенный Стикс;
    Что глухо сползает в бездну
    Эхо слабых моих шагов,
    Что понаразвешана бездарь
    На крестах бесконечных голгоф...
    Заплакать, сбежать бы, сдаться,
    В трясину б из сытой лжи!
    Ты гладишь меня по крыльям:
    "Не веришь? Слаба? Не пиши..."


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  44. Катерина Івченко - [ 2007.06.16 14:21 ]
    * * *
    я боюся ночей -
    від думок я не можу сховатись
    не заплющить очей -
    тих що дивляться вглиб і в пітьму
    там надії мої
    що не встиг ти іще поховати
    мої мрії
    які ще не кинув довічно в тюрму

    я мовчу -
    заважкі всі слова... і знамена
    не тримає рука
    бо війна вже без шансів і назв
    тільки тиша навколо
    і думки літають шалено...
    ще відбути сьогодні
    а завтра вже буде без нас


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (3)


  45. х Лисиця - [ 2007.06.16 12:44 ]
    Русская рулетка
    Стреляй! Убей!
    Давно пора все кончить
    Задень меня за все, что только сможешь.

    Пей кровь! До дна!
    Подбрось в руке монетку
    Жить? Умереть? Как в русскую рулетку.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  46. Оксана Антоненко - [ 2007.06.16 10:02 ]
    ***
    За синіми морями,
    За сивими горами
    Живе моя надія
    ....зневірена в собі...

    Вернись до мене, мріє,
    Врятуй, Свята Маріє,
    Зорю моєї віри
    На грішній цій землі...


    Рейтинги: Народний 5 (5.07) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Прокоментувати:


  47. Валя Лазірко - [ 2007.06.16 01:46 ]
    Згублені Mріі
    Куди ж моі мріі поділися?
    Згубилися десь у журбі...
    Циганськими на-пів романсами
    Співаю я ніжно тобі:
    Були моі мріі яскравими,
    Як зорі на небесах,
    Та впали тяжкими краплинами,
    Розсипалися по пісках...
    І всі будуть радо сміятися,
    Аж сльози стираючи з вій.
    І ти будеш там ховатися,
    Кохаючи інших мрій.
    Піду я по світу шукати
    Ті мріі моі зоряні,
    І раптом колись між хмаринами,
    Засвітяться знову вони.
    І може я буду щасливою,
    Й коханою як уві сні.
    А поки що ви гуляєте,
    Розгублені десь навесні..


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 4
    Коментарі: (7)


  48. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.16 01:38 ]
    ***
    Сьогодні світ кипить аж у подіях,
    Мене нічого щось не потрясло...
    І раптом – телефон, й неначе в мріях
    Твоє далеке й лагідне «Ало...»
    «Ало...» - говорю радісно і рідно,
    І протираю очі рукавом.
    Так хочеться, щоб було непомітно,
    Що в серці загірчило полином.
    «Я так скучаю...» - чую в телефоні,
    І я стою уже десь на межі...
    Думки гудять, неначе в мікрофоні,
    Й відбитки залишають у душі.
    Сьогодні світ кипить аж у подіях,
    Й мене нічого щось не потрясло,
    Окрім, залишиного у сміливих мріях,
    Твого далекого і доброго «Ало».


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (2)


  49. Володимир Ляшкевич - [ 2007.06.15 23:50 ]
    Львівський блюз (Інтерпретація до «A Whiter Shade Of Pale»)
    Я повертаюся додому.
    Я повертаюся назад,
    туди, де в тишу світанкову
    спадає дзвінно зорепад;
    і краючи вологі кроки
    ходи в розмірене биття
    бруківкою проходять роки
    мого життя, в моє життя.

    Дзвін. //….
    Дзвон. //….
    Вічність зазирає в вікна,
    крізь //….
    сон //…. -
    невгасимий витік світла,
    тане //…
    туман //….
    у груди підземель
    до любих видінь.

    Я повертаюся додому.
    Я повертаюся назад,
    туди, де відпускаю втому
    у перетоки тихих дат,
    де відгортаючи розлуки
    з імли досвітньої пітьми
    мене стрічають любі руки -
    накрапи львівської води.

    Я повертаюся. І знаю,
    що не почую світлих труб,
    давно утраченого раю,
    де зустрічала юність губ.
    Та я вертаюся до тебе,
    прийми, яким вже є, назад -
    у серце втомлене і любе -
    як в зорепад. І в зорепад...

    Дзвін. //….
    Дзвон. //….
    Вічність зазирає в вікна,
    крізь //….
    сон //…. -
    невгасимий витік світла,
    тане //…
    туман //….
    у груди підземель
    до любих видінь.
    Львова. )


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (15) | "* * *"


  50. Оксана Антоненко - [ 2007.06.15 22:49 ]
    ***
    Ми не впіймали тінь щасливих літ,
    А щастя не купити у салонах,
    Лиш на обличчях залишився слід:
    Гіркий від сміху, і від сліз солоний.

    Дозвольте, я у сні з`явлюся Вам
    Сказати: ”Все пройде, і час врятує рани...”,
    Напевне потонулим кораблям
    Листи про це писали капітани.

    Я вам приснюсь, проста до німоти,
    Зруйную нашого буття закони,
    І подарую мрій моїх світи,
    Розлиті у кришталеві флакони.

    Ви зрозумієте, Ваш погляд засія -
    І усміхнетесь тихо, несміливо...
    Осінній дощ – надія золота,
    Очищення нам подарує зливу...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.07) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1703   1704   1705   1706   1707   1708   1709   1710   1711   ...   1829