ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Єрох - [ 2006.12.19 12:12 ]
    Я прилечу до тебе милий
    Я прилечу до тебе милий,
    Блакитним небом в ранній час,
    Коли не буде в тебе сили,
    Чи горе встане поміж нас.

    Коли ти будеш сумувати
    Через непрошену біду
    Я не примушу й мить чекати –
    Поклич мене, і я прийду.

    Поклич мене – я все здолаю
    З тобою разом, милий мій,
    Тому, що я тебе кохаю
    Як не кохав ще світ земний.


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Коментарі: (4)


  2. Олександр Єрох - [ 2006.12.19 12:34 ]
    Ілля
    Вже пшениця золотиться,
    Пахнуть осінню поля,
    Щедра нива аж іскриться
    Де пройшов святий Ілля.
    Тихо йшов святий до річки,
    Де хмаринки в хвилях сплять
    І небес блакитні стрічки
    Між тополями блищать.
    Йшов Ілля і ніс торбину,
    Дощ осінній в ній ще спав,
    Та в лиху таки годину
    Зачепився й ледь не впав.
    Дощ осінній, сонний випав,
    Грім десь поряд загримів
    І тоді святий під липу
    Помолившись Богу сів.
    Дощ упав осінній влітку,
    Грім луною полетів,
    І Іллі новеньку свитку
    Дощ холодний намочив.
    Так здавен тих сивих йдеться,
    Як приходить знов Ілля,
    Осінь золотом всміхнеться
    Й холоднішає вода.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  3. Олександр Єрох - [ 2006.12.19 12:29 ]
    У зелену неділю по траві не ходи
    У зелену неділю по траві не ходи,
    Там русалки та мавки блукають,
    Сушать тілой волосся вони від води
    Та дітей неслухняних хапають.

    Залоскочуть дитину без жалю вони
    І сховають в воді під вербою,
    В хвилях згаснуть яскравого сонця вогні,
    І туман полетить над водою.

    Засумує верба, сльози в хвилі впадуть,
    Теплий вітер сердечну гойдає,
    А русалки в траві білим маревом йдуть,
    Хто побачить - нехай обминає.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  4. Фешак Адріана - [ 2006.12.19 11:22 ]
    констатація
    замість жити, вчилась виживати
    бо поставили мене у такі рамки
    я сміялась й вчилася втрачати
    цукром попсувавши філіжанки
    молитвами попсувавши ночі
    які мали бути для кохання
    таки дійсно, що я в тебе хочу?
    я - одна із "тих", а не остання


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (5) | ""


  5. Олександр Ітешко - [ 2006.12.19 11:29 ]
    Люди зомбі
    Так холодно і пусто
    Самому бути.
    Непотрібним нікому
    Сумно жити.

    Сміятися на жарти
    Знайомих незнайомців.
    Корчити радісне обличчя,
    Заливати болем очі.
    Вдавати що живеш,
    А на справді лиш існуєш.

    І вже якось все одно
    Чи біль чи радість.
    На все у мене є маска.
    Я зомбі,
    Інколи сумний,
    Інколи кумедний.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  6. Ганна Осадко - [ 2006.12.19 10:09 ]
    ***
    Від життя ми хочемо життя
    А від смерті хочемо безсмертя.
    “Баски”

    Ти ж знаєш – ми не помираєм…
    Сухих троянд замовклий щем.
    В дитинстві тішилися Раєм,
    А зараз тішимся дощем.

    Лінивий липень лиже лапи,
    Попереду ще довгі дні…
    …згоріла дірка на канапі…
    …два недокурки на столі…

    І є один коронний козир –
    Як в Книзі Книг – банальний міф –
    Що я раба, а ти – Володар.
    Ти – Соломон. Я – Суламіф.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 0 (5.62)
    Коментарі: (4)


  7. Фешак Адріана - [ 2006.12.19 10:26 ]
    враження від других почуттів
    не перекреслю зморшок на чолі
    і не затру минулого майбутнім
    і я була
    колись в цьому житті
    для когось всім,
    для когось - малосутнім
    не перейду цю річку знову вздовж
    вода від болю...
    аж почервоніла
    і двічі під один й той самий дощ
    я тільки крила й серце намочила
    не замовчу одні і ті ж слова
    вони вже надто наскрізь просверлили
    я постаріла...
    ...я така стара
    я так втомилась...
    волочити крила


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (14) | ""


  8. Маруся Рэй - [ 2006.12.19 09:16 ]
    Арлекін
    Здрастуйте, глядачі,
    Я – Арлекін,
    Я – той, кого Ви
    З усмішкою звете
    Блазнем, жартуном,
    Так, я – сміх, пантомім,
    І все моє життя
    На долоні – дорога.

    Здрастуйте, мешканці,
    Я – пілігрим,
    Я – мандрівник, що заблукав
    У чужі краї.
    Ви дружно смієтеся
    З лахміття мого,
    І вас веселить
    Зла маска моя.

    Здрастуйте, діти,
    Я – страхітливий,
    Я – той, в кого
    Кинуть каменем жорстоко.
    І з цим мені жити
    Вірите, так нелегко,
    Але біль мій спить
    У серці десь глибоко.

    Здрастуйте, глядачі,
    Я – Арлекін,
    Зараз я сміюся,
    Зніму грим – і заплачу.
    Дай бог Вам, глядачі,
    Каплю співчуття,
    Каплю добра
    До Арлекіна нещасного.


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (4.8) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  9. Маруся Рэй - [ 2006.12.19 09:54 ]
    Зникати...
    Скажи, звідки цей біль,
    Що спричиняє серцю смуток,
    Я знаю, ти тепер не мій
    І мені легко прийняти отруту.

    Крізь темноту
    Побачити знову яскраве світло
    Я не зможу,
    І мені не потрібна твоя порада,
    Замовкни, прошу…

    *Хто ж із нас
    Залишився жити, а хто – грати,
    Якщо не ми,
    Значить, ніхто не зможе так
    Зникати…

    Чому так важко залишати
    Свої бажання і надії,
    Я знаю, ти тепер чужий
    І в мене битись немає сили.

    Тільки за що
    Мені потрібен цей злий урок,
    Пізно щось міняти
    І не тремтить вже рука-курок,
    Пробач…

    *Хто ж із нас
    Залишився жити, а хто – грати,
    Якщо не ми,
    Значить, ніхто не зможе так
    Зникати…


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (4.8) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  10. Василь Роман - [ 2006.12.19 09:44 ]
    Суть
    всіх тайн розплавлено печать
    свинцеву
    в відбитках лінії мовчать
    кінцево

    спресовані від тиску літ
    події
    для всіх наступних поколінь
    надії

    історій давнє джерело
    у злитку
    в мягкім металі проросло
    у квітку

    хто пояснити зможе суть
    правдиво
    чому квітки отак ростуть
    як диво

    хто зможе істину знайти
    єдину
    лиш тільки ти кохана ти
    людино

    Грудень, 19, 2006


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (4)


  11. Юрій Лазірко - [ 2006.12.19 01:33 ]
    Перед сном
    Перекур. Цілунок ночі
    Дме ліхтарними губами,
    Паранжою ширм лоскоче,
    Поїда віконні рами.

    Вимикач, свій ніс задерши,
    На кивок чекає пальця.
    Сни змагаються в хто-перший
    Занесе дрімоти жальця.

    Не доношені ідеї,
    Лиш проставлені три крапки...
    На "Останнім дні Помпеї"
    Кіт вмиває свої лапки.

    Не гортається сторінка-
    Вп`яте вже згорає Бруно.
    Не стає близькою стінка -
    Стиснули гітару струни.

    Від пригніченння акордом,
    Покидають звуки пустку.
    І летять думки, мов орди,
    По розтечених галузках.

    Тепло від обійм подушці,
    Другу холод переймає...
    Знов шепочуться на вушко
    Збіг тік-так з Твоїм "Не знаю".

    2 Серпня 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  12. Уляна Явна - [ 2006.12.19 00:29 ]
    різдвяна пташечка
    Я – різдвяна пташечка,
    Я незмінно порхаю,
    Поламаю крилечка,
    Поламаю душеньку...

    Чи ти хочеш,
    щоб і далі писала листи,
    Така незаймана,
    Така неторкана,
    Тобі писала розміреним
    почерком?

    Два ангели з паперу,
    Два ангели у платтячках,
    Розвели рученятами,
    Прощались і не плакали.

    Під святковим деревом,
    в золотій обгортці,
    Я – така незаймана,
    Я – така неторкана,
    Позбувалась ніжності.

    Соромливі янголята...
    Вже різдвяній пташечці,
    З вами не літати...


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (4)


  13. Кока Черкаський - [ 2006.12.18 23:44 ]
    Кінець світу
    Говорять люди,
    Що небавом
    Настане кінець світу.
    Ой !
    Земля здригнеться,
    Вітер, хвилі,
    Цунамі налетять на нас,
    На Сонці плями,
    З неба метеори,
    Нові бацили,
    Спасу нам нема.
    Прийдуть китайці,
    Скуплять наші хати,
    Карпати відберуть і Крим,
    А опісля китайців марсіани
    В нас заберуть
    І шахти, і Кривбас,
    А потім знову з неба метеори,
    Воно красіво, коли в міру,
    А не так,
    Що день і ніч
    Із неба летять камні,
    І зводять нанівець
    Селянський труд.
    І стане українців мало-мало,
    Ну, чоловік із двадцять - двадцять п"ять,
    Ми будемо пливти
    По буйнім морі,
    Акули будуть плисти
    Нам услід,
    І наш благенький човник
    Будуть хвилі
    Кидати вгору-вниз,
    Немов кізяк.
    Зате на щоглі
    Буде тріпотіти
    Блакитно-жовтий прапор
    І тризуб !


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.16) | Самооцінка 5
    Прокоментувати: | "Міжнародний Літературний Клуб"


  14. Кока Черкаський - [ 2006.12.18 23:44 ]
    Окінавський мотив
    А з неба падають і падають дощі,
    А з неба опускається імла,
    А на стіні висить
    Пожована журбою скрипка...
    Чи може бути краща ікебана ?...


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.16) | Самооцінка 5
    Прокоментувати: | "Міжнародний Літературний Клуб"


  15. Кока Черкаський - [ 2006.12.18 23:21 ]
    Сало ?
    Багато хто вважає :
    Їсти сало -
    То є понти дешеві,
    Але ж ні !
    Насправді сало -
    Це смачна й поживна їжа,
    І джерело натхнення
    Для митця !...


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.16) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1) | "Міжнародний Літературний Клуб"


  16. Тарас Кремінь - [ 2006.12.18 23:41 ]
    * * *
    І все завмерло. Наче й не було
    Ні зустрічей, ні давніх поцілунків.
    В якім столітті? У якім кіно?
    Виразка шлунку.
    Тепер над прірвою - сади,
    А ти лишень - з картини Босха.
    Скажи ім’я й недугу відведи.
    Виразка мозку.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (17)


  17. Тарас Кремінь - [ 2006.12.18 23:12 ]
    * * *
    як перекручена печаль
    ота сторінка
    впаде як листя до плеча
    кохана жінка
    вишневі зрубано садки
    так завелося
    печальний голос крізь віки
    й твоє волосся


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.13 (5.38)
    Коментарі: (8)


  18. Віталій Круглов - [ 2006.12.18 21:09 ]
    ***
    Дивна земля , що пройшла моє серце навиліт,
    кулею літа, так швидко, як тільки змогла.
    Я перестану тут жити.
    Зі стрілкою надпис “На вирій” –
    от і усе по мені.
    Згускне ночі смола.

    Пальці трави не хапатимуть вітер за чуба,
    спогади глибоко, аж під корінням верби.
    Ребрами хати уткнулись у всесвіт, де грубо,
    хтось наліпив і ярки, і площини, й горби.

    Тільки ця куля – моє лікування старече,
    вечір приречений бути тепер до кінця.
    Я пересічний, земля наді мною – предтеча
    Сина, який у вітчизні впізнає Отця.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  19. Павло Юрійчук - [ 2006.12.18 18:36 ]
    Коли. Пропащий вірш
    Коли листи приходять дуже рідко
    Коли втрачаєш цноту мозком
    Коли в очах крім крові є ще блиск

    Прощення не буває криком
    Прощення не буває близько
    Коли крім крові є ще блиск

    Ніч як перо невчасне
    День як біль передчасний
    Коли в очах крім крові є ще блиск

    Я закривав хустиною невдалі фарби
    Я накривав хустиною власну пам'ять
    Мені не подобались пророчії сни

    Я витирав пил з забутого хреста
    І підтягував пояс на прогнилому тілі
    Невже, моя доля цього хотіла
    Невже, коли в очах є блиск...






    Рейтинги: Народний 5 (4.91) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Коментарі: (2)


  20. Оксана Лущевська - [ 2006.12.18 17:03 ]
    Хто ми є?
    Чи ти стріла, що випустив стрілець?
    Чи ти лучник, що ту стрілу пускає?
    Моє кохання - пише олівець,
    твоє кохання як роман безкраїй.

    Чи ти свідомість певного життя?
    Чи ти ж бо є свідомого основою,
    що розрушає світ, але натомість
    щось потаємне у душі засновує.

    Чи ти у пастці філософії життя?
    А чи існує та життєва філософія?
    Бо щастя то - напевно, забуття,
    наука вічного, душевна теософія.

    Чи ти цінуєш дні, що мерехтять?
    Чи розкладаєш на "сьогодні-завтра"?
    Години іскрами у небі пролетять
    і димом лишуться як відгорівша ватра.

    Не вартий і осмислення той факт,
    що ми - навіки, ми - оте єдине,
    що наші сльози падають у такт
    росі, якою плаче журавлина.

    Чи ми стрільці пускаємо стрілу?
    Чи ми і є ті дві стріли любові?
    Усе іде в якусь одну імлу,
    лишаються лиш мрії паперові...



    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  21. Оксана Лущевська - [ 2006.12.18 16:09 ]
    самотінсть
    Від неї віяло самотністю,
    від неї пахнуло дощем;
    вона стояла понад небом
    босоніж. Весь життєвий щем,
    складався з певних алгоритмів
    та із навіянних зображень,
    життя скоцюрбилось від зливи
    якихось непотрібних вражень;

    стара циганка відвернулась,
    набивши люльку тютюном,
    не ворожила їй. Сказала,
    що новий місяць за вікном;
    тоді пішла вона босоніж,
    в кишеню заховавши щем.
    Бо що ж кохання? Як від неї
    нестримно пахнуло дощем.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (4)


  22. Сніжана Тимченко - [ 2006.12.18 16:38 ]
    Я ЦІЛУВАТИМУ ТЕБЕ РУКАМИ
    Я цілуватиму тебе руками,
    твої зап"ястя і твої коліна.
    Ти будеш знати:
    розум мертвий,
    його не може бути
    в світі очей і вуст
    напруженого тіла.
    Варто було світло затулити,
    щоби у тіні стрітися
    з оцим видінням:
    затемнене волосся чорнотою,
    і на кінці плеча я притулюся,
    слова казатиму до твоїх пальців...
    Тепер жадаю погубить тебе-
    я хочу твого серця.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.17) | Самооцінка 4
    Коментарі: (11)


  23. Захар Мозок - [ 2006.12.18 15:23 ]
    в лісі
    Тарасові, моєму другові

    повітря морозне, і зорі тремтять,
    і стежка освітлена місяцем.
    втомилися спини і ноги болять,
    але нам не страшно у лісі цим!

    вже ноги свинцеві і в думках туман
    але ми все далі простуємо.
    і слабкість й бесилля - достоту обман
    мету ми свою завоюємо!

    хай сніг, хуртовина, хай злий буревій,
    хай зради, підлота, жорстокості -
    я знаю, о вірний товаришу мій,
    ти мене не лишиш в самотності!

    мій друже, без тебе не зміг би я йти,
    згубивши стежинку миттєво.
    так само без мене пропав би і ти
    у темному лісі життєвім!

    та знаю я - ти не відступиш в борні,
    й ти знаєш, я міцно стоятиму
    життєвим шляхом так крокуємо ми
    так разом ми вік крокуватитмем!


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  24. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.18 15:40 ]
    ***
    сеньйорита креветки збирає
    просолілим пропеченим краєм
    ноги в теплій воді жабуринні
    вуса вчули інстинкти тваринні
    сеньйорита схилилась звабливо
    вже тьмяніє зелена олива
    очерет посміхається в вуса
    тихим плескотом плесом озвуся
    сеньйорита впустила відерце
    кастаньєти озвалися в серці
    свіжий протяг розвіяв задуху
    і креветки тікають щодуху
    сеньориті сподобались вуса
    і сорочки розходиться вузол
    з очерету всміхаються предки
    не втекли від рибалки креветки


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (1)


  25. Олександр Єрох - [ 2006.12.18 12:28 ]
    Вузлики на пам'ть
    Вузлики на пам'ть прадіди в'язали:
    Щоб поважні люди старших поважали,
    Щоб не волочились довго на чужині,
    Справи є важливі і на Україні.
    Сійте добре й щире, багатіймо разом,
    Та вже розберіться з нафтою та газом!
    Покуріть між ділом, поділіться салом,
    А з народом можна вашим капіталом.
    Вийдіть з Мерседесів на поля та ниви,
    Там такі роскішні та густі кропиви.
    Все забур'яніло… жито та пшеницю
    Нам везли з Канади взимку до столиці.
    З Індії нам цукор по шляхах чумацьких
    Цілий рік возили на волах козацьких.
    Ближче не вродило… а на Україні
    Всюди все китайське, хунвенбінське нині.
    Чи своє продали, чи ми все пропили,
    Чи нас обікрали, чи нас обдурили?
    Обіцяють щастя БЮТівці та сині,
    А стоять ще й досі в бур'янах руїни.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  26. Олександр Єрох - [ 2006.12.18 12:14 ]
    Цвіте між вишнями бузок
    – Цвіте між вишнями бузок,
    Йде радісно весна,
    Виходь до мене у садок,
    Голубонько моя.

    – Я б вийшла, милий, та вже ніч
    По стежечці іде,
    Ти місяць, серденько, поклич,
    Щоб бачити тебе.

    Поклич ще й зорі золоті,
    Щоб сяяли в очах,
    І соловейко щоб тоді
    Співав у тих садах.

    – Вже соловейко заспівав,
    Голубонько моя,
    Вже вітер хмари розігнав,
    Щоб сяяла зоря.

    І місяць знову з вишини,
    Всміхнувся, як дитя,
    Виходь до мене у садок,
    Голубонько моя.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  27. Олександр Єрох - [ 2006.12.18 12:03 ]
    Чорне море
    Чорне море, Чорне море,
    В “чайки” хвилі б’ють важкі,
    Сиві гребні на просторі –
    То негоди кунаки.

    Вітер рве козацький прапор,
    Буря кидає човни,
    Вийшли в море погуляти
    Запорізькі козаки!

    Є в них люльки та гармати,
    Порох добрий та сухий,
    Не сидиться їм у хаті,
    Їхнє серце рветься в бій.

    Треба бранців визволяти
    Із турецької біди,
    Краще, браття, погуляти
    Нам у “чайках” по воді.

    Нас давно султан чекає,
    Мед-вино готує нам,
    Буря “чайки” розкидає,
    Що та буря козакам?!



    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  28. Фешак Адріана - [ 2006.12.18 12:23 ]
    леле, діти і про ще щось
    леле, леле
    діти, діти
    пограбовані заводи
    залишається боліти
    і водити хороводи
    по Майдану
    по конюшнях
    леле, леле
    діти, діти
    ми ходили для народу...
    а залишились
    у мушлях
    дорога квартирна плата
    хліб і масло
    леле, діти
    українці....
    не вар*яти
    хватить владі їх
    дурити


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (5) | ""


  29. Костянтин Куліков - [ 2006.12.18 11:47 ]
    Сезон дощу...
    ***
    Сезон дощу. Це зона будь що буде.
    Співає дзвін відпущеної спраги.
    Проміж слонів, жирафів, звідусюди
    До водосховищ сунуть вурдалаки,

    Де кров людей чи навіть антилопи –
    Нема різниці. У гемоглобіні
    До щастя спроба, до віднови спроба...
    Дзвін нависає хмарою і стигне,

    І блискавками ріже що завгодно:
    Людей, слонів, жирафів, вурдалаків,
    І антилоп, і береги, і воду.
    Випалює у сажу... чорних стягів

    Народжується чи вмирає степ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 0 (5.37)
    Коментарі: (2)


  30. Фешак Адріана - [ 2006.12.18 11:55 ]
    ще раз про смерть
    якщо можна я просто піду
    світе тихий
    облиш не вагайся
    відпусти
    я до завтра помру
    поки сонце
    забарвить всі пальці
    я коханців врахую
    усіх
    в заповіті
    розбитого серця
    і в цю мить до самісіньких
    ніг
    проростуть порозбивані
    шкельця
    монотонно сколочений звук
    світе тихий
    облиш не вагайся
    я до завтра можливо помру...
    лише тілу
    залишиться впасти


    Рейтинги: Народний 6 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (5) | "суїцидальні настрої"


  31. Володимир Чернишенко - [ 2006.12.18 09:16 ]
    Прокинуся
    Прокинуся вранці інакшим,
    Не таким, як учора. Та
    Часом буває важче
    Носити ложки до рота,
    Посміхатися через силу,
    Говорити: хто б міг поду..!
    Центр ваги – у крилах,
    Тому я, ймовірно, впаду.

    А потім – на вуха шапку,
    На очі шори, на рота шарф...
    І усі ці літери „ша”
    Вириваються разом з парою,
    Примерзають під носом словами:
    Так чи ні,
    Так чи ні,
    Так чи...
    Ні, занадто важка голова,
    Щоб прокинутись вранці інакшим...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Коментарі: (8)


  32. Мрія Весна - [ 2006.12.18 08:09 ]
    Тепла Крапелька
    (Дует з Юрієм Лазірко)

    Дощі будили в нас життя,
    Воно ж хотіло більше сонця...
    Дрижить криштальне відчуття
    Краплинкою в моїм віконці…

    І лине до твого тепла
    Весни незайманий промінчик...
    По ньому вже вона стекла,
    Домалювавши крапці кінчик.

    І руки вгору потяглись -
    Немов хотіли ткнути в небо...
    Ти нá ніч тихо помолись -
    Бо щастя більшого не треба.
    07.12.06


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.03) | Самооцінка 6
    Коментарі: (10)


  33. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.18 08:10 ]
    ***
    розійшлися вітри-флібустьєри
    небом білі проходять трієри
    розійшлися колготки на стрілки
    і трієри розходяться стрімко
    сеньйорита хова апельсини
    перекинув креветок корзину
    загубились у фалдах базару
    дорога апельсинова пара
    я жбурляю мідяк за креветку
    одягніте її у серветку
    а ти сонце за тиху гітару
    небом білі проходять отари


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (2)


  34. Юрій Кондратюк - [ 2006.12.18 08:43 ]
    Оті кого любив...
    * * *
    Оті кого любив, усі мене покинули,
    І я кричав у світ і навіть голосив
    І залишився сам, з літами сам і з зимами,
    І все здавалося пішло не так, а навскоси.

    Я бився в крихкий лід, провалювався й падав.
    …і спати не давав мені самотній вовк.
    Він вив на самоту, без жалю і без ладу.
    Там зупинився час, а я захрип – замовк.

    Оті, кого любив, не будуть завжди вірними.
    Як гірко пізнавать, що ти один як перст.
    Один поміж людей . Між вікнами і стінами…
    І я пішов від них снігами в сотню верст

    Я залишив усе далеко там в минулому.
    Колись вони прийдуть погрітись – бо ж зима.
    І скажуть: «- Ми прийшли ! кохання повернули ми !
    Усе тут як було !»
    «- Мене лиш там нема…»


    Рейтинги: Народний 6 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09)
    Коментарі: (1)


  35. Юрій Лазірко - [ 2006.12.18 07:38 ]
    Фотоальбом.
    Фотоальбом, мов той гербарій -
    Засушений фрагмент проміння.
    В нім фотографії розп`ялі
    Ждуть пам`ять - їхнє воскресіння.

    Колись з-за ширми в апараті
    Жмурилась пильність однобока.
    Мов оступившись на канаті,
    Вона здригалась всхлипом ока.

    Секунди в палець опір вгнали,
    Чекав на опуск бік монети.
    Щораз монета підкидалась -
    Спинявся подих у планети.

    В момент, збагнувши міру скоку,
    Летіло світло, щоб упасти.
    Воно в`їдалося у фокус,
    Щоб не боятися пропасти.

    І за фотонами, наглухо,
    Закруткою злипались двері.
    І тільки лиш, догнавши вухо,
    Думки знайшли на образ берег.

    Так переживши відзеркалля,
    Мов на дріжжах зросте і ляже
    На кольорове перевалля,
    Де накладають макіяжі.

    Гортається від рук сторінка
    І пам`ять п`є очима світло.
    А світлина - від роду жінка...
    І значить є на це причина.

    11 Серпня 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (3)


  36. Уляна Явна - [ 2006.12.17 23:59 ]
    героди
    Чорт заходить в хату, рогами чіпає одвірка,
    Жид вбігає з криком, торбою б’є по крижах!

    А бабуня сміється тихо, вже регоче дзвінко,
    Бабуню, моя дитинко, не журіться так, що
    Татко не відзивається на жоден ваш клич,
    Він давно вже в хаті-землі, очі склепив,
    Спить під снігом білим, на нашому цвинтарі.

    А героди вертепні, як і при вашім дитинстві
    Кричать при брамі, вбігають в світлицю,
    Хапають пампухи з вишеньками і заводять:
    „Нова радість стала, яка не бувала...”

    Бабусю, так само пахне ялинка, так само!
    Так само смакує кутя!
    Бабусю, заливайтеся сміхом, так само щиро
    Як дитя, без пам’яті, безпам’яття...
    Чи треба пам’яті для щастя?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (8)


  37. Уляна Бодра - [ 2006.12.17 22:25 ]
    * * *
    Я відпустити тебе не маю сили,
    Із серця вирвати гнів бракує волі,
    Та, почекай ще хоть мить, не йди, мій милий,
    Або крокуй від мене тихо, поволі...
    Я дожену, не впаду, скажу, що треба,
    Що ти почути так від мене хочеш,
    Я простягну свої руки аж до неба,
    І диво трапиться, як ти не наврочиш...
    А якщо й так, вселю в наші душі віру,
    Забуду спокій, відмовлюсь від їжі, снів,
    У своїх сварках людям як знати міру,
    Як вчасно вирвати з серця гнів...


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (2)


  38. Сергій Могилко - [ 2006.12.17 18:54 ]
    Ти в мене визвала відразу...
    Ти в мене визвала відразу
    Безмежно-дикий інтерес
    Я пам’ятаю першу фразу:
    «Спустився янгол із небес…"

    Ти в мене визвала відразу
    Крутіж емоцій і думок,
    А потім… згинула, зараза,
    Як тільки справдив перший крок…

    Ти в мене визвала відразу…


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (8)


  39. Наталія Лазука - [ 2006.12.17 16:26 ]
    * * *
    До нього вже ледве ідеш. А він - заміновує доступ.
    Обличчя шукаєш, а бачиш попереду спину.
    Ваш ангел маленький в кімнаті напевне загинув.
    І вам залишився пасаж, в якому до відчаю тоскно.
    Тут ніде вже сісти і так. Чомусь неспокійно і душно.
    Тут всюди примара черствого, як біль, чоловіка,
    Якому гляділа упряжку і зброю піввіку.
    А він убиває любов шизофренічно-бездушно.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  40. Віталій Круглов - [ 2006.12.17 16:20 ]
    ***
    Напередодні впасти у крамолу,
    серед речей, що дихають, як хворі,
    де тільки тінь затисне напівголу
    твій голос, наче зрубаний під корінь.

    Незрозуміло – хто пірнув у грудень,
    не ставиш ком, бо коматозний час
    чіпляє собі істину на груди,
    мов ордена із профілями нас.

    Чагарники, пророщені у “вчора”,
    рвуть на шматочки іншого мене.
    І речень лики, вкутані у чорне, –
    три крапки за ціною трьох монет.

    Формує страх істерика і відстань
    баптистських міст у милю від зими.
    Напередодні утікання звідси
    сліди крамоли стерти не зумів.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  41. Наталія Лазука - [ 2006.12.17 16:51 ]
    * * *
    Травень спинився в готелі.
    Знада кімнат золота.
    Знову весна в Коктебелі,
    Ніжить вода Кара-Даг.

    Дату твого вишнепаду
    Визначить червень смішний.
    Влітку ніколи не падай,
    День ще такий молодий.

    Клей пережитого липне.
    Збоку минуле відстав.
    Душу порадуй у липні,
    Спереду напрям. Міста...

    Гупають вистиглі груші
    Під співи гучні та свист.
    Пиво схвильоване глушить
    Втішений серпень-турист.

    Вересень тіні відмиє.
    Днів прохолодний потік.
    Завтра - побачимо Київ,
    Поїзд з Тернополя втік.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  42. Наталія Лазука - [ 2006.12.17 16:31 ]
    * * *
    Вже завтра поїду до Львова. У русі - не нудно.
    Нові погортаю газети. І згорток новин
    Підкаже, що поїзд від"їде від станції буднів
    Й покотиться літо сікти головешки жоржин.
    Година - на каву, хвилинка - на задум про подвиг.
    Хіба зупинити безпечну відраду хто зміг?
    І вже не хвилює, чи поїзд зручний і чи модно
    У Львові носити у зошиті спогад про сніг.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  43. Наталія Лазука - [ 2006.12.17 16:43 ]
    * * *
    Померзнуло листя. І грудень, таємний агент,
    Вишукує сліду у місті мого листопаду.
    Вичікую снігу. Асфальт, як холодний брезент.
    У мене, напевне, годинник вже вийшов із ладу.
    Тепер розумію колишнє. Усе неспроста.
    Завчила всі хиби, чому нерозгаданий ребус.
    Чекала машину і все рахувала до ста...
    Стою на зупинці. Приїхав останній тролейбус.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  44. Вікторія Листопадська - [ 2006.12.17 15:00 ]
    М.І.В.
    Дощ вистукує на склі твоє ім’я
    Цей дощ, якому ти зрадлива
    І мрія, що між хмарами, - твоя
    Немов зоря яскраво так світила
    В очах твоїх веселий сум заліг
    Ти навіть у печаль красива
    І стерти усмішку ніхто б не зміг
    Знаєш, все таки щаслива.
    Задумано так дивишся на скло
    А у думках із вітром танцювала
    Все, що в житті твому було
    Лиш з ніжністю увечері згадала
    На бруківці вистукуєш мелодію весни
    По вулицях старих ти походжала
    І леви кам’яні приходили у сни
    Ти з ними про кохання розмовляла
    І дощ, яки коханцем став
    Все пробачав нові пориви
    Він лиш ім’я на склі писав
    Сумними каплями від зливи


    Рейтинги: Народний -- (4.9) | "Майстерень" -- (4.94)
    Прокоментувати:


  45. Народу Ворог - [ 2006.12.17 13:53 ]
    Про Cвідомість, Долю, Погляд і Суть

    Пішла від мене катаракта,
    Тож час залазити на палю,
    Тож час, як теплокровний трактор,
    На керосині аномалій,
    Власну свідомість розорати.

    Пора!
    З подвоєним азартом!

    Підступна доле, підкорися
    Законам бровнівського руху –
    Не логіці потилиць лисих.
    І чорним яснозрячим круком
    З очей всевишніх напийсь сили.

    З небес поради
    не проси!

    Хто справжнє бачить – в того очі,
    Як два титанові свердла,
    А не блакитна потолоча
    І не байкалики без дна;
    Той погляд горизонтом точить,

    Завітів матір,
    батько збочень...

    Якщо закине хтось – цинізм,
    Не розуміючи про що я.
    Ну добре, а в якій ціні
    Вітрець поверхневий – хрущовій ?
    Він тільки й того, що б киснів,

    А для Ельніньйо –
    світ тісний!!!


    До нілу суті крок один,
    Лиш придивитись треба краще.
    Бо древній долі крокодил,
    Ковтає тих, хто не побачив ...
    Напийсь свідомості води,

    Майбутній
    Крокодил!


    Рейтинги: Народний 5 (4.59) | "Майстерень" 5 (4.56)
    Прокоментувати:


  46. Владислав Рижий - [ 2006.12.17 12:37 ]
    Піну проміння вичерпую відрами

    Душа поета боїться світла –
    Конвульсій червивих сонць –
    Піну проміння вичерпую відрами,
    А з нею і сенсу есенцію.

    Вона нелогічна, адже безхребетна,
    Без правди в устах та з іклами в слові
    Націю вироджує, спустошує етнос –
    Гордість народна, месія масований.

    І, скажу я вам, любити поезію,
    Як серцем в болота п’явок красти.
    Смоктати губи, комодо полизані,
    Щоб осідлати контрасти …

    Методи? Будь-які виправдані –
    Не дай тільки крові згорнутись;
    Вночі з дерева кліщем випади,
    Бо ж упирів від світла нудить.

    Так от: в п..ду часник з його вітамінами;
    Місяць хоч супутник, а то якась там зірка.
    Не труїть мене кровозамінниками,
    Я ще не раритет, але рідкість …

    P.S.
    І прошу не путати із комарами –
    Їх вереском змітає вітер
    І опікає вождь вольфрамовий –
    Поезія ж не терпить світла!



    Рейтинги: Народний -- (4.46) | "Майстерень" -- (4.21)
    Коментарі: (2)


  47. Юрій Лазірко - [ 2006.12.17 07:11 ]
    Самосповіддання
    У кімнаті слів... Анфас-
    Не фарбовані ще стіни...
    По кутках вібрує час
    Візерунком з павутини.

    По підлозі дзеркала,
    Видно зір і рук відбитки...
    Їх душа передала
    В поштовх серця пережитком.

    Сновигають босоніж
    Між галактиками тлуми.
    Переточений на ніж,
    Крає небо болю струмінь.

    Сіль чумацькa, віжки люстр.
    Що зсиполася із возу,
    Я зібравши, помолюсь -
    Так щоб старчило на сльози...

    Щоб іронії політ
    Не губився з переляку -
    Як нашпилені на світ,
    Стегми точить андріяком.

    Та попавши в зорепад
    І спаливши власні крила,
    Напишу не компромат
    На Тебе - Небесна Сило.

    23 Липня 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (5)


  48. Марта Шуст - [ 2006.12.17 05:46 ]
    танці у задзеркаллі
    Вона танцювала у задзеркаллі
    Натхненно і чисто в любові лекалі.
    У вирі шаленім іскор вогню
    Вона танцювала, її ж не виню.
    Бо осторонь я мовчки стояла
    Без звуку, дивилась - Вона танцювала,
    Згорала дощенту, вкривалася ледом,
    Заплющивши очі гречаного меду.
    Втрачала, втрачала нестриманим бігом
    Шукала розради, зігрілася снігом...
    В дощах, босоного, змивши біду,
    По дзеркалі збитім за нею іду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (10)


  49. Вячеслав Острозький - [ 2006.12.17 03:40 ]
    ПОЛІНЕЗІЯ,КОМ,ЮЕЙ,
    ПОЛІНЕЗІЯ.КОМ.ЮЕЙ.

    Ось вона, твоя Полінезія, пане Гоген,
    на оцих задвірках історії,
    зажатих візовими режимами і почуттям власної меншовартості,
    заляпаних спермою та алкоголем
    до болю в печінці.
    Ось вона, твоя Полінезія,
    забита країна на самому узбережжі азійських степів
    та європейської полікультури
    раціонального штибу пошиву.
    Тут застиглою масою стоять усі цивілізаційні процеси
    і тільки дикими криками долітає до космосу
    модифікована алгоритмічна молитва самотніх поетів
    та валунів по роздоріжжях.
    Ось вона, твоя Полінезія, пане Гоген!
    Повна продажних жінок та продавців алкоголем,
    Нетверезих і хитрих,
    нацькованих на кожен шерех
    і зацькованих кожним шерехом.
    (Наче звірі,
    знавіснілі від голоду і недостачі продажних жінок…)
    Кожна сторінка історії доводить її неспроможність
    до нормальної життєможності в умовах космосу,
    в будь-якому життєвому просторі.
    Ось вона, твоя…
    Задихана і незадоволена,
    приречена на привселюдне зґвалтування і посміховище.
    Polinezia.com.ua., або просто –
    the beauty-sexy girl.
    Ось вона, твоя Полінезія, пане Гоген,
    повна продажних жінок і чоловіків,
    що стоять на кожному перехресті і площах
    великої геокультурної мапи світу,
    виставляючи свої сороміцькі місця
    на загальний осміх та огляд,
    у подертих вишиванках-сорочечках,
    куплених у старої бабусечки-вишивальниці,
    у ногу із модою,
    чи просто у довгих,
    брудних і порізаних джинсах з надписом Levi’s,
    куплених у секонд-хенді
    якогось там провінційного міста
    за гріш.
    З лейблами “sale”
    на кожній ділянці тіла та внутрішніх органів
    корпорація Polinezia.com.ua.
    продає будь-який потрібний та непотрібний товар.



    Рейтинги: Народний 0 (4.63) | "Майстерень" -- (4.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  50. Вячеслав Острозький - [ 2006.12.17 03:02 ]
    Єжи Катуніца і поезія
    Єжи Катуніца і поезія
    * * *

    ви взагалі не знаєте
    що таке поезія
    і хто такий
    Єжи Катуніца
    чий дід був
    п’яницею
    а мама – шльондрою
    на Катеніцах 3/7

    Єжи Катуніца – чоловік
    37-го року народження
    90-го – смерти
    (звісно минулого сто(тисячо)ліття)

    Єжи Катуніца мав роботу
    на жовтому цементному заводі
    імені першого та останнього
    на околиці світу

    ..............................................

    Єжи Катуніца Єжи Катуніца

    Єжи Катуніца мав сім’ю

    (Єжи Катуніца мав усіх)

    ..............................................

    зовсім інша справа – поезія



    Рейтинги: Народний -- (4.63) | "Майстерень" -- (4.15) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1749   1750   1751   1752   1753   1754   1755   1756   1757   ...   1829